AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.01.31. 00:01

@vaskalapos (11498):
Ne provokálj, mert kitiltalak.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.31. 00:12

@Rétike (11496):
Igen, iparban, szakkepzett emberek, megfelelo technolgia betartasa mellett hasznaljak az alabbi elemiszeradalekat:
E-507 Sósav
E-513 Kénsav
E-524 Nátrium-hidroxid
E-525 Kálium-hidroxid
E-527 Ammónium-hidroxid
E-535 Nátrium-ferro-cianid

De en nem merem ezekrol kijeneteni, hogy ezek "veszélytelennek számítanak". Szerintem ezek nagyon veszelyes anyagok, amelyeket csak megfelelo szakkepzettseggel es kello elovigyazattal szabad kezelni.

Fura, hogy altalaban en ervelek felelemkeltes ellen... nem felek a sampontol, nem felek a dezodortol, megcukrozom a kavemat... en nem adnek a gyerek kezebe "veszelytelennek szamito" natrium hidroxidot.

Bocsanat, hogy szolt emeltem, bizzuk Darwinra... :-(
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.31. 00:16

@Szilágyi András (11499):
Kerek engedelyt meghunyaszkodni.

Unnepelyesen visszavonom a NaOH veszelyessegerol irottakat, es Darwin kezebe teszem a dontest.

Megprobaltam leirni, hogy egyetertek, a a nátrium-hidroxid veszélytelennek számít de nem tudom leirni. A nagy viznek ezen az oldalan beperelhetnenek ezert, es ramenne a hazam, minden megtakaritasom es a szakmai reputaciom. Sajnalom, ennyit nem er.

Andras, kerlek ezt engedd at, es utana, ha ugy gondolod, torold a regisztraciomat. En nem tudom, hogyan kell torolni, kulonben megtennem.
Koszonom.

Igerem, ha torolsz, nem jovok vissza mas neven.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2011.01.31. 04:43-kor.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.31. 01:11

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Orcas 2011.01.31. 01:29-kor.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.31. 01:25

@Rétike (11496):

OFF
Erdekes, hogy feltetted az OETI webcimet az alairasodba. Ott dolgozol? Ha hivatalos allaspontot kozolsz, akkor jobb lenne sajatneven, nem?
/OFF Elnézést!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.31. 04:54

Ajkai vörösiszap-katasztrófa

http://hu.wikipedia.org/wiki/Ajkai_v%C3 ... tr%C3%B3fa

A katasztrófa emberi áldozatai [szerkesztés]
A katasztrófában tíz ember halt meg.[1] A legtöbb sérült a lúgtól első- vagy másodfokú égési sérülést szenvedett. Egy kisgyermek szeme a lúg marásától súlyosan megsérült.[17] A legsúlyosabb sérült testfelületének közel 70 százaléka égett meg.[18] Az égési sérültek a lúgos vízben állva nem éreztek fájdalmat, mert a lúgmarás fokozatosan alakul ki. A lúg okozta marásos sérülés nagyon hasonlít az égési sérülésre, és kezelése is hasonló.

Október 8-án hajnalban ötre emelkedett a halálos áldozatok száma, miután a veszprémi kórházban belehalt sérüléseibe egy 81 éves férfi, délután pedig megtaláltak két újabb, korábban eltűntté minősített áldozatot.[19][20] Október 11-én találták meg az utolsó eltűntként nyilvántartott személy holttestét.[21] Október 13-án és november 5-én, egy hónappal a katasztrófa után egy-egy újabb sérült hunyt el a kórházban, amivel tízre emelkedett a katasztrófa áldozatainak száma


http://hu.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1trium-hidroxid

Biztonsági kockázatok [szerkesztés]
A szilárd, vagy tömény oldatban lévő nátrium-hidroxid égési sérüléseket, maradandó sebeket, hegeket, valamint vakságot okozhat. Vízben történő oldása erősen exoterm folyamat, a felszabaduló hő égési sérülést, vagy gyúlékony anyagok belobbanását eredményezheti. Alumíniummal reagálva nagy mennyiségű hidrogén szabadul fel gáz formájában.

2Al(szilárd) + 6NaOH(vízben oldva) → 3H2(gáz) + 2Na3AlO3(vízben oldva).
Ezért a nátrium-hidroxidot zárt alumínium tartályban, vagy zárt tartályban alumíniummal együtt tárolni igen veszélyes

Élelmiszer-adalékanyagként, E524 néven alkalmazzák. Napi maximum beviteli mennyisége nincs meghatározva, valamint élelmiszerek esetén nincs ismert mellékhatása, mert rendkívül erős lúgossága miatt csak kis nagyon kis mennyiségben alkalmazható.

bovebben:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_hydroxide

kep:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Sodiu ... e_burn.png

HAZMAT Class 8 Corrosive Substance
Kép
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.01.31. 07:49

@vaskalapos (11498):

Azt hiszem rájöttem,hogy mi szúrja az ember szemét.(ráment az éjszakám,kvázi még erről is álmodtam :mrgreen: )A NaOH-ra semmilyen körülmények között nem lehet azt rámondani,hogy veszélytelen,szerintem ez nem kérdés.Ha ez a kijelentés abból származik,amit a wikin lehet olvasni róla :) ,MINT adalékanyagról,akkor sem.AZ adalékanyagokról tudható AZ,hogy ugyan mennyiségi korlát nincs rajtuk,DE alapvetően előírt a használatukkal kapcsolatban,hogy a legkisebb, még hatásos mennyiségben alkalmazandók...Ez NEM EGYENLŐ azzal,hogy akkor a NaOH veszélytelen,vagy hogy mindegy,hogy megborítom,vagy sem...Túl azon,hogy az E-szám lista NEM háziasszonyok számára készült(az olvasgatást leszámítva)...Helyes a felháborodásod,mert olyan oldalon idéztek olyan dolgot fel(bár én ott nem regeltem még,nem tudtam a linket olvasni),ami nem és nem úgy való oda.Képzeljük el a háziasszonykát,aki ezen felbuzdulva a garázsból behozza marólugot...Bocs,senkit nem akarok megbántani(mindig van amúgy is 1-2 háztartási baleset a kémia nem ismeréséből és anyagok "tiszta lakás érdekében" vegyítéséből)elég egyetlen ilyen eset,hogy az máris soknak minősüljön,minthogy neki is joga van hosszú idejű,jó minőségű élethez...
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.01.31. 07:51

@vaskalapos (11500):

Teljesen igazad van,erről van szó.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.01.31. 07:53

@Orcas (11505):

OFF
Nem,dehogy.Tanuló vagyok és következményes OÉTI párti.Egyik kedvenc linkem,sok hasznos letöltendő van ott,az E-szám lista is onnan nyílik. ;)
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.31. 08:30

@Rétike (11521):

Figyelmet igenyel a tarolasa, adagolasa.
http://www.jtbaker.com/msds/englishhtml/s4040.htm
Nem valo haztartasba.
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2011.01.31. 09:19

@Rétike (11226):
Jó cikk,de tuti van magyarul is egy rakás belőle.
OFF
Szia, igen, biztos van belőle magyarul is. Amiért mégis ezt raktam be, az az, hogy nem csak általánosságban olvashatsz róla, hogy igen, vannak olyan glikoproteinek, amelyek mérgezőek, meg hogy a hüvelyesek nyersen nem biztos, hogy annyira egészségesek, stb. stb., hanem megvan említve konkrétan, hogy 23-an kórházba kerültek a tudatlanság és a felelőtlenség miatt. Végül is csak ennyi. :|
/OFF Elnézést!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.01.31. 09:24

@TranszfettiAcid (11525):

OFF
Ja,hogy úgy értetted...Ok! ;) De...nem azért mondtam/írtam.
/OFF Elnézést!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.01.31. 09:31

@Orcas (11524):

Nagyot fordult a világ :?: és én nem tudom,hogy mikben,sorry.Gyerekkoromban még sok minden elérhető volt ez biztos,ami ma már nem,apám garázspolca tele volt vele.Még gyerekek számára is voltak elérhető dolgok akkoriban: pont valamelyik nap került a kezembe egy régi,gyerekeknek írt kémiai kísérleteket tartalmazó könyv és csak lestem,ahogy írta,hogy ezt és ezt az anyagot (nem emlékszem már és azt hiszem visszakerült a könyvtárba is)hol (már nincs ilyen bolt,tanért :?: ,vagy valami hasonló,nem tudom) lehet megvenni,de vigyázni kell vele,mert veszélyes ezért és ezért.Jajj,ha megint a kezembekerül mindent pontosítok.
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.01.31. 10:07

@vaskalapos (11498):
Idézet:
Ja hát ezt úgy értik, hogy élelmiszeradalékként biztonságos. Nem tisztán.
Ezt olvastad valahol, mondtak neked, vagy csak feltetelezed?

En ugy ideztem, ahogy es amit olvastam, megadtam a linket.
A hatóanyag keresőben találtad ezt a leírást. A hatóanyag keresőt Valiék arra használják, hogy a vásárolt (vásárolni kívánt) terméknek az összetételét ellenőrzik benne, hogy tartalmaz-e káros összetevőt (azaz általuk annak tartottat). Tehát hogy eldönthessék, használják-e az adott terméket, ami ezt vagy azt tartalmaz. Nem linkelek, elég régóta olvasod az oldalt ahhoz, hogy ismerd a szerkezetét.

Egyetértek veled abban, hogy felelőtlenség kijelenteni, hogy a nátrium-hidroxid veszélytelen, mert nem az. Valóban előfordulhat olyan sajnos, hogy valaki elolvassa ezt, és a garázsban található lúggal megnyomorítja magát.

Ugyanakkor elég erőltetetten próbálod szándékosan nem érteni, hogy mit miért írtak úgy. Eddig is tudtad, hogy nem a precizitásukról híresek..

(Egyébként meg ugyanez szerepel itt is, gyanítom innen vesznek át sok dolgot ellenőrzés nélkül: http://tudatosvasarlo.hu/eszam/e-524-n-trium-hidroxid)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.31. 14:25

@verszemu (11532):

1. A cikk amit ideztem, elelmi felhasznalasrol ir, nem kozmetikairol.
Egyszeruen az uj cikkek kozott talaltam, veletlenul.

2. Itt egy kozmetikum, arcradir, osszetetele: aqua destillata, NaOH (natrium hidoxid).

A te ezt hasznalnad, es ajanlanad, mint biztonsagos termeket?

Tudod, hogy antalvalis korokben szokas hazilag keverni kozmetikumokat?

A sampontol rettegunk, mert SLS van benne, a vazelint egyenesen az ordogtol szarmazonak tartjuk, es a cukorrol cikket irunk, hogy mergezo.

Tenyleg hulye vagyok. Ez egy biztonsagos kozmetikum osszetevo.

Kép


Kép
Az Ottavai Egyetem biztonsaggal foglalkozo weblapjarol, lug okozta eges a szemen. http://www.medicine.uottawa.ca/ehss-spe ... dents.html
Innen van nickneved? ;-)
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.01.31. 15:14

Drámakirálynő vagy. Akkor is, ha igazad van. Erről szólt a hozzászólásom fent. Szíved joga, csak szólok, hogy ha kevésbé vagdalkoznál, messzebbre jutnál.

Nézzük hogyan értik Valiék a gyakorlatban:
A legegyszerőbb természetes alapszappan a következőkből áll:
500 g növényi zsír (margarin),
63 g NaOH (nátrium-hidroxid, beszerezhető a gyógyszertárakban),
156 g desztillált víz vagy forrásvíz,
1 kávéskanál a kedvenc illóolajból vagy a kedvenc parfümből.
Az alapanyagokat gondosan összekeverve már csak 30 perc türelemre van szükség, és nagyon kellemes, apró buborékokkal habzó, finom szappan kapunk.
Lejjebb:
Alapszappan készítés 11. Mérjük ki a megfelelő mennyiségű zsírt, olajt vagy méhviaszt! 12. Melegítsük lassú tűzön rozsdamentes fém- vagy zo- máncos edényben, amíg összeolvadnak, zárjuk el a fű- tést, és hagyjuk lehűlni 54 °C-ra, időnként keverjük meg! 13. Mérjük ki a NaOH-ot és a vizet! 14. Öntsük a NaOH szemcséket a vízbe, és keverjük, amíg feloldódik! (Vigyázat!!! A reakció nagy hőfejlődéssel jár!) Hagyjuk az oldatot lehűlni 54 °C-ra. Használjunk védőszemüveget és gumikesztyűt! Ne lélegezzük be a gőzöket! 15. Adjuk hozzá a NaOH oldatot a zsírhoz, és óvatosan keverjük össze!
Forrás: http://antalvali.com/015_azok_franya_bortipusok


Ezt így veszélyesnek tartod? Ha igen, akkor jogos a fenti kirohanásod. Nem költői kérdés, mivel nem tudom a választ, tényleg érdekel.

SZERK: A két idézet között eltelt 3 nap, EZ pl. valóban aggályos (láthatóan nem volt fogalma az írójának a veszélyekről az első idézet megírásakor, de legalább odakerült a gumikesztyű, védőszemüveg).

SZERK II:
2008, február 18 - 21:57 - Névtelen (nem ellenőrzött)
Sodium Hydroxide
Szia Vali

Azt szeretném megkérdezni hogy a Sodium Hydroxide káros e testápolókban. Olvastam h. milyen marró hatása van (vakulás stb. lehet ha szembe kerül)
Mert már jó néhány testápólót kielemeztél és erre az anyagra nem írtál semmit.
köszi


2008, február 18 - 22:09 - Antal Vali
Sodium Hydroxide
Vagy más néven zsírszóda. 4,5 % alatti koncentrációban megengedett a használata, főleg bőrkeményedések puhítására és eltávolítására alkalmas.
Ennél nagyobb koncentrációban valóban maró hatású, töményen vakságot is okozhat.
Forrás: http://antalvali.com/comment/3441/sodium-hydroxide
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.31. 17:11

@verszemu (11601): \

Az altalam idezett es kritizalt oldalon azt irtak, hogy "Biztonság: A nátrium-hidroxid veszélytelennek számít." Az oldal ma is valtozatlanul allitja a veszelytelenseget!

En azt kertem toluk magan emailban, hogy irjak oda, hogy ez egy nagyon veszelyes vegyszer!

Mas lapokon meg 60-120 grammos mennyisegeben valo hasznalatahoz adnak recepteket. Keszitenek belole babaszappant. Gondolod, ellenorzik a pH erteket, mielott hasznalnak?

Igen, nagyon veszelyesnek tartom.

Kepzelj el egy kismamat, ahogy 120g NaOH-bol oldatot keszit a konyhaban, majd azt a meleg olvasztott zsirba keveri. A laborban kotelezo a szemmoso berendezes ahol savval vagy luggal dolgozunk.

Ha azt irom, hogy a tomeny hipo veszelytelennek szamit, korlatlanul teheteto az etelbe, te nem szolnal ram?

"A nátrium-hidroxid az élelmiszerekben mennyiségi korlátozás nélkül, általánosan engedélyezett." Tenyleg? Es "A nátrium-hidroxid veszélytelennek számít."

Ha ugyis van otthon 120 gramm, akkor kiprobaljuk a pogacsaba is, jo?

Tudom, en vagyok a hulye, de nem sokaig: este ongyilkossagot kovetek el: mergezo (SLS tartalmu) samponnal fogok hajat mosni edzes utan.
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.01.31. 17:49

@vaskalapos (11614):
En azt kertem toluk magan emailban, hogy irjak oda, hogy ez egy nagyon veszelyes vegyszer!
Nagyon jól tetted. Ha van csepp eszük, akkor ez alkalommal nem azt nézik, hogy ki írta, hanem a tartalmat.
Az altalam idezett es kritizalt oldalon azt irtak...
Tudom, en vagyok a hulye, de nem sokaig: este ongyilkossagot kovetek el: mergezo (SLS tartalmu) samponnal fogok hajat mosni edzes utan.
Az általad idézett oldalon szó se volt pl. az SLS-ről, mégis azt hajtogatod az NaOH-val kapcsolatban. Tényleg nem sértegetni akartalak a drámakirálynőzéssel, de továbbra is ezt csinálod. És ez az egyetlen, ami fölösleges, hiszen a tényekben igazad van.

Ha valóban a naiv kismamákat félted Valiéktól, akkor épphogy rossz taktikát választottál. A naiv kismamák ugyanis nem olvassák ezt a fórumot, de Vali (ha van esze) igen. És ő dönt a saját lapján megjelenő módosításról, ezért rossz stratégia az orra alá dörgölni a korábbi -jelenleg teljesen irreleváns- "nézetkülönbségeiteket" (tévedéseit).
Szándékosan kiforgatni e fórum moderátorának csitító mondatát pedig szintén öngól.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.31. 18:26

@verszemu (11627):

Bocs, ha nem volt vilagos.
Az idezett oldal a NaOH biztonsagos, veszelytelen, elelmiszerben korlatozas nelkuli hasznalatat allitja.

Az SDS-rol mas oldalkon sok oldalon olvashatsz, az az egyik fo mumus.
http://antalvali.com/mtv1-nappali-sodiu ... lfate.html
http://antalvali.com/hatoanyagkereso
Sodium Lauryl Sulfate (Nátrium Lauryl Szulfát) Erős tisztító és nedvesítő hatású anyag, amely előfordul a felmosószerekben, a gépi zsírtalanítókban és az autómosószerekben egyaránt. Tudósok szerint a Sodium Lauryl Sulfate a leggyakoribb bőrallergén anyag. Gyorsan felszívódik, és az agyba, májba, szembe és szívbe kerülve maradandó károsodást okozhat. Mindemellett a Sodium Lauryl Sulfate lelassítja a gyógyulás folyamatát. Felnőtteknél szürkehályogot okoz, a gyerekeknél pedig megakadályozza a szem normális fejlődését. Súlyos nyálkahártya károsító hatású.

Gyógyszertárakban nátrium lauryl szulfátként kapható. A csomagoláson a következő figyelmeztetés olvasható: belégzése és lenyelése káros az egészségre. Irritálja a légzőszerveket és a bőrt. Veszélyes, komolyabb szemkárosodást okozhat. Szembe kerülése esetén alaposan öblítse ki, és forduljon orvoshoz! Bőrre kerülése esetén bő vízzel azonnal le kell mosni! Munka közben ajánlott védőöltözet és védőszemüveg viselése. Lenyelése esetén azonnal orvoshoz kell fordulni, és a címkét vagy a csomagolást meg kell mutatni!
Ezzel szemben: A nátrium-hidroxid veszélytelennek számít.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.01.31. 18:33

@verszemu (11627):
Érdekes, én értem, hogy jön az SLS a NaOH-hoz (és nem egy régebbi sérelem), mégpedig úgy, szerintem is nagyon veszélyesn ekkora fokú aránytévesztés és felelőtlenség:
"Az SLS (cukor, vazelin, stb.), veszélyes, mérgező, rákkeltő : a nátriumhidroxid meg veszélytelen...."
Szerinted ezek nem hátborzongató arányok?
Főleg háziasszonyoknak, kismamáknak :oops:
Bocs, Vk. beelőzött
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.01.31. 18:51

@verszemu (11627):
Ha valóban a naiv kismamákat félted Valiéktól, akkor épphogy rossz taktikát választottál. A naiv kismamák ugyanis nem olvassák ezt a fórumot,
Mire gondolsz?A "naiv" szóra,vagy a "kismama" szóra?Én ugyanis fent vagyok egy másik fórumon,ahol kismamák,és kisgyermekes anyukák fennen hírdetik A valit!

Korrekt információt adj,vagy ha nem vagy birtokában,ne nyilatkozz.
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.01.31. 18:53

Vaskalapos:
ignoráltad az általam beidézett Vali sorokat, miszerint az NaOH veszélyes, mert hogy te nem azt az oldalt kritizáltad, hanem egy másikat. Ebből arra következtettem, hogy nem azzal van a baj, hogy mit tud/vél tudni AV az NaOH veszélyességéről, hanem hogy azon az egy linken mi szerepel..
Ha ugyanis előhúzod az SLS kártyát, akkor már megint ott vagyunk, hogy AV mit tud/vél tudni, hiszen azon konkrét oldalon nincs szó az SLS-ről.

AV szerint káros az SLS? IGEN.
Szerinted káros az SLS? NEM.
AV szerint veszélyes a tömény NaOH? IGEN.
Szerinted káros a tömény NaOH? IGEN.
Az általad citált lap szerint veszélyes az NaOH? NEM.

Következtetés:
NaOH kérdésben egyetértesz AV-val (akinek a honlapján van téves információ is). Mivel mindkettőtök szerint veszélyes a tömény NaOH, viszont az SLS-ben megosztott a véleményetek, ezért nem megalapozott ez:
Ezzel szemben: A nátrium-hidroxid veszélytelennek számít.
, mert ezt nem AV állította.

Döntsd el, hogy azzal az egy oldallal vitatkozol, vagy AV ismereteivel. A kettő nem ugyanaz (bár nagy a két halmaz metszete).
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.01.31. 18:56

@Rétike (11647):

Ezen a fórumon ezt a fórumot értettem. Naiv kismamák természetesen AV-t olvasnak, nem SZT-t. Így értelmezd újra a soraimat, kérlek.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.01.31. 19:07

@verszemu (11650):

Ja... :idea:
Azt nem tudom min múlik,hogy ha beüti,hogy nátrium-hidroxid,akkor ezt a fórumot is kidobja.Amúgy azon a fórumon meg én személyesen "szokok" gondoskodni arról,hogy idetaláljanak... :mrgreen: Nagyon mérgesek szoktak rám lenni... :roll:
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.01.31. 19:09

@Popula(c)tion (11644):
"Az SLS (cukor, vazelin, stb.), veszélyes, mérgező, rákkeltő : a nátriumhidroxid meg veszélytelen...."
Szerinted ezek nem hátborzongató arányok?
Dehogynem. A problémám ezzel az érveléssel az, hogy kitaláció, ilyen formában ezt senki nem állította egyelőre.

@Rétike (11652):
Azt nem tudom min múlik,hogy ha beüti,hogy nátrium-hidroxid,akkor ezt a fórumot is kidobja.
Keresőoptimalizáláson. http://hu.wikipedia.org/wiki/Keres%C5%9 ... A1l%C3%A1s
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.31. 19:18

@verszemu (11648):

Egy konkret es szo szerint beidezett weboldalon talalhato konkret informaciot kritizalok.

Ha valakinek a webbirodalmaban ugyanarrol az anyagrol az olvashato az egyik oldalon, hogy biztonsagos es korlatlanul teheto az ennivaloba is, a masik oldalon meg az, hogy nagyon veszelyes... akkor ANNAK MINDENKEPPEN IGAZA VAN!

Megegyegyszer: BOCSANAT, hogy szoltam.
Joetvagyat, jo szappanfozest.
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.01.31. 19:22

@vaskalapos (11655):
Egy konkret es szo szerint beidezett weboldalon talalhato konkret informaciot kritizalok.
Felhozva a kritikában az SLS-t, amit AV írt, egy olyan oldal kritikájában, amit nem AV írt.

Nem értem a logikai bakugrást se. Ha te kritizálod AV-t (illetve az oldalát, illetve nem is tudod eldönteni, hogy a kettő közül melyiket), és én rámutatok az érvelési hibára, abból nem az következik, hogy AV-nek, vagy az oldalának igaza van, hanem csak az, hogy hibásan érveltél. Te még tényleg azt hiszed, hogy AV vagyok? :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára verszemu 2011.01.31. 19:25-kor.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.31. 19:23

@verszemu (11653):
"Az SLS (cukor, vazelin, stb.), veszélyes, mérgező, rákkeltő : a nátriumhidroxid meg veszélytelen...."
Szerinted ezek nem hátborzongató arányok?


Dehogynem. A problémám ezzel az érveléssel az, hogy kitaláció, ilyen formában ezt senki nem állította egyelőre.
Viccelsz?

az SLT- az elobb ideztem
Cukor - antalvali.com/hirek/a-sok-cukor-rakot-okoz.html
vazelin - http://antalvali.com/comment/45032/ajjajj-vazelin (a hatoanyagkeresoben "Vaseline")
NaOH - az elobb ideztem
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.31. 19:25

@verszemu (11658):
Nem hiszem, hogy antalvali lennel, o nem ereszkedi le hozzank

Nem volt egyertelmu, hogy mit kritizalok? Azt az allitast, hogy a NaOH veszelytelen, es korlatlanul hasznalhato etelekben. Ideztem.

hagyjuk a fenebe
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.01.31. 19:27

@vaskalapos (11659):

Olvasd el az NaOH cikk és a többi szerzőjének a nevét!
hagyjuk a fenebe
Ámen! :)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.31. 19:33

@verszemu (11662):
Olvasd el az NaOH cikk és a többi szerzőjének a nevét!
Nem tunt fel, hogy ideztem a kritizalt cikk szerzojenek nevet? viewtopic.php?p=11443#p11443
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.01.31. 19:44

@vaskalapos (11665):

Hát jó, folytassuk.
az SLT- az elobb ideztem
Cukor - antalvali.com/hirek/a-sok-cukor-rakot-okoz.html
vazelin - http://antalvali.com/comment/45032/ajjajj-vazelin (a hatoanyagkeresoben "Vaseline")
NaOH - az elobb ideztem
SLS-cikk szerzője Antal Vali. http://antalvali.com/mtv1-nappali-sodiu ... lfate.html
Cukor-cikk szerzője Antal Vali. http://antalvali.com/hirek/a-sok-cukor-rakot-okoz.html
Vazelin-hozzászólás szerzője Mártu. http://antalvali.com/comment/45032/ajjajj-vazelin

NaOH-cikk általad megjelölt szerzője Beleznai Ágnes. (Az ő nevét amúgy nem látom a link mögött: http://antalvali.com/hatoanyagok/s/sodium_hydroxide)

Pontosan melyikük állította a következőt?
"Az SLS (cukor, vazelin, stb.), veszélyes, mérgező, rákkeltő : a nátriumhidroxid meg veszélytelen...."

AV, Mártu, vagy Beleznai Ágnes állítása ez a te olvasatodban?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.31. 20:12

@verszemu (11669):

En ugy gondolom, mivel az AV oldal gondosan szerkesztett, tehat elozetes szures nelkul nem engednek at hozzaszolasokat, igy az ott megjeleno irasok allitasai nagyreszt reprezentaljak az AV velemenyet.

Senki sem allitotta szo szerint azon az oldalon, hogy
"Az SLS (cukor, vazelin, stb.), veszélyes, mérgező, rákkeltő : a nátriumhidroxid meg veszélytelen...."
Viszont az ideologiat meggyartottak hozza, es ezt a kovetkeztetest sajnos le lehet vonni belole.

Es lehet senki sem kritizalna ezert, ha esetenkent nem irna hulyeseget, ha nem diagnosztizalna, es ne lenne profiterdekelt.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.01.31. 20:15

Az FDA is azt mondja a NaOH-ról, hogy "generally recognized as safe" és "used in food with no limitation".

Vaskalapos meg tanuljon meg végre kontextusban olvasni.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.31. 20:27

@Szilágyi András (11680):

No de, ha megnezed a masik linket, amit korabban betettem (http://www.epa.gov/oppsrrd1/REDs/factsh ... 65fact.pdf), azon az olvashato hogy nem javasoljak az etelekben valo hasznalatat, hanem csupan felulet fertotlenitesre hasznalhato (higitva), es csak az etel erintkezeset engedik meg a NaOH-val letisztitott felulettel.

Szamomra nagyon furcsa, hogy az FDA egyaltalan nem limitalja a felhasznalhato mennyiseget.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Orcas 2011.01.31. 20:30-kor.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.01.31. 20:28

@Szilágyi András (11680):

Azért arra kíváncsi lennék, hogy a házi szappanfőzés közben bekövetkező balesetek során hány anyuka szenved el valamiféle égési sérülést, illetve mennyi kárt kerülnek el ugyanezen anyukák az SLS mentes samponukkal.

Félek, hogy nem túl kedvező rájuk nézve az arány.

Bár a Zyflamed biztos remek égési sérülésekre is. Vagy ha az nem, akkor a béta glükán biztosan. :)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.01.31. 20:32

@verszemu (11653):

OFF
Esküszöm a szaktárgyaim kitűnőek,de...számtechből UV-vel kettessel ment a félév... :mrgreen: :oops:
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.31. 20:37

@Szilágyi András (11680):

Kontextusban olvasasrol a velemenyem:
Es lehet senki sem kritizalna ezert, ha esetenkent nem irna hulyeseget, ha nem diagnosztizalna, es ne lenne profiterdekelt.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.01.31. 20:40

@Orcas (11682):
azon az olvashato hogy nem javasoljak az etelekben valo hasznalatat
Nem ezt írják, "on food" van a szövegben, és nem "in food", és nem javaslat, hanem ténymegállapítás: "Sodium hydroxide is not directly used on food or feed".

Ami azt jelenti, hogy a már elkészült élelmiszerre nem raksz nátrium-hidroxidot - persze hogy nem.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.31. 20:45

@verszemu (11669):
Pontosan melyikük állította a következőt?
"Az SLS (cukor, vazelin, stb.), veszélyes, mérgező, rákkeltő : a nátriumhidroxid meg veszélytelen...."
Az antalvali.com weblap(ok)-on olvastam.

@Szilágyi András (11680):

Andras, ki fogsz tiltani, mert szerinem te ragadod ki az osszefuggeseibol az
FDA allaspontjat.

Fenntartom az allaspontomat, hogy
-a NaOH veszelyes anyag
-a NaOH nem fogyaszthato korlatozas nelkul, mert maradando egeszsegkarosadast okoz
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.01.31. 20:45

@Szilágyi András (11686):

Bocsánat,de a "use on" nem a "felhasznál" kifejezése?Így lesz "use on feed"-étkezésre...

Egyébként érdekes,hiszen az E-listán bevizsgált anyagok vannak,a lényeg korábban ki lett mondva pont Vaskalapos által: ipari módban felhasználni és nem otthon főzőcskézni vele.Gondolom nem mászkálnak a háziasszonyok titrálási görbékkel és a megfelelő felszereléssel,hiszen honnan is tudnák,hogy mit jelent a legkisebb hatásos mennyiség,ami viszont igenis egyfajta mennyiségi korlát az adalékanyagoknál.
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.01.31. 20:47

@vaskalapos (11687):
Fenntartom az allaspontomat, hogy
-a NaOH veszelyes anyag
-a NaOH nem fogyaszthato korlatozas nelkul, mert maradando egeszsegkarosadast okoz
Forrás: Vaskalapos

vö.
Ha a NaOH-t megfelelő mennyiségben adagolják, akkor semmilyen káros hatása nincs sem a szervezetre, sem a bőrre nézve. Töményen természetesen már korántsem ilyen békés anyag. Ezért nem tanácsoljuk amatőröknek az otthoni szappanfőzést, mert a tömény nátrium-hidroxiddal nagyon óvatosan kell bánni.

Régen minden háztartásban volt lúg, hisz ezzel mostak, takarítottak, és ebből főzték a tisztálkodásra szolgáló szappant. Használatát akkor kezdték el erőteljesen korlátozni, amikor a sanyargatott sorsú cselédlányok rájöttek, hogy a tömény lúg elfogyasztásával tudnak a legkönnyebben öngyilkosok lenni, ha megisszák.

Szóval a lúg: töményen veszélyes, megfelelő higításban viszont kiváló tisztitószer alapanyag, és ártalmatlan.
Forrás: Antal Valéria
http://antalvali.com/szerintem/sziaszto ... ment-50042
(kiemelés tőlem)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.31. 20:54

@verszemu (11689):
Akkor most min vitazunk?

Az utobbi idezettel en egyetertek.
Az utobbi idezet szoges ellentetben all az altalam kritizalt alitassal:
"A nátrium-hidroxid veszélytelennek számít." amely allitas itt olvashato: http://antalvali.com/hatoanyagok/s/sodium_hydroxide
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.31. 21:02

@Szilágyi András (11686):

Nagyon skrupulozusnak tetszik lenni. :roll:
Nekem az jon le abbol az irasbol, hogy ne hasznaljuk etkezesre. Bar Retike, mar megirta.
De az FDA szerint lehet.

Utolagosan irom, beismerve a tevedest.
Disztingvalunk. Nem en irtam, hogy a feluleten hasznaljak, amit NaOH-dal fertotlenitenek?
Most megkerdeztem az amerikai kollegamat a "use on food or feed". A tisztitott felulet szaradjon meg es ne kerulon az etelre/eledelre NaOH. Amugy a "feed" alatt allati takarmanyt ertenek ebben a cikkben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Orcas 2011.01.31. 23:32-kor.
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.01.31. 21:03

@vaskalapos (11690):

Azon vitázunk, hogy nem látod meg ezt az idézett link alatt:
Forrás:

Dr. med. Ernst W. Henrich - Dr. rer. Nat. Thomas Baumann: Kozmetikai hatóanyagok kiértékelése az INCI-megnevezésük alapján
Tehát nem kanalas gyógyszerként való használata.

AV-ék is a Hatóanyaglistába tették.
Nézzük mit írnak a Hatóanyaglista használatáról:
Célunk, hogy mindenkit megtanítsunk az elemzés azon kardinális pontjaira és lépéseire, amelynek alapján már nagy biztonsággal ki tudja szűrni egy kozmetikumból a káros összetevőket. Erre szolgál a veszélyes összetevőkről szóló ingyenesen letölthető tanulmány és a Hatóanyag lista is! Kérlek használd mindkettőt!
Forrás: http://egeszsegakademia.net/elemezz-mag ... istat.html (Abba ne kössetek bele, hogy más a domain, itt van ugyanis linkelve: http://antalvali.com/hatoanyagok )
(kiemelés tőlem)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára verszemu 2011.01.31. 21:08-kor.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.01.31. 21:05

@Rétike (11688):
Bocsánat,de a "use on" nem a "felhasznál" kifejezése?
Nem.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.01.31. 21:07

@Orcas (11691):
"use on" vs. "use in". Tessék már disztingválni.
Kontextus, emberek, kontextus!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.01.31. 21:15

@verszemu (11692):

És ez az a hatóanyag lista, amely fittyet hány arra, hogy az adott anyagból mennyi a veszélyes, és mennyit képes tolerálni még a szervezet?
Mert akkor egy eleve barom listáról vitatkozunk.
Mert ugye a víztől is meg lehet halni...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.31. 21:18

@verszemu (11692):

http://antalvali.com/hatoanyagok/s/sodium_hydroxide idezem az egesz oldalt:

Sodium Hydroxide
Sodium Hydroxide

Nátrium-hidroxid. Alkalikus segédanyag a savak semlegesítéséhez. A hagyományos szappanfőzés segédanyaga, elszappanosító.

Forrás:

Dr. med. Ernst W. Henrich - Dr. rer. Nat. Thomas Baumann: Kozmetikai hatóanyagok kiértékelése az INCI-megnevezésük alapján

--------------------------------------------------------------------------------

E 524 - Nátrium-hidroxid
Egyéb elnevezések: nátronlúg, marónátron

A nátrium-hidroxid oldatát nátronlúgnak, szilárd formáját marónátronnak is nevezik. Nagyon erősen bázikus anyag. Bázisos jellegéből kifolyólag képes a savak semlegesítésére, ezért a nátrium-hidroxidot az élelmiszeriparban a savfok (pH-érték) beállítására és stabilizálására használják. A nátrium-hidroxid ezenkívül keményítő és fehérjék feltárására is alkalmazható.

Ha a péksütemények tésztáját E 524-gyel (étkezési nátrium-hidroxiddal) kezelik, reagál a kelesztés során keletkező szén-dioxiddal, és nátrium-karbonátot képez. Ez a vegyület okozza bizonyos péksütemények (ropi, sósperec) jellegzetes ízét.
Előállítás

A nátrium-hidroxidot elektolízis útján nátrium-kloridból nyerik.

Használat:

Az E 524 jelű étkezési nátrium-hidroxid az élelmiszerekben mennyiségi korlátozás nélkül, általánosan engedélyezett. Ez alól csupán a kezeletlen és hasonló élelmiszerek a kivételek, amelyek a törvényalkotó szándéka szerint adalékanyagokkal nem módosíthatók.

Az E 524 egyebek mellett a következő termékekben engedélyezett:

Lekvár, dzsem, gyümölcszselé
Péksütemények
Kakaómassza
Olíva
Fűszerek

A kozmetikai ipar a nátrium-hidroxid segítségéve szappanosítja el a zsírokat, olajokat, a hagyományos szappanfőzés alapanyaga.

Biztonság:

A nátrium-hidroxid veszélytelennek számít.

.SSemleges..

Copyright © 2006-2011 AntalVali.com
Az oldal használatához a Firefox böngészőt ajánljuk.

Az AntalVali.com oldalain található információk, szolgáltatások
nem helyettesíthetik szakember véleményét, ezért kérjük
minden esetben forduljon szakorvoshoz!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót,
vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
.

Elégedett Vevő Program: 16874


Kiemelesek tolem. Szovegosszefugges, kontextus....
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.01.31. 21:21

Zárjuk már le ezt a NaOH témát, szerintem mindenki érti, miről van szó, meddig akarjátok még ragozni? Semmi más nincs az antalvali.com-on, amibe bele lehet kötni?
0 x

Válasz küldése