Mi értelme egy "isten teremtette" ideológiát terjeszteni?

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.01.01. 18:54

Morcos írta:Egyébként ezek a cernhez hasonló kutatások arra jók, hogy egy mainstream tudományos kör remekül megéljen belőle. Gyakorlati hasznuk tényleg nincs. Pusztán pénznyelők.
Hülye vagy, te vagy a pénznyelő, a társadalom fekélye. Mi a haszon az áltudósokból? Semmi, élősködők, paraziták, szellemi szemétszórók.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.01. 19:06

mimindannyian írta:
Morcos írta:Egyébként ezek a cernhez hasonló kutatások arra jók, hogy egy mainstream tudományos kör remekül megéljen belőle. Gyakorlati hasznuk tényleg nincs. Pusztán pénznyelők.
Hülye vagy, te vagy a pénznyelő, a társadalom fekélye. Mi a haszon az áltudósokból? Semmi, élősködők, paraziták, szellemi szemétszórók.
Ne nevettesd már ki magad, én most nem az alternatív kutatókról beszéltem. Olyan kutatásokba kellene önteni a pénzt amik tényleg előremozdítják a technológiai fejlődést, és van társadalmi hasznuk is. Pl fúziós kutatások, újfajta meghajtások, orvostudomány, stb...
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.01.01. 19:27

Morcos írta:Ha így haladunk a globalizmusba vagyis a haszonelvűségbe,
A globalizmus nem egyenlő a haszonelvűséggel.
Morcos írta:ami ugye a nemzetállamok lebontásán és a tőkések uralmán alapszik,
Ez is baromság.
Az a szép ebben, hogy a "nemzetállamok" tulajdonképpen csak XVIII-XIX. században jöttek létre. Azelőtt évezredekig a kutyát se érdekelte a "nemzet" meg hasonló kreált csoportosítás. Volt egy szint a szorosabb rokonsági körben (törzsek-klánok) ezen felül pedig az uralkodó jelentette az országot összetartó erőt, amely országban tucatnyi nyelvet beszélő népek élhettek területileg elkülönülve vagy éppen teljesen összevegyülve.
Ha a globalizáció miatt a nemzetállamok ismét felszámolódnak, hidd el, senkinek sem fognak hiányozni.
Morcos írta:hamarosan egy fillért nem fognak adni hasonló méregdrága alapkutatásokra, mert a tőkések nem látnak majd benne hasznot.
A tőkés vállalkozások fizetnek adót. Az adóbevételt pedig az országok kormányzata külön-külön, vagy éppen globális szövetségeknek felajánlva beleforgatják az ilyen alapkutatásokba.
Általában az államoknak és az ENSZ-hez hasonló globális szervezeteknek éppen az a funkciója, hogy megcsinálják azokat a fontos feladatokat is, amiket a gazdaság szereplői nem csinálnak meg. (Ugyanezt megfordítva: az államnak nem az a szerepe, hogy olyasmibe beszálljon, amit a piac is tudna üzemeltetni! Aktuálpolitikáról ennyit.)
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.02. 15:40

Tök mindegy mikkel mosták ki az agyatokat a tény az hogy a cern egy nagy pénznyelő , és fingotok nincs nektek sem róla hogy miért építik. Gazdasági ismeretekből elbuktatok. Olyan nincs a világon hogy belepumpálunk x milliárdot valamibe aminek a kifutási ideje előtt elhatározzuk hogy kell ebből a valamiből egy 4x ekkora xxxx milliárdért ,ennek így semmi értelme lényegtelen hogy az ensz fizeti az ensz sem hülye hogy vakon pumpáljon pénzt valamibe amiről elvileg ő sem tudja hogy mit fog profitálni.

Nagyon is tudják hogy mit keresnek csak nem mondják el ,ok nélkül nem tepernének ezerrel hogy nagyobbat építsenek. Egy vasúti alagutat sem azért fúrnak ki hogy hátha átmegy rajta a vonat hanem előre tudják hogy át fog menni . A gyorsítókat sem azért építik hogy hátha ezer év múlva felfedezik a rák ellenszerét vele hanem tudják hogy az valamiért kell csak a népnek erről nem kell tudnia.Kicsit erőltessétek meg magatok mert még mindíg nem hallottam emberiség számára hasznosítható találmányokat a cern megépítéséből .

Az ősrobbanás egy ideológiai nézet , attól hogy 45 ször leírjátok én vagyok a hülye mert nem értek hozzá nem arra válaszoltok ami a feltett kérdés volt . A kérdés az volt miből lett az anyag ha előtte nem volt. Mi értelme egy isten teremtette ideológiát terjeszteni , és mi értelme egy ősrobbanás teremtette ideológiát terjeszteni? Miért vagyok én hülye ha nem tudom mi van az ősrobbanásban amikor ti se tudjátok.

"Ha a globalizáció miatt a nemzetállamok ismét felszámolódnak, hidd el, senkinek sem fognak hiányozni."

Te mit szedsz kérek én is . A globalizáció mint tudjuk arról híres hogy a közösség által megtermelt javakat igazságosan osztja el :D Ja persze annak az 1% elitnek nem fog hiányozni senki nemzetállama így legalább semmilyen összetartó érdekképviseleti erővel nem kell számolniuk . Téged el kéne zavarni kínába hogy ott rakosgasd a karácsonyi ledfüzéreket 80Ft os órabértért ,ott megízlelheted az egyenlőség érzését és a globalizációból sem maradsz ki .Az egész födgömbre gyárthatsz értékes dolgokat az eladási érték ezredérét hangya társaiddal akikkel nemzeti önrendelkezés hiányában teljesen kiszolgáltatva a globális elitnek fogtok gürizni. Most nehogy szószerint vedd a kínát mert kitépem a hajaimat tudod átvitt értelmeben mikor már az egész föld egy kína lesz.

A történelem világosan bebizonyítja hogy globalizáció sem etnikai alapon sem gazdasági alapon nem működik (kivéve az elitnek). Minél nagyobb a távolság és több a lépcső az eladó és a vevő közt ez törvényszerűen azt eredményezi hogy kikerül az érték felügyeleti lehetősége a két fél látómezejéből .Ilyenkor lép be a harmadik negyedik ötödik n edik szereplő akin keresztül lezajlik az adásvétel . Az eladó is azt hiszi hogy értékén adta el az árut és a vevő is azt gondolja hogy az eladó értékén vette meg. A valóságban a legtöbbet a lépcsők kerestek az üzleten akik nem is dolgoztak de ezek nem láthatók .A két értéket teremtő ember meg siránkozik hogy hát megint drágul a világ és lehajtott fejjel mennek a melóba.Igen ilyen ez a világ ,minden egyes másodpercben drágul amiért a dolgozóknak többet kell dolgozniuk,a gazdagoknak meg több pénzt kell egymás közt "elkölteniük".Aki egy meseszerű globalizációban hisz az nem számol az emberben lakozó mélységes hatalommániával és hatalomvággyal.A megkérdezett milliomosok többsége azt állítja rosszul érzi magát hogy csak milliomos és szeretne most már milliárdos lenni mert ez nem állapot.

Neked meg nem ártana néha olyanokat is nézni mint a Szegény gazdagok c sorozat hogy tágítsd az ismereteidet realitásból.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.02. 16:01

És a legfontosabbat hagytam ki a csodaszót a "fenttartható fejlődést" :D

Az amiben ma élünk az se nem fenntartható és se nem fejlődés . Az emberiség vagyonának a felét az emberiség 1% a birtokolja míg ti itt emberiségnek épülő cernekről hadováltok. A fejlődést sem látom ,ha kinézek az ablakon egy száz éves technológiával közlekedő autókat látok és azt hogy száz év alatt nem csökkent a munkások munkaideje. Ez felettébb érdekes mikor a kapacitás már rég meghaladta azt hogy akár minden gyárba robotgépek dolgozhatnának a rabszolgák helyett . Ja hogy globalizációt írunk ahol a kapitalista társadalomban a tőkés monopól helyzetben van , ő kegyes a szolgái felett uralkodni és eldönteni hogy kapsz e fizetést. Ha ez egy fejlett demokratikus társadalmi rendszer akkor a fejlett országok vezetői miért nem hoznak törvényt az emberi munkaerő újra kiosztásáról és hogy alapjövedelem járjon ezekben az országokban.

Miért kell 2016 ban egy európai embernek napi 8-10 órát másnak dolgoznia ha ezért a jutalma csak annyi hogy nem kerül utcára és nem hal éhen?
A fejletlen elmaradott sárkunyhó lakó sivatagi népek miért csak napi 2 órát töltenek ugyan ezeknek a feltételeknek a megteremtésével?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.01.02. 16:28

szpetikus30 írta:Tök mindegy mikkel mosták ki az agyatokat
Sajnos nem mindegy, mennyire üres az agyad. Gondolkodásból, értelmes párbeszédből elbuktál.

Teljesen felesleges neked írni, el sem olvasod, pláne válaszolni nem vagy képes rá. Lököd a rettentő bugyuta, általános iskolásokat is alulról súroló tudásszintre épülő sötét elgondolásaid, melyek a tényekkel szöges ellentétben vannak.
Az ősrobbanás egy ideológiai nézet
Mégis, hogy emberszámba légy véve, házi feladat, nézz utána, mi az ősrobbanás, elég a wiki cikket elolvasnod, és most kapaszkodj meg, picit meg kellene értened, majd gyere vissza, és írd le, mekkora tévedésben voltál eddig. Addig is jó éjszakát.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.02. 18:10

Bagoly mondja verébnek.

Neked meg házi feladat hogy elmész kínába 80ft ért gyakszira aztán papolj nekem tényekről meg sötét gondolatokról!

Egyébként meg dehogy akarok én ilyenekkel "vitatkozni" (mindketten egyetérthetünk abban hogy nem egy súlycsoport vagyunk) én csak piciloo nak írtam ,ti kezdtétek el kianalizálni a mondandómat pedig senki nem kérte . Itt aki egyedül vitatkozhatna velem az piciloo ,a ti exchibionista kioktatásaitokra csak azért válaszolok mert vagyok annyira illedelmes hogy nem nézlek levegőnek. Azt azért ne kérd számon tőlem hogy minden egyes kontextushibás kérdésedre válaszoljak ,nézz utána.Én is elnézem hogy nem tudjátok egzakt megmondani miből lett az anyag bár ennek a tudásbirtokával győzködtök.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.01.02. 18:49

szpetikus30 írta:Azt azért ne kérd számon tőlem hogy minden egyes kontextushibás kérdésedre válaszoljak ,nézz utána.
Én tudom a válaszokat rá, csak érdekelt volna, miképp mondasz ellent magadnak, amikor te megpróbálsz válaszolni. De viágos, elébe mész a felsülésnek, hárítasz.
Én is elnézem hogy nem tudjátok egzakt megmondani miből lett az anyag bár ennek a tudásbirtokával győzködtök.
Hülye vagy, és fel sem ismered, hogy az vagy. A megválaszolható kérdésekre nem keresel választ, beéred valami marhasággal, aminek a valósághoz nincs köze, felteszel viszont értelmetlen kérdéseket. Az anyag nem miből lett.

A házi feladat el nem végzésére beírok egy elégtelent. Jövő órára pótold!
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.02. 20:32

"Az anyag nem miből lett."

Ajjajj lessz itt gond. Tehát nem miből. Most vagy azt akarod sugallni hogy az anyag keletkezése nem tárgyi fogalom hanem személy azaz kitől lett. Vagy azt hogy az anyag nem keletkezett hanem örökkön örökké volt. (hol is hallottam ezt á megvan kb8 egymástól független nép teremtésmítoszban olvastam ilyet a teremtő istenükről)

Na várom a kitérő válaszodat :P
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.01.02. 21:01

szpetikus30 írta:"Az anyag nem miből lett."

Ajjajj lessz itt gond. Tehát nem miből. Most vagy azt akarod sugallni hogy az anyag keletkezése nem tárgyi fogalom hanem személy azaz kitől lett. Vagy azt hogy az anyag nem keletkezett hanem örökkön örökké volt. (hol is hallottam ezt á megvan kb8 egymástól független nép teremtésmítoszban olvastam ilyet a teremtő istenükről)

Na várom a kitérő válaszodat :P
Tippelj tovább, egyik lehetőség sem talált. A lesz egy sz, nyelvtanból is egyes, leülhetsz.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.01.02. 21:25

szpetikus30 írta:én csak piciloo nak írtam ,ti kezdtétek el kianalizálni a mondandómat pedig senki nem kérte
Csak én érzem itt az ellentmondást?
Te kéretlenül írtál valamit piciloo-nak (legalábbis tudomásom szerint ő nem kérte, hogy írjál!), és fel vagy háborodva, hogy egy nyilvános fórumon kéretlenül reagáltak az írásodra?
szpetikus30 írta:Én is elnézem hogy nem tudjátok egzakt megmondani miből lett az anyag bár ennek a tudásbirtokával győzködtök.
Meg tudjuk, csak te azt nem értenéd meg. Hogy úgy mondjam: nem éred fel ésszel.
Az anyag egyébiránt energiából lett. Az energia pedig a tér exponenciális tágulásából. Ugyanis az áltrelben lehetségesek olyan mezők, amelyek állapotegyenlete speciális. Például az energiasűrűségük nem változik a tér tágulásával. Az inflatonmező éppen ilyen a számítások szerint. (Meg a sötét energia is ilyen, de az egy másik eset.)
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.03. 11:51

Te kéretlenül írtál valamit piciloo-nak (legalábbis tudomásom szerint ő nem kérte, hogy írjál!)

Ebbe jól belezavarodtál mert én sem kértelek hogy nekem írjál úgyhogy engem is megvédhetnél magadtól :D Az érvelésed megint nem releváns ,felháborodva maximum attól vagyok hogy emberek az szubjektív okosságukal győzködnek ,mit győzködnek ez már térítés miközben semmi konstruktív nincs a válaszukban csak hablaty. Ha attól lennék felháborodva hogy egy nyilvános fórumon hozzám szóltak akkor vissza sem válaszolok.

mimindannyian köszönöm ez remek kitérő válasz volt ezért írtam egy sz el.

Az anyag egyébiránt energiából lett.

Hablaty hablaty . Az energia a tömegből származtatott fogalom ,egyik sem hozza létre a másikat mivel a kettő egyidejűleg létezik.

Az energia pedig a tér exponenciális tágulásából.

Ez elég gagyi megállapítás, az energiát nem tudod kifejezni formailag egyedül de az anyagot már igen most mégis új mondatot kezdtél és letudtad a dolgot ,innentől kezdve már csak az energia keletkezését kell megmagyaráznod .Meg is magyarázod további üres szavakkal, a tér tágulásából lett.
A tér egy matematikai fogalom ,a valóságban nem létezik , a valóságban részecskék egymáshoz képesti viszonya van amit ábrázolhatunk egy virtuális xyz térben.

De az lenne a legjobb ha saját szavaiddal magyaráznád el ezt a mondatot ,mit értettél azon hogy a tér tágul . De ne körbe hivatkozós meséket írj. Ahogy nincs tömeg energia nélkül nincs mező tömeg v részecske nélkül, a tér valóságos megfelelője legfeljebb a vákuum lehet ami azt jelenti hogy ott nincs semmi ,a semmi meg hiába tágul nem lesz belőle részecske.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.01.03. 12:02

Hagyjuk, sötét, mint az éjszaka. Bármit mutatsz meg neki a világból, s bármennyire nem tud semmit moccanni, meg lesz győződve róla, hogy ő van a ketrecen kívül.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.01.03. 13:10

szpetikus30 írta:Az anyag egyébiránt energiából lett.

Hablaty hablaty . Az energia a tömegből származtatott fogalom ,
Az energia az impulzus négyesvektor idő irányú komponense. A tömeg pedig az impulzus négyesvektor hossza. Két különböző dolog a kettő. Speciális esetben, amikor az impulzus négyesvektornak csak idő irányú komponense van, akkor az energia értéke azonosan egyenlő a négyesvektor hosszával, azaz a tömeggel. Minden más általános esetben ez már nem igaz.

A kérdés most már csak az, hogy miért szólsz hozzá olyan témákhoz, amiket nem értesz?
szpetikus30 írta:A tér egy matematikai fogalom ,a valóságban nem létezik ,
Pedig létezik.
Ha nem létezne akkor minden ugyanott lenne. Megnéztem ellenőrzésképpen: nem vagy ugyanott, ahol én, ergo a tér valóban létezik.
Egyébiránt a Gravity Probe B műhold kísérlete a keretvonszolás jelenségének a kimutatásával a legszemléletesebb igazolása annak, hogy az általános relativitáselmélet szerinti deformálható téridő létező realitás. A forgó nagy tömegek fel tudják csavarni maguk körül a téridő szövedékét, mintha az egy valódi abrosz lenne.
szpetikus30 írta:De az lenne a legjobb ha saját szavaiddal magyaráznád el ezt a mondatot ,mit értettél azon hogy a tér tágul .
Okés, de nem fogod felérni ésszel. Én szóltam!

A tér tágulása az Einstein-féle téregyenletek energia-impulzus tenzorának por-közelítéssel történő Friedmann-féle megoldásából következő metrika változás.
szpetikus30 írta:a tér valóságos megfelelője legfeljebb a vákuum lehet ami azt jelenti hogy ott nincs semmi ,
Amúgy a kvantumfizika szerint a vákuum nem üres. Csak nagy általánosságban, távolról nézve tűnik nullának, mivel a kvantumingadozások miatti folyamatos forrongás kiátlagolja magát gyakorlatilag nullába.

De tényleg! Miért akarsz beleszólni olyan dolgokba, amiket nem érsz fel ésszel?
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.03. 14:08

A tömeg pedig az impulzus négyesvektor hossza.

És az mi??? Mi az hogy impulzus meg négyesvektor??? Ezek csak matematikai absztrakciók ,egy ismert jelenség további darabolása . Ezzel nem azt állítod hogy egyik jelenséget időrendi sorrendben követte a másik hanem hogy jelen időben ha feldarabolsz egy részecskét akkor ezeket a komponenseket kapod megjegyzem virtuálisan egyenletek formájában.

Lehet hogy te nem érted azt a kérdést hogy hogyan keletkezett az anyag.

"Ha nem létezne akkor minden ugyanott lenne."

Ez is a hozzá nemértésedet tükrözi . Mint mondtam tér nincs csak részecskék relatív viszonya ,a téveszmés értelmezésed alapján a fotonnak a rendszeréből nézve nem létezik tér mert nekik az univerzum minden "pontja" ugyan ott van ezzel már ellent is mondtál magadnak.
A forgó tömegek nagyon foglalkoztatják a kutatókat mert valóban megváltoztatja a gravitációs sugárzását a testnek de a te ismereteid gyermekes minden áron a matematikai ábrázolásban vannak megrekedve ahol a g egy láthatatlan rongy ami hullámzik. Én már láttam olyan kísérleteket ahol bebizonyították hogy bármilyen mozgó tömeg megváltoztatja az erőterét .Nem csak statikus hanem dinamikus gravitáció is van. Ezt a jelenséget ismerheted a térrongy felcsavarodásában bár ez annyira nevetséges mert végig sem gondoltad hogy ha megállítják a forgó testet akkor a térrongy magától le kéne hogy csavarodjon ami azt illeti soha nem is volt a testhez kötve ,nem is tudott felcsavarodni. Fölöslegesen képzelsz el egy közeget a gravitáció közvetítésére miközben semmi szükség rá ahogy a fotonnál is. A hullám szintén nem azt jelenti hogy vivő közeg.

"A tér tágulása az Einstein-féle...

Mondom a saját szavaiddal , ez egy nálad valóban okosabb fizikusok által összegyurmált matematikai definíció szépen bemagoltad de vajon érted is ? :D

"Amúgy a kvantumfizika szerint a vákuum nem üres."

Nagyon kezdesz elkanyarodni az alap kérdésemtől ,engem nem az érdekel és nem is vitatom hogy jelen időben minden igaz és minden hamis hiszen ez a kvantumfizika lényege ,feldarabolod a végtelenségig az anyagot úgy hogy aztán ráfoghasd a részei már nem anyagok.

De ezzel nem azt magyarázod meg hogy evolucionális értelemben tehát időrendi történeti sorrendben kifejlődött az anyag pl vegyük az atomokat .

Mi az a pont amikor még nincsenek atomok de már vannak kvarkok meg leptonok stb vagy te azt állítod hogy ez örökké volt?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.01.03. 14:34

szpetikus30 írta:Mi az a pont amikor még nincsenek atomok de már vannak kvarkok meg leptonok stb vagy te azt állítod hogy ez örökké volt?
Erre a kérdésedre már választ kaptál december 31-én ebben a hozzászólásban:
viewtopic.php?f=19&t=756&start=150#p84860

Láthatóan akkor sem értetted, és azóta sem tudtad felfogni. Ez jól illusztrálja a többi vérlaikus értetlenkedésedet is. Te "végső válaszokat" vársz, de az derogál neked, hogy ha ehhez tanulni kéne, így aztán a nálad okosabbak információit (tévedés ne legyen: nem magamról, hanem a tudósokról beszélek) egyszerűen negligálod, hiszen ha te nem tudod megérteni, akkor szerinted az eleve hülyeség.
Korlátolt kis ember vagy, nagy egóval, de olyan üres fejjel, hogy az tényleg vákuum...
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.01.03. 14:42

Az univerzum egyébként egy "potyavacsora".
Nagy valószínűséggel az anyagban-energiában jelenlévő pozitív energiát nullára kompenzálja ugyanennek az anyagnak-energiának térbeli elrendeződésében meglévő negatív gravitációs energia. Az egész végösszege vagy nulla, vagy olyan kicsi érték, hogy az egész cigánykaravánt el lehetett indítani akár egy protonnyi vagy elektronnyi mennyiségből. A többit az általános relativitáselmélet és a kvantumfizika csodája megcsinálja az inflációs tágulás során.
Gyengébbek kedvéért: azért van anyag, mert már nem minden ugyanott van, hiszen létrejött és kitágult a tér.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.03. 22:06

"Gyengébbek kedvéért: azért van anyag, mert már nem minden ugyanott van,"

Gyengébbek kedvéért aki te vagy továbbra is értelmetlen ez a mondatod ahogy a többid is persze. Egy 0,9999999999c vel száguldó részecskének majdnem minden ugyan ott van mint a te ködös ősrobbanás előtti víziódban egy pontban . DE egy fotonnak ami szintén létező részecske még most is ugyan ott van minden másik részecske talán nézz utána a hosszkontrakció tényének.


De ez a mondat amúgy is egy lbőd, mi az hogy "minden" ? Itt vajon mi járhatott a fejedben.

Megint megpróbálom a lehetetlent szóval ne arról rizsálj hogy jelenleg a tömeg milyen vektorokkal meg impulzusokkal írható le hanem arról ami a kérdés volt , miből keletkezett :!: Reménytelen ez a nyelvtani hiányosság amivel téged megáldottak.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.01.04. 15:06

szpetikus30 írta:DE egy fotonnak ami szintén létező részecske még most is ugyan ott van minden másik részecske talán nézz utána a hosszkontrakció tényének.
Te meg nézz utána a speciális relativitás elméletnek. Abban ugyanis feketén-fehéren írva vagyon: a fotonhoz (vagy bármely fénysebességgel haladó "dologhoz") vonatkoztatási rendszer NEM KÖTHETŐ, nem létezik fénysebességgel haladó vonatkoztatási rendszer, így pedig a valóságot nem lehet leírni ilyen rendszerből.
A Minkowski-geometriában a fénysebességhez tartozó világvonalak szingularitások. Pont olyanok, mint a trigonometriában a ctg(0).
szpetikus30 írta:ami a kérdés volt , miből keletkezett :!:
Csak szólok, hogy már eleve a kérdésed is, amin itt rugózol, egy végtelenül földhözragadt, naiv "józan paraszti ész" szerinti felfogást tükröz. Tökéletesen figyelmen kívül hagyja mindazt, amit az általános relativitáselméleten keresztül a téridőről megtudtunk, és amit a kvantumfizikán keresztül a mikrovilág indeterminizmusáról megtudtunk. A kérdésfeltevés ahhoz a vicchez hasonló, mikor a gróf úr először bepöfög az automobilján a birtokra, és lelkesen elmagyarázza a működését a tiszttartónak. Mire a paraszt: "Jó, jó, de mitől megy?"
Te semmit sem értesz meg abból, amit a tudomány jelen pillanatban állít a dologról, te csak a magad kis szűk keretében, ösztönös, newtoni fizikai fogalmakban tudsz gondolkodni.
Az általános relativitáselmélet szerint a tér és az idő egy egységes négydimenziós rendszert alkot, amelynek a geometriáját az anyag és az energia befolyásolja. Egyszerűen nincsen semmiféle "háttéridő" ami esetleg az univerzum első pillanatai mögött telne, és e mentén vissza lehetne követni az univerzum téridő+energia rendszerét a kezdőpillanat elé.
Másrészről pedig a tér és az idő fogalma, azok iránya, minőségbeli különbségük egyszerűen elveszik, ahogy az univerzum történetének visszafelé követésével megközelítjük a planck-időt, amikor is a belátható univerzum mérete a planck-hossznál is kisebbé válik. A valóságnak ebben a mérettartományában már a kvantumfizika szabályai érvényesek, például, hogy létezik a kvantumbizonytalanság. Semmiféle mező pontbeli értéke és ezen érték pillanatnyi változási sebessége nem lehet egyszerre pontosan zérus. Ez azt jelenti, hogy kvantumméretekben a valóság folyamatos ingadozásban van, emiatt szerencsés esetben keletkezhet "valami" a "semmiből" is.
Sőt, ahogy valamelyik ismeretterjesztő szerző frappánsan megfogalmazta: a planck-időnél fiatalabb univerzum nem különböztethető meg önmaga hiányától.

Röviden: olyasmire vársz választ, amit úgy nem lehet megválaszolni, ahogy te azt elvárnád. (Ahogy pedig megválaszolható, az meg neked nem tetszik, úgyhogy a dolognak itt van vége.)
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.04. 18:26

:D :D :D

Ezen jól elszórakoztam . Csak tájékoztatlak hogy most arról vitatkozunk mi értelme egy isten teremtette ideológiát terjeszteni mivel az isten egy megfoghatatlan és ellentmondásos "alak" pl saját magát megteremti a sötétségből.

Erre te leírod ugyan ezt egy rakás tudományos lózung közé ágyazva ."emiatt szerencsés esetben keletkezhet "valami" a "semmiből" is."

A tudomány és a szerencse :? Magad sem érted amikről okoskodsz ,ha nem létezik háttéridő a kezdőpillanat előtt akkor gyakorlatilag azt állítod hogy csettintésre jelent meg világ a semmiből , ez dettó megegyezik az isten ideológiákkal. Terkó dumát löksz vektorokról impulzusokról meg energiáról de nem magyarázod meg hogy minek az impulzusára érted ,vagy minek az energiájára ,nyilván nem a semmire mert a semminek nincs impulzusa ,energiája vagy tévedek :?: :D

" ahogy az univerzum történetének visszafelé követésével megközelítjük"
Az ősrobbanás csak egy feltételezés olyan mint isten nem kell rá úgy hivatkozni mintha ott lettél volna másik hogy mellébeszélsz ,engem nem érdekel hogy ha ez egy teniszlabda méretű olvadt energiamassza volt . Nem az a kérdés hogyan ábrázolod matematikailag hanem hogy tudod e bizonyítani a semmiből való létrejövését külső behatás nélkül. Szóval ott van előtted a semmi , hogy lett ebből az energia ?

7 es fizika: Azt a mennyiséget, amellyel megadjuk, hogy mekkora egy TEST változtatóképessége, energiának nevezzük. Nem tudom hogy kell aláhúzni de remélem felfogtad hogy részecskék nélkül nem beszélhetünk energiáról.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.01.04. 19:10

szpetikus30 írta:7 es fizika: Azt a mennyiséget, amellyel megadjuk, hogy mekkora egy TEST változtatóképessége, energiának nevezzük.
Bájos.
Te hetedikes fizikatudással akarod megérteni az univerzumot. :facepalm:

Mondom: a dolognak vége van. Nincs olyan válasz a kérdésedre, amit képes vagy megérteni vagy hajlandó volnál elfogadni. Erről ennyit. Lezárhatjuk a témát.



(Noether-tétel: ha egy (fizikai) rendszerben valamilyen folytonos - „differenciálható”, azaz ha kis változtatáshoz csak kis változás tartozik a rendszer viselkedésében - szimmetria érvényesül, akkor ahhoz megmaradási törvény, illetve megmaradó mennyiség tartozik. Ha egy fizikai rendszerben érvényesül az időbeli eltolás folytonos szimmetriája, akkor az ehhez tartozó megmaradó mennyiséget nevezzük energiának. Na, ez már nem hetedikosztályos definíció!)
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2016.01.04. 20:26

szpetikus30 írta:
7 es fizika: Azt a mennyiséget, amellyel megadjuk, hogy mekkora egy TEST változtatóképessége, energiának nevezzük. Nem tudom hogy kell aláhúzni de remélem felfogtad hogy részecskék nélkül nem beszélhetünk energiáról.
MI annak idején ezt tanultuk fizikaórán:

"Egyfelől az energia egy képesség fogalma. Szó szerint a munkavégző képességé.
Mint ilyennek nem lehet valóban 100%-os megmaradási tétele. Vagyis csak tévesen mondvacsinált "törvények" tilthatják az energia termelést. Vagyis ettől még termelhetne energiát egy megfelelő berendezés."
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2016.01.04. 20:59

szpetikus30 írta: Az ősrobbanás csak egy feltételezés olyan mint isten nem kell rá úgy hivatkozni mintha ott lettél volna...
Tele a tököm ezzel a minduntalan előbukkanó "érveléssel". Hetedikes szinten;
Talán még Te is olvastál krimiket, vagy legalább láttál már CSI/Helyszínelők epizódot, amelyek mind pont arról szólnak, hogy nemcsak, hogy mi nem voltunk, hanem a bűneset felderítői sem voltak jelen a tett elkövetésénél, mégis a kivizsgált bizonyítékok eredményeként (elég) nagy bizonyossággal igazolhatóan kideríthető a történések sorrendje, a bűncselekmény körülményei, az elkövető(k) kiléte stb.
Ugyanígy felderíthető és igazolható minden olyan történés, amelynek a működése, kölcsönhatásai vizsgálhatóak. Pl.: Univerzum "előélete", evolúció stb.
Viszont aminek semmiféle hatása sem vizsgálható, arról nem tehetünk érvényes állítást, vagyis a létezésének feltételezése egy szükségtelen bonyolító tényező.
Tehát:
Nem, nem ugyanaz a kategória az ősrobbanás elmélet, mint bármiféle transzcendens feltételezése és ezért nem "olyan" a rá való hivatkozás, mint Istenre.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.05. 16:20

"Nincs olyan válasz a kérdésedre, amit képes vagy megérteni vagy hajlandó volnál elfogadni."


Nincs olyan fizikai fogalom amit képes lennél definiálni csak visszamondod de fingod nincs mire vonatkozik.

Nem válaszoltál minek az impulzusáról ,vektroráról ,időbeli eltolásáról halandzsázol .Ezek matematikai fogalmak ,a semmit nem lehet időben eltolni ,nincs impulzusa ,de vektorral sem jelölhető.

Minek idézel olyan tételeket amiket nem is értesz ? A f rendszer időbeli eltolásának folytonos szimmetriája magyarul azt jelenti hogy aszimmetrikus rendszerről beszélünk ami a fizika törvényei szerint mindig szimmetriára törekszik és míg el nem éri ,az eléréséig munkát fog végezni ez a mennyiség lesz a rendszer változtató képessége ezt fejezzük ki energiában.

Ezt egy mondatban is le lehet írni hogy egy 7. es is megértse ,te viszont a bonyolult változatát sem érted. A fennmaradó mennyiség az energia=változtatóképesség. A földre lehelyezett súlyzó két vége közti atomjai közt szimmetria van,nincs fennmaradó mennyiség, nincs munkavégzés mert nincs mozgás .Minden atom makroszinten az idővonalon együtt halad ezért nincs energia de a súlyzó nem tűnt el az ott van tehát részecskék vannak. Te azt állítottad hogy előbb volt energia mint részecske.

Nem lehet hogy neked kéne előbb megértened a 7. es fizikát és csak utána tovább menni :?:
0 x


Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.01.05. 16:58

szpetikus30 írta:A f rendszer időbeli eltolásának folytonos szimmetriája magyarul azt jelenti hogy aszimmetrikus rendszerről beszélünk ami a fizika törvényei szerint mindig szimmetriára törekszik és míg el nem éri ,az eléréséig munkát fog végezni ez a mennyiség lesz a rendszer változtató képessége ezt fejezzük ki energiában.
Jujjj!
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Erre a zagyva sületlenségre tényleg érvényes mimindannyian belinkelt videója.

Tudod, az "időbeli eltolás szimmetriája" azt jelenti, hogy a rendszert leíró fizikai modell szimmetrikus az időben való eltolásra, azaz a modell nem változik meg attól, hogy hogyan választod meg a kezdőpillanatot. Konyhanyelven fogalmazva: a rendszer pont ugyanúgy működik ma reggel és jövő hét csütörtökön. Például a kávéfőződ működését leíró fizikai modell szimmetrikus az időbeli eltolásra. Jól is néznénk ki, ha egy legyártott eszköz nem azt csinálná eladása után, mint amire tervezték, és a gyárban tesztelték korábban!
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.05. 21:18

Mi lenne ha a halandzsázásod helyett azt írnád le hogy minek az impulzusa meg a négyesvektora adja ki az energiát ha még nincs részecske :?:
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.01.06. 10:02

szpetikus30 írta:Mi lenne ha a halandzsázásod helyett azt írnád le hogy minek az impulzusa meg a négyesvektora adja ki az energiát ha még nincs részecske :?:
Csak szólok, hogy a dolog, amin most rugózol, a tömeg és az energia általad elkövetett hibás összemosására lett válaszként leírva:
Rigel írta:
szpetikus30 írta:Hablaty hablaty . Az energia a tömegből származtatott fogalom ,
Az energia az impulzus négyesvektor idő irányú komponense. A tömeg pedig az impulzus négyesvektor hossza. Két különböző dolog a kettő. Speciális esetben, amikor az impulzus négyesvektornak csak idő irányú komponense van, akkor az energia értéke azonosan egyenlő a négyesvektor hosszával, azaz a tömeggel. Minden más általános esetben ez már nem igaz.
Értelemszerűen ez esetben olyan dolgokról beszéltem, amelyeknek van tömege is és van energiája is, és azt mutattam meg, hogy a kettő nem ugyanaz, pláne az energia nem "a tömegből származtatott fogalom".
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2016.01.06. 22:47

Az a néhány mondat amit írtam, micsoda párbeszédlavinát indított. Majd alaposan átolvasom és leírom a véleményem a véleményekről :)
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.01.07. 11:46

Hogy egy kicsit visszetereljük a témát...

A napokban lefolytatott vita szerintem rámutatott egy nagyon fontos dologra a "nagy végső igazságok" témakörében. Ezeknél a dolgoknál ugyanis nemcsak, hogy nagyon könnyű naiv hibás válaszokat lelni, de valójában naiv hibás kérdéseket is nagyon könnyű ezzel kapcsolatban megfogalmazni! És ha már a kérdés is rossz, akkor garantált az okoskodás tévútra futása.

A "nagy végső igazságokra" adott naiv hibás válaszok legközismertebbjei mindenféle természetfeletti csudálatos teremtő entitás bevonására alapoznak. Ez például abból az ösztönös, de téves gondolkodásmódból ered, hogy mindent hajlamosak vagyunk a saját működésünk és viselkedésünk analógiájaként felfogni, és például a dolgok létrejöttét ugyanolyan alkotó aktusnak tekinteni, mint amikor egy ember készít valamit.
Aztán itt van a túlélésünk szempontjából hasznos ösztönös időfelfogásunk, amit még a nyelv szerkezete is tovább erősít. Csakis szigorú időbeliségben tudunk fogalmazni, és emiatt gondolkozni is a dolgokról. Ösztönösen úgy tekintjük az időt, hogy az mindentől függetlenül a valóság történései "mögött" feltartóztathatatlanul múlik. Ebből erednek a "mi volt előtte?" meg "miből keletkezett?" naiv hibás kérdések. Az általános relativitáselmélet rámutatott, hogy az időbeli kiterjedése a téridőnek pont ugyanúgy változtathatja a geometriáját az anyag/energia hatására, mint a térbeli, ez pedig azt eredményezheti, hogy a különböző megfigyelők világvonala (azaz a szerintük időirány) egymáshoz képest nyugodtan elgörbülhet. Mivel az Ősrobbanás felé az anyag/energiasűrűség rohamosan növekszik, két jelenleg párhuzamos világvonal a köztük lévő tér anyag/energiája miatt egymás felé fog görbülni, ahogy követjük vissza a vonalakat az Ősrobbanás irányába. Nota bene, az egymás felé görbülés olyan rohamosan növekedhet az Ősrobbanás pillanatát megközelítve, hogy esetleg éppen egymással szemben összefutnak a világvonalak a t=0 pillanatban! Mit is jelent ez? Ha az egyik megfigyelő vissza tudná forgatni a történetét, akkor az ősrobbanás pillanatát elérve nem az "ősrobbanás elé" jutna, hanem valamelyik másik világvonalon haladna tovább - most már időben normálisan előre - anélkül, hogy bármiféle zökkenőt, szakadást vagy irányváltást tapasztalna. Ha csak az általános relativitáselmélet mindenhol máshol igazolt gravitációs modelljét vesszük figyelembe, akkor bizony abból ez következik, és ez teljesen ellentmond az ösztönös időfelfogásunknak.
Persze, az előbbi Hartle-Hawking elképzelésre alapuló leírás nem veszi figyelembe a kvantumhatásokat. De ha azt is nézzük, hogy az Ősrobbanás kezdőpillanataiban a méretek és az energiák a dolgok kvantumos viselkedését eredményezik, akkor sem menthetjük meg a "háttérben futó idő" meg a "mi volt előtte?" naiv hibákat. Még nincs kvantumgravitációs elmélet, de azért jó okkal feltételezhetjük, hogy a Planck-méreteket elérve a téridő maga is pont ugyanúgy ingadozik és forrong, mint ahogy a "közönséges" anyagi mezők teszik a kvantumbizonytalanság miatt. Valószínűleg összevissza görbülnek téridő a különböző irányai, összefonódnak, szétágaznak, a köztük lévő minőségi különbségek elmosódnak, felcserélődnek, fekete lyukak és féregjáratok bukkannak fel és tűnnek el, pusztán csak azért, mert a téridőre is igaz kell legyen a Heisenberg-féle határozatlanság: egy pontbeli érték (itt például a görbület) és az érték változási sebessége egyszerre nem lehet egzaktul nulla. Kinevezhetjük ezt a "kvantumhabot" egy megelőző rendszernek, de ez egy időtlen rendszer, egyszerűen azért, mert még az időirány sem meghatározott benne. Lám, most se jutottunk az Ősrobbanás elé, hiszen ha valakinek visszakövetjük a világvonalát a téridőben, akkor végül a Planck-kor tájékán a kvantumhab összevissza tekergő világvonal-spagettimasszájába jutunk.

Mint ahogy ezek a példák is mutatják, van lehetőség a "végső kérdésekről" érdemben elmélkedni, de ehhez nagyon-nagyon sokat meg kell érteni abból, amit a tudomány a világ működéséről eddig megállapított. A világ ugyanis egyáltalán nem úgy működik, ahogy azt a makroszkópikus életterekben a biológiai szervezetek megszokták, és amire alapozva az evolúció a túléléshez hasznos ösztönöket, elvárásokat és valóságmodelleket beledrótozta az idegrendszerekbe. Ezeken a bedrótozott "józan paraszti ész" szerinti képzeteket képesnek kell lenni meghaladni ahhoz, hogy eleve ne hibás kérdéseket tegyünk fel a "végső igazságról", máskülönben a hibás kérdés csak olyan hibás válaszhoz vezet, hogy "istenke teremtette".
0 x

Avatar
Krityó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:09

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Krityó » 2016.01.07. 13:06

Na, ez aztán egy igazán jó összefoglaló volt! Gratulálok és köszönet érte, Rigel!

Kb. ezt az írást lehetne/kellene egy az egyben citálni elég sok kommentár mellé, főleg az új emberek írásaira/kérdéseire válaszolva.
Bár lehet, hogy nekik kellene először egyből ezzel kezdeni, mielőtt egy új világmegváltó elmélettel jelentkeznének :twisted: !

Hajrá a továbbiakban! :)
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.09. 01:27

" Ebből erednek a "mi volt előtte?" meg "miből keletkezett?" naiv hibás kérdések."

--ISTEN teremtette az univezumot .--
-Te hülye ,ISTEN nem teremthette mert akkor ki teremtette ISTENT?

Te akkora nyomorék vagy hogy azt sem veszed észre amekkora ellentmondásokat írsz.

"van tömege is és van energiája is, és azt mutattam meg, hogy a kettő nem ugyanaz,"

Na nemmondod mintha én nem ezt ugattam volna folyton ,egy időben van jelen a két fogalom te hazudtad azt hogy először az energia utána a tömeg alakult ki most persze játszod az agyad eső után köpönyeg nehogy sérüljön az egód mert amúgy senkit nem érdekelsz magadon kívül.
Ezt írtad : Az anyag egyébiránt energiából lett.

Ezt meg én : Hablaty hablaty . Az energia a tömegből származtatott fogalom ,egyik sem hozza létre a másikat mivel a kettő egyidejűleg létezik.

Eztán fojtattad a bölcselkedésedet :Az energia az impulzus négyesvektor idő irányú komponense. (ezzel a szöveggel szedsz fel nőket?)

De itt megállt a tudomány mikor rákérdeztem hogy minek van impulzusa és mit jelölsz négy db vektorral ,itt ledobta az agyad a szíjat mert ezt megérteni már nem elég molyolni a könyveket. Nem vagyok én szívtelen belátom elég fosul nézne ki erre megint egy ugyan ilyen horderejű válasz.

Nota bene nem várok már választ elolvasva ezt az önerjengésedet neked agyadra ment a reál tanulmányozása csak azért sajnállak mert töredékét nem értetted meg a világnak. Majdnem elsírtam magam (a röhögéstől) mikor szószerint veszed az idővonalak irányát amin az ősrobbanásba haladva az egyszer megfordul és már előre halad (ellenetmondás számláló kiakadt). Ezek után felmentelek hogy megértsd a kérdésemet miből keletkezett az anyag vagy a négyesvektor vagy az impulzus vagy éppen az a matematikai fogalom ami a repertoárodban soron következik és még senki nem hallotta ezen a héten .Te tipikusan az az ember vagy aki sokat molyolt,ezt vissza is tudta mondani ezért sokan bólogattak neki ő meg elhitte hogy milyen bölcs. Jó csevejt ;)
0 x

Tamás91
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.03.05. 18:29

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Tamás91 » 2016.01.09. 09:12

Igazi bölcs, kifinomult, határozott jellemre vall a "nyomorék", "hülye", "ugattam" kifejezések használata .:)
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.01.09. 10:09

szpetikus30 írta:Ezt meg én : Hablaty hablaty . Az energia a tömegből származtatott fogalom ,egyik sem hozza létre a másikat mivel a kettő egyidejűleg létezik.
A fotonnak például van energiája, de nincs tömege.
Az állításod már ezen az apróságon elbukik.

A többi, frusztrált kínodba ideömlesztett irományod válaszra sem méltó.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2016.01.09. 10:36

szpetikus30 írta:Az isten értelmezésének nagy szakirodalma van . Olvass utána a gnosztikusoknak . Ne úgy képzeld el hogy vannak a keresztyének akinek van a pápájuk és van a vatikán meg vannak az ateisták meg a muzulmánok . Nem ilyen fekete fehér a vallások. Nézd meg A tejút c filmet pont erről a képmutatásról szól.

Napestig lehetne sorolni a vatikáni szekta hazugságait pl mindenki eleven bűnösen születik a világra és fel kell odlozni magyarul be kell iratni a szektájukba és gyóntatni kell meg egy rakás pénzt ott hagyni.Aztán az ellenkezője amit te is mondasz mindenki cukorfalat falnivaló édesbogárként jön a világra csak a sátán elrontja.Tele vannak végtelen számra csúsztatással,a bibliában nem is létező állítások kitalációival ,rengeteg ellentmondással. Az egyik legnagyobb ellentmondásuk az istennel kapcsolatban hogy egyik pillanatban így szeret meg úgy megbocsájt de akkor miért is mondják magukról a mély valláskárosultak hogy én istenfélő vagyok. Tehát fél az istenétől . Nézzük csak meg kiknek a pszichés hadviselése ez ? A mai tudomány bebizonyította hogy aki fél az nem képes racionálisan gondolkozni ,gyakorlatilag egy irányítható robot . Az istenfélőket azzal szaratják be hogy ha nem hiszel istenben akkor a pokolra jutsz és megesz a státán kb.

Nézzük csak meg az ateisták körében ugyan ezt. Ha nem dolgozol 120% osan kirúgnak és nem lesz pénzed és a gyerekeid elveszik meg utcára kerülsz ha nem fizeted a devizahitelt . Láttál már ilyen embert racionálisan gondolkozni mert én nem. Miért ,mert ugyan ateista emberről beszélünk de az nem azt jelenti (feltétlenül) hogy nihil. Az ateista ember is kőkemény hívő ,ő mindig abban hisz amit a tv ben elhitetnek vele pl911 ezenkívül a főistene akihez imádkozik a pénz . Jajj csak legyen elég pénzem ,istenem mi lesz velem ha nem lesz pénzem, jajj ha megnyerném a lottót akkor könnyebb lenne az életem. Az ateista ember boldogságának és lelki megnyugvásának az elhozója a pénz istene . Ami ha bekövetkezne tartana két napig utána rájönne hogy hamis bálványt imádott mert még mindig kurvára szomorú. (beteg kiégett drogos gazdagok). Ugyan ez nem tud bekövetkezni keresztyén hívőknél mert isten nem fog megjelenni az ágyad előtt így boldogan hihetsz benne életed végéig .

Ezért láthatsz kőkemény vallásos magyar! családokat 8 gyerekkel egy 30nm es putriban tengődni és közben templomba járni. Ők nem a pénztől félnek hanem az úr haragjától.

Van egy romániai pali aki személyes horoszkópokat gyárt megrendelésre (vagyis egy okkultista sátánista eretnek :) és ő elmeséli hogy amikor gyerek volt olyan gonoszságokat csinált hogy minden ok nélkül belelökte az árokba a 3éves kislányt mikor elment mellette . Ő is pont azt hangsúlyozza hogy a gyereket nevelni kell mert nem egy leszületett bárány ,de nem is eredendően bűnös ahogy a vatikán állítja. Igaz ő a hozott karmával magyarázza a tulajdonságot mert ő a csillagok állásában hisz.

De mondom nézd meg A tejut at bár nem biztos hogy érteni fogod egyből.
Ellentmondások vannak bőven a Bibliában ,vagy is róla gyűjtemény . Azt jól látod, hogy az ember félőlény, a félelem motiválja a legjobban, hiába a nagy ideológiák, hogy a pozitív motiváció hosszútávon így meg úgy. A jó munka elsődleges oka általában a főnöktől fosás, kivéve ha azon ritka személy vagy ,aki tényleg álmai munkáját végzi.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2016.01.09. 10:47

A végesség és végtelenség, idő vagy időtlenség ,előbbiség-utóbbiság kérdéskörére nem igazán fogunk rájönni teljes bizonyossággal amíg meg nem látjuk a világűr egy akkora részletét, amiből következtethetünk a kiterjedésére, ismétlődéseire, nem ismétlődéseire. Azért mert egy fogalom ,ami ehhez kellene még csak halványan sincs modelleződve az agyunkban tapasztalat híján. Egy zárt dobozban ülő semmilyen logikai úton nem fog arra a következtetésre jutni, hogy a dobozon kívül egy pohár van mellette, ha nem néz ki onnan vagy nincs rá eszköze, sem ötlete ,sem műszere, sem fogalma hogy egyáltalán keresnie kéne valamit vagy hogy mit és merre és milyen távol. Én úgy próbálom modellezni az agyamban az univerzumot, mint a házban egy asztal, azon tárgyak és elképzelem, hogy ha a tárgyak világegyetemnek lennének ,akkor az ott élők mit tudhatnának meg a másik tárgyról vagy arról hogy van felettük a ház és azon kívül az égbolt. Ilyenkor a bélféreg is eszembe jut, hogy ha ki sem jön a bélből, fogalma sem lehet a kinti világ létezéséről, hiába elmélkedne, ő csak a bélfalból meg a kakiból tudna kiindulni.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2016.01.09. 10:56

Valaki írta hogy az ember egy lusta majom. Így van, Jódolgában senki sem agyal nagy mélységekben. A halálfélelem vagy a megőrüléstől való félelem készteti az embert gondolkodásra, mélyebb agyalásra.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2016.01.09. 10:58

piciloo írta:Valaki írta hogy az ember egy lusta majom. Így van, Jódolgában senki sem agyal nagy mélységekben. A halálfélelem vagy a megőrüléstől való félelem készteti az embert gondolkodásra, mélyebb agyalásra.
Az agyalgatás az más téma ,az lehet szórakozásból is, de az évekig tartó egy dolgon mélyen agyalás az szenvedésből jön, amikor úgy érezzük az életünk múlik a megfejtésen.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.09. 16:42

De van tömege majomgyerek csak az nem nyugalmi tömeg mint az anyagnál. Ezért tud 1c vel haladni amikor is ugyan olyan tömeges részecskének néz ki mint az anyag . Nem erősséged a gondolkodás de ha nem lenne tömege vagyis nem lenne részecske akkor nem lenne igaz hogy a gravitáció hat rá.

De ez is csak egy terkó válasz volt hisz az írásomban nem én vagyok kínos hanem a te kijelentéseiddel való szembesülésed amire nem tudsz válaszolni.

Nyugi tudom hogy nem fogsz válaszolni minek az impulzusáról hadoválsz ,megtudlak érteni ezt még visszaolvasni is kínos pedig te írtad.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.01.09. 16:47

szpetikus30 írta:De van tömege majomgyerek csak az nem nyugalmi tömeg mint az anyagnál.
A tömeg DEFINÍCIÓ SZERINT nyugalmi. A fotonnak tehát nincs tömege. Semmilyen.
szpetikus30 írta:de ha nem lenne tömege vagyis nem lenne részecske akkor nem lenne igaz hogy a gravitáció hat rá
Hát nem is "hat rá" a gravitáció. A foton csupáncsak a görbe téridőben a "legegyenesebb" pályán, a geodetikuson halad...
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2016.01.09. 16:52

szpetikus30 írta:De van tömege majomgyerek csak az nem nyugalmi tömeg mint az anyagnál. Ezért tud 1c vel haladni amikor is ugyan olyan tömeges részecskének néz ki mint az anyag . Nem erősséged a gondolkodás de ha nem lenne tömege vagyis nem lenne részecske akkor nem lenne igaz hogy a gravitáció hat rá.

De ez is csak egy terkó válasz volt hisz az írásomban nem én vagyok kínos hanem a te kijelentéseiddel való szembesülésed amire nem tudsz válaszolni.

Nyugi tudom hogy nem fogsz válaszolni minek az impulzusáról hadoválsz ,megtudlak érteni ezt még visszaolvasni is kínos pedig te írtad.
Jézusmária-Szentkleofás :facepalm:
Ilyen nincs! És még ő "vitatkozik"...
0 x

Tamás91
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.03.05. 18:29

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Tamás91 » 2016.01.10. 05:51

majomgyerek lel :D ez már nekem kínos
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.10. 18:12

Téridő csak a füzetben létezik ,neked az agyad van meggörbülve én a valóságot mondom ahol a gravitáció a testek sugárzása és minden részecskére hat,a fényre is .

De a te primitív szinteden is elmagyarázható .A test benyomja a térszövetét ami meggörbül és a foton ezen a görbült pályán halad egyenesen vagyis áttételesen a test tömege itt is hat a fotonra mert ha nem nyomná be a kamu térszövetet akkor egészen más pályán haladna a foton.
8-)
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.10. 18:16

Figyi Popula te is hozzászólhatsz a jézusmáriázás helyett , siriustól már nem várom a választ de ha te tudod ne tartsd magadban , taníts meg a nagy titokra minek az impulzusa hozza létre az energiát? Néma gyereknek anyja ...
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.01.10. 18:51

szpetikus30 írta:én a valóságot mondom ahol a gravitáció a testek sugárzása és minden részecskére hat,a fényre is .
Hűha! Nem is tudtam, hogy te rendelkezel a valódi valóság valóságos mibenlétéről a valódi végső igazsággal! :shock:

Én eddig úgy voltam ezzel, hogy a "valóságnak" azt vagyunk kénytelenek tekinteni, ami leírására legjobb modellt ki tudtunk találni. Ha ez a modell kvarkokkal írja le a protont és a magerőket, akkor a valóságban vannak kvarkok (pedig senki nem láthat kvarkot), és ha a gravitációt legjobban Einstein téridője írja le, akkor nekünk létezik a téridő.
Tudod, a "gravitációs sugárzás" jelen tudásunk szerint azért nem lehet a valódi valóság, mert ez a modell (már ha ki van dolgozva egyáltalán!) nem passzol a mérési és megfigyelési tapasztalatokra.
szpetikus30 írta:A test benyomja a térszövetét ami meggörbül és
Nem "nyomja be".
Az csak egy népszerű ismeretterjesztő szemléltetés, amikor a gumilepedőre rakott súllyal mutatják a laikusoknak a metrika változásának hatását. Azon már nem is csodálkozom, hogy te csak ezen a szinten érted az általános relativitást.
A téridőben található anyag és energia a téridő belső távolságainak rendszerét nyújtja (vagy zsugorítja). Ezt a rendszert szokás "metriká"-nak titulálni.

Amúgy nagyon eltértünk az eredeti témától!
Az egésznek csak annyi jelentősége van a téma szempontjából, hogy ha értjük a fizika jelenlegi ismereteit, akkor sokkal adekvátabb válaszokat tudunk adni a "végső igazság" kérdéseire. Ha viszont fingunk sincs arról, amit a tudósok - fizikusok, kozmológusok - állítanak a valóság működéséről, akkor pont ugyanúgy vakon tapogatózunk, ahogy a guruk, a teológusok, és speciel te teszed...
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.10. 20:31

"a téridő belső távolságainak rendszerét nyújtja"

Nem fáj ez az örökös megfelelés az egódnak? Minek a távolságáról képzelegsz már megint ? Nem veszed észre hogy nem fogok hasra esni attól hogy egy jelenséget te száz nyelven képes vagy kifejezni . A valóságban két baszott bolygó közt kibebaszottul nincs semmi ,nem azért mert én nem látom hanem mert kurvára nincs is rá szükség . A gravitációs távolbahatás nem követeli meg a vivő közeget ,pont úgy ahogy a fény sem. Te dogmatikusan ragaszkodsz ahhoz hogy a térnek vannak bugyrai amiben terjed a gravitáció meg a fény. Te ragaszkodsz a valóságban szükségtelen és nem is kimutatható dolgok létezéséhez ,pedig már Einstein is elugatta hogy tér nem létezik csak anyagpárok relatív viszonya .

Sajnos félreértésben élted le idáig az életed ,a téridő kifejezés nem a láthatatlan gumilepedőre vonatkozik hanem magára a részecskére .Ahány objektum annyi téridő koordináta van és ezeknek a pároknak a relatív viszonyából leírható az egész univerzum maradéktalanul!
Ez nem modell hanem így néz ki a valóság ha kirepülsz az űrbe.

Te az euklideszi okoskodásoddal 3 térsíkon modellezed a valóságot egy virtuális környezetben ezért az nem A valóság hiszen a valódi világ nem is ismeri az egyenes és sík fogalmát.
0 x

szeptikus
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2016.01.11. 15:25

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szeptikus » 2016.01.11. 15:33

Rigel írta:
szpetikus30 írta: Én eddig úgy voltam ezzel, hogy a "valóságnak" azt vagyunk kénytelenek tekinteni, ami leírására legjobb modellt ki tudtunk találni. Ha ez a modell kvarkokkal írja le a protont és a magerőket, akkor a valóságban vannak kvarkok (pedig senki nem láthat kvarkot), és ha a gravitációt legjobban Einstein téridője írja le, akkor nekünk létezik a téridő.
Számos társadalmi jelenség legjobban úgy modellezhető, ha feltételezzük egy (vagy több) isten létezését. Tehát szerinted az isten létezik?
Akkor miért érvelsz ellene?

Most persze azt mondod, hogy nem az a legjobb modell. Te egy polihisztor vagy, aki otthon van minden tudományban?
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2016.01.11. 15:53

szeptikus írta: Számos társadalmi jelenség legjobban úgy modellezhető, ha feltételezzük egy (vagy több) isten létezését.
Tudnál példát írni, kérlek? Ez érdekesen hangzik.
0 x

pierredelacroix
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2014.07.15. 19:56

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: pierredelacroix » 2016.01.11. 16:04

Wtf?
Én társadalomtudós vagyok és ilyenről még soha nem olvastam. Legalábbis a 20. század eleje óta egyszer sem.
Várj, nem a teológiára gondolsz véletlenül? Mert azon kívül egy ilyen elmélet még a vallásos tudósok többsége részéről is közröhej tárgya szokott lenni.
0 x

szeptikus
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2016.01.11. 15:25

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szeptikus » 2016.01.11. 17:24

pierredelacroix írta:Wtf?
Én társadalomtudós vagyok és ilyenről még soha nem olvastam. Legalábbis a 20. század eleje óta egyszer sem.
Várj, nem a teológiára gondolsz véletlenül? Mert azon kívül egy ilyen elmélet még a vallásos tudósok többsége részéről is közröhej tárgya szokott lenni.
Rendben, maradjunk a teológiánál.
0 x

Válasz küldése