Isten

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.09.22. 04:54

@pounderstibbons (27662):
Utópisztikus? Persze. A vallástalalan Föld nem utópisztikus? Szerintem de.
Akkor miért ne próbálkozhatnánk a hozzánk közelebb eső elérésével?
Igazából a te elképzelésed még utópisztikusabb, mert arra még lehet esély hogy az oktatási tervbe beiktassanak logikus gondolkodásra késztető elemeket, ami által immúnisabbá vállnak a gyerekek, későbbi felnőttek >> döntéshozók / szülők, társadalom... a vallásos mémekkel szemben, de hogy a vallások önszántukból ledegradálják magukat tétlen szervezetekre.... semmi esélyét nem látom. Az egyházak csak úgy tudnak elgyengülni, ha elfogynak a híveik.

Hogy próbálnád az általad vázolt folyamatot elindítani? Lehet fantáziátlan vagyok, de nem tudom elképzelni hogy bármely vallási felekezet is belemenne a saját hitrendszerük ledegradálásába. (ha csak nincs már úgy legyengítve a fentebbi írásom alapján, hogy nem tehetne mást.)

Egy aktív Istenhívőt észérvekkel nem lehet meggyőzni, ezzel számtalanszor találkozhattunk különböző vitáink során. Épp így nem lehetne meggyőzni arról sem őket, h jobb lenne a világnak ha csak hobbi-hívők lennének. Még mindig tartom hogy a megelőzés lehet hatásos.
pounderstibbons írta:-Nem szólhatnának bele abba, amihez semmi közük/ismeretük (ugye sportvezetőket se hívnak meg klónozásról/abortuszról szóló vitába)
Ezt miképp oldanád meg? Vonjuk meg tőlük a szavazati jogot, vagy inkább zárjuk őket elszeparált gettókba? Ha netán a biológia tanár egy Isten hívő, akkor kényszerítsük arra, hogy eldobva diplomáját legyen karosszéria lakatos?
(Attól függetlenül hogy én tényleg nem engednék felelős beosztásba Isten hívő embert, nem hiszem h ez egyszerű művelet lenne, és hogy nem kerekedne belőle a világ talán eddigi legnagyobb vallási háborúja, ami aztán még összetartóbbá tenné őket a racionális gondolkodókkal szemben.)
Csillaghamu írta:*like* az egészet.
OFF
Lájkolom a lájkod! :) És külön gratula a youtube csatornádhoz, még több ilyen videót!
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Isten

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.22. 08:28

@Csillaghamu (27666):
Bár sokat foglalkozom a vallással, továbbra sem tudom megmondani, hogy vajon az észérv, az igazság egyenes megmondása vagy a mézzel fény felé csalogatás a hatékonyabb módja a vallásos emberek gondolkodásra késztetésének
Van egy ismerősöm, részecskefizikus, a cern-ben dolgozott évekig. Emellett hithű katolikus. Sosem éreztem rajta, hogy meg kéne tanítanom gondolkozni, épp ellenkezőleg, nálam mindig mindent jobban tudott, megmagyarázni is :). Vagy egy másik, egy pap, aki mat-fiz tanár egy egyházi gimiben; nála viccesebb embert keveset láttam, ideértve azt is, hogy magáról a saját vallásáról is olyan karikatúrákat fogalmaz meg, melyen az átlaghívő hüledezik és már-már megbotránkozik.
És szerintem is, a hívek zöme csendes módon űzi a vallását, attól még, hogy hisz valami nem mérhetőben, nem vizsgálhatóban, a való életben full racionális. Pár hete erről igyekeztem vitázni alagival, hogy a hit lehet efféle ártalmatlan formájú, hogy ti. nem mond ellent semmi megfigyelésnek, mert egyszerűen másról szól.

Szerintem azok a hívek, akik ilyen fórumokon süketelnek, vagy hittéríteni akarnak, azok valójában nem hívők! Roppant tenyérbemászó a viselkedésük, de nem azért, mert hisznek valamiben, hanem épp ellenkezőleg: nem hisznek, csak szeretnének, és a saját maguk meggyőzése érdekében próbálnak "sok legyet" is odacsődíteni. Bármennyire is nevetséges racionálisan a "sok légy nem tévedhet" gondolkodásmód, pszichológiai kísérletek egyértelműen igazolják, hogy a többségi vélemény pusztán a mögötte álló sokaság miatt erős meggyőzőerővel bír. Ezért kialakul ez a fonák viselkedés, hogy "bár én nem hiszek a zöld tündérben, de milyen jó lenne hinni, megnyugtatna; elmegyek hát a faluba, mindenkit megpróbálok meggyőzni, hogy zöld tündér létezik, és ha elhiszik, akkor valószínűleg tényleg létezik, szóval én is el fogom tudni hinni, és az milyen jó lesz nekem". Így tehát az efféle kibírhatatlan hittérítők valójában a saját lelki problémáik megoldására igyekeznek eszközként felhasználni a többieket.

Mindebből az következik, hogy szerintem gyakran tévesen vannak a hívők elítélve, valójában valami olyan halmaz érdemelné ki ugyanezt a megvetést, mint a "lelki feszültségeiket egészségesen feldolgozni nem tudó, tévképzetekbe menekülő, azt is nehezen elfogadó, vergődő emberek". A félrecímzés az oka egyrészt az a koincidencia, hogy tévképzeteket a vallások kínálnak elég olcsón (de vegyük észre a természetgyógyászat is tarol), másrészt a hívő fogalma sokkal könnyebben megragadható, mint az előbb említett lelkileg problémás, tanaikkal másokat abuzáló emberek kategóriája.

Továbbá azt is elhibázott beállításnak látom, hogy a hívő ember, mégha csendes is, olyan szervezetet támogat, amelyik már a társadalomra is rossz hatást tesz, emiatt kártékony a szavazata miatt. Ez sem a hitről szól! Ez a gondolat arról szól, hogy a buta ember könnyen megvezethető, rossz nézetekhez fog csatlakozni. De nem tökmindegy, hogy iszlám fundamentalistaként robbantgat másokat, vagy a globalizáció ellen lázad így? Itt sem a hittel van a baj, hanem a szellemileg elsatnyult emberrel, mely mögött vagy egyéni hibák vagy még sokkal inkább az oktatási rendszer gyengesége fedezhető fel okként. SZVSZ igazából nem a hívők, nem az ezo-sok, ellen kell harcolni, hanem az oktatásért kell! Ha valakit rászoktatnak, hogy gondolkozni megéri, és adnak neki ismereteket és eszközöket ehhez, akkor azt utána tökmindegy milyen eszme szele csapja meg, nem lovalja bele magát elmeháborodott mozgalmakba, se a tetteivel, se a szavazatával.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Isten

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.22. 08:58

@pounderstibbons (27662):

Ahogy az már lenni szokott, a problémák a részletekben és a kivitelezésben rejlenek,mint arra a többiek már rámutattak.
Az általad felvázolt elképzelést inkább idealistának,mint utópisztikusnak mondanám;erkölcsileg teljesen elfogadható,csak az a baj,hogy a gyakorlatban rengeteg problémát felvetne.
Én a megoldást egyedül a szekularizációban látom.Persze ez sem működik kifogástalanul minden országban,szerintem nálunk sem.
A vallás természeténél fogva olyan eszme,amely igen hamar elburjánzik,ha nem szabályozzák(itt most a politikai-gazdasági befolyására utalok).
Az oktatásban betöltött szerepe is megérne egy misét(hogy stílszerű legyek).
Alapvetően károsnak tartom,hogy hamis világképet próbál elültetni a gyerekek fejében,elfojtva bennük a kétkedés,a kritikus szemlélet és a racionális látásmód kialakulását.

Tehát tőlem a vallás nem számíthat túlzott toleranciára.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Isten

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.22. 09:01

@lorenz (27677): Fordítva. Nem a vallástól hülyülnek el az emberek, a hülyeség miatt sodródnak a valláshoz. És aki "hülye", az vallás nélkül is tud ugyanolyan kártékony lenni.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Isten

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.22. 09:12

@OktondiJóska (27667):

& @Csillaghamu:

Persze, aláírom bármikor, hogy a gyerekeket fel kell készíteni a vallás és egyéb (hasznos és haszontalan) mémekkel történő találkozásra, de valakiknek ezt majd meg is kell szavaznia a parlamentben ahol jelenleg az a keresztényeknek van frakciója olyan-amilyen) az ateistáknak meg nincs.

Lehet itt ágálni, hogy oktassák az adott mémek elleni védelmet, de ha nem tudjátok ezt elég emberrel elfogadtatni, akkor az egész dolog kivitelezhetetlenné válik. És igen, innentől kezdve méhek terelésének eszközéül méz és ostor között lehet választani. (ha jól emlékszem a mondásra)

Nézzük mit lehetne szerintem kínálni a vallásosoknak, azért cserébe, hogy lemondanak a szervezetük világi hatalmáról, vagy legalábbis azt radikálisan korlátozzák(egyes pontok jobban jellemzőek lesznek egyik vallásra, mint másikra):
-Nincs többé felháborodott emberhad, aki számonkéri rajtuk, hogy miért kapnak pénzt az ő adójukból, amikor nem is veszik igénybe a szolgáltatásukat. Itt kicsit talán megbicsaklik az analógiám a hazai sporttámogatások miatt, de legalábbis az általam ismert katolikus hívők többsége nekem aszt mondta, hogy a mise alatti pénzszedés is zavarja, mivel annak nem ott lenne a helye, és teljesen normálisnak tartaná, ha minden vallást a saját hívei látnának el.
-Nincs felekezetek közti erőszak, ami az éppen aktuálisan legerőszakosabb felekezet kivételével minden más felekezetet jól érintene, ha mégis van, az állam teljes súlyával le tud csapni rá
-Megszűnik a folyamatos konfrontáció a tudománnyal és más vallásokkal, ami a vallásosokat azért sok esetben nyomasztja.Akiket mi többségében mi látunk errefele, kifejezetten annyira frusztrálva van emiatt, hogy ideje jelentős részét arra fordítja, hogy a vallása érdekében ezzel hadakozzon. De ők nem hinném, hogy teljes mértékben reprezentálják a vallásos többséget, akiknek semmi bajuk a tudománnyal és fejcsóválva nézik a hülyék vergődését. A hülyék végre pihenhetnének és a többség nem szégyenkezne miattuk.
-Pont az a mély lelkiség marad meg az adott vallásból, ami állítólag mindegyiknek a célja, csak valahogy a többségükre rárakódik egy erős intézményes máz, amit a vallásosok jó része is lát és rühell is.
-Igen. lehet, hogy a kisebb közösségek helyi képviselőinek le kell rakni a szolgálati gépjárművet, mert nem jut rá pénz, de a lelkiismeretük szerintem jól járna. És minden egyes kirívóan lelkiismeretlen vallási vezetőre szerintem jut minimum egy kifejezetten lelkiismeretes.

És az erre a szintre redukált vallás híveitől szerintem nem kell tartani, ha hatalomba jutnak. Ahogy egy sportklub elnöke se csak saját klubjának a támogatásáról gondoskodik, ha politikai tényező lesz, sőt a többi sportklub vezetője elég szigorú kontrollt tud rá gyakorolni.(már ha nem karteleznek, de ez megint más dolog)
Ha Jóska nem engedné az Istenhívőket a hatalomba, mert biztos a saját propagandájukat akarják majd ott nyomatni, hogyan várhatnánk el a hívőktől, hogy elfogadják egy istentelen ember köztevékenységét?

És az általam remélt méretű váltásra szerintem van néhány elég jó példa:

Nézzétek végig az európai nemzetállamok felemelkedését és azok mindenhatóságát hirdető nacionalista eszmék szárnyaklását, aminek a végén (aktuális helyzet) egy Európai Egyesült Államokat célzó szuperszervezet jött létre, ahol az egyes államok saját szuverenitásukat korlátozva, kölcsönösen előnyös kedvezményeket adnak és kapnak. Lehett volna őket azzal is összeterelni, hogy "Mostantól mindenki Európai polgár és kész. A főváros Brüsszel, a nemzeteket meg betiltjuk(az is csak egy haszontalan mém), csak akkor még mindig kellene útlevél a szomszédokhoz, mert nem lépett volna e senki.
A keresztény vallások terén is egy hatalmas ívet ír le a különböző erőszakhullámok és vallásszakadások után a mai ökumenére törekvés. Reformátusok és katolikusok, akiknek a felmenői véres csatákat folytattak egymással, minden gond nélkül képesek együttműködni akár ateistákkal is, akiknek hasonlóan gondolkodó felmenőit mindketten máglyára/börtönbe vetették volna.
Hol vannak azok az idők, amikor a püspökök a világi hatalom képviselőivel egy szinten álltak és egymással folytattak háborúkba torkolló vitákat?
A mai szélsőségesen gondolkodók néhány évszázaddal ezelőtt abszolút átlagosnak számítottak volna. Még Darwin is rasszistának tűnik a Fajok eredetének egyes részeivel és néhány más gondolatával.

Ne mondjátok, hogy a változás lehetetlen, és a kisebb változás lehetetlenebb, mint a nagyobb.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Isten

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.09.22. 09:27

@pounderstibbons (27681):
ateistáknak meg nincs.
Legyen! Én benne vagyok, de csak akkor ha ideológiamentes. Ha mindenkinek megfelel ezennel megalakítom a Magyar Művészetek és Tudományok Pártját (MMTP).
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Isten

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.22. 09:50

@Gábor (27683):

Én szívesen csatlakoznék.
Politikai ideológiától mentes?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Isten

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.09.22. 10:05

@lorenz (27688): Igen, bár az is ideológia, hogy nem követünk ideológiát. Szóval ezt még finomítani kell. (Nem tudom a moderátoroknak mekkora a tűrőképességük... Csak óvatosan feszegessük ezt a témát... :) )
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Isten

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.09.22. 11:46

@Csillaghamu (27666):
Értem, hogy mit mondasz: több méhecskét mézzel, mint nem is tudom hogy van a mondás, viszont nehezemre esik nulla egész hármat hazudni, amikor 0 a megoldás, de a nulla egész három közelebb van az egyhez, ami a másik fél álláspontja.

Bár sokat foglalkozom a vallással, továbbra sem tudom megmondani, hogy vajon az észérv, az igazság egyenes megmondása vagy a mézzel fény felé csalogatás a hatékonyabb módja a vallásos emberek gondolkodásra késztetésének, mindenesetre általában az egyenes igazságot preferálom, márcsak morális szempontból is.
Több legyet lehet fogni mézzel, mint ecettel.

Egy bizonyos intelligenciaszint felett észérvekkel lehet meggyőzni vallásos embereket, hogy amiben hisznek, az csak egy tündérmese. De nagyon intelligens emberekkel is előfordulhat, hogy bár belátják, hogy a hitük alaptalan, mégsem akarnak lemondani róla.
Egy bizonyos szint alatt viszont helyben kivégeznek, amint elkezded sorolni az érveidet. Az ilyen emberek meggyőzésével szerintem kár fáradni.
Mindíg lesznek olyanok, akik hinni akarnak valamiben, mert ettől jobban érzik magukat és szebbnek látják tőle a világot. Aki a keresztény tanításokból kiábrándul, nem feltétlen ateista lesz, hanem belegabalyodhat az ezotérikus tanokba.
A "mézzel csalogatás" alatt nem tudom mit értesz, de ha azt, amire gondolok, akkor nem jó ötlet. Nem megoldás az, hogy a meglevő hitrendszert lecseréljük egy tudomány alapú vallásra. így is túl sok a kókler, ha vallást csinálunk a tudományból, akkor ezek a kóklerek szektavezérek lesznek. Hadd ne folytassam.
Mindenképpen a felvilágosításra kell törekedni, de nem elég a vallásos dogmákat támadni, az egyházaktól is el kell idegeníteni az embereket. Például meg lehet kérdezni egy katolikustól, hogy teljes mellszélességgel ki mer-e állni a pápa mellett, amikor az olyanokat mond, hogy "a kondomon apró lyukak vannak, amin a hiv vírus át tud szivárogni". Rá kell mutatni, hogy az óvszerhasználat tiltásával a pápa tulajdonképpen halálra ítélte egy csomó követőjét. Egy ilyen kijelentés nem az önmegtartóztatásra ösztönzi az embereket, ezt tulajdonképpen sosem sikerült elérnie az egyháznak, akármivel is próbálkozott.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Isten

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.22. 13:47

@sajnos_kacat (27707):
Egy ilyen kijelentés nem az önmegtartóztatásra ösztönzi az embereket, ezt tulajdonképpen sosem sikerült elérnie az egyháznak, akármivel is próbálkozott.
Ezt csak a szubjektív benyomásod, vagy alá lehet bármilyen módon tényekkel támasztani?... Szerintem nem az a kérdés, hogy az egyház mire ösztönöz, hanem, hogy a hívek (és minden más ember) van-e olyan szellemi színvonalon, hogy el tudja dönteni, mi az ellentmondásos és/vagy elfogult érvelés, és mi az, ami hasznos gondolatébresztő szellemi manna.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.09.22. 13:51

@pounderstibbons (27681):

Tulajdonképpen kissé elbeszélünk egymás mellett, Mimindannyian-nak van igaza. A legfőbb probléma az emberi butaság, amely nem csak a vallásoknak, de a többi szélhámosságnak is táptalajt nyújt. (Ezo, UFO-k, stb)
Valójában ahelyett hogy támadnánk a "butaságot", inkább a racionális gondolkodást kellene csábítóvá tenni a nagyobb tömegek számára valamiféleképpen. Lehetne készíteni olyan vírus marketing formájában terjedő videó előadásokat, ami a logikusságra sarkalná az embereket - ezzel kizárva hogy mém-csapdákba essenek a későbbiekben, vagy kilábaljanak belőle.

Ehhez talán jó kezdeményezés egy Gábor által felvetett párt, én is benne vagyok egyébként! :)
Írány a facebook, kreáljunk egy csoportot, és "hadszójjjon" szerintem. (persze előtte le kellene fektetni az alapszabályokat)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Isten

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.22. 14:02

@Gábor (27683):
Magyar Művészetek és Tudományok Pártját
Magyar?! Tehát jobboldali árpádsávos? Párt, tehát politikai mutyizás a burkolt cél?... :)
Bevallom, én szkeptikus vagyok atekintetben, hogy egy ~20 évesnél idősebb ember gondolkodásában lényegi változást lehet még elérni. Emiatt egyedüli menekülőútnak az oktatást látom, amit brutálisan előtérbe kéne helyezni és szemérmetlenül vastagon államilag támogatni, hogy javuljon az arány a kamutanok vs tudomány követői között. Igen, ezt mi már nem éljük meg (akkor sem, ha mától a GDP 50%-a oktatásra megy), és ez nem túl szívderítő perspektíva.
De villanyozzatok fel, hogy van gyorsabb megoldás! :)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Isten

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.09.22. 14:12

@Csillaghamu (27661):
Mi lesz akkor, amikor szavazni kell mondjuk a fiatalok szexuális felvilágosításáról? Meleg házasságról, örökbefogadásról? Abortuszról? Eutanáziáról? Egyháztámogatásról? Taníttatásról? Vasárnapi munkábajárásról?
Olyan dolgokat mosol itt össze,amiknek nem sok közük van egymáshoz.
Tipizálsz feleslegesen,noha nyílvánvaló a különbség az egyes egyházak és még azon belül is széles a paletta a fundamentalizmustól a reformosig és még azon(egyházak,"alfajai") belül is egyes hívők között.Keresem az alapját tehát ezen kérdéseidnek...
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Isten

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.09.22. 14:15

@pounderstibbons (27662):
Utópisztikus? Persze. A vallástalalan Föld nem utópisztikus? Szerintem de.
Így van.Amióta és amíg ember van/lesz,addig vallás is.És ide már nem csak az isten-hitek tartoznak,hanem minden egyéb is.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Isten

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.09.22. 14:24

@Csillaghamu (27666):
A világon több nemzet is többé-kevésbé kezelhető formátumúra redukálta a vallás szerepét az emberek gondolkodásában és döntéshozatalában.
Így van...(Noha ez hol is megoldás,meg mire is)

...Néhol bizony kemény túlkapásokkal is(lsd:USA!),ami már sérti az állam és egyház szétválasztásának elvét,csak épp már fordítva:az állam kvázi már belemászik az egyház belső dolgaiba,saját fenntartású intézményeinek házirendjébe,megmondja,hogy mit prédikálhatnak és mit nem...Ezt játssza el a szélsőséges terrorista-istentiszteleteken,de a "szent-könyv"-ek értelmezése már súlyosan sérti az állam és az egyház szétválasztását,ismét mondom: fordítva értve,ez akár paródiába is beleillene...
Ez,akárhogy is nézzük: túlkapás.Dávid egyes zsoltárairól való prédikálást is ki lehet kezdeni nemzet-biztonságilag,ha úgy tetszik.Aztán?Hány neoprotestáns felekezeti tag jár állig felfegyverezve...Komolyodjunk,ha lehetne kérnem!

Tehát előbb egy világos célkitűzést kéne megfogalmazni.És az ellen egy normális tevékenységet kidolgozni.A HűbeleBalázsizmusra sehol sincs szükség,itt sem.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Isten

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.09.22. 14:26

0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.09.22. 14:27

@mimindannyian (27731):

Szerintem az mindegy hogy Magyar e, vagy hogy Politikai párt e, ha ideológia mentes. Persze lehetne egy non-profit egyesület is, viszont a pártok "divatosabbak" jelenleg, és ezért ha sikerülne olyan alapszabályokat lefektetni, később olyan programokat elindítani amelyek érdekesek az átlag ember számára, akkor azzal valamelyest tenni lehetne az emberi fejekben gyúlt sötétség ellen. (szerintem)

Olyan hatásvadász videókat kellene kreálni amit nem hogy nem kapcsol el egy tizenéves, huszonéves 3 másodperc után, hanem tovább is ad az ismerőseinek. Azután ha mémmel fertözött emberrel találkozik, akkor ő már védetten tudjon reagálni bizonyos dolgokra.
Rétike írta:Olyan dolgokat mosol itt össze,amiknek nem sok közük van egymáshoz.
Tipizálsz feleslegesen,noha nyílvánvaló a különbség az egyes egyházak és még azon belül is széles a paletta a fundamentalizmustól a reformosig és még azon(egyházak,"alfajai") belül is egyes hívők között.Keresem az alapját tehát ezen kérdéseidnek...
Valóban széles a palettája annak hogy a különböző felekezetek miképp viszonyulnak a fentebb felsorolt dolgokhoz, de jellemzően igazak az állítások a "vak hitűekre" hogy ellenzik pl az őssejt kutatást, abortuszt, eutanáziát, klónozást, a helyes szexuális felvilágosítást, és lehetne sorolni reggelig. Engem mindig frusztrált a tudat, hogy bizonyos tudományos kérdésekben olykor felszólal a Vatikán is, és mivel a Pápa támogatottsága ténylegesen nagy, ezért befolyással bírhat néhány tudományos területen. (hiába nem a középkorban vagyunk)

De mint korábban is írtam, egy mozgalom (amit indítanánk) akkor lehetne hatásos ha nem konkrétan a mém-hívőket támadja, hanem inkább a racionális gondolkodást népszerűsíti. (ami aztán gátolja, megelőzi a mémek terjedését)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Isten

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.09.22. 14:33

@mimindannyian (27679):

Igen,de sajnos számtalan a példa rá,hogy a vallástól valaki még hülyébb lesz.Ez viszont vitathatatlan.Egy hívőnek tudnia kéne határt szabni a hite és a racionalitás között.Erre a legtöbb nem képes.Nem gondolom,hogy csak a magok elvetése okozza a kárt.Ha megnézzük a médiát,akkor ott egy tudatos buta-társadalom kialakítása folyik (valóságsók,látók és társaik).Azt vettem észre,legyen szó bármiről,hogy az emberek nem tudnak gondolkodni,erről egyenesen le lettek "hatóságilag" szoktatva a médián keresztül.Meg kellene tanítani őket újra gondolkodni.De ilyen média-háttérrel ezt ne is várjuk el...Ez a baj itt.Ahogy a te tudós-ismerősöd is tud hinni ÉS normális lenni,erre mások is képesek lehetnének.Ha nem folyna tömeges népbutítás,ami elengedhetetlen feltétele annak a politikai sikernek,hogy elég az ingyen kenyér és cirkusz az embereknek...Ha már politikai,meg gazdasági szankciókról beszélünk(nem rád írom,tudom nem te írtad,csak ez az érem másik oldala...)
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Isten

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.09.22. 14:34

@mimindannyian (27731):
Magyar?! Tehát jobboldali árpádsávos? Párt, tehát politikai mutyizás a burkolt cél?...


Idióta! - Görög szó, jelentése: aki nem ért a politikához. Ha Magyarról ez jut eszedbe, szomorú. Bár a symliból ítélve csak vicceltél, így vedd annak azt is amit én írtam.

A többiről holnap, most mennem kell!
0 x

Avatar
Csillaghamu
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.09.04. 03:32
Tartózkodási hely: Budapest

Isten

Hozzászólás Szerző: Csillaghamu » 2011.09.22. 14:36

@Rétike (27735):
Olyan dolgokat mosol itt össze,amiknek nem sok közük van egymáshoz.
Tipizálsz feleslegesen,noha nyílvánvaló a különbség az egyes egyházak és még azon belül is széles a paletta a fundamentalizmustól a reformosig és még azon(egyházak,"alfajai") belül is egyes hívők között.Keresem az alapját tehát ezen kérdéseidnek...
Mi a baj?
Az általam említett dolgok tipikusan olyan dolgok, amiről egy "moderate", azaz mérsékelten vallásos ember sem hajlandó tisztán látni, hanem észérvek és tények helyett a vallásosságához nyúl. (kivéve a vasárnapi dolgot, az nem annyira elterjedt, de a közelmúlt politikai tükrében nevetséges)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Isten

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.09.22. 14:36

@sajnos_kacat (27707):

Szerintem azt soha nem fogjuk tudni megmondani egy embernek,hogy miben higgyen.Avagy egyáltalán higgyen-e vagy sem.De ez nem baj önmagában.A baj az,amikor nem érti,hogy az egyéni szabadság addig tart,amíg a másikét nem sérti vele.És ebbe gyakorlatilag minden bele tud tartozni.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Isten

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.09.22. 14:38

@mimindannyian (27725):

Hát azért dehogyisnem mindegy,hogy mire ösztönöz az egyház...Ha meg olyan,hogy nem ért egyet a dolgaival,akkor minek jár oda?Ha meg odajár,az azt jelenti,hogy egyetért.Érted... :)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Isten

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.09.22. 14:56

@Csillaghamu (27747):

Vártam a kérdést.Mivel tisztán látszott,hogy ha tudnád,akkor nem írtad volna pont ezeket.Nézzük a listád:
Szerinted egy ilyen ember nem fog a bibliájával szavazni?
1.Nem fog a pénzével hatalmat adni az egyházának, politikusának?
2.Mi lesz akkor, amikor szavazni kell mondjuk a fiatalok szexuális felvilágosításáról?
3.Meleg házasságról, örökbefogadásról?
4.Abortuszról?
5.Eutanáziáról?
6.Egyháztámogatásról?
7.Taníttatásról?
8.Vasárnapi munkábajárásról?
Alapvetően ezek ugyanis nem csupán vallási kérdések.Most leszámítva a Bibliát,bár azt a kérdést meg én nem értem. :) Ezért csak a többit számozom be az egyszerűbb válasz-adásért.(nem a kérdésekre,hanem a "Mi a baj?"-kérdésre)
1.Pénz:közgazdaságtan.Egyház léte-nem léte:Ülhetnek a hívők a mezőn is,ha énekelni akarnak.Ám lehet,hogy nem szeretnének a mezőn énekelgetni.Az áhított létesítményük építését és fenntartását ki finanszírozza és milyen %-arányban?
Hatalom:ezt a részét nem értem...Az a baj,hogy te mindig a katolikusokra asszociálsz.Kérdezem:mi van a "már vagyunk 500-an" "egyházakkal"?
2.Ezen még képzett pszichológusok is vitáznak pro és kontra,pont azon szempontok mentén,ahogy azt a vallás is teszi(ismét:iszonyú nagy felfogás-beli különbségek vannak,ahogy írtam is)
3.ua.
4.Erről kérdezd meg talán azt a szülész-nőgyógyászt,aki rendszeresen elvégzi a beavatkozást.Hallhatsz tőle is ellenérveket.
5.Ez meg szintén nem vallási kérdés pusztán.Ez kőkemény etika.
6."Adomány" az államtól,avagy nem?
1)Nincs egyetértés a hívők között,egyáltalán nem,mégha ez egy meglepő információ is
2)És ugyanakkor:sok(relatív fogalom...:)) nem hívő van,aki nem bánja,még ha ez is meglepő info számodra
7.ua.
8.Hát ez aztán meg pláne nem vallási kérdés.Ez nagyon is emberi.Meg egészségügyi,meg gazdasági,meg ésatöbbi.Csupa olyan,ami felülírja a vasárnap "szentségét" ÉS újra azt kell mondanom,hogy állandóan a katolikus egyházra asszociálsz,noha a kerszténység legalább annyira megosztott,mint ahogy felvázoltam,túl azon,hogy sok vállalkozó,aki szívesen futtatja a vállalkozását vasárnap,szintén magát katolikusnak vallja...Kár ezek miatt aggódnod...
Na ezekre gondoltam én.:)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Isten

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.09.22. 15:00

@OktondiJóska (27740):

Igen.Az súlyos és "vérlázító",amikor a hitet a tudománnyal összemossák,igen.De ez most világjelenség.Érdemes az egész kérdésre kollektíve reagálni érdemben.

És meg fogsz lepődni: még vakhitűeken belül sincs konszenzus csak abban a pár kérdésben sem,amit itt felsoroltál.Bezony.
Pl:aki ellenzi az abortuszt,az nem biztos,hogy ellenzi a szexuális felvilágosítást is.Csak gondold végig... ;)

És igen: szerintem is:gondolkodni kell megtanítani az embereket.Így van.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.09.22. 15:21

@Rétike (27753):
És meg fogsz lepődni: még vakhitűeken belül sincs konszenzus csak abban a pár kérdésben sem,amit itt felsoroltál.Bezony.
Pl:aki ellenzi az abortuszt,az nem biztos,hogy ellenzi a szexuális felvilágosítást is.Csak gondold végig... ;)
Félreértettél szerintem. Én nem állítottam hogy minden mém-fertőzött ugyanabban hisz, ugyanazok a dolgok mellett kardozik. Hanem arról, hogy ezek döntéseik egy tőről fakadnak, amelyeket különböző mémek táplálnak beléjük - mert nem képesek racionálisan szelektálni a kapott információkat. Nem racionálisan vizsgálják a döntéseiket, és ezért kártékonyak lehetnek. A racionális gondolkodásra való szoktatás, ezen a jelenségen jó eséllyel enyhíthet. - Így értettem.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Isten

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.22. 15:25

@Gábor (27745):
Idióta! - Görög szó, jelentése: aki nem ért a politikához. Ha Magyarról ez jut eszedbe, szomorú. Bár a symliból ítélve csak vicceltél, így vedd annak azt is amit én írtam.
Hülye! :) Ha nem vetted volna észre, smilyval jeleztem, hogy ez nem az én véleményem, ez a közvélekedés. Ha ma Magyarországon pártot alapítasz, pláne "magyar" szóval fémjelezve, akkor a sokaság azt fogja gondolni, hogy mutyizni akarsz és árpádsávozni. Hiába tudod te a politika szó jelentését, hiába a célod nemes, nem ez határozza meg a mozgalom sikerét, hanem az, hogy megértik-e. Emiatt szerintem egy ilyen pártalapítás öngól.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Isten

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.22. 15:32

@Rétike (27744):
Igen,de sajnos számtalan a példa rá,hogy a vallástól valaki még hülyébb lesz.
Ha igaz is, nem tartom kizártnak, hogy ellenpélda is van, és egálban lennének. Van akit az egyház tanai megreguláznak, és kevésbé veszélyes tagja lesz a társadalomnak, mintha a saját agyára van bízva. Ne feledjük, az egyházi törvények jó része ilyen regulázó szerepet tölt(ött) be, mégha egy rakat mára idejemúlt is, a fizika/technológia/biológia/higiénia fejlődése miatt.
Szóval én továbbra is masszív problémának a szellemi deficitet érzem, s a vallás szerintem csak árnyalja a képet. Véleményem szerint, ha valaki beszopja a szektája őrült tanait, és így másokra ártalmas módon viselkedik, akkor magárahagyva a nagy liberális szabadságban sem lesz belőle hasznos/veszélytelenebb társadalmi elem.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Isten

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.22. 15:39

@Rétike (27749):
Hát azért dehogyisnem mindegy,hogy mire ösztönöz az egyház...Ha meg olyan,hogy nem ért egyet a dolgaival,akkor minek jár oda?Ha meg odajár,az azt jelenti,hogy egyetért.Érted... :)
Hm, nos, jó, ez igaz. :)
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Isten

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.22. 16:29

@mimindannyian (27757):

A fájlcserélés legalizálására lehet pártot alapozni,a művészet és tudomány szeretetére pedig nem?

Szomorú!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Isten

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.22. 16:46

@lorenz (27769): Nem a lehetőséget vitatom, hanem a hatékonyságát.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Isten

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.09.22. 17:37

@mimindannyian (27759):

Hm...Na azé'! ;)
0 x

Avatar
Csillaghamu
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.09.04. 03:32
Tartózkodási hely: Budapest

Isten

Hozzászólás Szerző: Csillaghamu » 2011.09.22. 17:57

@Rétike (27752):

Nem tudom, hogy ennyire rosszul fogalmaztam lefekvés előtt, vagy csak lusta vagy összerakni a darabokat.

First of all:
Sehol nem jeleztem, hogy úgy gondolom, hogy a hívők között egyetértés van erről a kérdésről. Bármennyire is "meglepő info ez számodra", cica, szerintem ez magától értetődő dolog. Egy éppeszű ember sem hiszi, hogy egyetértés van keresztény és keresztény között.

Legközelebb, amikor ilyesmit írok, hogy "bibliával szavazni", akkor apró betűvel odacsillagozom, hogy
*de nem úgy értettem, hogy fogja a bibliáját és azzal nyomja meg a gombot, hanem ezt úgy kell értelmezni, hogy a vallásos dogmáit és tanításait előnyben részesíti az észérvekkel, kutatásokkal, tényekkel és emberi együttérzésével szemben, csak a bibliával szavazós formátum az rövidebb és stílusosabb

A másik meg az, hogy nem is tudtam, hogy létezik a katolikus egyházon kívül más keresztény alcsoport is. Yarly? Jó tíz éve tanulmányozom a keresztény és muszlim vallást, de ha nem emeled ki, hogy nem csak katolikusok léteznek, akkor meg sem tudnék különböztetni egy muszlimot egy kereszténytől.

Hozhattam volna shiákat, seven mountains dominionist-ákat, baptistákat, HGYseket, christian science-eseket, vagy akármit, de a katolikusok a legrelevánsabbak itthon, és róluk mindenki tudja felületesen, hogy kik is (és emlékeim szerint csupán egyszer említettem őket, azután még csak eszembe sem jutottak).


1.) Pénz
A pénzt - akármily hihetetlen is - a hívők nem csupán templomépítésre és fenntartásra használják. Amerikában dollármiliárdok mennek el arra, hogy olyasmi sátáni dolgok mellett kampányoljanak, mint például.. melegházasság ellehetetlenítése, abstinence only sex ed (azaz ha azt tanítjuk gyermekeinknek, hogy a szex egy bűnös dolog és csak is reproduktív céllal és csak is házasság után szabad művelni és csakis óvszer és egyéb családtervező módszerek nélkül, akkor az nagyon jó lesz a csemetéinknek), kreacionizmus tanítása az evolúció helyett, satöbbi. Az amerikai Touchdown Jesus vagy a különböző Creationism Parkok vagy Peter Popoff gyönyörű példái a pénz értelmetlen elbaszásának és emberek átverésének.

http://www.patheos.com/blogs/friendlyat ... hat-built/
http://thinkprogress.org/politics/2011/ ... -30-years/
Hiszed vagy sem, ennek Magyarországon is van kultúrája, de szerencsére sokkal kisebb. De maradjunk a globális szemszögnél.
1.Nem fog a pénzével hatalmat adni az egyházának, politikusának?
2.Mi lesz akkor, amikor szavazni kell mondjuk a fiatalok szexuális felvilágosításáról?
3.Meleg házasságról, örökbefogadásról?
4.Abortuszról?
5.Eutanáziáról?
6.Egyháztámogatásról?
7.Taníttatásról?
8.Vasárnapi munkábajárásról?
2-3-4-5-6-7:
Léteznek a fenti pontok mellett érvek és ellenérvek. Úgy értem igaziak. De a mérlegre (és itt nem literális mérleget értek, hanem ez egy metafora, amivel stilizálni és tömöríteni akarom a mondandómat, szóval a mérlegre) nem kerülhetnek fel vallásos érvek. Egyszerűen nincs helye képzeletbeli "érvek"nek egy ilyen beszélgetésben.

Felhozhatod ellenérvnek az eutanázinál, hogy vigyáznunk kell, hogy hogyan szabályozzuk az eutanáziát, hiszen ne legyen már minden 15 éves tinédzser, akivel szakított a barátnője legálisan öngyilkos, és ne legyen már minden lábát balesetben elvesztett ember elaltatva, mert ő úgy gondolta a baleset előtt, vagy rögtön után, hogy nem akar olyan életet élni, amiben a harisnya nem lehet szerves része mindennapjainka, de nem hesegetheted el az egészet azzal, hogy "az élet szent" *unikornisok* "a jóisten azt mondta hogy XY.." *pillangók* "a biblia azt írja", mert - amint tudod, hiszen orvosi egyetemre jársz - léteznek olyan emberek, akik kénytelenek végigszenvedni életük utolsó pár napjait-heteit elképzelhetetlen kínokban úgy, hogy semmi esélyük nincs a felépülésre, hiszen különböző szerveik testük különböző testnyílásain keresztül lökődnek kifelé.

A vallásos befolyás megnehezíti az említett témák a.) finanszírozását b.) kutatását, a kutatások kredibilitását c.) megtárgyalását d.) törvénybe iktatását e.) gyakorlati megvalósítását és miegymást.
8.Hát ez aztán meg pláne nem vallási kérdés.Ez nagyon is emberi.Meg egészségügyi,meg gazdasági,meg ésatöbbi
Hát ezaz! Az egyik sem vallási kérdés, mégis abban a hitben él a társadalom, hogy az elmebetegségekből fakadó vélemények érvényesek akármilyen vitában is.

Nem értem az ellenségeskedést a soraidban. Kíváncsian várom mivel érdemeltem ki.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Isten

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.09.22. 20:17

@Csillaghamu (27791):

Macikaaaaa...Figyelj mán ide...Ha aszondod,hogy:
a szex egy bűnös dolog és csak is reproduktív céllal és csak is házasság után szabad művelni és csakis óvszer és egyéb családtervező módszerek nélkül, akkor az nagyon jó lesz a csemetéinknek
ÉS
a'la nature aszondod,hogy mer' a Biblia,akkor te bizony tipizáltál...Ráadásul ez megint egy katolikus hírdetmény...Néha kéne beszélgetni ilyen emberkékkel(én sokkal,"sokfélével" megtettem már)és akkor értenéd...Jóóóó? :)
Félreértettél,nem voltam/vagyok ellenségeskedő,hanem csak a teljesség kedvéért...Meg a tényszerűség kedvéért...Meg ilyesmik.Érted...Na.No para! ;)

Továbbra is azt mondom,hogy gondolkodni kell megtanítani az embereket,hogy a dolgokat a helyükön kezeljék.Ennyi.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Isten

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.09.23. 12:17

Most akkor mi legyen, megalapítsuk a pártot vagy ne alapítsuk?
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.09.23. 13:15

@Gábor (27899):

Miért pártot akarsz, és nem egyesületet? Én benne vagyok egyébként ha ideológia mentes marad.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Isten

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.23. 13:42

@OktondiJóska (27914): Mit jelent, hogy egy mozgalom ideológia mentes? Ez lehetséges, létezhető kategória?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Isten

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.09.23. 14:34

Szerintem ez a beszélgetést folytassuk egy máshol (mondjuk egy másik fórumon ? ), mert előbb-utóbb offolásért és politizálásért ki fognak moderálni minket.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Isten

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.09.23. 15:44

@Gábor (27939):

Csináltam egy ilyet: http://sgforum.hu/forum.php3?azonosito=mmtp2011 Itt mehet a téma korlátlanul.
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Isten

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.09.26. 15:23

"Belső építkezésre" szánva a teljesség igénye nélkül:

http://www.agykontroll.hu/videos/audio/dobronay.mp3
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Isten

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.09.27. 12:27

@Gyuszi (28319):

Hogyhogy ez az igazság itt nem érdekel senkit?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Isten

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.27. 12:29

@Gyuszi (28432):

Hát ezt tényleg leginkább magadtól kellene megkérdezned... :D
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Isten

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.27. 13:29

@Gyuszi (28432):

A te igazságod nem a mi igazságunk.
Ilyen egyszerű.
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Isten

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.09.27. 14:05

@lorenz (28440):

Eljön az idő, amikor majd ilyen igazságokba fogsz kapaszkodni te is kedves Barátom!

Béke Veled!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Isten

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.09.27. 14:19

@Gyuszi (28446):
Mar meint a burkolt fenyegetes es utana a gyomorforgato beke veled (mikozben erezni, hogy legszivesebben egy kanal vizben megfojtana).
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Isten

Hozzászólás Szerző: alagi » 2011.09.27. 14:25

@Gyuszi (28446):

Bullshit. Mit akarsz elerni egy ilyen kijelentessel?
Az mar mindenkinek vilagos, hogy a te allitasaid kulonosen megbizhatatlanok, de egyebkent senkinek se hinnem el hogy pontosan meg tudja josolni hogy lorenz vilagnezete a jovoben fog-e valtozni, es ha igen akkor hogyan.

De tessek, akkor en is teszek egy joslatot:

Az az ido nem fog eljonni, amikor te megerted hogy miert hulyeseg az egesz vilagkeped. Te valoszinu igy fogsz meghalni.
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Isten

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.09.27. 14:32

@alagi (28453):

Az az ido nem fog eljonni, amikor te megerted hogy miert hulyeseg az egesz vilagkeped. Te valoszinu igy fogsz meghalni.

Hidd el, hogy ha ez sikerülni fog, akkor úgy jómagam a hozzátartozóimmal együttmegértettükaz élet értelmét és elértük a földi boldogságot.

Áldás, békesség!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Isten

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.27. 14:33

@Gyuszi (28446):


Könnyen eldönthetnénk kinek van igazsága,ezt te is tudod!
Hogy nem vagytok hajlandóak bizonyítani,azt hiszem ez sokat elárul a ti "igazságotokról".
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Isten

Hozzászólás Szerző: alagi » 2011.09.27. 14:36

@Gyuszi (28455):
Hidd el, hogy ha ez sikerülni fog, akkor úgy jómagam a hozzátartozóimmal együttmegértettükaz élet értelmét és elértük a földi boldogságot.
Pont errol beszelek: meg az se tunik fel neked hogy problema van a vilagkepeddel.

Boldogok a lelki szegenyek.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Isten

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.27. 14:38

@Gyuszi (28455):

Az az ido nem fog eljonni, amikor te megerted hogy miert hulyeseg az egesz vilagkeped. Te valoszinu igy fogsz meghalni.

Hidd el, hogy ha ez sikerülni fog, akkor úgy jómagam a hozzátartozóimmal együttmegértettükaz élet értelmét és elértük a földi boldogságot.
Öööö, akkor a te és hozzátartozóid földi boldogsága és az élet értelmének megértése azon áll, hogy te végre megértsed miért hülyeség a világképed? Esetleg azon hogy meghalj?
Hát tényleg nem lehet egyszerű veled, meg a hülyeségeiddel élni, de ez szokatlanul erős önkritika a részedről...
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Isten

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.09.27. 14:40

@vaskalapos (28450):

Nem igaz, amit állítasz, mert a fórumon való kitartásom másról szól.

Én a "Béke Veled" köszönést nagyon komolyan gondolom, mert az ellentétes nézeteink ellenére is mi itt mindnyájan testvérek vagyunk a Mindenhatóban.

És még valami: Én elismerem az egyirányú tudásotokat, amivel sajnos az egótok is hatalmasra nőtt. Nem tudtok engedni juttányit sem a tudós hitetekből, pedig porszemek vagyunk kedves Barátom mindnyájan. Ma itt, holnap ott és éppen ezért a haláltudat a tudatosodásunkhoz nagyon kell, hogy jelen legyen a mindennapjainkban.

Ha csak egy iciri-picirit is hozzá teszek a lelki fejlődédetekhez, már elégedett leszek. És ne haragudj rám fölöslegesen, hiszen még én is csak egy gyarló ember vagyok.

Áldás, békesség!
0 x

Lezárt