AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.02.27. 11:09

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.19. 13:21-kor.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.02.27. 11:18

@Fabri (42452):

Büszke lehetsz magadra!
Mindig találtok magatoknak balekot.
Miért nem mindenkit én csináltam!
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.27. 11:24

@lorenz (42453):

Aki kigyógyult, miközben a többi kórházban maradtak közül már sokan meghaltak!
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.27. 11:26

@lorenz (42458):

Nem vagyok egyáltalán büszke magamra, ellenben az elszomorít, hogy hová jutott az akadémikus orvostudomány a hazugságaival! :(
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2012.02.27. 11:37

@lorenz (42458):
Büszke is, tudatlan is, határozott is. Nem jó párosítás. Ráadásul nem is gyógyít. Az SLE-t sem ismeri.
Ilyen anekdotákat mindenki annyit ír, amennyit akar. ("Lárifári" ;) )

De, ha van valamilyen orvosi leírás az ilyen "kezelésekről", diagnózisokról előtte, utána, akkor szerintem itt mindenki szívesen elolvasná. Csak attól tartok, ezeket valamiért sose fogjuk látni...
ld még itt: régi honlap/SisterDawn
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.02.27. 11:53

@Fabri (42452):

Az ilyenfokú identitászavar,amit ez a hsz. tükröz,konkrétan pszichiátriai eset:
Nos, az ajánlásaim alapján
Rengeteget konzultáltunk
a fiatal hölgy lényegében gyógyultnak tekinthető!
de annyira nem,hogy felmentést adjon egyetlen bíróság is.
Emiatt:
Egy komoly elhatározással elhagyta...allopátiás kúrát
amikor baja esik ennek a betegnek,remélem,hogy feljelentenek téged a rendőrségen,de minimum remélem,hogy akad egyszer csak valaki,aki megteszi,és börtönben végzed!Mint az a szemét tetűláda utolsó féreg,aki miatt a múltkor meghalt egy rákos beteg nő.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.02.27. 12:21

@Fabri (42462):

"Nem vagyok egyáltalán büszke magamra, ellenben az elszomorít, hogy hová jutott az akadémikus orvostudomány a hazugságaival!"

Ha nem vagy büszke, akkor mit futtatod itt magad a csodálatos gyógyuláson átesett betegeddel?
Én most fényezzem a háziorvosomat?A sebészt, aki megoperált?A gyerekorvosomat?A fogorvost?

Engem ezek az emberek rengeteg betegségtől és fájdalomtól szabadítottak meg az akadémikus orvostudomány segítségével.
Akarod a nevüket és az esetleírásokat?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.02.27. 12:27

@Fabri (42460):

Rétike írásáról jutott eszembe:
Honnét tudjuk, hogy te nem vagy ugyanolyan szélhámos, mint az a kollégád, aki sikeresen halálba kezelt egy rákos beteget?
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.27. 12:28

@Rétike (42467):

Látod ez a különbség közöttünk, amit te most bemutattál. Fenyegetőzni tetszik?
Én nem teszem azokkal, akik mérgezik az embereket a kemóval meg a morfiummal az állam által dotált egészségügyi intézményekben.
A mifajtánk nem kerül egy árva fityingbe sem az államnak, emitt viszont hatalmas pénzek cserélnek gazdát. Én emellett ki fogok állni bármelyik biróság előtt, mert tudom, hogy mit beszélek.
Te meg beszélj, amit tudsz!

Félreértés ne essék, az orvosokra szükség van! De csak azokra, akik értik a dolgukat és maximális empátiával viseltetnek a pácienseik irányában.

Mindenki öngyógyul a maga tudatosodásával, ahol persze kellenek éppen ezek az empatikus orvosok ahhoz, hogy megmagyarázzák a páciensnek a betegségének a várható lefolyását.

A SLE ördögi köréből kijött a hölgy és ez a fontos a család számára.
Tette ezt a saját felelősségére és ezzel nem lehet semmi baja egyetlen normális embernek vagy állami intézménynek sem.
Elvégre a demokráciában szabad akarat van!
Szíve ügye mindenkinek, hogy mit választ, és nem kell utánozni senkinek senkit, ha nem akarja.
Ellenben IGAZ információkkal lássák el, ha már egyszer megfizettetik vele a betegellátást!

És még egy fontos momentum: Én nem gyógyítok, hanem informálok. Pénzt pedig egyáltalán nem kérek senkitől!

A páciens gondolatvilágának a megváltoztatása a cél, mert minden az agyban és az érzésvilágunkban dől el.
Ehhez van egy halom információm, könyvek és komplementer publikációk formájában.
Hozzáteszem, hogy hála Istennek!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.02.27. 12:57

@Fabri (42476):

A mifajtánk nem kerül egy árva fityingbe sem az államnak, emitt viszont hatalmas pénzek cserélnek gazdát. Én emellett ki fogok állni bármelyik biróság előtt, mert tudom, hogy mit beszélek.
Nekem úgy tűnik nem tudod mit beszélsz.

És a betegnek se került egy fillérjébe se? Ingyen voltak az általad adott könyvek is? Ingyen osztogatták azt neked? Azt látom, hogy állításod szerint nem kérsz pénzt. De nem is kaptál? Költségeidet se számoltattad el?

Ha ennyire egyszerűen lehet ingyen tudással kezeltetni betegségeket, miért nem erre állnak rá a betegbiztosítók, amikor nyilván megérné nekik a sok ingyenélő orvos és gyógyszegyár fizetése helyett, ha szimpla ingyen-ismeretterjesztéssel lehetnének kezelhetőek súlyos betegségek?

De kíváncsi lennék az általa hivatkozott "komplementer publikációkra" is. Mégis honnan veszed az ötleteidet és mi alapján adsz nekik tanácsot? Milyen előképzettséggel osztogatsz egészségügyi tanácsokat? Ha valakinek az állapota rosszabbodik, ne adj Isten belehal az ötletelésedet követően, mit fogsz mondani? "Upsz!"?
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.27. 13:15

@pounderstibbons (42486):

Sajnálom, hogy ti itt az én fejtegetéseimet egyáltalán nem értitek, mert a megtanult és berögzült "akadémiai észjárás" letéteményesei vagytok.
S közben a "nagy tanításokat" kihagyjátok az életetekből.

Pedig a nagy tanítások mindig a lélekről szóltak és szólnak még ma is, mert a tudatallatink hatalmas ereje irányít bennünket egész életünkben.
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2012.02.27. 13:23

Mondjuk pár dokumentált eset sokat segítene. Fentebbi hozzászólásomban arra utaltam, hogy ezek valahogy sosem kerülnek elő...

Az az érv mennyire sunyi, hogy "nem gyógyítok, csak informálok". Így kibújni a felelősség alól! Ez aljasság. Legalább vállalná, amit tesz. Dörzsölt egy fószer.

(Az orvos is csak informál: mire, milyen gyógyszert, kezelést javasol. Nem ő veszi be a gyógyszert a beteg helyett. Kiveszi a vakbelet - információátadással. A szikével információt ad át a testnek. És információt kap a vakbélről. ;) )

A lényeg, ha eddig még nem derült volna ki: a Fabri nevű hozzászólónak a szavaira nem érdemes adni, nagyon demagóg és félrevezető!
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.27. 14:19

@TranszfettiAcid (42490):

Az akamémikus(?) "korlátozottságod" sajnos példaértékű. Elmegyek inkább egy "csi" meridiánmasszázsra, mintsem ilyen hozzászólóktól merítődjek le.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.02.27. 15:50

@Fabri (42487):

"S közben a "nagy tanításokat" kihagyjátok az életetekből. "

És ezzel jelentősen javulnak az életkilátásaink.
Nem szeretnék idő előtt kinyiffanni néhány ócska kókler hibájából.



"Pedig a nagy tanítások mindig a lélekről szóltak..."

Meg Istenről, teremtésről, bűnről, újjászületésről, hitről stb.
Eltérő értelmezéseink vannak a "nagy tanításokról".
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.27. 16:03

@lorenz (42512):

Ajánlanám neked minimum Kölcsey "Paraneisis"-ét forgatni, hogy megértsd végre: mit is akarok...
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.02.27. 16:17

@Fabri (42514):

Hja, könyveket én is tudnék neked ajánlani.
Kölcsey erkölcsfilozófiai műve hogyan jön a sarlatánsághoz és az álorvosok tevékenységéhez?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.02.27. 16:20

@Fabri (42514):

"hogy megértsd végre: mit is akarok..."

Nagyon is jól megértettem.
Azon leszek, hogy ne járj sikerrel.
Legalábbis ezen a fórumon.
0 x

Humanica
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.02.26. 17:16

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Humanica » 2012.02.27. 16:24

@lorenz (42443):
mellékhatásként bármely életkorban előforduló elmebajt lehet diagnosztizálni az EZO-tól és társaitól, a tisztánlátás érdekében mindnekinek ajánlom :
Gál Péter A new age keresztény szemmel és a józan ész mérlegén.
Bocs.
Jah még így utólag, ezosok, new agesek, természetgyógyászok azokból is különösen a bioenergiával kezelők, meg lélekgyógyászok, ésatöbbi ésatöbbi, kérjük kíméljenek hozzászólásaiktól, ÉN nem akarok látni egyiket sem, mert a legócskább áltudomány az összes, értelems országokban törvénnyel tiltják az iylesmit, mint pl a "szájentológusokat" Belgiumban, vagy farnciaországban.

Jah és egyetértek:

("Pedig a nagy tanítások mindig a lélekről szóltak...")
Meg Istenről, teremtésről, bűnről, újjászületésről, hitről stb.
Eltérő értelmezéseink vannak a "nagy tanításokról".


én is csatlakozom az egyetemes beváltt időtálló és emberközpontú nagy tanításokhoz. ebbe nem tartozik bele a kezeld magad és társai....ezo módon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Humanica 2012.02.27. 16:34-kor.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.27. 16:32

@lorenz (42517):

Nem hinném, hogy a Magasabb Rendű Intelligencia jelenléte a nagy földi forgatagban Kölcsey ellenére lett volna a gyógyítás területén.
Egyedül abban értek együtt veled, hogy eme jelenlétet ma egyesek valóban kihasználják és megvezetik a rászorultakat. És ebben a folyamatban még az egyházak is ludasak.
És ezért kell tudatosodni, hogy sem az egyik, sem a másik, de még a harmadik oldal se nyerészkedjen rajtunk.

Éljünk magas erkölcsi szinten és akkor Magyarország felvirul(hat).
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.27. 16:34

@lorenz (42519):

Az életben messzemenően nem a sikerre hajtok, hanem a tapasztalatszerzésre és a józan észre.
Hidd el, hogy ez óriási különbség!
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.27. 16:42

@Humanica (42521):

Respektálom a választásod, csak előre jelzem, hogy a végleges kigyógyulásod reményében az említett szemléletváltás nélkül nagyon göröngyös, szinte járhatatlan utat választottál.

De mint tudjuk, a remény hal meg utoljára...
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2012.02.27. 17:01

Azt írja Fabri:
Az akamémikus(?) "korlátozottságod" sajnos példaértékű. Elmegyek inkább egy "csi" meridiánmasszázsra, mintsem ilyen hozzászólóktól merítődjek le.
Igen, az én korlátozottságom biztos példaértékű. Azt, hogy menyit töltött csi meridianmasszázson már el tudom képzelni.

Ez nem változtat azon, hogy nem vállalja a tetteit:
És még egy fontos momentum: Én nem gyógyítok, hanem informálok.
, azaz felelőtlen, mellébeszél. Egy esetről sem adott meg konkrét leletet, stb. Hiteltelen, veszélyes rá hallgatni.
ism:
Fabri nevű hozzászólónak a szavaira nem érdemes adni, nagyon demagóg és félrevezető!
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.27. 17:07

@TranszfettiAcid (42528):

Tudod mit?

Menjen mindenki békében a maga kitaposott útján.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.02.27. 17:13

@Fabri (42529): Ne, a gazemberek csak ne járjanak békében a kitaposott útjukon!
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2012.02.27. 18:13

@Fabri (42452):
ajánlásaim alapján most jött ki egy 20 éves hölgy a "szisztémás lupus" (milyen őrült diagnózisok vannak ugye?) betegségéből a szemléletváltásával.
Megértette az öngyógyulás fogalmát és a szervezet önszabályozásában keletkezett zavarok OKÁT!
Egy komoly elhatározással elhagyta a patkánymérges (endoxan) és a mellékhatásokról elhíresült "prednisonos" allopátiás kúrát és a saját felelősségére kezdte el az öngyógyítását.
Tudod mi az , hogy hullamzo lefolyasu ? Nagyon nagy az eselye annak , hogy a veseje fel fogja mondani a szolgalatot es miattad el fog halalozni. Es nem ertem , hogy ilyen pokhendi , batran idevagott beszamolo miert nem vegzi birosagon : Franciaorszagban diagnosztikat/gyogyitast csak vegzett orvos allithat fel/vegezhet . Ha ilyen konnyu lenne kimaszni ebbol a betegsegbol , akkor nem kutatna a fel vilag , hogyan mentsek meg az ebben /szisztémás lupus erythematosus/ szenvedo betegek eletet. A kutatok nem azt ismeteltetik a beteggel , hogy: meg fogok gyogyulni , meg fogok gyogyulni , meg fogok gyogyulni . Nem irhato le negy arrogans sorban se a betegseg , se a gyogymod , se a kutatasi eredmenyek. Nem csak belinkelem , mert szeretnem , ha elolvasnad :
http://www.mrns.hu/index.php?page=conte ... php&nid=51
Előrelépés az autoimmun betegségek terén

A szisztémás lupus erythematosus egy, az egész testet érintő, hullámzó lefolyású, bár viszonylag jól kézben tartható autoimmun megbetegedés. A többnyire hatékony kezelés ellenére azonban számolni kell azzal is, hogy a betegek nagy százalékánál előbb-utóbb súlyos vesekárosodás léphet fel. Egy új tanulmány szerint viszont úgy látszik, ez a probléma a közeljövőben hamar megelőzhető, vagy orvosolható lesz.



Lupus által okozott elváltozások a bőrön

A lupus erythematosus a szisztémás autoimmun betegségek közé tartozik, azaz a kórkép nem szövet- vagy szervspecifikus, hanem az egész szervezetet érinti (szisztémás). Általános tüneteket nehéz hozzá társítani, ugyanis ezek attól függően változnak, hogy éppen melyik szervben jelentkezik a betegséget jellemző gyulladás, ami olykor az adott szerv kisebb-nagyobb mértékű károsodását okozza. Gyulladás alakulhat ki a tüdőben, szívben, bőrön, vesékben, de az ízületekben is. A betegség egyik legjellemzőbb következménye a vesék nagyfokú károsodása, ami sokszor egész életen át tartó dialízisre ítéli a pácienseket, de gyakran előfordul, hogy a szervátültetés marad az egyetlen járható út.

A New York-i Hospital for Special Surgery orvosai kutatásuk során a SLE által okozott veseproblémákról eddig szerzett ismeretekre támaszkodtak. Ezek szerint a lupus úgynevezett proliferatív glomerulonephritist okoz, amit a vese epitél sejtjeinek rendellenes osztódása eredményez, és többnyire félhold alakú léziók formájában jelenik meg a vese szövetében. Kialakulásában fontos szerepet kapnak az I-es típusú interferonok, illetve az általuk aktivált fehérvérsejtek, a makrofágok.

A Dr. Lionel Ivashkiv által vezetett kutatócsoport céljául tűzte ki, hogy pontosan azonosítsák az interferonok támadáspontját, és meghatározzák, mely makrofág populáció felelős a glomerulonephritist kísérő gyulladás kialakulásában. Kísérleteiket egereken végezték egyrészt azért, mert ezek az állatok egy idő után eleve hajlamosak a glomerulonephritisre, másrészt pedig azért, mert létezik egy, az autoimmun betegségek modellezésére tenyésztett NZB/W nevezetű hibrid egértörzs. Ezekben az állatokban indukálták a veseelégtelenség kialakulását interferonok adagolásával, majd annak megjelenése után vér- és szövetmintát vettek az állatokból.

A kutatócsoportnak sikerült feltárnia a folyamat több, eddig nem ismert részletét. Kiderítették, hogy a betegség kiváltói az I-es típusú interferonok, és az infiltráló, azaz a szöveti sejtjek között közlekedő makrofágok. A veseelégtelenséget egy láncreakció alakítja ki: az interferonok hatására az úgynevezett „alternatív úton aktivált makrofágok” lépnek működésbe, melyek interleukineket (IL), mátrix- metalloproteázokat (MMP) és növekedési faktorokat termelnek. A félhold alakú léziók megjelenésében az interleukin-10 és a MMP-k kiemelkedően fontosnak bizonyultak, ezek ugyanis közvetlenül hozzájárultak a vese sejtjeinek ellenőrizetlen növekedéséhez és szaporodásához.

A fent vázolt folyamat eredményeként megjelenő szöveti degeneráció miatt a vese glomerulusai, vagyis a kiválasztást ténylegesen végző működési egységei összepréselődnek, feladatukat nem tudják ellátni. Ez végül a vese keringésének leromlását és szöveti elhalását eredményezi.

A kutatók szerint felfedezésük új távlatokat nyithat meg a SLE-t gyakran kísérő veseproblémák megelőzésében és kezelésében. Ha ugyanis sikerül támadáspontot találni a szöveti makrofágokon, vagy megtalálni a módját, hogyan lehetne gátolni az általuk termelt növekedési faktorok hatását, akkor a glomerulonephritis-szel együtt járó veseműködési zavar is megelőzhető és kezelhető lenne.

Science Daily, 31.01.2010

Szlávik Attila
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.02.27. 18:22

Prednison? Azt tudod-e, hogy szteroid es csak folyamatosan csokkentve az adagot lehet leallitani a szedeset??? Ezt csak az orvos mondhatja meg, hogy hogyan....
If you are taking prednisone to treat a long-lasting disease, the medication may help control your condition but will not cure it. Continue to take prednisone even if you feel well. Do not stop taking prednisone without talking to your doctor. If you suddenly stop taking prednisone, your body may not have enough natural steroids to function normally. This may cause symptoms such as extreme tiredness, weakness, slowed movements, upset stomach, weight loss, changes in skin color, sores in the mouth, and craving for salt. Call your doctor if you experience these or other unusual symptoms while you are taking decreasing doses of prednisone or after you stop taking the medication.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0000091/
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.27. 18:22

@mimindannyian (42530):

Sajnállak, :( , mert nyilvánvalóan eltévedtél az élet országútján valamelyik kereszteződésnél, de ha esetleg kedved tartja, erre :arrow: visszajöhetsz a közös sztyeppénkre :idea: , mert itt egyrészt nagyon világos van, másrészt pedig a friss levegőtől feloldódik mindenfajta lelki konfliktus.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.27. 18:29

@Orcas (42538):

Igen, sajnos tudom, hogy szteroid alapú, gyulladáscsökkentő a Prednison (évekkel ezelőtt én is szedtem és belekergetett egy ördögi körbe) és lassan, megfontoltan jött le róla a hölgy.
És még egy érdekes momentum: olyan csillogó szemeket régen láttam, mint amikor ez a beteg a saját, félelem nélküli öngyógyulása folytán teljes értékű emberként jött vissza a társadalomba.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.02.27. 18:31

@Fabri (42539): Igen szép példáját villantod meg az ál-bölcsességnek. Bölcseket akarsz mondani, de sajnos ez nem manír kérdése. Romlott-cukormáz jótanácsaid szomorú képet festenek rólad, mert másról ugyan nem beszélnek.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.27. 18:46

@bekukk (42536):

Ne félj, a betett leírást nagyon jól ismerem, de sajnos azt is, ami a gyógyítás címén folyik konkrétan e betegség kapcsán is.
A hölgynek a kórháztól már fóbiája volt és a hozzátartozói kértek meg, hogy foglalkozzak vele, majd fogalmazzak meg egy értelmes, diplomatikus levelet a orvosainak, miszerint nem szándékozik többé visszamenni a kemoterápiára.
Alá is írta a saját felelősségére és személyesen oda is adta az orvosának, aki még meg is örült neki, mivel így - gondolta, hogy fedve van.
A hölgyben nem volt semmilyen félelem, és ez a legfontosabb!
Eldöntötte, és velem megbeszélte, hogy a kemózást abbahagyja. Komoly testi és lelki méregtelenítő kúrákat elvégezve gyönyörűen lelohadt az arca és a teste is és a laboratóriumi eredményei kíválóak lettek.

De többet nem akarok már itt ezzel foglalkozni, mert látom, hogy teljesen fölösleges a szkeptikus tököket a vízbe nyomkodni, felmerül az mindig a berögzött nem hozzáértés miatt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fabri 2012.02.27. 18:51-kor.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.27. 18:48

@mimindannyian (42545):

OK, rendben, elfogadom tőled a rólam megformált véleményedet. Menj békével!
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2012.02.27. 19:02

@Fabri (42548):

En nem Teged feltelek.
En azt mondom, hogy a Te hibadbol ez a szemely el fog halalozni.
Az aldozatod a fold alatt , Te meg bortonben fogod vegezni : mert akarki kert is meg ra , nem vagy orvos , nem tudod meggyogyitani , csak eltenni lab alol.
Ez a szemely el fog halalozni es az oka Te leszel .
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.27. 19:12

@bekukk (42551):

Félsz?
Ne félj!
Különben nem csodálkozok, hogy félsz, mert ez van elhintve a fejekben és az ellenkező irány úgymond ma büntetendő kell hogy legyen a társadalomban!
Nem ismered a bátorság érzését, amivel ki lehet lépni a betegségipar bűvköréből és lerázni a félelem láncait.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.02.27. 19:52

@Fabri (42553):

betegsegipar buvkore ... Dr. Lenkei?

Ez a lupus, amirol irtal, egyszer fellangol, egyszer elnyugszik... amikor elnyugszik, akkor jobban van az illeto, es azt hiszi meggyogyult... elhagyja a gyogyszereit, aztan szepen ismet fellangolnak a tunetek.

Ismerosom 4 eves kisfia 40%-os tulelesi esellyel kezdett az agymutetbe, amit ketszer vegeztek el rajta, es a kemoba, es egyelore jol van. Mindennek mar par eve. Ha nem esik at a muteteken, es a kemon, akkor valoszinuleg mar nem elne.

A kemo leallitja a sejtek osztodasat (az egeszsegeset is es a rakoset is, egyarant), es ezert van piszok rosszul az ember tole... de megvan az esely arra, hogy a rakos sejtek annyira visszaszoruljanak (megha nem is szelektiv a kemo), hogy utana folytathatja az eletet az ember. A kemohoz is batornak kell lenni... szerintem.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.02.27. 20:26

@Orcas (42555):
A kemo leallitja a sejtek osztodasat (az egeszsegeset is es a rakoset is, egyarant), es ezert van piszok rosszul az ember tole...
Megoli az osztodo sejteket, beken hagyja a nem osztodokat.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.02.27. 20:36

@ennyi (42565):

Koszi a kiigazitast.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.02.27. 21:38

@bekukk (42551):

A baj az, hogy nem fogja börtönben végezni, hiszen ő nem gyógyít, csak ajánl.
Ha a biológiai oldalát nem is, de a jogit alaposan körüljárták ám.
Ha a páciens meghal, hát istenem, nem sikerült visszafordítani a hagyományos orvoslás kiváltotta káros folyamatokat.
Még a beteg halálából is előnyt fognak kovácsolni.
Alternatív gyilkosok.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.28. 06:55

@lorenz (42573):

Az ilyen informálatlan (vagy hamarább felelőtlen?) személyek miatt is, mint te és az itt gyanúsítgató szkeptikus barátaid, halnak meg kemó és morfin mérgezésben a betegek milliói!
A mustárgáznál van jóval humánusabb, nagyon is járható útja is a rákkezelésnek, amiről itt informálódhatsz:

http://angelstudio.hu/angel/http%3A/%25 ... emmel.html
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.28. 07:02

És a legeslegfontosabb információ:

A rák a szellem, a test és a lélek betegsége.
A proaktív és pozitív szellemiség segít a rák ellen harcolóknak, hogy túlélőkké válhassanak.
A düh, a megbocsátásra való képtelenség, valamint az elkeseredettség a szervezetünket a stresszel teli, savas környezetté teszi.
Tanuljunk meg szeretetteljes, megbocsátó lelkületű emberré válni.

Tanuljunk meg lazítani, nem félni, hanem az életet élvezni.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.02.28. 08:10

@Fabri (42580):
Az ilyen informálatlan (vagy hamarább felelőtlen?) személyek miatt is, mint te és az itt gyanúsítgató szkeptikus barátaid, halnak meg kemó és morfin mérgezésben a betegek milliói!
A mustárgáznál van jóval humánusabb, nagyon is járható útja is a rákkezelésnek, amiről itt informálódhatsz:

http://angelstudio.hu/angel/http%3A/%25 ... emmel.html
Azt írja az általad idézett szöveg, hogy:
Ajánlom figyelmetekbe, a cikk küldője onkológus orvos!!! Egy érdekes és megfontolandó cikk a rákról
Miután évekig azt mondták az embereknek, hogy a kemoterápia az egyetlen módja a daganatok megszüntetésének (a kulcsszó a megpróbálják), a Johns Hopkins kutatóintézete végre elkezdett beszélni arról, hogy van más választásunk is:

Akkor nézzük, mit gondol a cikkről a Johns Hopkins kórház:
http://www.hopkinsmedicine.org/news/med ... ing_Cancer

Röviden összefoglalom neked:
1., A kórház elhatárolódik a levéltől, mert semmiféle köze nincs hozzá.
2., A benne található dolgok (akárcsak egy másik hasonlóan a kórházra hivatkozó levél) alapvetően HAMIS!


ÉS akkor most kérkedj nyugodtan tovább az informálatlanságoddal, és aludj nyugodtan, miközben látható milyen rettenetesen alacsony színvonalú, tartalmukban és forrásukban is hamis alapokra építő lánclevelekkel próbálsz meg "informálni" halálosan beteg embereket.

Egy lyukas kétfillérest nem bíznék rád, nemhogy egy ember gyógyulásának az esélyét.
Tanuljunk meg lazítani, nem félni, hanem az életet élvezni.
A helyedben nem lazítanék, hanem azonnal elkezdeném sűrű bocsánatkérések közepette az általad félreinformált betegeket visszajuttatni a kezelőorvosukhoz.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.28. 08:37

@pounderstibbons (42585):

Igen, a megfélemlítésnek vannak különböző formái, és sokan az orvosok közül is a megélhetés miatt meghasonulnak.
A mindenfajta fenyegetésekre visszavonnak mindent, amely legbelül a meggyőződésükké vált, de mivel valódi, empatikus orvosok és nem akarnak ártani, titokban próbálják a pácienseiket informálni és komplementer módon is kezelni.

És még valami: ne félemlíts senkit ezen a fórumon, mert nincs HALÁLOSAN BETEG ember, hanem csak egyoldalúan informált TUDATLAN beteg ember!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.02.28. 09:02

@Fabri (42586):

Miféle fenyegetésről beszélsz? Hivatkoztál egy cikkre, amiről 1 db google-kereséssel kideríthető, hogy a bennefoglaltak hamis információk, akárcsak az eredete.

http://www.google.hu/search?q=john+hopkins+hoax

A kórház valódi cikkében szét is vannak szedve az általad linkelt förmedvény állításai. Ha szerinted a kórház hazudik, nosza elő a jólinformáltságoddal és cáfold egyenként azokat.

http://www.hopkinsmedicine.org/news/med ... ing_Cancer

Egyre szaporodnak a kérdések, amelyekre mintha meg sem próbálnál választ adni. Vagy csak addig vagy jólinformált amíg csak kérkedni kell vele és láncleveleken alapulnak az információid?

Másrészt tegyük fel, hogy igazad van és tényleg egy rettentő okos, jólinformált orvos írta a hazugságnak tűnő igazságokat. Milyen orvos az, aki milliárdnyi ember életét tudná meghosszabbítani, de valamiféle fenyegetés hatására mégse küldi el a sajtónak, wikileaksnek, akárkinek - akár anonim módon - a bizonyítékait, hanem csak névtelen lánclevelek útján, amelyeket megpróbál egy jóhírű intézmény közleménynek álcázni, alaptalan kijelentéseket tesz?

Ez továbbra se mentesít annak a felelőssége alól, hogy ha hivatkozol egy kijelentésre, akkor jó lenne ha a kijelentés forrását, de méginkább annak alapjául szolgáló bizonyítékokat meg tudd mutatni (esetleg elismerd, hogy magad se tudod mi lehet az alapja, és leszámolj a témában való jártasságod mítoszával, bocsánatot kérjél azoktól, akiket félrevezettél stb.).
Enélkül nem vagy "jólinformált", csak egy lánclevelet beszívó és továbbküldő lánclevelező.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.28. 09:19

@pounderstibbons (42587):

Kit védesz?
Szerinted mi vagy ki az orvos?
Félisten vagy Isten?
Netán van a családodban érdekelt személy?
Az orvosok összefognak, mert tudják, hogy nekik - még ha tévednek is - törvény adta jogaik vannak. :( Hát igen, a rossz törvény is törvény és betartatják a bíróságokon keresztül akár azzal is, hogy elitélik az igaz embereket.
Mint a középkorban!

Dr. Geréb Ágnes ellen is ezt tették, holott Kossuth-díjat érdemelt volna a bátorságáért és a 3500 otthonszülés levezetéséért! Ausztriában már 2000 ilyen otthonszülés után adnak állami kitüntetést.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.02.28. 09:35

@Fabri (42588):

Ott a helyed Geréb Ágnes mellett a börtönben.
A szülőknek úgyszintén.

"Ausztriában már 2000 ilyen otthonszülés után adnak állami kitüntetést"

És mit adnak akkor, ha egy hivatása gyakorlásától eltiltott személy két ember halálát okozza a hozzá nem értésével? Summa cum laude minősítést?

Olyanok vagytok a láncleveleitekkel, idióta linkjeitekkel, mint egy szellemi járvány, amely gyorsan terjed az az elektronikus csatornákon, megfertőzve azokat, akiknek nincs kellő védettségük áltudományos vírusok ellen.
Sajnos a hülyeség kiirthatatlan.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.28. 09:43

@lorenz (42590):

Te egy "érzéketlen fatuskó vagy".
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.28. 09:53

Mit gondoltok, miért erősködnek az orvosok, hogy a szülés a kórházban történjen?

Mivel a kórház az „én“ – az orvos, a férfi – felségterületem. „én orvos vagyok, mindent ellenőrzök, ami a kórházban folyik.“
Ha én, mint orvos elmegyek az ön otthonába, ön van hatalmon, jogában áll kidobni engem.
Én, mint orvos nem uralhatom, ellenőrizhetem teljesen a helyzetet.
Ez az, amit az orvosok nem szeretnek.
Ezért nem szeretnek az orvosok beteghez vagy vajúdóhoz házhoz menni, mert nem uralhatják tökéletesen a szituációt.

Mi orvosok uralni akarjuk a vajúdást és a szülést; a hátára fektetjük a nőt, ami a tehetetlenség és a megadás testhelyzete. Az, hogy ő a hátán fekszik, én pedig a terpesztett lábai közt állok, azt sugallja, hogy teljesen uralom őt.
Ez a lehető legrosszabb szülési testhelyzet!


Azt szeretnétek, hogy a kutatási alapokon nyugvó kezelésről beszéljek?

Ha az orvosok egyre jobban uralják a szülést, a nők úgy veszítik el azt. Elvették tőlük a saját testük ellenőrzésének, uralásának a jogát.
Ez a magyarázat a medikalizáció elleni reakcióra.
És ez szorosan kapcsolódik a bábákhoz is.
A bábák és a nők a szülés humanizálását követelik. Tegyük emberibbé a szülést! Ez azt jelenti, hogy a szülő nő kell a központban legyen, nem pedig az orvos.

Értitek már végre, hogy miről van szó Geréb Ágnes esetében?

A szabadságról, szabad döntésről, a szeretetről, az emberiességról, a humanizmusról, a lelki békéről, tehát a szív és az ész szimbiózisáról!
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.02.28. 09:58

@lorenz (42590):
Bocsánat, de azért ne tegyünk úgy, mintha a kórházban szülés garancia lenne bármire, mintha ott nem lennének balfék húzások és halott vagy sérült anyák, csecsemők. Az eltérés annyi, hogy mivel kórház, sose találnak felelőst, ha mégis, megússza eltiltás nélkül.
Ez az uralkodós elmélet kicsit sok nekem, de a Geréb ügy a fentiek miatt piszkálja a csőrömet, szeretnék kórházi orvosokat is mellette látni a dutyiban, ha már itt tartunk. Egyébként nem értem miért ne rendelkezhetne a terhes nő maga arról hol és miként akarja megszülni, a felelősséget ő fogja cipelni a vállán, ha lesz probléma, ha nem.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.02.28. 10:13

@Fabri (42588):

Ne térj el a tárgytól.

A(z ál) Johns Hopkinsos körlevélre hivatkoztál, azt állítva, hogy az abban foglalt, a kórház által hazugságnak minősített állítások a valóság, és a kórház hazudik. Ide nem számít, hogy van e a családomban orvos (van), vagy pláne istennek hiszem-e az orvosokat (nem, de ez különösen azért vicces érv tőled, mert a leveled azzal próbálja a hitelességét növelni, hogy azt állítólag egy orvos küldte...), vagy mi történik Geréb Ágnessel.

Alá tudod támasztani a körlevél állításait vagy nem?

Ha nem, akkor visszavehetnél az arcodból, mert nyilvánvaló, hogy nemhogy jólinformált lennél, hanem gőzöd sincs a dologról csak forwardolod a hoaxokat. Betegeket (félre)"informálni" ennyi tudással pedig nagy felelőtlenség.

OFF
Ha így folytatod, nem lennék meglepve, ha kapnál a nem megválaszolt kérdéseidből egy listát, és ha nem tudsz rájuk válaszokat találni, vagy beismerni a tévedéseidet, akkor a gumiszobában köthetsz ki. (osamuka mellett, vagy külön)
/OFF Elnézést!

Szóval akkor mégegyszer:
Milyen információd vannak, amelyek alátámasztják az általad hivatkozott körlevélben foglaltakat?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.02.28. 10:22

@sammy (42595):
Egyébként nem értem miért ne rendelkezhetne a terhes nő maga arról hol és miként akarja megszülni, a felelősséget ő fogja cipelni a vállán, ha lesz probléma, ha nem.
A felelősséget ő (is) viseli, de az okozott kár nem csak őt érinti, hanem elsősorban a gyermeket, valamint az apát és a család egyéb tagjait, végső soron a társadalmat is.
Hasonló okból lehet elmarasztalni a gyermeke biztonsági övét, babaülését nem becsatoló szülőt, és ott sem mentesül az illető csak azért, mert ha valami baj lesz, akkor ő fogja "cipelni a felelősséget".

Otthonszülés, amennyiben problémamentes nyilván nem rosszabb, mint a kórházi, ahogy a be nem csatolt biztonsági öv se okoz közvetlen veszélyt, csak ha baleset történik. Viszont előre nem tudható melyik szülés/útszakasz teszi ki a gyereket veszélynek és melyik nem. Ahogy ezt G. Á, esetei is példázzák.

Geréb ügye még ettől is független, mert ott eltiltás tartama alatt vezetett le szülést, ami már önmagában bűncselekmény (ami ráadásul tragédiákba torkollt, de ez már csak minősítő tényező).
És igen, ha valaki orvos hágja át a szakmai szabályokat őt is vonják felelősségre és bűnhődjön, de ha valaki úgy érzi, hogy nincs elég felelőtlen kórházi orvos G. Á. MELLETT a cellában, ez még mindig nem menti fel G. Á.-t.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.02.28. 10:31

@pounderstibbons (42598):

Te se térj el a tárgytól, mert egyértelmű, hogy te is egy érzéketlen, lelketlen fatuskó vagy, hiszen a vak is látja, hogy Geréb Ágnes egy precedens értékű, koncepciós per áldozata lett!
Nézdd meg, hogy mennyi Édesanya szereti Őt és pártfogolja te okostojás.
Nő vagy, hogy így beszélsz?
Te már szültél?

Többet nem kérek belőled!
0 x

Válasz küldése