Pránanadi

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.02.06. 22:08

bfenyo88 írta: Végeztem persze. Túl sokat is. Tényleg úgy lehet őket kiütni, ha kiraknak róluk minden infót. pl én sosem kaptam számlát semmiről semelyik tanfolyamon :)
És feltöltenéd akár az összes szimbólumot? Én kicsit parázom annak ellenére, hogy baromságnak gondolom az egészet. :D De jót mosolyognék ha kikerülne az egész, tényleg jó módja lenne annak, hogy "lelepleződjenek". Bár amennyire ismerem a társaságot rögtön kitalálnák, hogy a "kinti mesterek" gyorsan megengedték és levették a "rontást"... :D mindig ez történik, ha már nem lehet visszatartani egy ilyen folyamatot vagy infot.
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.02.06. 22:12

Tesla-kun írta: 5. Ha ez jó dolog, vajon a buddhisták mért ítélik el?
Ki az aki elítéli? Konkrét személy vagy csak általánosságban értetted? Megosztanád ezt?
0 x

Avatar
bfenyo88
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.11.23. 09:22

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: bfenyo88 » 2016.02.07. 08:46

Egyébkén a növérkém abba halt bele, hogy csak a nadiban hitt. A halála után én is elmentem jó pár tanfolyamra. Négyes szintre jutottam, de inkább csak egyre erősebb lett bennem az az érzés, hogy ez egy jól szervezett szekta, pluszz pénzlenyúlás. Igen placebó a felsőfokon, ami néha tényleg segíthet a gyógyulásban, DE SEMMIKÉP NEM HELYETTESÍTHETÍ AZ ORVOST!! Szegény nővérem még ma is élne , ha elmegy orvoshoz. Azután halt meg pár hónappal , hogy hetes szintű lett ...
0 x

Avatar
bfenyo88
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.11.23. 09:22

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: bfenyo88 » 2016.02.07. 08:59

ultraszkeptikus írta:
bfenyo88 írta: Végeztem persze. Túl sokat is. Tényleg úgy lehet őket kiütni, ha kiraknak róluk minden infót. pl én sosem kaptam számlát semmiről semelyik tanfolyamon :)
És feltöltenéd akár az összes szimbólumot? Én kicsit parázom annak ellenére, hogy baromságnak gondolom az egészet. :D De jót mosolyognék ha kikerülne az egész, tényleg jó módja lenne annak, hogy "lelepleződjenek". Bár amennyire ismerem a társaságot rögtön kitalálnák, hogy a "kinti mesterek" gyorsan megengedték és levették a "rontást"... :D mindig ez történik, ha már nem lehet visszatartani egy ilyen folyamatot vagy infot.
Az hogy parázol az teljesen természetes, de csak akkor hat az átok ha hiszel benne . Ez is placebo , csak negatív.
Feltöltöm az összeset, csak költöztem és a franc tudja, hogy mi hol van. Azt amit feltöltöttem az benne volt az egyik kedvenc könyvemben könyvjelzőként. Ha jól emlékszem 'ajszanapa' a neve és a hármas tanfolyam végén adják (király szimbólumnak is hívják) . A felsőbb tanfolyamokon már mindig van egy ehhez hasonló király szimbólum.
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.02.07. 10:19

Persze, tudom, bármilyen mechanizmus is álljon a placebo hatás mögött, nagyjából annyit ér. Én is elvégeztem jó pár tanfolyamot, ismerem a szimbólumot, azért is kérdeztem rá. Annyira ráparáztattak, hogy kitenni nem merem, meg nem is szeretném összezavarni azt a sok embert aki vakon hisz az egészben.
A legviccesebb egyébként, ahogyan a karmát kezelik. Buddhista tanítók jót mosolyognak rajta. Na jó, volt aki hangosan hahotázott, hogy miket "tanítanak" róla. Röviden: ha segít a kezelés - íme a bizonyosság, hogy működik; ha nem segít - karmikus betegség, nem akarsz meggyógyulni. Az Ördög ügyvédje c. film jut róla eszembe, mikor Al Pacino mondja: ha jó dolog történik, akkor az Isten ajándéka, ha rossz, Isten útjai kifürkészhetetlenek... :) Ez nagyon jellemzi az egészet.

Egyébként bfenyo88, Te meddig végezted el a tanfolyamokat? Úgy megnézném a magasabb szintű szimbólumokat, de nincs senki aki megmutatná.

Valaki akad esetleg ezen a fórumon aki volt Nepálban az "ősnadis" szerzeteseknél? Kíváncsi lennék, hogy ott mi történik, bár már van róla némi infóm. De érdekelne részletesebben is. Úton-útfélen összefutok buzgó hívőkkel, jó lenne pontos információval rendelkezni arra az esetre ha elkezdenének nagyon téríteni. Csak hogy egy kicsit kibillenjenek a fene nagy hitükből/tapasztalatukból.
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Re: Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.02.07. 10:38

bfenyo88 írta: Azután halt meg pár hónappal , hogy hetes szintű lett ...
Melyik nagytudású mesternek sikerült ehhez a tragikus dologhoz asszisztálnia? Melyik tanodába járt a nővéred, ha szabad megkérdezni?
0 x

xxl
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.02.11. 12:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: xxl » 2016.02.11. 19:40

bfenyo88 írta:
Azután halt meg pár hónappal , hogy hetes szintű lett ...


Üdv biztos van olyan is aki 8 as szinten hal meg, sőtt lehet hogy valaki épp 12 es szinten hal meg. De az is lehet hogy valaki az 1 es szint előtt hal meg.
De lehet hogy 5 ös szint után is haltak már meg. :facepalm:
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.02.12. 08:13

xxl írta: bfenyo88 írta:
Azután halt meg pár hónappal , hogy hetes szintű lett ...


Üdv biztos van olyan is aki 8 as szinten hal meg, sőtt lehet hogy valaki épp 12 es szinten hal meg. De az is lehet hogy valaki az 1 es szint előtt hal meg.
De lehet hogy 5 ös szint után is haltak már meg. :facepalm:
Látom érted a lényeget... A pránanadi a gyógyulás reményével kecsegtet és, bár biztos akad kivétel, a legtöbb gyakorló és mester azt az üzenetet közvetíti, hogy a nyugati orvoslás mit sem ér, ámde a nadi meggyógyit - kivéve persze ha karmikus, mert akkor nem. Ezzel együtt rosszul értelmezik általában a közösségen belül (a legnagyobb mesterek is, köztük PJ) a karmát, és tévesen ilyenkor azt sugallják, hogy a Te hibád a betegséged/halálod. Nem kell pszichológiai diploma ahhoz, hogy erről kijelenthessük, hogy hagy némi kívánnivalót maga után ennek az üzenetnek a gondolati háttere... Leegyszerűsítve: komoly tudást nélkülözve manipulálnak érzelmileg instabil embereket (szerencséjükre sajnos nagyon sok ilyen akad), és sokszor ez végzetes kimenetelű. Továbbá engedj meg egy személyes véleményt, kérlek: ez talán az érintett számára egy érzékeny téma, a helyedben nem temetném az arcomba a kezem, hogy kifejezem lesújtó véleményemet, sokkal inkább az együttérzés kifejezésének van itt a helye, amellett, hogy természetesen jogod van kifejezni véleményedet, és jogod van ahhoz is, hogy ezt tiszteletben tartsák. Persze nem vagyok a helyedben, ha úgy érzed, hogy ez jogos...
0 x

xxl
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.02.11. 12:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: xxl » 2016.02.12. 11:23

ultraszkeptikus írta:
xxl írta: bfenyo88 írta:
Azután halt meg pár hónappal , hogy hetes szintű lett ...


Üdv biztos van olyan is aki 8 as szinten hal meg, sőtt lehet hogy valaki épp 12 es szinten hal meg. De az is lehet hogy valaki az 1 es szint előtt hal meg.
De lehet hogy 5 ös szint után is haltak már meg. :facepalm:
Látom érted a lényeget... A pránanadi a gyógyulás reményével kecsegtet és, bár biztos akad kivétel, a legtöbb gyakorló és mester azt az üzenetet közvetíti, hogy a nyugati orvoslás mit sem ér, ámde a nadi meggyógyit - kivéve persze ha karmikus, mert akkor nem. Ezzel együtt rosszul értelmezik általában a közösségen belül (a legnagyobb mesterek is, köztük PJ) a karmát, és tévesen ilyenkor azt sugallják, hogy a Te hibád a betegséged/halálod. Nem kell pszichológiai diploma ahhoz, hogy erről kijelenthessük, hogy hagy némi kívánnivalót maga után ennek az üzenetnek a gondolati háttere... Leegyszerűsítve: komoly tudást nélkülözve manipulálnak érzelmileg instabil embereket (szerencséjükre sajnos nagyon sok ilyen akad), és sokszor ez végzetes kimenetelű. Továbbá engedj meg egy személyes véleményt, kérlek: ez talán az érintett számára egy érzékeny téma, a helyedben nem temetném az arcomba a kezem, hogy kifejezem lesújtó véleményemet, sokkal inkább az együttérzés kifejezésének van itt a helye, amellett, hogy természetesen jogod van kifejezni véleményedet, és jogod van ahhoz is, hogy ezt tiszteletben tartsák. Persze nem vagyok a helyedben, ha úgy érzed, hogy ez jogos...
Amit leírtál az mind igaz és együtt érzek a hozzátartozóval. Igazából csak azt szeretném a hozzászóláshoz fűzni, hogy nem a vizet kell hibáztatni ha a kacsa elpusztul. Nem a pránanadi tehet arról, hogy ő meghalt a 7. fokozat után. Lehet ha nem használja előbb elment volna . Ezt nem tudjuk, és nem is a mi feladatunk ezt bírálni. Elnézést, ha durva volt a hasonlat
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.02.12. 21:17

xxl írta: Amit leírtál az mind igaz és együtt érzek a hozzátartozóval. Igazából csak azt szeretném a hozzászóláshoz fűzni, hogy nem a vizet kell hibáztatni ha a kacsa elpusztul. Nem a pránanadi tehet arról, hogy ő meghalt a 7. fokozat után. Lehet ha nem használja előbb elment volna . Ezt nem tudjuk, és nem is a mi feladatunk ezt bírálni. Elnézést, ha durva volt a hasonlat
Ez valóban igaz, és jogos. Mindazonáltal nem változtat azon, hogy a pránanadi rendszere és tanítása hamis(ított) tényeken alapul, és ezáltal megtéveszt. Ezt nemhogy egy haldokló vagy egy beteg, de semmilyen rászoruló nem érdemli meg. Nem is lenne baj, mindennapi életünk része a megtévesztés amivel együtt élünk, ehhez a társadalom már hozzászokott. Nem lettünk boldogabbak egy Coca Cola-tól, ezt is tudjuk már, attól még szeretjük. Nem moralizálok. De a pránanadi rendszere a megtévesztés mellett moralizál, értékes buddhista tanokat mos össze és torzít, és erkölcsileg magát fölé helyezi a dolgoknak. Csak ennyi. Ha valaki védi, készüljön kemény szavakra...
0 x

xxl
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.02.11. 12:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: xxl » 2016.02.13. 01:16

ultraszkeptikus írta:
xxl írta: Amit leírtál az mind igaz és együtt érzek a hozzátartozóval. Igazából csak azt szeretném a hozzászóláshoz fűzni, hogy nem a vizet kell hibáztatni ha a kacsa elpusztul. Nem a pránanadi tehet arról, hogy ő meghalt a 7. fokozat után. Lehet ha nem használja előbb elment volna . Ezt nem tudjuk, és nem is a mi feladatunk ezt bírálni. Elnézést, ha durva volt a hasonlat
Ez valóban igaz, és jogos. Mindazonáltal nem változtat azon, hogy a pránanadi rendszere és tanítása hamis(ított) tényeken alapul, és ezáltal megtéveszt. Ezt nemhogy egy haldokló vagy egy beteg, de semmilyen rászoruló nem érdemli meg. Nem is lenne baj, mindennapi életünk része a megtévesztés amivel együtt élünk, ehhez a társadalom már hozzászokott. Nem lettünk boldogabbak egy Coca Cola-tól, ezt is tudjuk már, attól még szeretjük. Nem moralizálok. De a pránanadi rendszere a megtévesztés mellett moralizál, értékes buddhista tanokat mos össze és torzít, és erkölcsileg magát fölé helyezi a dolgoknak. Csak ennyi. Ha valaki védi, készüljön kemény szavakra...
Nem védek senkit, mindenki szíve, esze joga szerint abban hisz amiben akar, én itt kiszállok, mielőtt "kemény szavakra" kerülne a sor.
Ha valakinek jó csak a 3d ben könyékig zsírosan, egészségére, van aki a dolgok mélyében egy másik dimenzióban látja a kiutat. Egyszer mindenki feljut a hegy csúcsára, kívánom a szkeptikusoknak,, hogy minél előbb, minél kevesebb szenvedéssel érjék el.
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.02.13. 11:04

xxl írta:Ha valakinek jó csak a 3d ben könyékig zsírosan, egészségére, van aki a dolgok mélyében egy másik dimenzióban látja a kiutat. Egyszer mindenki feljut a hegy csúcsára, kívánom a szkeptikusoknak,, hogy minél előbb, minél kevesebb szenvedéssel érjék el.
Lehet, hogy félreértettél. Nem tartom jónak az életet "3d ben könyékig zsírosan". Fontos, hogy az ember odafigyeljen a testi-lelki egyensúlyra, ez szerintem a boldogság egyik fontos alapja. Spirituális embernek tartom magam. Úgy gondolom, hogy a jelenség, amit prána-ként és nadi-ként említ több hagyomány is, létezik. Azon jelenségek közé tartozik, amivel a jelenlegi természettudomány nem nagyon tud mit kezdeni, mert nem mérhető és ezáltal nem igazolható - a használt eszközökkel/módszerekkel (talán egyszer az lesz és véget vet sok vitának). Emiatt szkeptikusan közelítek a témához. A szkepticizmus nem a sátán útja, mely a kárhozathoz, az elhízáshoz, vagy a boldogtalansághoz vezet. Lehet, ha valaki túlzásba viszi. De mindenképpen megvizsgálja a dolgokat, tényeket igyekszik felkutatni a jelenségek alátámasztására ás cáfolására. Tapasztalati alapon. Ilyen alapon a pránanadi rendszerében és történetében rengeteg valótlan állítás rejtőzik. Ezáltal hamis, és ha valaki "feljut a hegy csúcsára" általa, a véletlen műve. Leginkább, mert igenis "3d-ben" élünk! Nincsenek angyalok és nincsenek démonok, és szimbólumok őrzője, meg ehhez hasonlók. Ember van, meg más élőlények és természeti jelenségek (ennek része a nem ismert jelenségek is), és amit létrehoznak. És amit létrehoznak az a valóság. Ilyen módon a pránanadi is valóság. Csak hamis valóság: PJ a devanagari írás jeleit felhasználva, vegyítve némi buddhizmussal és new age-dszel, létrehozott a Christian Weber féle Tibeti Reiki-ből egy energetikai gyógyításal foglalkozó módszert. Ez a módszer sohasem járt Tibetben, vagy Atlantiszon, vagy bárhol a világon. Magyarországon született, és jelen van még egy-két helyen a világban, ahova innen vitték.
Ha ismersz olyat, aki feljutott erre a "csúcsra", vagy bármi más módon alátámasztja a módszert, én lennék a legboldogabb ember, ha bebizonyosodna, hogy tévedek, mart akkor megvan a megvilágosodáshoz vezető térkép. Akiket én ismerek a rendszerből (és vannak jópáran), akárhányas szinten vannak, mind hiteltelenek, "könyékig zsírosak, 3d-ben" ugyanúgy. Sok tanfolyamon voltam, tudom, miről beszélek. Szóval, nem kiszállni kell, ha már beszálltál, hanem folytatni a vizsgálódást - szerintem -, bár abban egyetértek, hogy azt nem ezen fórumon kell.
0 x

Tesla-kun
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.01.27. 20:30

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Tesla-kun » 2016.03.07. 12:53

ultraszkeptikus írta:
Tesla-kun írta: 5. Ha ez jó dolog, vajon a buddhisták mért ítélik el?
Ki az aki elítéli? Konkrét személy vagy csak általánosságban értetted? Megosztanád ezt?
http://www.dharmaling.org/forums/index. ... 164&p=6475
0 x

Tesla-kun
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.01.27. 20:30

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Tesla-kun » 2016.03.07. 12:55

bfenyo88 írta: DE SEMMIKÉP NEM HELYETTESÍTHETÍ AZ ORVOST!!
Sajnálom :(
... egyébként ahol én jártam, külön kiemelték, hogy nem helyettesíti az orvost, csak segíthet a gyógyulásban, de attól még orvoshoz el kell menni.
0 x

Szkeptikusné
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.27. 11:45

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szkeptikusné » 2016.03.27. 12:03

dr.fekete írta:Jo npot

Nagyon erdekeseket irnak az itt resztvevok, lehetne tudni, h van valaki aki el is vegezte a Prana nadit ?

Udvozlettel fekete
Én V. fokozatú Pránanadi "mester" vagyok. Én mindennel szemben szkeptikus vagyok. Ezért, amivel kapcsolatban némi tudást szeretnék szerezni, annak utánanézek, tanulom, gyakorlom. Nem véletlenül találkozunk valamivel, ami ellenérzést vált ki belőlünk, vagy éppen nagyon szimpatikus.
A Pránanadi egy érdekes dolog, sokaknál működik, sokaknál semmi eredménye. A pránanadis társakkal sajnos a leggyakoribb probléma, hogy sokuk nem felkészült mentálisan, fizikailag ezekre az energiákra. Ezt sehol nem tesztelik. Azt mondták annak idején, hogy a III. mesteri avatásra csak azt hívja meg a tanító, aki arra alkalmas. Nem hallottam soha senkit elutasítva lenni. Sokan, úgy belebonyolódnak ebbe a világba és az egojuk hatalmasra növekszik azáltal, hogy mesterként tekinthetnek magukra. Sokszor találkoztam olyan emberekkel, akik eléggé zavartakká váltak a pránanadival való ismeretségük után. Ez önmagában nem a Pránanadi hibája, hanem az oka, hogy aki csinálta, nem megfelelő tudatállapotban volt. Ezért lehetséges, hogy eltávolodott a családjától, a barátaitól. Az ok még az is lehet, de az nem ennyire agresszív, hogy úgy érzi, a környezete nem érti meg, nem fogadja el, s nem képes felvenni azt a frekvenciát, amely felé ő halad. A spirituálisan fejlődő ember, sok mindent hagy maga mögött. Én azt, hogy a családom elhagyjam, nem tartom fejlődésnek. Aki nem az én utam járja, az is éppoly tiszteletre és szeretetre méltó, mint a társaim. Az én egyik mesterem Őszentsége a Dalai Láma - merthogy én viszont buddhista gyakorló is vagyok, pránanaditól függetlenül - ha az látszik rajtad, hogy Te spirituális utat jársz, akkor az a spirituális materializmus. A megvilágosodás az, mint amikor cipelsz egy zsákot, amely nehéz, nyomja a válladat. A megvilágosodás olyan, mintha a zsákod ledobnád a válladról. S mi van azután? Válladra veszed a zsákod, de már nem nyomja annyira a válladat. Ez egy belső munka, belső eredmény, nem tartozik a külvilágra. Ha bárki észrevesz rajtad pozitiv változást, az sem számít, s ha nem vesznek észre rajtad semmit, az sem számít. Minél több lett a Pránanadisok száma, annál több visszaélés, viszály és egyebek kezdték el szennyezni. Mind minden más dolgot ebben a világban. Bár az alap, a mag jó, a kertészek különbözőek. Aki nem ért valamihez, vagy nem az az útja, szerintem jobb, ha itélkezés nélkül egyszerűen csak konstatálja, hogy ilyen is van. Annak a családnak, akinek Pránanadis tagja van, a leghelyesebb hozzáállás szerintem, ha nem szidalmazzák azt a dolgot, amely számára fontos, hanem elfogadják, s szeretik őt olyannak, amilyen. Nem kell az ebédlőasztalnál spirituális és egyéb témákról beszélgetni. Az én szüleim sem értékelik, de azóta már segítettem nekik ezzel, de nem csináltam belőle hókuszpókuszt. Mondtam, van ez az energia, nézzük, mi történik...Ennyi. Nem kell túlmisztifikálni a dolgokat. Az egészséges tudati hozzáállás segít egyensúlyban tartani a fizikai és spirituális életet. A Párnanadi közösség nem szekta. Ezt is tudni kell. A Klu-Klux-Klán az szekta, s vannak sátáni, és más agyament közösségek, de az az ő dolguk. Tapasztalatokat gyűjtenek. Ezért vagyok itt a Terrán. :D
0 x

Szkeptikusné
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.27. 11:45

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szkeptikusné » 2016.03.27. 12:38

[quote="Kétbalkezes Varázsló"] Döbbenetes, ami e körül az ezoterikus rendszer körül megy. Hamis az eredete, a kitalálója bűvésztrükkökkel él, szektás légkör, folyamatos hazudozás.

Én V. fokozatot szereztem Pránanadiban. Nos, amit erről tudnék mondani, a Világegyetemben minden rezgés. Különböző frekvencián rezeg minden. Az ember, a tárgyak, a kövek, az élő és élettelen dolgok, s még a számunkra láthatatlan dolgok is. Van egy radarkijelzőnk, az érzékszerveink, amelyek csak egy bizonyos frekvencia tartományban képesek érzékelni dolgokat. Ezek a fizikai korlátaink. Pl. a delfint hívó sípszót az emberi fül képtelen érzékelni, mert magasabb frekvencia tartományban keletkezik a hang, amelyet viszont a delfint tökéletesen érzékel. Alacsonyabb rezgés szinten anyaggá sűrűsödik az energia, szemmel és érzékekkel felfogható. De ettől még csak látszólag statikus, egyébként állandó mozgásban vannak a részecskéi. A Pránanadi techikában szimbólumokkal átmenetileg, - merthogy a szimbólumok is rezgéssel rendelkeznek - képes a kezelő megemelni a fizika testrész frekvenciáját, amelytől az anyag sűrűsége megváltozik. Ebben az állapotban válik hajlíthatóvá, korrigálhatóvá. Én egy rosszul összeforrt alkarcsontot hoztam így helyre, saját magam legnagyobb megdöbbenésére a 4/a. tanfolyamon. Azóta sem próbálkoztam ilyesmivel, s ma már a Pránanadit sem használom, mert túl bonyolultnak találom, vannak gyorsabb, eredményesebb technikák. Szóval, amikor ez megtörtént, egy másik szimbólummal újra visszaállítjuk és fixáljuk a rezgéssűrűséget. A tudat hatással van a DNS-re, a DNS pedig a körülöttünk lévő elektromágneses térre. Képes azt átrendezni és megváltoztatni. Erről könyveket lehet találni, komoly tudósok véleményét és kutatási eredményeit lehet megismerni. Az a véleményem, ha valaki nem tapasztalt valamit, nem tud valamiről érdemi információt, s ennek tükrében utasít el valamit, az is a korlátozottság jele.
Van, akinél működik, van akinél nem működik. Tapasztalatom, hogy a beteg nyitottsága, hite a gyógyulásban és a gyógyítóban nagyban hozzájárul a sikerhez. Ezt a nyugati orvostudomány is igazolja, a beteg hozzáállása döntő szerepet játszhat a gyógyulásban. Én a holisztikus gyógyítást preferálom, mindazután, hogy intenzív terápiás asszisztensként kezdtem a pályafutásomat, majd később tanultam és alkalmaztam más alternatív gyógymódokat. Szkeptikus vagyok mindennel szemben, de nyitott és érdeklődő, s nem mondok véleményt olyan dolgokról, amelyekhez nem értek.
0 x

Szkeptikusné
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.27. 11:45

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szkeptikusné » 2016.03.27. 12:41

A másik ok, amiről még szót ejtek, ha valakinél hatástalan egy gyógymód, hogy sok olyan ember van, aki nem akar gyógyulni. Bár azt gondolja, hogy szeretne a betegségétől megszabadulni, de a tudatalattijában futó programok ezt megakadályozzák. Egyes esetekben a figyelem hiánya okozza a betegséget. A család jobban odafigyel, a társunk ápol és együttérzést mutat, amely valószínüleg valamiért hiányzik az életünkből. Számos akadálya lehet a gyógyulásnak. Mindenki akkor gyógyul meg, amikor felkészült a gyógyulásra. Ezt nagyon fontos figyelembe venni.
0 x

Szkeptikusné
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.27. 11:45

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szkeptikusné » 2016.03.27. 12:44

Tesla-kun írta:
ultraszkeptikus írta:
Tesla-kun írta: 5. Ha ez jó dolog, vajon a buddhisták mért ítélik el?
Ki az aki elítéli? Konkrét személy vagy csak általánosságban értetted? Megosztanád ezt?
http://www.dharmaling.org/forums/index. ... 164&p=6475
Magam is buddhista vagyok, nem ítélem el, csak azt mondom, hogy egyetlen tibeti mesterem sem hallott sem Tibetben, sem Nepálban erről a "titkos tudásról ebben a formában, ezen a néven" A buddhisták - már aki valóban azt a filozófiát követi, nem csak elvi szinten - semmit nem ítél el. Mindent a világegyetem játékának tekint.
0 x

Szkeptikusné
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.27. 11:45

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szkeptikusné » 2016.03.27. 12:47

A Pránanadit sokan összemossák a buddhizmussal, viszont maga a tanítás is kijelenti, hogy vallási hovatartozás nélkül bárki gyakorolhatja, mert egy Univerzáslis rendszer. Azért keverik sokan, mert azt állítja az atyja, hogy Tibetből származik. Hát, erről én magam, pránanadi mester lévén sem vagyok meggyőződve, de nem piszkítok bele.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.27. 12:49

Szkeptikusné írta: Én egy rosszul összeforrt alkarcsontot hoztam így helyre, saját magam legnagyobb megdöbbenésére a 4/a. tanfolyamon.
Ezt gondolom, tudod is igazolni röntgenképpel előtte-utána?
0 x

Szkeptikusné
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.27. 11:45

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szkeptikusné » 2016.03.27. 12:52

Kétbalkezes Varázsló írta: Döbbenetes, ami e körül az ezoterikus rendszer körül megy. Hamis az eredete, a kitalálója bűvésztrükkökkel él, szektás légkör, folyamatos hazudozás.

Az egyik ismerősöm, aki oda járt, azt mesélte, hogy a 4/B soszámú tanfolyamon meghajlítják a csontokat, mint ha lágy gumiból lennének. A süket szöveg az persze az, hogy valamiféle energiával. Viszont ennek nem jöttem rá a leleplezésére. Szerintetek ezt hogy csinálják? Ott a tanfolyamon állítólag neki is sikerült megcsinálnia, de után, otthon, soha többet.

A csontok szilárd dolgok... mi a csuda teheti őket átmenetileg hajlíthatóvá?



Van valami ötletetek?
Szilágyi András írta:
Szkeptikusné írta: Én egy rosszul összeforrt alkarcsontot hoztam így helyre, saját magam legnagyobb megdöbbenésére a 4/a. tanfolyamon.
Ezt gondolom, tudod is igazolni röntgenképpel előtte-utána?
Nekem nincs szükségem igazolásra. Arra Neked van szükséged. Én ott voltam. :-D Az, hogy Te elhiszed, az a Te dolgod, hogy én mit mondok, az pedig az én dolgom. Mellesleg eszembe sem jutott akkor ilyesmi, hogy röntgenre küldjem az illetőt előtte, meg utána, mikor három napra be voltam zárva, és azt sem tudtam, mi fog történni. Úgyhogy a kérdés elég bizarr..:-D
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.03.27. 13:11

A kérdés nem bizarr, csak egyszerűen arra utal, hogy mondani bárki mondhat bármit. Pl én is rendkívül meglepődtem, amikor egy levágott tehénfejet sikerült ráillesztenem egy élő malac hátsó felére, majd némi energiaküldés és rezgésharmonizáció után a tehénfej kinyitotta a szemét és elkezdett múúúzni. Döbbenetes élmény volt. Főleg, hogy utána még legelni is elkezdett.

Igazolásra nem olyan értelemben van szükséged, hogy te magad elhidd a saját állításod, hanem olyan értelemben, hogy az ide leírt mondataid bárkinek is jelentsenek, mutassanak, adjanak bármit. Egyelőre ez a történeted teljesen érdektelen, mintha le sem írtad volna. Ha azt akarod, hogy ennél (az abszolút nullánál) több legyen, akkor igazolnod kell a szavaidat. Ha nem akarod, akkor persze nem, de akkor nem értem, minek írtál egyáltalán.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.27. 13:16

Szkeptikusné írta: Nekem nincs szükségem igazolásra.
Miért nincs? Akkor hogyan állapítottad meg, hogy valóban helyreállt a csont?
0 x

Szkeptikusné
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.27. 11:45

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szkeptikusné » 2016.03.27. 13:28

bfenyo88 írta: Egyébkén a növérkém abba halt bele, hogy csak a nadiban hitt. A halála után én is elmentem jó pár tanfolyamra. Négyes szintre jutottam, de inkább csak egyre erősebb lett bennem az az érzés, hogy ez egy jól szervezett szekta, pluszz pénzlenyúlás. Igen placebó a felsőfokon, ami néha tényleg segíthet a gyógyulásban, DE SEMMIKÉP NEM HELYETTESÍTHETÍ AZ ORVOST!! Szegény nővérem még ma is élne , ha elmegy orvoshoz. Azután halt meg pár hónappal , hogy hetes szintű lett ...
Az én Pránanadi mesterem, aki 9-es fokozatú volt, majd hároméves lámaelvonulásra ment egy tibeti mesterrel, az elvonulás közben lett agydaganata, s hamarosan eltávozott. De nem a Pránanadi volt maga az ok. Elvakultan követni valamit, sosem bölcs dolog. Volt példa arra is, hogy orvos nélkül gyógyult meg valaki alternativ gyógymóddal, és volt arra is példa, hogy kizárólag orvosi beavatkozás segített. Egyetértek Veled, aki beteg, elsősorban orvoshoz forduljon, s kiegészítő kezelésként ha úgy érzi, igénybe vehet más lehetőségeket is. Nem mindenkinek jó az energiakezelés. Van aki fizikai módszerekkel tud gyógyulni, van aki gyógynövények finomabb energiáit is tudja kezelni, van, akit távolról lehet gyógyítani, van akit érintéssel. Nem vagyunk egyformák, mindenki egyéni módon kezelhető. Ezért hívják a szemléletet holisztikusnak.
0 x

Szkeptikusné
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.27. 11:45

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szkeptikusné » 2016.03.27. 13:30

Szilágyi András írta:
Szkeptikusné írta: Nekem nincs szükségem igazolásra.
Miért nincs? Akkor hogyan állapítottad meg, hogy valóban helyreállt a csont?
Tapintással, vizuálisan, és visszaigazolás alapján. De nyilvánvaló, hogy lehetséges lenne egy ilyen kísérlet..Ahogyan számos esetben megtörtént, hogy orvos kijelentette, hogy a beteg menthetetlen, majd mégis meggyógyult egy más gyógymód segítségével a beteg. Hát annyi minden van ezen a világon..
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.27. 13:36

Szkeptikusné írta: Tapintással, vizuálisan, és visszaigazolás alapján.
Aha... szóval úgy érezted, meg úgy láttad, meg az illető is aszonta, hogy úgy érzi, mintha helyreállt volna.
Nem túl meggyőző. Itt sajnos igen nagy az önbecsapás lehetősége.

Ha valóban megy egyébként a "csonthajlítás", akkor Petrezselyem József miért bűvésztrükköket mutat be ennek kapcsán, lásd ezt a korábbi hozzászólást?
0 x

Szkeptikusné
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.27. 11:45

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szkeptikusné » 2016.03.27. 13:46

ultraszkeptikus írta:
xxl írta: bfenyo88 írta:
Azután halt meg pár hónappal , hogy hetes szintű lett ...


Üdv biztos van olyan is aki 8 as szinten hal meg, sőtt lehet hogy valaki épp 12 es szinten hal meg. De az is lehet hogy valaki az 1 es szint előtt hal meg.
De lehet hogy 5 ös szint után is haltak már meg. :facepalm:
Látom érted a lényeget... A pránanadi a gyógyulás reményével kecsegtet és, bár biztos akad kivétel, a legtöbb gyakorló és mester azt az üzenetet közvetíti, hogy a nyugati orvoslás mit sem ér, ámde a nadi meggyógyit - kivéve persze ha karmikus, mert akkor nem. Ezzel együtt rosszul értelmezik általában a közösségen belül (a legnagyobb mesterek is, köztük PJ) a karmát, és tévesen ilyenkor azt sugallják, hogy a Te hibád a betegséged/halálod. Nem kell pszichológiai diploma ahhoz, hogy erről kijelenthessük, hogy hagy némi kívánnivalót maga után ennek az üzenetnek a gondolati háttere... Leegyszerűsítve: komoly tudást nélkülözve manipulálnak érzelmileg instabil embereket (szerencséjükre sajnos nagyon sok ilyen akad), és sokszor ez végzetes kimenetelű. Továbbá engedj meg egy személyes véleményt, kérlek: ez talán az érintett számára egy érzékeny téma, a helyedben nem temetném az arcomba a kezem, hogy kifejezem lesújtó véleményemet, sokkal inkább az együttérzés kifejezésének van itt a helye, amellett, hogy természetesen jogod van kifejezni véleményedet, és jogod van ahhoz is, hogy ezt tiszteletben tartsák. Persze nem vagyok a helyedben, ha úgy érzed, hogy ez jogos...
Azt nem tudom, hogy honnan vetted, hogy a tibeti mesterek kinevetik a karmát. Minden karmát szül, vagyok ok és okozat törvénye. Az életmódod, a gondolkodásod, a tetteid, az érzéseid mind okai az állapotodnak. Hogy lélegzel, s hogy élsz, az is ok és okozat. Vagyis karma.
0 x

Szkeptikusné
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.27. 11:45

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szkeptikusné » 2016.03.27. 13:56

Mojjo írta: A kérdés nem bizarr, csak egyszerűen arra utal, hogy mondani bárki mondhat bármit. Pl én is rendkívül meglepődtem, amikor egy levágott tehénfejet sikerült ráillesztenem egy élő malac hátsó felére, majd némi energiaküldés és rezgésharmonizáció után a tehénfej kinyitotta a szemét és elkezdett múúúzni. Döbbenetes élmény volt. Főleg, hogy utána még legelni is elkezdett.

Igazolásra nem olyan értelemben van szükséged, hogy te magad elhidd a saját állításod, hanem olyan értelemben, hogy az ide leírt mondataid bárkinek is jelentsenek, mutassanak, adjanak bármit. Egyelőre ez a történeted teljesen érdektelen, mintha le sem írtad volna. Ha azt akarod, hogy ennél (az abszolút nullánál) több legyen, akkor igazolnod kell a szavaidat. Ha nem akarod, akkor persze nem, de akkor nem értem, minek írtál egyáltalán.
Én kizárólag az én tapasztalataimról beszéltem, engem teljesen hidegen hagy, hogy ki hiszi el, ki nem. Ezen a fórumon még senki nem bizonyított semmit, beszélgetünk. Sem ezt, sem azt. Aki szkeptikus ezzel kapcsolatban, az sem bizonyított semmit. Beszélgetünk. Van aki személyes sértésként éli meg, van aki imád kötözködni, van aki valóban érdeklődő..... semmi baj ezzel. Engem nem érint érzelmileg a történet. Nem röntgenfelvételekkel érkeztem erre a fórumra, hanem véletlenül, mert kerestem valamit a neten. Aztán beleolvasgattam. Volt véleményem. Nem kívánom azt sugallni, hogy én milyen igaz és őszinte ember vagyok. Elmondtam, amit láttam, tapasztaltam, s amit gondolok. Ennyi. Bármennyi oklevelem, 11 írott könyvem és sok mindent felmutathatnék bárkinek, mindig lesz, volt, aki ezt megkérdőjelezi, ellenérzése van, vagy egyenesen indulatokat vált ki belőle. Vajon ez az én problémám? A mások gondolataiért, érzéseiért nem vagyok felelős. Én az vagyok aki Vagyok. Erről leginkább magamnak tartozom számadással. Egyébként gratulálok a saját kísérletedhez, biztos jól szórakoztál rajta. Én is az enyémeken :-D
0 x

Szkeptikusné
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.27. 11:45

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szkeptikusné » 2016.03.27. 14:02

Szilágyi András írta:
Szkeptikusné írta: Tapintással, vizuálisan, és visszaigazolás alapján.
Aha... szóval úgy érezted, meg úgy láttad, meg az illető is aszonta, hogy úgy érzi, mintha helyreállt volna.
Nem túl meggyőző. Itt sajnos igen nagy az önbecsapás lehetősége.

Ha valóban megy egyébként a "csonthajlítás", akkor Petrezselyem József miért bűvésztrükköket mutat be ennek kapcsán, lásd ezt a korábbi hozzászólást?
Húsz évi folyamatos gyakorlással, a tudatom képzésével, még mindig szkeptikus vagyok magammal szemben is. Viszont egy biztos, nem kifejezetten abba a csoportba tartozom, akik hírnévvadászok, önáltatók és zavart tudatúak. Nem azt mondta, hogy úgy érzi, mintha, hanem kifejezetten úgy érezte, ezen kívül mindig is jó voltam anatómiából, az érzékelésemet pedig 20 éve fejlesztem. 53 évesen nem gondolom, nem érzem, hogy hazudoznom kellene bárkinek, bármilyen fórumon is. De mégegyszer, s utoljára elmondom, nem az volt a célom, hogy bárkinek bármit bizonyítsak, kizárólag elmondtam dolgokat, hogy legyen egy új nézőpont, vagy egy új vélemény is. Hiszen azt hittem, ez a cél, hogy a téma ezzel indult. Lehet, hogy mégis önámító volnék? :-D
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.27. 14:06

Szkeptikusné írta: nem az volt a célom, hogy bárkinek bármit bizonyítsak
Ha másnak nem tudod bizonyítani az állításaidat, akkor saját magadnak sem tudod. Csak hiszel bennük.

Egyébként ez itt a szkeptikus fórum, itt elvárjuk a bizonyítást az állításokra.

Mi a véleményed arról, hogy Petrezselyem József ismert bűvésztrükkökkel hülyíti a közönségét?
0 x

Szkeptikusné
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.27. 11:45

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szkeptikusné » 2016.03.27. 14:13

Valamit rosszul írtam, hogy még mindig nem érted.:-) Ez bizonyára az én hibám. Nem kívánom bizonyítani, s nem látom, hogy ennek az ellenkezőjét valaki itt, vagy bármit bizonyított volna. Te sem. Senki sem. A Petrezselyem Józseffel nem foglalkozom. Nem követem nyomon a dolgait és az életem más irányt vett, mint korábban említettem, én sem vagyok feltétlen híve a módszernek. Viszont, amit valódi tibeti mestereimtől, Chögyam Namkhai Norbutol, a XIV. Dalai Lámától, akinek egy könyvét fordíthattam és kiadhattam, azt a tanácsot kaptam, hogy ha valaha, valakitől tanítást, bármilyen tudást kaptam, de valamiért eltávolodtam tőle, az a leghelyesebb, ha nem tárgyalom ki másokkal, nem gyalázom, nem kritizálom. Egyszerűen távol tartom magam a legnagyobb tisztelet mellett. Azt is elmondtam, hogy éppen nem röntgenfelvételekkel készültem ide, de ettől még a saját tapasztalatom a saját tapasztalatom. Azt gondolom, ha így nagy szükséged van bizonyítékra, akkor fel kell kérni egy Pránanadi mestert, aki jártas és gyakorolja a kezeléseket, tegyen előtted kísérletet úgy, hogy készüljön előtte, utána állapotfelmérés. Ezt tudom javasolni.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.27. 14:19

Szkeptikusné írta: Nem kívánom bizonyítani,
Semmi gond. Akkor nem hisszük el. Ennyi. Egyszerűen becsaptad magad, bebeszélted magadnak, hogy helyreállt a csont, ott a tanfolyamon a nagy lelkesedésben annyira el akartad hinni, hogy elhitted.

Itt a szkeptikus fórumon nemcsak locsi-fecsi folyik. Lehet rizsázni össze-vissza rezgésekről meg ilyesmikről, de ha valaki ellenőrizhető állítást tesz, kérni fogjuk rá a bizonyítékokat. Ha ilyet nem tud felmutatni, nem fogadjuk el. Az eddigi hozzászólásaidban ez az alkarcsont-helyreállítás volt az egyetlen ellenőrizhető állítás, erre kértük a bizonyítékot, ilyet nem tudtál felmutatni. A többi szöveged sajnos csak rizsa volt.
0 x

Szkeptikusné
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.27. 11:45

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szkeptikusné » 2016.03.27. 14:26

Neked volt rizsa. Ebben maradjunk. Felajánlom Neked, hogy ha hajlandó vagy kilépni a virtuális világból, elérhetővé teszem a számodra, hogy bizonyítékot találj. Megszervezem boldogan, hogy egy ilyen kezelésen, előtte utána röntgennel lásd, mi történik. Azon túl hozzáteszem, hogy látom, milyen hatással van Rád az én tiszteletem, amelyet a magad részéről nem tartasz fontosnak. Csontos Éva Virágnak hívnak, a telefonszámom is szívesen megadom, és állok elébe a bizonyítási eljárásnak. Mert Te mondtad, mindenki azt mond, amit akar. :D
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.03.27. 14:33

Szkeptikusné írta: Azt nem tudom, hogy honnan vetted, hogy a tibeti mesterek kinevetik a karmát. Minden karmát szül, vagyok ok és okozat törvénye. Az életmódod, a gondolkodásod, a tetteid, az érzéseid mind okai az állapotodnak. Hogy lélegzel, s hogy élsz, az is ok és okozat. Vagyis karma.
Ezt meg én nem tudom, hogy honnan vetted, hogy én ilyet állítok... Nem írtam ilyet. Azt írtam, hogy a nadis mesterek sincsenek sokszor tisztában karma fogalmával. Példák:
1. Egy 8+ nadis mester, akinek saját kezelője is van állította az egyik barátomnak, hogy ha elutazik külföldre dolgozni, akkor elmenekül a karmája elől, ugyanis okkal született ide, itt kell megoldania a dolgait...
2. "1 ölés = 1 halál". Azaz, ha agyonnyomok egy hangyát, akkor engem is egy hasonló szörnyű halál fog emiatt érni. Hamár karma és tibeti tanok, és buddhizmus: ez sem így van.

Állítják ugyan fennhangon, hogy semmi köze a buddhizmushoz, de azért mégiscsak van:egyik tanfolyamon el is hangzik (nem emlékszem pontosan, hogy 3, 4, vagy 5-ös), hogy nyingma szerzetesek őrizték meg. Így vagy úgy, össze van mosva (buddhizmussal, reikivel, meg mindenfélével), és torzítanak egy egyébként erős és szép tant. Magukra vessenek...
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.03.27. 14:40

Szkeptikusné írta: Neked volt rizsa. Ebben maradjunk. Felajánlom Neked, hogy ha hajlandó vagy kilépni a virtuális világból, elérhetővé teszem a számodra, hogy bizonyítékot találj. Megszervezem boldogan, hogy egy ilyen kezelésen, előtte utána röntgennel lásd, mi történik. Azon túl hozzáteszem, hogy látom, milyen hatással van Rád az én tiszteletem, amelyet a magad részéről nem tartasz fontosnak. Csontos Éva Virágnak hívnak, a telefonszámom is szívesen megadom, és állok elébe a bizonyítási eljárásnak. Mert Te mondtad, mindenki azt mond, amit akar. :D
Nekem elég annyi, hogy azt bizonyítod, hogy Nepálban van bárki aki PJ előtt foglalkozott ezzel a tannal, aminek a tisztelt nagymester egybként nem tudja az eredeti nevét. https://www.youtube.com/watch?v=azU7vkW1eZs
Illetve, hogy nem egy kommersz buddhista kolostorba járnak a nadisok (ami kb turista látványosság) buddhista tanításokat hallgatni.
A videót megvizsgálva egy szakértő (jómagam az vagyok ezen a területen) könnyen megmondja, hogy mikor hagyja el valótlan állítás, illetve egy arra épülő dolog a nyilatkozó száját. Ezt a videót PJ végighazudja konkrétan. A barátjáról nem is beszélve, de az egy külön sztori.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.27. 14:43

Szkeptikusné írta: Felajánlom Neked, hogy ha hajlandó vagy kilépni a virtuális világból, elérhetővé teszem a számodra, hogy bizonyítékot találj. Megszervezem boldogan, hogy egy ilyen kezelésen, előtte utána röntgennel lásd, mi történik.
Ez nem így működik, én nem keresek bizonyítékot mások állításaira. Nekik maguknak kell azt önként szolgáltatniuk, ha azt akarják, hogy elfogadják az állításukat. Ha jelentkezik valaki, hogy szeretné bizonyítani a pránanadi valamely állítását, abban szívesen közreműködöm, segítek a protokoll kidolgozásában, a megvalósításban. Sőt, ha sikerül a bizonyítás, a Szkeptikus Társaság révén az illető akár elnyerheti a Randi-alapítvány egymillió dolláros díját. Amíg viszont a bizonyítás nincs meg, addig úgy tekintem, hogy a pránanadisok valótlanságokat állítanak.
0 x

Szkeptikusné
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.27. 11:45

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szkeptikusné » 2016.03.27. 14:54

ultraszkeptikus írta:
Szkeptikusné írta: Neked volt rizsa. Ebben maradjunk. Felajánlom Neked, hogy ha hajlandó vagy kilépni a virtuális világból, elérhetővé teszem a számodra, hogy bizonyítékot találj. Megszervezem boldogan, hogy egy ilyen kezelésen, előtte utána röntgennel lásd, mi történik. Azon túl hozzáteszem, hogy látom, milyen hatással van Rád az én tiszteletem, amelyet a magad részéről nem tartasz fontosnak. Csontos Éva Virágnak hívnak, a telefonszámom is szívesen megadom, és állok elébe a bizonyítási eljárásnak. Mert Te mondtad, mindenki azt mond, amit akar. :D
Nekem elég annyi, hogy azt bizonyítod, hogy Nepálban van bárki aki PJ előtt foglalkozott ezzel a tannal, aminek a tisztelt nagymester egybként nem tudja az eredeti nevét. https://www.youtube.com/watch?v=azU7vkW1eZs
Illetve, hogy nem egy kommersz buddhista kolostorba járnak a nadisok (ami kb turista látványosság) buddhista tanításokat hallgatni.
A videót megvizsgálva egy szakértő (jómagam az vagyok ezen a területen) könnyen megmondja, hogy mikor hagyja el valótlan állítás, illetve egy arra épülő dolog a nyilatkozó száját. Ezt a videót PJ végighazudja konkrétan. A barátjáról nem is beszélve, de az egy külön sztori.
Miért akarnám bizonyítani. Magam sem hiszem, mint már korábban leírtam, hogy ez tibeti hagyomány. Kár, hogy akkor nem olvastad. Elmondom, az én bizalmam a hagyományvonalban akkor dőlt meg, amikoris, egy bizonyos tanítás kapcsán láttam Christian Weber képét, amit a Pránanadi atyjának képvel azonosítanak és eddig nagy titok övezte a kilétét, mert nem lehetett róla látni semmit. Na, a lényeg, hogy akit Christian Weber néven mutattak be, annak a neve Chadral Rinpocse, egy nagyon nagy tibeti mester. Neki semmi köze a Pránanadihoz. Nálunk a hagyományvonal lekövetése alapfeltétele a mester elfogadásának. Ezt a mester kötelező megadni. A XIV Dalai Láma leköveti az előző 13 inkarnációját, a tanítóit és a hagyományvonala főbb mestereit, akiktől tanult. Tehát, ettől kezdve számomra a dolog hiteltelen volt, amiért is V. fokozat után abbahagytam. De ettől még működött a dolog. Ez pedig egy tudati teremtés. Független magától attól, hogy ki találta ki. Abban is egyetértek, hogy vannak pránanadisok, akik kimennek két hétre vagy akár egy - két hónapra Nepálba a Tuggyukmelyik kolostorba, és visszajönnek lámaként, szerzetesruhában. Amit én is a buddhizmus megcsúfolásának tartok, mert ahhoz három éves elvonulás és szigorú vizsga kell. Nem osztják ingyen. Nem videózok senki kedvéért. Aztán kitalálja bárki, hogy hamisitvány a videó, a röntgen, én is, meg a beteg is meg minden. Légy ott, vizsgáld meg, én is megvizsgálom, azután tovább léphetünk. Addig, amig nem vagy erre hajlandó, nem tudok segíteni. Én készen állok.
0 x

Szkeptikusné
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.03.27. 11:45

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szkeptikusné » 2016.03.27. 15:25

Szilágyi András írta:
Szkeptikusné írta: Felajánlom Neked, hogy ha hajlandó vagy kilépni a virtuális világból, elérhetővé teszem a számodra, hogy bizonyítékot találj. Megszervezem boldogan, hogy egy ilyen kezelésen, előtte utána röntgennel lásd, mi történik.
Ez nem így működik, én nem keresek bizonyítékot mások állításaira. Nekik maguknak kell azt önként szolgáltatniuk, ha azt akarják, hogy elfogadják az állításukat. Ha jelentkezik valaki, hogy szeretné bizonyítani a pránanadi valamely állítását, abban szívesen közreműködöm, segítek a protokoll kidolgozásában, a megvalósításban. Sőt, ha sikerül a bizonyítás, a Szkeptikus Társaság révén az illető akár elnyerheti a Randi-alapítvány egymillió dolláros díját. Amíg viszont a bizonyítás nincs meg, addig úgy tekintem, hogy a pránanadisok valótlanságokat állítanak.
Ha nem kerestél volna bizonyítékot, nem indítottad volna el a fórumot. S mint mondtam volt, megszervezem Neked, de úgy látom valamiért nem tetszik. Nos, a belátás győz: Az építő hatású vitához két bölcs ember kell, kötözködéshez két ostoba. A drága időt inkább magamra fordítom. Minden jót kívánok és kellemes ünnepeket! <3
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.27. 15:46

Szkeptikusné írta: Ha nem kerestél volna bizonyítékot, nem indítottad volna el a fórumot.
Tévedésben vagy, nem én indítottam ezt a fórumot.
Szkeptikusné írta: S mint mondtam volt, megszervezem Neked, de úgy látom valamiért nem tetszik.
Valóban nem, mert fordítva ülsz a lovon: te azt hiszed, hogy én keresek bizonyítékot, s te nekem szívességet teszel, hogy ebben segítesz.
Nem ez a felállás.
Ti pránanadisok vagytok azok, akik képtelen állításokat tesztek anélkül, hogy ezekre bármi bizonyítékot megpróbálnátok bemutatni. A bizonyítás a saját érdeketek lenne, ha nem akarjátok, hogy szélhámosoknak, csalóknak tekintsenek benneteket. Tehát a bizonyítást nektek kell kezdeményeznetek, nem ti tesztek szívességet ezzel.
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.03.27. 21:56

Szkeptikusné írta: Miért akarnám bizonyítani. Magam sem hiszem, mint már korábban leírtam, hogy ez tibeti hagyomány. Kár, hogy akkor nem olvastad. Elmondom, az én bizalmam a hagyományvonalban akkor dőlt meg, amikoris, egy bizonyos tanítás kapcsán láttam Christian Weber képét, amit a Pránanadi atyjának képvel azonosítanak és eddig nagy titok övezte a kilétét, mert nem lehetett róla látni semmit. Na, a lényeg, hogy akit Christian Weber néven mutattak be, annak a neve Chadral Rinpocse, egy nagyon nagy tibeti mester. Neki semmi köze a Pránanadihoz. Nálunk a hagyományvonal lekövetése alapfeltétele a mester elfogadásának. Ezt a mester kötelező megadni. A XIV Dalai Láma leköveti az előző 13 inkarnációját, a tanítóit és a hagyományvonala főbb mestereit, akiktől tanult. Tehát, ettől kezdve számomra a dolog hiteltelen volt, amiért is V. fokozat után abbahagytam. De ettől még működött a dolog. Ez pedig egy tudati teremtés. Független magától attól, hogy ki találta ki. Abban is egyetértek, hogy vannak pránanadisok, akik kimennek két hétre vagy akár egy - két hónapra Nepálba a Tuggyukmelyik kolostorba, és visszajönnek lámaként, szerzetesruhában.


Bocs, valóban nem olvastam, ebben úgy látom nagyjából egyetértünk. Viszont azt érzem, hogy ennek ellenére nagyon véded a dolgot. Megkérdezhetem miért? Vagy rosszul vélem?

Arra meg pláne kíváncsi lennék, hogy mikor, és hol volt amikor C. Weber képét mutogatták. Chadral Rinpocse képét én is láttam az avatóban, de nem C. Weberként mutatták...
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.03.27. 22:26

Szilágyi András írta: Ti pránanadisok vagytok azok, akik képtelen állításokat tesztek anélkül, hogy ezekre bármi bizonyítékot megpróbálnátok bemutatni. A bizonyítás a saját érdeketek lenne, ha nem akarjátok, hogy szélhámosoknak, csalóknak tekintsenek benneteket. Tehát a bizonyítást nektek kell kezdeményeznetek, nem ti tesztek szívességet ezzel.
Nem szeretném a nadisokat védeni, ez szerintem látszik az előző hozzászólásaimból (vannak igazolható, nyilvánvaló hazugságok a rendszerében). De miért gondolod úgy, hogy bizonyítást kell kezdeményezni bárkinek is? Nem lehet, hogy egy ilyen dolog, mint a nadi, a reiki, vagy bármi hasonló tényleg létezhet? Sokan tapasztalják a hatását. Mi van, ha van olyan aki tényleg tapasztal és gyógyít ilyen technikával, és abszolút nem célja bárkit meggyőzni ennek a létezéséről. (Ez tipikus buddhista/szerzetesi magatartás is lehet akár.) Miért ne lehetne ez úgy, mint bármely tudományos felfedezéssel mielőtt az megtörtént volna? Ha 1000 évvel ezelőtt azt állítottad volna, hogy a Föld gömbölyű, címeres bolondnak tituláltak volna (jó esetben, rossz esetben máglyán végzed), ha 200 évvel ezelőtt azt állítod, hogy az idő változása függ a távolságtól és sebességtől, szintúgy. Most hiszékeny szerencsétlennek titulálják sokan azokat akik hisznek abban, hogy van egy jelenleg mérhetetlen részecske/hullám/energia vagy bármi-tartomány amit pránának hívunk és képesek vagyunk egy szintén műszerekkel jelenleg mérhetetlen energia csőrendszerbe befókuszálni a testünkbe és másnak átadni - ezzel gyógyulást idézve elő. Hozzáteszem, nem egy ősi, primitívnek egyáltalán nem nevezhető hagyományban ez jelen van.
Szóval megfordítanám a kérdést: bizonyítsák a "szkeptikusok", hogy NEM létezik a prána, és NEM lehetséges befókuszálni a tudat erejével. Nyilván nem gondolom komolyan, hogy bárki vállalja ezt a kihívást. De miért kell akkor bárkinek vállalnia a másik oldalról, hogy bizonyítson? És ha senki senkinek nem akar bizonyítani, akkor miért nem lehet meghagyni a lehetőségét és nem piszkálni másoknak - ha úgy tetszik - a hitét. Ez nem személyesen neked szól természetesen, kedves András. Kollektíve nem látom jobbnak azokat a szkeptikusokat, akik bizonyítást szeretnének látni a prána gyógyító ereje mellett, és addig állítják, hogy ez márpedig nem létező, mint azokat akik vakon hisznek ebben a kamu tanban. A szkeptikusok nagy része - ezen a fórumon is jelen vannak - nem is igazán szkeptikus. Ugyanúgy hisznek, mint a nadisok: csak nem egy kézrátételes gyógyításban, hanem a tudomány jelenlegi állásában. A történelem során eddig ez utóbbi rengetegszer érvényét veszítette már, és rengetegszer bebizonyosodott, hogy a tudomány téved. Miért ne lenne ez most is így?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.28. 00:56

ultraszkeptikus írta: A történelem során eddig ez utóbbi rengetegszer érvényét veszítette már, és rengetegszer bebizonyosodott, hogy a tudomány téved. Miért ne lenne ez most is így?
Na pont ezért kell a bizonyíték. A tudomány jelenlegi állását nem kell bizonyítani, az már megtörtént. Aki meg akarja dönteni, az álljon elő a bizonyítékkal.

Persze megtehetik a nadisok, hogy csak szépen szektaként hisznek a maguk kis marhaságaiban, mondván, őnekik nem kell bizonyíték. De akkor maradnak szekta, akiket senki nem vesz komolyan.
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.03.28. 09:31

Szilágyi András írta: Na pont ezért kell a bizonyíték. A tudomány jelenlegi állását nem kell bizonyítani, az már megtörtént. Aki meg akarja dönteni, az álljon elő a bizonyítékkal.

Persze megtehetik a nadisok, hogy csak szépen szektaként hisznek a maguk kis marhaságaiban, mondván, őnekik nem kell bizonyíték. De akkor maradnak szekta, akiket senki nem vesz komolyan.
Vagy nem értetted az álláspontomat, vagy tévedsz: a tudomány jelenlegi állásában Te is csak hiszel. Mert tévedhet. Sokszor tévedett már, ez bizonyított. A teljes 19. század fizikáját cáfolta lényegében a 20. század. Ugyanez az orvostudománnyal, stb. Ezáltal bármi amit a tudomány akár cáfol, nem 100%-os bizonyíték a dolog ellen. Mindig csak azt jelenthetjük ki, hogy "a tudomány jelenlegi állása szerint", és ez erős feltételes mód.
Szekta? Ebben egyetértek. "Marhaság"? Na erről beszélek. Magas fokú harcművészetek mint a Karate és Kung-Fu összes ága, tibeti buddhizmus, védikus gyógyítás, akupunktúra: mind bizonyította már a chi/khi/prana/stb. létezését és kapcsolatát a fizikai testtel. Csak éppen nem tudományos módszerekkel. Ha ezt fájlalja a szkeptikus társaság... Ez nem fog változni. Az egyik ugyanis kiállta az idő próbáját, a másik még nem. De bármire is vagy ellen lelnek bizonyítékot a tudomány nevében, mindig ott lesz kétszeresen is a feltételes mód: "a tudomány jelen állása szerint" és "az adott körülmények között". Ha már szkepticizmus: én a tudománnyal szemben is szkeptikus vagyok. De a legtöbb szkeptikus úgy látom sajnos nem az. Hisznek a tévedhetetlenségében. Ezáltal számomra a szkeptikus társaságok ugyanolyan arrogáns szekták mint a pránanadi. Nélkülözik ugyanúgy a teljes objektivitást. Hogy mi ezzel a baj? Hogy ennek pont az ellenkezőjét állítják. Nyilván tisztelet a kivételnek, akinek nem inge ne vegye magára!
Őszintén kíváncsi vagyok a véleményekre szkeptikus oldalról, és kérem, senki ne vegye támadásnak, nagyon nem az a célom! :)
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.03.28. 09:36

Szilágyi András írta: Persze megtehetik a nadisok, hogy csak szépen szektaként hisznek a maguk kis marhaságaiban, mondván, őnekik nem kell bizonyíték. De akkor maradnak szekta, akiket senki nem vesz komolyan.
Ami azt illeti egyébként, sajnos nagyon sokan is komolyan veszik a pránanadit. :( Pont ez aggasztó szerintem. Mert hogy egyébként azok az ősi hagyományok, amik ezt a gyógymódot alkalmazzák, sokkal körültekintőbben bánnak vele. A nadisok kezében ez olyan szerintem kb, mint egy láncfűrész egy kisgyerek kezében.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.03.28. 10:59

ultraszkeptikus írta:Vagy nem értetted az álláspontomat, vagy tévedsz: a tudomány jelenlegi állásában Te is csak hiszel. Mert tévedhet. Sokszor tévedett már, ez bizonyított. A teljes 19. század fizikáját cáfolta lényegében a 20. század.
Te is a szokásos tudatlan laikus tévedésben élsz.
A XX. századi fizika NEM CÁFOLTA a XIX. század fizikáját, hanem csak PONTOSÍTOTTA és KIEGÉSZÍTETTE. A tudományban ugyanis vannak olyan ismeretek, amelyek igazságtartalmáról már elegendően sokszor meggyőződtek, így azokat örök időkig igaznak tekintjük (az maguk értelmezési tartományában). A speciális relativitáselmélet nem cáfolta a Newtoni mechanikát, hanem kiegészítette. (A mérnökök továbbra is newtoni egyenletekkel terveznek gépeket és épületeket.) Az általános relativitáselmélet nem cáfolta a Newton-féle gravitációt, hanem pontosította. (A NASA kutatói továbbra is a newtoni gravitációtörvénnyel számolják a bolygószondák pályáját.) A kvantumelektrodinamika nem cáfolta Maxwell elektrodinamikáját, hanem kibővítette. (Az elektromérnökök továbbra is maxwell-féle elektrodinamika alapján tervezik a kütyük áramköreit.)

Röviden: óriási nagy tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy az idézett érveléseddel áttételesen igazolni tudod azt a szemenszedett baromsághalmazt, amit a pránanadi meg a hasonló hazug csaló szekta az emberek becsapására és kifosztására összehord.

(Mellékesen: éppen a tudományos ismeretek már már örökérvényűvé vált része az, ami miatt a pránanadi állításai BIZTOSAN nem igazak.)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.28. 13:01

ultraszkeptikus írta: Magas fokú harcművészetek mint a Karate és Kung-Fu összes ága, tibeti buddhizmus, védikus gyógyítás, akupunktúra: mind bizonyította már a chi/khi/prana/stb. létezését és kapcsolatát a fizikai testtel. Csak éppen nem tudományos módszerekkel.
Másfajta bizonyítás márpedig nem létezik, csak tudományos módszerű bizonyítás.

A hozzászólásod amúgy eléggé fura. Mintha azt mondanád, hogy ha valami tudományosan bizonyítva van, akkor arról bizonyosan tudhatjuk, hogy téves, míg ha "nem tudományos" módszerrel van "bizonyítva" (??), akkor viszont az tutifix, hogy úgy van. Teljesen a feje tetejére állított, kifacsart gondolkodásod van.
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.03.28. 16:04

Rigel írta: Te is a szokásos tudatlan laikus tévedésben élsz.
A XX. századi fizika NEM CÁFOLTA a XIX. század fizikáját, hanem csak PONTOSÍTOTTA és KIEGÉSZÍTETTE.

Röviden: óriási nagy tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy az idézett érveléseddel áttételesen igazolni tudod azt a ", amit a pránanadi meg a hasonló hazug csaló szekta az emberek becsapására és kifosztására összehord.

(Mellékesen: éppen a tudományos ismeretek már már örökérvényűvé vált része az, ami miatt a pránanadi állításai BIZTOSAN nem igazak.)
Nem tartom magam laikusnak a témában tekintve egyetemi kvantumfizikai, illetve phd tanulmányaimat, melyek érintették ezen kívül az elektronika és a neurobiológia területét is. Csupán szűkszavúan fejtettem ki álláspontomat, és ezzel hagytam némi rést az érvelésemen - ügyesen kihasználtad; tökre örülök! Valóban, adom, hogy pontosította és kiterjesztette a 20. századi kvantumfizika a klasszikus fizika tételeit. Azon, hogy "lényegében cáfolta" azt értettem, miszerint szó szerint azt gondolta igen sok fizikus/tudós, hogy pl a Maxwell egyenletek pontosabb mérésekkel, a a tizedesjegyek pontosításával fognak majd teljes érvényt szerezni. Kiterjesztette, és ezzel cáfolta azt, miszerint a hiányosságok nem a mérés pontatlanságában vannak, hanem az elmélet csak bizonyos peremfeltételek mellett érvényes. A prána létezésére adott magyarázatok mindegyike kimondja, hogy jelenlegi mérési eszközeinkkel (még) nem mutatható ilyen módon ki. De nem is ez a lényeg.
Érvelésemmel nem igazolni kívántam a vitatott jelenség létezését, pusztán rávilágítani annak lehetséges létezésére, amire tudományos cáfolat tudtommal nem létezik, tekintve az előbb említett tételt. Ha tudsz ilyenről, és esetleg megosztanád, komolyan érdekelne. Sértéseid (pl "szemnszedett baromsághalmaz") ellenére, engem hajt a kíváncsiság, és reménykedem benne, hogy kapok tényleges bizonyosságot a dolog mellett vagy akár ellen.
Az állításod az örökérvényűségről pedig majd kiállja az idő próbáját - vagy nem. Ezt majd meglátjuk. Elképzelhetőnek tartom akár, hogy igazad lesz. Ami a tudomány tévedéseit illeti arra a fizikán kívül pedig ott van pl. az orvostudomány, ami szintén része ennek a témának.
Sajnálom, hogy olyan reakciókat vált ki az érvelésem, hogy "baromság" amit gondolok - mint említettem, annak ellenére, hogy nem vagyok laikus a témában, sőt: a tudományok területén szerzett jártasságom, és belső tapasztalataim a pránandiról igazán jól kiegészítik egymást. Egyébként nektek, kedves Sz. András és Riegel vannak közvetlen, belső tapasztalataitok a pránandiról, hamár a tudományos megközelítést ilyen nagyra tartjátok (ez utóbbit nem pejoratívan értem, ne értsétek félre, kérlek).
Sajnos ezzel a stílussal egyébként nem tudok mit kezdeni. Köszönöm a válaszaitokat előre és utólag is, szerintem máshol folytatom a kutatást.
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.03.28. 16:16

Szilágyi András írta: Másfajta bizonyítás márpedig nem létezik, csak tudományos módszerű bizonyítás.

A hozzászólásod amúgy eléggé fura. Mintha azt mondanád, hogy ha valami tudományosan bizonyítva van, akkor arról bizonyosan tudhatjuk, hogy téves, míg ha "nem tudományos" módszerrel van "bizonyítva" (??), akkor viszont az tutifix, hogy úgy van. Teljesen a feje tetejére állított, kifacsart gondolkodásod van.
Márpedig létezik másfajta bizonyítás, mint a tudományos megközelítés... Nem is értem ezt a dogmát, reméltem, hogy ennél azért kifinomultabb érveléssel találkozom, ezért is válaszoltam felvetéseidre.

Másrészt félreértesz: nem azt mondom, hogy a "nem tudományos" módszerrel való bizonyítás tutifix, hanem hogy a tudományos nem az. Olyat amit te írtál, soha nem állítottam. Ez a két állítás merőben eltérő. Sajnos úgy érzem, nem megérteni szeretnél, hanem kiforgatni szavaimat. Kíváncsi lennék személyesen is bátorságodra!

Köszönöm neked is az érdemi vitát és véleménycserét, sajnos zsákutcába futottam, és sok előítéletbe. Ezzel nem tudok vitába szállni. Egy dologgal tudok szolgálni érdemben: a Pránanadi(R) eredetének cáfolására tonnányi információt gyűjtöttem, átverés, ezeket szívesen megosztom. Az elv működése mellett (prána/chi létezése és fókuszálása) viszont van sok saját pozitív tapasztom van: a pránandin kívül, mint említettem harcművészetek, keleti gyógymódok, stb. Arra, hogy ez nem létezhet, és egy mese az egész, amit keleti hagyományok évezredek óta cipelnek, semmilyen bizonyítékra nem leltem.

Ha az előbbi irányba folytatódik a vita, sajnos kiszállok, és sok sikert kívánok nektek a továbbiakban!
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.03.28. 17:44

ultraszkeptikus írta:Egyébként nektek, kedves Sz. András és Riegel vannak közvetlen, belső tapasztalataitok a pránandiról, hamár a tudományos megközelítést ilyen nagyra tartjátok (ez utóbbit nem pejoratívan értem, ne értsétek félre, kérlek).
A pránanadiról nincsen. Minden szerénytelenség nélkül mondhatom, hogy vagyok annyira intelligens, hogy első látásra észreveszem a csalásokat és átveréseket. Így aztán nem ugrok bele ilyen nyilvánvaló szemfényvesztésekbe.

A természettudományról, a valóság és az idegrendszer működéséről viszont vannak belső tapasztalataim.
Azt kell tudni a valóságról, hogy nagyon aprólékosan részletgazdag és nagyon bonyolult. Hogy egy biológiai idegrendszer ebben a valóságban realtime működőképes lehessen, el kell érni, hogy ne vesszen el a részletekben. Ezt számos evolúciósan "bedrótozott" algoritmus teszi lehetővé. Az egyik például a dolgok "kategorizálása", azaz hogy nem jegyezzük meg az összes egyedi tárgy minden egyedi jellemvonását az utolsó karcolásig bezárólag, hanem a kezelés megkönnyítése érdekében nagy összefoglaló kategóriákba (kutya, szék, villamos, légy stb.) vonjuk össze a dolgok azon csoportjait, amelyek jellemző vonásaikban eléggé hasonlítanak. Érdekes tény ehhez, hogy a békák például annyira leegyszerűsítik kategorizálással a valóságot, hogy bármely a látóterükben gyorsan mozgó objektumot az "étel" kategóriába sorolnak, és a reflexszerű elkapó-műveleteket kiválthatja bármi pici gyorsan mozgó dolog. Tehát például a békák még a "légy" és a "szitakötő" kategóriák megkülönböztetésével sem foglalkoznak, ugyanis az elfogyasztás szempontjából ez a megkülönböztetés lényegtelen, az idegrendszeri számítások szempontjából viszont értékes "processzoridőt" foglalna le.
Ugyanez a helyzet a történések idegrendszeri kezelésével. Ahhoz, hogy a tapasztalt történéseket realtime kezelni lehessen, valami módon egyszerűsíteni kell a részletgazdag valóság egyedi eseményeit. Ehhez az idegrendszerben bedrótozott "összefüggéskereső" modulok alakultak ki. Ugyanis ha az idegrendszer megtalálja a szabályt, ami a jelenség működésében szerepet játszik, akkor nem kell minden egyes esetet az összes részletével együtt megjegyeznie, és adott szorult helyzetben visszaidéznie és kiválasztania az egyedileg memorizált precedensek tengeréből az éppen szükségeset, elég csak a szabályt felidéznie és egy belső modellen alkalmazva megoldást találnia az aktuális helyzetre. Annyira mélyen a biológiai idegrendszerekbe épült ez az összefüggés-keresés, hogy még az ember esetében is ösztönösnek vehetjük. Ösztönösen összefüggéseket keresünk bármi dolog, tény vagy esemény rendszerében, annyira erős ez az ösztön, hogy még ott is összefüggéseket "találunk", ahol valójában nincsen. Az evolúció szempontjából ezek a hibás működések elfogadható ár volt ahhoz, hogy az összes többi esetben kiváló, gyors, az egyedet megóvni képes heurisztikus algoritmusok jöhettek létre az idegrendszerben.
Na tehát, ha valaki nem tud arról, hogy egy hibára is hajlamos ösztönös összefüggés-kereső modul működik a fejében, az nagyon könnyen fog nemlétező összefüggéseket találni. Tulajdonképpen az őseink összes hiedelme, babonája, világmagyarázata pont ilyen "felismert" hamis összefüggés. (Igen. Ide tartozik a chi-től kezdve a feng-shui-in át az összes távolkeleti ostobaság is.) Egyetlen dolog óvhat meg minket attól, hogy a "felismert" összefüggések hamisak legyenek, ha azokat objektíve megvizsgáljuk mindenféle előítélet nélkül a tiszta logika könyörtelen használatával. Ezidáig egy ilyen rendszer jött létre, amely a beépített kontrolljai folytán képes a hamis összefüggéseket elválasztani az igaz összefüggésektől: ez a tudományos módszer.

Nincsen másik módszer, ami megvédene minket a hamis összefüggésektől. Ez ilyen egyszerű. Ha tehát valamiről ki szeretnénk deríteni, hogy valóban a valóság része, és igaz összefüggés, akkor nincs mese: meg kell vizsgálni tudományosan. A pránanadit tudományosan vizsgálva pedig az a szomorú végkövetkeztetés, hogy az nem más, mint ostobaságok és hamis összefüggések zavaros halmaza. Az az egy szerencséje, hogy az emberi szervezet van annyira bonyolult, hogy lehetetlen benne minden folyamatot visszavezetni az alapvető természettudományos törvényekre, így aztán bárki "hamis igazolást" kaphat a "hamis összefüggések" gyakorlati alkalmazására.
0 x

ultraszkeptikus
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.04.29. 17:19

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ultraszkeptikus » 2016.03.28. 19:45

Rigel írta:Tulajdonképpen az őseink összes hiedelme, babonája, világmagyarázata pont ilyen "felismert" hamis összefüggés. (Igen. Ide tartozik a chi-től kezdve a feng-shui-in át az összes távolkeleti ostobaság is.) Egyetlen dolog óvhat meg minket attól, hogy a "felismert" összefüggések hamisak legyenek, ha azokat objektíve megvizsgáljuk mindenféle előítélet nélkül a tiszta logika könyörtelen használatával. Ezidáig egy ilyen rendszer jött létre, amely a beépített kontrolljai folytán képes a hamis összefüggéseket elválasztani az igaz összefüggésektől: ez a tudományos módszer.
Nem mondom, hogy a régi hiedelmek között nincs olyan, ami alátámasztja a fenti teóriát. De akad jó sok kivétel. Amennyiben tanulmányoztad volna pl a buddhizmus módszereit eleve nem tennél ilyen felelőtlen kijelentéseket. Ugyanis annak van több módszere is a könyörtelen logikával való bánásmódra, és annak a segítségével a valótlanság halmazát felépítő általad is leírt hamis érzékelések kiszűrésére.
És ismét ostobaságként említesz olyan dolgokat, amikről jól láthatóan fingod sincsen... A keleti gyógymódok sokkal kifinomultabb méréseket, és módszereket használnak a gyógyításra, képesek előre jelezni és kiszűrni olyan dolgokat is primitívnek titulált módszerekkel, amiket a legkorszerűbb orvosdiagnosztikai gépekkel képesek csak feltárni a modern orvostudományban.

Egy szó mint száz: objektivitásról beszélsz (társaiddal együtt), de elvből utasítod el a megismerését az érem másik oldalának, és kijelentesz olyan dolgokat, amik ezen tudás hiányában valótlanságok. Ez nem szkepticizmus. Ez tudományos elvakultság, szűklátókörűség némi arroganciával vegyítve. Kár volt annyit tanulni, nem kerülsz közelebb az igazság megismeréséhez ilyen módszerekkel. Van erre keleten egy jó kifejezés a nagy Keleten, buddhista körökben gyakran használják is, amivel az ilyen gondolkodásmódot jellemzik: egy barom vagy. És bár sok dolgot tudsz és alkalmazol a tudományból, ez nem változtat ezen. Sajnos lesüllyedtem erre a szintre én is, dehát mit tehet az ember, amikor lerángatják. De ügyesen kimagyarázod, hogy fingod sincsen arról a dologról ami ellen érvelsz. Hajrá Srácok, így tovább! Sajnos ezt így nem tudom folytatni. Ha ez volt a cél, tök jó, örülök a sikerednek!
0 x

Válasz küldése