Darázsfészek? Előszoba? Sufnituning? Gumicsontok?...

Szabályzat, jogi nyilatkozat, javaslatok
Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Darázsfészek? Előszoba? Sufnituning? Gumicsontok?...

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.03.13. 17:39

@mimindannyian (65865):
Talán ott már érzek valami nyomravezetőt, hogy humán dolgokat amatőr szinten művelni is lehet élvezetes és szórakoztató. Míg reál dolgoknál nincs ilyen "kicsit csinálom, kóstolgatom", mert ha nincs meg a művelésükhöz szükséges gondolkodási szigor, akkor kizárólag kudarcélményt nyújtanak, ami aztán menten elkedvetlenít, és nem segít jobban belemerülni.
Igen, így igaz. Ezzel:
és a legtöbb ember szabadidejét pihentetőbb dolgokra szánja inkább.
én is ilyesmire gondoltam, csak te jobban megfogalmaztad.
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Darázsfészek? Előszoba? Sufnituning? Gumicsontok?...

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2013.03.13. 17:39

@Solaris (65855):

Ezzel egyetértek, nemrég volt egy saját sztorim is. Januárban voltam egy bálban és felkértem egy másik részlegben dolgozó középkorú hölgyet, aki miután látta, hogy nem csak csetlek botlok (kb 8 évig versenyeztem) rögtön hangot adott, hogy nahát egy műszaki ember aki tud táncolni! Erre nekem kellett ott magyarázkodnom, hogy ne tegyen már ilyen kijelentéseket, a műszaki emberek igenis szeretik a humán kultúrát csak éppen ők máshoz _is_ értenek :D

De tényleg, nem ismerek egy kutatócsoportot sem, ahol pl. ne lenne legalább hobbi szinten egy zenekar.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Darázsfészek? Előszoba? Sufnituning? Gumicsontok?...

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.13. 17:45

@Question (65864):
Én sajnos azt tapasztalom, hogy van egy olyan réteg is a reálosok között, akik kifejezetten lenézik és haszontalannak tartják a humán műveltséget. Igaziból emiatt bonyolódtam bele most is a témába, hogy árnyalódjon a kép.
Áhá, szóval innen fúj a szél. Igen, már fentebb is írni akartam, hogy vannak kőkemény szakbarbárok reál téren is, nem minden reálos vesz otthonra hárfát. De itt nem erről volt szó, hanem pont arról, hogy reálosok között van, aki hárfát gyakorolni megy haza, míg humánosok között gyakorlatilag nincs, aki alig várja az esti egyenletmegoldásokat.
A lényeg, hogy mindkét oldalon vannak olyan emberek, akik értik és kedvelik a másik oldalt is.
Továbbra is erősködöm (a munkahipotézis mellett - a magyarázatra egy ötletet lásd fentebb), hogy nincs ebben szimmetria, több reálos nyit a humán dolgok iránt, mint fordítva.
És szerintem ez az ideális hozzáállás, ha valaki mindkettővel foglalkozik.
Szerintem ez egy hamis aranyközépút-kereső megszólalás. Ha valaki csak az egyikhez ért, de nagyon, annak minek erőlködnie a másik megértésén? A zseniális festő fessen! Nem lesz jobb festő, de még jobb ember se, ha eljár matekszakkörre.
Az egy más dolog, hogy bizonyos bölcseleti kérdések esetén jobban megbízunk azon emberek véleményében, akik mindkét területből merítenek. (De még ezt sem biztos, hogy jól tesszük.) Viszont ez nem azonos azzal, hogy az az ideális, ha valaki mindkettővel foglalkozik. Szükség van vérprofi szakbarbárokra is - akik lehetőleg legyenek tudatában a korlátaiknak, és ne ártsák bele magukat abba, ahol csak bajt kevernek.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Darázsfészek? Előszoba? Sufnituning? Gumicsontok?...

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.03.13. 21:46

Jól félrevittétek a topikot.
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Darázsfészek? Előszoba? Sufnituning? Gumicsontok?...

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2013.03.14. 08:49

Az jutott még eszembe, hogy a wikibe bekerülhetne valami olyan is, hogy milyen bizonyítékokat fogad el egy szkeptikus és miért.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbb embernek egy youtube videó bőven elég, sőt sokan úgy tekintenek egy tudományos publikációra mintha az az indexes cikk egyenértékű változata lenne kicsit több egyenlettel.

Esetleg olyan lehetne, hogy hogyan kell ellenőrizni a forrást, mi tekinthető hitelesnek, mik a kritériumok stb.
0 x

Válasz küldése