Pránanadi

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.09.02. 19:53

@Jakab András (53463):

Nem az elméletre kapott szabadalmat, hanem a névre védjegyoltalmat..
Ha te holnap kitalálnád a Jakabandrizmust (R), ami abból áll, hogy naponta négyszer a köldöködre nézve kimondod a saját neved, és ebből tanfolyamot szervezel, akkor azt is védjegyként levédetheted és más nem szervezhet ilyen néven tanfolyamot.
0 x

molly094
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.10.28. 10:44

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: molly094 » 2012.10.28. 10:47

Akkora hülyeségeket tudtok írni!!! :D Én is nadis vagyok és ebben nincs semmi varázslat. Csupán energia az egész! :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.28. 10:49

@molly094 (56209):
Szerinted mi az energia? - azon kívül, hogy az egész.
Az itteni hozzászólások is mind energia, nemde? Akkor melyik energia az igazi?
0 x

Koktélmajom
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.26. 23:39

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Koktélmajom » 2012.12.26. 23:45

Sziasztok!

Információkat gyűjtök erről a baromságról, így találtam rátok. Nem tudom mi tévő legyek. Családunk egyik tagja keveredett ebbe a szektába és amióta "nadizik" azóta gyakorlatilag az egész családtól elhidegült. Nem értjük meg egymást, én speciel képtelen vagyok vele még hétköznapi dolgokról is kommunikálni. Nem tudom mit tegyek. Nem akarjuk őt elveszíteni.
Tudtok segíteni abban, hogy hol nézzek még szét, hol tudnék még információkat gyűjteni a pránanadiról, hátha a tények előtt meghajol és el tudjuk téríteni ettől az ökörségtől.
Arról van-e infótok, hogy mennyibe kerül? Ez is kiborító, hogy alig van pénze és úgy gyanítjuk, hogy súlyos összegeket költhetett már erre.
Minden választ előre is köszönök.
Üdv!
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2012.12.27. 02:08

@Koktélmajom (60917):

Elveszíteni nem fogjátok szerintem. Keresi magát, ehhez kapaszkodókat fizet meg. A legnagyobb veszélyben a pénztárcája van, ő maga kiábrándul majd belőle, vagy hívővé válik, amiből erőt meríthet. Ha nem az éhező családja elől pránázza el a betevőt, akkor nem tragédia, csak tanulópénz. Szerintem.

(Egy nagyon jó barátom szintén benne van a dologban, ő szereti és bár ezós dolgokat nem nagyon feszeget, amikor találkozunk, én úgy látom, nem változott semmit tőle.)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.12.27. 06:20

@Koktélmajom (60917): feltetel nelkuli szeretet, amit javaslok

mondhatod (halkan, nem hangsulyozva, mert lenyegtelen), hogy mashogy gondolod, es ki tudja kinek van igaza, de te szereted ot es szuksegetek van egymasra, es ez a fontos
0 x

Koktélmajom
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.26. 23:39

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Koktélmajom » 2012.12.27. 09:08

Az a baj, hogy ő teljesen megváltozott. Elidegeníti magától az anyját, az apját, a testvérét és a nagyszüleit is. Kivétel nélkül. A pénztárcája is veszélyben van és ez sem utolsó szempont, de sokkal jobban tartok attól, hogy ő nem fog kiábrándulni. Teljesen aláveti magát ennek és kapcsolatot (barátok) csak olyanokkal tart szorosan, akik szintén tagjai a szektának. A gyerekeit is ebben a szellemben neveli.
Hiába szeretjük mindannyian. Nincs közös nyelvünk.
Vannak más ismerőseim is, akik benne vannak, vannak olyanok is, akik másban hisznek. Velük sosem okozott gondot a nézetkülönbség ellenére tartani a kapcsolatot és az élet más területeiről beszélgetni.
Áááááá. Fogalmam sincs, hogy mit tegyünk.
Kéne valakinek írnia valami leleplező könyvet. :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.12.27. 10:47

@Koktélmajom (60924):
A leleplező irány nem működik. Ha támadják az új "istenét", azzal csak megerősödik benne a hite. Fordítva van csak esély, ha te vagy valaki közeledik hozzá, akár az ellenséges területekre is behatolva. Azaz érdeklődj iránta és a nadi iránt, vonódj be. Így egyrészt eléred azt, hogy te is jobban látod, hogy mi ez az egész, mitől is akarod megvédeni, másrészt esélyed lesz, hogy szót érts vele. És csak ekkor, csak amikor már nem falak választanak el tőle, akkor próbálj meg hatni rá - amennyiben továbbra is szükségét érzed. Nem szabad ugyanis kizárni azt a lehetőséget, hogy bár nektek nem tetszik, amit művel, de ő valamiképp mégis ebben találta meg a lelki nyugodalmát. Ha ne adj isten erről van szó, akkor fel kell tenni a fájdalmas kérdést, megéri-e teljesen elmérgesíteni a kapcsolatot a visszaterelés kísérleteivel, vagy meg kell hozni ezt az áldozatot az ő boldogsága érdekében.
0 x

Koktélmajom
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.26. 23:39

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Koktélmajom » 2012.12.28. 00:02

@mimindannyian (60931):
Igen, azt hiszem maximálisan igazad van. Valamilyen szinten én is tudom ezt, csak nagyon nehéz elfogadni. És leginkább a fanatizmusa miatt. Nem hiszek Istenben, nem vagyok keresztény, de sok barátom van, akik azok. El tudom fogadni a hitüket, mert azt gondolom, hogy a javukra válik. Egy bizonyos pontig. Egy bizonyos pontig mindennel így lehet. Nyilván a pránanadival is. De úgy érzem, hogy ő már túlment ezen a határon. De tényleg nincs mit tenni azt hiszem.
Majd eljárok olyan foglalkozásokra, amit a nadisok családtagjainak tartanak, mint az alkoholistáknál. :)
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2012.12.28. 01:37

@Koktélmajom (60990):

A pranasok ugye szimbolumokkal kozvetitenek /?/

En azert egy jo neurologust is javasolnek .
0 x

Lajoska
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.12.30. 18:44

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Lajoska » 2012.12.30. 19:04

Sziasztok,

mint kiderült, nekem is van pránanadis ismerősöm. Tényleg olyan, mint egy szektatag. Ködösít, agresszívan állítja az igazát, ha elmagyarázom, hogy az nem úgy van, meg se hallja, elvégre ő jobban tudja.
Ha mond még furcsaságokat, jelentkezem:)
0 x

Lajoska
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.12.30. 18:44

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Lajoska » 2012.12.31. 12:50

http://www.nyilasmisi.com/media_sajto_5_holgyvilag.html
"Mestere Petrezselyem József képes... ...tudatának erejével egy gyertyát meggyújtani, lángját megnövelni vagy összezsugorítani."
Azért biztos jó bűvésztrükköket tanulhatnék egy nadi tanfolyamon:)
http://www.youtube.com/watch?v=2xGpEVdQ7BA
0 x

hyrcanus
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.01.04. 11:50

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: hyrcanus » 2013.01.04. 12:11

@Koktélmajom (60917):
Nagyon hasonló helyzetbe kerültem én is. A családom egy tagja, szintén belekeveredett ebbe az irányzatba. Én is féltem őt, bár nála anyagi helyzetére való veszélyt nem látok, de minden más, amit írtál nagyjából a mi esetünkben is megfogalmazódik.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.01.04. 14:17

Beszéltem egy pszichológussal, aki foglalkozik Nadisokkal is. Elmondása szerint ő se tud sokat a dologról, ami főleg amiatt van, mert a saját szabályaik szerint se beszélhetnek külsőssel az ottani dolgokról, így elég nehéz lehet tartani a kapcsolatot az illetővel, ha egyszer közel ugyanannyi pénzt és energiát kellene beleölni ebbe a baromságba, mint a kedves, de nadira kattant rokonnak.

Esetleg az alábbi módszereket tudnám javasolni kipróbálásra(nem próbáltam egyiket se, bár van nadis ismerősöm, de tudom, hogy nem meggyőzhető, és nem is akarom):
- Beszélgetni lehetne a rokonnal különféle szektákról, szcientológiáról (NEM A NADIRÓL!), azok működéséről és romboló hatásairól, és hátha bekapcsol nála a vészcsengő, hogy "dehát ez nálunk is így van!".
Pl. tudtommal a szientológiának és a nadinak is az az a nagy központi trükkje, hogy olcsónak induló , majd egyre dráguló szinteken avatja be a híveket különböző zagyvaságokba, amelyek a kognitív disszonanciát erősítik benne. (Az nem lehet, hogy ostoba módon kifizettem 200.000 Ft-ot egy tanfolyamért, ahol csak suksükölés folyt 2 napon át -> nyilván volt haszna a tanfolyamnak csak idő kell, mire beérik. Esetleg a következő 300.000 Ft-os tanfolyamon majd világosabb á válik. Esetleg a következő életben...)

-Jelezni, hogy "Tudod, hogy neked erről nem beszélhet, de bizonyára benne is felmerült az a dolog, hogy..." és így feltenni a kétkedő kérdéseidet, amik utána remélhetőleg eljutnak az illetőn keresztül a vezetőséghez (vagy csak az illető agyában forognak, az se lehet haszontalan). Ha a vezetők válaszolnak neki és beveszi a választ, nem vesztettetek semmit. De hátha nem tudnak rá felelni és ez elbizonytalanítja a kérdezőt, esetleg annyira zavarja majd a kérdezettet, hogy kirakják az illető szűrét.

Pl.
- Hogyhogy külföldön nincs semmiféle nyoma a pránanadinak? Petrezselyem József találta volna csak ki az egészet?
- Mit szól ehhez a cikkhez?
http://www.dharmaling.org/forums/index. ... topic=1294
Ezen az úton haladva találtam rá erre a fórumra illetve ezen belül a pránanadi topicra. Ez volt az első Buddhizmus tekintetében hiteles webes hely, ahol információt találtam a témában. Amiket ott, és a „Genuine Rinpoches?” topicokon olvastam az először felzaklatott. Egyszerűen nem akartam elhinni, hogy emberek képesek visszaélni egy olyan tiszta vallással mint a Buddhizmus. Lama Shenphen szavai pedig rávilágí¬tottak, hogy a pránanadi nem köthető sem Tibethez sem a tradicionális Buddhizmushoz és nem spirituális ösvény. Nos én hét éven át ennek ellenkezőjének tudatában éltem. Természetesen ez az én felszí¬nes ismereteimre és hozzállásomra mutat rá.
Majd igyekszem ide beilleszthető kérdéseket összegyűjteni, de akinek van affinitása, az segítsen.
0 x

Dr Furia
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.01.08. 00:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Dr Furia » 2013.01.08. 00:38

Még mindig nem derült ki, mi olyan dologra képes az ember a pránanadival, amit ellenőrizni lehet.
Válasz erre;

Szerintem max a placebo hatása az erős hitnek.
0 x

dr. Kotász
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.02.11. 10:42

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: dr. Kotász » 2013.02.11. 10:55

Sziasztok!

Én is voltam pránanadi I-es tanfolyamon.

Én úgy állok hozzá a dolgokhoz, hogy megadom az esélyt, hogy működjön, de hinni nem hiszek benne igazán, csak lehetségesnek tartom.

Nem mesélem végig, de a lényeg, hogy a tenyérrel kell egymást kezelgetnünk, és ilyenkor be szoktak számolni, hogy mit éreznek. Aki engem kezelt, mondta, hogy mennyire érzi, hogy ömlik az energia. Én meg mondtam, hogy semmit se érzek, mikor kapom az energiát, de akkor se, mikor adom elvileg.. Csak annyit éreztem, hogy melegszik a tenyerem, de ez szerintem a szimpla tudati koncentráció eredménye.
Volt meditáció is, akkor a rádiót kellett figyelni, amin a meditációs zene ment, mert állítólag ilyenkor a megnövekedett energiák miatt egész szokatlan jelenségeket produkál. De a rádióval nem történt semmi, talán nem volt elég energia :)
Aztán volt a beavatás. Be kell csukni a szemed, és az avató a levegőbe kalimpál, aztán a homlokodra rajzol az ujjával. Ketten kell bent lenni. Egy lánnyal voltam egyébként, igazából csak lányokkal voltam az egész "beavatáson". Na és az történt, hogy kicsit kíváncsi voltam, és egy nagyon picit hunyorítottam a szememmel, de ezt az avató észrevette, és ki is küldött a teremből minket, hogy ilyet nem szabad....
Na aztán a lány., akivel voltam, megköszönte nekem, azt mondta, elájult volna, ha nem küldenek ki, annyira szédült. Biztos az energiák miatt :twisted: Na de én semmit se éreztem akkor se..
Na egyébként aztán megkaptam az avatást, de a problémáimon semmi se változott.. Sőt elérkeztem életem legrosszabb időszakába, amikor folyton öngyilkos akartam lenni, és a szokottnál is rosszabbul éreztem magam.
Ekkor írt nekem az avató, hogy úgy érzi rosszul vagyok (érzi, és az avatás óta nem is találkoztunk), ezért ajánlja, hogy menjek el egy ördögűző nőhöz. Én tényleg úgy voltam, hogy már érdemes kipróbálni mindent. De azért érdekes, hogy a csoda pránanadi után egyáltalán miért gondolja, hogy démonok szálltak meg?
Aztán elérkeztem az ajánlott nőcihez. Most a házát nem jellemezném. De a lényeg, hogy fel kellett állnom, aztán ő meg felolvasott valahonnan, még Jézusról is szó volt többször, és ez lett volna a megtisztítási szertartásom. Kérdi, érzek-e valamit. Mondom semmit. Csodálkozik, az hogy lehet.. Hozzá sokan járnak, és mesés gyógyulások vannak, és az emberek érzik magukon a hatalmas változást. Mondom én nem éreztem semmit.. Na de ez nem kevés pénzembe került) Persze nyugtát nem adott róla. A gondjaim ugyanúgy megmaradtak... és idővel, napokkal később lassan elmúltak, de biztos nem az ő hatására..

Voltam egyébként Villás Béla tanfolyamaiból is kettőn, ha érdekel valakit, az is megérne egy topikot...
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.02.11. 15:53

@dr. Kotász (63666): Csak lányok? Nem lehet, hogy az "energiáid" e miatt nem tudtak az övednél feljebb emelkedni?

Ördögűzésen ennél a néninél voltál:
http://www.youtube.com/watch?v=lfH05tD9Qk0
?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.03.04. 05:26

Engedély nélkül áramoltatott energiát a gyógyító nő?

Nem adott bizonylatot szolgáltatásáról egy ezoterikus módszerrel, energiák áramoltatásával gyógyító nő, az adóellenőrök felelősségre vonták; kiderült, hogy vállalkozói igazolványa sincs.

2012.10.09 13:15MTI
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) dél-alföldi regionális sajtóreferense Jegyinák Attila közölte, az elmúlt időszakban az adóhivatal több bejelentést is kapott, amely arra hívta fel a figyelmet, hogy ezoterikus tevékenységgel foglalkozó emberek nem adnak nyugtát a szolgáltatásukról.

Ilyen bejelentés alapján végeztek vizsgálatot a közelmúltban a NAV dél-alföldi régiójának operatív ellenőrei az említett nőnél, aki otthonában kínálta az indiai pránanadit, az energiák áramoltatásával kapcsolatos gyógymódot.

Az adóellenőrök a telefonon egyeztetett időpontban megjelentek a gyógyítónál, aki egyiküket kezelte is, majd azt mondta, hogy a páciens annyit fizet a szolgáltatásért, amennyit akar. Az ellenőrök - miután háromezer forintot átadtak neki, és semmiféle bizonylatot nem kaptak - felfedték kilétüket. Kiderült, hogy a nőnek nincs se adószáma, se vállalkozói igazolványa, így megállapították, hogy be nem jelentett adóköteles tevékenységet végez. Ilyen esetben az adóhatóság 200 ezer forintig terjedő mulasztási bírságot szabhat ki.
Ha adozott volna utana, ma is boldogan aramoltathatna "energiat"... megall az esz...

A tobbi energian, energiahordozon (benzin, aram, gaz stb) annyifele speci ado meg ezmegaz van... ezutan meg csak jovedelemado? Nemi gazsag.

Nem kellene itt is a 10% csokkentest is megkovetelni allami rendelettel, ahogy a villany es gazszamlanal? Szamlara narancsszinnel rairatni, hogy pranaenergia arat is csokkentette a viktator es csapata?
0 x

Avatar
drlanyi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2013.01.13. 00:22

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: drlanyi » 2013.03.07. 12:52

Bűvésztrükk lehet?!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.07. 13:50

@drlanyi (65478): Persze, mindenre vevők vagyunk, mutasd csak!
0 x

dr.fekete
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013.03.19. 12:12

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: dr.fekete » 2013.03.29. 11:52

Jo npot

Nagyon erdekeseket irnak az itt resztvevok, lehetne tudni, h van valaki aki el is vegezte a Prana nadit ?

Udvozlettel fekete
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.29. 11:57

@dr.fekete (67081): Ha tényleg érdekesek a hozzászólások, akkor bizonyára el is olvastad őket. Akkor viszont olvashattál sok személyes tapasztalatot is. De akkor miért kérdezed, elvégezte-e valaki?...
0 x

Tibet
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.03.30. 19:54

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Tibet » 2013.03.30. 20:05

Hát fiók-lányok, az a helyzet, hogy nagyon hasonló dolgokat tapasztaltam, mint dr. Kotász.
Igen elvégeztem az I-s tanfolyamot, ami két napos volt.
Ami miatt vonzó volt számomra, hogy egy hozzám közel álló, nagyra tartott, értelmes ember mesélt erről és Ő már 5-s fokozaton van. Persze ment a titkolózás, de azt mondta, hogy mivel tudja a problémáimat, feltétlen javasolja. Így belementem, bejelentkeztem, befizettem.
- a kérdésekre nem válaszolt a "Mester", mondván, hogy ez vagy az a kérdésre adandó válasz nem az I-s tanfolyam része....
Mondom mi???????????????
- amikor megemlítettem, hoyg nekem a húsnélküli táplálkozás 21 napig (ami kötelező a beavatás után), nehezen fog mennki, akkor le lettem OLTVA, hogy ha ez sem megy, akkor érthetetlen, hogy kérdezek, hisz a szintem alacsony
Mondom mi???????????????
És még mesélhetnék... Számomra a beavatási szertartás igen kínos, vicces (csak nem volt kedvem röhögni) és hihetetlen volt. Na nem azért, mert az energiák tomboltak, hanem mert nem hittem el, hogy ezt valaki benyalja....
A kezelések alatt én semmit nem éreztem, viszont az 5 perc alatt befanatizált társaim iszonyatos energiáról beszéltek, és azt is érezték egyértelműen, hogy az én kezemből is csőből jön az energy.
- A kialakult kérdéstömeg, az ezekre nem kapott válaszok, a helyzet, a fanatizmus szaga és minden miatt iszinyat dühös lettem...
Szinte dührohamom volt.
Nem hittem el, hogy a 8 résztvevőből csak én vagyok normális? Vagy én vagyok a hülye?
Egész éjjel nem aludtam, másnap visszamentem és ugyanez pepitában...
Elképesztő....
Azt látom viszont, hogy a magamfajtával nem tudnak mit kezdeni, nagyon nem várják, hogy menjek a II-sre, mások már kaptak invitáó levelet a következő tanfolyamra, én nem. Túl sokat kérdeztem??? Ajjaj, most is ha eszembe jut dühössé válok.
És még egy fontos dolog. Én egy sanos beteg ember vagyok. Az állapotom nagyon rosszra fordult, teljesen befordultam 2 hétre... Mindez a közelről látott fanatizmus és érthetetlenség következménye szerintem. Abszolút szekta hangulat. Ennyi...
0 x

Tibet
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.03.30. 19:54

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Tibet » 2013.03.30. 20:11

Bocsánat az elütésekért, csak annyira gyorsan írtam, amilyen gyorsan gondoltam :)
Mindenesetre még az jutott eszembe, hogy talán azért is leszünk mi rosszul egy ilyen után, mert reményt adunk, még ha szkeptikusak is vagyunk, de esélyt adunk a problémánk megoldására, és ez dupla magasból pofára esés. Nem elég, hogy nem működik, hanem még végig kell nézni azt, hogy emberek tömege milyen könnyen befanatizálható. Ez annyira szomorú.... Kedvem lett volna ott mindenkit megvárni a végén és tartani egy NENADIZZ I-s tanfolyamot, de már nem volt erőm. Hazaszaladtam, magamra csuktam az ajtót és két hétig próbáltam helyére tenni a dolgokat....
0 x

imre25
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.12. 11:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: imre25 » 2013.05.12. 11:38

Attól hogy valaki végzi a tanfolyamot , az életet élni is kell mellette.
És attól hogy mi egy állsápontot képviselünk , elfogadni mint nadis a másiknak az álláspontját is aki esetleg másképp látja a dolgokat. Hisz erről szól az egész , másik megértéséről, szeretetről

Sziasztok!
Szükségesnek érzem a következőt.
I. és II. tanfolyamot elvégeztem, a többit azért nem , mert úgy érzem ennyi elég volt nekem, persze használom őket, bár ritkán. De nem érzem, hogy most a III. vagy továbbiakra szükségem lenne, tán majd valamikor.Erőltetni meg felesleges lenne a részemről, hogy végezzem, majd ha úgy érzem.

ugyanaz az ember maradtam mint voltam, attól hogy elvégeztem a tanfolyamot, hogy miért irom ezt mindjárt kifejtem.

Viszont vannak emberek akik tényleg megváltoznak tőle, átváltoznak és sajnos nem jó értelemben.
Nekem is van egy rokonom és már nem az az ember aki pár éve volt.
Nála tényleg változás ment végbe, de sajnos rossz irányba.
Akivel eddig nagyon jobban volt, eldobta magától, valamenyire gonosz lett emberekkel.

Én úgy ugy gondolom , hogy attól hogy valaki ezt végzi, még nem kellene hogy átalakuljon, ez csak lehetőség, aki akarja használja magán az energiát.

Sajnos ő olyan hogy ha valaki azt mondja piros az ég, akkor tuti piros. Ha meghal valaki fájdalmasan, akkor csak a karma miatt lehetséges ez, semmi más miatt. Meg ilyenek.

Ismételten felhivom figyelmét mindenkinek , én is végeztem tanfolyamot, de nem változtam meg tőle.
Már kb. 500 000Ftot tuti ott hagyott a kezelőben, ami nem baj, mert kezelje magát.
De ha ott azt mondják neki heti 3szor menjen, és 5000ft ot adjon, akkor ő annyit ad pénzt.
Valaki tapasztalt ilyet családjában.?

Számomra ezért megdöbbentő amit néhányan írnak, hogy szintén ezt tapasztalják rokonoknál, ismerősnél, az átváltozást.
Meg hogy kapcsolatok megszakadnak emiatt, olyanok amik elötte szépen működtek, boldogságban , szeretetben.
Persze mondható hogy sok esetben a másikban lehet a hiba, aki nem változott, de sajnos sok esetben nem így van.
Hisz az ember azért észreveszi a másik emberen, hogy elötte hogy viszonyult embertársaihoz, és kis idő után már másképp, a kommunikáció is, meg minden.

Én úgy gondolom hogy a földön nagyon sok embernek van hibája, amit elkövetett másik ellen, és így az emberiség teljesen kihalna, ha mindenkit utolérne a karma, mert mindenki,nincs olyan ember aki másnak legalább 1 szer ne ártott volna.

Másrészt én úgy gondolom, hogy a jó isten mindenkinek megbocsát, még annak is aki nem bánja meg bűnét. , mert isten mindenkinek megbocsát szerintem.
Hozzáteszem nem vagyok vallásos.



Az életet ettől függetlenül élni és nem beburkolózni egy dologba. Nagyon sok fajta ilyen tanfolyam van és ne felejtsük el, mindegyik más tanít, bizonyos dolgokat másképpen értelmeznek, tanítanak.

Lásd biblia, lásd karma például. Biblia megbocsátás, karma: vissza kapja élettől azt a dolgot, amit valaki elkövetett más ellen. stb.
A lényege levelemnek végülis, hogy a tanfolyam által senkinek nem szabadna megváltoznia, főleg nem rossz irányba, nem megszakítani másikkal kapcsolatot, mert illető másképpen lát dolgokat esetleg vagy ő nem híve ennek.
és nem arról hogy aki másképp vélekedik azzal megszakítunk minden kapcsolatot vagy csak a magunk állásponját mondjuk éjjel-nappal, mert amit tanítottak nekünk az 100%ig úgy van és más megoldás nem lehetséges rá.
0 x

Diiiiia009
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.29. 20:43

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Diiiiia009 » 2013.05.29. 20:55

Elnézve a hozzászólásokat, komolyan döbbenetes, hogy a tudatlanság miatt miket írnak egyesek.. Hogy miért nem szabad fémet viselni? Hogy miért titkolóznak? Először is, lehet csak azért tudom ezeket a dolgokat mert az én oktatóm jó volt, másodszor, ha valamit nem tudunk, utána kellene nézni. Tehát ha valaki annyira szkeptikus, hogy ennyi badarságot összehord, akkor menjen el a tanfolyamokra igenis csinálja meg a négyes szintig és tapasztalja meg, hogyan alakitják át a csontokat, meg a többi. Akkor azt is megtudja, miért nem szabad csak úgy az ilyen dolgokat kilocsogni.- És igenis, azokért a dolgokért amiket eddig tudunk és van lehetőség elsajátítani ezt a képességet, inkább hálásnak kellene lenni, ugyanis ez az egész is titok maradt volna. Hogy miért? Menj el a tanfolyamokra és megtudod. Még hogy sósav, meg mutassa be laborba.. Te jó Isten! Végezzétek el a tanfolyamokat és utána olvassátok vissza ezt a sok hülyeséget... Nincs ebben semmi hihetetlen dolog. Ez nem olyan kérdés hogy van Isten vagy nincs... Tapasztald meg a saját bőrödön, legyél olyan kitartó, utána irogálj hülyeségeket.
Minden tisztelettel.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.05.29. 20:59

@Diiiiia009 (69044):
Szia!
Elárulom neked, én voltam egy tanfolyamon, ahol elmondták, hogy a pránanadi hülyeség. Nem mondhatom el, miért hülyeség, meg kell tapasztalni. Járd ki te is azt a tanfolyamot, amit én, aztán irkálj hülyeséget! A tanfolyam nélkül sajnos tényleg nem tudod megérteni, miért nincs igazad!
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2013.05.29. 21:04

@Diiiiia009 (69044):

Te meg tudod hajlítani a csontjaid?
0 x

Diiiiia009
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.29. 20:43

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Diiiiia009 » 2013.05.29. 21:41

na ha már ilyen okos vagy, áruld már el mi az, hogy voltál "egy" tanfolyamon? milyen tanfolyamről beszélsz?
0 x

Diiiiia009
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.29. 20:43

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Diiiiia009 » 2013.05.29. 21:42

És félreérés ne essék, én senkinek a hitébe nem akarok belegázolni, azt hiszel amit akarsz az a te dolgod, viszont, azért mielőtt ilyeneket irsz hogy a pránanadi hülyeség ,gondold át a szavaidat. Én se mondom , hogy nincs Isten, attól még , hogy nem hiszek benne.. Te biztos vagy benne? Átélted és mindent tudsz róla, úgy állítod, hogy hülyeség?
0 x

Diiiiia009
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.29. 20:43

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Diiiiia009 » 2013.05.29. 21:45

Ami pedig a tanfolyamot illeti: Nem egy ismerősöm, barátom, családtagom végezte el a tanfolyamokat. Talán ha hülyeség lenne tudnánk róla.
0 x

Diiiiia009
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.29. 20:43

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Diiiiia009 » 2013.05.29. 21:48

Bocsi, hogy külön írom.. Szóval, ha te is elvégezted legalább az első tanfolyamot, akkor tudnád mi ennek az egésznek lényege, mi is a pránanadi. Ha pedig tudod, nem értem, hogy miről is beszélünk.
0 x

Diiiiia009
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.29. 20:43

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Diiiiia009 » 2013.05.29. 22:16

[color=#008080]Minden ember más,máshogy tapasztalnak dolgokat. Csak akkor érthetjük meg a másikat, ha ugyanúgy tapasztaljuk meg a dolgokat mint ő. Csak egy példát mondok. Valakinek már megjelent Isten vagy Jézus vagy tudom is én, bárki, tehát olyat tapasztalt, amit nem sokat. Én sem hinném el, hogy megtörtént egy olyan dolog, ami számomra hihetetlen, amíg velem nem történik meg. Az emberek erről nem tehetnek. Olvastam az egyik hozzászólásban, hogy az emberek valószínűleg beképzelték az egészet, és így érezték az energiát... Nagyon sok múlik a gondolkodáson, igen. Sőt. Igazából minden azon múlik. Egy másik hozzászólásról pedig annyit: Igen megváltoztak azok az emberek akik már a 2-es tanfolyamot is elvégezték. De csakis jó irányba. Sokkal nyugodtabbak, és az én esetemben: Nem lehet őket semmivel felhúzni. És ez is az én tapasztalatom, de ami a legfontosabb, ha valaki ettől lesz kiegyensúlyozott és jobban odafigyel magára és BOLDOG, akkor miért kéne megcáfolni. A gyógyulást és a boldogságot nem is kell. És még egy saját tapasztalat: nekem nagyon rossz sajnos a szemem, -6 dioptriás mind a kettő, már nagyon rég óta. Amikor elmentem a tanfolyamra nyitott voltam mindenre, de persze én sem nagyon hiszek a természetfeletti dolgokban.De mint kiderült, ez nem is az. Tehát.. semmit nem képzeltem be. Ez csak energia és amikor a szememre tettem a kezeim, igenis éreztem, az arcüregem forró volt, nagyon fájt, és a szemeim is feszültek. Ezen nincs mit beképzelni, és jó érzés, hogy a fejfájásomat is meg tudom kezelni. És ami még fontos, a pozitív gondolkodás. Én tudom, amit tudok, jól érzem magam, hogy birtokomban van ez a tudás. Ettől is boldog vagyok, ez egyfajta támasz is. És igen aki nagyon beteg, annak is jól jön egy ilyen támasz, még akkor is ha csak a gondolkodását változtatja meg , és elhiszi , hogy meg fog gyógyulni. Hozzászóltam a beszélgetéshez, hogy valaki pozitívumot is írjon, legyen min vitatkozni :) Ha valaki megtalálja a boldogsága egyik forrását, és jobb lesz tőle az élete, azt nyilván nem adja fel azt. Ha valaki hisz valamiben, akkor csak azért mert más azt mondja, hogy hülyeség, nem fogja feladni a hitét. Ez is probléma, ha valakit a cáfolatok megrendítenek, és akkor kételkedni kezd. Lehet, hogy nincs igaza, mert mondjuk, tényleg nem létezik az amiben az illető hitt, de nem is az a fontos, hanem az, hogy ami eddig reményt és boldogságot adott az nincs? És akor az élet megváltozik, beüt a bodogtalanság. Ez végülis nem csak a pránanadira igaz, hanem minden ilyen dologra. A lényeg. Én tapasztaltam, tudom, hogy működik, és ennyi :) És elnézést a sok hozzászólásért! További szép napot![/color][/color]
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.05.29. 22:37

@Diiiiia009 (69050):
és te milyen tanfolyamról beszélsz? most légy okos, ne csak a hitedet írd ide!! megmondtam, hogy nincs igazad, ha ezt nem érted az nem az én hibám. Miért vagy olyan biztos a hitedben? Nem egy ismerősöm elvégezte azt a tanfolyamot amit én mind tudják már hogy hülyeség a pránanadi.
0 x

Diiiiia009
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.29. 20:43

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Diiiiia009 » 2013.05.30. 01:33

Tehát akkor: a te ismerőseid elvégezték és azt mondják, hülyeség. Az én ismerőseim elvégezték, és az ellenkezője bizonyosodott be. Ahogy te mondod, hogy hiába győzködlek, úgy te is hiába engem, leírtam a véleményem, az, hogy neked semmi támaszod nincs (és most nem erre gondolok, csak abból gondolom, ahogyan írsz..) az már a te problémád. Nekem, nekünk bejött, ezt te nem tudod megcáfolni. Ha működik, a szkeptikusok a tapasztalataikkal és cáfolásukkal ezt mássá nem tudják tenni. Attól, hogy te azt hajtogatod, hogy hülyeség hülyeség, mert csak ennyit tudsz rá mondani, attól én még vígan élek vele és használom. A lényeg a gyógyítás és ha bevált akkor bevált. Ezen semmi vitatni való nincs.
0 x

Diiiiia009
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.29. 20:43

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Diiiiia009 » 2013.05.30. 01:34

Ja bocsáss meg, nem írtad le! Te rendes pránanadi tanfolyamot végeztél? Meg az ismerőseid is?
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.05.30. 08:46

@Diiiiia009 (69057):
Először is tarts egy kis önvizsgálatot.
Miért?
Mert ha nem tűnt volna fel, nagyjából ugyanazokat írtam, amiket te, és a stílusom is (szándékosan) egész hasonló volt a tiédhez. Méghozzá azért, hogy lásd, mennyit ér egy ilyen vélemény.
Te magad is levontad a következtetést az én írásomról: nem ér semmit.
De mivel az olyan volt, mint a tiéd, így azt is láthatod: a tiéd sem ér semmit.

A tanulság az, hogy ide ennél több bizonyíték kell, ha azt akarod hogy komolyan vegyünk.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.05.30. 11:19

@Diiiiia009 (69058):

1., Ha szándékodban áll írni nekünk, kérlek használd a válasz gombot annak a kommentnek a jobb felső sarkában, amire reagálni kívánsz, sokkal követhetőbb lesz úgy, hogy kinek is írsz.

2., Sokat írtál a nadival kapcsolatos személyes élményeidről, még többet a kritizálók állítólagos hiányosságairól, de a Pránanadi módszer konkrétumairól szinte semmit. Az, hogy valaki úgy érzi, hogy egy adott módszer működik (sőt szerinte sokan mások is ezt érzik!), de a módszer bármiféle ellenőrizhető bizonyítékát még csak meg se tudja fogalmazni, az szerintem tipikus jellemzője a kognitív disszonanciával elfojtott átveréseknek.

Persze lehet, hogy a pránanadi mégis jó valamire, de mire? A leírásod alapján konkrétan eddig neked arra volt jó, hogy valaki "a szememre tettem a kezeim, igenis éreztem, az arcüregem forró volt, nagyon fájt, és a szemeim is feszültek". Micsoda siker! ;)
Meg állítólag tudod kezelni a fejfájásodat, amiből azt olvasom ki, hogy rendszeresen van fejfájásod, csak most a korábbi passzív elviseléshez képest alkalmazol egy módszert, ami vagy használ vagy nem, mert nem tudod összevetni elfogulatlanul, hogy anélkül mennyire és meddig fájna.
Ha neked ez elég a boldogsághoz, légy vele boldog, de egy fejfájás elleni gyógyszer esetén ez kevés lenne, mert ott valódi bizonyítékok kellenének, ami mint látható a nadinál hiányzik.

Ha ez neked elég a boldogsághoz, akkor légy ezzel boldog.

De azért viseld el, ha valaki szerint ez kevés, és a egy fórumon leírják, hogy a hangzatos blablák ellenére a meglehetősen homályos eredetű és gyakorlatú módszer nem tekinthető bizonyítottan hatásosnak semmiféle diagnózisra vagy terápiára.

Vagy ha szerinted igen, akkor állj elő a bizonyítékokkal, esetleg kérj olyantól, aki feljebb áll nálad a ranglétrán.
0 x

Tibet
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.03.30. 19:54

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Tibet » 2013.05.30. 11:27

Tudjátok szívesen véget vetnék ennek a meddő vitának egy-két gondolattal.
A pránandi működik?
Tudjátok mennyi minden működik? A jehovás gyűlések, a vidám vasárnap (tudattalanul vergődnek orvosok, ügyvédek a transztól), a Jézus, a Budha, a Tandóntra, a Tao, a jóga, a homeopátia, stb .... még a pránandi is.
A fenti fogalmakat szándékosan vegyítettem. Vannak köztük több évezredre visszanyúló tanok, vannak újdonsült, anyagias okokból "létrejött" tanok. Nos utóbbinál az a probléma, hogy valóban anyagi megfontolásból és fanatizáláson keresztüli hatalomvágyból fakad. Az ember egy érdekes faj, ha valamiben hinni akar, akkor egy darabig működik. Számos tanulmány, esetvizsgálat, bioenergetikusok, kutatók bizonyították már, hogy az ember belső hite alakítja a gondolatait és olyat is valóságosnak él, tapasztal, ami valójában nem az. Aki nem teljes látókörrel viszonyul az új dolgokhoz, tapasztalásokhoz, nos Ők könnyen fanatizálhatók
A tények sajnos nem támasztáj alá a pránanadi erejét, létét vagy létjogosultságát.
Ilyenek pl.:
-bár több ezer éves tannak mondják a prnanadit, erre bizonyítékot nem találni, ellenben a budhista tanokkal pl.
- csak gondoljunk bele egy pillanatra, ha a pránanadi annyira jó, hatásos, szereteten és békés alapokon nyugvó tan, miért is nem ingyenes? Érdekes a Biblia, a Tantra, a Tao vagy a Budhista tanok bárki számára elérhetők, ingyenesek és nem igazán szektás elvárásokkal, kizárólag filozófiai tanként jelennek meg
- nem mondom, hogy a párnanadinak nincsenek valósan helytálló elemei, de ezek mindegyike a budhizmuson alapszik, ami azért már ugye bizonyított (és nem fizetős :))
- ha ez a tan valóban működik, akkor miért nem működik mindenkin, pl. rajtam? Válogat a rendszer? Rossz ember vagyok? Talán szkeptikus? :)
- Úgy hiszem, hogy a valós igazságok és helytálló tanok a szkepticizmust felülírják lazán (pl.: ne lopj, ne csalj, ne hazudj... elméletek)
Azok az emberek, akik rögtön, kérdés nélkül és teljes mellszélességgel egyik napról a másikra hisznek egy új dologban, amiről nem tudnak eleget, nem néztek utána és nem feltétlen egyértelmű, azok hiába is hajtogatják, hogy működik... ezt hívják pszichozisnak. Hiszünk, mert hinni akarunk. ez csak egy ideiglenes légvár, ami szép lassan eloszlik a valóságban.
- Nincs több ezer éves múltja, a budhista papok használták más tudatállapotban, más múlttal más háttérrel... nem arra, amire mi használjuk idehaza
- És még egy kicsi apró kérdést feltennék: ha ez valóban működik több ezer éve, valóban jó a gyógyításra, valóban több ezren!!! elvégeztek itthon már tanfolyamokat, hogy hogy annyian betegek vagyun és nem dobtuk már el mankóinkat :). Ez itt a kérdés ? Ennyi meg egy bambi :)
0 x

Diiiiia009
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.29. 20:43

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Diiiiia009 » 2013.05.30. 13:51

Na először is. Igen ez egy meddő vita. Viszont amit leírtam azt úgy is gondolom, és az előzőhöz hozzászólva: Neked van tehetséged a szavak kiforgatásához, gratulálok. Először is, én egy szóval ne mondtam, hogy nekem ez a boldogság forrása,( habár igen, én jól érzem magam tőle, és segít, minden esetben) próbáld meg értelmezni szöveget, másodszor, az amit tapasztaltam, az csak példa volt, harmadszor, ha te is elvégezted volna a tanfolyamot tudnád amit, én, a konkrétumokról pedig annyit, hogy egy keveset te is utánanézhetsz a dolognak, mert én úgylátom semmit nem tudsz, csak abból ítélve, hogy az egészről a véleményed, hogy hülyeség. Az utolsó hozzászólónak pedig annyit, hogy ez tényleg hasznos hozzászólás, nem pedig abból áll, hogy "hülyeség". Ahol én végeztem a tanfolyamot, ott az, hogy tudd magad kezelni meg a többi az pénzbe került igen, viszont, aki kezelésre(,utaztatásra) megy attól nem kérnek pénzt, hanem ha jónak látják, adnak(mint adomány). Na további jó vitázást!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.05.30. 13:56

@Diiiiia009 (69066):

Ezek szerint vizsgálatra érdemes érved továbbra sincs a nadi mellett. Szólj, majd ha lesz.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.05.30. 14:24

@Diiiiia009 (69066):
Először is, én egy szóval ne mondtam, hogy nekem ez a boldogság forrása,( habár igen, én jól érzem magam tőle, és segít, minden esetben) próbáld meg értelmezni szöveget,
Én próbáltam, és arra jutottam, hogy igenis mondtál ilyet, nem is egy szóval.
De kérlek segíts, hogy kellene értelmezni a kiemelt szövegrészeket?
Igen megváltoztak azok az emberek akik már a 2-es tanfolyamot is elvégezték. De csakis jó irányba. Sokkal nyugodtabbak, és az én esetemben: Nem lehet őket semmivel felhúzni. És ez is az én tapasztalatom, de ami a legfontosabb, ha valaki ettől lesz kiegyensúlyozott és jobban odafigyel magára és BOLDOG, akkor miért kéne megcáfolni. A gyógyulást és a boldogságot nem is kell. És még egy saját tapasztalat: nekem nagyon rossz sajnos a szemem, -6 dioptriás mind a kettő, már nagyon rég óta. Amikor elmentem a tanfolyamra nyitott voltam mindenre, de persze én sem nagyon hiszek a természetfeletti dolgokban.De mint kiderült, ez nem is az. Tehát.. semmit nem képzeltem be. Ez csak energia és amikor a szememre tettem a kezeim, igenis éreztem, az arcüregem forró volt, nagyon fájt, és a szemeim is feszültek. Ezen nincs mit beképzelni, és jó érzés, hogy a fejfájásomat is meg tudom kezelni. És ami még fontos, a pozitív gondolkodás. Én tudom, amit tudok, jól érzem magam, hogy birtokomban van ez a tudás. Ettől is boldog vagyok, ez egyfajta támasz is. ...
Ha valaki megtalálja a boldogsága egyik forrását, és jobb lesz tőle az élete, azt nyilván nem adja fel azt. Ha valaki hisz valamiben, akkor csak azért mert más azt mondja, hogy hülyeség, nem fogja feladni a hitét. Ez is probléma, ha valakit a cáfolatok megrendítenek, és akkor kételkedni kezd. Lehet, hogy nincs igaza, mert mondjuk, tényleg nem létezik az amiben az illető hitt, de nem is az a fontos, hanem az, hogy ami eddig reményt és boldogságot adott az nincs? És akor az élet megváltozik, beüt a bodogtalanság. Ez végülis nem csak a pránanadira igaz, ...
Én igenis azt olvasom ki a szöveged kiemelt részeiből, hogy te ettől (is) vagy boldog, mert a nadi egy olyan dolog, amitől boldog az ember, és ha valaki ezt megcáfolja, hogy ez nem igaz (még ha tényleg nem is igaz), az valamiért rossz.

Télapóban még hiszel? Húsvéti nyusziban? Szellemekben? Gyerekek láthatatlan barátaiban? Piramisjátékok ígéretében? Nigériai milliomosok leveleiben?

Gyerekeidet is arra tanítod, hogy léteznek? Nehogy kiderüljön, hogy elrontod a boldogságukat azzal, hogy elárulod azt, hogy igazából akármelyikük is nemlétező!

Persze ha te meg akarsz maradni gyermeknek, aki inkább hisz, mint kérdez, akkor csak így tovább.
Nem venném el tőled a boldogságodat, ha neked ez kell hozzá.
0 x

imre25
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.12. 11:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: imre25 » 2013.06.11. 21:26

ÉN cáfolnám az előzőekben leírtakat. Amit leírok az nem kamu, nem hazugság, erre esküszöm nektek.

Szóval én is elvégeztem 1-es és 2-es tanfolyamot. Nekem nem lett jobb az életem tőle, mondták a tanfolyamon is hogy nme kell hinni benne, ez akkor is működik.
3-as tanfolyamra is mentem volna, DE
a 40eft körüli összeget soknak találtam ill. előtte egy vizsgát kellett tenni és én itt csalódtam a legjobban, szinte mindenki átment a vizsgán , mindegy hogy mennyit tudott, nekem nagyon ez jött el.
Sőt amikor én végeztem dolgozattal, akkor aki javította összenézett a másik lánnyal aki ott dolgozik és abszolút az jött le, hogy mindegy mit is irtam, mehetek 3as tanfolyamra. Volt aki nem tudott nagyon sok mindent , lásd,mégis mehetett 3-as tanfolyamra.

Másrészről valóban ingyenes a kezelés kezelőbe, viszont ismerősöm aki ment ő megkérdezte mennyit szoktak adni pénzt, erre azt a választ kapta 3000-5000ft között, szóval majdnem a legmagasabb összeget mondták neki. megtörtént ismerősömmel esküszöm nektek, ő persze még most is jár és elég sokat fizet egy hónapban 8 alkalomra.

Ami nem tetszik nekem sem hogy fizetni kell érte, de hát semmit nem adnak ingyen.
Viszont nem értek vele egyet hogyha meglátja ismerős a füzetbe leírtakat, akkor megbűnhödik érte aki megleste rokon is ill. az is akié a füzet, mert elöl hagyta.
Ennek a szeretetről kellene hogy szóljon, nagyon ütközik egy bizonyos elvvel ez a dolog, hisz ha szeretetről szól, nem lehetne megtörténie olyannak, hogy valakit emiatt bűn ér, meg hasonlók. Aki ezt kitalálta nem gondolta ezt át jól

A másik amiben nem hiszek a karmás dolog, ami meg a Bibliával ütközik.
Hisz Isten mindenkinek megbocsát még akkor is ha nem bánja meg bűneit.

Szóval sok minden miatt nem vittem tovább a dolgokat, én személy szerint sajnos nagyon azt láttam tanfolyamon hogy a pénz nagyon nagy szerepet játszik, persze lehet csak akinél voltam ott működik így nem tudom.

Másik ismerek valakit aki kezelőbe dolgozik, de amig nem dolgozott ott, addig elvégezte a tanfolyamokat, de kezelőbe soha nem volt kezelődni, mert pénzt nem akart fizetni érte, inkább saját maga kezelte magát.
0 x

imre25
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.12. 11:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: imre25 » 2013.06.11. 21:31

Még annyit, sokan kifecsegnek dolgokat, írta ezt valaki pedig nem szabadna.
Ezek megtalálhatóak interneten, pránanadi honlapján is, hogy szimbolómukat használnak stb. kezelés során, meg csontos dolog is le van írva.
szóval ezen infók megtalálhatók neten, ezt csak azért írtam, mert valaki írt a fecsegésről
0 x

imre25
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.12. 11:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: imre25 » 2013.06.11. 21:52

az nem tudjátok a reiki szó is le van védve.
Nem értem valamit miért kell levédetni. Érdekes számomra hogy a reikiről bárki beszélhet, sőt még interneten is megtalálhatók a szimbólumok amiket használnak. EZ megdöbbentett mondjuk.
de hogy a kettő között ilyen különbség legyen, a reiki sokkal lazább, mint a pránanadi.
0 x

imre25
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.12. 11:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: imre25 » 2013.06.11. 21:53

csak olvastam a reikiről:)
0 x

imre25
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.05.12. 11:34

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: imre25 » 2013.06.11. 22:39

Végezetül még annyit.
Mindenki végzi ezen tanfolyamokat ameddig lehet.
Én még az elején úgy voltam elvégzem az 1-es és 2es tanfolyamot, amit meg is tettem és ennyi.
A többit nem is akartam , akkor még anno így gondolkodtam, mielőtt csalódtam benne, szóval a többit nem is akartam, majd akkor ha szükségét érzem, ha olyan betegség van a családban ( gondolok itt csontos dologra amit írtak)
de ahogy tapasztalom sokan végzik orrba-szájba a tanfolyamokat, nem kezelnek sokan senkit csak magukat otthon, nincs a családban olyan betegség amit kezelni kellene azzal a módszerrel stb. itt a 2-es tanfolyam utána képzésekre gondolok.
szerintem ez pénzkidobás nagyon. nem érne rá elvégezniük akkor ha mjad ugy adódik hogy szükséges nekik azon tudás, amiben hisznek leírtak szerint.
Mert az alap betegségekre ahogy irták sokan megfelelő az 1-es és 2es tanfolyamon tanultak is, ami utána van az már súlyos betegségek kezelésére van úgymond.
0 x

firka
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.09.10. 10:39

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: firka » 2013.09.10. 13:06

A pránanadival kapcsolatban nincs tapasztalatom, de az látszik, hogy mindenütt megy a ködösítés meg az "ismerősöm" vagy az "ismerősöm ismerőse" mondta típusú legendák. És az az ún. "ismerős" sem írja körül rendesen a történteket. Annyira unom már, hogy soha senki nem ad kézzelfogható bizonyítékot! Mindig valaki mással történik!
Régebben még nyitott kíváncsisággal fordultam ezekhez, de most már nem érem be a szájhagyomány útján terjedő kamusztorikkal. Hiszem, ha látom.
0 x

Neverman
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.10.25. 07:59

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Neverman » 2013.10.25. 08:15

Sziasztok!

hátha él még a fórum, gondoltam megosztok egy sztorit. kb hét éve öszejöttem egy lánnyal, tíz évvel fiatalabb volt, én foglalt. nem folytattuk, egy hétvége volt. három évig nem találkoztunk. utána újra megtörtént, majd újabb négy évig semmi. idén nyárom megint összehozott minket a sors (bár leginkább az hogy felhívtam :D ) és most elkezdett komolyra fordulni a dolog. kb az első napokban volt, hogy elindultam bringázni (mountain bikeozok, hegyről le ötvennel) és látom, hogy a kedvesem imára összekulcsolt kézzel meghajol a bringám előtt. én is szeretem a Canyont, baromi sokat költöttem rá, de imádkozni azért nem szoktam hozzá. gondoltam megkérdem mit csinált? varázsolt a bringámra, hogy ne essek el. hát ez kedves. varázsolt, értitek? azután elveszett egyszer az övem. küldött rá varázslatot, hogy meglegyen. szó se róla meglett :) két hete kijött a maratonra szurkolni, de haza kellett mennie, mert megfájdult a feje, annyit kellett varázsolnia hogy segítsen a futóknak :facepalm: egyszer beszélgettünk róla, én próbáltam kicsit ép ész érvekkel cáfolni ezeket a marhaságokat, mondanom sem kellett, hogy egyből "magamfajta" lettem, aki cask kötöszködik, mert nem képes ezt a nagyszerű dolgot felfogni...

azután jött a legrosszabb. tegnap előtt "utazni" volt az előző életeiben. velem kapcsolatban utazott, hogy megtudja, miért fonódik össze az életünk újra és újra. (én sajnos döntséhelyzetben vagyok vele kapcsolatban, mivel nős vagyok). az utazásnak vége lett szerda este, de nem jelentkezett, nem írt, írtam neki nem reagált. csütörötökön már kifejezetten elhidegült és bunkó volt velem, gondolom az utazás során látott valamit... én megértettem, hogy ez a pránanadi dolog egy olyan falat emel közénk, amin én képtelen vagyok még csak átlátni is. nyíltan kijelentette, hogy ha választania kellene köztem és a pránanadi között, ő a nadit választaná. milyen ember az, aki a szerlme helyett ezt a hókuszpókuszt választja? én segíettem neki, inkább nadizzon...

vége lett a kapcsolatunknak, és azóta csak az van bennem, hogy miként lehetne őt ezektől megszabadítani?
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2013.10.25. 09:00

@Neverman (72791):

Ha kiutazgat a testebol , akkor a kapcsolatotokat megette a fene...hacsak-->
Iratkozz be egy tanfolyamra : allatira draga es mar nincs divatban , mert kimeritettek az aranybanyat : tul sok lett a vadasz , keves a foka.

Ezeknek a pranagyogyitoknak nagy-nagy fonoke az a Shoa Kok Sui volt. 24 nyelvre lett leforditva...milliardjai voltakKerlek szepen betenni forditoba .
Roviden : O talalta ki es terjesztette szerte a vilagon a pranikus gyogyitast
Nevet olvasva azt hinned , evezredes gyogyitas
Pedig ez a nagyon nagy modszerfeltalalo es csodagyogyito 2007-ben halt meg.
Addig vart a tudogyulladassal , mig otthagyta a boret....
A hivok es anyagi kihasznaloi a sikeresen terjesztett gyogymodjanak , pl a felesege , tovabbra is el ebbol , mert a halala ugy lett magyarazva , hogy olyan magassagra ert el a pranaban , hogy mar nem kellett neki a foldi teste ... kilepett belole es boldogan el mint energia....valahol

Szoval menj tanfolyamra , allj ossze a kis menyasszonyoddal , bicajozzatok es gyogyitsatok egyutt es ha a betegeitek elhalaloznak , akkor oruljetek , mert e szerint a csodalatos prana energiagyogyitas szerint az ember nem vesz el , csak atalakul.
Szepen el kell magyarazni elhunyt betegeitek csaladjanak , hogy az normalis es jo , ha tudogyulladasba belehal a nagyi .
Vagy az unoka .
Vagy akarmiben az energiagyogyaszati kezeles alatt allo kisgyerek- mint a most tavaszi agardi pici martir - mert felsobbrendu energiakent elik az igazi eletuket , valahol ...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bekukk 2013.10.25. 09:44-kor.
0 x

Válasz küldése