Aura

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Aura

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.04.28. 09:26

@osamuka (16403):

""Az ezustkolloid is megoli a bakteriumokat, csak kevesbe specifikus, tobb a mellekhatasa, elavult.

Az immunrendszerre valo hatast reszletezd kerlek."
Abban teljesen igazad van, hogy kevésbé specifikus, viszont működik, egyetlen mellékhatását ismerem az ezüst allergiát kivéve, hogy aki sokat, vagy rossz minőségűt iszik, bekékül!"

Sicherheit von Nanosilber in Verbraucherprodukten: Viele Fragen sind noch offen

"Viele ältere Studien zu kolloidalem Silber, das heute häufig als Nanomaterial angesehen wird, erfüllen die Standards einer modernen Toxikologie nicht."
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Aura

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.28. 14:40

@vegyati (17515):
Ez hogy került a aura topikba? :o
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Aura

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.04.28. 15:41

@osamuka (17526):
Válaszolt a Te ide nem illő hozzászólásodra. Nézz utána, tapasztalj!!!! :idea:
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Aura

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.28. 23:28

0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Aura

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.04.29. 18:36

@Szilágyi András (17097):

András!

Tudhatnánk róla hogy hogyan áll a levelezésetek? Lesz kísérlet?
0 x

Eszterlánc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.05.04. 15:25

Aura

Hozzászólás Szerző: Eszterlánc » 2011.05.04. 16:01

Kedves Fórumozók!

Jelentős "offolás" következik, ezért elnézéseteket kérem és természetesen megértem, ha előbb-utóbb ki leszek moderálva. Viszont kutatásunkhoz speciálisan szükségünk van egy szkeptikus mintára - ezért gondoltam, itt a legegyszerűbb. :) Kérlek, ha van egy kis időtök, szánjatok 5 percet az alábbi linken lévő kérdőív kitöltésére, nekünk nagy segítséget jelentene! Egyébként pszichológushallgatók vagyunk és egy szemináriumi dolgozat elkészítéséhez kellenek az adatok.

https://spreadsheets.google.com/spreads ... VFpQR1E6MQ

Köszönjük, még egyszer elnézést a zavarásért és további szép napot!
Eszter
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Aura

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2011.05.04. 20:10

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.21. 14:18-kor.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.05.04. 22:33

@monolit (17589): Még nagyon az elején tart a dolog, semmi konkrétumot nem tudok mondani.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Aura

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.05.16. 11:54

@osamuka (17546):

Szerinted lehet megtanulni aurát látni?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Aura

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.05.16. 12:35

@repair (18293):
Természetesen, de nem egyszerű, lehet hogy évekig is eltart.
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Aura

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2011.05.18. 14:53

@osamuka (18294):

Asszimilálj egy látót és egycsapásra megvan. Nem kell évekig gyakorolni.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Aura

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.05.24. 15:43

@osamuka (18294):
Akkor ez fordítva van mint az élet többi területén . a gyerekek tudják és a felnőtteknek kell tanulni?
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Aura

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2011.05.24. 15:53

[
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.21. 14:19-kor.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Aura

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.05.24. 16:15

@solarboat (18430): Én megfutamodtam?
Hol vannak a híres auralátók?
Nem inkább ők futamodtak meg?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Aura

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.05.24. 16:35

@énkérdezek (18431): Most már ezt nem mosod le! Ó Nagy Auralátó! :D
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Aura

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.05.24. 21:06

0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Aura

Hozzászólás Szerző: repair » 2011.05.25. 07:16

@osamuka (18294):

Szeretnék még egy kérdésre választ kapni
A Szent kép ikonok, James Randi tesztek, aura fotók, esetében minden esetben a két test síkja párhuzamos, szemben áll a néző és az aura tulajdonosa.

Mit látsz akkor ha a vizsgált személy hozzád képest bármely irányban 90 fokot elfordul,és így a két test síkja merőleges lesz?
0 x

anonimus123
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.07.16. 13:44

Aura

Hozzászólás Szerző: anonimus123 » 2011.07.16. 16:31

Sziasztok!

Bár én a "hívők" táborához tartozom, mindig is érdekeltek az "ellentábor" véleményei is hiszen sokszor olyan logikus kérdéseket tesznek fel, amik esetleg magamtól sose jutottak volna eszembe (sokszor meg akkora marhaságokat írnak, hogy mazochista módon jól esik bosszankodni rajtuk).

Egy valami szokott igazán zavarni az ilyen "hívők" vs. "nem hívők" típusú vitáknál. Míg egy ezoterikus ember vagy keresztény ember ismeri saját vallása hátterét addig a materialista/ateista ember legtöbb esetben tapasztalataim szerint nem ismeri a saját vallásának hátterét ill. szabályait: a tudományt. Dobálózunk itt "korona kisüléssel" meg ilyenekkel mikor a legtöbb embernek itt maximum a középiskolai ismeretei szolgáltatják a fizikai hátteret, akkor se figyelt oda a legtöbbje az órán kb. (Tisztelet a kivételnek!!).

Ez igazából még a kisebbik baj, hiszen nem kell fizika professzornak lenni ahhoz, hogy felszólaljon valaki egy adott témában csak azért írtam le, mert sokat elárul az átlag szkeptikus vélemény formálókról :)

A másik dolog, ami szintén zavaró, hogy szkeptikus emberek itt úgy vitatkoznak az Auráról, hogy a legtöbben utána se olvastak a témának, hátterének csak simán kritizálna, mert az milyen jó. Ezzel sincs akkora baj, mert kritizálni lehet, sőt sértegetni is akár, a baj az hogy a szkeptikusok és a hívők nem beszélnek "egy nyelvet" mert a szkeptikusok itt olyanhoz szólnak hozzá amihez fingjuk nincs hogy mi ez, hogy működik, alap fogalmak ismerete, háttere az egésznek stb...Itt ez a legnagyobb baj, de sebaj orvosoljuk hamar :) (micsoda rímek :D:D )

Tehát egy kis elméleti háttér a témáról (Hangsúlyozom NEM állítom,hogy ez mind igaz egyszerűen
ez az oldal ezt állítja oké? Innentől hogy tudjátok mit állít ez az oldal már lehet vitázni mert eddig csak egy helyben dagasztottátok a sarat azt se tudtátok miről vitáztok ahogy olvastam).

Tehát az ELMÉLET:

Az ember leegyszerűsítve három részből áll: Test, Lélek(asztráltest), Szellem(mentáltest). Zenész emberként szívesen használok zenei hasonlatokat: minden hang rezeg egy bizonyos frekvencián (Pld normál zenei "A" hang 440 HZ). Nem csak a hangok rezegnek hanem minden rezeg igazából. Így a test is a lélek is és a szellem is. Tehát úgy képzeljük el a lelket és a szellemet mint a test magasabb oktávjait (Oktáv: 8 hang távolság, az előbb említett "A" hang egy oktávval feljebb már 880Hz-en rezeg tehát oktávonként duplázódik a frekvencia). Lényeg a lényeg a fizikai világhoz is általában tartozik egy rezgéstartomány amit a fizikai érzékszervek ill. műszerek még tudnak érzékelni (ez a mi világunk a fizikai sík). Amit már nem ezt hívjuk a lélek világának (asztrálsík), még "feljebb" a szellem világa (mentálsík). Az analógiák értelmében, ahogy a lélek és a szellem a fizikai test magasabb oktávjai, úgy az asztrálsík ill. mentálsík a mi fizikai, anyagi világunk magasabb oktávjainak felelnek meg. Újabb analógiákkal élve test-lélek-szellem úgy viszonyul egymáshoz mint a jég, a víz és a vízpára (természetesen nincs ilyen éles választóvonal a rezgések folyamatosan "átfolynak" egymásba).

Lényeg hogy mindegyik rezeg gyorsabban/lassabban. Most érkeztünk el ahhoz, hogy megfogalmazhassuk mi is az az AURA. Az aura nem más mint a test, lélek és szellem kisugárzása. A testnek természetesen a lélek és a szellem nélkül nincs kisugárzása. A test alapból halott anyag semmi több. Életet a lélek és a szellem "lehel bele", ez a három test energiaszövedékeken keresztül kapcsolódik egymáshoz. Gondolom már hallottatok vagy olvastatok arról a bizonyos ezüstszálról, ami akkor látszik, ha valaki elhagyja a testét pld. Ez nem más, mint ez az összekötő energia szövedék, amiről az előbb írtam. A lelket és a szellemet az úgynevezett "mentálmatrica" tartja össze, míg a lelket a testhez az "asztrálmatrica" kapcsolja. Ha ezek elszakadnak, beáll a FIZIKAI halál. Az ember, amikor alszik szellemével olyan magasabb síkokon vándorol ahol energiát gyűjt, közben a lélek a testtel együtt marad. Az álom nem más, mint ezekről az utazásokról emlékképek, amiket az agy szimbolikus formában fordít le magának hiszen sokszor olyan dolgokat tapasztal az ember ott amire itt szavak sincsenek. Ezért tűnnek az álmok sokszor kuszának. Lényeg, hogy ha valaki megtanulja tudatosan leválasztani a szellemét a másik két testéről, akkor ezt hívják "mentál vándorlásnak". Amiről sok könyv ír "asztrál utazás" címen az igazából mentál utazás. Az igazi asztrál utazás vagy másnéven "extázis" azt jelenti, hogy nem csak a szellem, de a lélek is magára hagyja egy időre a testet. Ilyenkor olyan a test mintha nem is élne, a szívműködés megáll, beáll a hulla merevség, persze igazából nem halt meg az illető, mert tudatos asztrál utazáson vesz részt, de mivel nincs ott a lélek, ami ellátná a vegetatív funkciókat ezért a test halottnak látszik. Alvás közben csak a szellem vándorol, a lélek a testtel marad, és ez általában nem is tudatos, kivéve a tudatos álmokat ugyebár :).

Tudom hogy sok látszólag ide nem illő dologról is írok, de ezeket mind érteni kell ahhoz hogy az ember megérthesse miről van szó amikor valaki azt mondja hogy AURA.

A test az ételből nyeri, a lélek a légzésből nyeri, míg a szellem az érzékek tudomásul vételéből nyeri az energiát. Ez az az energia ami konkrétan kisugárzik, amiből az aura lesz. Az energia amiről beszélünk nem valami misztikus valami hanem "egyszerű" életerő, amiből ha sok van az ember energikusnak, kipihentnek, sugárzónak érzi magát, ha kevés van belőle akkor fáradtnak, álmosnak. Ezt az energiát a kínaiak "chi"-nek a japánok "ki"-nek, a yógik "pránának", mi magyarok hívjuk csak simán "életerőnek" vagy vitális energiának. Ez az az erő ami fent tartja a harmóniát a szervezetben, elegendő energiával látja el a szervezetet, illetve energiával táplálja a fentebb említett asztrál illetve mentálmatricát is (ezt a kettőt összefoglalva csak életnek hívjuk). Mivel az ember nem egy zárt rendszer azért ez az energia így vagy úgy kisugárzik, pld hő formájában.

VISZONT mint már fentebb említettem a test a lélek és a szellem nélkül egy üres edény. Tehát a fizikai testnek nincs valami nagy kisugárzása amit nagyon vizslatni lehetne, a kisugárzása ami azt az ovális formát adja ami méterekre kisugárzódik az ember körül (sőt egyes fejlettebb egyedeknél kilométerekre) az a lélek illetve a szellem kisugárzása. Ezt pedig hiába próbálnád meglátni fizikai szemmel. Tehát az IGAZI auralátó nem a fizikai szemével látja az aurát elsősorban, hanem a "lelki szemeivel".

Hogy hogy működik a tisztánlátás akit érdekel leírom szívesen, de már így is elkalandoztam :S

ENNEK ELLENÉRE pont az ilyen hitetlenek szerencséjére a fizikai szem is képes látni az aurát!! Legalábbis az aura legalsó rétegét ami még közel áll a mi fizikai világunk rezgéseihez. Ugyanis ahogy mondtam a rezgések között folyamatos az átmenet, és egy kis szeletkéjét lehet látni egy kis gyakorlással is szabad szemmel, az aurának azt a kis részét ami "átnyúl mihozzánk".

Tehát ezért nagy szívfájdalom olvasni ezt a vitafórumot mivel egy kis gyakorlással mindenki megláthatja a saját később mások auráját is akár. Fájdalmas látni, hogy itt mindenki abból indul ki hogy vannak a "kiválasztott/kókler auralátók" meg az "átlag emberek akik nem látnak aurát". Aki kicsit utána olvasott volna a témának az tudná hogy erre mindenki képes.

Én személy szerint először csak olvastam a témáról akkor még csak hittem benne. Pár évvel később egyszer feküdtem a kádban a jó meleg vízben és a fehér csempe előtt csak így szórakozottan nézegettem a kezemet, nem volt vele semmi célom. És akkor megláttam valamit. Először néztem, hogy mi az isten ez. Aztán ahogy próbáltam meglátni megint egyszer csak a két ujjam között megláttam egy színes energia csíkot. Aztán megpróbáltam a kezeim körül is meglátni és ott is ott volt. Majd kipróbáltam tükör előtt is hogy a fejem körül is látom-e vajon. Láttam, de persze ez még nem valami nagy dolog, ugyanis ahogy írtam nem az egészet láttam, igazából csak főleg zöldet és fehéres színeket láttam, az egész aura nyilván színesebb. Abban az időben elkezdtem ezt gyakorolni, először csak zöldet láttam majd vöröset is. De aztán abba hagytam ugyanis, amikor az ember a fizikai szemét használja aura látásra akkor nem élesen fókuszál. Mivel olyat akar meglátni ami nem esik bele abba a régióba amihez hozzászokott az embernek kicsit a periférikus látását kell használnia, kicsit úgy mint amikor az ujjadat nézed közelről és egyszer csak kettőt látsz belőle. Ha élesen próbálod nézni nem fog látszódni ez az "extra tartomány". Pont ezért abba is hagytam hamar a gyakorlást azóta nem is foglalkoztam vele mert a szemet éleslátásra találták ki nem auralátásra, nem akartam hogy romoljon a látásom szóval hagytam a fenébe. Különben se származott semmi előnyöm abból hogy képes voltam meglátni valami színes ködöt mások körül, most kit érdekel kb :D Arra jó volt hogy megbizonyosodjak arról hogy ez nem kamu és létezik, nekem ennyi elég volt :)

Szóval én azt ajánlom mindenkinek, hogy kritizálás és pocskondiázás helyett inkább próbáljátok ki amit fentebb írtam és meglátni a saját aurátokat. Nem veszthettek semmit. Ha nem sikerül akkor örömködhetsz magadon hogy látod f*szság az egész. Ha meg mégis sikerül pár nap/hét/hónap alatt meglátni akkor is örülhetsz hogy ennyivel is okosabb lettél.

Persze aki csak simán élvezi az "egózást" és pusztán szellemi fölényt kíván szerezni mások felett a vitán keresztül nekik nem kell kipróbálniuk, végén még rájönnének hogy tévednek :D

Sok mindenre kitérhettem volna még aki kíváncsi még valamire kérdezzen. Na viszlát!

------
Kiegészítés:

Azért kell fehér háttér előtt gyakorolni, mert ahogy utaltak rá az első kommentek között, a fizikai szemet be lehet csapni. Ha valakinek az aurája mondjuk vörös, te meg sárga háttér előtt gyakorolsz akkor narancsnak fog látszani. A fizikai szemmel szemben a harmadik szemet nem lehet becsapni ilyen formában (Más formában se nagyon).


Utolsó kommentre válaszolva amúgy meg:

"Mit látsz akkor ha a vizsgált személy hozzád képest bármely irányban 90 fokot elfordul,és így a két test síkja merőleges lesz?"

Az (iz)Aura az egy térbeli "ojjektum", nem síkbeli :) Tehát ha oldalról nézed akkor is látod a színeket meg minden. Úgy képzeld el mint egy nagy színes tojást ami körbevesz.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.16. 16:58

@anonimus123 (21695): Ezt úgy hívják, hogy optikai csalódás.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.07.16. 16:58

@anonimus123 (21695):
Nem csak a hangok rezegnek hanem minden rezeg igazából. Így a test is a lélek is és a szellem is.
Ha nagyon hideg van, akkor én is úgy rezge, hogy még a fogaim is összekoccannak.
Három bizonyítatlan állítást sikerült két mondatba zsúfolnod.
Szeretnék kérni tőled:
1, cáfolhatatlan bizonyítékot az asztráltest létezésére
2, cáfolhatatlan bizonyítékot a mentáltest létezésére
3, cáfolhatatlan bizonyítékokat arra, hogy mindhárom test rezeg.
A fizikai testemen nem érzem úgy, hogy rezegne, nincs hideg és parkinson kóros sem vagyok. Pulzusom az van, meg ha túlerőltetem magam, akkor egy kis akaratlan izomrángás előfordul, de ezek mind magyarázhatók mindenféle misztikus rezgések nélkül.
A másik két szellemtestem létezéséről nincs információm, milyen mérési elrendezést tudnál javasolni, amivel ezek kimutathatók?
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

Aura

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2011.07.16. 16:58

@anonimus123 (21695):
A test rezgése alatt mit értesz?
Az atomok, molekulák rezegnek (nem csak a testben, mindenben), ez okozza azt, hogy az elég nagy dolgoknak van olyan tulajdonságuk amit mi hőmérsékletnek nevezünk.
De te nem erre a rezgésre gondolsz, ugye?

Mi az a lélek, mi az a szellem? Ezek nem nyilvánvaló fogalmak, a létezésük sem az.
Mit jelent az, hogy a fizikai világhoz tartozik egy rezgéstartomány amit a fizikai érzékszervek ill. műszerek még tudnak érzékelni? Ez az anyagban létrejövő hanghullámokat is jelenthetné, de te valami mást értesz ez alatt, ugye?

Az aura nem más mint a test, lélek és szellem kisugárzása. Mi sugárzódik ki? Maga test, lélek, szellem anyaga az a mi kisugárzódik, vagy valami más?
Most elég is ennyi kérdés egyszerre, előbb ezeket tisztázzuk.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.07.16. 17:08

@anonimus123 (21695):
Tehát ezért nagy szívfájdalom olvasni ezt a vitafórumot mivel egy kis gyakorlással mindenki megláthatja a saját később mások auráját is akár. Fájdalmas látni, hogy itt mindenki abból indul ki hogy vannak a "kiválasztott/kókler auralátók" meg az "átlag emberek akik nem látnak aurát"
Én csak abból indulok ki, hogy amit néhány ember képes látni, az lehet egy fizikai jelenség. Ha fizikai jelenség, akkor lehetséges a műszeres mérése is. Ha lehetséges a műszeres mérése, akkor láthatóvá tehető bárki számára. Ugyanúgy, ahogy színvakok is láthatják a színek közötti különbséget, ha kamerán keresztül, színvakok számára készített szoftverrel nézik a színes tárgyat. Másképp, de megkülönböztethetővé tehetők számukra a színek, amiket szabad szemmel nem látnának.
Javasolj kérlek egy egyértelmű mérési utasítást, amivel a jelenség létezése bárki számára kimutatható.
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Aura

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.07.16. 17:27

@anonimus123 (21695):

Kedves anonimus123!

A szkeptikus barátaink a sok fa miatt sajnos nem látják az erdőt, de Te már igencsak jártas vagy az élet kerek erdejében. ;)
Köszönheted ezt a élet göröngyös útján megszerzett kifinomult, lelkileg gazdag bensődnek, mert így a szíveddel is gondolkodsz.

Gratulálok a bejegyzésedhez!

Üdvözlettel és tisztelettel: Gyuszi
0 x

anonimus123
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.07.16. 13:44

Aura

Hozzászólás Szerző: anonimus123 » 2011.07.16. 18:14

Örülök hogy ennyire aktív a fórum azt hittem már rég "elkéstem" és ide már nem ír senki :)

Válaszolva sajnos_kacatnak:

"Javasolj kérlek egy egyértelmű mérési utasítást, amivel a jelenség létezése bárki számára kimutatható."

Ne haragudj hogy kinevetlek, de térképet ne rajzoljak az asztrálsíkhoz véletlenül? :D:D
Jó a humoruk a szkeptikusoknak bírom nagyon. Mindent meg akarnak mérni.. amivel igazából semmi baj nincs, csak hogy idézzek egy nagymestertől "Az emberiségnek meg kell elégednie azzal, hogy sok bizonyítékot kizárólag szellemi eszközökkel lehet megszerezni".

"Egyértelmű mérési utasítás" helyett inkább a meditációt ajánlanám, amivel bár valószínűleg nem fogsz aurát látni (egy darabig biztos nem), és az energiákat sem, viszont érezni fogod őket és az is valami. Ez egy szellemi út amiről beszélgetünk (aura,mágia,szellemek stb.. ), nem fizikai ...ezt nem megmérni lehet, hanem megtapasztalni :) Sokan ezért nem beszélnek róla, legalábbis aki komolyabban veszi, mert egyrészt aki tudja hogy ezek vannak nem csak hiszi minek magyarázkodjon? Másrészt úgyis csak kinevetnék az éretlenek...

Aztán válaszolva ge3lan-nak is:

"Mit jelent az, hogy a fizikai világhoz tartozik egy rezgéstartomány amit a fizikai érzékszervek ill. műszerek még tudnak érzékelni? Ez az anyagban létrejövő hanghullámokat is jelenthetné, de te valami mást értesz ez alatt, ugye?"

Hát lehet, hogy hülyén fogalmaztam meg ha nem értetted akkor elég valószínű. Sry. Arra próbáltam utalni, hogy például egy átlagemberre azt szokták mondani hogy 16-20.000 Hz között hallja a hangokat kb., a fénynek is van egy olyan tartománya amit látsz, a többit a szem nem látja (mégis van!). Szal semmi misztikus dologra nem akartam utalni ezzel a mondattal. A lényeg h vannak dolgok amiket tudunk mérni, de ha lennének jobb műszereink akkor még magasabb rezgéseket is lehetne mérni...ugyanis hiába tudsz csak egy adott szinten mérni, a rezgések nem állnak meg ott hanem emelkednek tovább...remélem érthető vagyok.


Aztán lélek és szellem definíciója. Hát próbáljuk meg a lehetetlent :D

Sajnos képtelen vagyok egyenletekkel meg bonyolult képletekkel leírni a működésüket. Úgyhogy be kell érnetek újra azzal az ezoterikus maszlaggal amitől nyilván a falra másztok :D

Ahogy írtam a lélek és a szellem a test magasabb oktávjainak felel meg. Persze ez az oktávos dolog is csak egy hasonlat, de egyszerűen ilyen hasonlatok nélkül nagyon nehéz erről érthetően beszélni. A lényeg hogy a lélek valami sokkal finomabb anyagból van, mint a test. Itt már nem nagyon lehet atomokról meg ilyenekről beszélni, aki eljutott addig a fejlődésében, hogy ezeket lássa a "lelki szemeivel" az általában nem erre koncentrál. Szepes Mária úgy utalt az "ilyen anyag feletti" részecskékre mint "pszichonok" és "ideonok", de ehhez nem értek, akit érdekel utána nézhet.

Lényeg hogy olyan magas rezgésszinten rezegnek másodpercenként a "részecskéi" vagy akármi is építse fel, amire már azt mondjuk hogy ez már nem fizikai, mert ezt mérni/látni nem lehet fizikai eszközökkel, viszont aki VALÓBAN tisztánlátó (nem csak ilyen budapest tv-s kókler aki elszedi a pénzed) az képes látni ezt is. De mondom aki ezt látja nyilván nem vizsgálta meg hogy miből áll, különben is mivel tudta volna megvizsgálni :D

Egyszerűen nincs jobb példa erre mint az álom! Az álmában ugyanis az ember sokszor valóban az asztrálsíkon kószál (Bár hozzá kell tenni hogy általában nem az "igazi" asztrálsíkon, csak egy ilyen személyre szabott változatán, ahol általában viszonylag korlátlan hatalmad van, ellenben az "igazi" asztrálsíkkal amit tudatos mentál/asztrál vándorlással tapasztalhatsz meg, ezt viszont már nem tudod kényedre kedvedre alakítani mint a kis álmaidat). Lényeg hogy ha kíváncsi vagy milyen egy magasabb dimenzió gondolj az álmaidra. Ilyen egy magasabb rezgésszintű világ, a testedet általában könnyebnek érzed, sokan akik akiknek valamilyen betegségük van az álmaikban nyoma sincs, az időre se lehet azt mondani hogy "telik" mint itt. Pontosan ilyen az asztrálsík.

A lélekről bővebben:

A lélek az érzelmek központja. Igazából úgy érdemes elképzelni hogy a test egy edény, a lélek pedig a víz ami bele van töltve. Felveszi a test alakját. Ahogy már írtam az asztrálmatrica köti a testhez. Azok a bizonyos "csakrák" vagy energiaközpontok amikről sokat hallani manapság nem a fizikai testben vannak hanem a lélekben. Tehát anatómiailag nem mutatható ki logikusan. Viszont érezni lehet a forgó mozgásukat (így termelnek energiát-t). Hét fő energia központ helyezkedik el a a gerinc mentén. Ezeket energia pályák kötik össze, meridiánok. Ugyanúgy ahogy a vér áramlik az erekben, ugyanúgy áramlik az energia ezekben az energiapályákban. Természetesen oda-vissza kölcsönhatás van test-lélek-szellem között nem függetlenek. Ha az energiapályák félelem stressz hatására például eldugulnak, bizonyos szervek nem kapnak elég energiát mások többet kapnak, felborul az egyensúly és megjelenik a betegség. Nem véletlenül mondják, hogy a legtöbb betegség lelki eredetű. Meditációval és egyéb módokon meg lehet tisztítani az energia pályákat, de mondom ez nem olyan dolog amibe hinni kell, aki meditál ezeket a dolgokat ÉRZI és MEGTAPASZTALJA, órákat mesélhetek erről nektek úgyis csak mese lesz az egész....

Röviden ennyit a lélekről. A szellem pedig a gondolatvilággal van összefüggésbe.

A gondolatok a mentálvilágba léteznek nem az agyba keletkeznek. Mire felbukkan a kis fejecskédbe az már a több századik lépés, a legvégső. Először is ezek a gondolatok rezgés formájába a mentálsíkon élnek, mivel nincs ütközés ott és nincsenek fizikai korlátok a lehető legellentmondóbb gondolatok is egy "légtérben rezegnek", úgy érdemes elképzelni mint egy ilyen "gondalatteret" vagy mezőt. Mindegyik saját rezgéssel természetesen. Az hogy a kis fejedbe milyen gondolatok bukkannak fel attól függ mennyire érett a szellemed, magyarán attól függően hogy mennyire rezeg magasan a szellemed , fog fel ebből a gondolattérből gondolatokat. Az olyan gondolatok amik haraggal, dühvel, gyilkossággal, depresszióval kapcsolatosak nyilván alacsonyabb rezgésszintűek, a pozitív gondolatok amik boldogsággal, harmóniával, örömmel kapcsolatosak nyilván magasabbak. Tehát nem véletlenek az asszociációk, ha rosszkedved van nem véletlenül gondolsz rossz dolgokra. Hasonló rezgések a hasonló rezgésekhez illeszkednek. Lényeg, hogy miután megjelent a gondolat a szellemben szinte azonnal, hatással van a lélekre, és kiváltódik valamilyen érzelem, és csak a leges legutolsó fázisban a legvégén fordítódnak le ezek az impulzusok elektromagnetikus jelekké amiket az agy fel tud fogni. Tehát nem az agyban keletkeznek a gondolatok. De mielőtt megkérdeznétek...nem nincs "egyértelmű mérési utasításom" erre :D:D

Egyszerűen ezeket tapasztalat nélkül nem nagyon lehet értelmezni sajnos. Ezért nehéz mert mérni/bizonyítani nem nagyon lehet. De nem is a meggyőzés a célom azzal hogy ezt leírom csak úgy láttam hogy még az elméleti háttérrel sincsenek sokan tisztában hogy mit állít ez az oldal.

Ha van még kérdés kérdezzetek bátran. :)
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Aura

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.07.16. 18:16

@anonimus123 (21695):
Ez így egyszerre sokkkkk! Vegyük részleteiben. :idea:
Egy valami szokott igazán zavarni az ilyen "hívők" vs. "nem hívők" típusú vitáknál. Míg egy ezoterikus ember vagy keresztény ember ismeri saját vallása hátterét addig a materialista/ateista ember legtöbb esetben tapasztalataim szerint nem ismeri a saját vallásának hátterét ill. szabályait

Elmondanád, hogy mi a "saját vallás háttere" és "szabálya"?
Olyan mint " materialista/ateista" ember nem létezik. Összemosod a dolgokat.
Dobálózunk itt "korona kisüléssel" meg ilyenekkel mikor a legtöbb embernek itt maximum a középiskolai ismeretei szolgáltatják a fizikai hátteret, akkor se figyelt oda a legtöbbje az órán kb. (Tisztelet a kivételnek!!).
Egyetértünk. Pont ezt használják ki az ilyen auralátók, szélhámosok...stb.
A másik dolog, ami szintén zavaró, hogy szkeptikus emberek itt úgy vitatkoznak az Auráról, hogy a legtöbben utána se olvastak a témának, hátterének csak simán kritizálna, mert az milyen jó.
Szerinted ha "utánaolvasnak" akkor elhiszik? :o
Most abbahagyom, mert az ORF2 Tv-ben egy általam nagyon tisztelt ember, Otto von Habsburg gyászceremóniáját nézem.
0 x

anonimus123
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.07.16. 13:44

Aura

Hozzászólás Szerző: anonimus123 » 2011.07.16. 18:18

Amúgy köszi Gyuszi a szavaidat, neked is respekt és tisztelet tesó :D
0 x

anonimus123
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.07.16. 13:44

Aura

Hozzászólás Szerző: anonimus123 » 2011.07.16. 18:26

Dorka11 szerencsére röviden tudok válaszolni a kérdéseidre:

"saját vallás hátterén" annyit értettem, hogy például egy "hithű" keresztény kívülről vágja a bibliát szinte (már aki...mielőtt belekötnél ), egy zsidó a talmutot fújja kívülről, én például ezoterikával kapcsolatban olvastam sok mindent (én ezeket "vágom"), te hány fizika könyvvel ismerkedtél életed során? :)


"Szerinted ha "utánaolvasnak" akkor elhiszik?"

Erre már válaszoltam. Írtam hogy azért írtam le ezeket hogy egyáltalán tudják miről vitatkoznak....
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Aura

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.07.16. 18:38

Kedves anonimus!

Nagyszerű ez a bejegyzés is. Köszönjük! :)

Mivel látom, hogy hitben gazdag, a fényt erősítő fórumtaggal van dolgunk, az aura kapcsán én a szeretetről (amely a tiszta aura alapfeltétele) próbálnék még 1-2 gondolatot beírni:

Amint elhagyjuk a szülőcsatornát, és belépünk ebbe a világba, mindjárt azzal kezdjük, hogy nekikeseredve küzdünk a lélegzetért.

Sokan úgy is élik le egész életüket, hogy mindvégig folytatják ezt a küzdelmet, magányosan, szeretetlenül.
Túl gyakran vesz rajtunk erőt a félelem.
Félünk a betegségtől és a haláltól, félünk Istentől, félünk még attól is, hogy folytassuk tovább az életünket. És sokan hagyják el úgy a világot, ahogy megérkeztek: nekikeseredve küzdenek a lélegzetért.

Én hiszek abban, hogy másképp is lehet szemlélni az életet: úgy, hogy szeretetben, békében és félelem nélkül járhassunk a világban. Ehhez nincs szükség külső csaták megvívására, csak arra, hogy gyógyítsuk meg önmagunkat.
Ezt a folyamatot Dr. Gerald G. Jampolsky tanítása szerint „attitüdinális gyógyítás”-nak nevezem, mert belső és alapvetően tudati természetű.

Hiszem, hogy helyesen alkalmazva mindenki számára lehetővé teszi, hogy a körülményektől függetlenül élvezze minden pillanat örömét, harmóniáját, és megkezdje utazását a szeretet és a reménység útján.

Azt tudjuk, hogy az elmét át lehet programozni. Ez a tény a szabadságunkat rejti magában.
Mindegy, milyen sokszor éltünk vissza vele mostanáig; az elmét pozitív módon is fel lehet használni, méghozzá minden képzeletet messze meghaladó módon.

Igaz, hogy az átprogramozás előtt úgy érezhetjük, elménk szorosan lezárt rekeszekből áll.
Érezzük a lehetőségeket, de ezek „zárt ajtók mögött” rejlenek. Ezek a rekeszek voltaképpen gyógyításra váró attitűdök, és mivel mi magunk választottuk őket, következésképpen megváltoztathatók.
Minden apró változtatással felpattan egy újabb „ajtó”.

Eleinte úgy érezzük, csapdába estünk, képtelenek vagyunk kiszabadulni önnön korlátaink közül, de ahogy mind több terméketlen, segíteni képtelen attitűdöt vetünk félre, annál világosabban látjuk, hogy elménket egyáltalán nem kell rekeszekre osztani.
Minden lehetőségünk mindig elérhető volt, hiszen elménk egységes és oszthatatlan.

Boldogságunknak csak olyan korlátok állhatnak útjába, amit mi magunk állítunk oda...

Tisztelettell: Gyuszi
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Aura

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.07.16. 19:05

@anonimus123 (21708):
"saját vallás hátterén" annyit értettem, hogy például egy "hithű" keresztény kívülről vágja a bibliát szinte (már aki...mielőtt belekötnél ), egy zsidó a talmutot fújja kívülről, én például ezoterikával kapcsolatban olvastam sok mindent (én ezeket "vágom"), te hány fizika könyvvel ismerkedtél életed során? :)
Először is; A fizika az nem vallás. A fizikát nem érdekli sem a keresztény, sem a zsidó, sem az ezoterikus nézet. A fizika az egy tudomány.
Ezért érdekes, hogy bezuhansz ide, és az első tagtól számonkéred a fizikával kapcsolatos ismereteket. :o :?:
0 x

anonimus123
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.07.16. 13:44

Aura

Hozzászólás Szerző: anonimus123 » 2011.07.16. 19:18

Egy materialistának bizony a tudomány a vallása :) Ő ebben hisz.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Aura

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.07.16. 20:53

@anonimus123 (21711):
Szerinted. A tudomány eredményét ki lehet fejezni számokban. Mérhető egységekben......stb
Mi a hit mértékegysége?
Mi azt aura mértékegysége?
Mi az aurarezgés mértékegysége?
Miért, mikor, hogyan kell éreznem azt amit érezni akarok..........?????????????????
0 x

anonimus123
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.07.16. 13:44

Aura

Hozzászólás Szerző: anonimus123 » 2011.07.16. 21:24

"Miért, mikor, hogyan kell éreznem azt amit érezni akarok..........?????????????????"

Ez a legjobb :D

Gondolom még az Istent is beráncigálnád egy laboratóriumba és megmérnéd ha tehetnéd :D

Értsük már meg, hogy azért, mert nem mérhető valami attól még ez nem zárja ki a létezését...Régen nem tudták mérni az elektromosságot mégis létezett. Sőt régen az volt a tudomány, hogy a Föld lapos...sajnos vannak akik ma is ezt próbálják bizonygatni (mármint átvitt értelembe egyesek kedvéért)...
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Aura

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.07.16. 21:44

@anonimus123 (21716):
Gondolom még az Istent is beráncigálnád egy laboratóriumba és megmérnéd ha tehetnéd :D
Ha bemutatnád nekem....
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Aura

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.07.16. 21:48

@anonimus123 (21716):
Értsük már meg, hogy azért, mert nem mérhető valami attól még ez nem zárja ki a létezését
Akkor honnan tudjuk , hogy létezik? Mert ugye nem tapintható, nem látható, nem szagolható, nem hallható, nem érzékelhető, ............
Most akkor mi van? Vonnyam kia zoxigént? 8-)
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Aura

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2011.07.16. 21:54

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.21. 20:55-kor.
0 x

anonimus123
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.07.16. 13:44

Aura

Hozzászólás Szerző: anonimus123 » 2011.07.16. 21:57

Figyelj, vannak dolgok amik fizikai műszerekkel vagy érzékszervekkel nem tapasztalhatók meg. De szerencsére te nem csak egy darab hús vagy (bár ahogy látom te annak tartod magad :)). Nyilván a lelki/szellemi dolgok megtapasztalásához a legmegfelelőbbek a lelki/szellemi eszközök nem gondolod? :) Amíg ezekre nem vagy tudatos addig nem is fogsz semmit látni/tapasztalni....
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Aura

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2011.07.16. 21:58

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.21. 20:54-kor.
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

Aura

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2011.07.16. 22:20

@anonimus123 (21705):
A hang a levegő (vagy a víz, stb közeg) rezgése.
A fény az elektromágneses tér rezgése.
Szerinted honnan tudjuk, hogy vannak nem hallható hangok és nem látható fények?

A test rezgése az micsoda? Hogyan rezeg? A molekulák, a szövetek rezegnek?
0 x

anonimus123
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.07.16. 13:44

Aura

Hozzászólás Szerző: anonimus123 » 2011.07.16. 22:57

"A test rezgése az micsoda? Hogyan rezeg? A molekulák, a szövetek rezegnek?"

Minden rezeg igazából. De nyilván a testet szövetek alkotják,amiket atomok építenek fel, amik rezegnek...Ehhez nem kell aurát látni hogy ezt tudd szerintem :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.16. 22:58

@solarboat (21721): Figyeld a blogot jövő héten! :geek:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.16. 23:01

@anonimus123 (21705): Bocsi, de ez az ezoterikus maszlag ezen a fórumon nem menő :mrgreen:
0 x

anonimus123
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.07.16. 13:44

Aura

Hozzászólás Szerző: anonimus123 » 2011.07.16. 23:25

Hát én reménykedtem benne, hogy ez a szkeptikus fórum valahol azért egy vitafórumot takar. Ha a szkeptikus fórum azt jelenti, hogy olyat szabad csak írni ami a szkeptikusok kis egójának emészthető és szimpatikus akkor tényleg rossz helyen írkálok :D

Amúgy te számítasz itt "menőnek"? :D
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.16. 23:33

@anonimus123 (21728):
Hát ha vitatkozni akarsz, akkor tegyél valami jól körülhatárolható, értelmes állítást. Az, hogy valaki betoppan és idezúdít három mázsa agyament New Age-es maszlagot, nem nagyon szolgáltat alapot a vitára :mrgreen:
0 x

anonimus123
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.07.16. 13:44

Aura

Hozzászólás Szerző: anonimus123 » 2011.07.16. 23:36

Hát figyelj értem én, hogy ez nálatok "nem menő", csak azt nem értem, hogy miért nyittok fórumot olyan témáknak amik felétek "nem menők"? :D Hiszen akkor neked nyilván az aura is New Ages maszlag. Tehát szerettek "nem menő" dolgokról beszélgetni (csak hogy menőnek érezzétek magatokat)? :D Na erre varrjál gombot... :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.16. 23:40

@anonimus123 (21730): Sajnos te nem az auráról írtál, hanem összehordtál tücsköt-bogarat a lélek finomságától kezdve az asztrálsíkon keresztül a csakrákig és a rezgésekig. Ezt a szószt nem nyeljük be. :ugeek:
0 x

anonimus123
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.07.16. 13:44

Aura

Hozzászólás Szerző: anonimus123 » 2011.07.16. 23:46

Hát mint írtam az aura önmagában értelmezhetetlen ezek nélkül a fogalmak nélkül. Próbáltam egy kis betekintést nyújtani abba mit is takar az ezoterikus felfogás, ezáltal könnyebb megérteni mit is ért egy ezoterikus az aura alatt. Ha nem ismered mit állít a másik oldal (és nem is akarod!), akkor minek diskuráltok az auráról? Csak azért, hogy elmondhassátok egymás között mekkora hülyeség amit nem is ismertek és hogy jól vállba veregessétek egymást? :D
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.16. 23:59

@anonimus123 (21732): Először talán be kéne bizonyítani, hogy egyáltalán létezik. Majd utána jöhet a süket duma az asztrálsíkokról. :!:
0 x

anonimus123
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.07.16. 13:44

Aura

Hozzászólás Szerző: anonimus123 » 2011.07.17. 00:06

Először talán ki kéne próbálni amit írtam feljebb. :!:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Aura

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.17. 00:08

@anonimus123 (21735): Ja, a közismert optikai csalódás előidézése? Azzal nincs probléma. És mit is bizonyít az? Hogy elfáradnak a fényreceptorok és olyasmit látsz, ami nincs ott?
0 x

anonimus123
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.07.16. 13:44

Aura

Hozzászólás Szerző: anonimus123 » 2011.07.17. 00:10

Be tudod bizonyítani egyértelműen, hogy nincs ott? :) Amúgy meg, mint írtam a fizikai szemet nem erre találták ki...

Bocs rosszul írtam: Javasolj kérlek egy egyértelmű mérési utasítást ami egyértelműen bizonyítja, hogy nem létezik az aura. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anonimus123 2011.07.17. 00:12-kor.
0 x

Válasz küldése