AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.15. 19:26

NapiVali:
Az Elsősegély Csepp (Rescue Remedy) az egyetlen állandó, nem testre szabott Bach-terápiás esszenciakeverék. Mivel egyszerű a használata és az egyik leghasznosabb szer, ezért a legismertebb is. Életet is menthet ez a keverék, ezért a világon egyre több mentőszolgálat szabványfelszereléséhez tartozik. 1930-ban Bach doktor egy halász életét mentette meg vele.

A keverék 5 féle esszenciából áll. Minden hirtelen jelentkező testi és/vagy lelki trauma, sokkállapot esetén használható. Ilyenek lehetnek a következők:

testi szinten: autóbalesetek, sportbalesetek, munkahelyi balesetek, kutyaharapások, rovarcsípések, marások, szívroham, hirtelen fellépő görcsökkel, fájdalmakkal járó betegségek, allergiás rohamok, pánikrohamok, ami pl. nehézlégzéssel jár, epilepsziás roham, menstruációs fájdalmak, stb.
lelki szinten: operációs, komolyabb orvosi beavatkozások előtt és után, gyász, erős félelmek, fóbiák esetén, veszekedések, viták után, ijedtség esetén, vizsga előtt, stb.
Akut helyzetekben a keverékből 3-4 cseppet kell 2-3 db vízbe tenni és kb. 10 perc alatt a folyadékot kis kortyokban meginni. Ha a beteg igényli, újabb adagot is lehet készíteni. Ha nem áll rendelkezésre víz, akkor közvetlenül a beteg ajkára, nyelvére, esetleg halántékára, csuklójára is lehet cseppenteni.

Eszméletlen állapot esetén szintén az ajakra cseppentés jöhet szóba.

A bevétel után kb. 1 perccel a Rescue azonnal aktiválja a test öngyógyító mechanizmusait. Érzelmileg stabilizál, enyhíti a testi-lelki feszültséget, és megteremti a legjobb feltételeket egy esetleg szükségessé vált testi kezeléshez.
FELELMETES
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.16. 16:44

NapiVali:
2011, március 14 - 23:29 — Antal Vali:
Találtunk egy igazán kiváló fermentált folyékony IQ Food-ot!
Ez az intelligens élelmiszer...

Az immunitás azt a képességet jelenti, hogy a testbe kívülről behatoló anyagokat megtámadja, elhárítsa és adott esetben megsemmisítse. Ezt a képességet antioxidációs erőnek is tekinthetjük.
Az immunitas es az antioxidansok ket nagyjabol ellentetes dolog... :-(

Ez az intelligens élelmiszer:

EMÓCIÓ 7.84: élőflórás, magas antioxidáns tartalmú étrend-kiegészítő ital, flavonoidokkal, gyógynövényekkel (EM-Tech), 1 liter
Csomagolási súly: 1200 g
Ár: 5.400Ft
Összetétel: cukornádmelasz, fekete ribizli, -meggy és kékszőlő héj kivonat sűrítménye,

Megall az esz:
1. nad es repacukor az elso kozellenseg Antalvaliek koreiben, erre arusitanak valamit, aminek a fo kompnense cukornad-melasz (azaz tisztitatlan nadcukor).
2. a ribizli, meggy es szolo miota gyogynovenyek?

Ezt is irjak rola: "biztosítják a mikro–, mezo- és makro elemeket a szervezet számára" az ajanlott napi 2x 20-30ml.... a kognitiv gondolkozas teljes hianyara utal - ilyen mennyisegben eleve nem lehet benne szervezet szukseglete, es az osszetevok sem asvanyi anyag tartalmukrol ismertek.
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.03.16. 16:58

Turmalinkristályos tisztasági betét.
Na ez mi??? Javaslom inkább a gyémántosat (gondolom Paris Hilton is ilyet használ az sokkal menőbb :lol:
A.V és követői nem normálisak! Milyen sötét az a nő, aki gyerekéről, betegségéről egy kozmetikussal konzultál....
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.16. 17:04

@balinta53 (14541): Kép

A turmalinkristályos tisztasági betét belsejeben ez van?
Nem nyom, nem dorzsol? vagy epp az benne a lenyeg?
Es ezt eldobjak hasznalat utan, vagy kimossak es ujra hasznaljak?
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.03.16. 17:10

Honnét tudjam, hogy mi van benne? Én a turmalint, mint féldrágakövet ismerem, nyakláncként.
érdemes vagy turmalinkristályos tisztasági betét használata, vagy 1-2 csepp levendula-teafa illóolajat csepegtetni a bugyiba
.
KURUZSLÁS!!
A.V. nyilván ilyeneket hord a bugyijában. :lol:
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.03.16. 17:19

@balinta53 (14543):
Ő biztos nem, mert már gyémántfokozatú :mrgreen:

Erősen kétlem, hogy valódi turmalint használnának. Nem túl drága ez ahhoz?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.16. 17:28

@Dorka11 (14544):

http://bolthely.hu/meirafehernemu/lista ... yi_betetek

Turmalinkristály csíkkal preparált steril antioxidáns anionokat termelő egészségügyi betét. Megvéd a fertőzésektől, elősegíti a gombák, baktériumok és vírusok elpusztítását, megakadályozza a gyulladások kialakulását. Folyadékfelvételi képessége messze meghaladja az eddig ismert betétekét. Kizárólad természetes anyagokat tartalmaz. Jól szellőzik, megakadályozza a szagok kialakulását baktériumölő tulajdonsága által. A folyadékot zselévé alakitja, tökéletes száraz érzést biztosít. Bevezetési területein eddig három hónap alatt piacvezetővé vált. Tulajdonságainak valódiságát hosszú orvosi kutatások igazolták. A higiéniás kultúra csúcsterméke megfizethető áron!

mas kerdes, hogy mennyi turmalinpor van benne - lehet, hogy homeopatias mennyiseg... ;-)
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.03.16. 17:34

Tök mindegy, hogy olcsó vagy drága, de minek? A tisztasági betétnek (sztem) a nedvszívás a fő feladata (már bocsánat, hogy ilyen testnedvekről értekezünk), fertőtleníteni a bugyiban? Turmalinnal? Mit szól ehhez egy nőgyógyász! Persze A.V. szerint az felesleges :roll: , mert akkor az ő tanácsaival mi lesz!
Visszatérve a fő kérdésre:, mióta van a turmalinnak baktérium vagy gombaölő hatása?! Bárhogy nézem az "ásványhatározót" (Kőzetek és ásványok, Drágakövek) nem találom. ;)
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.03.16. 17:38

[quote]antioxidáns anionokat termelő termelő [/quote
na ez amit NEM HISZEK!!!
ki tudna közületek meggyőzni?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.16. 17:40

@balinta53 (14547): azer emeltem ki ;-(((

- ha valami anionokat termel, akkor abban a pozitiv elektromos toltesek felhalmozodnak, raz a betet, aramutast okoz?

- antioxidans anionon? LOL!
csak osszevontak kep tudmanyosnak hangzo kifejezest...
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.03.16. 17:48

a "meggyőzést" iróniának szántam... :(

a buták veszik és veszik és veszik... külön irodalma van már a betétnek. szokásos jó üzlet :roll:
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.03.16. 18:01

@vaskalapos (14545):
mas kerdes, hogy mennyi turmalinpor van benne - lehet, hogy homeopatias mennyiseg... ;-)
Igen. Ez a legvalószínűbb. A leírás meg bármelyikre illik.
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.03.18. 08:58

Szivárog az igazság szép lassan - miért egyre nagyobb a nők melle?
2011, március 7 - 00:06 — timcsi94
Folyamatosan csepegtetik az igazságot! Ez azért kedvező fordulat, úgy vélem.
Bevallom nagyon örülök, ha ilyen cikket látok, és ami nem a mi oldalunkról származik:)
Újra bebizonyosodik, mennyire igazatok van, mikor óvtok a szintetikus gyógyszerektől, a bolti tejtől és tisztítatlan csapvíztől.

Azért én óvatosan reklámoznám a mellkisebbítő műtéteket...
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.03.19. 20:19

@balinta53 (14549):
Az úgynevezett anionos betétek – gyártóik információja szerint – a negatív ionok egészségvédő hatását használják ki: a betét belsejében levő turmalinkristályos csík nedvesség hatására negatív ionokat bocsát ki magából, ezek pedig gátolják a kórokozók elszaporodását, erősítik az immunrendszert, óvnak az irritációk, allergiák kialakulásától az intim területen. Koiss doktor szerint ezeknek a hatásoknak az igazolására további vizsgálatokra volna szükség. Az orvos ugyanígy szkeptikus a szintén mostanában divatba jött intim tölcsérek használatával kapcsolatban is.
http://www.nlcafe.hu/egeszseg/20110319/intim_tajakon
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.03.21. 19:42

Ez ugyan nem antalvali, de idevág:
Szia,

Bevallom legrosszabb rémálmaimban sem gondoltam volna,
hogy ennyi gyilkos vegyszert tartok a fürdőszobámban...

Tudtad, hogy a tusfürdődben, samponodban és
kézmosódban lévő méreg gyorsabban felszívódik
és hamarabb a véráramba kerül, mintha megennéd?

A gyermeked tusfürdőt használ? És Te?

FIGYELEM, Csak erős idegzetű lányoknak, édesanyáknak ajánlom!
Szemfelnyitó leleplező cikksorozat
Klikk ide: http://bit.ly/hoz47p
Mindennapi kozmetikumaink
13+1 legveszélyesebb szintetikus összetevőjéről
Legyen szép napod,

dr Anatolvics Tímea
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.03.21. 20:36

AntalVali.com
Ez ugyan nem antalvali, de idevág:
Nem tudom ki ez a nő,- nekem is küldte az idézetedet- nem hiszem el! úgy gondolom, már kihalt volna Ny- Európa az ártalmas kemikáliáktól, mert nálunk a kozmetikai cikkeket nem lehet olyan régóta kapni/használni, mint ott. Ergo baromi régen használják a Nivea, Persil, Loreal stb. cuccokat.
Nincs más készítmény keleten, nyugaton, megnéztem az összetevőket.
Azt sem értem honnét került elő ez a sok környezettudatosés, okos vásárló (az iskolai végzettségük egyenesen arányos a természettudományos tudásukkal.) Lásd pl. V.A. oldala
0 x

Avatar
lacrymae_noir
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.03.23. 17:04

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lacrymae_noir » 2011.03.23. 17:43

Sziasztok Szkeptikusok! :)

Én jelenleg Vali és köztetek foglalok helyet a széles palettán, de ez nem mindig volt így. Lelkes olvasója voltam (valójában még mindig olvasom, csak nem veszek mindent komolyan :twisted: ) a fent említett hölgy oldalának, ami nálam is átmeneti elmezavart okozott. Lecseréltem a kozmetikumaim, kerültem a cukrot, fehér lisztet.... és megbetegedtem. Nem tudom az okát, de egyre rosszabbul éreztem magam, mint előtte, holott elvileg egészségesebben éltem. Bőrgyógyászati, nőgyógyászati, belgyógyászati gondjaim lettek, miközben pszichikailag sem voltam jól, bűntudatom volt, ha mondjuk ettem egy kis csokit. Persze nem hittem az orvosokban sem, nem akartam szintetikus gyógyszereket, de amikor már nagyon szenvedtem a nyavajáktól csak elkerültem egy dokihoz és akkor már mindegy minden alapon gyógyszert is szedtem. Használt! :mrgreen: Elindult egy folyamat...tudtam ez így nem mehet tovább, életemben először (és utoljára) elszívtam egy szál cigarettát és átértékeltem ezt az egészet. Még mindig hiszek, pl. a gyógynövények jótékony hatásában, de ha baj van, akkor tudom gyógyszerrel is meg kell támogatni. :) Elhiszem, hogy nem minden anyag baráti a tusfürdőmben, de már nem hiszem, hogy belehalok abba a mennyiségbe és tudom, ami a natúrban van sem biztos, hogy "cukorka". :D A kávémat cukor nélkül iszom, a teámat mézzel, mert így szeretem, de a palacsintát bizony cukorral sütöm, meg a zserbót és a beiglit is. ;)

Nem haragszom a Valira. Vannak jó dolgok abban, amiket ír, de már látom mennyi butaságot is. A körei, termékei és azok promotálása, ilyen manipulatív módon nagyon nem szimpatikus.

Most pedig megyek fürdeni egy kis SLS-es tusfürdővel ;)

Hogy egy témát is feldobjak, mivel az SLS-t már kiveséztétek:


Mi a véleményetek a parabénekről?

Üdv!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.23. 19:56

@lacrymae_noir (15001):

A kek afonyaban teljesen termesztes modon van metilparaben, a noveny kesziti, antimikrobialis hatasu.

Azt olvasom roluk, hogy xenoosztrogen hatasuak, de kb 100 000x gyengebb a hormonhatasuk, mint az igazi hormonnak.

Azt is olvasom, hogy a grapefruit mag kivonat antimikrobialis hatasert a hozzaadott szintetikus tartositoszer, metilparaben a felelos.

Mi a velemenyed glukopiranozidokrol?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.24. 06:15

@lacrymae_noir (15001):
Lelkes olvasója voltam (valójában még mindig olvasom, csak nem veszek mindent komolyan :twisted: ) a fent említett hölgy oldalának, ami nálam is átmeneti elmezavart okozott.
Jól esik látnom, hogy azért vannak, akik kigyógyulnak az agymosásból.
Lecseréltem a kozmetikumaim, kerültem a cukrot, fehér lisztet.... és megbetegedtem. Nem tudom az okát, de egyre rosszabbul éreztem magam, mint előtte, holott elvileg egészségesebben éltem. Bőrgyógyászati, nőgyógyászati, belgyógyászati gondjaim lettek, miközben pszichikailag sem voltam jól, bűntudatom volt, ha mondjuk ettem egy kis csokit. Persze nem hittem az orvosokban sem, nem akartam szintetikus gyógyszereket, de amikor már nagyon szenvedtem a nyavajáktól csak elkerültem egy dokihoz és akkor már mindegy minden alapon gyógyszert is szedtem. Használt!
Azért látod, hogy milyen áron?!
Még mindig hiszek, pl. a gyógynövények jótékony hatásában, de ha baj van, akkor tudom gyógyszerrel is meg kell támogatni.
Azt kell megértened, hogy nincsenek "gyógynövények"! (Úgy alapvetően. Mint ahogy "hasznos" meg "káros" növények sem. ) Semelyik élőlénynek -így a növényeknek- sem érdeke, hogy megegyék, tehát védekeznek. (Persze a genetikai örökítőanyag elterjesztése érdekében sok növény egyes részei /pl. nektár, magvakat körülvevő gyümölcs stb./ fogyasztható, sőt kifejezetten csábító különféle fajoknak.) A rengeteg féle védekező (tehát inkább többé-kevésbé ártalmas) anyagból egyik-másik, akár valamely betegségre gyógyír is lehet. Ezt ismerik fel a természetközelben élő népek. Sok sok próba-szerencse alapon -ebből fakadóan jó nagy hibaszázalékkal- végzett kísérletezgetés árán, hosszú idő után leszűrt tapasztalattal tényleg az adott körülményekhez viszonyítva egész jó eredményeket is elérhetnek. DE! Azt is vedd figyelembe, hogy:
- nem tudjuk, mennyi hatóanyag van éppen az adott növényben (adagolás?),
- nem tudjuk, hogy a kívánatos hatóanyagon kívül mennyi és milyen anyag van még pluszban mellette (Márpedig biztosan sok van.),
- ezért nagyon sok "mesterséges" gyógyszer alapanyaga éppen valamilyen növény kísérletileg ellenőrzött hatóanyagának tisztított kivonata!
Tehát nem igaz az az állítás, hogy a "természetes" a jobb.
Nem haragszom a Valira. Vannak jó dolgok abban, amiket ír, de már látom mennyi butaságot is. A körei, termékei és azok promotálása, ilyen manipulatív módon nagyon nem szimpatikus.
Hááát, irigylem a megértésed, de én nem vagyok ilyen elnéző. Azért úgy próbaképpen próbáld már meg feltenni ezt a hozzászólásodat a.v. (szándékosan kisbetűvel, mint Nemecsek Ernőt a büntiben...) honlapjára! Nem vagyok rá kíváncsi, hogy sikerül-e, mert tudom, hogy nem. Ennyit a toleranciád kölcsönösségéről.
A parabénekről meg látom Vaskalapos már írt.
0 x

Avatar
lacrymae_noir
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.03.23. 17:04

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lacrymae_noir » 2011.03.24. 10:11

@vaskalapos (15015):
A kek afonyaban teljesen termesztes modon van metilparaben, a noveny kesziti, antimikrobialis hatasu.
Azt már megtanultam, hogy attól mert természetes, még lehet káros.
Azt olvasom roluk, hogy xenoosztrogen hatasuak, de kb 100 000x gyengebb a hormonhatasuk, mint az igazi hormonnak
Akkor találtál végre egy rendes cikket is róla (hol?), én -igaz csak gyorsan keresgéltem- csupa "tudatosvásárló" oldalra bukkantam sajnos, ahol ilyenek állnak:

A Sejtözötti állomány foszfolipidekből épül fel. A parabének idegen és káros betolakodók. A bőrünk nem tud elég gyorsan védekezni ellenük, mert a parabének kinézete nagyon hasonlít a foszfolipidekre, és a bőr nem ismeri fel őket. Nagyon gyorsan eljutnak a bazális rétegig, lerombolják az egész epidermiszt.

Tartósításra sok elegáns, jó nevű termékben ma is parabéneket alkalmaznak. A parabének hatása összeadódik a bőrben. Több bőrproblémát is okoznak idővel. Attól, hogy kis %-ban van a készítményekben, még ez a folyamat megy végbe. A Parabének és parfümök önmagukban baktériumok is. Ha bejutnak a bőrbe, felborítják a természetes védő bacilusok flóráját, egyensúlyát, kialakul a fertőzés vagy más baj…degeneráció. A mesterséges illatanyagokat és parabént kerülni kell.

A parabének a sejtmembránt tönkre teszik és felborítják az epidermisz egyensúlyát. A parabének 300%-kal gyorsítják a bőr öregedését.

A fertőzések ellen védtelenek vagyunk. Nem minket védenek, a termékekben a vizertvédik a baktériumoktól De lehet parabének nélkül is tartósítani….

Úgy vélem, ha ez igaz lenne, már csupa múmia kinézetű ember mászkálna az utcán , foszló bőrrel :mrgreen:

A grapefuitmag-kivonat szintetikus tartósításán, már Valiék is vitatkoztak anno, persze kiderült a jó megoldás, hiszen az általuk fogralmazott termék, jelen esetben is átment a Valiszűrőn. :twisted:
Mi a velemenyed glukopiranozidokrol?
Már nem aggódom azon, hogy milyen formában van. 8-)
0 x

Avatar
lacrymae_noir
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.03.23. 17:04

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lacrymae_noir » 2011.03.24. 10:27

@Popula(c)tion (15020):
Azért látod, hogy milyen áron?!
Igen, most már látom... Általában saját kárán tanul igazán az ember.
Azt kell megértened, hogy nincsenek "gyógynövények"! (...)
Egyet is értek ezzel amit leírtál, bocs a pongyola, ám köznapi szóhasználatért, de átfogalmazom: Még mindig hiszem, hogy néhány növény olyan anyagokat tartalmaz, ami kedvező hatásokkal bír betegség esetén. Így ezen növények főzetének fogyasztása elősegítheti a gyorsabb gyógyulást. (Persze a megfelelő orvosi kezelés kiegészítéseként.)
Hááát, irigylem a megértésed, de én nem vagyok ilyen elnéző. Azért úgy próbaképpen próbáld már meg feltenni ezt a hozzászólásodat a.v. (szándékosan kisbetűvel, mint Nemecsek Ernőt a büntiben...) honlapjára! Nem vagyok rá kíváncsi, hogy sikerül-e, mert tudom, hogy nem. Ennyit a toleranciád kölcsönösségéről.
Ismerem az ottani cenzúrát :mrgreen: Még olyan kérdéseim se jelentek meg, amiben nem volt semmi kétkedő, csak feltételezhetően nem volt rá "Valisított" válaszuk, mást meg nem akartak írni. Azt pedig kifejezetten felháborítónak tartom, hogy átfogalmazzák a beküldött kérdést is!
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.03.24. 11:14

Ne vegyétek át egymás hülyeségét. Vannak gyógynövények, a farmakognózia foglakozik a gyógynövényekkel, hatásukkal, hatóanyag-kutatásokkal (sőt még "gyógyállatok" is vannak.). A baj az amikor valaki (kozmetikus), rámondja fűre fára - minden alap vagy kutatás nélkül - hogy "gyógy". Gondolom a kininről sem hallottatok még?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.24. 12:00

@Gábor (15025):
Gábor!
Keményen, ezért félreérthetően fogalmaztam. (Ha nagyon akarod, bármit félreérthetsz.)
Olyan értelemben állítottam, hogy nincs gyógynövény, hogy biológiailag (evolúciósan) egyik növénynek sem "célja", nem dolga, nem arra van kitalálva, optimalizálva, hogy gyógyítson. (Főleg nem egészében, esetleg egyes részeinek egyes anyagai, véletlenül.) Amelyikben mégis előfordulnak egészségre jótékonyan ható anyagok, azt elnevezhetjük ugyan gyógynövénynek, (és hasznos, ha tudományos alapon foglalkozunk velük), de ugyanez a növény mondjuk az élelmiszer termelő földműves szótárában lehet, hogy éppen a "kártékony", a "gyomnövény" kategóriában található. Más a szempont.
Azt volt szándékomban kiemelni, hogy mennyire téves az a megközelítés, hogy "Ami természetes az feltétlenül jobb". Csak emberi kategorizálás kérdése, hogy mit, hova sorolunk.
Nem tudom, így érthető?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.03.24. 12:15

@Popula(c)tion (15026): Érdekes amit írsz, ezek szerint van olyan aki szerint a gyógynövények létezésének célja van, és a célja egyenes az, hogy gyógyítsanak - és ez a cél az evolúcióban keresendő? Van ilyen? Ha van, akkor tessék pontosabban fogalmazni, hogy mi ellen érvelsz (nem kötözködöm, de nem ezt írtad). (Egy észrevétel még: a gyógynövénynek nem a gyomnövény az ellentéte, hanem a mérgező növény, a gyógynövény is lehet haszonnövény, nem mindet az erdőben szedik...)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.24. 12:39

@Gábor (15027):
Kedves Gábor!
Minden jót, boldogságot kívánok Neked, névnapod alkalmából!
Mivel Te nem kötözködsz, én sem akarok magyarázkodni, DE!:
...van olyan aki szerint a gyógynövények létezésének célja van, és a célja egyenes az, hogy gyógyítsanak -...?
Igen, úgy vettem észre, hogy nagyon sok megrögzött "természetes gyógymód" -hívő igenis meg van arról győződve, hogy a gyógynövényekben lévő, a hatóanyag(ok)on kívüli egyéb anyagok nem, hogy nem lehetnek károsak, hanem egyenesen a gyógyulást szolgálják, sőt, a "mesterséges", szintetikus gyógyszereknek éppen ezek hiányát vetik a szemükre (többek között).
a gyógynövénynek nem a gyomnövény az ellentéte, hanem a mérgező növény, a gyógynövény is lehet haszonnövény, nem mindet az erdőben szedik...
Nem is állítottam, hogy ellentétesek lennének, csak azt, hogy bármely élőlényt, vagy annak akár több részét is különféle szempontok szerint más-más kategóriába sorolhatjuk.
Így már világos?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.24. 12:57

@lacrymae_noir (15022):
Wiki segitett, es adott hivatkozasokat is a cikke vegen:

http://en.wikipedia.org/wiki/Paraben

OFF
sokadszor kell szembesulnom vele, hogy a magyar viki mennyire hianyos sem ez a lap, sem az innen veletletszruen kivalasztott egymast kovevo 10 cimszo segyike sem volt meg magyarul

Talan ez is hozzajarul ahhoz, hogy Magyarorszag elen jaro tapltalaja a "para" es alternativ hiedelmek terjedesenek, mert azok meg tomegevel olvashatoak magyarul. Mint a paraben-hiedelmek is.
/OFF
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2011.03.24. 13:14-kor.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.24. 13:13

@lacrymae_noir (15022): A Sejtözötti állomány foszfolipidekből épül fel.

Nem.

A parabének idegen és káros betolakodók.

Idegen? talan
karos? mennyisegtol fugg
betolakodo? nem

A bőrünk nem tud elég gyorsan védekezni ellenük, mert a parabének kinézete nagyon hasonlít a foszfolipidekre, és a bőr nem ismeri fel őket.

Nem vedekezik a bor az anyagok ellen.
Nem hasonlit a paraben a foszfolipidre egy cseppet sem.
A bor nem idegen/barat felismero rendszer.

Nagyon gyorsan eljutnak a bazális rétegig, lerombolják az egész epidermiszt.
Nem es nem.

A Parabének és parfümök önmagukban baktériumok is.

Jajj, ez mar fajdalmas baromsag!

Ha bejutnak a bőrbe, felborítják a természetes védő bacilusok flóráját, egyensúlyát, kialakul a fertőzés vagy más baj…degeneráció.

A borben nincsenek bakteriumok, a felszinen vannak, de mosakodassal el szoktuk oket tavolitani. Egy alapos kezmosas felboritja a bor termesztese florajat.
NEFURGYE LE! (ha ismeritek)

A mesterséges illatanyagokat és parabént kerülni kell.
Bizonyara. De miert csak a mesterseges illatanyagot, a termeszteset miert nem? En peldaul a szkatol nevu illatanyagot kerulom akkor is, ha termeszetes.

A parabének a sejtmembránt tönkre teszik és felborítják az epidermisz egyensúlyát. A parabének 300%-kal gyorsítják a bőr öregedését.

Akkor most sejtkoztti terbe szerenek olalkodni, vagy a membranban?
Mifele egyensulyrol van szo?
Oregedes gyorsitasa konkret szammal: milyen koncentracio es mennyi ido alatt er el ekkora hatast?
A kozonseges napsutesnek is van ilyen hatasa....

A fertőzések ellen védtelenek vagyunk.
Nem igaz, van immunrendszerunk.

Nem minket védenek, a termékekben a vizertvédik a baktériumoktól
Erdekes szemletet, a befozes nem minket ved, csak a lekvart a megromlastol... az, hogy a hutobe tesszuka huslevest az is csak a huslevest vedi, nem minket a fertozestol...

De lehet parabének nélkül is tartósítani….
Lehet.
A tartositas vagy a bakteriumok es gombak elpusztitasa es kizarasa, vagy eletfelteteleik gatlasa, nagyon sok modszer van ra.
Lehetne ultrapasztorozni is, de akkor felbontas utan azonnal el kell hasznalni es a maradekot kidobni, vagy lehetne a fagyasztoban tarolni... vagy tomeny soval, vagy tomeny cukorral, vagy tomeny alkohollal vedeni... vagy masvegyi anyagokkal (a vegyi anyagok mind altalaban az eletfolyamatok ellen hatnak, tehat itt kompromisszum kell, a celt meg erje el, de rank minel kisebb hatasa legyen - ezt a megfelelo mennyiseg kivalasztasaval erik el).
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.03.24. 13:30

@Gábor (15027):
...van olyan aki szerint a gyógynövények létezésének célja van, és a célja egyenes az, hogy gyógyítsanak -...?
Sajnos nehéz olyan hülyeséget mondani, amit még nem vallott magáénak soha senki.

http://www.vitaminsziget.com/enciklopedia.php?id=3
Manapság, amikor az emberiség nagy része messze eltávolodott a természetes életmódtól, és a helytelen életvitel a fenyegető megbetegedések lehetőségeit rejti magában, vissza kellene térnünk gyógynövényeinkhez, melyekkel a Teremtő az ő végtelen jóságában az idők kezdete óta megajándékoz bennünket. Kneipp tisztelendő könyveiben arról beszél, hogy "minden betegségre van gyógynövény"!
Sőt, még csak fogyasztani se kell őket...
Mennyivel egészségesebbek és életvidámabbak lehetnénk mi mindannyian, ha több megértést tanúsítanánk a gyógynövények iránt.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.03.24. 16:45

@Popula(c)tion (15020):

En meg azt is figyelembe vennem, hogy amikor tisztitanak egy gyogynovenyt, es valamilyen kivonatot keszitenek belole, akkor a tisztitas soran meg milyen mas anyag marad benne, masreszt a tisztitashoz milyen mas anyagokat haszanlnak. A sheavaj eseteben korabban irtam mar, hogyan tisztitjak (ketfelekeppen, es az egyik modszer volt csak idealis). Szoval egyreszt maradnak a gyogynoveny kivonatban esetleg mereganyagok, vagy eppen a tisztitas soran viszik bele.
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.03.24. 17:44

@vaskalapos (15030): Miért nem lépsz be a.v. oldalára és küldöd el ezt? (Gondolom moderálják, mert ciki ha vki megcáfolja nagyasszonyt!) :cry:
Egyszer már irtam, hogy nem értem, hogy egy ilyen alul/rosszul informált nőnek (a.v.) hogyan lehet ilyen népszerűsége (tv1 műsorban rendszeresen szerepel) valamint mennyien követik és olvassák a lapját! Érdemes megnézni milyen moslék ételeket és szépészeti termékeket (házi büdös kutyulmányok) ajánlanak egymásnak. :roll:
Az a szomorú, hogy mennyire tanulatlan/félművelt az olvasóköre, ahogy azon sem gondolkozik el senki, ha ilyen méreg és fujj, fujj minden "kemikália" hogy-hogy él még Ny-Európa?! Sőt a mortalitási mutatójuk és születéskor várható élettartamuk is jobb, mint a miénk. Az életminőségük nem a.v. féle prófétanők miatt más, lehet tudatos vásárlók, de nem így.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.03.25. 06:17

EM (effektív mikroorganizmusok) - Forradalom a Föld megmentéséért (Teruo Higa)
2011, március 16 - 16:00 — Boltos Emőke
[...]
Kicsit olyan megvilágosodás volt ez nekem, mint a Howell könyv, ami mindent az enzimműködés nyelvére fordít. Higa professzor ezt a mikroorganizmusok nyelvén és az antioxidációval végzi. Bíztató választ kaptam olyan kérdésekre, hogy el lehet-e valaha takarítani ezt a sok szutykot a Földről (vegyszermaradványok,stb.), illetve, hogy tulajdonképpen akkor hogyan is működik a biodiverzitás sejtszinten? Az antioxidáció nem csak az embereknek központi kérdés, és lehet, hogy mégis van normális magyarázat a földi élet kezdetére azon kívül, hogy a nagy semmi felrobbant és a dinoszauroszok kipusztultak.

Amit soha nem tudtam, kitől kérdezzek meg, hogy van-e tulajdonképpen technikai nyerési esélye a biotermesztésnek (gondolok itt az elszabadult kártevőkre és a betegségekre), azon kívül, hogy megjavulunk és nem szennyezzük tovább a környezetet ...

Aki ezt megérti, az nem kételkedik többé a biorezonanciában , magyarázatot tud adni a kétkedőknek ...

Emoto vízzel kapcsolatos kutatási eredményeit is visszaköszönni láttam egy igen érthető és racionális magyarázattal körítve, immár az organikus élelmiszer-előállítás szempontjából is. Nem tudom létezik-e még ennél mélyebben szántó magyarázat arra, hogy a növények ugyanúgy működnek mint mi, ők is el vannak savasodva, a talaj a mikrobiális egyensúly leképezése, vagy hogy lehet egy(növényi) terméknek mérhetően "rezgése".

Már kenjük vágjuk az antioxidációt .

Egyszóval korszakalkotó(lehetne). Nem kezdőknek való, de az AntalValisoknak mindenképp ajánlom.
A víz az a közeg, amelyen keresztül az életinformáció áramlik. Az információ átadása azáltal történik, hogy minden vízmolekula bipoláris, azaz van egy pozitív és egy negatív pólusa is, és hasonlóan működik egy mágneses hangszalaghoz. Minden életinformációnak megvan a maga sajátos mágneses rezonanciája és éppen ez rögződik mágnesesen a vízmolekulákban ...
Mindenki kedvere mazsolazhat belole.
innen: http://antalvali.com/effektiv_mikroorga ... _tero_higa
0 x

Avatar
lacrymae_noir
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.03.23. 17:04

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lacrymae_noir » 2011.03.25. 10:02

@vaskalapos (15030):

Na, igen... Egyből másképp hangzik. ;) Az a gond az ilyen írásokkal, hogy egy mezei olvasó, ált. nem rendelkezik a megfelelő vegyészeti, kémiai, biológiai ismeretekkel. Röpködnek a hangzatos kifejezések, persze így sokkal tudományosabbnak hat. Azt mondják a sz@rból nem lehet várat építeni.... pedig lehet - ha az emberek nem vakargatják meg a vakolatot. :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lacrymae_noir 2011.03.25. 10:09-kor.
0 x

Avatar
lacrymae_noir
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.03.23. 17:04

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lacrymae_noir » 2011.03.25. 10:07

@balinta53 (15034):

Ezt speciel nem A.V. oldaláról vettem, bár akár ők is írhatták volna. :twisted:

A fenti parabénes okfejtés egy másik kozmetikus weboldaláról van, természetesen a szalonban parabénmentes kezelésben részesülhetünk.
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.03.25. 15:22

@lacrymae_noir (15093):
fő az üzlet, cikizni más termékét és eladni a mi sookkal jobb csudánkat!! "minden cigány a maga lovát dicséri" (bocsánat roma vagy kisebbségi :) )
0 x

Avatar
lacrymae_noir
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.03.23. 17:04

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lacrymae_noir » 2011.03.26. 15:53

NapiVali:

Kérdés:
Kedves Vali, drága Többiek! Azt hiszem, hogy most mindenképp szükségem lesz Vali szakértelmére, de mindenki mástól is várok tapasztalatot, aki találkozott már hasonló problémával. Egy barátnőm kért tőlem segítséget, aki tudja, hogy mindig is foglalkoztam alternatív gyógymódokkal, viszont most úgy érzem, hogy az Én tudásom kevés, ezért írok Nektek. Szóval T.-nek, aki 16 éves a méhe és a petefészke között van egy cysta-ja, ami 9X9 cm. Az orvos szerint 99%-ban ez már nem fog felszívódni, ezért mindenképp meg kell műteni- javasolta. A következő kezelést, gyógyszert kapja addig is: Yadin fogamzásgátló, azért, mert nincs elég sárgatest hormonom és nincs rendszeres menstruációja. (Én tisztában vagyok vele, hogy ez mennyire káros, tehát próbáltm lebeszélni róla, de hangsúlyozta, hogy az orvos ajánlására MUSZÁJ szednie.) Gyakori hasgörcse van, ami az orvos szerint elég veszélyes, mivel bármikor megcsavarodhat. Szóval ha nagyon fáj, akkor azonnal rohannia kell és kiveszik neki. Szóval, kérlek Titeket leginkább Valit, hogy segítsenek Neki, mert érdeklik az alternatív gyógymódok. És eléggé meg van rémülve a műtéttől, amit ahogy elmesélt Nekem... hát, szétkaszabolnák őt. Hű, nagyon várom a választ és ha szükséges, akkor ajánljatok orvost is! Nagyon-nagyon köszönöm T. nevében is a segítséget! Szép napot! R. x x
...és egy "hasznos" válasz, egyik valistától:
Szia! Én tuti otthagynám ezt a dokit, ez nem normális, ahogyan hozzááll a dologhoz. A teán kívül, amit Füles leírt, még jól jöhet az aviva torna, esetleg egy enegria-gyógyász, aki tudja oldani a blokkokat. Mert ez a kreatív alkotó energia felszabadulni nem tudásával is összefügg. És a hormeel -S csepp, patikában kapható homeopátiás készítmény :) L.
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.03.26. 16:34

@lacrymae_noir (15223):
sajnálom azt a lányt akinek ilyen buta anyja van!! lehet soha nem lehet gyereke az a.v.féle gyógymódtól! egy nőgyógyász hány évig is tanul egyetemen?! :) kiváncsi lennék segít-e az aviva torna és az energiavalami :roll: és homeopatia! szörnyű az emberi butaság a XXI. században.
0 x

finthus
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.08.30. 20:24

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: finthus » 2011.03.27. 19:32

@lacrymae_noir (15223):

Ki és mikor fog eljárást indítani annak kivizsgálására, hogy ez az AV-s tanácsadói tevékenység a jogszabálynak megfelel-e?
Szemlélődve csendben megvárjuk, amig valamilyen tragédia történik?
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.03.27. 19:39

@finthus (15267):
Ezek magánbeszélgetésnek minősülnek, és egymásközt annyi ökörséget hordhatnak össze, amennyit nem szégyellnek. Bármikor mondhatják, hogy csak fantáziáltak, soha nem lehet bizonyítani a bűnösségüket. :(
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.03.27. 19:43

@Dorka11 (15268):
magánbeszélgetés nyilvánosan. egy média-jogászt kéne megkérdezni, hogy ilyen esetben kié a büntetőjogi felelősség (ha vmi baj lesz) :roll:
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.03.27. 19:50

@balinta53 (15269):
Hárman ültök egy asztalnál. Ketten locsognak, de Te hallod, és ez őket nem zavarja. Továbbmondhatod, hogy ezek mit hordtak össze. Mindenki széttárja a kezét, hogy "és akkor mi van". A törvényekkel van baj.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.27. 20:08

Én se vagyok jogász, de lehet, hogy valami gazdasági törvényt mégiscsak sért amit művelnek!? (Al Caponet is adócsalásért kasztlizták be, nem a sok gyilkosságért, amit nem tudtak rábizonyítani... ;) )
Ugyanis itt súlyos pénzekért folyik a megtévesztés. Nem tudom, talán valami fogyasztó védő-, vagy reklám-, vagy versenyhivatal?
0 x

finthus
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.08.30. 20:24

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: finthus » 2011.03.27. 21:16

@Dorka11 (15268):
A honlapon tanácsadók, termékek, módszerek szerepelnek.

A jogszabály pedig eléggé egyértelmű:

"11/1997. (V. 28.) NM rendelet a természetgyógyászati tevékenység gyakorlásának egyes kérdéseiről
...
2. § (1) A betegség megállapítása és a terápiás terv elkészítése, a beteg egészségi állapotának figyelemmel kísérése orvosi feladat. Az orvos vagy a beteg kezdeményezésére, a tevékenység végzésére képesített - nem orvos - személy részt vehet a beteg ellátásában, és a nem-konvencionális gyógymódot a (2) bekezdés kivételével, a természetgyógyászati képesítésének megfelelően előzetes orvosi vizsgálat, illetve szakellátás után vagy azzal párhuzamosan, a beteg rendszeres orvosi ellenőrzése mellett - kiegészítő tevékenységként - önállóan végezheti. ...

(2) A tevékenység végzésére képesített nem orvos személy az orvos által felállított diagnózissal kapcsolatos terápiát nem módosíthatja, a beteget nem kezelheti előzetes orvosi vizsgálat nélkül, illetve az orvosi kezelés alatt álló személy esetén köteles konzultálni a kezelést végző orvossal; továbbá nem rendelhet és nem végezhet szervekbe, szövetekbe hatoló beavatkozást és akupunktúrát, kivéve a szenvedélybetegek leszoktatására alkalmazott fülakupunktúrát."

Valamint:

"3. § (1) A tevékenységet végző személyek és szervezetek az egészségügyi dolgozókra vonatkozó jogszabályok és etikai normák szerint működnek.
(2) A gyógyító-megelőző ellátásban előírt dokumentációban rögzíteni kell különösen a kiegészítő nem-konvencionális eljárás indokát, a beteg állapotát és annak változását."

A honlap tartalma és a tanácsadók által végzett tevékenység megfelel ezen jogszabályoknak?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.03.27. 22:30

@finthus (15274): Ott van az oldal alján:
Az AntalVali.com oldalain található információk, szolgáltatások
nem helyettesíthetik szakember véleményét, ezért kérjük
minden esetben forduljon szakorvoshoz!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót,
vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.03.27. 23:34

@Dorka11 (15270):
Nem összehasonlítható: itt nyitottak egy "fórumot" életvezetési és gyógyászati tanácsokkal (most a profitról nem akarok értekezni) és a butácska kérdezőket félrevezetik. hogy jószándékkal-e az megint kérdéses, de komolyabb, hihetőbb így ez a "tanácsadás" az interneten a laikus, butácska (újból igen) nőknek.
KÁRT okoznak, de nagyot!
0 x

finthus
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.08.30. 20:24

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: finthus » 2011.03.28. 07:53

@Szilágyi András (15275):

Ezzel sajnos még nem bújnak ki a felelősség alól.
Ők maguk definiálják "szolgáltatásnak" a tevékenységüket. Ehhez engedély kell.
Az általuk ajánlott termékeknek csak OÉTI számuk van. Ezt a hatályos jogszabály alapján nem hozhatják összefüggésbe valamiféle betegséggel vagy gyógyító hatással.

Úgyhogy itt sok tisztázandó kérdés van.
Várunk a tragédiáig?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.28. 14:37

@finthus (15284):

Igen varjunk.

Egy fogyasztovedelmi vagy hasonlo eljaras hatastalan. Pelda ra Lenkei uzlete.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.03.28. 16:10

@balinta53 (15276):
Még mielőtt félreértenénk egymást, Én is mélységesen elítélem ezt a fajta locsogásos-tanácsadásos fórumot.
A. V. bűne az, hogy szabad folyást enged ezeknek az "okosságoknak", közben ügyel arra, hogy azért az általa preferált termékek a figyelem középpontjában maradjanak.
(most a profitról nem akarok értekezni)

Pedig az egész erről szól. ;)
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.03.28. 17:34

@Dorka11 (15338):
én feltételeztem a nőről a jó szándékot, de tudom, hogy a profitról (is) szól a dolog, akkor ha mindenféle terméket preferál az ajánlataiban. ezeken az oldalakon minden zöldség van, nem csak a szó jó értelmében. sajnálom szegényeket akiknek moslék étkeket ajánl a tanácsadónőivel együtt a tej helyett (ez még nem annyira káros). ami baj, hogy tudatlan és mégis sok a követője, hogy orvosi tanácsokat ad, ráutaló magatartással.
ha betiltják az ő lapját, van helyette másik ilyen, én már találtam hasonló borzalmat. a büntetés meg esetleges. a károkozás közvetett. :roll:
0 x

mézfánika
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.03.29. 01:03

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mézfánika » 2011.03.29. 01:39

Heló!
Van egy cikke arról is, hogy mérgező a nátrium-fluorid a fogkrémben, ráadásul nem is szívódik fel a felnőttek fogzománcán keresztül. Ehhez a cikkhez írtam hozzászólásokat. Tény, hogy az első, amiben valami olyasmit is megejtettem, hogy egy kozmetikus ne tudjon már jobban ezt meg azt, mint az orvosok, megjelentették, DE nem az eredeti formában. Hozzátettek dolgokat ez tény. Aztán azóta megkérdeztem egy orvostanhallgató ismerősömet, hogy szerinte mérgező-e. Szerinte nem. De én nem tudom egyébként.
Amúgy én kb. további 3 hozzászólásomban megírtam nekik, hogy belenyúltak az eredeti kommentembe. Ezeket is megjelentették, de tagadtak. Szerintem agresszíven reagálnak minden ellenvéleményre. Én se tudtam még kiregelni.
Úgy veszem észre, hogy mostanában ezt az egész bio dolgot társítják az ezoteriával. Én ezt nehezményezem. Az előbbit egy pozitív dologonak tartom, az utóbbit nem.
Az antalvali oldal lényege, hogy az antalvalisok teljes egyetértésben beszélgetnek egymással, miközben a betolakodókat lehurrogják. Pár dologban igaza van. Pl. egy dietetikus ismerősöm is vallja, hogy a finomított cukor nélküli táplálkozást csak egészséges táplálkozásnak hívják. A receptjeikről meg még annyit, hogy azokkal nincs baj szerintem. Például a "kókuszreszelékből kókusztej" dolgot kipróbáltam onnan és egy nagyon finom ital lett belőle :D
A kozmetikumokkal kapcsolatos riogatását túlzónak érzem, főleg, hogy ő is kozmetikumokat forgalmaz. Azt is írtam nekik, hogy ezzel a túlzó riogatással csak piacot akarnak teremteni a saját cuccaiknak. Erre azt reagálták, hogy mindenre tudnak igazából testápolással kapcsolatban egy olcsó verziót is, ami nem a saját termékük. Pl. a drogériákban kapható fogpor, a hidegen sajtolt olajok, patikában kapható kakaóvaj testápoláshoz, kókuszzsír valamint tojás a hajmosáshoz. Hát ezzel egyet kellett értenem velük.
Nah, egy szónak is száz a vége, nekik is van egy véleményük, másoknak is, a vélemények nem mindig fedik egymást ;) mézfánika voltam
0 x

Avatar
lacrymae_noir
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.03.23. 17:04

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lacrymae_noir » 2011.03.29. 10:56

@mézfánika (15388):
Szia Mézfánika!
Nekem is a riogatással, félelemkeltéssel van a legnagyobb problémám, ill. azzal, amikor orvos helyett ajánlanak (akár kiegészítő kezelésként elfogadható) olyan gyógymódokat, amik nyilvánvalóan kevesek egy komolyabb problémára! Lehetne ezt az oldalt másképp is csinálni! Alapvetően nem rosszak a "boszorkánykonyha" dolgai pl. a receptek közül én is sokat szeretek, most is kinyomtattam néhány medvehagymásat. Akinek van kedve, ideje, felőlem nyugodtan főzőcskézheti a kozmetikumait otthon, még ez sem baj önmagában (tényleg... egyik - másikat még ki is próbálnám). A gondom ott kezdődik, hogy szinte nincs olyan megnyilvánulásuk, amivel egy kezdő A.V. olvasót ne akarnának agymosni! Ha bármi eltér az ő nézeteiktől, akkor jön az ejnye-bejnye, mérgezed magad, rákos leszel, meg fogsz halni (igen, most erősen sarkítottam, de akkoris ez van). Meg a "kedvencem" a ne bízz az orvosban, mert a gyógyszeripar része és csak betegebbé akar tenni. :twisted:
Pedig, ha nem vigyáz az ember és átesik a ló túlsó oldalára az ugyanolyan káros (lsd. feljebb, én is küzködtem eü. problémákkal) és ha jól megnézzük A.V. meg a "bionomipar" része... :mrgreen:
0 x

Válasz küldése