Aura

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Aura

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.11. 10:31

@repair (26467): Nagyon huncut vagy, kitaláltad, hogy azért válaszolom ezt, mert tudom, hogy András miért írta. FAIL. A saját véleményemet írtam le a témában, mely nem igazán extrém. Talán nem tetszik, talán a súrlódási erőt is mágiának tekinted, melyet a tudomány nem tud megragadni?
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Aura

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.09.11. 11:42

@repair (26459):
A kísérlet amit megállapított. ” Nagy valószínűséggel az alany nem látja az aurát.”
a blogban a Társaság meg azt, a nem -bizonyítot t - valótlanságot közölte, márpedig auralátás nem létezik.
Hihetetlen, hogy ezt már egyszer elmagyaráztam(tuk), akkor úgy tettél, mint aki megértette, most meg megint játszod, hogy nem érted. A Társaság cikkében nem volt ilyen sehol, hogy "auralátás nem létezik". Az a HVG-s cikkben volt, amit nem a társaság írt. Kezd unalmassá válni, hogy mindent újra el kell mondani.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Aura

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.09.11. 13:07

@monolit (2918):

Ehh, na igen.

Nem tudom, hogy milyen régóta kommunikálsz szkeptikus körökben - én sem túl régóta - de megjegyezném, hogy ilyen jellegű történetet nagyon sokat olvashattunk már. Sőt, ha lenne 5 fontom minden ismerős által elmesélt különleges képességről, amit ezen vagy azon az emberen tapasztaltak, már rég nem a gyárban dobozolnék.
Erre csodálkozva mondták, hiszen a gyerek nem hazudik!
Viszont fantáziálni fantáziál. Sokat. És még többet, ha a fantáziáira pozitív visszajelzést kap felnőttektől.
Úgy alakult, hogy nejem mellében csomó keletkezett. Nagy volt az ijedelem.
Nekem van egy csomó a hasam jobb oldalán. Nagyon beszartam, amikor először megtaláltam, aztán kiderült, hogy zsírcsomó, a családban mindenkinek tele van vele a teste. Azóta lett másik négy. Az alkaromon lévő pár éve felszívódott, aztán nemrég újra megjelent. Amikor lefogytam vagy tíz kilót, szinte mind eltűnt, aztán amikor visszaszedtem, újra megjelent. Az, hogy egy csomó megjelent, aztán eltűnt, az nagyjából annyira köthető gyógyító képességhez, mint ahogy a pocsolya elpárolgása napsütésben köthető párologtató képességhez.
A leletek máig megvannak.
Csak arról van leleted, hogy nincs semmi baja, vagy arról is, hogy ott a csomó, aztán fél évvel később nincs csomó? Mert utóbbi esetben engem lenyűgözhetnél beszkennelt leletekkel, valamint egy orvosi igazolással, hogy a kérdéses időpontban semmilyen kezelést nem kapott. Csak mert egy ismerősöm már kiakasztott azzal, hogy a kis kínai zöldségkapszulától múlt el a daganata, igaz, közben kapott kemót is...
Mikor elérte a kamaszkort, ő volt a képességének a legnagyobb szkeptikusa amihez hozzájárulhatott az is, hogy még a saját nagyapja is kétségbe vonta megállapításait. Nem beszélve más felnőttekről! Ezek után bár képessége máig megvan, szégyelli elmondani, még a barátnője sem tud róla semmit. Még a családot sem gyógyítja sajnos, pedig a belső szerveket is látja. Kérdeztem hogyan és miként, de nem tudja azt elmagyarázni. Megkérdeztem hogy miért nem a képességeit használva dolgozik azt gyógyításra használva amire nem akart válaszolni. Később azt mondta: mert nem érdemlik meg az emberek. Sajnos ennyi. Utoljára megint csak a degujukat gyógyította meg, valamint az előző barátnője lovát, embert azóta sem.
Nem megbántani akarlak, de nem lehet, hogy felnőve rájött, hogy igazából nem volt soha semmi ilyen nemű képessége, csak a gyermeki fantázia, és a felnőtt biztatás miatt alakult ki az egész tévképzet, és most ilyen kitérő válaszokkal próbálja elhessegetni az egészben még mindig hívő családját?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Aura

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.09.11. 13:23

@repair (26461):
Azt fogom mondani, hogy nem latod a kezemet a szamokon, hiszen ha latnad, akkor gyakorlatilag minden esetben helyesen kene valaszolnod.
Ez a korrekt válasz.
Hasonlokeppen korrekt valasz, hogy a blogon publikalt kiserletben Inkubus nem latta az aurat.
Ugyanis, utána elmegyek/ünk/ az orvoshoz aki megállapítja ennek a speciális esetnek az okát. Ennek a lényege. Te sem, és az orvos sem , mondhatja azt, hogy az illető nem lát.
Ez a kísérletnél, ugye még nem megoldható?
Nem ertelek. Annyit mondhatok, hogy nem igaz az, hogy latod a kezemet szamokon (hiszen nem adsz helyes valaszt), de azt nem mondhatom, hogy nem latod a kezemet a szamokon?
Mi a kulonbbseg a "nem igaz az, hogy latod", es a "nem latod" kozott?

Egyebkent tok mindegy, mi az oka, a teny az, hogy nem latja az aurat, ezt mutatta a kiserlet eredmenye.
Ha latta volna, akkor huszbol gyakorlatilag husszor helyes valaszt tudott volna adni.

Mi az oka? El lehet gondolkozni rajta. Nem csak Inkubus nem latja, de senki mas sem latja, ha komoly ellenorzesnek vetjuk ala... vajon miert?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Aura

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.11. 15:50

@repair (26459):
Ha ezt hozod fel, akkor legalább írd le légyszi , hogy mit tesz közzé. Mert ugye nem az volt a valótlan hogy közzé tette hanem , amit közzé tett .
Én ezt írtam:
Eredmény: Két kísérlet során az átlagos magyar felnőtt eredményénél 7 cm-el többet tudtam ugrani nekifutásból.
Közzéteszi a blogban a Társaság.
Nekem nyilvánvaló, hogy a társaság azt teszi közzé, hogy én, mint állítólagos Superman "Két kísérlet során az átlagos magyar felnőtt eredményénél 7 cm-el többet tudtam ugrani nekifutásból".
A kísérlet amit megállapított. ” Nagy valószínűséggel az alany nem látja az aurát.”
a blogban a Társaság meg azt, a nem -bizonyítot t - valótlanságot közölte, márpedig auralátás nem létezik.
Nem és nem és nem. A Társaság ilyet nem szűrt le a kísérletből. Ez egy HVG-be megjelent figyelemfelkeltő cím volt, ahogy erre már sokadszorra felhívtuk a figyelmedet.
Nem lehetsz ennyire naiv! Értsd már meg ez a kísérlet semmit de semmit nem tud bizonyítani,
- bármennyire szeretnéd- Csak valószínűsíteni. Ezt miértnem látod végre be.
Én belátom, hogy ez a kísérlet csak valószínűsíti, hogy auralátás nem létezik, miközben viszont szerintem bizonyítja, hogy a résztvbevő auralátást állítólag birtokló személy inkább csak találgat, mint látja az aurát. De nekem nem is kell több. Ha valaki azt mondja, hogy tévedek mert létezik aura és bebizonyítja, akkor elismerem, hogy tévedtem és kész. De egy perccel sem a bizonyítás előtt. EZ szerinted nem korrekt hozzáállás?
Feltételeztek egy tulajdonságot –ami számotokra ismeretlen- majd egy axiómával állítjátok szembe ami a valós életben bizonyítható.
De itt a kettő közti számtalan hibát is bizonyítani lehet.
És megint csak nem. Számunkra ugyan ismeretlen, de Incubus számára ismert volt a "képessége". Előzetesen és a kontroll során is, állítása szerint látta a tesztalany auráját MINDIG a megfelelő helyen. A kísérleti protokoll is az ő bevonásával készült. Ha szerinte se lehetett volna vele őt igazoló eredményt kapni, nem ment volna bele.
Pl. távollátás, rövidlátás, farkasvakság, ” monolátás ” stb. Mégsem vonja kétségbe senki, hogy az adott személy nem lát,
Ezek mindegyike tesztelhető. Az is hogy lát e az illető, és az is, hogy az adott érzékelési zavarokkal küzd e ténylegesen, vagy nem.
A legegyszerűbb mateknál is van egy ellenőrzési lehetőség. Ha nem hiszem el 6x4=24 Akkor az mondják rendben, akkor oszd el a 24 et 6 -al, vagy néggyel, mindig megkapod a helyes eredményt.
Feltéve ha, tisztába vagy azzal, hogy az osztás a szorzás ellenpróbája..
Az auralátás ellenpróbája az általunk végzett auralátó-teszt. Amin az auralátó momentán megbukott és más se ment még rajta át. Ezt momentán mikor látod be?

Supermanes példámat annyival egészíteném ki, hogy a kísérlet eredményének közlése (lásd fenn) után a HVG-ben megjelenik egy cikk az esetről, azzal a címmel, hogy "Supermanek pedig nincsenek", de te valamiért nem a HVG-nél, hanem nálunk pattogsz emiatt.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Aura

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.12. 06:41

@Szilágyi András (26454):
Na de András! Azért ez egyszerű fizika! Vektorokkal lerajzolható!
Szerinted az eredő merre fog hatni, felfelé? A bőr súrlódási együtthatója, azért nem tartja meg a vasat!
Főleg ha az több mint 30 kiló! Ha nem hiszed próbáld ki egy egyszerű vasalóval, az még nem is olyan nehéz! :o
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.09.12. 08:09

@osamuka (26504):
Hagyjuk a fizikát az téged csak összezavarna. Itt van egy részlet a videóból, amin világosan látszik, hogy homorítva tartja a súlyokat:
Kép
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Aura

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2011.09.12. 10:23

@vaskalapos (25965):
ha szerinted a tudomany-technika nyomorba dont, akkor miert hasznalod?
Mert azt szeretném, hogy jobban és könnyebben éljünk. Nem akarom helyettesíteni a tudomány-technikák. És Te biztos abban, hogy csak a „tudományos tudása” ezt megoldja?
nem valaszoltal, hogy szerinted mi a megoldas a szerinted karos tudomany helyett?
Káros tudomány? Nem is erre gondoltam, de ha már felhoztad, akkor mondd meg mitől hasznos az atom bomba. Mire jó a hidrogén bomba. Kell e nekünk ilyen fajta tudás? Hasznos-e?
Van egy tippem:
Tömeges tüdő röntgen. Egy szimpla AFÁ-s számla TB-nek. Hasznos, ugye nem?

Mondd, mire jó az ABC fegyverek „tudománya”?
Ugye nem azt akarod mondani hogy ezeket politikusok, természetgyógyászok fejlesztették, avagy maga Hahnemann agyalta ki.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Aura

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.12. 10:28

@sajnos_kacat (26507):
Akkor lehet utánozni! De vigyázz, nehogy a lábadra essen! :D Ez fájni fog, ellentétben "nagy" ideológusotok kijelentésével! ;)
"Hagyjuk a fizikát az téged csak összezavarna." Nyugodj meg, én más fizikát is tanultam, amit Te ismersz, az már Téged úgyis összezavart, ezzel meg ne foglalkozz, ez magasabb szint! ;)
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Aura

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2011.09.12. 10:33

@lorenz (25976):
Te egyáltalán nem olvasol?
Én igen, de te csak utópiákat olvasol. Ha fellapoznád a hőtan oldalait, akkor ott megtudnád, hogy mi fán terem a GIBBS, entalpia, szabadenergia etc.
A világ legnagyobb naperőművét tervezik megépíteni a Szaharában.
Ennek az üzletnek is dögszaga van.
Nagyobb időléptékben gondolkodj,ne csak 10-20 év távlatában.
Egyetértünk, de a társadalom nem így működik. Igencsak rövidlátó.
7 milliárd évünk van megcsapolni a napot,és a jelenlegi ,hagyományos vagy alternatív erőműveink hatásfokát növelni.
Egyszer volt, hol nem volt, de nem biztos hogy a napból elegendő lesz a 220 Volt.

Hatásfokát növelni – Jártál-e már valamilyen erőműben? Persze, hogy ezen is fáradoznak, de nem olyan egyszerű dolog és kivitelezni nehezebb is, mint tudományos téziseket kitalálni. Másképpen ez egy jó politikai, demagóg szöveg. TV-ben veszik az ilyet.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Aura

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.12. 10:50

@sajnos_kacat (26507):

Általában érdekes a mentalitása a szkeptikusoknak.
Nem sajnálod az időt, egy profi klippet készíteni /valóban jó/ a témáról, ezzel szemben,
rögtön megkéred a másikat hagyja figyelmen kívül a bizonyítás lehetőséget.
Hagyjuk a fizikát az téged csak összezavarna.

közben téged zavar csak.

Ez a bizonyítéka hogy Te sem vetted figyelembe. /de legalább következetes vagy/

osamuka leírja a konkrét mérés lehetőségét. Ezt meg sem próbálod kifogásolni, csak mondod a magadéd, amit egyre jobban látni vélsz a klipp készítése közben.

Nem hiszem hogy, nem ismered a vektorokkal való számításokat. Rájöhetsz egy bizonyos eredő esete után le fog esni.

Ezután már csak azt kell tenned magad is kipróbálod.

Ha az eredő hossza közel egyforma akkor.......neked van igazad
Ha az eredő hossza köszönő viszonyban sincs a próbával akkor ...... nincs igazad.
Ennyi!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Aura

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.12. 11:00

@repair (26524):
" profi klippet készíteni /valóban jó/ "
Az első jó megmozdulása, tényleg dicséretet érdemel! De csak a klippért! :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Aura

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.12. 11:03

@SZZ00392 (26514):
akkor mondd meg mitől hasznos az atom bomba. Mire jó a hidrogén bomba. Kell e nekünk ilyen fajta tudás? Hasznos-e?
Ez a tudás nagyon hasznos. A bomba pedig nem bánt senkit, ha nem robbantják fel. Miért, az jó, hogy az agyaddal képes vagy rosszindulatú lenni, agresszív, sőt gyilkos?! Miért nem szedáltatod le magad, minek neked ezek a rossz képességek?!
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Aura

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.09.12. 11:08

@SZZ00392 (26514):
Mire jó a hidrogén bomba. Kell e nekünk ilyen fajta tudás? Hasznos-e?
Project Orion
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Aura

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2011.09.12. 11:12

@mimindannyian (26532):

Beteg ember vagy, de lehet hogy tudnak segíteni. Keresd fel Tari Annamáriát.
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Aura

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2011.09.12. 11:13

@Gábor (26536):
De ehhez nem kell atombombát (hidrogénbombát) készíteni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SZZ00392 2011.09.12. 11:16-kor.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Aura

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.09.12. 11:15

@SZZ00392 (26538): Mutattam egy példát, mire használatható egy h-bomba pusztításon kívül. Hasznos? Az. A használhatóságát semmiben nem befolyásolja, hogy vannak más meghajtó rendszerek is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábor 2011.09.12. 11:38-kor.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.09.12. 11:36

@osamuka (26504): De igen, a bőr tapadása megtartja a vasat, a sima fémfelület remekül tapad a bőrre. Láttad a videót? Fekete László egyfolytában arra panaszkodik, hogy nagyon húzza a bőrét a súly, mindjárt letépi a nyakáról a bőrt. Ebből is látszik, hogy a bőr az, amire tapad a súly, és nem a teste vonzza.

Egyébként pedig képzeld, kipróbáltam, már rég, és simán fennmaradt rajtam a vasaló, még rázogatni is tudtam egy kicsit.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.09.12. 11:47

@Szilágyi András (26540): Ja igen, és a súly nagysága pedig nem számít, ugyanis a tapadási súrlódási erő arányos a nyomóerővel, vagyis minél nehezebb a súly, annál erősebben tapad. Azaz ha van tapadás, akkor már tök mindegy, hogy 70 grammot vagy 70 kilót pakolsz fel egy emberre.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Aura

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.12. 11:56

@SZZ00392 (26537):
Beteg ember vagy, de lehet hogy tudnak segíteni. Keresd fel Tari Annamáriát.
Köszönöm, hogy beismerted, hogy a példával porrá zúztam az érvedet, csak személyeskedésbe tudtál menekülni. Kicsit még rondán fejezed ki a mondandódat, de járj gyakrabban ide a fórumra, olvasd az írásaim, sokat tanulhatsz még. :twisted:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Aura

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.12. 11:58

@SZZ00392 (26538):
De ehhez nem kell atombombát (hidrogénbombát) készíteni.
Egy atombomba meghajtású űrhajóhoz nem kell atombomba. Roppant logikus.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Aura

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.12. 12:02

@Szilágyi András (26540):
"sima fémfelület remekül tapad a bőrre. Láttad a videót?"
Igen, van igazságod, de csak akkor ha sima, és nem szőrös! Láttam, ezért írtam azt amit írtam!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.09.12. 12:10

@osamuka (26548): Teljesen igaz. Éppen ezért Fekete László le is borotválta a mellkasáról a szőrt.

Nézd csak, itt azzal kezdik, hogy le kell majd borotválni:
Itt meg már, ha megnézed, tök csupasz:
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.09.12. 12:29

@repair (26524):
Kép
A vektorokat szerkesztettem (amennyire ilyen pixeles vonalak esetén ez egyáltalán lehetséges).
Tisztán látszik, hogy a tartóerő tapadásból származó komponense kicsi, tehát a bőr tapadásának kevés szerepe van, a homorított hátnak és a megdöntött mellkasnak annál több.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.09.12. 12:45

@sajnos_kacat (26554):
Majd akkor hiszem el, hogy mágikus tündérporral vannak odaragasztva a súlyok, ha ugyanezeket a köldökére ragasztja fel a sámán.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Aura

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.12. 12:53

@SZZ00392 (26517):

"Jártál-e már valamilyen erőműben?"
Ja,a hétvégén elvittem a családot Paksra.A vezérlőteremben megengedték,hogy a gyerekeim játsszanak a kapcsolókkal.


"de te csak utópiákat olvasol. "


Fogalmad sincs,hogy miket olvasok.


"Ennek az üzletnek is dögszaga van."

Miért?Hirtelen csökkent a világ energiaigénye, ezért már nem lesz szükség rá?Új,olcsó energiaforrást találtál fel ,ami feleslegessé teszi a megépítését?Az üzleti világ nem lát fantáziát egy gigantikus naperőműben?Nem fogják megkapni az építési engedélyt?
Te miről beszélsz?
Ember!Magán űrjáratok indulnak pár éven belül;kész van egy űrszálloda terve és te azt mondod,hogy nem leszünk képesek előbbre lépni pl. a napenergia hasznosítása terén?


"Egyszer volt, hol nem volt, de nem biztos hogy a napból elegendő lesz a 220 Volt."

Nagyon költői,de érvnek kissé gyenge!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Aura

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.12. 12:55

@osamuka (26531):

A "klip" szó egy p-vel írandó,kocatudós urak!
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Aura

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.09.12. 15:26

@sajnos_kacat (26557):
Erre gondoltam Én is. Annyira szánalmas.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.09.12. 21:17

@Dorka11 (26573):
De nagy csend lett ezó részről miután posztoltam a vektoros képet. Azt hiszem erre nem tudnak semmit mondani anélkül, hogy bűntudatuk ne lenne az önmaguknak hazudás miatt....
:D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Aura

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.12. 21:40

@sajnos_kacat (26586): Jaj, de optimista vagy! :)
Egyébként a kép tényleg remek. Igazából a vektorok nélkül, a józan hétköznapi tapasztalatból is érzi bárki, hogy piszkosul aláfekszik a csákó. Ennél bármelyik bűvésztrükk hihetőbb mágia.

Elég a hülyéskedésből! Ha van bármi vonzóerő, akkor ne feküdjön a súlyok alatt, hanem hasra feküdjön, egy megfelelően kivágott padon, és alulról aggassák rá a súlyokat.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.09.12. 22:58

@mimindannyian (26587):
Felőlem álldogálhat is, de ne a vállán legyenek a súlyok, hanem a köldökén.
Egyébként bármikor utánacsinálom, megvan hozzá a hasonló testalkatom. Najó, a hetven kilós súlyt azt nem, de az étkészletet bármikor magamra aggatom.
Viszont azt a kognitív disszonanciát ép ésszel képtelen vagyok felfogni, amiben a sámán szenvedhet, hogy elhiszi magáról, hogy egy embert képes magnetizálni, és a saját csalását nem veszi észre.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.09.12. 23:07

@sajnos_kacat (26589): Jók a képek! Felhasználhatjuk egy blogcikkhez? Vagy netán van kedved cikket írni hozzá?
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.09.12. 23:29

@Szilágyi András (26592):
Ott van alatta a Creatve Commons licensz. A felhasználás feltételei adottak. Cikket önállóan írni nincs sok kedvem, de besegítek ha kell, akár rajzokkal is.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Aura

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.13. 02:25

@Szilágyi András (26540):
Láttad amikor a mellizmaival összekoccintja a két vasat, amelyek majdnem függőlegesek! ;)
Ez mond Neked valamit: "kikapcsolja a gravitációt" ? Harasztosi L. ugyanis ezt csinálja meg! ;)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Aura

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.13. 02:29

@lorenz (26559):
A google a barátod, még helyes írásban is!! Ne félj tőle, nem bánt! :o
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Aura

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.13. 02:35

@sajnos_kacat (26586):
Azért vigyázz, nehogy összefuss a Fekete Lacival, mert megdorgál a manipulatív fotóért, és azt hiszed, hogy egy kamion ment át rajtad! :)
"saját csalását nem veszi észre." Te csalsz a fotóval, H.L. csak kikapcsolja a gravitációt! Ja! Ez nincs benne a fizika könyvedben? És még mennyi minden! :D :D :D
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Aura

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2011.09.13. 07:27

@Gábor (26539):

Akkor mondd el, hogy mennyi hasznos terhet (payload-ot) szállítottak ilyenfajta hatóművel (atombomba). Például 2000-től 2010-ig.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Aura

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.13. 08:51

@sajnos_kacat (26554):
..Tisztán látszik, hogy a tartóerő tapadásból származó komponense kicsi,...
Bocsi ez az idézet azért nem lehet tény, még ugye? Mert a vektorok hossza önkényes rajz csak az irányuk a tény.

ennek ellenére
Elismerésem!. Nagyon szemléltető. Felteszem Auto CAD- del készítetted. Ez csak egy megjegyzés:
az 24 fok nálam csak 20 volt, de tényleg, hagyd ezt a megjegyzésem figyelmen kívül, mert a neheze most jönne még csak. Ugyan is,

A vektorokra most fel kellene mérni az illető egységeket. Emiatt az ábra egy kicsit változna, mármint az egyes vonalak hossza, majd egy lenyomatot kellene készíteni a valódi felfekvésről, úgy, hogy a feltevés után, a korongon letörölt szín területét megméred, majd a testen maradt szín területét is. A kettő összege megegyezik e a korong teljes területével Ha igen akkor a bőr és a hús közötti tapadást se volna rossz megismerni, folytassam?

Én erre akkor sem lennék hajlandó, ha a napi ebédem múlna rajta.

Én csak az elméletet ismertettem, Gondolni sem mertem, Te ilyen komolyan fogod ezt venni.
Neharagudj a plusz munkáért amit okoztam ezzel.
Viszont leírom, nekem mi a legfurcsább benne.

András is észrevette,de szerintem nem gondolta végig. A borotválás. Ha a tapadás a lényeg a szőr miért tapadna és miért húzná ? Ezt a tapadási felület csökkenést, egy két fok hátradőléssel már kiküszöbölhetné. De részemről ennyi!
Én befejeztem. Ebben az esetben bárkinek bármit elhiszek,mert ez már számomra kabaré.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Aura

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.13. 08:59

@lorenz (26559):
A "klip" szó egy p-vel írandó,kocatudós urak!
Bocsi ezt én is magamra veszem, mert én is két ” p” vel írtam.
Végre még egy ember aki nem csak a piros posztót keresi az írásban!

Ráadásul még az észrevétele is jó.

Mielőtt beírtam a keresőbe / készíts egy klippet / fogadtam volna a két P be.
Miután beírtam és kijött a keresési javaslatnak - készíts egy képet – utána
már nem volt biztos,a fogadásom, annak ellenére, hogy az összes találat két p vel volt írva.
Aztán a wiki-ben is megnéztem, aztán…..most már nem fogadnék.
Az biztos, csak magába írva, klip. akkor a tárgyeset is klipet
Viszont amit eldöntenek ennek ragozásánál a nagyokosok, azt nem érteni, hanem megtanulni kell.
Nekem nagyon furcsa, egyforma hangsúllyal ejteni, Ennek ellenére igazad van.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Aura

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.13. 09:08

@repair (26607):

Tapadással és szőrrel nem tudom mi a bajod. Ha Harasztosi azt mondaná, hogy ő most ráragasztja a súlyokat, majd megjegyezné, hogy így le fog esni és dőljön hátra két fokot, akkor az eléggé feltűnő lenne...

Különben Harasztosi testmérete alapján tényleg rendelkezik egy kisebb saját gravitációs mezővel, nem tudom miért nem segít magán egy rakat pénzérmével. Vagy azokat nyeli?

De tényleg, minek jön a 70 kilós hátradöntött mellre rakott súlyokkal, ahelyett, hogy egy kétdekás ólomsúlyt ragasztana egy plankingelő hasa alá. Vagy ez a ragasztás mindent kibír, kivéve a gravitációt?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Aura

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.13. 09:25

@SZZ00392 (26604):
Akkor mondd el, hogy mennyi hasznos terhet (payload-ot) szállítottak ilyenfajta hatóművel (atombomba). Például 2000-től 2010-ig.
Szerinted csak olyan ismeretek hasznosak, amelyet már felhasználtak jó célra? Szűklátókörűség rulez.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Aura

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.13. 09:27

@repair (26607):
Mert a vektorok hossza önkényes rajz csak az irányuk a tény.
Az egymáshoz képesti arányuk nem önkényes, innentől kezdve meg tökmindegy mekkorának rajzolod őket.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Aura

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.09.13. 09:40

Jézusom, aki komolyan nem látja, hogy mennyire aláfekszik az FL a súlyoknak, az már komolyan telebeszélte a saját fejét mindenféle marhasággal. Teljesen egyértelmű, még vektorok nélküli is...
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Aura

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.09.13. 09:41

@osamuka (26597):
Láttad amikor a mellizmaival összekoccintja a két vasat, amelyek majdnem függőlegesek! ;)
Ez mond Neked valamit: "kikapcsolja a gravitációt" ? Harasztosi L. ugyanis ezt csinálja meg! ;)
Ha ki tudja kapcsolni a gravitációt, akkor miért nem lebegteti a vasat, vagy repül ő maga?
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.09.13. 10:02

@repair (26607):
Nincs autoCADem. Gimppel készült a rajz. Egyenes vonalat azzal is lehet húzni, lehet párhuzamos eltolást végezni, adott szöggel elforgatni, meg szöget mérni. Ennyi elég is. Az eredeti ábra több réteget tartalmazott, rétegenként egy-két szerkesztési lépéssel, de csak a fontosakat exportáltam a végleges képre.
Afelől megnyugtatlak, bár a számszerű értékek nem szerepelnek az ábrán, a vektorok nagysága pontos.
A feltételezett gravitációs erő vektorát tükröztem, majd a dőlésszöggel párhuzamos és arra merőleges vektorokat úgy méreteztem, hogy a vektorösszeadás geometriai szabályai szerint a gravitációs erő vektorával ellentétes vektort adják ki.
A dőlésszög értéke csak egy közelítő érték, attól is függhet, hogy melyik képkockáról készítesz screenshotot, na meg a kamera sem pont vízszintesen állt, ráadásul alulról filmezte a színpadot, szóval vannak pontatlanságok, ez biztos. De attól még tény, mint az animáción is látszik, hogy nem egyenes derékkal tartota a súlyokat.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Aura

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.13. 10:36

@osamuka (26599):

"csak kikapcsolja a gravitációt! "

Te tudod miről beszélsz?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Aura

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.13. 10:38

@sajnos_kacat (26623): OFF
Path-okkal rajzoltad? Mert akkor a stroke path szép sima, antialiasolt vonalakat rajzol. Ha simán ceruzával külön layer-ekre, akkor ecsettel lehet szép vonalakat.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.09.13. 11:27

@mimindannyian (26628):
OFF
Nem vagyok grafikus, csak egyéni szórakoztatásomra szoktam játszani a gimppel. Ezt a path-os mókát nem ismertem, de kipróbálom. Viszont nem az volt a célom, hogy grafikailag tökéletes legyen az ábra, csak a szemléltetéshez szükséges pontosságra törekedtem, ahhoz meg a shitf+ceruza is pont elég volt.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Aura

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.13. 12:02

@sajnos_kacat (26630): OFF
Ok, nem kritika, én is csak hobby szinten használom. Az ecsettel ugyanúgy lehet shift-el vonalat húzni, és annak beállíthatsz szép diffúz ecsettípust
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Aura

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.09.13. 12:14

@pounderstibbons (26610):

Bocsi.

sajnos_kacatnak írtam már kiszálltam a kabaré műsorból.
0 x

Válasz küldése