Dr. Csicsor János - Hymato Products Kft.

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
inf3rno
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.09.05. 01:04

Dr. Csicsor János - Hymato Products Kft.

Hozzászólás Szerző: inf3rno » 2019.09.05. 02:00

Egyik ismerős ajánlotta a céget, hogy mehetnék oda dolgozni egészségvédős biomérnökként, mert táplálékkiegészítőket gyártanak. Elég lelkes voltam, gondoltam valami L-carnitine meg hasonlók lesznek, amibe szívesen belemélyednék egy kicsit jobban, meg itt van a közelben, és nem akarok elköltözni munka miatt, de rendesen pofára estem. Nézegetem itt a videokat: https://www.facebook.com/watch/?v=2007204559495496, illetve a termékeiket: https://hymato.hu/. Hát vannak bold statementek, de igazából nincs kedvem most szóról szóra mindennek utánajárni, cáfolni, vagy bármi ilyesmi. Igazából csak abból indulok ki, hogy hasonló vonzza a hasonlót és a VNTV eléggé elszállt dolgokat ad le az eddigi tapasztalatom szerint, illetve, hogy wikipedian és google scholarban gyors kereséssel semmi érdemlegeset nem találtam a huminsavak, ilyesmik gyógyhatásáról. https://en.wikipedia.org/wiki/Humic_substance Nekem úgy tűnik, hogy újabb csodaszer gyáros cégről van szó. Talán csak annyiban más a helyzet pl a barackmag zabálókhoz (amygdalin) és hasonlókhoz képest, hogy itt a hatóanyagról nagyon kevés az információ. Igazából ha wikipedian egy kicsit utánaolvasunk, akkor egy baromi tág fogalom az egész, és nagyon sok különböző vegyület beletartozik. Igy pl a gyógyszerészeti minőségbiztosítása a dolognak közel lehetetlen. Esetleg ha lehetne igazolni a gyógyhatását és a hatásmechnizmusáról többet megtudni, akkor az alapján be lehetne mérni valamilyen teszttel, hogy az adott vegyület koktél tényleg hatékony e. Ha jól jött le, akkor tőzegből vonják ki ezeket a vegyületeket és adják utána arany áron. Mese természetesen emellett is van, hogy az elektron áramlást segítik a szervezetben. Igazából ha utánakeresek, akkor találni cikket, aminél bizonyos esetekben tényleg segítik az elektron transzportot baktériumoknál: https://www.sciencedirect.com/science/a ... 4213605185, de egyáltalán nem kutatott téma. Az én véleményem az, hogy ennek nincs túl sok jelentősége a betegségek túlnyomó többségénél, mert nem túl valószínű, hogy ezek a vegyületek felszívódnának. A bélben meg ha tényleg segítik az elektron transzportot, akkor esetleg bizonyos baktériumokat előnybe hozhatnak, és megváltoztathatják a bél flórát, ahogy ez a cikk állítja. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5296205/ Hogy ez hasznos vagy káros hosszú távon, arról nincs információ. Csodálkozom, hogy mi alapján fogyaszthatóak egyáltalán ezek a termékek, mármint nem tűnik úgy, hogy bárki vizsgálta volna a fogyaszthatóságukat, mellékhatásukat, stb. Itt és itt https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingre ... humic-acid, https://www.medicinenet.com/humic_acid/ ... tamins.htm pl azt írják, hogy súlyosbíthat autoimmun betegségeket, de gondolom csak abból indulnak ki, hogy állítólag aktiválja az immunrendszert influenzánál, amire nincs semmilyen bizonyíték. Szóval gyakorlatilag nincs semmilyen információ a hatóanyagról. Én ezt az egészet azért valamennyire azért veszélyesnek tartom. Igazából még a legtöbb gyógyszertárban kapható probiotikum sem feltétlen hasznos, mert törzs szintjén kell összeválogatni őket, nem elég, hogy a faj stimmel, illetve nem jellemző, hogy ezeknél gőzerővel végeznének klinikai kísérleteket. Amiről tudok, hogy volt rá kísérlet és tényleg használ valamit pl Clostridium difficile fertőzés megelőzésére az a Saccharomyces boulardii. De végülis sokan használnak kombuchát meg hasonló ellenőrizetlen termékeket, és egyelőre nem túl sokan hullottak el tőle... Édesítőszerek is változtatnak a bélflórán meg még valószínűleg rengeteg étel és táplálékkiegészítő is, úgyhogy riadót nem fújnék, inkább csak az aggaszt, hogy eddig a "föld evés" nem volt része az étrendnek a legtöbb esetben, és fogalmunk sincs mit okoz hosszú távon. Esetleg van valaki köztetek, aki jobban utánanézett ennek a huminsavas témakörnek, és talált valami kézzel foghatót?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Dr. Csicsor János - Hymato Products Kft.

Hozzászólás Szerző: idegen » 2019.09.09. 00:21

Ha jól megfizetnek menj oda....mindegy hogy csalók,vagy nem?Ez itt a nagy kérdés.
...De ha már kételkedsz akkor magadban már megfogalmaztad és már majdnem eldöntötted a választ.
0 x

inf3rno
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.09.05. 01:04

Dr. Csicsor János - Hymato Products Kft.

Hozzászólás Szerző: inf3rno » 2019.10.02. 14:26

idegen írta:
2019.09.09. 00:21
Ha jól megfizetnek menj oda....mindegy hogy csalók,vagy nem?Ez itt a nagy kérdés.
...De ha már kételkedsz akkor magadban már megfogalmaztad és már majdnem eldöntötted a választ.
Úgy tudom jól fizetnek, de egyelőre az elveim fontosabbak, mint a pénz, illetve konkrétan ezek a fajta táplálék kiegészítők egyébként sem érdekelnek. Olyan cégnek dolgoznék szívesen, ahol tudományosan alá van támasztva a termékek hatása. Nem azért güriztem sok évet a diplomámért, hogy áltudományos jellegű cégekhez menjek. Sajnos pont ezeket találom meg valamiért. Ez már a második ilyen az elmúlt évben itt a környéken. Az első még csak nem is biotechnológia volt, ha nem üzemanyag cellás, akinek a tulaja szerint megoldható a vízbontás befektetett energia nélkül, csak nagyon kreatívan kell gondolkodni hozzá. Legalábbis ennek a kidolgozása lett volna a feladatom a cégnél. És ezek kapnak milliárdos állami támogatásokat...
0 x

inf3rno
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.09.05. 01:04

Dr. Csicsor János - Hymato Products Kft.

Hozzászólás Szerző: inf3rno » 2019.10.02. 14:39

idegen írta:
2019.09.09. 00:21
Ha jól megfizetnek menj oda....mindegy hogy csalók,vagy nem?Ez itt a nagy kérdés.
...De ha már kételkedsz akkor magadban már megfogalmaztad és már majdnem eldöntötted a választ.
A vége úgy néz ki az lesz, hogy inkább elmegyek vállalkozónak, aztán informatikai jellegű munkákat csinálok. Jó, hogy több dologhoz értek, így nem kell kompromisszumot kötni, vagy elköltözni munka miatt.
0 x

Avatar
CsokiBoszi
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.07.30. 00:38

Dr. Csicsor János - Hymato Products Kft.

Hozzászólás Szerző: CsokiBoszi » 2019.10.09. 08:45

inf3rno írta:
2019.10.02. 14:26
Olyan cégnek dolgoznék szívesen, ahol tudományosan alá van támasztva a termékek hatása. Nem azért güriztem sok évet a diplomámért, hogy áltudományos jellegű cégekhez menjek.
Kedves inf3rno!

Megértelek. Lehet egy ideig tán jól keresnél, de ha egy sunyi cég megszűnik vagy lebukik a szélhámosságai miatt, annak tuti híre megy és normálisabb körökben nem lesz jó referencia az életrajzodban, ha újra munkát keresel.

Kutakodj még és remélem sikerrel jársz egy becsületes, jó helyen! :)
0 x

Kalb Kabír
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.10.12. 20:21

Dr. Csicsor János - Hymato Products Kft.

Hozzászólás Szerző: Kalb Kabír » 2019.10.12. 20:38

Tisztelt Inf3rno,
Legközelebbi ilyen témájú hozzászólásod előtt érdemes talán a PubMed adatbázist és az ennél nagyjából 3x több publikációt összegyűjtő kínai nyelvű tudományos adatbázisokat is végigkeresned.
A humusz- és fulvosavak gyógyászati (klinikai) felhasználásáról szerintem a világon az első tudományos igényű közleményt az Orvosi Hetilapban jelentette meg az akkori Budapesti Orvostudományi Egyetem II. Belgyógyászati Klinikájának (akkori igazgatója Haynal Imre volt) szerzőgárdája. Az egyik közlemény címe "Tőzeg-fulvosavval szerzett therapiás tapasztalataink" volt, most 62 éve!
Letölthető, elolvasható, csak keresni kell egy kicsit.
Azóta a humusz- és fulvosavak élettani hatásairól számos állat- és klinikai kísérletben beszámolt több szerzőgárda is. Ez a terület egyébként azon kevés egyike, ahol a magyar eredetű kutatási eredmények még az élvonalban vannak. Keress utána bátran, annyit tudok segíteni, hogy angolul "humic or fulvic acids" a kulcsszó a kereséshez. Az Általad említett biokémiai hatásmechanizmus valóban létezik, mérhető. Sajnos a minőségbiztosítási munkát nem segíti, hogy ez egy hatóanyagcsoport, ráadásul sokféle polimer is képződik egy alapvázból. Valószínűleg ezért nem gyógyszerként, hanem takarmány- élelmiszerkiegészítőként lehet forgalmazni...
A modern kínai nyelvű orvostudományi irodalomban szintén jó pár színvonalas közlemény foglalkozik a humuszsavak alkalmazásával. Ezeket kicsit nehezebb megérteni, de azért nem lehetetlen.
0 x

TkrisztinaEni
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.02.02. 13:13

Dr. Csicsor János - Hymato Products Kft.

Hozzászólás Szerző: TkrisztinaEni » 2021.02.02. 13:16

Kedves Inferno!

Szeretnék Öntől kérdezni privátban.Köszönöm
tothkriszt34@gmail.com

Hymato céggel kapcsolatban.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Dr. Csicsor János - Hymato Products Kft.

Hozzászólás Szerző: idegen » 2021.03.02. 23:57

Ez a másik amit itt hagytatok válasz nélkül.
Sok mellébeszélés mégtöbb tétovázó érdeklődővel.Minden szart elhisznek ami nyomtatott betüvel van leírva???
0 x

Válasz küldése