Isten

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Isten

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.16. 00:21

@vaskalapos (33998): tovabbi dogmak:

Jézus Krisztus valóságos Isten.
Krisztus az egyetlen és első közvetítő Isten és az ember között.
A föltámadt Krisztus testével és lelkével fölment a mennybe, ott ül a Mindenható Atyaisten jobbján.

Tehat Jezus (az Isten) kozvetit ember es az Isten (azaz Jezus) kozott, aki a sajat jobbjan ul a mennyben.
0 x

Avatar
KJózsef
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.11.12. 08:56

Isten

Hozzászólás Szerző: KJózsef » 2011.11.16. 00:35

Üdv. Mindenkinek!
Egy hívő miután szakított az ateizmussal, nem tesz fel többé önmagának olyan kérdéseket amiktől szerencsésen megszabadult. A hívők tudják hogy az örökké újratermelődő kérdések értelmetlenek.
Végtelen a számuk.Az emberi élet(tudat) pedig véges. Az ateista ember úgy távozik el az élők sorából, hogy nem maradnak meg csak a megválaszolatlan kérdései.Bocsánat! A végtelen számú kérdésből esetleg néhány millióra kapott életében választ.
Amire egy ateista vágyik,tehát az egyértelműen kielégíthetetlen.
Önmagát gerjeszti és tartja fönt. Körbe körbe járás önmaga körül.
Félre ne értsetek! Szükségünk van nekünk hívőknek is a tudományra, azért hogy az emberiség javára fordíthassuk. Az első egyetemeket is ezért alapította az Egyház hazánkban.
Ezek utódaiban tanulhatnak ma ateisták is. A tudomány pedig elenyészik majd , ezt mindannyian hisszük. Három dolog örök. Hit (Istenben) , remény, szeretet. Ezek közül a legnagyobb a szeretet.
Tudomány nélkül még csak-csak meglennénk valahogy, de szeretet nélkül hívő is és ateista is életképtelen.

Ki lehet próbálni hogy a szeretet elfogadása és továbbadása nélkül milyen lenne az ember életminősége. A suicidot elkövetőkön sem segített semmilyen tudomány. Elmennek naponta közülünk, mert eltakarták szemük elől a Lényeget, Aki megtarthatta volna őket családjuknak, szeretteiknek.
0 x

Avatar
KJózsef
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.11.12. 08:56

Isten

Hozzászólás Szerző: KJózsef » 2011.11.16. 00:42

@vaskalapos (33999):

Ez nagyon ok! ;)
Tudsz másról is aki igazolhatóan feltámadt a halálból?
Az ateisták is az Ő születésnapjától számítják az időt.
A halál nem létezik többé, mert vesztett az Élet elleni harcában.
Evangélium= örömhír! :D
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Isten

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.16. 01:14

@KJózsef (34001):
Tudsz másról is aki igazolhatóan feltámadt a halálból?
másról is?
igazolhatóan ?
Az ateisták is az Ő születésnapjától számítják az időt.
Korabban te irtad ezt ebbe a topikba:
"A jelenlegi fizikai modellünk szerint a világegyetem paramétereinek határértéke kb. 13,7 milliárd (1,37·1010) évvel ezelőtt egy gravitációs szingularitás, az idő és távolság mérése értelmetlen, a hőmérséklet és a nyomás pedig végtelen ebben a szingularitásban." wiki

Ugy veled 13,7 milliárd (1,37·1010) évvel ezelőtt szuletett es azota mikrohullamu hattersugarzas formajaban ott van mindenhol?
Vagy te is tudod, hogy idoszamitasunk elotti evek is ismeretesek?

Mi tobb, a te vallasod szerint is eltek emberek az Ő születése napja elott is?
A halál nem létezik többé, mert vesztett az Élet elleni harcában.
Valoban?
Akkor az elobbi kerdesed "Tudsz másról is aki igazolhatóan feltámadt a halálból?" ertelmetlen. A halál nem létezik többé.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Isten

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.11.16. 01:32

0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Isten

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.16. 02:43

@Orcas (34003): Nekem ez olyan, mint:
"Továbbá azt álmodtam, hogy két macska voltam, és játszottam egymással." /Karinthy Frigyes/

Hogy valaki a sajat maganak a fia, az verfertozest feltetelez (sajat anyjaval halt, mint Odipusz kiraly)... hogy az anya kozben szuz maradt az csak hab a tortan... (ennyit az omnipotenciajarol)...

Az, hogy valaki a sajat jobbjan foglal helyet, az meg arra mutat, hogy magan kivul van.

Latom, miert van az, hogy " Egy hívő ... nem tesz fel többé önmagának olyan kérdéseket ..."
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.11.16. 04:01

@vaskalapos (34002):
másról is?
igazolhatóan ?
Gondold el, a kómát sokáig végleges halálnak tekintették... Ennyi erővel 2000 éve, lehet azt is halálnak tekintették mikor valaki úgy berúgott h három napig nem állt lábra. :) Olyan sületlenségekre hivatkoznak a keresztény hívők, hogy hihetetlen... Én mindmáig csodálkozok, hogy ezek a könnyen rászedhető emberek miképp tudnak egyáltalán önellátóak lenni. Komolyan nem értem. Olyan szintű logikátlanságokban hisznek, hogy már az is durva h egyik lábukat a másik után tudják rakni mikor gyalogolnak.

@KJózsef (34000):
KJózsef írta: A tudomány pedig elenyészik majd , ezt mindannyian hisszük. Három dolog örök. Hit (Istenben) , remény, szeretet. Ezek közül a legnagyobb a szeretet.
Halvány fogalmad sincs arról mi a tudomány, de megakarsz tőle szabadulni....
Volt már ilyen a történelem során, mikor hanyatlani kezdett a tudományos fejlődés, minden bizonnyal az egyik legjelentősebb, mikor az ókori görög civilizáció szűnt meg. Tudod mi volt utána? ( érdekesmód; párhuzamosan a kereszténység terjedésével) Egyáltalán nem szeretet, és béke. A sötét középkor! Inkvizició, halál, kínzás, szenvedések, visszalépés kb az őskorba szellemileg... Azt hozta, hogy valódi tárgyalás nélkül kiáltottak ki embereket eretneknek, boszorkánynak és égették el őket - pusztán azért mert valamiért destruktív elemei voltak a népnek, vagy mert kételkedni próbáltak az egyházban. Az ostoba tömegek éljeneztek, mikor nyilvánosan égettek el ártatlan embereket. Hiszen minek a bizonyíték, vagy tudás? Isten szolgái mindent tudnak, semmit nem kell bizonyítaniuk.... (headshot!) Ezt hozta a te dicső egyházad, és ezt szorgalmazod mikor a hited éljenzed. Tehát kérlek, ne hazudj itt semmiféle szeretetről, hagyd az álszenteskedést! Minden bizonnyal te is ott táncikálnál örömittasan a boldogságtól, ahogy elég a gonosznak kikiáltott alany... (most mond azt, h nem is blee, mert ölni bűn - kár hogy ez az ölni bűn szöveg csak akkor kerül elő, ha mosakodni kell, vagy ha nem keresztények ölnek)
Mi szkeptikusok ezért hadakozunk, mert tisztában vagyunk azzal, h minden egyes "áldás és bekesség szövegetek"-ben az az ostobaság lapul, ami ilyen dolgokat tud eredményezni. Számomra, mikor ilyeneket irkáltok hogy Isten téged is szeret, ne fordulj el az Úrtól, stb stb - azt mondod, hogy butulj el te is, fizess pénzt az egyháznak/szekta vezérünknek, állj be a sorainkba, próbáld meg te is behülyíteni az ismerőseid, hogy szorgalmas bábként, és szerényen éljük le az életünk; miközben a Vatikánban a fő-mufti olyan autókkal jár, h egy átlag munkás ember, ha 500 évig élne, akkor sem lenne képes össze szedni annyi pénzt. Szóval én köszönöm szépen, az ilyesféle örömhírből NEM KÉREK! :) Illetve nem csak hogy nem kérek, külön felháborít hogy másokat rá akarsz szedni, még ha nem is vagy tisztában a cselekvésed eredendő céljával (további potenciálisan átverhető ember beszervezése). Még ha nem is rosszindulatból versz át, próbálsz beszervezni embereket a butaságod bűvkörébe, akkor is bűnös vagy ebben a dologban, mert gondolkodni sem próbálsz arról, hogy talán tévedsz e, illetve nem csak kárt okozol e valójában a ténykedéseddel. Nem, neked bizonyosságod van arról h teljesen jót cselekszel... Igaz? (vajon mikor eme sorokat olvasod, miként véded gondolatban logikailag az álláspontod? Vagy csak átsiklasz majd felette, mint kényelmetlen mondatok sűrűje felett, amit egész-biztos a sátán íratott velem hogy próbára tegye a hitedet? Ugye hogy így lesz? Különben összedőlne az álomvilágod, és vállalnod kellene azt a szörnyű tényt, hogy a halál után nem vár majd a mesebeli hősöd, nem óvja minden lépted... Elhiszem hogy ettől nem tudsz, nem akarsz megszabadulni) Tehát az Örömhíred, nem más mint mérgezett mézes madzag... Ami csak számodra édes, mi tudjuk h nem finom!

Az a szerencse, hogy nem igazán várható már, hogy az egyház újra ekkora erőre kap mint anno. Ezeknek a logikátlanságoknak, már csak tényleg a nagyon ostobák, vagy lelki sérültek dőlnek be komolyabb szinten. (Hiába igazgatja/erőlteti pl a katolikus egyház is mindig a világnézetét a tudományos fejlődéshez) A "hatalmasok" azóta már új módszerekkel hülyítik a népeket, ott vannak a reklámok, vedd ezt azt amazt, ettől leszel menő, ha ilyen házad/autód van, akkor leszel boldog, és "nagyobb" ember mások szemében. Ha nincs pénzed az sem baj, vegyél fel hiteleket! Nem tudod fizetni a hiteled? Az se baj, adnak hitelt hogy fizethesd a hitelt... (persze ekkor már az unokád unokáit is eladósítottad) Konkrétan a vallásosság már nem annyira üzlet, mint régen. A hülyítési módszer azonban nem sokat változott; beszéld be a tömegeknek h ettől-attól jó lesz nekik, fizessenek nekünk ezért azért amazért, és ha megkapják azt, amit beléjük dumáltunk h attól lesznek boldogok, akkor boldog tudatlanságban kussolnak, és éldegélnek majd. (mint te is, vagy az az ember is, aki a frank hiteles audijában, egy szilikonozott mellű nő társaságában azt hiszi hogy boldogabb, és teljesebb életet él másoknál) Te attól rettegsz, h véletlenül vétkezel az Úr törvényeivel szemben és pokolra kerülsz, az audis csóka attól retteg h nem tudja majd fizetni a frank hitelt, és nem csak hogy a szilikonos csajt viszik, de még a házát is... Ergo nincs boldogság, csak félelem. Mi a különbség közted, és a példában szereplő audis férfi közt? Az hogy te szép vagy, ő meg csúnya?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Isten

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.16. 09:03

@KJózsef (34001):
Az ateisták is az Ő születésnapjától számítják az időt.
Érdekes módon vallásosak és ateisták Jézustól függetlenül pl. Szaúd-Arábiában és Izraelben nem az ő születésétől számítják az időt.
Vajon miért?

Ráadásul a történettudomány Jézus születését már a Bibliában is fellelhető ellentmondások miatt Kr. e.(!) 4 (Heródes uralkodása) és Kr. u 10. (Quirinius féle népszámlálás) közé tehető...
A konkrét hónap nap is kérdéses, így voltaképpen elég kevés esélye van annak, hogy TÉNYLEG pont az ő születésnapjától számítjuk e az időt, és nem egy ahhoz talán tényleg közeli , de nem alapvetően téves időponttól.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Kar%C3%A1c ... 5.91pontja
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Isten

Hozzászólás Szerző: alagi » 2011.11.16. 09:55

@ISándor (33996):
Nos, ha az idő mérése értelmetlen akkor az időt is az ősrobbanás hozta létre, ergo a dogma A világnak van kezdete az időben. igaz. Arról beszéltünk, hogy el kéne hagynom a dogmákat, mert akadályoznak a megismerésben. Most mégis úgy tűnik hogy az egyház által kinyilatkoztatott dogma később a fizika által megerősítést nyer.
Szingularitas csak akkor van, ha a kis energiakon ismert allapotegyenletek nagy energian is ervenyesek. Valoszinuleg nagyjabol igen, de semmifele kiserleti tapasztalatunk nincs (es meg jo ideig valoszinu nem is lesz) arrol, hogy a Planck skala koruli homersekleten mi tortenik. Az is lehet, hogy a (visszafele kovetett) osszehuzodas a Planck skala folott vegtelenul lelassul.

Fel tudnad sorolni a tobbi dogmat, ami "a fizika altal megerositest nyert"? En egyebkent ezt nem neveznem megerositesnek, itt akarki akarmit mond 50%-eselye lesz hogy igaza van. (ugye vagy van kezdete vagy nincs). Ha lett volna pl. a bibliaban mikrohullamu hattersugarzas, vagy tagulo vilagegyetem, vagy valami, azt lehetne joslatnak nevezni, itt meg csak megtippeltek (egy teljesen rossz modell alapjan, ugyanis a fizika nem erositette meg hogy a vilagot Jezus faterja (aki egyebkent Jezus) teremtette).

Volt meg ott par kerdes, azokat veletlenul vagy direkt hagytad ki?
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Isten

Hozzászólás Szerző: alagi » 2011.11.16. 10:08

@KJózsef (34000):
Egy hívő miután szakított az ateizmussal, nem tesz fel többé önmagának olyan kérdéseket amiktől szerencsésen megszabadult. A hívők tudják hogy az örökké újratermelődő kérdések értelmetlenek.
Sajat magad uzemelteted a gondolatrendorsegedet, ami olyan jol mukodik, hogy fel se tunik hogy rablancra verted magad.
0 x

Kétarc
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2010.01.22. 21:08

Isten

Hozzászólás Szerző: Kétarc » 2011.11.16. 10:10

@KJózsef (34000):

Ezt ugye nem gondolod komolyan, hogy a tudomány elenyészik és meglennénk nélküle???
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Isten

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.16. 10:10

@KJózsef (34000):

"
Ki lehet próbálni hogy a szeretet elfogadása és továbbadása nélkül milyen lenne az ember életminősége. "

Én úgy érzem, nagy szeretetben nevelem a gyermekeimet a te istened nélkül is,az életminőségemet pedig most jobban befolyásolja a kormány,mint a fennvaló.
Lehet,hogy számodra hihetetlen,de én teljesen magamtól jöttem rá a szeretet fontosságára.
Na,jó,volt benne része az evolúciónak is,meg apámnak és anyámnak is közvetlenül,mert ezt tanultam tőlük.
Amit egyáltalán nem hiányoltam az életemből,az az alázatos leborulás egy fantom előtt.

Elegem van már abból,hogy ti,ájtatos manók,oktattok ki minket a szeretet fontosságáról.
Csak remélni merem,hogy nem arról a szeretetről papolsz ,ami a ti köreitekben a tizenéves fiúcskák iránt a hagyományostól kissé eltérően nyilvánul meg.
Nem érdekel hány zsolozsmát mormolsz el naponta,ahelyett,hogy értelmesebb és hasznosabb dologgal foglalkoznál,az sem érdekel,hogy életed végéig buta maradsz ,és ha az unokád megkérdi tőled,miért kék az ég,te egy mesehősről kezdesz el neki regélni.Mint mondtam ez hidegen hagy,ez a te döntésed,csak arra kérnélek benneteket,hogy ne legyetek már olyan biztosak abban,hogy csak ti vagytok a szeretet és az erkölcs letéteményesei.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lorenz 2011.11.16. 14:09-kor.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Isten

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.16. 10:20

@alagi (34011):
Egy hívő miután szakított az ateizmussal, nem tesz fel többé önmagának olyan kérdéseket amiktől szerencsésen megszabadult. A hívők tudják hogy az örökké újratermelődő kérdések értelmetlenek.
Fenti gondolatsort pedig rendszeresen keresztbeveri pont az a szintén vallásos eredetű mém, hogy a tudomány csak arra válaszol, hogy HOGYAN, és nem mondja meg, hogy MIÉRT.

Érdekes módon itt gondolom KJózsef sem tartaná értelmetlen kérdésnek a MIÉRT-et, sőt, buzgón spekulál megválaszolásán. Érdekes módon pont az ilyen ÚJRATERMELŐDŐ, ÉRTELMETLEN kérdésektől pont ők nem tudnak megszabadulni...
0 x

Avatar
KJózsef
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.11.12. 08:56

Isten

Hozzászólás Szerző: KJózsef » 2011.11.17. 00:43

Kedves lorenz, Kétarc, Alagi, Oktondi,és kimondhatalan nevű Pmb...!
Megtiszteltetek válaszaitokkal.
Nagyon nehéz válaszolnom mert kevés az időm, kevesebb mint amit köztetek eltölteni szeretnék.
A köztetek megélvő közös nevezőre szeretnék fókuszálni.
A tagadás a legkényelmesebb, és sokszor a legegyszerűbb álláspont.Nem kerül semmilyen áldozatba. A legáltalánosabb és általában ezt kínálja a Nagybetűs Élet.
De vajon melyikünk az aki szeretne a szürkeségben felolvadni? Kapásból azt elfogadni ami lelkiállapotunkhoz,individumonkhoz illik,szürkeállományunkat leginkább inspirálja?
Én a legelején kezdtem. 18 éves koromban ateista tanárom azt tanította hogy az ész, (ráció) a minden. Majdnem megbuktatott, amikor jeletkeztem és kérdezni merészeltem.
Pedig mindössze azt akartam kérdezni, hogy mit kezdjek Istennel? Minden Ősöm simán hisz benne.
Nem is fárasztalak tovább titeket fórumozók.
Csak még annyit szeretnék mondani. Ez a tanárom az utolsó útját velem töltötte. Én a mentőben vittem utolsó útján. Ő emlékezett rám. Hihetetlen közöny és kétség tükröződött arcán. Én a hordágyon fülébe súgtam .... nem ez az utólsó Útja. Ő aki sosem sírt életében megfogta a kezem és kérdőn nézett rám. Én pedig azt mondtam amire hittem hogy szüksége van. Várnak Rád tanárúr. Sokkal jobban mint azok akiket ma itthagysz. Szemeiben könnycsepek csordogáltak, szólni már nem tudott, csak egy kézszorításra maradt ideje, aztán átment.
A legnagyobb ateista volt,akit megismerhettem. Meggyőződésből küzdött Isten, Egyház ellen. Könnyezni mégis csak egyszer tudott, amikor hitte hogy várnak Rá.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Isten

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.17. 01:11

@KJózsef (34026):
Meghato tortenet.

Nem lehet, hogy azert konnyezett, mert elete utolso perceben is kudarcaval kellett szembenezzen? Azzal, hogy utolso perceben is irracionalis eszmevel probaltad ot szediteni? Hogy nem tudott teged megtanitani racionalisan gondolkozni. Kudarcot vallott veled.
Nem feltetlenul az o hibaja volt.

Vagy talan hirtelen komolyan vette amit mondtal el elkepzelte, hogy kik varnak ra, mi var ra, aki "A legnagyobb ateista volt,akit megismerhettem. Meggyőződésből küzdött Isten, Egyház ellen." :

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2011.11.17. 01:34-kor.
0 x

Avatar
ndru
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.16. 19:39

Isten

Hozzászólás Szerző: ndru » 2011.11.17. 01:29

@KJózsef (34026):

Mi volna a véleményed, ha azonos helyzetben egy buddhista suttogott volna karmáról és reinkarnációról egy haldokló fülébe? Vagy esetleg egy zoroasztrista Ahura Mazda jóságáról?
Személy szerint roppant ízléstelennek tartanám, ha bárki túlvilágról alkotott nézeteit kezdené el ecsetelni nekem miközben éppen haldoklom. :x
0 x


Avatar
KJózsef
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.11.12. 08:56

Isten

Hozzászólás Szerző: KJózsef » 2011.11.17. 03:06

@ndru (34028):
Szia!
Én Magyarországon élek, és a nagy számok törvényszerűsége szerint ateistát, vagy névleges keresztényt szállítok. Ha távolkeleti, vagy chilei haldoklót fogok szállítani, és kétség lesz az arcán, ugyanezeket fogom elmondani. Ha a könnyek elmaradnak én akkor sem változom.:)
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.11.17. 03:07

@KJózsef (34029):
Tanult és inteligens ember nem hadakozik olyan ellen ami nem létezik.
A szélhámoskodás ellen küzdünk. Engem speciel tökre nem érdekel h te miben hiszel, de amíg viszed az "örömhíred" hogy ezzel butíts másokat, addig én becsületbeli feladatomnak érzem h küzdjek az ilyesmi ellen.

Egyébként sejtettem h túl magas labda lesz az amit korábban írtam neked, gondolom kicsapta az agyadban a biztosítékot, és bekapcsolt a NE NÉZZ ODA alarm. :) Gratulálok!
0 x

Avatar
KJózsef
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.11.12. 08:56

Isten

Hozzászólás Szerző: KJózsef » 2011.11.17. 03:16

@OktondiJóska (34031):
Szia Druszám!
Nem csaptad ki nálam a biztosítékot, de ne szívesen megyek olyan területre ahol a vitapartnerem sokkal otthonosabb.
Gyere Te át a hit oldalára egy napig, és utána eldöntheted melyik oldalon folytatod tovább a küzdelmed:) :idea:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Isten

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.17. 03:23

@KJózsef (34029):
Valóban létezik Isten, ha Te annyira küzdesz ellene.Ez engem meggyőz.
Tanult és inteligens ember nem hadakozik olyan ellen ami nem létezik.
Jol ertelek?
Szerinted minden igaz, letezik, amit egy tanult intelligens ember tagad?
Ez a kriterium? Ha egy tanult ember tagadja, akkor igaz?

Eljen a tanulatlan sotetbunko?
A sotetek, tanulatlanok, ostobak es bunkok istene legyen veled. Mit legyen: veled van, latom... :-(
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Isten

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.17. 03:26

@KJózsef (34030):
Én Magyarországon élek, és a nagy számok törvényszerűsége szerint ateistát, vagy névleges keresztényt szállítok. Ha távolkeleti, vagy chilei haldoklót fogok szállítani, és kétség lesz az arcán, ugyanezeket fogom elmondani. Ha a könnyek elmaradnak én akkor sem változom.:)
Magyarul: le van szarva a haldoklo lelkivilaga, erzesei, a lenyeg a te hited terjesztese. Gratula!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Isten

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.17. 03:30

@KJózsef (34029):
Na majd meglátjuk.:)
Halalos agyadon, elviselhetetlen kinoktol szenvedve, magad ala ronditva (istened a mindenthato ezt jovahagyja, es te igy szereted ot) is remenykedni fogsz, konnyes szemmel, es amikor kiderul, hogy tevedtel akkor mar keso lesz: jonnek fergek es megesznek...
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.11.17. 03:44

@KJózsef (34032):

Felajánlottam múltkor a lehetőségét annak h én mint keresztény, te mint ateista védjük az álláspontunkat. Van ennél jobb módja annak h megismerhessük a másik látásmódját? Én nem félek kereszténynek elképzelni magam, elég jól ismerem is ezt a területet. Még mindig áll a lehetőség, egy ilyen vitára részemről! Abban viszont nem vagyok benne, hogy szó nélkül elhiggyek neked mindent, ugye ezt megérted?

Egyébként ha nem értetted amit írtam korábban, akkor kérdezz rá bátran melyik rész nem világos. Kifejtem szívesen. Ha nem is vagy rá kíváncsi, akkor viszont nincs miről beszélnünk!
Vaskalapos írta:Éljen a tanulatlan sötét-bunkó? A sötétek, tanulatlanok, ostobák és bunkók istene legyen veled. Mit legyen: veled van, latom... :-(
Na ugye h még mindig köztünk van a sötét középkor szikrája! :) Erre kell vigyázni, mert a butaság hamar lángra kaphat.
0 x

Kétarc
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2010.01.22. 21:08

Isten

Hozzászólás Szerző: Kétarc » 2011.11.17. 08:14

@KJózsef (34026):

Szürkeségben felolvadni? Szerintem a tudományok szerteágazóbbak, mint amit el tudsz képzelni. A vallás tanításai állandóak. Abban hol az újdonság? A vallás kiismerhető, állandó, a tudományból az ember soha nem fog kifogyni.
Nem mellesleg, nem hiszem, hogy boldog lennék, ha valaki a mentőben azt suttogná nekem, hogy várnak odaát...
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.11.17. 08:36

@Kétarc (34037):
Nem mellesleg, nem hiszem, hogy boldog lennék, ha valaki a mentőben azt suttogná nekem, hogy várnak odaát...
Szerintem még etikailag sem helyes... Nem hogy haldoklok, de ráadásul még egy hülye keresztény szövegét kell hallgatnom? Ha véletlen túl élném az esetet, biztos perelnék. Senki ne tukmálja rám ilyen esetben (amúgy semmilyen esetben sem) a téveszméit... főleg ne egy egészségügyi dolgozó!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Isten

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.17. 08:40

@KJózsef (34026):

"Pedig mindössze azt akartam kérdezni, hogy mit kezdjek Istennel? Minden Ősöm simán hisz benne."

Én azt válaszoltam volna,hogy ne az ősök hagyományai alapján alakíts ki világnézetet,hanem kezdj el önállóan gondolkodni azok alapján,amit az órákon tanítanak neked.

Te nem éltél ezzel a lehetőséggel.
Neked a világ minden csodájára és izgalmas rejtélyére ugyanaz a semmitmondó ,unalmas válaszod van:Isten.
Az a baj,hogy valószínűleg a gyerekeidet sem hagyod majd gondolkodni és kételkedni.
Én csakis ezért érzek megvetést irántatok,amiért egy szűz elmére kényszerítitek rá ezt a fertőző vírust.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Isten

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.17. 09:08

@KJózsef (34026):
OFF
Nem hinném, hogy kimondhatatlan lenne a nevem, de gratulálok, hogy 3 karakterre sikerült rövidítened, amiből egy nem is szerepel benne.
/OFF Elnézést!

Az, hogy minden ősöd hisz benne, szintén eléggé furcsa érvelés. 7-8000 éve valószínűleg még egyik ősöd se hitt benne, de még 2000 éve is elég kevés az esély rá, hogy minden ősöd éppen őskeresztény legyen a Közel-Keleten. Az azóta eltelt időben az őseid valahogy mégis megváltoztatták az őseiktől örökölt hitükről szóló véleményüket. Neked akkor ez miért nem menne?

A tanáruras sztorid meg két olvasattal bír számomra:
-Szerinted az ateisták is a mennyországba kerülnek, így eléggé értelmetlen a vallásod körüli cécó.
-Szerinted az ateisták a pokolba jutnak és egykori tanárod utolsó perceit ezen véleményed otromba közlésével zavartad meg.

Na akkor most melyik?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Isten

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.17. 09:30

@pounderstibbons (34040): Van még más olvasat is:
- Az utolsó pillanatban megtérő ateista ugyanúgy a mennyekbe jut, mint aki egész életén át hűségesen szolgálta az urat és hitt benne - azt hiszem, ez a hivatalos álláspont

de azt a verziót se felejtsd el, hogy
- A kedves ateista tanárbácsi a pokol tüzén fog égni, és pont ezért várnak már rá odaát, hogy végre a lángok közé taszítsák :)
0 x

Avatar
ISándor
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.01.14. 13:11

Isten

Hozzászólás Szerző: ISándor » 2011.11.17. 09:54

@pounderstibbons (34040):

hali Pounderstibbons!

Csak zárójelben, ha én az őseimre gondolok vagy az őseim hitére akkor az általam belátható időtávban élt őseimre szoktam gondolni (nagyjából akiket ismertem vagy a családom legidősebb tagja még ismert), nem pedig olyan időtávban mint amit írtál, hiszen akkor hovatovább az evolúciós értelemben vett őseimre is gondolhatnék ami ugyebár abszurdum. Gondolom KJózsef is így van evvel.
A tanáruras sztorid meg két olvasattal bír számomra:
-Szerinted az ateisták is a mennyországba kerülnek, így eléggé értelmetlen a vallásod körüli cécó.
-Szerinted az ateisták a pokolba jutnak és egykori tanárod utolsó perceit ezen véleményed otromba közlésével zavartad meg.
Az első verzióddal részben egyetértek, ugyanis természetesen az ateisták is üdvözülhetnek, lást a jobb lator történetét, persze ehhez azért kell egyfajta belátása Krisztusnak mégha az utolsó pillanatban is. Hiszem, hogy akár egy könnycsepp is elegendő ehhez, ha szívből jön. Úgyhogy egyáltalán nem értelmetlen a "cécó"

A második verziód meg annyira abszurd és ízléstelen, hogy bele sem akarok gondolni abba, hogy ezt komolyan feltételezed. Az aki már volt haldokló közelében (magam már többször is) pontosan tudja, hogy egy ilyen szituációba nem férhet bele semmi képmutatás, ott akkor abban a pillanatban nem számít hogy ki volt korábbi életében az illető, ateista vagy hívő, jó vagy gonosz ember. Amikor egy ilyen ember mellett vagy, nem tudsz másra gondolni mint arra, hogy együtt érezz vele és hogy vigaszt nyújts neki.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Isten

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.17. 10:45

@KJózsef (34026):

Szép ez a történet és nagyon tisztelem a hitedet.
Egy érdekes és értékes forrást linkelek be ide Neked ahhoz, hogy az elméd még tudatosabban, azaz teljes meggyőződésből "világosodjon meg".

http://www.magyarmenedek.com/products/1 ... zekely.htm

Ajánlom még a figyelmedbe az Élő Föld kiadó további könyveit a megvilágosodáshoz vezető útra:

Zarathusztra zend aveszta
Az asa művészete
A böjtölés esszénikus tudománya
Természetes élet és gyógymód
Ökológiai egészségkert
Szexuális harmónia
Fa testvér
Esszénus Jézus
Az esszénus béke evangélium - I. könyv
Az esszénus béke evangélium - II. könyv
Az esszénus béke evangélium - III. könyv
Az esszénus béke evangélium - IV. könyv
Az esszénus béke evangélium felfedezése
Tudományos vegetariánizmus

Dr. Szentesy E. András: A túlélés titka I.
Dr. Szentesy E. András: A túlélés titka II.
Dr. Szentesy E. András: A túlélés titka III.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Isten

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.17. 10:53

@ISándor (34042):

Hali iSándor!

Én csak kérdezem, pont azért mert nem tudom mire gondol KJózsef a sztorijában, arról pláne nincs elképzelésem, hogy KJózsef milyen magyarázatot tulajdonít egyetlen könnycseppnek. Én a "sírok, hogy miközben ez a tanítványom tudja, hogy nem hiszek az istenében, mégis ezzel zaklat engem a halálos ágyamon, és már nincs időm okosítani" gondolatot se tartanám elvetendőnek.

Én nem érezném képmutatásnak a 2. számú magyarázatot KJózseftől, ha egyszer abban hisz, hogy bizonyos tevékenységek elhanyagolása a kárhozatra vezet, akkor miért ne mondaná ezt meg valakinek, aki odafele tart?

Ha pedig egy őszinte könnycsepp is elég, akkor számomra a többi, vallások által kitalált sallang elég feleslegesnek tűnik a körülmetéléstől a bérmáláson és az egyházi tizedig. Vagy ezek mind azoknak szólnak, akik haláluk pillanatát megelőzően már sírni se tudnak? Hány % lehet ez?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Isten

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.17. 10:59

@Fabri (34044):

Tippem szerint elég gyorsan le fogja darálni a moderátor a reklámmal teli kommentedet, de felhívom a figyelmedet, hogy Bordeaux Székely egy nemlétező sorbonne-i professzorságával kérkedő áltudós.

viewtopic.php?p=27880#p27880
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Isten

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.17. 11:14

@pounderstibbons (34045): Bár egyetértünk, de ez szerintem rossz érv, hogy "Hány % lehet ez?". Kis százalék, nagy kockázat. A biztosítások is erről szólnak.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Isten

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.17. 11:19

@pounderstibbons (34046):

Ha valaki szélesíteni akarja a tudását és a "másik oldal" álláspontját is megakarja jobban ismerni, akkor itt lenne a helye az ilyesfajta forrásoknak is.
Ha a fórum hangvitele és küldetése viszont csakis tudományos megközelítés lehet, akkor valóban fölösleges ilyen topikokat, ill. vitákat nyitni olyan dolgokról, amelyek az Isten- és a túlvilági hittel kapcsolatosak.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Isten

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.11.17. 12:12

@Fabri (34049):
A legelső, amit olvashattál:
Ez a fórumportál (http://forum.szkeptikus.hu továbbiakban Fórum) azért jött létre, hogy lehetőséget adjon a tudományos szkepticizmus határain belüli véleménycserére, a hozzászólók véleményének megismerésére.
Miért is az "Isten" topicban (meg a gazdaságiban) tipródsz, ha szerinted nem is lehetne tárgyalnunk? Nemdebár egy halom kérdésre kéne megfelelned máshol! Derogál? Vagy nem tudsz mit? Mintha mi sem történt volna, visszasunnyogsz, mert rajtad kívül mindenki hülye és úgyis elfelejtették? Vagy ezt, most akkor hogy?
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Isten

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.11.17. 13:20

@KJózsef (34030):

Gratulálok!Nagyon szép hivatásod van,sok sikert hozzá!!! :)
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Isten

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.17. 13:22

@Fabri (34049):

"Ha valaki szélesíteni akarja a tudását és a "másik oldal" álláspontját is megakarja jobban ismerni, akkor itt lenne a helye az ilyesfajta forrásoknak is. "

Szerintem te eltévedtél.
Ezen a fórumon az áltudományos,különböző hiedelmeken és szóbeszédeken alapuló,bizonyítatlan és ellenőrizetlen állításokkal és történetekkel foglalkozunk.Ezekre várunk tőletek az"ez így van és kész" típusú érveléseknél némileg árnyaltabb magyarázatot.
Ha igét akarsz hirdetni,itt nem találsz értő közönségre.
0 x

Avatar
jandera
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011.11.11. 11:15
Tartózkodási hely: Konyha (ott van a PC)

Isten

Hozzászólás Szerző: jandera » 2011.11.17. 13:48

Kedves KJózsef!

Történeted olvasása, és a hozzászólások olvasása egy közhelyet juttatott eszembe: " Zuhanó repülőgépen nincsenek ateisták."
Ez talán egyértelmű, de néhány gondolatot fűznék hozzá.
Sajnos nem emlékszem már, hogy hol, de láttam egy rajzot. A bűnbeesést ábrázolta, almafa, kígyó, stb., és a sarkában egy kis sír volt kereszttel. Valszleg valamilyen bibliaillusztráció volt. Nagyon erőse hatott rám.
Sok-tízezer, v. százezer éve élt, az állatvilágból kiemelkedőben lévő őseink a gondolkodás képességének, az éntudat fejlődésének egy pontján rádöbbentek saját halandóságukra.
Mit érezhetett az első ember, aki halott társa mellett állva rájött, hogy egyszer biztosan meg fog halni?
A tudás elvette tőle a halhatatlanságot!
Ezt a pillanatot gondolom az emberré válás legnagyobb mérföldkövének! És ezt ábrázolta a rajz, és erről szól a bibliai történet is.
A világ ezernyi vallása nem mind istenhit! De mindegyik próbál valamilyen magyarázatot adni az ember mindmáig legfontosabb kérdésére: " Mi lesz velem, ha meghalok?"
Ahány ember annyiképpen reagál, van aki száműzi a gondolatot, van aki vallási magyarázatokat fogad el, olyan is akad , aki megelégszik a "semmi" tudományos válasszal, de olyan akinek nem számít a kérdés nincs!

Ezt használják ki sokan a saját filozófiájuk, vallásuk, hitük terjesztésére. És ezt használtad ki egy haldokló megnyugtatására.

De ettől még hazudtál!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Isten

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.17. 14:16

@mimindannyian (34048):

De ha egy életbiztosítási feltételek között van egy rakat előírás, hogy fizesd be ezt, azt, amazt, tartózkodj ettől, attól, amattól, különben nincs kifizetés, és mindezek között el van bújtatva, hogy természetesen akkor is fizetünk, ha még a szerződést se írtad alá, de a halálod előtt egy könnycseppel jelzed, hogy elfogadod a feltételeket, akkor nem menne csődbe a biztosító?

Valahogy sosem hallottam még vallások képviselőit arról prédikálni, hogy ne felejtsünk el sírni a halálunk előtt, pedig ez elég fontos üzenet lenne. Lelkek milliárdjait menthetné meg egyesek hite szerint (gondolom én).
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Isten

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2011.11.17. 14:17

@vaskalapos (34027):

En aki thanatologiat is oktatok mondtam mar hogy "dogok" vagytok. :P :oops:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Isten

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.17. 16:07

@pounderstibbons (34063):
akkor nem menne csődbe a biztosító?
Miért, a vallások nem mennek csődbe? :)
Valahogy sosem hallottam még vallások képviselőit arról prédikálni, hogy ne felejtsünk el sírni a halálunk
Persze, ennél többet írnak elő, "mert" ez a végső menekvés nem biztos, hogy összejön. Aki teheti készüljön fel jól, ne azon múljon, hogy sikerül-e könnyeznie egyet. Olyan példamesét én már hallottam, hogy a királyfi elhatározta, hogy ő nem követi a vallásos tanítást, majd a halála pillanatában imádkozik, és kész. Élte is vígan az életét, de amikor leesett a lóról, csak annyit mondott ki automatikusan, hogy "a fenébe!" :). Úgyhogy mint lehetőség fent van tartva ez a trükkös megoldás, de ellenjavallt.
0 x

Avatar
ISándor
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.01.14. 13:11

Isten

Hozzászólás Szerző: ISándor » 2011.11.17. 16:12

@solarboat (34064):

OFF
Dr. Polcz Alaine-t ismered? Ha igen mi a véleményed róla?
/OFF Elnézést!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ISándor 2011.11.17. 17:19-kor.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Isten

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2011.11.17. 17:08

OFF
Ot nem nem ismerem/tem de ugy tudom mar nem el.Ellenben munkaibol olvastam nehanyat. Ug tudom magyar viszonylatban O volt az elso aki ezzel erdemben/erton foglakozott .
Ismerek nehany tanitvanyat akikkel levelezek is.
Ha jol tudom Magyarorszagon az orvosi szakvizsgaban
hospice kepzes nincs
azaz ami van azt nem fogadjak el
es nem lehet letenni. Oneknteseket ugy tudom szep
szammal kepeznek az elszantak.

/OFF Elnézést!@ISándor (34072):
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Isten

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.17. 17:10

@solarboat (34064):
En aki thanatologiat is oktatok mondtam mar hogy "dogok" vagytok. :P :oops:
Ugyan miert?
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Isten

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.17. 21:36

Hoztam nektek valamit, hogy elgondolkodjatok egy kicsit az itt - pár kivételtől eltekintve - annyira domináns, minden túlvilági titokkal és jelenséggel kapcsolatos hitetlenségről és Istenellenességről.

http://belsoszepseg.shp.hu/hpc/web.php?a=belsoszepseg
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Isten

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.17. 22:01

@Fabri (34083):


Konkrétan mi a bajod a hitetlenségünkkel és az istentelenségünkkel?
Fejpénzt kapsz a megtérítettekért,vagy mi?Az nem isten akarata,hogy legyenek hitetlenek is?
Másképp,hogyan venné észre azokat,akik igazán szeretik?
Hidd el,szükségetek van ránk!
Hagyd már ezeket az ostoba linkeket,Isten szent nevére kérlek!
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.11.17. 22:20

@Fabri (34083):
belsoszepseg.hu írta:Reggel, mielőtt elkezdenéd a napot engedd szabadon képzeleted, idézd fel magadban részletesen rejtett rétedet, amint éppen virágba borul, hiszen belül a szívedben mindig ott ragyog egy napocska, ami száz ágra süt!
Aztán igazítsam meg a s*ggemen a rózsaszín tangát? :mrgreen: Hányinger! Légyszíves mellőzd ezeket a gagyi reklámokat innen, mert senki nem kíváncsi rá, vitázni se lehet róla.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Isten

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.17. 22:42

@lorenz (34084):
Az nem isten akarata,hogy legyenek hitetlenek is?
Már miért lenne?
Másképp,hogyan venné észre azokat,akik igazán szeretik?
Miért ne vehetné? Ehhez csak egy jól definiált abszolút skála szükséges.
Hagyd már ezeket az ostoba linkeket,Isten szent nevére kérlek!
Az a baj, hogy nem gondolkozol el rajtuk! :D
0 x

Avatar
KJózsef
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.11.12. 08:56

Isten

Hozzászólás Szerző: KJózsef » 2011.11.18. 00:03

@OktondiJóska (34005):
Az hibás logkia szerintem, ha az egyház milliárdnyi tagjának olykor némelyek által elkövetett hibáit rajtam kéred számon.
Jóhiszemű kommunista, liberális, vagy szélsőjobbos emberek mindig is lesznek.
Az ideológia általában jól indul. Az emberek azonban rendre elrontják .
0 x

Lezárt