AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.12. 14:58

http://antalvali.com/hpv-human-papillom ... llene.html
A HPV - A Human Papilloma Virus!– Hogyan Védekezzünk, mit tehetünk ellene!
Ez az előadás szeretne lehetőséget és felvilágosítást adni, a HPV tévhiteire, eredetére, megelőzésére, vagyis választ adni minden tudnivalóról a HPV-vel kapcsolatosan!

Az immunrendszer felerősítésére és a szervezet ellenálló képességének javítására a mai rohanó világ betegségeinek hatásos leküzdése érdekében.
...
A Grape Vital® hatása és szélessávú alkalmazási hatásköre egyedi a természettudományban és a világon! A koncentrátum a grapefruitmagból kivonva, nem csak vírusokat és baktériumokat semmisíti meg, hanem élesztő- és különböző gombacsoportokat és parazitákat is. A hatása lefedi az antibiotika területét (antibakteriális), antifungál (gomba ellenes), antiviral (vírus ellenes) és antiparasitic (megsemmisítője különböző egysejtű parazitáknak) mindent összevonva ezek ebben az egy növényileg előállított anyagban találhatóak meg! Továbbá a sejtregenerálást elősegítő funkciók alkalmazása területén is egyre több sikert tudhat magáénak.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk a HPV című előadásunkra.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.12. 15:07

NapiVali
Kamilla????? Jajjj ne mar! Ugye nem mondod komolyan? Kamillat a gyulladt szemre mar sehol senki nem ajanlja, mert szarit es allergizal.

vali:Igazad van Angéla, a kamillával manapság tényleg nagyon résen kell lenni! 20 éve még nem volt vele ennyi gond az allergiát illetően. Az utóbbi időben szaporodtak fel rá az allergiás tünetek, és főleg az illóolajára. Ez sajnos annak köszönhető, hogy egyre mérgezettebb a föld, ami táplálja a növényt, a mi immunrendszerünk pedig egyre érzékenyebb és gyengébb a borzalmas minőségű tápláléknak álcázott műkaják fogyasztásával tönkretett bélflóránk miatt.

Bakteriális és vírusos szemgyulladásokra én is az ezüstöt javaslom, és Wala szemcseppjét - mint Berni -, lemosásra a fent említett tekeveréket, súlyosabb esetekben béta-glükán és Zyflamend szedését.

De nagyon bevált a kövirózsalé, vagy aloélé szembe cseppentése, a mézes szemcsepp, és a régi patikai trükk - a bórvízbe való pislogás is segít.

A kamilla allergizal, hasznalj kovizrozsa levet, aloe levet vagy mezet...

Wala szemcsep: 2. MINŐSÉGI ÉS MENNYISÉGI ÖSSZETÉTEL
Az egyadagos flakon (0,5 ml) tartalma:
Euphrasia officinalis ferm 33c D2 0,05 g
(Euphrasia e planta tota ferm 33c)
Rosae aethorelum D7 0,05 g

A segédanyagok
Nátrium-hidrogén-karbonát, nátrium-klorid, injekcióhoz való víz.

Homeopatia.
Valaki vissza tudja fejteni, mi lehet a Euphrasia officinalis ferm 33c D2 0,05 g
jelentese?
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.02.12. 17:11

@vaskalapos (12613):
Mi a fene egeszseges a heti hat hashajtoban?
Szó sincs heti hat hashajtásról. Évi hat hashajtásról van szó, egymást követő napokon. Ha nálad az igazság, miért kell kiforgatni másodszor is, amit írok?
Persze bojt es hashajtas alatt egyik sem megy...
Tévedsz. Szexet szándékosan nem próbáltam (mert a böjt nem csak arról szól, hogy nem eszünk), de rendszeresen mozogtam, futottam, bringáztam, úsztam.
Szokasos volt, de attol nem "normalis" ha belrenyheseget okoz, amit hashajtoval kell korrigalni.
Ami szokásos, az normális. Ha nem lenne az a norma, nem lenne szokásos.
Muris, hogy valami karos hatasu dolgot csinalsz, aminek az egyik karos hatasat egy masik karos dologgal kompenzalod, az egeszseges elet jegyeben.
De sem cukrot, sem sampont...
Nem szeretem a cukrot, a mézet szeretem, egészségesebbnek is tartom. Tudom, hogy ez fáj neked. Sampont is használok. Igen, SLS-essel.
Hogy a böjt káros-e, az egyelőre offtopic. Nekem hasznos volt.
Termeszetesen, mindig azon a szinten kell megprobalni ervelni, amit a vitapartner ert, elfogad. Ha valakik szerint a termesztes a jo es amesterseges a rossz, akkor ramutatok, hogy a magnezimszulfat rendszeres fogyasztasa vagy alkalmankenti tuladagolasa termeszetellenes.
A mozgas meg szeretkezes meg termeszetes.
1. A természetes-mesterséges felosztásról a hasznosság tükrében már meggyőztél korábban. Elismertem. Meg is köszöntem a rávezetést. Innentől fölösleges azon rugózni, hogy én csak így értem meg.
2. Nem fogyasztok rendszeresen magnézium szulfátot. Évi 20 grammot használok 6 napra lebontva. Nem válaszoltál, ezért újra megkérdem: milyen káros hatása van ekkora dózisnak?
3. Bármi túladagolása természetellenes.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.02.12. 18:57

@vaskalapos (12632):

Ez a grapefruitmag kivonat a szent gral szamukra? Mindenre jo?
Ha a HPV benne van az emberben, akkor orokre benne is marad. Kiirtani nem lehet. Aztan sok tipusa van. Nemelyik rakos sejteket general. Vajon azt elmondjak-e az eloadason, hogy a nok evente menjenek el rakszuresre? Csupan a jo taplalkozassal nem lehet kontrollalni.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.12. 19:02

@verszemu (12634):
Nem szeretem a cukrot, a mézet szeretem, egészségesebbnek is tartom. Tudom, hogy ez fáj neked.
Miert fajna nekem a te izlesed?
Maganugyed, hogy mit szeretsz es mit nem.
Tévedsz. Szexet szándékosan nem próbáltam (mert a böjt nem csak arról szól, hogy nem eszünk),
ez is maganugyed, szerencsere...
Mi a fene egeszseges a heti hat hashajtoban?


Szó sincs heti hat hashajtásról. Évi hat hashajtásról van szó, egymást követő napokon. Ha nálad az igazság, miért kell kiforgatni másodszor is, amit írok?
HAt egymast koveto napon hashajtas az bizony heti hat hashajtas... amit evente ismetelsz.

De ha eletedben csak egyszer csinalod, akkor hivatkozhatsz ra ugy, hogy 20-40-80-100 evente 6 hashajtas... csak felrevezeto.

Nem en forgatom ki a szavaidat, hanem te forgatod ki a beleidet... ;-) evente hatszor, hat egymast koveto szexmentes napon... ;-)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.12. 19:07

@Orcas (12635):

Az eloadason grafruitmag kivonat cseppeket reklamoznak. SzVSz.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.02.12. 19:30

@vaskalapos (12637):

Ott voltal, hallottad hogy csak a cseppekrol beszeltek?
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.02.12. 19:54

Hogy a lényegre ugorjunk: harmadszor kérdezem meg, fenntartod-e, hogy 6x3,5g magnézium-szulfát beszedése káros az egészségre és ha igen mi alapján mondod? Tapasztalatból vagy forrásból?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.12. 20:18

@verszemu (12641):
Nem nem gondolom, hogy 6x3,5g magnézium-szulfát beszedése káros az egészségre.
Nem tartom fenn, mert soha nem allitottam ezt.

Maganvelemenyem, hogy hulyseg szandekosan szekrekedest eloidezni es miatta hashajtani, de maganugyed.
Mint ahogy az is, hogy szexelsz-e kozben. Semmi kozom hozza.

Antalvali 100g-os keserusos olajos grepefruito majtisztito kurajat kritizaltam.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.12. 20:21

@Orcas (12640):
Nem voltam ott. Irtam "SzVSz.

Ugy gondolom, a bevezeto, az eloadas meghirdetese, es antalvaliek gondolatvilaga (orvos rossz, tudomany rossz, oltas rossz, gyogyszer rossz, "termesztes antibiotikum jo, kuruzslas jo) alapjan.
Orulnek, ha tevedtem volna.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.02.12. 20:23

Egyáltalán mi az, hogy kivonat?
Nagyon népszerű szó., mindenre ráaggatják, a nép meg értse azt ezalatt, amit akar. :ugeek:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.12. 20:24

@Dorka11 (12644):
a bevonat ellentete?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.02.12. 20:58

@verszemu (12641):
Csak a vesed rendben legyen es ne szedjel olyan gyogyszereket, amire korabban ramutattam, es az orvos is javasolja a kurat.
Az alabbi cikkben osszesen 13.9 g magnezium-szulfatot adtak egeszseges embereknek 4 egyenlo adagban, orankent.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3430654

Mondjuk nem igazan ertem mi ertelme van a hashajtozasnak.
Nem ertem, ha hashajtozol, akkor miert magnezium-szulfattal, ugyanis ha megeszel 5-10 szem aszaltszilvat, az ugyanazt a hatast valtja ki. Es az aszalt szilvara nem mondhatod, hogy nem egeszseges, nem termeszetes (vasarold bio boltban, akkor helytallobb a javaslatom).
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.02.12. 21:04

@vaskalapos (12645):
Lehet. Látod most gondolkodóba ejtettél. ;)

Bosszantó, mert nem tudom értelmezni, pedig biztosan egy "nagyszerű" dolog lehet, ha már minden termékbe tesznek bele valamilyen kivonatot. :geek:
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.02.12. 21:56

@Orcas (12647):
Nem ertem, ha hashajtozol, akkor miert magnezium-szulfattal, ugyanis ha megeszel 5-10 szem aszaltszilvat, az ugyanazt a hatast valtja ki.
Lehet elveszett a lényeg: én csak és kizárólag az éves (egyhetes) böjtöm idején hashajtózom. Ilyenkor nem eszem szilárdat. Azért használom, hogy kipucolja a böjt miatti renyhe beleimet.

Vaskalapos:
akkor lezárhatjuk a témát, azzal, hogy nem úgy értetted a károst, hogy káros. :)

"karos hatasu dolgot csinalsz, aminek az egyik karos hatasat egy masik karos dologgal kompenzalod"
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2011.02.12. 22:48

@Dorka11 (12648):
A kivonat biztosan az információ szinonimája. Bankszámla kivonatot is szoktunk kapni, de az nem a pénzünk, hanem csak infó róla :D
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.02.12. 23:56

@verszemu (12651):

No akkor nekem sem tiszta. Ha evente egyszer bojtolsz es akkor hashajtozol, akkor minden nap a 6 napos bojt alatt beveszel 3.5 g magnezium-szulfatot? Emellett nem is eszel? Ha jol gondolom, akkor az elso 3 nap utan mar semmi sem marad benned, ezert kesobb mar felesleges a magnezium-szulfat (akkor mar csak hasi gorcsoket okozhat).
(Ez egy picit hasonlit nekem ahhoz, amikor az ember teszteli a tureshatarait.)

Mi az a belrenyheseg? Ezt definialtad mar magadnak?
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.02.13. 00:25

@Orcas (12654):

Igen, így teszek, ahogy mondod. És én is meglepődtem, de még a 7. napon is jön ki salakanyag, pedig nagyon intenzív a hasmenés. Ha a 3. nap után úgy látnám, hogy semmi nincs bennem, akkor abbahagynám természetesen.
Mi az a belrenyheseg? Ezt definialtad mar magadnak?
Sejtem miért kérdezted, igazad is van. A bélrenyheség nem jó szó a böjt idejére (hiszen nincs is mi távozzon), az első evős napokon jelentkezik ez az állapot. A keserű-sót a böjt alatt szedem azért, hogy a bélfalra lerakódott salakanyagokat kipucolja.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.02.13. 04:46

@verszemu (12657):
Igen, így teszek, ahogy mondod. És én is meglepődtem, de még a 7. napon is jön ki salakanyag, pedig nagyon intenzív a hasmenés. Ha a 3. nap után úgy látnám, hogy semmi nincs bennem, akkor abbahagynám természetesen.[
Nem tudom volt-e beltukrozesed valaha is. Ahhoz a vizsgalathoz ugyanis 1-3 napnal tovabb nem tisztitjak a belet.
http://digestive-system.emedtv.com/colo ... ation.html
Amit latnak az a sima belfal. A belfal allando mozgasban van, szerintem nem ragad ra salakanyag, mert sima a felulete. Es igy nez ki belulrol a vastagbel amikor ures.
http://www.gihealth.com/html/education/ ... Colon.html
Nem meggyozo?
Sejtem miért kérdezted, igazad is van. A bélrenyheség nem jó szó a böjt idejére (hiszen nincs is mi távozzon), az első evős napokon jelentkezik ez az állapot. A keserű-sót a böjt alatt szedem azért, hogy a bélfalra lerakódott salakanyagokat kipucolja.
En is ezt tapasztaltam, amikor egy fertozes kovetkezteben hasmenesem lett, akkor elso nap nem tudtam mindenfelet enni, csak konnyueket.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.02.13. 05:29

Valaki majfoltokat szeretne eltuntetni.
2010, szeptember 12 - 17:00 — Bakos Veronika
[...]
Szia!
Üdvözöllek az oldalunkon! smile
Segítek neked valamerre elindulni..
Nagyon ügyesen csinálod, hogy megreformáltad a táplálkozásodat! Viszont lenne hozzád egy kérdésem: a fogamzásgátló elhagyása után csináltál-e egy mindenre kiterjedő átfogó méregtelenítést? Mert ha nem, akkor nem mondhatjuk el, hogy az a terület is "tiszta". Sajnos a mérgek, a műhormonok nem fognak csak úgy maguktól kiürülni. Bevenni könnyű őket, megszabadulni a maradékától pedig sokkal nehezebb...
Szuper döntés volt a részedről, hogy abbahagytad! Most pedig idetaláltál, ahol minden segítséget megadunk hogy maximálisan kitisztítsd a szervezetedet! smile
Szóval... induljunk el valamerre. Amire szükséged van egy teljes méregtelenítés, mivel a májad (és minden más is) ezt igényli. A májfoltok és a pattanások is erre utalnak..
Továbbá a kozmetikumok lecserélése tisztára, és a táplálkozás tökéletesítésére..
Írok neked magánban, hogy tisztázzuk a személyes részleteket! smile

Veronika a Te Személyes Tanácsadód
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2011.02.13. 05:40

@Orcas (12658):
Nem tudom volt-e beltukrozesed valaha is. Ahhoz a vizsgalathoz ugyanis 1-3 napnal tovabb nem tisztitjak a belet.
Igen, sot, en ugy tudom, hogy 12-16 ora elegendo.
Persze nem magnezium szulfatot hasznalnak, hanem egy enyhebb szert, polieteilen glikolt (PEG). Meg kell inni belole kb 4 litert, par ora mulva kifolyik, es optikai tisztasagu a vastagbel.
A vizsgalat elotti delutan/este kell elkezdeni, es masnapra tiszta, vizsgalhato a paciens.

Soha, senki nem latott meg belfalra tapado salakanyagokat, kiveve a belpucolo-arusok fantaziajat.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2011.02.13. 05:42

@verszemu (12657):
És én is meglepődtem, de még a 7. napon is jön ki salakanyag,
Tudod, hogy mi az a mi kijön a 7. napon?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ennyi 2011.02.13. 05:50-kor.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2011.02.13. 05:46

@Orcas (12659):
a fogamzásgátló elhagyása után csináltál-e egy mindenre kiterjedő átfogó méregtelenítést? Mert ha nem, akkor nem mondhatjuk el, hogy az a terület is "tiszta". Sajnos a mérgek, a műhormonok nem fognak csak úgy maguktól kiürülni.
Ezt annak meséljék, aki véletlenül kihagyott egy vagy két napot (vagy hasmenés/hányás miatt nem szívódott fel a tabletta), és teherbe esett... az a bizonyíték, hogy pár nap alatt kiürül/lebomlik.
- nem műhormon, hanem valódi
- naponta kell bevenni, mert naponta lebomlik/kiürül

De ha ezt mondod/írod, akkor nem lehet eladni a méregtelenítőket... vagy nagyon buták vagy nagyon aljasok ezek.
Vagy nagyon buták ÉS nagyon aljasok?
0 x

finthus
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.08.30. 20:24

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: finthus » 2011.02.13. 08:17

@pounderstibbons (11700):

"Ha túl vagy már a méregtelenítésen, az életmód váltáson, a sheavajon, a jeges kristályvirák krémen és testápolón, ha biztos vagy benne, hogy egy gramm cukor és egy ml tej, tejföl, tejszín, túró sem jutott a szervezetedbe, ha nincs az ételeidben finomított liszt, akkor el kéne morfondíroznod azon, hogy miért nem érzed jól magad a bőrödben???"

Ezt nevezik ortorexiának.
Evési rendellenesség.
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.02.13. 08:22

@ennyi (12661):
Tudod, hogy mi az a mi kijön a 7. napon?
Nem, de nagyon kíváncsi vagyok.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.02.13. 09:21

@ennyi (12662):
AntalVali.com
@Orcas (12659):
Idézet:
a fogamzásgátló elhagyása után csináltál-e egy mindenre kiterjedő átfogó méregtelenítést? Mert ha nem, akkor nem mondhatjuk el, hogy az a terület is "tiszta". Sajnos a mérgek, a műhormonok nem fognak csak úgy maguktól kiürülni.
Ezt annak meséljék, aki véletlenül kihagyott egy vagy két napot (vagy hasmenés/hányás miatt nem szívódott fel a tabletta), és teherbe esett... az a bizonyíték, hogy pár nap alatt kiürül/lebomlik.
- nem műhormon, hanem valódi
- naponta kell bevenni, mert naponta lebomlik/kiürül

De ha ezt mondod/írod, akkor nem lehet eladni a méregtelenítőket... vagy nagyon buták vagy nagyon aljasok ezek.
Vagy nagyon buták ÉS nagyon aljasok?
Nem helyesen ideztel, mert ez az idezet nem tolem valo. En is csak ideztem.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2011.02.13. 16:33

@Dorka11 (12648):
Lehet. Látod most gondolkodóba ejtettél.

Bosszantó, mert nem tudom értelmezni, pedig biztosan egy "nagyszerű" dolog lehet, ha már minden termékbe tesznek bele valamilyen kivonatot.
Kivonat, extraktum

http://en.wikipedia.org/wiki/Extract
An extract is a substance made by extracting a part of a raw material, often by using a solvent such as ethanol or water.
Extraction in chemistry is a separation process consisting in the separation of a substance from a matrix.

A kivonat az az anyag, amit a nyersanyagból extrakcioval készítenek. Leggyakrabban valami oldószerrel, pl vízzel vagy alkohollal kioldják a nyersanyagból a kivánt anyagokat.
Extrakció - elválasztási, tisztitási eljárás, aminek során az adott anyagot (vagy keveréküket) elválasztják a hordozótól.

Nagyon általános fogalom, pl a borsmenta növény kivonata valószínűleg mentol tartalmú oldat, de akár klorofill oldat is lehet a borsmenta kivonat, vagy fehérje, vagy zsír-olaj, vagy épp DNS... önmagában az, hogy kivonat, csak annyit mond, hogy abból készült, annak valamilyen alkotórészei benne vannak, más alkotói meg nem.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.02.13. 18:57

@ennyi (12684):

Nagyon általános fogalom, pl a borsmenta növény kivonata valószínűleg mentol tartalmú oldat, de akár klorofill oldat is lehet a borsmenta kivonat, vagy fehérje, vagy zsír-olaj, vagy épp DNS... önmagában az, hogy kivonat, csak annyit mond, hogy abból készült, annak valamilyen alkotórészei benne vannak, más alkotói meg nem.
Pontosan ez az ami zavar. Mi lenne, ha a "kőolaj kivonat" lenne ráírva minden olyan termékre aminek az alapanyaga a kőolaj?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2011.02.14. 00:18

@Dorka11 (12691):
Pontosan ez az ami zavar. Mi lenne, ha a "kőolaj kivonat" lenne ráírva minden olyan termékre aminek az alapanyaga a kőolaj?
Antalvaliék ezen a szinten gondolkoznak.
Ezért veszélyes szerintük a vazelin, meg a paraffinolaj.
Mert az is kőolaj-kivonat, épp úgy, mint a kátrány és az autó-benzin.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2011.02.14. 00:49

@Orcas (12667): Bocs, igazad van, nekem nyilvánvaló volt, hogy te idézel, de az én válaszomban már nem látszik, hogy kivel vitázok.
Nem veled, hanem az általad idézett szöveggel.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.14. 09:45

@Orcas (12658):
Ha már kolonoszkópia, meg vastagbél lerakódás....
18+
Analsex? ;) :o :)
Mámmmint az "eszközön" van "májkő", lerakódás, epekő, salakanyag, stb.,....stb....?
"Méregtelenít?"
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.14. 11:16

@Popula(c)tion (12700):

OFF
Nem májkő, hanem Santorum van rajta...
http://en.wikipedia.org/wiki/Santorum_& ... logism) :)

/OFF Elnézést!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.17. 15:38

@verszemu (12664):
Tudod, hogy mi az a mi kijön a 7. napon?

Nem, de nagyon kíváncsi vagyok.
Korabban irtad: "Lehet elveszett a lényeg: én csak és kizárólag az éves (egyhetes) böjtöm idején hashajtózom. Ilyenkor nem eszem szilárdat. "

Szar jon ki beloled, belsar, ami a nem szilard taplalekbol keletkezik.
Gondolj bele, a csecsemo honapokig csak folyadekot (tej, vagy tapszer) fogyeszt, megis kakil.

Az emberi urulek 30%-a az emesztetlen rostok es a megszilardult emesztonedvek (ebbol a rostok amiket nem veszel magadhoz, az hianyzik belele, de az emesztonedveid maradvanyai ott vannak)
30%-a bakteriumok, ezek tovabbra is ott vannak, szaporodnak bennek a folyekon taplalekon
10-20% szervetlen anyag, ez is megvan a folyekony talplalekbodbol

Szovak kozonseges, hetkoznapi kaki az ami kijon, csak epp rost nincs benne, es ha egy evig folytatnad a kurat, egy evg folyna beloled ugyanez.

Es te azt hiszed, hogy lerakodasok jonnek ki!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.17. 16:19

@vaskalapos (12894):
Az ürülékes szócikk tökre passzolt ide, miért vetted ki?
Abban se volt "májkő" ;) .
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.02.17. 16:42

@vaskalapos (12894):

Igen ezt hiszem. Mivel tudásom nincs meg hozzá. Anélkül meg maradt a józan paraszti ész, és az ásványvíz/gyógytea kombóból nem gondoltam volna székletre. Köszönöm a felvilágosítást!

Ha ez így van, és ha -csak a kedvemért - feltesszük, hogy a böjtölés alapvetően hasznos a szervezetnek, akkor ez esetben logikusan a nem szélsőséges, böjt idején végzett hashajtás is hasznos, nemde? Hiszen anélkül nem jönne ki belőlem a cucc.
Az emberi urulek 30%-a az emesztetlen rostok es a megszilardult emesztonedvek (ebbol a rostok amiket nem veszel magadhoz, az hianyzik belele, de az emesztonedveid maradvanyai ott vannak)
30%-a bakteriumok, ezek tovabbra is ott vannak, szaporodnak bennek a folyekon taplalekon
10-20% szervetlen anyag, ez is megvan a folyekony talplalekbodbol
Mi a maradék 20-30%?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.17. 16:48

@verszemu (12916):
Miből gondolod azt, hogy a böjtölés jó?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.17. 17:14

@verszemu (12916):
Ha ez így van, és ha -csak a kedvemért - feltesszük, hogy a böjtölés alapvetően hasznos a szervezetnek, akkor ez esetben logikusan a nem szélsőséges, böjt idején végzett hashajtás is hasznos, nemde? Hiszen anélkül nem jönne ki belőlem a cucc.
ha a nagymamanak kereke lenne, sarga lenne es csilingelne, akkor o lenne a villamos...

tehat maradjunk annyiban, hogy a bojt hasznarol-kararol ne tegyunk felteves, alaptalanul

ugye hig az ami kijon, a maradek 20-30% (illetve ilyenkor valoszinuleg meg tobb) az viz

jo az ha a szines-budos viz kijon beloled?

ha nem hashajtasz, akkor azt a vizet kipisilned, illetve kevesebbet innal
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.17. 17:15

0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.02.17. 17:17

@Popula(c)tion (12919):

Kipróbáltam és bevált.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.17. 17:17

@verszemu (12925): objektiven?
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.02.17. 17:18

@verszemu (12916):
Óvatos vagyok, mert csak most olvastam bele, de netántán lehet, hogy VÍZ a hiányzó anyag, mert egyébként száraz, por formában tudnád, " kiszellőztedni" az anyagodat.
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.02.17. 17:25

@vaskalapos (12922):
ha nem hashajtasz, akkor azt a vizet kipisilned, illetve kevesebbet innal
És bennem maradnának a baktériumok, az emésztőnedveim maradványai és a szervetlen anyagok.


A böjtről pedig objektíven nem tudok beszélni, "fogyasztó" vagyok. Az elvárásaimat és a tapasztalataimat tudom elmondani. De előtte még el akarom olvasni a Méregtelenítés topicot is, hogy lássam mikről volt szó eddig.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára verszemu 2011.02.17. 17:35-kor.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.17. 17:35

@verszemu (12928):
És?
Még egyszer: miből gondolod, hogy a böjt jó?
Te huncut vagy, amíg én írtam, Te hozzáfűztél egys-mást.... ;)
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.02.17. 17:38

@Popula(c)tion (12929):

Már válaszoltam a kérdésedre: viewtopic.php?p=12925#p12925
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.17. 17:45

@verszemu (12930):
Mármint mit próbáltál ki, miért, és mi vált be?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.17. 17:52

@verszemu (12928):
ha nem hashajtasz, akkor azt a vizet kipisilned, illetve kevesebbet innal

És bennem maradnának a baktériumok, az emésztőnedveim maradványai és a szervetlen anyagok.
A bakteriumok addig szaporodnak, amig van hely, ennivalo... ha sokan lesznekm kikakilod hashajto nelkul is

az emesztonedvek nem valasztodnak ki, azok "rendelesre keszulnek" ne felj, hogy beledszarad

asvanyi anyagok, ugyanez a helyzet
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.17. 23:13

@verszemu (12928):
És bennem maradnának a baktériumok
Nem értem...Akkor most fúj baci-gyilkos antibiotikum,vagy nem?
Vagy: A böjtös kaki az baci-specifikus? :roll:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.18. 00:00

@Rétike (12980):
Nyilvan a keseruso is intellgencs.

Valimama szerint a fokhagyma az intelligencs antibiotikum, mert szerves taplalek, beszelget a szervezettel es nem bantja a barati bacikat, csak a gonoszokat.

Valineni nem tudja, hogy ugyanaz a baci lehet barat, vagy korokozo, helytol fuggoen, azert nem jo, ha a lanyok hatulro elorefele hasznaljak a WC-papirt... :-(
Mosolyka_78:
Az merült fel bennem, hogy ha a fokhagyma, mint a cikkben olvasom, széles spektrumú antibiotikumként működik, akkor vajon csak azokat a bacikat öli-e meg, amelyek kárt okoznak a szervezetnek (ha jól tudom, patogénnek hívják őket), vagy a többit is? A bélflóra jótékony baktériumai például biztonságban vannak, vagy mondjuk fokhagyma kúra után pótolni kell őket?

valimama:
A fokhagyma inteligensebb, mint egy egyszerű antibiotikum
Mivel a fokhagyma egy organikus táplálék, ezért képes "kommunikálni" a szervezettel, és nem bántja a jó bacikat.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.18. 00:09

@vaskalapos (12981):

Ugyanott azt hiszik, hogy az A vitamint nem lehet tuladagolni!
kerdes:
Szasztok, Már megint érdekes infóhoz jutottam. A 100%-os Shea vaj nem ajánlják kismamáknak a magas A vitamin tartalma miatt. Mi igaz ebből? Köszönöm a válaszokat, Iza


Shea: nincs baj az A vitaminnal
Szia!

Én úgy tudom, hogy a sheavaj természetes formában tartalmazza az A vitamint, nem pedig beleszórnak egy marék szintetikus, izolált hülyeséget. A sheadió természetes A vitaminja van benne (finomítatlan!!!). A saját közegében lévő (nem vegyi eljárással kinyert) A vitamin esetén ami tud, az hasznosul, ami felesleges, az kiürül, de nem tudod túladagolni.
Hajra kismamak, ha az iskolaban nem tanultatok az A, D, E es K vitamnok (megtanulod: DEKA) azok zsirban oldodtnak es komoly bajokat okozhat a tuladagolasuk.
Nem csak kismamaknak, egeszseges embereknek is, de terhesseg eseten kulonosen veszelyes.

Ezt is meg az intelligens antibiotikumot is nagyon udvariasan megirtam nekik ket napja... cenzura...
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.02.18. 06:23

@vaskalapos (12982):

Ha beta-karotin formajaban viszi be, az nem magzatkarosito, az eddigi kutatasok alapjan. De azert a terhesseg alatt kulonosen vigyaznek, hogy mit es mennyit es hanyszor.

http://www.vitaminstuff.com/supplements ... utter.html
Innen olvasom, ha ultra finomitjak a shea vajat, akkor jelentosen csokken a vitamin tartalma, de ha nem finomitjak, akkor viszont budos a krem. Lehet valasztani vitamin tartalom vagy budos mellekszag kozott.
0 x

Válasz küldése