Szkeptikus Klub: Lehet-e kártékony a tudomány?

A Szkeptikus Társaság eseményei, céljaival, működésével kapcsolatos kérdések, javaslatok
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus Klub: Lehet-e kártékony a tudomány?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.03.15. 11:51

A Szkeptikus Klub következő rendezvénye március 20-án:
Lehet-e kártékony a tudomány?
dr. Lakos András infektológus előadása
Mai civilizációnk nem létezhetne a tudomány és a technika vívmányai nélkül. Mégis, a tudomány néha félresiklik: olyasmire használják fel módszereit, eredményeit, ami szörnyű tragédiákhoz vezet. A legkézenfekvőbb példa erre az atombomba, de említhetnénk a fajelméletet, a kábítószereket, a robbanóanyagokat, a lobotómiát, a környezeti katasztrófákat okozó rovarirtószereket, és még sok minden mást. Paul Offit amerikai gyermekorvos a tudomány efféle kisiklásairól írt könyvet "Pandora's Lab: Seven Stories of Science Gone Wrong" (Pandóra laboratóriuma: Hét történet a félresiklott tudományról) címmel. A klubest során ezeket a tragédiákat vesszük szemügyre, kitérve tudományos és erkölcsi vonatkozásaikra, és megvitatjuk, mi vezetett a szörnyűségekhez, s vajon elkerülhetők-e (és ha igen, hogyan) a jövőben a hasonló katasztrófák.

A klubest időpontja: 2018. március 20. kedd, 18.00 óra
Helye: Kossuth Klub (1088 Budapest, Múzeum u. 7.), földszinti klubhelyiség


A belépés díjtalan, minden érdeklődőt szeretettel várunk! Részvételedet az esemény Facebook-oldalán is jelezheted (nem kötelező, de segít).
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus Klub: Lehet-e kártékony a tudomány?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.02. 11:54

0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Szkeptikus Klub: Lehet-e kártékony a tudomány?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2018.04.13. 04:08

Köszi, hogy feltetted! Nagyon tetszett és megdöbbentő volt. Bár én szakmailag megítélni nem tudom, de az előadó minden szempontból hitelesnek és tájékozottnak tűnik, szóval engem meggyőzött. Tudom, a cél nem annyira ez volt, hanem inkább megvilágítani a mai helyzetet, de akkor is sok meglepő és - szerintem gyakorlatban is jól használható - ismeretet közölt. (Pl. hogy miért ne zabáljuk marékszámra a C-vitamint, ahogy az pedig manapság eléggé elterjedt.)
0 x

Válasz küldése