Pránanadi

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2013.10.25. 09:16

@Neverman (72791):

Azert azon gondolkozzal el , hogy valaki milliardos lesz azt hirdetve , hogy energiaval kezelve orokeletu az ember .
Megbetegszik.
Fiatalon: 53 evesen.
A leghiresebb -energiagyogyaszattal szintén hatalmas mennyisegu penzt beszedett- tanitvanyai es hivoi a vilag minden reszerol
kuldtek szamara azt a hires gyogyito energiat es ennek ellenere az aranyboci meghalt tudogyusziban.
53 eves koraban .

En azon tokolodok : ha tenyleg at akart menni a fejlettebb "letbe" , ha direkt bujt ki a borebol , mint hirdetik a hivok es a feleseg , akkor miert csufolta ugy meg sajat tanitasait , hogy ma mar gyogyithato kozonseges tudogyulladasban , tobb honapos szenvedes utan hunyt el?
En a kepessegeit birtokolva rendeztem volna egy szep unnepet , mosolyogva adieu-t integetve egy jelkepes ravatalrol es valami auras kis kacsintassal , korulottem bogo tanitvanyaim szeme elott , folemelkedtem volna a "mennyekbe"... mar csak azert is , hogy a tanitasaimnak es az uzletnek ne artsak ....
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára bekukk 2013.10.25. 10:02-kor.
0 x

Neverman
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.10.25. 07:59

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Neverman » 2013.10.25. 09:16

@bekukk (72793):


eszem ágában sincs beíratkozni egy ilyen marhaságra. én amint írtam, nős vagyok, az említett hölgy nem a menyasszonyom... én utána olvastam enneik a hókuszpókusznak, egy szektás pénzlenyúlásnak tartom, ahol ráadásul elhitetik a hívekkel, hogy ez ingyenes, mert annyit adsz amennyit gondolsz, de azért persze mindenki tudja, hogy mennyit "illik" meg mennyit "szoktak" adni. ennek a lánynak az életére ez az egész már olyan szinten rátelepedett, hogy az már aggasztó. igazából ő jól érzi magát tőle, rengeteg önbizalmat adott neki (bár az önbizalom sokszor inkább arroganciába csap át, különösen ha drága nadiról van szó), tehát első pillantásra akár hasznosnak is tűnhet. de nem az. nagyon nem...
0 x

Neverman
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.10.25. 07:59

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Neverman » 2013.10.25. 09:18

@bekukk (72794):

szerintem nem olvastad el figyelmesen amit írtam. én gyűlölöm ezt a pránanadi baromságot, egy szektás őrületnek tartom és egyetlen sort sem írtam róla pozitív értelemben. talán nem fogalmaztam túl egyértelműen...
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2013.10.25. 09:36

@Neverman (72791):
milyen ember az, aki a szerlme helyett ezt a hókuszpókuszt választja?
Megtévesztett. De ha már "milyen emberezünk", te véletlen nem csaltad a feleséged vele? Nem mintha bármi közünk lenne hozzá, csak, ha már másokról így beszélsz/ítélkezel... érted.
vége lett a kapcsolatunknak, és azóta csak az van bennem, hogy miként lehetne őt ezektől megszabadítani?
Nem hiszem, hogy bárhogy is lehetne.
0 x

Neverman
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.10.25. 07:59

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Neverman » 2013.10.25. 11:29

@Mojjo (72797):


igen, igazad van, nem kellett volna ítélkeznem. és abban is, hogy én sem vagyok makulátlan, még csak tisztességes sem. mindezek ellenére itt most arról van szó, hogy igenis aggódom érte, mert szerintem nagyon komolyan befolyásloják ezek az emberek. jó szándékkal, nyereségvágyból, ostobaságból, ki tudja. de hatással vannak/voltak rá, és ezáltal az én sorsomra is. (csak zárójelben teszem hozzá, hogy nekem csak jót tettek, segítettek megtalálnom a helyes utat, bár azt hiszem ezt nélkülük is már megtaláltam, csak így könnyeb volt lépni...)
0 x

Libelle
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.11.01. 11:47

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Libelle » 2013.11.01. 12:56

A hozzászólásokat olvasgatva elgondolkodtam azon, hogy a mai világ mennyire tele van kapzsisággal, képmutatással, hazugsággal és hiszékenységgel. Paradox módon minél többet tanul az ember, annál inkább rájön, hogy mennyire keveset tud, és annál távolabb kerül az igazságtól.
A különféle new age-es irányzatokkal csak az a baj, hogy képesek annyira összezavarni az embert, hogy sokszor évekbe telik, mire kibogozza a dolgokat. Hit nélkül nagyon nehéz élni... de kinek vagy minek higgyünk, amikor minden relatív? Kedvencem az a példa, amikor felkapnak egy-egy ételt, táplálékkiegészítőt a médiában, hogy az milyen egészséges, teljesen kitisztítja a szervezetet, meggyógyulnak tőle a rákos betegek, stb. Később aztán valahogy elterjed, hogy nem is annyira hasznos az, sőt valójában méreg, és a rendszeres fogyasztása degeneratív elváltozásokat okoz... Össze-vissza hülyítik az embert mindenfélével, a végén pedig már semmit nem merünk majd enni.
Ami a különböző tanításokat és alternatív gyógymódokat illeti, ki tudhatná megmondani, mi az igazság? Nyilván mindegyikben van valami, bizonyos embereknél működik is, de nem kivétel nélkül, minden esetben. Szerintem manapság az jelenti a legnagyobb kihívást, hogy a rengeteg információ és a sok hazugság közül ki tudjuk válogatni az értékes dolgokat. Végső soron nem is az a kérdés, hogy az adott tanítás éppen mennyire divatos, vagy hogy az utolsó betűig hihető és bizonyítható legyen, hanem az, hogy amit igazságként elfogadunk, valóban a javunkat szolgálja-e HOSSZÚ TÁVON. Sajnos sok esetben mi sem tudjuk, mi a jó számunkra, és csak úgy jövünk rá, ha először megtapasztaljuk, mi a nem jó.
A Pránanadi módszere nem új keletű dolog. Már a 18. században is divat volt pénzért "beavatásokat" és a különböző fokozatokkal együtt járó címeket venni, csak az akkori emberek nem Petrezselyem mesterhez, hanem szabadkőműves és illuminátus társaságokba jártak a "titkos tudásért". Akinek volt pénze, befolyása, sokra vihette, de a teljes rendszert csak az látta át igazán, aki az egészet kiagyalta (de szerintem később már az sem).
Tényleg jobb lenne az ember pusztán attól, hogy mondjuk 5-ös szintű nadis? Mitől más ő, mint egy olyan valaki, aki nem érdeklődik az ezotéria iránt, csak éli az életét, és lelkiismeretesen végzi a dolgát? Spirituálisan fejlettebb? Egyáltalán van értelme spirituális fejlettségről beszélni? Kinek fontos ez?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.01. 13:42

@Libelle (73169):
Nyilván mindegyikben van valami, bizonyos embereknél működik is, de nem kivétel nélkül, minden esetben.


Nem, nagyon sok esetben biztosan nincs semmi, abszolute hatastalan, meg jo, ha nem artalmas.
Szerintem manapság az jelenti a legnagyobb kihívást, hogy a rengeteg információ és a sok hazugság közül ki tudjuk válogatni az értékes dolgokat.
Nem nehez, egy jo gimnaziumi tananyag-ismeret, es jozan paraszti esz elegendo hozza.
Kerdezni kell (magadtol): mi az alapja, mi bizonyitja, hogyan talaltak ki?
Azutan ellenorizni, osszevetni a kozepiskolai ismeretekkel a valaszokat (mar ha egyaltalan vannak).

Ha nincs valasz, vagy ellentetes azzzal, amit kozepisklaban tanultal, akkor szolaljon meg a veszcsengo.

Ez jo iranytu.

Azt is erdemes vegiggondolni, mi lenne a kovetkezmenye annak, ha igaz lenne az allitas. Ha egy-ket lepesben keptelenseghez, az eddigi tapasztalatokkal ellentetes koivetkezteteshez jutsz, akkor szolaljon meg a veszcsengo.

Ez is jo iranytu.

Ha szol a veszcsengo, akkor erdemes komolyabban utanaolvasni. Ha angolul is olvasol, hatalmas elonyod van. Beriod a keresobe a vizsgalando allitast es melle a quack vagy a scam szot... ott talalt informacio (vagy annak hianya) segit eligazodni.

Vegul erdemes a google trends-re is ranezni. Peldaul a pranaandi eseten:
http://www.google.com/trends/explore#q=prananadi
azt latjuk, hogy 2006-ban bukkant fel a semmibol, es a keresesek csak Magyarorszagrol es kisebb mertekben Romaniabol erkeznek ra.
Ez egy magyar talalmany. Pedig azt hirdetik rola, hogy tibeti modszer... hazugsag.
0 x

imre25
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.12. 11:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: imre25 » 2013.11.14. 22:44

Neverman

Sajna nem tudsz semmit tenni ellene, el kell engedned. Hátha egyszer magától rájönn.
Én is ezt tapasztaltam.
Csak nekem egyik rokonomat szipolyozta be ez az egész.
Ő is védi nagyon őket, minden úgy van ahogy ők mondják, ha ellentmondasz akkor már agresszíven fújja a magáét.
ha meghal egy rokon, akkor a karma miatt hat meg szenvedéssel meg ilyenek.
én személy szerint jobbnak láttam, ahogy te is, végleg elfelejteni az ilyen embert.
hátha egyszer tán rájönn, hogy a saját rokonát dobta miattuk.
mert gondolom olyasmit is mondanak nekik, hogy aki nem hisz benne, azon embereket kerüljék, mert negatív hatással vannak rájuk.
különben miért szakít meg vki hosszú évek óta fennálló rokoni viszonyt
csak azért mert a másik ember nem hisz ezen dolgokba, vagy mert másképp gondolkodik erről

ja és még valami, bele se gondolok mennyi pénzt hagyott már a kezelőbe, sztem már elérte az 1 milliót.
persze neki is mondták hogy általában 4-5 eft ot szoktak adni, meg ha tud menjen heti 3szor, mert csak akkor használ ill. ennyi kezelésre szüksége van jelenelg
0 x

makai1
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.11.10. 10:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: makai1 » 2013.11.17. 17:00

@mimindannyian (60931):
Két könyv:
Makai Mihály: Megáll az ész? A racionális modell és korlátai (Magyar Könyvklub 2001)
Makai Mihály: Merre vagy szellem napvilága? (Typotex kiadó, 2004)
Nem tudom, hogy kaphatóak-e? :D
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2013.11.19. 06:39

@makai1 (74062):
Ezek miert lettek ide linkelve ? Mi koze ezeknek a prananadihoz? Elmagyaraznad? Koszonet.
Iroja vagy ezeknek a konyveknek ?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.11.19. 18:01

A Pránanadi történetéből:
... "A 1990 júniusáig huszonegy beavatáson esett át, ami már felhatalmazta önálló gyógyításra is.

1991 márciusában arra gondolt, hogy Európában az emberek nagy hasznát vennék ennek a tudásnak ezért a vezető apát elé járult és elmondta a tudás átadásával kapcsolatos terveit. Az apát hallani sem akart róla, kérésével többször is kudarcot vallott.

Ekkor következett a Dalai Láma nyitása Nyugat felé. Így megkapta az engedélyt hogy terjeszthesse a tanításait, de előtte le kellet tennie a lámák esküjét. Ezután kezdődött meg a felkészítés arra hogyan és mit adhat át. Megkapta a tradíciós avatási szertartások menetét, elhozhatta a féltve őrzött távgyógyítás szimbólumait.

Indulása előtt esküt tett, hogy tisztán megőrzi a jeleket, a szertartások tisztaságát, és nem csatlakozik semmilyen energetikai ágazathoz. Először szülőhazájában, Németországban szervezett tanfolyamot, de a csekély érdeklődés miatt Amerikában próbált később újra szerencsét. Itt nagyobb volt az érdeklődés a misztikum és az általa tanított dolgok iránt. Később tanítványai kérésére több Európai országban is megkezdte tanításait.

1991 novemberében kezdte és 1993 május 28.-ig 8 országban járt és 38 embert avatott a tan mesterévé, melynek amerikai neve New Method lett (mely Magyarországon a Pránanadi nevet kapta). Utána visszatért Tibetbe, és még háromszor látogatott el nyugatra majd végleg visszatért a kolostorba. 1994 október 11.-én saját elhatározásából kilépett testéből, elhagyva a fizikai lét korlátait, hogy jobban tudja segíteni a tanítványait."
( http://ezo.co.hu/index.php?id=72 )
(Kiemelés tőlem.) Hm?
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2013.11.19. 19:59

@Popula(c)tion (74160):
Tudtad , hogy a prananadisok szerint a Fold szivcsakraja a Pilisben van?

Amikor a Dalai Lama Mo-t latogatta , fel is tettek neki a kerdest. Jot vihogott
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.11.19. 20:38

0 x

Totykesz
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.11.23. 08:42

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Totykesz » 2013.11.23. 09:03

Sziasztok! Segítséget,tanácsot szeretnék tőletek kérni,mert nagyon magamra és a jelenlegi helyzetemre ismertem jópár hozzászólás alapján.

Megismerkedtem egy lánnyal,akire egytől egyig ráillenek az itt már említett,vitatott jellemzők és tulajdonságok. Szintén nadis és számomra úgy érzem, egyre inkább elfogadhatatlan ez a spirituális fanatizmus és az hogy ha ezzel kapcsolatban kétségeim vannak és az igazát firtatom,akkor alattomos harag és makacsság lesz rajta úrrá,s csakis neki lehet igaza,s valahol burkoltan hülyének is nézi a rajta kivül állókat.
Ahogyan az is elfogadhatatlan számomra,hogy van olyan amiről nem beszélhet,van olyan ahova nem mehetek el vele,vannak olyan tárgyak,papírok amit nem láthatok. Az állandó titkolózás (szerintem pénzügyi dolgok is hogy mennyit fizet ő erre)
Az utaztatásról,reinkarnációról már nem is beszélve.
Állítólag ő utazott és meglátott valamit az előző életéből és azóta rájött miért és mitől van egy adott problémája,de ezt le kell küzdenie meg ilyen hasonló baromságokkal bombáz,miközben ő már majdnem sír.
Egyszóval nem tudok azonosulni azzal az elvontsággal és már már kábító hatású dumával,elvekkel amikben ők hisznek.

Azthiszem ez az emberi tulajdonságaira,magára az egyéniségre is nagyon rossz hatással van ahogyan halad előre és bele egyre mélyebben ebbe az egészbe.

Egyértelműen kinyilvánítja,hogy ez őhozzá tartozik,és ezt el kell fogadnia annak aki vele együtt van.

Én teljesen más életszemléletet élek, az egész családom és én is keresztény vagyon,ő ezt úgymond megtűri,de valahol lenézi,mert ő budhista ...nem tudom mit csináljak.

Megváltoztatni nem akarom,teljességgel lehetetlen lenne,nameg annyi energiám nincs,hogy az időm is erre pazaroljam,hátha megváltozik és a valódi énjének,kapcsolatának,munkájának,jövőjének él.

Elkeserítő az a tudat is,hogy egy kapcsolatnak emiatt kell végeszakadnia,mert mint ember tudom nem lenne rossz,csakhát ez a szektába illő tulajdonság és valamiféle megszállottság megfertőzte de nagyon,amit tudom,hogy hosszú távon nem tudnék összeegyeztetni az életemmel és a párkapcsolati igényeimmel.

Szóval aki találkozott már ilyesmivel,vagy van tanácsa,írja le bátran. :cry:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.11.23. 09:23

@Totykesz (74278):
Elkeserítő az a tudat is,hogy egy kapcsolatnak emiatt kell végeszakadnia,mert mint ember tudom nem lenne rossz,csakhát...
Teljesen érhető a problémád, és egyáltalán ne hidd, hogy ez egy apróság, a kapcsolatnak "csak" emiatt kell végeszakadnia. A legtöbb kapcsolat ilyen jellegű lelki eltérések miatt feneklik meg, létre se jön, vagy épp megszakad. Ha csak a külső számítana, elég szimplán mennének a dolgok, kb. úgy, mint az állatoknál.

Ismerd fel, hogy ez a helyzet, hogy ti. kilátástalannak látsz egy kapcsolatot ilyen világnézeti eltérések miatt, arról árulkodik, hogy mennyire fontosak számodra a lelki tartalmak. Ez pedig nagyon jó. Sokkal jobb, ha még idejekorán ez megvilágosodik előtted, és a kisebb fájdalommal járó külön utat választod, mintsem, hogy legyintesz a dologra, aztán később mindenféle magyarázat nélkül borítasz asztalt.

Ami pedig ezt a nadis őrültséget illeti, ne gondold, hogy ez a tan a hibás. Aki ennyire bele tudja magát keverni, és ennyire áldozatává válik, abban előtte is megvolt a fogékonyság az ilyen hamis világértelmezésekre. Ha nem a nadi miatt, akkor más miatt különböztetek volna össze. A nadi csak gyorsan felszínre hozta azt az eltérő gondolkodási sémákból (vagy épp azok hiányából) eredő árkot, ami amúgy is megvolt.

Vedd továbbá észre ezen fényében, hogy amikor azt mondod, hogy "mint ember tudom nem lenne rossz", akkor egy fantáziádról beszélsz. Te képes vagy elképzelni őt olyannak, akivel szót értenél, és kialakulna a számodra fontos lelki kötelék. De ez nem ő. Igazából nem iránta érzel vonzalmat, hanem az őróla alkotott fantáziaképedbe vagy szerelmes. Ha valakit nem azért szeretsz, mert olyan, amilyen, hanem azért, amilyennek te látni szeretnéd, akkor garantált a kudarc.

Gondolkozz el ezen, és ismerd fel, hogy csak egy álmod veszted el, ha befejezed a kapcsolatot, viszont megnyered a lehetőséget, hogy egy hozzád illőt találj. Ha viszont tovább erőlteted, akkor a róla szőtt álmod is el fog veszni (csak később), csalódni fogsz, magadban is ellentmondást keltesz (miért csináltam ezt, ha láttam, hogy nem nekem való?) és az időd is elvesztegetted.

Próbáld ezt elfogulatlan külső szemlélőként látni, s egyszerűbb lesz a döntés.
0 x

Totykesz
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.11.23. 08:42

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Totykesz » 2013.11.23. 09:41

@mimindannyian (74279):

Egyértelmű,hogy a velük egyet nem értőket kizárják egy idő után az életükből,ezt ő is sugallta idáig. Csupán a próbálkozás miatt és annak tudatában voltam eddig is vele,hogy hátha megszokom ezt az őrült spirituális baromságot ami Tibetben a hegyek közt még elmegy,de egy civilizált társadalomban és abban élő ember számára már teljesen idegen és elfogadhatatlan.
(Gyertyát éget állandóan,tele mindenféle szimbólummal a lakás)

Tényleg úgy érzem magam néha,ahogy egyre jobban megismerem,mintha egy fanatikus sámánt vagy varázslót ismernék,aki olyan természetfeletti akaraterővel meg tudással bír,ami,aki a későbbiekben még önmaga ellen,de ellenem is fordulhat,ez az egyik. A másik hogy egyszerűen nem tudom felfogni mivel ejtik transzba ennyire ,egy életre ezeket az embereket ,illetve mi az ami ennyire motiválja őket,hogy képesek elriasztani,elidegenülni az emberektől és a saját vérüktől vagy párjuktól is .

Ez nagyon veszélyes,szerintem még veszélyesebb mint valami narkotikum.

Kétségbe nem esek,de azért szomorú vagyok,hogy látom a végét annak ami még igazán el sem kezdődött és ezt el kell mondanom neki.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2013.11.23. 19:07

@Totykesz (74278):
Nekem nem volt ezoterikus életszemléletű párom. Néhány ezoterikus összefüggést én is valósnak látok. De van barátnőm és rokonom, aki már nekem is az agyamra megy a hiedelmeivel meg a szerencse- vagy pénzbevonzó tárgyacskáival, jósnőhöz járásával, feng-shui lakberendezéssel stb.. Tudod az a kategória a rettegve toporzékol, hogy vedd le a cicás képet arról a falról ,mert az nagyon rossz emiatt meg amiatt... Még ismerősben is idegesítő, ha te nem bírod, akkor egy idő után az agyadra fog menni ,és nem tudod majd tisztelni és szeretni sem.
0 x

imre25
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.12. 11:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: imre25 » 2013.11.25. 08:53

Totykesz

Én azt tudom mondani neked teljesen őszintén, hogy ne erőltesd tovább.
És utána megtalálod azt a lányt aki tényleg hozzád való.
Semmit nem fogsz tudni tenni, nem fogod tudni megváltoztatni a véleményét, de lehet nem is kell.
Nem kifejezetten a nadi tehet róla hogy ilyen, hanem ő eleve lelkileg gyengébb ember volt mindig, ebbe a dologba belekapaszkodott nagyon és szabadulni már nem fog belőle.

Én rokonságomba valaki 30 év után rokoni kapcsolatot szakított meg, biztos vagyok benne, hogy ott azt mondták utaztatás során ( előző életében) hogy ezen emberek( vagyis mi) negatív hatással vagyunk rá, meg ilyesmi.
Emiatt írtam, hidd el nincs értelme erőltetni a dolgot vele.
mert úgyis így fogsz járni mint mi 30 év után a rokonnal, ha te nem, egy idő után ő fog elhagyni téged.

Hogy mennyit fizethetett már ki rengeteget: rokonom heti 3 szor jár 3*4000FT/ hét , szorozd meg 1 évvel , de már hosszabb ideje jár oda.
Sokan milliókat hagynak ott egy évben.
0 x

Totykesz
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.11.23. 08:42

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Totykesz » 2013.11.25. 18:32

Köszönöm a hozzászólásokat!

A baj még az,hogy egyre inkább tisztában vagyok ezzel a humbukkal és tudom hogy ő is csinálja,rajta is csinálják,ő is fizet valakiknek meg neki is fizetnek ezért...valami szintek szerint ő is jár , hozzá is járnak. Természetesen hihetetlen ellenállásba ütközök ha próbálom arról meggyőzni,hogy ne merüljön ebbe bele ennyire,mert hosszu távon az agyamra megy,erre az a válasz általában,hogy ne én mondjam meg,hogy ő mit csináljon,majd ő eldönti,illetve finoman hülyének néz,fogalmam sincs róla mi is ez...ezt vágja a fejemhez.

Furcsaság az egészben,hogy előtte azt sem tudtam mi ez a nadi,laikus voltam és naív,aztán próbálok már hetek óta mindkét oldalról tájékozódni és ugyanide jutok vissza,miszerint egy őrületes káros baromság fanatizmusra hajlamos embereknél. Azt nem vitatom hogy placebo hatása egy ilyen energiaátadásnak nevezett hülyeségnek tuti van és a betegeken segíthet átmenetileg a tudat,hogy jobban van,de amikor ez az egész ennyire megszállottsággal párosul és beleeszi magát az illető életébe és egyéniségébe az évek sora alatt,az már brutális.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.11.25. 18:56

@Totykesz (74358):
a válasz általában,hogy ne én mondjam meg,hogy ő mit csináljon,majd ő eldönti,illetve finoman hülyének néz
Ez nem kapcsolat, csak a láncaid veszítheted.
0 x

imre25
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.12. 11:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: imre25 » 2013.11.25. 22:13

igen valóban ez a lényege Totykesz.
Hogy akik odajárnak elhiszik azt hogy a kézrátétel segít neki, pedig nem így van, nem amiatt gyógyul meg valaki.
Hanem mert az agya elhiszi azt a dolgot, hogy ez valóban segít neki és mivel pozitívan kezd gondolkodni, így meggyógyul, vagyis a test gyógyítja magát.

Az ha valaki ebbe már fanatikus az tényleg gáz.
én biztos szakítanék vele és keresnék magamnak másik barátnőd.
de ez csak a te döntésed, hogy meddig írod mellette, ha neked így jó , akkor akár egész életedre vele lehetsz, de szerintem ez már nem fog működni kettőtök között emiatt.
0 x

Balee
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.11.27. 13:00

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Balee » 2013.11.27. 13:10

@Totykesz (74278):
Sziasztok!

Szó szerint ugyanez a problémám nekem is a jelenlegi párommal.
Szinte beleborzongtam amikor olvastam a sorokat, mert a reakciók, a magyarázatok...mind ugyanaz az én esetemben is.
Sajnos nem nagyon tudok mit kezdeni ezzel a dologgal én sem.
Én annyiban árnyalnám a képet, hogy szerintem vannak dolgok amelyek működnek ebben a rendszerben, tényleg lehet vele gyógyítani, kezelni betegségeket.
Az viszont tény, hogy az egésznek van egy szekta jellege és egy idő után a gyakorló elveszíti a kapcsolatot a jelen életével, a minket körülvevő világgal és az "átlagos" emberekkel. Ezt a fajta lenézést már én tapasztaltam sajnos.
A csonthajlítós dolgot itt nézhetitek meg:
http://www.vntv.hu/vivanaturavideo.php? ... 7#comments
Kíváncsi lennék a véleményetekre.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.11.27. 13:52

@Balee (74404): Trükknek is gyenge. (Többieknek: a 25-ödik percnél van, sikerült véletlen megtalálnom, mert amúgy kibírhatatlan műsor.)
0 x

Totykesz
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.11.23. 08:42

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Totykesz » 2013.11.27. 14:58

Ez olyan mint a drog! Legálisan haszna csak a végső fájdalom csillapításában van,amúgy káros,függőséget okoz és tiltott. Kár hogy ezek a korcsosult mlm rendszerű hitvallások nincsenek betiltva. Ezt szerintem a buddhizmussal és a keleti kultúrával,hittel keverni óriási szélhámosság.

Azt még meg merem kockáztatni,hogy valamiféle tudatmódosító anyagot is használnak ehhez,csak éppen kívülálló nem tud róla,hiszen ennyire nem fordulhat be valaki ,csak valami anyagtól,aztán az attól jövő hallucinációktól és félelmektől szerzett komplexustól és fanatizmustól.

Ezt a kialakult hamis elmét és világnézetet használják ki azok akik ebben üzletet látnak. Vannak akik erre vállalkozást építenek ma már. Aztán ha ez netán párosul egy olyan hajlandósággal is,ami miatt könnyen átadja magát az illető egy ilyen spirituális életnek és ő is hisz benne,na akkor teljes a káosz.

Ezt vizsgálni kéne de sürgősen valamelyik hatóságnak,mert óriási károkat okoznak vele emberekben,családokban,életekben,na és anyagilag is...
0 x

Balee
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.11.27. 13:00

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Balee » 2013.11.27. 16:36

@mimindannyian (74405):
Ok, legyen trükk, de akkor hogyan csinálja szerinted?
Valami miatt ennyire laza a csontozata vagy az izületei?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.27. 17:09

@Balee (74407): Probald ki, neked is menni fog, ne csak oldalra, hanem kicsit felfele is hajlitsd, igy egeszen derekszogig sikerult "hajlitani" masodik probalkozasra.
Nem a csont hajlik, hanem az izuletnel kicsit oldalra es nagyon abban az iranyban ahogy barmelyik ujjadat be tudod hajlitani...

Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ennyi 2013.11.27. 18:59-kor.
0 x

texaspoker
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2009.12.15. 20:53
Tartózkodási hely: Uganda

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: texaspoker » 2013.11.27. 18:43

@mimindannyian (74405):

Szégyen ez a videó. :D
Miért nem a lábszárral mutatja vagy az alkarral?!
0 x

imre25
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.12. 11:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: imre25 » 2013.11.27. 22:05

@Balee (74404):
Szia! Egyetértek veled 100%-osan.
Valóban megváltoznak tőle emberek, ha valaki másképp gondol vmit akkor már leszólják érte.
Hidd el saját családi rokonságomba találkoztam ilyennel, szinte döbbenetes.
Én azt mondom nem ők a hibásak, hanem azzal is baj lehet aki emiatt képes elfordulni családjától, rokonától, mert pl. az nem ért egyet ezzel az egésszel.

Döbbenetes hogy megváltoznak emberek ettől az egésztől, pedig a célja szerintem nem ez lenne.
Hogy miért alakulnak át ezen emberek és képesek kapcsolatokat megszakítani amik előtte jól működtek hosszú évekig, erre én sem tudom a választ.
Pedig valami lehet csak mögötte, mert attól, hogy ott pl. azt mondják ezen emberek negatív hatással vannak rád, ne találkozz velük, szakíts meg minden kapcsolatot, van aki tényleg ezt megtenné.
Hát sajnos igen. DE vajon miért, mert ők neki ezt ott mondták%!!!!számomra hihetetlen.

A kicsi agresszívitást én sem értem, hogy miért, hogy miért mennek át támadóba, ha valaki nem ért egyet velük. EZ is hihetetlen nekem.
Olyan mintha az életüket kellene megvédeniük valakitől, úgy állnak hozzá ahhoz aki nem ért egyet velük
személyesen is tapasztaltam
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.11.28. 04:14

@imre25 (74410):
Ezt olvasd el, segít megérteni a miérteket: ;)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Kognit%C3%ADv_disszonancia
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2013.12.01. 16:21

@Totykesz (74406):
Olyanok választanak hasonló nézeteket, akik a reális világnézetük közben nem kaptak válaszokat a realitástól a problémáikra, miértjeikre. Így keresnek másféle elméleteket válaszokat. Az viszont érdekes, hogy míg egyesek benne ragadnak az ilyen hitrendszerekben, mások idővel el tudják hagyni, ha a kiváltó ok megszűnik vagyis a probléma feldolgozása megtörtént ,ami elől valamibe menekült. De ,ha a hitrendszer a valóságban is igazolódik, vagy neki úgy tűnik, hogy igen, akkor beépül a személyiségbe, mivel helyesnek bizonyul.
0 x

Totykesz
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.11.23. 08:42

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Totykesz » 2013.12.02. 10:09

@piciloo (74488):

Egy jó adag hajlandóság is kell ehhez azért,mert iskolázott,addig intelligens emberek nagyrészt akik ebben részt vesznek,kiknek a személyiségét és anyagi halyzetét(nagyobbrészt negatív irányba) változtatja meg gyökeresen legtöbb esetben. Ha meg nem hajlandóság,akkor egyféle pénzkereseti lehetőséget látnak ebben,ugyanis feltételezhető,hogy azokon a titkos összejöveteleken ilyenről is szó és agymosás folyik a bizonyos "szintet" elért követőknek. Aztán így az általad vázolt problémával ezzel a sarlatánsággal találkozott embert már nem csak a hite tartja ott,hanem sokkal másabb dolgok is. Nameg kitudja miféle benn tartó, burkolt fenyegetést vagy átkot mosnak az agyukba a "tanítások" során.
A realitás talaján ,vagy még attól picit elrugaszkodott hétköznapi,vagy akár nem hétköznapi embereknek is ördögtől való ez,akár vallásosak akár nem.
0 x

Neverman
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.10.25. 07:59

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Neverman » 2013.12.05. 17:53

@Totykesz (74278):



Szia Totykesz!


Borzalmasan egy cipőben járunk, szóval tökéletesen tudom, hogy mit érzel. Én elengedtem, menjen a maga útján, nem akarom megmenteni, felnőtt ember, úgy éli a saját életét, ahogy neki tetszik. Én is ezt teszem, élem a saját életem. Nincs ebben a dologban felelősségem, hiszen szabad akaratából jár oda, értelmes lány, más kérdés, hogy az értelemnek ezekhez a dolgokhoz nem túl sok köze van... Persze nem volt könnyű, mert nagyon szeretem, még most is, de egyelőre különválnak útjaink. Aztán később ki tudja mi lesz majd.

Nem is tudom ki írta, de nagyon fontos dolog eldönteni, hogy tudod-e ezzel együtt szeretni? Ha ebben akár egyetlen cseppnyi kétely is van benned (ahogy bennem is volt), akkor szerintem már döntöttél, csak még nem tudod elengedni. Ez a ragaszkodás sajnos nagyon jellemez minket, nehéz elengedve szeretni, de muszáj megtanulni. A Buddha mondta, hogy minden kincsünket úgy tartsuk a kezünkben, mintha vizet hordoznánk a tenyerünkben. Ha túlságosan szorítjuk, elillan.

Azt viszont tényleg nagyon fontos leszögezni, hogy ennek a pránakatyvasznak semmi köze a buddhizmushoz (mondjuk olyan nincs is, hogy "buddhizmus" ez a nyugati ember hülyesége, csak Buddha Damma létezik, a Buddha Tanítása)!

Egyébéként egyszer feljött a szó a théraváda buddhizmusról köztünk, erre azt monjda az említett hölgy, hogy sok az átfedés a buddhizmus meg a pránanadi között, de ez nem meglepő, mivel mindkettő Tibetből ered. na ezen azért dobtam egy hátast. fogalmuk sincs, hogy miről beszélnek, az egésznek egy kitalált, homályos, zagyva eredete van. Két éve csinálja, kezelőbe jár, utazik az előző életeiben (egy buddhista ezen milyen jót nevetne...) és közben fogalma sincs, hogy mi ez az egész.

Amúgy én már ezen kiakadok. Kezelő? Beteg? Kezelni kell? Azt mondja, hogy kezelik velem kapcsolatban. A szerelem betegség? Kezelni kell? Érdekes engem senki sem kezel és köszönöm jól vagyok. Néha szomorú, ez igaz, de majd elmúlik...
0 x

Neverman
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.10.25. 07:59

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Neverman » 2013.12.05. 17:59

@Balee (74404):

közel százezer fő? te jó ég... a csonthajlítás meg egyszerűen szánalmas. egyértelműen ez ízületnél hajlik.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.12.05. 19:55

@Balee (74404): Az a helyzet, hogy én ezt az ujjhajlítós mutatványt egy bűvészkönyvben olvastam... szóval régi, ismert trükk.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.12.05. 23:43

Nem is bűvészkönyvben, hanem youtube-on.
Will Houston Freak nevű trükkje, 18,75 dollárért árulták a Penguin Magic-en, amíg lehetett kapni.
Dynamo is csinálta:
Magyarázat:
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2013.12.06. 00:03

@Szilágyi András (74688):
Mit ne mondjak, Dynamo enyhén szólva jobban csinálja, mint a Pránanadis fazon...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.12.06. 00:37

@Mojjo (74689): Többet meditált.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.12.06. 20:18

@Mojjo (74689):
Mit ne mondjak, Dynamo enyhén szólva jobban csinálja, mint a Pránanadis fazon...
Ez is egy szakma. A béna bűvészből lesz a zsebtolvaj, vagy a szélhámos. Előbbit lecsukják, utóbbit meg mesternek szólítják és halála után imádkoznak hozzá...
0 x

imre25
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.12. 11:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: imre25 » 2013.12.10. 14:28

Ha megkérem P.J. -t nekem is megmutatná ezt a mutatványt.
vagy ez csak a kiváltságosoknak jár személyesen.
0 x

imre25
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.12. 11:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: imre25 » 2013.12.10. 22:33

egy nadis irta:

"Súgok valamit:
Magadon csak bokától lefele,és csuklótól lefele használható!
Tudnák én neked hajlítani,és meglepődnél rendesen!
Amikór még a csonti 1-et végeztem a bemutató mester nem hajlítótt hanem húzott,a karon vagy 10cm,és úgy is maradt,amíg vissza nem tolta!
Na pajtás,az nem trükk volt!
Az alany megdöbbenésében majd elájúlt,velünk együtt!

Úgyhogy nyugodtan jöhetsz az összeesküvés videóiddal,de aki tapasztalta((és súgok újból:aki megy csontira fog olyat,vagy hasonlót látni) azt hidegen hagyja a tudatlanok áskálódásai!"


Hogy a fészkes fenébe tudják így beetetni az embereket!!!!!!!! Egyszerűen nem hiszem el. És el is hiszi amit mond.
több millió ft-ot hagynak ott kezelésekre sokan.

Egy tibeti mester ha tényleg tud ilyet hosszú hosszú évekig tanulja ezen dolgot meditációval stb, itt meg pár 8 órás tanfolyam által , legyen összessen 40 óra vagy 80 óra megtanulja valaki ezt a technikát. Ne mááá!!! EZ lehetetlen!! Abszolút lehetetlen.

Mi történt ezen emberekkel, mert hogy elhisz valaki valamit az egy dolog, de ezen emberek hogy hihetnek el ilyen dolgot. És senki ne jöjjön a disszonanciával!!! Mert még az sem válthat ki ilyet.
Ennyire tényleg beletudnak telepedni az ember fejébe, ennyire átalakítani valakit teljesen, hogy már nem az az ember lesz aki volt régen. hihetetlen
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.12.10. 22:44

@imre25 (74872): De, a kognitív disszonancia, nem játék, durván láncra lehet verni vele a gyenge embereket.
0 x

István
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2013.10.12. 09:25

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: István » 2013.12.12. 12:02

@mimindannyian (74873):
De, a kognitív disszonancia, nem játék, durván láncra lehet verni vele a gyenge embereket.
Dobálózol a nagy szavakkal.
Ragaszkodsz a nézőpontodhoz, és közben általánosítasz.
láncra lehet verni vele a gyenge embereket
Nézzük meg ki is van jelen esetben láncra verve?
A te igazságod, a tudomány jelenlegi álláspontja. Ugye ez az a bizonyos lánc hossza.
A veled szemben lévő vélemény már ezen túl ér. hiszen a tudomány jelenlegi álláspontján túl, ez nem magyarázható.
A tudományos alapgondolat/szlogen azt mondja:

A tudományos álláspont adott, de egy új felfedezés lehetősége, módosíthatja a jelenlegi állítást.
Ez a lehetőség viszont állandó és örökösen adott…

Ki is van akkor leláncolva a tudomány jelenlegi álláspontjához?
Az más kérdés, a másik nem tud bizonyítékot produkálni, de az tény, hogy te meg nem a tudomány szerint érvelsz.
Azért, mert nem veszed figyelembe a tudományos hozzáállás, alap gondolatát.
0 x

manna
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2011.01.01. 18:12

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: manna » 2013.12.12. 15:00

@István (74886):
Kognitív disszonancia létezik. Tudomány létezik. Jelen álláspontja is létezik. A lehetőség adott bármi bebizonyítására, ami a tudomány jelenlegi álláspontja szerint nem bizonyított. Én is várok a pránanadi és a csonthajlítás bizonyítására:-)
De azért addig is hadd számítsam a fantázia (jó esetben, de inkább nagy átverésnek mondanám) kategóriájába.
Akarja valaki is abból a táborból bizonyítani? nem. Nos akkor nem a tudomány a rugalmatlan:-)
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.12.12. 16:37

@István (74886):
Az más kérdés, a másik nem tud bizonyítékot produkálni...
Akkor miről beszélsz?
Nézzük meg ki is van jelen esetben láncra verve?
A te igazságod, a tudomány jelenlegi álláspontja. Ugye ez az a bizonyos lánc hossza.
A veled szemben lévő vélemény már ezen túl ér. hiszen a tudomány jelenlegi álláspontján túl, ez nem magyarázható
Érdekes módon ez a láncon túlérő, bizonyítékokat figyelembe nem vevő nagy szabadság eddig egy nyamvadt zsebtelepet sem tudott létrehozni, nemhogy szívátültetést...
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.12.12. 17:22

@István (74886):
Repair!
Azt mondjuk értem, hogy elsunnyogtál egy időre, miután sokadszorra kipicsáztunk az aura topikban, de gusztustalan, ahogy most visszasenderegsz ugyanazzal a hibás érveléssel. Látom a gumiszobában is próbálkozol. Jobb lenne mindenkinek, ha mindjárt ott is maradnál önszántadból, még mielőtt újfent beutalót nyersz! ;)
0 x

István
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2013.10.12. 09:25

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: István » 2013.12.13. 15:46

@manna (74891):

Nem tudom, milyen apropóból írtad ezt nekem?

mimindannyian-tól azt szerettem volna megtudni, hogyan lehet vkit a kognitív disszonanciával
láncra verni.
Azt még megérteném, ha valaki önmagával konfliktusos állapotba kerül, egy rövid ideig.
De azt, hogy engem egy tapasztalatomnak ellentmondó új információ konfliktusos állapotba hozzon, még elképzelni sem tudom.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.12.15. 22:47

@István (74925):
Megpróbálok segíteni.
...szerettem volna megtudni, hogyan lehet vkit a kognitív disszonanciával láncra verni.
De azt, hogy engem egy tapasztalatomnak ellentmondó új információ konfliktusos állapotba hozzon, még elképzelni sem tudom.
Nap, mint nap mindenki átéli a kognitív disszonanciát és többé-kevésbé kezeli is. Pl. a képedbe ordítják (képletesen; plakát, tv reklám, stb.), hogy egyesegyedül az XY mosópor, fogkrém, miegymás a jó választás. Te meg történetesen pont nem azt használod. Tehát tájékozatlan, tudatlan, inkompetens, élhetetlen, ügyefogyott, surmó, stb. vagy. Pedig Te azt gondolod magadról, hogy egyik sem. (Vagy, ha mégis, akkor sem épp a dezodorválasztásaid okán. ;) ) Hm!? Na ez pl. egy icipici kognitív disszonancia. Feloldását milliók gyakorolják minduntalan;
- Ez csak hülye reklám, nincs itt semmi látnivaló, tessék szépen tovahaladni... gondolják, ezzel mintegy eljelentéktelenítve a dolgot. Majd a következő vásárlásnál azért mégiscsak az illető terméket nagyobb eséllyel választják, mert a reklámszakmának is élnie kell kognitív disszonancia a tudatalattiban továbbra is hat.
Ha ez igaz egy jelentéktelen áruvásárlásra, mennyivel inkább lehet erős befolyása az egész életvitelt, világnézetet, hiedelem- és kapcsolati rendszert meghatározó gondolatokra, döntésekre. (Pl. pránanadi.) Minél nagyobb a tét, annál nagyobb a disszonancia hatása, nehezebb a feldolgozása is. Minél több pénzt, időt, emberi kapcsolatot, egyéb áldozatot fektetsz be, annál inkább kerülöd még az eshetőségét is annak, hogy szembesülhess azzal, hogy a döntéseid netán rosszak is lehettek. A pontosan ugyanazt gondolók közösségében ez természetesen fel sem vetődhet. Minden másként gondolkodó viszont veszélyes lehet. Ez a szektásodás alapja. (Is.)
Tadáám! Íme a kognitív disszonancia, amint éppen láncra ver gyengébb embereket...ala Mimi.
0 x

manna
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2011.01.01. 18:12

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: manna » 2013.12.16. 10:48

0 x

István
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2013.10.12. 09:25

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: István » 2013.12.17. 05:46

@Popula(c)tion (74976):
Nap, mint nap mindenki átéli a kognitív disszonanciát és többé-kevésbé kezeli is. Pl. a képedbe ordítják (képletesen; plakát, tv reklám, stb.),
Ebből számomra csak egy dolog ami biztos. Te akkor biztos átéled.

Vajon akkor te hogyan kezeled a kognitív disszonanciát, mikor a képedbe ordítanak.
Nehogy azt mond, hogy süket vagy!
A pontosan ugyanazt gondolók közösségében ez természetesen fel sem vetődhet.
Ezt hogy kellene értelmeznem?
Minden nap pontosan délben felszáll a fehér füst, a tudomány kijön az erkélyre és közli: Testvéreim az Úr x. évében a mai napon ez és ez változott.
Erre pontosan mindenki ugyan azt gondolja?
Ez utópia.
Olyan, hogy pontosan ugyan azt gondolja két ember ilyen nem létezik.

Ha csak nem huncutkodni akarsz ezzel.

Ugyanis megfelelő közelség, és adott körülmények között, ez valóban létezik.
(Határ esetben a pránával is lehetne magyarázni.)
Egy adott pillanatban a kb. 4,5 millió szó közül ugyan arra a szóra gondol két ember, és akár többször is meg lehet ismételni.

Mit jelent számodra pontosan megfogalmazva, a szektásodás?
A sequi szó latinul azt jelenti követni.
Ha két ember pontosan ugyan azt gondolja (és nem huncutkodtál) ez ugyan azt jelenti …követik egymást. Hogyan magyarázod, hogy mégis egymás ellentétje lett.

Az írásod második részében úgy szóród a szubjektív kijelentéseid, mint régen Michael Jordan a hárompontos kosarakat.

Végül leírom, hogy számomra miért NEM LÉTEZIK ( kivéve,) itt a meghatározása
Pránanadi #74925) a kognitív disszonancia.

Egem „zsigerből” nem érdekelnek, sem a hirdetések, se az, hogy ki mit mond.
Hiszen, ha akarnám, sem tudnám ezt meggátolni/kikerülni, akár igaz akár nem.
Ezt hívom én önvédelemnek/pozitív gondolkozásnak.

Ez vonatkozik a pránanadira is. Pedig végeztem tanfolyamot. Viszont ott volt olyan tapasztalatom, amit tudományosan meglehetősen nehéz lenne magyarázni, de én a saját bőrömön tapasztaltam.

Megint nem lehet kognitív disszonanciám belőle. Hiszen ,én konstatáltam.
Ha pedig a Gipsz Jakab, azt mondja, hogy bizony a pránanadit végzett Náncsinéni, akár tíz centit is képes húzni a csuklómon? … akkor megfordítom az ok-okozati sorrendet.
Azért nem fogadom el a mondását, hogy ne legyen kognitív disszonanciám.
Kötelezhet vki, hogy elfogadjam? Ellent mondok ezzel magamnak? Nem!
A tudománynak? Annak sem.
Ennyi. Elég rövid?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.12.17. 15:05

@István (75000):
Repair!
Akinek van öntudata és van valamilyen emlékezőképessége, annál jelentkezik a kognitív disszonancia. (Kivéve persze te. Ha vízbe esel, te akkor sem leszel nedves...) Az egyik feloldása a konok fafejűség és a struccpolitika. Te ezt gyakorlod.
Ez is szekta. Egyszemélyes.
0 x

Válasz küldése