Sómítosz újratöltve

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.23. 05:59

@vaskalapos (24641):
"komoly teszten bizonyitotta gyogyito hatasat."
Itt arra gondolsz, amit az USA-n 50 000 $-t meg lehetett venni?
Több orvos is benne volt a buliban! :o
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.23. 06:05

@Caspi (24652):
"akiken a szkeptikusok kiválóan gyakorolhatják a higgadt tárgyalásmódot. :twisted:"
OFF

/OFF Elnézést!Itt mire gondolsz? Csak nem francia forradalom stílusára?OFF

/OFF Elnézést!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.08.23. 11:33

@osamuka (24671):
...nem francia forradalom...
Elég szomorú,ha szerinted a francia forradalom eszméi elvetendők.De sajnos az eddigi írásaid alapján ez nem lehetetlen.
"A francia forradalom Európa történetének meghatározó eseménysorozata volt a 18. század végén.
...
A francia forradalom elméleti alapjának a felvilágosodás eszméit tekintette. Hármas jelszava: Szabadság, Egyenlőség, Testvériség (Liberté, Égalité, Fraternité)
...
A forradalom hatása mégis óriási volt: a 19. század nagy részét az ekkorra visszavezethető eszmék, a nacionalizmus, a liberalizmus, valamint az alkotmányosság iránti törekvés határozta meg Európa jelentős részén."
Forrás:wiki
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.23. 12:57

0 x

abaluuuu
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.09.09. 10:56

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: abaluuuu » 2011.08.23. 13:00

@Rétike (24689):

Amit felvilágosodásnak hívsz azt sokan elsötédedésnek nevezik:)

Amúgy az eszmékkel egyetértek csak a kivitelezésbe csúszott némi hiba.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.23. 15:58

@abaluuuu (24696): Csak nem belecsúsztál a kivitelezésbe?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.23. 16:09

@Rétike (24689):
Igen! Itt szünt meg aTRADÍCIÓ! Ami összekötötte az Eget a Földdel! :(
0 x


abaluuuu
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.09.09. 10:56

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: abaluuuu » 2011.08.23. 16:49

@Popula(c)tion (24712):

" a múltat végképp eltörölni" jakobinus, bolsevik, neoliberális globálnyik liberális hedonizmusra épülő,- az embert embernek látszó tárgyként vegetáló, lepusztult, engedelmes munkaerőállatok gigantikus csordájává tévő..." - sokak szerint a nagy francia elsötétedéskor kezdődött mindez. Persze amit Popu ír hogy mennyi aljas dolog volt előtte az is teljesen igaz de ha ma kitekintünk a szűk környezetünkből még szörnyűbb dolgokat látunk. Gyerekkatonák, erőszak mindenhol, lepusztult kifosztott bolygó.
Régen legalább szimbiózisban éltek a természettel de ma nem ismernek se istent se embert és mindenben a profit maximalizálása a cél.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.08.23. 17:02

@mimindannyian (24708):

OFF
:D Nem sűrűn sikítozok a röhögéstől,de most... :D ÁÁÁÁÁ,DE LÖKÖTT VAGY!!! :D :D :D
/OFF Elnézést!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.08.23. 17:12

@abaluuuu (24715):
Asszem Bogár László tanfolyam itt igencsak off !
Tán a gazd. válságban esetleg?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.24. 06:31

@Popula(c)tion (24712):
Az vezetett ide, hogy egy olyan egyszerű, bár nagyon fontos dologról, mint a konyhasó, mennyi baromságot írnak egyesek! Régen, nagyon egyszerű módszerrel döntötték el, hogy jó-e a só: belemarkoltak, ha kipergett az ujjak közül, akkor jó volt a só, amennyiben összeállt, akkor hamisított! Jöhetett a nyakazás!! :)
0 x


vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.30. 21:40

@dorka123451 (35224): baromi hosszu, belenezek, kommentalom az idezet es a komment kozott "-" jel van, es komment kek

osszefoglalo: nem igaz

Folyamatosan lebeszélnek a só fogyasztásáról. - nem csak mertekkel javasoljak, a tulzott sofogyasztas ellen szol a taplalkozastudomany, egeszsegugy
A kálium pedig méreg! - mint minden, amibol tul sokat eszel
A nagy adagban egyszerre bevitt kálium károsítja a szivet, -nem, csak leallija ;-)

a napi rendszerességgel akár csak kis mennyiséggel is több kálium pedig hosszú távon öl, beteggé tesz - nem (1. minel tobb kalium? 2. kipisiled)

A kálium a sejten belül, a nátrium a sejten kívüli térben van. Ebből (is) következik, hogy a nátrium az ami folyamatosan ürül a szervezetünkből és nem a kálium, éppenezért, nem a káliumot kell folyamatosan nagy mennyiségben pótolni hanem a nátriumot! - irrelevans erv, mindbol annyit kell potolni, amennyit veszitesz
A folyamatos túladagolást célozza a boltokban kapható só is, melyeknek szinte mindegyikében, a nátriumot mintegy 40-90%-ban káliumra cserélték, holott azt a magyar szabvány tiltja is! (Aki ezt nem hiszi, sziveskedjen ellenőrizni ha lehetősége van.) - hazugsag, ellenorizd
Nagyon nem mindegy hogy milyen sót használunk. - nem igaz
Csak a patikákban kapható tiszta nátriumklorid. - meg a vegyszerboltban is
A tengeri-só előnyeként emlitik hogy abból nem vontak ki semmit, minden földi ásványianyagot tartalmaz. Viszont az is igaz, hogy csak a nátrium és a kálium képes önmagában is közel teljes egészében felszivódni, minden más ásványianyagot csak szerves (pl kelátolt) kötésben tud jól hasznosítani a szervezetünk. Vagyis a tengeri só egyéb anyagai nem szivódnak fel hatékonyan. - nem igaz
Ráadásul a tengeri sók többségét is dúsítják káliummal! - nem igaz

A sóra (NaCl) igenis szükség van, mégpedig abban a mennyiségben, amennyit a magyar és minden más nép is fogyasztott kb az 1970-es évekig - napi 10-18 gramm - és tőle soha se volt vagy lett beteg! Ugyanis, ekkora mennyiségre van szüksége a szervezetünknek ahhoz hogy egészséges maradjon! - a javasolt napi adag 6.3g

S nem a ma általánosan ajánlott mindössze 2-3g-ra, ill. még kevesebbre minthogy egyesek szerint akár 0,2g is elég....) - a javasolt napi adag 6.3g
A só (a tiszta NaCl) szükséges napi mennyisége 10-18g közötti(!) - 2l tiszta víz elfogyasztása mellett. - nem igaz

""A nátrium és a kálium együtt felelősek a szervezetünk vízháztartásáért.
Áramvezető sóoldat, ún. "vérelektrolit" veszi körül az emberi sejteket. Ha a vérelektrolitban a kálium az elfogyasztott ételektől italoktól túl sok lesz, (antifiziológiás mennyiségű lesz,) meghibásodik a sejtmembránban a "nátrium-kálium pumpa", vagyis a sejtműködés. Ha ez sokáig fennáll, tönkremennek a sejtek és szervek, a test egyre betegebb lesz.
Az első élet a tengerekben keletkezett, a tengerek minden élet alapja.
A vérelektrolit, a 99% víz, 0,9% konyhasó (NaCl), 0,03% kálisó (KCl) arány esetén optimális, ez az ún. "fiziológiás" arány. - irrelevans
Naponta kell pótolni a nátriumot, melynek elsődleges forrása a só.
A nátrium létfontosságú - igaz (de nem csak a tiszta so, a taplalekban is ott van, tehat attol fugg, mit eszel)

Elmondható, hogy a növények a korábbi időkhöz képest manapság legalább egy nagyságrenddel több káliumot tartalmaznak, köszönhetően a kálisó-műtrágyák elterjedésének és a vele kapcsolatos téves állításnak, miszerint a kálisótól sokkal jobban fejlődnek a növények.- nem igaz
Az ember naponta kb. 12 gr NaCl-ot ürít ki a szervezetéből. - a vizeletben 1.87 g/L, natrium 1.17 g/L, kalium az atlagos konventracio es az atlagember 1-2 liter pisil -akkor 1.87-3.8g natriumot urit.
A kálium annyira illékony a szervezetben, hogy csak a szívbelhártyán lehet regisztrálni boncoláskor, s akkor is csak rövid ideig. - tomeny baromsag!
A kálisó, lassan ölő méreg. Káliumból a szükséges napi mennyiség 400-600mg és nem az ajánlott 3000-5000mg. Olyannyira mérgező, hogy 800mg kálium egyszerre bejutva a szervezetbe már vesekárosító! - egy-ket bananban van ennyi kalium! Akkor banannal ongyilkossagot lehet elkovetni????

meguntam... tomeny ostobasag, azaz nem tomeny, mert higitva van oda nem tartozo, mellekes informaciokkal (amik igazak, de semmi kozuk a mondanivalohoz, azt nem tamasztjak ala)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.12.01. 09:38

@vaskalapos (35418):

Ahol dr. Tejfalussy neve felbukkan, onnan sürgősen menekülni kell a józan ész megőrzésének érdekében.
0 x

dorka123451
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2011.11.29. 03:05

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: dorka123451 » 2011.12.20. 15:29

0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.20. 15:37

0 x

dorka123451
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2011.11.29. 03:05

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: dorka123451 » 2011.12.20. 15:41

@osamuka (24738):
Szerintem fordítva igaz!
Az adalékmentes só darabos!...
Sajnos a legolcsóbb só(asztali só kezelés mentes ezt lehet olvasni a csomagoláson) is manipulált... ;)
0 x

dorka123451
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2011.11.29. 03:05

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: dorka123451 » 2011.12.20. 15:42

0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.12.20. 15:48

@dorka123451 (36287):

Már sokan próbáltak itt jobb helyeken bűnözőként kezelt emberek portékáival házalni (Pl. dr. Hamer) , de talán te vagy az első, aki egy előző életében elítélt atlantiszi linkjeivel villogsz:
Miért éppen én kaptam ezt a lehetőséget?
Itt megint a reinkarnációs múltammal kell kezdenem.
Atlantisz fénykorában az egyik életemben, a főpapnő fia voltam. Alapvetően jóindulatú, de kicsit szeleburdi és felelőtlen fiatal voltam (teljesen más jellem, mint most.)
...
Én titokban használni akartam ezt az eszközt, hogy megváltoztassam vele a jövőt. Azt szerettem volna elérni, hogy az emberiségnek ne kelljen ezen a hullámvölgyön átmennie, és kihagyva a soron következő fejlődési fokot, egyből egy magasabb dimenzióba lépjen. Azonban a dolgok nem éppen úgy sültek el, ahogy én azt elképzeltem. Igazából nem tudtam befejezni amit akartam mert észrevették és közbeavatkoztak.
Szóval nem történt semmi, mert még épp csak hozzákezdtem, de nem rajtam múlt. Azonban az akkori világban nem létezett annál nagyobb bűn, mint amit elkövettem és a büntetésem is ennek megfelelő volt.

Tudni kell, hogy akkoriban tisztában voltak a tudat működésével, hogy hogyan teremti meg az ember a gondolkodásával a saját valóságát, hogyan működik a transzcendentális valóság, hogyan működik maga a világ. Ennek a tudásnak a csökevényes maradványa, amit ma mágiának hívnak az emberek. Egyszóval nem kicsit értettek akkor az ilyen dolgokhoz.
A büntetésem nem egyszerűen csak halálbüntetés volt (nem volt a szó hagyományos értelmében vett kivégzés, nem volt szükség rá, hogy bármilyen fizikai sérülést okozzanak a testemen), hanem további inkarnációimra is kihatással volt.
http://www.regresszio.hu/magamrol.html

De tényleg, hogy kezdesz neki a forrásaid elemzéséhez? Vagy ez még nem merült fel benned sose, hogy valamit NE higgyél el?
Nem nézed meg, hogy kik ezek az emberek? Hogy szinte mindegyiküket elrabolták az ufók, üldözik a kormányok, multidimenzionális gyíkok, vagy pl. egy leszületett atlantiszi főpapnő fiának a reinkarnációi...
0 x

dorka123451
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2011.11.29. 03:05

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: dorka123451 » 2011.12.20. 15:54

@vaskalapos (35418):
Mi a magas vérnyomásnak az oka???
Ezzel kapcsolatban sokat kísérleteztem... ;)
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.12.20. 15:56

@dorka123451 (36287):

Idő hiányában csak szemezgetek:
Miklósi István írta: Orvosi biokémia: Donnan egyensúly! (erre még fogok hivatkozni)
Ez írja le, többek között azt is, hogy a vérben 5 mmol/l káliumnak kell lenni.
Nem mondja meg. Miklósi István keveri a Donnan-egyensúlyt a Goldman-Hodgkin-Katz-egyenlettel. És az sem azt mondja, hogy 5 mmol/l-nek kell lennie (ami egyébként a felső határ közelében van).
Miklósi István írta: A sejtfalon keresztül történik az anyagcsere
A humán sejteknek nincs sejtfaluk.
Miklósi István írta: Mivel a sejten kívüli ozmózisnyomás több mint 90%-át a Nátrium adja
Kb. az 50 %-át teszi ki.
Mikósi István írta: Itt megemlítenék egy másik dolgot is. Hirtelen sportoló halálok! Állítólag nem tudják mitől áll le a sportolók szíve hirtelen és váratlanul.[...]Amíg a mentősök nem tudják, hogy miért is állt meg a szív, addig egyetlen ilyen sportolót sem fognak tudni megmenteni!
Az ilyen esetben a szívleállás leggyakoribb oka kamrafibrillatio. Defibrillatorral szokták megszüntetni. A mentősök még erre is szoktak gondolni.
Bámulatos ez a tájékozatlanság...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.20. 15:57

@dorka123451 (36293):
Mi a magas vérnyomásnak az oka???
Ezzel kapcsolatban sokat kísérleteztem... ;)
Nagyon kivancsian olvasnam a kiserleteid leirasat es az eredmenyeket.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.12.20. 15:58

@dorka123451 (36290):

Gondolom, bevizsgáltattad a boltban kapható konyhasókat egy hivatásos analitikai laborral 15-20 kHUF/minta költségen.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.12.20. 15:58

@dorka123451 (36291):

Pl. mert a Kálium-klorid jóval drágább, mint a Nátrium-klorid, így aki ezzel hígítaná a sót elég jelentős veszteségekbe lovalná magát...

De nézd végig a feljebb található vitát, és ha találsz olyan témát, amit nem cáfolt már meg valaki korábban a Tisztasó-oldalról, akkor szólj.

Viszont a mottója érdekes:
"A józan eszednek higgy, ne az olyanok által kitalált hazugságoknak, akik hasznot húznak abból, ha beteg vagy!"

A szerző természetGYÓGYÁSZ. Vajon kitől kapna pénzt, ha nem lenne betege?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.20. 16:02

@dorka123451 (36287):
http://www.tisztaso.narod2.ru/
Igaz vagy nem igaz???
Nem igaz.

Reszletezzuk?

Nemregiben hosszu eszmecseret folytattam egy antalvalis kommentezovel maganban.
Lenyege:
A soban kalium van.
Innetol keveredik, hogy a dietas so, amiben a Na felet K-ra csereli, a jodozott so, amiben tizerred zazalek kalium jodid van, es a csomosodasgatlo kaliumferrocianat (sargaverlogso)....
kalium is van benne meg cian is van benne
amit a boltban vasarolsz az rossz, tudatos osszeeskuves a magyarok/emberek/zemberek ellen...
amit a bioboltban alternativan vasarolsz az jo csak
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2011.12.20. 17:15

@dorka123451 (36287):
http://www.tisztaso.narod2.ru/
Igaz vagy nem igaz???
Próbáld először eldönteni magad.
Egyébként egyszerű nyomravezető jelek lehetnek:
1. hivatkozás összeesküvés-elméletre,
A betegséggyártók módszere nem csak az, hogy egészségtelen dologra beszélnek rá, mintha az lenne az egészséges, hanem ugyanakkor az egészségesről lebeszélnek, és úgy állítják be mintha az káros lenne.
A folyamatot jelentősen felgyorsította, amikor a gengszterváltás után észrevétlenül kicserélték a boltokban az egészséges sókat, mérgezőekre.
Márpedig a cenzúrázott médián keresztül ez az információ biztosan nem jut el az emberekhez.
Továbbá ebben a témában a "szakemberek" is hazudnak.
2. majdnem minden betegségre ráhúzható megoldást kínál,
Nézzük mit is okoz ez a mérgezés: Szív és keringési problémák, magas vérnyomás, asztma, csontritkulás, érszűkület, fokozott trombózis és infarktus veszély, anyagcsere zavarok vagyis pont azokat a betegségeket, amelyek népbetegségek. Az anyagcsere zavarok viszont nagyon sok más betegségnek a kialakulását segítik elő, pl többek között a rákét is. Azt nem állítom, hogy közvetlenül rákot okoz, de igenis jelentősen segíti a rák kifejlődését. Úgy gondolom, hogy minden olyan betegség ami nem vírusos vagy bakteriális eredetű, azoknak a kifejlődésében az anyagcsere zavarok jelentős szerepet játszanak.
3. nem részletezném, de remélem egyértelmű a hivatkozásból,
2008 decemberében a szerencsi ezoterikus fesztiválon 2 órás előadást tartottam erről. Ezt csak azért írtam le, hogy lásd milyen mélysége van a témának.
4. korrekt kísérletek helyett, csak erősen szubjektív mókolást állít be vizsgálatként,
Sokat emlegettem a JÓ SÓ fogalmát. Azt, hogy az a só, amit te eszel jó-e, nagyon egyszerű megtudni. Azt, hogy a kálium mérgező mennyiségben kerüljön a szervezetedbe, többek között úgy érik el, hogy a JÓ SÓ -hoz ami NaCl hozzákevernek Kálium-kloridot. A kálium-klorid érzékszervileg nem különböztethető meg a Nátrium-kloridtól. Ugyanúgy néz ki és ugyanolyan sós íze van. Azonban, mivel a kálium-klorid bőr irritatív, ezért semmi mást nem kell tenned, mint a fürdővizedbe beletenni 3 - 5 kg sót abból amit eszel, (100 liter vízhez 3,5 kg-ot, ez ugyanannyi, mint a tengervíz sókoncentrációja), és megfürdeni benne 30-60 percet. Ha JÓ a só, akkor ugyanúgy semmi bajod nem lesz tőle mint a tengervíztől! Ha a só emberi fogyasztásra alkalmatlan, akkor a bőröd ki fog pirosodni (nem lehet összetéveszteni azzal, ha a meleg víztől enyhén kipirosodsz), érzékenyebb bőrfelületeket marni fogja. Nekem a szám szélét kezdte el marni, ott éreztem a legerősebben.
És ezt még tetszés szerint lehet bővíteni...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.20. 18:17

@Várhegyi Márton (36296):
Nem kell bevizsgaltatni, megvizsgalhatod magad is.
A natrium sargara festi a langot, a kalium lilasvorsre.

Tomeny sooldatot a langba tartasz (pl a gazfozod langjaba, a konyhaban, vagy a gyujtolangba a furdoszoba-boylerben, vagy egy kemping gazfozo langjaba).
Volia, ennyi es nem tobb.


http://langfestes.atlanta-web.hu/kalium.html (itt kepet is latsz rola).
http://langfestes.atlanta-web.hu/natrium.html

Ez egy nagyon erzekeny - ugyanakkor pofonegyszeru kiserlet.

az idezett weblap ezt irja:
Sokat emlegettem a JÓ SÓ fogalmát. Azt, hogy az a só, amit te eszel jó-e, nagyon egyszerű megtudni. Azt, hogy a kálium mérgező mennyiségben kerüljön a szervezetedbe, többek között úgy érik el, hogy a JÓ SÓ -hoz ami NaCl hozzákevernek Kálium-kloridot. A kálium-klorid érzékszervileg nem különböztethető meg a Nátrium-kloridtól.
Nosza rajta! Vegezzetek langfestest!

Mellesleg: a laborban van tiszta KCl es NaCl. Megkostoltam mindkettot. Meg tudom kulonboztetni oket csukott szemmel is. Erzekeszervileg, izlelessel.
Erzekszervilag latassal, langfesteses kiserletben.
A lexikon is tamogatja az allaspontomat:
"A konyhasó helyettesítésére is alkalmazható nagyon szigorú feltételekkel és nem mindenki számára, kellemetlen, savas íze van..."

NATRIUM Kép


KALIUM Kép
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.12.20. 19:20

@vaskalapos (36314):
Az ízlelést nem tudom, de labor élményeimből az rémlik, hogy pont a nátrium az, ami a szabad szemmel végezhető lángfestés vizsgálatokat megnehezíti. Ha jól emlékszem, a kevert mintákban a Na sárga fénye elfedi a többi színt. (Ráadásul majd minden természetes eredetű mintában előfordul, a sóban meg pláne ;) .)
Magyarán; azt könnyű lenne kimutatni lángfestéssel, hogy a KCl-ot szennyezik-e NaCl-al, de fordítva?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.20. 19:46

@Popula(c)tion (36315):
Teljes mertekben igazad van, de ezen egy szines uveggel (szinszuro), vagy egy prizmaval, vagy egy hazilag fillerekert osszerakhato spektroszkoppal lehet segiteni...

http://www.instructables.com/id/CD-Spec ... /?ALLSTEPS

http://www.instructables.com/id/DIY-Spe ... /?ALLSTEPS
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.12.20. 19:51

0 x

dorka123451
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2011.11.29. 03:05

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: dorka123451 » 2011.12.21. 00:00

@abaluuuu (5737):
"Teljes a sötétség a témában."
Inkább félrevezetés ;)
0 x


dorka123451
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2011.11.29. 03:05

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: dorka123451 » 2011.12.21. 03:06

@abaluuuu (24696):
Téves eszmék...
0 x

dorka123451
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2011.11.29. 03:05

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: dorka123451 » 2011.12.21. 03:35

@osamuka (24738):
Szerintem ez is baromság amit írtál ;)

"Az vezetett ide, hogy egy olyan egyszerű, bár nagyon fontos dologról, mint a konyhasó, mennyi baromságot írnak egyesek! Régen, nagyon egyszerű módszerrel döntötték el, hogy jó-e a só: belemarkoltak, ha kipergett az ujjak közül, akkor jó volt a só, amennyiben összeállt, akkor hamisított! Jöhetett a nyakazás!!"

A tiszta só nem pereg az ujjak közül.

"Horvát Rozi - vákuumsó

Kéne már ennek az egész Rozinak egy fészlifting, annyira bénák a csomagolásai. Ez a sós zacskó is. Persze az ember otthon tényleg áttölti valami üvegbe, de annyira csúnya, nem praktikus, kézből kicsúszó ez a kiszerelés, és a nejlon sosem bomlik le. Ráadásul nem akkora dolog az, hogy egy kiló az egység, ez nem teremt piacvezetést, sem tetszésiindex-emelkedést. Származási helye az unió, tehát érkezhetett Ausztria, Szlovákia, Románia sóbányái bármelyikéből, úgy gondoljuk, hogy a tisztítás, őrlés, csomagolás történhet Magyarországon. A csomósodásgátló benne a kálium-ferro-cianid, ami nem hangzik túl jól, de minden sót ezzel dúsítanak. Ha esetleg nincs kiírva valahova a neve, E535 néven fut még. Nem túl erős, szép fehér só, átlagos szemcsemérettel. Működik asztalon és konyhában egyaránt, csak ezt a zacskót tudnánk feledni."

Forrás: http://borsa.hu/20090609/5_so_a_sokbol/ ... sztelt_so/
0 x

dorka123451
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2011.11.29. 03:05

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: dorka123451 » 2011.12.21. 04:00

@mimindannyian (36289):
Akkor mivel magyarázod a magyar népbetegségeket?
0 x

dorka123451
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2011.11.29. 03:05

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: dorka123451 » 2011.12.21. 04:15

@pounderstibbons (36292):
Nem értem ezt a hozzászólást.
Eredeti kérdés ez volt:
http://www.tisztaso.narod2.ru/
Igaz vagy nem igaz???
0 x

dorka123451
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2011.11.29. 03:05

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: dorka123451 » 2011.12.21. 04:24

@Várhegyi Márton (36294):
Sajnálom de a válaszok nem meggyőzőék.
Nem vagyok biztos hogy amit az egyetemeken "tanítanak" az mind igaz... ;)
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2011.12.21. 06:28

@dorka123451 (36343):
Sajnálom de a válaszok nem meggyőzőék.
Nem vagyok biztos hogy amit az egyetemeken "tanítanak" az mind igaz...
Te már csak tudod! Bármely szövetedből vágj ki egy darabot, tedd mikroszkóp alá és nem fogsz sejtfalat találni! Megjegyzem ezt pl. nem az egyetemen tanítják, hanem az általános iskolában!
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.12.21. 08:06

@dorka123451 (36343):

OK, vegyük sorra! Felteszem, hogy értesz hozzá, ha megkérdőjelezted a válaszom igazságtartalmát.

1. Mi a Donnan-egyensúly vagy -potenciál és mi a Goldman-Hodgkin-Katz-egyenlet? Mi a különbség? Mit ír le az első, mit ír le a második?

2. A sejtfalat tanulhattad már általános és középisiben is, erről értelmetlen vitát nyitni.

3. Mennyi az extracellularis tér ozmolaritása/ozmózisnyomása? Mekkora ugyanitt a nátriumkoncentráció? Hogyan számoljuk a koncentrációból az ozmolaritást/ozmózisnyomást?

4. Sportolók hirtelen halála: Hát erre nem tudom, mit írjak. Ha nem tudod, mi az, hogy kamrafibrillatio, akkor nem tudod. (Ezen most lépjünk túl!)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Várhegyi Márton 2011.12.22. 08:49-kor.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.21. 11:32

@dorka123451 (36341): Két lehetőség van, vagy értesz a témához annyira, hogy szakmai érvek alapján meg tudod ítélni az igazságtartalmat, vagy nem, és ekkor tetszés és előzetes prekoncepciók alapján hittel választasz. Ha értenél hozzá, akkor nem tetted volna fel a kérdést. Ha nem értesz, és előítélet vezérel, akkor meg felesleges téged győzködni. Higgy abban, amiben jól esik, mérgezd/méregtelenítsd magad aszerint, hogy pap vagy a papné.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.12.21. 11:42

@dorka123451 (36341):

Egészségtelen táplálkozás, elhízás, dohányzás, városi levegő, fizikai inaktivitás, pszichoszociális stressz, az átlagos élettartam drasztikus megemelkedése.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.12.21. 14:55

@dorka123451 (36343):

Jó, akkor légyszi részletezd kicsit, hogy az egyetemen tanított dolgokból mi nem igaz - szerinted - és miért. ;)
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.12.21. 15:16

@vaskalapos (36314):

A tiszta nátrium- és a kálium-kloridot el tudod így különíteni, de kvantitatív meghatározást ránézésre aligha tudsz így végezni.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.21. 15:38

@Várhegyi Márton (36368): A kerdes nem az, hogy 45 vagy 54% K+ van benne, hanem az, hogy van-e benne 1%-nal tobb K+...
Szerintem, es felirata szerint nincs.
Az osszeeskuveselmelet hivei szerint van...
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.12.21. 15:42

@vaskalapos (36369):

Ha 1 % fölött van, az így kimutatható?
0 x

dorka123451
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2011.11.29. 03:05

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: dorka123451 » 2011.12.21. 16:37

@stark (36367):
Például a desztillált víz fogyasztás.
0 x

dorka123451
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2011.11.29. 03:05

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: dorka123451 » 2011.12.21. 17:00

@Tuttisuu (36344):
Nem vagyok szakértő a témában, csak gondolkozok...
http://sejt.infobomba.hu/
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.12.21. 17:09

@dorka123451 (36384):

Hol látsz te az ábrán vagy a szövegben sejtfalat?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Sómítosz újratöltve

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.21. 18:20

@Várhegyi Márton (36370):
Ha 1 % fölött van, az így kimutatható?
A spektrofotometered erzekenysegetol fugg.
Megnezzem a hazi keszitesuvel, mi a kimutatasi hatar?
Van kek uvegem is, azzal is megnezhetem... nem szinszuro, csak kek palack...
0 x

Válasz küldése