Oldal: 1 / 1

Hőségben meleget vagy hideget igyunk?

Elküldve: 2010.07.14. 09:04
Szerző: Nsolt
Sokszor elhangzik az az elsőre meghökkentőnek tűnő jótanács(?) hogy nagy melegben ne hideg folyadékot igyunk, hanem forrót, mert az sokkal jobb.... Pl. ma reggel Sebestyén Balázs biztatta erre a hallgatóit. Van ennek a tanácsnak bármilyen tudományos alapja, vagy félreértésen alapszik?
Általánosabban, mit tegyünk azért hogy a szervezetünk minél könnyebben elviselje a hőséget?

Hőségben meleget vagy hideget igyunk?

Elküldve: 2010.09.16. 19:45
Szerző: gabroca
Ezek szerint az autónk motorját is minél melegebb vízzel hűtsük? Ha meleg a szevezetünk, azon a hideg folyadék hűthet csak. A többi variáció szerintem csak az egyszerű logika megcsúfolása.

Hőségben meleget vagy hideget igyunk?

Elküldve: 2010.09.16. 19:50
Szerző: Várhegyi Márton
@Nsolt (4740):
A leggyorsabban a testhőmérsékletű víz szívódik föl (az ital/étel hőmérséklete befolyásolja a gyomorürülés sebességét). Ennyi igazság lehet benne, de a forró víz már a másik oldal, szerintem ott már csökkent a felszívódás sebessége. Hozzáteszem: nincs valami sok jelentősége annak, hogy milyen gyorsan szívódik föl a víz, ha nem a kiszáradás határán vagyunk. Azt sajnos nem tudom, milyen nagy eltérések vannak szélsőséges hőmérsékletű folyadék bevitele esetén (a felszívódásban).

(Természetesen minél hidegebb a víz, annál jobban hűti a szervezetet, de ennek általában nincs nagy szerepe. Az régen rossz, ha csak hidegvíz-ivással tudjuk fönntartani az optimális testhőmérsékletet.)

Hőségben meleget vagy hideget igyunk?

Elküldve: 2010.10.13. 13:26
Szerző: OktondiJóska
Ezt az igyál forró teát melegben, arra szokták visszavezetni, hogy a kinaiak is folyton forró teát isznak a kánikulában. A logikai érvelésük az kb, hogy ha felmelegítik a testüket a forró itallal, akkor a külsö hömérséklet ezáltal hidegebbnek fog tünni. (mint a láz esetében)

Lehet hogy csak placebo, de nálam müködni szokott, szóval ne cáfoljátok meg ha lehet! :D