OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.20. 16:11

@Rétike (13112):
Rétike írta: Ezen zagyva mondat arra irányul,hogy oxigén nélkül nem működik a peroxidáz és nincs érés.Utóbbival hajlandó vagyok „eljátszadozni”,mivel érdekes felvetés!
A peroxidázok szubsztrátja nem oxigén, hanem hidrogén-peroxid vagy szerves peroxid.
oxigénes vizes honlap írta: fülledt nyári napon Budapesten a Rákóczi úton mértek már 11%-os oxigénszintet is!”
Kb. 5 km-es tengerszint feletti magasság esetén csökken ekkorára (11 kPa/83 Hgmm) az oxigénnyomás. Ilyen oxigénnyomás mellett egy kb. elfogadható artériás oxigénszaturációhoz a percventilációt 4-5-szörösére (20-25 l/perc!) kell emelni, ami miatt az art. szén-dioxid-nyomás a negyedére-ötödére (8-10 Hgmm) csökken, a pH meg erősen emelkedik. Akklimatizáció nélkül ezt nem éli túl az ember.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Várhegyi Márton 2011.02.20. 16:31-kor.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.20. 16:13

@vaskalapos (13125):
vaskalapos írta: Egyszeruen szazalekokat hasonlitok ossze. Szkeptikus kritikat nem kerek. Osamuka remelem megerti.
Így már világos :)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.20. 16:18

@Várhegyi Márton (13122):
A 21%-os levegobol atlagember 4-6 litert tart a tudejeben (es 3-5 litert cserel ki egy lelegzetvetellel)
A 3-5 liter számértékre kb. stimmel, de percventilációra (tehát percenként kb. ennyi levegőt szívunk be és fújunk ki). Egy lélegzetvétellel nyugalmi állapotban kb. 0,5 l levegőt szívunk be, ebből kb. 0,35 l a tényleges (az alveolaris térbe eljutó), a többi a gázcserében részt nem vevő részekbe (orrüreg-szájüreg, garat, gége, légcső, hörgők, hörgőcskék) jut.
En a maximalis, mely lelegzettel, vitalkapacitassal szamoltam:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lung_volumes
es
http://en.wikipedia.org/wiki/Vital_capacity

A normal adult has a vital capacity between 3 and 5 litres - Vital capacity is the maximum amount of air a person can expel from the lungs after a maximum inspiration.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.20. 16:30

@vaskalapos (13131):
vaskalapos írta: En a maximalis, mely lelegzettel, vitalkapacitassal szamoltam:
Úgy rendben, csak azt hittem a TV-vel (tidal volume, nem tudom, hogy van magyarul) számolsz.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.20. 16:49

@Várhegyi Márton (13133):
Ha a szazlekokat osszeadom, szorzom, akkor szinte mindegy, mi a kiindulas... ;-)
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.02.20. 16:52

@vaskalapos (13135):
vaskalapos írta:Ha a szazlekokat osszeadom, szorzom, akkor szinte mindegy, mi a kiindulas...
De akkor a gyomor-kapacitást is arányosan kevesebbre kell venned. Nem egy teli gyomorra való vizet meginni egyszerre, hanem csak egy pohárral. :lol:
Gyomor
Méretek: hossza (teltségtől függően) 25 cm, szélessége 10 cm, űrtartalma (fiziológiásan) 4 liter.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsolt68 2011.02.20. 16:59-kor.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.20. 16:57

@Várhegyi Márton (13128):
A peroxidázok szubsztrátja nem oxigén, hanem hidrogén-peroxid vagy szerves peroxid
Igen,ez igaz...Viszont az "oxigén"-t be kellett valahogy biggyesszem az egészbe,mivel az volt a kritika,hogy nincs elég oxigén... :roll: Ez innen nézve tényleg szörnyű...Szerintem rakok be idézőjeleket... :? Köszi! ;)

Egyébként...
1)Aktivitásának a mérése is ez alapján történik:H2O2-ből,megfelelő kromogén H-donor jelenlétében színes termék keletkezik és a létrejöttének a sebessége(a kezdeti szakaszban arányos az enzim-aktivitással)alkalmas a meghatározásra.
2)Mivel akadályozott intenzív légzés miatt az érés leáll,jogos lehet a felvetés (főleg a mai mega-vitamin világban),hogy a rossz levegő hat-e az érésre és ezzel mondjuk a C-vitamin mennyiségére.
Kb. 5 km-es tengerszint feletti magasság esetén csökken ekkorára (11 kPa/83 Hgmm) az oxigénnyomás. Ilyen oxigénnyomás mellett egy kb. elfogadható artériás oxigénszaturációhoz a percventilációt 4-5-szörösére (20-25 l/perc!) kell emelni, ami miatt az art. szén-dioxid-nyomás a negyedére-ötödére (8-10 Hgmm) csökken, a pH. Akklimatizáció nélkül ezt nem éli túl az ember.
Nem semmi.De azért képesek ilyet írni...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.20. 18:51

@zsolt68 (13136):
1. az angolok gyomra kisebb http://en.wikipedia.org/wiki/Stomach

2. nem erdekes gyomor terfogata, nem is szamoltam semmilyen terfogattal, a kerdes az, hogy az egyliter oxigenvizes palackjaban mennyi az oxigen. 63-szor kevesebb, mint egy mely lelegzetben a pesti utcan, a belvarosban, delutan 4 es 6 ora kozott.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.20. 19:03

@Rétike (13137):
Rétike írta: Igen,ez igaz...Viszont az "oxigén"-t be kellett valahogy biggyesszem az egészbe,mivel az volt a kritika,hogy nincs elég oxigén...
OK, végül is a hidrogén-peroxid a sejtben oxigénből képződik, de ha te azt írod, hogy ">>oxigén nélkül nem működik<< a peroxidáz", azt úgy értjük, hogy oxigén szükséges az enzim működéséhez.
Jobb óvatosan, pontosan, korrektül fogalmazni, hogy ne adjunk támadási felületet a másik félnek. Meg amúgy is :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Várhegyi Márton 2011.02.20. 19:12-kor.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.20. 19:12

0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.21. 13:36

Kedves Orvos-biológus Professzorok!
Mivel ilyen szép számban összegyűltetek,az oxigénes vizet lejáratandó, feltennék két kérdést?
1. Mi a helyzet a citokrómokkal?
2. Hogyan lehetséges, hogy egy nagyon nehéz fizikai munkát végző embernek, naponta akár 1tonna ATP-je is termelődik? ( A foszfát csoport leszakadásával 30Kj energia szabadul fel molonként )
Úgy látom, Benneteket úgy hagyott el a tudomány, mint Szent Pál az oláhokat.
Aki közületek fel akar zárkózni, javaslom nézze meg a következő oldalt, az eredeti hely alul megtalálható!
Természetesen javasolnám hogy vegyetek egy O2 szifont, és lehet tesztelni, meglepetés fog benneteket érni!
Számolgatással, meg elavult tudásotokkal nem sokra juttok, esetleg mérgezitek az emberek agyát, testét!
A javasolt oldal:http://www.magyarmegmaradas.eoldal.hu/c ... /5026.html
üdv. osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.21. 13:41

Beleolvastam a lugosítás topikba, súlyos megállapítások tömkelege!
Pl.: Mi az hogy szerves kalcium? A kalcium szervetlen, csak szerves kötésben könnyen felveszi a szervezet!!!!
Szerves kalcium NINCS!! További szép napot kedves professzorok! osamuka
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.21. 14:30

@osamuka (13181):
Mivel ilyen szép számban összegyűltetek,az oxigénes vizet lejáratandó,

Nem kel lejaratni, eleg eleovasni amit a gagyi forgalmazok irnak, az jaratja le. Meg az, hogy ostobasag a kiindulasi otlet is.
1. Mi a helyzet a citokrómokkal?
Koszonik jol koenzimkednek, udvozletuket kuldik.
2. Hogyan lehetséges, hogy egy nagyon nehéz fizikai munkát végző embernek, naponta akár 1tonna ATP-je is termelődik? ( A foszfát csoport leszakadásával 30Kj energia szabadul fel molonként )
A testeben, vagy ez a munkas reszvenyes egy ATP gyarban?
Oxigens viz ivasa nelkul? Es oxigenes vizet figyasztva mennyi?
Számolgatással, meg elavult tudásotokkal nem sokra juttok - nelkule meg elhiszel minden ostobasagot ellenorzes nelkul.
ATP M=507
azaz 507g 30Kj ~ 7.3kcal
1kg ~60Kj ~14kcal
1000kg =1t ~60 000Kj ~14 000Kcal
alapanyagcserehez elhasznal 2000Kcla-t, marad 12 000, azaz mondjuk 12 oran at orankent 1000 kcal - nagyon extrem, de nem lehetetlen.
Ehhez 3.5kg szemhidratot, vagy 1.5kg zsirt (vagy ezek kombinacijat fogyasztja orankent).
Es?
Úgy látom, Benneteket úgy hagyott el a tudomány, mint Szent Pál az oláhokat.
Aki közületek fel akar zárkózni, javaslom nézze meg a következő oldalt, az eredeti hely alul megtalálható!
Jajj, mindjart sirok.
Természetesen javasolnám hogy vegyetek egy O2 szifont, és lehet tesztelni, meglepetés fog benneteket érni!
Minden hulye gagyiarus igy probalkozik, hogy csak vegyel egyet es probald ki... ez egymagaban elarult teged.
Számolgatással, meg elavult tudásotokkal nem sokra juttok, esetleg mérgezitek az emberek agyát, testét!
Gyozz meg minket! Ird le kerlelhetetlen proletar oszinteseggel, szerinted mennyi idore elegendo a szervezetnek az oxigen, amit egy pacaknyi vizedbe rejtesz!
KOMOLY KERDES, VAROM A VALASZT!

Arrol se feledkezz meg, hogy a belbakteriumok stacioner fazisban katalazt termelnek, a melyik a hidrogen peroxidot elenk pezsges melett bontja vizre es oxigenre. Ezt ugy lehet kihasznalni, hogy a hajszokiteshez vasarolt hidrogen peroxid oldattal beontest adsz magadnak. Energizal es meregtelenit, mikozben Darvin dolgozik. Termeszetesen antalvali stilusaban: csak fokozatosan es csak sajat felelossegedre, a hasznalati utasitast betartva, elotte kerd (elme)orvosod es apoloid tanacsat is.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.21. 14:38

@osamuka (13181):

Az általad javasolt oldalon nyilatkozó Dr. Berrenda Foxot az interjú után röviddel letartóztatták csalásért, majd el is ítélték vényköteles gyógyszerek és szteroidokkal üzletelésért.

AZ általa hivatkozott végzettségei szintén hamisak, akárcsak a DNS-ről tett állításai.
http://jlnavarro.blogspot.com/2010/07/d ... fraud.html

Az interjúnak eredetileg otthont adó honlap kifejezetten elnézést kért annak közléséért, mivel Dr. Fox félrevezette őket.
"It has come to our attention that you are running an article on your page for which we hold the copy right. Please remove the article about Dr. Berrenda Fox. After that was printed we discovered that she had lied to us, falsified data on tests she never conducted, and injected her subjects with testosterone without their knowledge.She was sent to jail for this and her "clinic" was shut down.

Dawn Fazende
Patricia Resch "
http://www.matrixmasters.com/blog/scien ... ience.html
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.21. 14:39

@osamuka (13182):
Beleolvastam a lugosítás topikba, súlyos megállapítások tömkelege!
Pl.: Mi az hogy szerves kalcium? A kalcium szervetlen, csak szerves kötésben könnyen felveszi a szervezet!!!!
Szerves kalcium NINCS!! További szép napot kedves professzorok! osamuka
Egyetertek veled, a lugositas alapbol altudomanyos dolog. Tovabbi szep napot kedves mlm ugynok!
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.21. 14:59

@osamuka (13181):
osamuka írta: Mivel ilyen szép számban összegyűltetek,az oxigénes vizet lejáratandó
Ez nem lejáratás, te nem tudod megvédeni a vélt igazadat.
osamuka írta: 1. Mi a helyzet a citokrómokkal?
Mi a kérdés?
osamuka írta: Hogyan lehetséges, hogy egy nagyon nehéz fizikai munkát végző embernek, naponta akár 1tonna ATP-je is termelődik?
Nem értem a kérdést. Kifejtenéd, mire gondolsz? Az 1 tonnával kicsit túlbecsülted a fölhasználást, de a pár száz kg már reális érték.
(Egyébként ennek semmi köze az oxigénes vízhez.)
osamuka írta: Aki közületek fel akar zárkózni, javaslom nézze meg a következő oldalt
Fölzárkózásra láthatólag inkább neked van szükséged, alapvető élettani és biokémiai ismereteid hiányoznak.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.21. 15:04

@osamuka (13182):
osamuka írta: Mi az hogy szerves kalcium? A kalcium szervetlen, csak szerves kötésben könnyen felveszi a szervezet!!!!
Ha már a korrekt kifejezéseknél tartunk, olyan sincs, hogy szerves kötés. Szerves/szerves kötésű kalciumnak az olyan vegyületben lévő kalciumiont szokták hívni (ez persze nem hivatalos elnevezés, és én sem használom, de tudom, mire használják), ami szerves vegyület részecskéjével (molekula, molekulaion) van kötésben.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.21. 15:12

@osamuka (13181):
2. Hogyan lehetséges, hogy egy nagyon nehéz fizikai munkát végző embernek, naponta akár 1tonna ATP-je is termelődik?
Egyebkent felrevezeto az, hogy termelodik, mert minden ADP foszforilaciot ugy szamolsz, hogy most termelodott egy ATP, es elhanyagolod, hogy ez a foszfat utan lehasad...
Ugyanaz az ADP foszforilalodik ujra es ujra.

Nekem ez olyan, mintha azt kerdezned, hogy mekora a tavolsag a ket labad kozott, ugy, hogyha percenkent hatvanat lepsz elore, akkor egy nap alatt jobb labad 60*60*24 lepessel elorebb van, mint a bal labad.

Ugyanigy ki tudnad szamolni, hogy menni viz termelodik egy pohar vizben egy nap alatt?

H2O = H+ + OH- egyenlet alapjan, ahol az egyensuly kb 1: 10-14 azaz nagyon keves H+ + OH- de ha belegondolsz, hogy myilen gyorsan disszocial a viz... kiszamolja valaki vegyesz?

MENNYI VIZ TERMELODIK EGY POHAR VIZBEN EGY NAP ALATT?

potkerdes: es oxigenes vizben, ami lugos? ;-)
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.21. 15:20

@vaskalapos (13189):
vaskalapos osamukának írta: Egyebkent felrevezeto az, hogy termelodik, mert minden ADP foszforilaciot ugy szamolsz, hogy most termelodott egy ATP, es elhanyagolod, hogy ez a foszfat utan lehasad...
Ugyanaz az ADP foszforilalodik ujra es ujra.
Lehet, hogy osamuka ennek a problematikájára gondolt? Ti. hogy hogyan lehetséges a napi sok-sok kg-os ATP-fölhasználás, ha az ATP pool csak kb. 50-60 g. Erre, persze, a magyarázat az, amit írsz.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.02.21. 15:48

Kedves osamuka!

Meg tudnád nekem mondani, hogy mi a bánatnak teszel fel kérdéseket, amik nem is kérdések, csak úgy leakasztottad őket a sejhajodból?
Előbb utóbb köze lesz a oxigénes vízhez? Vagy nem? Mert akkor másik helyen kéne feltenni őket......mondjuk középiskolába? :)

Szóval írj már végre valami bizonyítékot az általad forgalmazott bóvli mellett vagy húzz el a sunyiba!!!
Van bizonyítékod????????

Üdvözlettel: énkérdezek.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.21. 16:00

"KOMOLY KERDES, VAROM A VALASZT!"
Egyszerű teszt: ráülsz egy szoba kerékpárra, és addig tekerd amíg birod. Megméred oximéterrel az vér O2 szintjét, meg a pulzusodat, felírod. Utána iszol 4-szer fél deci O2 vizet 3-4 percenként, azután folytatod a tekerést, O2 mérés, ivás, tekerés, és így tovább....... Az eredmény elég érdekes!
Nem számolgatással és olvasással próbáltam kideríteni az O2 működést, hanem saját magamon teszteltem.
Annyira szkeptikus voltam, hogy Dr Tóth Józsefnek és Dr Deák Sándornak sem hittem. Azóta mindent elhiszek Nekik. Akik nem hisznek ilyen egyszerű, működő dolgokban, a kórházi ágyon majd hívővé válnak.
Olaszországi tapasztalat, nem mesélték ott voltam:Idróban volt egy középtávú triatlon verseny, kísérőként voltam kint, az O2 SZIFONT TESZTELTEM. A táv: 1.9 km úszás, 90 km kerékpár(2X45 km fel az idrói hegyre), levezetésnek fél marathoni futás (21097,5 m). Olasz versenyző lába a futás közepén úgy begörcsölt, hogy üvöltött fájdalmában. Kapott 2X1deci O2 vizet, fél perc múlva futott tovább és beért a célba. Még mindig azon gondolkozik. hogy mit kapott. Akit kísértem, a futás közben kapott 4X1 decit, verseny után fél litert, 20 perc múlva frissen, izomláz nélkül mentünk el vele enni. A vér O2 szintje 97-98 % volt. Ha érdekel még teszt, tudok róla infót adni, bár ahogy elnézem nem nagyon hiszitek el! üdv. osamuka
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.21. 16:08

@osamuka (13193):

Probald meg ugyanezt kozonseges vizzel! Meg fogsz lepodni!

Hogy a szandekolatlan csalast is kizarjuk, probald meg vakprobaval.


De ugye azt is latod, hogy mellebeszelsz, a kerdes nem az volt hanem ez:
Gyozz meg minket! Ird le kerlelhetetlen proletar oszinteseggel, szerinted mennyi idore elegendo a szervezetnek az oxigen, amit egy pacaknyi vizedbe rejtesz!
KOMOLY KERDES, VAROM A VALASZT!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.21. 17:11

@osamuka (13181):
Úgy látom, Benneteket úgy hagyott el a tudomány, mint Szent Pál az oláhokat.
Tisztességesen felhozott és megfogalmazott ellenérvekre tisztességesen felhozott és megfogalmazott ellenérveket kéretik adni.Ez itt fent semmilyen érvanyagot nem tartalmaz.Ha valamivel nem értesz egyet,írd meg miért.Üres puffogtatással nem mész semmire.
1. Mi a helyzet a citokrómokkal?
A teljes tananyagot kéred?(meglátásom szerint szükséged lenne rá)Csakhogy: Nincs ingyen tanóra.Felvételizel az egyetemre és megtanítják.Mi itt nem arra vagyunk.Érvanyagot hozzál a bubis vizedre.Valami meggyőzőt...Csakhogy nincs semmid az a helyzet.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.21. 19:34

@osamuka (13193):
osamuka írta: Egyszerű teszt: ráülsz egy szoba kerékpárra, és addig tekerd amíg birod. Megméred oximéterrel az vér O2 szintjét, meg a pulzusodat, felírod.
A helyzet az, hogy egészséges szabályozás és ventilációs funkciók esetén nem vagy alig csökken az artériás oxigénnyomás nem extrém terhelés hatására, és, ugye, pulsoxival továbbra is csak minimum 1-2 %-os pontossággal tudsz mérni. Egyébként sokkal informatívabb lenne a vérgázanalízis, de olyat otthon nem tudsz csinálni.
osamuka írta: Nem számolgatással és olvasással próbáltam kideríteni az O2 működést, hanem saját magamon teszteltem.
A placebohatást bárki tapasztalhatja magán, szintúgy a megerősítési torzítást (persze csak ha valaki rámutat). Kell a kontroll és persze nagyobb elemszámú minta. (Meg egy kis természettudományos műveltség.)
osamuka írta: Annyira szkeptikus voltam, hogy Dr Tóth Józsefnek és Dr Deák Sándornak sem hittem.
Függetlenül attól, hogy te ténylegesen szkeptikus voltál-e az oxigénezett vízzel kapcsolatbanb vagy sem, megjegyzem, ez jellemző pszichológiai módszer a meggyőzésre: az illető úgy állítja be magát, mint ha szkeptikus lenne, emiatt mások hitelesebbnek fogják tartani.
osamuka írta: Olaszországi tapasztalat[...]
1. Nem volt mérés sima vízzel (azaz nem volt kontroll).
2. Nem vak volt a próba.
3. Egyelemű a minta.
4. A vázizomgörcs idővel magától is helyreállhat.
5. Az izomláz kialakulásához órák kellenek.
6. Lásd még: fent ("A helyzet az, hogy...")
7. Nem volt mérés az oxigénezett víz megivása előtt.
8. Nem artériás oxigénszaturációt mérsz.

Összegzés:

Kaptál egy mérési adatot (oxigénszaturáció), amiben továbbra is minimum 1-2 % hiba van, és amiről gyakorlatilag fogalmad sincs, hogy mit jelent, hogy hogyan kellene értelmezni.
Ami hibát el lehet követni egy kísérlet végzése és kiértékelése során, azt te szinte mind elkövetted.

Ezzel egy laikust valószínűleg minden további nélkül meg tudsz győzni, de annak, aki behatóbban ismeri a szervezet működését és többé-kevésbé tisztában van azzal, hogy egy kísérletben mik lehetnek a buktatók, annak ez kevés.
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2011.02.21. 20:14

@Várhegyi Márton (13204):
Ezzel egy laikust valószínűleg minden további nélkül meg tudsz győzni,
A laikusok érdekeit és oldalát képviselve hozzátenném, hogy az oxigénes víz fantázinevű tömény ostobasággal a laikusok közül sem lehet mindenkit megvezetni... ;)
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.21. 20:21

@Caspi (13207):

Jogos a felvetés, én viszonylag szűk értelemben használtam a laikus szót, téged még véletlenül sem sorolnálak közéjük.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.21. 21:07

@Várhegyi Márton (13190):

Nem gondolt ő semmire... :roll: Szerinte munkavégzésre ATP termelődik foszfátcsoport leszakadásával,egy teljes egész tonnányi...Ezért nem tudtátok értelmezni...Ti értitek a folyamatot,tudtok elképzelést megfogalmazni,ő meg azt sem tudja mi az,amit idézget.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.22. 00:08

@osamuka (13193):
Egyszerű teszt: ráülsz egy szoba kerékpárra, és addig tekerd amíg birod. Megméred oximéterrel az vér O2 szintjét, meg a pulzusodat, felírod. Utána iszol 4-szer fél deci O2 vizet 3-4 percenként, azután folytatod a tekerést, O2 mérés, ivás, tekerés, és így tovább....... Az eredmény elég érdekes!
Helyes.Engem érdekel.Ide vele!Az összes felírt adatod.
Olaszországi tapasztalat...
Elfelejtesz pár dolgot.Ha ugyan...egyáltalán tudod...

1) Fizikai terhelésnél relatív oxigén-hiányról beszélünk,mert a keringés az,ami nem tud adaptálódni,az felel ezért,nem a szaturáció(amely fiziológiásan 95-98% között mozog - ezek elégséges kitérések.),ettől relatív(igen:az) a hiány.
Saját tapasztalat ezt kapd ki... oximérőcske ujjacskámon,én meg csücsülök biofizikán.Szépen szótfogadok tanárbácsikának,hogy mit hogyan lélegezzek.Ha megfeszültem sem sikerült a szaturációmat 2%-nál jobban lenyomni,vagy épp ellenkezőleg 98%-ról feljebb tornázni.Elvileg kellett volna...A rekorder 94%-ra ügyeskedte le...Nem volt könnyű teljesítmény,de ő szó szerint megvonta a szükséges oxigént magától úgy,hogy persze közben vett levegőt.(Technika!)Senki,senki nem fuldoklik - érted ezt?Érted mit jelent ez a 4%-nyi mozgási lehetőség?

2)El ne higgyed már,hogy egy maratonista majd cukorból fut...A megnőtt E-igényt zsírból fedezi,mely hatékonyságát tekintve sokkal jobb.Ennyit az általad ködösen emlegetett glikolízisről (csatolva a mostani hsz-dhez)...

3)egy sprinter pedig egyetlen légvétellel futja le a távját.Na halljam tudod-e miért nem vesz levegőt,holott elvileg erősen megnövekedett oxigén-igénye van?Na jó...(áldott jó szívem van,nehogy kilukadjon az oldalad...)Kérlek szépen: A pasteur effektusra épít.(na mi az,mi?)Ezért nem az oxigénre utazik(amit te hiába akarsz a sprint tekeréseidben iszogatva biztosítani),hanem a cukorra!Konkrétan az izomglikogénre...Tehát amikor látsz egy szuperizmos sprinter-atlétát,akkor az azért van "kedves",mert a nagy izomtömeg nagy glikogénraktár is.Emészd:nem kell neki az oxigénes löttyöd...

:roll:
Még mindig azon gondolkozik. hogy mit kapott.
Honnan tudod?Felhív naponta és közli?Vagy csak te látsz olyanokat,ami nincs is.Továbbá vagy fetrengve üvölt,mert fáj neki,vagy már nem is fájt neki annyira és képes volt inni.Nem lehet üvöltve inni,de tudod mit: próbáld ki.Nem lehet iszonyú fájdalmak közt inni.Tudod mit?Próbáld ki.
Emészd meg: már jobban volt,mikor inni kezdett.Magától.
Akit kísértem, a futás közben kapott 4X1 decit, verseny után fél litert, 20 perc múlva frissen, izomláz nélkül mentünk el vele enni. A vér O2 szintje 97-98 % volt.
1)Hát talán nem a verseny napján kezdte a futást...
2)Nekem másnap szokott izomlázam lenni...
3)Futás közben (amikor fokozott belégzési kényszere volt szegénynek,ha ugyan,hiszen edzett...)nézted?Vagy amikor már semmi nem ingerelte az apneuziás központját... :roll: (tudod az megfelelő szaturációt jelent ám...)
Kapott 2X1deci O2 vizet, fél perc múlva futott tovább...
Ez aztán a szuper gyors felszívódás és keringés!Nem volt tachycardiás? :shock:

Van még egyéb "tényszerű" manipulatív tapasztalatod?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.22. 00:14

@Rétike (13214): nem erdemes elemeezni az "adatait" sem a sajatot, sem az anekdotat, mert egyik esetben sincs osszehasonlitasi alap.

Ugyanolyan korulmenyek kozott kozonseges viz fogyasztasa.

Boritekolom, hogy nem lehet kimerni a kozonseges es az oxigenes viz kozotti kulonbseget a sportolo teljesitmenyen, oxigentelitettsegen stb...
nincs benne annyi oxigen, meg akkor sem, ha azonnal felszivodik, akkor sem jelentos adag.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.22. 00:16

@vaskalapos (13215):

Hát igen,ez a lényeg.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.22. 05:05

Kedves Professzorok!
Megállapítottam, hogy O2 szifont még képről sem láttatok, nem hogy közelről!
A sejtlégzésről lövésetek sincs, azt sem tudjátok mi az. Az ATP-t próbáljátok félre magyarázni, pedig 1 mol glukózból igenis pont 32 mol ATP keletkezik, az hogy ebből hogy lesz 36 ill 38, ha érdekel benneteket majd holnap levezetem. A kerékpár próbáról: O2 víz ivással nem lehet elfáradni! Szovjet orvosok, még Sztálin idejében, jégkorongozókkal, kimerítő edzés után (vér O2 szint leesett 90-92%-ra) gyümölcs habot itattak. Az egyik csoportnak tettek bele O2-t, a másiknak nem. Akik nem kaptak, azoknak még 2 óra múlva sem állt helyre a vér O2 szintjük, és fáradtak voltak. Akik viszont kaptak, azoknak fél óra alatt helyreállt (98%) és elmúlt a fáradságuk!! Edzést lehetett elölről kezdeni!!! HI!! Ha ügyesek vagytok és tudtok oroszul, megtaláljátok a neten.Nem vagytok egy kicsit antiszemiták? Azért nem akarjátok megérteni Warburg munkásságát?
Warburg, Otto, (Heinrich) (szül. 1883. okt. 8. Freiburg im Breisgau, Németország - megh. 1970. aug. 1. Nyugat-Berlin, Németország), német biokémikus; a sejtlégzés vizsgálatáért 1931-ben orvosi-élettani Nobel-díjjal tüntették ki.

A Berlini Egyetemen szerzett kémiai és a Heidelbergben elnyert orvosi doktorátussal (1906, ill. 1911) Warburg a berlin-dahlemi intézetek prominens személyisége lett. Hírnevét a különböző petesejtek anyagcseréjének vizsgálatával alapozta meg a nápolyi tengerbiológiai intézetben. Az 1931-es Nobel-díjjal a légzőfermentum vizsgálata során elért eredményeit ismerték el. 1944-ben újabb Nobel-díjat ajánlottak fel Warburgnak, de Hitler rendszere nem engedte, hogy a zsidó tudós átvegye a kitüntetést, bár elhurcolni sem merte a nemzetközi hírű tekintélyt. 1931-től Warburg a berlini Max Planck sejtfiziológiai intézet vezetője volt.

Az 1920-as évek elejétől foglalkozott a sejtlégzéssel. Az élő szervezetekben levő sejtek oxigénfogyasztását vizsgálva bevezette a manometriát (a gáznyomás változásának mérését), amellyel az élő szövetmetszetek oxigénfelvételének sebességét követte nyomon. Az aktív sejtalkotók vizsgálata során derített fényt a citokrómok szerepére. Ezekben az enzimekben a vastartalmú hem csoport ugyanúgy köti meg a molekuláris oxigént, mint a vér festékanyaga, a hemoglobin.

Warburg 1932-re izolálta az első "sárga enzimet" (flavinenzimet vagy flavoproteint), amely részt vesz a sejtek dehidrogénezési reakcióiban. Felfedezte, hogy az enzim egy fehérjét nem tartalmazó komponenssel (mai nevén koenzimmel), a flavin-adenin-dinukleotiddal együtt fejti ki hatását. 1935-ben egy másik koenzimben kimutatta a nikotinsavamidot. Ez a koenzim, amely szintén részt vesz a biológiai dehidrogénezésben, később a nikotinsavamid-adenin-dinukleotid (NAD) nevet kapta.

Warburg a fotoszintézist is tanulmányozta; ő figyelte meg elsőként, hogy a rosszindulatú sejtek szaporodásához jóval kevesebb oxigénre van szükség, mint az egészséges sejtekéhez.

KFKI Home > NEW > HISTÓRIA - Tudósnaptár Copyright info webmaster@mail.kfki.hu üdv. osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.22. 05:46

Kedves Professzorok!
Nem lehetséges, hogy az utóbbi években bekövetkezett sportoló halálokat O2 vízzel meg lehetett volna akadályozni? Persze csak akkor, ha ott van a kispadon, ill a kenuban?? Ja, és ha néha isznak belőle 1-1 kortyot!!
Dr Bódy Gábor, a magyar kézilabda szövetség Orvosi Bizottságának az elnöke nem ért hozzá? Ha nem, akkor miért vetetett a szövetséggel, és miért isszák a kézisek a kispadon meccs közben? A Mocsai miért nyomja magába amikor kicsit IZGALMAS a meccs? Nem lehet hogy stressz oldó hatása is van? Arra komoly tapasztalataim vannak, nagyon sok embertől, hogy az idegrendszert erősíti, az agresszivitást csökkenti, persze ez semmilyen könyvben nem található, DE ATTÓL MÉG MŰKÖDIK! 5-10 év múlva már komoly klinikai tapasztalatok lesznek, és akkor majd 20 év múlva talán, bekerülnek az orvosi szakkönyvekbe is! Amennyiben a gyógyszar gyártók nem akadályozzák meg! Az a betű szándékos. A prosztata problémákat is megszünteti, majd el felejtettem!
Dr Bódy Gábor tavaly decemberben egy előadáson, amin ott voltam, kijelentette: Ha feljelentik, ha beperlik, akkor is kijelenti, hogy ez az EGYETLEN EGÉSZSÉG MEGÖRZŐ Dolog!!! Nem ért hozzá? Nézzétek meg a honlapját!
Több "papírja" (már ha ez számít nektek) van mint Nektek összesen! Tudtok mondani 1(egy) olyan gyógyszert ami gyógyít? És nem csak tünetet kezel? Ismeritek azt az antibiotikumot amelyik nem rombolja(gyengíti) az immunrendszert? Csak egy van! Mikkel mérgezik az emberiséget az orvosok? Nem lesz ebből baj? Na megyek aludni! Majd elfelejtettem, mióta iszom 1-2 óra alvás elég, amennyiben 8X0.5 decit megiszok éjjel. 1.5 éve.
üdv. osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.22. 05:58

Kedves Professzorok!
A legfontosabbat majd elfelejtettem! Amikor először beírtam, feltételeztem hogy akinek az O2 szifonról véleménye van, legalább annyit tud, hogy nem helyettesítheti tüdővel való légzést!! Erre nem alkalmas, de a sejtek O2-vel való ellátását igenis javítja! De nem csodaszer, csak pl. egy asztmásnak annak tűnik!!! HI HI HI Megszűnik a fulladása, és nem kell neki fújni, ja és oxigén maszk sem kell!!! Vajon miért ha szerintetek parasztvakítás?!?!
üdv. osamuka
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.22. 06:13

@osamuka (13219):
Nem vagytok egy kicsit antiszemiták? Azért nem akarjátok megérteni Warburg munkásságát?
Osamuka! Te emberarcú  **MODERÁLVA**  Amíg finom vagyok. Felhivom a jelenévőket, hogy megvetésuket fejezzék ki azzal. hogy tobbet nem regalnak ennek  **MODERÁLVA**  semmi hozzaszolasara. Csak fossa magabol az zavaros szart.

bocsanat, az indulat elragadott, most fordult elo eletemben eloszor, hogy antiszemitizmussal vadolt egy emberi állatjábol kivetkőzött mivolt - csak azert, mert ramutattunk baromsagaira
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2011.02.22. 06:24

[
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.21. 01:09-kor.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.22. 07:00

@solarboat (13223):

Az autoklavban. Ott a nyomas alatt nyugodtanak is lehet maradni.

Mivel en itt nem vagyok semmifele poszton megengedhetem magamnak, hogy aljas gyanusitgatasokat eroteljesen visszautasitsak.

Koszonom a figyelmeztetesedet, felhaborodasomat annak torlese eseten maganlevelben is eljuttatom majd a cimzettenek, de egyelore itt hagyom, mert ezen a forumon ez az elso ilyen megnyilvanulas, hogy egy bunko palackkereskedo, aki nem erti az erveket az antiszemitizmussal vadolja azokat, akik ervekkel tamadjak az allapontjat (nem szemelyet).

En most a szemelyet tamadam, valaszkent az engem (is) ert aljas tamadasra.

Semmi kifogasom hozzaszolasomnak a torlese ellen, ha egyidejuleg a felhaborodasomat kivalto hozzaszolas (reszlet) is torlesre kerul.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.02.22. 08:12

@osamuka (13221):

Okay elmondom mi történt eddig. Idejöttél és felháborodtál azon, hogy itt senki sem ért hozzá és mindenki hülyeségeket beszél. Képtelen voltál viszont rámutatni arra, hogy hol és mi hibás bárkinek a mondandójába.
Az általad mondott érvek sorra meg lettek cáfolva, az általad belinkelt oldalakról sorra mutatták meg az emberek, hogy telis tele vannak hibás információkkal. Egyértelmű, hogy most már észérvekre nem, csak személyes sértésekre telik tőled.
Kevés ilyen beszűkűlt embert láttam még mint te. Egyáltalán elfogadod annak a lehetőségét, hogy tévedhetsz?
Najó inkább ne válaszolj, nem is akarom, hogy válaszolj..
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.02.22. 08:46

@vaskalapos (13228): Ugyan nincs rá szükséged, de én melletted vagyok!

A 13192-es hozzászólásomban én is elküldtem, de nem jut el a tudatáig az a szó, hogy bizonyíték. Azt hiszi, hogy az már bizonyít valamit, hogy ő 1,5 éve napi 1-2 órát alszik. legalábbis ezt mondja........
SZÁNALMAS PORSZÍVÓÜGYNÖK........
Most jöttem rá, hogy mégis van Isten, abból, hogy: Mekkora az Isten állatkertje........
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.22. 10:11

@osamuka (13220):

Dr Bódy Gábor tavaly decemberben egy előadáson, amin ott voltam, kijelentette: Ha feljelentik, ha beperlik, akkor is kijelenti, hogy ez az EGYETLEN EGÉSZSÉG MEGÖRZŐ Dolog!!! Nem ért hozzá? Nézzétek meg a honlapját!
Ha lenne honlapja megnézném. Kár, hogy nincs is neki, csak már megint hazudsz. (nem baj, már megszoktam)
De ha tényleg azt mondta, amit állítasz (ami eddigi tévedéseid és hazugságaid tükrében nem túl bizonyos számomra), akkor tényleg nem ért hozzá.


Legutóbb Index címlapon hozták le (kb. félmillió olvasó), hogy mekkora átverés az egész, mégse tiltakozott ellene senki. Ha bármilyen hatást tudnának igazolni, simán szénné lehetne perelni az indexet.
http://index.hu/tudomany/2011/01/12/atv ... genes_viz/

De hol vannak a perek, vagy legalább egy huncut sajtóhelyreigazítási kérelem?
Mély kussolás van és fülek-farkak behúzása, és reménykedés, hogy nem olvassák el, vagy elfelejtik.

Az antiszemitázás meg tényleg eléggé mélypont még a többi silány érved között is.
Szégyelld magad.
0 x

SzZoli
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.12. 13:04

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.02.22. 12:08

Látom, a nemzetközi helyzet fokozódik :?

Egy apró szösszenet. Édesanyám súlyos szívbeteg volt. A háziorvosom javasolt neki valami csodavizet, "oxigenizáltat". A mai napig nem tudom, a doki szélhámos-e vagy csak hülye? (Nyilván tudni kéne, van-e érdekeltsége a biznisszben.)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.22. 15:40

Úgy látom itt nagyobb tudósok vannak, mint Dr Warburg, Dr Szentgyörgyi Albert, Dr Bódy Gábor, a köpködésből sincs hiány!! Azért felteszem a nincs-et. http://www.pekrendelo.hu/orvos/20.html Ez a stílus ami itt megengedett, azért túl megy minden határon!!!! Ugyanis kérdeztem! Hazudni meg itt nagyon menő dolog!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.22. 16:06

@osamuka (13251):
Te buta kereskedo.

Archimedesre miert nem hivatkzol? O is legezett, raadasul oxigent, es vizet is ivott.
...vagy Jezus Kristusra?

Kb annyi kozuk van a suletlensegeidhez, mint a az emlitett tudosoknak.

Te aljas, masok, kiszolgaltatott embere tudatlansagabol hasznot leso csorgo nyalu mlm-lovag. Felhaborito, hogy vissza mersz jonni bocsanatkeres nelkul.
Nagyon vastag a bor kepeden.

Az ervek elhangzottak, tan fel sem ered esszel oket, es nincs ellenerved.

Gagyi, atveres amit reklamozol.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.22. 16:29

@osamuka (13251):

Dr Bódy Gábor tavaly decemberben egy előadáson, amin ott voltam, kijelentette: Ha feljelentik, ha beperlik, akkor is kijelenti, hogy ez az EGYETLEN EGÉSZSÉG MEGÖRZŐ Dolog!!! Nem ért hozzá? Nézzétek meg a honlapját!
Amit linkeltél az egy magánrendelő nem túl információdús honlapja, nem pedig Bódy Gáboré.

Nyomokban annyit tartalmaz, hogy dr. Bódy érdeklődési területébe tartozik az oxigénterápia is.
A honlapon még az oxigénterápia, mint szolgáltatás sem szerepel.

Konkrétan mit kellene látni ezen a honlapon? Hogy dr. Bódy dolgozik egy magánrendelőben és érdekli az oxigénterápia?
Ez hol bizonyít bármit?
Ha valamilyen tanulmányt hoznál tőle az oxigénterápiára, amit lehetne vizsgálni, vagy heves fogadkozása szerint megindította volna a pert az index ellen, akkor lenne miről beszélni.

Helyette csak ezt a reklámcikket lehet találni, (gondolom inkább ezt akartad mutatni, de valamiért nem sikerült, biztos mert hogy nézett volna ki, ha egy gagyi reklámcikkel jössz...):

http://www.azoxigenesviz.info/szules-mu ... nes-vizzel

Ha ezt tényleg ő írta az eléggé szomorú, mert egy kifejezetten alacsony minőségű reklámbullshit ellenőrizhető állítások nélkül.
Ha oxigén helyett sima csapvizet vagy levegőt írunk, ugyanilyen dumákkal lenne reklámozható az is. Csak senki nem venne gépet rá 40.000ért meg patront bele 4100+ÁFÁ ért.

Az utóbbi oldal különben hemzseg a hülyeségtől,
pl:
A fordított ozmózis membrán:
Szűrőnyílás : 0,0001 mikron
A baktérium 1000-szer, a vírus 10000-szer nagyobb ennél.
Jah. szegény baktériumok, meg náluk 10*nagyobb vírusok.

Ez meg egy másik:
A múlt század közepén elsősorban a széntüzelés következtében kb. 30%-ra csökkent a légkör oxigéntartalma. A XX. század derekán mindössze 23%-ról szóltak a jelentések. A jelenlegi világátlag már csak 19-21%, de a nagyvárosok fölött még ennél is kevesebb - mintegy 12-17%. Olyan helyzet állt elő, amelyben az ember alig tud hozzájutni az egészsége megőrzéséhez szükséges oxigénmennyiséghez....Tudjuk, hogy 6-7%-os szinten már nem tartható fenn az emberi élet.

László Ervin: Harmadik évezred című könyvéből
A valóság ezzel szemben:

Kép

Szóval László Ervin múlt százada 100.000.000 éve volt (öreg már Ervin bácsi de ennyire talán mégse :) ), de azóta biztos széntüzeléssel fűtünk...
:lol:
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.02.22. 16:35

@vaskalapos (13253):
vaskalapos írta:raadasul oxigent, es vizet is ivott
Az oxigén csak cseppfolyós állapotban iható, amihez -183 fokra le kell hűteni. ;)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.22. 19:35

"http://www.azoxigenesviz.info/szules-mu ... nes-vizzel"
Ezt nem szerettem volna feltenni! Le vagytok valamiről nagyon maradva, kivéve a köpködés, trágár beszéd, mások sértegetése! ezt a stílust nem veszem át, a tények és a gyakorlati tapasztalatok engem igazolnak! A számítások hibásak, elavultak, nem arról szólnak ami az O2 víz lényege! Az hogy Szentgyörgyi Albert munkásságát nem ismeritek, nem lehet köpködéssel elfedni!!! A tények makacs dolgok! Nincs itt az ideje hogy feltegyem, meg 1-2 embertől eltekintve, nem érdemlitek meg. Az információ érték! Az angol kutatásokat is én kaptam, azt sem teszem fel! Amennyiben én lennék G.Bruno, ti lennétek az Inquizitorok! Hiába vagytok többen, nekem van IGAZAM!
Azok a gyakorlati bizonyítékok sokkal komolyabbak,mint az elavult számítgatásaitok! üdv. osamuka
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.02.22. 20:00

@osamuka (13259):
Az oldal nem található
A keresett tartalom webcíme feltehetõleg megváltozott, vagy törlõdött. Használja az alábbi keresõt, hogy megtalálhassa a tartalmat a weboldalon.
Ott ez olvasható :roll:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.22. 20:13

@osamuka (13259):
A számítások hibásak, elavultak, nem arról szólnak ami az O2 víz lényege!
szamold ujra, mutass ra hol a hiba... nem tudod megtenni
te beszelsz kopkodesrol?
Az hogy Szentgyörgyi Albert munkásságát nem ismeritek, nem lehet köpködéssel elfedni!!!
Mibol gondolod, kereskedo?

Mellesleg, jobb ha tudod, hogy egy most frissen PhD-zett kutato messze sokkal tud a biologiai folyamatokrol molekularis szinten, mint Szent-Györgyi Albert (meg a nevet sem irtad helyesen).
Azota sokat fejlodott a biologia tudomanya. Ezzel nem akarom kisebbiteni Szent-Györgyi Albert erdemeit.

Nem mellesleg, Szent-Györgyi Albert semmit nem publikalt az oxigennel dusitott palack vizzal kapcsolatban, kerlek ne mocskold be az emleket azzal, hogy gagyi portekadat az o nevevel probalod legitimalni.

Meg mindig nem kertel bocsnatot az antiszemita megjegyzesedert.
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2011.02.22. 20:54

@osamuka (13259):
Ezt nem szerettem volna feltenni! Le vagytok valamiről nagyon maradva, kivéve a köpködés, trágár beszéd, mások sértegetése! ezt a stílust nem veszem át, a tények és a gyakorlati tapasztalatok engem igazolnak! A számítások hibásak, elavultak, nem arról szólnak ami az O2 víz lényege! Az hogy Szentgyörgyi Albert munkásságát nem ismeritek, nem lehet köpködéssel elfedni!!! A tények makacs dolgok! Nincs itt az ideje hogy feltegyem, meg 1-2 embertől eltekintve, nem érdemlitek meg. Az információ érték! Az angol kutatásokat is én kaptam, azt sem teszem fel! Amennyiben én lennék G.Bruno, ti lennétek az Inquizitorok! Hiába vagytok többen, nekem van IGAZAM!
Crackpot jackpot...
Egyébként, kedves G. Bruno, maradt még némi tüzifám és szívesen adakozok, hogy összehozzunk neked egy máglyát. Természetesen oxigénnel dúsítva a hatás miatt. :mrgreen:
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.22. 21:07

"Ott ez olvasható :roll:"
Bocs! már régen néztem. Itt egy másik:http://www.pekrendelo.hu/orvos/20.html üdv. osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

OXIGÉNES SZIFON - OXIGÉNES VÍZ

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.22. 21:12

"Szent-Györgyi Albert semmit nem publikalt az oxigennel dusitott palack vizzal kapcsolatban,"
Hogy lehet ekkorát hazudni!!!!!! Még nem jött el az ideje hogy megmutassam!
0 x

Válasz küldése