AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.06.29. 14:00

.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.19. 13:09-kor.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.30. 00:26

@solarboat (50222): Igen, ugyan az a személy.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.30. 01:15

@vaskalapos (50191):
Arra akartam ramutatni, hogy amit ok az orvosrol irnak, az epp ennyire pontatlan, hamis, hazug.
Én meg ezért vetettem fel. :) Azért nem is fűztem hozzá jelentősebb kommentárt, mert akkora marhaság, hogy nem éreztem szükségesnek. Ennyi erővel megírhatnák a fordított storyt is, hogy lám a hülye autószerelő olajcserét javasolt a lázra, fagyállót adott a bénultnak, és a törött lábat levágta, úgyhogy mind ostoba, bezzeg mi... De a bioboltjukban egyelőre nem árulnak autókkal kapcsolatos termékeket, így az autószerelők megnyugodhatnak.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.06.30. 21:55

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.19. 13:09-kor.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2012.07.03. 10:00

@vaskalapos (7990):

"Azt nem tudom, olvastad-e, hogy a boltban kaphato grapfruitcsepp bakterium es gombaolo hatasa kizarolag a hozzaadott tartositoszernek koszonheto, a hazi keszitesu kivonatnak nincs ilyen hatasa. "

Vaskalapos már nincs közöttünk, de azért egy jó cikket ajánlanék:

Van-e helye a grépfrútkivonatoknak a racionális fitoterápiában?
Csupor Dezső, Micsinay Ákos, Szendrei Kálmán
Gyógyszerészet 56, 297-303, 2012

Hihetetlenül jó, precíz cikk. A tudományosság kritériumainak minden szempontból eleget tevő módon vizsgálták MO-n kapható grépfrút cseppeket. Hat készítményből 2-ről volt bizonyítható, hogy valaha látott grépfrútot, a többi nem találkozott vele!
grape1.jpg
grape2.jpg
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.07.03. 10:07

@vegyati (50362):
Vaskalapos már nincs közöttünk,
Ezt nem venném olyan biztosra. :)
search.php?author_id=60&sr=posts

Különben errefele található egy rövid összefoglaló a grapefruitos cikkből:
http://kodpiszkalo.blog.hu/2012/05/30/m ... pfrutcsepp

OFF
Mellesleg gratulálok a ködpiszkáló blognak az alábbi kritika(?) elnyeréséért:
"Az ön "ködpiszkáló" blogja akár a ködcsináló-világrontó globalokraták hivatalos oldala is lehetne." (Oltáskritikus Életvédők Szövetsége)

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2012.07.03. 10:34

@pounderstibbons (50365):
pounderstibbons írta:Ezt nem venném olyan biztosra. :)
Reanimáció?

pounderstibbons írta:Különben errefele található egy rövid összefoglaló a grapefruitos cikkből:
http://kodpiszkalo.blog.hu/2012/05/30/m ... pfrutcsepp
Mostantól olvasni fogom a blogot.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.07.03. 12:33

0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.07.03. 13:08

@pounderstibbons (50365):
OFF
Eltűnt a nevezett ködpiszkáló-piszkáló komment, vagy csak én nem találom?
/OFF Elnézést!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tuttisuu 2012.07.03. 13:22-kor.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.07.03. 13:14

@Tuttisuu (50371):

Jobboldalt található, a "Rólunk mondták" rovatban. :)
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.07.03. 13:30

@pounderstibbons (50372):
OFF
Oh, tényleg. Köszönöm!
/OFF Elnézést!
0 x

CandyCrimes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.05.27. 13:57

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: CandyCrimes » 2012.07.11. 06:24

10 napos LÉBÖJT TÁBOR
A tábor célja a preventív szemlélet, a tudatos életmód elterjesztése. A tábor magában hordozza a megújulás lehetőségét a megtisztulás által, elősegíti az életmódváltást azoknak az életében akikben megérett ez az elhatározás és készen állnak tenni is érte!
Ez a különleges és igen hatékony tisztítókúra új élményekkel, új testtudattal ajándékoz meg, kitartásodat próbára téve jellemfejlődésen mehetsz keresztül és mindezt olyan emberek társaságában teheted, akik támogatnak és hozzád hasonlóan gondolkodnak.
Az időzítésnél figyelembe vettük a fogyó Hold támogató hatását és kötetlen beszélgetésekben lelki oldaláról is megközelítjük a témát, hogy a megtisztulást nem csak kívül, hanem belülről is előmozdítsuk.
Még szerencse hogy figyelembe veszik a fogyó hold hatását a veseműködésre két gyomorkorgás között.
Akárhogy is, figyelembe a véve a mindenféle 'rákészülő' napokat, ez minimum négy-öt nap teljes szilárd táplálékmegvonást jelent...amellett, hogy erősen kétlem, hogy egy ilyen löttykúra bármin is segít, tudomásom szerint az orvosok sem ajánlják egy-két napnál tovább.

De azért mekkora ötlet ez már: összecsődíteni 25 futóbolondot akik ki fognak fizetni több mint 100 000 Ft-ot azért, hogy pár napig csak vizet, humbuglöttyöt és Vali szavait ihassák.
Fogyó hold....
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.07.12. 16:21

@CandyCrimes (50732):

Nyilván, ha a holdat más formában takarja ki a Föld a napsugárzás elől, az a hízást támogatja. Közismert tény. :)
0 x

laikus kérdező
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.07.25. 12:43

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: laikus kérdező » 2012.07.25. 13:59

@aszparágusz (45463):

Nem véletlen a felhasználónevem, valóban laikusként szeretnék itt a hozzáértőktől egy-két dolgot megkérdezni, a kérdéseimre választ kapni.

A barackmaggal kapcsolatban: minket is figyelmeztetek gyerekkoromban, hogy ne együk a sárgabarack keserű magját, mert cián tartalmú. De minden további nélkül ettük a kajszibarack magját, amely nem keserű, olyannyira nem, hogy még a befőttbe is belefőztek nálunk üvegenként néhányat.

Akkor a kajszibarack magját lehet enni továbbra is nyugodtan? Abban nincs cián? És van valami egészségre gyakorolt hatása?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.25. 14:17

@laikus kérdező (51368):
Nem, ne edd, mérgező. Olyan vegyület van benne, amiből cianid lesz. Egy-két szemtől még nem lesz bajod, de egy marék már halálos lehet.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.25. 14:25

@Szilágyi András (51369): A sárgabaracké sem javallott? Nem csak az őszibaracké mérgező?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.25. 15:04

@mimindannyian (51370):
Nem. Napi 1 szem még biztonságos, afölött már problémás.
http://cot.food.gov.uk/pdfs/cotstatemen ... 200615.pdf
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.07.25. 15:45

Én kiskoromban marékszámra ettem. Lehet, hogy halhatatlan vagyok ?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.25. 16:05

@sötétvödör (51375):
A ciántartalom függ a fajtától is - biztos te alacsonyabb ciántartalmú fajtát fogtál ki.
Nincs olyan, hogy "sárgabarack", rengeteg fajta van ezen belül, a magok ciántartalma nagyon széles tartományban változik. A keserű magokban több van, mint az édesekben.
0 x

spraaq
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:03

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: spraaq » 2012.07.25. 16:55

Az origo-n még kis túlzással ajánlották is a fogyasztását!:S
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2012.07.26. 11:29

@laikus kérdező (51368):

A csonthéjas gyümölcsök magvában (pl. barackmag, keserűmandula)
előforduló amigdalin és a szintetikus „B17-vitamin”/laetrile egyaránt az
ún. cianogén glikozidok közé tartoznak, béta-glükozidáz enzimek hatására
a megfelelő monoszacharidokra (cukrokra), benzaldehidre és hidrogén-
cianidra bomlanak, ez utóbbinak tulajdonítható az említett „mellékhatás”.
Az ember nem rendelkezik béta-glükozidáz enzimmel, ugyanakkor
a vékonybélben a táplálékkal együtt kerülhet a szervezetünkbe
ilyen enzim, illetve savak (pl. a gyakran javasolt C-vitamin adalékanyag)
szintén elősegítik a bomlást.
Hogyan lehetséges, hogy nem halunk bele kis mennyiségű sárgabarackmag,
mandula vagy marcipán fogyasztásába? Az ellentmondás abból
ered, hogy az amigdalin sorsa attól függ, éppen mennyi amigdalin-bontó
béta-glükozidáz enzim található az emésztőrendszerünkben. Ha kevés,
akkor az amigdalin nagy része változatlanul távozik a széklettel, ha sok, akkor
bizony fennáll a cianidmérgezés veszélye. Patkányokban az amigdalin
LD50-értéke 880 mg/ttkg, ugyanakkor béta-glükozidáz enzimmel együtt
lenyelve már 600mg/ttkg azonnali halálhoz vezetett patkányokban.Marcipán
esetében a készítés során alkalmazott hőkezeléssel az amigdalin
mennyisége jelentősen csökkenthető.
Hatékony rákgyógyszer-e a „B17 -vitamin”?
fejezetéből a
"Kovács Lajos, Csupor Dezső, Lente Gábor, Gunda Tamás
Száz kémiai mítosz. Tévhitek, félreértések, magyarázatok"
című könyvnek
0 x

laikus kérdező
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.07.25. 12:43

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: laikus kérdező » 2012.08.20. 13:10

@vegyati (7262):
Kedves vegyati! Én meg már tényleg nem tudom, mivel ártok magamnak, mivel nem! Megnéztem a fürdőszobában a fogkrémet (ún. gyógyhatású Lacalut), a hajsampont, a habfürdőt és mindegyikben van SLS. Még ha fürdőszer, vagy sampon, attól nem aggódom, mert lemossuk úgyis. De a nyálkahártyáról jobban felszívódik minden, mint a bőrről. Akkor mégsem gond a fogkrémben lévő SLS?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.08.21. 00:06

@laikus kérdező (52924):

Mi a tapasztalata? Azok az emberek, akik nem mosnak fogat, jobb egészségnek örvendenek, mint azok, akik SLS-sel igen?
0 x

laikus kérdező
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.07.25. 12:43

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: laikus kérdező » 2012.08.21. 10:13

@pounderstibbons (52972):
Ez is egy válasz, amit írt, de cinikusan sértő számomra, és még buta is! Itt eddig nem ezt tapasztaltam!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.08.21. 11:44

@laikus kérdező (52978):

Pedig nem sértésnek szántam. Ha ennek vette, elnézést kérek.

De nem értettem egyáltalán mire alapozva lett kikiáltva egészségkárosítónak az SLS, azon túl, hogy lehet vele paráztatni az embereket, mert pl. motort és padlót is mosnak vele. A vízzel ugyanezt csinálják, mégse fél tőle senki.
Persze pl. bőrirritációt persze okozhat egyeseknél, de az eléggé jól látható, és aki ezt tapasztalja, az nyugodtan próbáljon leállni az SLS tartalmú szerekkel, de ha ilyen nincs, akkor mégis miért kell aggódni?

Beteg lett tőle valaki akit ismer, és gyanítható, hogy az SLS a felelős? Világszerte betegebbek, rövidebb élettartamúak az SLS-el fogat-hajat mosók, mint az ezt nélkülözők?

Korábban rákkeltőnek akarták kikiáltani, bizonyíték persze arra se volt:
http://web.archive.org/web/200407140815 ... ionId=3513
http://www.snopes.com/inboxer/household/shampoo.asp
0 x

laikus kérdező
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.07.25. 12:43

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: laikus kérdező » 2012.08.21. 12:01

@pounderstibbons (52980):

Köszönöm a tartalmas válasz! Szent a béke!
Egyébként én nem lettem Antal Vali hívő, mert nagyon sok nyilvánvalóan (még általam is tudottan) valótlanságot állít, veszélyes módon, olyasmiről, amihez nem ért!
DE azért a kozmetikumokban található összetevőkkel kapcsolatban engem is sikerült elbizonytalanítania. Leginkább két vegyületcsoport kapcsán érzem így: a parabanek és az SLS-ek miatt.

A parabenekről ezt írja: "Methylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben:
Gombaölő (penészedésgátló) tartósítók, magas víz, illetve fehérje tartalmú készítményekben
használják: bőrirritációt, kontakt dermatitist és kontakt bőrallergiát okozhatnak. A parabének
ösztrogén utánzatok: a butylparaben és isobutylparaben hatása a legerősebb, ezt követi a
propylparaben, ethylparaben és methylparaben. A túl nagy mennyiségű ösztrogén mellrák,
petefészekrák, méhrák és hererák okozója, és hatása van az embrió fejlődésre is. Nemrégiben
a tudományos kutatók mellrák vizsgálatot végeztek, és minden egyes mintában találtak
felhalmozódott parabéneket."

Az SLS-ekről ezt adja közre: "A kozmetikumokban alkalmazott szulfátoknak a bőrre és az egészségre gyakorolt hatását tekintve
négy nagyon veszélyes képviselője van:
•Sodium Lauryl Sulfate (SLS)
•Sodium Laureth Sulfate (SLES)
•Ammonium Lauryl Sulfate (ALS)
•Ammonium Laueth Sulfate (ALES)
Az SLS-ről már régóta köztudott, hogy mennyire mérgező és veszélyes vegyület, nem véletlen, hogy
az ÁNTSz-nél nyilvántartott veszélyességi biztonsági adatlappal is rendelkezik.
Az SLES az SLS alkoholos változata, amely igaz, hogy enyhébb hatású, viszont a kísérletek szerint
rákkeltő nitrózaminokat képezhet a szervezetben."
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.08.21. 12:32

@laikus kérdező (52981): AntalVali a Neways nevu (mlm-rendszeru) kozmetikai ceg emloin nott fel. Ennek a cegnek az a taktikaja, hogy a konkurencia altal altalanosan hasznalt vegyuleteket veszelyesnek, mergezonek kialtja ki, igy probal a sajat alternativ termekeinek piaci rest nyitni.
Vali ezt utanozza es fejleszti tovabb, o mar nem csak kozmetikumokban, hanem altalnativ gyogyaszati keszitmenyekben is erdekelt, viszont o nem gyarto, nem sajat hanem masok termekeivel kereskedik.

A parabeneknek valoban van biologia hatasuk (osztrogen szeru, es mergezo - elvegre tartositoszer, mit varunk tole), de termeszetes forrasban, pl a blueberryben (afonya?) elofordul a metilparaben.
Nem halmozodik fel, lebomlik es/vagy kiurul.

Az SDS-t megbeszeltuk.

Valiek szerint a kozonseges kristalycukor is erosen mergezo, es a kabitoszerek koze tartozik.
0 x

laikus kérdező
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.07.25. 12:43

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: laikus kérdező » 2012.08.21. 13:00

@ennyi (52982):
Ismét, ezt is köszönöm! Akkor az SLS-sel készített drága fogkrémek maradnak a fürdőszobában és használatban!

Igen, engem a laikust is elképeszt az a bátorság (a tudatlanság bátorsága?), amellyel például orvosi tanácsokat osztogatnak a honlapjukon.

És az MLM-es stíl!? Lehet!

Egy étrendkiegészítőt hosszú ideig úgy árultak, hogy már felhívtam a figyelmüket arra, hogy abban a tablettában D-vitamin is van (egyszerűen rá van írva a csomagolására...), mégis sokáig nem módosították az eladási honlapjukon a termékismertetőt!

Egy másik étrendkiegészítő tablettával kapcsolatban pedig még mindig az van a honlapján, hogy "csak természetes anyagokat tartalmazó vitamin", miközben nekem a gyártó azt írta erre a kérdésre, hogy: "The vitamins in LongoVital all have a synthetic origin."

De, én laikus vagyok, csak furcsállom ezteket a jelenségeket, kommentálni nem volna bátorságom!
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2012.08.21. 15:33

@laikus kérdező (52924):
laikus kérdező írta:Még ha fürdőszer, vagy sampon, attól nem aggódom, mert lemossuk úgyis. De a nyálkahártyáról jobban felszívódik minden, mint a bőrről. Akkor mégsem gond a fogkrémben lévő SLS?
Kicsit utánanéztem. Nem túl sok vizsgálatot végeztek. Valóban SLS lehet irritatív hatású, különböző elváltozásokat okozhat a bőr struktúrájában. "Megnyugtatásként" a sodium laurate (AV által ajánlott "természetes" szappan), hasonló anionos tenzidként az SLS-hez, ugyanolyan hatásokat okoz.
Interactions of C12 surfactants with the skin: studies on enzyme release and percutaneous absorption in vitro
Gibson W T; Teall M R
Food and chemical toxicology : an international journal published for the British Industrial Biological Research Association (1983), 21(5), 581-6

"Using an in vitro penetration cell, it has been shown that enzymes (acid phosphatase, lactate dehydrogenase and N-acetylglucosaminidase) are released from rat-skin slices in response to contact with two irritant C12 surfactants, sodium laurate and sodium lauryl sulphate, but not with the non-irritant sodium lauroyl isethionate. About 3-5 hr contact of the stratum corneum with surfactant and a long incubation time (24 hr) were required for enzyme release."

Ezeknek a hatásoknak a kiváltásához 24 órás időtartamú kontaktus kellett. Gondolom rövid idejű tisztálkodás alatt nem jelentős mértékű a felszívódás.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.06. 10:13

U.i.: Ezt a cikket 2008. február 10-én kezdtem el megírni, majd az akkor általunk ajánlott hajápolási termékek új tulajdonos-gyártóhoz kerültek, ezért nagyon rossz irányba változott az összetételük. Ezért szépen félreraktam a cikket, hogy majd befejezem, ha lesz megfelelő alternatíva, amit ajánlani tudok. És sikerült úgy félreraknom, hogy megfelejtkeztem róla. A minap találtam meg, és újraírtam. A cikk dátuma ezért mai, hogy kilistázódjon a friss blogbejegyzések közé, de ne lepődjetek meg, hogy van a cikk alatt 3-4 éves hozzászólás is bőven.

Antal Vali
Vajon miben változhattak azok az összetevők? Lehet, hogy az új cég csupán árust váltott? Vagy lehet, hogy csak én vagyok paranoiás a konkrétumok nélküli vádaskodással szemben?
0 x

laikus kérdező
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.07.25. 12:43

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: laikus kérdező » 2012.09.06. 13:19

@vegyati (52985):
- Az SLS tartalmú fogkrémeket már kiselejteztem, arra gondolva, hogy a nyálkahártyáról minden könnyebben felszívódik, mint a külső bőrfelületről, ráadásul itt még a kefével dörzsöljük is.
- Keresgélek SLS mentes habfürdőket is, mert imádok hosszan ücsörögni a jó illatú habokban.
- DE: A hajsamponnál nem tudok lemondani a bevált, és sajna SLS-sel "dúsított" készítményről, mert nagyon nehéz megfelelő sampont (különösen száraz és festett hajra) találni! Minden nő örül, ha egy megfelelőre akad, nem szívesen kísérletezünk másikkal. És azzal nyugtatom magam, hogy a sampont nagyon ki kell úgyis öblíteni a hajból, talán nem szívódik fel az alatt a mosási pár perc alatt túl sok ebből az összetevőből.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.14. 19:15

2012, szeptember 14 - 11:02 — Pribus Tünde
Olajos szájöblítés
Kedves Fairuz!

Éjszaka alvás közben a szervezetünkben intenzív méregtelenítési folyamatok zajlanak. Ennek egyik kitüntetett területe a szájüreg és a nyelv. A nyelven megjelenő lepedék, a reggeli rossz lehelet és a kesernyés szájíz mindezeknek a bizonyítékai. A nyálkahártyán kiválasztódnak a testünk számára idegen anyagok, többek között a nehézfémek, az élelmiszerekben található különféle adalékanyagok, gyógyszermaradványok, toxinok stb. Ezek javarészt zsírban oldódó anyagok. Közönséges öblítéssel nem szabadulunk meg tőlük, sőt az első étkezéssel újra lenyeljük őket, és emésztőcsatornánkból újra felszívódnak.

Olaj"rágáskor" ezektől a testidegen anyagoktól szabadulunk meg. Negyed óra alatt az aranysárga olaj egy sűrű, fehéres-szürkés viszkózus anyaggá válik. Ez tömény méreg, ezért soha ne nyeljük le!
Én eddig úgy tudtam, hogy a szájüreg baktériumainak anyagcseréje miatt van ez a fajta szájszag... De nem! A szád egyben a veséd-májad-végbeled. :facepalm: Minden reggel negyed órányi olajos öblögetés gondolom nagyon jót tesz mind a nyálkahártyának, mind a száj normál flórájának...
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2012.09.14. 21:50

@Tuttisuu (54042):
Tuttisuu írta:Olaj"rágáskor" ezektől a testidegen anyagoktól szabadulunk meg. Negyed óra alatt az aranysárga olaj egy sűrű, fehéres-szürkés viszkózus anyaggá válik.
Pontosan ez a folyamat játszódik le ha egy vizes fázist finoman diszpergálunk, emulgeátor jelenlétében intenzív keverés mellett, az olajos fázisban. Sikerült a jóembernek majonézt előállítania a szájában, szó sincs mérgektől való megszabadulástól.
0 x

laikus kérdező
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.07.25. 12:43

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: laikus kérdező » 2012.09.14. 22:50

@vegyati (54046): De jó, eddig úgy sem tudtam, hogy kell házilagosan majonézt csinálni!
Lassan nevetséges, amit Antal Vali szakértő lánykái előadnak. De sajnos veszélyes is, mert sokan hisznek nekik!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.15. 12:34

@laikus kérdező (54047): Mondjuk nem biztos, hogy a szájlepedék a legjobb alapanyag a majonézhez! :D
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.15. 12:42

2012, July 6 - 22:23 — Pribus Tünde
Betegségeink vége
Vaskalapos kérdésére (és akit még érdekel) válasz:

...Tudod, ha ez nem velünk történik és nem tapasztalom ugyanezt a vendégeim életében nap, mint nap, akkor nem hinném el!

Sem Vali, sem a tanácsadók soha nem kényszerítettünk senkit arra, hogy így vagy úgy éljen, ne fogadjon el orvosi segítséget, ne szedjen gyógyszert. Vannak információk, tapasztalatok és igenis KUTATÁSI EREDMÉNYEK, amit megosztunk egymással. ...

...Egy kis érdekesség rólam: a környezetem és egy elemző is megállapította, hogy ritka nagy kritikus és szkeptikus vagyok, szerintem ezt Vali is tudja! Mert itt sem az állandó Olvasók, sem a tanácsadók nem Vali követő, hanem gondolkodó emberek.
:facepalm: Mein Gott! (Kiemelések tőlem.)
0 x

laikus kérdező
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.07.25. 12:43

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: laikus kérdező » 2012.09.15. 13:08

@Tuttisuu (54069):
Két lábgyantázás között megmondják a tutit aranyérkezelésről, például... :)
Ha pedig olyan bejegyzést küld az ember a honlapjukra, úgy is, mint gondolkodó ember, akkor azt egyáltalán nem biztos, hogy megjelentetik, ha velük vagy a forgalmazott termékeikkel szemben kritikus!
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.09.15. 22:35

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.19. 13:10-kor.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.09.15. 22:41

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.19. 13:12-kor.
0 x

mandarina
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.09.16. 15:34

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mandarina » 2012.09.16. 15:47

Antal Valitól is jöhetne már valami válasz erre.
Amúgy a lelkem mélyén egyetértek azzal, hogy próbáljuk a minél természetesebbet keresni... de az elondolkodtat, hogy ennek a gurujai webáruházat tartanak fenn
0 x

laikus kérdező
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.07.25. 12:43

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: laikus kérdező » 2012.09.16. 16:27

@mandarina (54175):

Nem az a gond, hogy Antal Vali és társnői segítenek a természetesebb élet kialakításában, rányitva a szemünket az ilyen kozmetikumokra, háztartási vegyszerekre, sőt ételekre! És ebből a szempontból én még azt sem látom farízeusságnak, hogy ilyen termékeket a saját web-áruházukban árulnak! Sok jó dolgot rendeltem már én is tőlük!
A gondot én két megközelítésben látom a tevékenységükkel:
1. Ha mondjuk az addig boltban vett, általuk elátkozott, mert ártalmas vegyszereket tartalmazó kozmetikumoktól szép a bőre valakinek, de át akar állni természetes alapú készítményre, viszont véletelenül nem válik be egy náluk vásárolt kozmetikum (pl. ronda pattanásai lesznek valamelyik természetes összetevőtől), akkor nem azt írják erre a bejelentésre, hogy bizony, van ilyen addig nem jelentkező allergia, és próbáljon a vevő mást. Nem, ilyenkor elkezdenek mindenféle áltudományos dumával kábítani, hogy most méregtelenít a szervezet, azért vannak a pattanások, hogy nem is a krémmel van a gond, hanem a hölgy bélflórájával, immunrendszerével és így tovább! Holott nincs minden természetes anyagra felkészülve a szervezetünk, ha addig még nem találkozott vele, tehát lehetnek allergiás reakciói, mondjuk egy olyan olajra, ami a Föld másik sarkából származik, vagy éppen egy-egy szennyező anyagra, ami a tisztítatlan, természetes valamiben van! Ettől még nem beteg az aki nem jól tolerálja az új anyagot! De ők szépen alakítgatják a frusztrációt, a betegségtudatot a híveikben!
2. Az előbbinél azonban sokkal-sokkal veszélyesebbnek látom, hogy eltelve Önnön " tudásuktól", olyan orvosi dolgokban is osztják az észt, amihez egyszerűen nincs szakismeretük! Engem azzal akasztott ki a Vali, amikor bevallva, hogy nem ismeri a problémakört, csak egy kicsit utánaolvasott (sic!), kérdezősködött(sic!), mégis megfellebezhetetlen hangnemben tett kijelentéseket az aranyérkezeléssel kapcsolatban! Egy proktológus ha olvassa, nem tudná eldönteni, hogy sírjon vagy nevessen azon, amit Vali kozmetikus írt - ahogy szoktam mondani, két lábgyantázás között. De szegény doki attól is gondban lenne, hogy mit fog csinálni a betegekkel, akik követik Vali szépészeti szakember orvoslási tanácsait, majd pár hónap múlva nála jelentkeznek a rendelésen, hogy tegye rendbe a hátsójukat!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.16. 17:19

2012, szeptember 15 - 18:46 — Pribus Tünde
Cica és Emóció
Szia! Nyugodtan beleteheted az ivóvizébe az Emóciót, biztosan nem fog megromlani, hisz ez nem egy rothadó közeg, hanem kb. 82 féle hasznos mikroorganizmus által egyensúlyban tartott antioxidánsokban is gazdag folyadék...
Kíváncsi lennék, hogy ha a 82 mikroorganizmusból álló közeg nem "rothadó", akkor mégis a természetben mi okozza a rothadást?

Ez a 82 mikroorganizmus ez darabszám? Mert a termék leírása ez:
Összetétel: cukornádmelasz, fekete ribizli, -meggy és kékszőlő héj kivonat sűrítménye, Élőflóra:

Tejsavbaktériumok: Lactobacillus plantarum, Propionibacterium freudenreichii, Lactoccocus lactis
Élesztőgombák: Saccharomyces cerevisiae, Mucor hiemalis, Clostridium pasteurianum.
Na most ha jól számolom(?) ez 6 faj. A 82 ennek több, mint 13x-osa. Hol a többi 76?
(http://bionom.hu/biobolt/emocio-7.84.html - 2012.9.16. 17:09, Kiemelés tőlem.)
... Majd a cica szervezetében azok a fajok fognak tovább szaporodni, amelyekre szükség van...
Vagy nem, és a cicus megbetegszik, és/vagy elpatkol. A humán bélflóra nem azonos más állatok bélflórájával. Nem lehet, hogy inkább egy állatorvost kéne megkérdezni? Főleg úgy, hogy a segítséget kérő szerint krónikus bélgyulladása és egyéb problémái vannak az állatnak.
0 x

laikus kérdező
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.07.25. 12:43

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: laikus kérdező » 2012.09.16. 19:42

@Tuttisuu (54181):
Nos, humán vonatkozásban éppen az ilyen problémákra utaltam a fenti hozzászólásomban én is Antal Valiék működése kapcsán. Tipikusan a tudatlanság bátorsága, amivel írkálják az ilyen tanácsokat! Aztán ha nem használ, sőt árt, akkor majd jön a szövegük a méregtelenítésről, nem jól működő immunrendszerről ...
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.18. 14:17

@laikus kérdező (54187): Igen, és persze a megoldás az, ha további termékeket veszel a boltjukban. :o Régebben amikor valami olyanon hergelték magukat, hogy a gyógyszerlobbi csak a pénzüket akarja kicsalni, és ezért tartja betegségben a népet, kiszámoltam néhány jótanácsuk árát. Hát majdnem leestem a székről. De ha csak a szinte mindenre ajánlott E-betűs terméküket nézed, 1 főre ~11.000Ft/hó, na most ha van egy 5 fős családod, annak már ~39000Ft/hó (ha a 3 gyereknek csak fél adag naponta). Ráadásul ez az a cucc, amit az összetétele alapján nagyjából 1 kefirrel és egy almával (vagy az éppen aktuális szezonális gyümölcsökkel) ki tudsz váltani, és kb. fele ennyibe kerül egy hónapra.
Nem azt mondom, hogy akinek ez kell, az ne egye, csak közben nem kéne arról papolni, hogy "bezzeg a másik csak a pénzt lesi". (A 82 vs. 6 mikroorganizmus problematikáját meg már előbb felvetettem.)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.09.18. 16:25

@Tuttisuu (54181):
Ez a 82 mikroorganizmus ez darabszám? Mert a termék leírása ez:

Idézet:
Összetétel: cukornádmelasz, fekete ribizli, -meggy és kékszőlő héj kivonat sűrítménye, Élőflóra:

Tejsavbaktériumok: Lactobacillus plantarum, Propionibacterium freudenreichii, Lactoccocus lactis
Élesztőgombák: Saccharomyces cerevisiae, Mucor hiemalis, Clostridium pasteurianum.
A Clostridiumokrol en ugy tudom, hogy bakterium, nem elesztogomba. Azert ez igen durva tevedes!

A Mucor hiemalis sem eleszto, az meg fonalas gomba, egy novenyi korokozo. Egye ezt a lottyot novenyek ontozesere is javasoljak...

http://en.wikipedia.org/wiki/Mucor_hiemalis
gratula a leiras szerzojenek!


http://en.wikipedia.org/wiki/Mucor_hiemalis
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ennyi 2012.09.20. 20:51-kor.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.20. 20:02

@ennyi (54253): Ott a pont! Én csak számoltam, a "besorolásukat" nem is figyeltem. De ettől csak szebb lett a dolog! :mrgreen:
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.20. 20:06

2012, szeptember 19 - 21:48 — Varga Nikoletta
FELHÍVÁS! SEGÍTSÜNK EGYÜTT!
Kedves Régi-Gyakorlott Antalvalis-Bionom szemléletű Olvasóink segítségét kérném - és közben kiderül számomra, hogy van-e értelme annak, amit csinálunk, vajon az információáramlás megfelelően működik-e, sikerül-e a tudást továbbadni...

Mit tanácsolnátok Sgerry-nek, hogy megszűnjön puffadása? Milyen táplálkozási (nem ér "valyuch"-stílusban!:)), életmódbeli és lelki tanáccsal látnátok el, hogy jobban legyen?

Örülnék, ha minél többen írnátok, szedjük össze közösen!

Niki
:?: Ez csak nekem durva :?:
0 x

laikus kérdező
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.07.25. 12:43

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: laikus kérdező » 2012.09.20. 22:01

@Tuttisuu (54372):
Na, ez már tényleg döbbenet! Elnézést, de itt stílszerű, hogy fi..juk sincs arról, mitől van a "páciensnek" puffadása, de majd az össznépi kérdezősködésből kijön a gyógymód!! Ezért írtam már korábban is, hogy felelőtlen és veszélyes időnként, amit csinálnak. De persze az is kell ehhez, aki hozzájuk fordul ilyen tanácsért!
Ha már puffadás: Pár héttel ezelőtt csicsókát ajánlgattak egyébként is hasfájós kisbabának! Majd amikor valaki felhívta a figyelmüket, hogy a csicsóka maga is fokozza bélgázok termelését, akkor mindenféle idétlen magyarázattal jöttek, hogy így a méregtelenítés, meg a hozzászokás meg a nem tudom mi, majd végső kínjukban behoztak valami szakmainak látszó (nem vagyok sem gasztroenterológus, sem dietetikus, nem tudom megítélni) szöveget, amiből annyi azért nekem laikusnak is kiderült, hogy pont megcáfolja az ő állításaikat! De ezt már vagy nem vették észre nagy önigazolási kényszerükben vagy nem értették a lényeget!
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2012.09.21. 10:07

@laikus kérdező (54384):
Volt egy emlékem, miszerint a csicsóka elég sok inulint tartalmaz, amit nem emészt meg a szervezetünk.
És tényleg.
Az emberi ptialin és amiláz enzimek az inulinokat nem képesek lebontani, csak a keményítőket. Az inulin tehát bontatlanul halad át az emésztőrendszeren. Csak a vastagbél baktériumflórája kezdi bontani, ami jelentős mennyiségű CO2-, hidrogén- és metántermelődéssel jár, emiatt az inulintartalmú élelmiszerek flatulenciát (bélgázképződést, szelet, puffadást) okozhatnak.
Újabb jó ötlet volt AV és a "Kedves Régi-Gyakorlott Antalvalis-Bionom szemléletű Olvasóik"-tól... :facepalm:
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.22. 21:53

@laikus kérdező (54384): Ráadásul a fenti hölgyemény az aki eddig a legtöbbször merte leírni a bandából, hogy menjen a beteg inkább orvoshoz (bár azok is a saját alternatívjaik).
0 x

Válasz küldése