OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.01. 10:51

@Várhegyi Márton (15678): Például:
aminosavak: L-arginin, L-fenilalanin, L-hisztidin, L-metionin, L-triptofán, L-tirozin
vitaminok: C, B6, B2, biotin),
savak: almasav, stb..
és a többi mint például az adenin, vagy akár a zsírokban oldott egyébb vegyületek, nyomelemek.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.01. 11:02

@osamuka (15660):
Isten őrizzen, hogy ilyen tudással orvos legyen belőled!
Tudod mit?Szerintem meg csak őrizze,mert szükség van minél több olyan orvosra,aki nem csak magolni tud,de gondolkodni is!
Amikor annyit sem értesz meg, hogy működik valami, ami még nincs benne a tankönyvekben!
Szerintem meg lelkiismereti és vallásszabadság van.
(Nem értem,hogy mi köze a hitnek az oxigénes vízhez...Na meg,hogy abban akkor hun is van a tudddomány... :roll:)A vallás nem az észről szól...Nincs az az emulgeátor,amivel te a kettőt eredményesen ÉS hitelesen összemaszlagolhatod!Azt meg emésszed meg,ha valaki inkább Freund Tamás úrhoz húz,semmint Jézus Krisztushoz...Nem kell tudományoskodni,csak akkor elég rossz helyen írkálsz.
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.04.01. 11:03

@Gézoo (15676):
@Várhegyi Márton (15678):
Nem vagyok vegyész, de annyit azért tudok, hogy ha beszakad a tető, akkor a kijavításához kell néhány dolog: cserép, léc, szög, spárga, létra, kalapács. Ezek közül bizonyos anyagokat a javításhoz végleg felhasználunk, más dolgokat (szerszámokat) viszont ideiglenesen oda kell vinni.
A tető nem fog megjavulni magától. És akkor sem, ha csak nézzük, és sóhajtozunk.
Valószínűleg hasonló a helyzet a sejtek sérülése esetén is.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.01. 11:06

@Várhegyi Márton (15669):

Viszont az tuti,hogy mire a vékonybélbe ér a víz,semmilyen többletoxigénnal nem bír.OK,mondjuk úgy:számomra elképzelhetetlen!
Talán nem szükséges mérni,ki is lehet számolni.Én nem tudom hogy,de lehet kooperálni azzal a "escape" sebességgel.Hozzávenni a gyomorbaérkezés idejét...stb...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.04.01. 11:09

@Gézoo (15676): Kulcsár Gyulára, a Culevit nevű rákellenes tápszer feltalálójára gondolsz, ill. az általa bevezetett "passzív tumorellenes védelmi rendszerre". Pár éve utánanéztem a publikációinak. Teljesen visszhangtalanok maradtak. Tehát nem véletlen, hogy ezt nem tanítják a SOTE-n. Egyetlen ember izolált nézetéről van szó.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.04.01. 11:11

@zsolt68 (15681):
zsolt68 írta: Nem vagyok vegyész
Ez nem is vegyészeti kérdés.
zsolt68 írta: A tető nem fog megjavulni magától. És akkor sem, ha csak nézzük, és sóhajtozunk.
Az influenza mégis meggyógyul kezelés nélkül 7 nap, kezeléssel 1 hét alatt. A szervezet általában maga is "oda tudja hordani" a megfelelő anyagokat, de van, hogy nem eleget/nem megfelelőeket/nem elég gyorsan.
zsolt68 írta: Valószínűleg hasonló a helyzet a sejtek sérülése esetén is.
Az orvosbiológiában nem hasonlatokból indulunk, legfeljebb a tudományos eredmények tükrében gyártunk hasonlatokat a szemléltetés vagy a jobb érthetőség végett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Várhegyi Márton 2011.04.01. 11:40-kor.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.04.01. 11:13

@Szilágyi András (15684):

Megtaláltam. Nem professzor, hanem adjunktus.
Még nem volt időm végignézni.

(Az viszont igen bántja a fülemet, hogy állandóan "ráksejt"-et mond.)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.04.01. 11:15

@Várhegyi Márton (15669): Nem triviális mérés, de gondolkozhatunk rajta. Mindenesetre ha belegondolsz, a megivás során a víz egy vékony nyalábban, kortyonként megy le a gyomorba, ennek során nagy a felülete a térfogatához képest, vagyis minden feltétel adott ahhoz, hogy beálljon az egyensúly. Szerintem legfeljebb elenyésző mennyiségű többlet oxigén maradhat benne.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.04.01. 11:16

@zsolt68 (15681):

Spriccelj oxigénes vizet a tetőre, és meglátod, hogy megjavul, vagy csak jobban beázik. :)
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.01. 11:24

@Szilágyi András (15684): Érdekes az orvostudomány képviselőinek a hozzáállása és nem csak nálunk. Még a HP vírusok tumorkeltő hatásának igazolása után is sok év kellett ahhoz, hogy a hazai felismerést a hazai orvos társadalom hajlandó legyen elfogadni.
A teljesen visszhangtalan helyett, inkább a "nagyon vagy inkább a súlyához mértén túlontúl kevesen írtak a témáról" lenne a helyes kifejezés. Különben pedig nálunk izolált.. sajnos ez igaz. Vétkesen igaz.
Egy-két orvos barátom szerint ha ripsz-ropsz meggyógyulnának a betegek, akkor nem lehetne havonta lehúzni őket súlyos tízezrekkel sok-sok éven át. "Csak nem gondolod hogy ezt az extra szuper profitot hagynák veszni?" - kérdezte egyikük.
Erre azt mondtam, hogy ez több mint szemétség. A válasz az volt:"Ilyen az élet!"
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.01. 11:25

@Gézoo (15668):
Ha pedig ezerszeres anyagi haszonnal társul a reklám, akkor a csalás minősített esetéről van szó.

Ha ezt végig gondolod, akkor erősen kétlem, hogy továbbra is védelmezed az oxigéneseket.
Igen...nagyon tetszett az a hsz,nem is tudom már ki küldte,hogy maga a szénsavas palack milyen olcsó és ahhoz képest...
Egyébként ha már a tudományos módszerekkel igazolt hatásokat említettem, felmerül a kérdés, hogy miért az ilyen "oxigénes" történetekre pazaroljuk az energiáinkat például olyan tények közismerté tétele helyett, mint a táplálkozási hiánybetegségek okozta tumorképződés?
Mert "rák"-kal minden eladhatóbb. ;) Amúgy az sem az abszolútum,amit te hoztál példának,hiszen tumort sok minden indíthat el(akárhogy is,a lényeg mindenképpen ugyanaz: az egyensúly felborulása,értem: a tumoros sejtek keletkezése és pusztulása) és a hiányos táplálkozásnak vannak egyéb súlyos következményei(inkább és elsősorban,annak ellenére,hogy a toppon levő immunrendszer egy részről valóban a táplálkozáson múlik),de tény,ami tény: tudni kell étkezni,igen.
Hiszen a tudományos módszerekkel végzett kísérleteken túl, klinikai vizsgálatokkal is igazolták már közel 30 éve azt, hogy ha egy ember ( ill. bármelyik élőlény) nem kapja meg a normális működéséhez szükséges anyagokat, akkor akár még genetikai "elfajzás" is végbemehet a szervezetében. Aminek az igazolt következménye lehet a daganatos betegségek megjelenése.
Igen,meg még más egyéb is...Kedvenc témám: "small baby sy" :)
Azt is tudom, hogy a szervezetünk másodlagos, úgynevezett kémiai immunrendszerét még a mai napig sem oktatják az orvosi egyetemeken.
Hát ez egy nagyon súlyos állítás...
(Gondolom azt érted alatta,ami nem mechanikai... :D)
Amúgy ez valami összeesküvés-elmélet része? :?
Te figyelj...Ha beülnél az immunológiai előadásokra,tuti hülyét kapnál...Már ha éltél borzalmat... :mrgreen:
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.01. 11:26

@zsolt68 (15673):

OFF
Ne haragudj meg,de egyszerűen érthetetlen,amit írsz...
/OFF Elnézést!
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.04.01. 11:27

@Várhegyi Márton (15685):
Várhegyi Márton írta:Az influenza mégis meggyógyul kezelés nélkül 7 nap, kezeléssel 1 hét alatt. A szervezet általában maga is "oda tudja hordani" a megfelelő anyagokat, de van, hogy nem eleget/nem megfelelőeket/nem elég gyorsan.
Mondjuk inkább úgy, hogy az egészséges szervezet képes erre. Orvos sem vagyok, de szerintem van olyan betegség, ami azért alakul ki, mert a szervezet egy másik része nem megfelelően működik. Tehát az egyik betegség egy másik rendellenesség következménye.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.04.01. 11:31

@zsolt68 (15693):
zsolt68 írta: Orvos sem vagyok, de szerintem van olyan betegség, ami azért alakul ki, mert a szervezet egy másik része nem megfelelően működik. Tehát az egyik betegség egy másik rendellenesség következménye.
Vannak ilyen betegségek, szép számmal.
Az influenzás példával csak arra mutattam rá, hogy semmiképpen sem általános érvényű a hasonlat, amit írtál.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.01. 11:31

@Várhegyi Márton (15685): Idézetként írtad:
"Gézoo írta:
Nem vagyok vegyész"
Nos, én vegyész is vagyok.
"Nem professzor, hanem adjunktus." - Lehetséges. A pécsett végzett orvos barátaim emlegették professzor úrnak. Elnézést kérek ha tévesen említettem..
"Gézoo írta:
A tető nem fog megjavulni magától. És akkor sem, ha csak nézzük, és sóhajtozunk."
Ezt sem én írtam.
"Az orvosbiológiában nem hasonlatokból indulunk, legfeljebb a tudományos eredmények tükrében gyártunk hasonlatokat a szemléltetés vagy a jobb érthetőség végett."

Nos, ha már ennyire engemet véltél Zsolt helyett, hagy jegyezzem meg, hogy vannak egzakt tudomány ágak, de az orvoslás nem tartozik közéjük. A fizika, a kémia pedig közéjük tartozik.
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.04.01. 11:32

@Rétike (15691):
Rétike írta:és a hiányos táplálkozásnak vannak egyéb súlyos következményei (inkább és elsősorban, annak ellenére,hogy a toppon levő immunrendszer egy részről valóban a táplálkozáson múlik), de tény, ami tény: tudni kell étkezni, igen
Erről van szó. Hiába vinné oda a gazda a deszkát meg a cserepet, a létrát meg a kalapácsot, hogy a tetőt kijavítsa, ha a kamrában mondjuk nincs egyik se.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.01. 11:33

@Gézoo (15676):
A lényege, hogy a gének működési "melléktermékei" olyan folyamatok
Nagyon rosszul fogalmazol.Többre mennénk,ha idéznél valahonnan!Mert most termék,vagy folyamat?Nem értem...
amikben "önvédelmi" anyagokat halmoznak fel a sejtekben.
Ha az ehhez szükséges alapanyagokat, mint például az almasav, C vitamin és még sok ( a legfontosabb úgy 40-50-féle vegyület amit normálisan a kiegyensúlyozott táplálkozással észrevétlenül magunkhoz veszünk, )vegyület nem halmozzák fel,
Hát azért az nem annyira észrevétlen... ;) Az élelmiszerek kémiai összetétele többé nem titok!!! :D
De látod ezt a mondatrészedet sem tudom nyelvtanilag értelmezni...
"életben maradhatnak" a degenerálódott genéjű sejtek.
És sajnos szaporodásukkor kialakulhatnak a tumorok.
Igen,ez sem titok...

Tudnál inkább pontos idézeteket adni?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.04.01. 11:34

@Gézoo (15690): Hát talán jobb lapokban kéne publikálnia jobb cikkeket. Nézd meg a publikációs listáját. Elég gyengus.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.01. 11:35

@Gézoo (15679):

Nem értem mit akarsz ezekkel mondani...Ezek keletkeznek egy gén működésekor,vagy mit mondasz?
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.04.01. 11:36

@Gézoo (15695):
Gézoo írta:A fizika, a kémia pedig közéjük tartozik.
Igen, de a fizika inkább mint a kémia. :D
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.01. 11:39

@Gézoo (15690):

Na kérem szépen!Én mondtam,hogy már megint a jó öreg összeesküvésesdi...
Áh!Komolytalan...
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.04.01. 11:39

@Gézoo (15676):
Gézoo írta: Mert a működési mód alapján és nem a gén jelzés alapján hat.
Ebből nem következik a fajfüggetlenség.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.01. 11:39

@Rétike (15691): "Hát ez egy nagyon súlyos állítás...
(Gondolom azt érted alatta,ami nem mechanikai... :D)
Amúgy ez valami összeesküvés-elmélet része? :?
Te figyelj...Ha beülnél az immunológiai előadásokra,tuti hülyét kapnál...Már ha éltél borzalmat... :mrgreen:"

A tőlünk "keletebbre" lévő orvos társadalmakban úgy vallják, hogy ha mindent megkap a szervezet, akkor képes az egészséges életre. Azaz a betegségek megjelenésének egyik fő alapja a hiányok megjelenése.
Az immunológiai előadások nem olyan rettenetesek. Még "mezei vegyész füllel" is nagyon érthetők és világosak.
Hogy összeesküvés-e? Nos, adva van két orvos, ugyanazon betegségben szenvedő két beteg.
Szerinted ugyanazon lesz a gyógyításuk is?
( És ehhez a két orvosnak még csak össze sem kell esküdnie.)
"A lényege, hogy a gének működési "melléktermékei" olyan folyamatok
Nagyon rosszul fogalmazol.Többre mennénk,ha idéznél valahonnan!Mert most termék,vagy folyamat?Nem értem..."
Tudod hogyan "működnek" a génjeink?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.04.01. 11:42

@Gézoo (15695):

Bocsánat, zsolt68 hozzászólására reagáltam, de véletlenül a te nevedet írtam be (tudom, hogy vegyész vagy). Már javítottam.
Gézoo írta: Nos, ha már ennyire engemet véltél Zsolt helyett, hagy jegyezzem meg, hogy vannak egzakt tudomány ágak, de az orvoslás nem tartozik közéjük.
Az orvoslás (orvosi gyakorlat) lehet, hogy nem az, de a biológiai igen.
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.04.01. 11:43

@Rétike (15697):
Rétike írta:Hát azért az nem annyira észrevétlen... ;) Az élelmiszerek kémiai összetétele többé nem titok!!! :D
Biztos? Szerintem a konzerves dobozon csak a fontosabb összetevők vannak feltüntetve.
Mellesleg néhány éve egy élelmiszervegyész ismerős mondta, hogy szabvány írja elő, hogy hány százalék egérszőr lehet a kávéban. :lol:
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.01. 11:44

@Szilágyi András (15698): Nos, a kettő között nincs ok-okozati összefüggés. Legfeljebb ügyetlen marketingnek nevezhető.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.01. 11:45

@Várhegyi Márton (15704): :D Oké.. Láttam, semmi baj.
Igen. A biológia már majdnem teljesen egzakt tudomány. Ebben egyetértünk.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.04.01. 11:46

@Gézoo (15703): A mai nyugati társadalmakban (ahol a rák a leggyakoribb) inkább a túltápláltság a jellemző. A hiánybetegség nagyon ritka. Ellenben a fejlődő országokban, ahol sokan éheznek, gyakori a hiánybetegség is, ám rák pl. alig fordul elő.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.04.01. 11:46

@Gézoo (15706):
Gézoo írta: Nos, a kettő között nincs ok-okozati összefüggés. Legfeljebb ügyetlen marketingnek nevezhető.
Lehet ok-okozati összefüggés, ez elég nyilvánvaló. A rossz marketingnek is lehet szerepe.
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.04.01. 11:48

@Gézoo (15703):
Gézoo írta:A tőlünk "keletebbre" lévő orvos társadalmakban úgy vallják, hogy ha mindent megkap a szervezet, akkor képes az egészséges életre. Azaz a betegségek megjelenésének egyik fő alapja a hiányok megjelenése.
Még mindig nem vagyok orvos, de ennél azért óvatosabban fogalmaznék. Nem merném azt állítani, hogy minden esetben. De nekem is az a véleményem, hogy nagyon sok betegségnek valamilyen hiány az oka. És szintén nagyon sok betegségnek pszichikai oka van, amit nem szulfamiddal kell kezelni.
Jut eszembe, ennek már semmi köze a buborékos vízhez. Váltsunk "témát".
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.04.01. 11:50

@Gézoo (15706): Miből gondolod, hogy a marketing rossz? Lehet, hogy a tartalommal van a probléma. Ha egy munkát csak gyenge impakt faktorú lapokban lehet elsütni, az a munka minőségéről árulkodik.
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.04.01. 11:51

@Szilágyi András (15708):
Szilágyi András írta:A mai nyugati társadalmakban (ahol a rák a leggyakoribb) inkább a túltápláltság a jellemző. A hiánybetegség nagyon ritka. Ellenben a fejlődő országokban, ahol sokan éheznek
Ez ortogonális. (TM)
A mennyiség nem helyettesíti a minőséget. Szokták mondani, hogy a hamburgerben nincs semmi. Tehát hiába eszel meg száz hamburgert, vagy ezret. A túltápláltság és a hiánybetegség nem zárja ki egymást.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.01. 11:54

@Gézoo (15703):
A tőlünk "keletebbre" lévő orvos társadalmakban úgy vallják, hogy ha mindent megkap a szervezet, akkor képes az egészséges életre.
Ha mindent megkap amire szüksége van,még mindig marad egy rakás más tényező,ami keresztbe tehet és nem fog egészségesen működni.Bárki gondolja is ilyen egyszerűen,az tuti túl leegyszerűsíti a kérdést.
Azaz a betegségek megjelenésének egyik fő alapja a hiányok megjelenése.
Igen,az egyik.Ámbátor nem mindnek.No persze attól is függ,hogy a "hiányok" szó mire vonatkozik.Például,ha nincs rajtam kabát minusz20 fokban,az jelentős hiány és valószínűsíthetően
nincs az a C-vitamin,ami helyettesítheti...(Ebből nem az következik,hogy szerintem mindegy,hogy mit és hogyan eszünk.)
Az immunológiai előadások nem olyan rettenetesek. Még "mezei vegyész füllel" is nagyon érthetők és világosak.
Hattte mondddod...
Hogy összeesküvés-e? Nos, adva van két orvos, ugyanazon betegségben szenvedő két beteg.
Szerinted ugyanazon lesz a gyógyításuk is?
Nem hiszek a távgyógyításban.Kérdezz mást! ;)


Én csak szeretném,hogy ha a biológiai folyamatokról írsz,akkor a megfelelő terminológiát használnád.Köszönöm.(vagy:idézd pontosan,ami foglalkoztat)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.01. 11:58

@zsolt68 (15705):

Zsolt!Ez így nagyon komolytalan...Hm?Szerinted ennyi az élelmiszerkémia?"Ingredients"?Jajj...
Az egérszőr durva sarkosítás,de annyiban érthető,hogy igen: vannak kérdéses anyagok,amik limitáltan,de előfordulhatnak az élelmiszerekben.
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.04.01. 12:00

@Rétike (15713):
Rétike írta:Ha mindent megkap amire szüksége van, még mindig marad egy rakás más tényező, ami keresztbe tehet és nem fog egészségesen működni.
Egyetértek.
Tudnál mondani legalább egy példát?
Én mondjuk arra gondolok, ha valamiből túl sokat kap (pl. megeszik egy nap három kiló sót).
Egyéb ok?
Rétike írta:Nem hiszek a távgyógyításban.
Lehet, hogy én értem félre, de szerintem távgyógyászatról szó sem volt. Egyszerűen elmész az egyik orvoshoz, és mást fog felírni, mint a másik. (Nagyapámmal előfordult, hogy az üzemorvos mást írt fel neki, mint a körzeti orvos.)
Rétike írta:vannak kérdéses anyagok,amik limitáltan,de előfordulhatnak az élelmiszerekben.
Pl. téglapor vagy mínium festék a paprikában.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsolt68 2011.04.01. 12:04-kor.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.01. 12:02

@Szilágyi András (15708):

Annyiban pontosítanék,hogy ma már elismert paradox tény,hogy emberek túlsúlyosan alultápláltak.Lsd:üres kalóriák tárgyköre! ;) (Nem a kóros soványságot hívjuk kizárólagosan hiányállapotnak)
A táplálékkal magunkhoz vehetünk tumor elleni preventív anyagokat.De egy végtelenül lebutított, egészségtelen étrend ilyenekben szegény,az immunrendszer sem "toppos".
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.01. 12:09

Többen írtátok, ezért egyben.. Igaz, nyugaton túltápláltság van.. No, de miből?
Nem a nyomelemekből, nem a nyers rostokból, nem a vitaminok teljes skálájából.
Hanem a cukrokból, zsiradékokból és a szénhidrátokból.

Éppen úgy "éheztetik" a sejteket a szükséges anyagok tekintetében mint az összes olyan helyen ahol az ideális működéshez szükséges feltételeket az alul táplálással nem biztosítják.
Arról már nem is szólva, hogy a nyugati túltáplálással egyben túladagolják a mérgező színezékeket, gyógyszereket, vegyszereket.
Ezek éppen úgy a normális sejtműködés ellen hatnak mint a hiánybetegségek.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.01. 12:11

@Szilágyi András (15711):
András és Márton.
Igazatok van abban, hogy a rossz marketing lehetne jelzése a tartalom hiányának is, de nem tudjuk az okát, így ok-okozati összefüggést sem állapíthatunk meg a marketing és a hiánybetegségek fennállása között.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.01. 12:12

@zsolt68 (15715):
Tudnál mondani legalább egy példát?
Ezek nyilván olyan dolgok,amik nem a táplálkozással függnek össze.Az,hogy valaki egészséges-e az bizony egy multifaktorális kérdés,amiben a megfelelő táplálkozás ugyan fontos,de nem az egyetlen kérdés.Kár sorolni, a csoportok adottak:genetika(20%),környezet(15%),életvitel, táplálkozás.Az arányok,meg még egy valami tényező most nem igazán ugranak be,elnézést kicsit fáradt vagyok,ha akarod később pótlom.
Én mondjuk arra gondolok, ha valamiből túl sokat kap (pl. megeszik egy nap három kiló sót).
Ez már nem tartozik az egészséges kategóriába,sem a megfelelő ellátottságba.De:nem kell napi 3kiló sót megennie,ahhoz,hogy az már egészségtelen legyen,megjegyzem ez az adag kész öngyilkosság... ;)
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.04.01. 12:14

@Gézoo (15717):
Gézoo írta:Nem a nyomelemekből, nem a nyers rostokból, nem a vitaminok teljes skálájából.
Hanem a cukrokból, zsiradékokból és a szénhidrátokból.
Valamint az allergiakeltő műanyagokból, amit nem a növények állítanak elő a méhek közreműködésével, hanem laboratóriumokban készülnek.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.04.01. 12:18

@Rétike (15716): Ezt nem nevezzük hiánybetegségnek. A hiánybetegség azt jelenti, hogy valaki valamelyik vitaminból vagy ásványi anyagból nem vesz eleget magához, és ez hiányozni fog a szervezetéből, illetve ha nem eszik elég fehérjét, zsírt, szénhidrátot. A nyugati társadalmakban jellemző táplálkozás mellett ez szinte kizárt. Az, hogy valaki nem fogyaszt bizonyos egyéb, tumor ellen védő anyagokat, nem hiánybetegség.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.01. 12:19

@zsolt68 (15715):

Hopp,lemaradt a másik fele...bocs! :oops:
Lehet, hogy én értem félre, de szerintem távgyógyászatról szó sem volt. Egyszerűen elmész az egyik orvoshoz, és mást fog felírni, mint a másik. (Nagyapámmal előfordult, hogy az üzemorvos mást írt fel neki, mint a körzeti orvos.)
Engem kérdeztek,hogy szerintem...Én itt vagyok,eset nincs itt... :P Ezt ettől jobban nem tudom kifejezni.Nem is akarom.
Rétike írta:
vannak kérdéses anyagok,amik limitáltan,de előfordulhatnak az élelmiszerekben.
Pl. téglapor vagy mínium festék a paprikában.
Nem,nem erre gondoltam.Ne komolytalankodj!
Ezen témakörön kérődz kicsit: "szermaradék határérték",pl!
Téglapor,vagy festék(ami nem egyenlő a színezőanyagokkal! ezekről paprika esetén nem túl értelmes beszélni szerintem...)az nem tartozik az engedélyezett adalékanyagok tárgykörébe.Ahogy a fusarium,vagy a botulinum(ha már konzerv),vagy egyéb rémség sem.
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.04.01. 12:25

@Szilágyi András (15721):
Szilágyi András írta:hogy valaki valamelyik vitaminból vagy ásványi anyagból nem vesz eleget magához, és ez hiányozni fog a szervezetéből, illetve ha nem eszik elég fehérjét, zsírt, szénhidrátot. A nyugati társadalmakban jellemző táplálkozás mellett ez szinte kizárt. Az, hogy valaki nem fogyaszt bizonyos egyéb, tumor ellen védő anyagokat, nem hiánybetegség.
Egy matematikus ilyenkor valószínűleg azt mondaná, hogy általánosított hiánybetegségről beszélünk.
És a biológus vagy az orvos milyen nevet ad ennek a jelenségnek?
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.01. 12:26

@Várhegyi Márton (15702): Nos, a hypo fajfüggetlen méreg.
Nyilván azok az immun folyamatok amiket tanultál, a behatolók elleni sejt alapú reakciók.
A molekuláris reakciók családjában a hypóhoz hasonlóan szélsőséges példa a foszfort behelyettesítő arzént tartalmazó genéjű sejtek arzén vegyület felhalmozása. Nyilván ezeket a sejteket olyan vírus, baktérium nem tudja megtámadni amelyiknek a működését kizárja az arzén jelenléte.
Ha létezne olyan kötés a víz és az oxigén között, (tehát HA létezne) amelyikben lévő mondjuk hogy H2O3 molekulák lennének, akkor feltételezhető lenne az ilyen molekulák hatása a sejtjeinkre.
Éppen úgy hiány vagy túltöltés esetében felborított normál működés helyreállítása érdekében adagolni vagy éppen elvonni kellene ezeket a spéci molekulákat.
Éppen ez a helyzet a mi sejtjeink által felhalmozott vegyületekkel. Ha optimális a sejt működés, akkor ez egyben minden más faj, de még igazából minden más egyedből származó sejtek számára nem optimális, vagy nem teljesen optimális a felhalmozott összetevők aránya.

Ha tovább ragozzuk, akkor még azt is tudni kell, hogy egy-egy saját sejtünk különböző élettani kora szerinti szakaszában is más és más a felhalmozott alapanyagok és melléktermékek aránya ugyanazon sejttípus esetében.
Azaz a különböző korú sejtek úgy is mondhatjuk, hogy "mérgezőek" lennének egymás számára.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.01. 12:27

@Szilágyi András (15721):

Tuti félreérthető volt,amit írtam...
Ezt nem nevezzük hiánybetegségnek. A hiánybetegség azt jelenti, hogy valaki valamelyik vitaminból vagy ásványi anyagból nem vesz eleget magához, és ez hiányozni fog a szervezetéből, illetve ha nem eszik elég fehérjét, zsírt, szénhidrátot.
Ez idáig rendben van,de a kérdés nem ilyen egyszerű,különben igaz lehetne ez:
A nyugati társadalmakban jellemző táplálkozás mellett ez szinte kizárt.
Már hogy lehetne ez kizárt?A kiegyensúlyozott táplálkozás nem "mindkét kézben egy-egy hamburger"...Igen,egy elhízott/túlsúlyos ember is vihet be bármiből elégtelen mennyiségben.Tipikus példa: jód (pajzsmirigy megbetegedések)Másik tipikus példa: Ca (osteoporosis)

Az anticarcinogéneket csak példaként említettem,mivel a tumorok és a táplálkozás közti összefüggésről volt szó.Egyébként de: pl. antioxidánsokból is lehet elégtelen bevitel.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.04.01. 12:33

@Rétike (15725): Nem jellemző sem a jódhiány, sem a kalciumhiány a nyugati társadalmakban. Semmilyen hiány nem jellemző. Ezek a fejlődő országokban jellemzőek.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.04.01. 12:39

@Gézoo (15724):
Gézoo írta: Nyilván azok az immun folyamatok amiket tanultál, a behatolók elleni sejt alapú reakciók.
"Sejt alapú"? Nem tudom, te mennyit tanultál az immunrendszerről, de lényegesen többről és másról is van szó. Most viszont nem ez a lényeg.
Gézoo írta: Ha létezne olyan kötés a víz és az oxigén között, (tehát HA létezne) amelyikben lévő mondjuk hogy H2O3 molekulák lennének, akkor feltételezhető lenne az ilyen molekulák hatása a sejtjeinkre.
Létezik kötés az oxigén- és a vízmolekulák között, csak nem kovalens (hanem másorendű, dipólus-indukált dipólus, tehát elektrostatikus). De ennek mi köze van a kérdéshez? Vagy mit akarsz bizonyítani az oxigénről?
Gézoo írta: Ha optimális a sejt működés, akkor ez egyben minden más faj, de még igazából minden más egyedből származó sejtek számára nem optimális, vagy nem teljesen optimális a felhalmozott összetevők aránya.
(Most nagy igazságot mondtál...)
Ez így túl általános, ebből az egyes esetekre nézve semmilyen konkrétumot nem tudunk mondani. Lehet, hogy megöli a baktériumot az az anyag, ami bennünk van (benne meg nincs vagy más koncentrációban), és lehet, hogy nem.
Gézoo írta: Azaz a különböző korú sejtek úgy is mondhatjuk, hogy "mérgezőek" lennének egymás számára.
Nem feltétlenül.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Várhegyi Márton 2011.04.01. 16:29-kor.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.01. 12:43

@zsolt68 (15720): Na igen, azokról és a szmogról már nem is szóltunk.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.01. 12:52

@Várhegyi Márton (15727): ""Sejt alapú"?" Vagy nem a sejtjeink jelölik meg és próbálják elpusztítani a behatolókat? :( sajnos éppen ezért nem reagál az esetek többségében az immunrendszer a daganatokra.
A kémiai alapú rendszerben maguknak az adott kémiai anyagoknak a jelenléte a védelmi folyamat alapja.
"Létezik kötés az oxigén- és a vízmolekulák között, csak nem kovalens (hanem másorendű, dipólus-indukált dipólus, tehát elektrostatikus). De ennek mi köze van a kérdéshez? Vagy mit akarsz bizonyítani az oxigénről?" Példa volt.. Egyébként mindegy,. Különben sem a másodrendű kapcsolat lehetőségének nem létezéséről írtam.

"(Most nagy igazságot mondtál...)
Ez így túl általános, ebből az egyes esetekre nézve semmilyen konkrétumot nem tudunk mondani. Lehet, hogy megöli a baktériumot az az anyag, ami bennünk van (benne meg nincs vagy más koncentrációban), és lehet, hogy nem."
Nos, igen.. túl általános, de igaz..

"Azaz a különböző korú sejtek úgy is mondhatjuk, hogy "mérgezőek" lennének egymás számára."
"Nem feltétlenül." - Így van. Nem feltétlenül, több esetben azonban amint mindkét, azonos típusú de eltérő korú sejt burkát felszakítjuk és összekeveredik a plazma, azonnal beindulnak például a hőképző reakciók.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.04.01. 12:55

@Gézoo (15724):

"A molekuláris reakciók családjában a hypóhoz hasonlóan szélsőséges példa a foszfort behelyettesítő arzént tartalmazó genéjű sejtek arzén vegyület felhalmozása. Nyilván ezeket a sejteket olyan vírus, baktérium nem tudja megtámadni amelyiknek a működését kizárja az arzén jelenléte. "

Ezt nem értem, kifejtenéd?

"Ha optimális a sejt működés, akkor ez egyben minden más faj, de még igazából minden más egyedből származó sejtek számára nem optimális, vagy nem teljesen optimális a felhalmozott összetevők aránya."

Bocsánat, ez sem világos.

"Azaz a különböző korú sejtek úgy is mondhatjuk, hogy "mérgezőek" lennének egymás számára."

Hogyan lesz egy sejt "mérgező" egy másik számára?
0 x

Válasz küldése