Sómítosz újratöltve

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.14. 07:59

@vaskalapos (21495):

Ja-ja...Menjen orvoshoz,igen.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.14. 08:21

@Szilágyi András (21499):

Én köszi a linkeket,de ugye milyen a magyar... :roll:
Az elmúlt héten látott napvilágot például egy kutatási eredmény, amelyben a tanulmány szerzői nem találtak bizonyítékot arra, hogy a sóbevitel visszafogása csökkentené a szívbetegségek és a korai halálozás kockázatát.
MTI...Képes egy ilyet rászabadítani az országra.Én meg kapjak hülyét...Persze-persze,nem kell visszafogni,csak épp legyen 5g alatt per nap... :D
Mert ugyebár az ok,hogy Na-K arány,na de azért ez akkor is jelentős sóbevitel visszafogását jelenti,hát mérjük már le azt az ~5g-t,hogy mennyi...
Egyébként mi ezt már így tanultuk...Tényleg ez az első ilyen tanulmány?
0 x

abaluuuu
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.09.09. 10:56

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: abaluuuu » 2011.08.15. 08:55

Öngyilkos dologra szántam el magam :D Igen lehet hüledezni :D
Ezt kipróbálom : http://www.kristalbrizo.ro/cura_cu_lichid_sarat_hu.html
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.15. 10:04

@abaluuuu (24272):
Valamit kúrálni akarsz vele, vagy pusztán a szuicid hajlamod motivál?
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.08.15. 10:37

@abaluuuu (24272):
"Öngyilkos dologra szántam el magam"
Ez lenne?
"A kész 26 % -os kristálysó oldatból tegyünk egy teás kanálnyit egy pohárba és töltsük fel tetszőleges mennyiségű pl.: 2 vagy 3 dl. jó minőségű szénsavmentes ásványvízzel. (a kanál lehetőség szerint legyen fa, porcelán vagy szaru)
Az így kapott felhígított sóoldatot igyuk meg minden reggel felkelés után, éhgyomorra. "
Ez napi kb. 0.6g só plusz bevitelét jelenti összesen! Ettől különösebb bajod nem lesz. Az igazi bajod abból lesz, ha elhiszed amit utána állítanak erről a "kúráról".

"A sóoldat képes a szervezetben 24 órán keresztül a kristálysó rezgésmintáját fenntartani. " :shock:
A sóoldat ívókúra hatása:
  • sóoldat egy folyékony nap ill. fényenergia

    A só azt a hiányzó frekvencia mintát, azaz energiát közvetíti, ami az energia hiányt, így a betegséget megszünteti

    Felépíti az elektrolit háztartásunkat, azáltal, hogy a vezetőképességet javítja a testünkben. Ami viszont pozitívan befolyásolja a keringést.

    Az idegpályákon keresztül az agyba szállítja az elektromos áramot, így közvetlenül felelős gondolatainkért. Segít a koncentrációs zavar megszüntetésében, krónikus fejfájásnál, alvás zavarnál
:P
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.08.15. 10:52

@abaluuuu (24272):
A kész 26 % -os kristálysó oldatból tegyünk egy teás kanálnyit egy pohárba és töltsük fel tetszőleges mennyiségű pl.: 2 vagy 3 dl. jó minőségű szénsavmentes ásványvízzel. (a kanál lehetőség szerint legyen fa, porcelán vagy szaru)
Az így kapott felhígított sóoldatot igyuk meg minden reggel felkelés után, éhgyomorra.
Mi a túróért csináljak elősző 26%-os oldatot, amit azután visszahígítok? :o
OFF
Ez nem olyan mint mikor túleszem magam, és azután a felesleges mennyiséget kihányom :mrgreen:
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.15. 12:13

@Dorka11 (24275):
tegyünk egy teás kanálnyit
Tehát ne teáskanálnyit, hanem egy teás kanálnyit (mondjuk még legyen rajta egy jó adag earl grey)! A kanál mérete lehet bármekkora, lényeg, hogy jó teás legyen.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.08.15. 12:46

@mimindannyian (24279):
Hogy Te milyen szőrszálhasogató vagy. De helyesen felfedezted az elmélet egyetlen gyengéjét. :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.15. 16:01

@Dorka11 (24281):
Hát ne viccelj, ha fontos, hogy szaruból legyen az a kanál, akkor hogy a fenébe ne lenne fontos, hogy teás legyen? Minden a rezgéseken múlik! És a nyers tea rezgései harmóniába hozzák a kanalat a víz emlékezetével.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.08.15. 16:07

@mimindannyian (24288):
Akkor Én bele se merem tenni az aranyból készült kanalamat.Micsoda pech :(
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.15. 16:07

@mimindannyian (24288):

A nyers tea azért is jó, mert az sokkal lúgosabb, mint a főzött tea. Emiatt mi nem is forrázzuk le a tealeveleket, csak elcsámcsogjuk őket, utána meg köpködünk egész nap.
Sőt, nekem már a tealevéllel felszívott víz és tápanyagok se eléggé nyersek, emiatt kifejezetten földet szoktam enni.:D
0 x

bajai
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2011.06.28. 16:28

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: bajai » 2011.08.15. 19:15

Tudnátok valamit mondani arról, hogy egy egészséges, átlagosan (tehát egészségtelenül :( ) táplálkozó ember hogyan viszonyuljon a sóhoz.
Ilyesmikre gondolok:
Fölösleges külön sózni, mert az ételekben így is elég só van.
Ez marhaság, nyugodtan sózz, ahogy jólesik.
Általában fölösleges sózni, de időnként nem árt a szokottnál több bevitel.
Időnként vegyél jódozott sót.
Ha lehet mindig a jódozott sót válaszd.
Tengeri sót használj!
Fölösleges tengeri sót használni.
Meg hasonlók. Csak kicsit hosszabb, komolyabb és megalapozottabb formában, némi indoklással.
Esetleg van erről egy elérhető rövid összefoglaló? Hol?
Kösz!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.15. 21:40

@bajai (24297):
Én annyi tudok, hogy anno a sót kikiáltották a magas vérnyomás okozójának, aztán későbbi statisztikák ezt nem támasztották egyértelműen alá, emiatt ma az az elfogadott álláspont, hogy akinek nincs amúgy is baja a magas vérnyomással, az egyen, amennyi jól esik.

http://www.esquire.com/the-side/MARIANI ... salt-essay

Az okosabbak majd megmondják, van-e értelme jódozottat habzsolni, olyankor is, ha épp nem olvad Paks. :)
0 x


Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.15. 22:10

@vaskalapos (24307): :D ez a Tejfalussy oldal elég durva...
0 x

bajai
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2011.06.28. 16:28

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: bajai » 2011.08.15. 23:26

@vaskalapos (24307):
Ez nem tűnik túl meggyőzőnek.
Komolyan kérdeztem.
A végkövetkeztetés igaz-e?
az idézett vizsgálatok és még sok nem idézett, egyértelműen kimondja, hogy a sófogyasztás csökkentése népesség szinten értelmetlen, sőt veszélyes, vannak érzékeny személyek, akiknél káros lehet a sok só. Általánosságban azonban számos itt nem elemzett káros következménye van a csökkentett sóbevitelnek, amely abban érhető tetten, hogy a vizsgálatok szerint a magasabb sófogyasztás egészségvédő hatásúnak bizonyult és védelmet jelentett bárminemű halálozással szemben. Ugyanakkor a vesebetegek és a sóérzékenyek mégsem tobzódhatnak a sóban, ahogy a cukorbetegek a cukorról kénytelenek részlegesen lemondani. Az azonban bizonyos, hogy egészséges emberek semmit nem előznek meg a csökkentett só-diétával, sőt, esetleg bajt okozhatnak maguknak.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.15. 23:48

@bajai (24309): Mit tekintenél meggyőzőnek?
0 x

bajai
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2011.06.28. 16:28

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: bajai » 2011.08.16. 06:50

@mimindannyian (24310):
Mit tekintenél meggyőzőnek?
Például, ha vaskalapos befejezné a hülyéskedést és elmondaná saját tényleges véleményét. Lehet, hogy tévedek, de úgy tűnik ehhez a témához talán ért.
Méginkább, ha Várhegyi Márton válaszolna, mert ő mindig komoly.
De leginkább több szakember egybehangzó álláspontját.
Az, hogy egy különleges étrend propagátorára hivatkoztok semmiképpen sem meggyőző.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.16. 08:17

@bajai (24312):
A fenti esquire-ben olvasható cikk több tudományos vizsgálatra is mutat, pl.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.16. 09:30

@bajai (24312):

Tudományos alapossággal megmondani, hogy mit lenne egészséges enned, és miről kéne lemondanod elég sok paramétert igényelne. Általánosságban nem szabad szerintem elhinni egyik kizárólagosságot hirdető módszert sem(egyél csak zöldséget-gyümölcsöt-paleolitot-biót-szóját-húst-ropit, de ne egyél sót-húst-zöldséget-cukrot-szóját-olajosmagvakat-calzone pizzát), mert minden ember mást igényel.

A valamilyen élelmiszert tiltó étrendek csak azért érdemelnek figyelmet, mert azoknál kisebb az esély a teljes mértékben gazdasági alapú hülyítésre, mivel nehéz rájuk alapozva termékeket eladni.

Sóról teljesen lemondani biztos hülyeség, pont ahogy túlzásba vinni is. Szerintem még nem mutattak ki olyan egyértelmű egészségkárosító kapcsolatot a só esetében mint pl. a dohányzás-tüdőrák vonalon, ami tényleg megalapozza, hogy a dohányt érdemes lerakni.
0 x

bajai
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2011.06.28. 16:28

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: bajai » 2011.08.16. 10:16

Köszönöm a válaszokat. Még jó lenne néhány megerősítés (vagy ellenvélemény). Az utóbbi időben kerültem a sózást. Úgy tűnik fölösleges volt.
--------------
@Szilágyi András (21499):
Azt javasolják, hogy a napi nátriumbevitel 2300 mg alatt legyen (bizonyos csoportok esetében 1500 mg alatt), a káliumbevitel viszont 4700 mg körül ajánlott. Az amerikaiak jelenleg átlagosan 3300 mg nátriumot fogyasztanak naponta.
@vaskalapos (17841):
A jelenlegi amerikai ajánlások szerint a napi sófogyasztást érdemes 2300 milligramm alatt tartani, sőt a magas vérnyomás által veszélyeztetett embereknek még ennél is kevesebbet, legfeljebb 1500 milligrammot javasolnak naponta.
A NaCl kb. 40%-a Na, így a két információ kissé üti egymást, de mindkettő a bevitel csökkentését ajánlja. Rosszul látom?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.08.16. 12:14

@bajai (24317):
A kérdés továbbra is vitatott, mint ebből a cikkből is látszik:
Cochrane salt/blood-pressure message blasted in the Lancet
A lényeg, hogy nemrég megjelent egy Cochrane-elemzés, amely szerint a sóbevitel csökkentésének vajmi kevés hatása van a halálozásra, a szívelégtelenségben szenvedők halálozását pedig ráadásul növeli. A sólobbi erre rögtön lecsapott, hogy lám, hülyeség a sóbevitel csökkentése. Erre reagálva két szakértő újraelemezte az adatokat, kombinálva a normál és a magas vérnyomású alanyok adatait, és azt hozták ki, hogy a sóbevitel csökkentése kb. 20%-kal csökkenti a kardiovaszkuláris halálozást. Ennek nyomán tehát ők támogatják a sóbevitel csökkentését javasló közegészségügyi ajánlásokat. Következtetésük:
The totality of evidence, including epidemiological studies, animal studies, randomised trials, and now outcome studies all show the substantial benefits in reducing the average intake of salt.
Most countries have adopted policies to reduce salt intake by persuading the food industry to reformulate food with less salt, as is occurring successfully in the UK, and also by encouraging people to use less salt in their own cooking and at the table. WHO has recommended salt reduction as one of the top three priority actions to tackle the global non-communicable disease crisis.
A reduction in population salt intake will have major beneficial effects on health along with major cost savings in all countries around the world.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.16. 18:18

@bajai (24312):
Például, ha vaskalapos befejezné a hülyéskedést és elmondaná saját tényleges véleményét.
Nem vagyok a tema szakertoje.
A velemnyem az, hogy nyilvan nincs jelentos hatasa egyik iranyba sem, azert van annyi ellentmondas korulotte, mert az icipici hatast nehez kimutatni.

Tanacsom: mertekkel, es ahogy jol esik. Retteges nelkul.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.16. 18:27

@pounderstibbons (24315):
A valamilyen élelmiszert tiltó étrendek csak azért érdemelnek figyelmet, mert azoknál kisebb az esély a teljes mértékben gazdasági alapú hülyítésre, mivel nehéz rájuk alapozva termékeket eladni.
nem csak termekeladas miatt terjesztenek az emberek bizarr eszmeket, alatamasztatlan velemenyeket, hanem onmagukert, a hirnevert, a kony-eladasert, eloadi dijert... stb

Tehat az, hogy nem akar valamit vele eladni, az nem erv amellett, hogy igazabb... sot, sok reklam, a komolyak, nem az mlm-alternativok, valodi, hiteles (bar esetleg eltulzott, kiszinezett) informaciot tartalmazhatnak.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.17. 00:25

@vaskalapos (24351):
ja, meg azért van sok jóhiszemű, de szkeptikus szemlélettől mentes ember is, akik az örök élet titkának keresése során kapva kapnak egy-egy egyszerű, de nagyszerű csodamódszeren. Ahogy a só sokak számára ellenség, megvan ugyanez az irányvonal a cukorral is, ami a "fehér halál". Akörül szintén óriási hitrendszer van. Persze egy jó üzletember bármilyen módszerből tud hasznot húzni (tengeri só, M84 vagymi, nádcukor, cukor és/vagy sómentes étrendtáblázatok, sőt receptkönyvek, edzésprogramok, oktató dvd, bármi).
0 x


vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.17. 01:32

AKTUALIS:
http://drinfo.hu/eletmod/taplalkozas/eg ... 451-sostop

Tudta, hogy az Internet Explorer 6 (IE6) böngésző elavult?
Ezzel a 9 éves böngészővel internetezve folyamatos biztonsági veszélyeknek van kitéve a gépe, valamint portálunk bizonyos funkciói sem fognak működni.

Kérjük - saját érdekében - fontolja meg a váltást az alábbi biztonságos böngészők egyikére:
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.08.17. 02:23

@vaskalapos (24359):

Google Chrome-m van.Az is?Nálam minden működik.

Lemaradt a szíves ajánló,hogy melyikre is.Amúgy sem értem,hogy adott link,ami böngésző-független,mitől lehetne problémás.Ctrl C - Ctrl V és tök mindegy,hogy melyik böngészővel akarom megnyitni.Nem?

Mittomén...Nos,ezt explorer7-essel szerkesztem hozzá.Az van még a gépemen,de nem használom.A mozilla volt még rajta,de azt sem használtam,le is szedtem.Nekem az,nem működik,behalás,besz*rás,meg amivel lehet illetni.A chrome tökéletes... :D És eddig is azt használtam.Véges végig.Kivéve,ha a suliból voltam fent.(nekik működik a godzilla...)Ha az eddigi linkjeim működtek,a maiak nem,a hiban nem nálam történt/van.Én chrome-os voltam,vagyok,stb...
0 x

abaluuuu
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.09.09. 10:56

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: abaluuuu » 2011.08.17. 08:10

@mimindannyian (24357):

Igen helyes meglátások. Vajon azt is látod e hogy az itteni szkeptikusok meg átestek a ló túlsó oldalára?

Egyébként a halálos kúrámat megkezdtem még jól vagyok :D És hogy miért? Mert kíváncsi vagyok és van néhány problémám amire a ti tudományotok képtelen megoldást adni. Sokan ezért fordulnak amúgy alternatív gyógymódok felé véleményem szerint mert a modern orvostudomány nem tud rajtuk segíteni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.17. 08:22

@abaluuuu (24366):
Vajon azt is látod e hogy az itteni szkeptikusok meg átestek a ló túlsó oldalára?
Nem látom... Előttem három éles szint rajzolódik ki:
  • aki nagyon rosszul érzi magát (lelkileg), és bármi jön, ami "könnyű álmot ígér", teljes mellszélességgel belelovalja magát (vagy már rég belelovalta, és a kognitív disszonancia árkából képtelen kimászni),
  • aki azt mondja magáról, hogy igazi középutas, egészséges szkeptikus, mert bár a nem bizonyított módszereket nem isteníti, de "ad nekik egy esélyt". Azt mondja, lehet benne valami, ne okoskodjunk, mindent ki kell próbálni, csak a személyes tapasztalat hordoz releváns információt.
  • és van a (szerintem) valódi és épeszű szkeptikus, aki képes a hitét és reményeit félretenni addig, amíg józan logikával és mérésekkel feltérképezhető egy terület. Sőt, arra is képes, hogy ha bár szívesen hinne valamiben, a mérések ennek ellentmondó eredményt hoznak, akkor elfogadja, hogy a világ nem mindig olyan, amilyennek szeretnénk: vagy megismerjük és elfogadjuk, vagy szemellenzőket veszünk fel, és önáltatásban ringatjuk magunkat (amíg neki nem megyünk az első fának).
0 x

abaluuuu
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.09.09. 10:56

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: abaluuuu » 2011.08.17. 09:29

@mimindannyian (24367):

A harmadik csoport volna a totális matrialista akiből igen sok található eme oldalon:D Úgy érzem az arany középutasokhoz tartozom azzal a kitétellel hogy nem mindent kell kipróbálni. Mindenben az arany középútnak van értelme ezért az első és az utolsó csoportod szerintem szélsőség.

"Őseink tudták, nem mindent látunk, Csak érezni tudjuk a teljes világunk."
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.17. 10:08

@abaluuuu (24369):

Mi szerintem csak mértékletesek vagyunk a mértékletességben is. :)
0 x

abaluuuu
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.09.09. 10:56

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: abaluuuu » 2011.08.17. 10:30

@pounderstibbons (24370):

Az lehet :) No mindegy nem akartam senki egóját felborzolni:) Ha rám hallgattok azt csináltok amit akartok :D
Szóval a témára visszatérve még mindig senki nem cáfolta azt az össze esküvést miszerint a konyhasót káliummal felütik. Na most megint jönnek majd az olyan hozzászólások hogy ez hülyeség meg az okoskodás hogy azt aztán biztos nem de jó lenne ha már valaki tényleg szkeptikus volna és megmérné.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.08.17. 11:35

@abaluuuu (24366):
abaluuuu írta:Sokan ezért fordulnak amúgy alternatív gyógymódok felé véleményem szerint mert a modern orvostudomány nem tud rajtuk segíteni.
Mi az, amiben az alternatív gyógymód segít? Mit érzel segítségnek abból amit az alternatív nyújt neked?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.17. 11:57

@abaluuuu (24372):

A felütésnek az lenne ugye az értelme, hogy az úgy olcsóbb.
Erre tudsz valami adatot?
Kifejezetten nátriummentes sópótlókat viszont adnak borsos áron.

Az pedig érthetetlen lenne számomra, ha a só maffia-direkt öldösné a fizetőképes keresletét adó fogyasztókat. Vagy te látsz itt valami racionalitást?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.08.17. 12:06

@abaluuuu (24372):
abaluuuu írta: jó lenne ha már valaki tényleg szkeptikus volna és megmérné.
Továbbra sem értem, miért kellene nekünk minden hülyeséget megcáfolni, de ha te fizeted a költségeket (15-20 kHUF/minta), akkor nagyon szívesen megcsináltatjuk egy hivatalos laborral :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.17. 12:15

@abaluuuu (24369):
A harmadik csoport volna a totális matrialista akiből igen sok található eme oldalon
Nem értek egyet, nem kell ahhoz materialistának lenni, hogy szét tudd választani az ésszel és tudományosan szépen kezelhető dolgokat a hit világától. Sőt! Sok (ezo vagy más vallásbéli) hívő épp azzal járatja le a hitét, hogy ott is a hitet erőlteti, ahol nincs szükség rá.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.08.17. 12:26

Kb. 10-szer annyiba kerül a KCl, mint a NaCl.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.17. 12:33

@abaluuuu (24372):
Szóval a témára visszatérve még mindig senki nem cáfolta azt az össze esküvést miszerint a konyhasót káliummal felütik. Na most megint jönnek majd az olyan hozzászólások hogy ez hülyeség meg az okoskodás hogy azt aztán biztos nem de jó lenne ha már valaki tényleg szkeptikus volna és megmérné.

Ugyan miert tennek, tudod mennyibe kerulne?
(mig ezt irtam, Andras is epp ezt emelte ki)

Tudod, milyen konnyu lenne lebukni vele?
Miert nem az meri meg, aki ilyen hulyeseget feltetelez?

Keszitesz magadnak egy ocska CD-bol es papirbol egy spektroszkopot, igy:
https://pantherfile.uwm.edu/awschwab/www/specweb.htm

Lagba tartod a sot (vagy sos vizet)
megnezed a spektrumat:
ha kalium van benne, akkor ilyen csikokat kell lass
http://webmineral.com/chem/spectra/potassium.shtml
ha csak natrium, akkor meg ilyen
http://webmineral.com/chem/spectra/sodium.shtml

Megfelelo szines uveg (kobalt uveg) szinszurovel is megkulonboztethetoek.

Hogyhogy meg nem bukott le egyetlen so-kaliumozo maffia sem, ha egyszer ilyen egyszeru?
0 x

abaluuuu
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.09.09. 10:56

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: abaluuuu » 2011.08.17. 13:12

@mimindannyian (24385):

Kedves Mindannyian beloptad magad a szívembe hehe :) Igazából teljsen egyetértek veled:) És tényleg:) A masszázsnénim egyszer elkezdett mesélni az angyalos ezotérikus badarságról. Ott elszállt a belé vetett hitem :D
Hogy miért nem méri meg az aki állítja? Állítólag megmérte csak én nem hiszem el neki. És hogy miért kéne bizonyítani? Mert egy nagy csomó ember elhiszi és nem hiszem hogy aki hülye az haljon meg ezért úgy gondolom hogy a náluk okosabbaknak kötelességük volna felvilágosítani őket.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.17. 13:54

@abaluuuu (24388):
a náluk okosabbaknak kötelességük volna felvilágosítani őket.
Sajnos ez nem így megy. Az emberek szeretnek hinni, a szemet felnyitíó felvilágosításra sokkal kisebb a kereslet. A hit reményt ad, és azt állítja, hogy egyszerű a világ. A felvilágosítás általában pont fordított érzelmi töltetű: a világ bonyolult, és ha tetszik, ha nem, csak egy porszem vagy benne, aki még távol van a megértéstől... És ezt ki szereti érezni? Csak akiben nagy a tanulásvágy. És kiben nagy? Hát elég kevesekben...
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2011.08.17. 17:40

@abaluuuu (24369):
A harmadik csoport volna a totális matrialista akiből igen sok található eme oldalon:D
Vicces lett az elütésed. ;)
Úgy érzem az arany középutasokhoz tartozom azzal a kitétellel hogy nem mindent kell kipróbálni.
Szóval az vagy, aki csak a próba kedvéért leugrik a szakadékba és megpróbál félútról visszafordulni.
Mindenben az arany középútnak van értelme ezért az első és az utolsó csoportod szerintem szélsőség.
Az arany középút a kellemes dolgokban való mértéktartásról szól, nem pedig a hülyeségek kritikátlan, félig elfogadásáról...
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.08.18. 08:30

@abaluuuu (24369):
Úgy érzem az arany középutasokhoz tartozom azzal a kitétellel hogy nem mindent kell kipróbálni. Mindenben az arany középútnak van értelme ezért az első és az utolsó csoportod szerintem szélsőség.
Mi alapján döntöd el valamiről, hogy most ezt érdemes kipróbálni vagy nem?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.18. 09:16

@Zsolesz14 (24423):
Nem abaluuuu helyett válaszolok, csak a tapasztalatomat mondom el egy hasonló felfogású ismerőst látva: ő aszerint dönt, hogy mihez nem ért. Persze ezt így nem vállalja fel, de belekérdezve a dolgokba ez szokott világossá válni. Ha ő teszem azt egy könyvelő, akkor sosem próbálna ki egy olyan "csoda-számológépet, amely segít a mérleg egyensúlybatételében", mert világosan látja, hogy ez badarság, ez nem működhet. Viszont pl. alámerül a transzcendentális meditáció gyógyító erejében, vagy akár elkezd totális cukormentes étrendet (cukor=fehér halál), mert nem ért az orvosláshoz, és a biológiához se.
Amihez nem ért, ott végül is csak aszerint dönthet kipróbálás nélkül, hogy az egyik véleményt higgye el, vagy a másikat. Számára így nincs kitüntetve a szkeptikus látásmód, hiszen "a szkeptikusok is tévedhetnek, és lehet abban valami..." Ha pedig aztán szeretne problémákra megoldást találni, akkor sokkal vonzóbb az burjánzó ígéreteket felvonultató áltudományos hablaty, ezért "ad neki egy esélyt". Rengeteg placebót kipróbált már, de valahogy sosem általánosítja a kiábrándító tanulságot.

Nekem úgy tűnik, hogy az efféle magatartás akkor alakul ki, ha valaki
1) aktívan keresni akarja az élet értelmét, sok megválaszolatlan kérdése lappang, fokozottan elégedetlen az életével,
ÉS
2) a filozófia, és általában az efféle mélyben vájkálni próbáló tudomány neki túl magas (vagy maga a gondolkodás?...)

Ekkor van ez az óccó megoldás: meglátni kis mágikus "elméletekben" mindenre a gyógyírt, beáll ezo-halandzsa vásárlónak.
0 x

abaluuuu
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.09.09. 10:56

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: abaluuuu » 2011.08.22. 10:16

Bocs Caspi de más dolgom volt, nem azért tűntem el hogy örömet okozzak neked :)

Az arany középútról való elmélkedésed kiterjesztéséhez ajánlom tanulmányozásra Buddha beszédeit:)


Mindennyian:"nem ért az orvosláshoz" - szerinted az orvosok értenek? Mert szerintem egy háziorvos kb. ahhoz ért többnyire tisztelet a kivételnek hogy a gyógyszerügynökök által lekenyerezve mindenre felírjon valami mocsok vegyszert.
A hagyomásnyos gyógyszeres nyugati orvostudomány amit oly nagy szeretettel istenít a díszlibsi patkányvágó vezéretek egy hatalmas csőd önmagában. Persze legalább akkora rakás szemét mint az ezo halandzsa gyógyítók tudománya akik angyalokkal meg kavicsokkal akarnak kikúrálni valamit.
Tehát akkor most látom a szemeteken hogy nehezen dolgozzátok fel hogy mi van :D
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.08.22. 10:56

@abaluuuu (24635):
mindenre felírjon valami mocsok vegyszert.

Miről beszélsz?Az egész világ kémia...(bocsi fizikusok:)
http://guruz.hu/~dezo/Transzport/Beadando/Parrag2.htm
(szóljatok,ha nem műxik a link)
Persze legalább akkora rakás szemét mint az ezo halandzsa gyógyítók tudománya akik angyalokkal meg kavicsokkal akarnak kikúrálni valamit.

Persze-persze tudjuk:a só az isten,igen...
Tehát akkor most látom a szemeteken hogy nehezen dolgozzátok fel hogy mi van

Ez nagyon offtopic.Az aurázás odaát van.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.22. 13:05

@abaluuuu (24635):
Mindennyian:"nem ért az orvosláshoz" - szerinted az orvosok értenek?


Talan egy keveset. Mondjuk annyival tobbet, amit a szakma tanulasaval es gyakorlasaval toltenek.
Mert szerintem egy háziorvos kb. ahhoz ért többnyire tisztelet a kivételnek hogy a gyógyszerügynökök által lekenyerezve mindenre felírjon valami mocsok vegyszert.
Van kivetel, sot a kivetelek vannak tobbsegben.
Mi tobb, a gyogyszerugynok csak olyan mocsok vegyszert kinalhat, ami szamos nagyon komoly teszten bizonyitotta gyogyito hatasat.
Szoval kell legyen benne valami.
Mellesleg ezknek a mocsok vegyszereknek jenetos reszet elo lenyek (novenyek, gombak, bakteriumok) keszitik, csak a mocsok gyogyszeripar ellopta toluk, es izolalva tisztitva arusitja. maskor meg kicsit megvaltoztatja, hogy hatasosabb es kevesbe artalmas legyen... szemetseg.
A hagyomásnyos gyógyszeres nyugati orvostudomány amit oly nagy szeretettel istenít a díszlibsi patkányvágó vezéretek egy hatalmas csőd önmagában. Persze legalább akkora rakás szemét mint az ezo halandzsa gyógyítók tudománya akik angyalokkal meg kavicsokkal akarnak kikúrálni valamit.
Miert kell ebbe politikat keverni? Nem tudom, kirol beszelsz, de ha diszlibsi helyett csufkonzi viragrendezo beosztott kepviselne, az sem valtoztatna az igaz vagy hazug voltan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2011.08.22. 16:05-kor.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.22. 15:21

@Rétike (24636):
Az egész világ kémia...(bocsi fizikusok:)
Semmi gond, az egész kémia fizika :).
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.08.22. 15:45

0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2011.08.22. 18:41

@abaluuuu (24635):
Az arany középútról való elmélkedésed kiterjesztéséhez ajánlom tanulmányozásra Buddha beszédeit:)
Inkább nem.
Elvégre a buddhistáknak is kell élniük valamiből...
A hagyomásnyos gyógyszeres nyugati orvostudomány amit oly nagy szeretettel istenít a díszlibsi patkányvágó vezéretek egy hatalmas csőd önmagában.
Tényleg csőd. Ha ezos hülyéket is gyógyítanak, akkor hogyan fog működni az evolúció?
Persze legalább akkora rakás szemét mint az ezo halandzsa gyógyítók tudománya akik angyalokkal meg kavicsokkal akarnak kikúrálni valamit.
Khmmm... Talán előbb célozd meg az orvosi diplomát, szerezd meg és utána ítélkezhetsz. Addig viszont maradj azoknál a dolgoknál, amikhez értezs.
Tehát akkor most látom a szemeteken hogy nehezen dolgozzátok fel hogy mi van
Alig hinném. A szkeptikus fórum valami miatt vonzza azokat, akiken a szkeptikusok kiválóan gyakorolhatják a higgadt tárgyalásmódot. :twisted:
0 x

Válasz küldése