AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.07.06. 12:30

@Willy (20623):
Szia,

kb. én is ilyen véleménnyel vagyok AV oldaláról,tény,h vannak benne jó tippek,dolgok,de amúy tényleg nagyon üzlet szagú és iszonyatosan túlzó dolgok vannak benne.

Azt az indiános south park-os részt én is láttam,és szét röhögtem magam rajta :D

Az jó volt,mikor az anyuka hozta haza a bio fogkrémet,h ezentúl ezzel kell fogat mosni,erre a gyerek:"ez az a fogkrém,amitől tiszta fogkövesek és lepedékesek maradnak a fogaim" :D
A másik rész,nem tudom melyik,majd megnézem azt is :)

Ezzel a naptej kérdéssel egy kicsit én is dilemmában vagyok,valahogy egyik oldal sem szimpi,sem az öko,sem a kémiai fényvédők.
Én mondjuk életem során mindkét típusú naptejet kipróbáltam,fizikait és kémiait is,és amúgy mindkettő hatásos volt leégés ellen.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.06. 16:14

@jenny84 (20640):
Az onmagaban nem baj, hogy uzlet.
A baj az, hogy gatlastalan uzlet es az, hogy olyan dolgokat arulnak meggondolatlanul es veszelyesen, amiknek a hatasat a vevo nem tudja ellenorizni.

Ha TV-t veszel, bekapcsolod es vagy van vetel, kep es hang, vagy nincs, ha van az vagy jo, vagy nem jo... egyszeru a dolog.

De ha gyogyszert veszel, azt nem tudod ellenorizni. Ahhoz klinikai kiserlet kell, ellenorzo csoporttal, osszehasonlitassal, mert a betegsegek termeszete olyan, hogy beavatkzoas nelkul is valtoznak, akar meg is gyogyulhatnak, illetve a legjobb ismert kezeles mellett is rosszabbodhatnak. Nem lehet eldonteni, mert nem lehet ki-meg bekapcsolni, nem lehet osszesonlitani, mi lett volna ha nem veszem be (ha egyszer bevettem) es forditva, nem tudhatom mi lett volna habeveszem, ha egyszer nem vettem be).

Marpedig ok gyogyszereket (olvasd gyogyito szereket, nem torveny ertelemben vett gyogyszert, de celjaban es allitolagos hatasaban gyogyszert) arusitanak.

Minden bajra ugyanazt a ket harom szert ajanljak.
Gatlastalanul es esztelenul.

Es logikatlanul. PL az antibiotikum, amit az orvos ir fel, az vegtelenul rossz szerintuk, mert elpusztitja a bakteriumokat. Antibiotikumot nem vesz be az antalvalis. Am a grapefruit mag kivonat, ami allitolag ugyanazt teszi, elpusztit minden mikroorgnizmust, ha igaz amit allitanak rola, akkor durvabb hatasu, mint egy szeles spektrumu antibiotikum, az korlatlanul mindenre alkalmazhato, (meg a ferfi hugycsovebe is javasoltak a betolteset!!!!).
0 x

Willy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.07.06. 06:54

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Willy » 2011.07.06. 17:33

Igen, ez a bajom nekem is, mi van, ha akkor is meggyógyultam volna, ha nem veszem be? Számunkra ez teljesen ellenőrizhetetlen, én is szeretem, ha bizonyíték van valaminek a működésére.
3 évig szedtem kolosztrum tablettát (hozta egy ismerősöm ingyen, akkor csak elszedem), februárban abbahagytam, és 1 hónap alatt 3 nagyon durva vírusos betegséget szedtem össze úgy, hogy én itthon dolgozok, emberek közé nagyon ritkán járok (igaz, rokon gyerekek járnak át). Valószínű, csak segített valamit, de lehet, hogy csak véletlen egybeesés, soha nem tudom meg. Arra is gondolok, hogy nem biztos, hogy immunrendszerre ható cuccokkal kell bombáznunk magunkat, mert így nincs edzésben a szervezet, és ha magára marad, akkor hirtelen nem tudja felvenni a harcot... De lehet tévedek, majd kijavítotok :)
Most sok zöldséget eszek, meg minimális zsírt és cukrot, tök jól érzem magam. Eszek Manuka mézet is reggelente egy picit, de nem amit itthon lehet kapni, hanem UMF-eset, kintről rendeltem.

Egyébként egy ismerősöm egy nagyobb gyógynövény forgalmazó cégnél dolgozik, és mikor beteg volt, mondta, hogy ez már olyan szintű, hogy már antibiotikum kell. Ők tudják, meddig lehet elmenni, odafigyelnek arra, hogy ne ártsanak. Minden gyógynövénynél ott van, hogy max 3 hétig tarthat egy kúra, aztán pihentetni kell, különben pont hogy ártani fog a cucc. Az OETI is nagyon ellenőrzi őket, nem állíthatják azt, hogy az xy gyógynövényből készült termékük ezt és ezt gyógyítja. Nagyon óvatosan kell megfogalmazni, hogy "hathat", "segíthet".
Ez az AV-s blogos oldal egy kiskapu, mert állítólag az ilyen Hozzászólásokban kijelentettet dolgokat nem nézik olyan szigorúan, mert egyébként őket már nagyon-nagyon régen és sok-sok forintra meg kellett volna büntetni! Remélem, ennek is eljön az ideje.

jenny84:
Ez a naptej engem most már teljesen kikészít. 1 hét múlva nyaralni megyünk és nem tudom, mit vigyek, egy fél napig csak mostam az agyam mindenfélével, de állítólag a bio-kal is vigyázni kell, mert jobban ártanak, mint használnak. Eddig nem nagyon kentem magam, mert annyit nem is voltam kinn a napon, meg nem szerettem soha ezeket a naptejeket, csak most már nem árt odafigyelnem, ráadásul a férjemnek nagyon sok az anyajegye.. A "la roche posay" talán egy középút lehet, de ez is csak tipp, vakon tapogatózok.

(A másik South Parkban a tömeg befolyásolásáról van szó, Cartmen megalapítja a "Vörhenyes Szeparatista Mozgalmat"...)

"ferfi hugycsovebe is javasoltak a betolteset"
Ez más lassan olyan, mint amikor jópár éve egy természetgyógyász azt mondta a páciensnek, hogy úgy méregtelenítsen, hogy 3 hétig igya meg a saját vizeletét.(az meg is halt, vagy csak kórházba került, nem emlékszem már)

AV parlagfüves témájáról mi a vélemény? Aki allergiás a parlagfűre, annak azt javasolják, hogy egyen parlagfüvet? Ez szerintem elég durva dolog...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.06. 17:52

@Willy (20660):
AV parlagfüves témájáról mi a vélemény? Aki allergiás a parlagfűre, annak azt javasolják, hogy egyen parlagfüvet? Ez szerintem elég durva dolog...
Anafilaxias sokkot kaphat es belehalhat, ha nem jut idejben orvoshoz.
Es csunya halal, odem, fulladas...

Ha "erositi az immunrendszeret" akkor erosebb sokkot kaphat, az allargia eleve az immunrendszer tulmukodes (olyanra is reagal amire nem kene reagaljon).
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.07.06. 20:28

@Willy (20660):
AV parlagfüves témájáról mi a vélemény? Aki allergiás a parlagfűre, annak azt javasolják, hogy egyen parlagfüvet? Ez szerintem elég durva dolog...
Valinak közismertem "szintetikumallergiája" van, tehát eszerint naponta kellene fél kiló karamelles-rántott gumicukrot belapátolnia majd literes gépikólákkal leöblítenie. Fura, hogy ez még nem jutott eszébe. :)

OFF
De félek hogy most az ötletemet ellopva piacra dobja sorstársainak az Organic Missionos "natúr-szintetikumot" és még %-ot se fog fizetni érte nekem. :(
/OFF Elnézést!

Egy linket azért dobj az ötletükre.
0 x

Willy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.07.06. 06:54

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Willy » 2011.07.06. 21:38

@vaskalapos (20661):

köszönöm, akkor jól gondoltam, hogy ez egy eget verő baromság, de inkább megkérdeztem.


@pounderstibbons (20665):

:D :D :D
Amúgy kinézem belőle, hogy ellopja az ötleted, és még meg is fogja magyarázni, hogy valójában ez nagyon-nagyon egészséges...


Itt a cikk, súlyos: http://antalvali.com/hirek/parlagfu-vedelmeben.html
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.07.06. 22:09

@Willy (20660):
jenny84:
Ez a naptej engem most már teljesen kikészít. 1 hét múlva nyaralni megyünk és nem tudom, mit vigyek, egy fél napig csak mostam az agyam mindenfélével, de állítólag a bio-kal is vigyázni kell, mert jobban ártanak, mint használnak. Eddig nem nagyon kentem magam, mert annyit nem is voltam kinn a napon, meg nem szerettem soha ezeket a naptejeket, csak most már nem árt odafigyelnem, ráadásul a férjemnek nagyon sok az anyajegye.. A "la roche posay" talán egy középút lehet, de ez is csak tipp, vakon tapogatózok.
Ha biztosra akarsz menni, akkor vegyél egy 30 v. annál több faktorosat amin van ilyen pecsét.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.07.06. 22:58

@Willy (20666):

Kolosszális az egész cikk, a tetején Vali őszinte egyetértésével megtámogatva, de az alján ez a kis szösszenet a szerzőről az igazi mélyütés:
Weixl-Várhegyi László feltaláló, mérnök-radiesztéta, bioenergetikus, fitoterapeuta, életmód- és táplálkozási tanácsadó és terapeuta, természetgyógyász, a Magyar Természetgyógyászok Szövetsége, a Magyar Természetgyógyászok és Életreformerek Tudományos Egyesület tagja, a Tudományos Rendőrség alapító tagja és szóvivője.
Ahogy elnézem, a fazon egy megtestesült anti-szkeptikus félisten.
http://www.vitaminstation.hu/hu/weixl-v ... etgyogyasz
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.06. 23:45

@pounderstibbons (20669): Régi ismerős, már minket is ostromolt a parlagfűevős emailekkel.

Egyébként nem biztos, hogy baromság ez a parlagfűevés.

Nézzétek csak a cikket kommentáló hozzászólók közül SzinyeiEdit-éit.
Ő azzal kezdte, hogy kinyomta 6 szál parlagfű levét, majd megitta. Másnapra feldagadt szemek, eltorzult arc, fojtogató köhögés, orrfolyás - komoly allergiás reakció, ahogy vaskalapos jósolta.

De folytatta a kúrát kisebb mennyiségekkel, s a három héttel későbbi hozzászólása szerint kiment parlagfüvet szedni, és nem tapasztalt semmilyen allergiás tünetet.

Nos, az allergia kezelésének egyik módja az immunterápia, amelynek lényege a deszenzitizáció. Ennek során az allergénből egyre nagyobb mennyiségeket injekcióznak be a páciensbe, így az immunrendszer lassanként tolerálni kezdi az anyagot. Ugyanennek egy másik formája, amikor az allergént nem beinjekciózzák, hanem tabletta formájában a nyelv alá helyezik és a páciens szopogatja. Ez már elég közel áll a parlagfű megevéséhez. Bővebben lásd: http://en.wikipedia.org/wiki/Allergy#Immunotherapy

Tehát ennek lehet alapja, plauzibilisnek tartom, hogy működhet. Persze vannak megválaszolatlan kérdések, így pl. hogy a pollenben lévő allergén vajon jelen van-e a szárban is (vagy netán a szárban más allergének vannak), nincsenek-e egyéb mérgező anyagok a növényben, amiket inkább mégsem kéne megenni, a deszenzitizációs kúrát milyen lépésekben és adagolással biztonságos csinálni, stb. Enélkül azért van bizonyos kockázat abban, ha valaki elkezd önmagán kísérletezgetni. De maga az elképzelés nem eleve hülyeség.
0 x

Willy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.07.06. 06:54

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Willy » 2011.07.07. 00:00

[quote="Zsolesz14"]@Willy (20660):

köszi szépen a segítséget, így könnyebben futok még egy kört :)


@pounderstibbons (20669):

Na ezt észre sem vettem, mert nem volt erőm végigolvasni... Keresőbe beírva egyből a desztillált vizes+sóoldatos diétáját dobja ki, ami szintén remek dolog lehet...

És ezt a sok fantasztikus titulust megeszik, azt hiszik, van ilyen. Egy barátnőm apukája, aki egy tök cuki, egyszerű ember, ha jön egy spam, amiben tört magyarsággal leírják, hogy Ön a lottón nyert 1 millió dollárt, képes elhinni. Olyan könnyen megvezethetőek az emberek, és rengeteg vérprofi félisten van, aki ezeket ki is használja.
Anyósom vett egy Power Ballance-t... Bemutattam neki a kineziológiás trükköt, azonnal be is kajálta, megmutattam neki, hogy ez hogy is működik, az egész egy nagy átverés és nem tudtam meggyőzni, még mindig hordja!

Egy dolgot még észrevettem. Az egyik hozzászólásban írta a nő, hogy terhes, ehet-e parlagfüvet. Annak már nem nem javasolták, nem merték bevállalni...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.07. 00:09

@Szilágyi András (20670):
A biologia hattere OK, de bele is lehet halni. Attol fuggoen, hogy mennyire allergias, mennyi allergen van abban amit megeszik stb...

Eletveszelyes baromsagnak tartom ezzel kiserletezni magunkon, ha nincs orvos a kozelben.
Hatalmas felelotlensegnek tartom masokat ilyenre biztatni.

Olyan hirt is olvastam, hogy egy lany abba halt bele, hogy foldimogyoro-allergias volt es baratja csokozas elott mogyorot evett... OK, ez ritka eset. De szandekosan megenni/meginni az allergen kivonatat... felelotlenseg.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.07. 00:10

@Willy (20671):
Az egyik hozzászólásban írta a nő, hogy terhes, ehet-e parlagfüvet. Annak már nem nem javasolták, nem merték bevállalni...
pedig nem a terhesseg, hanem az allergia a kockazati tenyezo
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.07. 00:18

@Szilágyi András (20670):
Nézzétek csak a cikket kommentáló hozzászólók közül SzinyeiEdit-éit.
Ő azzal kezdte, hogy kinyomta 6 szál parlagfű levét, majd megitta. Másnapra feldagadt szemek, eltorzult arc, fojtogató köhögés, orrfolyás - komoly allergiás reakció, ahogy vaskalapos jósolta.
Mazlija volt, belehalhatott volna.
De folytatta a kúrát kisebb mennyiségekkel
itt megall az esz... ilyen szintu hitet es bizalmat...
s a három héttel későbbi hozzászólása szerint kiment parlagfüvet szedni, és nem tapasztalt semmilyen allergiás tünetet
Korabban vajon a parlagfuszedesre, vagy a szallo viragporara volt allergias...?

Ha tenyleg kigyogyult az allergiabol, nagy mazlija volt... de en nem allitanam kovetendo peldanak. Csak elokeszitett Ca injekcio, antihisztamin, szakorvos stb stb jelenleteben mernem (illetve en meg ugy sem mernem) kiprobalni ezt a kurat.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.07. 00:31

@vaskalapos (20674): Egyetértek. Akkor maradhatunk abban, hogy ez egy potenciálisan hatásos, ámde nem biztonságos, sőt potenciálisan életveszélyes kúra.
0 x

Willy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.07.06. 06:54

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Willy » 2011.07.07. 08:13

@Zsolesz14 (20667):

Most olyat olvastam a http://www.macosz.hu/naptej.html oldalon, hogy "az A-vitaminból napfény hatására rákkeltő szabadgyökök szabadulhatnak fel." Akkor most figyeljek arra is, hogy ne legyen benne A vitamin, vagy ez már megint egy túlparáztatás?
0 x

Willy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.07.06. 06:54

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Willy » 2011.07.07. 08:16

a parlagfüves cikk alatt a tejet elemezgették. Allergiásnak mennyire javasolt/ellenjavallt a tejivás?
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.07.07. 08:36

@Willy (20677):

Bocsi, de fogalmam sincs, ez nagyon nem az én szakterületem én csak a naptejekről szoló wiki cikk alapján mondtam amit. Remélhetőleg valaki más megválaszolja ezt a kérdést. Mindenesetre például ott le van írva 3 metaanalízis, mely szerint nem gyakoribb a naptejet használók körében a rosszindulatú melanóma. Azok a vizsgálatok, amik összefüggést találtak a két dolog között pedig mind csak korrelációt állapítottak meg.
Az A vitaminról pedig csak annyit írnak ott, hogy "may encourage tumor growth in animals".
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.07. 10:04

@Willy (20677):

Nézd,ha azt mondta,akkor valószínű,hogy úgy van.Azt kellene már megérteni,hogy délelőtt 10 és délután 15 óra között nem fekszünk ki a tűző napra,mert fokozottan kitesszük magunkat a bőrráknak.Ezt nem lehet ezek szerint még naptejjel sem megúszni.Itt a lényeg szerintem ezen esetre ez:
Véleményük szerint a legfontosabb az árnyékban történő tartózkodás, a védőruházat és a déli nap elkerülése.
Ezt tudomásul kell venni.Amíg a '80-as években az 5-os faktorszám elégséges védelem volt,addig ma már 30 alatt ne is próbálkozzunk.Ráadásul ha valaki állandóan magas faktorszámú naptejjel zárja el a bőrét a napfény elöl,akkor azzal a D-vitamin szintézist is jelentősen visszaveti,míg e célra a szűrt árnyék/napfény kiválóan megfelel,amit (én úgy tudom) nem csak a faágakon átszűrődő napfény,de a könnyű anyagú,fehér ruházat is biztosít.

Ezzel én is vitatkoznék:
Nincs tudományos bizonyíték arra, hogy a naptejek megelőzik a bőrrákot.
Hiszen mindenhol azt mondják,hogy kiszűri a káros sugarakat,melyek felelőssé tehetők ezért a betegségért.Nem?

Igen.A naptej nem visszaélésre van.
Egyes vizsgálatok szerint a melanóma gyakoribb a fényvédő krémek használóinál, ennek oka valószínűleg az, hogy így többet tartózkodnak a napon, valamint hogy a napsugárzás a naptejben található vegyületekből szabadgyököket szabadít fel. A tűző déli nap elől vonuljunk árnyékba.
Nekem már régóta ez a véleményem és eszerint is rendezem a nyaramat.
0 x

Willy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.07.06. 06:54

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Willy » 2011.07.07. 10:44

@Rétike (20687):

Nem akarok én kifeküdni és pacallá főni :) Nem is szeretek a napon egy helyben izzadni.
Sőt igazából alig dugom ki az orrom a lakásból, mert napi 16-18 órát dolgozok.
Csak most görögbe megyünk nyaralni és ott azért ha nem fekszek ki, csak kirándulunk, már az is veszélyes. Persze a napra is kifekszünk, de azt az 1 hét alatt max 3-4-szer és csak 16 óra után. Nekem kb. ennyi is egy évre a napozás (tudom, hiba, kell a D vitamin, de akkor sincs időm), csak maximalista vagyok, és szeretném jól csinálni.

Szerintem akkor az A vitaminos naptejeket kerülöm. Igyekszem 30-as faktorszámú, UVA jelzésűt választani.

Köszönöm mindenkinek a segítségét! :)

ui:
Olyan szokatlan, hogy itt senki nem akar rámtukmálni valami drága cuccot :D
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.07. 11:00

@Willy (20688):

Ó azért ez sem olcsó... :mrgreen: Na,még egy kalap hozzá...
0 x

Willy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.07.06. 06:54

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Willy » 2011.07.07. 11:16

@Rétike (20689):

:D :D :D
na jó, ennyire azért nem vagyok maximalista, jó nekem az ócsó ruha is, csak Organic Missionos legyen, hogy megszűnjön az allergiám, és az ízületi problémám is eccerre!!! :D
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.07. 12:52

Most már van bizonyíték arra, hogy a rendszeres naptejhasználat megelőzi a melanomát:
http://jco.ascopubs.org/content/29/3/257
Felére csökkent a melanoma előfordulása a naptejhasználóknál.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.07. 13:00

@Willy (20679):
a parlagfüves cikk alatt a tejet elemezgették. Allergiásnak mennyire javasolt/ellenjavallt a tejivás?
A tejallergiasnak nem javasolt.
Mas allargia eseten pont annyira, mint a nem allergiasnak, gondolom.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.07.07. 13:08

@Szilágyi András (20694):

Vajon van-e kulonbseg a "bio" "organic" nevezetu vagy a hagyomanyos "szintetikus" naptejet hasznalok kozott?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.07. 13:19

@Orcas (20706):
Azt nem tudom. De az idézett tanulmányban olyan naptejet használtak, ami 8% 2-ethyl hexyl-p-methoxycinnamate-ot és 2% 4-tert-butyl-4′ methoxy-4-dibenzoylmethane-ot tartalmazott.
0 x

KeretLenke
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011.04.09. 16:00
Tartózkodási hely: Boldogsag Szigetek

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: KeretLenke » 2011.07.12. 11:19

Valieknal is kaphato a Moksa elixir, regi ismeros....

http://bionom.hu/biobolt/etrend-taplale ... lixir.html

Jo draga C vitamin "viragesszenciakkal" :shock:

Ujabb csodaszer a Manju melle...
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.07.12. 11:43

@KeretLenke (21187):
:D :D :D

Jó drága c-vitamin.De ezt megint nem értem,amikor azt szajkózzák,h az aszkorbinsav az szerintük káros,akkor ez miért jó.
NA mindegy.

A napozó szerekhez én még annyit fűznék hozzá,h a hétvégén végig napon voltam,és bekentem magam Nívea napspray-vel,és egyáltalán nem égtem le,csak ott ahova véletlen nem fújtam.
Tehát káros vagy sem,az év 365 napjában használom összesen kb. 2 hetet,szóval nem hinném,h olyan nagy bajt tudna okozni ebbben a rövid időben...inkább ez,minthogy megégjek.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.07.12. 17:22

Na,most nézem,h van is egy moksa elixír-es topic.
Szét röhögtem magam,ahogy civakodtok az egyik nagy moksa fan-al :D
Hogy lehet ennyi baromságot írni,h meggyógyítja a lelki traumát is stb. :o :shock: :roll:

Viszont lenne még egy kérdésem a napozókkal kapcsolatban.Én azt olvastam,h az UVB adja a szervezetnek a D-vitamint,ami egyben ugye a leégésért is felelős.
Akkor magyarán,ha bekenem magam a napvédővel,nem jut a szervezetem D vitaminhoz?

Ma voltam a Mediline-ban és ott is lehet kapni ezeket a biola termékeket,amit VAliék is árulnak,és van napvédőjük is.
Kinyitottam,és olyan volt,mit az alapozó...hát,nem szívesen kenném magamra.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.12. 17:29

@jenny84 (21192):
De ezt megint nem értem,amikor azt szajkózzák,h az aszkorbinsav az szerintük káros,akkor ez miért jó.
Pedig egyszeru.
Amit ok arulnak az jo, ami konkurenciat jelent az o aruiknak, az karos.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.07.12. 17:31

@jenny84 (21239):

A wikin ez elég jól le van írva. Idézek egy másik bejegyzésből:
...az ajánlott D vitamin termelődéséhez elég ha 10-15 percet vagyunk a napon heti kétszer (és itt a "napon lenni" azt jelenti, hogy az arcunkat, kezünket, karunkat vagy a hátunkat érje napfény, tehát nem is kell az egész testünkkel napon lenni). Ez 3-asnál nagyobb UV indexű napfényre vonatkozik, amely nálunk például tavasszal és ősszel is jelen van. Ha matekozunk egy kicsit és figyelembe vesszük, hogy ha be vagyunk kenve napvédő krémmel, akkor csak 95%-nyi D vitamin termelődik, akkor az jön ki, hogy az előbb említett idő 20-szorosát kell a napon töltsük. Ez 200-300 perc. Két hét alatt. Ráadásul ha a testünk több részét éri napfény (strandolásnál pedig tipikusan ez a helyzet), akkor ez az idő csökken.
És akkor ugye még mindig adott az a lehetőség, hogy beveszünk vmi D vitamin kiegészítőt.
0 x

aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2011.07.12. 22:37

.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.07.12. 23:40

@aszparágusz (21305):

Mindenképp érdekel a termék,jöhet a privi :)
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.07.12. 23:42

@Zsolesz14 (21242):
Köszi a választ.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.07.13. 15:25

@jenny84 (21239):

Mindig bekened magad naptejjel? Tehat, ha kilepsz a lakasbol, akkor mar bekened magad?
Rovidujjuban es sapka/kalap nelkul jarsz el otthonrol? Mennyi idot toltesz kint a napsutesben naponta? Melyik faktort hasznalod?
Szerintem naptej hasznalata mellett is keletkezik eleg D-vitamin a szervzetedben.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.07.13. 16:05

@Orcas (21421): OFF
Én ismertem/rek olyan embereket akik még télen is bekenték magukat a legmagasabb faktorszámmal, és nem voltak D-vitamin hiányosak, legalábbis nem én nem láttam rajtuk.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.07.13. 16:15

@Gábor (21443):

En akkor olvastam utana a D-vitaminnak jobban, amikor lattam, hogy ezt is lehet idekint kapni. Mintha valami olyasmit olvastam volna, hogy az alacsonyabb szelessegen elok kozott, sokaknal fordult elo D-vitamin hiany, kiderult, mert egesz nap a lakasban toltottek az idot a nagy meleg miatt. Lehet eppen a muzulman orszagokban a lefatyolozottsag is gatolja a D-vitaminhoz valo hozzajutast.
Napi fel ora a napsutesben (rovidujjuban es sapka nelkul), szerintem elegnek kellene lennie.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.13. 23:03

@Orcas (21449):
Lehet eppen a muzulman orszagokban a lefatyolozottsag is gatolja a D-vitaminhoz valo hozzajutast.

Nem lehet,hanem biztos.Konkrét orvosi(!) esetről tudok.Épp ezért nem pletyizek róla.Érdekességnek:Szomália elég napos ehhez? :)
0 x

KeretLenke
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011.04.09. 16:00
Tartózkodási hely: Boldogsag Szigetek

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: KeretLenke » 2011.07.17. 02:52

Egy jo oldal ha tenyleg hatasos kezeles modok illetve hatoanyagok irant erdeklodik valaki vagy valamilyen "guru" altal ajanlott vitamint, taplalekkiegeszitot, kremet stb akar ellenorizni...

http://patft.uspto.gov/
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.17. 04:11

@KeretLenke (21745): Amit ajanlasz az egy szabadalmi, iparjogvedelmi adatbazis.
Az, hogy valamit szabadalmaztatnak, csak azt jelenti, hogy ujdonsag, szellemi termek, jo tudni rola, hogy nem feltetlenul jelenti azt, hogy mukodik, hatasos es veszelytelen az amit szabadalmaztattak...

En inkabb a PubMed adatbazisaban neznek utana, van-e orvosi-biologia tudomanyos cikk, kutatasi eredmeny a kerdeses dologgal kacsolatban.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.07.17. 08:22

@Rétike (21490):

Akkor a lefatyolozott muzulman noket a vallasuk es a konvenciok lassan megolik?
0 x

KeretLenke
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011.04.09. 16:00
Tartózkodási hely: Boldogsag Szigetek

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: KeretLenke » 2011.07.17. 09:49

@vaskalapos (21746):

Igen, valoban igy van. A pubmedet azert nem irtam, azzal egyutt, h nagyon jo forras es en is aktivan hasznalom, mert ugy gondoltam, hogy az itt forumozoknak ez mar egy jol ismert portal.

Nyilvan nem mindegyik hatekony es veszelytelen, viszont a ket (es jobb esetben tobb) forras hasznalataval egy teljesebb kepet lehet kapni.
Leirjak azt, hogy milyen kiserletet vegeztek, hogyan tortent, meddig, mit hasznaltak stb.

A pubmed nagyon jo, az az egyetlen hatranya, h sok esetben csak nagyon roviden irnak a tanulmanyrol, vagy egyaltalan nem irnak semmit, csak a cim es a szerzo szerepel, illetve olyan is van, hogy leirjak mirol szol, de az eredmenyeket es a konkluziot nem irjak le.
Igy nehez kiigazodni, mert nem mindenkinek van hozzaferese a publikaciok teljes szovegehez (peldaul nekem nincs, de biztos vannak masok is).
Ezzel egyutt koszonom a magyarazatot es kiegeszitest, jogos.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.07.17. 14:17

@vaskalapos (21746):

Ha "minden" érdekel, akkor jó a SciFinder. ;)
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.07.17. 18:05

@KeretLenke (21752):

A pubmedes osszefoglalo csak akkor problema, ha nem tudsz a cikkehez hozzaferni. Amugy nagyon sok cikk letoltheto, hozzaferes nelkul is, mert ingyenes a hozzaferes. Persze boven talalkoztam elofizetos ujsaggal, amelyhez meg nekem sem volt hozzaferesem, pl. nagyon erdekes temat boncolgato pszichologiai tanulmanyokhoz. Olyan eset is elofordult, hogy az ujsag kert ezer dollarokat a cikk irojatol, hogy az elso evben ingyenesse tegye a megjeleno cikket (hogy tobben olvashassak szabadon azt az elso evben, jobban citalhato legyen). Mar ezzel is talalkoztam.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.17. 18:37

@KeretLenke (21752): Amirol te irsz az gyakorlati kulonbseg, amire en utaltam az elvi, hogy az egyikben (pubmed) kiserleti eredmenyekrol olvashatsz (ha elered, ha nem, kereshetsz valakit a vilaghalon, itt is, akinek van elofizetese, es elkuldi neked) a masikban meg iparjogvedelmi leirasokat, amik elfogultak es titkolozoak.

Pl a Bioptron lampa, vagy a biorezonancias kutyuk, vagy a Grof fele vizbontassal mukodo auto bizonyara szabadalmi vedelem alatt allnak, de ez semmit nem mond arrol, hogy mukodnek-e, hatasosak-e arra, amire aruljak.

Szoval fenntartassal olvasd amit a szabadalmi adatbazisban talalsz.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.07.21. 15:27

@Orcas (21421):

Nem,természetesen hétköznap,ha jövök-megyek,egyáltalán nem kenem be magam,csak strandolásnál szoktam magam kenni.

Lenne egy másik kérdésem hozzátok:
Az az elmélet mennyire igaz szerintetek,amit a testkontroll(azt hiszem így hívják) irányzat hírdet,h a napot mindig gyümölccsel kezdjük,és másfajta étkezés után közvetlen ne fogyasszunk gyümölcsöt,mert "megrohad" bennünk,hanem várjunk minimum 2 órát,h megint gyümölcsöt együnk.
Remélem nem voltam zavaros,de mindjárt belinkelek egy cikket is róla.

Én amúgy látok benne igazságot.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.07.21. 15:29

0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.21. 15:48

@jenny84 (22314):
Az az elmélet mennyire igaz szerintetek,amit a testkontroll(azt hiszem így hívják) irányzat hírdet,h a napot mindig gyümölccsel kezdjük,
nem rossz a gyumolcs reggel sem, de tulzas a kotelezoen mindig azzal kezdeni
és másfajta étkezés után közvetlen ne fogyasszunk gyümölcsöt,mert "megrohad" bennünk,hanem várjunk minimum 2 órát,h megint gyümölcsöt együnk.
sotet ostobasag
miert rohadna meg?
a tobbi etel (amik kozott sokkal romlandobbak is vannak) sem rohad meg bennunk, a gyumolcs sem
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.07.21. 15:58

@jenny84 (22315):

Hát ez is inkább troll-diétának tűnik, mint testkontrollnak :Dl

Idézet az testkontrollos honlapról.
Testünk 70%-ban vízből áll. Következésképpen akkor vagyunk leginkább összhangban szervezetünkkel, ha a magunkhoz vett táplálék szintén magas víztartalmú.

Noha a folyadék bevitele fontos, itt most nem a víz ívásáról van szó, hanem a táplálék minőségéről.


Ehhez mit szólnál?

Totális Kannibál Troll Diéta

(Ami 30%-al hatásosabb, mint a már ódivatúnak számító szimpla testkontroll diéta...)

Testünk közel 100%-ban emberi testből áll. Következésképpen akkor vagyunk leginkább összhangban szervezetünkkel, ha a magunkhoz vett táplálék szintén magas emberi test-tartalmú...

Ugyanezt el lehet játszani szimpla hússal is, és akkor is sutba lehet dobni a gyümölcsöt, hiszen alapesetben az emberi szervezet 0%-a gyümölcs, tehát azt teljesen száműzni kéne a diétából.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.21. 16:05

@jenny84 (22315):
A testkontroll diéta lényege az élelmiszerek, ételek megfelelő kombinációjában, összeállításában van. Nincs szükség kalória számlálásra, vagy az adagok csökkentésére,
nem ertek egyet
Együnk magas víztartalmú ételeket
Testünk 70%-ban vízből áll. Következésképpen akkor vagyunk leginkább összhangban szervezetünkkel, ha a magunkhoz vett táplálék szintén magas víztartalmú.
hamis kovetkeztetes
Egyedül a zöldség és a gyümölcs számít magas víztartalmú ételnek,
nem igaz, (pl hus, tej, levesek...)
vagyis, a táplálékunknak 70%-ban zöldségből és gyümölcsből kellene állnia.
miert epp 70%? alaptalan
Magas víztartalmú táplálék esetén elősegítjük a test méregtelenítését, ami elkerülhetetlenül zsírégetéshez vezet.
butasag, nincs osszefugges
Amikor többféle táplálékkal terheljük emésztőrendszerünket, nem marad elegendő energiánk a méregtelenítésre. Az ételek megfelelő társítása azt jelenti, hogy egy étkezés alatt, vagy fehérje vagy szénhidrát tartalmú ételt eszünk, magas víztartalmú táplálékkal (zöldséggel) kombinálva.
semmi ertemet nem latom
Az emésztés nagyon sok energiát igényel.
nem igaz
déli 12 óráig, a kiválasztási folyamat részeként gyümölccsel lehet legjobban hozzájárulni a méreganyagok eltávolításához, s így a fogyáshoz.
a gyumolcs evese az nem kivalasztas (a kakilas-pisiles-izzadas-kilegzas, az a kivalasztas)
a mergezes nem hizlal, epp ellenkezoleg, a mergezes hatasara 9egeszsegtelen) testsulyvesztes kovetkezik be
A fehérje emésztéséhez savas, a szénhidrát emésztéséhez pedig lúgos közeg szükséges.
nem igaz, biokemiabol egyes
A savas és lúgos oldat semlegesíti egymást, melynek következtében egyik sem tudja az emésztési feladatát optimálisan ellátni; szervezetünk kénytelen lesz az emésztéshez újabb és újabb savakat mozgósítani.
nem igaz, az emesztorendszer kulonbozo reszeiben kulon van a lugos es kulon van savas kornyezet, nem ugy van, hogy ha hust eszel akkor savas, ha kenyeret akkor meg lugos az emesztorendszer
Ami energiát a szervezet "fölöslegesen" az emésztésre fordít, annyival kevesebb energiája marad a méregtelenítésre! A fehérje szénhidrát együttes emésztése igényli a legtöbb energiát.
nem igaz, az emesztoenzimek energiafelhasznalas nelkul mukodnek
az etkezes-emesztes energiat ad
Ha fogyni szeretnénk - nehezítés helyett - a szétválasztó diéta elveinek alkalmazásával inkább segítsük elő szervezetünk optimális működését!
hulyeseg, logikatlan, kevesebb energia felhasznalsaval (azonos bevitel mellett) eppen hizunk, nem fogyuk
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.21. 16:33

@jenny84 (22314): Egy másik elképzelés szerint meg éppenhogy reggel nem kéne gyümölcsöt enni, mert a benne lévő cukor éhgyomorra túl nagy inzulinlöketet okoz, ami nem jó. Hanem ehelyett délután együnk inkább gyümölcsöt.

Sokféle teóriát ki lehet találni. Szerintem nagyjából mindegy, nincs ennek túl nagy jelentősége.
0 x

Válasz küldése