AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.10. 14:29

@luca (67724): Ha te elmessz es meg mered kerdezni, minden elismeresem.
Szerintem ket lehetoseg van: vagy kicenzuraznak a a fesztivalrol, vagy kicenzuraznak.
Kapsz egy semmitmondo valasz amiben lesz immunerosites,a szervezet sajat vedekezesek erositese es homeopatia, es tovabbi harom termek reklamja.
0 x

luca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.04.04. 10:00

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: luca » 2013.04.11. 09:48

@ennyi (67727): Á,azért annyira nem érdekel a fesztivál,csak eléggé nyomják a reklámot,ezért gondoltam ha van Antal Vali topic lehet valakit érdekelni fog.Lehet lessz valakinek KEDVE :) Valival csevegni???
Olvasgattam az oldalát,hát engem nem győzött meg,de látom elég sok imádója van?
0 x

anna
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013.04.05. 12:36

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: anna » 2013.04.11. 13:12

@luca (67768): Bízhatnak a szervezőkben,kár lenne kihagyniuk a fesztivált!
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.11. 13:41

@luca (67768): Nekem lenne kedvem, de csak egyenlo felek beszelgetesekent.
0 x

Avatar
drlanyi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2013.01.13. 00:22

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: drlanyi » 2013.04.11. 20:37

0 x

luca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.04.04. 10:00

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: luca » 2013.04.12. 13:00

0 x

luca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.04.04. 10:00

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: luca » 2013.04.12. 13:06

@anna (67774): Kedves Anna!
Gondolom Ön ott lesz-a fesztiválon?Ha esetleg,mégsem lenne senkinek sem alkalma, eljutni a csoda fesztiválra,kérem pár sorban számoljon be nekem róla.Köszönöm előre is.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.04.15. 19:36

Maga Vali reagál:
A citromsav se az étolajba, se a teába nem való, viszont takarításhoz kiváló jó vízkőoldó és szappanlerakódás eltávolító a maró hatása miatt. Ha Te a teádba teszed, és naponta fogyasztod, azon mélyen meglepődöm, hisz azt írod, értesz a biológiához...
:facepalm:
A jogszabály alkotók szerinted olvassák a legújabb tanulmányokat és kutatásokat? És az élelmiszeripari mérnökök olvassák? Mert mi igen!
:mrgreen: Az látszik...
Hozzáteszem, én szigorú elvek szerint élek, bionómus vagyok, és a bionómia szabályai szerint ítélem meg a világot.
Ezt ő vallásnak, vagy foglalkozásnak tekinti?
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.04.17. 21:37

.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.19. 11:13-kor.
0 x

CandyCrimes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.05.27. 13:57

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: CandyCrimes » 2013.04.17. 22:43

A jogszabály alkotók szerinted olvassák a legújabb tanulmányokat és kutatásokat? És az élelmiszeripari mérnökök olvassák? Mert mi igen!
Oh, ezt örömmel hallom, végre, haladó szellemiség, tudományos megalapozottság, releváns szakirodalom átböngészése. Példás.

Tehát Vali nem sajnálja mondjuk azt a durván 7000 eurót, amit egy Angewandte Chemie előfizetés jelent. Vagy adjuk lejjebb az impaktfaktort, legyen 12 dollár egy Chemical Research in Toxicology-ban megjelenő cikkért.

Vagy van a bionómiának saját szakirodalma, ami szakít a hagyományos biokémiai publikációk posványával? Sajnos még nem találkoztam vele, sőt, a fogalom definíciójából is csak egy találtam. (na, lehet tippelni, melyik weboldalon...).

Igaziból csak azt nem értem, és legyen ez az én lelki szegénységem, hogy ha Antal Vali nem tartja fontosnak a tudományos végzettséget, azt a bizonyos 'kétbetűs légypiszkot' az ember neve előtt, ha betokosodottnak és elavultnak titulálja az akadémikus tudományszemléletet, akkor mégis mi értelme van olyan szavakkal dobálózni, mint a szakirodalom, vagy a kutatás? Miért érdemes 'gondos tanulmányozás'-ról beszélni, amikor sokszor olyan jelenségekre alapoznak, amelyekre csak néhány 'szakavatott' képes? (gondolok itt pl a számomra még mindig homályos ólom és baktériumrezgésekre). Feltenném ezt a kérdést, és még pár másikat az oldalon is, ha lenne lehetőség érdemi vitára. Ahhoz meg, hogy Pribus Tünde mesterkozmetikus elküldjön méregteleníteni, most nincs kedvem-és a holdciklus sem megfelelő.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2013.04.18. 21:17

@solarboat (68016):

Orvostanhallgató? Hogyan vetődött föl ez?

(Lemaradtam volna valamiről?)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.18. 21:30

agyvíz folyás?
Sziasztok!

Mostanság szokott olyan előfordulni velem, hogy bizonyos helyzetekben elkezd valamilyen átlátszó, szagtalan, kicsit talán sós folyadék csöpögni az orromból. A legtöbbször akkor, ha emelek, de van hogy csak szimpla lehajoláskor. Persze nem minden alkalommal, van hogy napokig is elmarad. Lehet ez agyvíz? Ha igen, mitől? Orvoshoz kellene fordulnom? Hozzá tartozik hogy van egy kics torok gyulladásom, ami nem vészes.

Köszönöm:

Hunny
antalvali:
Miért kell a legrosszabbra gondolni?
Ez az állandó vizes orrfolyás tipikus tünete a rejtett gluténintoleranciának, amelyet általában szivárgó bélszindróma okoz.
Tehat a belebol szivarog az agyviz az orran keresztul.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.04.18. 21:57

@ennyi (68048):

Ha valaki bejáratos még az antalvalis fórumra, ezt igazán elküldhetné neki:
http://abcnews.go.com/Health/arizona-wo ... XBPZz7pLc8
http://surgery.arizona.edu/conditions/csf-leaks

Nála akkor szivárgott, ha lehajolt...
0 x

tamásbácsi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.04.04. 09:50

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: tamásbácsi » 2013.04.19. 13:31

@luca (67724): A fesztiválon meg lehetne tudni hogy Antal Vali arca azért ránctalan, mert biztos szedi és használja a sok terméket? De akkor az a kérdés hogy melyiket is? Erre valószínűleg az lenne a válasza hogy mind:))
Mert nagyon jók!!!!
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.19. 13:56

@tamásbácsi (68062): Photoshop, es sok evvel korabbi kepek.


DR Antal Valeria harom eve a TV-ben:

http://videotar.mtv.hu/Videok/2010/07/2 ... tevoi.aspx


itt egy foto rola... sajat nagyanyja lehetne :-(
http://kereso.nava.hu/gallery/show/id/1712448
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.19. 18:13

Fokhagyma incidens 2013, április 19 - 15:07 — Fairness

Olvastam valaki javaslatát, hogy hüvelyi fertőzés esetén helyezzek egy cérnán átfűzött fokhagymát a hüvelyembe. Ez megtörtént, de ez eltávolítása sajnos igen szerencsétlenül sikerült, csak a cérna jött ki, a fokhagyma bent maradt... gondolom nagy galibát nem okoz, ha kicsit tovább bent marad , de sajnos nem sikerül sehogy "kibányásznom"... :D hogy távolíthatnám el? nőgyógyászhoz ezzel nem igazán szeretnék fordulni...
2013, április 19 - 16:01 — Varga Nikoletta
Bentragadt fokhagyma
Kedves Fairness!

Nagyon sajnálom, hogy így jártál.

Biztos, hogy sikerülni fog "kikapirgálnod", ha nem megy egyedül, kérd meg Párodat.

Nagyon drukkolok!

Niki
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2013.04.19. 23:43

@ennyi (68075):
OFF
:mrgreen:
/OFF Elnézést!
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.20. 04:49

@aszfaltbetyár (68081): Elkepzelted a hüvelyi fertőzést fokhagymaval...?
Biztos, hogy sikerülni fog "kikapirgálnod", ha nem megy egyedül, kérd meg Párodat.
Képzeld magad a "Párja" helyébe... boaaa... szerintem akkor kapirgalt utoljara fokhagymat fertozott huvelybol... jo ha nem valik aszexualissa, vagy homoszexualissa az elmeny hatasara....

Emociot, homeopatias fokhagymakivezetest (az oltaskivezetes mintajara) kene javasolni... a kivezetett fokhagymat meg meregteleniteni kellene... raferne...
0 x

Avatar
drlanyi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2013.01.13. 00:22

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: drlanyi » 2013.04.21. 09:41

Lehet, hogy nem hámozta meg előtte? :facepalm:
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.04.21. 16:48

@ennyi (68075): A hülye! :facepalm:
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.21. 17:19

@drlanyi (68100): Lehet, hogy egy egesz fej fokhagymat hasznalt??? :o

A heja nedvszivo, jol be tud ragadni... egy megpucolt gerezd az csuszik, de hatastalan, semmi nem azik ki felole.... osszetorve, passzirozva hatasos lehet bakteriumok ellen... de gondolom kibirhatatlanul csip meg egy egeszseges nyalkahartyat is... :x
0 x

091308
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2013.04.21. 21:40

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: 091308 » 2013.04.21. 21:57

Sziasztok!
szoktam olvasni az antalvalis híreket (rendeltem is már tőlük naptejet, szappant), de érdekel a ti véleményetek is, szóval jó ez a honlap, így mindkét oldal érveit el lehet olvasni. A véleményetek érdekelne egy pár engem érintő témában (biztos volt már róla szó, csak az összes hozzászólást nagyon sok időt venne igénybe elolvasni):
cukor - enyhe inzulinrezisztencia esetén egyetértek a fehér cukor (és a barna, nád cukor, méz etc) elhagyásával? (gyors szénhidrátnak inkább gyümölcs az egyéb értékes összetevők miatt) csak 2 cukor jöhet néha szóba: nyírfacukor vagy eritrit (lassú szénhidrát illetve nulla kalória miatt (utóbbi))
mikró- szerintetek anyatejet is lehet benne melegíteni? (tudom, nem egyenletesen melegíti, de össze lehet rázni, és akkor nagyjából egyenletes lesz
samponok, tisztítószerek- az antalvalis hatóanyagkeresőben több összetevőt rákkeltőnek, így tiltottnak írnak. ezek szerintetek tévedések? vagy van amivel egyetértetek? egy helyen láttam, hogy pl vaskalapos írta, hogy vazelinnel ő sem kenné minden nap magát- vagy ezt félreértettem?
naptej - itt egyetértetek az antalvalis megjegyzésekkel? (csak a biolás termékek a jók a fizikai védelem miatt)
most ennyi jut eszembe, előre is köszi a véleményeket
még annyit szeretnék hozzátenni, hogy nekem az az érzésem, hogy antalvalit és a tanácsadókat nem nyereségérdek motiválja, hanem tényleg hisznek abban amit leírnak, értékesítenek, tanácsolnak. és mint minden valamiben nagyon hívő embernél náluk is előfordulnak csúsztatások, belemagyarázások és tévedések is. de szerintem ők is és az itt kommentelők is alapvetően jó szándékkal teszik amit tesznek.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.21. 22:44

@091308 (68107):
mikró- szerintetek anyatejet is lehet benne melegíteni?
Igen, miert ne lehetne.
nekem az az érzésem, hogy antalvalit és a tanácsadókat nem nyereségérdek motiválja
Szerintem naiv-joindulatuan tevedsz. Baromi kemeny profitharc folyik ott.
Profithajsza es butasag kevereke ami ott omlik. Ez teny. Hogy mi a szandek: nem tudhatom, de mellekes. Lehet, hogy van olyan tanacsado, aki csak buta, meg olyan is aki tudatosan profithajszol.
A lenyeg: a tanacsok butak, es profitra mennek. A nyereseg mindenek felett...
0 x

Avatar
drlanyi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2013.01.13. 00:22

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: drlanyi » 2013.04.21. 22:59

Héjastul csak aranyérre ajánlják talán :)
0 x

Avatar
drlanyi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2013.01.13. 00:22

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: drlanyi » 2013.04.21. 23:20

@091308 (68107):

Szia, a nyírfacukor az sima Xilit :)
Gyorsan felszívódó szénhidrátokat tartalmaznak: a gyümölcsök, gyümölcslevek, a tej-kefir-joghurt, illetve a cukor és a méz. Az egyszerű cukrok közül a szőlőcukor, a malátacukor, a répacukor, és ami ezekből készül.
Ezek hirtelen és erőteljes vércukorszint emelkedést váltanak ki..

Lassan felszívódó szénhidrátokat a teljes kiőrlésű lisztek és az ezekből készült (pék)áruk, a barna rizs, nyers zöldségek. Ezek hatása sokkal kedvezőbb!
0 x

Avatar
drlanyi
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2013.01.13. 00:22

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: drlanyi » 2013.04.21. 23:33

@091308 (68107):

Random megnéztem egy terméküket:

http://bionom.hu/biobolt/kozmetikumok/d ... schka.html

Benzyl Salicylate - KIÜTÉS OKOZHAT

Nem vészes, de bele lehet kötni :)
0 x

luca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.04.04. 10:00

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: luca » 2013.04.22. 12:55

@ennyi (68110): A mikróban tudomásom szerint ANYATejet nem szabad melegíteni-erre minden anyukát még a szülészeten figyelmeztetnek.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.04.22. 13:19

@091308 (68107):
cukor - enyhe inzulinrezisztencia esetén egyetértek a fehér cukor (és a barna, nád cukor, méz etc) elhagyásával?
Hozzáadott cukorra nincs szüksége a szervezetnek, elhagyható.
mikró- szerintetek anyatejet is lehet benne melegíteni? (tudom, nem egyenletesen melegíti, de össze lehet rázni, és akkor nagyjából egyenletes lesz
Lehet, nem látok ezzel problémát.
samponok, tisztítószerek- az antalvalis hatóanyagkeresőben több összetevőt rákkeltőnek, így tiltottnak írnak. ezek szerintetek tévedések? vagy van amivel egyetértetek?
Egyenként kellene megnézni. Nagy többségük a szokásos módon és mennyiségben használva ártalmatlan. Van néhány vitatott összetevő.
naptej - itt egyetértetek az antalvalis megjegyzésekkel? (csak a biolás termékek a jók a fizikai védelem miatt)
Nem értek egyet, a naptejek egy részében van pár vitatott összetevő, a "Biola" viszont egy konkrét márka, amit AV reklámoz.
még annyit szeretnék hozzátenni, hogy nekem az az érzésem, hogy antalvalit és a tanácsadókat nem nyereségérdek motiválja
Az évi 160 milliós árbevétel mellett? Miközben minden kérdésre a saját boltjukban kapható, méregdrága termékek garmadáját ajánlják, automatikusan rálinkelve a webshopot minden előforduló terméknévre? Ez egy jól menő üzlet, ami riogatáson és pánikkeltésen alapul.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.04.22. 13:20

@luca (68116): Az egyetlen oka, hogy nem egyenletesen melegít - ezen összerázással, keveréssel könnyen lehet segíteni.
0 x

CandyCrimes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.05.27. 13:57

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: CandyCrimes » 2013.04.22. 23:16

OFF

/OFF Elnézést!
OFF
cukor - enyhe inzulinrezisztencia esetén egyetértek a fehér cukor (és a barna, nád cukor, méz etc) elhagyásával?
/OFF Elnézést!
OFF


Nekem az a keserű (szóvicc, hahaa) véleményem, hogy addig próbáld magad fokozatosan hozzászoktatni a tömény édes ízről való fokozatos lemondáshoz, amíg az inzulinrezisztenciádat enyhének diagnosztizálták. (endokrinológus is, glükózterhelés meg minden?) Ebben egyetlen édesítőszer sem lesz a barátod. Egyrészt az édes íz érzete is vált ki bizonyos fokú inzulinválaszt (ha tévedek, kérem a hozzáértőbbeket, javítsanak), másrészt -ez szubjekív, és ezért off- igazán működőképes, az anyagcserezavarod szempontjából ártalmatlan, mellékíz nélküli ÉS költséghatékony édesítőszer nincs.

/OFF Elnézést!
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.22. 23:45

szkeptikus csemege:
A nem megfelelő táplálkozással, a túlzásba vitt edzéssel, a megerőltető fizikai munkával, a stresszel, a különböző negatív érzelmekkel (félelem, harag, aggódás stb.) számtalan méreganyag, sósav termelődik a szervezetünkben. Ezeknek a savaknak a semlegesítésére testünk bizonyos sókat képez ásványi anyagok és nyomelemek felhasználásával, amik salakanyagokat képeznek a testben és az ízületekben.
Természetesen, normál esetben a salakanyagok eltávoznak a testből a kiválasztó szervek (vesék) segítségével, valamint a beleken és a bőrön keresztül. Viszont, ha nagy mennyiségű sav és méreganyag keletkezik a fent említett okok miatt, a méreganyagok képtelenek kiürülni, és lerakódnak a szervezetben. Mivel a kezek, a lábak, a térdek, a boka, a nyak és a váll környékén a hőmérséklet valamivel alacsonyabb a többi testrészhez képest, így először ide csapódnak ki a salakanyagok.
A "Civirsh" mozdulatai a keleti harcművészeti gyakorlatokon alapulnak.... Békés és összeszedett állapotot lehet a gyakorlatok által elérni...
A "Civirsh" gyakorlat olyan elemeket tartalmaz, amelyek a külső energiát képesek befelé irányítani, így a testen belüli chi-t növelve a test öngyógyító energiáját mozgásba hozzák. Egy tisztító folyamatot indít el a szervezetben, ami által a test képes regenerálódni és meggyógyulni. Az energia keringése az idegpályák mentén zajlik. Az idegek az 5 tömör és a 6 üreges szervvel és végtagokkal, ízületekkel közvetlen kapcsolatban vannak. A külső khii és a belső khii egyenes kapcsolatban állnak egymással. Az idegek a testben mindent összekötnek, ezért igen fontos kapocs. Ha az energia khii keringése nem akadályozott, akkor egészséges a test. A keleti felfogás szerint a betegségek oka többnyire az egyensúly megbomlása. A csatornákban valahol blokk alakul ki külső okok vagy belső feszültség, stressz eredményeképpen. A blokk eredménye pedig pangás az egyik oldalon, valamint túl sok, elfolyni nem képes energia a másik oldalon.
A Civirsh gyakorlatsorozat képes a belső energia erejét idegek mentén futtatni, így Arga-bilgét (Yin-Yang) kiegyensúlyozva a khii-vér keringését egyensúlyban tartani. A belső energia csak tudatos mozgásokkal indítható el. A mozdulatok ereje képes a belső energiát kifejleszteni és továbbterjeszteni. Ez az energia minden ízületet és belső szervet tisztít, közvetlen hatással van pl. a hormonrendszerre és az emésztésre, hogy kiemeljek néhány apróságot.
Az emberi test bizonyos elemekből tevődik össze, amelyek meghatározzák a testi és lelki jellemzőket. A nem megfelelő táplálkozás, a túlzott cukor- és édességfogyasztás, az erősen sózott, bő olajban sült, nehezen emészthető ételek a víz és föld elemet növelve elhízáshoz vezet. Amikor az étel túl sok föld elemet tartalmaz, az a test építőfolyamait elősegíti, raktározásra ösztönöz. Amikor túl sok víz elemet foglal magában, akkor szintén a badkan elem nő. A badkan elem növekedését a shar és a khii elemet tartalmazó, anyagcserét fokozó, emésztést könnyítő, zsírégető ételek fogyasztásával lehet csökkenteni.
A túlsúly ... megakadályozza a természetes energiakeringést. Gátolja a vérkeringést, túlterheli az emésztőrendszert, gyengíti a szívet, vérsűrűséget okoz. Testünk - hogy a túlterhelt emésztési folyamatokat segítse - az agytól vonja el a vért.
Ezáltal a zsír előbb a sejt közötti állományban, majd a nyirokrendszeren és a vénás keringésen keresztül, a vesén át távozik a szervezetből.
Amikor venas vert kap a vese, akkor zsirt pisilnek... ;-)

Annyira jo, hogy a szerzo megerdemli, hogy neven nevezzem: Varga Nikoletta, antalvalis tanacsadono.

forras: http://antalvali.com/civirsh-a-testet-m ... rozat.html
0 x

luca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.04.04. 10:00

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: luca » 2013.04.23. 09:15

@anna (67774): Kedves Anna!Pár szóban esetleg tájékoztatna a fesztiválról?Sajnos nem sikerült eljutnom de várom válaszát,hiszen Ön írta a szervezőkben nem fog csalódni senki :) előre is köszönöm-Luca
0 x

tamásbácsi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.04.04. 09:50

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: tamásbácsi » 2013.04.23. 12:24

@ennyi (68065): Ez tényleg nagyon durva.Megnéztem.
0 x

091308
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2013.04.21. 21:40

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: 091308 » 2013.04.23. 19:53

köszi a válaszokat.
cukor- igen, az inzulinrezisztenciát terheléses 3 pontos vércukorvizsgálat mutatta ki, endokrinogus elemezte ki, ott javasolták a nádcukrot, erithritet (szóval nem biorezonancia:)
anyatej- én is azért kérdeztem rá, mert mindenhol (szülészet, gyerekkórház) azt javasolták, hogy ne melegítsük mikróban- ezért érdekelt hogy szerintetek van e erre vmi tudományos magyarázat vagy szájhagyomány útján terjedt.
összetevők- akkor azzal egyetértetek, hogy vannak összetevők, amelyek bár engedélyezett legálisan forgalmazott nagy cégek termékeiben vannak de mégis lehetnek veszélyesek?
naptej- milyen összetevőt kerülnétek?
üzlet- szerintem nem vagyok naiv, csak én úgy gondolom, hogy az emberek többsége nem ilyen egyszerűen működik, hogy nyereségvágyból tesz mindent. én is pl multinál dolgozom (szolgáltató szektor) és bár tudom, hogy ha a cégnek jól megy akkor az én fizetésem is jobb (fix fizetés) és így érdekelt vagyok abban hogy minél több szolgáltatást "eladjak", de mégis úgy gondolom, hogy a szolgáltatás az azt igénybe vevőknek is hasznos és igyekszem mindig a legjobb tudásom szerint ellátni.és nálunk is van reklám (mi vagyunk a legjobbak etc) Szerintem esetükben is így lehet, csak a többség még sokkal inkább hisz a termékük hasznosságában és másodlagos az, hogy ebből pénzt is keresnek. És még egy multinál mint nálunk is kevés a csak pénzért dolgozó/csak pénzzel motiválható ember (bár azok egy része topvezető:) szóval szerintem antalvali az elejétől hisz a "tanai" helyességében és volt is egy pár dologban igaza, jó ötlete és a csalódása az orvosokban, kozmetikumokban sem volt alaptalan. aztán lett egy halom követője, egyre sikeresebb lett, kialakult körülötte egy személyi kultusz ami miatt még jobban hisz magában (lásd Ilcsi néni halálakor a beszéde - ezért szólt már inkább róla mint Ilcsi néniről). És persze mellette jó üzlet is lett, ami inkább mélyen, maga számára sem felismerten szintén motiválja őt. a követői (tanácsadói nagy része pedig biztos nem a pénzért csinálja. inkább a hit, a valahová tartozás, a jók/rosszak pontos elhatárolása és az ezzel járó biztonság és még egy csomó ehhez hasonló dolog áll szerintem mögötte.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.23. 20:13

@091308 (68162):
cukor- igen, az inzulinrezisztenciát terheléses 3 pontos vércukorvizsgálat mutatta ki, endokrinogus elemezte ki, ott javasolták a nádcukrot, erithritet (szóval nem biorezonancia:)
Nadcukrot javasoltak?
anyatej- én is azért kérdeztem rá, mert mindenhol (szülészet, gyerekkórház) azt javasolták, hogy ne melegítsük mikróban- ezért érdekelt hogy szerintetek van e erre vmi tudományos magyarázat vagy szájhagyomány útján terjedt.
Mar kaptal ra valaszt: a mikro nem egyenletesen melegiti, igy ha nem kevered ossze, akkor az egyik resze meg hideg lehet, mig a masik resze meg mar megegetheti a baba szajat, nyelocsovet.
összetevők- akkor azzal egyetértetek, hogy vannak összetevők, amelyek bár engedélyezett legálisan forgalmazott nagy cégek termékeiben vannak de mégis lehetnek veszélyesek?
A mennyiseg teszi a merget. A kozonseges konyhaso, sot a tiszta viz is halalos mereg megfelelo adagban fogyasztva.
Nincs olyan, hogy ez az osszetevo veszelyes, az meg nem.
Konktret mennyisegrol lehet csak velemenyt mondani a konkret felhasznalastol fuggoen.

Antalvaliek meregkeresoje a neways reklambol lett koppintva, a hagyomanyos kozmetikai termekek osszetevoit meregnek nevezik, hogy a sajat, kicsit elterol, de lenyegeben ugyanolyan cikkeikeknek piacot teremtsenek.

Az uzlet: az a bajom az antalvaliekkel, hogy a reklamjuk latszolag nem reklam, hanem joindulatu tanacsadas. Ezert hazugsag.
Ha megnezed, minden problemara ugyanazt a par arucikket ajanljak, es csakis a sajat boltjukbol (Neheogy megvedd kulfoldrol felaron!!!!).
Kilog a lolag.

Nezd meg Varga Nikoletta, antalvalis tanacsadono cikket, amibol par hozzaszolassal elobb ideztem. Olyan sotet az a cikk, mint az alagut ejszaka, es olyan korlatolt butasagokkal van tele, hogy az ember nem tudja, sirjon vagy nevessen.

Aki ilyeneket le tud irni, az hogyan mer tanacsot adni? Ha van a tarsasagukban csak egy hozzaerto is, miert nem rakja helyre????

Nem kell hozza PhD. Azt irja, a zsirt a venas ver viszi a vesehez es kipisiljuk. Minden haziasszony tudja, hogy a zsir/olaj uszik a viz felszinen. Pisiles utan latsz olajkarikakat a WC-ben, a biliben? Valaha is? Ugye soha.

Ha fogsz egy anatomiakonyvet, azt is lathatod, hogy a vesebe arterias ver folyik, nem venas...

Ha egy ket ilyen durva hazugsagot (vagy joindulatu, de sulyos tevedest) talalsz, akkor kezd el gyanakodni, es ellenorzes nelkul egy szot se higgy el nekik tobbet.
0 x

091308
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2013.04.21. 21:40

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: 091308 » 2013.04.23. 20:33

cukor bocs, nyírfacukrot (xylit)a nádcukor uaz mint a kristály inzulinrez. szempontjából -csak elírtam.
anyatej-igen, köszi, megkaptam a választ csak nyugtáztam:)
összetevők-köszi
üzlet-a reklám/tanácsadás összemosása amiatt van mert elsősorban nem cégként definiálják magukat (ez egyébként még a cégeknél is előfordul,pont azért mert az emberek többsége nem akar csak pénzért csinálni vmit). a saját bolt is magyarázható azzal hogy ott ellenőrzött, külföldön meg ki tudja mit adnak el..az meg h vki nem okos,még nem jelenti azt hogy csak a pénzért csinálja:) - de biztos van mindenféle ember ott is, és a vezetők között is (pl Szendiről, aki nem tudom, h oda tartozik e de tudom, hogy szintén publikál mindenfélét nekem sincs ilyen jóindulatú véleményem:)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.23. 20:45

@091308 (68165):
bolt is magyarázható azzal hogy ott ellenőrzött
Ne viccelj, hogyan ellenorzik?
vali szohasznalataban a hatoanyag-elemezes azt jelenti, hogy megnezi, mi van rairva, ha ok nem arusitanak olyat akkor rossz, ha ok is arusitanak olyat, akkor lehet, hogy jo, de akkor is inkabb toluk vasarold ketszeresen fermentalva es nem szintetizalva... :-)

Az, hogy nem ceg az egyszeruen csalas, az olvasok megtevesztese.
biztos van mindenféle ember ott is
Nem biztos: szakember, aki erti a biologiat, kemiat (legalabb jo kozepiskolas fokon) olyan nincs koztuk (vagy ha van, akkor csak arufeltolto, es nem jut szohoz, nem nyilvanithat velemenyt).
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2013.04.23. 23:18

anyatej- én is azért kérdeztem rá, mert mindenhol (szülészet, gyerekkórház) azt javasolták, hogy ne melegítsük mikróban- ezért érdekelt hogy szerintetek van e erre vmi tudományos magyarázat vagy szájhagyomány útján terjedt.
Mar kaptal ra valaszt: a mikro nem egyenletesen melegiti, igy ha nem kevered ossze, akkor az egyik resze meg hideg lehet, mig a masik resze meg mar megegetheti a baba szajat, nyelocsovet.
Én egy gyors googlezés után ezt találtam:
"Mikrosütőben azért nem jó az anyatejet melegíteni, mert elpusztulnak a betegség elleni védelmet nyújtó fehérjék. Én a vízfürdőben való felengedést, melegítést javaslom, de azt is kíméletesen. 60C felett már jelentősen veszít "gyógyító" értékéből az anyatej. (A tápértéke ugyanaz marad.)"
http://www.babanet.hu/rendelo/szoptatas ... -kezelese/
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.24. 00:25

@Mojjo (68167):
Én egy gyors googlezés után ezt találtam:
"Mikrosütőben azért nem jó az anyatejet melegíteni, mert elpusztulnak a betegség elleni védelmet nyújtó fehérjék. Én a vízfürdőben való felengedést, melegítést javaslom, de azt is kíméletesen. 60C felett már jelentősen veszít "gyógyító" értékéből az anyatej. (A tápértéke ugyanaz marad.)"
Ez a melegites modszeretol fuggetlenul igaz, egyebkent nem elpusztulnak (eleve nem is elnek), hanem inaktivalodnak.
Ha mikroban nem melegited 37C fole semmi baj, ha vizfurdon 60C fele melegited az rosszat tesz neki.

Ketsegtelen teny, hogy ha van egy 37-40C vizfurdod, akkor biztos nem melegszik tul, ez a legbiztonsagosabb.
De ha sietsz, es vizfurdod 70C, az epp ugy helyileg tulmelegitheti, mint a mikro ha maximumon hasznalod es nem kevered...
0 x

luca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.04.04. 10:00

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: luca » 2013.04.24. 12:16

@ennyi (68168): A különböző baba boltokban ma már gond nélkül kapható,cumisüveg melegítő-ami fel melegíti a kívánt hőfokra.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.24. 12:37

@luca (68177): harminc-negyven eve is volt mar olyan Magyarorszagon...
Az akkor egyszeruen 37-40C-re melegitette, nem volt allithato. Abban kiolvasztani egy fagyasztott tejet eltartott egy ideig.
Gyorsabb meleg vizet venni a csapbol, es abba allitani, ha van meleg viz a lakasban. Ha nincs, akkor lehet mikroban vizet melegiteni es abba tenni a cumisuveget.

A kerdes itt elsosorban elvi kerdes, nem gyakorlati: ordogtol valo-e a mikro?
0 x

luca
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.04.04. 10:00

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: luca » 2013.04.24. 14:05

@ennyi (68178):
'haaaaat.....sok tévhitet lehet olvasni a mikróról, például, hogy a mikrohullám megváltoztatja az étel kémiai szerkezetét. Nem igaz. Nincs bizonyíték a mikrohullámú energia által keltett veszélyes vagy mérgező anyagváltozásra.A mikrohullámmal elkészített ételek fogyasztásával nagyobb sugárzásnak tesszük ki magunkat. Nem igaz. Abban a pillanatban, ahogy a mikrohullámú sütőt kikapcsoljuk megszűnik a mikrohullámok jelenléte az ételben.A mikrohullámú energia radioaktív. Nem igaz. A mikrohullámú energia nem tud radioaktívvá alakítani sem ételt,sem mást. Még a macskát sem, ha betesszük száritani :P
0 x

091308
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2013.04.21. 21:40

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: 091308 » 2013.04.25. 22:17

igen, az anyatejes kérdésnél ennyi fogalmazta meg a lényeget, hogy a kérésem elvi volt (gyakorlatban a csapból engedett melegvíz jött be, mert a bababoltos melegítő ami volt kb 30ezer nagyon nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket:(
a mikróval kapcsolatban az az ezek szerint téves tétel, hogy káros már annyira beépült a köztudatba, és annyi rossz érzése van az embernek ha rágondol, hogy rengeteg ember már nem is vesz hogy elkerülje (én sem merném beletenni az anyatejet hiába tűnik magam előtt is hülyeségnek, hiszen semmi bizonyítékom nincs rá hogy káros, arra sem hogy a meleg víz jobb, de mégis...)
az összetevőkkel kapcsoltban mindenki egyetért, hogy alapvetően a kozmetikumokban (legálisan árult) található összetevők nem nevezhetőek károsnak, hanem az a mennyiségeken múlik ahogy ennyi írta?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.25. 22:23

@091308 (68240): Erdekes, hogy a mobiltelefon karos hatasarol is van hasonloan sok remhir, es megsem befolyasol gyakorlatilag senkit... talan mert annak nincs alternativaja, a mikronak meg ott az alternativaja minden haztartasban, a hagyomanyos villany vagy gaz fozolap.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.04.25. 22:38

@luca (68182):
a mikrohullám megváltoztatja az étel kémiai szerkezetét. Nem igaz. Nincs bizonyíték a mikrohullámú energia által keltett veszélyes vagy mérgező anyagváltozásra.A mikrohullámmal elkészített ételek fogyasztásával nagyobb sugárzásnak tesszük ki magunkat. Nem igaz. Abban a pillanatban, ahogy a mikrohullámú sütőt kikapcsoljuk megszűnik a mikrohullámok jelenléte az ételben.A mikrohullámú energia radioaktív. Nem igaz. A mikrohullámú energia nem tud radioaktívvá alakítani sem ételt,sem mást.
Ha már idézel, légy oly kedves jelölni a forrást. Most megteszem helyetted.
http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszsege ... -veszelyei
0 x

091308
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2013.04.21. 21:40

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: 091308 » 2013.04.26. 11:01

"Erdekes, hogy a mobiltelefon karos hatasarol is van hasonloan sok remhir, es megsem befolyasol gyakorlatilag senkit... talan mert annak nincs alternativaja, a mikronak meg ott az alternativaja minden haztartasban, a hagyomanyos villany vagy gaz fozolap."

tényleg érdekes, antalvali is írt a mobilról, de én úgy látom nem helyez akkor hangsúlyt a veszélyeire mint pl kozmetikumok (gondolom szerintetek azért mert a mobilsugárzás ártalmatlanító értékesítés nem akkora üzlet mint a kozmetikum:)
ti mit gondoltok amúgy a mobilról? Vagy ez OFF téma? (bocs, nem olvastam végig a szabályzatokat, csak láttam, hogy itt erre nagyon kell figyelni)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.04.26. 11:10

@091308 (68249):

Ha nem Antalvalis interpretáció a téma, akkor javaslom az alábbi topikot nézd át és ha marad, ott tedd fel a kérdésed:
viewtopic.php?f=3&t=70&hilit=mobil
0 x

CandyCrimes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.05.27. 13:57

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: CandyCrimes » 2013.04.27. 22:42

Sziasztok. Kriszti vagyok. Sajnos én is úgy jártam a fekete hajfestékkel ahogyan ti. Én még nem voltam vele orvosnál. A tüneteim: viszketés csúnya hólyagok az arcomon és fejbőrömön amik égnek, fájnak és váladékoznak. A homlokom feldagadt, alig látok.

Semmi nem használ és már nehezen bírom. Három napja nem alszom a fájdalomtól. Azért nem voltam orvosnál, mert láttam hogy ti miket írtatok, hogy nektek nem segitett. Kérlek segítsetek, mit tegyek, hogyan kezeljem. köszönöm ;(
és a megoldás:

rohanj az orvoshoz nem, nem:
Béta-glükán, Korall-por, és természetesen mindannyiunk kedvenc Tündéje is megmondja a tutit:
Ki kellene pucolnod a szervezetedből a mérgeket! Ha teheted kezdj bele a méregtelenítésbe.

Az immunrendszer modulálására való: béta-glükán tartalmú termékek és a gyógygombák!

Nem tudom hol tartasz az életmód váltásban, de most feltétlenül figyelj arra, hogy ne fogassz egészséget tovább károsító ételeket és ne használj káros anyagokat tartalmazó kozmetikumokat!
Szerintem ez az a pont, ahol az oldal már egyértelműen káros és veszélyes.
0 x

Newcomer
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.04.29. 22:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Newcomer » 2013.04.29. 23:02

@ennyi (68241):

Alternatíva nem is kell , veszel egy ilyet és kész is : http://bionom.hu/biobolt/keszulekek/mil ... emmed.html
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.04.29. 23:20

@Newcomer (68293):
"Valastyán Gyöngyvér milliméter terapeuta" :shock: :facepalm:
0 x

Válasz küldése