temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
kupak
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.01.25. 21:35

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: kupak » 2011.03.08. 14:27

elnezest, ha barki forumrombolasnak iteli meg, hogy egy ilyen topikot nyitok, de egy videoblogos szolgaltatashoz meg kell gyoznom egy befektetot.
Maga az otlet egyszeru: Alacsony koltsegvetessel szeretnenk elinditani egy profi videoblogot, amely tesztelesekkel kozerthetoen bebizonyitja az ezoterikus temakrol, hogy nem igazak.

Tudnatok e felsorolni ilyen temakat, amikre egyszeru, atlathato tesztet lehet kitalalni, es videon bebizonyitani.

Gondolok itt arra, hogy pl a feng shui nagyon egyszeruen bebizonyithato, hogy kamu. hivok egy lakasba 3 feng shui szakertot, es osszegzem amit javasolnak videon. ez kerdes nelkul 100 % bukta.

Ami meg egyszeru lebuktatni, az mondjuk a josok, de milyen egyeb temakat tudtok nekem felsorolni, amik videoval latvanyosan lebuktathatoak anelkul, hogy kerdes merulne fel a tisztesseg oldalan( nem szeretnek csalni, bar az ezoteria kerdeseben nem is kell.)

Eddigi temaim es modszereim:
feng shui ( lasd fent)
Asztrologia ( james randi fele teszt)
Josok ( ugyanaz az ember 5 joshoz)
Szellemidezes (Ouija tabla vakon)

csak temakra lenne szuksegem, amik bizonyithatoak kamera elott, hogy meggyozzem az illetot, hogy finanszirozza a videokat, amellyek koze majd lesz betervezve egy ket botranyos is, amiket ertheto okokbol most nem irhatok le.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.08. 17:21

@kupak (14014):

Jo otlet, de...

Miert fektetne be ebbe penzt valaki, nagyon kivancsi vagyok?

Gondolod, hogy a lebuktatni kivant egyenek hajlandoak lesznek ingyen szerepelni a videoidon?

Miert nem csinalsz egyet probakent, es azzal probalod meggyozni a befektetot?

Hogy nem csak offoljak, par otlet a kozelmultbol:

homeopatia
magneses vizlagyitas
aura
biorezonancia
foldsugarzas
telepatia
telekinezis

tema lenne boven...
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.03.08. 18:18

@vaskalapos (14023):

Nem tudom mennyire filmesíthető a dolog de a pálmalevelesek eléggé a bögyömben vannak...
http://szkeptikus.blog.hu/2011/01/28/in ... szovetsege
Egy interjújukról egy (rejtettkamerás?)videót azért szívesen látnék, amikor kiszedik az áldozatból a rokonok neveit, csak ha lebuksz, akkor tuti hogy nem fogják megtalálni a pálmaleveledet, így aligha hallhatod majd vissza...

Még talán embereket tudnék javasolni:
Nyilas Misi (jós)
Kovács Táltos András (univerzális deszantsámán)
Tihanyi Tamás (gyógyító)
Tagir (léleksebész) http://www.astronet.hu/test-es-lelek/al ... 34212.html


Meg néhány foglalkozást:
kineziológusok
homeopaták
pálcás vízkeresők

Arra viszont készülj fel, hogy a "szakma" és rajongóik részéről tuti meg fogod kapni, hogy azért mert valaki kamuzik, attól mások képességei még működhetnek.
Persze ilyet még véletlenül se fogsz majd tudni lencsvégre kapni, mert az igazi bölcsek rejtőzködő életmódot folytatnak valahol Tibet mélyén...

Szólj majd, hol lehet megnézni a videókat, szerintem sokunkat érdekelne és a Társaság részéről szerintem szívesen megszakértjük őket vagy segítünk a forgatásban pl. ötletekkel és akár tesztalanyokkal is. Szerintem vedd fel a kapcsolatot hivatalosan is a Szkeptikus Társasággal.
0 x

kupak
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.01.25. 21:35

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: kupak » 2011.03.08. 22:41

elnezest, csak egesznap rohangaltam, csak most kerultem gep kozelebe megint.

Volt a kerdes, hogy miert ektetne ebbe barki is. En is gondolkodtam ezen, de csinaltam egy kis kutatomunkat, es az alabbi kovetkeztetesekre jutottam:

- elsosorban a kereskedelmileg ugyan kevesbe fontos, de eppen ezert koncentraltabban elerheto ferfiakat erdekli ez az irany,
eppen ezert egy portfolioba beteheto.
- Ugyan csak a bevallalos markak johetnek szoba, en abban hiszek, hogy ha ugyesen csinalja valaki, akkor lehet ezt szorakoztatoan is kereskedelmi szintre emelni.
- En is szamolok azzal a nem keves penzzel, amit a szereplok elkernek nem beszelve az osszes jarulekos koltseggel(pl ugyved)
-ezert is kell, hogy valaki finanszirozzon. Ne felejtsd el, az otlet es annak a kidolgozottsaga adja el a projectet, a bevetel es a profitabilitas csak megnoveli az elettartalmat...

Az alacsony koltsegvetest ugy kell erteni, hogy nem tv szintu, de azert nem is Odonke egy mini DV kiskameraval...( profi HD felszereles, utomunka studio, stab van)
-a koncepcio nem kopkodes, hanem kicsit nevetosen korbejarjuk. ( pen & teller Bullshit light)


Bar az uj mediatorvennyel nem a legjobb az idozites, de talan egy probat meger.

Terveztem igen, hogy felveszem a SZ.tarsasaggal a kapcsolatot, ha masnem a tesztek kidolgozasahoz nalam lenyegesen okosabb embert (embereket) igenyel ez a feladat. En a "parasztlengo"lennek a tortenetben, aki egyszeru kivancsisagtol hajtva leteszteli az elet nagy kerdeseit.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.10. 13:06

@pounderstibbons (14024):
"Levelek Tagirhoz

* „Szerettünk volna kisbabát, de nem sikerült négy éven át. Szervi bajt nem találtak, úgynevezett pánikbetegségemet eredménytelenül nyugtatózták. Tagir előre megmondta, hogy mikorra számíthatunk eredményre, tizenhárom kezelés után terhes lettem, nyugodt, boldog kilenc hónap után 1994. január 14-én született meg kislányunk.”
* „Vesekövem, magas vérnyomásom volt. Az orvosi kezelés hat hónapja alatt panaszaim csak erősödtek. Felkerestem Tagir urat, kilenc kezeléssel panaszmentessé tett, vérnyomásom is tökéletes.”
* „Porckorongsérvvel egy éve lettem beteg, kórházban, szanatóriumban voltam, de sajnos, nem használt. Tagir háromszor kezelt, most tünetmentes vagyok.”
* „Gennyes középfültő-gyulladásom erős fájdalommal, sok váladékkal járt. Bal fülemben ciszta keletkezett, amit az orvosnő szerint ki kellett volna kaparni. Igen erős vírusölő gyógyszert szedtem, de nem nagyon javult az állapotom. Tizenöt kezelést kaptam Tagirtól, ezek során gyenge voltam, szédültem, de végül rendbe jöttem.”
* „Pajzsmirigytúltengés, fejfájás, szívritmuszavar, emésztési problémák, ráadásul még nagyon meg is fáztam. Az erős gyógyszerektől rosszul lettem. Megfogadtam Tagir tanácsait, most sokkal jobban érzem magam.”
* „A lábam erősen fájt, a combomon elszíneződés jelentkezett két éve, később a gerincemben is jelentkezett a fájdalom. A kivizsgálás szerint trombózis volt a lábamban. Tagir meggyógyított, újjászülettem.”
* „Kétdipotriás szemüveget viseltem, látásom erősen romlott tovább. A gyógyító négy kezelése után szemüveg nélkül olvasok, ha fáradt vagyok, akkor is elég a 0,5 dioptriás lencse.”
* „Ultrahang 6X8 centiméteres cisztát mutatott ki a jobb vesémben, és egy 25 milliméteres követ az epehólyagban. Kilenc kezelés után a ciszta eltűnt, az epekő 11 milliméteresre csökkent.”
Mos ezek bizonyítékok, vagy anekdoták? Csak kérdezem! :oops:
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.04.10. 13:17

@osamuka (16463): Mos ezek bizonyítékok, vagy anekdoták? Csak kérdezem!

Szerinted?

Én is írok párat:

-Középfül gyulladásom volt. Elmentem Bogurhoz, aki 10x kezelt, alkalmanként 6.000 ft-ot kért. Számlát-nyugtát nem adott!! Állapotom romlott, míg végül felkerestem háziorvosom. Gyógyszert írt fel, amitől pár napon belül javultam, és 3 hét alatt teljesen meggyógyultam.
-Magas vérnyomásom van és cukros is vagyok. Bogurnál hagytan több mint 100,000 ft-ot, de nem javult semmit. most ismét szedem a pirulákat és beállt az elfogadható szint.
-Hasnyálmirigy gyulladásom volt. Bogur nyomkodott össze vissza, sokszor visszahívott, egy vagyont hagytam nála, de egyre csak rosszabb lett. Végül kórházba kerültem....a műtét sikerült, mostmár jobban vagyok.......

A durvább eseteket le sem írom, mert még valaki megkéselné dr Bogur-t.
Nos ezek bizonyítékok vagy anekdoták? Esetleg hazugság?
Persze, írásom lényegét nyilván NEM fogod megérteni......
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.10. 13:20

@énkérdezek (16464):
Ez a Bogur Tagír?
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.04.10. 13:25

@osamuka (16466): Ez a Bogur Tagír?

Kérdésre kérdéssel?

Itt én vagyok, aki énkérdezek.... ;)

U.I: Ugye mondtam, hogy nem a lényeget fogod megérteni.........
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.10. 13:30

@énkérdezek (16464):
Írok egy "anekdotát", ami megtörtént, saját szememmel láttam, mivel magam elé engedtem, egy 15 éve béna embert, aki a lábára sem tudott állni! Négyen jöttek vele, ketten vitték be, utána beszélgettünk. Valami idegrendszeri baja volt a betegnek, amin az orvosok nem tudtak segíteni. Egy óra múlva, igaz a doki belekarolva segített neki, de a saját lábán jött ki!! :lol: A hozzátartozók képét látni kellett volna! Szájuk tátva, meg sem tudtak szólalni! :lol: Kérdeztem a Dokit, mikor bementem, hogy ezt hogy csinálta?
Csak annyit válaszolt: ügyesen! :oops:
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.04.10. 13:33

@osamuka (16468): Tereld a szót nyugodtan.....a lényeg, hogy nem értesz semmit.......
Nagyon bénán akarod igazolni :) a baj csak az, hogy nagy akarásnak sz..ás a vége.... ;)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.10. 13:41

@énkérdezek (16469):
Úgy csinálsz, mintha nem tudnád, mennyi beteg halt már meg orvosi műhiba következtében.
Amerikában, úgy tudom, a "gyógyszerek" mellékhatása : áll az elhalálozási statisztika 2. helyén! :o
Nem akarok igazolni semmit, csak próbálok rávenni embereket a gondolkozásra!! :lol: Nem sok sikerrel! :mrgreen:
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.04.10. 13:48

@osamuka (16472):
Úgy csinálsz, mintha nem tudnád, mennyi beteg halt már meg orvosi műhiba következtében
Úgy csinálsz, mintha nem tudnád, mennyi beteg halt már meg, mert nem ment el idejében orvoshoz :twisted:
Tényleg terelsz. Maradjunk Kupak témájánál :idea:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.04.10. 13:49

@osamuka (16472):

Rosszul tudod (ezt is, nem az elso tevedesed).

De hat ott az internet nalad is, nem tudod hasznalni? Ha valamiben bizonytalan vagy, miert nem nezel utana.

Beirod: google.com (ismeros)
a keresobe beirod: usa death statistics

ezt latod az elso helyen
http://www.the-eggman.com/writings/death_stats.html
1. sziv es keringes
2. rak
3. tudo
4. cukorbetegseg
5. inflenza es tudogyulladas
6. alzheimer
7. autobaleset
8. vese
9. fertozes
10. lofegyver

ez is hasonlo
http://www.cdc.gov/nchs/fastats/deaths.htm

es meg szamos mas azonnal elerheto adatot mutat google azonnal.

Szegyen allandoan teveszmeket, teves allitasokat irni.

Tudod, hamarabb elasnak, mint a santa kutyat...
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.04.10. 13:50

@osamuka (16472): Nem akarok igazolni semmit, csak próbálok rávenni embereket a gondolkozásra!! :lol: Nem sok sikerrel! :mrgreen:



Akkor állj a tükör elé és magadon kezdd.......
Amúgy rossz helyen kilincselsz, mert itt épphogy gondolkodó emberek vannak.......és látják, hogy viszont te nem vagy az! ;)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.10. 13:50

@Dorka11 (16474):
Egyre jobban tetszik a kutyád!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.10. 13:55

@vaskalapos (16476):
Ma 11 órakor hallottam egy amerikai orvos szájából a TV-ben Life Network-n!! :lol:
Még olyanokat is mondott, hogy nem szabad AB-t szedni! 50%-a nem jó semmire, a másik 50%-a meg csak káros mellékhatást okoz. Megkérdeztek egy mentőorvost: be venne AB-t? Válasz NEM, semmiesetre sem! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára osamuka 2011.04.10. 13:58-kor.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.04.10. 13:56

@osamuka (16479):

Ne higgy el mindent kritika nelkul.
Annyi mindent mondanak, plane a teveben....
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.10. 14:02

@vaskalapos (16481):
Ezért nem nézek, csak hallottam. Arra kaptam fel a fejem, amikor ezt mondta. Gondoltam: micsoda őszinteségi roham. A statisztikákkal óvatosan kell bánni! Tudod a "gyógyítóipar" nehogy zokon vegye! :)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.04.10. 16:18

@osamuka (16482):

A szeditoipar szemezget a statisztikak kozott, es hamisit, ha a statisztika azt mondja, amit ok akarnak mondani, akkor jo, ha nem akkor a statisztkika hamis. De itt nem errol van szo.
áll az elhalálozási statisztika 2. helyén!
ez hazugsag, ez nem igaz


Egyesek, akikre akar ra is mutathatnek, kivalo erzekkel ki tudjak valogatni a szemetet, a hamisitvanyt a hazugsagot, es csak azt hiszik el.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.10. 21:56

@vaskalapos (16510):
Hiszek Neked! L :) egalábbis ebben!
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2011.04.11. 15:34

@vaskalapos (16476):
Szegyen allandoan teveszmeket, teves allitasokat irni.
Nem szégyen: állapot.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.04.11. 16:46

@TranszfettiAcid (16628):

OFF
Nagyon jo az avatarod!
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2011.04.11. 17:20

@Orcas (16648):
Így sikerült alkalmazkodni ;)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.14. 21:28

@TranszfettiAcid (16655):
Egy újabb csillag harcos! Mentek valahova? :o
0 x

Dávid
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.02.02. 19:24

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: Dávid » 2011.05.08. 22:09

Nem lehet általánosítani, hogy minden csak humbug. Inkább azt lehet mondani, hogy mostanság nagyon sok a kuruzslás, csak a pénz szerzés miatt, jó munka lehetőség hisz amíg van aki hisz benne, addig vannak csalók is és bizony mostanság csatasorba állnak, az hogy ki közöttük az egyetlen aki nem csal azt csupán akkor tudja meg valaki ha már végig járt több helyett, kidobott az ablakon rengeteg pénz hiába.

Hisznek a csillagjóslásban --miért? hisz a kor embere aki elvégezte a 8 ált -t akkor már tudja hogy a csillagok csak égitestek és nagyon messze vannak tőlük.
Hisznek a kártya jóslásban --ami manapság intelligens foglakozás lett és 10 ezres a taksája, nem úgy mint régen amikor az analfabéta cigány asszony vetette a kártyáját pár garasért.

Eddig a fürdőknek masszőrje is megfelelt csak jegyet kellett ahhoz is váltani na és pár forint borravalót adni, hogy legközelebb is jól masszírozzon --ma 10 ezrekben számolják a díjat, hisz taj-csi, mag hón-csi meg minden keleti marhaságnak nevezik, na de jól hangzik olyan IDEGENÜL.

De voltak füves asszonyok is--ma természetgyogyók nyomják a sódert amiben ők maguk sem hisznek ahelyett hogy egy egészségügyi szakkönyvet vennének akár 200-300 forintért az antikváriumba és abban is benne van mi mire jó...stb.

Az én nagyimnak csodálatos gyógyító keze van, és nagyon sok mindent ismer a gyógyászatból de soha nem gyógyítgat senkit, legfeljebb ritkán ha valaki nagyon komolyan sérült és valaki mástól véletlenül meghallotta és megkeresi- de senki a nem tud róla ott, ahol Ő lakik. Azt szokta mondani Tudod fiam ha Ti betegek vagytok, segítek, de idegeneket nem gyógyítok mert sokáig élni akarok, együtt veletek, egészségesen amíg csak lehet. -"a lelkem nem csáki szalmája"

Mert nem igaz az állandó gyógyítás vagy nem csinál semmit csak szélhámoskodik, vagy a páciensektől szedi el az életerőt, mint valami pióca. Mert aki valóban rendelkezik ilyen képességgel és naponta gyógyítana, az saját maga betegedne meg életveszélyesen.

Olykor ha ilyen helyen csodák történnek a legtöbbször pszichésen. Az illető oda koncentrál arra ahol a baj van ahová hozzáérnek. Különösen igaz gyenge idegzetű embereknél, vagy olyan betegségeknél amelyek kimondottan pszichés alapon léteznek
0 x

Pezo

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.05. 13:48

Viszonylag könnyen meg lehet külömböztetni a csalót az igazitól. Aki pénzért csinálja,az szélhámos,aki meg ingyen,az nem szélhámos.
0 x

Avatar
ndru
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.16. 19:39

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: ndru » 2011.11.05. 18:41

@Pezo (33010):

Léteznek őszinte csalók is, akik teljesen meg vannak győződve arról, hogy amit tesznek valóságos és működik.
Ebből a csoportból van olyan, aki kér pénzt a szolgáltatásaiért és van olyan is aki nem.

Az, hogy kér-e valaki pénzt ilyen dolgokért valójában semmit nem mond el arról, hogy amit állít az igaz-e, vagy sem.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.05. 19:12

@Pezo (33010):

Van a szcientológiának pl. fizetős és ingyenes verziója is. Szerinted csak az előbbiek csalók, az utóbbiak viszont tényleg clearré tehetnek?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.05. 20:16

@ndru (33053): Pedig ez egy téma, mely bizonyíthatóan baromság. :)
0 x

Pezo

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.05. 21:12

@ndru (33045):
Ez igy van,de akik ingyen csinálják,azokról feltételezhető,hogy nem más kárára végzik a hókuszpókuszaikat. :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.05. 21:23

@Pezo (33057): Ez egy hibás feltételezés. Attól még, hogy valaki nem anyagi hasznot remél, hanem erkölcsit, vagy bármi lelki aberrációja viszi arra, hogy őneki gyógyítani kell, márpedig nem úgy mint a fehérköpenyesek, hanem ő átlát a dolgok mélyén és az univerzum rezgéseit hívja segítségül, na ő más kárára éli ki a perverzióját. És, hogy mennyi van ilyen!... Csak nem te is? Sejtettem. :?
0 x

Avatar
ndru
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.16. 19:39

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: ndru » 2011.11.05. 21:37

@Pezo (33057):

Sajnos nem csak anyagi kár származhat megkérdőjelezhető tanácsok követéséből.
Ilyen esetekben mindegy, hogy ingyen volt-e vagy sem, sőt még az is mindegy, hogy a segíteni akarás vezérelte-e a tevékenység végzőjét.
A legtöbb rossz tanács ingyen van és az a bizonyos pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve.
0 x

Pezo

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.11.05. 21:57

@ndru (33059):
Viszont ha figyelembe vesszük a placebo hatást,akkor ebben a formában akár hasznos is lehet.
Ingyen hókuszpókusz + ''hívő'' beteg = csodálatos gyógyulás. :)
0 x

Avatar
ndru
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.16. 19:39

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: ndru » 2011.11.05. 22:18

@Pezo (33060):

Ez komoly etikai problémákat vethet fel, ugyanis a placebo hatáshoz (a közvélekedéssel ellentétben) nincsen feltétlen szükség placebo kezelésre.
Egy bizonyíthatóan hatásos kezelés mellett is érvényesülhet placebo hatás (pl. jobb közérzet, alacsonyabb szubjektív fájdalomszint).
Ha viszont csak placebo kezelést kap valaki, akkor egyben lehetséges gyógyhatástól is megfosztják, amelyet rendes körülmények között megkaphatott volna (és ráadásul még hazudnak is neki).
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.05. 23:19

@osamuka (16472):


"Amerikában, úgy tudom, a "gyógyszerek" mellékhatása : áll az elhalálozási statisztika 2. helyén!2


A lényeg a második és harmadik szó a mondatodban.
Onnantól kezdve már írhatsz bármit,a kutyát nem érdekli.
0 x

maszat78
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.01.21. 20:43

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: maszat78 » 2012.01.21. 20:52

@kupak (14014):

Szia!Nem tudom,keresel még ilyen sztorikat?Csak most tévedtem az oldalra.Tudok bizonyitani egy Dávid,vagy Dawid roma látó médiumról irásokat hogy hazudós,becsapós és csak annyira látó mint ahogy Te ezeket a sorokat olvasod!Szeretnék másokat is megvédeni ettől az embertől,és ezért mindent megteszek hogy a neten elérjem a célom.Mert egy szélhámos!Köszi.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2012.01.21. 23:04

@lorenz (33065):
"Amerikában, úgy tudom, a "gyógyszerek" mellékhatása : áll az elhalálozási statisztika 2. helyén!2
Nem tudom, igy van-e (attol tartok ez tevedes, nem igaz), de nagyon jo lenne, ha igy lenne.
Akkor az az atkozott orvostudomany mar legyozte a az AIDS-et, a szivbetegsegeket, a rakos megbetegedeseket, stb... stb... a gyogyszrek mellekhatasa konnyen kikuszobolheto: nem kell gyogyszert szedni.
Ja, hogy akkor egy tudogyuladasba is belehalhatunk...? Maganugy.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.01.21. 23:48

2007-est találtam:

Number of deaths for leading causes of death:
  • 1. Heart disease: 616,067
    2. Cancer: 562,875
    3. Stroke (cerebrovascular diseases): 135,952
    4. Chronic lower respiratory diseases: 127,924
    5. Accidents (unintentional injuries): 123,706
    6. Alzheimer's disease: 74,632
    7. Diabetes: 71,382
    8. Influenza and Pneumonia: 52,717
    9. Nephritis, nephrotic syndrome, and nephrosis: 46,448
    10. Septicemia: 34,828
Hogy a kakas csípje meg, sehol a mellékhatások...
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.01.22. 00:48

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.22. 20:09-kor.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.01.22. 01:10

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.22. 20:08-kor.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.01.22. 13:29

[
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.22. 20:06-kor.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.01.22. 13:32

Pilis = Föld szív csakra :D
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.01.22. 14:24

[
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.22. 20:06-kor.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.01.22. 18:01

0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.01.22. 18:03

Nagyon jó :D Ezt ajánlanám az ezósoknak is
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.01.22. 18:33

@sötétvödör (39162):
Még az erősen ezo-s koromban sem hittem abban, hogy Dobogókőn van a Föld szívcsakrája.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.01.22. 18:49

@piciloo (39163):
De mit számít, hogy mit hiszel? Ha történetesen azt mondja, hogy Dobogókőn van, akkor attól ott van?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.01.22. 18:55

0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.01.22. 19:01

@Popula(c)tion (39166):
Nem. Vagy ott van, vagy nem, vagy van , vagy nincs.
0 x

Robur
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2011.04.13. 23:03

temak mellyek bizonyithatoan baromsagok

Hozzászólás Szerző: Robur » 2012.01.22. 23:28

A ki mit hisz el szerintem olyan szempontból mérvadó, hogy az adott személy racionalitásérzékét szemlélteti. Ha valaki hisz a telepátiában az még nem annyira gáz. Elég sok kísérlet volt, amik végeredményei nem túl meggyőzőek de ha valaki elfogadja hát elfogadja. De például ha valaki hisz a 6000 éves földben és a 4000+ évvel ezelőtti özönvízben ami magasabb volt mint a Mount Everest annak komoly problémái vannak a realitás érzékelésével.
0 x

Lezárt