OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.19. 12:18

@osamuka (13053):
Osamuka írta: Ezeken nincs mit vitatkozni
Valóban nincs:
Az 1. állításod nem igaz, a 2.-nak semmi köze a kérdéshez, a 3. nem igaz, a 4.-ről meg nem tudjuk, hogyan kapcsolódik a témához, mivel nem fejtetted ki.
Osamuka írta: Dr Warburg 2 Nobel-díjat kapott, a másik biztos elkerülte a figyelmedet, ill. nem könnyú megtalálni!
Otto Heinrich Warburg egy darab Nobel-díjat kapott. Valószínűleg egy legenda áldozata lettél.
Osamuka írta: Engem csak az bosszantott egy kicsit, hogy úgy van embereknek véleménye valamiről, amihez láthatóan lövésük sincs.
Ez engem is bosszant.
Osamuka írta: Rengeteg orvosi cikket, kísérletet(angol orvosok komoly eredményeket értek 30mg/liter O2 tartalmú vízzel, csak agyon hallgatják a gyógyszer gyártók miatt
Olyan nagyon mégsem hallgatják el, hiszen te is tudsz róla. Valószínűleg ez is legenda. Az összeesküvés-elméletek általában vonzóak a laikusok számára.
Osamuka írta: Járok orvosi előadásokra, így elmondhatom, hogy napra kész vagyok a témában
Miféle orvosi előadásokra jársz?

A linken írottakat majd átnézem, ill. nálam ehhez jobban értőnek megmutatom. Szakirodalmi hivatkozás persze nincs, ez önmagában elég ahhoz, hogy ráncoljam a homlokom. Nem az a kérdés ugyanis, hogy az oxigénkoncentrációnak van-e hatása a daganatok növekedésére vagy a különböző terápiák hatékonyságára, hanem az, hogy az oxigénnel dúsított víznek van-e hatása. A kettő nem ugyanaz.
Tóth József mindenesetre itt is megtalálható, ami gyanakvásomra ad okot. Egyébként jelen időpontban az Országos Onkológiai Intézet honlapja szerint Dr. Tóth József nem dolgozik az intézetben.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.19. 14:20

@osamuka (13053):
Gondolkozz osamuka, egy lelegzettel mennyi oxgent veszel fel?
SZamold ki magad.
Ha nehez a szamolas segitek.

Kiserletezz magadon,egy egyszeru kiserlet:
Fogj egy palack oxigenes vizet. Fogd be vagy csipeszeld az orrodat, fujd ki a levegot, csukd be a szadat. Ne vegyel levegot. Annyiszor ihatsz a palackbol, amenyiszer akarsz.
Mennyi idore eleg az oxigenes vizben levo oxigen?
Meddig birod legvetel nelkul?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.19. 15:04

Valóban nincs:
Az 1. állításod nem igaz, a 2.-nak semmi köze a kérdéshez, a 3. nem igaz, a 4.-ről meg nem tudjuk, hogyan kapcsolódik a témához, mivel nem fejtetted ki.
Már az előbb írtam, hogy addig ne legyen véleményed, amíg nem ismersz(tudsz?) valamit. Az ATP O2 jelenlétében 32, oxigén hiány esetén 2!!!! Szentgyörgyi Albertet, ha magyar vagy illene jobban ismerned, ne reklámozd tudatlanságodat az egyetlen olyan Nobel-díjas tudósunkról aki hazai kutatása után kapta a díjat. - A saját szájából hallottam, nem mesélték A magzatvizet lugosítja az O2, amennyiben az áldott állapotban levő hölgy, rendszeresen issza!!! Dr Tóth József jelenleg nyugdíjas, személyesen ismerem. Keresd meg még Dr. Bódy Gábor honlapját. Őt is személyesen ismerem. Olyan hozzászólásra mint Vaskalapos, nem koptatom a billentyűt!! üdv: osamuka
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.19. 15:18

@osamuka (13053):

1994-ben Harsányi János kapott Nobel-dijat, az sokkal inkabb relavans a temaban.

Linked tele van ostoba hazugsagokkal:
daganatok, a daganatos sejtek oxigénhiányos és savas környezetben alakulnak ki és fejlődnek tovább - NEM IGY VAN

oxigénes víz fogyasztása nemcsak az oxigénhiányt szünteti meg - NEM SZUNTETI MEG

hanem folyamatosan lúgosítja is a szervezetet -NEM LUGOSIT

hatékony segítséget nyújthat a rák, vagy éppen az áttétek megelőzésében - NINCS RAKELLENES HATASA

A rosszindulatú daganatokban gyakran csökkent oxigéntartalmú területek vannak, amelyek képesek befolyásolni a tumorok viselkedését. Az ilyen daganatok növekedése és terjedése gyors, amelyhez a szervezet oxigénhiányos állapota kedvező feltételeket teremt. _ EPP ELLEKEZOLEG, HA ATUMOR NEM KAP OXIGENT, ELPUSZTUL

OK IS TUDJAK, IRJAK A KOVETKEZO MONDATBAN: a tumorok sajátos belső érhálózatot alakítanak ki, amellyel a normálisnál jóval nagyobb oxigén- és tápanyagigényüket igyekeznek kielégíteni
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.19. 15:20

@osamuka (13057):
Osamuka írta: Már az előbb írtam, hogy addig ne legyen véleményed, amíg nem ismersz(tudsz?) valamit.
Tanultam biokémiát, és alapvetően értem is a biokémiát.
Osamuka írta: Az ATP O2 jelenlétében 32, oxigén hiány esetén 2!!!!
Ez a mondatod biokémiailag értelmetlen. Mi az, hogy az ATP oxigén jelenlétében 32? Az ATP mije? 32 micsoda? Db? Mol/dm-3? Látszik, hogy semmit nem értesz abból, amit leírsz, csak valahol olvastad vagy egy előadáson hallottad, és most szétkürtölöd.
Egyébként vélhetőleg a glukózlebontásra gondolsz, ami anaerob körülmények között (amikor tejsav a végtermék) 2 mol ATP-t, aerob körülmények között 36-38 (a redukáló ekvivalensek mitokondriumba történő transzportjának módjától függően) mol ATP-t eredményez 1 mol glukózonként.
(Nem biztos, hogy jó ötlet egy orvostanhallgatóval biokémiáról vitázni úgy, hogy ilyen alapvető dolgokat sem tudsz.)
Osamuka írta: Szentgyörgyi Albertet, ha magyar vagy illene jobban ismerned, ne reklámozd tudatlanságodat az egyetlen olyan Nobel-díjas tudósunkról aki hazai kutatása után kapta a díjat.
Miféle tudatlanságról beszélsz? Hol írta vagy mondta Szent-Györgyi Albert, hogy "a C vitamin felfedezését, többek között az oxigénezett víz szervezetre gyakorolt hatásainak köszönheti"?
Osamuka írta: A magzatvizet lugosítja az O2, amennyiben az áldott állapotban levő hölgy, rendszeresen issza!!!
Na, legalább leírtad, hogyan kapcsolódik a témához. Hivatkozás? Ugye, megérted, hogy bemondásra nem hiszem el neked? Egyébként mi van akkor, ha lúgosítja a magzatvizet? Van jótékony hatása? Utóbbi a lényeges.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Várhegyi Márton 2011.02.24. 18:18-kor.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.19. 15:21

@osamuka (13057):
Kinos, ha arra kerlek, hogy gondolkozz?

Tudom, megerolteto, de kerlek, hidd el, erdemes gondolkozni.
Ha gyakorlod, majd belejossz!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.19. 15:22

@osamuka (13057):
Az ATP O2 jelenlétében 32, oxigén hiány esetén 2!!!!
Kapitany a gephaznak: Mennyi?
Gephaz a kapitanynak: Harmincketto!
Kapitany: Mi harmincketto?
Gephaz: Mi mennyi?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.19. 15:24

@osamuka (13057):
A magzatvizet lugosítja az O2, amennyiben az áldott állapotban levő hölgy, rendszeresen issza!!!
Az aldott holgyet en lebeszelnem a magzatviz rendszeres fogyasztasarol!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.19. 21:03

"Tanultam biokémiát, és alapvetően értem is a biokémiát."
Akkor Neked biztosan jó lehet, de ennek a problémának a megértéséhez még egy kicsit kellene tanulnod!
Nézz utána a neten, könyvtárakban, és ha látom hogy már érted, akkor kérdezhetsz, és fogok válaszolni!
Pl. C-vitamin.... leírtam, hogy a saját fülemmel hallottam, mit lehet ezen nem érteni?
Még egy honlap a teljesség igénye nélkül: http://oxigeneselet.hu/?p=E16658
Figyelmesen olvasd el, és nézz utána az infóknak, hogy megállják-e a helyüket!
Főleg a termék tapasztalatok részt. üdv:osamuka
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.02.19. 21:24

@osamuka (13071):
Főleg a termék tapasztalatok részt. üdv:osamuka
Ezek nem bizonyító erejűek, mert eredetük igen kétséges, ellenőrizhetetlen.
Én is leírhatnám, hogy én meg ismerek 2X-er annyi embert akin nem segített, sőt kifejezetten ártott, mert nem tudta kifizetni a villanyszámláját. Az, hogy a hivatkozásodban azt ecseteli a cégleírás, hogy 100%-ban magyar cég az inkább elszomorít. :cry:
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.19. 21:38

@osamuka (13071):
osamuka írta: Pl. C-vitamin.... leírtam, hogy a saját fülemmel hallottam, mit lehet ezen nem érteni?
Nem azzal volt a gond, hogy kétségbe vontam, mit hallottál tőle. Azt nehezményeztem, hogy kérdőre vontál (@osamuka (13057)), miért nem tudom magyar létemre, hogy ő "a C vitamin felfedezését, többek között az oxigénezett víz szervezetre gyakorolt hatásainak köszönheti". Mégis honnan kellene tudnom? Nem emlékszem, hogy oxigénezett vizet említett volna a Nobel-értekezésében.
Egyébként semmit nem jelent, hogy ő mit minek tulajdonított. Szeretnek rá hivatkozni (főleg a C-vitamin kapcsán), ettől még semmi nem lesz igaz.
osamuka írta: Főleg a termék tapasztalatok részt.
Látod, azt az egyet biztosan nem fogom elolvasni, mert egyrészt az anekdoták használhatatlanok, mert: laikusok írják, nem ismertek a pontos körülmények, nincs kontroll és különben is bárki azt hazudhat, amit nem szégyell.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.19. 21:44

Legyen a Te hited szerint!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.19. 21:46

@osamuka (13071):
hazug allitasok a weboldaladrol (minden, amit idezek teves, buta vagy szandekosan hazug allitas, NEM IGAZ):

- Az oxigénes víz kiemelkedő hatékonysággal növeli a szervezet általános oxigénellátottságát.

- Rengeteg egészségi probléma, illetve a fáradtság is sokszor az oxigénhiányra vezethető vissza.

- A légkör oxigéntartalma hegyi levegőn jelenleg 21%, ami már így is jóval kevesebb, mint amihez az emberi szervezet a globális erdőirtás és környezetszennyezés előtt hozzászokott.

- fülledt nyári napon Budapesten a Rákóczi úton mértek már 11%-os oxigénszintet is!

- A máj a szervezet oxigénraktára.

- idő alatt az oxigénes víz fogyasztása 43%-kal növelte meg azt.

- a gyomron keresztül bevitt oxigén sokkal hatékonyabban felszívódik, és egyből a megfelelő helyre kerül.

- 2000 mg / literes dúsítású oxigénes vizet állít elő,
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2011.02.19. 21:48-kor.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.19. 21:47

@osamuka (13074):

Nekem nincs hitem, nem hit alapján ítélek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Várhegyi Márton 2011.02.19. 21:59-kor.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.19. 21:48

@osamuka (13074): Nem hit kerdese. Tenykerdes.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.19. 21:54

Szeretnél egy otthoni munkát havi 30-90 ezer Ft-os, vagy esetleg nagyobb keresettel?

Csatlakozz internetes kampányunkhoz, mely egy új, magyar találmány népszerűsítését célozza meg a lakosság körében! Ez az új találmány a szuper-oxigénezett vizet előállító készülék.

A cég nemcsak a segítségeddel értékesített készülékek árából fizet neked, hanem az új vásárlók rendszeres patroncseréjéből is jutalékot fogsz kapni. Az értékesítésekből azonnali jövedelemhez, a patroncserékből pedig rendszeres havi jövedelemhez jutsz.

Csak egyetlen egyszer kell megvásárolniuk a készüléket 45.700 Ft-ért (plusz doboz patronokkal akár bankhiteles részletre is), és utána már csak a napi fogyasztáshoz szükséges oxigénpatronokról kel gondoskodniuk, mely nagyjából havi 4100 Ft-ból kijön. (A készülék 45.700 Ft-os árában benne van az első doboz patron ára is.)
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.02.19. 22:20

@vaskalapos (13078):
És ez a lényeg! :!:
Pénzről szól az egész. Az oxigénes bla-bla csak parasztvakítás, ami egyenértékű a beteg, idős, naiv emberek megsarcolásával.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.19. 23:23

Amint fent, úgy lent, és amint lent úgy fent, hogy beteljesítse az EGY CSODÁJÁT!
Próbáljátok értelmezni! Mire meg lesz (4-5 év), addigra megértitek az oxigén működését az élő szervezetekben.
UFF!!! én beszéltem! :)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.19. 23:43

@osamuka (13080): Probald ki a kiserletet! Kerlek-kerlek!

Ne vegyel levegot, se szajon, se orron (fulon se!), csak az oxigenes vizzel meddig birod?

Azutan vond le a konferenciakat, es vegyel vissza a nagy arcodbbol.
Vedd eszre, hogy egeted magad. (Es az oxigen taplalja az egest, jobb ha tudod)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.20. 07:06

Az oldalon írogatókról ( Medakva kivételével) a következő vicc jutott eszembe( vagy csak a fejembe ) :) :
Elmegy a cigány jogosítványt szerezni, megkérdezik tőle:
- a 8 általánost elvégezted? mire a cigány:
-ja, 4 elsőt meg 4 másodikat :D
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2011.02.20. 07:42

@osamuka (13083):
A vicc jó. És a legnagyobb poén benne, hogy te vagy az a "vadász", aki fordítva fogta a "puskát"... :mrgreen:
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.20. 08:54

@osamuka (13080):
osamuka írta: Próbáljátok értelmezni! Mire meg lesz (4-5 év), addigra megértitek az oxigén működését az élő szervezetekben.
Én is jobbnak tartanám, ha visszavennél kicsit. Vannak itt szép számmal a fórumon, akiknek a biológia/kémia/fizika a szakterületük, nem szükséges oktatnod az "oxigén működéséről". Főleg úgy, hogy nyilvánvaló hiányosságaid vannak (@Várhegyi Márton (13059)).
Mindegyik természettudományi területre igaz, hogy részinformációk, felületes tudás nem elégségesek a korrekt ítéletalkotáshoz, a biokémia sem kivétel ez alól.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.20. 09:06

Egy példa, amiért a vicc eszembe jutott:
Dr. Wartburg 1944-ben megkapta a 2.-Nobel-díját, csak Hitler zsidó származása miatt nem engedte átvenni.
Ezen lehet vitatkozni, hogy hány Nobel-díja van, de pl. Szolzsenyicin sem vehette át, attól még Nobel-díjas!!!
Az összes hozzászólás kb. ilyen igazság tartalmú! Azért írtam, nézzétek alaposan körül a problémát, mielőtt véleményt alkottok! A szervezet tüzelőanyagát külön javaslom tanulmányozni, akkor mire orvos leszel, azt is meg tudod, hogy miért születik sok gyerek O2 hiányból eredő betegséggel. üdv. osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.20. 09:16

"biológia/kémia/fizika a szakterületük,"
Elég siralmas, hogy csak ennyit tanultak! Lehet kezdeni újra az iskolát úgy a 6. általánostól kezdve. Nekem ott tanították biológia órán a sejtmásolódást. Nem én foglak tanítani benneteket. Nézzetek utána az olyan tisztességes orvosok munkásságának, mint pl. Dr Bakanek György sportorvos, a Vimeo-n talán még van fent 1-2 előadása. üdv. osamuka
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.20. 09:20

@osamuka (13092):
osamuka írta: Dr. Wartburg 1944-ben megkapta a 2.-Nobel-díját, csak Hitler zsidó származása miatt nem engedte átvenni.
A hivatalos Nobel-oldal nem ír sem 2. Nobel-díjat, sem 2. jelölést. Tévedsz.
osamuka írta: A szervezet tüzelőanyagát külön javaslom tanulmányozni, akkor mire orvos leszel, azt is meg tudod, hogy miért születik sok gyerek O2 hiányból eredő betegséggel.
Na és miért? Talán mert az anya nem fogyaszt oxigénnel dúsított vizet?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.20. 09:22

@osamuka (13092):
miért születik sok gyerek O2 hiányból eredő betegséggel
Igen, altalaban az agymukodes serul eloszor oxigenhiany eseten.
Mint a mellekelt abra is illusztralja.

Sajnos ezen a kesobb fogyasztott oxigenes viz nem segit. Penzkidobas.
Mint a mellekelt abra is illusztralja.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.20. 09:23

@osamuka (13093):
osamuka írta: Lehet kezdeni újra az iskolát úgy a 6. általánostól kezdve. Nekem ott tanították biológia órán a sejtmásolódást.
Ne oktass ki, légy szíves!
Ha a "sejtmásolódást" (sejtosztódást?) tanultad, akkor nyilvánvalóan azt is tanultad, hogy mi az a mágikus 36-38 (nem 32!), ill. 2 ATP. Mégsem tudtad.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.20. 09:25

@Várhegyi Márton (13096):
mi az a mágikus 36-38 (nem 32!), ill. 2 ATP.
Mi az, es hogy jon ide?

Nem 42 a valasz?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.20. 09:34

@vaskalapos (13097):

Osamuka azt akarta mondani, hogy oxigén jelenlétében 1 mol glukózból 32 mol ATP képződik, oxigén hiányában (amikor csak a tejsavig megy el a glukóz lebontása, nem képződik szén-dioxid és víz) csak 2. Ezt úgy fogalmazta meg (@osamuka (13057)), hogy: "Az ATP O2 jelenlétében 32, oxigén hiány esetén 2!!!!"
A 32 nem stimmel, 36-38 a megfelelő szám (az adja a 2 mol ATP-nyi különbséget, hogy a glikolízisben képződő 2 mol NADH kétféle úton oxidálódhat a citrátkörben, a két út eltérő számú ATP-molekula szintéziséhez vezet).

A 42 valami más lesz szerintem.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.20. 10:30

Azért látom már kapisgálod!
A Dr Warburgnak fussál neki mégegyszer, ha jó helyen keresed, meg fogod találni.
Amikor egy magyar találmánynak mennek neki emberek, azt nehezen viselem, főleg amikor iskolázottnak mondják magukat! Azért még egy nevet mondok: Pados professzor, aki a vízkezelő készülékét levédte, és a víz kezelés egyik legnagyobb kutatója volt. Apránként összerakva csak össze jön majd nektek is a O2 víz működése, de amíg nem tudtok róla eleget, ne köpködjétek!!! üdv. osamuka
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.20. 11:05

Azért látom már kapisgálod!
Ez megint mi? :evil: Itt nem ő a hülyegyerek...Hülyegyerek az,aki azt hiszi,hogy oxigénes víz nélkül csak anaerob glikolízis folyik a szervezetben!Te menjél aztán olvass utána pl. a "sokk" témának,aztán majd lesz kapizs-kapizs,hogy mi az sok baromság,amit ideböfögsz te,meg a linked...
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.20. 11:09

Kedves Rétike!
Le lehet menni a rétre, és ott találkozhatsz valakikkel, akiktől tanulhatsz! Legelni szoktak, tudod! üdv.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.20. 11:11

@osamuka (13099):
osamuka írta: A Dr Warburgnak fussál neki mégegyszer, ha jó helyen keresed, meg fogod találni.
A hivatalos Nobel-oldalon ilyet nem írnak. Warburgot egyszer jelölték, meg is kapta a díjat. További vitának nincs értelme, téged átejtettek.
osamuka írta: Amikor egy magyar találmánynak mennek neki emberek, azt nehezen viselem, főleg amikor iskolázottnak mondják magukat!
Érzelmi kérdésekbe nem megyek bele.
osamuka írta: Apránként összerakva csak össze jön majd nektek is a O2 víz működése, de amíg nem tudtok róla eleget, ne köpködjétek!!!
Ha korrekt hivatkozást adsz az állításaidat alátámasztandó, akkor folytathatjuk a beszélgetést. De amíg biokémiailag értelmetlen indoklásokat kapunk csak (meg hivatkozást nem létező Nobel-díjra), szakirodalmi hivatkozást meg nem, addig nincs miről beszélni veled. Sajnálom. Egy normális vita megkövetel bizonyos fokú korrektséget és hozzáértést mindkét fél részéről. Várjuk a bizonyítékaidat.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.20. 11:15

@osamuka (13092):
Dr. Wartburg 1944-ben megkapta a 2.-Nobel-díját, csak Hitler zsidó származása miatt nem engedte átvenni.
OFF
Nem tudom honnan veszed, hogy ez a Hitler fazon eredetileg zsidó volt. :)
Javasolnám a mondataid nyelvtanilag alaposabb átnézését, mielőtt közkinccsé teszed őket.
A tartalmukról pedig meg nem is beszéltem, de majd most:

/OFF Elnézést!


Warburgot több tucat alkalommal nevezték meg jelöltként, és Szent-Györgyi ezen jelölések egyikeként 44-ben tényleg javasolta.
Jelöltnek.
http://nobelprize.org/nobel_prizes/medi ... howid=1089
Ha jól értem a jelöltek közül a bizottság választja ki azon pályázókat, akik közül utána kiválasztják a díjazottat. Ezen viszont már nem jutott át Warburg.

A nobel honlap szerint 3 ember nem kapta meg a díját Hitler miatt:
One Nobel Laureate in Medicine has been forced by authorities to decline the Nobel Prize

Adolf Hitler forbade three German Nobel Laureates from accepting the Nobel Prize, including Gerhard Domagk, who was awarded the 1939 Nobel Prize in Physiology or Medicine. The other two Laureates were awarded the Nobel Prize in Chemistry, Richard Kuhn in 1938 and Adolf Butenandt in 1939. All of them could later receive the Nobel Prize Diploma and Medal, but not the prize amount.
Warburg nincs köztük.

Wiki életrajza szerint:
"In 1944, Warburg was nominated a second time for the Nobel Prize in Physiology or Medicine by Albert Szent-Györgyi, for his work on nicotinamide, the mechanism and enzymes involved in fermentation, and the discovery of flavine (in yellow enzymes).[3][4] It is reported by some sources that he was selected to receive the award that year but was prevented from receiving it by Adolf Hitler’s regime, which had issued a decree in 1937 that forbade Germans from accepting Nobel Prizes.[5][6] According to the Nobel Foundation, this rumor is not true; although he was considered a worthy candidate, he was not selected for the prize.[3]"
Szóval ebben IS biztosan tévedsz, és a tények keltette széllel szemben hugyozol.
Kicsit szokatlan a dologban, hogy ekkora vehemenciával ismételgeted az alaptalan feltételezéseidet, de láttunk már rosszabbat is.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.20. 11:21

@osamuka (13099):

Látom, magas vérnyomásra is ajánlod az oxigénezett vizet:

"A magas vérnyomásra a leghatékonyabb megoldásnak a szuper oxigénezett vizet előállító készülék által, tisztított vízből készült O2 víz tűnik jelenleg a legjobbnak. Sok tapasztalat van már rá."
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.20. 12:29

Pontosan így van!
Élet filozófia, ami szerintem követendő:http://vimeo.com/7772774
Az O2 vízről pedig továbbiakban nem vitatkozom, ha köpköditek, tegyétek, majd megbánjátok! üdv. osamuka
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.02.20. 13:34

@osamuka (13107):
ha köpköditek, tegyétek, majd megbánjátok!
Nem köpködjük, csak a hozzáfűzött "gyógyhatásokat" nem látjuk bizonyítottnak.

OFF
Mit kéne ezen megbánni?
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.20. 14:26

Tisztelt DORKA11!
Mivel én ugyanolyan szkeptikus vagyok, mint az ide írogatók többsége-ha nem rosszabb-ezért kb.20 hónapja vettem 1 szifont 2 doboz patronnal, és rendeltem Angliából 1 vér-oxigén mérőt, ami a pulzust is méri. (havi 8000 ft értékű "gyógyszert" szedtem a szívemre és magas vérnyomásra) Naponta többször mértem a különböző értékeket( vérnyomás, pulzus, vércukor, vér-oxigén szint) először napi fél litert, egy hét múlva 1 litert, majd 2 hónap múlva 2 litert. Először nem sok minden történt, csak reggel kipihentebben ébredtem. Az O2 szint 96-97 %-ról felment 97-98%-ra. 1 hónap múlva elkezdett csökkenni a vérnyomásom kb.130/90-ől 125/85-re-ez átlag érték, és a bogyókat szedtem. Már 3 hónapja ittam, de nem volt véleményem. Fél év utén fél adag a bogyókból, 1 év múlva teljesen elhagytam. v.ny.:120/80, szívem jónak tűnik, v-O2 szint 98-99%. Ezért nem szeretem hogy kipróbálás nélkül próbálják lejáratni. Ennyi dióhéjban, de sok embert ismerek-több 100-t- akik hasonló eredménnyel isszák. Persze van olyan is akinek nem működik, de az vagy gyomorbeteg, vagy keveset iszik, sőt olyan is van aki nem issza. Először kipróbálni, tesztelni valamit, utána lehet véleményt formálni! De semmiesetre sem köpködni! Ez nem rád vonatkozik! üdv. osamuka
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.02.20. 14:35

@osamuka (13107): Az O2 vízről pedig továbbiakban nem vitatkozom, ha köpköditek, tegyétek, majd megbánjátok! üdv. osamuka
Az oxigénezett vizet nem köpködjük, mert ahhoz előbb meg kéne inni.
De mivel nem vagyunk vevők a hülyeségre, vagyis nem vásárolunk, így nincs mit kiköpnünk......
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.20. 14:39

Szentgyörgyi Albert a C vitamin felfedezését, többek között az oxigénezett víz szervezetre gyakorolt hatásainak köszönheti!
Ez a mondat két dolgot jelent:
1) Szent-Györgyi oxigénes vizet ivott és emiatt olyan okos volt,hogy egyből felfedezett
2) Ezen zagyva mondat arra irányul,hogy "oxigén nélkül nem működik" a peroxidáz és nincs érés.Utóbbival hajlandó vagyok „eljátszadozni”,mivel érdekes felvetés!

Hát akkor nézzük az akkori paprikát és a mostanit!Megjegyzem a peroxidáz igen-igen nagy aktivitást mutató enzim a paprikában ("jelen oxigén-viszonyok között" is... :roll: ) oly’ annyira,hogy a paprika miatta igen hatékony utóérő.Ezen utóérés során mind az enzimaktivitás,mind az érési fokkal arányos C-vitamin tartalom még nő is,sőt akár meg is duplázódik a tárolás során!(szintén szedéskori érési stádiumtól,tárolási hőtől és időtől függ)

„Szent-Györgyi ismeretlen anyagot talált a mellékvesében. Megállapította összetételét (C6H8O6), és hexuronsavnak nevezte el (1928). Hazatérve,Szegeden olyan növényi forrást keresett, melyből nagyobb mennyiségben lehet kivonni hexuronsavat. Erre a célra a szegedi paradicsompaprika kiválóan megfelelt: 10 liter présnedvből 6,5 gramm hexuronsavat állítottak elő.”*

A paprika nedvességtartalmát a hazai időjárási viszonyok határozzák meg,azon belül is a szedéskor történő érési stádium.A legnagyobb mennyiség eléréséhez érettség szükséges,ekkor bír a legmagasabb nedvességtartalommal,ezért helyénvaló az átlag 80-85%-osság megadása etéren.

Ez olyan 12kilo körüli paprikát jelent.Ezen adat alapján elindulva és számolgatva kicsit: egy teljesen átlagos pritamin C-vitamin tartalmat kapunk az ő mérései alapján,sőt nekem még kicsit alatta is jött ki az eredmény,kvázi: a pár évvel ezelőtt mértek jobbak a C-vitamint tekintve,mint az akkoriak!

Innentől kezdve rakjuk hozzá az „észérvet”:
„-A légkör oxigéntartalma hegyi levegőn jelenleg 21%, ami már így is jóval kevesebb, mint amihez az emberi szervezet a globális erdőirtás és környezetszennyezés előtt hozzászokott.
fülledt nyári napon Budapesten a Rákóczi úton mértek már 11%-os oxigénszintet is!”

Erről már más megállapította,hogy nem igaz.Én azt mondom,hogy ez itt kérem az öngól helye!Mert: ha a mai paprikák is teljesítenek olyan jól C-vitaminilag,mint az akkoriak és a levegő minősége ennyire borzalmas,akkor kérdem én: hogy jön ez ide érvként???

*http://hu.wikipedia.org/wiki/Szent-Gy%C3%B6rgyi_Albert
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rétike 2011.02.20. 16:59-kor.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.02.20. 14:43

Kedves fórumtársak!
avagy gyerekeeeeeek!

Vegyétek észre, hogy egy sérült egyén szivat és idegesít benneteket!
Nem vitapartner, hanem elvakult, beképzelt és mindemellett tudatlan is........

Mit akartok Tőle?

A kérdéseitek és a hivatkozáskéréseitek nem jutnak el piciny kis agyáig........

Javasolnám a törlését, de akkor még a végén nyertesnek érezné magát. Nincs értelme a vitának, elég csak mindíg annyit kérdezni tőle, hogy: MI A BIZONYÍTÉK?
vagy: HIVATKOZÁS?
Felesleges ennél több szót pazarolni rá...........(szerintem)

Elnézést az off-ért
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.20. 14:48

@Várhegyi Márton (13098):
Osamuka azt akarta mondani, hogy oxigén jelenlétében 1 mol glukózból 32 mol ATP képződik, oxigén hiányában (amikor csak a tejsavig megy el a glukóz lebontása, nem képződik szén-dioxid és víz) csak 2. Ezt úgy fogalmazta meg (@osamuka (13057)), hogy: "Az ATP O2 jelenlétében 32, oxigén hiány esetén 2!!!!"
A 32 nem stimmel, 36-38 a megfelelő szám (az adja a 2 mol ATP-nyi különbséget, hogy a glikolízisben képződő 2 mol NADH kétféle úton oxidálódhat a citrátkörben, a két út eltérő számú ATP-molekula szintéziséhez vezet).

A 42 valami más lesz szerintem.
Koszi! Erre nem gondoltam.
Meg van zavarodva? Azt hiszi, hogy itt valaki is vitatja az oxigen szerepet az foldi eletben? Nem.
Csak azt allitjuk, hogy a negyvezenezer forintos palackja nem er tobbet mint egy mely lelegzet, nincs benne tobb oxigen, meg annyi sincs, mint egy rendes sohajtasban.
Ezt probalom neki peldaval, kiserlettel bemutatni, de nem erti.

42 az valoban masra valasz:

"What is the ultimate answer to life, the universe and everything? "

/The Hitchhikers Guide to the Universe/
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.20. 14:57

@osamuka (13110):
Kedves(?) Osamuka!
Ha anekdotázni szeretsz:
- Kedves barátom marékszám "bogyót" szedett évekig, hasonló okokból, mint Te, majd nehéz fizikai munkára kényszerült (rendszergazdai állása /a céggel együtt/ megszűnt), és láss csudát, néhány hónap alatt fokozatosan abbahagyta a szedésüket, mert jók lettek az értékei...
- Másik ismerős luxus óceánjárón volt zenész, 6 hónapos szerződéssel, az erre az időre szóló adaggal (szintén vérnyomás, koleszterin, vércukor stb.), majd kényszerűségből hosszabbított. Szintén zenész barátom (nagy szauna, hőlégkamra és gőzfürdő mániás) rábeszélésére elkezdett rendszeresen szaunázni ("ellenjavallott"), és jé, beállt elfogadható mértékre az összes paramétere néhány héten belül, gyógyszerek nélkül......
- Hallottam olyasvalakiről (Churchill), aki bazi nagy szivarokat szívott, jó sok égetett szesszel öblögetve, reggeltől estig, "no sport", némi stressz (valami világháborúk, vagy mi?) és 90+évig élt.....
Kérdésem ezek után:
Ha nekem ilyen problémáim támadnának, mit tanácsolsz?
Kezdjek kertet ásni, kapálni, vagy járjak szaunába, vagy szokjak rá a szivarra és whiskyre, esetleg fogyasszak O2 vizet, vagy még ott van a szomszéd Mari néni ráolvasása is.....Hm?
u.i.:
Nem lehet, hogy a leánykori neved wmiki volt?
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Popula(c)tion 2011.04.14. 02:48-kor.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.20. 15:02

@énkérdezek (13113):

Vegyétek észre, hogy egy sérült egyén szivat és idegesít benneteket!
Nem vitapartner, hanem elvakult, beképzelt és mindemellett tudatlan is........
Igen,lejött,de attól még az írásai itt trónolnak és megfelelő válasz nélkül a topik előavanzsál oxigén-vizes reklámmá!(én ezért is nem nyomok rá a "válasz"-ra :roll: )
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.20. 15:07

Osamuka primitiv atvert oxigenpalack arus, meg a logikus gondolkozas sem megy neki... ugy veli, hogy az oxigen az olyan, mint a D vitamin, hogy felhalmozodik a szervezetben,
20 hónapja vettem 1 szifont 2 doboz patronnal, és rendeltem Angliából 1 vér-oxigén mérőt, ami a pulzust is méri. (havi 8000 ft értékű "gyógyszert" szedtem a szívemre és magas vérnyomásra) Naponta többször mértem a különböző értékeket( vérnyomás, pulzus, vércukor, vér-oxigén szint) először napi fél litert, egy hét múlva 1 litert, majd 2 hónap múlva 2 litert. Először nem sok minden történt, csak reggel kipihentebben ébredtem. Az O2 szint 96-97 %-ról felment 97-98%-ra.
Ember, ha van oxigentelitettseg merod, akkor merd meg magadat nyugalmi allapotban, majd ne vegyel levegot, es merd 10 masodpercenkent (ha eleg gyors a merod).
Nezd, mlyen sebesseggel fogy a veredbol az oxigen...
gondolkozz el rajta
Azutan legvetel nelkul igyak ki egy teljes liter oxigenes vizet, nezd meg, mi tortenik az oxigenszinteddel, es mennyi ido alatt.

Utana vegyel par nagy levegot, es merj ujra.

Ha ezt elvegzed, az eredmeny orditoan mutatni fogja, hogy az oxigenes vized kevesebbet er, mint egyetlen mely lelegzetvetel.

Megprobalom a te szinteden elmegyarazni. Lassan irom, hogy tudd kovetni.

Kell az oxigen. A levegoben 21% oxigen van.
A 2000mg/literes vizedben meg 1%!!!!!!!!

Ebreszto.

A 21%-os levegobol atlagember 4-6 litert tart a tudejeben (es 3-5 litert cserel ki egy lelegzetvetellel)
Tehat legalabb 3 liter 21%-os oxigen egy lelegzetvvetel, az 3*21 = 63 oxigen egy lelegzet, percenkent lelegzel otot, 5x63 az tobb mint 300 oxigen percenkent.

Ezzel szemben a vizedben 1% az oxigen, ha percenkent megiszol egy liter (nem naponta, hanem percenkent) akkor is csak 1 oxigent kaptal belole.

1 all szemben a 300-zal.

A lelegzetvisszatartos kiserlet azt mutatja, hogy 5 perc (300masodperc) utan elfogy a 300 oxigen, es ha nem veszel ujra levegol, akkor elajulsz, meghalsz.
Az 1 oxigen, ami az egy liter vizedben van az pontosan 1 masodpervre elegendo!

A vized akkaor jelent valamit oxigen szempontjabol, ha masodpercenkent tobb mint egy litert iszol belole.
Te atfolyo jellegu vizmelegito vagy?
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.20. 15:08

miért születik sok gyerek O2 hiányból eredő betegséggel
Statisztikailag nem is sok.Emberileg egy is az.Válasz:
rossz perfúzió a szülés ideje alatt.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.20. 15:17

Vagytok még? Megvárom még jönnek a többiek is!
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.20. 15:23

@osamuka (13110):
osamuka írta: rendeltem Angliából 1 vér-oxigén mérőt, ami a pulzust is méri.
Ilyet mi is használunk az intenzív osztályon, pulsoxi a "nickneve" (pulse oximeter).
osamuka írta: Az O2 szint 96-97 %-ról felment 97-98%-ra.
A pulsoxik a 80-100 % közötti szaturációs értékeket minimálisan 1-2 %-os hibával mérik (RMS = 1-2 %). Tehát az általad mért különbség a mérési hibán belül van. Ebből már kitalálható, mit jelent ez az 1-2 % különbség: semmit.

A vérnyomás és a többi kontroll híján szintén értékelhetetlen. Anekdoták mindig vannak, nem bizonyító erejűek.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Várhegyi Márton 2011.02.20. 17:23-kor.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.20. 15:31

@vaskalapos (13118):
vaskalapos írta: A 21%-os levegobol atlagember 4-6 litert tart a tudejeben (es 3-5 litert cserel ki egy lelegzetvetellel)
A 3-5 liter számértékre kb. stimmel, de percventilációra (tehát percenként kb. ennyi levegőt szívunk be és fújunk ki). Egy lélegzetvétellel nyugalmi állapotban kb. 0,5 l levegőt szívunk be, ebből kb. 0,35 l a tényleges (az alveolaris térbe eljutó), a többi a gázcserében részt nem vevő részekbe (orrüreg-szájüreg, garat, gége, légcső, hörgők, hörgőcskék) jut.
vaskalapos írta: Tehat legalabb 3 liter 21%-os oxigen egy lelegzetvvetel, az 3*21 = 63 oxigen egy lelegzet, percenkent lelegzel otot, 5x63 az tobb mint 300 oxigen percenkent.
Ezt őszintén szólva nem tudtam követni :roll:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.20. 15:55

@Várhegyi Márton (13122):
Nem neked szantam, osamuka szintjen irok, o tudja kovetni. ;-)

1 liter levegoben 21% az oxigen, akkor 3 literben (egy lelegzet) 3-szor annyi, mnit egyben, azaz 3*21 azaz 63... percenkent ot lelegzetet veszel, lezlegzetenkent 63 oxigennel, 5-szor 63 az nagyjabol 300

Egyszeruen szazalekokat hasonlitok ossze. Szkeptikus kritikat nem kerek. Osamuka remelem megerti.
0 x

Válasz küldése