Pránanadi

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.05.04. 15:40

@zsolesz (46795): Ezt komolyan mondod? Az alfahullám az amit az EEG mér, vagyis neuronok elektromos aktivitásának regisztrálása valós időben. Ezt csak úgy tudod "variálni" ha az agyadba egy elektródát dugsz. Az önszuggeszció csodákra képes, talán hanyagolni kéne, mert komoly sérüléseket szerzhetsz...
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.05.04. 15:46

@zsolesz (46795):

Tomegpszichozis.
0 x

zsolesz
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.05.03. 16:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: zsolesz » 2012.05.04. 20:42

@Gábor (46804): Kicsit hiányos a tudásod,ugyanis az alfa hullámok a talajszint és az ionosz féra között (dolgoznak)és mesterségesen is variálható kb 50éve foglalkoznak vele.(silent sound)Minden földi emlős 7-10hz.ben létezik ettől eltérő mágneses térben rövid idő alatt szétesik a tudatunk.Az első űrhajósok is ezért kattantak meg(a világűrben eltérő a mágneses tér,azóta ezt mesterségesen hozzák létre az űrhajósoknak)Tehát variálható az alfa hullám,ez tény így az emberi tudat is.Már Tesla is ezzel kísérletezett.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.05.04. 20:52

@zsolesz (46835): Hol olvasol ilyen butasagokat?
Ne vedd komolyan.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.04. 20:53

@zsolesz (46835): Csak nem a schumann rezonancia túlmisztifikált meséjét nyelted be te is? :) Azzal kapcsolatban szokták ezo oldalak írni és szigorúan csak egymásra, mint forrásra hivatkozni, hogy a NASA mesterségesen állította elő, hogy ne őrüljenek meg az űrhajósok. Ám a NASA ezt valamiért sosem erősítette meg. Biztos titok. Jaj, összeesküvés. Mindig ezt csinálják, csúnya NASA!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mimindannyian 2012.05.04. 20:55-kor.
0 x

zsolesz
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.05.03. 16:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: zsolesz » 2012.05.04. 20:54

@Orcas (46807): Kíváncsi lennék,neveddel ,arcoddal,elmennél egy nadi,reiki tanfolyamra és ott kb 100 embernek is elmondanád a véleményed??Lehet te lennél a legnagyobb "hívő"!!És hidd el,létezik a "csorda szellem" egy valaki elkezdi,10 perc a többi is kezdi látni.Csak az a szitu,én beválalom hogy be tudtak húzni más pedig hiúságból tagad.És ebből él meg Petrezselyem vígan.
0 x

zsolesz
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.05.03. 16:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: zsolesz » 2012.05.04. 21:03

@mimindannyian (46837): Nem tudtam,bocsi hogy te nem hallottál gravitációs mezőkről,mágneses terekről,hogy terjednek az alfa hullámok.Kicsit olvass vagy kérdezz meg egy főiskolást fizika szakon.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.05.04. 21:08

@zsolesz (46839):
Bolond vagy, azok nem alfa hullámok.
0 x

zsolesz
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.05.03. 16:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: zsolesz » 2012.05.04. 21:10

@mimindannyian (46837): Hát szerintem a nasa neked nem fog semmit megerősíteni,de nem is kell addig amíg sokan így gondoljátok.Ha csak a szemednek hiszel,és a fülednek mindig át fognak verni.
0 x

zsolesz
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.05.03. 16:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: zsolesz » 2012.05.04. 21:12

@Szilágyi András (46840): Hát mégis terjed valami hullám??
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.05.04. 21:38

@zsolesz (46842): amire te gondolsz, az a Schumann-rezonancia, ami a Föld elektromágneses terében mérhető, de ennek az alfa-hullámokhoz, amik az agyban vannak félálomban, nem sok köze van. Már csak a frekvencia sem stimmel, ugyanis az első Schumann-rezonancia 7,8 Hz-en van, a második 14,3-on, az alfa-hullámok pedig a 8-12 Hz tartományba esnek, szóval pont nem stimmel.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.04. 21:49

@zsolesz (46841):
Ha csak a szemednek hiszel,és a fülednek mindig át fognak verni.
Vedd hozzá az agy használatát is. De ha van jobb módszered, tudasd! Talán higgyek mesékben?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.05.04. 22:18

@zsolesz (46838):

Az emberek kulonbozo mertekben hipnotizalhatok:
"Approximately 80% of the population are medium, 10% are high and 10% are low."
http://en.wikipedia.org/wiki/Hypnosis#Susceptibility

Nagyon-nagyon regen voltam Reiki eloadason, sot valami kezeles felet is kaptam. En semmi, de semmi valtozast nem ereztem. Talan csak annyi haszna lehet az egesznek, hogy az adott kezeles alatt az ember probal nem fokuszalni valamilyen problemara... magyaran kikapcsol. Ha ez az egyetlen erdeme, akkor valoban hasznos.
0 x

zsolesz
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.05.03. 16:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: zsolesz » 2012.05.04. 22:43

@Szilágyi András (46843): Azért írtam(dolgoznak)mert a gerjesztett alfa hullámra gondoltam,ezek mehetnek a shuman hullámokban(tesla kísérletek)javaslom Bp.fizikai tanszék,kutató lab.nyílt nap.ott talán hiszel majd a saját szemednek mondjuk egy vezeték nélküli energia bemutató kísérletnél.
0 x

zsolesz
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.05.03. 16:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: zsolesz » 2012.05.04. 22:46

@mimindannyian (46845): Az ember agya a szemére,és fülére hagyatkozik,már egy ügyes 3d kép átver,pár méterről nézve.Akkor miről beszélünk?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.05.04. 22:51

@zsolesz (46855): Zagyvaságokat beszélsz.
0 x

zsolesz
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.05.03. 16:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: zsolesz » 2012.05.04. 22:53

@Orcas (46851): Hát igen,a röntgent sem érzed,mégis elhiszed talán úgy hat mint a nevetés jót tesz az egészségnek.
0 x

zsolesz
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.05.03. 16:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: zsolesz » 2012.05.04. 22:54

0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.05.04. 22:58

@zsolesz (46859):

Nezd vannak olyan pl. izaverzios kiserletek (kondicionalas), ahol az uj kellemes izt parositottak rontgen besugarzassal (karos mertekuvel), es masnap az allatok tudtak, hogy nem szabad annyira nyalogatniuk a kellemes izt, mert annak rossz kovetkezmenyei lehetnek, ugyanis asszociacialtak a rosszulletet az uj kellemes izzel.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14155862
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/52194
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/479392
0 x

zsolesz
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.05.03. 16:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: zsolesz » 2012.05.04. 23:05

@Orcas (46862): De gondolod az állat kísérleteket véletlenül csinálják??A cél mindig az ember,ezért vannak az állat kísérletek.Ha kész a cucc,kipróbálják rajtunk!!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.05.04. 23:12

@zsolesz (46863):

Az allitasod targya az volt, hogy a rontgent nem erezzuk. Most bizonyitottam be, hogy erzik az allatok, ha karos a merteke. Gondolom, az ember is erezne, ha rajta vegeznek a kiserletet, de etikai megfontolasbol ezt nem teszik manapsag. Amugy nem sok ilyen izaverzios kiserlet van, ahol rontgennel sugaroztak be az alatokat, es azokat is 30 eve publikaltak, valoszinuleg nem humanus a kiserlet.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.04. 23:25

@zsolesz (46856):
Az ember agya a szemére,és fülére hagyatkozik,már egy ügyes 3d kép átver,pár méterről nézve.Akkor miről beszélünk?
Ez az! Miről beszélünk? Át vagy verve, de piszkosul, és teljesen elhiszed!
0 x

zsolesz
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.05.03. 16:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: zsolesz » 2012.05.04. 23:27

@Orcas (46864): Figyu,nem ez a lényeg hogy alacsony vagy magas frekvencián nyúlnak a fejünkbe,hanem az HOGY belenyúlnak.Ez tény,ha elhisszük ha nem.De visszatérve az alap kérdéshez-nadi,azt el tudjuk érni hogy jobban érezd magad a bőrödben,meg még egy két apró dolog.De ezzel vége is,sajna ők tovább mennek és súlyos rákos betegeket is hitegetnek a gyógyulással.Ez a baj,ez már egy etikátlan kuruzslás.Remélem megkapják az élettől a méltó"jutalmat"ezért a sok "jó" tettért cserébe.
0 x

zsolesz
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.05.03. 16:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: zsolesz » 2012.05.04. 23:29

@mimindannyian (46866): csak voltam,és csak azt hiszem ami működik nekem a saját életemben.Ennyi :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.04. 23:32

@zsolesz (46868): Aha, tehát te a saját életedre vonatkozó hittételeket halmozol. Sajnos az minket nem érdekel, mert mi nem te vagyunk.
0 x

zsolesz
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.05.03. 16:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: zsolesz » 2012.05.04. 23:48

@mimindannyian (46869): Szerintem neked magaddal is bajod lehet,félsz hinni valamiben.Nem ismered a modern fizikát(csak hiányosan)Megkérdőjelezed a dolgok működését,talán nagyon is érdekel a dolog ezért kétkedsz.A párom kutató fizikus évek óta ezzel a témával foglalkozik.Egy bizonyos szint után,az embernek nehéz elhinni mik vannak és működnek anélkül hogy hisszük,vagy nem
0 x

zsolesz
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.05.03. 16:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: zsolesz » 2012.05.05. 00:13

@mimindannyian (46869): Még valami,a múlt héten volt egy kísérlet a Budapesti és a Svájci labor végezte részecske párok vizsgálata.A pesti laborban fordítottak a részecskén,abban az ezred másodpercben követte a másik svájci laborban.Ez kb1000km,mi köti össze őket?Látszólag semmi,de mégis együtt mozognak.Elhiszed?Nem.Van amit nehéz elhinni.Próbáld meg elfogadni a dolgokat,ne a részeket boncolgasd hanem az egész képet nézd,így könnyebb elfogadni.És a minket az csak te vagy.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.05. 00:19

@zsolesz (46873): Látszólag te folyamatosan mély kábulatban írsz. Butaságok keverve zöldségekkel. Miért ne fogadnám el a csatolt részecskepárok létét? Itt is volt már róla szó, máshol is olvastam, előadást is hallgattam róla. Lehet, hogy nálatok, drogosoknál az a divat, hogy mindenki hülye és most jött le a falvédőről, aki nem ért egyet, de ez nincs így, jelzem szerényen.
Szerintem neked magaddal is bajod lehet,félsz hinni valamiben.
Téves, például azt az eddigiek alapján szentül hiszem, hogy te félsz vagy nem vagy képes a nyers igazság nehéz, de cizellált összefüggéseit befogadni, ezért tévhitek egész seregét öleled kebledre.

És ne fárassz azzal az üres érveléssel, hogy "de ez így van, ha hiszed, ha nem, hűű". Ez az óvodában még lehet, hogy bejön, vagy a drogos haveroknál is frankón üt, de sok embertársad más korban és más tudatállapotban leledzik.
0 x

zsolesz
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.05.03. 16:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: zsolesz » 2012.05.05. 01:08

@mimindannyian (46875): Ez igen,ezek érvek a javából!Leplezni sem tudod tanulmányaid hiányát ezzel a szakmunkás képzős stílussal,butaság leplezni tudatlanságot.Érvelés helyett alpári szöveget írogatni,de nem nekem van bajom magammal.Ismeretlenül valakit bírálni,ez szegénységi bizonyítvány,soha nem drogoztam de már mondtam.Mivel nem vagyunk egy kultúrális szinten és még érveket sem tudsz felhozni nincs értelme a tovàbbi diskurzusnak
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.05. 01:13

@zsolesz (46878): Látod, kicsit lassú bár a felfogásod, de végülis te is eljutottál oda, amit már az elején jeleztem: viewtopic.php?p=46797#p46797

Cool!
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: coobs » 2012.06.24. 20:56

off

Néha úgy érzem, hogy túl agresszív úgymond egy két "szkeptikus" (itt a fórumon) és teljesen hülyének tartja azokat akik más véleményen vannak és más TAPASZTALATOKKAL rendelkeznek, miközben a szkeptikus fórumozó nem probált és nem is tapasztalta a módszert.
Az ilyen esetekben az agresszivitás, a másik hülyézése nem indokolt.
Őszintén szólva valljuk be, hogy ez alacsony műveltség (inkább értelmi színvonal), a következetlenség és a meggondolatlanság jele.


ON


Magam is voltam pránadi tanfolyamon. Így utólag már bánom, de erre felénk nagyon nagy reklámja volt és ódákat zengtek róla. Azért is mentem ahova mentem, mert egyetemi tanárok tartották a tanfolyamot, gondoltam egy egyetemi tanár csak tudja mire adja a fejét.
Hát én követtem az intsrukciókat, de nem éreztem semmit. Nem tudom, hogy másoknak tényleg segít-e de nálam semmi hatás nem volt se jó se rossz.
Viszont mende mondák és mesék tényleg vannak amik terjednek az oktatásokon. Ami pozitív tapasztalat, hogy elég normális társaság volt, mindenki kedves volt és barátkozó.

Én személy szerint kíváncsi lennék, hogy a főmester hogy csinálja az energia követ (vki tudja itt?) nekem a tanárnőm mesélte hogy fél centiről nézte ahogy gyurja petrezselyem a követ és végül neki is adta a kis kavicsot, aztán meg tényleg eltünt. Nem tudom így volt -e mert én nem láttam az esetet, és nem ismertem a tanárt se annyira, hogy mennyire alapos megfigyelő.
Kíváncsi lennék vki ismeri -e a trükköt? (ha egyátalán trükk :DD)

Az első tanfolyamon semmi extra nem történik (szerintem). Viszont van egy érdekes "mutatván" ami meglepett.
Ezt ti is kiprobálhatjátok otthon.

Adtak mindenkinek egy kb 20 cm hosszú kb 2-3 mm átmérőjű (azt hiszem) réz drótot. Aminek a formája úgy volt kialakítva, hogy 4-5 centis "nyele" és ez folytatódott egy kb 15 cm -es élben. Kicsit úgy nézett ki mint egy pisztoly (elég nehéz így leírni)

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
IM
I
I
I
I
I
I
K


Kb így nézett ki. És modták, hogy úgy fogjuk meg hogy a rajzban az M betű helyére tegyük a a mutató újjunkat és azzal tartsuk (úgy mintha pisztoly fognánk de a többi ujjunkkal nem érünk hozzá csak a mutatújjunk belsőfele érintkezik a drót 90 fokot hajlatával)

A "K" helyére pedig a kis újunkat kellett rakni, úgy hogy a bőr felülete, a tapintó rész a drótvégéhez ért, a körmöd így lefelé nézett a kisújjon.
Így néz ki a tartás. Végül ha őgy érzed, hogy ki akar esni a kezedből a többi újjaddal tátarthatsz, hogy ne billenjen ki.

A KISÉRLET:

Minkét kezedbe az előzökben leírt módon tartasz két "pálcát" és elkelzded "gondolni" hogy a drótok egyszerre összcsukodnak a kezedben majd egyszerre szétnyilnak.
VAGY
Egyik kezedben van csak pálca és azt gondolod, hogy amikor közelítesz a másik kezeddel a pálca felé akkor az kifelé fordul a kezedből
vagy azt gondolod, hogy amikor közelítesz a pálca nélküli kezeddel a pálcás kezed felé akkor a pálca a kezed felé fordul.

Tehát a pálca mozgása attól függ, hogy mit gondolsz (elvileg). Ezzel legalábbis ezt akarták demonstrálni.
Én tényleg nagyon figyeltem, hogy mikor egyiket vagy másikat gondolom minimálisan is megmozdítom e a kezem vagy nem de azt vettem észre hogy nem mozdítom, sőt volt mikor még kicsit (minimálisan) ellentétes mozdulatot is tettem és mégis arra mozgott amerre gondoltam.


Persze nem zárom ki hogy én magam vertem át saját magamat, pedig tényleg probáltam nagyon figyelni :D

Prtánadi nekem túl sok élményt nem adott és jó hatását se éreztem.

Amit pozitivként írni tudok hogyha vki gyógyíttatásra megy elvileg nem kötelező érte fizetni! Illetve annyi pénzt adsz amennyit neked megér a gyógyítás, és ez tényleg így is van. Bár van aki kötelezően kér pénzt.

Probáljátok ki, kíváncsi vok mit mondtok a drótos trükkre :) (elehet ez is régi dolog már)
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: coobs » 2012.06.24. 20:56

off

Néha úgy érzem, hogy túl agresszív úgymond egy két "szkeptikus" (itt a fórumon) és teljesen hülyének tartja azokat akik más véleményen vannak és más TAPASZTALATOKKAL rendelkeznek, miközben a szkeptikus fórumozó nem probált és nem is tapasztalta a módszert.
Az ilyen esetekben az agresszivitás, a másik hülyézése nem indokolt.
Őszintén szólva valljuk be, hogy ez alacsony műveltség (inkább értelmi színvonal), a következetlenség és a meggondolatlanság jele.


ON


Magam is voltam pránadi tanfolyamon. Így utólag már bánom, de erre felénk nagyon nagy reklámja volt és ódákat zengtek róla. Azért is mentem ahova mentem, mert egyetemi tanárok tartották a tanfolyamot, gondoltam egy egyetemi tanár csak tudja mire adja a fejét.
Hát én követtem az intsrukciókat, de nem éreztem semmit. Nem tudom, hogy másoknak tényleg segít-e de nálam semmi hatás nem volt se jó se rossz.
Viszont mende mondák és mesék tényleg vannak amik terjednek az oktatásokon. Ami pozitív tapasztalat, hogy elég normális társaság volt, mindenki kedves volt és barátkozó.

Én személy szerint kíváncsi lennék, hogy a főmester hogy csinálja az energia követ (vki tudja itt?) nekem a tanárnőm mesélte hogy fél centiről nézte ahogy gyurja petrezselyem a követ és végül neki is adta a kis kavicsot, aztán meg tényleg eltünt. Nem tudom így volt -e mert én nem láttam az esetet, és nem ismertem a tanárt se annyira, hogy mennyire alapos megfigyelő.
Kíváncsi lennék vki ismeri -e a trükköt? (ha egyátalán trükk :DD)

Az első tanfolyamon semmi extra nem történik (szerintem). Viszont van egy érdekes "mutatván" ami meglepett.
Ezt ti is kiprobálhatjátok otthon.

Adtak mindenkinek egy kb 20 cm hosszú kb 2-3 mm átmérőjű (azt hiszem) réz drótot. Aminek a formája úgy volt kialakítva, hogy 4-5 centis "nyele" és ez folytatódott egy kb 15 cm -es élben. Kicsit úgy nézett ki mint egy pisztoly (elég nehéz így leírni)

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
IM
I
I
I
I
I
I
K


Kb így nézett ki. És modták, hogy úgy fogjuk meg hogy a rajzban az M betű helyére tegyük a a mutató újjunkat és azzal tartsuk (úgy mintha pisztoly fognánk de a többi ujjunkkal nem érünk hozzá csak a mutatújjunk belsőfele érintkezik a drót 90 fokot hajlatával)

A "K" helyére pedig a kis újunkat kellett rakni, úgy hogy a bőr felülete, a tapintó rész a drótvégéhez ért, a körmöd így lefelé nézett a kisújjon.
Így néz ki a tartás. Végül ha őgy érzed, hogy ki akar esni a kezedből a többi újjaddal tátarthatsz, hogy ne billenjen ki.

A KISÉRLET:

Minkét kezedbe az előzökben leírt módon tartasz két "pálcát" és elkelzded "gondolni" hogy a drótok egyszerre összcsukodnak a kezedben majd egyszerre szétnyilnak.
VAGY
Egyik kezedben van csak pálca és azt gondolod, hogy amikor közelítesz a másik kezeddel a pálca felé akkor az kifelé fordul a kezedből
vagy azt gondolod, hogy amikor közelítesz a pálca nélküli kezeddel a pálcás kezed felé akkor a pálca a kezed felé fordul.

Tehát a pálca mozgása attól függ, hogy mit gondolsz (elvileg). Ezzel legalábbis ezt akarták demonstrálni.
Én tényleg nagyon figyeltem, hogy mikor egyiket vagy másikat gondolom minimálisan is megmozdítom e a kezem vagy nem de azt vettem észre hogy nem mozdítom, sőt volt mikor még kicsit (minimálisan) ellentétes mozdulatot is tettem és mégis arra mozgott amerre gondoltam.


Persze nem zárom ki hogy én magam vertem át saját magamat, pedig tényleg probáltam nagyon figyelni :D

Prtánadi nekem túl sok élményt nem adott és jó hatását se éreztem.

Amit pozitivként írni tudok hogyha vki gyógyíttatásra megy elvileg nem kötelező érte fizetni! Illetve annyi pénzt adsz amennyit neked megér a gyógyítás, és ez tényleg így is van. Bár van aki kötelezően kér pénzt.

Probáljátok ki, kíváncsi vok mit mondtok a drótos trükkre :) (elehet ez is régi dolog már)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.24. 21:46

@coobs (49882): Ez ma már jól körüljárt pszichológiai terület. Automatizmusoknak hívják, amikor a tudatos akart élmény nélkül teszünk meg cselekményeket. A nagy klasszikus az asztaltáncoltatás. Vagy pl. az ingázás, amivel kérdésekre igyekeztek egykor (vagy van, aki ma is) választ kapni; akár azzal, hogy milyen alakot ír le (kör vagy ingamozgás), akár, hogy az asztalon milyen betűkre mutat. És természetesen a radiesztézia is ide soroltatik, amikor az itt említett dróttal érceket vagy vizet keresnek.

Ezekben az automatizmusokban az a jó, hogy könnyen kimérhető műszeresen, hogy tényleg mozdít-e valaki a kezén, vagy nem. És igen. Egyértelmű kézmozgás váltja ki az eszközök jelzését. Amiért ez inkább érdekes, hogy az ember ilyenkor sokszor nincs tudatában a saját mozgásának. Tehát nem mondhatjuk, hogy egyértelműen csalásról van szó, nyilván te sem csaltál, amikor a kezdbe nyomták, és kipróbáltad. Úgy áll a helyzet, hogy a viselkedésünket nem csak a tudatos akarat befolyásolja, sőt, nagyon gyakran nem az, csak utólag jelenik meg az érzés, hogy a látott történést mi akartunk. E tudatos akarat élmény nagyon félrevezető és nagyon könnyen félre is lehet vezetni trükkös kísérleti elrendezésekkel.
Volt pl. az a kísérlet, hogy tesztalanyoknak papíron egyenes vonalat kellett húzni. De egy spéci tükrös berendezésen át nézték a papírt és a kezüket. Ennyit mondtak nekik. Valójában viszont nem is a saját kezüket látták, hanem egy másik (beépített) ember húzta a vonalat, pont akkor, amikor kell. Amíg húzta szép egyenesen a vonalat, minden ment a legnagyobb rendben, meg voltak győződve a tesztalanyok, hogy ők rajzolnak, a saját kezüket látják. Majd elkezdett a beépített rajzoló kicsit elkanyarodni az egyenestől. Ez feltűnt a tesztalanyoknak és automatikusan korrigáltak, tehát az a vonal, amit ők húztak (csak nem azt látták), az mindig pont ellentétes irányban volt az egyenestől eltérő, mint a tükrökkel eléjük vetített beépített vonalhúzó ábrája. Amikor megkérdezték őket, miért kanyarodtak el, mondták, hogy véletlen, s próbáltak korrigálni, de valahogy nagyon nehéz volt. :) Tehát annak ellenére, hogy nem úgy görbült a vonal, ahogy ők azt tudatosan akarták, mégis ragaszkodtak hozzá, hogy az az ő művük, csak valami miatt hibáztak. Ez ugye egy ellentétes esetre példa: azt hiszi, hogy ő akarta, közben nem. A te esetedben azt hiszed, hogy nem akartad, közben de.
A kísérletekből úgy tűnik, hogy hasonlóan ahhoz, hogy nagyon nehéz felszólításra "nem gondolni a fehére elefántra", az is nagyon nehéz nem megtenni valami apró mozgást igénylő cselekményt, amit nem akarunk megtenni.

Szóval a pránanadisok egy ismert pszichológiai jelenséget használtak, hogy elhitessék a misztikumot, bízva nyilván abban, hogy senki sem jártas a témában. Ez olyan, mintha a gyereknek a fésűszellemeket magyarázod be, hiszen ő is kipróbálhatja, megdörzsöli a műanyagfésűt és a kis száraz papírdarabokat magához vonzza!
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: coobs » 2012.06.24. 21:57

@mimindannyian (49891):

Értem. Bár nagyon figyeltem tényleg a kisérletkor, de ok. Elképzelhetőnek tartom a magyarázatod.

És az energia köves trükkre van magyarázat? Illetve tudtok esetleg olyan bűvészt esetleg aki csinál ilyesmi trükköt?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.24. 22:01

@coobs (49894): Ezt minden bűvész megcsinálja. Kővel, pénzérmével, kártyával, kismadárral, tojással, nyúllal. :)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.24. 22:46

Emlékeim szerint a társaság kapott egyszer egy "energiakövet". Szimpla kvarckristály volt, nem tűnt el sehova. Olyan pici, hogy szerintem még bűvészoktatás se kellett az eltüntetéséhez, akár a bőrbe előre be is lehet ültetni egy vágásba.
Különben gyerekként csináltunk olyat, ami hasonló eredményt adott. Vékony rétegben felviszel egy kis technokolt az ujjaidra, majd összedörgölöd őket, és voila, a semmiből apró "energiaragasztó" keletkezik.

De vannak akik egész jól megélnek ilyen low-tech bűvészmutaványokból. PL. Sai Baba indiában milliónyi emberrel hitette el, hogy ő isten, mivel aranygömböket böfögött néha a szájából, sőt egyszer állítólag egy antik könyvet is. :)

Az akaratlan (ideomotoros) mozgásokat kihasználó becsapós(illetve önbecsapós) műsorszámok régóta hódítanak.
http://www.szabadgondolkodo.hu/szkeptik ... omotor.php

A pálcák és hasonlók csak jól láthatóvá teszik ezeket a különben nehezen észrevehető mozdulatokat. Előadásokon emiatt is szoktak inkább apró kártyákat használni jegyzetként a profi előadók, mert pl. egy A/4-es lap már teljesen elárulja a legkisebb kézremegést is.
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2012.06.25. 00:38

@coobs (49882):
Néha úgy érzem, hogy túl agresszív úgymond egy két "szkeptikus" (itt a fórumon) és teljesen hülyének tartja azokat akik más véleményen vannak és más TAPASZTALATOKKAL rendelkeznek, miközben a szkeptikus fórumozó nem probált és nem is tapasztalta a módszert.
Az ilyen esetekben az agresszivitás, a másik hülyézése nem indokolt.
Őszintén szólva valljuk be, hogy ez alacsony műveltség (inkább értelmi színvonal), a következetlenség és a meggondolatlanság jele.
Agresszívek, mert a nyomi ezósok felhúzzák őket. 8-)
A hülyézés pedig egy magasabb szinten érdekessé válik...
Még egyetlen ezóstól sem vettem észre (mondjuk, lehet csak az én hibám), hogy komolyan elgondolkodott volna azon, hogy vajon tényleg nem hülye-e átvitt értelemben vagy éppen valóban?
Mi van akkor, ha eddig hülyeségekben hitt? Akkor nem hülye? Pláne, ha felhívják a figyelmét rá, és annak ellenére nem tágít a hülye hittől.
Amikor valakibe ennyire mélyen beleivódik valami, akkor valószínűleg csak sokkoló erejű dolog ébresztheti rá, hogy tévedésben van.
A lehülyézés sem eléggé sokkoló egyébként, én úgy vettem észre. Ergó, itt eléggé finoman bánnak az emberrel.

Volt egy kis irónia itt-ott abban amit írtam, de nem kérek elnézést attól aki nem vette észre.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.25. 07:46

@coobs (49882):
Néha úgy érzem, hogy túl agresszív úgymond egy két "szkeptikus" (itt a fórumon) és teljesen hülyének tartja azokat akik más véleményen vannak és más TAPASZTALATOKKAL rendelkeznek, miközben a szkeptikus fórumozó nem probált és nem is tapasztalta a módszert.
Az ilyen esetekben az agresszivitás, a másik hülyézése nem indokolt.
Őszintén szólva valljuk be, hogy ez alacsony műveltség (inkább értelmi színvonal), a következetlenség és a meggondolatlanság jele.
Jó-jó, persze, ez valahol jogos is, de akkor ezzel az erővel addig senkinek se legyen véleménye a homoszexualitásról sem, amíg nem töltött együtt egy vad és forró éjszakát a saját nemébe tartozóval. Vagy ne nyilatkozzunk mondjuk afrikai hadurakról sem, amíg ki nem próbáltuk személyesen a tömeggyilkosságot és a nemi erőszakot...

Nem mellesleg - és ezt nem tudom eleget hangsúlyozni - a legtöbb szkeptikus már beleszaladt ezekbe a hülyeségekbe - mert kicsi mélázás, és két cigi után látjuk, hogy azok - és hatvanháromszor kért bizonyítást ezósoktól a "tényekre", és hatvanháromszor kapott elutasító, elmaszatoló, vagy ignoráló reakciót.

Szóval nézd azért el, hogy hatvanegyedszerre ez azért már kurva bosszantó. :D
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.06.25. 11:48

@coobs (49881):
[Drotos dolog...] Persze nem zárom ki hogy én magam vertem át saját magamat, pedig tényleg probáltam nagyon figyelni
Pedig minden bizonnyal ez tortent. En magam is jatszottam mar ilyesmivel, es ha figyelsz*, bizony eszreveszed a mozdulataidat. De ha nem bizol a megfigyelesedben (es tenyleg nem is teljesen megbizhatoak), akkor probald ki a kovetkezot: Ha nem a te kezmozgasod okozza a drot mozgasat, akkor felesleges neked tartani. Tedd le egy hasonlo helyre mint amilyen a kezed (pl. drotbol hajlits egy kis allvanyt, amit az asztalra leteszel.). Ha ezutan a gondolataiddal tudod meg mindig mozgatni (kozben hozzaerni tilos), akkor jelentkezz ujra. ;) (es ne felejtsd el az egymillio dollarodat felvenni a Randi alapitvanytol)

*Mivel ezek nagyon kis mozgasok, valami segitseggel konyebb eszrevenni. Pl. fogd ugy a drotot, hogy kozben a kezed hozzaer az ajtofelfahoz is. Igy mar sokkal konnyebb lesz a kezed ajtofelfahoz kepesti mozgasait eszrevenni.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.06.27. 10:12

@alagi (49946):
…es ha figyelsz*, bizony eszreveszed a mozdulataidat…..
Ezt most ebben az esetben hogyan kell érteni?
Nálad sem teljesen megbízható? Honnan származik a cselekvési kényszer? Nem Te irányítod? Mert ha az érzéseidre támaszkodsz akkor más, mintha csak az eszedre támaszkodsz?

Ne felejtsd el,minden ember / tudatán kívül / először az agyát tanítja meg a hogyan lássa a valóságot.
– a szem felépítése - majd a szoros családi környezetben megtanulja a világot értelmezni.

( Egy érdekes kérdés: Nincs tudomásod olyan esetről, amikor vakon született ember későbbi műtét során vissza kapta a látását? )

Amennyiben ez igaz, akkor egyenes következménye: az agy szinte bármire megtanítható!
Hogy, ki és mire lesz fogékony, elsősorban a kezdeti környezetétől függ.
Ha Te az eszedre –ami egyenlő a tudománnyal – hallgatsz, törvényszerűen korrigálni kell időnként.

Ha a tudomány műszere 20C fokot mutat, Te - nem - minden esetben ugyan azt a hőfokot érzed.
Ehhez egy csomó műszerrel kellene mászkálnod, hogy megmagyarázd miért van ez.
Az agyad - real time – ” válaszol ” és nem tapasztalatból, és főleg pontossabban, az adott időhöz képest.

Ha megfelelő gyakorlatod van a koncentrálásban, igenis az agyad reflektálni fog rá, csak talán gyenge a mérőműszered – hiba határon kívül van - és úgy érzed az eszeddel, nem támaszkodhatsz rá .

A ” drótos ” példa csak ezen múlik.
Világos, nem az agyad mozgatja a pálcát, hanem a
real time válasz, csak a ” műszered ” hibahatáron kívül van.

Különben ez a víz-ér keresésének is az alapja.
Nem lehetett véletlen, egy ismeretlen telken aminek a szint különbsége kb 10 m az első fúrásnál találtam vizet, a telek felső harmadában – A vita elkerülése miatt írom: Nem fúrtam többet lehet, hogy egy betemetett bánya tó volt alatta -
Magát az ezotériát mint működő képes valamit esztelenség volna kizárni, csak ennek a magyarázata a kétséges.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.29. 12:20

@repair (50097):

Tökmindegy mire tanítható szerinted az agy, ha egyszerűen nem tudod bemutatni, hogy az adott dolgot tényleg megtanulta. Még mindig nem derült ki, mi olyan dologra képes az ember a pránanadival, amit ellenőrizni lehet.


Repair fenti kommentjével kapcsolatosan a vízérre vonatkozó vita erre folytatódik:

viewtopic.php?p=50107#p50107
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.07.07. 10:24

@Kétbalkezes Varázsló (31285):
Az egyik ismerősöm, aki oda járt, azt mesélte,
Mit vársz az ilyen topictól, amelyiknek az indítása ezen alapul?
Bocsi, itt most mesedélután van, vagy konkrétum.

Akkor én is ” csak ülök és mesélek ”
Nekem azt mesélték, hogy ezzel csak a 7-es szint felett foglalkoznak.
Az ismerősöd elvégezte a feltételezett előtte lévő 3 tanfolyamot?
Azokon számára semmi érthetetlen dolog nem történt?
Miről akarsz mesélni még?
Mondjuk a csont hajlításról ? Az ismerősöm mesélte: A tanfolyamról kijövő embereket gyűjtötték össze mert a kiskapus focihoz nem volt elég kapujuk.
A lábuk pont jó volt hozzá. / Angol kór /
0 x

Avatar
Malleus Maleficarum
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.07.14. 22:35

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Malleus Maleficarum » 2012.07.14. 23:27

Nekem erről a témáról, a pár évvel ezelőtti, a médiában nagy vihart kavart "óbudai pránaevő család" esete jutott eszembe, ami tragédiába is torkollt:

http://www.origo.hu/itthon/20070529ehezo.html

Kár hogy a hülyeségen alapuló, kritikátlan fanatizmus emberéleteket követel.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.15. 09:15

@Malleus Maleficarum (50878):
Kár hogy a hülyeségen alapuló, kritikátlan fanatizmus emberéleteket követel.
Amíg a saját életüket oltják ki, addig nem tűnik túl nagy kárnak, sőt önjelölt demonstrátorokként még elismeréssel is adózhatnánk előttük. Az inkább érdekes aspektusa az emberi elmének, hogy az ilyen esetekből sokan nem tanulnak.
0 x

spraaq
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:03

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: spraaq » 2012.07.15. 10:36

Az inkább érdekes aspektusa az emberi elmének, hogy az ilyen esetekből sokan nem tanulnak.
Az itteni vitákból nekem úgy tűnik, hogy az ezoterika hívők nagy része mellébeszéléssel, visszatámadással reagál az érvekre. Szerintem ugyan ez játszódik le amikor olvasnak egy ilyen cikket.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.07.15. 10:43

@spraaq (50885):

Mivel érvekkel és bizonyítékokkal nem tudnak.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.15. 11:15

@spraaq (50885): Igen, ők a hitüket védik, nem az igazságot akarják megismerni.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.15. 11:51

@Malleus Maleficarum (50878):
Lehet, hogy neked ez jutott eszedbe, de a pránaevésnek egyébként semmi köze nincs a pránanadihoz.
Ezért ez itt off-topik.
0 x

Jakab András
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.09.02. 15:08

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Jakab András » 2012.09.02. 15:49

Sajnos ,az élet valóságában találkoztam ezzel a csaló hóka-móka elmélettel.Sajnos a lányom és a fia is ennek az áldozata.Beszélgettünk erről a förmedvény elméletről.A lányom azt mondta nem mondhat választ minden kérdésemre,mert akkor fekete pontot kap.Az unokám azt mondta a beszélgetésünk során,hogy Tata te veled a mester nem boldogulna,nem venne be a sorba.
Az interneten megkerestem Petrezselyem József honlapját.Azt olvasgatva megdöbbentőnek tartom,hogy egy ilyen kókler elméletre szabadalmi oltalmat lehet szerezni.
Olvastam a következő szöveget."Mindenkinek,így neked is jogos igényed az,hogy valós,szakmailag is helytálló információkat kapj,hogy azután az alapján alakíthasd ki saját álláspontodat saját magad,illetve hozzátartozóid egészségéről és így sokszor életéről,sorsáról is."Én mint ,majd valamikor ellátásra szoruló idős ember,egy ilyen kókler tudású egyénre bízzam kapok-e megfelelő ellátást,vagy ő úgy gondolja nekem az a jó amit ő annak gondol és nem jutok orvosi ellátáshoz.
0 x

Radírpók
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.06.26. 19:53

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Radírpók » 2012.09.02. 16:26

Petrezselyem József :D
0 x

Válasz küldése