AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.04.16. 12:44

@Szilágyi András (17138):

Miket lehet most már beszerezni, mik az új dolgok?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.04.16. 13:58

@vegyati (17141): Pl. lehet kapni Emóciót, ezt most nagyon nyomják. De van elektroszmog-tapasz, mosókerámia és teafaolajos óvszer is.
Asszem össze lehetne állítani egy következő "Svindli termékek" plakátot a webáruház kínálatából...
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.04.16. 14:12

0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.04.16. 14:22

0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.04.16. 14:49

Vali szerint ez ilyen egyszerű. :o
Erről eszembe jut egy történet:

Még élt drága megboldugult Dr. Papp B. János barátom, amikor egyszer elvittek hozzá egy rákos 80 éves nénit. A gyerekei mindent meg akartak tenni (anyagilag) annak érdekében, hogy meggyógyuljon: műtét, kemó, alternatív módszerek.

Doki barátom kiküldte az aggódó rokonokat a konzultációról, és megkérdezte a nénit, hogy tetszik lenni? A néni csak annyit mondott, hogy nem érzi magát betegnek, csak elfáradt. Belefáradt abba, hogy állandóan meg akart felelni a családnak, akik ezt egészen addig nem értékelték, amíg be nem ütött a baj, és most is dillemmábam van, mert szíve szerint hazamenne a tyúkocskáihoz, meg a cicuskáihoz, és ráhagyná a sorsra és a jóistenre, hogy mi történik vele, de nem okozhat csalódást a családnak, ezért aláveti magát mindennek, amit ők diktálnak, ha már beleöltek ennyi pénzt.

Doki csak annyit mondott: tessék szépen hazamenni, és végre saját magával foglalkozni egy kicsit, símogatni a cicát, gyönyörködni a kertben, és nem foglalkozni azzal, hogy más mit akar.

A néni nagyon meglepődött, hogy nem gyógyszereket írtak fel neki, és nem terápiákat javasoltak, hanem azt, hogy tessék szeretni az életet úgy ahogy van, és addig élvezni, amíg az ki van szabva rá. És ha menni kell, hát menni kell. De ha van értelme maradni, akkor maradni fog.

Két év múlva csörgött a telefonom, és a néni hívott fel. Dokit kereste. Elmondtam neki, hogy meghalt. Ő csak annyit válaszolt: Lássa aranyom, milyen érdekes az élet? Én hazamentem, és elkezdtem más szemmel nézni a világot 80 évesen, és örültem, hogy végre önmagam lehetek. Erre úgy megijedt az a fránya rák, hogy kimenekült belőlem. De tudja kedves, hogy minek örülök én a legjobban? Amikor a doktor úr annakidején utamra engedett, megkértem, hogy hadd fogjam a kezembe az arcát. Olyan szép arca volt, mint egy angyalnak. Amikor megcirógattam, éreztem a szeretetet, amit belém költöztetett a tekinetével.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.16. 14:59

@Dorka11 (17147):
Amennyiben értenéd, akkor tudnád is! A szellem, a lélek, és persze az immunrendszer csodákra képes :)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.04.30. 15:53

fenyőszirup készítés, válasz kameliasholgynek

Ezt most tanultam egy gyógynövény túrán. Befőttes üveget megtöltök friss fenyőhajtással (3/4-ig), felöntöm forrás vízzel. Lezárom és földbe elásom az üveget, 2 hetet kell ott hagyni. Majd kiszedni, leszűrni, mézzel összekeverni 3:1 arányban (fenyőlé:méz) Mi 5 literes üvegbe csináltuk, most ástuk el pár napja. Hűtőben 1 évig eláll. Erdélyben ezt a módszert használják.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.04.30. 23:21

@vaskalapos (17616):

Vajon miert kell elasni a foldbe?
Tenyleg, mennyi papucsallatka lesz utana a fenyoleben?
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.05.13. 16:33

Sziasztok,

pár hónapja olvasgatlak Titeket és tetszik amiket írtok.
Látszik,h egyesek mögött nagyon nagy tudás van.
Valiékat is rendszeresen olvasom mert azért lehet jó dolgokat olvasni ott is,de tényleg elég egyértelmű,h nagy részt ez egy biznisz.
Nézegettem a bionom honlapjukat és van egy pár olyan termék,ami elvileg ütközik az elveikkel és nem is kéne,h ott legyen,pl. felrakatak vmi gagyi halolajat.
Amúgy az ötlet nem lenne rossz,amit elvileg képviselnek,de a megvalósításban már van némi kivetnivaló.
Tégyleg elég lepukkadt feje van szegény Valinak 43 éves kora ellenére.
Amúgy van Neki egyáltalán gyermeke?

Erről a Huminiqum-ról amúgy mi a véleményetek?
Tényleg igaz,h kiüríti a bennünk lévő nehézfémeket stb.?
Vagy ez is valami kamu duma?

Még annyi írnék,amiben nekem Vali oldala nagyon sokat segített,h régen pl. amikor influenzás lettem egyből orvos,majd antibiotikum,na ezt szépen elhagytam és sima gyógyteákkal,fokhagymával sok pihenéssel egy-két szem algopyrinnel(láz miatt) meggyógyultam,és az elmúlt két télen már el sem kaptam az influenzát,úgy megerősödött a szervezetem az egészséges életmóddal.
És még egy példát tudok mondani:nagyon fejfájós voltam és mostmár nagyon ritkán fáj a fejem,mert az utóbbi időben,amikor fájt nem vettem be gyógyszert hanem inkább végig szenvedtem jópár éjszakát(borzalmas volt) és mostmár csak kb. 3 havonta görcsöl be a fejem,régen meg 3-4 hetente.

Ezzel az egésszel csak annyit szerettem volna mondani,h pl. ha szétnézek a környezetemben,egy kis has-,fejfájásra egyből szedik be a cataflamot stb.,és szerintem ez azért nagy baj,mert a szervezetünk hozzá szokik és egyre több kell a gyógyszerekből.

Ti mit gondoltok ezekről a dolgokról?
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.05.13. 17:15

@jenny84 (18178):

Vannak av oldalán kritikus szimpatizánsok ezt is tudjuk...
Ennek ellenére üdv,hogy idetaláltál.
Még annyi írnék,amiben nekem Vali oldala nagyon sokat segített,h régen pl. amikor influenzás lettem egyből orvos,majd antibiotikum,na ezt szépen elhagytam és sima gyógyteákkal,fokhagymával sok pihenéssel egy-két szem algopyrinnel(láz miatt) meggyógyultam,és az elmúlt két télen már el sem kaptam az influenzát,úgy megerősödött a szervezetem az egészséges életmóddal.
1.Antibiotikumot nem influenzára írja fel az orvos,hanem amikor belenéz a torkodba és a vírus megjelenése mellett mondjuk gennyet is lát például,akkor nyílvánvalóan helyesen tart a bakteriális felülfertőzéstől,melyeknek sok esetben az ártalmatlan,magától gyógyuló influenza vírusa nyit ajtót...

2.Ha valóban olvastál minket,én nem változtam: még mindig veszélyes üzemnek tartom az önorvoslást,ez a legnagyobb kritika av-vel szemben...

3.av nélkül is fontos lenne ráébredni mindenkinek az immunerősítés fontosságára,ehhez például nagyon jó szakemberek,például dietetikusok igen hatékonyan és ingyen tudnak segíteni.

Ez tehát ne legyen példa av-ra...
És még egy példát tudok mondani:nagyon fejfájós voltam és mostmár nagyon ritkán fáj a fejem,mert az utóbbi időben,amikor fájt nem vettem be gyógyszert hanem inkább végig szenvedtem jópár éjszakát(borzalmas volt) és mostmár csak kb. 3 havonta görcsöl be a fejem,régen meg 3-4 hetente.
1.Tökre megéri amúgy kivizsgáltatni az eredetét...

2.Kíváló dolog,ha valaki ráébred a fájdalomcsillapító okozta függőségére,melynek lényege,hogy a hirtelen elhagyott szer nélkülözésének hiánya a szokott fájdalomban jelentkezik,azt állítva,hogy a szükség jogos.Ezért ajánlott a fokozatos dózis és szedési szokás leépítése...

Ehhez sem kell av,vannak erre szakemberek,akik segítsenek,ezért jó például kivizsgálni a fejfájás eredetét...Szóval ez sem spanyol viasz,számomra nem példa...
Ezzel az egésszel csak annyit szerettem volna mondani,h pl. ha szétnézek a környezetemben,egy kis has-,fejfájásra egyből szedik be a cataflamot stb.,és szerintem ez azért nagy baj,mert a szervezetünk hozzá szokik és egyre több kell a gyógyszerekből.
Ti mit gondoltok ezekről a dolgokról?
Igen,ennyi az egész.Csak av hogy jön ide...
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.05.13. 18:22

@Rétike (18180):

Szia,

annyiban valóban szimpatizálok Vali oldalával,h próbál az egészséges életmódra neveni.
Mert ki vagyok akadva azon,ahogy a mai fiatalok élnek.
Energiaital,gyorsétterem,rosszabb esteben alkohol,cigi is társul mellé.
Zöldség,gyümölcs azt sem tudják mi fán terem.
Amiben még egyet értek velük az a fogamzásgátló tablettákról alkotott véleményük.

Viszont soha nem kennék hennát,tojássampont a fejemre.
Ha elmegyek bulizni iszom alkoholt és még talán egy-két szál cigit is elszívok nyáron a szabad levegőn a pia mellé és ha megkívánok néha a mekiben egy fagyit vagy a pékségben egy kakaóscsigát,akkor megveszem...én erkölcstelen :)
Nem akarok majd otthon szülni,nem szándékozom kineziológushoz meg biorezorancia baromságokra menni,nem fogok OM termékeket venni és még folytathatnám a sort.

A fejfájásomat jópár éve kivizsgáltattam,semmit nem találtak.

Sajnos az a baj,h nagyon kevés a jó háziorvos és sokszor feleslegesen írnak fel pl. antibiotikumot,és nagyon sokszor vírusra is felírják.
Nyilván nekem is volt már bakteriális fertőzésem és akkor én is beveszem a gyógyszert.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.05.13. 18:39

@jenny84 (18182):

annyiban valóban szimpatizálok Vali oldalával,h próbál az egészséges életmódra neveni.
Meg a dietetikusok is...Hatványozottan jobban...
Tök mindegy mit akar,ha azt csinálja és úgy,amit.Tudod: a pokolra vezető út is...
Mert ki vagyok akadva azon,ahogy a mai fiatalok élnek.
Energiaital,gyorsétterem,rosszabb esteben alkohol,cigi is társul mellé.
Zöldség,gyümölcs azt sem tudják mi fán terem.
Túlzol,noha van mit nevelni rajtuk...(is!...)
Amiben még egyet értek velük az a fogamzásgátló tablettákról alkotott véleményük.
1.Mindenki úgy védekezik,ahogy jónak látja
2.A hormonokat szerinted hány éven keresztül témázzák az orvosin és mennyi aspektusból?
3.A háziasszonyok mit,mennyit és hol tanulnak róluk?
Ha elmegyek bulizni iszom alkoholt és még talán egy-két szál cigit is elszívok nyáron a szabad levegőn a pia mellé és ha megkívánok néha a mekiben egy fagyit vagy a pékségben egy kakaóscsigát,akkor megveszem...én erkölcstelen
Mint a legtöbb fiatal.Csak sokan vannak,aztán úgy tűnik,mintha csak ezt tennék.No jó...van mit nevelni rajtuk (is!...)
Én például nem járok bulizni,nem iszom(remélem,hogy szenvedélyes bowling társak sem fognak rászoktatni... :mrgreen: ) és nem dohányzom még koca módra sem.
Sajnos az a baj,h nagyon kevés a jó háziorvos és sokszor feleslegesen írnak fel pl. antibiotikumot,
Te már csak tudod... :)
és nagyon sokszor vírusra is felírják.
Már mondtam,hogy nem arra.
Nyilván nekem is volt már bakteriális fertőzésem és akkor én is beveszem a gyógyszert.
Meg meg is lehet előzni... Na erre írják fel vírusfertőzésben.Remélem így másodjára már lejön,amit magyarázok.
0 x

Edina
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.05.22. 21:17

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Edina » 2011.05.22. 22:28

Antal Valinak kíváncsi lennék, a bionom hatóanyag elemző vizsgájára és bizonyítványára. Annak idején ugyanilyen megtévesztésekkel állt mellszélességgel a Neways-hez. Aztán kiderült, a "tiszta termékek" nem is olyan tiszták. Amikor megalakult az OM és onnan átjöttek, hasonló dolgokkal folytatták, azt amit ott tanultak. Ládi doktor, kizárólagos forgalmazási jogot kapott Mo-on a New Chapter készítményire, amiknek forgalmazását az Om megalakulásakor megszüntette. Illetve a termékeket átcímkézve, de nevüket meghagyva, többszörös áron kezdték el forgalmazni. A New Chapter is árulja a neten ezeket, saját nevével. Hol dobozolják, vagy címkézik át?

Például a Wholeomega New Chapter ára 17,97$, míg az OM ugyanilyen nevű terméke 14390Ft fogyasztói áron.
C-Food Matrix 30db New Chapter már 11,97$-ért is árulják a neten, az OM ugyanilyen nevűjét 10320Ft itthon. Érdemes rákeresni a neten!

A kedvezményesebb árak persze 20%-al alacsonyabbak, amelyeken regisztrált partnerek juthatnak hozzá termékeinkhez. De még így is nagy a különbség!

A folyékony táplálék kiegészítőiket ha jók az információim (az egyik tag mondta) Csepelen palackozzák, és messziről jön, de még sincs tartósítva, stabilizálva?

Vannak kozmetikumaik, amik természetes összetevőket tartalmaznak. Szerintük a legjobbak a világon....A hivatalos cég honlapján még ott van a teljes összetétel, Az összetevők között szerepel a benzoic acid (magyar nevén benzoesav E210) vagy sorbie acid (szorbinsav E200) Gilcerin, xantangumi, titanium dioxid.........de a partner oldalakon, webáruházakban már nem mindig található.

Kettős fermentáció, a fermentléhez hozzáadják a halott vitamin molekulákat. Ahol a szintetikus vitamin molekulákat a baktériumok megeszik, élesztősejtek falát szétszakítják és így kikerülnek a vitaminok, majd beleteszik a második fermentációs lébe, ahol a laktobacilusok megeszik a vitamin molekulákat, ekkor az élettelenből élő lesz. Persze kicsit bonyolultabban van megfogalmazva. Na ezt etetik meg velünk. S szerintük ez a tökéletes, ez a legmagasabb rendű hozzáállás.

Angol szavak, magasztos kijelentések. Az áraik az egekben, ami nem indokolt. Nem azért drága egy termék, mert mlmben értékesítik! De ezt ők sikeresen megcáfolni igyekeznek.......
Miért ágálnak még mindig sokan az mlm ellen? Nos ezért is...........
0 x

Edina
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.05.22. 21:17

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Edina » 2011.05.22. 23:04

@pounderstibbons (6959):

Ez a belinkelt szöveg magáért beszél:-)) A képe jó régi. Látta valaki mostanában? Nem úgy néz ki, mint aki annyira jó termékeket eszik, ken magára.......... :D
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.05.22. 23:20

@Edina (18421):

Hú de mérgetes vagy...Összebalhéztatok av-vel? :D
Itt mérgelődhetsz... :)
0 x

Edina
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.05.22. 21:17

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Edina » 2011.05.23. 09:39

@Rétike (18423):
Nem balhéztam össze vele:-) Egyszer régen, amikor még a másik cégben volt, (Én nem!) elmondtam a véleményem s otthagytam. Amit leírtam a cégről, az tény. Lehet akármilyen hókusz-pókusz mögé rakni. Ami különben profi, de a háttér és minden ami köré építkeznek. az egy légvár....:-)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.05.23. 11:11

@Edina (18425):

Az a baj vele (és ez a legnagyobb azt hiszem...),hogy nem tudod mit kívánj...Ha semmit,akkor még a végén minden megy tovább így.Ha azt,hogy üsse meg a bokáját,akkor az gyakorlatilag egyenlő azzal,hogy valaki,vagy valakik jól megszívták,ami jelen esetben jelentős egészségügyi kár is lehet akár.Sőt... :?
Mi itt kikezdjük ilyen-olyan szempontok alapján.De ha a hivatalos szervek nem tesznek semmit,az kb. olyan,mint hogy a rendőrség csak akkor száll ki,ha vér folyik.Nos,kösz!
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2011.05.23. 13:37

@Rétike (18426):

Antalvalik gombamod teremnek szaporodna.
Nala mar csak

Turi Viki "szakerto "firkasz okosabb dietas tanacsaival

Zsírégetés izomvesztés nélkül!
A-vitaminos Alap-diétával
Három nap alatt legalább három kilót veszíthetsz ezzel az őszi diétával! És még attól sem kell tartanod, hogy izmodból fogysz! Köszönd a paradicsomnak!



http://www.femina.hu/fogyokura/paradicsom_paprika
0 x

KeretLenke
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011.04.09. 16:00
Tartózkodási hely: Boldogsag Szigetek

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: KeretLenke » 2011.05.25. 05:41

Mar nem is lepodok meg....
Annak ellenere, hogy azt hirdettek, az Organikus Misszio nevu MLM probalkozasrol, hogy a vilag legjobb, legszebb, legmagyarabb, egyedi termekeirol van szo... egyre tobb es tobb dolog lat napvilagot, ami pont az ellenkezojet bizonyitja. Raadasul, ez a legjobb, sajat maguk fedik fel ezeket a (szerintem) kisse kinos reszleteket. Ujabb gyongyszem, az uj webshop honlapjarol:


Zsályás deo

Sziasztok!

A Biola zsályás deoja nálam nagyon bevált, eddig mindegyiknél jobban. Próbáltam már Hauschka rózsását és Farfalla sima deoját is, de nap végére ezeknél már éreztem magamon némi szagot - bár lehet, hogy csak mert nagyon érzékeny az orrom.

Hasonló jó volt még az itt nem kapható OMi-s deo, de kiváncsi lennék a Farfalla szantálfására is. No majd legközelebb. :D


Antal Vali képe
Beküldő: Antal Vali. Beküldés időpontja: 2011, május 24 - 14:52.
Ez gyakorlatilag ugyanaz a deó

mint amit az OMI forgalmaz. Csak az OMI más néven (saját márkás) helyezte forgalomba. De a beltartalom ugyanaz!


http://bionom.hu/biobolt/kozmetikumok/d ... mment-1584

A beltartalom ugyanaz, csak az OMInal legalabb 3x annyiba kerul (nincsenek pontos infoim, lehet, hogy csak 2x annyiba....ha esetleg egy OMIs ugynok erre jar, pontositsa 8-)
0 x

Edina
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.05.22. 21:17

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Edina » 2011.05.25. 13:19

na, pont erről írtam, pár napja.
Ez nem mlm, ez egyszerűen "kaszálás". Átcímkéznek pár terméket s úgy árulják, mintha sajátjuk lenne. Nagy mennyiségben, ha valamit felvásárolnak, arra nem kevés kedvezményt kapnak. Ez nem elég nekik, ráraknak még a megvásárlási árra nem keveset.
Egy példa, nem biztos, hogy tükrözi híven a valóságot, de érdekes lehet:
Van ugye egy termék. Nem saját gyártású. A fogyasztói ára, amin árulják 1.000Ft. A gyártónak mondjuk 600Ft a bekerülési értéke. Nagy mennyiségben 750Ft-ért odaadja. Nem érdekli ezután mit csinálnak vele. A cég, aki megvette adja 3.000Ft-ért, átcímkézve, mintha a saját terméke lenne.
Ebből a partnereinek ad 20%-os kedvezményt, így ezek 2.400Ft-ért veszik. Ebből max 30, de legyen 40%(ami sokkal több, mint amit kiosztanak, mert sokan nem teljesítenek, nem veszik ki stb) 2.400-960= 1.440FT. Megvette 750-ért, ráköltött, címkékre stb kb 100Ft-ot. A maradék 590Ft. Ezzel mi van? Ezekből lehet nagy lábon élni, kifelé mutatni.... milyen magasrendű hozzáállása van a cégnek?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.05.28. 22:59

@Edina (18443):
"Egy példa, nem biztos, hogy tükrözi híven a valóságot, de érdekes lehet:"
Szerinted a multik, milyen áron veszik át a magyar termelőtől a portékájukat, és mennyiért adják? Arról nem is beszélve, hogy hány hónap után fizetik ki! :shock:
0 x

KeretLenke
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011.04.09. 16:00
Tartózkodási hely: Boldogsag Szigetek

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: KeretLenke » 2011.05.29. 14:12

Ez mar szinte faj, de olvassatok el....

http://bionom.hu/biobolt/kozmetikumok/a ... mment-1616

Az uj bio "naptej" (???).... (70 ml 8300 Ft ha valakit erdekel :twisted: )


Beküldő: g_pancsa. Beküldés időpontja: 2011, május 24 - 23:12.
bioemsan napozó?

Sziasztok!

Elolvastam a hozászólásokat, de számomra még mindig nem egyértelmű, hogy ez a nyári ápolókrém megfelel-e egy "valódi" fényvédőnek? Mindenesetre a termék oldalán ezt találtam:

"Please remember that the bioemsan summer care does NOT protect you from the sun!" Most akkor megvéd vagy sem?

Előre is köszi Ancsa


Antal Vali képe
Beküldő: Antal Vali. Beküldés időpontja: 2011, május 25 - 10:28.
Ez a nyári ápolókrém nem felel meg egy "valódi" fényvédőnek!

Hála Istennek, hisz ezért tartjuk. (????) A törvények szerint egy fényvédőnek olyan hozzáadott vegyületeket kell tartalmaznia, amelyről kimondja a szabályzat, hogy fényvédő, és a faktorszámot bemérték. Ez a krém nem tartalmaz hivatalosan elfogadott hozzáadott fényvédő vegyületeket, viszont tartalmaz számtalan olyan összetevőt, amelyek jobban védenek a káros sugarak elől, mint bármilyen "faktoros" krém, mint például: (ez szerintetek honnan jon???)

* olívaolaj, jojobaolaj, homoktövis húsolaj, homoktövis magolaj, kókuszolaj, sheavaj, szezámolaj, kakaóvaj, mangóvaj , nyers méhviasz

Aztán van benne egy biológiai fényvédő, egy különleges növényi kivonat - a pongámia fa virágának a kivonata -, amely nem csak kiváló regeneráló, gyulladásgátló és antiszeptikus hatással bír, hanem nagyon erős a káros sugárzást szűrő képessége. Ezt a hatást hivatott támogatni az erősen gyulladásgátló édesgyökér kivonat is.

Ezeken kívül tartalmaz még egy különleges kerámia port, amely nem csak fizikai fényvédőként van jelen a krémben - apró tükröket tartva a káros sugaraknak -, hanem a manjuval kezelt vízzel együtt egy különleges védőburkot képeznek a testünk köré, amely segít távol tartani mindenféle káros sugárbehatást.

Ez egyik sem hagyományos fényvédő, és egyik sem faktor. Mégis biztonságosabb számomra ez a védelem, mint a kémiai fényszűrők által produkált faktorok. Pláne azért, mert a termék olyannyira élő, hogy intelligens módon alkalmazkodik az adott bőr igényeihez, minemellett normalizálja a bőrfelszíni emulzió baktériumflóráját - ezáltal a bőrimmunt, ami a legjobb védelem minden bőr számára. :o

Mivel a termék nem tartalmaz hagyományos fényvédelemre szabályzat által előírt vegyületet, viszont napkrém a neve, ezért rá kell írni, hogy nem alkalmas napvédelemre.

Ezek után mindenki döntse el maga, hogy akarja-e, meri-e használni, vagy sem, annak ellenére, hogy nincs benne faktor. Én használom, és tapasztalatból mondom, hogy ilyen fantasztikus "nyári krémem" még nem volt. Csodálatosan és gyorsan barnulok tőle, de nem égek! És ha meg is pirulok, akkor nem ég, nem húzódik, nem fáj, hanem másnapra szépen bebarnul. Ez számomra azt jelenti, hogy a jótékony UVA sugarakat teljes mértékben átengedi, az UVB-t, UVC-t viszont blokkolja, ellentétben a hivatalos napkrémekkel, amelyek faktorai az UVA-t, esetleg az UVB-t blokkolják (tehát nem szűrik!), az UVC-t pedig gátlástalanul átengedik, pedig pont a C-sugár okozza azt a sok galibát (bőrrák, anyajegyek, napallergia, stb.)

Ha biztonságosabbnak érzed a faktorokat, akkor ne használd ezt a krémet, mert ebben tényleg nincs faktor!

Kiemelesek altalam.

Most lassuk a Stanford Medicine Cancer Center velemenyet a "jotekony" UVA sugarakrol, amiket ez a csodanaptej teljes mertekben atenged.

http://cancer.stanford.edu/skincancer/s ... uvrad.html

"Only UVA and UVB ultraviolet rays reach the earth's surface. The earth's atmosphere absorbs UVC wavelengths.

* UVB rays cause a much greater risk of skin cancer than UVA. However, UVA rays cause aging, wrinkling, and loss of elasticity.

* UVA also increases the damaging effects of UVB, including skin cancer and cataracts (an eye disorder characterized by a change in the structure of the crystalline lens that causes blurred vision)."

Egy pici forditas (kerlek javitsatok, ha nem ertetek egyet a forditasommal):

Csak az UVA es UVB sugarak erik el a Fold felszinet. A Fold atmoszferaja elnyeli az UVC sugarakat (ozon reteg, ha jol tudom).
Az UVB sugarak borrakra hajlamosito hatasa sokkal nagyobb, mint az UVA sugarake. Az UVA sugarak viszont oregedest, rancosodast es a (bor) rugalmassaganak csokkeneset okozzak.
Az UVA sugarak fokozzak az UVB rombolo hatasat, beleertve a borrakot es a kataraktot (halyog) is.

Azert en csak betennem a jo kis faktoros naptejet is a strandtaskaba..... :mrgreen:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.05.29. 14:54

@KeretLenke (18510):
Lenke!
Hát igen, kamutermék kamu halandzsával...
Mindez, ha jól látom, 8300.-ért? (András?)
0 x

Edina
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.05.22. 21:17

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Edina » 2011.05.30. 18:48

@osamuka (18492): Igen osamuka ebben igazad van. Ez is szörnyű. De a multik azért nyomják le a felvásárlási árakat, hogy aztán olcsón árulják, így versenyképesek. A kettő nem teljesen ugyanaz! Az organic mission egy kész és már bevizsgált terméket átdobozol és címkéz, s az eredeti ár többszöröséért árulja, mintha a saját terméke lenne. Amennyiben nem gyógyszergyári körülmények között végzi az átcsomagolást, a termék még szennyeződhet is. Tudtommal a termékek gyártója egy ausztrál gyógyszergyár. Gondolom, a terméket nem tudta átnevezni, mert akkor újra kéne őket bevizsgáltatni.Ez olyan mintha egy árucikket, megvesznek és saját logójukkal, védjegyükkel árulnák jóval drágábban. Pld egy cipőt, vagy egy ruhát.... ha ez kiderül, abban a szférában ez hamisítás, csalás lenne. Itt nem tudom erre mit ír a törvény.
0 x

Edina
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.05.22. 21:17

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Edina » 2011.05.30. 19:13

@KeretLenke (18510):amennyiben ezt a terméket napozóként, naptejként árulják, az a fogyasztók megtévesztése. Annak idején, mesélte egy barátom, amikor gyártott valamit, vezetnie kellett mennyiből hozta, ki és mennyit hasznot rakhatott rá, meg volt szabva. Amennyiben ezzel manipulált, azt mint tisztességtelen piaci magatartást, büntették.......

Amennyi sületlenséget leír ez az Antalvali, az haggyán, de hogy ezt beveszik az emberek az internet világában???
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.05.30. 21:46

@Edina (18576):

Az internet épp hogy nem segít, csak ha nagyon jól tudod szűrni az információkat. Az emberek többségének inkább egy tudásnak hitt katyvaszt rak a fejébe. Az enyémben is van még biztos, de serényen takarítok.
0 x

KeretLenke
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011.04.09. 16:00
Tartózkodási hely: Boldogsag Szigetek

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: KeretLenke » 2011.06.01. 10:00

@Edina (18576):
Egyertelmuen nem mondja ki, hogy ez a termek napvedo lenne (azt hiszem, nagyon is tisztaban van ennek a kovetkezmenyeivel), ezt itt olvashatod, meg egyszer:

"A törvények szerint egy fényvédőnek olyan hozzáadott vegyületeket kell tartalmaznia, amelyről kimondja a szabályzat, hogy fényvédő, és a faktorszámot bemérték. Ez a krém nem tartalmaz hivatalosan elfogadott hozzáadott fényvédő vegyületeket, viszont tartalmaz számtalan olyan összetevőt, amelyek jobban védenek a káros sugarak elől, mint bármilyen "faktoros" krém"

, viszont igen erosen sugalmazza, ami sok kovetojet megtevesztHETI.... :evil:
peldaul igy:

"Ez egyik sem hagyományos fényvédő, és egyik sem faktor. Mégis biztonságosabb számomra ez a védelem, mint a kémiai fényszűrők által produkált faktorok. Pláne azért, mert a termék olyannyira élő, hogy intelligens módon alkalmazkodik az adott bőr igényeihez, minemellett normalizálja a bőrfelszíni emulzió baktériumflóráját - ezáltal a bőrimmunt, ami a legjobb védelem minden bőr számára."
0 x

KeretLenke
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011.04.09. 16:00
Tartózkodási hely: Boldogsag Szigetek

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: KeretLenke » 2011.06.01. 10:15

Ortorexia, ortorexia...gyanus esetek es hatasaik az AV honlaprol.

Korabban errol mar volt szo, viszont most maguk a honlap olvasoi es kovetoi is kezdik felfedezni ezt a jelenseget, a sajat tapasztalataikbol okulva.
Korabban olvastam az elso idezetkent szereplot, ma a tobbit. Mar akkor is megragadta a figyelmemet, most viszont ugy ereztem, ez ide kivankozik azok okulasara, akik esetleg megtalaljak a Szkeptikus Forumot, mielott hasonlo dolgokat kovetnenek el....

http://antalvali.com/comment/57367/nyaralas-gyerekkel

Nyaralás gyerekkel

Sziasztok.

Mi vidéken élünk, kertes házban, sokat mégsem vagyunk kinn mostanság sajnos! A gyerekem igényelné, de anya, amióta az egészséget tartja szem előtt, naphosszat a konyhában áll, igazi, tápláló ételeket készít reggelire, tízóraira, uzsira, vacsira, na meg tíztől háromig nem engedi ki a gyereket a napsütésbe! ...
...
Most ismét nagy gondban vagyok. Elkezdtük az egészséges táplálkozást, ezért a nyaralás nagy gond számomra. Első gondolat az volt, menjünk önellátó helyre, ahol én főzöm majd az ételt. Na de akkor hol marad majd a ' család együtt kikapcsolódik' része a dolognak, mert én itthon is egész nap benn vagyok a lakásban háztartást vezetni! Viszont nem szeretnék fehér lisztes, olajban sült, cukros ételeket enni még azon az egy héten sem!!!

http://antalvali.com/hirek/az-ismeretle ... ment-57392

megismerni a saját testünket nagyon nehéz

Lassan egy éve olvaslak titeket, nagyon szeretem az oldalt. Be kell vallanom azóta mégis úgy érzem egyre kevésbé vagyok magammal harmóniában. Ez azért van, mert egy éve elindultam egy úton, amiben túl sok rossz kitérő akadt, amit magamra erőltettem az egészség nevében. Kezdtem 3 hónap candida diétával, amibe szabályosan belebetegedtem.... Lefogytam 5 kilót, amit inkább felszednem kellett volna. Legyengültem, betegeskedtem. Régebben rengeteg édességet ettem, és úgy is túl vékony voltam. Aztán az egészség nevében beszedtem egy csomó szuper táplálék kiegészítőt, és semmi haszna...

Rengeteg szabályt próbáltam betartani, de egyre boldogtalanabb voltam. Nagy önsanyargató vagyok... Akupunktúra, yang-diéta, aztán sokáig hús nélkül stb., közben no cukor és no fehér liszt. Ezt nem szabad, azt nem szabad. A párom is megőrült, hogy most akkor éppen mit nem ehetek?!?! Megváltoztam, mérgezett egér lettem... Rengeteg dologgal próbálkoztam, de csak egy nagy káosz lett a vége.
....
Vita tárgyává tenném azt is, hogy valóban el kell-e hagyni minden finomított táplálékot? ...Odáig jutottam, hogy amit a városban lehet kapni, az mind olyan kaja, amit gyakorlatilag nem ehetek. Ez igencsak megterhelte az idegrendszeremet. Állandóan főzni kell otthon, cipelni egész nap mindent, folyton csak a kajára gondolni, hogy legyen, nehogy éhezzünk... Most egy kicsit lazítottam a szigorú szabályaimon, ilyenkor meg jön a kisördög a fejben, hogy bűnözünk...

Valamit nagyon rosszul csináltam, mert mikor elkezdtem azt hiszem jobb ember voltam. Most görcsös vagyok, és aggodalmaskodó. Ez minden, csak nem harmónia...



Kiemelesek altalam.
0 x

turmix
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.06.06. 12:02

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: turmix » 2011.06.06. 12:15

Nagyon örülök,hogy rátaláltam az oldalatokra. Én pont úgy jártam antalvalival, mint ahogy régebben sárgadinnye írta. Olvasgattam, olvasgattam és egy idő után már az egész világra úgy néztem mintha mindenhonnan csak a betegségek támadnának , az ételekre mintha mérgek lennének, az embernek ( ha hajlama van rá, gondolom) teljesen be tud kattanni az agya. Biztos nem ez a céljuk, de pánikot és félelmet keltenek a szélsőséges nézeteikkel.

Sajnos pár mániám azóta is megmaradt , natúrdeó (ami nem igazán haszál), cukor helyett xilit ( amiről azóta se győztem meg magam teljesen , hogy nem ártalmas, bár sok külföldi oldalon is utánajártam és rosszat nem olvastam róla) , ráma helyett kókuszzsír stb. A szintetikus vitaminjaimat meg lelkiismerertfurdalással szedem.

Szóval azt hiszem áttérek erre az oldalra és talán egy idő után kimászok abból a sok frászból ami antalvalinál rámragadt.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.06. 14:36

@turmix (18619):

Üdv itt és sok sikert!Ha bármi ijesztget és nem találtál válaszra,akkor kérdezz.És főleg:ne féljél mán annyit!!! ;)
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.06.06. 16:04

@turmix (18619):

Natúrdeó: nem tudom mi van benne, de legalább alumentes.
Cukor helyett xilit: a cukornál szerintem nem nehéz egészségesebb édesítőt találni, pedig nem gondolom, hogy rákot okozna. A xilit jobb választás szerintem.
Ráma helyett kókuszzsír. Szvsz ez a legjobb tanács, amit Valiéktól hallottál. Margarint tanácsos kerülni. http://hu.wikipedia.org/wiki/Margarin
Szintetikus vitaminok: Szerintem hagyd abba. Vagy a lelkiismeret-furdalást vagy a vitaminszedést. Annak nincs értelme, ha az agyad megbetegíti a tested.
0 x

turmix
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.06.06. 12:02

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: turmix » 2011.06.06. 17:31

Akkor ezt eddig egész jól csináltam :P ! Maradok ezeknél és nem fokozom az egészséges életmódot. Szerencsére amúgy is szkeptikus családból származom, szóval van aki visszafog.

Inkább a frászolást hagyom abba, a vitamin meg marad.

Nagyon jó az oldal.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.07. 06:41

@verszemu (18621):
Natúrdeó: nem tudom mi van benne, de legalább alumentes.

az aluminiumtol kevesbe felek, mint az ismeretlen kotyvasztasu osszetevoktol.
az, hogy natur, semmit nem mond az artalmassagarol
nem kennek magamra ismeretlen valamit

Cukor helyett xilit: a cukornál szerintem nem nehéz egészségesebb édesítőt találni, pedig nem gondolom, hogy rákot okozna. A xilit jobb választás szerintem.

bocs, de a cukor termeszeres taplalek, amit a szervezet feldolgoz, beepit, ertekesit, a xilit nem ilyen, az becsapas, emeszthetetlen izpotlek


Ráma helyett kókuszzsír. Szvsz ez a legjobb tanács, amit Valiéktól hallottál. Margarint tanácsos kerülni. http://hu.wikipedia.org/wiki/Margarin


margarin es margarin kozt kulonbseg van
ha mar valamit, akkor novenyi olajat, a kokuszzsir es a diszno- vagy libazsir kozt nem latok oriasi kulonbseget

Szintetikus vitaminok: Szerintem hagyd abba. Vagy a lelkiismeret-furdalást vagy a vitaminszedést. Annak nincs értelme, ha az agyad megbetegíti a tested.


egyeetertek, de ugyanez igaz a nem szintetikus vitaminokra is, nem a szintezis a lenyeg, hanem az, hogy inkabb valtozatosan taplalkozz, potszerek helyett
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.06.07. 06:55

@verszemu (18621):
Natúrdeó: nem tudom mi van benne, de legalább alumentes.
Letölthető anyagok
application/pdf ikonTermekteszt_dezodorok_ertekeles.pdf

Itt található:
http://tudatosvasarlo.hu/cikk/termekteszt-dezodorok

Személy szerint én a kristályost használtam. Jó, csak ragadós érzetet ad. A szórófej egy idő után a sótól eltömődik.
Cukor helyett xilit: a cukornál szerintem nem nehéz egészségesebb édesítőt találni, pedig nem gondolom, hogy rákot okozna. A xilit jobb választás szerintem.
A méz ennél is jobb választás, de drágább.
Ráma helyett kókuszzsír. Szvsz ez a legjobb tanács, amit Valiéktól hallottál.
Véleményem szerint nem érdemes az egyoldalúság, helyesebb ha mindenből egy keveset fogyasztasz, közte a zsírokat is. Változatosabb is, a szervezet is be tudja szerezni az építő elemeit. Borzasztóan szélsőségesek manapság az emberek a táplálkozásban.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.06.07. 12:23

@turmix (18619):
Kedves Turmix!
Az előttem szólókkal egyetértve csak annyi lenne a hozzáfűznivalóm, hogy jó helyen jársz, csak az lebegjen mindig a szemed előtt, hogy a német szótárban( ;) ) a nö betűnél az első a "night besaren", magyarán NEM KELL BESZARNI!!! A másik, hogy az édesítésre csakugyan régi jól bevált "találmány" pl. a méz.
0 x

turmix
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.06.06. 12:02

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: turmix » 2011.06.07. 12:42

Hát jó, ha majd néha szükségét érzem, fellapozom a német szótárt. Amúgy nem vagyok pánikos csak végletes,ha valamire rákattanok addig fokozom amíg garantáltan megárt.

Pedig ez a xilit olyan jó megoldásnak tűnt. Végül is ez is növényi, csak nem cukorrépa hanem kukoricatorzsa.A mézről azt olvastam hogy nem szabad melegíteni, mert mérgező anyagok keletkeznek benne. Ennek próbáltam utánajárni,de semmi bizonyítékot nem találtam rá, a melegítés ellen egyetlen dolog szólt ,hogy az értékes anyagok tönkremennek benne.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.06.07. 13:18

@turmix (18628):
Turmix!
A mézet csakugyan nem célszerű rögtön a forró teába tenni, mert értékes összetevői bomolhatnak le 80o(C) felett, de mérgezéstől akkor sem kell tartanod. A cukrok pedig igencsak egyszerű szerves molekulák, a kis buták nem tudják, hogy éppen "mesterségesen" finomították-e őket, vagy úgy vannak jelen, ahogy a "Természet" megalkotta őket. Jellemző példa;
Valami terméknél a nagyáruház láncolat kedves kis hölgyeménye lelkesen magyarázta nekem, hogy az adott termékben nincs cukor, csak fruktóz :D :D :D ...
A cukor, az cukor, nem igazán számít, hogy répa-, cukornád-, gyümölcs-, kőolaj-, metán-, vagy egyéb kiindulási összetevőből származik-e. (Egyszerű lélek... ;) )
0 x

turmix
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.06.06. 12:02

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: turmix » 2011.06.07. 13:28

@Popula(c)tion (18629):

Igen a cukorügy lassan már nekem is világos. Cukor-cukor, mindegy milyen. De a xilit azért más, mert jobb a glikémiás indexe és kevesebb benne a kalória. Úgy gondoltam,ha más szempontból nem is jobb mint a finomitott cukor ( meg nem is rosszabb talán) akkor emiatt mindenképpen jobb választás. Én csak laikusként tévelygek az interneten és próbálok az éppen aktuális mániámnak a végére járni. Bár nem kéne laikusnak lennem mert két évig tanultam élelmezéstant a főiskolán, de hát sajnos csak ennyi maradt meg belőle.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.06.07. 13:35

@turmix (18630):
Kedves Turmix!
Én csak laikusként tévelygek az interneten és próbálok az éppen aktuális mániámnak a végére járni.
Szerintem éppen itt lenne az ideje elgondolkodnod azon, hogy mitől van egyáltalán "aktuális mániád", nem lehetséges-e az, hogy valami más bajod van a világgal és önmagaddal? Ez szerintem fontosabb kérdés lehet.
0 x

turmix
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.06.06. 12:02

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: turmix » 2011.06.07. 13:54

@Popula(c)tion (18631):

Á nem, semmi bajom se magammal se a világgal. Igazából én egy (majdnem) teljesen elégedett és vidám ember vagyok, csak ilyen a temészetem.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.06.07. 14:00

@turmix (18632):
Jól van.
Akkor ne agyalj a világ kémiájával kapcsolatban, hanem éld az életed! A cukor NEM méreg, sőt!!! Edd, ami jólesik! Vaskalapossal egyetértve; változatosan. ("Night besaren.") Olvasgass!! (-vissza a fórumon, tanulságos...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Popula(c)tion 2011.06.07. 15:16-kor.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.06.07. 15:14

@turmix (18632):
Turmix!
Á nem, semmi bajom se magammal se a világgal.
Ne légy ilyen büszke, nekem pl. nagyon is sok bajom van a világgal... ;)
0 x

turmix
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.06.06. 12:02

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: turmix » 2011.06.07. 16:28

@Popula(c)tion (18634):

OFF

/OFF Elnézést!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára turmix 2011.06.25. 00:32-kor.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.06.07. 23:03

@turmix (18635):
Igazából én magam is le tudom vonni a tanulságot az egészből, legjobb a mértékletesség.
Egyetértek. (Gratulálok.) Ennyi!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.08. 09:05

@turmix (18628): Pedig ez a xilit olyan jó megoldásnak tűnt. Végül is ez is növényi, csak nem cukorrépa hanem kukoricatorzsa.

A kukoricatorzsaban nincs xilit.
Abbol lehet kesziteni vegyi, kemiai eljarassal.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.06.08. 09:50

@vaskalapos (18642):
"MESTERSÉGESEN!"... ;)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.08. 14:00

@vaskalapos (18642):

Meg nyírfacukor a másik neve,nem véletlenül.:)
Kisebb a kalóriatartalma,mint a cukoré,de az édesítőereje is kisebb,inzulint nem igényel.
Én még nem kóstoltam.Jól el vagyok az egyszerű kristály cukorral,nekem lehet,hiszen egészséges vagyok,nem szorulok diétás megszorításokra.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.06.08. 14:38

@Rétike (18651):
Drágalátom!
Nabasszmááá!! A cukor alapvetően egy nagyon fontos táplálék, a legkönnyebben emészthető anyagok netovábbja (a szénhidrátok legalapvetőbb összetevője), a mai biobuzi oldalak éppen ettől hangosak, hogy ugyebár a cukrok hűdenagyon könnyen emészthetőek, azt "égeti" el először a szervezet, tehát a "felesleges" zsír lerakódik és hízunk, mint a disznó!! Night besaren!
Nem kell felesleges kalóriákat bevinni...(Vagy, ha mégis, akkor mozogj!!)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.08. 15:12

@Popula(c)tion (18652):

Jól teszik!De én nem vagyok biobuzi,az tuti.Még lehet leszek...Nem tom.Nincs kizárva,de csibe vagyok ezt megmondani,no meg az igazi biobuzi oldalaknak tök mindegy,hogy te répacukrot eszel,de az biorépacukor legyen...

Ugyanakkor ha már egészség.
Ch: napi kb.55E%,melynek max.10%-a lehet cukor."Oszt' jó napot!" Üzenem vissza:
"Night besaren!"(ennek nem kéne az aláírásodban lennie? :P )

Túl azon,hogy nem azért hízunk meg tőle,mert könnyen emészthető.Meg mi az,hogy könnyen-emészthető?Nem értem a kifejezést.A zsírt továbbtart,de azért megy minden gond nélkül,ha az ember egészséges...Az kicsit mintha jobban hízlalna...
A zsír az meg majdnem "csak" felesleges*,de annak meg az az egyik igen fontos dolga,hogy raktár legyen...
Kissé zavaros,amit írtál,mert ugye ami elég,az nem rakódik le és ilyenek... Érted a citrátkör hogy működik...Há' most vagy katabolikus folyamatok történnek,vagy anabolikusak...Ha gyorsan elég,hurrá!Nem ezért hízlal... ;) Az ott aláhúzva a lényeg.

Egy egészséges ember készítse el a lekvárját normális cukorral,aztán figyeljen oda,hogy ne Micimackó módjára alaposan fenékig kóstoljon bele egy étkezésre.Ennyi.Na?Most mi van? :P

*Felesleges≠értelmetlen,kerülendő!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.06.08. 15:23

@Rétike (18656):
Aranyom!
Imádlak, de igenhülye tetszik lenni! Az átlagember eszik szénhidrátot (cukrot, keményítőt, stb.), és zsírt is. A szénhidrát (cukor, keményítö, stb.) baromi gyorsan lebomlik (elég), a zsír meg lerakódik. Az emberi (és minden állati) szervezet az éhezésre, koplalásra van "kitalálva", nem pedig a dőzsölésre. Vili? Illen eccerű!
0 x

Válasz küldése