Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

A Szkeptikus Társaság eseményei, céljaival, működésével kapcsolatos kérdések, javaslatok
kusulj
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.02.22. 13:36

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: kusulj » 2017.02.22. 13:57

Rengeteget nézelődtem itt. Sokat olvastam és sokat okultam. A honlap impozáns, kinézetre, tartalomra. Rengeteg munka lehet benne.

És elszörnyedtem.

Elszörnyedtem, hogy ebben az országban a magát értelmiségnek nevezők ekkora része unatkozik, lógatja a lábát és ilyen ökörségekkel tölti az idejét, mint ez a társaság. Elszomorít, de egyben fel is világosít. Már látom, hogy miért tartunk ahol tartunk. Szomorú, hogy értelmiségünk ilyen nagy része rosszindulatú, ostoba, lusta gazember, aki máson se töri a fejét, csak azon hogyan degradálhatná az őseinket, a nyelvünket, a jövőnket, azzal foglalkozik, mit nem lehet, ahelyett, hogy tudóshoz méltóan azt kutatná mit lehet.

Általánosítok igen. Nem vagyok tudós. De látva mit jelent ma ebben az országban tudósnak lenni.... egyáltalán nem szégyenlem. Látom mi folyik a kórházakban. Hogyan csapja agyon a neves orvos egyik szavával a másikat (kijelenti a PI vízről, hogy csapi víz semmi más. Másnap meg nem engedi inni a betegnek, mondván "módosított víz", ami megváltoztatja a vérképet és lehetetlenné teszi a baromi jó gyógyszereik adagolásának beállítását. A beteg meghal? Nem számít. De vannak kísérleti eredmények. Kíváncsi leszek mikor csuknak le valakit ilyen emberkísérletekért!).

Undorító ami itt folyik, ezen az úgynevezett Szkeptikus honlapon. Önök nem szkeptikusok. Hanem retardáltak. Lelkileg és szellemileg is. Ennyi.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.02.22. 15:43

kusulj írta:Undorító ami itt folyik, ezen az úgynevezett Szkeptikus honlapon. Önök nem szkeptikusok. Hanem retardáltak. Lelkileg és szellemileg is. Ennyi.
Esetleg valami konkrétum?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.02.22. 15:48

kusulj írta: Elszörnyedtem, hogy ebben az országban a magát értelmiségnek nevezők ekkora része unatkozik, lógatja a lábát és ilyen ökörségekkel tölti az idejét, mint ez a társaság.
Mi a probléma azzal, és miért ökörség az, ha a csalások, áltudományok, irracionális dolgok ellen fellépünk?
0 x

kusulj
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.02.22. 13:36

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: kusulj » 2017.02.23. 11:03

Jajj ugyan már! A mai tudományos eredmények fele csalás és hamisítás, a gyógyszerek tesztjeinek legalább fele hamisított és akkor még nagyon visszafogott voltam! Teljesen elfogadott a tudományban manapság is, hogy az eredményeket az elméletekhez igazítják. Nagyon is gyakori és erre példák százait mondhatnám, de minek? Önök sem mások, mint a többi ember: abban hisznek amiben akarnak, a tényeket is felülírják, ha a kényelmes kis elméleteik veszélyben forognak.

Hogy is mondta "nagy tudósunk" Szentágothai? "Akkor sem hiszem ha látom". Vagy Schalk Gyula a nagy szkeptikus "tudományos újságíró": "Azért nincs mert nem létezhet és azért nem létezhet mert nincs". Függetlenül attól, hogy mi volt a téma, aki ilyen blődségeket kiejt a száján az nem tudós. Nekem legalábbis nem. Ahogy azok sem, akik jó pénzért, hatalomért, fizetésért, bármit meghamisítanak és hazudnak.

Legjobb példa a bukott finnugorizmus propagálása. Oldalakat tudnék erről teleírni, a Magyar Tudománytalan Akadémián kívül már senki az egész világon nem hisz ebben a blőd marhaságban. Legfeljebb azok, akik szeretik ha a magyarok őseit bunkó, tahó, büdös, mosdatlan lovas bűnözőknek mondhatja, akik csak makogtak, nem tudtak semmit a földművelésről és raboltak, fosztogattak, mert máshoz nem értettek és akiket egy csapat rongyos besenyő kergetett végig fél Ázsián... nekik pont jó a finnugorista hazugság özön.

És a magukat szkeptikusnak nevező szerencsétlenek, akinek szintén megfelel ez a mese csak mert magukat tudósnak nevező egykori MSZMP párttitkárok ezt szajkózzák. Bár annyi lenne a fizetésetek, mint amennyi ebből az egész finnugor meséből igaz!

Igen keserű vagyok, mert látom, hová süllyedt az egész ország. És nem csak a tolvaj politikai elit miatt. Mindent nem foghatunk rájuk.
0 x

kusulj
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.02.22. 13:36

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: kusulj » 2017.02.23. 11:12

Minden összevetve nagyjából elmondtam, ami piszkálta a csőrömet. Nem mintha lennének, akárcsak csekélyke reményeim is arra nézvést, hogy a szavaim értelméből bármi is átjut azon a sűrű Faraday hálón, amit a gondolataitok köré vontatok. De amit tudtam megtettem. Kezdjetek vele amit akartok, törölhetitek, kitilthattok, lehülyézhettek. Vagy elgondolkodtok. Ez utóbbi felől erős kételyeim vannak. Isten veletek!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.02.23. 11:53

kusulj írta: Legjobb példa a bukott finnugorizmus propagálása. Oldalakat tudnék erről teleírni, a Magyar Tudománytalan Akadémián kívül már senki az egész világon nem hisz ebben a blőd marhaságban.
Nem tudom, honnét veszed ezt, de úgy hülyeség, ahogy van.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.02.23. 13:29

kusulj írta: Teljesen elfogadott a tudományban manapság is, hogy az eredményeket az elméletekhez igazítják. Nagyon is gyakori és erre példák százait mondhatnám, de minek?
Te honnan szerzed ezeket a biztos információkat? Oszd meg velünk a forrásokat!
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2017.02.23. 15:59

kusulj írta: A mai tudományos eredmények fele csalás és hamisítás, ...

... "nagy tudósunk" Szentágothai? ...
Most elkezdtem bánkódni mélységesen. Nem tudtam, hogy Szentágothai eredményeinek fele csalás és hamisítás.
De, hát egyszer minden kiderül. Köszönöm kusulj sporttársnak az értékes felvilágosítást.
Azt azért jó volna tudni, hogy az ő eredményeinek melyik fele igaz és melyik hamis. Nem mindegy...
Gondolom, ha már ennyire jól tájékozott, akkor ezt is megmondja.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.02.24. 21:30

Adjál a szkepóknak itt is Lénárd :mrgreen:
0 x

pierredelacroix
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2014.07.15. 19:56

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: pierredelacroix » 2017.02.25. 09:42

Én is Lénárd vagyok és szerintem kussulj helye a forum gumiszibájában can saját elméjlnek épségének megörzésének érdekében.
0 x

kusulj
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.02.22. 13:36

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: kusulj » 2017.02.27. 09:59

Aku-Aku írta:
kusulj írta: A mai tudományos eredmények fele csalás és hamisítás, ...

... "nagy tudósunk" Szentágothai? ...
Most elkezdtem bánkódni mélységesen. Nem tudtam, hogy Szentágothai eredményeinek fele csalás és hamisítás.
De, hát egyszer minden kiderül. Köszönöm kusulj sporttársnak az értékes felvilágosítást.
Azt azért jó volna tudni, hogy az ő eredményeinek melyik fele igaz és melyik hamis. Nem mindegy...
Gondolom, ha már ennyire jól tájékozott, akkor ezt is megmondja.
Nagyon szépen kibontottad, komolyan elmehetnél a NOL-hz újságírónak ilyen remek hamisítási és csúsztatási képességekkel...:D :D :D :D :D

Mert ugye, mikor Szentágothait említettem az eredményeiről semmit sem írtam, csak egy ominózus mondatát. Tehát az írásom elején elmondott állításomba még bőven beleférne, hogy Szentágothai összes eredménye a tudomány nem csalás felébe essen.

UGYE?

De sebaj az efféle trükköket megszoktuk a magadfajtáktól. Csináld csak, nem zavar.:D Az önámítás egyéni szociális probléma, nem én foglak és nem is akarlak belőle kigyógyítani. Majd megteszi a valóság. És szerintem fájni fog.:D De az se az én problémám.

És mielőtt elkezdenél felvilágosítani Szentágothai eredményeiről: NEM ÉRDEKELNEK!
Köszönöm. :)
0 x

kusulj
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.02.22. 13:36

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: kusulj » 2017.02.27. 10:10

mimindannyian írta:
kusulj írta: Teljesen elfogadott a tudományban manapság is, hogy az eredményeket az elméletekhez igazítják. Nagyon is gyakori és erre példák százait mondhatnám, de minek?
Te honnan szerzed ezeket a biztos információkat? Oszd meg velünk a forrásokat!

Hát, mint szkeptikus és tudomány imádó, nyilván te is ismered a tudomány történetét. Sőt biztos sokkal jobban mint én. Akkor csak rajta. Ha meg nem, akkor minek követelsz forrásokat? Miért kérsz tőlem olyasmit, amit magad is megismerhetsz erőlködés és mélyre ható kutatás nélkül is? És mit is érnék el források felsorolásával? Hogy a tények helyett a forrást gúnyold ki? Mert ugye ez a szokásotok. Valaki leírja, hol olvasta, hol látta és máris személyes támadás alá veszitek. Ha levéltárban olvasom, akkor azt mondjátok ilyen anyag nincs is a levéltárban, anélkül, hogy utána néznétek. Mert ti nem a saját fületeknek, szemeteknek hisztek, hanem annak a hazugság özönnek, amit egyes, tudósnak titulált emberkék lefirkálnak.... (ami nem azt jelenti, hogy minden tudós hazug, félreértések elkerülése végett)

Ha megadok egy honlapot, akkor az megbízhatatlan mert a honlapot X.Y. szerkeszti, aki ilyen idióta, meg amolyan szélhámos, meg nem is doktor, meg nem is János a harmadik neve hanem Jani..... egy ilyen forrás nem elfogadható. Számotokra. Nincs, nem is lesz semmi olyan forrás, amit valaha is elfogadnál, ha ott nem azt látod, olvasod, hallod, amit látni, olvasni hallani AKARSZ. Tehát teljesen felesleges erőlködés lenne.

Továbbá, nem akarok meggyőzni itt senkit semmiről. Mert nem lehet. Pusztán prezentáltam a saját látásmódomat, a saját tapasztalataimat, a saját nézeteimet. És ennyi. Nem kell elhinned, nem is érdekel, hogy elhiszed-e. Csak leírom, hogy itt legyen szem előtt. Ennyi.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.02.27. 14:33

Szóval szégyelled a forrásaid, ez nem lep meg. Ha valóban lenne benned egy cseppnyi szkeptikus attitűd, bátran kiteregetnéd őket, mivel nem azonosulnál velük vagy az ott leírtakkal.
kusulj írta: Továbbá, nem akarok meggyőzni itt senkit semmiről. Csak leírom, hogy itt legyen szem előtt.
Ez annyit jelent, hogy szemetelsz. Elmeséled, miben hiszel.

Ha jó érveid lennének, jó forrásokkal megtámogatva, örömmel írnád őket, sőt, mindenki hasznára válna, hogy végre rámutatsz a tévedésekre, és megjeleníted az igazságot. Ha csak szemetelsz, az édeskevés, azt bárki tud.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.02.27. 17:59

mimindannyian írta: Ha jó érveid lennének, jó forrásokkal megtámogatva, ...
Ilyen és ehhez hasonló cikkek szép számmal vannak. A bennük leírt csalások nem mindegyike kitaláció.

http://www.antidepresszans.tenyek-tevhi ... csalas.htm
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.02.27. 18:24

És? Egy valódi csalás jó érv, jobb, mint egy kitalált csalás? Nem értem, mi a mondanivalód :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.02.27. 20:00

mimindannyian írta: És? Egy valódi csalás jó érv, jobb, mint egy kitalált csalás? Nem értem, mi a mondanivalód :)
Mindössze annyi, hogy a tudomány művelői is elkövetnek olykor svindliket, amelyekkel egy idő után aztán szépen megbuknak. Csak ennyi, se több, se kevesebb.
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2017.02.28. 19:18

kusulj írta:
Aku-Aku írta:
kusulj írta: A mai tudományos eredmények fele csalás és hamisítás, ...

... "nagy tudósunk" Szentágothai? ...
Most elkezdtem bánkódni mélységesen. Nem tudtam, hogy Szentágothai eredményeinek fele csalás és hamisítás.
De, hát egyszer minden kiderül. Köszönöm kusulj sporttársnak az értékes felvilágosítást.
Azt azért jó volna tudni, hogy az ő eredményeinek melyik fele igaz és melyik hamis. Nem mindegy...
Gondolom, ha már ennyire jól tájékozott, akkor ezt is megmondja.
Nagyon szépen kibontottad, komolyan elmehetnél a NOL-hz újságírónak ilyen remek hamisítási és csúsztatási képességekkel...:D :D :D :D :D

Mert ugye, mikor Szentágothait említettem az eredményeiről semmit sem írtam, csak egy ominózus mondatát. Tehát az írásom elején elmondott állításomba még bőven beleférne, hogy Szentágothai összes eredménye a tudomány nem csalás felébe essen.

UGYE?

De sebaj az efféle trükköket megszoktuk a magadfajtáktól. Csináld csak, nem zavar.:D Az önámítás egyéni szociális probléma, nem én foglak és nem is akarlak belőle kigyógyítani. Majd megteszi a valóság. És szerintem fájni fog.:D De az se az én problémám.

És mielőtt elkezdenél felvilágosítani Szentágothai eredményeiről: NEM ÉRDEKELNEK!
Köszönöm. :)
Nem kezdelek el felvilágosítani. Csak közlöm, hogy amit írtam irónia volt a részemről.
Kiemeltem a lényeges részeket az írásodból, hogy látszódjon a paradoxon és, hogy ez részedről mekkora oximoron volt.
Lehet, hogy téged nem zavarnak dolgok, engem viszont zavar, hogy csalást és hamisítást emlegetsz a részemről, pedig ilyet nem csináltam.
Viszont, hogy téged idézzelek újra: "De sebaj az efféle trükköket megszoktuk a magadfajtáktól".
Egyúttal jelentettem, hogy a hozzászólásod sértő.
0 x

kusulj
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.02.22. 13:36

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: kusulj » 2017.03.12. 10:37

mimindannyian írta: Szóval szégyelled a forrásaid, ez nem lep meg. Ha valóban lenne benned egy cseppnyi szkeptikus attitűd, bátran kiteregetnéd őket, mivel nem azonosulnál velük vagy az ott leírtakkal.
kusulj írta: Továbbá, nem akarok meggyőzni itt senkit semmiről. Csak leírom, hogy itt legyen szem előtt.
Ez annyit jelent, hogy szemetelsz. Elmeséled, miben hiszel.

Ha jó érveid lennének, jó forrásokkal megtámogatva, örömmel írnád őket, sőt, mindenki hasznára válna, hogy végre rámutatsz a tévedésekre, és megjeleníted az igazságot. Ha csak szemetelsz, az édeskevés, azt bárki tud.

Megtettem sokszor, sok helyen, senkit nem érdekelt a forrás csak annyiban, hogy mivel lehet a forrás szavahihetőségét megkérdőjelezni. Van forrás bőven, találhatsz te is ha akarod, teljesen felesleges ide oldalnyi linkeket, könyvcímeket, cikkeket bemásolni. De kétlem, hogy bármelyiket is elfogadnád hitelesnek, ahogy soha nem találkoztam egyetlen olyan szkeptikussal, akit valaha is, akárcsak egy cseppnyit is érdekelt volna a tartalom. Szóval igen, leírtam a hitem szerinti igazságot, amit a józan ész, a saját tapasztalataim, a látásom és a hallásom támaszt alá. Te meg leírod a hited szerinti igazságot, amit a jól fizetett, tudósok mondanak el neked. Nem tudom érzékelhető-e a különbség. És igen, minő botrány még Istenben is hiszek. nem azért, mert azt mondta a pap, hiszen templomba nem járok. Hanem azért, mert minden, amit életemben valaha láttam, hallottam és tapasztaltam azt súgja, sőt üvölti a fülemben, hogy bizony van Isten. Kb ennyi.
0 x

kusulj
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.02.22. 13:36

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: kusulj » 2017.03.12. 10:56

De ha már annyira követelsz forrást tessék itt van pár:

http://medicalonline.hu/tudomany/cikk/t ... s_csalasok
http://vilaghalo.info/az-evolucios-csalas
http://mult-kor.hu/szazeves-tudomanyos- ... t-20160810 (Ez utóbbi linkhez tenném hozzá, hogy azóta sincs semmiféle bizonyíték, lelet, ami összekapcsolná a majmot az emberrel.)
http://igemorzsa.hu/vitatott_temak/evol ... -tema.html
http://ligetmuhely.com/liget/richard-e- ... -csalasok/

Csak írd be gugliba, hogy tudományos csalás, kapsz kb 10 ezer linket, köszönöm.
0 x

kusulj
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.02.22. 13:36

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: kusulj » 2017.03.12. 11:01

Bárki, aki valaha is komolyabb tudományos munkát végzett, rájött, hogy a tudomány templomába vezető ajtó fölött ezek a szavak állnak kőbe vésve: Hinned kell. Olyan követelmény ez, amely nélkül egyetlen tudós sem lehet meg.

Max Planck

Annak valószínűsége, hogy az élet élettelen anyagból kialakuljon, egy, viszonyítva egy olyan számhoz, amelyben negyvenezer nulla van. Elég nagy szám ahhoz, hogy maga alá temesse Darwint az egész evolúciós elmélettel együtt. Nem volt ősleves, sem ezen a bolygón, sem másikon, és ha az élet nem véletlenül jött létre, akkor céltudatos intelligencia van mögötte.

Nalin Chandra Wickramasinghe

Ez a filozófia csak az anyag létezését fogadja el, az embert különböző anyagok puszta keverékének tekinti. Azt állítja róla, hogy nem több, mint egyfajta állat, és létezésének egyetlen célja pedig a "küzdelem". Ez a materializmus.
A modern tudományos felfedezések azt bizonyítják, hogy az elterjedt hit, mely szerint a darwinizmusnak köze lenne a tudományhoz, igencsak hibás. A tudományos bizonyítékok teljes mértékben cáfolják a darwinizmust, és azt fedik fel, hogy létezésünk forrása nem az evolúció, hanem a teremtés.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.03.12. 16:01

Huh, úgy látom, nyakig benne vagy a tudományellenes érzésvilágban, innen nehéz indulni. Kezdjük egy egyszerű félreértéssel: a tudományt emberek csinálják, olyan esendő emberek, mint én vagy te, csak esetleg bizonyos dolgokat sokkal jobban átlátnak, megértenek. Kizárható tehát, hogy csalnak, kísérleteket hamisítanak? Nem. Ezt senki sem gondolja így. Pont ezért(!) fontos a tudományos módszertan, hogy az eseti tévedéseket és csalásokat kiszűrjük. A tudomány fontosságát tehát nemhogy aláássa, hanem kifejezetten aláhúzza az, hogy vannak, voltak csalások.

Megkérdezem, hogy szerinted sikeres a tudomány? Ha nem, akkor minek köszönhetjük a technológiai vívmányokat? Ha igen, akkor mi is igazán a kritikád tárgya? Zavar, hogy a tudomány a világképeddel ellenkező dolgokat is állít?
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.12. 16:53

kusulj, te a teremtő jó (vagy netán rossz) Istenben hiszel??
És őt ki teremtette??
Ja, ő az örökkévaló... :mrgreen:
Akkor az előző kérdést törölni kell, ugye? Az az előttit meg egyszerűen csak elhinni.
Igen, persze.. Mi más is lehetne a valóság, mit ilyen egyszerű. :D
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2017.03.12. 17:33

kusulj írta: De ha már annyira követelsz forrást tessék itt van pár:
Jujjj!!!! :shock:

Te minden szemetet elhiszel, amit a neten olvasol? (Vonatkozik ez főleg az evolúciótagadó tudománytalan hulladékra.)
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.03.12. 23:18

kusulj írta:Te meg leírod a hited szerinti igazságot, amit a jól fizetett, tudósok mondanak el neked.
Tessék mondani, hol lehet ilyen "jól fizetett tudós" állásra jelentkezni? :)

De jól fizetetten nem akármit értek ám! Egy Robelin jósdája vagy egy Gyurcsók-féle kézrátétel tarifája óránként minimum 10 000 Ft. Ezt azért én is elvárom! :)
0 x

kusulj
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.02.22. 13:36

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: kusulj » 2017.03.14. 01:28

mimindannyian írta: Huh, úgy látom, nyakig benne vagy a tudományellenes érzésvilágban, innen nehéz indulni. Kezdjük egy egyszerű félreértéssel: a tudományt emberek csinálják, olyan esendő emberek, mint én vagy te, csak esetleg bizonyos dolgokat sokkal jobban átlátnak, megértenek. Kizárható tehát, hogy csalnak, kísérleteket hamisítanak? Nem. Ezt senki sem gondolja így. Pont ezért(!) fontos a tudományos módszertan, hogy az eseti tévedéseket és csalásokat kiszűrjük. A tudomány fontosságát tehát nemhogy aláássa, hanem kifejezetten aláhúzza az, hogy vannak, voltak csalások.

Megkérdezem, hogy szerinted sikeres a tudomány? Ha nem, akkor minek köszönhetjük a technológiai vívmányokat? Ha igen, akkor mi is igazán a kritikád tárgya? Zavar, hogy a tudomány a világképeddel ellenkező dolgokat is állít?
Nem volt könnyű eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek....
Erről a kis pamfletről az inkvizíció jutott eszembe. Aki bírálja a papokat az a Sátánt szolgálja és punktum! Inga alá, ujjszorítóba, spanyol csizmába vele! Jesszusom, hát nem látod, hogy semmivel se vagy különb Torquemadanál??????

Nem vagyok tudomány ellenes. Az ellen vagyok, hogy egyesek kisajátítsák holmi politikai, kicsinyes gazdasági érdekeik szerint a tudományt, ahogy az az elmúlt 40 évben történt világszerte. Mert most pontosan ez történik. Nem kell tagadnom a tudomány eredményeit, csak azt kell tagadnom, hogy a tudomány csakis jót és szépet hozott mert EZ NEM IGAZ. A tudósok is emberek. És most, amikor az emberek nagy része pszichopata, primitív, pénzéhes gazember... nos a tudósok sem mások. A papok sem. A politikusok sem. Mert ha rohad a társadalom, akkor minden szinten rohad. Márpedig rohad, kegyetlenül.

Nyilván meglepődnél ha azt mondanám, hogy a tudománynak, az igazi tudománynak, bizony jelentős szerepe lehet, az emberiség megmentésében. Igen az emberiséget meg kell menteni, azután a katasztrófa után, amit a nem távoli jövőben idéz a saját fejére. Jelenleg azonban a tudomány begyepesedett. Stagnál. A politikai gazdasági elit kiszolgálója némi hatalomért és vagyonért cserébe, semmi több. Közel sem tölti be azt a szerepet, amit kellene. Ez a véleményem a tudományról. Ha az tudomány ellenesség a szemedben, az a TE problémád, nem az enyém, de még csak nem is a tudományé.
0 x

kusulj
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.02.22. 13:36

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: kusulj » 2017.03.14. 01:31

Antares írta:
kusulj írta:Te meg leírod a hited szerinti igazságot, amit a jól fizetett, tudósok mondanak el neked.
Tessék mondani, hol lehet ilyen "jól fizetett tudós" állásra jelentkezni? :)

De jól fizetetten nem akármit értek ám! Egy Robelin jósdája vagy egy Gyurcsók-féle kézrátétel tarifája óránként minimum 10 000 Ft. Ezt azért én is elvárom! :)
Azért én jól el lennék Glatz Ferkó egykori párttitkár elvtársból "tudóssá" avanzsált nyomoronc, idióta, magyargyűlölő, történelem hamisító vadbarom havi jövedelméből....
0 x

kusulj
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.02.22. 13:36

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: kusulj » 2017.03.14. 01:35

Rigel írta:
kusulj írta: De ha már annyira követelsz forrást tessék itt van pár:
Jujjj!!!! :shock:

Te minden szemetet elhiszel, amit a neten olvasol? (Vonatkozik ez főleg az evolúciótagadó tudománytalan hulladékra.)

"Megtettem sokszor, sok helyen, senkit nem érdekelt a forrás csak annyiban, hogy mivel lehet a forrás szavahihetőségét megkérdőjelezni. Van forrás bőven, találhatsz te is ha akarod, teljesen felesleges ide oldalnyi linkeket, könyvcímeket, cikkeket bemásolni. De kétlem, hogy bármelyiket is elfogadnád hitelesnek, ahogy soha nem találkoztam egyetlen olyan szkeptikussal, akit valaha is, akárcsak egy cseppnyit is érdekelt volna a tartalom." Ahogyan azt előre megírtam.:D :D :D
0 x

kusulj
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2017.02.22. 13:36

Szkeptikusok és áldásos tevékenységük

Hozzászólás Szerző: kusulj » 2017.03.14. 01:39

Egy magát szkeptikusnak nevező hívőt, akit nem érdekelnek a tények, csak az amit hinni akar, semmiről nem lehet meggyőzni. Nem is érdekli, amit hall vagy lát. Nekem is mutogathatnak millió felvételt repkedő székekről, meg lebegő árnyékokról, akkor sem fogok soha hinni a szellemekben. Ennyi. A különbség csak az, hogy az amit a szkeptikusok tagadnak létezik, a szellemek meg nem. :D :D :D :D
0 x

Válasz küldése