AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.12.14. 21:23

@vaskalapos (35947):
Köszönöm,tényleg kamu,bár magamtól is gondolhattam volna,h erre kizárt,h képes legyen egy(vagy akár több)mobil.

Köszönöm,h leírtad,h kell idézni,remélem legközelebb menni fog :)
0 x

ilap
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.12.15. 12:21

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ilap » 2011.12.15. 12:31

Igazsag szerint, a cukorkerdes izgat engem. Eleg sokfele mende-monda kering rola, de eleg keves hiteles(nek tuno) cikket talaltam rola. Szoval, ha valaki felvilagositana egy ici-picit, annak nagyon orulnek.
A legutolso "hitelesnek" tuno cikket egy orvos blogjan olvastam. Elegge logikusnak es racionalisnak tunnek az ott leirtak, szoval szeretnem a velemenyeteket hallani rola. Foleg vaskalaposera vagyok kivancsi, mert O "sztem mar" elvbol a cukor mellett tette le a voksat.:)
Cikk: http://steierhoffer.blogspot.com/2011/1 ... or-ii.html alatt
0 x

vlgmrt.sszskvs
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.12.02. 13:35

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vlgmrt.sszskvs » 2011.12.15. 13:51

@jenny84 (35995):
Miből gondolod, hogy tényleg kamu? Nem lehet, hogy pont azok a kamu videók, amiket vaskalapos belinkelt?
0 x

vlgmrt.sszskvs
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.12.02. 13:35

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vlgmrt.sszskvs » 2011.12.15. 13:52

@ilap (36010):
Ha bővebben érdekel a téma, olvasd el William Dufty: Cukor Blues c. könyvét.

http://sulyvesztohely.blogspot.com/2008 ... blues.html
http://www.ketezeregy.hu/konyvek/cukor_blues

Ismertető:
A cukor megédesíti mindennapjainkat, szeretjük az édeset, képesek vagyunk akár 60 kg-ot is elfogyasztani belőle egy évben. Hiszen szinte mindenben van cukor, és nem is kevés: a mustárban, a ketchupban, az üdítőitalokban, de még a cigarettában is.
Nem mindig volt ez így. A cukrot az emberiség évezredeken át nem ismerte, és csak az időszámításunk utáni hatodik században sikerült a "méhek nélküli mézet" kikristályosítani úgy, hogy szállíthatóvá vált. A cukornád, az "indiai só" eredeti alapanyaga csak a trópusokon termett meg, ezért a cukorhoz évszázadokon át mindössze igen kis réteg tudott hozzájutni. Mígnem a gyarmatosítás lehetővé tette a cukornád "európai területeken" történő termesztését. Ennek persze ára volt. A cukornádültetvényeket a trópusi klímához szokott afrikai rabszolgákkal kellett megműveltetni. Noel Deer angol történész szerint: "Nem túlzás azt állítani, hogy a rabszolga-kereskedelem során húszmillió afrikai pusztult el, s kétharmaduk a cukor miatt."
A cukor terjedésével párhuzamosan megjelentek az első figyelmeztető jelek: az édes életnek ára van. A fogszuvasodás, a cukorbetegség, a rák, de a kamaszkori pattanásos arcbőr vagy koncentrálóképességünk romlása mind a cukor nehezen tetten érhető következményei. Mi több, a cukor iránt - csakúgy, mint az alkohol, a cigaretta, a kávé és a valódi kábítószerek iránt - függőség alakul ki. Ezért tudjuk olyan nehezen elfogadni, hogy bármi baj is lehet a finomított cukorral.
"A világegyetem örök rendjében a mesterségesen finomított cukornak, mint minden másnak, megvan a maga szerepe - írja Dufty. - Lehetséges, hogy a cukoripar maga a gonosz, aki kísértésbe visz minket, és egy olyan emberirtót terjeszt közöttünk, amely pusztításba dönti az édes élet falánk megszállottjait, és természetes kiválasztódásra ítéli őket: kik az alkalmasak a túlélésre, s kiket sodor el a bibliai vízözön (vagy stílszerűen: kólaözön) - ily módon tisztítva meg az emberi fajt egy eljövendő új kor számára."
A Cukor blues a cukor több évszázados történetének megdöbbentő dokumentációja. A cukor története törvényszerűen összefonódott az orvoslás történetével. Az orvostudomány azonban máig nem hajlandó elfogadni - különböző gazdasági és politikai érdekektől vezérelve -, hogy a cukor civilizációs betegségeink egyik első számú okozója.
Dufty a Cukor blues bevezetőjében leírja első találkozását az amerikai némafilmek koronázatlan királynőjével, Gloria Swansonnal. Miss Swanson, aki kortalan szépségéről és reformtáplálkozásáról egyaránt híres volt, kedvesen figyelmezteti Duftyt, amikor feketekávéját egy szem kockacukorral akarja megédesíteni: "Előttem ehet bárki akár darált üveget is, a szemem se rebben. Vegye csak el, ... egye meg a fehér cukrot, és legyen csak öngyilkos. ... ezt mindenkinek magának kell megértenie, mégpedig a saját kárán." Dufty megtanulta a saját kárán, megírta a Cukor bluest, és feleségül vette Miss Swansont, akinek hatodik férje lett. És Gloria Swanson iránti tiszteletből ezentúl hatodik William Duftynak nevezte magát.
"Amikor ma azt látom, hogy valaki megfog egy kockacukrot, megrándulok, ahogy Gloria Swanson is megrándult azon a bizonyos sajtótájékoztatón. Szeretnék az illetővel egy csendes sarokba húzódni, és elmondani, milyen könnyű legyőzni a cukor bluest.
Tekintsék most úgy, hogy egy csendes sarokba húzódtunk. Mit veszíthetnek?"


Egy pár sor a könyvből:
"A nyugati tudomány és orvostudomány csak most kezdett riadót fújni az egy személyre jutó cukorfogyasztás elképesztő megnövekedése miatt, különösen az Egyesült Államokban. Félek azonban, hogy kutatásaik és figyelmeztetéseik sok évtizeddel elkéstek… Bízom benne, hogy a nyugati gyógyászat egy napon beismeri azt, amit Keleten már évek óta tudnak: a cukor minden kétséget kizáróan az emberiség egyes számú gyilkosa. Halálosabb, mint az ópium vagy a radioaktív csapadék, különösen azok számára, akiknek a rizs a legfontosabb táplálékuk. A cukor a modern ipari civilizáció legnagyobb rákfenéje, amellyel a Távol-Kelet és Afrika országait megfertőzte… Azok az ostobák, akik ma cukrokkal tömik a gyerekeket vagy cukrot adnak el nekik, egy nap döbbenten jönnek majd rá, hogy óriási felelősség terheli őket."
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2011.12.15. 14:00

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.22. 19:46-kor.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.12.15. 14:16

@ilap (36010):
Elolvastam a a cikket,és nekem az a vélemenyém erről az egész cukor hisztériáról,h ez csak azoknál az embereknél jelent veszélyt,akik mindennap gyorskaján,fánkon,spaggetin élnek és semmi tápanygot nem visznek be a szervezetükbe.
Szóval ha egy egészséges ember mértékkel fogyasztja és nagy arányban egészséges,tápláló ételek eszik és még sportol is,semmi gond nincs azzal,h néha megkíván egy somlói galuskát vagy kakaóscsigát.
Kissé dogmatikusnak találom,aki 100%-ban kiiktatja az életéből.
MÉRTÉKLTESSÉG,ennyi.

Inkább a fogakra jelent szerintem veszélyt,főleg a gyerekeknél.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.15. 14:26

@ilap (36010):
Igazsag szerint, a cukorkerdes izgat engem. Eleg sokfele mende-monda kering rola, de eleg keves hiteles(nek tuno) cikket talaltam rola. Szoval, ha valaki felvilagositana egy ici-picit, annak nagyon orulnek.
A legutolso "hitelesnek" tuno cikket egy orvos blogjan olvastam. Elegge logikusnak es racionalisnak tunnek az ott leirtak, szoval szeretnem a velemenyeteket hallani rola. Foleg vaskalaposera vagyok kivancsi, mert O "sztem mar" elvbol a cukor mellett tette le a voksat.:)
Cikk: http://steierhoffer.blogspot.com/2011/1 ... or-ii.html alatt
Eloszor a velenyem: a cukor egy novenyi eredetu elelmiszer, szenhidrat, energiat szolgaltat. Mertekkel fogyasztva hasznos taplalek.
Mertektelenul, tulzottan fogyasztva karos (mint minden tulzas).
Elso problerma, hogy elveheti a helyet mas komplexebb taplalekok elol.
A kovetkezo, hogy elhizashoz vezethet (mint minten etel, ha tobbet eszel, mint amennyit elhasznalsz).
A harmadik, hogy gyorsan emeli a vercukorszintet (magas glykemias index).

A mai vilagban az atlagember fogyaszt belole, mint egeszseges.
Csokkentse.
Egyes alternativ korok (pl Valiek) meregnek tekintik, buntudatot, panikot keltenek kulotte. Amit helyette ajanlanak, az ugyanolyan (mez), vagyrosszabb, egeszsegtelenebb (mesterseges edesitok, beleertve a nyirfacukrot, ami egy fakereg alapu cszintetikus cukoralkohol)Ez is karos.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.12.15. 14:29

@vlgmrt.sszskvs (36012):
Miből gondolod, hogy tényleg kamu? Nem lehet, hogy pont azok a kamu videók, amiket vaskalapos belinkelt?
Azért elég csúnya érvelési hibákat követsz el, már ahol érvelsz egyáltalán.

A kulcsszó: reprodukálhatóság.

Ha vaskalapos videói hazudnak, akkor fogsz három mobilt és bármikor megismétled az eredeti kukoricapattogtatós mutatványt, ráadásul nem csak filmen, hanem akár ellenőrzött körülmények között is.
Szólj, ha sikerült.
... egye meg a fehér cukrot, és legyen csak öngyilkos. ... ezt mindenkinek magának kell megértenie, mégpedig a saját kárán." Dufty megtanulta a saját kárán, megírta a Cukor bluest, és feleségül vette Miss Swansont, akinek hatodik férje lett.
... majd öngyilkos? :)

A cukor blues meg egy régen lejárt lemez. Persze, a cukor öl, butít és nyomorba dönt, sőt veszélyesebb az alkoholnál, a dohánynál és a heroinnál is (Dufty szerint).

Tény, hogy sokat eszünk belőle, akár 10-15-ször annyit is, mint nagyszüleink, és ez nem a legegészségesebb táplálkozási mód, amit ismerünk.
Valahogy mégis a cukorfogyasztók várható élettartama kb. ugyanakkora vagy nagyobb, mint a nagyszüleiké.
Próbálj meg 10-15-ször annyi dohányt, alkoholt fogyasztani, mint a nagyszüleid. (ha heroint is fogyasztottak, annak a 10-15*-ét is kipróbálhatod).

Utána majd számolj be róla, hogy hogyan alakul a élettartamod és minőséged...
(mellesleg Dufty 86 évesen, de rákban halt meg...)

Addig maradnék annál, hogy a századelő óta felívelő cukorfogyasztás nem öl, butít és nyomorba dönt, (legalábbis biztosan kevésbé), mint a hasonló mértékben megnövelt alkohol, dohány vagy heroin fogyasztás.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.15. 14:31

@vlgmrt.sszskvs (36012): 1. jozan esz: hab pattogattal kukot, sutoben vagy mikroban, rudod, milyen homersekleten pattog. Ha van telefonod, tudod, milen meleg a kornyezewte ha hasznalod.

2. ha ketelkedsz, elvegzel egy kisetletet. Van telefonod, veszel kukoricat.

innen tudhatod
0 x

vlgmrt.sszskvs
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.12.02. 13:35

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vlgmrt.sszskvs » 2011.12.15. 15:03

@vaskalapos (36017):
Eloszor a velenyem: a cukor egy novenyi eredetu elelmiszer, szenhidrat, energiat szolgaltat. Mertekkel fogyasztva hasznos taplalek.
Mertektelenul, tulzottan fogyasztva karos (mint minden tulzas).
Elso problerma, hogy elveheti a helyet mas komplexebb taplalekok elol.
"Cukor: Finomított szacharóz (C12H22O11), amelyet a cukornád illetve a cukorrépa nedvéből a növény 90 %-át alapvetően alkotó rostanyagok és fehérjék teljes kivonása után bonyolult vegyi eljárással állítanak elő."
Tehát elég kevés marad meg az eredeti növényből.
"A cukorkereskedelem azért szajkózta évekig a szacharóz energiaképző hatását, mert termékük semmi mást nem tartalmaz. Kalóriákat és egy szenvedéllyé váló ízt: ennyit nyújt a szacharóz, semmi mást. Minden étel tartalmaz plusz energiát. Minden ételben van valamiféle tápanyag: fehérje, szénhidrát, vitaminok, ásványi anyagok – vagy mindegyik. A szacharóz azonban kizárólag kalóriákat tartalmaz – semmi mást."
"A finomított cukor halálos az emberi szervezetre, mert a táplálkozástudósok értékelése szerint csak „üres kalóriák”-at tartalmaz. Ráadásul a cukor fogyasztása rosszabb, mintha semmit sem ennénk, mert megemésztéséhez, méregtelenítéséhez és kiválasztásához a szervezettől értékes vitaminokat és ásványi anyagokat von el."

Az én véleményem az, hogy még mértékkel fogyasztva sem hasznos táplálék. Mi családilag leszoktunk a cukorzabálásról, a süteménybe sztíviát rakok, nemrég csokit csináltam így, cukor nélkül, és még a 87 éves nagyanyámat is sikerült átszoktatni a sztíviára, már ő is mindenbe azt tesz. Persze teljesen nem tudjuk kikerülni a cukrot, a sokéves lekvárokban még az van, emiatt nem dobjuk ki. Nekem a fogaim szenvedték meg, hogy gyerekkoromban a szüleim hagyták, hogy sok édességet egyek, éjjel ráadásul szörpöt itattak velem...
0 x

vlgmrt.sszskvs
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.12.02. 13:35

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vlgmrt.sszskvs » 2011.12.15. 15:09

@vaskalapos (36019):
2. ha ketelkedsz, elvegzel egy kisetletet. Van telefonod, veszel kukoricat.
Telefonom ugyan van, csak térerő nincs, mivel lejárt a sim-kártyám, így csak ébresztőórának használom. Persze begyűjthetnék máshonnan telefonokat a kísérlethez, viszont fingom sincs, hogy lehetne egyszerre megcsörgetni mindet. Ha segítesz, lehet, hogy egyszer kipróbálom, mert tényleg érdekel. Még videóra is venném. :)
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.12.15. 15:10

@vlgmrt.sszskvs (36012):

Könnyen elvégezhető kísérlet: végy 3-4 szem pattogtatni való kukoricát és tedd a mikródba max fokozaton. Mérd meg, hogy mennyi idő múlva pattog ki az a pár szem kukorica. (kb. 1 percet fogsz mérni). A videókon miután a mobilokat a kukorica mellé teszik azok sokkal hamarabb elkezdenek kipattogni, mint 1 perc. Ez pedig erősen arra utal, hogy csalás van a dologban. A mobil kimenő teljesítménye max. 2 W, míg egy átlagos mikróban legnagyobb fokozata 800W-os vagy még több.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.15. 15:11

@ilap (36010):
A cikkrol:
-osszemossa a kulonbozo cukrokat (szacharoz vs high fruktose corn syrup); nagyon nem azonosak!
Rendszeresen elkovetett hiba kemiahoz nem erto emberek koreben, hogy egy egy vegyuletet azonositanak az osszetevoivel.
A szacharoz az valoban a fruktoz es a glukoz vegyulete.
Ahogy a kalium ferrocianidban es a B12 vitaminban (cianokolbalamin) is van cian (CN) gyok.
Vagy a viz hidrogen (nagyon konnyu, egheto gaz) es oxigen (egest taplalo, legzeshez nelkulozhetetlen gaz) vegyulete.
Haogy a vizet nem lehet se meggyujtani, se belelegezni, a B12 vitaminnal vagy kalium ferrocianid 50mg-javal nem lehet megmergezni senkit (mint a ciannal lehet), ugyanugy a szacharos az nem frtuktoz + glukoz.

-osszemossa a normalis anyagcsere soran felhasznalodo mennyiseg es a tulzott adagban bevitt mennyiseg hatasat

-ha igaza van, es a cukor mereg, akkor az ossze szenhidrat (kemenyito, maltoz, celluloz stb) is mereg, es a mez is mereg es az ossze gyumolcs ez zoldseg is mereg... (meg a veres hurka is, mert abban is otta vercukor) - nyilvanvalo ostobasag

Ja igen: a vercukorszintet a szervezet nagyon szuk tartomanyban szablyozza: az attol val elteres nem csak felfele, a magasabb cukorszint iranyaba betegseg, a vercukorszint normalis ertek ala csokkenese is eletveszelyes, halalos lehet.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.15. 15:12

@vlgmrt.sszskvs (36022):
"A finomított cukor halálos az emberi szervezetre, mert a táplálkozástudósok értékelése szerint csak „üres kalóriák”-at tartalmaz. Ráadásul a cukor fogyasztása rosszabb, mintha semmit sem ennénk, mert megemésztéséhez, méregtelenítéséhez és kiválasztásához a szervezettől értékes vitaminokat és ásványi anyagokat von el."
Lukukot!
Ez hazugsag, az aljasabb fajtabol. Semmi alapja.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.15. 15:16

@vlgmrt.sszskvs (36024):
Telefonom ugyan van, csak térerő nincs, mivel lejárt a sim-kártyám, így csak ébresztőórának használom. Persze begyűjthetnék máshonnan telefonokat a kísérlethez, viszont fingom sincs, hogy lehetne egyszerre megcsörgetni mindet. Ha segítesz, lehet, hogy egyszer kipróbálom, mert tényleg érdekel. Még videóra is venném. :)
Nagyszeru, orulok, hogy hajlando vagy kiserletezni!

Van munkahelyed, vannak kollegaid?
Vannak ismeroseid?

Egyszerre megcsongetni ugy lehet oket, hogy egyszerre felhivatod oket masik telefonrol.

Minel kisebb a terero, annal nagyobb teljesitmennyel sugaroz a telefon, ehhez a kiserlethez az a jo!

(mellesleg a kamu videoknal a telefonok rovid vege mutatott kukorica fele - en ugy olvastam, hogy a mobil antennaja sokkal inkabb oldaliranyba sugaroz)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.15. 15:19

@vlgmrt.sszskvs (36022):
Az én véleményem az, hogy még mértékkel fogyasztva sem hasznos táplálék. Mi családilag leszoktunk a cukorzabálásról
Vigyazz, minden gyumolcsben van cukor. A mez tele van cukorral!
Vigyazz, a kemenyito (pl rizs, burgonya, kenyer) cukorra alakul a szervezetedben.

Ezt jobb ha tudod.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.15. 15:21

@vlgmrt.sszskvs (36022):
A finomított cukor halálos az emberi szervezetre,
a cukor minden kétséget kizáróan az emberiség egyes számú gyilkosa. Halálosabb, mint az ópium vagy a radioaktív csapadék
Kiserlet.
Kb egy oraja tettem ket kanal cukrot a kavembe es megittam. Es meg mindig itt vagyok es gepelek.
Most megyek az evezogephez... ;-)
Halalos mereg?... aha... akkor van tulvilag es en onnan vitazok veled...
Jozan esz, merre jarsz?


(mellesleg sem az opium, sem a radioaktiv csapadek nem feltetlenul halalos mereg, mint mindem ez is dozisfuggo - mindenesetre az opium es a radiaktiv csapadek sokkal karosabb, mint egy elelmiszer)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.12.15. 15:31

@vlgmrt.sszskvs (36022):

Jééé, a nagymamád csak nemrég szokott le a cukorról, és mégis ilyen tisztes kort megélt? Hogy csionálja? A nukleáris csapadékot is bírta volna sok-sok éven át?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2011.12.15. 16:06

@vlgmrt.sszskvs (36022):
Nekem a fogaim szenvedték meg, hogy gyerekkoromban a szüleim hagyták, hogy sok édességet egyek, éjjel ráadásul szörpöt itattak velem...
Ez nem hinném, hogy kizárólag a cukor hibája. Helyes fogápolással a fogszuvasodás megelőzhető! :mrgreen:
0 x

vsmAndroid
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.12.15. 16:31

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vsmAndroid » 2011.12.15. 17:20

Sziasztok!

Pár napja találtam rátok. Épp táppénzen vagyok, úgyhogy van időm a neten keresgélni :D :D
Bemutatkoznék: 24 éves vagyok, és több mint egy éve vagyok regisztrált tag az AntalVali oldalon, és az utóbbi évben minden hónapban rendszeresen rendelgettem is tőlük hol ezt hol azt. Mint laikus, és most már így utólag kellően tájékozatlan ember, engem is sikerült megvezetni.
Totál kiakadtam az elején pl azon, hogy mennyi káros anyag van a fürdőszobánkban... Szó szerint kirohantam, és mint akit leforráztak, kikerekedett a szemem, hogy ebben is SLS, abban is, ilyen EDTA, amolyan parabén.. lehetne itt végtelenségig folytatni a sort. Na summa summárum, én is kihajintottam mindent, ami nem felelt meg a követelménye(i)knek, aztán mentem beszerző körútra. Ezzel kezdődött..
Aztán jöttek az adalékok az élelmiszerekben, aztán a "nemiszomtejetmertmérgező" , "jajjlisztbőliscsakbioteljeskiőrlésű", a cukor frász engem szerencsére elkerült.. Bár a józan paraszti ész is nagyon áldásos tud lenni egy egy helyzetben ;) ;)
De aztán a nagyon "fontos, követendő" cikkeket ki is nyomtattam, hogy ha bármi kell, akkor kéznél legyen (hozzáteszem óriási mennyiség :oops: ) :arrow: Jó lesz gyújtósnak
Aztán így teltek a hónapok, végül is semmi extra nem volt..
Pár hónapja viszont kezdtem gyanút fogni, mert feltűnt pl az, hogy ha hírszemet teszek fel az oldalra, akkor egyik másik nem jelenik meg.. Vagy a kommentekkel is jártam már így, csak aztán elhesegettem azzal, hogy biztos még nem olvasták el, és sok a munkájuk a szerkesztőknek..
Aztán vettem LongoVitalt 8200 ft-ért.. Na mondom végre egy jó kis táplálék kiegészítő, agyon fényezték-dicsérték, na mondom ez kell nekem is.. Hát ... Egész addig volt jó, amíg fel voltam lelkesülve, aztán semmi hatása nem volt utána. (így utólag visszagondolva sztem a termékek nagy része placebo)
Aztán legutóbb ugyan így jártam a Martina Gebhard zsályás tonikkal és krémmel (tág pórusú problémás bőrre) .. Azt is agyon dicsérték, hogy ilyen meg olyan jó, és hogy Demeter minőség, és hogy mennyire hatásos.. És mivel épp akciós volt, ezért vettem is.. Na hát mondanom sem kell, hogy életemben ilyen száraz és ráncos még sose volt a bőröm, úgy húzódik tisztítás után, hogy az valami fogalom.. Gondolhatjátok, hogy 24 évesen mennyi szarkalábam és ráncom van :mrgreen:
A következő termék, amivel megjártam, egy dezodor volt, a páromnak vettem meg, mert az volt az oldalon az egyetlen férfiaknak való dezodor.. Ezzel is nagyon "jól" jártunk.. Persze akár mi is volt a negatív észrevételem, mindig azzal ráztak le, hogy "most tisztul a bőröd a sok méreganyagtól" .. Könyörgöm.. A zsályás krémnél mégis miért száradt a bőröm ki annyira? Kitisztult a nedvességtől, vagy mégis mitől? Mikor ezt komment formájában szóvá tettem, hogy nem fogadom el azt a választ, hogy "most tisztul a bőröm", a hozzászólásomat se rakták fel az oldalra, pont az előmoderálás miatt.. Na mondom, megáll az ész.. Ennyire se méltatják az embert, a pénz az bezzeg jöhet...
Az előbb említett dezodorból (Farfalla szantálfás) szégyenemre bevallom, hogy 3-at is vettem, pedig tudtam már az első után, hogy nem használ.. Kapott még egy esélyt, de persze ugyan olyan hatástalan maradt.. Amikor ezt is szóvá mertem tenni a termékről, hogy hatástalan, és az egyik drogériában kapható Alv..de márkájú 400 ft-os dezorod mögött ez a 3000 ft-os Farfalla elbújhat, hát ezt a véleményt se tették közzé az oldalon.. Hmmm.. Vajon miért.. :roll: Rosszul fogadják a negatív kritikát hiába..

Röhej többek között az is, hogy képesek egy egy sampont 6400 ft-ért is adni (még gázabb aki meg is veszi) ami 200 ml, illetve van olyan vizes üveg kancsó (mert hát csak az) amibe egyszerű kövek vannak beépítve az aljába, ami szintén 30 valahány ezer ft... Vicc :mrgreen: :mrgreen:

Kérdezni is szeretnék tőletek valamit, ennyi "kifakadás" után :) Van három termék, ami nagyon foglalkoztat:

1; La Pacho tea
2; Perfekt Prenatal kismama vitamin.
3; Logona ásványi agyagpor ( INCI: Hectorite)

Mind a háromról lehet olvasni AV oldalán.

A kismama vitamin érdekel a legjobban, azért is, mert jövőre babát szeretnénk a férjemmel, és más forrásból is erről a vitaminról olvastam a legjobbakat, de most már nagyon kételkedek megmondom őszintén.. Úgyhogy aki tud nekem erről mondani egy alapos tájékoztatást, annak nagyon nagyon megköszönöm! A másik gusztustalan dolog még ezzel a kismama vitaminnal kapcsolatban, hogy az egyik internetes oldalon szállítási költséggel 17 ezerbe kerül a termék, de a tanácsadóm 33-ba akarta eladni (a 270 db-os változatról van szó). Tudom-tudom MLM.. Minden esetre gusztustalan így visszaélni az emberek szükségével, helyzetével és adott esetben hiszékenységével.

Tehát a negatív tapasztalataim után kezdtem jobban utánajárni ennek az AntalValinak, meg úgy egyáltalán, hogy milyen alapja van azoknak az állításoknak, amiket annyira hangoztat(nak), és így találtam rátok. Azóta már majdnem minden oldalt végigolvastam, és jókor jött a kijózanítás, rám is fért az az igazság..
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.12.15. 17:30

@vsmAndroid (36041):

A többinek majd ha lesz időm, utánajárok. A legfontosabbra viszont most reagálnák: én a helyedben kismama-/magzatvédő vitamint olyat vennék, ami gyógyszerként van regisztrálva, de minimum valami nagy gyógyszergyár gyártja.

Ennek az az egyszerű oka, hogy a gyógyszerekre sokkal szigorúbbak a minőségi követelmények, mint az étrend-kiegészítőkre, továbbá egy nagy gyógyszergyár nem engedheti meg magának, hogy ne megfelelő minőségű terméket adjon el.
17 ezer Ft-ból meg több dobozzal is kapsz az ilyenből.
0 x

vsmAndroid
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.12.15. 16:31

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vsmAndroid » 2011.12.15. 17:37

@Várhegyi Márton (36042):
Megfogadom a tanácsodat. Szerintem tényleg azzal járok a legjobban, ha nem is "rágom" magam a dolgon, mert a végén csak rosszat teszek, bármennyire is csak a jót akarom és szeretném.
Asszem olvasgatom tovább a maradék néhány oldalt, nagyon tanulságos és olykor szórakoztató :mrgreen: :mrgreen:
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.12.15. 18:19

@vsmAndroid (36041):
Szia,

hát,kemény volt ez a beszámoló,de sajna tényleg ilyenek,mint amit írsz.
Amúgy rendesen megmosolyogtam az írásod,persze minden rosszindulat nélkül,h tényleg,h be lehet hülyíteni az embert.
Én egyszer a huminiqum-ra dobtam ki kb.4000Ft-ot,amit agyon dícsértek,de aztán rájöttem,h egy baromság,meg itt is írták.
Ami viszont nekem nagyon bevállt(de persze kinek mi,van akinek meg ez nem válik be)az a shea vaj,de azt is ki kellett tapasztalnom,mert először kicsit többet kentem az arcomra a kelleténél,aztán rájöttem,h iszonyatosan keveset kell belőle használni.De a lényeg,h imádja bőröm,de azt sem használom mindennap,és nyáron napozás után meg kész áldás.
Én semmilyen bio kozmetikumot nem próbáltam ki,amiket ajánlanak,mert vhogy nem szimpik így távlatból sem :)
Tényleg hihetetlen mennyiért árulnak sampont meg arctonikot stb. :shock:

A terhesvitaminról,amit Te kérdezel amúgy tényleg nagyon jókat olvastam én is(amúgy még nincs gyerekem),és szerintem az erdeti USA-ban kapható New Chapter(nem Valiék által átdobozolt 5X-ös áron eladott OM)az megbízható,csak sajna itthon nem lehet kapni.Ami itthon beszerezhető,én a G...-ról hallom,h az a legjobb minőségű(és a legdrágább),de itt is kinek mi válik be.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.15. 18:34

@vsmAndroid (36041):
Koszi a reszletes beszamolot, nagyon tanulsagos.
Persze akár mi is volt a negatív észrevételem, mindig azzal ráztak le, hogy "most tisztul a bőröd a sok méreganyagtól"
Ez egy verlazito aljas eszme! Artalmas dolgokat igy lehet beallitni jonak - kozben felelmet keltenek olyan dolgoktol, amiknek nincs karos hatasa!


A kerdeseidre:

1. La Pacho tea -nagyon vigyazz! Mergezo lehet, terhesseg eseten hatarozottan tiltott! Ha a kozeljovoban babat szeretnetek mindenkeppen felejtsd el!

En egyebkent is elleneznek egy olyan teat, amelynek a mellekhatas verszegenyseg, hasmenes, szedules, emelyges, hanyas, mig elonyos hatas minimum ketseges.
Ha esetleg hasznalnam, csak es kizarolag kulsoleg, a fertozott borfeluleletre, ha a jobban ismert, biztonsagos szerek hatastalanok voltak.

Latod, ez valoban mereg!

Kivancsi vagyok: miert foglalkoztat?

===============

2. Kismama vitamin: egyetertek Martonnal:
Gyogyszergyari keszitmenyt, az biztonsagosabb, es olcsobb. Olyat es abban az adagolasban, ahogy kismamaknak ajanjak.

===============

3. Logona ásványi agyagpor ( INCI: Hectorite)
a haj és bőr ápolására
Kétszeres mennyiségű meleg vízzel püré állagúra keverjük. Gyengéden masszírozzuk a nedves hajba, majd hagyjuk néhány percig hatni, végül langyos vízzel öblítsük le. Egyszeri hajmosás elegendő.
Igy hasznalva veszelytelennek tartom, az ara sem tragikus... probald ki, ha erdekel, ha tetszik az erzes, az eredmeny, hasznald egeszseggel.
0 x

vsmAndroid
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.12.15. 16:31

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vsmAndroid » 2011.12.15. 18:59

@jenny84 (36044):
Azóta raktam fel kommentet, kíváncsian várom mikor tiltanak ki :P
A sheát én is szeretem, tán azt nem bánom egyedül. Megismerkedtem az AV-n egy kedves lánnyal, átküldtem a fórum linkjét, hogy mazsolázzon ő is ezen a szkeptikus fórumon. Mondtam is neki, hogy meglehetősen kijózanító számomra :)
Neki annyiból nehezebb a helyzete, hogy súlyos bélproblémája van. Remélem ő is fog majd ide írni.

Jajj én azt "bírom", hogy mindig az Emóció-Huminiqum-MézAlmarost triumvirátust nyomják.. Még a csapból is az megy AV-n, meg a bionomon.. :evil:

Vaskalapos!

A LaPacho ennyire gááz??? :shock: :shock: :shock: Basszus ... A "történelem megismétli önmagát" : kimegyek a szobából, de most nem fürdőbe, hanem a konyhába, és dobom a kukába .. Atya ég.. Jó tudni :oops:

Azért foglalkoztat, mert még van belőle a konyhában az asztalon.. Tehát ezek tényleg fordított logikával élnek.. Ami valóban káros arra zöld utat adnak.. És a végén tényleg attól lesz beteg az illető .. Amire addigra nekik szintén lesz egy csodacuccuk 6000000000000 a köbön forintért .. Vagy mint korábban az Ebola2000 csodakészítmény példája :mrgreen: :mrgreen:

Kismama vitamin témájában OK. VALÓDI , NORMÁLIS, ELLENŐRZÖTT magzatvédőt fogok venni. Amit IGAZI, TANULT ORVOS fog felírni. Hálásan köszönöm! :oops:


Az agyagpor nagyon jó, azt se bántam meg :) Pláne, hogy most már tudom, hogy veszélytelen is :)
0 x

vsmAndroid
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.12.15. 16:31

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vsmAndroid » 2011.12.15. 19:12

Ha már így szó esett az összetételekről, akkor eszembe jutott "véletlenül", hogy nézzem meg mennyire stimmel az oldalon feltüntetett összetétel a terméken lévővel.. Szerintetek?? :twisted: :twisted:
Egys-mást kihagytak róla "véletlenül" .. Aki Valis volt, és rendelt Naturissimo Hamamelisz dezodort érzékeny bőrre, az hasonlítsa össze a bionomon feltüntetett és a termék hátulján feltüntetett összetételt! Nem lesz ugyanaz :o :shock: :o :shock:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.15. 19:30

@vsmAndroid (36046):

lapacho:

ha angliusol olvasol, akkor ezt nezd meg:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lapacho
http://en.wikipedia.org/wiki/Lapachol

Rakgyogyszerkent probaltak hasznalni de a sok mellekhatasa miatt felhagytak vele.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12413627 - ebben a cikkben arrol irnak, hogy allatkiserletben a terhesseg bizonyos fazisaban gatolja a magzat fejlodeset, sot a magzat pusztulasat is okozhatja.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11340475 - ebben a kiserletben )patkanyoknal) a magzatok 99%-at elpusztitotta, abortusz vegzesere jo, mert az anyat nem karositotta. ;-(

Ez egy nagyon kemeny hatoanyag.
Ennyit a "teljesen termeszetes tehat artalmatlan" tevhitrol.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.15. 19:31

@vsmAndroid (36047):
Ha már így szó esett az összetételekről, akkor eszembe jutott "véletlenül", hogy nézzem meg mennyire stimmel az oldalon feltüntetett összetétel a terméken lévővel.. Szerintetek?? :twisted: :twisted:
Egys-mást kihagytak róla "véletlenül" .. Aki Valis volt, és rendelt Naturissimo Hamamelisz dezodort érzékeny bőrre, az hasonlítsa össze a bionomon feltüntetett és a termék hátulján feltüntetett összetételt! Nem lesz ugyanaz :o :shock: :o :shock:
Kivancsiva tettel, mi a kulonbseg?
0 x

vsmAndroid
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.12.15. 16:31

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vsmAndroid » 2011.12.15. 20:50

@vaskalapos (36049):

Az előttem lévő termék címkéjén:

Aqua, Hamamelisz Virginiana, Triethyl Citrate, Coco Betaine, Allantoin, Eucalyptus Globulus, Salvia Officinalis, Sorbic Acid, Benzonic Acid.

Az oldalon lévő összetétel szerint:

Összetétel (INCI): AQUA, HAMAMELIS VIRGINIANA DIST.*, TRIETHYL CITRATE, ALLANTOIN, EUCALYPTUS GLOBULUS OIL, SALVIA OFFICINALIS OIL, MALELEUCA ALTERNIFOLIA OIL, CITRUS LIMONUM OIL*, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM BENZOATE
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.15. 21:25

@vsmAndroid (36051):
Osszegezem a kulonbseget (toroltem az azonos ertlemu, esetleg mashogy leirt osszetevoket)

termék címkéje szerint van benne (de a weblap nem emliti)
Coco Betaine, Sorbic Acid

Az oldalon lévő összetétel szerint van benne, de a termek cimkeje nem emliti:
MALELEUCA ALTERNIFOLIA OIL, CITRUS LIMONUM OIL*, TOCOPHERYL ACETATE

Magyarul teafa-olaj es citrom-olaj es E vitamin igert de nincs.

Nem nagy dolog, kicsit tobbet igertek, mint amit adtak. Amit nem igertek, de benne van, szerintem nem sok izet zavar...
0 x

vsmAndroid
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.12.15. 16:31

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vsmAndroid » 2011.12.15. 21:36

@vaskalapos (36054):
Bíztam benne, hogy nem lesz valami olyan benne, mint mondjuk a LaPacho, amire azt fogták rá, hogy mennyi mindenre jó..
Bár a fene se tudja.. Jó lenne ha kiderülne valami durva dolog, bár sztem arra azért nagyon vigyáznak.. De ki tudja .. Hátha egyszer homok kerül majd a gépezetbe ...
De még mindig nem térek napirendre két dolgon:
1; Miért voltam ennyire hiszékeny (magamat ismerje a jó szándék feltételezése és a túlzott bizalom a gond :oops: :oops: )
2; Hogy van képük ehhez az orbitális átveréshez.. Hogy tudnak nyugodtan aludni, miközben bárki maradandó egészségkárosodást szenvedhet hátralevő életében. Vagy már a lelküket is eladták, ezért mindegy nekik...

Ellenben ez is fogyasztók megtévesztése sztem :(
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.12.15. 21:44

Nincs lehetőség jogi vagy fogyasztóvédelmi lépések megtételére ezekkel a sarlatánokkal szemben?
Esetleg egy facebook-oldal az antalvaliban csalódottak összegyűjtésére?
Lenne hozzá egy mikrobiológus szakértő is./Jól tudom?/
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.15. 21:51

@vsmAndroid (36055):
2; Hogy van képük ehhez az orbitális átveréshez.. Hogy tudnak nyugodtan aludni, miközben bárki maradandó egészségkárosodást szenvedhet hátralevő életében. Vagy már a lelküket is eladták, ezért mindegy nekik...
En nem tetelezek fel rosszindulatot roluk. Egyszeruen van egy elvuk, vilagnezetuk, es annak alapjan komolyan gondoljak, amit irnak.

Ha igaz lenne amit ok gondolnak: ami termesztese az jo, ami mesterseges az meg rossz, akkor oszinten jo szivvel ajanhatjak a gyilkos galocat, a farkasalmat, a mereggyilok-teat, a parlagfuvet... vagy epp ez a fakereg-fozetet...

Persze szerintem ez a vilagnezetet nagyon befolyasolja az anyagi erdekuk, ezt a Neways-tol tanulta Vali, amikor meg az o ugynokuk volt, onnallosodasa elott: a konkurencia termekeit karosnak kell beallitani, igy szakitani maguknak piacot.
(Ha kidobsz mindet amit a konkurenciatol vettel, akkor sokkal tobbet vasarolsz naluk, mintha csak potolnad ami epp elfogy; es igy csak toluk vasarol ezen tul - zsenialis. Mellesleg aljas is. Kiszur a sajat hiveivel.)

Van olyan is a vilagnezetukban, ami csak megszallottsag, anyagi erdek nelkul: pl a cukor es cola ellenesseg.... es tudomany ellenesseg: amit a "hivatalos" tudomany allit, amit a tankonyvek irnak, szakmai cikkek allitanak, a lexikonban olvashato az mind hazugsag, tevedes... az igazsagot a profetak ismerik, meg az alternativ weblapok.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.12.15. 22:44

@vsmAndroid (36055):
1; Miért voltam ennyire hiszékeny (magamat ismerje a jó szándék feltételezése és a túlzott bizalom a gond )
Nem csoda, ha az ember megtévesztik, mert minden lehetséges csatornán ugyanazt az üzenetet kapja folyamatosan, hogy az Antalvali a tuti, és az ezzel szembemenő vélemények meg valahogy elvesznek a kibertérben (engem is tiltottak már ki, miután figyelmeztetni próbáltam egy anyukát, hogy a 4-5 éves gyermekének ugyan miért akar olyan szert adni Valiék javaslatára, amire rá van írva, hogy 18 év alatt nem ajánlott...)
Ezzel nálam elvész az is, hogy jóindulatúnak csak hülyének gondoljam Valit és havernőit, mivel nyilvánvalóan kapják, ha nem is tonnaszám de bőven a kritikát és panaszt is, viszont nem néznek vele szembe, hanem cenzúrázzák.

Mellesleg szerintem itt már nem kell azt az antalvalis gyakorlatot folytatni, hogy csak a szer első betűjét írjátok ki, mert szerintem ugyan a direkt reklámot tiltja a szabályzat, de ha valaki kíváncsi arra, hogy a konkrét szedett szere jó-e, akkor nehezen tudja megkérdezni a szer nevének a leírása nélkül.
0 x

vsmAndroid
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.12.15. 16:31

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vsmAndroid » 2011.12.15. 22:47

@vaskalapos (36057):
Na de nekem sokszor pont a tudomány ellenesség, sőt az orvos ellenességük nem tetszik... Azt mondják, hogy :

"Az AntalVali.com oldalain található információk, szolgáltatások
nem helyettesíthetik szakember véleményét, ezért kérjük
minden esetben forduljon szakorvoshoz!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót,
vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét! "

A legtöbb tanácsuk meg pont ennek az ellenkezőjéről árulkodik.. Olvasom már egy éve legalább az antalvali oldalt, de olyannal még nem találkoztam (vagy éppen akkor nem kattintottam oda...), amikor azt mondják, hogy menjen orvoshoz az illető .. Ellenben jöhet minden okkult hátterű megalapozatlan "gyógymód": homeopátia, biorezonanciás mérés, EIS diagnosztika, természetgyógyászat minden ága és még ki tudja mi, nem tudom az összeset, de ezek az alapok.. Hát ebből a butaság ordít sztem .. Tehát nekem ebből nagyon az szűrődik le, hogy ami a modern világban jó, és elfogadott, azt félre kell tenni, vissza a természethez, mert ha már orvoshoz mennek, akkor az már maga az ördög.. Tisztára mint az amisok Amerikában... Miért is ne ... Feldobhatná náluk valaki, hogy alapítsanak vagy építsenek egy saját farmot, vagy telepet, aztán ott élhetnek.. Gyanítom 10 év se kéne, és a fele csapat kidőlne a sorból (RIP)
Ez már emberi ostobaság és butaság.

Mondjuk ezen már én is gondolkodtam, hogy írni kellene egy tömör levelet mondjuk a fogyasztó védelemnek.. Hát nem tudom.. Nekem mondjuk a pénzem bánja a dolog, de hála Istennek ennyivel megúsztam.. Na de vajon mi lehet azokkal az emberekkel, akiknek orvosi segítségre lenne szükségük, mert pl: iszonyat ekcémás a bőrük, erre Vali javasasszonytól azt kapja, hogy el kéne gondolkodnia, miért nem érzi jól magát a bőrében ... :shock: :shock: :shock: :shock: Nooooormáális ez ??? :o :o
Basszus .. Vagy a májával van baj, erre jótanácsként homeopátiás mosogatóvizet kap .. Agyrém ... :shock: :shock: :shock: :shock: De azért a Vali oldal alján továbbra is szentül állítják, hogy forduljanak orvoshoz az emberek, mert az ő véleményük a szakemberét nem helyettesíti ... Ja persze .. Saját felelősségedre menj orvoshoz, de oltáskivezetésre, antibiotikum helyett grapefutmagolaj, C30-as homepátiás szenteltvíz ..stb
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.16. 03:14

@vsmAndroid (36059):
Mondjuk ezen már én is gondolkodtam, hogy írni kellene egy tömör levelet mondjuk a fogyasztó védelemnek..
Akkor azt huzzak elo, hogy, de hat keremszepen, mi leirtuk feketen-feheren:
"Az AntalVali.com oldalain található információk, szolgáltatások
nem helyettesíthetik szakember véleményét, ezért kérjük
minden esetben forduljon szakorvoshoz!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót,
vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét! "
Szerintem az egyetlen dolog amit tenni lehet, az a felvilagositas.
Naluk cenzura van, csak egyeterto es dicsero hozzaszolasok jelennek meg, ellenvelemeny csak akkor ha rogton kesz valaszt is irnak utana.

Ha ez, vagy mas forum helyt ad a kritikanak, a kiabrandult vevok panaszanak, mar sokat tettunk.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.12.16. 12:45

@vsmAndroid (36059):

Csak annyit mondhatok, hogy nagyon nem értesz Te ezekhez a dolgokhoz, főleg azt nem érted, hogy miért képes az Anyatermészet - amelynek az ember, mint "csodalény" is a része - az öngyógyulásra.
Lehetsz okos, de bölcs (talán?!) nem leszel soha. ;)
0 x

vsmAndroid
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.12.15. 16:31

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vsmAndroid » 2011.12.16. 13:38

@Fabri (36063):
Tudom én, hogy jól össze vagyunk mi rakva, többek között sok mindent kibír az emberi szervezet, sokszor elég neki egy kis támogatás is.
Én csak az ostobaságot és a butaságot nem tudom ép ésszel felfogni (itt a gyógyszer, orvos = ördög dologra gondolok)...
Nem tudom erre gondolsz te is, de figyeld meg, hogy pár éven belül AntalVali a bíróság előtt fog állni, mint ahogy Geréb Ágnes se tudott sokáig büntetlenül tevékenykedni ;) ;)
Amúgy meg a hazug embert hamarabb utol érik mint a sánta kutyát :mrgreen: :mrgreen:

Bölcsesség nem csak azt jelenti, hogy elfogadom akár kritika nélkül a ki tudja honnan eredő "gyógymódokat" , hanem utána járok a hátterének, és hogy egyáltalán van alapja annak, amit állítanak.. De ha gondolod, akkor tüdőgyulladásra, ekcémára, kullancs által terjesztett lime-kórra, influenzára, HPV-re használj csak nyugodtan C30-as higítású homeopátiás fürdővizet, majd meglátjuk mennyi ideig húzod (nem kívánom neked, félre ne érts) , vagy milyen szövődményekkel kerülsz ki belőle ... Gondolom akkor is nagyon bölcsen fogod majd meghozni a döntésedet ;) ;)
Ez emberi butaság ne is haragudj, hogy a modern világból visszamegyünk valami letűnt sötét korszakba...
De ebből ki lehet józanodni, tehát van remény ;)
0 x

vlgmrt.sszskvs
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.12.02. 13:35

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vlgmrt.sszskvs » 2011.12.16. 14:01

@vaskalapos (36057):
Ha igaz lenne amit ok gondolnak: ami termesztese az jo, ami mesterseges az meg rossz, akkor oszinten jo szivvel ajanhatjak a gyilkos galocat, a farkasalmat, a mereggyilok-teat, a parlagfuvet... vagy epp ez a fakereg-fozetet...
A parlagfű nem méreg, sőt, nagyon hasznos növény.
http://internetfigyelo.wordpress.com/20 ... edelmeben/

A tegnapiakra:
Egyszerre megcsongetni ugy lehet oket, hogy egyszerre felhivatod oket masik telefonrol.
Na jó, de ha pl. 20 telefonnal akarom kipróbálni, akkor 20 különböző vonalról kell hívni a 20 mobilt? Nincs valami egyszerűbb megoldás?
Vigyazz, minden gyumolcsben van cukor. A mez tele van cukorral!
Valóban, de azokban természetes gyümölcscukor van, nem bonyolult vegyi eljárással előállított szemcsés kristályok. A mézet pl. meg is érzi a fogam, úgyhogy nem is eszem túl gyakran, de az legalább hasznos. Egy ismerős család évente 50 kiló mézet eszik (saját termelés), meg is lepődtem...
Halalos mereg?... aha... akkor van tulvilag es en onnan vitazok veled...
Nyilván a mennyiségtől függ. Nem is az lesz cukorbeteg, aki heti vagy havi 1-2 alkalommal zabál valami cukrosat. Az emberi szervezet olyan profi módon van megalkotva, hogy a kis mennyiségű mérgekkel könnyedén megbirkózik, csak a nagyobb - és esetleg folyamatosan adagolt - mennyiséggel nem tud mit kezdeni.
Naluk cenzura van, csak egyeterto es dicsero hozzaszolasok jelennek meg, ellenvelemeny csak akkor ha rogton kesz valaszt is irnak utana.
Tegnap olvastam negatív véleményeket is a bioboltban egy terméknél, anélkül, hogy válaszoltak volna rá. Meg is lepődtem.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.16. 14:05

@vlgmrt.sszskvs (36067):
Na jó, de ha pl. 20 telefonnal akarom kipróbálni, akkor 20 különböző vonalról kell hívni a 20 mobilt? Nincs valami egyszerűbb megoldás?
Konferencia hívás.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.12.16. 14:27

@vlgmrt.sszskvs (36067):

Ez a hasznos/egészséges parlagfüves dolog azt hiszem idén a "legtöbbször felemlegetett badarság" kategóriában indulhatna, kb. holtversenyben a lúgosítással.

Nézz be ide, és ha marad valami hited a parlagfű hasznosságáról, akkor csak egyed nyugodtan, de mi szóltunk:
viewtopic.php?f=3&t=424

--

Az eredeti videóban biztos nem volt 20 telefon, most miért kell neked annyi?
A pattogatott kukorica kb. akkor kezd pattogni, ha a benne lévő nedvesség kb. 200 Celsiusos gőzzé alakul. Nem kellene már fékezhetetlen irodai tűzvészekről, égési sérülésekről és kigyulladó kabátokról hallani a mobiltelefonok használata miatt?
0 x

vlgmrt.sszskvs
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.12.02. 13:35

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vlgmrt.sszskvs » 2011.12.16. 14:41

@pounderstibbons (36071):
Nézz be ide, és ha marad valami hited a parlagfű hasznosságáról, akkor csak egyed nyugodtan, de mi szóltunk:
Most, hogy beraktad, már rémlik, hogy korábban beleolvastam ebbe a topikba. Eddig is nyugodtan ettem, és ezután is nyugodtan teszem. Weixl-Várhegyi Lászlót pedig nagyra becsülöm az emberiségellenes erők ellenében végzett tevékenységéért.
Az eredeti videóban biztos nem volt 20 telefon, most miért kell neked annyi?
Nem kell, a 20 csak példa volt, lehet 5, 6, 8, 12 is.
A pattogatott kukorica kb. akkor kezd pattogni, ha a benne lévő nedvesség kb. 200 Celsiusos gőzzé alakul. Nem kellene már fékezhetetlen irodai tűzvészekről, égési sérülésekről és kigyulladó kabátokról hallani a mobiltelefonok használata miatt?
Láttam olyan videót, amikor a kísérlet közben kigyulladt az asztalterítő, bár nyilván kamu volt az is.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.16. 14:44

@vlgmrt.sszskvs (36067):
Idézet:
Ha igaz lenne amit ok gondolnak: ami termesztese az jo, ami mesterseges az meg rossz, akkor oszinten jo szivvel ajanhatjak a gyilkos galocat, a farkasalmat, a mereggyilok-teat, a parlagfuvet... vagy epp ez a fakereg-fozetet...

A parlagfű nem méreg, sőt, nagyon hasznos növény.
http://internetfigyelo.wordpress.com/20 ... edelmeben/
Butasag.
Idézet:
Egyszerre megcsongetni ugy lehet oket, hogy egyszerre felhivatod oket masik telefonrol.

Na jó, de ha pl. 20 telefonnal akarom kipróbálni, akkor 20 különböző vonalról kell hívni a 20 mobilt? Nincs valami egyszerűbb megoldás?
Miert eppen husz telefonnal? Miert nem harommal?
Vigyazz, minden gyumolcsben van cukor. A mez tele van cukorral!

Valóban, de azokban természetes gyümölcscukor van, nem bonyolult vegyi eljárással előállított szemcsés kristályok.
Meg fogsz lepodni: a repacukor es a nadcukor is teljesen termesztes, semmi vegyi eljaras nem kell az eloallitasukhoz. A repaban a csikornadban ott van, pont abban a formaban, epp csak vizben oldva.
Ezel szemben a Valiek altal akanlott "nyirfacukor" valoban ket lepesese kemiai atalakitassal keszul, vegyi uton.

Hoppa?

Szemcses kristalyok? Olyat te hol talalsz? A kavemban nincsen szemcses kristaly. A colaban sincs.
Halalos mereg?... aha... akkor van tulvilag es en onnan vitazok veled...

Nyilván a mennyiségtől függ. Nem is az lesz cukorbeteg, aki heti vagy havi 1-2 alkalommal zabál valami cukrosat. Az emberi szervezet olyan profi módon van megalkotva, hogy a kis mennyiségű mérgekkel könnyedén megbirkózik, csak a nagyobb - és esetleg folyamatosan adagolt - mennyiséggel nem tud mit kezdeni.
Nem mereg. Etek. Taplalek.
De nehezen megy a fejedbe. A szervezet felhasznalja, sajat anayagaiva alakitja. Nem akadalyozza a szervezet mukodeset, epp ellenkezoleg, segiti azt energiaval latja el.
Naluk cenzura van, csak egyeterto es dicsero hozzaszolasok jelennek meg, ellenvelemeny csak akkor ha rogton kesz valaszt is irnak utana.

Tegnap olvastam negatív véleményeket is a bioboltban egy terméknél, anélkül, hogy válaszoltak volna rá. Meg is lepődtem.
Idezned?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.16. 14:46

@vlgmrt.sszskvs (36077):
Láttam olyan videót, amikor a kísérlet közben kigyulladt az asztalterítő, bár nyilván kamu volt az is.
1. idezned?
2. jozan eszed vedd elo... ha igaz lenne, akkor nem erezded, hogy melegit, hogy eget a telefonod anelkul, hogy hozzad erne? Nem fustol a nadragzsebed, ha valaki telefonon hiv teged?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.12.16. 14:48

@vlgmrt.sszskvs (36077):
Láttam olyan videót, amikor a kísérlet közben kigyulladt az asztalterítő, bár nyilván kamu volt az is.
Most már nem is linkelsz? Mi ez a hanyagság?
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.12.16. 14:54

@vlgmrt.sszskvs (36077):

Amit itt írtam kísérletet elvégezted már? viewtopic.php?p=36025#p36025
Ha igen hogyan magyarázod a tapasztaltakat?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.12.16. 14:56

@vlgmrt.sszskvs (36077):
vlgmrt.sszskvs írta: Láttam olyan videót, amikor a kísérlet közben kigyulladt az asztalterítő, bár nyilván kamu volt az is.
Azért ilyen dolgokat bekajálni nem semmi...

Mindenkihez:

Szerintetek miért van az, hogy az összeesküvéselmélet-hívők tudományos kérdésekben rendszerint rendkívül tájékozatlanok?
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.12.16. 15:09

@Várhegyi Márton (36086):
Szerintetek miért van az, hogy az összeesküvéselmélet-hívők tudományos kérdésekben rendszerint rendkívül tájékozatlanok?
Pár indok, ami eszembe jut:
-ritkán van tudományos végzettségük, emiatt félreértik a tudomány működését
-konteós forrásokból tájékozódnak (és ezeket tartják megbízhatónak), amikről tudjuk, hogy milyenek..
-gondolom sokan a "tudomány"-t is egy nagy összeesküvésnek tartják, így ami a "hivatalos" álláspont, az automatikusan hamis
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.12.16. 15:16

@Zsolesz14 (36087):

Nekem az a gondolatom szokott támadni, hogy a kapcsolat alapvetően fordított: azért hisz valaki az olyan ostobaságokban, mint a telefontól kigyulladó terítő (OMG, még mindig röhögök rajta :mrgreen: ) vagy a különféle összeesküvés-elméletek, mert tájékozatlan. Aztán persze a pozitív feedback beindul, és az következik be, amit te is írtál (rossz minőségű források, a tudomány démonizálása).
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.12.16. 15:20

@Várhegyi Márton (36088):

Hát múltkor részt kellett vegyek egy laborbemutatón, ahol volt szó erről a kukoricapattogtatásos dologról és ott nagyon meglepődtem rajta, hogy mennyien hittek benne..
mert tájékozatlan
Hát az a furcsa, hogy szerintük nagyon is tájékozottak, sőt "mi" vagyunk a tájékozatlanok, mert nem NaturalNews-t olvasunk és Alex Jones-t hallgatunk.. :)
0 x

Válasz küldése