Pránanadi

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2014.10.05. 10:27

@dumalady (81175):
Viszont ha egyik sem, az utolsó ajánlatom, hogy a pránanadis melegtenyér technikát (csak nőknél :!: ) én is csinálom és ennek mellformázó, feszesítő hatása van!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
0 x

imre25
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.12. 11:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: imre25 » 2014.10.05. 13:25

Annyira azért nem megy olyan jól nekik, mert 2000FT-tal növelik a tanfolyam díjait.
Most már az 1-es tanfolyam nem 10000FT, hanem 12000FT.
Vajon mi váltotta ki náluk az emelést, ő szerintük az infláció
0 x

marci13
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.06.08. 09:30

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: marci13 » 2015.06.08. 09:52

Tisztelt Fórumozók!

Beleolvastam néhány véleménybe az oldalon. Azt vettem észre, hogy sokan csak hallomás útján mondanak vélemény egy rendszerről, ami lehet jó is és bizonyos embereknek nem elfogadható.

Az a javaslatom hogy csak az írjon negatív - vagy szkeptikus vélemény ,aki valamilyen szinten megismerte a rendszert, és tapasztalata van. (lehet rossz is, de ne valaki más véleményét tükrözze). Én néhány fokozatot elvégeztem, maga a rendszer alapjában jó. (Legalább olyan jó mint a REIKI vagy a hasonló energetikával való "gyógyítás" rendszere.) Én úgy tapasztaltam, hogy az anyagiasság valóban megjelenik --de ez EMBERFÜGGŐ-- nem a rendszer hibája.

Javaslom a vélemény nyilvánítás előtt a személyes tapasztalatot, vagy olyan általad elfogadott személy véleményét kérd ki aki elfogultság nélkül beszél neked a dolgokról. Ez a rendszer --úgy mint bármely más rendszer- nem mindenki számára megfelelő, de ettől függetlenül még működhet.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.06.08. 11:15

marci13 írta:Legalább olyan jó mint a REIKI vagy a hasonló energetikával való "gyógyítás" rendszere.
Ezt mondjuk elhiszem... :?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.06.08. 11:25

marci13 írta:Ez a rendszer --úgy mint bármely más rendszer- nem mindenki számára megfelelő, de ettől függetlenül még működhet.
Nem, nem működhet.
Az, amivel a hatásmechanizmusát magyarázzák fizikai nonszensz, teljes mértékben alaptalan zagyvaság. Ha hasonlítani kéne valamihez, akkor például egy szinten van a rózsaszín csillámegyszarvúak és az antigravitációs meg örökmozgó gépek kategóriájával. Azaz a nemlétező dolgokéval.

Attól, hogy a régi, a természettudományokban teljesen tudatlan emberek összefüggést véltek találni bizonyos dolgok között, azok az "összefüggések" még nem lesznek létezőek. A legtöbb távolkeleti, zulu, indián, meg mittudomén belső-szibériai animista elképzelés ilyen nemlétező, beleképzelt összefüggésekre alapul. Az emberi gondolkodás már csak ilyen: hogy rendszerezni tudja a világ rengeteg tényét, ösztönösen összefüggéseket keres közöttük, és ott is talál ilyeneket, ahol egyáltalán nincsen (lásd feng-shui). A régi korok emberei a tudományos módszer ismerete nélkül védtelenek voltak a hamis összefüggések megtalálásának a hibájától, és így természetesen egy sor hamis összefüggésre alapozott (gyakorlatilag alaptalan) rendszert dolgoztak ki, amelyeket csekély tudású, csodaváró, még akár magukat is becsapni hajlandó emberek a mai napig követnek.
0 x

Trob25
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.06.12. 06:53

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Trob25 » 2015.06.12. 07:04

Én az első kettő tanfolyamot elvégeztem.
Tapasztalataimat ez alapján írtam le régebben.
Ami miatt abbahagytam az anyagiasság.
A második tanfolyamon tapasztaltam az anyagiasságot, amikor az oktatóra néztem, látszott rajta semmi nem érdekli csak a pénz , azt számolta hányan vagyunk és mennyi pénz folyik be.
Volt hogy valaki közben elment és látszott rajta, hogy nem örült neki, mert -10 000ft-tal már kevesebb fog befolyni.


Ekkor hagytam az egészet abba és azóta sem bánom, nem ezen múlik, hogy valaki meggyógyul e, csak pénzkidobás a naiv emberek részéről.
Ez az egész csak egy színjáték, valaki lerajzolt különböző szimbólumokat és azt mondja, ezeket képzeljük el kezelés közben és segíteni fog.

EZ óriási tévedés. A gyógyulás kulcs nem más , mint a hit, higgyünk benne, hogy meggyógyulhatunk és a test így viszonyul a betegséghez.
ŐK pont ezt használják ki.
Arról szól az egész, hogy sokan ebbe kapaszkodnak, elhiszik, hogy ezek a szimbólumok segítenek és pont ezáltal az agyuk pozitívan kezd el gondolkozni és ezáltal jön a gyógyulás némely embernél.
Ez a gyógyulás akkor is jönne, ha nem járnának ezen tanfolyamokra, hogyha maguk is tudnának az életben pozitívan gondolkozni.

Csak ezért nem kellene pénz kiadni, meg szimbólumokat elképzelni. de ők ebben kapaszkodnak bele, mert másképp nem tudják elképzelni maguktól, hogyha enélkül csinálnák ezt( csupán maguk lekérik az energiát, nem végeznek tanfolyamot stb.) ugyanott lennének.

DE ehelyett fizetnek sok pénzt, kezelésekre, tanfolyamra és használják egy valaki által kitalált szimbólumokat, amiről persze soha nem derül ki hogyan keletkezett: megálmodta, vagy csupán egy kitalált rajzolásról van e szó
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.06.12. 09:21

Trob25 írta:Csak ezért nem kellene pénz kiadni, meg szimbólumokat elképzelni. de ők ebben kapaszkodnak bele, mert másképp nem tudják elképzelni maguktól, hogyha enélkül csinálnák ezt( csupán maguk lekérik az energiát, nem végeznek tanfolyamot stb.) ugyanott lennének.
Ne hagyjuk ki azt a pszichológiai tényt sem, hogy általában az emberek szeretik azt hinni, hogy ha valami drága, akkor az kiváló minőség, hatásos, meg értékes. Tehát maga az ár, az "áldozat" nagysága erősíti meg ezekben az emberekben a hitet. Szélsőséges esetbe eljutva viszont már egy másik pszichológiai hatás érvényesül, amikor már nagyon sok pénzt lehúztak a delikvensről minden eredmény nélkül: ekkor a személy még saját maga előtt is letagadja, hogy milyen kapitálisat hibázott és inkább bennemarad a becsapásban (Az nem lehet, hogy ez ne működjön!), minthogy beismerje, átverték és palira vették.
0 x

Trob25
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.06.12. 06:53

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Trob25 » 2015.06.20. 21:43

Én sajnálom azért ezen embereket, hogy pénzt adnak ki és sokuk nincs olyan helyzetben, hogy anyagilag megengedhetné magának
Mint írtam első két tanfolyamot végeztem el.
Ami meglepő volt a oktatónak voltak segítői, akik nézték, hogy időközben valaki távozik e ill. segédkeztek neki.
Az oktatón látszott, hogy nagyon is a pénz érdekli elsősorban.

Amikor valaki távozott szünetben, hallottam, hogy egyik segítő az oktatónak megemlítette, hogy 1 ember elment.
Látszott rajta, hogy nem örül neki, mert 10 000FT kiesett a tarsolyból.
S higgyétek el nem beképzelem a dolgot, valóban lehetett látni.
S ami még gáz P. J. -nek úgymond a " helyettesi beosztásban lévő " oktatójáról van szó.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2015.06.23. 09:19

Trob25 írta:Én sajnálom azért ezen embereket, hogy pénzt adnak ki és sokuk nincs olyan helyzetben, hogy anyagilag megengedhetné magának
Mint írtam első két tanfolyamot végeztem el.
Ami meglepő volt a oktatónak voltak segítői, akik nézték, hogy időközben valaki távozik e ill. segédkeztek neki.
Az oktatón látszott, hogy nagyon is a pénz érdekli elsősorban.

Amikor valaki távozott szünetben, hallottam, hogy egyik segítő az oktatónak megemlítette, hogy 1 ember elment.
Látszott rajta, hogy nem örül neki, mert 10 000FT kiesett a tarsolyból.
S higgyétek el nem beképzelem a dolgot, valóban lehetett látni.
S ami még gáz P. J. -nek úgymond a " helyettesi beosztásban lévő " oktatójáról van szó.
Tudom milyen kiábrándító. Én egy chikung tanfolyamon szembesültem ugyanezzel. Az ismerősöm unszolására mentem el amúgy, nem különösebben érdekelt, de mondom legyen, kipróbálom. Csak a feléig jártam, mert egy kapzsi húzásával (pedig nem is velem szemben), hiteltelenné vált az oktató. Meg az egész energiatologatás is hókuszpóknak tűnt. Meg az ottani dolgok nagy részére már ösztönösen is rájöttem. pl. a nagyyfa gyakorlat nálam úgy nézett ki ösztönből, hogy lefeküdtem az ágyon ,relaxáltam és egy idő után arra tekeredtem amerre éreztem hogy kell. A tanfolyamon állva csináltuk ,csak nagyfa gyakorlat címén mozdultunk arra amerre éreztük. Viszont amikor az oktató elkezdte mondogatni, hogy valami nagymester megjelenhet,mert képes a teleportációra, hát akkor gondoltam......................... Amúgy munkahelyen jó lazító testgyakorlatsornak, de csodát azért nem várnék tőle.
0 x

Trob25
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.06.12. 06:53

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Trob25 » 2015.06.26. 17:16

Nem csodálom.
A teleportálás elhangzása után , én is néztem volna nagyokat és ott hagytam volna az egészet az biztos.
de az is lehet hogy folyamatos röhögési roham jött volna rám :)
0 x

Fehér B.
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.08.07. 11:45

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Fehér B. » 2015.08.07. 12:20

[quote="Neverman"]@Totykesz (74278):




Egyébéként egyszer feljött a szó a théraváda buddhizmusról köztünk, erre azt monjda az említett hölgy, hogy sok az átfedés a buddhizmus meg a pránanadi között, de ez nem meglepő, mivel mindkettő Tibetből ered. na ezen azért dobtam egy hátast. fogalmuk sincs, hogy miről beszélnek, az egésznek egy kitalált, homályos, zagyva eredete van. Két éve csinálja, kezelőbe jár, utazik az előző életeiben (egy buddhista ezen milyen jót nevetne...) és közben fogalma sincs, hogy mi ez az egész.


Szia! :)

Egy kérdésem lenne: Miért nevetne ezen egy Buddhista jót?


Köszönöm..
0 x

Fehér B.
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.08.07. 11:45

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Fehér B. » 2015.08.07. 13:34

[quote="imre25"]@pityer (76399):



Előzőekkel nem értek egyet. Nem biztos 3. van a dologban. Biztos te is tudtok róla, hogy utaztatásos tanfolyam is van.HOgy visszautaztatják a múltba.
És sajnos tudok esetet, többet is, hogy ilyenkor kiderül, legalábbis azt mondják, hogy ezen személy akivel élsz negatívan hat rád, ezért nem vagy boldog.stb stb. és a fanatikusoknál ez vezet a váláshoz.



.. Mert csak a Pránanadisok válnak el? :) A válásokhoz 1001 másik ok vezet.... sőt: 1002! :)
0 x

Fehér B.
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.08.07. 11:45

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Fehér B. » 2015.08.07. 13:46

Popula(c)tion írta:@fain (78952):
...de fontos,hogy valamiben hinni kell.
Tényleg? Miért?
Ez érdekelne, mert engem inkább kifejezetten zavar, ha nem értek, nem látok át valamit, kevés, hiányos vagy manipulált (lásd pl. politika) az információ és ezért "hinnem" kell. Hál'istennek ( ;) ) ez az internet korában már egyre ritkábban fordul elő velem.




:) Ti is hisztek valamiben... Éppen aktuálisan abban, hogy a Pránanadi egy nagy humbugság. És megalapítottátok a Pránanadit szidalmazók szektáját... és az egymást támogató csoportot. .. ahogy olvasgatom... az évek óta összegyűlt hozzászólásokat.

Intellektuális eszmefuttatásokkal.. és ego-csatákkal... vagy felgyülemlett haraggal dúsítva... és még sok egyéb más.

Szeretem olvasgatni. Sokat tanulok belőle ;)
0 x

Fehér B.
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.08.07. 11:45

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Fehér B. » 2015.08.07. 14:31

Rigel írta:@dumalady (81175):
" Kedves Dumalady!
Az előttem szólók mind kóklerek! Nekem semmi sem kell ahhoz, hogy jósoljak! És pontosan ugyanolyan jó kis jóslat lesz, mint a kávézaccos vagy a fényképes...

Komolyra fordítva a szót. A jelenlegi fizikai ismereteink szerint SEMMIFÉLE módon* nem szerezhetünk információt a jövőből, sőt(!) még a jelent sem ismerhetjük meg, mivel minden információhordozó jelenség maximum fénysebességgel hozhatja az információt. Például ha éppen ebben a szent pillanatban a Nap felrobbanna, akkor ezt csak uszkve nyolc perc múlva vehetnénk észre, mivel ennyi időbe telik a fénynek idejutnia hozzánk.
Éppen amiatt vicces mindenféle jóslás, mert nemhogy a jövőt nem ismerhetjük meg**, de még a jelent sem. És akkor jönnek magabiztos emberkék és nagy pénzeken mindenféle blődséggel megetetik a hiszékeny balekokat.



(* Tulajdonképpen az általános relativitáselmélet nem tiltja az időutazást, és így az információ múltba juttatását, de ehhez olyan extrém viszonyokat ad meg, hogy az gyakorlatilag kivitelezhetetlen.
** Természetesen ez nem vonatkozik az egyszerű rendszerek viszonylag kis időtartamú jövőjének az előrejelzésére az ismert fizikai összefüggések felhasználásával. Például egy profi biliárdos nagyon jól meg tudja jósolni négy-öt golyó jövőbeli pályáját, ha az adott darabot ilyen és ilyen módon löki meg.)
"



Amint.. érkezik egy Anygalbőrbe bújt nőstényt.. máris zizzentek, mint a méhecskék.. :)

Egyébként a jövő viszonylagos. Folyamatosan változóban van.. jelen döntéseink viszonylatában.


Akik jósolnak.. egyetlen lehetséges jövőt láthatnak, ami az éppen akkori emberből következtethető.


valami ilyesmi..
0 x

Fehér B.
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.08.07. 11:45

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Fehér B. » 2015.08.07. 15:04

" [quote="Trob25"]Én az első kettő tanfolyamot elvégeztem.
Tapasztalataimat ez alapján írtam le régebben.
Ami miatt abbahagytam az anyagiasság.
A második tanfolyamon tapasztaltam az anyagiasságot, amikor az oktatóra néztem, látszott rajta semmi nem érdekli csak a pénz , azt számolta hányan vagyunk és mennyi pénz folyik be.
Volt hogy valaki közben elment és látszott rajta, hogy nem örült neki, mert -10 000ft-tal már kevesebb fog befolyni.





Honnan tudod, hogy azért nem örült neki, mert akkor 10.000 forinttal kevesebbet zsebelhetett be?

Lehetséges.. hogy egészen más okból nem örült neki. Amire Te nem látsz rá.

Mindenki saját magán keresztül ( tapasztalatai,látásmódja, stb .. ) értelmezi a dolgokat.



A Pránanadinak nincsen szüksége arra.. hogy megvédjék. Ez csak emberi szükséglet. ( mint ahogy az esetleges szidalmazása is )




Nem csak nálunk lehet az igazság.

Nagyon sok féle Út létezik.


Mindenki azon lépegessen.. ami személyiségének, kvalitásainak, elképzeléseinek, sorsának, stb megfelelő... Ami hozzá tartozik!




A Pránanadi úgyis AZ, AMI. ... minden csak az.




Valaki régebben azt írta.. hogy : nem láthatóak ezek a dolgok.


Van aki talán látja őket ;)

Ha egyetemleges kijelentéseket teszünk... akkor nem vesszük figyelembe a mindenben és mindenkor ott lévő SZEMÉLYES TÉNYEZŐT.

Mert emberek vagyunk. Mindenki másképp érzékeli a dolgokat. Más a percepciója.


Attól még, hogy Te úgy érzékelted, hogy a pénz hiánya miatt lett szomorú--- nem tudhatod. Megkérdezted?


ésha igen?
0 x

Fehér B.
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.08.07. 11:45

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Fehér B. » 2015.08.07. 15:11

.. Még.. egyetlen utolsó gondolat.... Érdekes.. soha nem hallottam arról mérgeskedni még embereket... hogy.. aki azt a piros lakkbőr táskát vagy körömcipőt árulja.. X ezerért.. az csak azért van, hogy lenyúlja az embert... és minden főgonosz :) Hm.
0 x

Fehér B.
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.08.07. 11:45

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Fehér B. » 2015.08.07. 15:29

Trob25 írta: " Én sajnálom azért ezen embereket, hogy pénzt adnak ki és sokuk nincs olyan helyzetben, hogy anyagilag megengedhetné magának
Mint írtam első két tanfolyamot végeztem el.
Ami meglepő volt a oktatónak voltak segítői, akik nézték, hogy időközben valaki távozik e ill. segédkeztek neki.
Az oktatón látszott, hogy nagyon is a pénz érdekli elsősorban.

Amikor valaki távozott szünetben, hallottam, hogy egyik segítő az oktatónak megemlítette, hogy 1 ember elment.
Látszott rajta, hogy nem örül neki, mert 10 000FT kiesett a tarsolyból.
S higgyétek el nem beképzelem a dolgot, valóban lehetett látni.
S ami még gáz P. J. -nek úgymond a " helyettesi beosztásban lévő " oktatójáról van szó.
"


Egyébként.. ha valaki fél időben ment el.. az tényleg furcsa lehetett. ha mondjuk.. elmegy kozmetikushoz valaki.. és fél időben feláll, és távozik fizetés nélkül az rendben van így?

Persze, hogy tágra nyílt szemekkel nézne a kozmetikus.. és összesúgna magában.... de lám, még így sem rohantak utána kasszával a kezükben :) :)


Plátói pusziölelés Mindenkinek... most megyek, mert körülbelül 40 fok van a lakásban. És lezuhanyozom hideg vízzel.. és talán majd ősszel visszanézek :)

Jó veletek! :D
0 x

Fehér B.
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.08.07. 11:45

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Fehér B. » 2015.08.07. 15:30

... báránykának lenni.. a farkasok között ... :) :)
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.08.07. 18:02

Ahhoz képest, hogy milyen szorgalmas vagy ma, ritka nagy marhaságokat írsz.

Itt van például ez:
Fehér B. írta::) Ti is hisztek valamiben... Éppen aktuálisan abban, hogy a Pránanadi egy nagy humbugság.
Tévedés. Mi nem "hisszük", hanem TUDJUK hogy a Pránanadi egy hatalmas átverés. A különbség óriási.
A Pránanadi csodaváró tudatlan emberek által hasonlóan tudatlan régmúltban élt emberek hamis összefüggéseiből összegyúrt alaptalan világnézeti rendszer. Semmi sem helyes belőle, még a pszichológiai rész sem, mert azt is ezerszer jobban ismerjük már a tényleg működő orvosi pszichológia és pszichiátria eredményei alapján.
Fehér B. írta:Egyébként a jövő viszonylagos. Folyamatosan változóban van.. jelen döntéseink viszonylatában.
Tévedés.
A jövő determinált. Az csak egy illúzió, hogy a "szabad akaratunkkal" változtathatunk rajta.
Persze, az hogy determinált nem jelenti azt, hogy előre kiszámítható. És itt most nemcsak arról van szó, hogy a fizikai világ determináltsága nem a józan eszünk szerinti klasszikus fizika alapjain nyugszik, hanem ez kvantumfizikai determináltság. Ott van még a mélyen klasszikusfizikában gyökerező nemlineáris rendszerek kaotikus viselkedésre való hajlama is. Ezek megakadályozzák, hogy a jövőt előre kiszámíthassuk, viszont a jövő pont ugyanúgy rögzített, mint a múlt, csak az olyan idegrendszerek, amelyek a működésük során a termodinamika második főtételéből kifolyólag a múltra emlékezve "haladnak végig" ezen a rendszeren, a nem-kiszámíthatóságból következően a jövőt nyitottnak hiszik. Nem az. Az egész csak illúzió.
Fehér B. írta:.. Még.. egyetlen utolsó gondolat.... Érdekes.. soha nem hallottam arról mérgeskedni még embereket... hogy.. aki azt a piros lakkbőr táskát vagy körömcipőt árulja.. X ezerért.. az csak azért van, hogy lenyúlja az embert... és minden főgonosz :) Hm.
Eltekintve attól, hogy a pénzéért a delikvens egy KÉZZELFOGHATÓ tárgyat kapott, amelynek "értéke" van, jó esetben arányos az érte fizetett pénzzel.
Ja, és ne feledjük el, hogy ha valaki az X ezerért ócska kínai hamisítványt kapott, akkor az bizony "mérgeskedik, hogy az árus csak lenyúlja az embert".
Röviden: az analógiád sz@rt sem ér. Javaslom ne ezzel védd a Pránanadi-átverést. (Hogy neked is leessen, esetünkben a Pránanadi az ócska kínai hamisítvány, amit drága pénzért sóztak rád, és első nap szétesett, ahogy felhúztad a lábadra, vagy telepakoltad a piperével.)
Fehér B. írta:Egyébként.. ha valaki fél időben ment el.. az tényleg furcsa lehetett. ha mondjuk.. elmegy kozmetikushoz valaki.. és fél időben feláll, és távozik fizetés nélkül az rendben van így?
Ha félidőben jön rá, hogy a kozmetikus gyakorlatilag SEMMIT SEM CSINÁL rajta, igen, akkor rendben van, hogy fizetés nélkül otthagyja. És a kozmetikus két kezét összeteheti hálából, ha az ügyfél nem jelenti fel csalásért.
0 x

Erika5
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.08.11. 12:30

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Erika5 » 2015.08.11. 14:08

zsolesz írta:@mimindannyian (46756): De az biztos,amikor ott voltam valami történik az ember fejével.Arra gondoltam befolyásolják a tudatunkat valamivel,az avatások során volt aki elhányta magát olyan rosszul lett.Az avatóba semmi fémet nem szabad bevinni,nem mondták miért(csak)Én bevittem egy gyűrűt a zsebembe kíváncsi voltam mi lessz.Rendesen éreztem hogy rezeg a zsebemben,szerintem variálnak az alfa hullámmal.Minél magasabb szintre jutsz annál több az avatás.

Kedves Zsolesz!

A segítségedet szeretném kérni, mivel van egy pránanadis ismerősöm, de ha észérvekkel alátámasztom hogy miért téves az ő elmélete, akkor ahelyett hogy elgondolkozna vagy vissza érvelne, inkább "megsértődik" és háttérbe vonul. Ebből lejött számomra, hogy ők maguk sem tudják hogy mi történik velük, megmagyarázva semmi sincs, konkrét agymosás lehet az egész. Szeretném rávezetni ezt az ismerősömet arra, hogy legalább használja az agyát ha már van neki, és kicsit távolabbról, kétkedve nézze az eseményeket, hátha van élet a pránanadin kívül is. :) Ehhez azonban tudnom kellene, hogy mi a pránanadi alap felvetése, mi a kiinduló pont amire épül az agymosás. Tudnál nekem ebben segíteni? Előre is köszönöm szépen!

Sajnos privát üzit nem tudtam írni mert csak most regisztráltam. De ha tudsz, akkor priviben válaszolj légyszi. Köszönöm szépen!
0 x

Erika5
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.08.11. 12:30

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Erika5 » 2015.08.11. 14:15

imre25 írta:pránanadi 2.es tanfolyamon is volt aki megkérdezte mestert, hogy honnan tudja ( mármint a tanuló) hogy működni fog ez a szimbólumos módszer?
Mester válasza: nem is értem a kérdést :D
Újra feltették neki ill. hogy aki tanfolyamon volt mindig tudja használni ezen tudást. stb stb. hasonló kérdések
Válasz az volt: én átadtam nektek ezt a tudást avatás során ( ami kb. 2 perc volt) :D

Akkor ez egy álspiri humbug pénznyelő banda.

Szimbólumokat bárki hozhat le, aki kifejleszti magában a 3. szem látást, azaz "látóvá" válik. De ezért meg kell dolgozni, sokat kell gyakorolni. Általában meditatív állapotban szoktak szimbólumok beugrani. Nekem is jött le már vagy 2-3 szimbólum, csak nem jött hozzá az infó hogy mire való. erre nekem kell rájönnöm. Ha a tanító nem érti a kérdést, akkor soha életében nem hozott le szimbólumot és a tudása is nulla. Egy illúzionista.
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2015.08.11. 14:30

Erika5 írta: Szeretném rávezetni ezt az ismerősömet arra, hogy legalább használja az agyát ha már van neki, és kicsit távolabbról, kétkedve nézze az eseményeket,
majd utána
Erika5 írta:Szimbólumokat bárki hozhat le, aki kifejleszti magában a 3. szem látást
Ez most vicc ugye?
0 x

Erika5
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.08.11. 12:30

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Erika5 » 2015.08.11. 16:00

Nem, nem az. tapasztalat. Értem én, hogy ez egy szkeptikus fórum. :) Nem is várom el hogy elhidd, csak megjegyeztem, hogy bárki képes rá. Te döntöd el, hogy elutasítod ezt az információt, vagy inkább utána jársz és kipróbálod.

Az első mondat teljesen másra vonatkotik. Ne keverd a körtét az almával még akkor sem ha mindkettő gyümölcs.
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2015.08.11. 16:10

inkább mindkettő zöldség
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.08.11. 17:01

Erika5 írta:[quote
Szimbólumokat bárki hozhat le, aki kifejleszti magában a 3. szem látást, azaz "látóvá" válik. De ezért meg kell dolgozni, sokat kell gyakorolni...
:o :o Anyaaaaaaaam borogaaaaaaaaaaaaaassssssssssss! :D
Imaginaciora gondolsz ? De azt miert hivod 3. szemnek ? :mrgreen:
OFF
A keresedet biztos ami biztos elvihetned mas hires szkeptikushoz http://skepticsonthe.net/benjamin-radford/
vagy forumokra is http://skepticsonthe.net/media-type/forums/ . http://skepticsonthe.net/location/europe/http://skepticsonthe.net/location/asia/ http://skepticsonthe.net/location/oceania/
Tudod tobb szem tobbet lat :

/OFF Elnézést!
0 x

Erika5
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.08.11. 12:30

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Erika5 » 2015.08.11. 17:04

Ez nem immagináció. Leírtam, hogy ki kell fejlesztenni a képességet, ami sokkal több mint a 3. szem nyitása. De egy szkeptikus fórumon nem óhajtok ennél többet mondani.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.08.11. 17:08

Erika5 írta: ki kell fejlesztenni a képességet, ami sokkal több mint a 3. szem nyitása. De egy szkeptikus fórumon nem óhajtok ennél többet mondani.
Pedig nem artana , mert a tudomanyok teren /szkeptikus kozott is , aki allit az igazol .
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2015.08.11. 17:20

Erika5 írta:Ez nem immagináció. Leírtam, hogy ki kell fejlesztenni a képességet, ami sokkal több mint a 3. szem nyitása. De egy szkeptikus fórumon nem óhajtok ennél többet mondani.
Vagyis pont ugyanazt csinálod mint a barátod, akit meg akarsz győzni.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.08.11. 17:56

Erika5 írta:Ez nem immagináció. Leírtam, hogy ki kell fejlesztenni a képességet, ami sokkal több mint a 3. szem nyitása.
Kedves Erika!
Ha még eddig a dolog nem került volna a figyelmed reflektorfényébe, akkor itt ragadom meg az alkalmat hogy elmondjam: az evolúciós okokból túlbonyolított emberi elme éppen a gyors és hatékony működés érdekében számtalan módon képes becsapni az elme tulajdonosát, legyen szó akár elvárások irányította percepcióról, akár emlékek újraértelmezéséből eredő torzulásokról, akár érzékszervi illúziókról, akár belsőleg generált fantom (vagy fantázia) észleletekről.
Az általad említett immagináció meg harmadik szem nyitása tökéletesen beleillik az elménk említett "trükkjeibe", amelyek eredetileg azért jöttek létre, mert nincs az az idegrendszer, ami a teljes valóságot realtime le tudná képezni. Tehát az evolúció csalt: becsapós elmét kaptunk, ami gyors és megment minket a leopárdtól, ha arra van szükség, viszont a valóságot nem a maga valójában prezentálja nekünk, a tudatnak.
Na, ezért kell erős fenntartással fogadni bármi "módszert", ami pusztán csak a szubjektumra alapoz és semmi de semmi objektíven ellenőrizhető dolgot nem ad a kezünkbe.

De félretéve a fellengzős szöveget, elég csak a NatGeo ide vonatkozó sorozatait nézni, hogy rádöbbenjünk: még az elménkben sem bízhatunk meg, mert hajlamos becsapni minket. Ha hagyjuk...
0 x

Erika5
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.08.11. 12:30

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Erika5 » 2015.08.11. 18:56

Kedves Mindenki!

Elkerülte a figyelmeteket, hogy Zsolesznek címeztem írásomat. kizárólag azért regisztráltam, hogy kérdezni tudjak tőle. Tekintettel arra, hogy a rendszer nem engedett privát üzenetet írni, kénytelen voltam a fórumba feltenni a kérdésemet.
Ebből kifolyólag a továbbiakban nem válaszolok a hozzászólásaitokra, mert számomra érdektelen információt tartalmaznak.
Ha Zsolesz előkerül és ír, arra reagálok, de egyébként további jó eszmecserét.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.08.12. 02:03

Erika5 írta:Kedves Mindenki!

Elkerülte a figyelmeteket, hogy Zsolesznek címeztem írásomat. kizárólag azért regisztráltam, hogy kérdezni tudjak tőle. Tekintettel arra, hogy a rendszer nem engedett privát üzenetet írni, kénytelen voltam a fórumba feltenni a kérdésemet.
Ebből kifolyólag a továbbiakban nem válaszolok a hozzászólásaitokra, mert számomra érdektelen információt tartalmaznak.
Ha Zsolesz előkerül és ír, arra reagálok, de egyébként további jó eszmecserét.
Amit te az ismerősödnek akarsz mondani, az is érdektelen információ lesz számára.
Mi számodra az érdekes információ? Ami megerősít eddigi nézeteidben?
0 x

imre25
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.12. 11:34

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: imre25 » 2015.08.28. 22:18

Fehér B.
Hagyjuk szerintem azt a dolgot, hogy kozmetikust sem hagyhatjuk ott fizetés nélkül a fele kezelésnél.
Egyrészt a befizetett összeg után számlát sem kap senki, plusz a kezelőben is a kezelésért adott pénz adomány, tehát számla itt sincs.
Szóval ne is beszéljünk szerintem ilyen dolgokról!!!

A másik: persze , hogy több dolog miatt válnak el emberek.
Azért, bár neked valószínű nem furcsa, de azért érdekes, hogy a kezelőben pontosan tudják , hogy pl. az a bizonyos rokon, negatív hatással van valakire , emiatt jobb ha nem találkozik vele, mert az élete így soha nem kerül egyenes kerékvágásba.
Ilyen képességekkel nem bírhat senki a világon, egy másik ember, lásd: rokonnal kapcsolatban kizártnak tartom , hogy belásson az elméjébe és kinyilatkozza, hogy ő rossz ember, akinek negatív sugárzása van.

Érdekes a képzés is: hisz a gyógyításról szól az egész, ennek ellenére esküt tettetnek le mindenkivel és aki megszegi az megbűnhődik érte
ez nagyon ellentmondásos dolog és nagyon ellenkezik sok mindennel
0 x

Odoka
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.09.16. 08:40

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Odoka » 2015.09.16. 08:47

Szeretném megkérdezni Tőletek, akik már elvégezték a 3 szintet, hogy mit jelent a TK1? Mire hívják a kiválasztottat?
0 x

Odoka
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.09.16. 08:40

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Odoka » 2015.09.16. 08:51

Elnézést, de a választ privátban is küldhetitek. Előre is köszönöm a segítséget!
0 x

Odoka
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.09.16. 08:40

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Odoka » 2015.09.16. 11:17

Rájöttem. Továbbképzésre. Köszönöm
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.09.16. 15:07

Odoka írta:Rájöttem. Továbbképzésre. Köszönöm
Most akaratam kuldeni egy kor emailt a nagy vilagba
hogy segiteni tudjak Neked :)

Aruld mar el nekem is mire hivjak a KIVALASZTOTTAT ? :roll:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.09.16. 15:22

flygandeangel írta:
Odoka írta:Rájöttem. Továbbképzésre. Köszönöm
Most akaratam kuldeni egy kor emailt a nagy vilagba
hogy segiteni tudjak Neked :)

Aruld mar el nekem is mire hivjak a KIVALASZTOTTAT ? :roll:
Most írta, hogy továbbképzésre. Nem tudsz olvasni?
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.09.17. 07:58

Szilágyi András írta: Most írta, hogy továbbképzésre. Nem tudsz olvasni?
OFF
Andras draga tudok, de neha idozavaromban kapkodok es nem jut el a tudatomig, mert leragadtam ennel
/OFF Elnézést!
OFF
Mire hívják a kiválasztottat?
/OFF Elnézést!
OFF
Amikor mar kikuldtem "latnokkent " ereztem hogy jonni fogsz ;) de nem volt tobb idom itt tolteni

, es mire visszaleptem lejart a torlesi ido lehetosege :oops: Vezeklesul hagyok itt egy quizt How much do you know about science topics?
http://www.pewresearch.org/quiz/science-knowledge/ ami egy kutatas resze A Look at What the Public Knows and Does Not Know About Science
BY CARY FUNK AND SARA KEHAULANI GOO
http://www.pewinternet.org/2015/09/10/w ... t-science/

/OFF Elnézést!
0 x

howard22
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.09.25. 19:17

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: howard22 » 2015.09.25. 19:37

SemMI sem teszi azokat hajlithatova !!! Hazugsag es szemfenyvesztes az egesz. Regi cirkusz trukkok!!!!
0 x

misha
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.12.03. 22:10

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: misha » 2015.10.30. 22:36

Sajnos nem volt idom elolvasni minden hozzaszolast. Azt tudom csak mondani, hogy hala az egnek h van egy ilyen forumunk!
Ez nekem 13 evvel korabban nagyon jol jott volna...
17 evesen ismertem meg a prana nadit. Sajnos edesanyamat a varronoje beszervezte (tudom viccesen hangzik) es eleve agykontrollos volt a csaladunk (szoval volt mar mas agymosas ami mukodott ativan). Eleg hamar "fejlodtunk". Talan 2-es vagy 3-as szint kornyeken lett fekelyes vastagbelgyulladasom (colitis ulzerosa). Es igen, kitalaltatok azota is van, mar 13 eve, szoval ennyit az osszes ezoterikus nagybetus F*SZSAGROL! Senki se aggodjon nagyon jol vagyok mar, alig van tunetem. Es mi segitett? Normalis orvos es rendes gyogyszer :) mondjuk a normalis orvost is jo sok ido volt megtalalni (konkretan 10 ev!!), de ez egy masik sztori.

- jo isten verje meg az osszes pranast! Nekem csak szenvedest okoztak. 5- os szintig vittem el az elmebajt. Aztan szerencsere kiszallt az egesz csalad. Irhatnek meg par helyre itt a forumon, mert megjartam a hadak utjat minden ezo-s maszlaggal. Angyalos baromsag, kozvetites (annak hiszed), ongyogyito kitalaciok es mindgameek sokasaga, mindenfele spiri kor es osszejovetel. Sot en ide sorolom a nyersevoket, a vegakat es veganokat! Azok is szinte mind kivetel nelkul elvakult hulye barmok! Es igen, voltam mindegyik boreben. A hus nem fogyasztada es a sok nyers zoldseg nagyon nem tett jot a colitisnek :D
Ugyhogy hala annak aki ezt a forumot letrehozta! Es hala Nektek, hogy ketelkedtek!
Z fontos, mindenkinek legyen meg a sajat hitrenfszere, vilagkepe, es mindaz ami neki erot ad. Ne hagyjuk h penz es hatalomehes, hazug-csalo-tisztessegtelen fergek (embernek az ilyet nem neveznem - mert a manipulacio, a megtevesztes es a befolyasolas elteti) elhatalmasodjanak rajtunk es masokon!
A pranasok fanatikusok, a "mesterek" fuggest alakitanak ki, es valotlan szolgaltatasokert kernek penzt! Ne adjatok nekik energiat :D marmint penzt
En mar csak nevetek ezen az egeszen. Persze draga lecke volt. De talalkoztam naluk/ennel rosszabbal is. Sajnos az agykontroll, a latok es a kavzi gyogyitok meg osszes medium is mind ez a kategoria. Husdaraloba a sok hujevel :D jo, sarkitok, de tenyleg aki nem termel hasznot a tarsadalom szamara, az egy eloskodo. Es ok azok. Menekulo, bi-polaris meg sok mas szemelyisegi zavarral kuzdo emberek. Ja igen, egy csomo depis es zakkant is van koztuk. Amilyen emberekkel veszed magad korbe, az rad is kihat. Ha en se voltam normalis az biztos :)

Zarszonak csak ennyit: amiota abbahagytam az osszes hulye idiota ezo maszlagot, sikeres lettem a munkamban es boldog a maganeletemben. Milyen erdekes..
0 x

angelasab
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.06.20. 13:39

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: angelasab » 2015.10.31. 00:15

misha írta: amiota abbahagytam az osszes hulye idiota ezo maszlagot, sikeres lettem a munkamban es boldog a maganeletemben. Milyen erdekes..
OFF
jut eszembe
/OFF Elnézést!
OFF
Silicon Valley Global Network
/OFF Elnézést!
OFF
https://www.facebook.com/groups/1099711 ... ?pnref=lhc
/OFF Elnézést!
OFF
14 books that inspired Steve Jobs
Drake Baer and Shana Lebowitz
Oct. 28, 2015, 3:17 PM 62,358 2

/OFF Elnézést!
OFF
14 konyv ami nagy hatassal volt Steve Jobs ra http://www.businessinsider.com/steve-jo ... ks-2015-10Mennyi ebbol ezoterikus is ?/OFF]
Kép

/OFF Elnézést!
0 x

misha
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.12.03. 22:10

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: misha » 2015.10.31. 10:46

[/quote] 14 konyv ami nagy hatassal volt Steve Jobs ra http://www.businessinsider.com/steve-jo ... ks-2015-10Mennyi ebbol ezoterikus is ?/OFF]

OFF
Ezzel mire célzol? Eleve Steve Jobs-t megítélni arról a képről amit a médián keresztül látunk/láttunk róla szerintem fölösleges és úgy ahogy van problémás.

Nem mondom, hogy haszontalan volt mindaz amit a "new age"-en keresztül megéltem és a könyvek amiket én is elolvastam. Nagyon sokat adtak, de főleg élményben. És ez olyan, hogy egy jó scifi vagy jó fantasy is sokat tud adni. Szóval fontos, hogy nagyon jól hangzik a kozmikus tudat, a szívcsakra, a mindenki és minden EGY, DE látni kell a valóságot, mégpedig azt, hogy ezek az elméletek nem feltétlenül igazolódnak vissza minden rendszerben. Sőt a legtöbb, kitaláció, elvágyódás, elmejáték, nem ragozom. Steve Jobs nem egyedül alkotott nagyot! Jony Ive és még sokan mások legalább ugyanúgy hozzájárultak az Apple sikerességéhez és a világ legértékesebb brandjének kiépítéséhez. Sőt, igazándiból jót tett a cégnek, hogy Steve már nem él. Mivel túl erőszakos és bigott volt (ahogyan sok ezós is az - csak az általuk igaznak vélt tanok kinyilatkoztatásában és napi megélésében hisznek).
Maga az egész cég a mai napig egyfajta "cult". Keress rá alkalmaztatottak nyilatkozataira és a belső agymosásra ami ott megy :) Úgyhogy, hogy az Apple jó-e a világnak az majd még meglátjuk, meg, hogy Steve Jobs egy fantaszikusan nagy és szuper ember volt-e...
Zárójelbe jegyzem meg, hogy nagyon szeretem a mobil eszközeiket (a mac-ek már nem az igaziak), és jó magam is ezeket használom. De pl. az egyáltalán nem etikus, hogy az adózást kikerülik és off-shore mentik el a pénzeket. Ezt pl. az egyik európai német IT-s multi ahol én dolgozom élből elutasítja és nem csinálja, minden országban ahol jelen van becsületesen adózik és a legális kiskapukra játszik max.
Úgyhogy nekem senki se mondja azt, hogy a Google, az Amazon vagy az Apple jót tesznek a világgal :D

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
bfenyo88
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.11.23. 09:22

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: bfenyo88 » 2015.11.23. 10:06

Hello,

itt van egy kvázi titkos szimbólum.

Bence

http://www.kepmegoszto.com/201511231004 ... anapa.html
0 x

Avatar
bfenyo88
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.11.23. 09:22

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: bfenyo88 » 2015.11.23. 12:55

Javaslom dobja ki mindenki a a webre az összes olyan anyagot, amiket titokként kezelnek (pl szimbólumok), így elejét lehetne venni ennek a fenenagy mítosznak. Másrészt talán idegesek lesznek. Egyébként én is tuok olyanról, aki ennek köszönheti a halálát ):

misha írta:Sajnos nem volt idom elolvasni minden hozzaszolast. Azt tudom csak mondani, hogy hala az egnek h van egy ilyen forumunk!
Ez nekem 13 evvel korabban nagyon jol jott volna...
17 evesen ismertem meg a prana nadit. Sajnos edesanyamat a varronoje beszervezte (tudom viccesen hangzik) es eleve agykontrollos volt a csaladunk (szoval volt mar mas agymosas ami mukodott ativan). Eleg hamar "fejlodtunk". Talan 2-es vagy 3-as szint kornyeken lett fekelyes vastagbelgyulladasom (colitis ulzerosa). Es igen, kitalaltatok azota is van, mar 13 eve, szoval ennyit az osszes ezoterikus nagybetus F*SZSAGROL! Senki se aggodjon nagyon jol vagyok mar, alig van tunetem. Es mi segitett? Normalis orvos es rendes gyogyszer :) mondjuk a normalis orvost is jo sok ido volt megtalalni (konkretan 10 ev!!), de ez egy masik sztori.

- jo isten verje meg az osszes pranast! Nekem csak szenvedest okoztak. 5- os szintig vittem el az elmebajt. Aztan szerencsere kiszallt az egesz csalad. Irhatnek meg par helyre itt a forumon, mert megjartam a hadak utjat minden ezo-s maszlaggal. Angyalos baromsag, kozvetites (annak hiszed), ongyogyito kitalaciok es mindgameek sokasaga, mindenfele spiri kor es osszejovetel. Sot en ide sorolom a nyersevoket, a vegakat es veganokat! Azok is szinte mind kivetel nelkul elvakult hulye barmok! Es igen, voltam mindegyik boreben. A hus nem fogyasztada es a sok nyers zoldseg nagyon nem tett jot a colitisnek :D
Ugyhogy hala annak aki ezt a forumot letrehozta! Es hala Nektek, hogy ketelkedtek!
Z fontos, mindenkinek legyen meg a sajat hitrenfszere, vilagkepe, es mindaz ami neki erot ad. Ne hagyjuk h penz es hatalomehes, hazug-csalo-tisztessegtelen fergek (embernek az ilyet nem neveznem - mert a manipulacio, a megtevesztes es a befolyasolas elteti) elhatalmasodjanak rajtunk es masokon!
A pranasok fanatikusok, a "mesterek" fuggest alakitanak ki, es valotlan szolgaltatasokert kernek penzt! Ne adjatok nekik energiat :D marmint penzt
En mar csak nevetek ezen az egeszen. Persze draga lecke volt. De talalkoztam naluk/ennel rosszabbal is. Sajnos az agykontroll, a latok es a kavzi gyogyitok meg osszes medium is mind ez a kategoria. Husdaraloba a sok hujevel :D jo, sarkitok, de tenyleg aki nem termel hasznot a tarsadalom szamara, az egy eloskodo. Es ok azok. Menekulo, bi-polaris meg sok mas szemelyisegi zavarral kuzdo emberek. Ja igen, egy csomo depis es zakkant is van koztuk. Amilyen emberekkel veszed magad korbe, az rad is kihat. Ha en se voltam normalis az biztos :)

Zarszonak csak ennyit: amiota abbahagytam az osszes hulye idiota ezo maszlagot, sikeres lettem a munkamban es boldog a maganeletemben. Milyen erdekes..
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2015.12.30. 19:20

bfenyo88 írta:Hello,

itt van egy kvázi titkos szimbólum.

Bence

http://www.kepmegoszto.com/201511231004 ... anapa.html
Szia Bence,

Elvégeztél pár tanfolyamot, vagy anélkül jutottál ehhez a szimbólumhoz. Mellesleg élsz még? :D ;)
Engem azzal riogattak egy kezelésen, hogy valaki feltöltötte a szimbólumokat, és nemsokkal utána "elhagyta a testét".
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2015.12.30. 19:37

Erika5 írta:
zsolesz írta:@mimindannyian (46756): De az biztos,amikor ott voltam valami történik az ember fejével.Arra gondoltam befolyásolják a tudatunkat valamivel,az avatások során volt aki elhányta magát olyan rosszul lett.Az avatóba semmi fémet nem szabad bevinni,nem mondták miért(csak)Én bevittem egy gyűrűt a zsebembe kíváncsi voltam mi lessz.Rendesen éreztem hogy rezeg a zsebemben,szerintem variálnak az alfa hullámmal.Minél magasabb szintre jutsz annál több az avatás.

Kedves Zsolesz!

A segítségedet szeretném kérni, mivel van egy pránanadis ismerősöm, de ha észérvekkel alátámasztom hogy miért téves az ő elmélete, akkor ahelyett hogy elgondolkozna vagy vissza érvelne, inkább "megsértődik" és háttérbe vonul. Ebből lejött számomra, hogy ők maguk sem tudják hogy mi történik velük, megmagyarázva semmi sincs, konkrét agymosás lehet az egész. Szeretném rávezetni ezt az ismerősömet arra, hogy legalább használja az agyát ha már van neki, és kicsit távolabbról, kétkedve nézze az eseményeket, hátha van élet a pránanadin kívül is. :) Ehhez azonban tudnom kellene, hogy mi a pránanadi alap felvetése, mi a kiinduló pont amire épül az agymosás. Tudnál nekem ebben segíteni? Előre is köszönöm szépen!

Sajnos privát üzit nem tudtam írni mert csak most regisztráltam. De ha tudsz, akkor priviben válaszolj légyszi. Köszönöm szépen!
Szia,
Szerintem ne próbáld ellene hangolni, inkább próbáld biztatni, hogy ismerje meg, minél jobban és vizsgálja meg alaposan. Esetleg tanuljon buddhista vonalon egy kicsit tovább. Ez az egyetlen, ahogyan tényleg ki lehet "ugrani" azt aki nagyon elkötelezett lesz, ugyanis egy idő után ellentmondásba keverednek egymással a dolgok, főleg a mesterek. Ahol pl utol lehet érni a sok kamut, az a "híres" nepáli kolostor... ahol hírét a pránanadinak max a jól fizetett álbuddhista álszerzetesek ismerik, de szerintem még azok sem. Nem ismeretlen keleten (sem), hogy a buddhizmust (és egyéb tanokat) olyanok is "művelik" akik megélhetésért vagy azon túlmenő profitért teszik. Elég jól fizető vendégért bármit "tanítanak".
A 'nadin Buddhista tanításokat emelnek be, legelőször a karmáról, amiről azután a mesterek égbekiáltó baromságokat állítanak - legalábbis sok-sok tannal nem egyeznek meg. Persze, jön ilyenkor, hogy a 'nadi sokkal régebbi... hát ezzel sajnos nem lehet vitatkozni, de ha valaki egy kicsit utána megy a tibeti tanoknak, akkor kiderül, hogy itt is hiányos a tudás és emiatt újabb ellentmondásokba keverednek. Sok türelem, és szeretet, mert valószínüleg azért keresi itt a boldogságot, vagy affélét, mert valamivel elégedetlen az életében. Itt mindenki szuperkülönleges lesz pikk-pakk, egy-két fájdalommentes avatás után.
De ez is csak egy vélemény, talán hasznos.
0 x

pitypango
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.01.03. 18:17

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: pitypango » 2016.01.03. 19:01

Szervusztok!:)

Frissen végzett első tanfolyamos vagyok. Sajnos mindig, mindennel kapcsolatban vannak kérdéseim, ezt nem szokták jól tolerálni. Voltam már a Hit gyüliben is. Egyszer.
Keresek valamit, nem találom. Minden fals.
Tanfolyam: 23-an voltunk, párás tekintetek, emelkedett hangulat. Pár szó a nadi történetéről, meditáció, szünet, beavatás. Mielőtt bementünk volna párosával, minden fémet le kellett venni, és lelkünkre kötötték, hogy a szobából hátrálva lépjünk ki. Azóta agyalok ezen, hogy miért? , de csak oda tudok kilukadni, hogy ez is egy show elem, meg tisztelet, meg kutyafüle. Utána önkezelés, két perces bim-bamra, egy segítő mutatja, mikor hova pakolja az emberlánya a kezeit. Meditáció, záró program a napra, hogy kifelé lehet fizetni a tanfolyam díját. Felemás érzésekkel baktattam haza. De a pénz már náluk volt, ezért elmentem másnap is. Meditáció, társkezelés. Mikor én csináltam zsiborgott a tenyerem, meg melegem lett, mikor engem kezeltek, akkor fáztam, csak ott éreztem a meleget, ahol a társam keze volt. A 21 napot hús nélkül bírtam, de sajna a cig-kávé kombóról nem tudtam lemondani, nyilván nem is rezgek a megfelelő szinten:)
Eredmények: Nagymama gyógyszerallergiája elmúlt (sajnos ez nem releváns, mert szerintem az allergiát is ő képzelte be, lévén, hogy lelkesen olvassa a gyógyszer tájékoztatót, és ha viszketést okozhat, akkor nála fog is, nála működik az önhipnózis)
Kolléganő derékfájdalma másnapra elmúlt, állítása szerint előző alkalommal egy hónapig járt kezelésekre. Hmm. Kedvel, placebo hatás itt sem kizárható.
Szkeptikus leánygyermek migrén elleni kézrátételes vajákolása: sokat javult, teljesen nem múlt el, de viselhetővé vált.
Pro és kontra: valami van, ami független a nadisoktól, és talán működik, de a körítés nagyon gagyi. Ettől válik hiteltelenné. számomra. A technikát megtartom, ha segít segít, ha nem , ártani legalább nem tudok vele. Másodikra nem megyek.
Keresek tovább.
Szép estét Nektek:)
0 x

Tesla-kun
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.01.27. 20:30

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Tesla-kun » 2016.01.27. 21:32

Látom, hogy nem él a fórum, de néha van egy-egy tapasztalat vagy segítség kérés.

Én is nemrég lettem "áldozata" ennek a nadi-dolognak. Útkereső vagyok, "ezós" de szkeptikus - az biztos, hogy a nadiban semmi nincs benne, amit keresek. Párom vett rá, mert ő egy kicsit hiszékenyebb mint én. Eleinte nem akartam menni, mert gyanúsnak éreztem ezt a dolgot - annak ellenére, hogy meg se néztem a weboldalt, szóval azt se tudtam, hogy kézrátételes gyógyításról lesz szó. Jól hangzó keleties név: és mégsem hallottam még róla, pedig van pár buddhista ismerősöm. De végül beadtam a derekam, mégse mondjak úgy véleményt, hogy ott sem vagyok.

Szóval kellemes környezet, kedves emberek, szimpatikus előadó - beszél mindenféle hétköznapi dologról, amit már eddig is tudtam, amiről eddig is így vélekedtem. Szóval nyitottá tett ez a hasonló vélekedés. Majd vezetett meditáció, ami jól esett. Aztán egyszer csak beavatás. (Mégis mibe??? - kérdeztem magamban.) A fószer elvonult, és amikor csöngetett, lehetett menni. Odabenn már buddhista jelmezben egy teljesen más ember fogadott: már nem az a szimpatikus előadó volt, aki odakinn jókedvűen mesélt olyan dolgokról, amikkel egyetértek. Teljesen megváltozott a hangja, a tartása, a beszédstílusa. "Mester" lett. Le kellett ülni és becsukni a szemünket. Kalimpált a fejünk körül, nyomkodta a tenyerünket, csengetett csengőn, amitől megijedtem, mert hangos volt, majd ki kellett hátrálni. Aztán tapizni kellett magunkat (önkezelés). Ekkor kifejezetten forrónak éreztem a tenyerem végig, amíg a tapizás tartott. Ez után még meditáltunk, fizettünk, majd mentünk. Másnap kérdezte a tapasztalatokat, megint meditáltunk, majd ismét egy beavatás (már megint mibe???). Utána már egymást kellett tapizni. Aztán egymás kezét fogós búcsúmeditáció.

Tulajdonképpen a két nap alatt jól éreztem magam. Bár a beavatás-showt nevetségesnek éreztem, meg ez a búcsú meditáció is szörnyen nyálas volt. De maga a hétvége nem volt negatív. A 3 hetes "tisztító" vega diétát kínkeservesen túléltem, az öntapizást másfél hét után meguntam. Úgy voltam vele, hogy jobban esik a szervezetemnek, ha edzéssel töltöm el ezt a másfél órát, nem ücsörgéssel és fogdosással. Semmi pozitív elváltozást nem tapasztaltam, pl. nem lett ritkább a fejfájásom, de legalább vissza jött a refluxom - nem hiányzott.

Kétségeim:

1. Ha mindenkiben benne vannak ezek a képességek, minek a beavatás?
2. Miért csinálhat meg boldog-boldogtalan (egy "kis" pénzért cserébe) ilyen "titkos" tanfolyamokat és tapizhat másokat? Úgy gondolom, ehhez, hogy másokat gyógyítson valaki, sokkal komolyabb felkészülésre van szükség szellemileg (és nem pénzügyileg) - márha ilyen tényleg létezik.
3. Minek mindenhova buddhista jelkép, ha vallásfüggetlennek tartják magukat?
4. Továbbá minek ez a jelmezes színház? A Mestert nem arról lehet felismerni, hogy milyen csuhát hord, és milyen mala lóg a nyakában. A Mesterről a szavai ÉS tettei beszélnek.
5. Ha ez jó dolog, vajon a buddhisták mért ítélik el?
6. Eléggé ködös az eredete ennek az egésznek, már ha csak az alap honlapot megnézzük. Én még a második nap után mentem föl a honlapra, hogy akkor most képbe kerüljek, miről is van szó, hamár előre nem tettem meg, de...
7. Már ez a név, hogy Petrezselyem... :D Néztem róla interjúkat a youtube-on, és nem volt szimpatikus.
8. ...

Egyértelmű, hogy ez nem az én utam. Nekem nincs szükségem a tapizásra, nincs szükségem csipegetésre, nincs szükségem csonthajlításra sem, nincs szükségem látványra, jelmezre, nyelveken szólásra. Nincs szükségem a nadira.

Srácok, ha olyan lánnyal hoz össze a sors, akit nem tudtok ész érvekkel vagy logikus kérdésekkel meggyőzni, ne erőlködjetek, engedjétek el. Olyan párt válasszatok, akivel a spirituális dolgokról is hasonlóan gondolkodtok. Én elmondtam a páromnak a nadival kapcsolatos kétségeimet, jogosnak tartja, de úgy van vele, hogy talán még hasznára válhat ez a tudás, szóval a kettes fokozat még épp érdekli (több nem), lehet, azt még megnézi. - Nem aggódom egyelőre, nem érzem rajta azt, hogy ez beszippantotta volna, nincsenek úgymond nadis barátai sem. Remélem, így is maradunk. :)
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2016.01.30. 22:35

Én azt tapasztaltam, hogy aki azt gondolják, hogy majd koncentrálással meg hasonlókkal (energiaképzelés ide meg oda) majd lefogyasztják magukat, visszaszínezik az ősz hajukat, stb... még 10 év múlva is ugyanúgy néznek ki vagy rosszabbul. Nem az a gond aki megpróbál ilyesmiket huszonévesen,hanem amikor még évek múltán sem látja be hogy nem működik, hanem erősködik, hogy milyen jó a módszer ,miközben nem halad a problémák megoldása. Sőt , a lelki problémákat is csak tudatalatti szintre nyomja le, akik nyugalmat meditál magának olyankor, amikor pl. befejezetlen dolgok nyomasztják. Önámítás és placebo mesterfokon. Ezt a nadit szerencsére meg sem ismertem,meg a reikit sem, de van reikis ismerősöm, aki nem tud 10 éve lefogyni, volt vega is, ásítozott már délelőtt 10kor. De lesújtó, amikor rájön az ember, hogy két köt futás vagy 30 felülés többet jelentett volna , vagy néhány hónap nyugtató szedés mint 5 év "koncentrálás".
0 x

Avatar
bfenyo88
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.11.23. 09:22

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: bfenyo88 » 2016.02.06. 21:44

ultraszkeptikus írta:
bfenyo88 írta:Hello,

itt van egy kvázi titkos szimbólum.

Bence

http://www.kepmegoszto.com/201511231004 ... anapa.html
Szia Bence,

Elvégeztél pár tanfolyamot, vagy anélkül jutottál ehhez a szimbólumhoz. Mellesleg élsz még? :D ;)
Engem azzal riogattak egy kezelésen, hogy valaki feltöltötte a szimbólumokat, és nemsokkal utána "elhagyta a testét".
Végeztem persze. Túl sokat is. Tényleg úgy lehet őket kiütni, ha kiraknak róluk minden infót. pl én sosem kaptam számlát semmiről semelyik tanfolyamon :)
0 x

Válasz küldése