AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.06.20. 15:23

@Rétike (19386):

OFF
Csak csendben jegyzem meg, hogy az a 30 mmol/l mennyiseg azert nem tul jo, nem is veletlenul kezd a cukor emlekeim szerint atlagosan 9 nmol/l-nel a vesen keresztul kiurulni. Biztosan vannak egyeni kulonbsegek, ki mennyi cukrot toleral, es milyen kompenzalo mechnaizmusai vannak. Voltak sajat gondolataim, aztan hozzafuztem a tiedhez.
/OFF Elnézést!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.20. 15:25

@Rétike (19386):

És tessék megnézni,hogy használtam az anyagcsere kisiklás kifejezését is,meg hogy ez mit jelent és mivel jár.Amennyiben a magas vércukorszint ezt okozná,onnantól van baj.Egyénenként eltérő a hajlam rá.Van akit 3havonta be kell állítani,annyira könnyen megesik vele,van(ez a többség)aki vígan leéli az életét (már ameddig)2 és 20 között ingázva...Szép az elmélet,de főleg diabetes terén nem sokat(majdhogynem semmit sem) segít, igen-igen jó, ha látjuk a gyakorlatban is,hogy valójában mi mit jelent.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.20. 15:29

@Orcas (19387):

Sőt,a 18 is katasztrofális igen.De cukorbetegekről van szó és exogen inzulin adása,annak beállítása nem túl egyszerű,talán csak a madárfütty nincs befolyással a cukorháztartásra,el nem tudod képzelni,milyen bravúr az egészséges szervezet részéről a vércukrot normális értékek között tartani és milyen nehéz ezt megtenni kívülről...vagy: egy kristályok miatt eltömődött pumpa bizony könnyen okoz ilyen extrém értékeket...Sajnos ez benne van a pakliban.
Jó,hogy írtad,beszélgetünk,ebből épülünk.Ne hagyjuk el az eredeti kérdést,mert én direkt hoztam extrém példát.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.06.20. 15:32

@Rétike (19389):
Jó,hogy írtad,beszélgetünk,ebből épülünk
termeszetesen
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.06.22. 22:48

@Rétike (19333):
Én is azt vettem észre,h az intersparban sokkal szebb húsokat lehet kapni,mint a többi hiperben.
Gondolom,h nagyon szigorúak az ellenőrzések,és tényleg fontos,h megbízható helyről vásároljon az ember.
pl. akármelyik sarki hentesboltból azért nem vennék húst.
Persze,a kérdésemben és sem a felvágottakra gondoltam.

Most gondolkodom,h elkezdek egy Silicea kúrát(szilicium-dioxid),annyi jót olvastam róla,csak olvastam olyat is,ha van vmi idegen test a szervezetedben,akkor azt kilökheti(pl.szilikon,spirál)és az lenne a kérdésem,h ez a fogtömésekre is igaz lehet?

Amúgy itt van róla egy link:

http://www.silicea.com/hu/produkte/orig ... balsam.php
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.22. 23:06

@jenny84 (19576):
Most gondolkodom,h elkezdek egy Silicea kúrát(szilicium-dioxid),annyi jót olvastam róla,csak olvastam olyat is,ha van vmi idegen test a szervezetedben,akkor azt kilökheti(pl.szilikon,spirál)és az lenne a kérdésem,h ez a fogtömésekre is igaz lehet?
Nem lok ki semmit, ne aggodj.

A szilicium dioxid az ugye a kozonseges homok kemiai neve. Meg a kvarckristaly, meg az opal, az is mind szilicium dioxid.
A weblap iroja szemmel lathatoan a kemiaval sincs tisztaban (a szilicium oxid az nem kovasav).
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.06.22. 23:23

@jenny84 (19576):

"Most gondolkodom,h elkezdek egy Silicea kúrát(szilicium-dioxid)"

Egy ilyen veszélyes anyagot megeszel? :P Még E számot is kapott a SiO2 :arrow: E551 néven szerepel élelmiszerekben.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.06.23. 02:35

@jenny84 (19576):

Tenyleg meg az nem tunt fel, hogy nemely boltban trukkosen vannak megvilagitva a husok?
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.23. 11:41

@Orcas (19579):

Számít a megítélésben,hogy fényes-e a hús,vagy matt,de világítással nem lehet mindent elfedni,hozzáadni,akármi...Alapvetően több szemmel látható kritérium is árulkodik arról,hogy egy hús jó minősítésű és minőségű,vagy sem.Hát azért ezt a háziasszonyok is ismerik,ehhez sok tanulmány nem szükségeltetik.Nem?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.06.23. 11:59

@Orcas (19579): Az hagyján. Színezni is szokták a húsokat. Pl. szén-monoxiddal kezelik, attól szép piros lesz még a romlott hús is.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.23. 13:09

@Szilágyi András (19590):

No jó...Ez azt gondolom,hogy már ÁNTSZ kategória...(a maga sokrétűségével együtt)
Lehet rémeket látni és vegánul élni,csak nem biztos,hogy ésszerű.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.23. 14:08

Szkeptikus csemege a Bionom Bioboltbol.
A mosogolyo alternativaja Vali neni szerint:

Szürke, rideg, magas hőfokon kiégetett kerámia szonda-alakú – kicsinyíti a vízklasztereket, csökkenti a felületi feszültséget és gátolja az oxidációt, infravörös sugarakat bocsát ki – aktiválja és energetizálja a vizet – elősegíti a víztisztulást – javítja az ivóvíz minőségét és a víz felvételét a szervezetbe – jól megmunkálhatók láncok és karkötők elemeinek kialakítására.

Az EM kerámia egy lehetőséget kínál, hogy újra regenerálódjon a víz.

A víz energetizálása A magányos vízmolekulák, gyenge kötésekkel molekulahalommá állnak össze, amelyeket klasztereknek nevezünk. Az víz energetizáltságának mértékének egyik indikátora ezeknek a klaszter-szerveződéseknek a nagysága. Minél kisebb a víz-klaszter, annál könnyebb a táp- és ásványi anyagok behatolása a sejtbe és a káros anyagok eltávolítása.
Az EM kerámia előidézi a klaszterek méretének csökkenését, s ezáltal energetizálja a vizet.

Az EM kerámia kódolja és átadja a rezgéseiből származó információkat a víz szerkezetébe elősegítve ezzel a szervezet anyagcseréjét.

Az EM Kerámia leírása Az EM kerámia egy különleges alapanyagból, a Kibushi-ból készül. Ez az anyag őskori mikroorganizmusokat tartalmaz, olyan szerves anyagokat és enzimeket, amelyek több, mint 1 millió évesek. A Kibushi EM-BIO1-gyel és EM-mel történő fermentálás után 800-1200°C-on légmentesen kerülnek kiégetésre. A fermentáció által az anyag ásványi anyagainak kristályos szerkezete megőrzi a tipikus energetizáló ujjlenyomatait ezeknek az összetevőknek.

Az EM kerámia hatásai

Aktiválja és energetizálja a vizet
Javítja az (ivó)víz minőségét
Segíti a sejtek anyagcseréjét a szervezetben
Javítja a víz szállítóképességét a létfontosságú összetevőkkel kapcsolatban
Erősíti a víz tisztulását
Optimalizálja a víz oldó és kötőerejét a
Vízklaszterek kicsinyítésével
A felületi feszültség csökkentésével
Infravörös sugárzás kibocsátásával
A kerámia által leadott elektromágneses sugárzás energetizálja a vizet. Emellett a nagyobb klasztereket kisebbekre bontja. A víz felületi feszültségét csökkenti és ezzel a víz oldó- és kötőképessége erősödik. Ezáltal az üledék és a szennyeződés könnyebben feloldódik és a feloldott anyagok könnyebben transzportálódnak, illetve lebegnek szabadon. Az EM kerámiával kezelt víz könnyebben keresztülhatol a sejthártyán. Azonkívül az elekromágneses sugárzás hozzáadódik a hosszúhullámú infravörös sugárzáshoz, ami a mélyszöveti hatékonyságot rendkívüli módon javítja.
A kerámia égetése során rögzült összetevők és mikroorganizmusok tipikus rezgései a kerámiából kisugárzásra kerülnek, és a vízben elterjednek.

Egy probiotikus (életet segítő) rezonanciamezőt képeznek, a kóros csíráknak, degenerativ típusoknak nem nyújt kedvező környezetet, mivel ezeknek egy másmilyen rezgésspektrumuk van.
Így már magyarázható, hogy az EM kerámiával energetizált víz miért védettebb általánosan a kóros csírákkal szemben.

Ajánlott mennyiség

Kis mennyiségű vízhez kb. 10-20 darab szürke csövecskét adjunk, illetve egy ivó-gyűrűt egy liter vízbe. Minél nagyobb a vízmennyiség, arányosan annál kevesebb kerámiát kell rakni.
Optimumként az EM kerámia szürke csövecske a 35 mm-es EM kerámiával vált be.
EM kerámia javaslat 500 liter vízhez (szükséges számú csomagnyi csövecske)

Felhasználási területek és praktikus alkalmazások

Akvárium – egy maréknyi (vagy felfűzni)
Tavak – 1:10000 víz mennyiség után
Öntözővíz – egy zacskó 1000 literenként vagy egy maréknyi öntözőkannánként
Víz vágott virághoz – kb. a víz 10%a
Ívóvíz állattartáshoz – 1:1000 arányban a felhasznált vízmennyiséghez
Mosó- mosogatógépekhez – egy maréknyit belevarrni egy zsákocskába és a dobba vagy az evőeszközök kosarába tenni. Még hatásosabb EM-BIO (kb. 100ml) vagy EM-BIO1 (1 kupak) hozzáadásával
Fritőzolajhoz (sütéskor és tároláskor) – egy maréknyi a fritőzbe vagy a serpenyőbe.
Korlátlan ideig felhasználható.

http://bionom.hu/biobolt/kornyezet-es-v ... -500g.html 10 000Ft egy adag belole
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.06.23. 14:25

@vaskalapos (19577):
Köszönöm a választ.

Vegyati:
bár nem annyira értek a dologhoz,de attól,h kapott E számot,még nem feltételenül veszélyes anyag.
Bár ettől függetlenül nem igazán áll össze a kép,h a Wiki-ben azt írják róla,h belélegezve méreg,de belsőleg alkalmazva ártalmatlan.
Most akkor vegyem meg,vagy ne?
Csak mert nagyon sok jót hallottam róla,h szép lesz a bőr tőle stb.

Hús témához:
Vílágítás ide vagy oda,aki gyakran vásárol húst,szerintem is simán látja,h mennyire friss a pultban lévő áru.Láttam én már olyat,amin a világítás sem segített :shock: :)
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.06.23. 14:28

@vaskalapos (19601):
:?: :o :shock:
Ezt vki lefordítaná magyarra? :)

Pár hónapja kipróbáltam az általuk agyon favorizált mosódiót...hát,kb. annyit ért mintha sima vízzel futtattam volna át a programot.
Még a legegyszerűbb szennyződéseket sem vette ki.

Nem mellesleg,ennek az új cuccnak milyen baráti ára van. :)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.23. 14:35

@jenny84 (19602):
bár nem annyira értek a dologhoz,de attól,h kapott E számot,még nem feltételenül veszélyes anyag.
Termeszetesen igazad van, a megjegyzes csak kicsufolasa volt a valki-fele tarsasagoknak, akik az E-szamokkal jelolt adalekokat mindet karosnak tekintik.
Bár ettől függetlenül nem igazán áll össze a kép,h a Wiki-ben azt írják róla,h belélegezve méreg,de belsőleg alkalmazva ártalmatlan.
Biztos, hogy ugyanarrol az anyagrol irjak? Nem kulonbozo sziliciumvegyuletekrol van szo?

Egyebkent a kozonseges viz is belelegezve halalos lehet, belsoleg viszont letfontossagu, par napnal tovabb nem lesz viz nelkul.
Most akkor vegyem meg,vagy ne?
Csak mert nagyon sok jót hallottam róla,h szép lesz a bőr tőle stb.
A leirtak alapjan ezt nem lehet eldonteni. Annyi butasagot hordanak rola ossze, tipikus altudomanyos szemetet. Ennek ellenere lehet, hogy a borodnek jot tesz, ha rakened. De az ellenkezoje is igaz lehet.
Biztos, hogy szukseged van ra?
En biztosan nem ennem meg.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.06.23. 14:44

@jenny84 (19602):
jenny84 írta: bár nem annyira értek a dologhoz,de attól,h kapott E számot,még nem feltételenül veszélyes anyag
Vegyati viccelt :)
jenny84 írta: Bár ettől függetlenül nem igazán áll össze a kép,h a Wiki-ben azt írják róla,h belélegezve méreg,de belsőleg alkalmazva ártalmatlan.
Gyakori, hogy a bejutás helyétől-módjától függ a toxicitás:

Ha belélegzed, akkor a tüdőhólyagocskák (alveolusok) immunsejtjei (alveoláris makrofágok) bekebelezik, de lebontani nem tudják, ezért tartós stimuláció alakul ki (enyhe krónikus gyulladás), ami végül a tüdő kötőszövetes átalakulásához (fibrózis) és ún. restriktív légzési zavarhoz (csökkent tüdőkapacitás, nehezített légzés - "merev tüdő" -, romló gázcsere) vezet.
A betegség neve az anyag után: szilikózis.

Ezzel szemben ha megeszed, akkor egyszerűen csak nem szívódik föl, kiürül a széklettel. Én legalábbis nem ismerek ilyen kórképet.
jenny84 írta: Most akkor vegyem meg,vagy ne?
Csak mert nagyon sok jót hallottam róla,h szép lesz a bőr tőle stb.
Én nem igazán tudom elképzelni, hogyan lenne hatása a bőrre a per os szilícium-dioxidnak, de nem jártam utána a kérdésnek.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.06.23. 14:49

@jenny84 (19602):
jenny84 írta:bár nem annyira értek a dologhoz,de attól,h kapott E számot,még nem feltételenül veszélyes anyag.
Itt a helyes értelmezése az általam leírtaknak. (Nem véletlenül tettem ki a :P jelet)
vaskalapos írta:Termeszetesen igazad van, a megjegyzes csak kicsufolasa volt a valki-fele tarsasagoknak, akik az E-szamokkal jelolt adalekokat mindet karosnak tekintik.
Valóban a AV-szerű társaságok rettenetesen veszélyes méregnek tekintik azon anyagokat, aminek van E-számuk. Ez miatt is nehezen értelmezhető, hogy miért forgalmazzák azt a cuccot. (Tudom, a természetes C-vitamin <-> mesterséges aszkorbinsav kettős is felfűzhető erre a logikára.)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.23. 14:54

@Várhegyi Márton (19607):
a weblap hol szilicium dioxidrol (homok, kvarc) hol meg metakovasavrol ir, mintha ugyanaz lenne a ketto. Nem ugynaz.
Mivel kremrol van szo es azt gyanitom (de nem tudhatom), hogy nem szilicium dioxid, hanem metakovasav van benne. De az is lehet, hogy kovafold szuszpenzio.

"A természetben a szilícium soha sem található meg tisztán, hanem csak oxigénes vegyületként, például szilícium-dioxidként.
Ha vízzel keveredik, akkor metakovasavnak hívjuk." - irjak.
Tevednek, vizes homoknak, sarnak nevezzuk a vizzel kever szilicium-dioxidot.
Az iszappakolasrol olvastam mar jokat. ;-)


Viki irja:
A finom szilícium-dioxid porának belélegzése hosszú távon (még alacsony, 0,1 mg/m³ koncentráció esetén is) szilikózist, bronchitist, valamint egyes esetekben rákot okozhat. A belélegzett molekulák a tüdőbe kerülve megtapadnak annak belső felületén, és folyamatosan ingerlik a nyálkahártyát. Ez az irritáció az idő múlásával sem csökken, ugyanis a szilícium-dioxid nem távozik onnan. Gyerekek vagy asztmások esetében a tünetek sokkal hamarabb jelentkezhetnek.

A szilícium-dioxid más módon a szervezetbe kerülve teljesen ártalmatlan vegyület. Nem lép reakcióba semmivel sem, a szájon át bekerült mennyiség általában minden mellékhatás nélkül, a széklettel távozik. Nagy mennyiségben megkötheti a vizet, ezáltal enyhe székrekedést okoz. Semmiféle mérgező hatása, és semmi tápértéke sincs.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2011.06.23. 15:11-kor.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.06.23. 15:00

@vaskalapos (19609):
vaskalapos írta: a weblap hol szilicium dioxidrol (homok, kvarc) hol meg metakovasavrol ir, mintha ugyanaz lenne a ketto. Nem ugynaz.
Világos. Amit írtam, a szilícium-dioxidra érvényes.
vaskalapos írta: Mivel kremrol van szo es azt gyanitom (de nem tudhatom), hogy nem szilicium dioxid, hanem metakovasav van benne. De az is lehet, hogy kovafold szuszpenzio.
Krém? Én azt hittem, étrend-kiegészítő (bevallom, nem olvastam el a valis leírást). Lehet, hogy ez az iszappakolás vagy -birkózás új, szolid formája :mrgreen:
vaskalapos írta: Tevednek, vizes homoknak, sarnak nevezzuk a vizzel kever szilicium-dioxidot.
Így van. Tömény nátrium-hidroxid-oldattal lehet szilikáttá alakítani, ha jól emlékszem.
vaskalapos írta: Az iszappakolasrol olvastam mar jokat. ;)
Akár lehet is összefüggés a kettő (szilícium-dioxid-tartalmú krém és iszap) között.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.06.23. 16:36

@vaskalapos (19609):
Hát én sem tudom már pontosan mi van benne :)
Itt azt írják,h ez egyben kovaföld,metakovasav és szilicium-dioxid is:

http://www.silicea.com/hu/mineralstoff_ ... saeure.php

Én belsőleg szeretném szedni laza kötőszövetre.
Elvileg olyan alapon működik a dolg,h ez a szilicium-dioxid a szervezetemben megköti a vizet és így hidratálja bőröm...vagy vmi ilyesmi lehet a lényeg :?

Ja,bocsi,nem tudtam,h poén volt az E számos beírás :P
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.23. 16:46

@jenny84 (19618):
Én belsőleg szeretném szedni laza kötőszövetre.
Elvileg olyan alapon működik a dolg,h ez a szilicium-dioxid a szervezetemben megköti a vizet és így hidratálja bőröm...vagy vmi ilyesmi lehet a lényeg :?
Igy biztos, hogy nem mukodik.
Ha valami megkoti a vizet, akkor elvonja onnan, ahol van. De a szilicium dioxid nem koti a vizet.

Belsoleg, mint a lexikon is irja: atmegy a belcsatornan es kiurul a szeklettel.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.06.23. 16:58

@vaskalapos (19619):

Itt van még egy kis részlet róla,amit a honlapon írnak:

"Megfigyelte már milyen sok vizet tud egy szivacs magába szívni? A sok ezer apró luk ellenére mégsem csöpög belőle a víz. A szivacs méretei természetesen az emberi testben túl nagy lenne.

A metakovasav viszont nagyon hasonlóan viselkedik, ha folyékony formája nagy koncentrációban tartalmaz mikroszkopikus méretű részecskéket. Ebben a formában nagyon könnyen köti meg a többi anyagot.

Nincs más olyan anyag, amely a saját súlyának 300x-szorosát tudja megkötni. Az emberi emésztőszervekben a metakovasav vízkötő képessége egy hatalmas előnyt jelent.

A pozitív vízháztartás mellett a sejtek elégséges táplálékhoz jutnak, ami segíti a kötőszöveteknek és a véredények szöveteinek megőrizni az elasztikusságukat. Ez megerősíti a kötőszöveteket, mert a metakovasav megfelelő vízháztartást biztosít a kötőszövetnek és a bőrsejteket megfelelő és ellenőrzött tápanyagokkal látja el. Segíti a kötőszövetekben található kollagén- és elasztinszálak termelését, azaz feszes bőrt és erős hajat és körmöket biztosít.

Az egyedülálló kötési képessége hasznosítható a váladékok, a kórokozók és a toxinok ellen is. Az emésztőrendszer betegségei esetén közvetlenül a problémás helyen magukba szívják ezeket, majd természetes módon kiürítik a testünkből.

Külső használat esetén a metakovasav-gél enyhíti például a bőrirritációkat, a leégést és a kisebb sérüléseket. A termék pozitív mellékhatása, az erős kötési képessége, természetes módszerrel előzi meg a további gyulladásokat vagy bőr irritációkat értsd: megköti a sérülés váladékát. "

Bocsi,h ezzel fárasztalak Titeket,csak tényleg nem szeretnék vmi baromságot beszedni,ha esetleg arról lenne szó.
Amit itt írnak,laikus szemmel elég meggyőző :)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.23. 17:28

@jenny84 (19621): Aki ezt irta, nem tud logikusan gondolkozni.

Ha egyszer a metakovasav megkoti a vizet, akkor az a viz nem elerheto a szovetek szamara. Gondolj a megkotesre ugy, mintha kis kapszulaba zarnad a vizet. Ott van, de nem eleheto a szervezet szamara.

Az idezet tobbi resze egyszeruen alaptalan allitasok sorozata.
Miert jutna tobb (megfelelo es ellenorzott!!!) taplalek a sejteknek attol, hogy a vizet elvonjuk toluk?

Nem serkenti a kollagen es elasztin termeleset (nem is jut el oda, ahol ezek termelodnek, mert nem szivodik fel a belcsatornabol). Masreszt, ha serkentene, az nem biztos, hogy feszes bort eredmenyezne, az is lehet, hogy borkemenyedest, tyukszemet, torekeny es karcolo hajat (mint a zsurlo, a sas levele)...
ne aggodj, ilyen hatasa sincs

A korokozokat sem szivja magaba...

Eszmeletlen, hogy hogyan talalnak ki ennyi jol hangzo altudomanyos ostobasagot.

Alaptalan. Nem igaz. Felejtos.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.06.23. 19:41

@vaskalapos (19622):
Köszönöm,h kifejtetted a véleményed.
Azt hiszem inkább ki is hagyom ezt a csodaszert.
Csak úgy utálom ezt a hülye a narancsbőrt.Hiába vagyok vékony,sportolok,90%-ban oda figyelek,h egészségesen táplálkozzak,tekercselek is néha paprikás géllel,és csak befigyel a cellulit.
Lehet szaunáznom kéne,azt még nem próbáltam,bár nem is a nyári hőségben fogom kipróbálni. :)
Meg a hajam is vékonyszálú és töredezett a vége,és azt írták,h elvileg ez a szer arra is jó lenne.Bár ezzel nagyon szerintem nem is lehet mit kezdeni,hanem genetika sajnos.
Az a sokféle haj,bőr,köröm vitamin kapszula,amiket lehet kapni,azok még annyira sem szimpik,mint ez a Silicea.
0 x


aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2011.06.24. 15:44

@pounderstibbons (19643):

OFF

/OFF Elnézést!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aszparágusz 2011.06.25. 00:15-kor.
0 x

aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2011.06.24. 15:48

@jenny84 (19636):

OFF

/OFF Elnézést!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aszparágusz 2011.06.25. 00:13-kor.
0 x

aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2011.06.24. 18:38

@vaskalapos (19601):

Hű, azért ez elképesztő. A mosódióban még láttam valami fantáziát, bár sose értettem ,hogy az miért jó szerintük, hiszen nem veszik ki ( ha jól tudom) a diót, csak a mosás végén,tehát az a szappaszerű anyag ami kijön a dióból mind benne marad a ruhában. Attól, hogy természetes még nem biztos ,hogy bőrbarát. Ha mosószerrel mos az ember azt kiöbliti és a ruha vegyszermentes lesz. A környezetkimélés persze más téma.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.06.24. 18:51

@pounderstibbons (19643):
Na igen,sajna ez tényleg így van.
Nekem mondjuk csak a legenyhébb narancsbőröm van,szinte alig látható,de azért örülnék ha az sem lenne,de ez legyen a legnagyobb problémám az életben. :)
Azt visztont akkor sem tartom normálisnak,akik túlsúlyosak és nagyon erős narancsbőrük van.
Azért azon lehetne még segíteni,h szebb legyen a bőrük.
De ezek a sima,iszonyat drága krémek szerintem sem érnek semmit,én tuti nem venném meg.
Én az ILcsi paprika géljét szoktam használni,rendesen ki is pirosít,gondolom azért az jót tesz neki,na meg a hideg-meleg vizes váltózuhany is hatásosabb szerintem,mint a drága krémek.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.06.24. 18:56

@aszparágusz (19729):
Igen,tényleg nem veszik ki a diót,csak a mosás végén,de ezt is megmagyárázták,h ez a szapoin(vagy mi a fene)ami benne marad a ruhában,az nagyon jót tesz a bőrnek.
A másik nagy baj a mosódióval,h szerintem szó szerint semmit nem tisztít.
Szerintem az öblítő használatát kell csak elhagyni(vagy ecetes vízzel öblíteni),a mosóport meg kiöblíti a gép.
0 x

aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2011.06.24. 19:40

@jenny84 (19576):

OFF

/OFF Elnézést!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aszparágusz 2011.06.25. 00:12-kor.
0 x

aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2011.06.24. 19:44

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aszparágusz 2011.06.25. 00:11-kor.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.06.24. 19:57

Rossz helyen járok? Vagy ez AV. fóruma? :?
0 x

aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2011.06.24. 23:06

@Dorka11 (19734):

Bocsánat, nem akartam antalvali fórumot és tanácsadást tartani, csak próbáltam Jennynek egy két ötletet adni ha már felvetette a kérdéseit. De belátom,hogy ennek nem itt van a helye.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.25. 01:55

@aszparágusz (19735):
Semmi baj, belefer... nem kellett volna torold.
Legfeljebb velemenyezzeuk, megvitatjuk.

En azon gondolkoztam, hogy vajon min alapul az az allitas, hogy a kotoszovetnek jot tesz/szuksege van sziliciumra?
Nem tudok arrol, hogy kulonosebben sziliciumban gazdagok lennenek a kotoszovetek, sot, biokemiai funkciokat sem tudok a sziliciumhoz kotni.

A PubMed-en sem talaltam komoly szakmai cikket (de lehet, hogy nem jol kerestem).
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.25. 09:40

@vaskalapos (19736):

Itt nézd.

Kérdés: a csapvízben van-e.

De elvileg az tuti,hogy ásványvizekből pótolható,ehhez nem kell külön tabi.Sajnos itt is azt lovagolják meg,hogy ha valami jó,akkor a több az még jobb,pedig pont a mikroelemekre érvényes az,hogy igen szűk a terápiás indexük...
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.06.25. 10:50

@vaskalapos (19736):
vaskalapos írta:En azon gondolkoztam, hogy vajon min alapul az az allitas, hogy a kotoszovetnek jot tesz/szuksege van sziliciumra?
Ez?
Vagy itt full text.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.25. 13:10

@Rétike (19744):
Koszi, de ez csak egy kijelentes, en arra lettem volna kivancsi, min alpul ez a kijelentes?

@vegyati (19747): Igen, ilyenre gondoltam, ez egy lepessel kozelebb visz.

Erdekes, hogy azt talaltak, hogy csak egy szuk koncentracio tartomanyban volt serkento hatasu, a fiziologiasnal 2-5-szor tobb mar olyan volt mintha egyaltalan nem is adtak volna.

A cikkban nem a szilicium dioxidot, es nem is a meta-kovasavat (amikrol a vitatott tapkiegeszitoben irnak), hanem ortokovasavat vizsgaltak, es azt irjak, hogy egyedul ez az ami felszivodik.

Nyilvanvalo, hogy a tapkiegeszito keszitoinek fogalmuk sincs errol, es az amit arusitanak (akar a dioxid akar a metakovasav van benne) az egy hatastalan vegyulete a sziliciumnak.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.25. 14:50

@vaskalapos (19753):
en arra lettem volna kivancsi, min alpul ez a kijelentes
Ja,vagy úgy...Bocsánat,magamból indultam ki... :oops: Elképzelésem sem volt,hogy ugyan már a szilíciumdioxid hogyan akar felszívódni,ezért az egészről egy alapvetően kétkedő hozzáállásom volt,nagy adag értetlenséggel,mert hát szilícium szükség is van...És igen,ekkor,amit Vegyati hozott,nagyon korrekt információ volt,értsd: orthosilicic-acid...Keresgéltem,hogy ebben a formában miben lehet,de túl bő információt nem kaptam...ásványvíz bizonyos területekről,meg fel tud halmozódni abban,amit mi megeszünk...Bla-bla...Arról már ne is áááááálmodjak,hogy megtudható,miben mennyi,függ a sokmindentől szerintem,nincs igazán kijelenthető állandó érték - ÉN szerintem...De passz.

De amúgy valami hasonló gondolatok fogalmazódtak meg bennem is:
Nyilvanvalo, hogy a tapkiegeszito keszitoinek fogalmuk sincs errol, es az amit arusitanak (akar a dioxid akar a metakovasav van benne) az egy hatastalan vegyulete a sziliciumnak.
Megint árulják a semmit hatalmas körítéssel... :roll:
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.06.25. 15:15

@vaskalapos (19753):
Aha,mostmár kezdem érteni,h miről is van szó és,h ebben a formában konkrétan semmit nem ér,ahogy a táplálék-kiegészítőben van.
Ez kb. olyan mint pl. a magnézium tablettákban 90%-ban Mg-oxid vagy Mg-karbonát van,ami szinte semmit nem ér.

A google azt dobta ki az ortokovasav-ra,h a mezei zsurlóban és a sörben található ilyen formában.
Nagyon aranyoasak vagytok,h így körüljártátok a témát,tényleg most kezdem észre venni,h alaposan utána kell nézni ezeknek a csodaszereknek,mert hülyítik az embereket rendesen.

Ami nekem még annyira nem világos,h én szoktam gyógyteákat inni,de mindig csak úgy merem beletenni a vízbe a gyógyfüvet,h kb. már csak 70°C-os a víz,mert félek,ha felforrázom,lebomlanak a benne lévő hasznos vegyületek.
De közben meg (egy-két kivétellel),mindegyikre azt írják,h forrázzuk le,vagy főzzük pár percig a gyógynövényt.
Csak a vitaminok hőérzékenyek vagy az ásványanyagok is?

Bocsánat,ha sok hülyeséget kérdezek,csak szeretnék tisztában lenni ezekkel a dolgokkal.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.06.25. 15:27

Tudom,h már felhoztam 1-2 hete ezt a szelénes témát,de örülnék,ha erről a cikkről kifejtenétek a véleményeket:

http://www.lizin.hu/?h_id=69&hsub_id=13 ... sub_id=132

Állítólag ez lesz a nagy áttörés a szelénpótlásban.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.06.25. 16:00

@vaskalapos (19753):

Az ortokovasav (H4SiO4) emlékeim szerint csak nagyon híg vizes oldatban létezik.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.06.25. 16:03

@jenny84 (19762):

jenny84 írta:magnézium tablettákban 90%-ban Mg-oxid vagy Mg-karbonát van
Ezek gyomorsavban feloldódnak.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.06.25. 16:38

@jenny84 (19764):

Miért is kell plusz szelént szedni?
Néhány éve volt elképesztően nagyszámú résztvevővel egy trial (SELECT). Azt derítették ki, hogy nincs preventív hatása a szelénpótlásnak.

Egy másik. Effects of Long-Term Selenium Supplementation on the Incidence of Type 2 Diabetes. A Randomized Trial
Itt sem sikerült pozitív hatást kimutatni.

etc.

Amúgy a honlapon ez tetszett a legjobban:
Együttműködő Tudományos Szervezetek
Feltöltés alatt... :mrgreen:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.06.25. 18:09

@jenny84 (19764): Magyarországon nem jellemző a szelénhiány. A talaj szeléntartalma közepes. Élelmiszerrel a legtöbb ember megkapja a szükséges szelént.

Általánosságban nem tanácsos semmiféle étrend-kiegészítőt szedni. A szakemberek szerint a táplálkozási igényeket leginkább a megfelelő étkezés útján ajánlatos kielégíteni.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.25. 18:28

@Szilágyi András (19769):
Magyarországon nem jellemző a szelénhiány. A talaj szeléntartalma közepes.
Forrás?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.25. 18:34

@jenny84 (19762):
Ami nekem még annyira nem világos,h én szoktam gyógyteákat inni,de mindig csak úgy merem beletenni a vízbe a gyógyfüvet,h kb. már csak 70°C-os a víz,mert félek,ha felforrázom,lebomlanak a benne lévő hasznos vegyületek.
De közben meg (egy-két kivétellel),mindegyikre azt írják,h forrázzuk le,vagy főzzük pár percig a gyógynövényt.
Csak a vitaminok hőérzékenyek vagy az ásványanyagok is?
Az asvanyi anyagok nem hoerzekenyek, es a vitaminok sem annyira, sem sokkal korabban ezpp az elemeztuk, a majban sutes vagy fozes utan is jelentos mennyisegu vitamin van (meg a hore erzekeny C vitaminbol is tobb mint a fele ott van sutes-fozes utan).

Vannak olyan anyagok, amelyek a forro vizzel jobban kioldodnak, mint a 70C fokos vizzel. En aa helyedben az utasitasz szerint keszitenem a teat. Peladul fekete teat forrasban levo, a zold teat valamivel hidegebb vizzel keszitem, ha odafigyelek.

Magnezium - Mint Vegyati is irta, az is felszivodik, mert a gyomorsavban MgCl2 lesz belole, ami vizben jol oldodik. Valoszinu, hogy egy Mg keszitmeny reklamjaban olvastad, hogy az oveke jo, a tobbi meg nem...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.25. 18:35

@Rétike (19770):

Kód: Egész kijelölése

Forrás?
Nem, nem a forrás, hanem a talaj.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.25. 18:38

@vaskalapos (19772):

Ez most egy komoly kérdés volt!!! :)
/épp vitatkozom vele ugyanis/
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.25. 18:39

@vaskalapos (19771):

A B-vitaminok viszont nagyon érzékenyek a hőre.A füstölésre ugyanakkor meg nem annyira!Ki érti ezt...
0 x

Válasz küldése