Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.13. 17:34

0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2013.08.15. 07:18

@mimindannyian (71043):
Pontosabban, "Meglepően aktív a haldokló patkányagy".
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.15. 07:31

@SZZ00392 (71088): Pontosabban, SZZ00392 fontosnak tartja kihangsúlyozni, hogy patkányagy.
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2013.08.15. 08:16

@mimindannyian (71090):

És miről is szól a cikk?
... A kutatás során a szakemberek kilenc altatásban lévő patkány agyműködését vizsgál-ták elektroenkefalográfia(EEG) segítségével…
OFF
Miért kell személyeskedni? Miért nem tudsz ... No de mindegy
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.15. 08:32

@SZZ00392 (71091): nézz utána a személyeskedés fogalomnak, megköszönni kell, ha valaki segít a megfogalmazásban.

A cikk patkánykiserletekről szól, és vajon van-e hasonlóság etekintetben az emberrel? Na, látod!
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2013.08.15. 09:16

@mimindannyian (71092):

Van e a patkánynak testen kívüli élménye? (ha már ebben a témában vagyunk) Na, látod!

OFF
tessék-lássék
A személyeskedés - a személy támadása - az egyik leggyakoribb érvelési eszköz, és egyben az egyik leggyakoribb érvelési hiba is. Kiemelt figyelmet érdemel azért is, mert a személyeskedésre érzékenyek vagyunk, és általában visszautasítjuk. ... stb.

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.15. 10:22

@SZZ00392 (71093):
Van e a patkánynak testen kívüli élménye? (ha már ebben a témában vagyunk) Na, látod!
Úgy tűnik, nem sikerült befogadnod a kísérlet mondandóját. Avagy nem szeretnéd befogadni, ezért egy hamis megközelítést kerestél, hogy azt szalmabábként támadhasd.

Elárulom akkor a jót, főjön a fejed. A patkány agya hasonlatos az emberéhez, s ha az nem várt módon ilyen aktív működést mutat, akkor könnyen lehet, hogy ez a hasonló emberi agyban is előáll, s ez egy újabb szög a lélek koporsójában.
A személyeskedés - a személy támadása - az egyik leggyakoribb érvelési eszköz, és egyben az egyik leggyakoribb érvelési hiba is. Kiemelt figyelmet érdemel azért is, mert a személyeskedésre érzékenyek vagyunk, és általában visszautasítjuk. ... stb.
Kár, hogy nem olvsatad tovább, s nem fogtad fel. Kicsit továbbolvasva több fény derül rá, miről van szó: "A vitában a személyeskedés azt jelenti, hogy a partner álláspontja vagy érvelése helyett a személyét kritizálják.". Kritizáltam én a személyedet, mondtam, hogy azért nem igaz a patkányos megjegyzésed, mert neked mondjuk nagy az orrod? Nem. Tehát nem személyeskedtem. Kiemeltem, hogy szerinted fontos megjegyezni, kiemelni, hogy patkány volt a kísérletben. Ezt azóta meg is erősítetted, mert úgy reagáltál, hogy a patkány vs. ember testen kívüli élményét firtatod. Azaz nemhogy személyeskedtem, de rátapintottam az argumentációd lényegére. Ideje, hogy bocsánatot kérj, amiért személyeskedéssel vádoltál, és megköszönd, hogy helyetted is igyekeztem megfogalmazni a véleményed (bármilyen hibás is).
0 x

sedr66
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2013.06.13. 22:56

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: sedr66 » 2013.08.15. 11:28

@mimindannyian (71095):

Sakk matt! :D kivéve annak aki nem érti a lépéseket :roll: :mrgreen:
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2013.08.15. 15:00

@mimindannyian (71095):
Úgy tűnik, nem sikerült befogadnod a kísérlet mondandóját. Avagy nem szeretnéd befogadni, ezért egy hamis megközelítést kerestél, hogy azt szalmabábként támadhasd.

Elárulom akkor a jót, főjön a fejed. A patkány agya hasonlatos az emberéhez, s ha az nem várt módon ilyen aktív működést mutat, akkor könnyen lehet, hogy ez a hasonló emberi agyban is előáll, s ez egy újabb szög a lélek koporsójában.
Bravó, semmi sem állítottam, de te máris cáfoltad. Bravúros huszárlépés!
Hajlandó vagy válaszolni a kérdésemre vagy nem-:
Van-e a patkánynak testen kívüli élménye?
OFF

/OFF Elnézést!
OFF
Ideje, hogy bocsánatot kérj, amiért személyeskedéssel vádoltál...
/OFF Elnézést!
OFF
Elnézést kérek, hogy megvádoltalak. Nem tudtam, hogy ilyen érzékeny vagy.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.15. 16:00

@SZZ00392 (71104):
Bravó, semmi sem állítottam, de te máris cáfoltad. Bravúros huszárlépés!
Szerinted, ha ez a mondatod nem állítás, akkor mi? <<Pontosabban, "Meglepően aktív a haldokló patkányagy".>>

Egyébiránt a huszárlépést annak köszönheted, hogy a lapjaid közé látok. De sebaj, ha lemegyek a szintedre, ott sincs esélyed, lássuk. :)
Hajlandó vagy válaszolni a kérdésemre vagy nem-:
Van-e a patkánynak testen kívüli élménye?
Nem tudom, van-e neki.
Elnézést kérek, hogy megvádoltalak. Nem tudtam, hogy ilyen érzékeny vagy.
Hamis kifogás, nem azért kell tartózkodni a megvádolástól, mert az sérti az érzékenyt, hanem mert hazugság és félreviszi a párbeszédet. Persze magyarázhat az ember annak, aki a földön túli világban találja meg a dolgok lényegét, a földi valósággal már nem is törődik... :(
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.08.15. 17:30

@mimindannyian (71095):
Elárulom akkor a jót, főjön a fejed. A patkány agya hasonlatos az emberéhez, s ha az nem várt módon ilyen aktív működést mutat, akkor könnyen lehet, hogy ez a hasonló emberi agyban is előáll, s ez egy újabb szög a lélek koporsójában.
Miért gondolod, hogy újabb szög?
Szerintem aki akarja, simán kimagyarázza.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.15. 18:12

@Question (71106): szerinted mikor használható a "szög a koporsójában" szolás?
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2013.08.15. 18:30

@mimindannyian (71105):
Egyébiránt a huszárlépést annak köszönheted, hogy a lapjaid közé látok. De sebaj, ha lemegyek a szintedre, ott sincs esélyed, lássuk.
Csak azt hiszed hogy a lapjaim közé látsz.
Huszárlépést. Ember vicc :D. Még fel se tettem a figuráimat a táblára és te már az egyiket ki akartad ütni.
...lemegyek a szintedre...
na ja, a sértegetés a te szinted.
Persze magyarázhat az ember annak, aki a földön túli világban találja meg a dolgok lényegét, a földi valósággal már nem is törődik...
Ezzel rám mutatsz? Szerinted én nem törődöm a valósággal?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.15. 18:58

@SZZ00392 (71110): Kitértél a téma elől, ezzel csak igazoltál, köszönöm.
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2013.08.16. 18:33

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy egy nagyon jo "szakember" (jos) mi mindent tud elmondani egy szemelyrol anelkul, hogy sokat kerdezne, vagy akar egyaltalan nem kerdezve? Mennyire mondhat konkret, reszletes adatot klienserol, olyan dolgokat, amiket elvileg nem tudhatna? Mekkora a "cold reading" hatalma?
Tudna valaki konkret anyagot, pl. videot linkelni egy szkeptikusrol, aki reszletes "joslasaval" bemutatja, hogy szinte semmit nem kerdezve, mennyi reszletet tud mondani valakirol(nem csak szemelyisegerol, hanem akar eletesemenyekrol is), azt a tudatot keltve benne, hogy term.feletti kepessegekkel rendelkezik?

En eddig csak elmeletet talaltam rola a neten, konkret videot meg nem. Tudna valaki segiteni a temaban, valaki aki jol dokumentalt?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.16. 19:34

@Szabolcs (71142):
Tudna valaki segiteni a temaban, valaki aki jol dokumentalt?
Igen, a jól dokumentált személyek tudnának segíteni.
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2013.08.16. 21:14

@mimindannyian (71143): Nagyon szepen koszonom. ;)
0 x

csbened
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.02.21. 10:42

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: csbened » 2013.08.17. 07:22

@Szabolcs (71142):
Az lenne a kerdesem, hogy egy nagyon jo "szakember" (jos) mi mindent tud elmondani egy szemelyrol anelkul, hogy sokat kerdezne, vagy akar egyaltalan nem kerdezve? Mennyire mondhat konkret, reszletes adatot klienserol, olyan dolgokat, amiket elvileg nem tudhatna? Mekkora a "cold reading" hatalma?
Tudna valaki konkret anyagot, pl. videot linkelni egy szkeptikusrol, aki reszletes "joslasaval" bemutatja, hogy szinte semmit nem kerdezve, mennyi reszletet tud mondani valakirol(nem csak szemelyisegerol, hanem akar eletesemenyekrol is), azt a tudatot keltve benne, hogy term.feletti kepessegekkel rendelkezik?
En eddig csak elmeletet talaltam rola a neten, konkret videot meg nem. Tudna valaki segiteni a temaban, valaki aki jol dokumentalt?
Keress rá Derren Brown-ra a youtube on. Ö egy "mentalista", azaz olyan büvész, aki azt az iluziót kelti hogy mentális képességei vannak. http://youtu.be/YtpbQls5Kpw
Vagy egy másik a Banacheck (Randi tanitványa), aki kutatókkal is elhitette a képességeit :)
Általában komolyabb cold reading-et megtolják warm readingel az ilyen mutatványnál (tehát elözetesen kinyomoznak dolgokat).
És a cold reading hatalma attól függ mennyire "hiszékeny" a páciens, azaz mennyire együttmüködö, mennyire "hasonló" találatra mondja azt hogy "igen .."
És ne hidd, bármenyire is hitetni akarja veled a büvész, hogy akit választ a közönségböl az teljesen véletlen :) ....
Az egész dolgog a részletes megfigyelésre alapoz, Sherlock Holmes stilusban.
És a trükk az, hogy azt az iluziót kelti hogy sokat tud - miközben nagyon sok
mindent az alany árul el.
A kérdésed itt veszti értelmét, mert ugye ha objektiven méred semmit nem tud - vagy nagyon keveset - felhasználja a hasonlósági mechanizmusait az agynak.
És valószinüségekkel is dolgozik (valakinek biztos van János ismeröse :)
Klaszikus példa a mágikus képességekre : huzz egy kártyát. Piros 2. Huh, honnan tudtad ?
(hát onnan, hogy az elmult héten mindenkivel eljátszodtam, és te vagy az 1/52 akinél bejött ). Deren Brown ezt lóversennyel játszodja el, megjósolva 6 lóverseny eredményét vkinek ( de tulajdonképp azt a valakit 72 emberböl az eredmények válaszák ki )
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2013.08.17. 20:23

Es mit mondhatunk azokrol a joslasokrol, ahol mondjuk csak egy nevet kerdez es megis ugy tunik olyan dolgokat mond amit nem tudhatna?

Tudtok olyan allitolag szuperpontos josokrol, akik egy teszt alatt megszegyenultek?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szabolcs 2013.08.17. 23:10-kor.
0 x

csbened
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.02.21. 10:42

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: csbened » 2013.08.17. 21:03

@Szabolcs (71150):
Es mit mondhatunk azokrol a joslasokrol, ahol mondjuk csak egy nevet kerdez es megis ugy tunik olyan dolgokat mond amit nem tudhatna?
Ez igy tul általános. Mondj példát, mit tudott amit nem volt honnan :)
És föleg figyeld meg müködik-e visszajelzés nélkül. Mert az egyik trükk az hogy felsorol 10 valószinü dolgot és abból az 1 jót jegyzi meg az elvarázsolt kliens ...
Tudtok olyan allitolag szuperpontos josok, akik egy teszt alatt megzegyenultek?
James Randi ezzel foglalkozott egy darabig. Aztán nem nagyon mertek kiállni.
1ooo dollár volt az elsö tét, most már 1 millió : és mégsem viszi senki :)
Pl. http://youtu.be/QlfMsZwr8rc de keress rá, van auralátó, ... stb.
Fontos hogy a teszt tervezésénél legyen egy büvész : Randi és Banachek erre mutat rá.
A tudós ugyanis a természetet tanulmányozza, ott nincs tudatos csalásra igyekezet.
Az átverés müvészetében a büvészek a jártasak.
Amugy az 1M dolláros kiirás beküldött pályázatai egy darabig fennt voltak a neten, egész érdekes http://forums.randi.org/forumdisplay.php?f=43
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2013.08.18. 21:47

Megall az eszem:
http://www.asztro-show.hu/tv-musor
Junius 14, 2013

Nezzetek bele ebbe a musorba... :O
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2013.08.19. 13:15

Belenezett valaki abba a musorba?
Ez a Lomini gyerek elmond egy csomo mindent a betelefonalokrol. Cold-reading kizarva!
Az elso norol azt, hogy kozmetikus.
Egy masik betelefonalorol azt, hogy van egy szeretoje. Azt is elmondja rola, hogy Lauranak hivjak a szeretojet es 28 eves(!). Ezt nem volt honnan tudnia..
Szerintetek hogy csinalta?? Legyszi nezzetek meg az elso 10-15 percet es mondjatok velemenyt :O
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.19. 14:03

@Szabolcs (71156): Te mindent el szoktál hinni, amit a tv-ben látsz?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.08.19. 14:06

@Szabolcs (71156):
Szerintetek hogy csinalta??
Elore megbeszeltek?
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2013.08.19. 14:15

@Szabolcs (71156):
Nézzél bele ebbe a műsorba. Még csak nem is lesz 10-15 perc.
Különösen a legutolsó mondatra figyelj. Érdemes.
http://www.youtube.com/watch?v=bg5mCPFXg8k
0 x

csbened
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.02.21. 10:42

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: csbened » 2013.08.19. 20:46

@Szabolcs (71156):
Szerintetek hogy csinalta?? Legyszi nezzetek meg az elso 10-15 percet es mondjatok velemenyt :O
Mielött bekapcsolják valszeg van egy ügyintézö aki mindezt megkérdezte.
Hiszékenység vámszedése a müsor :) ... büntetni kellene hiszen azt állitja hogy "energiát" ad, tehát hazudik.
Aztán várakoztatnak 15 percet - és az internet kb 5 perc alatt elmond rólad sok-mindent :)
A google nevü istenség majdnem mindentudó :)
---
A klaszikus az volt, amikor a női betelefonálónak azt mondja :
a prosztata megvan ? mire a nő : meg ... :)
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.08.20. 14:46

@mimindannyian (71109):
Ebben az esetben akkor, ha jelentősen hozzájárul a lélek létezésének elvetéséhez.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.20. 15:46

@Question (71168): hibás válasz, hiszen "aki akarja, simán kimagyarázza", bármilyen jelentős hozzájárulást is szolgáltat az eredmény.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.08.20. 16:12

@mimindannyian (71170):
Na várjál már ember :D

Ez az alapkérdés:
"Miért gondolod, hogy újabb szög?
Szerintem aki akarja, simán kimagyarázza."
Nyilván azért kérdezem, mert szerintem nem újabb szög.

Következő lépésként megkérdezed, én hogyan definiálnám, hogy újabb szög. Erre én előadom a definíciómat, majd te kikiáltod hibásnak, mert nem ahhoz a következtetéshez vezet, amit te levontál (nem én), és amit én meg is kérdőjeleztem (!).

Nem értelek tehát.
0 x

hisziapiszi
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.01.16. 23:43

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: hisziapiszi » 2014.01.17. 00:27

A médiumok pontossága elég érdekes téma vagyis inkább egyszerű ők semmit sem tudnak rólad így a pontosság nem téma.Egyrészt mert ha meglátogatsz 5 médiumot 5 eltérő választ jóslatot fogsz kapni amire ugye megvan a frappáns válasz hogy ők csak 1 lehetőséget látnak a sokk közül és a döntéseiden múlik hogy bekövetkezik-e. persze ez csak a szokásos mellédumálás.de ebbe most nem megyek bele a lényeges kérdés hogy honnan tudhat olyat a múltadról amiről nem beszéltél neki vagy nem utaltál rá semmivel? a válasz egyszerű sehonnan ugyanis amikor pl a múltadról beszél nem azt mondja hogy 6 éves korodban meghalt a kiskutyád ami egy aranyos mondjuk pudli volt hanem azt mondja hogy 6-8 éves korodba valami rósz történt veled meg + néhány blabla a hatás kedvéért de soha semmi konkrét.És el is van intézve ugyanis ennél töbre nincs is szüksége nálad egyből beindul a motor és hipp-hopp előkaparsz valamit az emlékeidből ami köthető az általa elmondottakhóz.Hogy egy nagyon primitiv de prezentativ példával éljek, azt mondóm neked hogy 14-16 éves kóródban sok csalódást látok akkor ráasszociálsz valami eseményre például viszonzatlan szerelem stb ami ilyen korban úgy kb az emberek 98%-ára igaz vagy forditva kor ugyanaz csak csalódás helyet boldogságot mondok arra ugyan úgy megtalálod az eseményt.Persze a profik sokkal díszesebb szóvirágokkal mondják a nagy semmit de a lényeg hogy megmondják mit keres és te meg is találod,de ebben semmi természetfeletti nincs szimpla átverés.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2014.03.07. 23:57

The woman who 'can leave her body at will': Student sheds light on the strange brain activity involved in out-of-body experiences
Researchers at the University of Ottawa, Canada, studied the brain activity of a student who can drift outside her own body at will
Scientists believe the left side of several areas of the brain associated with kinaesthetic imagery are responsible for extra-corporeal experiences
They think the experiences could be more common than thought or that people only retain the ability to have them if they practice from childhood
By SARAH GRIFFITHS
PUBLISHED: 13:25 GMT, 7 March 2014 | UPDATED: 14:27 GMT, 7 March 2014
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... ences.html
People have long been fascinated by out-of-body experiences - are they just tricks of the mind or do they have some sort of spiritual significance?
Now new research has shed light on what it terms as 'extra-corporeal experiences' by studying the brain activity of a Canadian woman who claims she can drift outside her own body at will.
Scientists believe the left side of several areas of the brain associated with kinaesthetic imagery (the perception of the sensation of moving) are responsible for the sensation of being able to leave your body and float above it – and that more people might have similar experiences than thought.
Read more: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... z2vJvenulw
Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook
Voluntary out-of-body experience: an fMRI study
imageAndra M. Smith and imageClaude Messier*
- See more at: http://journal.frontiersin.org/Journal/ ... sbAwE.dpuf
The present single-case study examined functional brain imaging patterns in a participant that reported being able, at will, to produce somatosensory sensations that are experienced as her body moving outside the boundaries of her physical body all the while remaining aware of her unmoving physical body. We found that the brain functional changes associated with the reported extra-corporeal experience (ECE) were different than those observed in motor imagery. Activations were mainly left-sided and involved the left supplementary motor area and supramarginal and posterior superior temporal gyri, the last two overlapping with the temporal parietal junction that has been associated with out-of-body experiences. The cerebellum also showed activation that is consistent with the participant’s report of the impression of movement during the ECE. There was also left middle and superior orbital frontal gyri activity, regions often associated with action monitoring. The results suggest that the ECE reported here represents an unusual type of kinesthetic imagery. - See more at: http://journal.frontiersin.org/Journal/ ... sbAwE.dpuf
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2014.03.09. 20:13

Tehat testen kivuli elmenyek tapasztalasakor az agy mozgas erzesert felelos resze aktivalodik?
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2014.07.03. 18:03

Hali! Mengint én. :P

Tud valakim mondani olyan híres TV-ben is szereplő médiumot, akit lebuktattak szkeptikusok? Esetleg letesztelték? Légyíves mondjatok néhányat, hogyha igen. Mert a gogli egyet sem dob ki... Nagyon érdekelne.... Előre is kösz
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.07.03. 18:20

@Szabolcs (79598): Uri geller trükkjeire mind találsz útmutatókat. A leleplezés kevésbé divat, gondoskodnak arról a "művészek", hogy megfelelőek legyenek a körülmények.

Azért itt egy, amikor valami mágnest emel le a füle mellől, hogy eltérítse az iránytűt: https://www.youtube.com/watch?v=MVKNWgCGMd4
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2014.07.03. 18:26

Nem Uri gellerre gondoltam. Hanem a Theresa Caputo meg hasonló szellemekkel suttogókat :) Senkit sem buktattak le?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.07.03. 19:25

@Szabolcs (79600): Peter Popoff, akit James Randi buktatott le.
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2014.07.03. 19:39

Igen, kösz. Olyan tudtok aki aktiálisan bukott le? :P Valami kétezres évekbeli..
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.07.03. 20:13

@Szabolcs (79602): Olyat tudsz, hogy nem csak bambán kérdezel, hanem a mögöttes motivációról is mondasz pár szót?
0 x


Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.07.03. 22:18

@Szabolcs (79602): Tessék, innen válogathatsz, vannak köztük régebbi és újabb esetek is:
http://www.cracked.com/article_20566_th ... chics.html
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2014.07.04. 07:58

OFF
@mimindannyian (79603):
A Caputo spec. engem is sírba visz a hülye teátrális mimikájával, a prosztó strandpapucsával, meg azzal, hogy ha megáll tankolni útban a kisboltba akkor is "véletlenül" hirtelen megérzi, hogy az eladó kersztanyja meghalt de még nem tudtak elbúcsúzni egymástól rendesen.
(Tudom nem kell nézni! Nem is nézem, de egy sima reklámban is elsütögetnek ennyit a TLC-n! :D )

/OFF Elnézést!
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2014.07.04. 22:35

@Szilágyi András (79607): Köszönöm, van egy őár eset amit még nem láttam ezek közül :)

mimindannyian:Rendben, holnap adok némi magyarázatot, ha ez boldogít.
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2014.07.05. 22:04

https://www.youtube.com/results?search_ ... esa+caputo
Ez a nő néha elképesztő leírásokat ad... Van, hogy egyből rávágja, hogy mi a pontos neve a kliensének, meg egyéb elképesztő részleteket. Majd holnap esetleg többet is mondok, addig ha gondoljátok nézzetek bele. Úgy gondolom, hogy ebben több van cold-reading-nél. Nem azt mondom, hogy biztosan tud halottakkal beszélni, de valami van benne. Arra gondolok, hogy utánna kutat az emberek után, meg esetleg meg van rendezve a műsor... de nem tudom... Néha eléggé ilyesztő...
0 x

hisziapiszi
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.01.16. 23:43

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: hisziapiszi » 2014.07.06. 08:53

Mi olyan elképesztő ebben a nőben? Ha nem tűnt volna fel ez egy (reality show) ami azt is jelenti hogy az összes résztvevő adatait a szerkesztőség már akár napokkal az adás előtt felveszi, szóval az hogy kinyög néhány nevet nem olyan meglepő.Ezen felül az úgymond médium valószinüleg az adás előtt is vált néhány szót a résztvevőkkel amiből kiszűrhet néhány adatott.Ha kritikus szemmel nézed akkor nem nehéz leszűrni hogy ez is ugyan olyan szélhámos mint a többi,de ha mindenképpen el akarod hinni hogy tud valamit akkor meg el fogod hinni.Nem mellékesen ha nem vagy buta ember és feltételezem nem vagy az akkor tudod hogy a valoságshowknak mennyi a valóság tartalma :D kb nulla, szerintem egy ilyen kacsa shownak a tartalmát valamiféle bizonyitéknak tekinteni már önmagában is ostobaság.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2014.07.06. 10:34

@Szabolcs (79620):
Majd holnap esetleg többet is mondok,
Addig is nezz be ide is
AGE SPIRITUALITY AND THE PHYSICAL FORMS OF MEDIUMSHIP
http://felixcircle.blogspot.hu/2014/03/ ... about.html
meg ide is
Scole Experiments and the future of mediumship studies
Discussion in 'Critical Discussions Among Proponents and Skeptics' started by Will, Apr 24, 2014.
[/quote]
http://www.skeptiko-forum.com/threads/s ... udies.772/
Skeptiko
http://www.skeptiko-forum.com/
halalkozeli elmenyrol is talalsz itt
http://www.skeptiko.com/category/near-death-experience/
http://www.skeptiko.com/246-michael-gra ... astrology/
http://www.skeptiko.com/category/consci ... -research/
OFF
a Forum tagok jok
http://www.skeptiko-forum.com/members/
es hangnemeben is kulturalt

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Question » 2014.07.07. 19:55

@Szabolcs (79620):
Elképzelhető, hogy valaha egy érdemi gondolattal előrukkolsz, vagy tehetlek tiltólistára?
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2014.07.07. 21:29

Néztem egy pár youtube videót, amiben nagyon jókat mondott a csaj. Erre megkérdeztem, hogy tudtok-e valami lebuktatót róla, meg a hasonló médiumoktól, remélve h valaki, akit érdelel a téma, tud vmit róla. Nem akartam bebizonyítani semmit. Ha nem tetszik h kérdezek, vagy nehezede esik válaszlni, nem baj. Ne válaszolj! Ennyi!
0 x

csbened
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.02.21. 10:42

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: csbened » 2014.07.07. 22:02

@Szabolcs (79629):
nagyon jókat mondott a csaj.
Mondj nekünk is pár példát - mi volt benne annyira jó ?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.07.07. 22:36

@Szabolcs (79629):
Szabolcs írta:Néztem egy pár youtube videót,
Nincs semmi fontosabb dolgod? Irigyellek.
Nekem valahogy soha nincs időm ilyen totálisan felesleges időpocsékolásra...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Testen kivuli elmenyek es "latok", mediumok pontossaga

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.07.07. 22:43

@Rigel (79632): Te még nem néztél meg pár youtube videót? Van pedig egy ilyen tök jó videó megosztó oldal, egyszer érdemes megnézned, már csak azért is, hogy lásd, hol tart ma az internet csodálatos világa.
0 x

Válasz küldése