Isten

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Isten

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.01. 23:54

@vaskalapos (9235): Amit betettél az nagyon jó pofa szöveg!!

"Wildasin professzortól azt is megtudjuk, mely tizennégy ok folytán nem nyert az Úristen tanári kinevezést egyetlen tudományegyetemen sem." --és a felsorolt érvek
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Isten

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.02. 00:21

@kisvidra (8299): Tudod ha Isten létezését szeretnénk megérteni illetve logikailag megmagyarázni, akkor először meg kell érteni a bolygónk fizikai létezését, jellemzőit, aztán az élet létezésének jellemzőit, tudatának lüktetésének eredendő okát.

az ember azért sertepertél Isten és élet meghatározása tekintetében, gondolatilag sötétben, attól függetlenül hogy elméje sokkal többet elért már, mert beleragadt gondolatilag a vallások meséibe és a tudomány isten nélküli elméleteibe.

Nem véletlenül írtam egy helyütt -- amire te reagáltál is - Hogy itt a földön kell keresni a magyarázatot az istenlétre nem pedig tagadni vagy buta mód kitekinteni az űrbe. Mert az élet önmagán belül hordozza rá a válaszokat ha már az enyémet sutba vetitek is.

Nincs és soha nem volt személyes vagy még inkább univerzumi isten. De létezik a bolygónknak egy tudattá vált energiája ami Tudatos és azt az energiát valamikor felszínközelben használta is, amikor akarva- akaratlan élet született általuk. Majd eltávolodott a felszíntől, mert ez a természet törvénye. ez a földi istenség "két- arcu"

Mint ahogy az életben is két-arcú a lélek energia, amely élővé tette az inaktív anyagot. A teremtő aktusuk által kapta az élet, a földi Isteni energiától.

Föléd hajlik védőn gigantikus plazmaként, de csak addig, amíg a Föld természeti egyensúlya megtartott.

egy embernek megjelenni képes, kicsinyített energia részecskék formációjaként, de csak ritkán és provokatív, nyomos okként. De az veszélyes az életre, mint megtapasztalás, mert bele is lehet halni, vagy betegedni.

De létező energiák!! Egyik létezése ("arca") a fekete-energia, ami a bolygó anyagában áramlik, a másik a fehér-mágneses ami a magjában és kiáramlik alkotva a magnetoszférát.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.01.02. 05:29

@cseppkő (9366):

Hüha, ezt durva volt így egy slukkra elolvasni. Lesz pár nap mire bebufferelem agyilag. :lol:
milyen filozófiai vonalon indultál el, hogy ezekre a megállapításokra jutottál?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Isten

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.02. 19:24

@Xmes (9324):

"Te eltudod magyarázni Jézus miért imádkozott magához a Golgotán, miért cseszegette saját magát a gerendán lógva, és hogy miért dícsérgette saját magát az égből, a Jordánban állva a saját keresztelőjén, miközben galambosat is játszott?"

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Model1.png
http://en.wikipedia.org/wiki/Id,_ego,_and_super-ego
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Isten

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.02. 23:42

@OktondiJóska (9378): Milyen vonalon indultam? látogass meg és megtudod.
(http://A-letezes-fantasztikuma-.blogger.hu)

Tudod csak azt sajnálom, hogy nincs magasabb képesítésem elméleti fizikából legalább --bár kitudja, lehet hogy az volt a szerencsém?
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Isten

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.03. 00:14

@Xmes (9207): Tudod abban teljesen igazad van, hogy minek elhinni azt amit nem érzel, nem látsz, nem jeleníti meg magát és minek elhinni mind azt a sódert amit bizony összeírtak a vallások szövegei, egymásnak olykor ellentétesen és ráadásul a maguk alkotta törvényeket is, az Isten nevével címkézték; Istennek elvárása, Isten törvénye, Isten ítélkezni fog, Isten büntetése...ecetera... mind ez, nem igaz !!

Valamikor az írástudatlan tömegnek viszont szüksége volt erre a sok hazugságra, másképp nem tudták volna kordába tartani a hordákat az éhes tömegeket vagy épp ölésre biztatni hatalom szerzés miatt. Akkor vallás, a papok, és az uralkodók volt a törvény mind ez Isten elvárásainak hazudva.
Az a baj, hogy ma már nem analfabéta az emberiség, és tudatilag is nagyon előre szaladt ezzel szemben a vallások antik porral kínálják a hitet továbbra is.

De azért mert valamit nem látunk, az nem jelenti azt, hogy nem is létezik. Az amputált láb sem létezik és még is érzi a lábujját az illető. --miért? mert bizonyos létezésként, még jelen van az a láb, hanem is anyagként. Amikor intenzív gyakorlaton voltam sebészeten egy ilyen beteget érzékeltem és először döbbentem meg hogy jé nincs ott a láb és én még is érzem a vonalait miképp, hogy a csudában? Persze pár hónap vagy egy év múlva ez a lábformáció, mint energia szálak formája összezsugorodik egészen a csonkolt részig. Akkor már ott fogja érezni azt a "tudati" lábúját nem pedig földközelben.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Isten

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.03. 00:41

@Orcas (9412): Nem kell hozzá Freud, hogy megértsük Jézus cselekedeteit.

Egy részt Jézus cselekedeteit valakik apostolok papok leírták a maguk fantáziájával színezve. Tehát ellehet mindjárt venni belőle minimum 75% történetet. Ami hihető hogy "kapuban játszva" hozták össze akkor csak a szentlélek erre a legjobb védekezés...

aztán elhihető hogy okosnak született, hisz megtanult bűvészkedni nem igaz? -- üres kosár -teli kosár, vizen járás lesüllyedt, nem látható gerenda segítségével. aztán jött a keresztelés amit egy skizofrén kodis végzett aki a maga téveszmével meg is tömte szerencsétlennek addig még épp eszét. Igy következett a megvilágosodás keresése, Isten keresése mivel? a hinduizmus jól bevált hülyítő módszerével az éhezéssel.

Vagy is hiába született okosnak hiába született erős test-energiával ami biztos igaz hogy bizonyos betegeket gyógyítani volt képes, ha nem is holtából de komából hozott vissza elképzelhető a gyulladásokat is gyógyíthatta a borbetegséget is, sőt a pszichés bénaságot is rábeszéléssel szuggesztív erővel.

De Jánossal való találkozása megpecsételte a sorsát és egyenesen vezetett a keresztfához az út, mivel túlzottan szembehelyezkedett az akkori válással és papokkal --mint Európában a máglya volt divatban. Elmebetegségét épp az mutatja ha igaz amit leírtak, hogy Isten egy szülött fiának gondolta magát.

szembesült az isteni Jelenéssel ha úgy igaz mint írták, csak Ő akkor már beteg volt -nem fogta fel mit lát, és mit élt át, mire figyelmeztette a Jelenés. --Persze ez mind lehet a papi fantázia is, hogy lám az ördög sem tudta eltéríteni...mondván.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.01.03. 17:09

@cseppkő (9426):

Belenéztem az oldalba amit adtál. :) annyi tudományoskodó halandzsa van rajta, mindenféle ezoterikus baromsággal, h olvasni is felesleges... neharagudj!

Amik ezen a weboldalon vannak, inkább azoknak való akik nem akarnak konkrétan keresztények lenni, de ugyanúgy valami lelkimankót akarnak maguknak. (Megmerem kockáztatni, h az olvasói tábor, leginkább az idősödö nagymamák köréböl kerül ki) Vagy azt hiszik, h jobban megértik pl "A Vonzás törvényét" ha ilyen "tudást" szippantanak magukba. :)

Amúgy milyen forrásra alapozod hogy Jézus Hindu volt, és József vitte tév útra? :lol:
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Isten

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.03. 21:37

@OktondiJóska (9462): Látod belekukkantottál és felületesen ez abból látszik hogy én nem írtam azt, hogy Jézus hindu volt. azt írtam Jézus a hindu meditációt használta éhezéssel. lásd a 40 napos böjtje a pusztába.

az hogy futtában olvasol ilyesmit, az egy - téves következtetésre vezet

A másik hogy olyan nagy az anyag, hogy az csak egy belekukkantással nem értékelhető főleg nem úgy, hogy beleolvastál a legutolsó..fejezetekbe.. Egyébként Nekem tök mindegy..én csak ajánlottam

Az itteni cimhez Isten fogalomhoz ajánlottam az oldalamat magyarázatként Neked. -- nem pedig Jézushoz vagy a skizofrén barlangban lakó kódis Jánoshoz.

Egyébként az hogy felhoztam a régi prófétákat csupán azért van mert léptén- nyomon belebotlanak az emberek a hittérítőkbe, nagyon sokat becsaltak az exportál hitekhez, s mi van a Weboldalakon...bődületes. Ezért nyíltam meg, ezért írogatok, mert nem nagyon tettszik miképp hüjitik egyre több vallás féleség, összesen kb 145 van már, -- ezt a szerencsétlen népet. Ráadásul olyan időben amikor érzékenyebb és bizonytalanabb a társadalmi, gazdasági válság miatt..

Tudod az embereknek sajnos szükségük van lelki mankóra" mint írtad, és valamiféle útmutatásokra is De a tudomány elbeszél a tömegemberek feje felett, a vallások pedig mesékkel etetik és babonasággal.

S ne gondold hogy az idős embereknek van szükségük a támaszra, nem, -- a legtöbb idős ember ha közeledni érzi az időt, akkor az életbe már belefáradt és megadón várja, hogy szemét végleg lecsukhassa. Tök mindegy professzor vagy egy mosónő volt az illető. Megtapasztaltam.- épp elég szemhéjat csuktam le és lábcédulát kötöttem fel...
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Isten

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.03. 22:03

@OktondiJóska (9462): Mit nevezel Te ezoterikus baromságnak? --azt hogy arra intem az embereket ne dobálják ki a pénzüket mindenféle sarlatánnak természetgyógynak, hanem orvoshoz menjenek és mellette önmaguk igyekezzenek besegíteni a gyógyulásukba -úgy lélekben mint testileg energetikailag és a mértéktartó étkezéssel és élettel -- ezt nevezed Te ezo baromságnak?

Nem a kereszténység ellen írtam, hanem az összes vallás ellen, és a társadalmunk eddigi vezetői ellen fogalmaztam meg a véleményemet Nem azt írtam meditálj és bűvöljetek egy liliom szálat hindu mókusként, hogy megvilágosodjatok, mert az csak hallucináció! - hanem azt írtam hogy Isten sugárzása mindenhol jelen van és láthatatlan, ne akard látni, inkább éld bölcsen becsülettel végig az életedet, mert Isten megvár, ha akarod, ha nem akarod, ha nem hiszed akkor is oda kerül a lelke mindenkinek, aki becsülettel élte életét. --aki pedig gazember volt, az elvész az odavezető úton örökre...

az emberek tele vannak kérdéssel és még több bennük a babonaságra való hajlam. ezért van szükség arra hogy válaszoljanak a felső szellemiségű emberek.

Itt vagyunk a szkeptikus fórumon, és valaki közülünk feltette a kérdést, - Isten - holott szkeptikus itt mindenki... akkor miért is várnánk a tömegemberektől, hogy nem fognak újból meg újból kérdezni amikor az emberi szellemiség egyre magasabbra emelkedik és egyre inkább kételkedik a vallások tanaiban - és keresgél és eltéved beszivárgott hitek között, helytelenül !!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Isten

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.04. 04:04

"5
És lőn Ádám egész életének ideje kilencszáz harminc esztendő; és meghala.
6
Éle pedig Séth száz öt esztendőt, és nemzé Énóst.
7
És éle Séth, minekutánna Énóst nemzette, nyolcszáz hét esztendeig; és nemze fiakat és leányokat.
8
És lőn Séth egész életének ideje kilencszáz tizenkét esztendő; és meghala.
9
Éle pedig Énós kilencven esztendőt, és nemzé Kénánt.
10
És éle Énós, minekutánna Kénánt nemzette, nyolcszáz tizenöt esztendeig, és nemze fiakat és leányokat.
11
És lőn Énós egész életének ideje kilencszáz öt esztendő; és meghala.
12
Éle pedig Kénán hetven esztendőt, és nemzé Mahalálélt.
13
És éle Kénán, minekutánna Mahalálélt nemzette, nyolcszáz negyven esztendeig; és nemze fiakat és leányokat."

Károli Gáspár » Mózes első könyve - A teremtésről » 5. fejezet
http://biblia.hit.hu/bible/21/GEN/5

Ezt magyarazza egy biblia tudos!
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Isten

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.04. 05:42

@Orcas (9524): Felsoroltad az Ó-testamentumban írt képtelen ideig tartó élet hosszt.

Ez is egy példa arra, hogy ha már hitet tanítanak, akkor a kor szelleméhez kell igazítani. A zsidó ó-időszámítás más mint a mostani. Más volt az éveknek naptár hossza -ha volt egyáltalán naptár azt hiszem a csillagok állását figyelték a hold és Nap fogyatkozást.

Olyasmi ez mint a kihajított só - már csak taposni való. Egy mai kor embere nem értené miért?
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Isten

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.04. 05:49

@Orcas (9524):irod végül --Ezt magyarazza egy biblia tudos!

Na ez a legnagyobb baj a vallások erre hivatkoznak, hogy magyarázni igyekeznek a biblia régi szövegét korunkra vetítve. Aminek viszont semmi értelme egyszerű, egyértelmű világos hitelméletre van szükség nem pedig megmagyarázom az indexem, miért volt oly sötét az ember. Ha pedig már kimagyarázásra van szükség, attól még sötétebbé, sumákká válhat a kor, a politika a vallás szájíze szerinti
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Isten

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.04. 06:00

@cseppkő (9528):

Mar ne haragudj, de annyiszor ultek mar zsinatot ezek a katolikusok, hogy igazan atszamithattak volna a Gergely naptar szerint ezeket az "zsido eveket"! :mrgreen:
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Isten

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.01.04. 08:52

@Orcas (9524):
Kétféle magyarázatot ismerek erre. Van a katoikus, miszerint csak a Jesszuskás sztorikat kell szó szerint elhinni, a hívő nyáj inkább ne foglalkozzon az ószövetség kényesebb részeivel.
Meg van a fundi magyarázat, miszerint Ádám bűnbeeséséig még az entrópia sem létezett a világban, a húsevő állatok is növényeket ettek az édenkertben, aztán ahogy sokasodtak az emberek bűnei, úgy jöttek sorban a büntik. Ezeket a 900 éves életkorokat szó szerint kell érteni, de ugyanez vonatkozik az állatokra is, azok is sokaig éltek, és a fundik szerint, ha a gyíkfélék ennyi ideig korlátlanul növekedhetnek, akkor óriási méretűre nőnek, ezeknek a csontjait ássuk ki mostanában mint dínócsontokat.
Az általad bemásolt nemzetségfa és a hasonló szövegek alapján számolják ki egyébként a teremtés 6000 évvel ezelőtti dátumát. Az özönvíz után egyébként a jóistenke 120 évben maximálja az életkort.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Isten

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.01.04. 09:39

@sajnos_kacat (9532):

Az emberek vagy más állatok nem nőttek ilyen nagyra, csak a gyíkok?
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Isten

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.01.04. 10:17

@Várhegyi Márton (9536):
A miértekről ne engem kérdezz, nem én vagyok a fundi. :)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Isten

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.01.04. 10:32

@sajnos_kacat (9539):

Ha az aprócska gyíkok ekkorára nőttek, de gondold el mekkorára nőhettek a többi állatok. A gyíkok szerencséje, hogy alapvetően vertikális fekvésűek, de egy mókus már akkorára megnőhetett, hogy amikor a hátsó lábaira állt, akkor a feje már oxigénhiánnyal küzdött és ki is haltak mindahányan voltak.

Persze felmerül a kérdés, hogy a többi nagyméretű állat hogyan élhette túl, de erre könnyű megoldást kínál az üreges föld elmélet, miszerint ezek az állatok szerencsésen a föld belsejébe kerültek, ahol táplálékszegénység miatt lefogytak, majd onnan kikerülve folytatták az életüket.

Az özönvízre is praktikus magyarázatot ad, hogy a felszaporodó bálna és hal populáció kiszorította a vizet a tengerekből, de ezt Isten végtelen bölcsességében felismerte így utólag őket is halállal, entrópiával, valamint zsugorfóliával sújtotta.
0 x

Avatar
Xmes
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010.11.15. 18:38
Tartózkodási hely: Valahol egy Föld nevű bolygón eldugva

Isten

Hozzászólás Szerző: Xmes » 2011.01.04. 11:18

@OktondiJóska (9329):

Tudod jó lenne, hogy ha már szerinted ennyire nem értem, akkor válaszolgatnál a kérdéseimre is, hátha véletlen megértem. Mert erre valahogy még egyszer sem voltál hajlandó.
Fikázni a másaikat könnyű, de válaszolni már luxus? Ok, lehet, hogy nem vagy vallásos, de pont úgy viselkedsz, mint egy bigott keri, aki folyamatosan figyelmen kívül hagyja a számára kínos kérdéseket.

Válaszolj! Azt már sokszor írtad, hogy szerinted nem értem, pedig elsőre is felfogtam!
Nem az egylényegüségről van szó, én se arra használtam a hasonlatot.
Lehet, hogy te nem az egylényegűségről írsz (bár akkor nem vágom miről, és mi köze a szentháromsághoz), de a szentháromságnak pont az a lényege, hogy az atya (Jehova papó, Isten bácsi, vagy nevezd aminek akarod) a fiú (Jesszus), és a szentlélek (eredetileg szentszellem [ugyanis a lélek és a szellem nem ugyanaz]), egyek, egy lényegűek.
Ha te a számítógépes példádban nem ezt akartad magyarázni, akkor mégis mit?
Értsd úgy, h ez a három komponens egy folyamat része. Mint folyamat, (esetünkben a számítógépezés) egyesíti a 3 dolgot
Értem. Komolyan értem, még akkor is, ha te bármi áron ennek az ellenkezőjét akarod hinni. Csak azt nem értem, hogy hogyan használhatod ezt hasonlatként a trinitire. Ugyanis a szentháromság az nem egy folyamat.
Mondom, hogy keress más hasonlatot. Olyat ami azt is figyelembe veszi, hogy mi az a szentháromság. Mert ez nem jó.

És nehogy azzal gyere megint, hogy én nem értem, mert a jelek szerint pont te vagy az aki nem érti mi az a szentháromság, nem én!
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Isten

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.01.04. 12:11

@Orcas (9524): Valahol olvastam, hogy a 930 "év" az holdhónapban van megadva (mert akkor így számoltak?) és ekkor 77,5 év jön ki, ami magas kor de még emberi. Tud erről valaki valamit?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Isten

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.01.04. 13:36

@Gábor (9554):

Ha így van, akkor a 120 "év" elég kevés.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Isten

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.04. 18:12

@Orcas (9524):

"Éle pedig Séth száz öt esztendőt, és nemzé Énóst."

Akkor 105/13=8.07 Gergely naptarnyi ev... akkor ezt nem buntettek?
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Isten

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.01.04. 18:43

@Orcas (9624):
Nem.
A zsidókeresztény vallásból továbbfejlsztett iszlám vallás alapítója, Mohamed is egy 9 éves kislányt vett el feleségül. Akkoriban ez teljesen természetesnek számított. Sőt, van egy olyan parancs is a bibliában, hogyha egy kislányt megerőszakolnak, akkor az erőszaktevő fizessen x darab ezüstöt a lány gazdájának apjának, és onnantól az ő felesége lesz. Persze a templomban az ilyen szakaszokat nem olvassák fel sosem, mindig csak a szépet, jót, és füleknek kedves szövegeket.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Isten

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.04. 19:32

@sajnos_kacat (9627):

Oke, akkor ugy kerdezem, hogy egy 8 eves fiu, tud gyereket nemzeni?
Biologiailag kepes ra?

Ket kulon dolog, a szex tenye es a gyereknemzes. Ha megeroszakolnak egy 8 eves lanyt, es az nem termekeny, akkor nem lesz gyerek belole.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Isten

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.04. 19:33

"Éle pedig Énós kilencven esztendőt, és nemzé Kénánt."

6.9 ev
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Isten

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.04. 22:29

@sajnos_kacat (9532): tudod azért mert olyan jól eldiskurálnak egymással.
Ehhez van egy régi történet amikor Rómában megalakult az Keresztényállam, - az államban.

Mikor megerősödött a kereszténység, a pápa ugy döntött, kitiltja a zsidókat Rómából A zsidók felháborodtak nagyon. Erre a pápa ugy döntött, ha a zsidó letudja győzni teológiából akkor maradhatnak ha nem, akkor menniük kell. Találkoztak egy vitára.

A rabbi azt mondta, tegyük a vitát érdekesebbé azzal, hogy egyikünknek se legyen szabad beszélni. A pápa beleegyezett.

A vita napján a főrabbi és a pápa leültek egymással szembe, és körben két oldalt, a többi papok és rabbik

A pápa felemelte 3 ujját -- a rabbi felmutatta 1 úját
A pápa egy kört rajzolt a levegőbe ---- erre a rabbi a földre mutatott
A pápa elővett egy ostyát és egy pohár bort ---- A rabbi erre elővett 1 almát
A pápa ekkor felállt és azt mondta feladom, Te túl bölcs vagy rabbi...maradhattok.

Később megkérdezik a pápát a bíborosok: Mit beszélt a rabbival?
A pápa elmeséli; Először is felmutattam 3 ujjamat, hogy a szentháromságra emlékeztessem.
Erre Ő felmutatta 1 ujját jelezve, hogy 1 Isten van mind két vallásban.
Ezután rajzoltam egy kört a levegőbe, mutatva hogy Isten mindenhol jelen van körülöttünk.
Erre a földre mutatott, jelezve, hogy isten itt is van velünk.
Ekkor elővettem egy ostyát és egy pohár bort, megmutatva, hogy Isten feloldoz bűneink alól.
Erre Ő elővett 1 almát, hogy az eredendő bűnre emlékeztessen. Mindenre volt válasza mit tehettem volna?--Itt maradhatnak a zsidók...

Közben a főrabbit is körbe vették a zsidók és izgatottam kérdezték Mi történt rabbi?
Mi történt mi történt, azt mutatta először hogy csak három napunk van, hogy elhagyjuk a várost.
Én pedig visszamutattam, már pedig 1 zsidó sem fog elmenni.
Ezután körbemutatott jelezve, hogy az egész várost megtisztítja a zsidóktól.
Én pedig a földre mutattam jelezve, már pedig mi, itt maradunk.
És utána mi történt rabbi? --kérdezték
A rabbi vállat vont,fogalmam sincs... Ő elővette az ebédjét, én is az enyémet, ami volt nálam egy almát
Hogy aztán miért nyugodott bele, hogy maradunk? --fogalmam sincs.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Isten

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.04. 22:41

@sajnos_kacat (9627): Mohamed már Jézus után élt a zsidó történet pedig visszaszámol több ezer 5-6 ezer évet. egyébként amit találtam régen Mohamedről abból azt vettem ki, hogy több, sok sok házasságot kötött a vagyonszerzésért. Vagy is az ostoba szülők hozzáadhatták a gyereklányt bigottságból. Aztán az sem kizárt hogy még pedofil is volt a vén kéjenc, nem csak szélhámos Jézus tanait arabosító.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Isten

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.05. 02:18

@Xmes (7447):
Nem, közel sem olyan. Mivel a pap azt hiszi, hogy létezik az istene, én viszont nem azt hiszem, hogy nem létezik, hanem csak nem hiszem el, hogy létezik. Nagyon nem ugyanaz a kettő.
-----Tudod ennek a gondolatodnak nincs értelme ez olyan fából vaskarika körbejársz de mivel mindig csak egyik végit látod nem érzed azt, hogy ugyan azon köröket írod.

azt írod hogy ennek vagy annak az istene nem igaz -- Inkább úgy értelmes, hogy isten meghatározása, elképzelése nem igaz számodra vagy a vallások között egymás számára. A keresztény talán igaz, vagy akeleti aranyba, szoborba merevedett Buddha igaz? Nincs különbség Jézus vagy Buddha között ha imádatról van szó, tulajdonképpen isteneknek számítanak egyes emberek népek számára.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.01.06. 05:19

@cseppkő (9496):

Elismerem, tényleg nem olvastam el a blog-ot. Sajna a tudatom akaratlanul is kikapcsol olyan oldalakon, ami hemzseg az "energia" és "szeretet" szó sokszori ismétlésétől. Mondhatni már ilyen "ezoterikus vakságom" van. :) Mert ilyenekkel hogy gondolati energia, szeretet energia, stb energia nem igazán tudok mit kezdeni. Aztán meg ott van a sok okosság, némelyikben még filozófiai igazság is van, de ilyen kontextusban képtelen vagyok végig olvasni. Szóval ha kihagynád ezeket a hatás vadász ezoterikus jellemzőket az írásból, talán olyan is elolvasná aki nem óckodik az ilyen őmlengő szeressük egymást gyerekek! (és vegyetek nálam olcsó talizmánt, mert az gyógyít!) oldalaktól.

Xmes, az általad írt dolgokra már reagáltam, többet nem tudok mondani ezzel kapcsolatban. ÚGy érzem, nem kötelességem téged (ki)oktatni. Ha úgy érzed h neked van igazad, én győzködni nem foglak! :)

azért adok neked egy kis olvasmányt ha netán van egy kis szabadidőd:

http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%89rvel%C3%A9si_hiba
http://hu.wikipedia.org/wiki/Metafora
http://hu.wikipedia.org/wiki/Filoz%C3%B3fia
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Isten

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.07. 00:59

@OktondiJóska (9734): Csak azt tudom mondani, nem olvastad figyelmesen.

Sehol nem írtam olyat, szeretet energia, mivel az nincs. Csak azt írtam hogy azon az energia szálon születik az érzelem szeretet, harag heves indulat stb mert a gondolatnak feszültsége van. Minél nagyobb feszültségű annál jobban rögzül, mint emlék, mint gondolat, ezen a szálon, valamint a képi formája, az agy neuronjain.

Sehol nem ismételgettem szeresd az embert, mert ez sem lehet igaz és nem tartom fontosnak, sőt igaznak végképp nem.
Tőlem ilyen ócska szöveg végképp képtelenség lenne, mivel magam sem vagyok ember szerető!! Nagyon megválogatom még azt is, hogy személy szerint kivel barátkozom, vagy netán-tán - kit engedek az otthonomba Megnyugtatlak nem tolongnak az ajtóm előtt--- Nem vagyok barátkozós fajta!!

Ha hasonlót írtam, az csak;-- tiszteld a másik embert annyira, ahogy önmagadnak elvárod, de ne tiszteld azt ki gazember, tarts távolságot. Légy őszinte, de soha ne válj tükörré, a többi ember számára.

Ezt viszont magam is betartottam mindig. Mindenkit tisztelek addig amig nem él vissza a bizalmammal ha megteszi, jobb ha elhúz tőlem messzire--mert végtelenül kegyetlen a természetem -nem szoktam megbocsájtani soha senkinek! Ha odafigyelve, nem csak bele kapkodva egy-egy mondatot olvastál volna akkor ezt is olvastad volna, amikor magamról írtam,..
Ha én lennék a törvény, visszaállítanám a halál büntetést.

Miért ajánlottad az összevont hasonlatokat? Vagy épp a filozófiai gondolat alkotást?

Ha bármit mesélek is --ismétlem, csak sete -.sután elmesélem. Nem az én tisztem filozófiai gondolatként leírni, mint ahogy nem az én dolgom elméleti fizikával és biokémiával levezetni sem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cseppkő 2011.01.09. 22:03-kor.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Isten

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.09. 21:51

@Xmes (7447):
Azt írtad --nem azt hiszem, hogy nem létezik, hanem csak nem hiszem el, hogy létezik. -- Ez a féle szófacsarás. Ha valaminek a létezését az ember nem hiszi el, akkor azt mondja röviden, nem létezik az a valami, ha nem létezik valami számomra akkor magát a létezését tagadom.Ha nem hisz valamiben az ember, akkor azt lehetetlennek tartja. Akár egy képzelt felvázolt létezőt --mint a kis zöld emberkéket - akár valaminek a megvalósítását. -- hogy valakik lemennek a bolygónk közepéig pl. --

A másik a vallásos istenek, mint már megszemélyesített létezőket, nem egyszerűen nem hiszem el, mint ahogy Te fogalmaznál, hanem azt mondom nem igaz, nem létezik.

az ember két féle gondolatokat vagy célokat alkothat.
Amiben egyértelműen biztos, mert bizonyított, ha másképp nem logikailag,számításokkal levezetve
Vagy amit csak remél, elképzel, -- hogy létezhet, -- vagy kivitelezhető

aztán mind kettőt kétségbe lehet vonni azzal ha azt mondja más, nem létezik, kivitelezhetetlen.
Hogy aztán kinek lesz igaza ilyen esetekben? -azt mindig a kor, a pénz és a többségi befolyás határozza meg.
0 x

Avatar
ISándor
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.01.14. 13:11

Isten

Hozzászólás Szerző: ISándor » 2011.01.18. 16:23

@Xmes (7447):

"A zsidó isten (a biblia és a korán istene) egészen biztosan nem létezik, és nem is létezhet. Ez olyan biztos, mint az, hogy most ezt olvasod.
Többen, többször adtunk már erre logikailag kikezdhetetlen bizonyítást."


Belinkelnél ide pár helyet?
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.01.18. 16:34

@cseppkő (9788):
Miért ajánlottad az összevont hasonlatokat? Vagy épp a filozófiai gondolat alkotást?
azt Xmes-nek ajánlottam.
0 x

Avatar
ISándor
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.01.14. 13:11

Isten

Hozzászólás Szerző: ISándor » 2011.01.18. 16:58

@Orcas (9524):

Ezt magyarazza egy biblia tudos!

Ter 5,1 - Ter 5,32
A családfa az Ádám és Noé közötti időszakot akarja áthidalni, mint ahogy a 11. fejezetben a Noé utáni nemzedékek felsorolása megadja a folyamatosságot Ábrahámig. A tíz-tíz nemzetség felsorolása mutatja, hogy itt is inkább jelképről van szó, nem történeti adatokról. A háttérben az a tanítás húzódik meg, hogy a választott nép Istene a Teremtő, s hogy a velük kötött szövetség közvetve az egész emberiségnek szól. Az egyes személyek életkora szintén stílusbeli sajátság, nem történelmi adat. A vízözön előtti ősök életkora hosszabb, mint a későbbieké. Ebben részben benne van a történelmi távlat, másrészt azt is jelzi, hogy a bűn elhatalmasodása Isten nemtetszését vonta maga után. Természetes tehát, hogy a családfákból nem következtethetünk az emberiség korára a földön.

http://www.kereszteny.hu/biblia/showcha ... er&numch=5

A fontos részeket kiemeltem, amúgy meg a Biblia a "miért"-re ad választ a biológia, és a többi tudomány meg a "hogyan"-ra ezt fontos látni.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Isten

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.01.18. 17:07

Sándor !
Miből gondolod, hogy kell "miért" ?
Miért kell "miért"?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Isten

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.01.18. 17:07

@ISándor (10529):

Ha valami nem összeegyeztethető a tudománnyal, akkor:

- jelképről van szó;
- nem úgy kell érteni;
- metafora;
stb.

Nevetséges!
0 x

Avatar
ISándor
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.01.14. 13:11

Isten

Hozzászólás Szerző: ISándor » 2011.01.18. 17:12

@Popula(c)tion (10531):

Ne haragudj nem értem mire gondolsz. :oops:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Isten

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.01.18. 17:16

@ISándor (10535):
Sándor !
Arra gondolok, hogy egyáltalán nem törvényszerű, hogy kellene lennie egy alapvető oknak a létezéshez, megtörtént az "magától". :(
0 x

Avatar
ISándor
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.01.14. 13:11

Isten

Hozzászólás Szerző: ISándor » 2011.01.18. 17:19

@Várhegyi Márton (10532):

Tettél egy minősítést. Értem.

Amúgy meg, megpróbálnád nekem leírni (Öveges professzor után szabadon) hogy hogyan magyaráznád el az ókori embernek azt, hogy a nap és csillagok igazából forgó, izzó gáztömegek milliárdjai persze mindezt jelképek és metaforák nélkül.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Isten

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.01.18. 17:27

@ISándor (10538): A gyerekek esetleg jó példa erre? Megpróbáltam és megtettem (4-8) gyerekeknek, többször is, és megértették - Isteni jelképek és metaforák nélkül. Bámulatos mi? Egyébként a régi idők emberei sem hülyék gyülekezetéből álltak, technikai tudásuk alacsony volt a maihoz képest, de a megértés nem ezen alapul! Lol. Ne ess túlzásokba.

A bibliában hol van metafora arra amit állítasz?
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.01.18. 17:28

@ISándor (10538):

Látod, te magad írtad most le a megoldást hogy miért is nincs szükség "miért"-re. Nem kizárt hogy az ókori görögök, egyiptomiak ilyen metafórákban festeték le a tudományos felfedezéseiket hogy az akkori átlag ember is megértse. (tudjuk h az ókori görögök nem voltak buták) A probléma abból keletkezett, mikor az átlag emberek ezeket a metafórákat valóságként kezdték el kezelni. Ezután tisztelni kezdték ezeket a metafórákat, és mindenféle vallásokat alapítottak rájuk, egyértelmü politikai célokból.
0 x

Avatar
ISándor
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.01.14. 13:11

Isten

Hozzászólás Szerző: ISándor » 2011.01.18. 17:34

@Popula(c)tion (10536):

Áhh értem, valahogyan megvezettem a gondolataimat és a konkrét bibliamagyarázat körül kerestem az értelmét a kérdésednek, elnézést.

Azt fogod látni hogy számomra egyáltalán nem összeegyeztethetetlen a hitem és a tudomány, ennek egyik nagyon fontos alappillére az a fajta hozzáállás hogy a Biblia a miért-re ad választ a tudomány meg a hogyan-ra. A Bibliából nem kapsz választ természettudományos kérdésekre, viszont nagyon fontos morális és etikai kérdésekben ad iránymutatást.

Arra gondolok, hogy egyáltalán nem törvényszerű, hogy kellene lennie egy alapvető oknak a létezéshez, megtörtént az "magától".

Ezzel már vitába szállnék, vannak számomra elfogadható logikai okfejtések melyek az ellenkezőjét igyekeznek igazolni.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Isten

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.01.18. 17:34

@OktondiJóska (10541): Vagy akár az általános iskolát is említhetnék, írni, olvasni nem tudó gyerekekből miket ki nem lehet hozni... Egyeseknek nehezére esik visszaemlékezni hogyan is tanították őt, amikor szintén buta, és tudatlan volt.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Isten

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.01.18. 17:36

@ISándor (10538):

Hol írja le a Biblia metaforákkal és szimbólumokkal azt, hogy "a nap és csillagok igazából forgó, izzó gáztömegek milliárdjai"?

Ha van is ilyen, elfogadom, hogy az ókor ember nem értené meg a mai szemmel, tudományosan korrekt magyarázatokat, de hogy ezzel azt bizonyítsd, hogy az ember élettartamára többet kellett írni, mint amennyi valójában volt, ráadásul úgy, hogy végül több nagyságrenddel kevesebbnek adódik a Föld vagy bármely élőlény kora a valósnál, az abszurd. Szerintem a Biblia Istene végtelenül buta, hogy ilyen támadási felületet ad.

A Biblia egy rossz mesekönyv: rossz, mert valóságként akar feltűnni. A bűvész se mondja magáról, hogy varázsló vagy mentalista!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Isten

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.01.18. 17:37

@ISándor (10542):
Sándor !
Pl.:?????
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Isten

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.01.18. 17:40

@ISándor (10542):
Biblia a miért-re ad választ a tudomány meg a hogyan-ra.
Ez egy marhaság. Miért zöld a fű? A klorofilltól. Miért zöld a klorofill? na ez házi feladat! ;) . ... és így tovább!
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.01.18. 17:43

@Gábor (10543):
Gábor írta:Egyeseknek nehezére esik visszaemlékezni hogyan is tanították őt, amikor szintén buta, és tudatlan volt.
Az a baj, h múltidő (tudatlan volt) rájuk nem igaz.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Isten

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.01.18. 17:43

@Várhegyi Márton (10544):
Ha van is ilyen, elfogadom, hogy az ókor ember nem értené meg a mai szemmel, tudományosan korrekt magyarázatokat,
Ezzel nem értek egyet, a mai kor embere sem érti a magyarázatokat (akkor sem hülyék gyülekezete volt az emberiség, a technikai tudás és a megértés két külön dolog). Egyébként meg amikor az Ausztrál bennszülötteket beiskolázták nem voltak rosszabb tanulók anno mint a többiek...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábor 2011.01.18. 17:48-kor.
0 x

Avatar
ISándor
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.01.14. 13:11

Isten

Hozzászólás Szerző: ISándor » 2011.01.18. 17:44

@Gábor (10540):

A gyerekek ebben az esetben egyáltalán nem jó példa. Nekem volt egy ismerősöm aki vidéken, konkrétan tanyán nőtt fel. A szülei nem nagyon (értsd igen ritkán) engedték tv-t nézni a srácot. Aztán mikor középiskolás lett akkor már persze szabadabban hozzájutott de elmondása szerint még évekig rossz érzése volt ha egy filmben valami erőszakos vagy számára felkavaró dolgot látott. Evvel csak azt akarom mondani, hogy a mai gyerekek egy technokrata világban szocializálódnak és 4-8 éves korukra már annyi info éri őket, hogy képesek befogadni a történetet minden különösebb gond nélkül.
Nem állítottam sehol, hogy az ókori emberek buták lettek volna. Más körülmények között szocializálódtak.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Isten

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.01.18. 17:46

@ISándor (10549): Te most tanítani vagy szocializálni akarod őket? A tanításhoz nem szükséges szocializáció, lásd afrikai iskolákat. Tv nincs.

Egyébként meg alá is kéne támasztani amit mondasz, nem??? Én egyfolytában ezt teszem, olvasd vissza a példáimat.
0 x

Lezárt