AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.25. 18:53

@Rétike (19774):
Nezem a neyrs es a fott maj vitamintartalmat (elobb a nyers utana fott erteke, 100g-ban, mg)
C 25-24
thiamin 0.28 - 0.26
riboflavin 3.0 -2.2
niacin 15 - 8
pantotensav 6.6 - 4.8
B6 0.7 - 0.6
B12 26 - 19 (microgramm)

Azaz mind a C mind B vitaminok tobb mint fele fozes utan is ott van a sertesmajban.

Az USDA adatbazis alapjan.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.25. 18:59

@vaskalapos (19775):

Igen,természetesen függ,hogy melyik részéről van szó a húsnak.
Nyugi...Az én táblázatomban a máj nem is szerepel,csak az anatómiai húsok... :) Nincs most nálam.Ha nem felejtem el,beírom én is azokat majd,ezeket köszi.Nagyon tanulságos egyébként számomra ez a máj-méz összevetés.Komolyan.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.06.26. 00:07

@Rétike (19770):
Itt pl. írják: http://www.zsiregetoklub.hu/gyerekeknek ... ekeknek_is
A táplálékok szeléntartalma nagymértékben függ a talaj szeléntartalmától. Magyarország közepes ellátottságú ebből a szempontból. Szelén számos élelmiszerünkben megtalálható, és tulajdonképpeni hiányával csak az egyoldalú táplálkozás mellett kell számolni.
A szerző a SOTE-n tanít a dietetikai tanszéken, biztos tudja.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.26. 00:22

@Rétike (19776):
Az én táblázatomban a máj nem is szerepel,csak az anatómiai húsok...
A maj nem resze az anatomianak?
A majban tobb a vitamin mit az izomszovetben.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.26. 00:25

@Szilágyi András (19782):

Igen,azt,hogy "Magyarország szelén-szegény terület",akkor ezek szerint így is lehet mondani,ahogy a cikk itt írja,nos igen,pontosan erre a válaszra számítottam,ez így akkor ennyi,a kettő tehát egy és ugyanaz.

Azért folytassuk... :)
Ennek ellenére a szelénpótlás sok esetben indokolt lehet, mivel akár influenzás időszakban megelőző célzattal, vagy akár terápiás indokkal szükség lehet a normál napi mennyiség növelésére.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.26. 00:36

@vaskalapos (19783):

Nos ez már terminológia...Anatómiában hús alatt a vázizmokat értjük,ám táplálkozás terén idetartoznak az inak,a kötőszövet,az erezet,az idegszövet,a zsírszövet és: a belsőségek még itt is csak tágabb értelemben,de idetartoznak.Ja,a vér és a csont szintén,bár előbbi nem teljesértékű fehérje.Az anatómiának meg nincs köze a vitaminokhoz.

Itt vannak az adatok,amiket ígértem.Ne kérj forrást,tankönyvi... :)
Sote:csak tudja... :)

Füstölés:
B1:15%
B2:csekély
B6:csekély

Sterilezés:
B1:25-55%
B2:6-33%
B6:csekély

Konyhai sütés:
B1: 30-67%
B2:9-20%
B6:30-55%

Konyhai főzés:
B1:50-70%
B2: 6-20%
B6:50-70%

Idézem:
"Fontos forrás a hús a B-vitamin csoportjának[...]Ezek a vitaminok hőre érzékenyek,erre a feldolgozás során figyelemmel kell lenni."
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.26. 00:38

@vaskalapos (19783):

Egyéb iránt rosszul emlékeztem a kis táblázatra,ami azért van,mert nem tanultam meg,ami meg azért,mert már nem fért a fejembe,elvesztem a tej kazeinjei között!!! :D (jajj,de barom nagy anyag az is...Huh)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.26. 00:50

@Rétike (19786):
Nem is arra valo a tablazat, hogy megtanuld, eleg ha a trendekre emlekszel, es tudd, hogy az adatokat honnan keresd elo.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.26. 01:09

@vaskalapos (19787):

Látod,ha te lennél a tanárom,nem tojnék a következő félévtől.Kismillió számot akarnak a fejembe préselni kéttizedes pontosságig.(tartalmak,szükségek)Nem is tudom,hogy ez a halál,vagy a gyógyszertan...
De most mondd meg nekem:Minek?Nem arra való a nagy zöld könyv,meg a számítógépes programok,hogy dolgozzak velük?A gyakorlatot nem lehet ilyenekkel lespórolni,ellenben kivágnak az egyetemről,mint macskát sz*rni,ha nem teljesítek...Jájj... :roll:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.26. 01:46

@Rétike (19789):
Az igazsag valahol feluton van... valamennyi szamot celszeru tudni fejbol (ami igazan szukseges, azt a gyakori hasznalat miatt ugyis megjegyzed majd), de szerintem a tendek, a nagysagrendek, aranyok es osszefuggesek fontosabbak, mint a preciz adatok.
Pl a 3.14 9.81 120/80 es hasonlo szamokat illik tudni... de ha pontosabban kell, ott a tablazat.
0 x

aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2011.06.28. 09:03

Ezt egy másik fórumról másoltam, át,nem érkezett rá semmi reakció.

Van benne valami igazság?

http://www.tenyek-tevhitek.hu/gyilkos-kalcium.htm
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.28. 12:28

@aszparágusz (19969):

Nem.Kívánod a cikk szétszedését?
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.06.28. 12:31

@vaskalapos (19771):
Köszönöm a válaszokat a kérdéseimre.
Viszont ezt a mg-karbonátos dolgot nem igazán értem.
UGye ez van az ásványvizekeben is,és csomószor hallani,h ilyen formában nem hasznosul,sőt ha túl magas a víz ilyenfajta mg tartalma,még káros is,mert terheli a veséket.
Akkor ez is baromság?
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.06.28. 12:38

@Rétike (19994):
Húúú,én kíváncsi lennék rá :)

Szendivel kapcsolatban elég szkeptikus vagyok.
OLvastam a paleolit táplálkozás című könyvét,és szerintem biztos van benne vmi igazság,csak ez is túlságosan végletnek tűnik,mint pl. a vegetáriánus táplálkozás is.
Miért nem lehet megmaradni normális kereteken belül?
Amúgy mint nem hozzáértő,én is azt vettem észre saját magamon,és a páromon is,h tényleg nagy szerepe van a mg-nak,talán tényleg jóval nagyobb,mint a kalciumnak.
Amióta szedek mg-citrátot,mintha kicseréltek volna.

Tejet egyáltalán nem iszok,viszont joghurtot egy héten egyszer-kétszer eszem,nameg sajtot és túrót is.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.28. 13:07

@aszparágusz (19969):
Nem tudja eldonteni, hogy mi a baj, fel sem szivodik a Ca, nem eleg ellensulyozni a "savasito hatast" vagy tul sok es mergezo.

A lenyeg, hogy ne igyal tejet.

Szerinte.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.06.28. 13:08

@aszparágusz (19969):

Ha valaki arról ír, hogy a túlzott tejivás savasító hatását ellensúlyozandó kellene lúgosítani, vagy egyáltalán a lúgosítással előjön, az sikeresen beszopta az utóbbi idők egyik legjobban sikerült kamuját.
A lúgosítást ugyanis egy orvosi végzettséggel nem bíró "naturopata" kuruzsló találta ki, és rá hivatkozva terjedt el, pl. nálunk is.
http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Young_%28author%29
http://www.lugositas.info/dr_young
Ha ezt Szendi G. is bevette az elég nagy öngól a részéről. Már ha tudományosságon belül akar maradni. Persze ha már neki azon kívül is jó...

A "lúgosítás" ugyanis teljesen nélkülöz mindenfajta biológiai alapot.

viewtopic.php?p=13124#p13124
"Molekuláris biológia szakirányon végeztem, biológus vagyok, talán van közöm a témához. Meglátásom szerint a lúgos víz ivása a következő problémákat okozhatja:
- Ha tömény lúg, akkor nyilván maródás, halál. Csak azért vettem ide ezt a pontot, hogy teljesen diszkutálva legyen a válasz.
- Ha a lúg elég híg ahhoz, hogy iható legyen, akkor a gyomorban semlegesítődni fog. A gyomor, ha a savszint csökken (a pH nő), akkor azonnali savtermeléssel. Gyomorégés ellen, túlzott gyomorsavtermelés esetén egyébként régebben szoktak lúgosan disszociáló sokat adni, pl szódabikarbónát adni.
- A gyomortartalom savát egyébként a továbbhaladó ételben valóban a belek lúgosítják. De ez innen már nem savanyodik vissza. A székletet egyébként a bélbaktériumok vissza savanyítják.
- A gyomortartalom lúgosítása érdekében bevett (gyógy)szerek végülis sóként távoznak a bél felé, és ionként vevődnek fel. A bél pH-ra már nem sok hatással vannak, mivel az már eleve elég lúgos. Végső soron a felszívást befolyásolhatják a bevitt ionok (pl ha NaOH a lúg, az kicsit olyan, mint ha több sót ettünk volna), így a Na-felszívást befolyásolja és az ionháztartást befolyásolhatja.
- A durva savas (gyomor) és durva lúgos (bél) részek a szervezet többi részétől jól el vannak zárva. A szervezet össz pH-ját a vese segít fenntartani, tehát ha túl sok lúgot eszünk, akkor végső soron a vizelet fog ellúgosodni, vagyis több lúgosan disszociáló só, pl Na-karbonát kerül kiválasztásra.
- Ilyenkor a karbonát ionok pl. a vérgázból jöhetnek (szén-dioxid), vagyis a visszafogott lúgivással azt érjük el, hogy a vesénk jól megdolgozik a vér pH fenntartásában.
- A sejt fő komponensei, a fehérjék és a DNS többnyire savas jellegűek, a vér pH-ja pedig kb 7,35 - ami egy folyamatos H+ -grádienst jelent a sejt belső és külső tere között, amire egyébként szükség van."
Ettől függetlenül lehetnek pozitív egészségügyi hatásai a lúgosítók által ajánlott termékek fogyasztásának, de ez nincs összefüggésben azzal, hogy mennyire "lúgosítana" az általuk ajánlott élelmiszer.

(ui: Persze néhanap Szendi G. is beleköt a lúgosító lobbiba:
http://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagok ... assaga.php , ahol arra a dr. Mercolára hivatkozik, aki viszont a világ egyik legnevetségesebb víz-tudósát dr. Emotót tekinti hivatkozási alapnak, aki szerint a Kaliforniában tárolt vizet Japán híveinek gondolatai is "szebbé" tudják tenni. Sajnos a kísérlet szigorúbb körülmények közti megismétlésekor ez már nem jött össze... http://en.wikipedia.org/wiki/Masaru_Emo ... lind_study )
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.28. 13:31

@jenny84 (19995):
UGye ez van az ásványvizekeben is,és csomószor hallani,h ilyen formában nem hasznosul,sőt ha túl magas a víz ilyenfajta mg tartalma,még káros is,mert terheli a veséket.
A ket allitas egymast kizarja.
Ha a vesekig eljut, akkor az azt jelenti, hogy felszivodott es hasznosulhat belole a szukseges mennyiseg.

Ha tul sok, akkor valoban a veseken keresztul urul...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.06.28. 13:44

@aszparágusz (19969): Biztos, hogy van benne valami igazság. A cikk abból indul ki, hogy tavaly megjelent a British Medical Journalban egy elemzés, amely szerint a D-vitamin nélkül kalciumtablettákat szedő, 72 év körüli nőknél magasabb szívinfarktusrizikót találtak, mint a kalciumot nem szedőknél.

Ez mindenképpen figyelemre méltó megfigyelés, de további kutatások szükségesek a helyzet tisztázására. Lehet, hogy a jövőben a 72 év körüli nőknek nem fogják ajánlani, hogy D-vitamin nélkül kalciumot szedjenek.

A cikk azonban egy csomó más dolgot is ír, amelyekre azonban nem ad meg hivatkozást, így nem lehet tudni, hogy mégis honnét veszi.
0 x

aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2011.06.28. 17:55

@Szilágyi András (20009):

Akkor jól értem,hogy szerinte csak a tejtermékkel bevitt kálcium a káros, a zöldséggel megevett nem? De a tejben és a tejtermékben van d vitamin, akkor mi vele a gond? A túl sok kálcium miért okozna csontproblémát? Már sok helyen olvastam, hogy tejtermékből nem szívódik fel hanem lerakódik mint mész a csontokon, ellenben pl. a korallkálcium nem rakódik le, függetlenül attól,hogy sokat eszünk-e belőle. Jó , ez mondjuk táplálékkiegészítő, de ezt is el lehet túlozni.Lehet,hogy ez is átverés ( a korlallkálciumra gondolok)?

Találtam pl. egy cikket a mákról , amiben sok a kálcium.Itt fel se merül az hogy ha sok mákot eszünk a felesleges kálcium lerakódik a csontokon, sőt.Bemásolom:


"Szlovákiában több évvel ezelőtt egy egész temetőnyi sírt kellett exhumálni, mert áthelyezték azt a falu túlsó oldalára. Mindenki legnagyobb meglepetésére a csontok teljesen ép állapotban voltak, olyannyira, hogy tudományos vizsgálatot indítottak az okok felderítésére. Az eredmény egyszerre volt banális és megdöbbentő. Kiderült, hogy a helyi lakosság rendszeresen, heti 3-5 alkalommal fogyasztott étkezési mákot különböző ételek formájában, mivel épp a máktermesztés volt a falu egyik fő bevételi forrása. A további tudományos kutatások kiderítették, hogy a mák olajának rendkívül magas foszfor tartalma volt a "felelős" a kalcium hatékony felszívódásáért, és a csontokba beépüléséért. "

Nekem ez az egész dolog a kálciummal nem világos.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.28. 18:16

@aszparágusz (20038):
Akkor jól értem,hogy szerinte csak a tejtermékkel bevitt kálcium a káros, a zöldséggel megevett nem?
Szendi szerint a tej a bunos, de zavaros amit ir.
Andras altal emlitett cikk sszerint a Ca tabletta D vitamin nelkul az ami 72 eves noknel...
"Szlovákiában több évvel ezelőtt egy egész temetőnyi sírt kellett exhumálni, mert áthelyezték azt a falu túlsó oldalára. Mindenki legnagyobb meglepetésére a csontok teljesen ép állapotban voltak, olyannyira, hogy tudományos vizsgálatot indítottak az okok felderítésére. Az eredmény egyszerre volt banális és megdöbbentő. Kiderült, hogy a helyi lakosság rendszeresen, heti 3-5 alkalommal fogyasztott étkezési mákot különböző ételek formájában, mivel épp a máktermesztés volt a falu egyik fő bevételi forrása. A további tudományos kutatások kiderítették, hogy a mák olajának rendkívül magas foszfor tartalma volt a "felelős" a kalcium hatékony felszívódásáért, és a csontokba beépüléséért. "
Erdekes, hogy mennyi helyen olvashato szo szerint ez a cikk.
A temetoi csontok epsegeert en inkabb a talajvizet (annak hianyat) es a talaj pH erteket vizsgalnam eloszor.

A Colaban sokkal tobb a foszfor, arrol meg epp azt mondjak, hogy hozzajarul a csontritkulashoz.

Jol meg van ez keverve.

Ja igen, az USDA elelmiszer osszetetel adatbazisa szerint a mak-olaj foszfortartalma nulla.
a lexikon nem emliti a foszfortartamat.
http://en.wikipedia.org/wiki/Poppyseed_oil

Eleve gyanus volt nekem, mert a foszfor vegyuletei altalaban vizben jol oldodoak, miert az oljaban lenne a foszfor.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2011.06.28. 21:01-kor.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.28. 19:32

@jenny84 (19996):
Szendivel kapcsolatban elég szkeptikus vagyok.
Lehetsz is.Nem véletlenül rúgták ki a Semmelweisről és nem publikálhat a szakmájában gyakorlatilag sehol,ami számít egy kicsit is.A paleolit,ami nem szakterülete(már a táplálkozás-tudomány) jól jövedelmez neki.
0 x

aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2011.06.28. 23:18

@vaskalapos (20040):

Ez az InforMed oldalán volt, forrásra nem hivatkoztak:

"Elsődleges kalciumforrásaink a tej és tejtermékek. E termékcsoport tagjai azért is előnyösek, mert minden olyan anyagot tartalmaznak, amelyek elősegítik a kalcium felszívódását és a csontokba való beépülését (tejcukor, tejfehérje, A-, D- és K-vitamin, magnézium, foszfor és különböző mikroelemek).

A csontképződéshez kis mennyiségben foszforra is szükség van, de amennyiben túlzott mennyiségben kerül a szervezetbe, megakadályozza a kalcium beépülését, sőt, el is vonja azt a csontokból.

A csontritkulás témaköréhez kapcsolódóan meg kell említeni azokat az élvezeti szereket és élelmi anyagokat, amelyek kalciumot vonnak el a csontszövetből. Ezek: az alkohol-, a nikotin-, illetve a koffeintartalmú italok: a kávé, a fekete tea és a kóla, amelyek a vizeletkiválasztás fokozása révén növelik a kalcium ürülését a szervezetből. "

Ha tényleg így van akkor már értem miért okoz csontritkulást a kóla.Viszont a tej meg kimondottan jó a cikk szerint , mert minden van benne ami a felszívódást elősegíti.
0 x

Avatar
lacrymae_noir
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.03.23. 17:04

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lacrymae_noir » 2011.06.29. 13:42


sziasztok!

ha már tej, illetve annak elutasítása:

nemrég megkerestek egy bizonyos Linus Pauling féle módszerrel, celluláris medicína... ezzel kapcsolatban is ríogatnak a tejjel.
van valami Dr. Matthias Rath és az ő intézménye, valahol az USAban. vitaminkészítményeket gyártanak. (...ami feltételezem méregdrága)

http://www.dr-rath-egeszsegszovetseg.org
http://www.drrathvitamins.com
http://www.dr-rath.com/hu

[egyenlőre ezeket találtam, de még keresek szorgosan, kíváncsi vagyok mennyiért vesztegetik, eme "csodaszereket"].

kíváncsi lennék a véleményetekre, ezzel kapcsolatban (celluláris med., Dr. Rath stb. :D )
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.29. 13:52

@lacrymae_noir (20177): A lexikonban azt olvasom, hogy Rath orvoskent vegzett, uzletember es vitaminkereskedo.
Azt allitja, hogy a betegsegeket (pl cukorbetegseg, szivbetegsegek, rakos daganatok, HIV/AIDS) tapkiegeszitokkal tudja gyogyitani.
Tudomanyos vizsgalatok nem tamasztjak ala az allitasait.

Szamos orszagban (sikeresen) bepereltek, hogy hamis allitasokkal reklamozza a vitaminjait.

Ha olvasol angolul, akkor itt nezz szet:
http://en.wikipedia.org/wiki/Matthias_Rath
0 x

Avatar
lacrymae_noir
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.03.23. 17:04

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lacrymae_noir » 2011.06.29. 14:15

@vaskalapos (20179):
elolvastam :) már eddig is tudtam, hogy belőlem ezek egy Ft.-ot nem szednek ki, de nem semmi a fickó mindenesetre... közben találtam árakat is, egy M.o.-i megrendelőlapon 13,30 € (halolaj)és 59,30 € (báziskombináció) között mozognak az árak.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.06.29. 22:04

@Rétike (20056):
Igen,ő hozta be Magyaro.-ra ezt a táplálkozási irányelvet,gondolom,h kaszál vele rendesen.
Párszor láttam vele interjút is tv-ben és nem volt vmi szimpi.Úgy tűnt,h elég rendesen el van szállva magától.Antal Vali ahhoz képest semmi,ahogy előadja magát :)

Egy kicsit más témáról szeretnélek Titeket kérdezni.Barátom anyukája tüdőrákos,van sok kicsi daganat a tüdejében meg sajnos egy nagyobb is(62 éves).Most még nem tudni,h milyen kezelést fog pontosan kapni,az is lehet,h műteni is fogják.
Múltkor látott egy interjút a Naplóban erről a Varga gyógygombáról,h több ember állítólag ettől gyógyult meg a rákból.

http://www.vargagyogygomba.hu/

Erről mi a véleményetek?
Tudom,ez elég nehéz ügy,mert ez olyan dolog,h kinek mi válik be.Ami az egyik embernek jó,lehet a másiknak rossz.
Egyáltalán mit gondoltok az alternatív rák kezelésekről?
Érdemes "kísérletezgetni" velük?Vagy mind pénz lehúzás?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.06.29. 22:49

@jenny84 (20206): A kezelőorvossal egyeztetve meg lehet próbálni. Egyébiránt bármilyen alternatív terápiát csak a kezelőorvosával egyeztetve csináljon, mert egyik-másik leronthatja a konvencionális kezelés hatását.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.30. 08:07

@aszparágusz (20038):

Ez most kicsit hosszú lesz,ezek itt idézetek,forrásuk alattuk megjelölve.

Ezen cikk írója kíváló szakember:

A kalcium abszorpciója például mintegy 7%-kal nő, ha a táplálék tejcukrot is tartalmaz. Ezt a hatást nem közvetlenül a laktóznak, hanem a belőle keletkező tejsavnak tulajdonítják, amely mikroorganizmusok tevékenysége következtében keletkezik az emésztőrendszerben.

A tehéntej literenként átlagosan 7g ásványi anyagot tartalmaz. A makroelemek közül a magnézium kb. egyharmada, míg a kalcium és a foszfor 20%-a kalcium-kazeinát-komplex formában a kazeinhez kötődik. A szervezet a kalciumot ebben a fehérjéhez kötött formában tudja a legkönnyebben hasznosítani, ezért a tej kitűnő kalciumforrásnak tekinthető. A kalcium abszorpcióját a fehérjén kívül a laktóz, a D-vitamin és a citromsav is elősegíti.

A tej hőkezelése során az összes kalcium és foszfor tartalma változatlan marad, de oldható formáik mennyisége a hőkezelés intenzitásától függően különböző mértékben csökken. Oldható kalciumból 40–50%-kal kevesebbet mértek UHT-kezelés után, mint kezeletlen tej esetén. Ez nem jelenti azt, hogy a kalcium felszívódását a hőkezelés megváltoztatná. Patkánykísérletekkel igazolták, hogy a kalcium hasznosulása sterilezett tejből, UHT-tejből és nyers tejből azonos mértékű volt.

http://www.pointernet.pds.hu/tini/diet/ ... 00883.html

Egy másik:
(Az anyagban fel vannak sorolva a segítő és a gátló tényezők.)

A betegeinkben állandóan tudatosítani kell, hogy a csontszövet egy aktív, élő testszövet, ami folyamatosan újraépíti önmagát. Ehhez az újjáépítéshez megfelelő tápanyagokra van szüksége. Elsősorban kalciumra. De a kalciumszükséglet kielégítése mellett mindig figyelni kell a megfelelő energiabevitelre és az étrend optimális tápanyag-összetételére is.

Fehérje: 1 g/ttkg/nap (12 E%). Túlságosan bőséges fehérjefelvétel növeli a kalcium ürítését a vizelettel, de ugyanakkor a kielégítő mennyiségű esszenciális aminosavat tartalmazó fehérje bevitele nélkülözhetetlen az optimális csontképződéshez.
Zsír: 1 g/ttkg/nap (max. 30 E%). Túlzott bevitele a kalcium hasznosulását rontja. Érdemes felhívni betegeink figyelmét a zsírszegény konyhatechnológiára. Használják minél több étel elkészítésénél azokat az eszközöket, amelyek segítségével megvalósítható a minimális zsírbevitel (pl. cserépedény, grillsütő, rostsütő, sütőzacskó, jénai tálak, alufólia stb.).
A hosszú láncú telítetlen zsírsavak (növényi olajok, halolaj) a kalciummal oldhatatlan szappant képeznek.

a parajnak és a szárazbabnak közel annyi a kalciumtartalma, mint a tejnek. Azonban figyelembe kell vennünk, hogy a növényekben (pl: paraj, sóska, rebarbara, zellergumó) lévő oxál- és fitinsav (pl: szárazhüvelyesek, búzakorpa) oldhatatlan komplexet képez a kalciummal, és így csökkenti a felszívódást, míg a tejben lévő laktóz és a savanyú közeg elősegíti azt. Sajnos a vegán étrenden lévő betegeink pontosan azokból a zöldségekből, növényekből fogyasztanak jelentős mennyiséget, amelyek nagyon gazdagok a kalcium felszívódását gátló anyagokban.

D -vitamin: fokozza a kalcium felszívódását, és segíti a csontokba történő beépülését. Szervezetünkben a D-vitamin növeli a kalcium-felszívódás hatékonyságát a belekből, csökkenti a szervezet kalcium ürítését, valamint a vázrendszerben elősegíti a csontképzést.
Feltételezhető, hogy az időskorúak D-vitamin ellátottsága nem megfelelő. Gyermek – és fiatal felnőttkorban napi 400 NE az ajánlott, idősebb korban napi 600-800 NE.
Jellemző D-vitamin források: máj, tojás, tej, tejtermékek, halolaj.
Élelmiszerek fogyasztásával nem áll fenn a túladagolás veszélye. Indokolatlan mennyiségben fogyasztott D-vitamin tablettánál ellenben igen

Foszfor: Nemcsak a bevitt foszfor mennyisége, hanem a kalciumhoz viszonyított aránya is fontos. Ideális a Ca:P arány ha 1:1, vagy 1,5:1. Ha a táplálékok közel azonos mennyiségben tartalmazzák mindkettőt, akkor a foszfor segíti a kalciumnak a csontokba való beépülését, és csökkenti a vizelettel távozó kalcium mennyiséget.
Ha a foszfor aránya lényegesen meghaladja a kalciumét, akkor a magas szérumfoszforszint csökkentését célzó mechanizmusok révén a csontokból kalcium szabadul fel. Jelenlegi táplálkozásunk következménye: túlzott foszfor-bevitel. „Bűnösök”: kólafélék, szénsavas üdítőitalok, ömlesztett sajtok, belsőségek, szárazhüvelyesek, készételek, konzervek, krémporok. További foszforforrás a húsok, húskészítmények, olajos magvak.
Ajánlott mennyiség: 700 mg/nap

http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/VIII/1/025main.htm
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.30. 08:47

@jenny84 (19996):


Szendi…Van egy ismerősöm,akit még tanított,azévben rugták ki az egyetemről,szóval ők voltak az utolsó tanítványai.Azt mondta,hogy emberileg ő bírta Szendit és az egyetemmel való közelharcában felé húzott.(azóta már sikerült kikúrálnom és menekülés helyett a napokban volt a PhD felvételije)Szóval az ilyen Szendi féle lázadókra nincs szükség.Plusz:az,hogy valaki milyen emberileg,az sosem fogja aláírni az akármilyen szakirányú inkompetenciáját.Engem semmi nem tud jobban felbosszantani,mint ha nem kompetens egyének hülyeségek mellett kardoskodnak táplálkozás terén.Ha most 100 mondatból egy megállja a helyét,a többi úgy hülyeség,ahogy van,akkor kérdem én:kell az ilyet olvasni?Vagy bármilyen elismerésben részesíteni?Egy hazugság akkor a legeladhatóbb,ha van akármilyen csak csupán minimális igazságtartalma.És?Én is tudom azt mondani,hogy:
Az ég kék.Akkora magasságban biztosan megfagynék és megfulladnék.Az ég tehát halálos.De az ég kék.Ezért nem csak az ég,hanem minden,ami kék,az halálos.Nos Szendi gondolkozása kb.ilyen.Egy tollvonással kell lesöpörni.Mert?Mit is akarunk tőle tanulni?Na meg miért is?A szakemberek smafu?De majd ő jól kioktat?Nevetséges...

Nem szenvedünk kalcium mániában,csontritkulásban annál inkább.Noha adott esetben indokolt lehet kalcium pótlása,a kardoskodás nem emellett szól,hanem a normális szükség beviteléről.Innentől kezdve nem igaz az,hogy állandóan ezt ajánlják az eü-sök.Az meg pláne nem,hogy túl sokat fogyasztanánk kalciumból az élelmiszerekkel.A statisztikai harcba nem kívánok belemenni,ha csak nem vicc terén.De most nincs kedvem.

Hogy kevés kalciumot fogyasztottak régen?Na persze…minden bizonnyal a XX.sz. vívmánya a sajtok,meg az egyéb tejtermékek…De ha onnan nézem,hogy sok volt az éhezés?Akkor ehhez hozzátennék egy másik kérdést:Hogy most lett probléma a csontritkulás?Na ja…Meg még sok egyéb olyan betegség is,ami korábban nem volt.Az ok banális: nem volt jellemző az emberekre a megöregedés…Innentől kezdve nevetséges az érvelése.Nincs is kontroll csoport... Mi a fenére hivatkozik???:P

Az idősekkel való vizsgálatra szintén nem mennék bele,tömény kórélettan,nincs most kedvem ezt boncolgatni,ugyanakkor csak annyit mondanék el,hogy az idősek mindig más téma.Náluk egy anaemia kezelése is szépen halálhoz vezethet.Akkor rossz az anaemia kezelés???

Az „én álláspontom” totál hidegen hagy.Egyébiránt vérlázító a hülyesége.Sosem tanult szövettant.Ahhoz,hogy tudja mekkora baromságot állít,már egy minimális ismeret is bőven elég…(lsd:a másik hsz-mben idézettekben)

„Lágy részek meszesedése” – hát konkrétan ebbe nem kívántam belemenni.A lényeg,hogy szóval ez nem úgy van,hogy kering a kalcium a maga magányában,aztán egyszercsak unalmában megáll valahol,hogy ő most ott felhalmozódik…Meg van annak a maga előzménye,amiről elsősorban nem ő tehet,hanem más tényezők.
0 x

aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2011.06.30. 08:51

@Rétike (20249):

Köszönöm Rétike, ez nagyon érdekes volt. Akkor én maradok annál az álláspontnál, hogy a tej mégiscsak egészséges normális mennyiségben. Kár, hogy a laktózmentes kálcium felszívódás szempontjából kevésbé hatásos. Csak azt nem értem, hogy miért terjedt el ez a tejellenes nézet? Már több ismerősömet is lebeszélte az orvos a tejivásról.A többi feldolgozott tejtermékről nem, csak a tejről.Az indok minden esetben az volt , hogy tönkreteszi a beleket/bélflórát, és nem csak a laktóz vagy tejfehérje érzékenyeknél, hanem azoknál is, akiknek semmi problémát nem okoz.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.30. 09:04

@aszparágusz (20251):

Az orvosok nem kompetensek a kérdést illetően.Egy táplálkozástudományi szakemberhez képest igen minimálisak az ismereteik.A most végzett ismerősöm államvizsgájára együtt készülünk,ugyanis van egy olyan rész a tesztek között,ami az én területem.Sorra bebukta eddig a kérdéseket...Pedig most végzett...Én meg magyarázhatom el neki,hogy de miért nem jó a válasza.
Ja és nem hülye az illető.Igen esélyes a summa cum laudera,méghozzá egy erős évfolyamon belül!!!
0 x

aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2011.06.30. 10:27

"Gyógykocsonya és gyógycupák Antalvali
Bizony-bizony régen ezzel gyógyították az izületi- és porcproblémákat. Persze az akkori alapanyag minőségét meg sem közelíti a mai. Arról meg ne is beszéljünk, hogy az emésztőszerveink sincsenek a topon. Lehet, hogy ha ma próbálnánk meg kocsonyával vagy körömpörkölttel izületeket gyógyítani, akkor előbb menne tönkre az emésztésünk, mint hogy rendbe jönnének az izületek.

Bár biodisznóból, biozöldségekkel... meg lehet próbálni a kúrát, ha adunk mellé minden nap Supra Balance-ot is. "

Szerintetek a kocsonya tényleg tud porcot építeni? Egy ortopéd orvos ismerős azt mondta ,hogy ez marhaság, csak népi hiedelem.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.06.30. 10:39

A táplálkozástudomány az a terület, amelyen gyakorlatilag bármely állításra és annak az ellenkezőjére is lehet publikált kutatási eredményeket mutatni. Nagyon gyakori, hogy valamely, széles körben ismertté vált, felkapott kutatási eredményt néhány év, évtized után megcáfolnak és onnantól kezdve az ellenkezője számít aranyigazságnak (miközben lehet, hogy az sem igaz). Ezért a táplálkozástudomány területén bármilyen új állítást erős fenntartásokkal kell kezelni.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.30. 13:32

@Rétike (20249):
Ezen cikk írója kíváló szakember:

A kalcium abszorpciója például mintegy 7%-kal nő, ha a táplálék tejcukrot is tartalmaz. Ezt a hatást nem közvetlenül a laktóznak, hanem a belőle keletkező tejsavnak tulajdonítják, amely mikroorganizmusok tevékenysége következtében keletkezik az emésztőrendszerben.
Lehet, hogy kivalo szakember, de nekem ez nagyon gyanus.

A tejcukorbol nem keletkezik tejsav az emesztorendszerunkben. A tejcukor csak a laktoz intolerans egyedekben jut el az emesztorendszernek arra a szakaszara, ahol a a mikroorgazmusok laknak, es akkor ott a mikroorganizmusok akkora lakomat csapnak, hogy annak hasmenes, gazfejlodes a kovetkezmenye.
A tej hőkezelése során az összes kalcium és foszfor tartalma változatlan marad, de oldható formáik mennyisége a hőkezelés intenzitásától függően különböző mértékben csökken.
Latod a forralt tej aljan, vagy a pasztorozott tej aljan, vagy az ultrapasztorozott tej aljan az oldhatatlan kalciumot es foszfort? Nem latod. Oldatban maradtak.
0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2011.06.30. 13:42

@aszparágusz (20251):
Csak azt nem értem, hogy miért terjedt el ez a tejellenes nézet?
valószínűleg emiatt:
"Becslések szerint világszerte a felnőtt népesség 75%-a nem képes teljes egészében lebontani a tejcukrot"
http://hu.wikipedia.org/wiki/Lakt%C3%B3 ... nys%C3%A9g
vagyis ők tejnélkül is tudnak élni.


Magyarországon kb. minden harmadik-negyedik ember lehet laktózérzékeny ..
Ezzel szemben ősmagyarok nagyrésze -genetikailag- laktózérzékeny volt.
http://dienekes.blogspot.com/2011/03/sc ... ce-in.html
( A genetika mellet a környezeti tényezők is közrejátszanak )

és valószínűleg a laktózérzékenységnek is van szintje .. ( hány deci tejnél érzékelik )
0 x

aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2011.06.30. 14:55

@Áramlat (20286):

Igen ezt értem ( sőt sajnos tapasztalom), de akkor a laktózmentes tej elvileg tökéletes, mert laktóz nincs benne viszont minden más igen. De a tejet úgy általában nem javasolta az orvos a nem laktózmentes ismerőseimnek.Tehát úgy gondolnám,hogy nem csak a laktózzal van szerintük a hiba.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.30. 15:19

@vaskalapos (20285):
Lehet, hogy kivalo szakember
Itt megtalálod őt!:)
http://www.slimexpo.hu/eloadoink2
de nekem ez nagyon gyanus.
Igen,nekem is feltűnt,ugyanakkor konkrétan tudom,hogy ezzel:
A tejcukor csak a laktoz intolerans egyedekben jut el az emesztorendszernek arra a szakaszara, ahol a a mikroorgazmusok laknak, es akkor ott a mikroorganizmusok akkora lakomat csapnak, hogy annak hasmenes, gazfejlodes a kovetkezmenye.
ő is teljességgel tisztában van.:)
Ez a rész a vastagbél.De a vékonybélnek is van kolóniája,én erre tippeltem.Mit szólsz ehhez?Túl azon,hogy tökéletesen ismeri a diszacharidok emésztésének folyamatát is,ez talán csak a teljesség kedvéért történő informálás volt,valószínűsítem,hogy abszolút jelentéktelen mennyiség,de ő az előadásain is megjegyzi,hogyha van valami,ami történik,de nem abszolútum,nem hangsúlyos,de tudjuk,hogy ez a jelenség is van.Mi a véleményed?Ez a tippem.
Vagy:akarod,hogy megkérdezzem őt,hogy mit jelent ez pontosan?
Latod a forralt tej aljan, vagy a pasztorozott tej aljan, vagy az ultrapasztorozott tej aljan az oldhatatlan kalciumot es foszfort? Nem latod. Oldatban maradtak.
Erre nekem hasonló tippem van: "a teljesség kedvéért...":)
Megkérdezzem?
Te biológus vagy,nagyon jól tudod,hogy mit jelent a "teljesség kedvéért",nem fekete,vagy fehér a biológia.Egyik prof. azt mondta,hogy a biológia pont az a terület,ahol -ha valaki igazán tudja- akkor 2-es,3-as jegynél jobbat nem tud szerezni a teszteken.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.30. 17:40

@Áramlat (20286):
"Becslések szerint világszerte a felnőtt népesség 75%-a nem képes teljes egészében lebontani a tejcukrot"
http://hu.wikipedia.org/wiki/Lakt%C3%B3 ... nys%C3%A9g
vagyis ők tejnélkül is tudnak élni.
vagyis ok csak tej nelkul tudnak egeszsegesen elni

Az erkelodok figyelmebe ajanlom ezt a par kivalo irast a tejcukor-erzekenysegrol:

http://criticalbiomass.freeblog.hu/arch ... evelkedve/

http://criticalbiomass.freeblog.hu/arch ... _ha_birsz/

http://criticalbiomass.freeblog.hu/arch ... jas_esete/
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.30. 17:59

@Rétike (20297):
Igen,nekem is feltűnt,ugyanakkor konkrétan tudom,hogy ezzel:

Idézet:
A tejcukor csak a laktoz intolerans egyedekben jut el az emesztorendszernek arra a szakaszara, ahol a a mikroorgazmusok laknak, es akkor ott a mikroorganizmusok akkora lakomat csapnak, hogy annak hasmenes, gazfejlodes a kovetkezmenye.

ő is teljességgel tisztában van.:)
Ez a rész a vastagbél.De a vékonybélnek is van kolóniája,én erre tippeltem.Mit szólsz ehhez?Túl azon,hogy tökéletesen ismeri a diszacharidok emésztésének folyamatát is,ez talán csak a teljesség kedvéért történő informálás volt,valószínűsítem,hogy abszolút jelentéktelen mennyiség,de ő az előadásain is megjegyzi,hogyha van valami,ami történik,de nem abszolútum,nem hangsúlyos,de tudjuk,hogy ez a jelenség is van.Mi a véleményed?Ez a tippem.
Vagy:akarod,hogy megkérdezzem őt,hogy mit jelent ez pontosan?
Nincs ott jelentekeny szamu bakterium, amik annyi tejsavat keszitenenk.
Ha keszitenenek az nem sav formaban maradna, mert a vekonybel lugos kozeg.
De foleg, ha vannak ott bakteriumok, es tejsavas erjedest folyatatnak, akkor azt mindenfele cukorbol is megcsinalnak, nem csak tejcukorbol.
Tejcukor
http://en.wikipedia.org/wiki/Lactose
Ez eloszor glukozra es galaktozra hasad, majd a glukoz a glikolizisben bontodik piroszolosavig, es annak a redukciojaval keletkezik letre a tejsav.
http://en.wikipedia.org/wiki/Lactic_acid
A tejcukornak semmi kiemelt szerepe nincs a tejsav kepzodeseben. Edzes soran az izmainkban is keletkezik tejsav, glukozbol.

Ennyi erovel azt is irhatta volna, hogy cukorral, vagy kemenyitovel egyutt fogyasztva jobban felszivodik a kalcium (mert ha vannak tejsavas erjesztest vegzo bacik, akkor azoknak ez ugyanilyan jo alapanyag a tejsav kepzeshez).

Megzavarta a tej-cukor es tej-sav hasonlo neve?
Latod a forralt tej aljan, vagy a pasztorozott tej aljan, vagy az ultrapasztorozott tej aljan az oldhatatlan kalciumot es foszfort? Nem latod. Oldatban maradtak.


Erre nekem hasonló tippem van: "a teljesség kedvéért...":)
Megkérdezzem?
Te biológus vagy,nagyon jól tudod,hogy mit jelent a "teljesség kedvéért",nem fekete,vagy fehér a biológia.Egyik prof. azt mondta,hogy a biológia pont az a terület,ahol -ha valaki igazán tudja- akkor 2-es,3-as jegynél jobbat nem tud szerezni a teszteken.
Ez egyszeru kemia, oldhato vagy oldhatatlan egy vegyulet.
Az oldhatatlan vegyulet szilard formaban kicsapodik es leulepszik az oldat aljara.

A tesztekkel kapcsolatban egyetertek, nem jok a biologia tesztkerdesek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2011.06.30. 18:28-kor.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.30. 18:18

@vaskalapos (20308):

Nézd.Mondtam,hogy amit írok tipp,kb.az én tippem.Leírtam.Gőzöm sincs,hogy kell ezt érteni.
Amit leírtál,az mind tudott,meg tanított,vizsgáztatott,kvázi őáltala.Megnézted a linket amit adtam?
Amiket írtál a tejsavról,hát ezek...alapszintű ismeretek.Én általában jóindulatúlag olvasok dolgokat,meg fogom kérdezni őt.Lépjél addig túl rajta,mivel a tej nem-hasznosulását egyik sem érinti.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.30. 18:30

@Rétike (20311):
Én általában jóindulatúlag olvasok dolgokat
en indulat nelkul, de osszevetem az eddigi ismereteimmel, es ha ellentmondast latok, akkor elkezdem keresni, miert van ellentmondas
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.07.01. 11:07

Mostanában sokat írtatok a cukorról meg a lúgosításról,nem tudom,h volt-e már téma candida.
Kíváncsi vagyok erről mit gondoltok?

Ez is csak egy kitalált betegség?
Pl. azt mondják,ha gyakran van vmi gombás fertőzésed,az tuti azt jelenti,h candidás vagy,mert a finomított cukor,-liszt táplálja ezeket a gombákat.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.01. 11:44

@jenny84 (20370): Egy levélírónak Lakos András orvos, infektológus szakértőnk a következőt válaszolta erről:
A szisztémás, generalizált candidiasis, candidosis súlyos, életveszélyes betegség. Csak súlyosan immunszupprimált betegeken (HIV fertőzés, transzplantáció, besugárzás, intenzív osztályos kezelés) során fordul elő. Halálozása még ideális kezelés esetén is magas. Ennek semmi köze sincs ahhoz, amit az áltudományos irodalom és gyakorlat tart candidiasisnak.
Ez utóbbi diagnózisát rendszerint biorezonanciával, iris diagnosztikával, talpnyomkodással szokták megállapítani. Így volt ez sok évig Magyarországon is. És akkor beszállt a "tudomány". Korábban csak magánlaboratóriumok, de évek óta már a profi mikrobiológiai laborok is végeznek szerológiai vizsgálatokat, vagyis ellenanyag-meghatározást. Sok embernek van, soknak nincs Candida-antitestje. Bár rengeteget vizsgálták, tudomásom szerint semmiféle állapot sem köthető a szeropozitivitáshoz (pozitív antitestválaszhoz). Ezen kívül székletből is tenyésztenek Candidát, és adnak ki ilyen leleteket. A helyzet az előbbivel azonos. Leszámítva az antibiotikum-kezelést, ami valóban megnöveli a Candida tenyészthetőségét, nem kapcsolható semmiféle betegséghez, állapothoz a pozitív székletlelet.

A Candida-diéták cukor, liszt, élesztőmentes étrendet javasolnak. Az az elmélet, hogy a cukor és az összetett szénhidrátok (liszt) is segítik a Candidák szaporodását. A cukrok persze a vékonybél felső szakaszán már felszívódnak, ott a Candida nem szokott megtapadni (a HIV és hasonlók kivételével). Az élesztőt már nehezebb értelmezni, mert bár gomba ez is, semmi köze sincs a Candidához, nem beszélve arról, hogy nem sok élettani befolyása lehet sütés után az emberre vagy a Candidára.

A Candida-dili tipikus példája annak, amiről szoktam szónokolni: a tudományos orvoslás vegyül az áltudományossal: Candida tényleg van, vannak patogén alfajai, okozhatnak betegségeket. Tudományos eljárás a szerológia (antitest-meghatározás), számos betegségben használjuk is. Ugyanez mondható el a széklettenyésztésről is. Az sincs kizárva, hogy a szénhidrátmentes étkezésnek vannak előnyei. Ahogy azonban az egész Candida-dili összeáll, az nélkülöz minden tudományos alapot.

U.i.: Szerveztem korábban orvostovábbképző kongresszusokat. Két alkalommal is megpróbáltam Candida-tudósok meghívásával megvilágítani, hogy ez, a laikusok számára kifejlesztett spekuláció, milyen távol áll a tudománytól. Kudarcot vallottam: a tudósok nem is fogták fel a kérdést, a saját tudományukat magyarázták, nem voltak kaphatók az áltudományos állítások megtárgyalására...
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.07.01. 11:57

@Szilágyi András (20376):
Aha,abszolúlt korrekt válasz.Gondoltam,h vmi ilyesmiről lehet szó.
Nagyobb a füstje,mint a lángja ennek az egész candida őrületnek.

Szó volt az írásban az élesztőről,h a megsült kenyérben már nincs hatással a szervezetre.
Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem,h akkor az inaktív sörélesztő tabletták is teljesen hatástalanok?
Vagy tényleg tele vannak B vitaminnal?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.01. 12:15

@jenny84 (20379): Hát mit lehet azt tudni, hogy mi van benne? Gondolom, ami rá van írva. Jobb esetben.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.01. 13:19

@jenny84 (20379):
Szó volt az írásban az élesztőről,h a megsült kenyérben már nincs hatással a szervezetre.
Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem,h akkor az inaktív sörélesztő tabletták is teljesen hatástalanok?
Vagy tényleg tele vannak B vitaminnal?
A sult eleszto is taplalo, igy hatsos (de nem fertozo; mellesleg a nyers kenyer/sor-eleszto sem fertoz; azaz ebbol a szempontbol hatastalan).

A tablettasban is van B vitamin, azert teszik bele.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.01. 19:55

@vaskalapos (20392):

:) Saccharomyces cerevisiae - az ominózus élesztőgomba.
Candida albicans - a bűnös kórokozó
Tényleg semmi közük egymáshoz,ahogy a doki írta.

Figyelj csak.Az élesztő gombák elpusztulnak sütéskor,nem?Jótékony funkciójuk a kenyér állagának kialakításában nyílvánul meg(a sikér komplexel együtt).Plusz a kovászos kenyereket nem betegíti meg a bacillus subtilis,szóval eltarthatóbbak.Én ennyit tudok róluk.Te mire gondoltál?(tényleg érdekelne)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.01. 20:11

@Rétike (20438):
Figyelj csak.Az élesztő gombák elpusztulnak sütéskor,nem?
Igen, termeszetesen.

Valaha volt egy internetrol gyujtott kis iras, "egymillio nema sikoly" cimmel (ugy emlekszem, angolul volt, one million silent sreams???), amely a kenyersutest irta le az abortuszt ellenzok erveivel es stilusaban, az elesztok szempontjabol.
Sajnos elveszett es hiaba kerestem azota is (hatha valaki ismeri vagy megtalalja, az szoljon)
Plusz a kovászos kenyereket nem betegíti meg a bacillus subtilis,szóval eltarthatóbbak.Én ennyit tudok róluk.Te mire gondoltál?(tényleg érdekelne)
nagyjabol ennyi, plusz az eleszto vitamin es egyeb tapanyag tartalmara

a kovasz, ha jol tudom eleszto es tejsavbakteriumok kozossege, nem csak eleszto,
megnezem, viki egyetert, pontosit:
A kovászmag lisztes táptalajhoz szokott élesztősejteket illetve tej- és ecetsav termelő baktériumokat tartalmaz.


Célja

Az élesztőgombák elszaporítása, miáltal nagyobb lesz a lazító hatása.
A savtermelő mikrobák elszaporítása, ezáltal az íz és az aroma kialakítása.
A fehérjék duzzadásának elősegítése.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.01. 20:14

@vaskalapos (20439):
a kovasz, ha jol tudom eleszto es tejsavbakteriumok kozossege, nem csak eleszto,
Ja-ja-ja,így kerek,igen! :oops:
Ok,köszönöm akkor. :)
0 x

Willy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.07.06. 06:54

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Willy » 2011.07.06. 08:38

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot (amit még nem olvastam végig, csak szemezgettem), amit eddig is sejtettem, itt bizonyosságot kaptam róla.

Egy pár hete kezdtem foglalkozni jobban ezzel a "tudatos vásárló" dologgal, és jutottam el az Antalvali.com-ra.
Rengeteg információ van rajta és éles kijelentései. Nem értek a vegyszerekhez, egyszerű ember vagyok és adok esélyt mindennek, főleg, ha az egészségről van szó.
Az oldal természetesen sok hasznos dolgot is ír, pl miért májfoltos a homlokom, de aztán feltűnt pár apróság. A cikke végén ajánlja linkkel a Goji italt, amit természetesen az ő webshopjában lehet megvásárolni. Hm...Ez már nem tetszik, mert számomra egyértelművé vált az oldal létezésének célja. Olyan gyönyörűen be van csomagolva ez az egész dolog, hogy le a kalappal AV előtt!
Talán túl kritikus vagyok, olvassunk tovább. A másik ami feltűnt, hogy minden hozzászólás olyan, mintha egy szektába csöppentem volna.... (Egyszer voltam egy FLP elosztó helyen, na ott is ilyen szekta hangulat volt). Mindenkinek minden tökéletesen hat, de ha nem hat, akkor "Most kezd a szervezeted méregteleníteni", meg "Nekem 1 év múlva állt be"...
Eszembe jutott, hogy vannak olyan cégek, akiknél ül benn az irodában 10 fiatal, és mást sem csinálnak egész nap, csak a kb 1000 létrehozott avatarjukkal különböző fórumokba, facebook oldalakra írogatnak be olyan témában, amiért a kedves megrendelő fizet. Nagyon alaposan van felépítve, ezek a nem létező karakterek egymásnak is írogatnak, sőt párként is megjelennek, teljesen életszerűen nyomják.
Szóval rákerestem a naptejekre, mert elvileg az is halálos méreg. Először arról ír, hogy nagyon sok napozószer nem tartalmaz UVA szűröt, pedig az a legveszélyesebb! Majd találok cikket az UVA megvédéséről. Ez már másnak is szemet szúrt, egy hozzászólásban jelezte is, de természetesen meg lett magyarázva.
Semmi gond, olvassunk tovább, mégis, ő milyen naptejeket ajánl a webshopjában? Van egy agyonfavorizált márkája a Bioemsan, aminek a Nyári ápoló krémje naptejként használható. Igaz, a termékre rá van írva, hogy nem véd meg a naptól, de ez is meg van magyarázva: "krém nem tartalmaz hivatalosan elfogadott hozzáadott fényvédő vegyületeket". Ok, találkoztam ilyennel, hogy van egy termék, aki fogyaszt is, de étrend-kiegészítőként van eladva (jogszabályok miatt), és rá van írva, hogy "Vigyázat, a termék szedése súlycsökkenést okozhat!", ezzel célozva arra, hogy ez amúgy fogyitabletta lenne.
Ezen is túlléptem, csak a következőn nem tudtam: "hanem a manjuval kezelt vízzel együtt egy különleges védőburkot képeznek a testünk köré, amely segít távol tartani mindenféle káros sugárbehatást."
Valamint:
"Annyira más a hatásmechanizmusa, mint a többi napvédőnek, hogy nem is szabad "azzal az aggyal" gondolnunk rá. Mert ennek a krémnek se faktorszáma nincs, se vízállósága. Mégis működik. A Manju ugyanis egy olyan "védőréteget" von körénk, ami nem kizárólag csak a bőrünkön van, hanem benne, rajta és körülötte. Nem lehet lemosni, csak idővel csökken a hatása."
"Ez a napkrém egy teljesen új EM-filozófia szerint működik. Sokan fel sem tudják még fogni ennek a lényegét. Ennél a krémnél nem csak a hatóanyagok dolgoznak, hanem nagyrészt inkább az információk, amelyeket baktériumok közvetítenek. Tudom, ez kicsit sci-fi még egy átlagembernek (én is most tanulom!), de az, hogy értjük-e vagy sem, szinte nem is lényeges, mert a krém működik."
(Nem tudom, éreztétek-e a felsőbbrendűséget?)

Ezzel kapcsolatban jutottam el egy másik szkeptikus oldalra, a http://schrodingersdawg.blog.hu/2011/06 ... ento_pelda
Ő pont ugyanezeket sorolta fel, így már kezdtem megnyugodni, hogy nem én látom rosszul. Aztán eljutottam hozzátok is, ahol egyre jobb dolgokat találtam. A kedvencem a DNS mutációs cikk volt (http://antalvali.com/hirek/dns-valtozasok.html), amivel teljesen betették a kaput.
Nagyon szeretem az X-men filmeket, ez kiváló filmajánló lehetett volna anno.

Egy ismerősöm megtalált az Organic Mission-nel, mesélt AV-ról, hogy ő mekkora szakértő, a világon csak 5 ilyen szakértő van, és ő az egyik, és ő is OM-es! És olvastam is nálatok, hogy ő elég kemény mlm-es. Szóval a végére csak összeállt a kép, csak egy kis utánaolvasás kellett.

Aztán a kólás cikk, na régen szórakoztam ilyen jót, köszönet Vaskalaposnak, feldobta a napomat:D Persze szomorú is látni, mennyire elvakultak az emberek, és még az ész érvekre sem hallgatnak. De amikor már az egészségről van szó, az nem játék. Persze vannak hasznos dolgok, hasznos termékek, de olyan kijelentések is vannak az oldalon, amiknek semmi alapja, vagy a túlzások, gondolva itt a vizes példátokra is (kémiai anyagok topic). A lényeg a Vásárlás. (A South Park egyik része jut eszembe, amikor egy indián üzlet nyílt a városban és mindenféle eszméletlen hülyeséget tukmáltak a lakókra, pl a cheroki hajtampont, majd az egyik főszereplő majdnem meghalt.)

Ennek ellenére hiszek az egészséges életmódban, de nem ilyen elvakultan. A szervezet nagyon sok dologra képes, fantasztikus az alkalmazkodóképessége.

Hú, bocsi, hogy ilyen sokat írtam, csak remélem, hogy más is elolvassa és egy kicsit szkeptikusabban áll majd a dolgokhoz.

ui: AV-ról egy másik South Parkos rész is eszembe jut... (9. évad 11. epizódja)
0 x

Válasz küldése