A fekete szín "átka"

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
Avatar
CsokiBoszi
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.07.30. 00:38

A fekete szín "átka"

Hozzászólás Szerző: CsokiBoszi » 2019.10.16. 07:54

Nagyon szeretem a fekete színt. Ruházatban, tárgyakon egyaránt, nekem a kedvencem. Ezért életem során többször megkaptam, ezoterikus dolgokban hívőktől, (általában kolléganőktől,) hogy "leszívom az energiáimat", mert a fekete szín elveszi azt tőlem. :( A legszörnyűbb élményeim egyike egy állami kórházi vérvételnél volt, mikor ezzel támadt egy nővér az előttem lévő feketében lévő hölgyre magából kikelve, sikítozva közölte a nő nem csoda, hogy beteg, hisz öli a saját energiáit, maga tehet a bajairól. (Amúgy 40-es csinos, ápolt hölgy volt, akit a körmeiről lekaptak. Nem tűnt igénytelennek, és szerintem ő dolga miben jár. Azt sem érzem jogosnak, hogy lehet stresszhormonokra is kíváncsiak a véréből, azt épp ordibálnak vele.) Mivel én is feketében voltam, de sajnos nagyon rosszul, nem akartam én is rám kiabálós lemarást kapni, vagy vitázni, hát átálltam egy másik nővér sorába. De szóval... nehéz az élet feketében, pedig a viselésének gyakorlati okai is lehetnek, nem csak karcsúsít, de kevésbé látszik rajta az izzadság folt, nem annyira feltűnő szín, vagy lehet épp gyászol valaki stb.

Volt egy pránanadis pasi is, aki többször beleszólt a színválasztásomba. Sajnos nem tudtam elkerülni őt, mert akkoriban egy házban lakott velem. Egyszer már kihozott a "sodromból" és kérdezni kezdtem kínomban, "Ha a fekete meg a sötét színek ennyire rossz energiák, akkor a világűrben miért honol sötétség? Miért harcolt és nyert rengeteg nehéz küzdelmet fekete nadrágban Bruce Lee, aki a világ egyik legenergikusabb embere volt?

Kép

Mi van azzal aki fekete hajjal vagy szemmel születik, hogyan lesz munkaképes felnőtt korában, ha állandóan enervált a szín miatt? Vagy miért sötét a ganajtúró bogár, aki olyan nagy terheket simán elgörget, vagy a teherbíró hangyák közt is miért van feketék? Miért ad erőt a kávé vagy sok sötét energia ital, élénkít a fekete tea, ha ugye eleve a legnagyobb erők a kozmikus energiák megakadályozhatatlan roncsolói?"' (- tudom ezek nem tudományos érvek, egyszerű, talán nem a legjobb kérdések, de hirtelen csak ilyesmik jutottak eszembe, azon gyomorgörcsök közben, hogy megint a ruházatom miatt szekálnak.) A pránanadis fickó akkor elképedt és hüledezve vallotta be, hogy ezekre nem tudja a választ, de mint mondta "jó kérdések", majd megkérdi a mesterét a legendás Zellerféle Jócot. Igen, magát a Nagy Mestert. Később állítása szerint a Mester az üzente, hogy a világos szín jó, a sötét nem és a szivárványban is okkal nincs fekete. - Sajnos az okról már nem üzent felvilágosítást.

Tisztelettel kérlek Titeket, hogyha lehet foglalkozzunk ezzel a babonával is. Hátha felmerülnek okok, indokok, jó magyarázatok arra miket lehet mondani a feketét leszólókra. Előre is nagyon szépen köszönöm.
0 x

DomaPeti
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.10.02. 17:17

A fekete szín "átka"

Hozzászólás Szerző: DomaPeti » 2019.10.16. 19:07

Erre van tudományos magyarázat... úgy hívják Chromophobia (kromofóbia?) ..vagyis vannak emberek akik úgymond félnek némely szinektől.. bár ez nem csak a feketére igaz.. szerintem hiedelem+fóbiáról van szó
1 x

Avatar
CsokiBoszi
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.07.30. 00:38

A fekete szín "átka"

Hozzászólás Szerző: CsokiBoszi » 2019.10.23. 23:16

Kedves DomaPeti! Köszönöm szépen az észrevételed. :)
0 x

Avatar
CsokiBoszi
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.07.30. 00:38

A fekete szín "átka"

Hozzászólás Szerző: CsokiBoszi » 2019.12.22. 04:23

Lehet egyeseknek negatívan hat a fekete dominanciája is, hisz ha bármelyik más színre festjük elnyomja.... ezért vélhetik agresszívnek
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A fekete szín "átka"

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2020.08.11. 18:27

Én a pirosról is azt olvastam egy könyvben ,hogy alacsony energiát hordoz. Még "szerencse", hogy a vérünk vörös színű. Én már rég nem hiszek ezekben az energiarezgős baromságokban. Olyan színt teszek magamra, amihez kedvem van. Ha te jól érzed magad a feketében, akkor járj abban.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A fekete szín "átka"

Hozzászólás Szerző: idegen » 2020.08.12. 00:23

Ez is egy jó nagy baromság.
0 x

modder151
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2023.01.30. 20:29

A fekete szín "átka"

Hozzászólás Szerző: modder151 » 2023.01.30. 20:37

CsokiBoszi, Szia! Él még a kérdésed?
0 x

Válasz küldése