Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2014.07.25. 14:47

@csbened (80136): "A többezer álmodból hányra emlékszel ? "- igen több ezer álom van de ezek amik sorsdöntőek ébredéskor is tiszta képek és hosszútávon rögzülnek. S a félelemkiiktatós egyből működött míg az energiasávos csak utólag tudatosult bennem, hogy ezt láttam már álmomba mert ezt az álmot is egy fura érzés követte ébredéskor.
Az utazás az kissé más mivel olyankor teljesen kihűl a testem és hidegrázással ébredek ami percekig tart míg normálisba vált... ezeknél adott dolgokra kapok infót ...s tudom, hogy ott jó volt mert kellemes érzés az adott pillanatba mikor már normál állapotba vagyok visszagondolni és már helybe a bevillan mire kaptam a megoldást amint az álmot felidézem. Ezek az álmok hosszútávon törlődnek később nem felidézhetők.
A férjem látott ilyen állapotba többször és az elsőnél nagyon megijedt ... elmondtam, hogy mi ez és ne féljen ...de azt hiszem ezzel még nem nyugtattam meg. Legtöbb olyankor történt mikor egyedül voltam.
Hallottól búcsúzás 2-szer volt. Viszont elégé vicces beszélgetések voltak mert ahányszor eszembe jutnak midig mosolygok ...s az egyiknél a tekintette vésődött belém az adott pillanatba....meg ezek is félelem kiiktatással jártak ... annyira, hogy temetéskor se volt bennem kellemetlen érzés.
0 x

csbened
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.02.21. 10:42

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: csbened » 2014.07.25. 19:50

@sárkánycsont (80139):
Elgondolkodtatott amit irtál, sárkánycsont : Érdekes, hogy kulturánkból az álom-kibeszélés hiányzik - majdnem teljesen - kivéve a Freud-Jung vonalon mozgó pszihológusok - pedig azoknak akik emlékeznek rá, pont olyan élmény, mint az életük. Valyon ha focit tárgyalni összeülnek az emberek, miért nem alakulnak "álomtárgyalók" ?
Csak az ezos csoportokban láttam azt hogy ez valamennyire fontos lenne ...
Pedig van tudományos alapja az elemzésüknek - nyilván nem egyszerü, aszociativ teszt kell (felmérni mi mihez kapcsolódik a tudat-alat ) ... ha megérted, hogy az agy mély részei egyszerübbek (régebbi, agyalap, a reflex, az ösztön ) ami lényeges, az hogy kapcsolódásokat azonositsd.
Nincs "megfejtés" ezek a fogalmak voltak amelyek felmerültek.
A klinikai és extrém esetek mutatják itt is az utat :)
ezeknél adott dolgokra kapok infót
Mondanál egy nem tul személyes "információ"-t, amit "kaptál" ?

Remélem mostmár érted, hogy ezeket az információkat az agyad tudattalan része rakja össze számodra - és az álom az ahogy a tudatodba kerülnek ...
Normál esetben ilyenből (nevezzük öket gondolat-csirának ) egyszerre több fut párhuzamosan, ezért váltunk oly gyakran gondolatot - és ezért nehéz összpontositani .
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2014.08.29. 19:21

Nemrég történt, hogy este elalvás után megébredtem és láttam magam mellett fekve saját magam átlátszóban, fényesen világítóban. Nagyon ijesztő volt szembe nézni valamivel ,ami pont olyan mint én (nem csúnyaság miatt :), szimmetrikusan feküdt velem, tőlem kb. 10 cm-re .Sokkolt. Gondolom erre sokan azt mondanák, hogy az asztráltestem pihent mellettem. Viszont én ezt a rendes testemmel érzékeltem, úgyhogy nem tudom hogy az asztrálom mit gondolt rólam, ha gondolt és ha az volt.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.08.29. 19:28

@piciloo (80747):
De azért ezt már ébren írtad, vagy még most is álmodsz, csak alva-jársz?
;)
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.08.29. 19:41

@piciloo (80747):
piciloo írta:Nemrég történt, hogy este elalvás után megébredtem és láttam magam mellett fekve saját magam átlátszóban,
Miből gondolod, hogy TÉNYLEG megébredtél?

Én például egyszer évekkel ezelőtt arra ébredtem, hogy az ággyal szemközti szekrény tetején alien-tojások sorakoztak. Amikor pedig az egyik elkezdett kinyílni, akkor szinte fizikai erőfeszítéssel tényleg felébredtem! Olyan élénk az emlék, hogy máig jól emlékszem rá, hogy milyen valóságos volt. És mégis csak egy (rém)álom volt.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2014.08.29. 20:01

@Rigel (80749):
Onnan, hogy utána fel is keltem. Gondolom valamilyen alvásparalízises halu volt, nyitott szemmel. Csak halunak vagy álomnak olyan fantáziátlannak tűnik, hogy én a saját ágyamban, magam mellett, fekve ,világítóban és átlátszóban. Mi értelme lenne egy ilyen álomnak?

Megijedtél, hogy mi fog kikelni a tojásból? Azért ébredtél fel rá?
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2014.08.31. 23:32

@csbened (80141): Ezzek mind személyes infok mivel egyéni agyjáték nem is lehet más :D

"aszociativ teszt kell (felmérni mi mihez kapcsolódik a tudat-alat ) "- ez meg lehetetlen mivel az agyi értelmezés nem elkülönített pontokkal működik ...motorikus fizikai mozgás igen de az értelem nem. Kínai orvoslás meg küzdősportok erre épülnek s sorozat mozdulatokkal egyes agyi tevékenység átültethető más zónára...tehát ez se behatárolható mi hol ...csak időhöz kötve az adott pillanatba.
Ki mennyit lát tudatosan térlátás ....meg mit vesz észre azt a kellemetlen meg kellemes napi aránya befolyásolja ....amit a tudatalatti simán kibővíthet.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2014.08.31. 23:43

@csbened (80136): "Mondjak egy példát : valaki beteg"- ez az ami a testen kívüli élményeknél meg álmoknál nem visz előre. Ha bármit érteni akarsz e téren magad tanulmányozd. A többi mese.
0 x

csbened
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.02.21. 10:42

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: csbened » 2014.09.01. 15:10

[@sárkánycsont (80780):
Ezek mind személyes infok mivel egyéni agyjáték nem is lehet más :D
De lehet : el lehet képzelni teljes világokat - pl. Harry Potter, Star Trek, ...
"aszociativ teszt kell (felmérni mi mihez kapcsolódik a tudat-alat ) "- ez meg lehetetlen mivel az agyi értelmezés nem elkülönített pontokkal működik
Ezek szerint az aszociativ tesztet nem ismered. Olvasol modern neurológia-pszihológia kutatást egyáltalán ?
Nem tudom mi a kifogásod értelme - mivel az aszociativ teszt pont a kapcsolatok feltárásán alapul.
...motorikus fizikai mozgás igen de az értelem nem. Kínai orvoslás meg küzdősportok erre épülnek
A kinai orvoslás nem müködik - átverés, legjobb tudásom szerint - de peer review cikkel cáfolhatsz, ha vannak részei amik igazak ... A küzdösportoknál is a CHI meg ilyenek humbuk, a gyakorlás számit, az automatikus rögzités ...
s sorozat mozdulatokkal egyes agyi tevékenység átültethető más zónára...tehát ez se behatárolható mi hol ...csak időhöz kötve az adott pillanatba.
Ezt nem értem hogy gondolod - de nem tünik ugy hogy láttál neurális hálót (egyszerüt, mondjuk 1000 pontosat ) müködni. Nincs "átültetés" - nem is tudom mit értesz alatta - meg kell tanulnia és elfelejthető .
Ki mennyit lát tudatosan térlátás ....meg mit vesz észre azt a kellemetlen meg kellemes napi aránya befolyásolja ....amit a tudatalatti simán kibővíthet.

A tudatalatti nem mindentudó. Van amiröl többet tud, van amiröl kevesebbet ...
A figyelem, az önuralom korlátos (mert a neuronok száma és a nekik jutó cukor az)
"Mondjak egy példát : valaki beteg"- ez az ami a testen kívüli élményeknél meg álmoknál nem visz előre. Ha bármit érteni akarsz e téren magad tanulmányozd. A többi mese.
"Önmagad tanulmányozása" elött az önbecsapás módjait, a pszihológiai kisérleteket kell elolvasni ...
És nem árt hogyha a módszered megbizható ... nem egyszerü "post hoc ergo propter hoc" ...
A betegségek okai ritkán pszihések - a berendezés (test) nem tökéletes, ehhez az agynak-gondolatnak ritkán van köze.
0 x


Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2014.10.18. 22:47

@spraaq (65872):
@ennyi (65871): Bennem egy ideje az a kérdés érlelődik, hogy a halálközeli élmény egyáltalán mikor történik meg? Oké, leáll ...
Awareness Can Live on After Death Biggest Ever Scientific Study Reveals
http://www.unexplained-mysteries.com/fo ... pic=273333
First hint of 'life after death' in biggest ever scientific study
Southampton University scientists have found evidence that awareness can continue for at least several minutes after clinical death which was previously thought impossible
http://www.telegraph.co.uk/science/scie ... study.html
https://www.facebook.com/NuevaEraLaVerdad
http://www.mundodesconocido.es/25-carac ... tando.html
0 x

csbened
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.02.21. 10:42

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: csbened » 2014.10.20. 10:47

@sárkánycsont (81147):
Ugy néz ki, annak ellenére hogy többször elmagyaráztam neked hogy kell megállapitani valamiröl hogy igaz-e, tovább dicséred és reklámozod a beszámolókon alapuló, hazugságban érdekelt felek alátámasztást nélkülözö marhaságait . Majd egyszer talán rájössz hogy becsapod magad és becsapnak téged, és megérted a kettös vak teszt fontosságát, a post hoc ergo propter hoc hiba lényegét. Illetve lehet hogy nem, hiszen nem mindenki számára fontos mi az ami tényleg igaz.
0 x

spraaq
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:03

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: spraaq » 2014.10.20. 20:24

@flygandeangel (81393):

Én konkrétan arra gondoltam, hogy ha például ne adj isten emlékszel egy álmodra ébredés után valószínűleg nem fogod tudni megállapítani, hogy az éjszaka melyik részében álmodtad, ez a halálközeli élményre is többé kevésbé igaz lehet.
0 x

zTs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2014.05.27. 13:31
Tartózkodási hely: Csertő, Szőlőhegy 446.

Re: Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: zTs » 2014.11.28. 22:33

Íme egy érdekes tudományos cikk a TKÉ-ről, melyben egy kisérlet eredményéről kapunk beszámolót:

http://journal.frontiersin.org/Journal/ ... 00070/full
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2014.11.29. 21:12

Ebben a témában úgy látom vagy hinni akar nagyon valaki, vagy nagyon elvetni. Szerintem kár görcsölni a testen kívüli élmények valódiságán vagy hamisságán. Úgyis meglátjuk majd. Vagy nem. Az életet nem azért kell így vagy úgy élni, mert van vagy nincs túlvilági lét vagy újjászületés, hanem azokért a dolgokért amik a jelenlegi életünkben történnek.
0 x

Milla
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015.02.27. 08:51

Re: Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Milla » 2015.03.03. 10:59

Rá kéne már szabadítani egy kísérletet erre a nőre:
http://lillaking.hu/sikereim.html

Mondjuk nem értem, hogy miért számít sikernek az, hogy az égiek megmondták neki, még nincs itt az ideje kiszállni:
"Mérgemben elaludtam és azt álmodtam egy vonaton utazok, csodálatos tájak mellett suhan a vonat, a felhőkben mint a habokban emberek ugrándoztak és szólt a szférék zenéje. Szóltam a mellettem ülőnek, hogy itt most kiszállok. Te még nem szállhatsz ki jött a válasz mert nem jött el az időd. Tudomásul kellett vennem, hogy szükség van még rám ezen a földön. Sok embernek kell még segítenem."

A többihöz meg nem tudok mit hozzászólni....
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.03.03. 18:28

Milla írta:Rá kéne már szabadítani egy kísérletet erre a nőre:
.....
Megis mire gondoltal es kikre ?
Akik a biokemiai valtozast a dopamin elvaltozasat megvizsgalnak ? Talan 22-es , 5os, 3-as, 8-as , 6-os kromoszomat vizsgalva neznek meg a csaladi betegseg halmozodast ? vagy a magzati oxigenhianyos allapotot vagy anyja terhesseg alatti magas vernyomos maradvanyat vagy az RH faktor hajdani osszeferhetetlenseget... vagy az anya kettoskoto /tulvedo szerepet elemznek , megis kire /mire gondoltal ?
0 x

Bocika
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.02.29. 22:52

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Bocika » 2016.02.29. 23:03

A halálközeli élményekkel több kutatás foglalkozik. Köztük az NDERF elég nagy, náluk magyarul is olvasható pár történet:
http://www.nderf.org/Hungarian/NDERF_NDEs.htm

Szerintem elég meggyőzőek.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.03.02. 08:04

Téged miről győznek meg?
0 x

Bocika
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.02.29. 22:52

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Bocika » 2016.03.03. 20:29

Elég sok dologról. De talán a legfontosabb tanulsága ezen beszámolóknak, hogy az élet nem ér véget a halállal.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.03. 21:24

Bocika írta: Elég sok dologról. De talán a legfontosabb tanulsága ezen beszámolóknak, hogy az élet nem ér véget a halállal.
Ez nem következik ezekből, hiszen ezeket a beszámolókat olyan emberek adták, akik végső soron nem haltak meg.
0 x

Bocika
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.02.29. 22:52

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Bocika » 2016.03.08. 00:34

Persze, lehet így is gondolkozni, meg úgy is, hogy ennyi ember tanúvallomása alapján bárkit elítélt volna bármely bíróság. Sok élmény során az emberek eléggé halottak voltak egy ideig, aztán persze visszatértek. Néha maguktól, néha újraélesztés miatt. Sok esetben pontosan be tudtak számolni arról, hogy mi történt körülöttük pl a kórházban, miközben próbálták újraéleszteni őket. Nekem 2szer volt műtétem ami során altattak. Nemhogy a műtét körülményeire nem emlékszem, de még az azt követő órákra sem.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.08. 06:37

Bocika írta:Sok élmény során az emberek eléggé halottak voltak egy ideig
De nem voltak agyhalottak - az agyuk még élt, és ezért logikailag lehetetlen arra következtetni, mi történik az agyhalál után.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.03.08. 08:01

Bocika írta: Nemhogy a műtét körülményeire nem emlékszem, de még az azt követő órákra sem.
Tehát inkább hiszel másoknak, mint magadnak? Ez derék, de ne csak rájuk hallgass, hanem azokra is, akik szerint nincs ehhez szükség semmiféle túlvilágra, hogy ilyen élmények szülessenek.
Sok ember nap, mint nap álmodja, hogy repül, mindenféle segédeszköz nélkül. Talán már veled is előfordult. Ennyi tanúvallomás alapján a bíróság már kijelenthetné, hogy tudunk repülni, nem?
0 x

Bocika
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.02.29. 22:52

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Bocika » 2016.03.08. 21:27

Én a műtét során nem voltam klinikailag sem halott és nem is érzékeltem semmit magam körül. Akik viszont klinikai halálba kerültek egy műtét során gyakran el tudják mondani, hogy mi történt körülöttük a műtőben, mit beszéltek a vészhelyzet idején stb.
Természetesen álmodtam már repülésről, de meg is tudom különböztetni az álmot a valóságtól, ahogy azt nagyjából mindenki meg tudja tenni. A halálközeli élménybeszámolók esetén viszont határozottan állítják sokan, hogy nem álmot láttak, hanem nagyon is a valóságot.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.03.08. 22:07

Te mindig elhiszed, amit több ember állít? Pontosabban, elhiszel valamit, ha az hallottad, olvastad, hogy ezt sokan állítják?
0 x

spraaq
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:03

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: spraaq » 2016.03.08. 23:53

[quote="Bocika"] "...gyakran el tudják mondani, hogy mi történt körülöttük a műtőben..." Te tudsz konkrét számot arról, hogy ez mégis milyen "gyakori"? Mi több, milyen gyakori az, hogy a beszámolók minden kétséget kizáróan egybeesnek a valósággal?
0 x

Bocika
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.02.29. 22:52

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Bocika » 2016.03.10. 21:44

Elég sok beszámolót olvastam el és azt kell mondjam, hogy amikor a páciens a műtőben "hal meg", akkor elég gyakori. Itt van 2 eset is magyarul, amik ilyenek:
http://www.nderf.org/Hungarian/mary_hke.html
http://www.nderf.org/Hungarian/divine_light.html
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.10. 23:11

Bocika írta: Elég sok beszámolót olvastam el és azt kell mondjam, hogy amikor a páciens a műtőben "hal meg", akkor elég gyakori.
Az, hogy sok van, nem jelenti azt, hogy gyakori. Van Lommel kutatásában pl. 344 újraélesztett ember közül csak 62-nek volt bármiféle halálközeli élménye, és ezek közül 15-nek volt testenkívüliség-élménye, és azok közül is csak 1 írta le a valóságnak megfelelően az akkor történteket. Tehát a klinikai halálon átesettek 78%-a egyáltalán nem emlékezett semmire.
0 x

Bocika
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.02.29. 22:52

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Bocika » 2016.03.12. 13:16

Ha materialista világban élnénk, akkor 1 ember sem lenne képes ilyesmire. Természetes, hogy nem mindenki tapasztal meg ilyesmit még akkor sem amikor klinikai halál állapotában van. Nem tudjuk mi kell ahoz pontosan, hogy a lélek elhagyja a testet.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.12. 18:09

Bocika írta: Ha materialista világban élnénk, akkor 1 ember sem lenne képes ilyesmire. Természetes, hogy nem mindenki tapasztal meg ilyesmit még akkor sem amikor klinikai halál állapotában van. Nem tudjuk mi kell ahoz pontosan, hogy a lélek elhagyja a testet.
Korrigálnom kell magamat, van Lommel cikkében az az 1 eset nem volt benne a vizsgált 344-ben, hanem egy régebbi anekdotában volt leírva. Ez egy megbízhatatlan eset, mert az egész egy ápoló emlékein alapul, nincs meg a beteg saját beszámolója, és nem is volt testenkívüliség sem.

Sam Parnia vezetésével éveken át zajlott az AWARE vizsgálat, amiben eredetileg azt ígérték, hogy pontot tesznek az ügy végére azzal, hogy a műtőben a beteg számára láthatatlan módon (pl. műtőlámpa tetejére) képeket helyeznek el, és ha a beteg testenkívüliséget él át és le tudja írni a képet, az erős bizonyítékot jelentett volna arra, hogy valami tényleg kilép a testből és képes érzékelni. Ehhez képest a többen éven át tartó vizsgálat során több száz halálközeli élményt gyűjtöttek össze, de egyetlen esetben sem számolt be senki a képről. Mind a mai napig nincs tehát hiteles bizonyíték arra, hogy ez a jelenség valóban létezik. Az AWARE vizsgálatot pedig azzal a következtetéssel zárták, hogy a szívmegállás után a tudat még néhány percig megmaradhat.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2016.03.14. 09:03

Pedig ennek a lélekkilépős vagy testen kívüli érzékelés sztorinak pont lehetne már a végén. Mert vagy hazudnak akik meg arról írnak, hogy igenis elolvasták meg látták ezt vagy azt pl . szekrény tetején , vagy pedig valakik nem akarják hogy az emberek tudatában legyenek a testen kívüli érzékelésnek.
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2016.07.17. 19:26

András, Pim van Lommel kutatásában a megkérdezett 15 ember kifejezetten hibás dolgokat közölt? Tudsz erről valami linket adni, kíváncsi vagyok. Sajnos az AWAREben megkérdezettek közül csak 2nek volt testen kívüli élménye... szerintem az hogy 2ből nem látta senki a képeket az még nem bizonyíték a létezése ellen sem. Talán majd az AWARE II-ben többnek lesz testen kívüli élménye és majd többet megtudunk erről. :roll:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.07.17. 19:56

Szabolcs írta: András, Pim van Lommel kutatásában a megkérdezett 15 ember kifejezetten hibás dolgokat közölt?
Nem tudni, erről nem írtak semmit a cikkben.
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2016.07.17. 21:08

Nagyszerű... Akkor semmi értéke nincs.. Gondolom nem publikálta eredményeit...
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2016.08.13. 12:17

http://www.debunkingskeptics.com/Page23.htm
“Experiencing an OBE during cardiac arrest is relatively common, so common that Michael B. Sabom, a cardiologist and professor of medicine at Emory University and a staff physician at the Atlanta Veterans' Administration Medical Center, got tired of hearing his patients recount such "fantasies" and decided to settle the matter once and for all. Sabom selected two groups of patients, one composed of 32 seasoned cardiac patients who had reported OBEs during their heart attacks, and one made up of 25 seasoned cardiac patients who had never experienced an OBE. He then interviewed the patients, asking the OBEers to describe their own resuscitation as they had witnessed it from the out-of-body state, and asking the nonexperiencers to describe what they imagined must have transpired during their resuscitation.

Of the nonexperiencers, 20 made major mistakes when they described their resuscitations, 3 gave correct but general descriptions, and 2 had no idea at all what had taken place. Among the experiencers, 26 gave correct but general descriptions, 6 gave highly detailed and accurate descriptions of their own resuscitation, and 1 gave a blow-by-blow accounting so accurate that Sabom was stunned. The results inspired him to delve even deeper into the phenomenon, and like Clark, he has now become an ardent believer and lectures widely on the subject. There appears "to be no plausible explanation for the accuracy of these observations involving the usual physical senses," he says. "The out-of-body hypothesis simply seems to fit best with the data at hand.” (Footnote 9)

Michael B. Sabom, Recollections of Death (New York: Harper & Row, 1982), p. 184.”
Ez érdekes dolog
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.08.13. 12:36

Megtaláltad a Debunking PseudoSkeptical Arguments of Paranormal Debunkers oldalt, nagyszerű. Ha nem a hitedre keresel alátámasztást akkor olyan oldalakat is találsz, ahol ezen kutatások erősen megkérdőjeleződnek, Sabom esetén pl http://infidels.org/library/modern/keit ... HNDEs.html
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2016.08.19. 10:53

Amúgy azt nem értem hogy miért gondolja mindenki misztikusnak a testen kívüli érzékelést. Arra nem lehet tudományos magyarázatot találni, ha abból indulnak ki hogy létezik? Lehet hogy olyankor nem a szemeken keresztül kap az agy infót, hanem pl. mint a delfinek ultrahangos képalkotása vagy egyéb elektromos jelenséggel, amivel a haldokló test helyettesíteni próbálja a kiesett egyéb érzékeket.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.08.19. 11:02

Nem ismerünk "egyéb érzékszerveket", és elég meglepő lenne, hogy ezek csak ilyen esetekben aktiválódnak, miért fejlődött ki az evolúció során, miben segíti a faj túlélését? De mindez csak okoskodás. Ami a probléma, hogy semmi bizonyíték nincs rá, hogy ezek valós beszámolók. Arra viszont van, hogy efféle élményeket ki lehet váltani mesterségesen, az agy megfelelő ingerlésével.

Neked azt állítja valaki, hogy nagyon gazdag, de erről eddig csak meséket hallottál, amúgy látod, hogy szolid körülmények között él, nincs igazán semmije, a munkaköre sem jól fizető. Eddig akárkit kérdeztél, akárhányszor kutattad át a házát (házkutatási paranccsal! :) ), akármelyik bankszámláját vizsgáltad, azt találtad, hogy nincs pénze. Többen viszont megfigyelték, hogy szeret lódítani a vagyonát illetőleg. Ilyenkor te mit mondanál? Hátha valami ismeretlen formában tárolja a vagyonát, kutassuk a misztikus vagyon lehetőségét? Vagy azt, hogy egyszerű lódítóval van dolgunk, de nyitva állunk rá, hogy bárki megmutassa, hogy tényleg van vagyona?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2016.08.19. 17:05

mimindannyian írta: Nem ismerünk "egyéb érzékszerveket", és elég meglepő lenne, hogy ezek csak ilyen esetekben aktiválódnak, miért fejlődött ki az evolúció során, miben segíti a faj túlélését? De mindez csak okoskodás. Ami a probléma, hogy semmi bizonyíték nincs rá, hogy ezek valós beszámolók. Arra viszont van, hogy efféle élményeket ki lehet váltani mesterségesen, az agy megfelelő ingerlésével.

Neked azt állítja valaki, hogy nagyon gazdag, de erről eddig csak meséket hallottál, amúgy látod, hogy szolid körülmények között él, nincs igazán semmije, a munkaköre sem jól fizető. Eddig akárkit kérdeztél, akárhányszor kutattad át a házát (házkutatási paranccsal! :) ), akármelyik bankszámláját vizsgáltad, azt találtad, hogy nincs pénze. Többen viszont megfigyelték, hogy szeret lódítani a vagyonát illetőleg. Ilyenkor te mit mondanál? Hátha valami ismeretlen formában tárolja a vagyonát, kutassuk a misztikus vagyon lehetőségét? Vagy azt, hogy egyszerű lódítóval van dolgunk, de nyitva állunk rá, hogy bárki megmutassa, hogy tényleg van vagyona?
Van ilyen ismerősöm. Arra gondoltam, hogy a szakadt házuk álca is lehet, hogy ne gondolják gazdagnak. A számláját nem akartam vizsgálni, de attól hogy lenne neki egy szegény számlája, attól még lehetne sokpénzes is, vagy tárolhatná valahol készpénzben. De fenntartom azt a lehetőséget is ,hogy szegény és hazudik. Sőt nemrég megbizonyosodtam róla, hogy 95% hogy hazudik. Elmondása szerint több ingatlanjuk van, de most meg toldásként hozzáépítenek a házukhoz. Szerintem ha lenne több házuk, akkor a gyerekük fiatal felnőttként oda költözne külön, bár ez már csak sejtés, mert évek óta nem beszélünk. Viszont lehetséges, hogy kiadják a lakásaikat és jobban járnak ha a gyerekük a sajátjukhoz épített házban él.
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2016.09.26. 19:41

Sziasztok. Szerintetek ez a srác hogyan tud ilyen személyes dolgokat elmondani?
https://www.youtube.com/watch?v=fkv0B2eAiu4
0 x

LegendJun
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.07.05. 20:03

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: LegendJun » 2016.09.26. 20:59

Sziasztok

https://www.facebook.com/dannyblue0/vid ... 572551967/

Szeretném, ha értékelnétek a videót és a benne látottakat. Vágó István elárulta a szkeptikus közösséget ezzel a marhasággal szerintetek?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.09.26. 21:03

LegendJun írta: Sziasztok

https://www.facebook.com/dannyblue0/vid ... 572551967/

Szeretném, ha értékelnétek a videót és a benne látottakat. Vágó István elárulta a szkeptikus közösséget ezzel a marhasággal szerintetek?
Lásd itt: viewtopic.php?f=12&t=752
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.09.26. 21:33

Szilágyi András írta: logikailag lehetetlen arra következtetni, mi történik az agyhalál után.
Nem lehetetlen!Pontosan lehet tudni,hogy az agyhalottak is tudnak írni.Jó nagy marhaságokat,mint pl. testen kívüli élmények...
Ez is nagyon hasonlít a "szabadenergia" hívőkre,mivel nem lehet bizonyítani valamiről,ami nincs azt hogy NINCS.(mert NEM LÉTEZIK)...Az ellenkezőjét lehetne bizonyítani,de ezt is eddíg csak a halottak bizonygatták.
piciloo írta: Amúgy azt nem értem hogy miért gondolja mindenki misztikusnak a testen kívüli érzékelést. Arra nem lehet tudományos magyarázatot találni, ha abból indulnak ki hogy létezik? Lehet hogy olyankor nem a szemeken keresztül kap az agy infót, hanem pl. mint a delfinek ultrahangos képalkotása vagy egyéb elektromos jelenséggel, amivel a haldokló test helyettesíteni próbálja a kiesett egyéb érzékeket.
Haldokló testben haldokló agynak tökmindegy hogy antennáról kapja az infót,vagy ultrahanggal érzékeli a pránanadit.
Majd szólj ha meghaltál és feltámadtál.
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2016.09.29. 14:12

Ha egy médium bevállalná, hogy leteszteljék, milyen módszerrel lehetne megelőzni, hogy ne használhassanak cold-reading teknikát? Hogyan folyhat le egy ilyen teszt, úgy, hogy ha a médium jól szerepel, meggyőző lehessen és ne lehessen arra fogni, hogy csalt?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.09.29. 15:10

Milyen médium? Jövőbelátó, távollátó, gondolatolvasó, halottlátó...?
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2016.09.29. 15:18

Halottlátó. Mondjuk hogy azt mondja, hogy látnia kell a... "kliensét". Hogy lehetne kiszúrni azt, hogy amit mondott nem cold-reading.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.09.29. 16:29

Olyat kell mondjon a halottról, amit a "kliens" nem tud. Pl. az elhunyt munkatársai tudhatnak olyan történeteket, vagy ismerhetik az szakmai életútjának olyan részleteit, amit egy rokon nem. Ezt ki lehet előre puhatolni, hogy tényleg nem tud róla és direkt rámenni ilyen témákra.
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2016.09.29. 16:53

De ez bonyorult. Más egyszerűbb módszer nincs?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.09.29. 17:11

De, van.
Szabolcs írta: Hogy lehetne kiszúrni azt, hogy amit mondott nem cold-reading.
Ha mozog a szája, akkor az cold-reading. ;)
0 x

Válasz küldése