Mi értelme egy "isten teremtette" ideológiát terjeszteni?

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2014.10.17. 15:34

@Rigel (81376):
Csillagászat, földmérés, geometria, öntözéses földművelés, szállítás, kőfejtés, kőfaragás, szervezés, élelmiszer raktározás és elosztás, könyvelés, írás, számolás, agyagművesség, hajózás, anyagismeret, orvoslás, és minden más AZ ADOTT KOR SZINTJÉNEK MEGFELELŐ technológia.
Jó-jó!! Most komolyan!! Te egy épitészmérnököt ilyen hablattyal szeretnél etetni? Neharagudj nagyon tisztellek és tetszenek a kommentjeid, amik nagyon explicitek általában, de most nemtudok egyetérteni!! Ezt a túlmisztifikálást én nem tudom elfogadni, mert egyszerűen nem igaz!! Bocsi mégegyszer!!!
Amúgy most nem a piramisokról van szó, hanem általában az Ó- és Újbirodalomról.
Így van! Szóval maradjunk annyiban, hogy lehet piramist építeni a megfelelő fizikai energia igénybevételével, de nem praktikus!! Szóval semmire sem jó, röviden!!
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2014.10.17. 15:49

@Rigel (81377):
Elolvasva ezt a szemetet, amit összeírtál, meg kell állapítanom, hogy Question-nek van igaza: te ugyanolyan bigott fundamentalista vagy, mint azok a szektások, akikre itt fröcsögsz, csak te vér-ateistába próbálod nyomni az igehirdetést.
Nincs igazad. Ennyi bőven elég az írásodra válaszul.
Értem!! Szóval én egy bunkó vagyok és semmit nem tudok a világról!! Csak gratulálni tudok az értelmiségnek, hogy ezt az explicit kijelentést kitudta köpni!! Különben az a szemét amit Te összeírtál az már kimeríti az infantilitás fogalmát is!! Nem baj!! Az a lényeg, hogy ti cikizni tudjatok valakit!!
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2014.10.17. 15:59

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!! Megértettem, hogy a világot isten teremtette és aki ez ellen szegül az egy büdös bunkó!! Akkor az!! Isten útjai kifürkészhetetlen, szokták volt mondani!! Ezúton közlöm, hogy ebből az értelmesnek gondolt kérdésből egy kifejezetten olyan negatív devianciát értem el, ami teljesen elítél engem!! Köszönöm szép volt!! Viszont ez nem fáj nekem különösképp, csak nevetni tudok a naívságon!! Valamint igaza van a vallásoknak, hogy sokmilliárd forinttal megrövidíti az adófizetőket, (PL:iskolákban nincs fűtés a pénzhiányból adódóan) mert semmi nem számít istenen kívűl, az számít csak, hogy istenke pénzbe fürödjön mert Ő csak azt szereti!! Isten az alfa és omega! Egy értelmetlen feneketlen kútba dobáljuk a pénzt az teljesen normális a mai agyhalott világban!! Továbbmennék: az evolúció sem explicit, mert isten nélkül nem lehetséges!! Az értelmes tervezettség is igaz, mert kell lennie egy intelligens tervezőnek. Csak így tovább ezen a mentális vonalon! Sok sikert hozzá!!
További szép napot!!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Jc Denton 2014.10.17. 17:33-kor.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.10.17. 17:16

@Jc Denton (81379):
Jc Denton írta:Most komolyan!! Te egy épitészmérnököt ilyen hablattyal szeretnél etetni? Neharagudj nagyon tisztellek és tetszenek a kommentjeid, amik nagyon explicitek általában, de most nemtudok egyetérteni!!
Építészmérnök úr!
Ha nincsenek melósok, akkor ha megszakadsz is, egy fia épületet fel nem húzol. A saját két kis kezeddel ugyanis nem fog menni.
Nyersanyagok kellenek, szerszámok kellenek, élelmiszer kell, szaktudás kell, a mérnökségedet meg a hajadra kenheted, ha nincs egy TÁRSADALOM amely ezeket biztosítja a munkádhoz. Egyszál magad, mint az ujjam, semmit sem tudsz megcsinálni, nemhogy egy piramist, de még egy decens faházat sem tudsz felhúzni.
A társadalom viszont egy kollektív elmeként ismereteket tárol, és például az ókori Egyiptomban ezen ismeretek kezelői nagyrészt a papság volt.
Jc Denton írta:Szóval maradjunk annyiban, hogy lehet piramist építeni a megfelelő fizikai energia igénybevételével,
Az még édeskevés. Lásd fent.
Jc Denton írta:Értem!! Szóval én egy bunkó vagyok és semmit nem tudok a világról!!
Ilyet nem írtam.
Azt írtam, hogy "bigott fundamentalista" vagy. Bizonyos szempontból korlátolt a gondolkozásmódod, és ezt nem tudod meghaladni. Említetted, hogy az "átkosban" nőttél fel, valószínűleg materialista nevelésben. Viszont amilyen a lelkialkatod, ide a rozsdás bökőt, hogy pont ugyanilyen bigott fundamentalista VALLÁSOS lennél, ha száz évvel korábban kaptál volna nevelést mondjuk a pálosoktól vagy egy református iskolában. Személyes véleményem szerint neked hajlamod van arra, hogy a belédnevelt világképet eszetlen pitbull módjára élethalál-kérdésként védelmezzed. Mindegy, hogy milyen világképet!
Jc Denton írta:Köszönöm mindenkinek a válaszokat!! Megértettem, hogy a világot isten teremtette és aki ez ellen szegül az egy büdös bunkó!!
Ilyet se írt senki.
A világot senki sem teremtette, de azzal, hogy agyatlanul vagdalkozol össze-vissza, válogatás nélkül megsértve különféle világnézetű embereket, egyáltalán nem segíted az ateizmus ügyét, sőt inkább ártasz neki. Csak sajnos ezt nem vagy hajlandó észrevenni.
Az emberek nagytöbbsége nem tekinti élethalál-kérdésnek a vallást vagy a hitet, csupán le akarják élni az életüket. Ha véletlenül a természettudományos ismeretek ellentmondásba kerülnek a hitükkel, akkor valamilyen módon feloldják ezt az ellentmondást. Szerencsére a mindennapi életben ezek a problémák marginálisak. A gondot az okozza, hogy a hívő közösségekben értelemszerűen a fundamentalista szektások a leghangosabbak, mivel ők egyedül azok, akik a vallásukkal kapcsolatban valamit el akarnak érni. Azonban nem szabad egy hatalmas közösséget egy hangos törpe minoritásuk alapján megítélni!
Arról pedig nem a vallás tehet, hogy szociális majomként általában az embereknek a humán tudományok mennek jobban ösztönösen, a reáliák egy kicsit idegenek a gondolkodásmódunktól, és így több erőfeszítést igényelnének. Ez az, amit nem mindenki hajlandó megtenni. (Nemcsak szociális, de alapvetően lusta majmok is vagyunk!) Ha előre akarsz lépni, akkor nem a vallásosakat kell sértegetned, hanem a természettudományos oktatást kell fejlesztened, és terjesztened. Mert csak ez vezet eredményre.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2014.10.17. 20:38

@Rigel (81383):
Ha nincsenek melósok, akkor ha megszakadsz is, egy fia épületet fel nem húzol.
Nem értelek! Miért nincsenek melósok? Lehet motíválni az embereket sokféleképp, tehát nem értem a problémád!
A saját két kis kezeddel ugyanis nem fog menni.
Ez az állításod viszont nem teljesen igaz! Miért ne tudna egy ember felépíteni egy házat vagy építmény egyedül a saját két kis kezével?
Nyersanyagok kellenek, szerszámok kellenek, élelmiszer kell, szaktudás kell
Ezek mind adottak!! Nem értem az ezen való rugózást!
a mérnökségedet meg a hajadra kenheted, ha nincs egy TÁRSADALOM amely ezeket biztosítja a munkádhoz.
Azért valakinek meg kell tervezni egy társadalomban az "álmokat", ami építmény formájában manifesztálódik. Vagy PL: a Colosseum is hasraütés szerűen épűlt?
Egyszál magad, mint az ujjam, semmit sem tudsz megcsinálni,
Nagyon nagy tévedésben ringatod magad! PL: Már egyszál egyedül építettem lakóházat!! Most akkor mivan ilyenkor?
nemhogy egy piramist, de még egy decens faházat sem tudsz felhúzni.
Ha találsz a Föld nevű bolygón olyan idiótát aki ca.500-900 milliárd dollárt kifizet egy piramis építésére ami nem jó semmire, akkor építek egy olyan piramist, hogy csak na! Ha kell márvány borítással!! (Ez a szám csak becslés, mert nincs értelme számolgatni értelmetlen építményre! Lehetséges, hogy pontos számolás esetén sokkal többe kerül!!!) Faházat is építettem egyedül!
A társadalom viszont egy kollektív elmeként ismereteket tárol, és például az ókori Egyiptomban ezen ismeretek kezelői nagyrészt a papság volt.
Ebben igazad van! A valóságban ez jó volt, vagy nem azt nem tudjuk!
Jc Denton írta:
Szóval maradjunk annyiban, hogy lehet piramist építeni a megfelelő fizikai energia igénybevételével,
Az még édeskevés. Lásd fent.
Ha valaki tud varázsolni akkor az az egyszerűbb megoldás.
Azt írtam, hogy "bigott fundamentalista" vagy. Bizonyos szempontból korlátolt a gondolkozásmódod, és ezt nem tudod meghaladni.
Bocs,de rossz emberismerő tulajdonságokkal rendelkezel.
Említetted, hogy az "átkosban" nőttél fel, valószínűleg materialista nevelésben.
Materialista? Ez a kifejezés nem kimondottan releváns. Vagy a valóságban van anti-materialista is? Ahogy látom az óriási templomok is materiálisak, holott a papság anti-materialista nézetet vall általában, viszont az anyagiakhoz ragaszkodnak! :D
Viszont amilyen a lelkialkatod, ide a rozsdás bökőt, hogy pont ugyanilyen bigott fundamentalista VALLÁSOS lennél, ha száz évvel korábban kaptál volna nevelést mondjuk a pálosoktól vagy egy református iskolában.
Tévedésben vagy! Lett volna lehetőségem, ha engem a vallásos világnézet megfogott volna, de már 6 éves koromban sem érdekelt!!
Személyes véleményem szerint neked hajlamod van arra, hogy a belédnevelt világképet eszetlen pitbull módjára élethalál-kérdésként védelmezzed. Mindegy, hogy milyen világképet!
Természetesen az én nézetem vall a pitbull-ra. A vallások pedig ártatlan báránykákként bégetik az igét! Biztosan így van!
A világot senki sem teremtette, de azzal, hogy agyatlanul vagdalkozol össze-vissza, válogatás nélkül megsértve különféle világnézetű embereket, egyáltalán nem segíted az ateizmus ügyét, sőt inkább ártasz neki.
Azt nem tudhatjuk, hogy nem teremtette senki a világot, mert ca.6 milliárd ember hisz benne valamilyen szinten. :D Másrészről én senkit nem akarok megbántani világnézetével kapcsolatban, mert felőlem mindenki azzal kábítja magát amivel neki jól esik! Az ateizmus ügye sem érdekel a vallásé sem, mert mindig független szabadgondolkodó voltam és leszek!! A véleményemet tolmácsoltam!
Minden jót!!
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.10.17. 22:20

@Jc Denton (81385):
Jc Denton írta:Nem értelek! Miért nincsenek melósok? Lehet motíválni az embereket sokféleképp, tehát nem értem a problémád!
A melósokhoz TÁRSADALOM kell. A társadalomhoz pedig ISMERETEK, mivel az embereket etetni, ruházni, munkával ellátni és szervezni kell. Te abban a hiszemben vagy, hogy mivel a piramis csak egy gúlányi kő, az összerakása nem igényel semmi extra tudást, pláne olyat nem amit speciel az egyiptomi papság kezelt és gyarapított anno. Pedig szükséges ez az ismeret, és tagadhatatlan, hogy a bronzkori Egyiptomban ÉPPEN A VALLÁS segítette ennek a tudásnak a gyarapítását.
Jc Denton írta:Ez az állításod viszont nem teljesen igaz! Miért ne tudna egy ember felépíteni egy házat vagy építmény egyedül a saját két kis kezével?
Gondold végig!
Induló állapot: egyszál fütyiben állsz Szibéria kellős közepén, tőled minden irányban ötezer kilométernyi lakatlan erdő. Nosza, kezdheted!
Jc Denton írta:Ezek mind adottak!! Nem értem az ezen való rugózást!
Nem adottak!
A nyersanyagokat valakinek ki kell bányásznia, és fel kell dolgoznia. A szerszámokat valakinek ki kell találnia, és el kell készítenie. Az élelmiszert valakinek meg kell termelnie, és feldolgoznia, tartósítania. És így tovább. Egy TÁRSADALOM kell a háttérben, anélkül semmit sem csinálhatsz "mérnök úr", nemhogy egy piramist, de egy faházat se. Lásd a fenti kiindulóállapotot. Tudsz egy fűrészt készíteni a két kis kezeddel, hogy majd deszkákat készíts a faházadhoz?

Sajnos te nem vagy hajlandó tudomásul venni azt a kőkemény tudománytörténeti tényt, hogy a jelenlegi elméleti és gyakorlati ismereteink nagyon nagy részét éppenhogy vallási jellegű szervezetek halmozták fel és őrizték meg évszázadokon át. (Azok voltak elég szervezettek erre a feladatra.) Te csak nagyképűen (és ostobán) fröcsögsz válogatás nélkül mindenre, ami szerinted "hívő", miközben "adottnak veszed" mindazt, amit az ún. "hívők" hagytak ránk évszázadok távolából.
Jc Denton írta:Nagyon nagy tévedésben ringatod magad! PL: Már egyszál egyedül építettem lakóházat!! Most akkor mivan ilyenkor?
Ilyet soha nem tettél.
Legalább tízezer ember segített a házépítésedben, még ha nem is lábatlankodtak ott a művelet alatt. A kezed alá dolgoztak.
Jc Denton írta:Faházat is építettem egyedül!
Nem tetted.
Ki készítette a szerszámaidat?
Ki bányászta ki a szerszámaidhoz szükséges fémeket?
Ki találta ki azokat az ötleteket, ami segítségével te úgy érezhetted, hogy "egyedül faházat építesz"?
Nem. Te soha nem építettél egyedül faházat. Ha nem állt volna a rendelkezésedre az a tudás, amely egy részét éppen az általad mocskolt vallások tagjai őriztek meg neked, akkor te egyszál fütyiben fagynál meg a lakatlan erdő közepén.

(Mindezt csak azért, mert azt írtad beképzelt nagy arccal, hogy szerinted a vallások fékezték az elméleti és technikai tudás gyarapodását. Nincs igazad. Egyszerűen végig sem gondolod a problémát a legvelejéig, te megmaradsz a világképedet kielégítő felszínességnél, kedves "független szabadgondolkodó" barátom!)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.10.18. 18:23

@Rigel (81386):
Szerintem is inkább káros Jc Denton antiteizmusa (mert az már nem szimpla ateizmus...), de azért megjegyzésem van az általad kifejtettekhez:
A melósokhoz TÁRSADALOM kell. A társadalomhoz pedig ISMERETEK, mivel az embereket etetni, ruházni, munkával ellátni és szervezni kell. Te abban a hiszemben vagy, hogy mivel a piramis csak egy gúlányi kő, az összerakása nem igényel semmi extra tudást, pláne olyat nem amit speciel az egyiptomi papság kezelt és gyarapított anno. Pedig szükséges ez az ismeret, és tagadhatatlan, hogy a bronzkori Egyiptomban ÉPPEN A VALLÁS segítette ennek a tudásnak a gyarapítását.
Ez igaz, DE:
Semmi elvi akadálya nincs ugyanilyen (vagy akár még hatékonyabb) társadalmi, kulturális szervezettség létrehozásának vallás, papság nélkül sem. Az, hogy történetesen ebben a formában, tehát hiedelmekre épülve zajlottak le a nagy civilizációk szerveződései, az még nem jelenti, hogy vallások nélkül nem lenne lehetséges.
Legfeljebb annyit mondhatunk, hogy nem tudjuk. (Mennyivel lehetett volna gyorsabb/lassabb a fejlődés.)
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.10.18. 19:00

@Popula(c)tion (81388):
Popula(c)tion írta:Az, hogy történetesen ebben a formában, tehát hiedelmekre épülve zajlottak le a nagy civilizációk szerveződései, az még nem jelenti, hogy vallások nélkül nem lenne lehetséges.
Ez esetben nem a potenciális, hanem az aktuális számít. Nem a "milyen lehetett volna", hanem az amilyen ténylegesen volt. Ez határozza meg, hogy a vallás és a hit segítette vagy hátráltatta a tudományos és technológiai fejlődést.
És a tény az, hogy eltekintve olyan egyedi esetektől, mint egy Jordán-völgyi teológiai köldöknézésbe merült birkapásztornép hite, általában a szervezett vallások valamilyen szinten az adott kor technológiai (és gazdasági) keretét adták. Aztán persze a tudományos módszer feltalálásával ez a szerepük is szertefoszlott, mint sok más korábban hasznos társadalmi funkciójuk.
Ma már nem ugyanaz a feladata és a társadalmi szerepe a vallásnak és a hitnek, mint a régmúltban, mondjuk a "sötét középkorban", amikor a kolostorok a tudás pislákoló lángocskái voltak a tudatlan barbárság és erőszak tengerében.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2014.10.24. 10:47

@Rigel (81386):

Kedves Rigel!
A melósokhoz TÁRSADALOM kell.
Bocsánatot kérek, de ez nem teljesen igaz! A munkásokhoz motíváció vagy fanatizálhatóság kell a társadalmon/civilizáción belül, viszont ha visszatekintünk a történelemben, akkor azt tapasztaljuk, hogy társadalmakból/ideológiákból/fanatizálhatóságból kimondottan nem szenvedtünk hiányt egyik korban sem! (PL: 1500-as években is a pápa volt a világ ura, és bármely királyt leválthatta, vagy degradálhatta csúnya szavakkal kifejezve!) Engedelmeddel nem részletezném, de ha kívánod akkor természetesen lehetséges lenne az izolálás.
A társadalomhoz pedig ISMERETEK, mivel az embereket etetni, ruházni, munkával ellátni és szervezni kell.
Szerinted csak a papság tudta biztosítani ezeket az ismereteket? Csak a vallás tudott szervezni? Ez igaz valamilyen szinten, csak van egy kis bibi! A vallás volt általában a hierarchia csúcsán a történelem folyamán diktatórikusan, mert aki nem hódolt be az eklatánsan kialakított elméletüknek, azokat szó szerint finoman szólva 'megsütötték'. (Gondolom számodra ez a nemes cselekedet teljesen normálisnak tekinthető!) A cizellálás kedvéért élve, mert az volt a trendi abban az időben. Másrészről prekoncepció volt tapasztalható, amiben semmi irreleváns tényt nemszabad tapasztalnunk.
Te abban a hiszemben vagy, hogy mivel a piramis csak egy gúlányi kő, az összerakása nem igényel semmi extra tudást, pláne olyat nem amit speciel az egyiptomi papság kezelt és gyarapított anno. Pedig szükséges ez az ismeret, és tagadhatatlan, hogy a bronzkori Egyiptomban ÉPPEN A VALLÁS segítette ennek a tudásnak a gyarapítását.
Ezt nem mondtam!! A piramis építése igényel némi építészeti tudást, de nem kellene túlmisztifikálni, mert nem egy sztenderd építészeti különlegesség/remekmű jelentsen is ez bármit, csak egy kőgúla! Így értettem, és természetesen a bocsánatodért esedezem, hogy nem fogalmaztam pontosan, mert nem vagyok kimondottan szarkasztikus!(OK! csak néha!! Ezért most ostorozom magam!! :mrgreen: )
Gondold végig!

Végiggondoltam!! Természetesen nem kicsit, hanem nagyon!! LOL!
Induló állapot: egyszál fütyiben állsz Szibéria kellős közepén, tőled minden irányban ötezer kilométernyi lakatlan erdő. Nosza, kezdheted!
Engedelmeddel ezt nem látom problémának!! Még jó, hogy erdőben vagyok és nem kősivatagban!! Bár akkor kőházat építenék a Te szavaiddal élve, egyszál FÜTYIBEN!!!
A nyersanyagokat valakinek ki kell bányásznia, és fel kell dolgoznia.
Szerinted én nem tudom kibányászni!! PL: követ, fát,stb...
A szerszámokat valakinek ki kell találnia, és el kell készítenie.
Természetesen a logikádat követve én nem találhatok ki semmit!! Sőt! A feltalálóknak is nyomta valaki az igét, akit eltitkolnak!! LOL!!
Az élelmiszert valakinek meg kell termelnie, és feldolgoznia, tartósítania.
Természetesen erre is képtelen vagyok, mert számomra fontos a Tesco és egy templom! :mrgreen: Ha nincs, halott vagyok, a Te szavaiddal élve!!
Egy TÁRSADALOM kell a háttérben, anélkül semmit sem csinálhatsz "mérnök úr", nemhogy egy piramist, de egy faházat se.
Kedves Polihisztor Barátom!
Tételezzük fel, hogy nem voltak mérnökök, akkor honnan tudták, hogy mit és hogyan építsenek? A hasukra ütöttek? Bár ezek csúnya kérdések voltak, de sajnos ilyen kegyetlen az élet!! Ki számította ki, hogy PL:egy főtartó fal ténylegesen elbírja azt a bizonyos igénybevételt? A főpap ugye? Lehet, hogy igazad van, de nem tartom bölcs ötletnek a kifejezésekkel való agyatlan vagdalózást!! A 'kőgúlát' is megtervezték kedves barátom, és ami szép, hogy fel is építették!! Biztosan lehet misztifikálni, hogy antigravitációs eszközöket használtak az idegenek, de sajnos a valósághoz ennek semmi köze szokták volt mondani!!
Tudsz egy fűrészt készíteni a két kis kezeddel, hogy majd deszkákat készíts a faházadhoz?
Ebben tökéletesen igazad van, hogy nem tudok!! Bocsi, de ki állított ilyet, hogy kell fűrész??? A modern eszközök csak felgyorsítják a világunkat, mert erre van szükségünk! Szóval a Te értelmezésedben csak deszkából lehet faházat készíteni? Most elkeserítelek!! Ez nem így van!! Tudomásom szerint faházat fából lehetséges építeni, és a 'fát' lehet misztifikálni, valamint 'ragozni' deszka, rönk, stb., viszont nem változtat a tényeken.
Sajnos te nem vagy hajlandó tudomásul venni azt a kőkemény tudománytörténeti tényt, hogy a jelenlegi elméleti és gyakorlati ismereteink nagyon nagy részét éppenhogy vallási jellegű szervezetek halmozták fel és őrizték meg évszázadokon át.
Viszont Te, pedig azt nem vagy hajlandó tudomásul venni, hogy miért? Vagyis lehetséges lenne egy sokkal jobb koncepció!!
A despotizmus egy kifejezetten nem jó irányelv, ha szabad így fogalmaznom! Visszakérdeznék: Miért a vallási ideológia őrízte meg az értékeket?
Legalább tízezer ember segített a házépítésedben, még ha nem is lábatlankodtak ott a művelet alatt. A kezed alá dolgoztak.
A mai világban ez természetes jelenségnek tudható, mert nem a kőkorszakban élünk.
Nem tetted.
Ki készítette a szerszámaidat?
Nincs szükségem szerszámokra, ahogy fentebb is említettem!
Ki bányászta ki a szerszámaidhoz szükséges fémeket?
Lényegtelen!
Ki találta ki azokat az ötleteket, ami segítségével te úgy érezhetted, hogy "egyedül faházat építesz"?
Lényegtelen, vagyis én is kitudok találni eszközöket, ahogy őseink is tették!!
Nem. Te soha nem építettél egyedül faházat.
DE-DE!! Ahogy egy erdőben faházat lehetséges építeni, úgy egy kősivatagban kőházat, vagy a sarkvidéken iglut!! :mrgreen:
Mindezt csak azért, mert azt írtad beképzelt nagy arccal, hogy szerinted a vallások fékezték az elméleti és technikai tudás gyarapodását.
Már írtam, hogy szeretetből égették élve az embereket!! Bizonyára a logikád szerint ez rendben is van, és no problem!! Ok! Rendben!! Értek én a szóból kedves polihisztor barátom!!
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.10.24. 11:51

@Jc Denton (81419):
Nézd. Látom nem érted a problémát. Nem vagy képes a legmélyéig lejutni, hogy lásd a gyökerét.

Vegyük a piramisokat.
Ugyebár irgalmatlanul sok munka egy piramist felépíteni? Ha egy ember csinálná, akkor az élettartamát sok nagyságrenddel meghaladná az építés időszükséglete.
Következtetés: sok embernek kell a piramist készítenie, máskülönben soha nem készül el.
Na viszont a sok ember sokat zabál. Tehát a sok embert el kell látnod élelemmel, főleg azért, mert mialatt a piramist készítik, azalatt nem tudnak élelmet termelni vagy vadászni-gyűjtögetni maguknak.
Következtetés: valakinek élelmet is kell termelnie, és megszerveznie az élelem tartósítását, tárolását, elosztását, hogy a piramiskészítők ne halljanak éhen. Ez ugyebár azt jelenti, hogy az élelemtermelőnek TÖBB élelmet kell tudnia előállítania, mint ami a saját ellátásához szükséges? Amihez viszont tudás szükségeltetik, speciel az egyiptomi gazdaságban a csillagászat és a földmérés, mivelhogy azzal állapították meg a Nílus áradási idejét, illetve tervezték meg az öntöző csatornarendszert. (A bronzkori Egyiptom kiváló példa!)
Szerszámok. Ha a sok embered piramist épít, akkor nemcsak élelemtermelést nem tud végezni, de a szerszámait sem tudja elkészíteni, mivel éppen a piramist építik. Tehát biztosítani kell olyan "szakembereket", akik konkrétan csak a piramisépítőknek gyártanak szerszámokat, az idejüket csakis ezzel töltik. Na akkor nekik is élelmet kell biztosítani, hiszen szerszámot készítenek és nem élelmet termelnek. Szervezés megint.
És a sort folytathatnánk.

Egy társadalom nélkül, amit valamilyen módon meg nem szervezünk, senki sehol nem fog piramist építeni. A társadalom és a megszervezése pedig ismereteket igényel, amit a történelem REALITÁSA esetén speciel leggyakrabban a vallás és a hit szervezeti rendszere biztosított, gyarapított és őrzött meg.
Ismét felhívnám a figyelmet arra, hogy más a potenciális és más az aktuális! lehet, hogy el tudsz képzelni olyan tudomány- és társadalomtörténelmet, amiben semmi szerep nem jutott a vallásnak és a hitnek, de sajna a MEGVALÓSULT történelemben vastagon benne volt a keze a hitéletnek. Például mivel eleve "szellemi" dolgokkal foglalkoztak, értelemszerűnek tűnt a legtöbb kultúrában, hogy a vallási személyek egyúttal az ismeretek letéteményesei is voltak. (Lásd animizmusban a sámánok.)

Konklúzió: az az állításod, hogy a vallásos hit fékezte a világ megismerését és a technika fejlődését, alapjaiban hibás. A legnagyobb jóindulattal is csak annyit állíthatunk erről, hogy NEM TUDHATJUK milyen lett volna egy olyan történelem, amiben a vallásos hit nem játszik szerepet. A megvalósult történelemben ugyanis a hit, és az erre alapuló vallási szervezetek nagyon is komoly szerepet játszottak az ismeretek gyarapításában és megőrzésében.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2014.10.27. 12:55

@Rigel (81420):
Nézd. Látom nem érted a problémát. Nem vagy képes a legmélyéig lejutni, hogy lásd a gyökerét.
Talán lehetséges az általad prezentált prekoncepció! Vigasztalásképp leírnám, hogy mindent végiggondolok általában racionálisan! Viszont a történelem ellened vall abban a tekintetben, hogy az ősközösségi társadalomban nem volt papság, vallás,stb..., és mégis rájöttek arra az egyszerű megoldásra, hogy egy közösségben sokkal könnyebben megtudnak élni az embercsoportok/családok. "Az ősközösség az ember első társadalmi struktúrája, amely az egyéni élelemszerzés és az élelemtermelés időszaka között helyezkedik el. Jellemzője a közösségi élelemszerzés, a közösség javainak társas előállítása és a magántulajdon hiánya."(Wiki)
http://hu.wikipedia.org/wiki/%C5%90sk%C ... 6ss%C3%A9g
Menjünk tovább az időben: ca. 10000 éve kezdődött a növénytermesztés, (egy bizonyos értelemben vett génmanipuláció, mert csak a legkedvezőbb vetőmagokat tartották meg,stb...) majd követte az állattenyésztés/háziasítás amit a növénytermesztés eredményének köszönhetünk, és a papság még mindig sehol nem található! Későbbiek folyamán ezekből eredően kezdtek kialakulni a falvak/városok, viszont az akkori embercsoportok úgy gondolták, hogy beavatkoztak a természet rendjébe és magyarázatot kívántak kreálni ez okból, majd így alakult ki a vallás!! Természetesen később amikor öntudatra ébredt az emberiség akkor már az életen,halálon,stb... gondolkododt!! Tehát kikellett találni különböző isteneket, stb...stb! Röviden ennyi lenne dióhéjban.
Vegyük a piramisokat.
Miért kellene egy ilyen egyszerű építményt alapul venni? Miért nem a Kínai nagyfalat, ami tényleg nagyfalat. :D Gondolom a szervezésre összpontosítasz. A piramisok építését nem papok szervezték!!
A nagy Gízai piramis építtetője:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Hemiunu
Az antik világ az Ókor hét csodája közé sorolta a gizai nagypiramisokat.(szép turisztikai látványosság, és sok pénz forrása) A mai kor embere sokkal több pompás épületet ismer a történelem évezredeiből, mégis éppen úgy lenyűgözi a gizai fennsík látványos panorámája, mint ókori elődeit.
A piramis egy triviális lépcsős-peremes "épület", aminél csak a "kocka" egyszerűbb! Tehát nem igényel különösebb szaktudást, mert vízszintesen elcsúztatva addig kell a köveket egymásra helyezni/pakolni, amíg egy pontban már nemlehet folytatni az építő tevékenységet. Tehát az alapterület adja a magasságot!! Természetesen a logisztika és a beillesztés már szaktudást igényel valamilyen szinten!!
Na viszont a sok ember sokat zabál. Tehát a sok embert el kell látnod élelemmel, főleg azért, mert mialatt a piramist készítik, azalatt nem tudnak élelmet termelni vagy vadászni-gyűjtögetni maguknak.
Neharagudj, de ugye nem azt akarod mondani, hogy a papság látta el élelemmel a piramis építőket? A papság nem zabál sokat a te szavaiddal élve?(tejben pácolt malachús,stb..) Másrészről az élelmiszert lehet szállítani, gondolom számodra is ismert ez a fogalom!
A logisztikában már az ókorban is jeles minősítést érdemeltek, pedig nem volt kamionjuk!!
Következtetés: valakinek élelmet is kell termelnie, és megszerveznie az élelem tartósítását, tárolását, elosztását, hogy a piramiskészítők ne halljanak éhen. Ez ugyebár azt jelenti, hogy az élelemtermelőnek TÖBB élelmet kell tudnia előállítania, mint ami a saját ellátásához szükséges? Amihez viszont tudás szükségeltetik, speciel az egyiptomi gazdaságban a csillagászat és a földmérés, mivelhogy azzal állapították meg a Nílus áradási idejét, illetve tervezték meg az öntöző csatornarendszert. (A bronzkori Egyiptom kiváló példa!)
Természetesen a tudás a papság volt, mert ki más lehetett volna a logikád szerint!
Szerszámok. Ha a sok embered piramist épít, akkor nemcsak élelemtermelést nem tud végezni, de a szerszámait sem tudja elkészíteni, mivel éppen a piramist építik. Tehát biztosítani kell olyan "szakembereket", akik konkrétan csak a piramisépítőknek gyártanak szerszámokat, az idejüket csakis ezzel töltik. Na akkor nekik is élelmet kell biztosítani, hiszen szerszámot készítenek és nem élelmet termelnek. Szervezés megint.
Természetesen a szerszámokat is a papság biztosította, mert ki más? Nem kicsit szubjektív véleményt nyílvánítasz abból a korból amiről fogalmunk sincs!! Sőt!! Továbbmegyek!! Azt nem tudjuk pontosan mi történt 70 éve, nemhogy 4-5000 évvel ezelőtt!!
Egy társadalom nélkül, amit valamilyen módon meg nem szervezünk, senki sehol nem fog piramist építeni.
Mikor, mely korban volt az 'emberiség' társadalom nélkül?
Miért kellene piramist építeni ami egy használhatatlan "épület"?
A társadalom és a megszervezése pedig ismereteket igényel, amit a történelem REALITÁSA esetén speciel leggyakrabban a vallás és a hit szervezeti rendszere biztosított, gyarapított és őrzött meg.
Ennek a mondatodnak az első fele igaz, a második fele csak fantázia, úgymond egy remélt dolog beteljesülése, vagyis hit!
A tudás hatalom, de ahogy a mai világot megvizsgáljuk a nemtudás a hatalom, ami azt jelenti, hogy kikell találni hihetetlen gigantomániás meséket és ezzel a fantáziavilággal dollármilliókat lehet keresni konzisztens formában, ami tömegeket irányít a 21.sz.-ban! Számodra ez ha helyes, akkor fordítva űlsz a lovadon. Természetesen, hogy megvigasztaljalak, nem vagy egyedül!! Ne érts félre!
Térjünk vissza a történelem realítására! A te hőn szeretett vallásban vetett hited olyannyira megőrizte a jövő nemzedékének a történelmi értékeket, hogy szelektált is az okosságok közt. PL: a nagy vallásoknak köszönhetően nem volt fontos a piramis építése, ezért egy betűt sem találsz, hogy miképp építették ezt a monumentális építményt!! Továbbmegyek: az isten fia sem volt kedves a vallásnak/papságnak fontos, mert halvány lila gőzük sincs, hogy mikor született Jézus, ha egyáltalán megszületett abban a formációban, ami prezentálva van a közvélemény elé!! Tehát pontos dátum kell: év/hó/nap/óra, mert az isten fia születése gondolom nem történik meg mindennap, ami nem elhanyagolható eseménynek számít, ha létezik egyáltalán ilyen fogalom!!
Ha ezt nemtudják, akkor most kijelentem, hogy az egész vallás hazugság, ha tetszik-ha nem!!!
Teljesen mindegy, hogy mit őrzött és mit nem!! Világos, hogy azt őrízte meg ami kedvezett számára!!!
Bocsi, de ezt nem tudom kihagyni!! Mit titkoltak el?
Ismét felhívnám a figyelmet arra, hogy más a potenciális és más az aktuális! lehet, hogy el tudsz képzelni olyan tudomány- és társadalomtörténelmet, amiben semmi szerep nem jutott a vallásnak és a hitnek, de sajna a MEGVALÓSULT történelemben vastagon benne volt a keze a hitéletnek. Például mivel eleve "szellemi" dolgokkal foglalkoztak, értelemszerűnek tűnt a legtöbb kultúrában, hogy a vallási személyek egyúttal az ismeretek letéteményesei is voltak. (Lásd animizmusban a sámánok.)
Racionálisan nem tudjuk vallások terén, hogy mi a potencionális és mi az aktuális!!! Te biztosan tudod, de akkor légyszi elemezd az eklatáns elméleted!! Vagy tekints vissza a történelemben ismét!! A vallás hatalmat jelent, a hatalom pénzt és magas poziciót. Tehát nem értem mit akarsz bebizonyítani mentális szinten.
Értem! A "szellemi" entitás a legtöbb kultúrában létező, és foglalkozni kell egy agyrémmel. Ez sajnálatraméltó eszköz a résztvevő kultúrának a szempontjából!!
Konklúzió: az az állításod, hogy a vallásos hit fékezte a világ megismerését és a technika fejlődését, alapjaiban hibás.
Ahogy minden vallási fantázia, valamint az elméleted is hibás!!
hogy NEM TUDHATJUK milyen lett volna egy olyan történelem, amiben a vallásos hit nem játszik szerepet.
Csak röviden! Tudhatjuk!! Látom nem mered kimondani az igazat, vagy fehéret,feketét!!
A megvalósult történelemben ugyanis a hit, és az erre alapuló vallási szervezetek nagyon is komoly szerepet játszottak az ismeretek gyarapításában és megőrzésében.
Ez viszont csak terelés, mert a vallási hit csak egy dologban játszott szerepet: A HATALOM MEGTARTÁSÁBAN!!!
Az a hit, amely reggeltől estig csak egy isten öncélú imádatra hivatkozik, az én szememben semmit sem ér, mert nem az emberért van. Isten egy kényelmes gondolatmenet. Felettünk ott van az isten aki irányítja az életünket, szeret/megóv felette egy még nagyobb isten...
Regressus ad infinitum...
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.10.28. 09:40

@Jc Denton (81454):
Jc Denton írta:Ez viszont csak terelés, mert a vallási hit csak egy dologban játszott szerepet: A HATALOM MEGTARTÁSÁBAN!!!
Nézd.
Azzal, hogy az egyik hibás állításodat - hogy a vallásos hit csakis fékezte a megismerést - egy másik hibás állítással tromfolod, nem sokat javítasz a rólad és a világképedről kialakult véleményen.

Csak ismételni tudom az álláspontomat: te pontosan ugyanolyan elvakult "szektás" vagy, mint akik ellen kikelsz nagy vehemenciával. És ez eléggé visszássá teszi az erőfeszítéseidet.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2014.10.28. 11:48

-
A hozzászólást 10 alkalommal szerkesztették, utoljára Jc Denton 2014.10.30. 11:34-kor.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.10.28. 11:52

@Jc Denton (81458): Tipp: ha nem érted az idegen szavak jelentését, ne használd őket!
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2014.11.30. 19:39

A topik indító kollégának:

Az a legfőbb probléma a gondolatmeneteddel, hogy azt feltételezed az emberiségről, hogy a tömegek képesek lennének hatékony irányítás, és manipuláció nélkül civilizációt létrehozni, és fenntartani. A vallások azért képesek életben maradni több ezer éven át, mert az emberek úgymond igénylik hogy irányítsák őket. Nincs ez másképp a jelenkorban sem. Kétségtelen, hogy szebb lenne egy olyan világ, ahol az embereket nem átveréssel kellene manipulálni, hogy vezethetőek legyenek, de erre még nem érett meg az emberiség. (Persze ezzel nem azt mondom, h pártolom a vallásokat, vagy bármi hasonlót) Elég csak facebook-on olvasgatni a posztokat különböző csoportokban, jó szociológia elemzéseket lehet végezni arról, h milyen sok aktív hülye van, és hogy miképp tartják hülyeségben magukat.
0 x

LegendJun
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.07.05. 20:03

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: LegendJun » 2015.02.06. 18:13

Sziasztok

Egy régebbi vitánkhoz fűznék egy adalékot, kíváncsian várom a reakcióitokat:

https://www.youtube.com/watch?v=eQzgB2EPn_w#t=2357
0 x

neletven
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015.02.14. 11:37

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: neletven » 2015.03.14. 17:44

Jc Denton írta: A teljes kérdés a következő lenne: Mi értelme egy isten teremtette ideológiát terjeszteni, tanítani a XXI. században?
Előszőr vannak a vezetők majd vannak a követők.
Vegyük a vezetők első generációját. Őket legfeljebb hírből ismerjük. Valószínüleg mind kardjukba dölnének, hogy miket beszélnek a nevükben. Második és további generációk: a tanok a vezetőkkel együtt torzulnak. Miért? Az ideológiát a kereslet teremtette, az emberek. Ha az embereket nem érdekli, csírájában hal meg az egyház. Számomra az a logikus, hogy ezért alkalmazkodnia is kell, ha életben akar maradni a piacon.
Sok féle haszon járhat egy ilyen ideológiával. A vezetők számára pénz, hatalom, presztízs. A követők számára álomkép, halál utáni élet, béke, elitség érzete, döntései legalizálása stb.
Az értelme üzlet. Én mondjuk inkább megyek az autópiacra egy dögös kocsiért, de hát nem vagyunk egyformák, valaki inkább feltámadna hát az megy a valláspiacra. :twisted:

https://www.youtube.com/watch?v=o5i1_iBDnpo - Hogyan keletkezik a vallás, a legjobbak :D
0 x

neletven
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015.02.14. 11:37

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: neletven » 2015.03.14. 17:55

Bocsánat de ezt még muszáj :D :D : https://www.youtube.com/watch?v=laAkOk6jU14
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2015.03.29. 14:37

Az ilyen leírásokhoz ,mint a Biblia úgy állok hozzá, hogy vagy igaz vagy nem olyan 50-50 % adok neki, vagy lehet hogy részben igaz. De azt hogy lehet kijelenteni hogy biztos hogy egyáltalán nem igaz belőle semmi? Erre sincs bizonyíték. Mint ahogy arra sem, hogy az elsőtől az utolsó szóig igaz.
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2015.03.29. 14:45

piciloo írta:Az ilyen leírásokhoz ,mint a Biblia úgy állok hozzá, hogy vagy igaz vagy nem olyan 50-50 % adok neki, vagy lehet hogy részben igaz
Erkolcsot kell keresni benne , erkolcsi mercet : mi a jo , mi a rossz , lefekszel-e az anyaddal , megolod-e az uborkatolvajt stb... erkolcsi utmutato volt mindig , a Biblia is es az osszes tobbi , a Vilag minden sarkan letezo Szentiras : bennuk az ilyenfajta igazsagot kell keresni.. es nem a feherszakallut es es a felhon ulo angyalt es a csakrat , az energiapamacsot es a csodas elemeket
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2015.03.29. 15:46

Persze ,az látszik hogy pszichológiai mű,a címe az is lehetne :Az emberi psziché . Szerintem a legjobb szolgálatot a szegények elaltatásával tette a Biblia, a gazdagok védelmében, már amennyiben ilyen szándék volt az írókban. Dicsőségessé tette a szegénységet, szerintem erről szólnak a- Ne a test kívánsága szerint élj szólamok is, ha nem a spirituális megtisztulásról , ezt nem lehet biztosan állítani, de ez is eshetőség. Azokra a részekre gondoltam hitelesség szempontjából, ami a személyek azonosságát írja le. Azok közül lehet hogy egyes részek valós ,míg más részek kitalált személyeket írnak le, vagy valós személyek kitalált illetve valós cselekedeteit.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2015.12.26. 08:08

Nemrég hallottam a tv-ben a pápát ,hogy imádkozzunk istenhez a békéért (a merényletek kapcsán ). Mondom magamban -Kihez? Aki mindezt eddig hagyta . És akkor jön a szöveg, hogy mert az ember a jóra és szeretetre lett teremtve. Nagyon érdekes. Isten teremtett gonoszságra való hajlamot, gonoszt aki megkísértsen, megkísérthetőséget, meg olyan agyat amiből ha elfogy egy bizonyos szinten az endorfin ,akkor nyoma sincs benne a szeretetnek. Amúgy a gyerekek mutatják a legjobban ,hogy az a mindentől független ,önzetlen szeretet nincs (volt róla fórum ,csak lezárták), mert aki nem szép és nem érdekes játszótárs ,annak hátát fordítanak, de nagyon nagyokat éreznek azok iránt akik szórakoztatják őket meg akiket bálványozni lehet. Ők még nem tettetik, hogy szeretik azokat akikből hasznuk vagy jó élményük nincs. Na ilyen lényeket teremtett isten globális szeretetre a pápa szerint.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2015.12.26. 18:35

Az isten értelmezésének nagy szakirodalma van . Olvass utána a gnosztikusoknak . Ne úgy képzeld el hogy vannak a keresztyének akinek van a pápájuk és van a vatikán meg vannak az ateisták meg a muzulmánok . Nem ilyen fekete fehér a vallások. Nézd meg A tejút c filmet pont erről a képmutatásról szól.

Napestig lehetne sorolni a vatikáni szekta hazugságait pl mindenki eleven bűnösen születik a világra és fel kell odlozni magyarul be kell iratni a szektájukba és gyóntatni kell meg egy rakás pénzt ott hagyni.Aztán az ellenkezője amit te is mondasz mindenki cukorfalat falnivaló édesbogárként jön a világra csak a sátán elrontja.Tele vannak végtelen számra csúsztatással,a bibliában nem is létező állítások kitalációival ,rengeteg ellentmondással. Az egyik legnagyobb ellentmondásuk az istennel kapcsolatban hogy egyik pillanatban így szeret meg úgy megbocsájt de akkor miért is mondják magukról a mély valláskárosultak hogy én istenfélő vagyok. Tehát fél az istenétől . Nézzük csak meg kiknek a pszichés hadviselése ez ? A mai tudomány bebizonyította hogy aki fél az nem képes racionálisan gondolkozni ,gyakorlatilag egy irányítható robot . Az istenfélőket azzal szaratják be hogy ha nem hiszel istenben akkor a pokolra jutsz és megesz a státán kb.

Nézzük csak meg az ateisták körében ugyan ezt. Ha nem dolgozol 120% osan kirúgnak és nem lesz pénzed és a gyerekeid elveszik meg utcára kerülsz ha nem fizeted a devizahitelt . Láttál már ilyen embert racionálisan gondolkozni mert én nem. Miért ,mert ugyan ateista emberről beszélünk de az nem azt jelenti (feltétlenül) hogy nihil. Az ateista ember is kőkemény hívő ,ő mindig abban hisz amit a tv ben elhitetnek vele pl911 ezenkívül a főistene akihez imádkozik a pénz . Jajj csak legyen elég pénzem ,istenem mi lesz velem ha nem lesz pénzem, jajj ha megnyerném a lottót akkor könnyebb lenne az életem. Az ateista ember boldogságának és lelki megnyugvásának az elhozója a pénz istene . Ami ha bekövetkezne tartana két napig utána rájönne hogy hamis bálványt imádott mert még mindig kurvára szomorú. (beteg kiégett drogos gazdagok). Ugyan ez nem tud bekövetkezni keresztyén hívőknél mert isten nem fog megjelenni az ágyad előtt így boldogan hihetsz benne életed végéig .

Ezért láthatsz kőkemény vallásos magyar! családokat 8 gyerekkel egy 30nm es putriban tengődni és közben templomba járni. Ők nem a pénztől félnek hanem az úr haragjától.

Van egy romániai pali aki személyes horoszkópokat gyárt megrendelésre (vagyis egy okkultista sátánista eretnek :) és ő elmeséli hogy amikor gyerek volt olyan gonoszságokat csinált hogy minden ok nélkül belelökte az árokba a 3éves kislányt mikor elment mellette . Ő is pont azt hangsúlyozza hogy a gyereket nevelni kell mert nem egy leszületett bárány ,de nem is eredendően bűnös ahogy a vatikán állítja. Igaz ő a hozott karmával magyarázza a tulajdonságot mert ő a csillagok állásában hisz.

De mondom nézd meg A tejut at bár nem biztos hogy érteni fogod egyből.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.27. 18:24

szpetikus30 írta:Nézzük csak meg az ateisták körében ugyan ezt. Ha nem dolgozol 120% osan kirúgnak és nem lesz pénzed és a gyerekeid elveszik meg utcára kerülsz ha nem fizeted a devizahitelt .
Mondjuk, azt azért bemutathatnád szigorú formállogikai levezetéssel, hogy a második mondatba foglaltak hogyan kapcsolódnak az ateizmushoz.

Van egy szörnyű gyanúm, hogy te a - rosszul értelmezett - kapitalizmust összekevered az ateizmussal. Egyrészt az egyik gazdasági-, a másik meg világ-szemlélet. Másrészt a kapitalizmus vastagon a vallással átitatott késő középkorban alakult ki. Harmadrészt a "nem dolgozol 120%-osan, akkor kirúgnak" dolog azóta az élet része, mióta civilizációkba csoportosult az emberiség, azaz uszkve az ókor óta...
szpetikus30 írta:Az ateista ember is kőkemény hívő ,ő mindig abban hisz amit a tv ben elhitetnek vele pl911 ezenkívül a főistene akihez imádkozik a pénz .
Mondom, hogy te összekevered az ateizmust a kapitalizmussal.
Az ateizmus jóval a tévé feltalálása előtt alakult ki, nagyjából a Nagy Francia Forradalmak idején. A pénz imádata pedig az első kereskedővárosok, délen Velence, Genova, Firenze stb., északon a Hanza-szövetség felemelkedésekor került előtérbe. Ha jól tudom, ez meg még korábban történt a reneszánsz idején.
Történelemből is volna mit felelevenítened...
szpetikus30 írta:Az ateista ember boldogságának és lelki megnyugvásának az elhozója a pénz istene .
Természetesen tévedsz. Kapitálisan hatalmasat.
Azt viszont nem tudom, hogy miért próbálsz ex cathedra kijelentéseket írni olyan dolgokról, amiről halvány lila fingod nincs? Legalább egy "szerintem"-et illene utánaírni azoknak a személyes véleményeknek, amire semmiféle személyes tapasztalatod, tudásod nincs.

Mellékes megjegyzés: pont ugyanez a pénzimádat nagyjából azóta az emberi társadalom része, amióta a lüdiaiak feltalálták a fémpénzt.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2015.12.27. 18:51

Teljesen félreértetted a példamondataimat . Ezeket nem történelmi értelemben írtam ha figyelsz csupán a félelemben hívésre hoztam jelenkori példákat.

Hellyettesítsd be te mitől félsz . Vagyis mindenki fél valamitől mindneki hisz valamiben oda is írtam ha nem nihilista. Ilyen értelemben nincs ateista ,a jelenkori ember ha nem valláskárosult és nem nihil akkor a pénz hiányától retteg és a pénz megszerzéséért áldozza az egész életét .Hisz egy létezési törvényben ami szerinte a pénz mert ha elfogy akkor mehet csövesnek ,összedől a világ amiben eddig élt és gyakorlatilag meghal.
Egy valláskárosult lehet csöves mert neki még csövesként is megmaradt a kapaszkodója a hite az úrjézuskrisztusban és elfogadja az állapotát.
Egy gazdag hülyegyerek ha az utcára kerül pár hét alatt szétszúrkállja magát vagy vonat alá megy.

Baromira szerencsés kivétel lehetsz ha te nem tartozol egyik kategóriába sem ,vagy szerelmes vagy vagy nyugdíjas állásod van ha te nem izgulsz naponta legalább egy percet a pénz miatt . Ez természetes ezt nevezik hitnek . Azok az emberek akik nem hisznek semmiben megtalálod őket a kocsmában du2 től este 10 ig egy módosult tudatállapotban na ők az igazi ateisták.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.27. 19:25

szpetikus30 írta:Teljesen félreértetted a példamondataimat . Ezeket nem történelmi értelemben írtam ha figyelsz csupán a félelemben hívésre hoztam jelenkori példákat.
Akkor is rosszak.
Szemléletesen mutatják, hogy te egy olyan világnézetileg korlátolt vagy, aki el sem tudja képzelni, hogy a másik ember miért él úgy és tekint úgy a világra, ahogy. Neked van egy hamis, egydimenziós, faék-bonyolultságú elképzelésed ezekről a "másféle" emberekről, és azt hiszed, hogy érted őket. Pedig dehogy. Messzebb nem is járhatnál az igazságtól...
szpetikus30 írta:Vagyis mindenki fél valamitől mindneki hisz valamiben oda is írtam ha nem nihilista. Ilyen értelemben nincs ateista ,
Utánanézhetnél már, hogy mit is jelent az ateizmus, ha már így böki a csőrödet.
szpetikus30 írta:a jelenkori ember ha nem valláskárosult és nem nihil akkor a pénz hiányától retteg és a pénz megszerzéséért áldozza az egész életét .
Bocsesz, de pont ugyanezt csinálják az emberek nagyjából a középkor vége óta! (De csak azért azóta, mert korábban a földbirtok és az azévi termés volt, aminek a szűkétől rettegtek. Ja, és még korábban a vadászszerencse és a szárazság miatti éhezés miatt rettegtek.)
szpetikus30 írta:Baromira szerencsés kivétel lehetsz ha te nem tartozol egyik kategóriába sem ,vagy szerelmes vagy vagy nyugdíjas állásod van ha te nem izgulsz naponta legalább egy percet a pénz miatt .
Tévedés!
Eléggé intelligens vagyok. Minden szerénytelenség nélkül mondhatom, hogy nekem ez a trükköm...
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2015.12.27. 20:56

Látom mindenáron kiforgatod a szavaimat még akkor is ha világosan fogalmazok.
Kérlek ne tanítóatyáskodj felettem hogy az szavaknak mi a jelentése ismétlem nem történelmi értelemben használtam az ateistát csak azért hogy kifejezzem a hitetlent. Nem értem mit cáfolsz amikor régi rettegéseket írsz le én nem azt állítottam hogy régen nem rettegtek az emberek,nem is beszéltem a régi emberekről,egy jelen helyzetet írtam le de azért köszi a történelem órát.
A faék a te agyadban van ,az embert két főcsoportba lehet sorolni hívő és hitetlen ,teljesen irreleváns ennek a szempontjából a személyes sors érvelésed .Az hogy egy embernek van e hite két perc alatt megállapítható ,a harmadik percre azt is megmondom miben hisz.

Rólad már meg is állapítottam hogy kőkemény hited van ,saját magadban hiszel és a vélt tudásodban ,és az tudományban .
Egy heroinfüggőről ugyan így megmondom hogy miben hisz ,semmiben "ilyen formában" ő az ateista. Céltalan jővőképtelen jelenben élő nihilista aki nem FÉL attól hogy a következő szúrásba belehal.Nem jó ha valaki a félelemben hisz de egy ilyen szituációban életmentő lehet az efajta hit.
A kedvenc példám erre mikor a Lacikáék drogos filmben Zacher Gábor szembesíti őket hogy meg fognak halni ha fojtatják erre ők fapovál kinevetik és mondják hogy folytatják hiszen ez is benne van a pakliban. A totális nihil megnyilvánulása.

Mi ezen olyan bonyolult.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.27. 22:33

szpetikus30 írta:Rólad már meg is állapítottam hogy kőkemény hited van ,saját magadban hiszel és a vélt tudásodban ,és az tudományban .
Azért látom, néha képes vagy használni a fejedet. :)

Ez persze nem mentség a korábbi hamis sztereotípiáktól hemzsegő hozzászólásaid hibáira...
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: alagi » 2015.12.27. 22:37

szpetikus30 írta:ateista....
Latom nem megy, segitek:

Atesitanak egy olyan embert nevezunk, aki nem hisz istenben.

Kesz. ennyi. Teljesen irrelevans hogy mit gondol a penzrol, elhiszi-e amit a teveben mondanak, fel-e attol hogy kirugjak, tudna-e kezelni a lottonyeremenyt drog nelkul stb.. Csak az szamit (ha az a kerdes hogy ateista-e) hogy hisz-e istenben.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2015.12.28. 13:57

Akkor most én jövök, ateistának az olyan embert nevezzük aki aki abban hisz hogy nincs isten.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.28. 17:28

szpetikus30 írta:Akkor most én jövök, ateistának az olyan embert nevezzük aki aki abban hisz hogy nincs isten.
Szerintem te fordítva ülsz a lovon!
Abban nem kell hinni, hogy valami nincsen. Ha ugyanis semmi ezzel ellentétes tény nem ismeretes, akkor senki nem követ el semmi hibát, ha a világról alkotott modelljébe az adott valamit nem veszi bele, azt nemlétezőnek tekinti.

Természetesen, ha később mégis felmerül egy tény, ami a valamink létezésére utal, akkor az okos ember módosítja a világról alkotott modelljét, és beleveszi létezőként. De egész addig? Nem kell "hinnie" a nemlétezésében, ugyanis úgy "tudja", hogy nem létezik.

A dologban amúgy ott a csavar, hogy valami nemlétezését nem lehet bizonyítani (csak nagyon-nagyon valószínűsíteni tények és logikai láncolatok zárt rendszerének folyományaként), így aztán a dolog tudományfilozófiailag megfordul: a valami létezését kell bizonyítani, és míg ez nem történik meg, nemlétezőnek tekintjük.
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: alagi » 2015.12.28. 22:47

szpetikus30 írta:Akkor most én jövök, ateistának az olyan embert nevezzük aki aki abban hisz hogy nincs isten.
Igen, vannak nehanyan akik ilyen ertelemben hasznaljak, de az altalam mondott definicio sokkal elfogadottab. Azt aki abban hisz hogy nincs isten azt anti-teistanak vagy eros ateistanak neveznem, es szerintem intellektualis szempontbol a vallassal egyenrangu allaspont, csak veletlenul epp ugy tunik hogy neki van igaza, az alapjan amit eddig a vilagrol sikerult kideritenunk.

A magukat ateistanak vallok nagy tobbsege ha rakerdeznek az en definiciom szerint atesita, vagyis nem hisz abban hogy nincs isten, csak nem hiszi el azt hogy van, es potencialis bizonyitekokat hajlando megfontolni, ahogy Rigel is kifejtette.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2015.12.28. 23:20

szpetikus30 írta:Akkor most én jövök, ateistának az olyan embert nevezzük aki aki abban hisz hogy nincs isten.
Nekem meg az a hobbim, hogy nem gyűjtök bélyeget.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2015.12.29. 00:48

"hogy valami nemlétezését nem lehet bizonyítani"

Akkor csak a hited marad a nemlétezésében,hiába használsz más szavakat aláhúzva mint a tekintjük ezzel állást foglalsz a kérdésben.Te is elismered hogy bizonyítási lehetetlenség van. Ez azt jelenti hogy ugyan annyi valószínűsége van az állítás igazának mint a hamisának. A hívő a hamisában hisz 100% ban te meg az igazában tekintel. Bárhogy is nevezd a tekint szó mögött nincs elvégzett tudományos vizsgálat mert nemlétezést nem lehet bizonyítani te mégis a nemlétezést láttad bizonyítottnak csak nem azt mondtad hogy azt hiszed hanem egy tudományosnak hangzó kifejezéssel fejezted ki a jelenleg fingom nincs mégis állást foglalok odat.

"es szerintem intellektualis szempontbol a vallassal egyenrangu allaspont"

Az anti teisták hova járnak gyakorolni a vallásukat,milyen szabályokat kötelesek betartani :?:


"A magukat ateistanak vallók nagy többsége.." Ezt olyan szépen mondtad :facepalm:
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: alagi » 2015.12.29. 10:28

szpetikus30 írta:Ez azt jelenti hogy ugyan annyi valószínűsége van az állítás igazának mint a hamisának.
jajj. 13, 22,51,79,83 Mivel bizonyitasi lehetetlenseg van, ezert ugyanannyi a valoszinusege annak hogy ezek lesznek a jovo heti lotto szamok mint annak hogy nem, ugye?
Az anti teisták hova járnak gyakorolni a vallásukat,milyen szabályokat kötelesek betartani :?:
Kerdezz meg egyet, en nem ismerek ilyet. Mint oyan szepen leirtam, ilyenbol keves van.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.29. 11:18

szpetikus30 írta:"hogy valami nemlétezését nem lehet bizonyítani"

Akkor csak a hited marad a nemlétezésében,
Tévedsz!
Nem véletlenül fejtettem ki zárójelben: "csak nagyon-nagyon valószínűsíteni tények és logikai láncolatok zárt rendszerének folyományaként" lehet valami nemlétezését.
A pegazus például BIZTOSAN nem létezik. Nem azért, mert bizonyítottuk a nemlétezését, hanem azért, mert a pegazus - mint szárnyas ló - egy biológiai (és fizikai) nonszensz. Ellentmond mindenben a biológiai rendszerekről megszerzett tudásunk zárt és logikus rendszerének. Ezért biztosan állíthatjuk mindenféle bizonyítás nélkül, hogy pegazus nem létezhet.
Számtalan ilyen eset van, amikor a dolgot azért TEKINTJÜK nemlétezőnek, mert eleve ellentmond a minden más esetben helyesnek bizonyult ismereteink, tényeink, és logikai következtetéseink rendszerének. Ez nem hit kérdése.

És ha jobban belemegyünk termodinamikailag, akkor bizony isten is ellentmond mindennek, amit egy konzisztens ellentmondás mentes realitástól elvárunk. És állítom, hogy egy realitás nem tartalmazhat ellentmondásokat, akár a mi anyagi világunkról, akár arról a "helyről" van szó, ahol "isten lakozik". Ez utóbbi ugyanis hemzseg az ellentmondásoktól, amivel a teológusok és a filozófusok már évszázadok óta küzdenek hasztalanul. Így nagyon-nagyon valószínűsíthetjük, hogy isten - úgy ahogy gyakorlatilag bárki elképzeli - nem létezhet.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2015.12.29. 13:51

"A pegazus például BIZTOSAN nem létezik."

Az a baj hogy te azt hiszed egy ilyen fogalom kapcsán a megállapításod abszolútum. Valójában te csak a saját elképzelésed vagy valaki más régi leírását cáfolod meg. A pegazus egy húsvér szárnyas ló aki repked a levegőben, a megállapításod hogy ez hamis .OK

Az isten fogalmának a definícióját nem is ismered mégis azt hiszed hogy van akkora tudásod hogy kiragadj állításokat a bibliából és cáfold.
Sehol nem írja a biblia hogy isten egy húsvér ember sőt az ellenkezőjét írja hogy ne személyesítsd meg ne ábrázold mert az nem egy kitűntetet anyag és hely hanem benned bennem és mindenben van és minden ő belőle van semmi nincs nélküle . Ez inkább hangzik úgy mint az elektron.
Szóval elég nevetséges hogy te mindjárt termodinamikai levezetési magaslatokra ragadtatod el magad csak mert kiragadtál egy sor állítást egy olyan könyvből ami át lett írva ,le lett fordítva és a szavai totálisan átvitt értelműek . A biblia szövegét egy sereg izraeli tudós gőzerővel próbálja megfejteni 30 éve te meg konzisztens realitásokról beszélsz miközben egy kiragadt állítást cáfolsz :facepalm:

Itt csak akkor beszélhetünk bizonyítási lehetőségről ha te írtad a bibliát és minden fogalom egyértelmű.

A lottószámoknál ismerjük az ötös valószínűségét tehát nem igaz az állításod alagi. A bizonyítási eljárás annyiból áll hogy mefordítod a szelvényt és rajta van hogy 1:20000000 hoz az esélyed hogy holnap azokat a számokat húzzák ki 8-)
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.29. 14:30

szpetikus30 írta:Az isten fogalmának a definícióját nem is ismered
Nyugodj meg: más sem ismeri.
Ha megkérdezel véletlenül kiválasztott tíz embert, akkor tízféle definíciót fogsz kapni. Véletlenül kiválasztott tíz teológusból is legalább ötöt, bár egyik másik tud majd neked mondani hármat is.
Az a baj ezekkel a definíciókkal, hogy kivétel nélkül mindegyik önellentmondásokat tartalmaz, így pedig további vizsgálatok nélkül megállapíthatóak róluk, hogy azon definíció szerinti isten nem létezhet.
szpetikus30 írta:mégis azt hiszed hogy van akkora tudásod hogy kiragadj állításokat a bibliából és cáfold.
Mondjuk, mi másból ragadhatnám ki?
szpetikus30 írta:Sehol nem írja a biblia hogy isten egy húsvér ember sőt az ellenkezőjét írja
Egy fenét. Olvasd el alaposabban. Az Ótestamentum istene konkrétan egy antropomorf személy.
A vicc az, hogy az Ótestamentum jó részében ez az antropomorf személy azonos attribútumokkal rendelkezik, mint a kánaániták "hamis istenei", csupán az a különleges benne, hogy Jahve a kiválasztott nép istene, így ők feljebbvalónak tartják a többi istennél.
szpetikus30 írta:hogy ne személyesítsd meg ne ábrázold mert az nem egy kitűntetet anyag és hely hanem benned bennem és mindenben van és minden ő belőle van semmi nincs nélküle .
Üres, súlytalan szavak. Másképp fogalmazva: hablaty.
Ilyen semmitmondó "bölcsességeket" bárki öt perc alatt hasraütéssel rittyenthet.
szpetikus30 írta:Ez inkább hangzik úgy mint az elektron.
Nem. Nem hangzik úgy mint az elektron. Az elektronra ugyanis VAN konkrét és egyértelmű definíciónk. Istenre nincs. Senkinek sincs.
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: alagi » 2015.12.29. 18:03

szpetikus30 írta: A lottószámoknál ismerjük az ötös valószínűségét tehát nem igaz az állításod alagi.
Bocs, tulbecsultem az ertelmezesi kepessegeidet, akkor jon a szajbaragos valtozat:

Ezt irtad:

"Akkor csak a hited marad a nemlétezésében,hiába használsz más szavakat aláhúzva mint a tekintjük ezzel állást foglalsz a kérdésben.Te is elismered hogy bizonyítási lehetetlenség van. Ez azt jelenti hogy ugyan annyi valószínűsége van az állítás igazának mint a hamisának."

Ahogy helyesen eszrevetted, a lottora nem igaz az hogy ugyanannyi a valoszinusege egy allitasnak es egy tagadasnak. Azzal hogy ezt felhoztam arra akartam utalni, hogy hasonloan mas allitasokra sem igaz az hogy ugyanannyi a valoszinusege az allitasnak es a tagadasanak, akkor sem ha bizonyitasi lehetetlenseg van (vagyis nem tudjuk bizonyitani sem az allitast sem a tagadasat). Ilyen allitasok pl. a letezik isten vagy letezik pegazus is. Vagyis igaza van Rigelnek abban, hogy bar nem tudunk 100.00%-os biztonsagu allitast mondani, 99.99999%-ra mar nyugodtan ramondhatjuk adott esetben hogy "ezt tudjuk". Tipikus naiv vilagszemleleti hiba, hogy ha valamirol nem tudunk biztosat akkor fele-fele az igaz es a hamis valoszinusege. A lottos pelda is arra mutat ra hogy ez nagy hiba.

Remelem igy mar ertheto.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2015.12.30. 19:57

Lottó számoknál nincs bizonyítási lehetetlenség ,mind a két kimenetelt tudod bizonyítani az arányszámmal.
A van isten nincs istent nem lehet objektív módon bizonyítani ezért nincs bizonyítás még a nemlétére sem mert minden ilyen vergődés értelmetlen.
Én semmi mást nem állítottam nem tudom mit jössz ezzel a szájba rágással de nem is érdekel.

"Mondjuk, mi másból ragadhatnám ki?"

Nem a kiragadás forrására utalt amit írtam hanem hogy bármit is olvasol képtelen vagy azt nem szó szerint értelmezni . A gondolkodásod egy székláb. Azért mert a te korodban élő ember felismerte az elektront és kifejezte a jelen szavakkal nem azt jelenti hogy előttünk 2000 vagy 200e éve ne ismerhette volna ezeket a részecskéket az akkori ember és ne írta volna le az akkori szavakkal amikből mára egy eltorzult mesebéli szöveg lett . Ha még azt is figyelembe vesszük hogy csak a mi rövidke történelmünkben hányszor is irtották ki a szemüvegeseket meg égették el a tudás könyveit akkor világosan látszik hogy a világot leíró mai nevén fizikai tudás csak kódszövegezéssel volt továbbadható a jövő nemzedékének.

Szerintem túl nagy fába vágtad a fejszéd ,amit idéztem nem hablaty volt hanem János evangéliuma,kódszöveg. Kímélj meg az észosztástól nem csak az Ótestamentum ábrázolt emberalakú istent hanem a többi zenész is,de te itt is képtelen vagy nem szó szerint venni amit olvasol valaki szóljon már neked hogy ez nem a szorzótábla.

'Az antropomorfizmus:..Ilyen eset az, ha állatokat, növényeket, vagy természeti erőket, például a szelet, esőt, vagy a Napot emberi indítékokkal ruházzák fel, vagy épp a gondolkodás és a beszéd képességével....általában csak ott emlegetik, ahol a vallás valóban szellemi, transzcendens Istenhez igazodik.A hívő az ilyen kifejezésmód jogát és határait abból vezeti le, hogy az ember Isten képmása.'

A képmás sem kitüntetett alak mert ember lehet fehér fekete csoki sárga eszkimó törpenövésű féllábú hat ujjú .Ilyen módon minden formai ábrázolás egy transzcendens fogalom önkényes képi megjelenítése amit kimondottan tilt a biblia kezdő rendelkezése isten kapcsán csak jó helyen kell kinyitni.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.30. 20:34

szpetikus30 írta:Azért mert a te korodban élő ember felismerte az elektront és kifejezte a jelen szavakkal nem azt jelenti hogy előttünk 2000 vagy 200e éve ne ismerhette volna ezeket a részecskéket az akkori ember és ne írta volna le az akkori szavakkal amikből mára egy eltorzult mesebéli szöveg lett . Ha még azt is figyelembe vesszük hogy csak a mi rövidke történelmünkben hányszor is irtották ki a szemüvegeseket meg égették el a tudás könyveit akkor világosan látszik hogy a világot leíró mai nevén fizikai tudás csak kódszövegezéssel volt továbbadható a jövő nemzedékének.
Ezt a baromságot te el is hiszed? Vagy csak mondod kínodban, mert már nincsen más érved?
szpetikus30 írta:Szerintem túl nagy fába vágtad a fejszéd ,amit idéztem nem hablaty volt hanem János evangéliuma,kódszöveg.
Miért? A Bibliában nincsen üres hablaty? Nyugodj meg, van benne vastagon.
A világtörténelemben az összes próféta és jövendőmondó ködös, többértelmű üres süketeléssel szúrta ki a kuncsaftjai szemét. Miért pont a Biblia lenne kivétel? Az a vicces, amikor komoly meglett emberek próbálják kihüvelyezni a jelentést abból, amibe az eredeti szerző jó okkal nem rakott semmiféle konkrét jelentést. Az emberi nyelv - ellentétben a matematikával - ugyanis nem egzakt rendszer. Az, hogy egy mondatot megfogalmaznak a nyelvtan szabályai szerint, még nem biztosítja, hogy az a mondat hordoz bármi jelentést.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2015.12.30. 23:24

"Miért? A Bibliában nincsen üres hablaty? "

Látványosan kötekedsz. Te sem jelentheted ki hogy nyugodj meg van benne bőven mert nem te írtad és minden okoskodásod amiben levezeted az "ellentmondásokat" csak a te szubjektív mondatértelmezésed gyümölcse. Inkább törődj egyszerűbb dolgokkal mert neked ez magas.Nem újkeletű dolog információt adott nyelvről lefordítani más nyelvekre ,ezt ha nyelven belül teszed akkor beszélünk virágnyelvről . Ez egy kódolás és pont az a célja hogy aki nagyon okosnak képzeli magát, monopolizálni akarja a tudást és cenzúrázna azt higgye egyértelmű szöveget olvas ,további teendője nincs vele. Csak a virágnyelv szavainak megfelelő átértelmezése során derül ki hogy a szöveg olvasása így is értelmes információt hordoz. Az elektronos példa pont egy ilyen igazolható értelmes információ mivel az elektron is mindenütt van,mindenben van, teljes mértékben képmás, és közben nincs kitüntettet térbeli helye , formája. A tanítónéni hol gombócokat rajzolt hol elektron felhőről beszélt.Egy elektronnak nincs életkora nincs ideje mégis létezik mert valami létrehozza (de mi isten?). Örökös nagyotmondás az okoskodók közt hogy mekkora ellentmondás a mi volt az isten előtt meg ki teremtette az istent és hogy a semmiből teremtett az isten anyagot. Bezzeg ha egy proton vagy neutron ,elektron kapcsán tesszük fel ezeket a kérdéseket akkor az nem ellentmondás mert egy fehérszakállú bácsi megmondta teniszlabdából vagyunk ami ős régen szétrobbant tehát ősi és robbanós na így már minden világos,a professzorral ne vitatkozz.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.31. 00:03

szpetikus30 írta:Az elektronos példa pont egy ilyen igazolható értelmes információ mivel az elektron is mindenütt van,mindenben van, teljes mértékben képmás, és közben nincs kitüntettet térbeli helye , formája. A tanítónéni hol gombócokat rajzolt hol elektron felhőről beszélt.Egy elektronnak nincs életkora nincs ideje mégis létezik mert valami létrehozza (de mi isten?). Örökös nagyotmondás az okoskodók közt hogy mekkora ellentmondás a mi volt az isten előtt meg ki teremtette az istent és hogy a semmiből teremtett az isten anyagot. Bezzeg ha egy proton vagy neutron ,elektron kapcsán tesszük fel ezeket a kérdéseket akkor az nem ellentmondás mert egy fehérszakállú bácsi megmondta teniszlabdából vagyunk ami ős régen szétrobbant tehát ősi és robbanós na így már minden világos,a professzorral ne vitatkozz.
Látom, kezded elveszíteni a kontrollt és kibújik a frusztrációd.
Az mindig mulattat, amikor a "szellemiben", "transzcendentálisban" meg "holisztikusban" hívők előveszik az általuk egyáltalán nem értett kvantumfizikát az álláspontjuk érveként.

Nézd. Az anyagi világ létezik. Felismerhetők benne szabályok. Ezek a szabályok egy bizonyos múltbeli történetet mutatnak nekünk. Ebben a történetben sehol sincs helye semmiféle "felsőbb hatalomnak", "teremtőnek" meg ilyeneknek. Tetszik, nem tetszik, ez van.
Aki mégis egy falszifikálhatatlan, az anyagi világon kívüli csudálatos entitást akar belevonni ebbe a rendszerbe úgy, hogy semmi ráutaló tény ezt nem indokolja, az csak feleslegesen tovább-bonyolítja a magyarázatot, újabb megválaszolandó kérdések ezreit generálva. William Ockham pedig facepalmba dőlve zokog...
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2015.12.31. 11:38

Ne trollkodjál már velem . Én is azt írtam hogy nem is kell szó szerint venni az isten mint ember alakot aki teremtett ,ezek az emberek a környezeti erőket öntötték ember formájú isten alakjába ,antropoformizálás. Ismerték a fizikát ugyan úgy ahogy mi csak nem matematikai úton fejezték ki ,aminek több belátható oka is van leírtam.

Te vagy az aki minden áron a számba adja mintha én téged vallási dogmákról akarnálak meggyőzni mikor pont az ellenkezőjét mutatom meg.

Az egód odáig elmegy hogy te viszont tényként állítasz félmondatokat amik mögött semmi nincsen és hülyének nézel."Nézd. Az anyagi világ létezik." Mintha én az ellenkezőjéről akartalak volna meggyőzni. "az csak feleslegesen tovább-bonyolítja a magyarázatot," Milyen magyarázatot? Miért hiszed azt hogy ha valaminek a tudását sugallod akkor értelmes ember elhiszi hogy tudod. Jelenleg egy tudós nem tud egzakt választ adni arra hogy miből lett a proton vagy a neutron stb pedig azoknak a gépeknek az árából a fél világ éhező gyerekeit jól lehetne lakatni naponta 10x amivel ezeket a kérdéseket kutatják. És közben ilyeneket mondanak megtaláltuk az isteni részecskét ,ja mégsem pfff :facepalm: Meg mekkora ellentmondás hogy az okos tudósok mosolyognak az népi isten leképzéseken de közben milliárdokat költünk arra hogy megtalálják azt a részecskét amivel majd ők istent játszhatnak. Ez ilyen Fraudi elszólás azok akarunk lenni aminek az elméleti feltételezését is értelmetlennek tartjuk.

A bozon kutatókkal nem szoktál vitatkozni hogy miért foglalkoznak ideológiai kérdésekkel? ja tudom ők neeem csak a világot akarják megjobbítani .Sorolj már fel találmányokat amiket ezek a kutatók a gyorsítóikkal értek el és a népnek most jobb.

"hívők előveszik az általuk egyáltalán nem értett kvantumfizikát az álláspontjuk érveként" Értettem a célzást. Tök jó hogy vannak emberek akik tudni vélik hogy a másik ember mihez ért egyáltalán és mihez egyáltalán nem. Az hogy te vagy a hülye nem én az nem érv. Olvastál valamit amit értettél de kijavítani nem merted. Mit mondtam én ami nem fér bele a te qf i tudásodba :?:
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.31. 12:29

szpetikus30 írta:Ismerték a fizikát ugyan úgy ahogy mi csak nem matematikai úton fejezték ki ,aminek több belátható oka is van leírtam.
Nem. Nem ismerték a fizikát ugyanúgy mint mi.
Mert ha ismerték volna, akkor elektromos eszközöket készítettek volna (Maxwell elektrodinamika), vagy nem kémiai úton keresték volna az aranycsináló bölcsek kövét (magfizika). Meg egyébként is, ha ismerték volna, akkor matekkal írták volna le. A geometriát ismerték a görögök, és természetesen matekkal írták le.

Általános, hogy aki hisz egy ostobaságban, az hajlamosabb hinni további más ostobaságokban is. Ez esetben például abban, hogy a régmúltban hűdefejlett nagytudású civilizációk voltak. Egy fenét! Az emberi ismeretfelhalmozás uszkve 200 000 éve folyamatos és töretlenül növekvő. Változó sebességgel, néha-néha adott térségben megtorpanva, de az ismeretfelhalmozás monoton növekvő volt. JELENLEG tudunk a legtöbbet a világról. Ennyit soha ezelőtt nem tudott az emberiség!
szpetikus30 írta:Jelenleg egy tudós nem tud egzakt választ adni arra hogy miből lett a proton vagy a neutron stb
Tévedsz!
Az ősrobbanást követő inflációs korszak végén (10-33 másodperc környékén), a "túlhűlt" és így hamis vákuum állapotába került inflatonmező lebomlásakor felszabadult energiából "közönséges" részecskék és egy forró univerzum jött létre. A bozonok és a fermionok egy darabig, amíg a hőmérséklet (átlagos energiaszint) lehetővé tette feszt egymásba alakulgattak. Ahogy a tágulás folytatódott és a hőmérséklet esett (ez puszta XIX. századi termodinamika!) egymás után lecsatlakoztak az egyes fermionféleségek a nagy energia-csereberéről, és független "életet" kezdtek élni. Természetesen az anyag és az antianyag annihilálta egymást, de mivel van egy icipici TPC-aszimmetria, ezért egyes nagyenergiájú egzotikus részecskékből a "normál" és az "anti" változat bomlási sebességében eltérés van, ami azt eredményezte, hogy maradt egy kis fölösleg "normál" anyag. Na, ebből lett a protonod és a neutronod.
szpetikus30 írta:pedig azoknak a gépeknek az árából a fél világ éhező gyerekeit jól lehetne lakatni naponta 10x amivel ezeket a kérdéseket kutatják.
Tetszik, amikor kínodban ilyen demagóg szöveget nyomatsz.
Figyeld! A fegyverekre költött milliárdokból is etetni lehetne a fél világ éhező gyerekeit. Mennyivel hasznosabb lenne ezt a pénzt így elkölteni! Az alapkutatások ugyanis - a fegyverekkel ellentétben - azért befektetések a jövőbeli technológiákba, amik esetleg jobb és békésebb életet, meg a természet kímélését hozhatják.
szpetikus30 írta:És közben ilyeneket mondanak megtaláltuk az isteni részecskét ,ja mégsem pfff :facepalm:
A Higgs-bozont tényleg megtalálták.
"Isteni részecskének" pedig egy hozzánemértő könyvkiadó valamelyik embere nevezte. Leon Lederman, a szóban forgó ismeretterjesztő könyv szerzője - "Istenverte részecské"-nek akarta a Higgs-bozon kutatásának kínkeserves történetéről szóló könyvét címezni. De ez kiverte a biztosítékot a kiadónál, akik végül a köztudatba került változat mellett döntöttek. Lederman azóta is minden fórumon elhatárolódik ettől a megnevezéstől.
Ebbe semmi többet nem kell beleképzelni.
szpetikus30 írta:Meg mekkora ellentmondás hogy az okos tudósok mosolyognak az népi isten leképzéseken de közben milliárdokat költünk arra hogy megtalálják azt a részecskét amivel majd ők istent játszhatnak.
Mondom: benned már a frusztráció dolgozik. A tudományos ismeretek régen meghaladták a képességeidet, és ahelyett, hogy megpróbálnád tanulással követni a dolgot, inkább durcizni kezdesz, hogy itt mindenki hülye, mert olyasmikről beszélnek, amit már nem értesz...
szpetikus30 írta:Sorolj már fel találmányokat amiket ezek a kutatók a gyorsítóikkal értek el és a népnek most jobb.
Pozitron emissziós tomográf. Gamma kés.
szpetikus30 írta:"hívők előveszik az általuk egyáltalán nem értett kvantumfizikát az álláspontjuk érveként" Értettem a célzást. Tök jó hogy vannak emberek akik tudni vélik hogy a másik ember mihez ért egyáltalán és mihez egyáltalán nem.
Hát, a hozzászólások tartalmából sok minden kiderül. Hogy úgy mondjam: beszédesek.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2016.01.01. 14:44

"akkor elektromos eszközöket készítettek volna"

Nem . Csak a te korlátozzott agyad gondolja azt hogy az elektromos eszközök ismerete a fejlettség csúcsa.Az áram talán a legprimitívebb fizikai jelenség. Számos ősi civilizációnál nem találtak semmilyen elektromos eszközökre utaló jeleket vagy ismeretet viszont olyan csillagászati ismereteket igen amiket csak a mai számítástechnikai és rádiótávcsövek használatával tudtunk megismerni.Minek kellett egy ősi primitív népnek a nyelvében ott lennie a nanoszekundumnál is kisebb időegységeknek és minek kellett több száz meg ezer évre kiterjedő naptárakall foglalkozniuk.Nekünk vannak elektromos gépeink mégsem tudunk elmozgatni néhány olyan tömböt meg szobrot amit ezek elmozgattak.
Miért is gondolod te azt hogy az embernek ami az evolúció során a természetben alakult ki okvetlenül el kell szakadnia a természettől és az elektronikába meg az űrhajózás világába kell szaladnia hogy fejlett legyen? Nem lehet hogy az a fejlettség mércéje amikor összhangban élsz a világgal és az univerzummal ,másképp nem magyarázható miért tudtak ennyi mindent a csillagokról pontosan ha nem ismerték a matematikát.

Marhára nem válaszoltad meg hogy miből lett a proton ,nyilván nem a lexikális tudásodra voltam kíváncsi hanem arra utaltam hogy te sem tudod miből lett a valami. Az ősrobbanás csak egy elmélet és nem azt mondja meg hogy volt a semmi utána lett a valami . Ilyen anyag hogy robbanás nincs ,vegyél egy magyar szótárt ha nem érted a szavakat. A semmi meg nem tud szétrobbanni úgyhogy azt a hablaty szöveget inflatonmezőről meg hamisvákuumról hagyjuk.

"Pozitron emissziós tomográf. Gamma kés"

Nem az érdekel hogy mit találtak fel 50 évvel ezelőtt hanem hogy jelenleg miért építenek gigantikus billió euróba kerülő gyorsítókat,elvileg az emberiség javára.
Na ne nevettes már lehet hogy nyugatibb országokban minden nagyvárosban van egy pet és ott talán ráfoghatod hogy az emberek javát szolgállja de ez csak a világ 0,01% , itthon pl száz éves pet ek vannak azokra is sorban kell állni . A gamma késes kezelésnél meg hamarabb hal meg az illető minthogy sorra kerüljön de mondom hogy ezeknek semmi közük a 2008 ban épült cern hez . Ja bocsánat most készül a következő cern ami 100km hosszú lesz ,az árát megsaccolni sem merem de ha szétosztanák az unió összes elmaradott egészségügyi infrastruktúrájában akkor igaz lenne hogy az emberiség javát szolgálja. Csodálom a naivságodat ahogy elhiszed pusztán azért építenek valakik észveszejtve gigantikus laboratóriumokat mert annyira érdekli őket a gyógyítás vagy a csillagászat .Aki ennyire keres valamit az a hatalmat keresi istent akar játszani.
Magyarázd már el nekem ha olyan okos vagy az elmúlt 8 év során kiknek érte meg ez a befektetés ? Csak azért kérdezem mert olyan befektetésre semmilyen befektető nem ad pénzt ami nem termel profitot. Egy vasúti alagútért kifúrni 27km hegyet megéri mert később a vonat kitermeli a lyuk árát. Ez a cern azon kívül hogy talált egy higgs bozont én semmilyen más felfedezéséről nem tudok ,semmiről ami átkerült az alkalmazott tudományba és gazdagítja az emberiség napi jelenét amiből a projekt ára is visszajött. De ha ez egy soha a jelenben meg nem térülő beruházás akkor miért akar ez a titokzatos csoport 10 évre rá egy 4x ekkora beruházást elkövetni? Honnan van egyáltalán erre a pénz?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.01.01. 17:28

szpetikus30 írta:A semmi meg nem tud szétrobbanni úgyhogy azt a hablaty szöveget inflatonmezőről meg hamisvákuumról hagyjuk.
Már az is sokat elmond, hogy neked az inflatonmező és a hamis vákuum "hablaty".
Árulkodó.
Azt mutatja, hogy te semmit nem értesz a modern fizika jelenlegi állásából.

És persze ennek tükrében kell mérlegre tenni az összes itt kifejtett véleményedet, hogy ér-e egyáltalán valami?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.01.01. 18:21

szpetikus30 írta:Ez a cern azon kívül hogy talált egy higgs bozont én semmilyen más felfedezéséről nem tudok ,semmiről ami átkerült az alkalmazott tudományba és gazdagítja az emberiség napi jelenét amiből a projekt ára is visszajött. De ha ez egy soha a jelenben meg nem térülő beruházás akkor miért akar ez a titokzatos csoport 10 évre rá egy 4x ekkora beruházást elkövetni? Honnan van egyáltalán erre a pénz?
Hogy te miről nem tudsz, az csak a te szegénységi bizonyítványod.

A CERN egy alapkutatás. (Már ha mond neked ez a szó valamit.) Az alapkutatásról pedig mindig az ismert Faraday-anekdota kell, hogy minden művelt embernek beugorjon:

Miután Faraday egy tucat elektromos kísérleti eszközt készítve felismerte és leírta az indukció törvényét, 1832-ben a brit miniszterelnököt látta vendégül a laborjában. Az illusztris vendég egy furcsa eszközre mutatva megkérdezte, hogy ennek ugyan mi haszna van?
Faraday válasza legendás: "Nem tudom, de annyi szent, hogy egyszer az Ön kormánya majd adót vet ki rá."
1880 óta Angliában adóztatják a generátorokkal termelt áramot...


És miután a XVIII. és XIX. században megkutatták a relatíve "olcsó" alapkutatásokat, a huszadik századra már csak a "drágábbak" maradtak, és ahogy ezekkel is végzünk, még drágábbak lesznek az ismeretlen területekre vonatkozó új alapkutatások.
Ja, és a legfontosabb: az alapkutatásokat a NEMZETEK finanszírozzák, nem pedig a gazdaság szereplői, így aztán senki nem vár el közvetlen "hasznot" a dologból. (Viszont amelyik nemzet beszáll egy ilyenbe, az vastagon profitálhat a technológiai fejlesztések eredményeiből.)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.01.01. 18:47

szpetikus30 írta:Csak a te korlátozzott agyad gondolja azt hogy az elektromos eszközök ismerete a fejlettség csúcsa.Az áram talán a legprimitívebb fizikai jelenség. Számos ősi civilizációnál nem találtak semmilyen elektromos eszközökre utaló jeleket vagy ismeretet viszont olyan csillagászati ismereteket igen amiket csak a mai számítástechnikai és rádiótávcsövek használatával tudtunk megismerni.
Ez egyszerűen tévedés. Vagy tudnál ilyen ismereteket említeni?

Nekünk vannak elektromos gépeink mégsem tudunk elmozgatni néhány olyan tömböt meg szobrot amit ezek elmozgattak.
Dehogynem tudunk. A piramisépítésben pont az a kihívás, hogy ne használjunk modern technikát.
Miért is gondolod te azt hogy az embernek ami az evolúció során a természetben alakult ki okvetlenül el kell szakadnia a természettől és az elektronikába meg az űrhajózás világába kell szaladnia hogy fejlett legyen? Nem lehet hogy az a fejlettség mércéje amikor összhangban élsz a világgal és az univerzummal
És mi az összhang mércéje?... Ez a gondolat a "régen minden jobb volt" téveszme egy ága. Régen rohadtul összhangban éltek a világgal. Nagy összhangban haltak meg fájdalmas betegségekben, pusztultak hatalmas arányban el a szülő nők. Piszok jó lehetett ez az összhang. Esetleg te is megpróbálhatsz ilyen összhangban élni, ne vegyél igénybe semmi mai orvosi ellátást, és ne vásárolj a boltban semmit. Menj ki a pusztába termelni, élj összhangban! Miért nem teszed, ja, hogy az mégsem annyira jó. Hát ennyit az összhangról. Rohadtul nem éltek összhangban, szenvedtek és hamar haltak.
Marhára nem válaszoltad meg hogy miből lett a proton ,nyilván nem a lexikális tudásodra voltam kíváncsi hanem arra utaltam hogy te sem tudod miből lett a valami. Az ősrobbanás csak egy elmélet és nem azt mondja meg hogy volt a semmi utána lett a valami . Ilyen anyag hogy robbanás nincs ,vegyél egy magyar szótárt ha nem érted a szavakat. A semmi meg nem tud szétrobbanni úgyhogy azt a hablaty szöveget inflatonmezőről meg hamisvákuumról hagyjuk.
Ezzel csak azt írtad le, hogy gőzöd nincs az egész ősrobbanás-elméletről, te egy végtelenül dilettáns szinten a szavak önálló jelentéséből próbálsz értelmet összerakni, s amikor rájössz, hogy hülyeség, akkor nem arra következtetsz, hogy hülye vagy hozzá, hanem, hogy biztos azok hülyék, akik ezt kitalálták.
Mi vagy te, cipész? Tegyük fel, hogy egy jó cipész vagy. Ahogy te gondolkozol, az olyan, mintha én azt mondanám: a cipészet hülyeség, mert végül is miről szól? Egy "cip" típusú észről. Dehát olyan nincs, hogy cip, nézd csak meg a szótárban. Akkor olyan ész sem lehet, tehát a cipészek eszetlenek, csak magukat próbálják fényezni, hogy kitalálták ezt a hülye fogalmat.

"Pozitron emissziós tomográf. Gamma kés"
Nem az érdekel hogy mit találtak fel 50 évvel ezelőtt hanem hogy jelenleg miért építenek gigantikus billió euróba kerülő gyorsítókat,elvileg az emberiség javára.
Tedd fel a kérdést 50 év múlva, és kapsz választ, hogy mi a konkrét haszna a mai kutatásoknak. Szerinted 50 éve világos volt, hogy gammakést akarunk készíteni, azért kutatunk? Nem. Akkor meg ne tegyél fel hülye kérdéseket.
Na ne nevettes már lehet hogy nyugatibb országokban minden nagyvárosban van egy pet és ott talán ráfoghatod hogy az emberek javát szolgállja de ez csak a világ 0,01% , itthon pl száz éves pet ek vannak azokra is sorban kell állni .
Végtelenül leegyszerűsítő a szemléleted. Szerinted a világot egy ember irányítja, jól elgondolva, hogy kinek mit kellene csinálni? Nem. Akkor meg miért a tudósokon kéred számon, hogy az egészségügyre nem fordít több pénzt az adott kormány? Hülyeség a kérdésed, demagóg marhaság.
A gamma késes kezelésnél meg hamarabb hal meg az illető minthogy sorra kerüljön de mondom hogy ezeknek semmi közük a 2008 ban épült cern hez . Ja bocsánat most készül a következő cern ami 100km hosszú lesz ,az árát megsaccolni sem merem de ha szétosztanák az unió összes elmaradott egészségügyi infrastruktúrájában akkor igaz lenne hogy az emberiség javát szolgálja.
Azt hittem, ilyen demagóg marhaságot, csak a politikusok engednek meg maguknak. De ezek szerint nem, azért mondják, mert sok olyan rettentően sötét ember van, aki el is hiszi a "hány lélegeztető-gépet" lehetett volna ebből venni demagógiákat. Gondolkozz el egyszer, minek készíteni egy nagy, drága halászhálót és halászhajót? Egy csomó hal kijön az árából!
Csodálom a naivságodat ahogy elhiszed pusztán azért építenek valakik észveszejtve gigantikus laboratóriumokat mert annyira érdekli őket a gyógyítás vagy a csillagászat .Aki ennyire keres valamit az a hatalmat keresi istent akar játszani.
Hülye vagy, és azt hiszed, náladnál nincs okosabb ember. Ez a cikk rólad szól:
http://index.hu/tudomany/til/2015/10/13 ... ok_okosak/
Magyarázd már el nekem ha olyan okos vagy az elmúlt 8 év során kiknek érte meg ez a befektetés ? Csak azért kérdezem mert olyan befektetésre semmilyen befektető nem ad pénzt ami nem termel profitot. Egy vasúti alagútért kifúrni 27km hegyet megéri mert később a vonat kitermeli a lyuk árát.
De mikor termeli ki! Majd. Képzeld van elvétve olyan befektetés is, amikor nem látszik előre, hogy mikor termeli ki az árát, ha egyáltalán kitermeli. Rengeteg gyógyszerkutatás zsákutca. Akkor el sem kellene kezdeni kutatni gyógymódokat?
Ez a cern azon kívül hogy talált egy higgs bozont én semmilyen más felfedezéséről nem tudok ,semmiről ami átkerült az alkalmazott tudományba és gazdagítja az emberiség napi jelenét amiből a projekt ára is visszajött.
Rövid távon gondolkodsz. Nem csak a napi jelennel kell foglalkozni. Sőt, nagyon sokat kellene a jövővel. A hozzád hasonlóan buta emberek miatt rossz a demokrácia. Mert csak arra vagy képes, hogy mérlegeld, mi lesz vacsorára.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Re: Mi értelme egy 'isten' teremtette ideológiát terjeszteni?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2016.01.01. 18:50

Rigel írta:Ja, és a legfontosabb: az alapkutatásokat a NEMZETEK finanszírozzák, nem pedig a gazdaság szereplői, így aztán senki nem vár el közvetlen "hasznot" a dologból. (Viszont amelyik nemzet beszáll egy ilyenbe, az vastagon profitálhat a technológiai fejlesztések eredményeiből.)
Ha így haladunk a globalizmusba vagyis a haszonelvűségbe, ami ugye a nemzetállamok lebontásán és a tőkések uralmán alapszik, hamarosan egy fillért nem fognak adni hasonló méregdrága alapkutatásokra, mert a tőkések nem látnak majd benne hasznot.

Egyébként ezek a cernhez hasonló kutatások arra jók, hogy egy mainstream tudományos kör remekül megéljen belőle. Gyakorlati hasznuk tényleg nincs. Pusztán pénznyelők.
0 x

Válasz küldése