OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.29. 05:17

@Szilágyi András (15385):
Na felfrissültem, olyan mintha aludtam volna egy pár órát, pedig csak 3X0.5 deci O2 vizet ittam!
Felteszek egy filmet, nézzétek meg! Dr Bakanek György előadása segít Váczi Doktor Úr megértésében.
Tudom, régebben már javasoltam, de biztos nem néztétek meg. ITT VAN ÚJRA:
http://vimeo.com/12657213 üdv: osamuka
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.03.29. 07:33

@vegyati (15376):
osamuka írta: Nem 2.5%-t akartál írni?
Nem. 5 liter levegőben kb. 1 liter oxigén van (21 %), abból 250 ml-t veszünk föl (mindez egy percre). Te hogy számoltál?
Megjegyzem, hogy az általad megadott adatokkal nem adható meg a konkrét %-os érték.
osamuka írta: Már régebben egyszer kérdeztem: mi van a citokrómokkal?
Már régebben sem tudtam válaszolni egy ilyen általános kérdésre. Mit kellene leírnom a citokrómokról?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.03.29. 07:36

@osamuka (15378):
osamuka írta: Addig elégedjetek meg a Doktor úr logikus magyarázatával, hiszen Ő tapasztalatból beszél, Ti meg elméleti síkon közelítitek meg a problémát.
Te a saját magad esetében sem tudod megmondani, mekkora volt a placebohatás szerepe, ha nincs placebokontroll. Váczi Péter sem tudja megmondani, hiszen ennek elvi akadálya van.
(Az aurás topikban pont arról - is - beszéltünk, hogy egy gondolatmenet logikussága még nem jelenti, hogy igaz is a következtetés.)
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.03.29. 07:40

@osamuka (15379):
osamuka énkérdezeknek írta: Ekkora baromságot hogy lehet leírni? Iskolába jártál?, ha igen, tudnod kell, hogy a szifonból kinyomva megszűnik a túlnyomás!
Engem kritizálj, én írtam az idézett részt a böfögésről, nem énkérdezek.
Ha megiszod az oxigénes vizet, akkor mivel mindenképpen több oxigén van oldva a megivott vízben, mint ami a gyomorléghólyag oxigénnyomásával egyensúlyt tart, ezért a többlet (egy része) kibuborékol, ez fogja megnövelni a gyomást a gyomorban. Senki nem beszélt a szifonról vagy a patronról!
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.03.29. 08:07

@osamuka (15383):
osamuka írta: Valóban tévedés, mert nem úgy szívódik fel a gyomorban!
A fölszívódás mechanizmusa teljesen azonos.
osamuka írta: A hörgők és a kapillárisok között egy kettős hártyán préseli át a parciális nyomás az O2-t(kb.100 Hgmm), ellenkező irányba meg a CO2-t(kb.40 Hgmm).
Látszik, hogy soha nem tanultál sem anatómiát, sem élettant, sem fizikát:

- A hörgőkben nincs gázcsere, csak az alveolusokban!
- Nem a parciális oxigénnyomás préseli át az oxigént, hanem az oxigénnyomás alveolokapilláris különbsége!

Ha ennyire nem értesz ehhez, ha ekkora tévedéseid vannak, hogyan adjak bármit is a véleményedre?
osamuka írta: azután még ott van a sejtlégzés, a citokrómokról nem is beszélve!
Ez egyszerű mellébeszélés. A citokrómok (majdnem) minden sejtben ott vannak, de ez semmit sem mond az oxigénes víz hatékonyságáról.
osamuka írta: Amennyiben figyelmesen elolvastad a Doktor úr írásait, akkor megértheted belőle, hogy pont az O2-ben szegény vénás erekben növeli meg az O2 szintet.
Megértettem, nem ez volt a probléma.
osamuka írta: Az Angliai kutatások is ezt bizonyítják!
Ne hivatkozz rájuk, amíg nem publikálták őket!
osamuka írta: A májban levő eredetileg 8% O2 szintet kb 43%-re emelte,
És ezt ki és hogyan mérte ki? Egyáltalán mit jelent ez 8 és 43 %-os oxigéntartalom? 1,5 kg májból 120-600 g oxigén? Vagy a máj térfogatát kell venni? Fejtsd ki, légy szíves!
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.03.29. 08:08

@osamuka (15389):
osamuka írta: de Nektek sikerült kihozni Őt a sodrából, mert semmi értelmes válasz nem jött a leírt TAPASZTALATAIRA!
Válaszoltunk rá:
Nem volt placebokontroll, tehát senki nem mondja meg, mekkora volt a valódi, és mekkor a placebohatás.
osamuka írta: Ahogy Teslára, az Azték naptárkőre, az Akasára, a 4-5 méteres csontvázakra, Jézus megkísértésére, egy értelmes mondatot nem tudtatok leírni!
Mit kellett volna reagálni? Te nem tudtad bizonyítani, hogy ezek léteztek.
A topik témájához pedig ezeknek semmi közük!
osamuka írta: Mi van Szent-györgyi Alberttel, senki nem talált semmit?
Ezt a rejtett tudást Szent-Györgyiről valószínűleg csak az oxigénes vizet árusítók tudhatják, mi ugyanis semmit sem találtunk.
osamuka írta: Segítek: a neten nem találtok semmit! Vajon miért?
Talán mert nem igaz. Hol kellene keresnünk? Add meg a forrást!
osamuka írta: Hiába ismeritek(legalábbis néhányan) a sejtszintű életfolyamatokat, ha nem látjátok, nem ismeritek az egészet, az embert, akit a Mindenható Atya saját képmására, és hasonlatosságára teremtett!
Kezd egyre jobb lenni, már Istent is belekevered. Szorítkozzunk a topik témájára!
osamuka írta: Tudjátok a 90-s évekbeli koleszterinre vonatkozó megállapítás is megdőlt napjainkra!
Milyen állítás? (Aminek persze ismét semmi köze a kérdéshez.)
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.03.29. 08:18

@Várhegyi Márton (15395): osamuka énkérdezeknek írta:
Ekkora baromságot hogy lehet leírni? Iskolába jártál?, ha igen, tudnod kell, hogy a szifonból kinyomva megszűnik a túlnyomás!

Engem kritizálj, én írtam az idézett részt a böfögésről, nem énkérdezek.
Ha megiszod az oxigénes vizet, akkor mivel mindenképpen több oxigén van oldva a megivott vízben, mint ami a gyomorléghólyag oxigénnyomásával egyensúlyt tart, ezért a többlet (egy része) kibuborékol, ez fogja megnövelni a gyomást a gyomorban. Senki nem beszélt a szifonról vagy a patronról!



Kedves osamuka(vagy mi a szösz)
Látod mégiscsak fejlődök és okosodok, mert most nem nyitottam meg a buta hozzászólásaid. De azért nem lehetek teljesen védett, mert az aranyköpéseid így is eljutnak hozzám.(sajnos)
Véletlenül a profdoktor váczi és te(szándékos kisbetűhasználat) nem egy fizikai testben tartózkodtok? Mert érdekes módon, mikor ő eltűnik, akkor megjelensz te a pont akkora baromságaiddal.......
Ez elgondolkodtató.......
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.03.29. 10:12

@eurox.info (15325):


Köszönöm a részletes választ.Márton már megelőzött,szerintem igen jó válasszal,úgyhogy ezt a részét kihagynám,mivel nincs mit hozzátennem.Közben megtaláltam,hogy melyik fiókomba vágtam be a kapott anyagot,meg eszembe is jutott még egy-két hallott dolog imádott barátnőmtől,aki egy naiv tünemény és emiatt még külön haragszom a pentaquára.Külön fogom kezelni őket,jelzem is,de a lényeg: még kérdeznék!Ha megbocsájt: hazai terepen…:) Annyit előtte megjegyeznék,hogy az odáig rendben van,hogy Ön azt írja,hogy nem hasznosul jobban,na de a hívek ezt hírdetik!Más hangzik el előadáson,mint itt?Nem szép...Nem is fairplay.De jó...a másodkéz,az másodkéz,rendben!

Ezeket hallottam még tőle,szóval ezek is másodkézi információk:
1.Ön szerint is a máj oxigén-tartalmát azonnal 43%-al megemeli az oxigenizált víz fogyasztása,a légzés meg csak 8%-al?

2.Ön azt írja,hogy nem hasznosul jobban.Íme a következő kérdésem,amit szintén hallomásból vettem:
Ön szerint is sokkal hatékonyabb az ivással felvett oxigén,mert a belélegzett oxigénnek csak 2 (nem elírás) kettő%-a hasznosul,minek következtében a kilélegzett levegő tele van oxigénnel?

3.Ön is úgy gondolja,hogy az oxigén a következő sorrendi utazást teszi:tüdő –> agy –> szív –> máj –> minden egyéb?Minek következtében a belélegzett oxigén egyre csak fogy és így a májnak már nem jut elég?Nem beszélve a lábakról…Ön szerint is egy cukorbeteg lába azért fekélyes,mert nem iszik oxigénes vizet?

4. Ön szerint is a legjobb és egyben szükséges lugosító ital az oxigénes víz?

5.Ön szerint is a szív pH-ja 6,9?

Ennyi jutott eszembe.Most jöjjenek az elsőkézi információk a prospektusokból:
a)A gyomorba juttatott molekuláris oxigén révén, a szövetek oxigéntartalmának növekedési sebessége, a légzéssel történő betáplálással szemben,hozzávetőlegesen tízszeres.

b) Feltölti az oxigén-raktárakat.

c) Gyorsan növeli a vér oxigénszintjét,rövid időn belül megszünteti a vér oxigénadósságát: a hipoxiás állapotot.

d)Serkenti az izmokban a redox folyamatok helyreállítását.

e) Intenzív,megerőltető tréninget követő véroxigén-telítettség 90%-ról 96,7%-ra 2 óra pihenő helyett,lényegesen rövidebb idő alatt helyreáll.

f) Nyugalmi állapotban a plasztikus feszültség és feszített izmoknál a kontraktil feszültség,rövid idő alatt lényegesen csökken,míg az italt nem fogyasztott sportolóknál 2 óra után az izomfeszültségi értékek emelkedettek maradnak.

g) A hajszálerekben serkenti a mikrokeringést.

h) Szénmonoxid-mérgezés esetén életmentő.

i) javítja a kollagén újraképződését

j) az anaerob anyagcsere kedvezőbben alakul

Annyiban viszont korrigálnék itt piciben,hogy mindenhol,minden állításnál „–hat,-het” képző áll,én szándékosan fogalmaztam át,mivel jól tudjuk,hogy ez csak a jogi védettség miatt van így írva,a közvetítő ereje a laikusok felé,tehát,hogy a „–hat,-het” az egyenlő a „tuti úgy van”-nal,még így is működik,írjuk hát nyugodtan úgy,mint vad állításokat!

Ez a másik:

„Testünk elsavasodásának fő oka tehát a sejtjeink oxigén-hiánya.Az elsavasodás pedig egy lefelé húzó spirált alakít ki következményes tünetetekkel,kórképekkel:
-csontritkulás
-immungyengeség
-krónikus fáradtság
-depresszió
-emésztőrendszeri betegségek
-érelmeszesedés és még sorolhatnánk…

Bármit,amit megeszünk – legyen az fehérje,zsír vagy szénhidrát – az emésztés során egy két szénatomos molekulává (acetilkoenzim-A) hasad le, és így kerül a citrát-körbe.
Látható,hogy az égés savak egymásba alakulásán keresztül zajlik le.Optimális esetben – amikor sok az oxigén (O2) – a folyamat végterméke széndioxid (CO2) és víz (H2O).Ha kevés az oxigén, az égés – kör – valahol megáll és sav szaporodik fel.”
Forrás: Dr.Kovács Csaba – „Az élet két alapvető feltétele egy palackban” c. prospektus

Sok minden miatt égnek állt a hajam.Mégis csak a legutolsó állításra tennék fel konkrét kérdést:
Meri Ön azt állítani,hogy oxigénes víz fogyasztása nélkül csakis és kizárólag 2ATP-t és mondjuk rakás tejsavat produkáló anaerob anyagcsere folyik a szervezetben???(pl:hogy kavarodik ide egy fiziológiás szívműködés?)
Vagy ami még meredekebben(bár nehéz eldönteni melyik a meredekebb) kisejlik a kicsit zavaros megfogalmazásból: ha kevés az oxigén(anaerob körülmények),akkor a citrátkör majd csupán csökkent kapacitással működik???Nehezen értelmezem…

Minden másra: Ön is így gondolja ezeket az idézett állításokat?Ha igen: miért?Mivel magyarázza?

És még egy utolsó gyöngyszem ez utóbbi prospektusból:
„Klinikailag nem igazolt,de az alábbi tapasztalatok mutatkoztak…”Itt olyan felsorolás jön,ami az említett állításokat „igazolja”.Ha valaki igényli azt is gépre vihetem…
DE:Ki mérte fel?Kik körében?Adatok barátnőtől: 10.000 ember,aki már vásárolt(állítólag)Ennek fele rendszeres fogyasztó(állítólag)Őket mérték fel?Milyen formában?Vagy mindegyik állításra van 1-1 jelentkező…Tényleg nem értem.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.03.29. 10:20

@osamuka (15389): Jobb, ha tudod: nem új a dolog, és nem is magyar. Külföldön már vagy 20 éve forgalmaznak oxigénes vizet. Éppen ezért már több tudományos tesztje volt. Semmi hatása.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.03.29. 10:23

@Szilágyi András (15403):

A pentaqua kemény állítása szerint igen.Velük állnak szerződésben:
http://www.liss.hu/
Állítólag Európában egyedül a pentaqua forgalmaz szifont,a világon meg talán 3 cég.A nagy ötlet a szódavízből ered...
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.29. 12:11

@Szilágyi András (15403):
"Semmi hatása." Azért ebbe ne legyél biztos, amíg nem ismered meg az Angliai kutatások eredményét!
A M.O.-i kutatások 3 hónap múlva, elérhetők lesznek, legalábbis egy része. Az Angliai kutatásokat még nem mutattam meg senkinek, Váczi Doktor Úrnak sem, és nem vagyok azonos Vele, ezt Tamási Jocó igazolhatja, amennyiben kéritek! üdv: osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.29. 12:31

Kedves Professzorok! Igaz ez nem tartozik szigorúan véve a topik témájához, de ebből tanulhattok.
Kérlek Benneteket csináljatok meg ezt az egyszerű tesztet: Fogjatok egy gombot, ami az általatok hordott ruhán volt(ha nincs ilyen, akkor vágjatok le egyet! HI! :) ) kössetek rá egy kb. 40 cm-s cérnát, 20 cm hosszú lesz.
Fogjátok meg a jobb kezetekben úgy hogy lógjon, bal kezeteket tegyétek az asztalra. Lazuljatok el, gondoljátok azt hogy igen, és a gomb el fog valamerre indulni. Ezután arra kell gondolni, hogy állj, meg fog állni! Utána a következő gondolat a Nem! Ellenkező irányba fog elindulni a gomb! Ezt idáig minden szkeptikussal megcsináltattam, és mindenkinél működött! A kísérlet után várom a fizikusok, matematikusok egyenleteit a jelenségre. Különösen Rétikéét, és Vaskalaposét! Már amennyiben meg meritek csinálni a kísérletet. A többire majd később válaszolok, mert el kell mennem! üdv: osamuka
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.03.29. 13:01

@osamuka (15412):

Végezz te is egy kísérletet:
Rögzítsd a fonaladat egy fix pontra, úgy, hogy a kézmogásod hatását kizárd a fonálra vagy akár hurkold át-csomózd meg néhányszor egy fixen rögzített fémpálcán, ekkor akár a fonál végét akár foghatod is kézben.

Utána próbáld meg a gombot az akaratoddal mozgatni.

Nem fog menni.

Vajon miért nem?

http://www.szabadgondolkodo.hu/szkeptik ... omotor.php
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.03.29. 13:34

@osamuka (15412): Ez egy szakállas vicc. Kb. tízéves koromban már elvégeztem ezt a kísérletet és rájöttem a magyarázatára is. Elég ciki, hogy ilyenekkel jössz.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.29. 13:43

@osamuka (15389):
Hiába ismeritek(legalábbis néhányan) a sejtszintű életfolyamatokat, ha nem látjátok, nem ismeritek az egészet, az embert, akit a Mindenható Atya saját képmására, és hasonlatosságára teremtett!
A Mindenható Atya is fogyaszt oxigenes vizet, azert kell nekunk is fogyasztani, mert minket is az o kepmasara teremtett?
Miert nem olyanra teremtett, hogy jo legyen nekunk az a fiziakai kornyezet, ahova teremtett minket?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.29. 13:51

@Várhegyi Márton (15400):
Mi van Szent-györgyi Alberttel, senki nem talált semmit?
Ezt a rejtett tudást Szent-Györgyiről valószínűleg csak az oxigénes vizet árusítók tudhatják, mi ugyanis semmit sem találtunk.
Megtalaltam, azt irja, hogy az oxigen sejtmereg es szabad-gyokoket kepez a vizben az oregedesi folyamatokat gyorsitja, es ebben szerepelnek a citokromok, meg a citikrom-oxidaz, es a NAD oxidoredektaz. Az aszkorbinsav vas jelenleteben Fenton reakcit indit el, es a keletkezo OH. (hidroxi gyok) nagy reaktivitasu, es karositja a sejtet. Nem csoda, hogy nem hajlano beidezni egyetlen oxigenes ugynok es atvert pofa sem.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.29. 14:00

@osamuka (15412):
Kérlek Benneteket csináljatok meg ezt az egyszerű tesztet: Fogjatok egy gombot, ami az általatok hordott ruhán volt(ha nincs ilyen, akkor vágjatok le egyet! HI! :) ) kössetek rá egy kb. 40 cm-s cérnát, 20 cm hosszú lesz.
Fogjátok meg a jobb kezetekben úgy hogy lógjon, bal kezeteket tegyétek az asztalra. Lazuljatok el, gondoljátok azt hogy igen, és a gomb el fog valamerre indulni. Ezután arra kell gondolni, hogy állj, meg fog állni! Utána a következő gondolat a Nem! Ellenkező irányba fog elindulni a gomb! Ezt idáig minden szkeptikussal megcsináltattam, és mindenkinél működött! A kísérlet után várom a fizikusok, matematikusok egyenleteit a jelenségre. Különösen Rétikéét, és Vaskalaposét! Már amennyiben meg meritek csinálni a kísérletet.
1. ennek mi koze az oxigenes vizhez?
2. gimnazista koromban olvastam errol, es mar akkor elvegeztem a kiserletet.
[a magyarazat a kez mikromozgasaiban rejlik, melyek erzekeny muszerrel kivaloan merhetoek;
a cerna es a gomb, vagy barmi egyeb suly, egyszeru erositokent mukodik(nem kell ehhez gombot levagni sehonnan, csavar, kavics, fadarab, marmi apro suly jo hozza), mint mikor apro lokesek mozgasba hozzak a hintat]

Ugyanaz a jelenseg, amikor valakit kanallal etetsz, te is onkentelenul kinyitod a szadat... az elkepzelt, elvart mozgasokat kicsiben akaratlanul is vegrehajtod.

Azert offolsz, mert sarokba szorultal?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.29. 14:17

@Rétike (15402):
Az az aljas dolog az eloadasukban, a webes szovegeikben, hogy oda-vissza csaponganak az oxigen (a belegzett oxigen) valodi biologiai szerepe, es a vizben oldott oxigen kozott.

Tipikus altudomany.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.03.29. 14:42

@vaskalapos (15421):

Az egész úgy,ahogy van nagyon aljas...Én ilyen felépítésű,embereket ennyire nyíltan hülyére vevő MLM mentalitással még nem találkoztam.Forog a gyomrom komolyan mondom.Még ha az orvosi részre a tudatlanságot jóindulatúan felhozom,de ami az üzleti részt illeti...Valóban páratlan,csak nem ÚGY,ahogy ők értik! :evil: Ehhez pofa kell!És még meg is magyarázzák maguknak,ami miatt nehogy ne tudjanak nyugodtan aludni.Elszomorító...
Hogy isten és az elmegyogyós gomb kísérlet hogy kerül ide,arról már végképp gőzöm nincs, én a magam részéről lesz.rom,fogom az agyamat ilyenen turbózni...Az összes többire meg reflektálni kell,mert igen erős csúsztatások és valótlan állítások tömkellege,meg ezek jó összemosása...Áh...hülye sz.rság...
(nagyon tetszett a 15416-os hsz-d!:D)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.03.29. 14:58

0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.03.29. 16:03

"Árak:
A készülék ára: 45.400,-Ft (ez tartalmazza magát a készüléket és 24 db patront)
Plusz Oxigénpatron (24 db-os) vásárlása: 4.400,-Ft
A cserepatron ára: 3.700,-Ft / 24 db (cserelehetőség a kijelölt üzletekben)
1 db patron 1 liter oxigénes víz készítéséhez elegendő. 1 liter oxigénes víz ára 155 Ft-ra jön ki, tehát nem drágább, mint egy jobb minőségű ásványvíz, aminek oxigén tartalma nagyon csekély. Az üres műanyag flakonok pedig nem szennyezik a környezetet!
Amennyiben szeretne Ön is hozzájutni az oxigénes vízkészítő szifonhoz, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Fokozhatja az ivóvíz jótékony erejét:
Fogyasszon Ozmózissal tisztított, Lúgos pH értékűre emelt ionizált, Oxigénnel dúsított ivóvizet!
Olyan mint a szódavíz, csak még az oxigén jótékony hatását is élvezheti!" :roll:
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.03.29. 16:10

@vaskalapos (15415):

A mindenható olyan formára teremtett minket, hogy meg tudjuk nyomni a szódáspalack oldalán a kart, hogy az életadó 8-10 bar nyomástól megrészegült víz kiáramolhasson belőle.

:D

Tisztára mint Ray Comfort isteni tervezésű banánja.
http://www.youtube.com/watch?v=YfucpGCm5hY
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.29. 16:24

0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.03.29. 16:33

@balinta53 (15428):

Aminek a költségei szintén horribilisek.(egyszer megveszed,aztán állandóan a szűrőt cserélni,az sem két fillér...)Olybá' tűnik,hogy szerintük oxigénes víz híján fuldoklunk,csak nem tudjuk...Ezen gondolatmeneten elindulva:miért is nem isszuk állandóan,mint ahogy állandóan lélegzünk???Na,ennek a ktg-t számítsd ki,tudván azt,hogy 1l-t ad 1 patron...Meg mondjuk minimum 3 fő ad 1 családot...Szép lenyúlás!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.29. 17:34

@Szilágyi András (15414):
Nem mondasz igazat, mert ha elvégezted volna, azt is tudnád, hogy megáll, rezzenéstelenül!!! Abban a pillanatban, ahogy mást gondolsz, ellenkező irányba indul el, vagyis gondolattal irányítod. Ez csak egy teszt volt, annál gyávábbak vagytok, hogy megcsináljátok, de nem lepődtem meg, ezt vártam! Azért kővel vagy egyéb tárggyal nektek nem lenne egyszerű, azért javasoltam saját és könnyű gombot. Nekem bármivel működik! :D üdv: osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.29. 17:40

@pounderstibbons (15413):
Nem nyert! Nekem így is működik! :) üdv: osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.29. 17:45

@Szilágyi András (15403):
EZ NEM IGAZ!!!!!!!!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.03.29. 17:56

@osamuka (15441):

Felesleges kiabálni.Bizonyítsd be ezt is az összes többi állítással együtt.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.03.29. 18:24

@osamuka (15441):
De bizony igaz.

Idézek egy 2005-ben publikált cikkből ( http://dx.doi.org/10.1016/j.clnu.2004.12.007 ):
Since the early 1990s various companies, especially in Europe and the United States, produce drinking water in which the concentration of physically dissolved oxygen is increased, ranging from 30 to 120 mg/l water.
Tehát az oxigénesvíz-biznisz az 1990-es évek elején indult.
Úgy látszik, hozzánk most gyűrűzött be.

Mondjuk a szifon lehet, hogy új ötlet, de ez a lényegen nem változtat. A szifon csak lehetőség egy újabb lehúzásra, mert úgy látszik, vannak olyan balekok, akik képesek 46 ezer forintot kiadni egy közönséges szódáspalackért.

Váczi úr szerint egyébként nem ajánlatos pohárba tölteni a vizet. Szerinte a szifonból közvetlenül a szájba kell nyomni. Gondolom, az ideális az lenne, ha mindenki ledugna a gyomrába egy csövet, és a szifonból közvetlenül oda nyomná a nedűt. Habár ha belegondolok, ugye a bélrendszerből szívódik fel a zoxigén, akkor lehet, hogy a legcélszerűbb volna alulról bejuttatni. Kipróbálod, osamuka? Dugd fel magadnak a szifonodat, lehet, hogy beöntésként sokkal hatásosabb.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.03.29. 18:30

@Szilágyi András (15446):

Nem értem miért nem egyenesen a vénába nyomják az oxigénes sóoldatot. Szerintem az a tuti. ;)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.29. 18:30

A boltban egy rozsdamentes acel szodasszifon 8990 Ft.

http://www.netedeny.hu/szodasszifon-ker ... 21230.aspx

Tobb mint otszoros aron arusitjak ezek a csalok?
Nem rossz!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.03.29. 18:31

@osamuka (15440):

Akkor ezzel indulhatsz a James Randi alapítvány 1 millió dolláros díjáért.

Sok sikert!

Majd írj!
De amíg meg nem nyerted, addig lehetőleg többet már ne.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.03.29. 18:57

@pounderstibbons (15447):
Nem értem miért nem egyenesen a vénába nyomják az oxigénes sóoldatot
Esetleg egyenesen a májba.....(alkoholistáknak)
De egyetemi hallgatók vizsgaidőszakban nyomhatnák egyenesen az agyukba..... :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.03.29. 19:32

A jelenleg használt szifonok szemlátomást pohárba való kitöltésre lettek tervezve, amit Váczi úr nem ajánl.
Szerintem egy ilyen szifondesign lenne alkalmasabb a tápcsatorna bármely végéről történő bejuttatásra:
Kép
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: alagi » 2011.03.29. 19:43

@osamuka (15412):

Hat ezt en is kiprobaltam meg regen. Probald ki te is eloszor ugy, hogy figyeled a madzagot tarto kezedet hogy mit csinal. Aztan hogy teljesen biztos legyen, csinald meg ugy, hogy a kezed mozgatasat kizarod, de fonalat ugyanugy fogod, hogy a "mozgato energia" atmehessen a fonalba. (pl. nyomd oda a kezed a polchoz) Igy mar nem fog sikerulni a mozgasat befolyasolni.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.29. 20:11

@Szilágyi András (15454):

Nezd meg jobban a kifolyocso veget.... jajj... ;-)

Osszekarmolja a tapcsatorna vegeit, ha bedugod. Igaz, akkor meg kozvetlenebbul a veraramba lehet spriccelni vele.

Ez tejszinhabmintat kepezni valo inkabb...
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.30. 04:53

@alagi (15455):
Mitől áll meg? Mitől indul el? Mitől változik meg a mozgása? Tudom a polctól! :D üdv: osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.30. 05:00

@Szilágyi András (15446):
A Váczi Doktor Úrral itt csak a min 2000mg/liter tartalmú O2 vízről beszéltünk. Ez a magyar találmány, nem a 30-120 mg/l tartalmú, hiszen ezt már Warburg és Szent-Györgyi A. is használták, Ők meg azt hiszem régebben éltek! Ne kavarj! Hatása bizonyított! Nem lehet elavult tudással megcáfolni! :D A stabilizált oxigén is sokkal régebbi, ezt már régebben is írtam. Itt van hozzá egy kis szakirodalom, bár ahogy elnézlek benneteket úgy sem olvassátok el. http://www.vitalland.hu/pdf/Nutrition_Oxigen.pdf A szakirodalom a cikk végén van felsorolva. üdv. osamuka
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára osamuka 2011.03.30. 07:04-kor.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.30. 05:08

@Várhegyi Márton (15400):
"Add meg a forrást!" Már mondtam: nálam! Türelem! :)
Ne haragudj, de a többire nincs mit válaszolni, menj nézz utána a dolgoknak, fiatal vagy, van időd tanulni!
Persze mindegyiknél el fogsz akadni egy ponton, na utána kell a tudás, mert a többit már könyvekből nem lehet megtanulni! :) üdv: osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.30. 06:50

@Várhegyi Márton (15399):
"
Látszik, hogy soha nem tanultál sem anatómiát, sem élettant, sem fizikát:

- A hörgőkben nincs gázcsere, csak az alveolusokban!
- Nem a parciális oxigénnyomás préseli át az oxigént, hanem az oxigénnyomás alveolokapilláris különbsége!

Ha ennyire nem értesz ehhez, ha ekkora tévedéseid vannak, hogyan adjak bármit is a véleményedre?"
Az elsőre: azért ebben ne legyél ilyen biztos! A másodikra: csak az elvet akartam leírni, nem anatómiai órát tartani. Tisztában vagyok vele, hogy a legkisebb hörgők végén vannak mikroszkopikus méretű hólyagocskák (alveolusok) és ott történik az oxigén leadás és CO2 felvétel, de ez a kérdés szempontjából nem lényeges. Bármit is írsz, akkor is nyomással megy át az O2 a membránon!! :)
A kérdés eredetileg az volt: a belégzett oxigén hány %-a hasznosul! Rossz választ adtál! Egy belgyógyász-tüdő specialistával ezt a kérdést megbeszéltem ebből vált érthetővé, hogy a folyadékba bevitt O2 miért 10X hatékonyabb a belélegzettnél! Nézzél utána. Azonkívül ha nem tudnád (ez egy régebbi beírásod volt) a kollagén termelés 50 év körül jelentősen lecsökken, majd szinte megszűnik, ez az öregedés, ráncosodás, ízületi kopás kiváltó oka. üdv: osamuka
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.03.30. 10:24

@osamuka (15464): A 2000 mg/l oxigéntartalom parasztvakítás. Ennyi oxigént csak nagyon nagy nyomáson lehet vízben feloldani. Amint légköri nyomásra kerül, azonnal távozik belőle az oxigén túlnyomó része. Ha a levegő oxigéntartalma 20%-os, szobahőmérsékleten 8,3 mg oxigént lehet feloldani vízben literenként. Ha ennél nagyobb oxigéntartalmú vizet próbálsz meginni, mire legurul a gyomrodba, már rég lecsökkent 8,3 mg/literre az oxigéntartalma. Ha 0 fokos vizet iszol, akkor ez 14,6 mg/liter is lehet. Akkor a gyomrodban buborékol ki belőle a többlet, ahogy felmelegszik.

"Stabilizált oxigén" néven különféle sóoldatokat szoktak árulni, ez szintén hatalmas parasztvakítás. Jobb esetben csak sima konyhasó van benne, rosszabb esetben mérgező nátrium-klorit, amit "miracle mineral solution"-ként is árulnak, az ÁNTSZ betiltotta. Szóval ilyen baromságokkal ne gyere.
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: alagi » 2011.03.30. 10:27

@osamuka (15463):

Hat epp ez az, hogy nem fog elindulni, megallni, meg semmit csinalni.

Egyebkent (a kezed rogzitese nelkul) nem csak kabatgombbal mukodik, hanem inggombbal, sot egyesek szerint meg nadraggombbal is! :)
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.03.30. 11:09

@osamuka (15378):

"Türelem! Addig elégedjetek meg a Doktor úr logikus magyarázatával, hiszen Ő tapasztalatból beszél, Ti meg elméleti síkon közelítitek meg a problémát."

Ezzel csak az a problémám, hogy fennáll a "conflict of interest" jelensége. Tudod:
doctorsandmoney.jpg
doctorsandmoney.jpg (2.38 KiB) Megtekintve 6709 alkalommal
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.30. 11:15

@Szilágyi András (15485):
""Stabilizált oxigén"
Egyetlen kérdésem van: akkor miért működik? Több mint 20 éve!! :) Például: lábfázás, érszűkület, asztma, lábszárfekély, sebgyógyulás,
légúti betegségek, stb., és még sorolhatnám itt napestig! Mert hogy működik az biztos! Ne a placebo hatással operálj! üdv: osamuka
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.03.30. 11:16

@osamuka (15489): Nem működik.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.30. 11:18

@alagi (15486):
Neked is csak azt tudom mondani, amiről nincs ismereted arról ne legyen véleményed! :) üdv: osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.30. 11:20

@Szilágyi András (15490):
Akkor már értem: akiknél működik azok nem itt élnek a földön! De akkor HOL??? üdv:osamuka
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.03.30. 12:18

@osamuka (15493): Minden bizonnyal vízben élnek és kopoltyújuk van.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.03.30. 12:31

@osamuka (15493): Oké. Fogj két poharat! Egyiket töltsd tele csapvízzel, a másikat a szifonos oxigénessel! Tedd őket az asztalra 1 percre!
Majd mondd el, hogy miután mindkettő felett ugyanazon levegő (78%N2+21%O2) van, milyen okból lenne több oxigén bármelyik pohárban?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.03.30. 13:27

@osamuka (15466):
osamuka írta: Az elsőre: azért ebben ne legyél ilyen biztos!
Ha tanultál ezekről, akkor még rosszabb, mert akkor nem lenne szabad ekkora ostobaságokat írnod.
osamuka írta: Tisztában vagyok vele, hogy a legkisebb hörgők végén vannak mikroszkopikus méretű hólyagocskák (alveolusok) és ott történik az oxigén leadás és CO2 felvétel, de ez a kérdés szempontjából nem lényeges.
1. Hát miért nem tudtál léghólyagocskát írni? Szerintem azért, mert csak halovány ismereteid vannak erről (is).
2. Normális esetben oxigénfölvétel és szén-dioxid-leadás, nem pedig fordítva. Nagyon nem mindegy, merre mutat a gradiens!
osamuka írta: Bármit is írsz, akkor is nyomással megy át az O2 a membránon!!
Összevissza beszélsz:
Nem a nyomás számít, hanem az alveolokapilláris gáztenzió-gradiens (~ különbség).
Ha én azt kérdezem tőled, hogy 60 Hgmm-es alveoláris szén-dioxid-tenzió mellett merre történik a nettó agyagáramlás, akkor te biztosan nem tudsz rá általános érvényű választ adni. Miért? Azért, mert a válaszhoz azt is tudni kell, mekkora a tenzió a másik oldalon (az arteria pulmonalisban lévő, azaz a kevert vénás szén-dioxid-tenzió).
Ha tanultál volna rendesen biofizikát és élettant, akkor ezt nem kellene magyaráznom neked.
osamuka írta: A kérdés eredetileg az volt: a belégzett oxigén hány %-a hasznosul! Rossz választ adtál!
Áruld már el, légy szíves, hogyan jött ki a 2,5 %! Én leírtam, hogyan számoltam (az alveolaris percventiláció, az oxigénfölhasználás és a belélegzett levegő oxigénarányából meghatározható a kért érték), te meg csak ideveted, hogy tévedek.
Neked egyébként is ez a szokásod: annyit vagy képes írni, hogy "olvassatok utána", "tanuljatok", "bármit is írsz, így és így van". Semmiféle érdemi érvet nem kapunk tőled. Közben meg nálad máshogy működik a szervezet, mint a valóságban.
osamuka írta: Azonkívül ha nem tudnád (ez egy régebbi beírásod volt) a kollagén termelés 50 év körül jelentősen lecsökken, majd szinte megszűnik, ez az öregedés, ráncosodás, ízületi kopás kiváltó oka.
Hol és mit írtam a kollégénról?
0 x

Válasz küldése