OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.02. 20:39

@Gézoo (15797):
Nos, nem haragszom,..


Az jó,mert hogy pont azért írtam.
szóval a "tumor sejtek" többsége bőséggel gyártja azt a fehérjét ami a szervezetünk specifikus immun azonosítója, így akármilyen meglepő számodra, de a saját immunrendszerünk meg sem kóstolja a daganatokat.
Ez egyszerűen egy velejéig hamis állítás.Megkérlek,hogy TE olvass utána olyannak,hogy fagociták,meg hogy igaz-e,amit a napi tumoros sejt-képződésről állítottam.Ennél többet nem lehet hozzátenni,ha ezek az ismeretek hiányoznak.Ha meg már meglesz,akkor meg azért nem.
Ha azt akarod mondani,hogy ez egy módja,oka lehet a burjánzásnak:rendben,de:akkor sem igaz,hogy az immunrendszer nem él a fagocitákkal a tumoros sejtekkel szemben.Kvázi:De.Megkóstolja!:)
Éppen ezért említettem a kémiai immun folyamatokat, amelyek nem "ellenőrzik" az azonosító fehérje létét.
De ilyen,hogy "nem ellenőrzi",ilyen nincs,ilyet az immunitás,a védelem nem ismer.Az immunitás alapjainak súlyos hiányosságáról árulkodik ez az állítás.Az egész szervezet egy nagy biokémia,nehezen látom ennek a fogalomnak,hogy "kémiai immunitás" a velős mondandóját.Vagy:mondom:idézd pontosan a forrást,ahonnan ezeket az "ismereteket" meríted.
Ez az a folyamat ami azokat a sejteket elpusztítja amiket emlegettél.
Erre ismerem a fagocitózis, a sejtlízis fogalmakat.Nem értem,hogy mit szeretnél mondani.
Végül egy tanács: Ha nem ismered, akkor a kiakadás előtt érdeklődj.. ismerd meg. Hasznosabb módszer.
Rendben.Hallgatlak.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.02. 20:40

@Várhegyi Márton (15801):
Nekem úgy tűnik, Rétike a tájékozottabb ebben.
Hát...ja.Bár inkább az élettani,sem mint a kórélettani oldaláról.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.04.02. 20:46

@Gézoo (15855):
Gézoo írta: Nos, ha hihetek a szememnek, többszöri olvasatra is leírtátok hogy nem így van. Aztán Te azt írtad, hogy így van, András is kioktatott, hogy ne dumáljak nem így van.
De nehéz veled. Azt írtuk, hogy nincs olyan fehérjemolekula a sejteken, amiből minden egyes embernek egyedi van. Egy fehérje-"keverék" van a sejt felszínén, ami igen specifikus az egyénre, ezek a HLA-k/MHC-molekulák.
Gézoo írta: Minden egyednek a saját DNS-e által meghatározott összetételben, egyéni sejtburkoló fehérje-peptid-stb passzportja van.
A prezentált peptideket és a proteomot most szerintem hagyjuk ki, előbb az alapokat kellene megértened.
Gézoo írta: Most már csak azt nem értem, ha egyszer szó szerint érvényes az amit írtam
Fölösleges szépíteni: nem érvényes sem szó szerint, sem átvitt értelemben, sem sehogy. Te azt írtad (@Gézoo (15797)), hogy: "a >>tumor sejtek<< többsége bőséggel gyártja azt a fehérjét ami a szervezetünk specifikus immun azonosítója." Nagy tévedés, nincs ilyen fehérje, hússzor leírtuk Andrással. Sok fehérje van, amiknek a kombinációja egyedi.

A vizes részhez sajnos nem értek, így az ezzel kapcsolatosakra nem tudok érdemben reagálni.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.02. 20:51

@Várhegyi Márton (15809):
Én nem tudok konkrét számot, de utánanézek.
Én örülnék neki,mert már nem egyszer kellett volna,a könyvemben nincs,előadáson akkor még nem tartottam fontosnak leírni,de azt tudom,hogy sokkal,sokkal több keletkezik ennél,jó pár százra emlékszem és ez még mindig lehet alulbecsült.Azt tudom,hogy meglepően sok.Lehet az onkológus tanárt kéne elkapnom,ha sikerülne... :?
Ezt honnan veszed? Már megint mondasz valamit, ami ellentmond az eddigi ismereteinknek, de hivatkozást nem adsz.
Na ja.Pedig neki is könnyebb lenne...
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.02. 20:56

@Szilágyi András (15811):

OFF
Hidd el,hogy még így is marad,amiből elégtelen a bevitele.De most nem fűzném már tovább,mivel ez szerintem megérne inkább egy hosszabb,velősebb beszélgetést.Én nem magyaráznám tovább,sem a hely,sem az idő nem alkalmas arra,hogy ismereteket adjak át táplálkozástudományból.Talán egyszer.
/OFF Elnézést!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.02. 21:12

@Gézoo (15815):

A válaszaid alapján mi, a többiek pontosan így látunk tégedet is.
Tiltakozom! :evil:
Mert odáig rendben is lehetne ha vegyész ill. akár fizikus vagy gépészként nem tudom az egyedspecifikus azonosító fehérje nevét.
1.ugye,hogy nem vagy kompetens
2.megkérlek,hogy ahogy én nem írogatok a kvantumfizikai fogalmakról,úgy te se írogass olyat,amit:
-nem értesz
-megvédeni sem tudsz
De hogy ezt egy orvos jelölt nem tudja, az már nagyon nincs rendben.
1.ezt honnan veszed?
2.ki mondott ilyet?
Mint ahogy az sincs rendben, hogy kioktass, rendre utasíts számodra ismeretlen idős embereket.
Használati utasítás: Ne hergeld! :mrgreen:
"Szakcikkre gondoltam. Kulcsárt meg majd megnézzük."-- Na ez tipikus nagy mellény.Túl nagy mellény.
Hát nem akarlak megbántani,de ha van felsőfokú végzettséged,akkor tudnod kell,hogy a forrás megadása kiemelten fontos.Nem látom a nagy mellényt.Egy egyszerű és jogos igényt látok.De jó:nem tudsz forrást adni.Innentől kezdve...
"Én nem alap nélkül minősítelek." - Nos, ennek az alapnak mutasd jelét! Mert eddig azt mutattad, hogy te aki elvileg mostanában tanultad, mégsem ismered a biokémiai részleteket.
Hát...ez hallatlan...
Állítasz valamit.Nem tudod megvédeni.De felrovod a másiknak,hogy a válaszaiban a te állításaid iránt érdeklődik,ahelyett,hogy leadná neked a teljes immun-tananyagot?
"nem a megfelelő terminológiát használod,"- Nos, igyekszem minden ember számára érthetően fogalmazni. Ez sajnos azzal jár, hogy gondosan kerülnöm kellene a szakkifejezések halmozását, amit néha elvétek, ( Ezért külön elnézést kérek azoktól akik emiatt nehezebben értették meg a soraimat!).
Én ezt a mentalitást nem látom a fizika topikokban!Ez kérem: kettős mérce...
Egyébiránt,meg a biokémiában vagy úgy hívunk valamit,vagy sehogy.Kíváncsi lennék,hogy az enzimfunkciókat miként triviálosítod.
"De legalább beismerted, hogy halvány fogalmad sincs, milyen fehérjéről van szó "- Nos, ez sem pontos. Azt írtam, hogy nem tudom a nevét. Óriási különbség!
Ez biokémiailag nézve szintén értelmezhetetlen kijelentés...A név ugyanis azonosít.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.02. 21:28

@Várhegyi Márton (15847):

OFF
Márton...olvasom a vitát és rendre a számból veszed ki a szót...Én speciel köpni-nyelni nem tudok már...
Én speciel elfáradtam...Én pont azt látom,hogy állított,valami abszurdat,aztán kihozott valami nem is azzal kompetenst,de már fáradt vagyok hozzá.Visszaállítom a tiltólistát.Gézoo!Nem kérek válaszokat az előbbi hsz-kre,igen:levontam a konzekvenciát a szakértelmi kérdésekben...(ismét)Le is fáradtam.Máskor ha szeretnél egy ismeretre tanárt szerezni,javaslom,hogy kérj,ne hergelj.Jobban jössz ki belőle...

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.04.02. 21:38

@Rétike (15862): OFF
Márton...olvasom a vitát és rendre a számból veszed ki a szót...Én speciel köpni-nyelni nem tudok már...
Én speciel elfáradtam...Én pont azt látom,hogy állított,valami abszurdat,aztán kihozott valami nem is azzal kompetenst,de már fáradt vagyok hozzá.Visszaállítom a tiltólistát.Gézoo!Nem kérek válaszokat az előbbi hsz-kre,igen:levontam a konzekvenciát a szakértelmi kérdésekben...(ismét)Le is fáradtam.Máskor ha szeretnél egy ismeretre tanárt szerezni,javaslom,hogy kérj,ne hergelj.Jobban jössz ki belőle...


No.......
Akkor előbb-utóbb visszatérünk a csodás zzzoxogenizálllt water-re...... :)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.02. 22:01

@énkérdezek (15863):

OFF
Ja.Kicsit lemaradoztam,meg kiakadoztam,meg lefáradoztam,de...Igen!Helyben vagyunk!:D
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.04.03. 00:55

@Szilágyi András (15811):

OFF

/OFF Elnézést!
OFF
@Rétike (15777): OFF
Én nem azt mondtam, hogy túlsúlyos ember nem lehet alultáplált. Én azt mondtam, hogy a nyugati társadalmakban semmiféle hiánybetegség nem jellemző. Azért, mert élelmiszerbőség van és az emberek sokat esznek, éppen ezért mindenből megkapják a szükséges minimumot akkor is, ha egyébként nem ideális a táplálkozásuk összetétele. Hiánybetegség akkor alakul ki, ha valamiből a szükséges minimumot nem kapod meg. Ha sokat zabálsz, válogatás nélkül mindent, ahogy a nyugati társadalmakban jellemző, akkor ennek nagyon kicsi a valószínűsége.
/OFF Elnézést!

/OFF Elnézést!
OFF
Ehhez meg annyit szeretnek hozzafuzni, hogy azok a koverek, akik zsirosan taplalkoznak, sokkal kevesebb asvanyi anyaghoz jutnak, mert a zsir meggatolja az elegendo mennyisegu asvanyianyag felszivodasat. A csontjaik is puhabbak lesznek.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.03. 05:25

@Várhegyi Márton (15809):
"Összeolvasol meg hallasz ezt-azt, de ez még nem tudás."
Végre egy mondatod, amivel teljes mértékben egyet tudok érteni! Márton, Te TUDÁSSAL soha nem fogsz, most és itt a földön rendelkezni! Az valami egészen MÁS! A TUDÁS=GNÓZIS! Ezt Te itt nem fogod megtapasztalni! Te ismeretekkel, tanultsággal, tapasztalatokkal, mások által leírt kísérletek, megfigyelések megtanulásával fogsz rendelkezni. Ez nem tudás, az valami más! Egészen más. Amennyiben szorgalmasan tanulod meg mások leírt ismeretét, tapasztalását, tájékozott, tanult, és művelt leszel, de semmi esetre sem mondhatod el magadról, hogy tudsz valamit. A tudás az, amivel megértheted pl. a Tabula Smaragdina-t. Erre ahogy elnézem hozzászólásaidat, semmi esélyed nincs jelenleg! Itt a Fórumon, Cseppkő hozzászólásaiban lehet érezni, hogy tud valamit, és van 1-2 biztató hozzászólás másoktól is. Gézooban is benne van a lehetőség, de elfolytja magában! Fél valamitől vagy valakitől? Márton! Az a baj, hogy lehet, még azt sem fogod megérteni amit ideírtam, valószínű, hogy ezt is félre érted, pedig az aláírásodban ott van a magyarázat, csak helyesen kell értelmezni!
üdv: osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.03. 05:54

@Szilágyi András (15813):
Azért én a helyedben gondolkoznék! A sima vízben nincs annyi oxigén (szenny annál több), hogy a fáradságot csökkentse, esetleg felfrissít! Az O2 víztől elmúlik a fáradság, és mehetsz tovább, mintha még csak most kezdenéd. Amíg nem próbálod ki, úgy sem érted, könyvekben, egyetemeken nem fogsz erről semmit olvasni, hallani. A könyv. május végén fog megjelenni, olyan Orvosok tapasztalataival, akik 2 éve vizsgálják, tesztelik.
Tudod, én biztos hülye vagyok, és nehéz a felfogásom, de úgy tanultam, hogy abba szóljak bele, amiről legalább, alapfokú ismereteim vannak. Itt a fórumon, rajtam kívül senki nem próbálta ki, mégis mindenki sokkal többet ír róla mint én. Jobbnál jobbakat, hogy nem szakad le az ég! :D Annyira ismeritek a hatását, mintha már 10 éve csak ilyet innátok! Elképesztő! :mrgreen: Csak megkérdezem újra: nem kellene esetleg kipróbálni valamit mielőtt ilyen komoly véleményt alkottok róla? Miért van az, hogy megbecsült, komoly tapasztalattal rendelkező, magas beosztásban levő Orvosok, csak pozitív dolgokat tapasztaltak az O2 víz fogyasztásával kapcsolatban?
Várjátok a nyarat, addigra a Szent-Györgyi kutatást is, valószínű felteszem a netre! Az Angliai kutatást meg megkérem, hogy tegyék fel! Addig is jó gondolkodást a tudásról, hogy helyére kerüljenek a dolgok!
üdv: osamuka
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.03. 06:07

@Várhegyi Márton (15858): Hát ez az! Nem keverék. A DNS által meghatározott szigorú rendben láncolt fehérjék azaz peptidek valamint HLA és MHC molekulák alkotta egyedi komplexumok, amelyek mint egy-egy egyedi óriásmolekula tartoznak egybe.
"A HLA molekula peptidkötõ barázdájának alapját b-sík, két oldalát a-hélixek képezik. Az MHC I molekulában az árok egyik vége, az MHC II-ben mindkét vége nyitott, ezért az elõbbi rövidebb (7�15 aminosav hosszú), az utóbbi hosszabb peptideket képes befogadni. A peptidláncok orientációját a fixált, az N- és C-terminális helyét a HLA molekula határozza meg. A peptid középsõ oldalláncai kifelé, a végekhez közeliek inkább befelé állnak, ún. zsebekben helyezkednek el. A HLA I molekulának 6 ilyen zsebe van, a szélsõk különösen fontosak, mert ezek horgonyozzák le a peptidet. A megkötött peptidek aminosavsorrendje változó lehet, de a lehorgonyzó zsebekbe csak 2-3-féle aminosav illik bele. Az MHC molekula peptidkötõ részének genetikusan meghatározott: a különbözõ HLA allélok termékeihez kötõdõ peptidek aminosavsorrendje jellemzõ. Az MHC II molekulák peptidkötését is ugyanez jellemzi."
Erősködhetsz azon, hogy nem értek hozzá, és azon is hogy te mennyire nagyon értesz, de nem ezt felelted.
Sem első re, sem sokadszorra, sőt legutóbb is csak odáig jutottál, hogy:
"Sok fehérje van, amiknek a kombinációja egyedi."
Nos, Mint az idézett részletből is látszik, igen, de nem különálló molekulák, hanem egyetlen óriási molekula komplexumot képeznek.
Ilyen molekula komplexumok, úgy kémiailag, mint szerkezetileg teljesen azonos összetételben ismétlődnek a sejtek felszínén.
Különben ha az egyes komplexumok teljes egészében nem ugyanazon szerkezetűek lennének egymással, akkor a sejt méretekben mért aktív centrum távolságaik nem működhetnének egységes kulcs-zár rendszerben.
"A vizes részhez sajnos nem értek, így az ezzel kapcsolatosakra nem tudok érdemben reagálni."
Amint látom nem csak az egyszerű alap kémiai rész nem egészen világos a számodra.
Erről eszembe jutott az a vicc, amelyben két utazó közül az egyik felajánlja, hogy beszélgessenek az atomfizikáról. A másik belemegy, de előbb arra a kérdésre kér választ, hogy ha a kecske, a ló és a tehén is növényevő, és mindhárom ugyanazt a füvet eszi, akkor mégis miért "ad" az egyik "bogyót", a másik "citromot", a harmadik pedig "lepényt".
A válasz: Nem tudom!
Erre a kezdeményező így folytatja:"Ha még a sz-hoz sem értesz, akkor miért akarsz az atomfizikáról beszélni?"
Nem kétlem, hogy a végzésed után, már lesz annyi ismereted a biológiáról mint egy kezdő orvosnak, azt sem kétlem hogy harminc-negyven évvel később elérhetsz olyan szintre a szakmádtól eltérő területeken is, mint én. De azt kétlem, hogy ha most így állsz hozzá, hogy mindezeket elérheted.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.03. 06:16

@Gézoo (15846):
"Érdekes az orvostudomány. Úgy tűnik, hogy senki sem azt érti a fogalmain amit a másik szakmabeli.
Így nem csoda ha az oxigénezett víz élettani hatásáról sem lehet egyértelmű NEM-et kijelenteni.
Így a témára visszatérve azt legalább érdemes lenne eldönteni, hogy egy szándékosan lenyelt levegő buboréknak van nagyobb oxigénkoncentrációt kiváltó hatása a gyomorban vagy a vízben maradt minimális koncentrációjú, az ivással a gyomorba juttatott oxigénnek.
Melyikkel jut be több oxigén?" :D Gézoo! Végre valami pozitív hozzáállás! A hegymászáskor, főleg ha nyáron csinálod, általában tűzgyújtási tilalom van! Ilyenkor hogy sütöd a pecsenyét? Most nehogy azt mond, hogy kiteszed a napra! Ilyenkor csak az O2 víz segít! Persze nem a sütésben segít! :) Arra a minimális koncentrációra
ne vegyél mérget! 2 deciben, amennyiben gyorsan megiszod (1-2 sec.) kb. 300-350 mg O2 van. Ez nem vita téma, ezt pontosan megállapították, de szemmel is lehet látni! Végre Valaki, aki még hallotta Szent-Györgyi professzort! Itt a fórumon nem ismerik a munkásságát, még azt sem, hogy milyen körülmények között fedezte fel a C-vitamint! Szomorú, de ezekből lesznek a jövő orvosai! Nyáron a Prof-ról majd egyszer beszélhetnénk, de nem itt a fórumon! :lol: üdv: osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.03. 06:32

@Gézoo (15851):
"Most persze a bór és a többi "nyomelem" viselkedését már át sem gondolva, az jutott eszembe, hogy az oxigénezés még akár víztisztító funkcióval is járhat. Legfeljebb értelmetlenül drága módszerként, mert a levegőztetés is ellátná ugyanazon funkciót.

Feltéve, ha a betöményedő zagyot nem isszuk meg "véletlenül". Mert az utóbbi esetben éppen akár kifejezetten mérgezővé is válhat az oxigénnel kezelt víz.

Ehhez mit szóltok?

Kinél, mi van a vízben amivel az oxigén reagálhatna és mi lehetne a reakció termék?"
Jeles megfigyelés, vagy inkább gondolat! :)
Az O2 vizet, tisztított vízből a legjobb készíteni, mert a csapvízben, ásványvizekben, vannak olyan elemek, amik csökkentik a hatásfokát, rossz ízt csinálnak, azonkívül a tisztított víz egészségesebb is! Az esetleges vegyi hatásokról nem is beszélve! A csapvízzel készített O2 vízről nincs információ, az esetleges "reakciókat" tudtommal nem vizsgálták. Mindenkinek azt javasolják,--már akinek nincs víztisztítója--hogy buborékmentes, jó minőségű (nem evian) ásványvizből csinálják. üdv: osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.03. 06:39

@Gézoo (15868):
"De azt kétlem, hogy ha most így állsz hozzá, hogy mindezeket elérheted."
Gézoo! Ez igen jó meglátás! Én is hasonlót gondoltam, ami fiatalságával is magyarázható, de a remény hal meg utoljára! :) üdv: osamuka
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.03. 06:39

@Rétike (15861): "Hát...ez hallatlan...
Állítasz valamit.Nem tudod megvédeni."
Nos, az idézett cikk az orvosi lapból szépen példázza Márton és András tévedésének a lényegét.
Az pedig, hogy hogyan is érthetnék a bonyolultabb szerveskémiai komplexumok szerkezetét azok akik egyszerű vizes-ionos rendszerekhez a saját bevallásuk szerint sem értenek, az nyilvánvaló: nincsenek meg a megértéshez szükséges alapjaik.
És bár igaz, ezért vegyészként emlegethetném, hogy "ne szóljanak bele", de távol álljon tőlem az ilyen udvariatlanság!

Amint a reakcióidat látom, te sem vagy a helyzet magaslatán kémiai oldalról.
"Egyébiránt,meg a biokémiában vagy úgy hívunk valamit,vagy sehogy.Kíváncsi lennék,hogy az enzimfunkciókat miként triviálosítod."
Nos, ez sem korrekt. Az elemi elnevezések mint a mangán vagy az enzim egy-egy konkrét anyag ** vagy anyag csoport ** jellemző neve, de. Amikor például valaki az allélok sokaságából felépülő molekulákat emlegeti, az a változatok( allél jelentése =változat) sokaságából felépülőt emlegeti, Azaz hibás még a fogalom alkotása is az allél kifejezésről.
De ugyanígy a hozzá nem értés jele az indokolatlanul felváltva alkalmazott:fehérje - HLA csoportnevek alkalmazása. Ez éppen olyan mintha élővilág-kutyavilág kifejezéseket ugyanazon fogalom jelölésére felváltva alkalmaznánk. Miután a "fehérjék" kifejezés általánosan az összes fehérje szerkezetű molekulát, és a HLA azaz a humán leukocyta antigén kifejezés a fehérjék egy nagyon szűk csoportját jelenti.
Hát nem akarlak megbántani,de ha van felsőfokú végzettséged,akkor tudnod kell,hogy a forrás megadása kiemelten fontos.
Nyílt kapu, a forrást megadtam. Mégis felhasználtad a végzettségem megkérdőjelezésére. Miért is?
"Ez biokémiailag nézve szintén értelmezhetetlen kijelentés...A név ugyanis azonosít."
Látszik, hogy te sem érted. Minden sejtünket egyforma (Mármint sejttípusok között van néhány eltérő csoport, de azt most nem ragozom.) óriásmolekulák borítják. Ezek a DNS által meghatározott szigorú rendben különféle peptideket, HLA-kat és MHC-ket tartalmazó óriásmolekulák. Egyedi névvel csak mint gazdaszervezet neve rendelkeznek. Nincs kémiai nomenklatúra szerinti elnevezésük.
Az én fehérje komplexumaimat így Gézoo fehérjének lehetne elnevezni, a tieidet Rétike fehérjének.

Egyébként pedig téged én arra kérnélek, hogy a vizes témában felvetett kérdéseimre adj választ..

A javítás a csillagozott rész: **vagy anyag csoport**
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gézoo 2011.04.03. 08:37-kor.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.03. 06:49

@osamuka (15870): Igen, egyetértek, sőt! Igazából ha már lúd, legyen kövér!
Az oxigén kezelt víz talán akkor lehetne biológiai szempontból a leghatásosabb, ha radon és nehézvíz mentes, többszörösen hidegen desztillált vizet és szuper tisztaságú oxigént vizsgálnánk.

Bár bevallom, hogy még így is kétkednék a hatásosságában. De ez az én egyéni meglátásom.

Ja igen. Mártonnak alapból előnye van nálam. A többi nem hozzáértő bírálóval szigorúbb vagyok, mert róluk csak azt látom, hogy nem értenek a témához, mégis nagy mellénnyel alaptalanul rendreutasítanak. Ami pedig nagy hiba ha nem a fiatalos tudatlanság az oka.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.03. 06:55

@Gézoo (15873):
Próbáld ki! A puding próbája az evés! Nézd meg Dr Deák Sándor előadását a You Tube-n. 5 rész, elég érthetően elmondja a hatásmechanizmus egy részét! :) üdv. osamuka
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2011.04.03. 07:21

@Gézoo (15873):
Az oxigén kezelt víz talán akkor lehetne biológiai szempontból a leghatásosabb, ha radon és nehézvíz mentes, többszörösen hidegen desztillált vizet és szuper tisztaságú oxigént vizsgálnánk.
Sőt lehetlőeg legyen vízmentes is, nehopgy megfulladjon tőle a fogyasztója... :?
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.03. 07:27

0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.03. 07:38

@osamuka (15875): Megnéztem. Elismerem, sok valós információt mondott el. Sőt! Még rendszer szemlélet szerint is egészen kompakt. De a lényeg az nem meggyőző.
Sokkal inkább azt sugallja, hogy az oxigénezett vízben magának az oxigénnek nincs is jelentősége.
Ellenben a napi vízfelvételben a tiszta víz részarányának növelése kardinális jelentőséggel bír.

Ilyen értelemben egyetérthetünk Dr Dák Sándor belgyógyász doktor úrral. De az oxigénezés nem helyettesítheti a víz tisztaságának szerepét.

Aki pedig ezek után arra gondolna, hogy akkor a PET palackos vizek jelentenék a megoldást az nagyon téved. Először is a palackozott vizek olyan műanyag alkotókat is tartalmaznak ami a palack gyártásához nélkülözhetetlen és nagyon mérgező. Természetesen nem okoz mérgezést egy-két palacknyi víz elfogyasztása, viszont akkumulálódnak, azaz a szervezetben felhalmozódnak, így a rendszeres palackos víz fogyasztóknál előbb vagy utóbb, de mindenképpen hozzá járulnak az egészség romlásához.
Másodszorra pedig a palackozott vizek zöme egyszerű mélyfúrású kútból származó víz. Azaz magasabb a radon tartalma a szokásos csapvizeknél, ásványi összetevői sem kimondottan egészségesebbek.

Szóval továbbra sem látok elfogadható érvet-indokot az oxigénezés mellett.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.04.03. 08:46

@Gézoo (15868):
Gézoo írta: Hát ez az! Nem keverék. A DNS által meghatározott szigorú rendben láncolt fehérjék azaz peptidek valamint HLA és MHC molekulák alkotta egyedi komplexumok, amelyek mint egy-egy egyedi óriásmolekula tartoznak egybe.
Nincs semmiféle óriásmolekula, különálló HLA-A, -B, -C, -DR, -DP és -DQ fehérjék vannak, ez rögtön minimum 6 különböző fehérje, nem pedig egy nagy.
Már csak azért sem állhatnak össze egyetlen nagy, minden sejten azonos fehérjekomplexszé, mert valamelyik sejten nincs HLA-DR, -DP és -DQ (ezek az MHC II. osztályra tartoznak, és csak az "exogén" antigénekből származó peptidek prezentációjában részt vevő sejteken találhatóak meg), és a HLA-k mennyisége adott sejttől függ, így ha óriásmolekula lenne, akkor többféle lenne belőle, változó sztöchiometriával, mivel a különböző HLA-k eltérő arányban kellene, hogy összakapcsolódjanak egy nagy fehérjekomplexszé. Sok ponton bukik, amit írsz.
Valami nagyon összezavart téged. Az idézett rész a peptidek prezentálásáról, a HLA-k szerkezetéről szól, nem is értem, hogyan hoztad ki belőle a "nagy komplex" hipotézised. Rosszul értelmezed, amit olvasol.
Gézoo írta: Különben ha az egyes komplexumok teljes egészében nem ugyanazon szerkezetűek lennének egymással, akkor a sejt méretekben mért aktív centrum távolságaik nem működhetnének egységes kulcs-zár rendszerben.
1. Nem is egységesek, a különböző HLA-k egymásétól némileg eltérő peptidkötő felületet tartalmaznak.
2. Ne beszélj aktív centrumról, nem enzimekről van szó.
Gézoo írta: Amint látom nem csak az egyszerű alap kémiai rész nem egészen világos a számodra.
Értem, hogy mit írtál, de hozzátenni-hozzászólni nem tudok. Nem is fogom magamat blamálni, hogy olyan szinten szólok hozzá kémiai kérdéseekhez, amilyen szinten nem értek a kémiához.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Várhegyi Márton 2011.04.03. 09:08-kor.
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.04.03. 08:51

@osamuka (15866): Te Cseppkőt favorizálod aki téveszmés, orvosi est! Hááát...... :roll:
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.04.03. 08:52

@osamuka (15866):

Osamuka!
Sajnos nem tudunk egymással értelmesen beszélgetni, egy halom hozzászólásomra vagy azok felvetéseire nem reagálsz, így most válaszok hiányában felfüggesztem a veled való kommunikációt.
Zárszóként egyetlen momentumot ragadok ki a hozzászólásodból:
osamuka írta: Itt a Fórumon, Cseppkő hozzászólásaiban lehet érezni, hogy tud valamit
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.03. 09:09

@Várhegyi Márton (15879): Az alkotórészek különfélék, de amint látom számodra még mindig nem világos az idézett rész sem.
Amint említettem, egy szervezeten belül vannak egymástól eltérő sejttípusok amelyeknek egymástól eltérő összetételű az óriásmolekulájuk. De egy adott sejttípusnak az egész gazdaszervezeten belül ugyanazon összetételű az ilyen óriásmolekulája, a gazda DNS által meghatározott egyedi óriás fehérje.
"2. Ne beszélj aktív centrumról, nem enzimekről van szó." Látod-látod ez az. Nagy tévedés azt hinni, hogy az aktív centrumok csak az enzimeknek vagy akármilyen más molekuláknak a "működésében" játszanak szerepet.
MINDEN peptid ill. fehérje alapú reakcióban az aktív centrumok távolsága az egyetlen azonosító minta. Ezzel azt is jelenti ez, hogy igazából az alkotó aminosavak sorrendjei, kötései adják magát a mintát.
Viszont a hasonló DNS-ű egyedekben nem csak aminosav szintig azonosak a sorrendek, hanem HLA sőt a komplex peptid-HLA-MHC alkotta óriásmolekulákban a HLA és MHC elemek is a DNS hasonlóságának mértékében azonosak-hasonlóak összetételeikben.
"Értem, hogy mit írtál, de hozzátenni-hozzászólni nem tudok. Nem is fogom magamat blamálni, hogy olyan szinten szólok hozzá kémiai kérdéseekhez, amilyen szinten nem értek a kémiához." Nos, Ez gáz. Nagy gáz.
Hiszen hogyan is érthetnél a többszörösen összetett rendszerek szerkezetéhez, elektron vándorlásaihoz, ha egyszerű ionos szinthez nincs elegendő ismereted? Érted már azt, hogy miért annyira fontos, hogy az alapoktól értsd a kémiát?
A biológia, a biokémia tisztán a kémiai alapismeretekre épülő tudomány. Ha nincs mire épülnie, akkor csak egy képzelt fellegvárrá alakul. Ezért erőltetem azt, hogy alapból legyél jó vegyész ahhoz, hogy annyira jó biokémikus lehessél, ami megalapozza az orvosbiológiai tudásodat.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.03. 09:09

@Orcas (15865):

OFF

/OFF Elnézést!
OFF
Ehhez meg annyit szeretnek hozzafuzni, hogy azok a koverek, akik zsirosan taplalkoznak, sokkal kevesebb asvanyi anyaghoz jutnak, mert a zsir meggatolja az elegendo mennyisegu asvanyianyag felszivodasat. A csontjaik is puhabbak lesznek.
/OFF Elnézést!
OFF


Igen-igen...Például mondhatunk ilyet is.
"Apró kis szösszenetek",amik miatt azt írtam,hogy:
1.nem ilyen egyszerű a kérdés
2.megérne egy beszélgetést a téma majd valamikor

/OFF Elnézést!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.03. 09:17

@osamuka (15869):
Itt a fórumon nem ismerik a munkásságát, még azt sem, hogy milyen körülmények között fedezte fel a C-vitamint!
Tippelek!LABORATÓRIUMI!!!
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.03. 09:19

@Rétike (15884): Nem, lecsó.. És nem felfedezte, hanem azonosította az aszkorbin savval. A többi stimmel :D
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.03. 09:22

@Várhegyi Márton (15879):
Rosszul értelmezed, amit olvasol.
Erről van szó.És akkor még ő kritizál...De hát ez már az első immun-jellegű hsz-eiből lejött,hogy fogggalma sincs a HLA-król...Én ezért is zártam ki,hogy erről beszélne...Erre meg itt most játsza a szakit... :shock:

(Gratulálok a hsz-hez!:))
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.04.03. 09:32

@Gézoo (15882):
Gézoo írta: Látod-látod ez az. Nagy tévedés azt hinni, hogy az aktív centrumok csak az enzimeknek vagy akármilyen más molekuláknak a "működésében" játszanak szerepet.
Aktív centrumokról csak enzimek esetében beszélünk. Az egy dolog, hogy más fehérjéknél is van olyan rész, ami a funkcióért (ligandkötés, jelátvitel) felel, de ettől ezt még nem hívjuk aktív centrumnak.
Gézoo írta: Viszont a hasonló DNS-ű egyedekben nem csak aminosav szintig azonosak a sorrendek, hanem HLA sőt a komplex peptid-HLA-MHC alkotta óriásmolekulákban a HLA és MHC elemek is a DNS hasonlóságának mértékében azonosak-hasonlóak összetételeikben.
1. Ha ezzel azt akarod mondani, hogy a DNS-től függ, hogy milyen HLA-k vannak a sejtek felszínen, akkor igen, attól függ. (Bár nem tudom, epigenetikai tényezők mennyire játszanak ebben szerepet.)
2. Olyan, hogy "peptid-HLA-MHC" nincs. Peptid-HLA-ról vagy peptid-MHC-ről lehet beszélni, mivel az MHC és a HLA ugyanaz (legalábbis ilyen összefüggésben).
Gézoo írta: Hiszen hogyan is érthetnél a többszörösen összetett rendszerek szerkezetéhez, elektron vándorlásaihoz, ha egyszerű ionos szinthez nincs elegendő ismereted?
Mit kellene tudnom az "egyszerű ionos szint"-ről, amit szerinted nem tudok? Leírtad, hogyan szűrnéd meg a vizet. Mit nem értek ebben szerinted?
Kezd egyre gerinctenelebbé válni a viselkedésed, arra játszol, hogy lejárass a fórumozók (és a fórumot olvasók) előtt, folyton igyekszel belém rúgni, keresed, hogy hol találsz valamit, amiből ki tudod hozni, hogy nem értek a biológiához, a kémiához, a fizikához, semmihez.

Ezentúl fölösleges írnod nekem, nem fogok reagálni, ahogy anno nem reagáltunk rád az indexes fórumon a kémiás topikban, mikor újra megjelentél, és elkezdted naoxot mindenféle érv nélkül becsmérelni - de a fikázás jobb szó erre.
Ugyanezt csinálod most is. Ebben én nem veszek részt.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.03. 09:36

@Rétike (15886): Nem játszom "a szakit". Hosszú éveken át kémiát tanítottam a hidrogéntől a jelenleg ismert legbonyolultabb szerves harci anyagokig. Természetesen olyan folyamatokkal amikről a halandók nagy része még csak hallani sem fog élete során. Na és megint csak természetesen a gyógyszer gyártás valahol a kettő között szerepelt a palettán.
Az kétségtelen, hogy sok éve bevált stílusom alapja annak a hitnek a keltése, hogy nem tudok vagy nem értek valamit. Ez mindig felkelti a hallgatók érdeklődését, aktivitását. És igen, mint esetedben is, némelyekben ellenérzést is kiválthat mellékhatásként.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.03. 09:44

@Várhegyi Márton (15887):

Helyes.Hagyd a fenébe Márton.Értelmetlen mondatok tömkellege,találd ki,hogy mit akar mondani.
Minek???Mikor még ő sem tudja...Annak a DNS-es,MHC-HLA-s mondatnak se füle se farka.Értsd:értelmetlen.Ne fáraszd magad olyannal,aki szerint az orvosin elhangzott immunológia előadások smafuk...Hát ez...VICC! :evil:
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.03. 09:56

@Várhegyi Márton (15887):
"Aktív centrumokról csak enzimek esetében beszélünk. Az egy dolog, hogy más fehérjéknél is van olyan rész, ami a funkcióért (ligandkötés, jelátvitel) felel, de ettől ezt még nem hívjuk aktív centrumnak."
Én pedig minden funkcionálisan aktív centrum távolsággal üzemelő molekulának az aktív centrumaiként említem évtizedek óta.
"1. Ha ezzel azt akarod mondani, hogy a DNS-től függ, hogy milyen HLA-k vannak a sejtek felszínen, akkor igen, attól függ. (Bár nem tudom, epigenetikai tényezők mennyire játszanak ebben szerepet.)"
Hááát pedig tudnod kell: Kizárólag a DNS van ami meghatároz mindent a sejtjeinkben.
"2. Olyan, hogy "peptid-HLA-MHC" nincs. Peptid-HLA-ról vagy peptid-MHC-ről lehet beszélni, mivel az MHC és a HLA ugyanaz (legalábbis ilyen összefüggésben)."
Na akkor még egy kört futunk? Elolvastad az idézett részt?
"Kezd egyre gerinctenelebbé válni a viselkedésed, arra játszol, hogy lejárass a fórumozók"
Ez azért elég durva megállapítás. Először is ne írj le olyat, hogy a vizes részhez nem értesz.
Másodszor az alapok megértését azzal igazolhatod, ha helyes választ adsz alapkérdésekre. Eszem ágában sincs lejáratni tégedet. Ellenben mást sem látok a válaszaidban, mint félvállról odavetett pontatlanságokat, és rendre utasításokat, kioktatásokat, sértegetéseket. Eléggé nagy türelmem van, de ne élj vissza ezzel!
"mikor újra megjelentél, és elkezdted naoxot mindenféle érv nélkül becsmérelni - de a fikázás jobb szó erre." Ez érdekes. Közel egy éve nem jártam arrafelé. Kb. fél éve megpróbáltam belépni, mert szóltak hogy utólag még mindig alaptalanul becsméreltek, de nem engedett be a rendszer. Vélelmezem, hogy IP szinten kitiltatott az említett naox vagy más olyan moderátor aki érvelés helyett a kitiltással, majd a kitiltott, védtelen ember sértegetésével "nyeri" a vitáit.. Úgyhogy az általad nekem tulajdonított tettekhez semmi közöm. Undorodom az olyan aljas, gerinctelenektől akik ott vannak. Azt viszont hallottam sokaktól, hogy másokkal is éppen úgy járnak el, mint anno velem szemben. Amikor egy-egy megalapozott ellenvélemény írt valaki, akkor "Gézoo"-nak kiáltották ki és kizárták.
Sajnálom. Akkor sem lehettem én.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.03. 10:04

@Rétike (15889):
"Az immunológiai előadások nem olyan rettenetesek. Még "mezei vegyész füllel" is nagyon érthetők és világosak. " írtam,
és nem ezt:
"aki szerint az orvosin elhangzott immunológia előadások smafuk...Hát ez...VICC! :evil:"
Nagy különbség!

Egyébként ha már mégis csak olvasol, akkor a vízzel kapcsolatos kérdésekre is reagálhatnál végre a sértegetés helyett.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.03. 10:30

@Gézoo (15885):
"És nem felfedezte"
Gézoo! Felfedezte! A saját szájából hallottam, kiküldte Amerikába a talált fehér port, ott azonosították.
Hacsak emlékeim nem csalnak! üdv: osamuka
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.03. 10:38

@osamuka (15892): Bizonyára félre érthetted. Mert
"1907 - A C-vitamin felfedezése: Holst és Frohlich, kísérleti úton véletlenül skorbutot hozott létre egy tengerimalacon, így fedezték fel a C-vitamint."
Szent-Györgyi Albert volt az aki először a világon előállított (tv/zöld paprikából ) 20 g vegytiszta aszkorbinsavat, amit azonnal 1-2 g-os csomagokként szétküldött az azonosítás igazolására a kutatóintézetekbe. No, de a felfedezés után csak 23 évvel később!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.03. 10:42

@balinta53 (15880):
"orvosi est! Hááát......" Hááát igen, est van odabent, de nem Cseppkőnél! Tudod véletlenek nincsenek! :lol:
üdv: osamuka
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.04.03. 10:43

@Gézoo (15890): Öregem! Mi a fenének kötöd az ebet a karóhoz? Látható, hogy gőzöd sincs a biokémiához, sejtbiológiához. A HLA-k nem állnak össze egyetlen óriási komplexszé, sok különböző HLA van, ezek mind külön-külön úszkálnak a sejt felszínén, egymástól függetlenül. Még az elnevezéseket sem érted! A HLA nem más, mint az MHC emberben. Tehát a HLA meg az MHC biztosan nem áll össze egymással, mivel a két szó egy és ugyanazt jelenti.

Valaki nemrég linkelte a blogon ezt: Dunning-Kruger-hatás. Érdemes elolvasnod, mert pontosan ebben a szindrómában szenvedsz!
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.03. 10:48

@Szilágyi András (15895):
A HLA nem más, mint az MHC emberben.
:o Nocsak, tényleg?
"sok különböző HLA van, ezek mind külön-külön úszkálnak a sejt felszínén, egymástól függetlenül. "
:D és nekem írod, hogy nem értek a témához? Ez nagyon jó! Szóval úszkálnak? Ez nagyon jó! :D Tetszik! :D
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.03. 10:50

@Gézoo (15893):
Én úgy emlékszem, hogy egy amerikai vendégkutatóval, tengerimalac mellékveséjéből, vontak ki "valamilyen" fehér port, amit elnevezték heuronsavnak. Ezt küldték ki Amerikába, ahol igazolták, hogy ez egy vitamin. A paprika utána jött. üdv: osamuka
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.03. 10:58

@osamuka (15897): Pontosabban a sorrend:
"1907 - A C-vitamin felfedezése: Holst és Frohlich, kísérleti úton véletlenül skorbutot hozott létre egy tengerimalacon, így fedezték fel a C-vitamint.

1932 - Szent-Györgyi Albert és Joseph L. Svirbely (amerikai vendégkutató) tengerimalacok mellékveséjéből izolált aszkorbinsavat a szegedi egyetem laboratóriumában, amit akkor Hexuronsavnak neveztek el. Erről kiderült, hogy azonos az 1907-ben Holst és Frohlich által felfedezett C-vitaminnal.

1933 - Szent-Györgyi Albertnek sikerült nagy (20 g) mennyiségű C-vitamint kivonnia paprikából."
Egyébként egészen jól írtad.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.03. 11:02

@Várhegyi Márton (15881):
Úgy gondolod, hogy birtokában vagy a GNÓZISNAK? Mert eredetileg a tudás ezt jelentette! Csak a szavak jelentését "valakik megrontották! Minden felvetésedre válaszoltam, csak nem olvastad el a könyvet, és nem nézted meg amiket javasoltam, ott voltak a válaszok! Tudós az, aki kis dolgokról "tud" nagyon sokat, de látja tőle az egészet? A legtöbbel ez a baj. Lásd: Hawking üdv: osamuka
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.04.03. 11:04

@Gézoo (15896): Igen, úszkálnak. Miért, még ezt sem tudtad? Nos, azt javaslom, vonulj vissza néhány hónapra sejtbiológiát tanulni, aztán gyere vissza, mielőtt még egyszer hozzászólsz ilyen témában.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.03. 11:04

@Gézoo (15898):
Akkor hova tűnt, amit felfedeztek? Bevallom, erről nem hallottam eddig! (és még mennyi másról!) :D
üdv: osamuka
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.04.03. 11:14

@osamuka (15867):
A könyv. május végén fog megjelenni, olyan Orvosok tapasztalataival, akik 2 éve vizsgálják, tesztelik.
Azoknak az orvosoknak, akik vizsgálják, tesztelik, azoknak nem könyvet kéne írni erről, hanem tudományos folyóiratokban publikálniuk. Könyv nem ér semmit.
Csak megkérdezem újra: nem kellene esetleg kipróbálni valamit mielőtt ilyen komoly véleményt alkottok róla?
Nem. Erre semmi szükség, és nincs is semmi értelme. Saját kipróbálásból nem lehet semmilyen érvényes következtetést levonni, mert nem tudod kiszűrni a placebohatást.
Miért van az, hogy megbecsült, komoly tapasztalattal rendelkező, magas beosztásban levő Orvosok, csak pozitív dolgokat tapasztaltak az O2 víz fogyasztásával kapcsolatban?
Ha tapasztaltak, miért csak dumálnak róla, miért nem publikálják a tapasztalataikat? Nos, szerintem azért, mert semmilyen tudományosan megalapozott tapasztalatuk nincsen, ezzel szemben viszont anyagilag érdekeltek az oxigénes víz forgalmazásában.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.03. 11:38

@Gézoo (15878):
"Aki pedig ezek után arra gondolna, hogy akkor a PET palackos vizek jelentenék a megoldást az nagyon téved. Először is a palackozott vizek olyan műanyag alkotókat is tartalmaznak ami a palack gyártásához nélkülözhetetlen és nagyon mérgező. Természetesen nem okoz mérgezést egy-két palacknyi víz elfogyasztása, viszont akkumulálódnak, azaz a szervezetben felhalmozódnak, így a rendszeres palackos víz fogyasztóknál előbb vagy utóbb, de mindenképpen hozzá járulnak az egészség romlásához.
Másodszorra pedig a palackozott vizek zöme egyszerű mélyfúrású kútból származó víz. Azaz magasabb a radon tartalma a szokásos csapvizeknél, ásványi összetevői sem kimondottan egészségesebbek. "
Ez tökéletes megfogalmazása a jelenleg fogyasztott vizeknek! Ezért kellene minden háztartásba, egy ozmózis vagy reverz ozmózis víztisztító! Persze magyar gyártmány, és nem külföldi márkák 400 ezer ft-t, vagy többért.
"Szóval továbbra sem látok elfogadható érvet-indokot az oxigénezés mellett."
Azért írtam, hogy egy részét. Egy másik részt Dr Bódy Gábor fejti ki, szerintem a legjobban, ez az egészség megőrző hatásáról, a betegségek megelőzéséről szól. Egy másik részét Dr Szigeti József aki a Mohácsi Városi Kórház kardiológiai osztályának adjunktusa, tüdő specialista. Azután ott van Dr Bikov Borisz, aki az oxigénes víz bevitele előtt mutatja a szív oxigén ellátását, majd ugyanezt, bizonyos mennyiségű szuper oxigénezett víz megivása után! Elképesztő felvételei vannak. Dr Tóth József mellrák specialista a rákgyógyításban kifejtett hatásairól szokott előadásokat tartani. Dr. Váczi Péter kísérletei és bemutatói is igen meggyőzőek.
De a legmeggyőzőbb a gyakorlati O2 víz fogyasztása, mert ez az igazi tapasztalat! Még tüzet sem kell hozzá rakni! :) üdv:osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.03. 11:43

@Szilágyi András (15902):
"miért nem publikálják a tapasztalataikat?"
Ez egy nagyon érdekes probléma, mert valamiért az Angliai kutatók is hallgatnak. Az indoklás: 1-2 év kísérletei, tapasztalatai, az orvostudományban rövid idő, nem bizonyító erejű! Ehhez én nem értek, de Ők biztosan tudják, hogy mit és miért csinálnak! :oops:
"placebohatást."
Nyugodj meg, én ki tudom szűrni, mert ezen a héten gyakorlatilag nem aludtam, és ez már így megy vagy másfél éve, és elvagyok mint a befőtt! :lol: A szemem egy kicsit karikásabb, mint régebben, de már közel vagyok a 60-hoz. Gyakorlatilag nem fáradok el, pedig tegnap is este 8-ig kertészkedtem. üdv: osamuka
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára osamuka 2011.04.03. 11:51-kor.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.04.03. 11:46

@osamuka (15903): Mindezt értem.. Ennek ellenére a makacs vegyész fejem sehogyan se érti azt, hogy ha nincs kémiai lehetősége sem a víz-oxigén különleges kötés létrejöttének, akkor Miért? lehetne ilyen kötésre épített hatás?
Ok-okozat.. Nincs meg az ok, akkor az okozatok sem lehetnek az oktalannak az okozatai.

Mutass egy olyan cikket amiben ez a hiányolt H2O+O2 kötésről írnak.. és máris megvitathatjuk hogy valós-e vagy kamu-e..
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.03. 11:57

@Gézoo (15905):
Nem tudok mutatni, de valahogy működik, és a vénás érhálózat veszi fel a gyomorba juttatott oxigént, erre már az oroszok, több mint 50 éve rájöttek. A jégkorongozóikat, oxigénnel telített gyümölcshabbal itatták. Nem voltam ott, de a neten megtalálni! "különleges kötés " A feltaláló szerint, a magasnyomással palackba bevitt oxigén, rövid időre (4-5 sec.), összekeveredik a vízzel, így ha fél-egy decinként issza valaki, kevés a veszteség. Ez a szifonnak köszönhető, ami megtartja a nyomást. A pet palackos pont úgy működik, ahogy korábban leírtad. Az első pohárba néhány mg-l több az O2 mint a csapvízben.
A többi meg olyan, mint a sima víz, amit előtte beletöltöttek. :) üdv: osamuka
0 x

Válasz küldése