A gyógyító jód?

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
lacrymae_noir
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.03.23. 17:04

A gyógyító jód?

Hozzászólás Szerző: lacrymae_noir » 2020.10.28. 21:52

Sziasztok!
Pajzsmirigy alulműködéssel kapcsolatban keresgéltem, közben a F. közösségi oldal egyik csoportjára bukkantam, ahol nagy dózisú jód a tagok szerint a megoldás.
Én alapvetően elhiszem, hogy nagyon jó dolog a jódpótlás, de annyira kizárólagos dolgok vannak a csoportban (csak a Lugol oldat, azt is ha jót akarsz, egy bizonyos helyről vedd, stb.) és hihetetlenül nagy mennyiségek vitaminból, más ásványi anyagokból is (egy protokoll alapján kell felépíteni a mennyiséget) közben vezettesd ki a nehézfémeket (ezt is egy adott fogászaton)..

Mi a véleményetek erről?
0 x

Kibuc
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.01.03. 00:00

A gyógyító jód?

Hozzászólás Szerző: Kibuc » 2020.10.29. 06:36

Orvosnál próbálkoztál már ezzel a kérdéssel? És a pajzsmirigy alulműködést orvos állapította meg? Mert ez a Lugolos dolog életveszélyes kuruzslásnak tűnik. A jodid tartalma miatt ugyan alkalmas lehetne a "jódhiány" okozta alulműködés megelőzésére, de mivel jódot is tartalmaz, ezért belsőleg használni - főleg nagy dózisban - szerintem nagyon rossz ötlet. Megelőzési célra általában elegendő a bolti "jódozott" konyhasó mértékletes fogyasztása. A már meglévő alulműködést pedig mindenképpen célszerű orvossal kivizsgáltatni, mert többféle olyan oka is lehet, amin a (mértékletes) jodid fogyasztás már nem segít, de pajzsmirigy-hormon készítményekkel jól kezelhető.
(Csak a kémiában nem igazán járatosak kedvéért: azért használtam idézőjeleket néhány szónál, mert a köznyelvben gyakran szinonimákként alkalmazzák a kémiai elemek, és azok vegyületeinek nevét. Az élettani hatások tekintetében viszont hatalmas különbségek lehetnek, lásd pl. a harci gázként alkalmazott klór, és a lassan ölő "fehér gyilkos" monoszódium-klorid ;) esetét.)
0 x

Avatar
lacrymae_noir
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.03.23. 17:04

A gyógyító jód?

Hozzászólás Szerző: lacrymae_noir » 2020.10.29. 09:57

Kibuc írta:
2020.10.29. 06:36
Orvosnál próbálkoztál már ezzel a kérdéssel? És a pajzsmirigy alulműködést orvos állapította meg?
Igen, vérvétellel állapították meg már több éve (nem autoimmun), kapok is rá hormonpótlást (levotiroxin).

De ezek szerint nagyon durván túl lehet tolni a jódot... nem éri meg kipróbálni, ugye?
0 x

Kibuc
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.01.03. 00:00

A gyógyító jód?

Hozzászólás Szerző: Kibuc » 2020.10.30. 05:56

De ezek szerint nagyon durván túl lehet tolni a jódot... nem éri meg kipróbálni, ugye?
Szerintem nem. A jód méreg, elemi jódot tartalmazó készítményekre (Lugol, Betadine, Jódtinktúra) rá is írják, hogy "külsőleg használandó". De meglévő pajzsmirigy betegség esetén orvosi javaslat nélkül még a (kálium)-jodiddal is vigyáznék, mert azt is "durván túl lehet tolni", tartós túladagolása még egy egészséges pajzsmirigyet is haza tud vágni, éppenséggel alulműködés tüneteit produkálva.
0 x

Avatar
lacrymae_noir
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.03.23. 17:04

A gyógyító jód?

Hozzászólás Szerző: lacrymae_noir » 2020.10.31. 21:58

Kibuc írta:
2020.10.30. 05:56
Szerintem nem.
Rendben, köszönöm.
0 x

Válasz küldése