Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Szabályzat, jogi nyilatkozat, javaslatok
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.27. 12:20

Ügyrendi kérdés gyötör. Nem túl rég olvasom a szkeptikus fórumot, de azt hiszem kaptam már elég mintát az életéből ahhoz, hogy meg merjem kockáztatni: az aktivitás túlnyomó részét trollok fáradhatatlan ámokfutása és a higgadt leszerelésükre tett igyekezet tölti ki. Lehet persze vitatkozni azon, hogy ki a troll, de emitt én beérem azzal az egyszerű jellemzéssel, hogy konszenzus alakult ki (melynek a fórum működtetői és alapító is részesei), hogy az illető téveszméket kerget, rendszeresen mellébeszél, kitér a tisztázási szándék elől és jellemzően tévedhetetlennek tartja magát, az égbekiáltó és a piszlicsáré tévedéseit egyaránt védelmezi tűzön-vízen át.

A kérdés pedig az, hogy mire fel van ekkora tolerancia velük szemben? Tudom, hogy a kitiltás kellemetlenül csengő szó, dehát mégiscsak megfontolandó, hogy célja-e a fórumnak központi szerepet szánni ezen buggyant trollkodásához, vagy lenne esetleg mód a távollétükben érdemi vitákra is? Talán ez valamiféle naiv pedagógiai szándék, hogy ne érezzék magukat kitaszítottnak, itt "beszélhessenek róla"? Vagy a szkeptikus fórumnak pont az a célja, hogy idevonzza és itt cincálja ki a téveszmék szószólóit? Ez jól hangzik, de láthatólag teljesen eredménytelen a küzdelem. Nincsenek konklúziók, csak végeláthatatlan perpatvar. Netalán ez így, mint a fórum egésze kellene, hogy például szolgáljon az idelátogatónak ("olvastam 2 hónapig, rájöttem, hogy az effajta vak hittel megáldott emberekkel lehetetlen az érdemi párbeszéd, ezek után elkerülöm őket - ezt a felismerést adta számomra a fórum, köszönöm, ide sem jövök többet")?

Nem vitát akarok gerjeszteni, őszintén szeretném látni a fórum célját, irányelveit és/vagy pedagógiai beállítottságát ezen vonatkozásban.
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2011.07.27. 12:36

@mimindannyian (22863):
Rövidesen változik a szabályzat, amiben megpróbáljuk kezelni ezeket.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.27. 12:44

@Tamási Jocó (22865):Kösz, ez mindenesetre bíztató!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.27. 13:28

@mimindannyian (22863):
Vagy a szkeptikus fórumnak pont az a célja, hogy idevonzza és itt cincálja ki a téveszmék szószólóit? Ez jól hangzik, de láthatólag teljesen eredménytelen a küzdelem. Nincsenek konklúziók, csak végeláthatatlan perpatvar.
A kérdésnek nem kéne ennyire bonyolultnak és nehéznek lennie.Vagy mondjam inkább úgy,hogy a feladatnak?
...
Mert ugyebár ezt a fórumot üzemelteti valaki/valami.Világosan le kell fektetni a célkitűzést és aköré építeni fel a szabályzatot.Mert ugyebár az üzemeltető a célkitűzésének megfelelő haszonszerzésre jogosult teljes mértékben.Vagyis:ami építi a céljait,megtartani,ami rombolja,kivágni a hóra.
Mondok egy példát:
http://drinfo.hu/forum/forum.php
Ennek a fórumnak teljes célkitűzése a betegek érdeke,ami kimerül a normoglikémiával bőségesen fűszerezett kitűnő HbA1c elérésében.Legalábbis az üzemeltető részéről,ezenfelül a tagok nagyon szeretik egymást,stb...Egy ilyen helyre,ha betéved egy gyuszi féle ember,az első hozzászólása után röpül,ha hozzászólása totál gáz,vagy érdemben senki nem tudott fellépni ellene,akkor az is törlésre kerül.Mert teljesen szembemegy a fórum célkitűzésével.
Szóval...ide lehet rángatni hülyeségeket,hogy jól szétszedje mindenki,amivel tudja,ki-ki a tehetségéhez mérten hozzátegyen és mondjuk egy jó esetben ennek mindenki örül,nem a másik hsz-t kritizálja,vagy nézi le az illetőt és szól be,noha egy oldaliak...és akkor azt mondjuk,ez lehet például egy érthető célkitűzés,de az,hogy a gyuszi félék,következménymentesen ömlengő hsz-ekkel ingyen reklámfelületet kapnak,az szerintem a ló túloldala...
Hát már persze én szerintem...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.27. 14:08

@Rétike (22873):
Egyetértek. A topic nyitása előtt keresgélte valamiféle alapszabályzatot, mint ami cégek weboldalán a hangzatos "küldetés" link alatt szokott lenni, de nem találtam.
Nem mondom, hogy micsoda hiba, elvégre ha én indítanék egy fórumot efféle vitás kérdésekben, nem biztos, hogy egyből meg tudnám fogalmazni mi vele a célom, mit fogok jó és rossz iránynak tartani. De ez a fórum nem ma született. Azóta már gyűltek tapasztalatok, igazán jó lenne ezeket deklarált formában rögzíteni. Értelmes emberek ki merik mondani a kimondatlan szabályokat is, és akkor nincs félreértés, nincs szélmalomharc.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.27. 14:14

@mimindannyian (22876): Ez azt jelenti, hogy nem ismered a fórumszabályzatot?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.27. 15:13

@Szilágyi András (22877):
Szilágyi András írta:Ez azt jelenti, hogy nem ismered a fórumszabályzatot?
Amennyiben erre gondolsz, akkor nem azt jelenti. Én viszont a "küldetés" címszóhoz nem efféle technikai menetrendet társítanék, hanem olyat, mely szól arról, hogy miről szól a fórum. Ebben csak az az egy mondat szerepel, hogy "azért jött létre, hogy lehetőséget adjon a tudományos szkepticizmus határain belüli véleménycserére, a hozzászólók véleményének megismerésére.". Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de szerintem ez roppant lakonikus leírás, ha akarom, akkor ebbe minden belefér, ha másképp akarom, akkor viszont ezen topic sem.
Én pont arra vonatkozóan fürkésztem, hogy rá tudok-e belőle jönni, vajon a patológiás személyiségek valami nagyívű cél szent zászlaja alatt vannak felkarolva és trollként etetve, vagy esetleg csak idő/energia nincs rá eljárni velük szemben és érdemi vitákat indukálni. Ám nem leltem efféle eligazítást. Meg is kérdeztem emitt, hogy mi a jelenség oka, mire válaszul elhangzott, hogy lesz ez másképp! De vajon hogy és mikor, és milyen irányelvek mentén?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.27. 15:39

@mimindannyian (22891): Csak jelzem, hogy amikor az egyik trollnak minősített fórumtagot korlátozás alá helyeztük, akkor napokig teljesen kihalt volt a fórum, pedig előtte pörgött, mint a motolla.
Szépen ki lehet tiltani mindenkit, aki nem tetszik nekünk, és akkor kapunk egy töküres fórumot, ahova senki se jár.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.27. 15:50

@Szilágyi András (22905):Na, ez értékes megjegyzés, erre már utaltam is egy OFF-ban valahol. De szerintem ez közel sem ilyen egyszerű hatásmechanizmus.

Először is, ha egy témát az fűt, hogy egy idiótát próbálnak sokan egyenesbe rakni, akkor azért a topic-ért nem kár, ha kihal. Vagy szerinted érték a hasztalan szócséplés? Lehet értéknek tekinteni, ezt pl. jó lenne rögzíteni a fórum szabályzatában. Ebben az esetben gondolkodóba esnék, hogy mit keresek itt. El nem mennék, de lehet, hogy egész másként közelítenék a hely szelleméhez :).

Másodszor pedig nagy különbség van aközött, aki az érdemi vita alapfeltételét nem teljesíti, s ezért nem tetszik, és aközött, akinek a véleménye más, mint az enyém, azért nem tetszik. Az utóbbival szívesen vitázom, igyekszem megérteni a gondolkodását, és valószínűleg ő is az enyémet. Az előbbi viszont csak pszichológiai esettanulmánynak alkalmas, a topic témájához valószínűleg semmit sem ad hozzá.

Harmadszor még az sem mellékes, hogy egy dinamikus rendszer hogyan válaszol egy eseményre rövid és hosszú távon. Lehet, hogy egy troll kitiltása hirtelen néma vigyázállásra késztet mindenkit, ám ez nem jelenti, hogy ezen állapot állandósul. Könnyen lehet, hogy tartalmasabb, új mederben éled újjá a diskurzus. Én vagyok annyira optimista, hogy ezt reméljem, de ha azt mondod, hogy ez "az ember, mint lény" esetén elképzelhetetlen, hát elgondolkozok, hogy meddig maradjak optimista, avagy hány pofon kellene még, hogy ezt belássam. :)
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.07.27. 17:52

@Szilágyi András (22905):

Látod András, ebben most tökéletesen egyetértünk! :)
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.07.27. 20:08

A közönség szavazatai alapján leginkább trollkodók kaphatnának szép zöld TROLL címkét a nevük alá, úgy mint a szkeptikus társaság tagjai az SZ.T. Tag logót. Az idetévedő új emberek rögtön láthatnák hogy ki az akit nem kell komolyan venni.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.07.27. 20:47

@sajnos_kacat (22928): Vagy ha nem is az, hogy troll, de valamilyen nem sértő figyelmeztetés lehetne.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.07.27. 21:29

@Szilágyi András (22905):

Igazad van!
Én elégtételt érzek amikor a trollokat szembesítjük valótlan, és minden alapot nélkülöző állításaikkal.
OFF
Bevallom, hogy néha még szórakoztat is
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.27. 23:47

@Dorka11 (22931):
Te már láttad valaha, hogy egy trollt meghatott egy ellenérv??? És pont, hogy sosem érzem, hogy bármi eredménye lenne a jószándékú kiigazításnak. Annyi maximum az eredmény, hogy nem marad ott a téma végén egy marhaság zárszónak, hanem van folytatás, van egy tisztázó megjegyzés... reményeink szerint... ám aztán azt megtorpedózza újra a troll, és innentől indul a végtelen történet. Ebben én semmi felemelőt nem látok, csak egy kimerítő, elcsigázó, fárasztó, rosszízű, botor szélmalomharcot - amiben persze nem kötelező részt venni, ahhoz is hozzá lehet szokni, ha az ember ajtaja elé piszkítanak minden nap, de van akiben ott ez a "rossz beütés", hogy megpróbál rendet tenni. Lehet erre a reakció az, költözz el ilyen helyről, de lehet az is, hogy akkor csináljunk egy kerítést. Ez igazából a kérdés, hogy itt melyik megoldás felé hajlanak a működtetők.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.07.28. 06:01

Én teljesen egyetértek "mimindannyian" törekvésével. Én csak a saját példámat tudom megemlíteni hogy akkor kezdtem leszokni itt a fórumozásról mikor nem láttam mást, csak hogy Osamuka minden topikot teleszemetel az idiótaságaival, a többiek meg győzködik - győzködik mintha bármi haszna lenne.. Néha levonják a konklúziót hogy talán az lenne a jó ha mindenki tiltóra tenné, de mikor 1 ember is nem bírja megállni a hülyeségek lereagálást, és vissza ír neki... olyankor kezdődik az egész előröl. Na és eztán idejön valami ember, aki ténylegesen hasznos vitákat szeretne olvasni valamilyen témakörről, és nem lát mást mint azt, hogy 20 ember győzköd egy h*lyét, az érvelés, illetve vita szabályairól, menetértől stb...

Véleményem szerint hosszútávon kifizetődő lenne a trollkodók kitíltása, hogy érdemi viták folyhassanak. Ha meg fontos a weboldalnak a nézettségi statisztika, akkor lehet csinálni egy "Dühöngő szektort" a fórum kategóriákban, ahol kedvükre trollkodhatnak, nyithatnak topikot, és bárki le is állhatna velük vitázni ha túl sok szabadideje van...

Nem?
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.07.28. 07:39

Kedves trollozó szkeptikusok!

Mi, az Istenben is hívő és az univerzumi rendet és egyensúlyt csodának tekintő fórumtagok, akik valamikor szintén közétek tartoztunk, most már a világra nyitott(abb)an nézünk.
Az ilyenfajtára mondják mostanában, hogy kulturális kreatív emberek csoportja, akik érzik és tudják, hogy ezen a kék bolygón nem mennek a dolgok úgy, ahogy azt a kiegyensúlyozott ÉLET megköveteli.
Érdekes, hogy bármennyire is bosszant bennünket az, hogy egyáltalán nem hallgattok meg, nem akarjuk a hozzátok nagyon közelálló, már-már primitív módon visszaadni Nektek a gúnyolódást soha.
Ez a trollozás is sértő, ám legyen, hiszen mindenkit a vislekedése minősít és ezért lelke rajta minden szkeptikusnak.

Nagyon sok forrást teszünk fel ide linkek vagy könyvek formájában, de Ti ezeket nemhogy figyelembe nem veszitek, hanem egyenesen abnormálisnak tartjátok, mert eltér az általatok eddig tanult és elsajátított tudományos megközelítéstől.
Látom, hogy számotokra nagyon nehéz vagy hamarább lehetetlen lenyelni a "másságot", sőt azt az igazságot sem, amely nem az embertől függ.

A mostani, a természet(es)hez és az egyszerű(bb), belülről letisztult - és nem a habzsoló és csak egyszer élünk stílusú élethez - józan élethez már jóval közelebb álló tudásnak is köszönhetjük, hogy másképp gondolkodva előbbre jutottunk annál, mint sem csak az anyagi síkon érzékeljünk történéseket.
Akik ily módon "ébredtünk fel", lényegében mindnyájan felső végzettségű (akár még 2-3 diplomával is rendelkező) személyek vagyunk és a MAGASABB RENDŰ INTELLIGENCIA jelenlétét ehhez a Földön folyó csodás élethez megtapasztaltuk nem is egyszer. A Rezgés és Vonzás törvényét az élhető(bb), boldog(abb) (mert hát ha tagadjátok, ha nem, Ti is a boldogságot keresitek és szeretnétek megtalálni), az ész és szív szimbiózisában zajló élethez felfedeztük és megértettük.
Erre mindenkinek saját magának lehet csak "ráérezni ott legbelül", hiszen a világ csak belülről változhat meg.

Ehhez kívánok Nektek az einsteni racionális, tudatos gondolkodás mellé olyan meleg szivet, amilyen ennek a nagy tudósnak is volt az élete vége felé és akire itt is oly gyakran hivatkoztok.
Olyan szívet, mint amilyen a másik híres Albertnek, az őserdő orvosának tartott Albert Schweitzernek volt egész életén keresztül. Erre biztatlak Benneteket, hiszen nincs veszve a számotokra sem semmi....

Nem szeretnék tovább fölösleges vitába keveredni senkivel olyasmiről, ami számomra már bizonyított és magától értetődő: az öngyógyulásról, szelíd öngyógyításról, tiszteletről, szeretetről, megértésről, pozitív gondolkodásról, Isten létezéséről, barátságról és bizalomról, mint pozitív érzésekről és jelenségekről.

Nem akarok részt venni abban, hogy trollnak vagy h.lyének nevezzenek olyanok, akik gyűlölködve kiosztanak engem mindig, amikor kifejtem a véleményemet ezen a fórumon és közben nem akarják tudomásul venni és nem érzik, hogy az igazságot akarom előttük feltárni.
Ha magatoktól nem jöttök rá arra kedves szkeptikusok, hogy mit képviseltek, itt egyetlen egy kulturális kreatív egyén sem fog rajtatok segíteni.
Sajnálattal közlöm tehát Veletek, hogy nekem személyesen elegem lett ebből, az én szempontomból szintén értelmetlen szélmalom harcból.

Jó fórumozást!

Tisztelettel: Gyuszi
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.07.28. 09:05

@Gyuszi (22956):
Nem akarok részt venni abban, hogy trollnak vagy h.lyének nevezzenek olyanok, akik gyűlölködve kiosztanak engem mindig, amikor kifejtem a véleményemet ezen a fórumon és közben nem akarják tudomásul venni és nem érzik, hogy az igazságot akarom előttük feltárni.
Te fenntartod annak a lehetőségét, hogy esetleg tévedhetsz? Nekem nem úgy tűnik.
Nagyon sok forrást teszünk fel ide linkek vagy könyvek formájában, de Ti ezeket nemhogy figyelembe nem veszitek, hanem egyenesen abnormálisnak tartjátok, mert eltér az általatok eddig tanult és elsajátított tudományos megközelítéstől.
Nem igaz. Az általatok linkelt források semmi újat nem tartalmaznak. Az ott felsorolt érveket már nagyon régóta ismerik a szkeptikusok és kicsit unalmas mindig ugyanarra reagálni. Ehelyett nektek kellene szkeptikusabban hozzáállni a forrásaitokhoz és rendesen utánanézni annak, hogy tényleg úgy vannak-e a dolgok, ahogyan azok azt állítják.
A Rezgés és Vonzás törvényét az élhető(bb), boldoga(bb) (mert hát ha tagadjátok, ha nem, Ti is a boldogságot keresitek és szeretnétek megtalálni), az ész és szív szimbiózisában zajló élethez felfedeztük és megértettük.
Ha ennyire értitek ezeket a "törvényeket", akkor hogy lehet az, hogy képtelenek vagytok válaszolni a kellemetlenebb kérdésekre ezekkel kapcsolatban? Ilyenkor nem tudom elképzelni, hogy hogyan működtök. Mert felteszem elolvasod ezeket a kérdéseket is, de aztán mi történik? Kizárod azokat, vagy elfelejted és visszatérsz a vak hithez? Nem gondolkozol el azon, hogy ha nem tudsz elfogadható választ adni ezekre a kérdésekre, akkor ott valami gond lehet? Egy kis olvasnivaló.

Más:

Nem szerencsés szerintem a troll elnevezés, mert a troll szerintem olyasvalakit jelent, aki direkt szórakozik velünk, direkt írja le ugyanazokat a hülyeségeket ezredjére is és mindeközben röhög az idegeskedő reakciónkon és nagyon is tisztában van azzal amit csinál. Itt inkább egyfajta fanatizmussal állunk szemben; ezek az emberek 100%-ig komolyan gondolják amit mondanak. Ilyen fanatikusok a JREF fórumán is vannak például és ha nem szegnek meg semmilyen szabályt, akkor nem bannolják őket. Nézzétek meg például ezt a topicot. A létrehozója hihetetlenül alacsony színvonalú posztokat küld, nem reagál az amúgy eleinte türelmes és pontos válaszokra, mégsem szeg meg ezzel semmilyen szabályt, ezért nem fogják kitiltani sose. Egy másik fórumon van egy szabály, amely rögzíti, hogy a hozzászólásoknak el kell érni egy minőségi színvonalat. Itt rendszeresen tiltanak ki emberek "low post quality" indoklással. Erről a fórumról pl. osamuka már rég bannolva lenne.
Bevallom én például soha egyetlen fórumon sem tettem senkit tiltólistára, egészen addig, amíg osamuka meg nem jelent. Ő például annyira nem tesz hozzá semmit egyetlen beszélgetéshez se, hogy az valami hihetetlen. Nem reagál normálisan a kérdésekre. Stb. Kérdés, hogy ezzel megszegi-e a szabályzatot és nekem úgy tűnik, hogy nem.
Igazából tényleg az a kérdés, hogy milyen irányba menjünk el. Szerintem ha "philosophyforums" irányba indulunk, akkor mindenképpen kellene egy offtopic fórumrész is, amit furcsállok is néha, hogy nincs.
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2011.07.28. 09:39

Zsolesz14 írta:...ha nem szegnek meg semmilyen szabályt, akkor nem bannolják őket....A létrehozója hihetetlenül alacsony színvonalú posztokat küld, nem reagál az amúgy eleinte türelmes és pontos válaszokra, mégsem szeg meg ezzel semmilyen szabályt, ezért nem fogják kitiltani sose.
Egy másik fórumon van egy szabály, amely rögzíti, hogy a hozzászólásoknak el kell érni egy minőségi színvonalat. Itt rendszeresen tiltanak ki emberek "low post quality" indoklással. Erről a fórumról pl. osamuka már rég bannolva lenne.
Elgondolkodtató amit leírtál... eddig nekem is más volt a véleményem, de kezdek egyetérteni.

Két ötletem volna. Egyik-másik vagy mindkettő bevezethető
- egy új fórumblokk nyitása amit mindenki láthat, de csak kiemeltek írhatnak.
- reputation point rendszer bevezetése, ahol a hozzászólásokat lehet pontozni, illetve így a felhasználó pontjaiból lehet következtetni annak komolyságára.

A kettő ott köthető össze, hogy pl. 100 pont után felvételt nyer a másik blokkba.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.28. 10:39

@Zsolesz14 (22957):Igazad van, a fanatikus szó jobban passzol. Többüknél nem tapasztalható szándékos bosszantás, csak annyira zárt a gondolkodásuk, hogy egy más világban élnek, amit elhagyni a "világért sem" hagynának el, még egy pillanatra sem, hogy külső nézőpontból lássák magukat.

A "low post quality" intézménye tetszik, de persze ez megint aktív moderátori munkát igényel. Egy fórumon, ahol ezrével vannak tagok sokat ki lehet szűrni, ha csak 4-5 hülyeséget ír be. De itt kevesebb a tag, és azok hozzászólása különböző eloszlást mutat. Osakuma nem kérdéses. De pl. Gézoonál nekem post qualityvel lenne gondom, mert olykor "csak" annyi a hibája, hogy egy kitevővel többet vagy kevesebbet mond :), ott inkább érzek trollkodást, mert kizárt, hogy ne lássa be, hogy pl. a "pár" szó nem éppen alkalmas a 1023 megjelölésére :).
Magyarán a low quality elbírálás itt szerintem nem lenne hatékony szűrő (és persze mindig vita tárgya lehet, milyen színvonal a már megfelelő, és ha az enyém nem az, akkor x.y.-é miért, ő sem ír különbeket, stb.), de nincs ellenemre nekem sem. De jellemzően nem a fanatikusokat szűri ki, mert ők lehetnek nagyon cizellált gondolkodásúak, ám a magatartásuk, a kulturált vitára való képtelenségük kerékkötő.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.28. 10:42

@Tamási Jocó (22958):
Két ötletem volna. Egyik-másik vagy mindkettő bevezethető
- egy új fórumblokk nyitása amit mindenki láthat, de csak kiemeltek írhatnak.
- reputation point rendszer bevezetése, ahol a hozzászólásokat lehet pontozni, illetve így a felhasználó pontjaiból lehet következtetni annak komolyságára.

A kettő ott köthető össze, hogy pl. 100 pont után felvételt nyer a másik blokkba.
Tökéletes. Bármelyik megvalósulását üdvözölném. A kettő együtt a legjobb, de bármelyik magában is már sokat segít.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.28. 10:46

@mimindannyian (22960):
Többüknél nem tapasztalható szándékos bosszantás
Ez megdől ott azon a ponton,amikor elkezdenek más topikokba offoló üzeneteket írni...Nézd csak végig,mivel szemetel most épp az osamuka-gyuszi páros mindenhol!Ez nem ütközik szabályba?Legyen!De akkor mi van a fórum célkitűzésével?Azt sem üti?

Jocó javaslatára az a megoldás,amit írtál a másik (használattal kapcsolatos) topikba.Bevallom én ezt így végig sem gondoltam,amikor a kis javaslatot tettem.Nálam csak annyi volt,hogy vannak hsz-ek,amik kiemelten tetszenek,de nagyon klasszul továbbszőtted.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.28. 10:56

@Rétike (22965):
Többüknél nem tapasztalható szándékos bosszantás
Ez megdől ott azon a ponton,amikor elkezdenek más topikokba offoló üzeneteket írni...
Igen. Most kapásból nem tudnék olyat megnevezni, aki érezhetően jószándékú, csak "elveszett lélek", ezt a kategóriát csak az optimizmusom és az ártatlanság vélelme/reménye hozta világra :).

A "mindenhova odapiszkító" felhasználókkal addig nem lenne gondom, amíg csak felismerik, hogy a világmegváltó nézeteik az adott témában is relevánsak, és ezt tudatják. Tudassák! Bárcsak minden nap új megvilágosodásra tudnék ébredni! A baj csak az, ha ezt fanatikusan kezdik védeni és ellehetetlenítik az eredeti téma tárgyalását - formálisan odakapcsolódó tematikájú hozzászólással, ám kezelhetetlen magatartással.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.28. 11:11

Én a pontozós, like/dislike rendszerben nem hiszek. Ugyanis az emberek nem aszerint fognak fel- vagy lepontozni egy posztot, hogy milyen a minősége, hanem hogy egyetértenek-e vele vagy nem. Így a többségi vélemény automatikusan fel lesz pontozva, a kisebbségi pedig ki lesz szorítva. Erre a legjobb példa a mandiner.hu. Ott a kommenteket lehet like/dislike-olni, és teljesen jól látszik, hogy a jobboldali hozzászólások kapnak rengeteg like-ot, míg a baloldaliak zömmel dislike-ot. A színvonalnak meg semmi köze az egészhez, sőt, inkább a primitív, agresszív hozzászólásokat pontozzák fel a hasonszőrűek.

Úgyhogy ez szerintem nem jó ötlet, pláne ha belegondolunk, hogy a szkeptikusok azért a társadalomban kisebbségben vannak, és ez ráterjedhet a fórumra is. Elég, ha egy csapat ezoterikus rászabadul a fórumra, a szkeptikusok úgy ki lesznek pontozva, mint a pinty.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.28. 11:25

@Szilágyi András (22971):

Ötvözni kell Jocó ötletével.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.28. 11:27

@Szilágyi András (22971):Ez igaz... ha nem tesszük fel, hogy a szkeptikus, kimért pontozók vannak többségben, akkor egy ilyen nyers like/dislike rendszer semmi relenváns adattal nem szolgál. Speciel nekem Gézoo topicjai jártak a fejemben, amikor ezt hathatós segítségnek láttam, ahol ugye 4-5-en igyekeztek rávilágítani a tévedéseire, tehát az "erőviszonyok" egyértelműek voltak. De valóban, ez nem feltétlen van így...
Akkorhát ez így nem működőképes. Vagy valami rafináltabb rendszer kell, vagy ettől el kell tekinteni.

Rafináltabbra hírtelen olyan jut eszembe, hogy pl. nem akárki pontozhat, csak aki maga is már egy bizonyos szintet elért a pontozással. Kezdetben pontozási joga csak néhány őstagnak/moderátoroknak vala, és így ők terjesztik ki ezt a jogkört azáltal, ha valakire elég pozitív szavazatot adnak le. Így a "fórum irányelveihez hű like/dislike-olás képessége" szisztematikusan öröklődik át, nem pontozhat bármely ma regisztrált, még kérdéses viselkedésű tag, pláne az nem, akit az ősmag "könnyűnek talált".
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.28. 11:42

@mimindannyian (22974): Ezt senki nem fogja neked leprogramozni.
Értelmetlennek látom a bonyolításokat, az egyre komplikáltabb szisztémák kiötlését. Idegesítő emberek az életben is vannak, itt is vannak, attól tartok, ezt kénytelenek leszünk elfogadni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.28. 12:04

@Szilágyi András (22976):
Ezt senki nem fogja neked leprogramozni.
1) nem nekem, hanem mindenki javára,
2) biztos ez? Pl. én szívesen leprogramoznám.
3) Nekem nem tűnik ez őrületesen bonyolultnak. Egy, azaz egy if statmentről szól az egész, hogy csak annak legyen jogosultsága like/dislike-olni, akinek a pontjai x korlátot elérnek. Hogy szép legyen, ugyanezen if gondoskodhat arról is, hogy kinél jelenjen meg egyáltalán a like/dislike gomb.
Úgyhogy szerintem ez nem is bonyolult, nem is értelmetlen, esetleg csak szokatlan az elgondolás. Illetve nem is az elgondolás, inkább a megvalósítás. Az elgondolás ugyanis az életben alkalmazott bizalom kialakítással rokon, csak ott még összetettebb (akiben közvetlenül megbízok, annak a véleményét nagyobb súllyal vetem latba, mint egy barátom barátjáét).
4) ha, nem, hát nem, csak egy ötlet volt.

Idegesítő emberek az életben is vannak, itt is vannak, attól tartok, ezt kénytelenek leszünk elfogadni.
Ahogy az életben is megvannak a módszerek az elkerülésükre (pl. nem engedjük be őket a baráti társasági asztalhoz, hogy őróluk szóljon a délután), úgy itt sem kell beletörődöm módon élvezni a sok lúd társaságát. Szerintem...
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2011.07.28. 12:16

Elvezettel olvaslak Titeket. Eveken at egy nemzetkozi netkommunikacios csapat tagja voltam, volt olyan Forum ahol egy nickkel 7-8an leptunk be es ezen felul mindenkinek volt egy egy nickje.
Volt olyan Forum ahol eleve a regisztaci feltetel a tudomanyos munka vegzettseg volt.
Voltunk topic vezerek es voltunk ervelok es cafolok, osszcsapatmunkaval gyakoroltuk a befolyasolast es befolyasolhatosag valamennyi modszeret. Hozzaszolasainnak erositettuk es gyengitettuk egymas, majd megneztuk melyikonk hsz-et talaltak a be nem avatottak onmaguk szamara elfogadhatonak. Egy bizonyos ido utan mar tudtuk, hogy egy egy topicnak ki az "okoskaja", ki az ugyeletes fekaliakeveroje, ki a "hulyeje" es ki az aki ha kell ha nem megszolal es vetoz vagy helyesel noha maga ugyanabba a hibaba esik ami ellen apellal...
Spontan asszocialtunk is. Egy szabaly volt soha nem szemelyeskedtunk es nem jellemzett bennunket az erzelmi "bevonodas", tudomasul vettuk, hogy ahol en nem allok ott is vannak/lehetnek hasznos ervek, tudtuk hogy EN azt gondolom =en uzenet, de korantsem jelenti azt hogy az enyem az igaz.
Termeszetesen vannak voltak olyan helyzetek amiben nem ismertunk trefat, mert a tudomany mai allasa szerinttel nem egyezett. A disputa nem egymas ellen szolt.
Igy most kivancsian figyelem hogy most a kirekesztes vagy az asszertivitas fog gyozedelmeskedni az otleteitekben. Jo otletelest!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.28. 12:21

@solarboat (22982):
Igy most kivancsian figyelem hogy most a kirekesztes vagy az asszertivitas fog gyozedelmeskedni az otleteitekben.
Egy kicsit későn írtál.A téma ugyanis le lett zárva az imént,fentebb,egészen pontosan itt...
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.07.28. 12:25

Szerintem egyszer mindenki fejtse ki a véleményét, de aki direkt figyelmen kívül hagyja a választ, és nem érdemben reagál, hanem képes leírni ugyanazt, mintha misem történt volna, az talán sújtsuk valamilyen szankcióval (pl.: figyelmeztetés, adott szöveg moderálása, stb.)! Így a trollkodás megszüntethető de mindenki leírhatja a véleményét! Persze lehet, hogy erre több moderátor szükséges, ezért lehetne bejelentő poszt, amit ti moderátorok értékeltek.

András, mi a véleményed erről?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.07.28. 12:56

@Gábor (22984):

15. Az üzenetekben, bejegyzésekben tilos a személyeskedés, a kulturálatlan viselkedés, a rendes eszmecsere megzavarására, az obszcén és vulgáris szavak alkalmazása, a faji, nemzeti, vallási, nemi, politikai és egyéb megkülönböztetés, előítélet használata.
16. Tilos olyan hozzászólások elküldése, amelyek a fórum megjelenését vagy használhatóságát rombolják. Tilos ugyanazt a hozzászólást egymás után többször vagy több témába elküldeni (flood).

Ezek a ti szabályaitok, mi csak azt szeretnénk ha ezeket komolyan gondolnátok, és valóban szankcionálnátok a bűnöst! A 14. pont általatok megszabott szankciói sem történtek meg, a offolásról nem is beszélve...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.28. 13:14

@Gábor (22987):
Igen, természetesen az az átlagfelhasználó szempontjából a legegyszerűbb megoldás, hogy a moderátor mindig legyen legény a gáton, intse rendre, zárja ki a kellemetlenkedőket. Mi több, én abból indultam ki (lásd első hozzászólás), hogy ez most is így van, ezért vetettem fel, hogy talán szándékosan vannak megtűrve a fanatikusok/trollok, és ez a fórum erről szól, babusgassuk a lelki károsultakat, etessük a trollokat. De Jocó egyből jelezte, hogy ez nem cél, igyekszik a rendszer változni. Az ötletelés innen indult el, hogy akkor milyen irányban változzon? A technikai megoldások előnye elsősorban a moderátorok tehermentesítése, ill. nem plusz munkával való ellátása. (De nincs lépéskényszer, elsősorban a tisztánlátás igénye miatt tettem fel a kérdéseket.)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.28. 13:38

@Gábor (22984): Ez már most is így van.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.28. 13:40

@mimindannyian (22980): Ez itt nem egy belterjes, baráti asztaltársaság, hanem egy nyilvános fórum.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.28. 13:52

@Szilágyi András (22991):
Ez itt nem egy belterjes, baráti asztaltársaság, hanem egy nyilvános fórum.
Valóban? De hiszen én ezt nem is állítottam. Analógiának hoztam fel.
Ha szerinted minden így jó, ahogy van, mondd ki bátran, azért kérdezem.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.07.28. 13:56

@mimindannyian (22988): Nem kell kizárni senkit a trollkodás/fanatizmus miatt! Az ellen tiltakozom, nem ezt mondtam! (Inkább ide írjanak, mint máshova.) A baj az, hogy neked is igazad van, meg Andrásnak is, így én csak azt tudom javasolni, hogy legyen a Szkeptikus Társaság következetes önmagához, és nem kiszolgálói legyenek néhány embernek, hanem kritikusai, a kritikán aluli hozzászólások meg azt hiszem talán mérlegelendőek...
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.07.28. 14:02

@Szilágyi András (22991): Ok. Csak egy észrevétel volt, abba is hagyom. Egy kérdés még azért bennem marad, a vitatkozás szabályainak (nem akadémikus szinten, csak amolyan egyszerű paraszti ésszel) be nem tartását nem lehet szankcionálni valahogy?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.28. 14:14

@mimindannyian (22988):
Igen, természetesen az az átlagfelhasználó szempontjából a legegyszerűbb megoldás, hogy a moderátor mindig legyen legény a gáton, intse rendre, zárja ki a kellemetlenkedőket.
Ebben az olvasok segithetnenek a moderatotoknak a [!] gomb hasznalataval, amikor a temahoz nem tartozo bierast latnak.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.28. 14:19

@vaskalapos (22995):

Te szoktad amúgy használni?Mi a tapasztalatod vele?Ezen gomb használata az én részemről elég feleslegesnek bizonyult.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.28. 14:46

@Rétike (22996):

Mukodik.
Felhivja a moderator figyelmet arra a hozzaszolasra.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.28. 14:58

@vaskalapos (23003):
SZVSZ a "működik?" kérdés nem technikai volt, hanem, hogy van-e érdemi hatása. Például azon topicokban, ahova a moderátorok is rendszeresen írnak, és gyakorta etetik a trollokat, nem látom értelmét, hogy a felkiáltójel bármi nagy figyelemfelhívást jelentene.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.28. 15:04

@Gábor (22993):
Nem kell kizárni senkit a trollkodás/fanatizmus miatt!
Ez is egy irány, mint ahogy egyesek szerint a betegség gyógyítása is rossz, beavatkozás a természet rendjébe :).
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.28. 15:10

A "Javaslatok a fórum működésével kapcsolatban" topikbol idezek.
Egyetertek a kategorizalassal.
Az elso csoportot jo lenne tavoltartani, a masodik velemenyes, a harmadik viszont szerintem jo ha van a haznal.

@Popula(c)tion (22962):
Nem ellenvélemény, csak néhány észrevétel;
Többféle tényező figyelembevételét tartanám fontosnak a "trollság" megítélésénél. Nem mindegy, hogy valaki miért, mit, és hogyan szeretne elfogadtatni.
1-Vannak egyértelműen rossz szándékú, kinyilatkoztató, érvelni nem tudó/akaró hozzászólók (pl. wmiki, osamuka), akiket lehet, hogy jobb lenne alaposan moderálni.
2-Szerintem a legtöbb "trollgyanús" fórumozó szentül hisz az igazában, törekszik a másik fél meggyőzésére, de az ellen oldal megértése már lehetetlen számára a kognitív disszonancia miatt, ezért az érvelése többé-kevésbé irracionálissá válik. (Pl.: Cseppkő, Gyuszi...)
3-Végül előfordul néhány jóindulatú, kvázi racionálisan érvelő, de téves premisszák alapján felállított elgondolást védelmező tagtárs is. (Pl: Gézoo, Gorni...)
a szamokat en illesztettem bele, hogy egyszeruen hivatkozhassak ra
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.07.28. 15:24

@mimindannyian (23008): Nézd az nem megoldás, hogy mindenkit le trollozzol aki nem ért egyet a termesztudományos nézetteiddel, vagy téves igazságokból épít légvárat, amihez foggal körömmel ragaszkodik. Ez nem trollság, ez téveszme, hamis meggyőződés. Ez a fórum pont nekik készült, és nem feltétlenül az ő meggyőzésük a lényeg, mert az sokszor nem megy. Azoknak is szól akik erre tévednek, lássák a különbséget, ha kitiltod őket pont ezt az összehasonlítási lehetőségét veszed el!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.28. 16:00

@Gábor (23010):
Nézd az nem megoldás, hogy mindenkit le trollozzol aki nem ért egyet a termesztudományos nézetteiddel, vagy téves igazságokból épít légvárat, amihez foggal körömmel ragaszkodik.
Megoldás? Persze, dolgokat a nevükön nevezve még semmiféle megoldásnál nem tartunk. Ez csak az első lépcső, hogy kezdjünk valamit a helyzettel.
Engem cseppet sem zavar, ha próbára van téve bármelyik oldal. Naná, legyen vita! De itt vitát eddig alig láttam, ész nélküli birkózás folyik, kérdésekre nem jön válasz, helyette más témával igyekszik az igazát bizonygatni a troll. Egyesek meg önértékelési zavarukat akarják orvosolni azáltal, hogy majd bebizonyítják, hogy okosabbak mindenkinél. Ezt is érdekesnek tartom, lehet abból is tanulni, hogy ki folyik egy gumiszobában, csak azt hihetnők, hogy egy szkeptikus fórum ennél több: iránymutatás, eredménnyel záruló viták gyűjtőhelye, a téma köré épülő kreatív párbeszédek.
Kissé olyan, mintha az autóversenyen kiszaladgálnának egyes nézők, szeget szórva a pályára, és arról szólna a futam, hogy kerekeket cserélnek egész idő alatt, majd valaki erre azt mondja, nézd, ez is az autóversenyzés része, szegek mindig voltak és lesznek, szegeket szóró emberek is vannak, csinálják csak, így is bepillantást nyerünk az autózás nehézségeibe. Remek. :)
Azoknak is szól akik erre tévednek, lássák a különbséget, ha kitiltod őket pont ezt az összehasonlítási lehetőségét veszed el!
Nekem pont az a benyomásom, hogy a gyanútlan idetévedő nem tudja eldönteni, hogy kinek van igaza egy szakmai mélységeket felvonultató vitában, csak akkor, ha ő maga is ért hozzá, akkor viszont nem szerez ebből semmi új ismeretet, maximum szórakozásból beállhat harcolni a szélmalmok ellen.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.07.28. 16:39

@mimindannyian (23011): A probléma ennél sokkal mélyebb és súlyosabb, mintsem egy ilyen fórumon számon lehetne kérni. Ez a fórum egy lehetőség megszólalni azoknak akik tudni vélik a végső megoldást, szinte minden problémára. Pont az a rossz, ha nem figyelünk rájuk és lekezeljük őket. Ha ő elmond néhány varázsozót mint energia, meg rezgés, arra nem az a megoldás az, hogy röhögsz rajta, ezzel csak malmára hajtod a vizet. Arról nem is beszélve, hogy sajnálatra apellálva - hogy őt nem hallgatja meg senki - még inkább szimpatikussá válik mint te, aki kiröhögöd. Szóval mondja csak el a sekélyes hülyeségeit, lássuk, lássák mások is! De ennél többet ettől a fórumtól ne várj, nem itt kell megváltani a világot.
Nekem pont az a benyomásom, hogy a gyanútlan idetévedő nem tudja eldönteni, hogy kinek van igaza egy szakmai mélységeket felvonultató vitában, csak akkor, ha ő maga is ért hozzá, akkor viszont nem szerez ebből semmi új ismeretet, maximum szórakozásból beállhat harcolni a szélmalmok ellen.
Ha te ezt így látod, tegyél azért, hogy mások ezt el tudják döntetni! Biztos van ötleted hogyan, valósítsd meg!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.28. 17:23

@Gábor (23010):

Az a baj...mert nekem ebben már elégséges megtapasztalásom van sajnos...hogy egy kívülálló jön,az az ömlengő szövegre mozdul,arra felé hajlik.A tudományos szöveg,amivel érvelni próbálunk,vagy csak legyen konvencionális medicina,pedig csak még jobban felbosszantja őket,hogy hát nem igaz,hogy nem értik ezek a dokik és csatlósaik,hogy "bla-bla,szokásos szöveg",bezzeg az a gyuszi,vagy akárki,most mindegy,milyen jól mondja,ráadásul milyen rendes!Ez a baj.Innentől kezdve én tényleg egy számukra nyitott lehetőséget látok,a mi parcellánkon,hogy ők "bizonyítsanak" a tudománnyal szemben!Ez a baj...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.28. 17:26

@Gábor (23012):
Ha ő elmond néhány varázsozót mint energia, meg rezgés, arra nem az a megoldás az, hogy röhögsz rajta, ezzel csak malmára hajtod a vizet.
Hanem az, hogy rákérdezek, nem válaszol v. más hülyeséget válaszol, amire megint rákérdezek, kijelenti, hogy nézzek utána az Igazak Népénél, meg egyébként is, ha nem értek hozzá, ne ugráljak?
Ha te ezt így látod, tegyél azért, hogy mások ezt el tudják döntetni! Biztos van ötleted hogyan, valósítsd meg!
Igen, fentebb erről írtam :).
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.28. 17:34

@Rétike (23014):Így van. Az áltudományoknak van egy óriási vonzereje: minimális erőfeszítéssel "megérthetőek", pontosabban a megértés érzését keltik. És ha már emiatt oly' sok naiv áldozatot szednek, azt várhatnók, hogy ha máshol nem, legalább egy szkeptikus fórumon a fáradtságosabb, de helyes irányba történő útmutatás dominál.
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

Tolerancia a fárdhatatlan trollok irányában

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2011.07.28. 17:55

@mimindannyian (23016):
Az áltudományoknak van egy óriási vonzereje: minimális erőfeszítéssel "megérthetőek", pontosabban a megértés érzését keltik. És ha már emiatt oly' sok naiv áldozatot szednek, azt várhatnók, hogy ha máshol nem, legalább egy szkeptikus fórumon a fáradtságosabb, de helyes irányba történő útmutatás dominál.
Itt is dominál, ha megnézed, mert a különböző ideológiák prófétái jönnek, osztják az észt, de a szkeptikusok vannak jelen tartósan. ;)
A magam részéről jobban örülök a mostani lazább kontrollnak, mivel azoknál a témáknál, amikhez lövésem nincs elég sokat fel lehet csipegetni a szkeptikus tagok hozzászólásaiból. Másik oldalról pedig a légvárépítők így is vonzódnak az összeesküvés-elméletekhez, amire nem biztos, hogy rá kellene játszani. (Persze ez utóbbira értelmes érvet nem tudok felsorolni, így ez csak egy személyes vélemény)
A "Felhasználó vezérlőpultban" egyébként találsz egy hasznos funkciót, ha felveszel valakit a "Haragosok" közé, akkor rejtve maradnak a hozzászólásai, ha megnézed az adott fórumot. (Nálam Cseppkő verte ki annyira a biztosítékot, hogy felvegyem ide...)
0 x

Lezárt