AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.15. 01:57

@sammy (38577):

A latex-szel is csak annyi a baj, hogy allergizal. Nem egy kollegam csak latex mentes kesztyut tudott a labormunka soran hasznalni. (Latex turok zold szinu aloevel bevont kesztyut kaptunk, latex allergiasak lila szinut, latex menteset.)
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.15. 01:58

@Orcas (38578):

Na, ez érdekes, eddig sehol nem olvastam figyelmeztetést, csak a szuper dolgokat.

Teafaolaj
rövid ismertető (nem antalvali.com-ról)

A teafaolaj az egyik legcsodálatosabb természetes, több mint 80 szerves alkotóelemből álló, tudományosan bizonyított gyógyító hatású kivonat. A teafa (Melaleuca altemifolia) kb. 8m. magas, levele kicsi és keskeny, krém színben virágzó, Ausztráliában honos fa. A teafaolaj kitűnő antiszeptikum, használata bőrgyulladás, égés és szúrás okozta sérüléseknél nagyon elterjedt. Nélkülözhetetlen a vagina fertőzése, pikkelysömör, arthritis panaszok esetén. Kitünően használható izom- és más fájdalom csökkentésére, az ínygyulladás és szájüreg daganatok, orrdugulás, bőrpír, torokgyulladás és számos gombás fertőzés kezelésére.

A teafaolaj széleskörű alkalmazása az olaj két egymással szorosan összefüggő tulajdonságán alapul:

A teafaolaj elpusztítja a betegséget terjesztő mikroorganizmusokat, baktériumokat és a gombát.
Az teafaolaj fenti hatásával egyidejűleg pozitívan befolyásolja az ember immunrendszerét, azaz a szervezet védekező képességét az egészséget fenyegető kórokozókkal szemben.

A teafaolajat Ausztráliában, főleg a bőrgyógyászat, a nőgyógyászat és a fogászat területén, a háztartásban a fehérnemü higéniában, a vizes helyiségekben előforduló penész eltávolitására, rovarok, élősködők elűzésére, a háziállatok ápolására és parazitáik eltávolítására használják. A teafaolaj nemcsak gomba-, baktérium- és vírusölő tulajdonsága miatt kedvelt, hanem azt is igen nagyra becsülik, hogy a teafaolaj nem károsítja sem a szöveteket, sem a nyálkahártyát.

A bőrsérülés fertőtlenítésére gyógyszerkönyvi tisztaságú teafaolajunk kitűnően alkalmas mivel a seb nem ég tőle.

Különösen érdekes az a felfedezés, hogy a teafaolaj antiszeptikus hatása gennyes és véres sebbel érintkezve fokozódik.

A fogászatban nemcsak mint antiszeptikum kerül alkalmazásra, hanem -vízzel hígítva- száj frissítőként és fogkő ellen is használatos.
A teafaolajat a 80-as évek elején kezdték a nőgyógyászatban is alkalmazni. Használata különösen a vagina gombás fertőzése (candida albicans) és gyulladása (trichomonas vaginalis) esetében sikeres. Gyógyszerkönyvi tisztaságú teafaolajunk a nyálkahártyát nem ingerli, a bőrbe könnyen és gyorsan beszívódik. A teafaolaj a hajparaziták és élősködőik ellen is sikeresen használható. Bedörzsölés után 5 perc múlva alaposan ki kell a hajból öblíteni. Tömény teafaolajjal a kullancs könnyen és gyorsan eltávolítható.

Alkalmazásánál a szem környékét kerülni kell. Gyermekeknél mindig hígítva kell használni.

A teafaolaj kitűnő antimykotikum is ami, tekintettel a gombás fertőzésekre tovább növeli ennek az egyik legcsodálatosabb hatásos szernek a jelentőségét.

Ausztrália őslakói által évezredek óta ismert TEAFAOLAJ valóságos minipatika, legyen állandó kísérője, ha üdül, kirándul, sátorozik, strandol, úszik, szaunázik, szállodát, vagy idegen illemhelyet vesz igénybe.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.01.15. 02:00

@sammy (38577):

Valahogy nem kaptam hozzá kedvet.
De legalább megtudtam miből készül a latex.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.15. 02:01

@solarboat (38580):

A fagyongyrol meg nem derult ki, hogy rakellenes hatasa lenne.
Available clinical evidence does not support claims of anti-cancer effect, quality of life, or other outcomes from the use of mistletoe extract; Research has likewise shown little or no improvement in rigorous trials.[22][23][24]
http://en.wikipedia.org/wiki/Mistletoe#Medicinal_use
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.15. 02:02

@solarboat (38580):
Nem, én kinéztem belőle ilyet, de Vali utálja a petróleumot, csodálkozom...
Áttétekre mit ajánl a bácsi?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.01.15. 02:04

@solarboat (38580):

Pedig, úgy tudom, a bőrrák nagyon hamar képezhet áttétet.
Fontos, hogy időben felismerjék és kezeljék.
Szakorvosokra gondolok.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.15. 02:06

@sammy (38582):
Na, ez érdekes, eddig sehol nem olvastam figyelmeztetést, csak a szuper dolgokat.
Na ez az! Antal Vali nem irja az esetleges mellekhatasokat, ellenjavallatokat, kereszthatasokat.
Meg a bevizsgalt, majd piacradobott gyogyszereknek is vannak mellekhatasaik, es olyanok is, melyek csak eztan, piacra dobva derulnek ki (lasd. Zoloft lawsuit).
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.01.15. 02:07

OFF
Itt mindenki másik időzónából ír?
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.15. 02:11

@lorenz (38588):

OFF
Sammy es Solarboat egy idozonabol. :mrgreen: En meg egy masikbol. :D
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.15. 02:13

@lorenz (38588):
OFF
Nem, itt ilyenkor szabad a gép, ill. ilyenkor van nyugalom + délután előbb aludtam be, mint a gyerekek :)
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.15. 02:17

@sammy (38582):
A teafaolaj elpusztítja a betegséget terjesztő mikroorganizmusokat, baktériumokat és a gombát.
OFF
If used in concentrations below 4% or particularly below 0.25%, tea tree oil may fail to kill bacteria and create selection pressure, which may result in them becoming less sensitive to tea tree oil and even some antibiotics in vitro.[34]
/OFF Elnézést!
http://en.wikipedia.org/wiki/Tea_tree_oil
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.15. 02:21

Ez a kedvencem:

"Mit adjak a férjemnek?

Sziasztok!

A férjemmel kapcsolatban kérek segítséget. Másfél hónapja betegállományban van, mivel az egyik nyirokcsomója kb. 5 cm átmérőjűre duzzadt és még mindig nem múlt el, illetve az sem derült ki, hogy milyen fertőzéstől alakult ki, ma voltunk biopszián. Daganat, autoimmun betegség kizárva. Sok hét óta szed már antibiotikumot, ezen nem tudok változtatni, folyamatosan etetem bélflóra pótló szerekkel (pl. Probiotic All-Flora), eddig sikerült is elkerülnünk a mellékhatásokat. Beszedett már egy fél doboz Zyflamend-et és szed egy négyféle algát tartalmazó kiegészítőt is.

Reményeim szerint nemsokára meggyógyul. A jövővel kapcsolatban, a megelőzéshez szeretnék segítséget kérni. A betegség kialakulásában mindkettőnk szerint a legfőbb ok a munkahelyi hajtás és stressz, egyébként nem beteges. Korán kel, napközben "pörög" és este már sokszor nagyon fáradt (33 éves). Az Emócióra ránézni se hajlandó, az almarostos méz neki borzalmas. Huminiqumból már beszedtünk néhány dobozzal és a Cordyceps-et is kipróbálta. Utóbbi kettőnek volt jó hatása, de nem elegendő. A napi rutinba úgy tudom beépíteni a dolgokat, hogy vagy reggel kikészítem neki és éhgyomorra beveszi, mielőtt elindul vagy vacsorához (előtt/közben/után).

Nekem ez a készítmény jutott eszembe, illetve a Moksa Elixír lelki oldalról, mivel megviseli lelkileg, ha fentről nem támogatják, pedig ő mindent megpróbál. Érdemes a Performax mellé még a Huminiqumot is szedni? Esetleg krillolaj az agyműködés támogatására? Bár ezek együtt anyagilag már megterhelőek lennének."

Vali válasza:
"A Performax Forte nagyon jó választás! A Moksán kívül - ami szintén jó ötlet - innám még a Canadian Essence teát (nyirokcsomókra, immunrendszerre és a szervezet stressz-reakcióira is kiváló), és főznék neki egész napra iszogatni való teákat a következőkből választva:
Harmónia tea
Energia tea
Koncentráló tea
Relaxáló tea
Amikor minden kötél szakad... tea
Csokis csók tea
Valamilyen omega készítmény (krill vagy lazac) is jó lenne, de ha most nem fér bele a keretbe (bár a NorOil lazacolaj nem drága), akkor inkább ezt most hagyjátok, ki, mert a Canadian Essence fontosabb lenne. Aztán majd ha az elfogy, akkor lehet gondolkodnu a krillen vagy a lazacon. A Performax és a Moksa viszont legyen mindig az alap! Ezek mellé, aztán bukszafüggően lehet ezt-azt válogatni még - épp az adott állapotnak megfelelően. Neki még a ganoderma-reishi, és az Immun Assist is jó lenne... "

Szerencse, hogy a férjbe szorult ráció, de, hogy nálunk milyen gyorsan és melyik ablakon távozhatnék a teákkal és moksával egyetemben, lenne tippem...
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.15. 02:39

@sammy (38592):

A pokolba vezeto ut joszandekkal van kikovezve. :D
Amikor majd 450 Ft a benzin literje? Gondolom nem keves penzbe kerulnek ezek a teak es kivonatok. Masik kerdes, ami felvetodik bennem, hogy mennyire ellenorzottek ezek a kivonatok.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.15. 02:58

@Orcas (38593):
Valamelyik ilyen csodaszerre rákerestettem a férjemmel, közölte, hogy elfelejthetem, mert első találatra az jött be, hogy az usa-ban nincs is engedély a forgalomazására valamiért.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.15. 22:10

@sammy (38594):

Vannak hatoanyagok, etelek, adalekanyagok stb., amelyeket az FDA nem engedelyez, es az europai hatosagok megis engedelyeznek. Es van, amit forditva.
Pl. a Kinder tojast nem lehet az USA-ban forgalmazni, mert jatekot csomagoltak elelmiszerbe. Az FDA, pedig nem engedelyezi a forgalmazasat. Ezzel szemben az EU-ban lehet vasarolni.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.16. 02:40

@Orcas (38621):

Vagy a Cordyceps, vagy a Ganoderma/Reishi nevű szer volt, mindegyik Aloha Medicinals termék. Áruk 10 ezer Ft körül van, 1-2 hónapra, természetesen Emóció stb. jár mellé, úgyhogy el tudom képzelni árban hol a vége egy általuk javasolt étrendkiegészítő dömpingnek. A daganatellenesnek írt készítmény jóval drágább, bizonytalan napi ajánlott mennyiséggel, úgyhogy még hamarabb fogy, jó kis lehúzása a kétségbeesetten próbálkozóknak.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.16. 04:21

@sammy (38624):

Vajon mennyi lehet ebbol a tiszta haszon (az eloallitasi, forgalmazasi adozasi kotelezettsegeken kivul)?

Es hogyan jon fel az orvostudakozoban az Antal Valeria neve?
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.16. 04:50

@Orcas (38625):

Néhány natúrkozmetikum árréséről (beszerzési és eladási ár különbözet) konkrétan tudom, hogy 20-30%, táplálékkiegészítőnél gondolom szintén lehet ennyi. A bolt forgalma nem lehet piskóta, mert össz. 3x vásároltam náluk, az első 2 közt kb. 3 hét telt el kb. és jócskán volt számlasorszám különbség.
Talán, mint természetgyógyász és szakember szerepel, ahogy elnézem masszőrtől és gépkocsivezetőtől kezdve mindenki regisztrálhat az orvostudakozón :)
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2012.01.16. 09:59

Köszönöm az orvostudakozós adatlapot. Ebből a következők tetszenek különösen:
Az én pH-m pedig 6,2. Mégsem voltam SOHA beteg, nincs migrénem, és nem vagyok allergiás. Illetve allergiás vagyok! A mesterségesen táplált tévhitekre és hazugságokra.
és persze, ami a "kutatómunkára" inspirálta:
Súlyos kőolaj- és szintetikum intoleranciával születtem
Szerintetek ennek megfelelően folyamtosan lugosít?

Ezen az utóbbi oldalon a legutolsó hozzászólásból - ha jól gondolom, ez a hölgy egy szakember/tanácsadó:
"Ahhoz, hogy a szervezet egész rendszerében minden helyen MEGFELELŐ legyen a pH igazi táplálékoknak kell bekerülniük!"
"Teljesen felesleges különböző listákat böngészni szerintem!"
"... készételeket, újramelegített, adalékanyagos, finomított, értéktelen dolgokat (nem nevezem élelemnek) vesz magához, nem iszok elegendő vizet, ..."
"A citrom bár savas, de mégis lúgosít és ez a benne nagy mennyiségben lévő káliumtól van!"
"A grapefruit pedig nagyon jó hatással van a máj működésére!" - no ennek semmi köze a lúgosításhoz, de kellett ide.
"Etka anyó módszere kiváló, bár még nem mentem bele a részletekbe, de egyik tanácsadó: Böbe ezt alkalmazza, tanítja." :)
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2012.01.16. 10:10

Most olvasom csak tovább:
"Viszont az egészséged a legfontosabb, az embernek nem fehérjére, hanem aminosavakra van szüksége!"
"pl. a fehérje miatti köszvény" - teljes tévhit. A köszvényhez a húsevés valóban hozzájárulhat, de nem a fehérje miatt. De örülnék, ha leírná, melyik fehérjéből lesz húgysav.
Megj.: példának okáért a vegetáriánusok is esznek fehérjét, mégis ritkábban alakul ki bennük a köszvény. Nem véletlenül volt ez a gazdagok betegsége.
AV oldalán a szakértőknek nagy a zűrzavar a fejében - viszont nagyon határozottak. De lehet, hogy ez nem is zűrzavar, hanem egyszerűen a tanulatlanságnak/tudatlanságnak a következménye.
Nem érdemes vakon követni az oldalukon hirdetett téveszméket.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2012.01.16. 14:36

@TranszfettiAcid (38632):
Az én pH-m pedig 6,2.
Vajon hogyan merte?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2012.01.16. 14:37

@TranszfettiAcid (38633):
AV oldalán a szakértőknek nagy a zűrzavar a fejében - viszont nagyon határozottak. De lehet, hogy ez nem is zűrzavar, hanem egyszerűen a tanulatlanságnak/tudatlanságnak a következménye.
Nem érdemes vakon követni az oldalukon hirdetett téveszméket.
Teljes mertekben egyetertek. Es ez vonatkozik Vali nenire is, nem csak a sleppjere.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.16. 15:50

0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.16. 17:22

@Orcas (38673):

Nem értem kik ülnek az ilyen hivatalokban, 3 majom esete? Érdemes lenne kozmetikumoknál is feszegetni, hogy rendben az INCI lista, de százalékos adatokkal sokkal többet érne, legalább a cimkén kiemelt hatóanyagoknál kötelezném őket. Most, hogy kerestem az ideális arckrémet nem egyszer ért meglepetés, pl. az avene termékek többségében zsírozó anyagokon és termálvizen, tartósítón kívül alig van érdemleges (bár ők legalább vannak annyiban tisztességesek, hogy a termálvíz mennyiségét bevallják, marketing célból persze). Vagy a drogériák sajátmárkás cuccaiban, de igazából a méregdrága krémeknél se hiszem, hogy 50 ml-ben előforduló 30-35 összetevő közül az utolsó 5/10 alig mérhető valami érne bármit is, kivéve, ami vitamin vagy tartósítószer. Főleg, hogy a krémeknak akár 80%-a is lehet víz. Találkoztam olyan termékkel csaknem 3ezer Ft-ért, aminél 2. helyen rögtön a parfum állt :!: , az illata meglepően visszafogott, el tudom képzelni milyen tömény a cucc. Még a legnormálisabb társaság az emolium gyártója, az összes emlegetett hatóanyag százalékos arányát feltüntetik a leírásban, a legmagasabb 10% a mineral oil, 5% shea pl :)
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2012.01.16. 17:57

@vaskalapos (38660):
Es ez vonatkozik Vali nenire is, nem csak a sleppjere.
Naná! Fejtől bűzlik a hal.
AV nem csak nagyon profitorientált, hanem ráadásul minden lehetőséget megad a hasonlóan gondolkodóknak szajkózóknak, hogy terjesszék a tévinformációikat, butaságaikat. Minél többen követik, ill. hiszik el a töménytelen, ám fülüknek oly kedves butaságot, annál többen vásárolnak is. Butaság terjed. Profit növekedik. (Ráadásul nem is tudják, hogy ki vannak használva, illetve mibe vannak bevonva --> összeesküvés-elmélet :idea: :) )
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2012.01.16. 18:04

@Orcas (38673):
Nagyon jo es erdekes cikk!


Nem tudtam ezt:
Nem is gondolnánk, hogy a gyógynövényi készítményeken, amelyek kivonatokat tartalmaznak, a milligramm nem ugyanazt jelenti, mint egy szintetikus kémiai anyagot tartalmazó gyógyszeren. A szintetikus vegyületeknél teljesen egyértelmű, hogy annyi hatóanyag van a gyógyszerben, amennyi rá van írva, mert lemérték, és annyit tettek bele. A gyógynövényeknél viszont az van feltüntetve, hogy a terméket mennyi kivonatból készítették.
En azt hittem, hogy a kivonat szarazanyag tartalmat irjak ra! Ezek szerint rosszul hittem.
Igy gyakorlatilag semmi jelentosege, hogy mit irnak ra! A kivonat tartalmazhat akar 10% hatoanyagot is de az is lehet, hogy csak 0.001% a hatoanyag tartalma.

Kép
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.17. 00:16

@sammy (38675):

Barbra Streisand is csak egy 7$-os kremet hasznal, es elegedett vele. ;)
Hogy jol nezzen ki az ember idos koraban, ahhoz plasztikai beavatkozasok kellenek, meg photoshop. A plasztikai beavatkozasok utan viszont legtobbszor termeszetellenes es furcsa megjelenesuek lesznek az emberek.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.01.17. 00:27

@Orcas (38696): Csak szokás kérdése. Ha majd a többség plasztikai sebésszel karöltve éri meg az időskort, akkor rendellenesnek az fog tűnni, aki hagyja magától elrongyolódni az arcát :).
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.17. 00:29

@mimindannyian (38697):

Lehet a gazdagsag jele lesz a plasztikai sebeszek nyoma az emberen?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.01.17. 00:30

@Orcas (38698): Jaja, mint az aranyfog.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.17. 02:30

@mimindannyian (38699):

Mindenesetre erdekes, hogy manapsag a TV-t, szamitogepet, iphone-t, autot (a technika vivmanyait) hasznalo emberek inkabb vajakosokhoz/termeszetgyogyaszokhoz fordulnak, mint a tudomany vivmanyait hasznalo es kontrollalt korulmenyek kozott dolgozo orvosokhoz. Es az orvosok is tevedhetnek, szurhatnak el diagnozisokat, viszont a vajakosok/termeszetgyogyaszok eseten a hatastalan kezelesek megsem kerulnek olyan sullyal a koztudatba.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.17. 05:37

@mimindannyian (38697):

Lehet, hogy már itt tartunk, a cicaflate, cicaplast, hasonló jellegű krémek magasan vezetnek a népszerűségi listákon, először ránctalanító csodaszerekre tippeltem, de kiderült műtéti hegeket gyógyítanak. Hazai csajos fórumokon képesek csoportosan rendelni külföldről a nálunk pont nem kapható típusokért. Nekem gyanús, hogy nem vakbélműtét vagy egy piti pattanás helyét igyekeznek ennyire "eltüntetni".
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.01.17. 12:21

@Orcas (38701): Szerintem ennek a csodaváráshoz van köze. Minél inkább járatos valaki a tudományos vívmányok működésében, annál inkább látja azt, hogy a tudománynak nincs mindenre válasza. Persze, hogy nincs, hiszen nem egy lezárt dogmarendszer. Viszont aki azt várja, hogy az "élet végső kérdéseit" feszegető problémái megoldódjanak, ám nem jut el arra a felismerésre, hogy ezekre nincs megoldás, mert általában a "végső kérdés", mint műfaj eleve elhibázott, nos, az csak a vajákosok révén képes betömni a valóság és az ő világképe között meglévő szakadékot.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.01.17. 12:23

@sammy (38703): Igen, ez valószínű, hogy már itt tartunk. És még csak azt sem mondhatjuk, hogy ez rossz. :)
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.19. 16:13

No, a friss hírlevélbe is érdemes volt beleolvasni.

3 hete láttam posztot az aquaponiaról, rá pár napra index.hu főoldalon szerepelt egy videó róla és gondolom onnan kapták a témát Valiék. Azt hittem, lelkesedni fognak érte, de nem.
"De számomra idegen, riasztó, és "divatszagú" az aquapónia! Pont ennyi ráfordítással földbe is kerülhettek volna a növények. Olyan érzésem van tőle, mint a lombikbébitől. A magzatnak az anyaméhben van a helye, a növényeknek meg a földben. Máskülönben elkorcsosul a világ. Ezt a módszert pedig hagyjuk meg az űrhajósoknak." Antal Vali

"újabb, sokak számára hajmeresztő cikk látott napvilágot. A mostanában oly divatos „betegséggyártó” trendeknek megfelelően ismét újabb gyermekbetegséget fedezett fel az orvostudomány: ez a PDA, a kóros utasításmegtagadási tünet együttes. Tanulságos elolvasni a cikk alatt szereplő hozzászólásokat: vajon tényleg léteznek ezek az újabb és újabb betegségek, vagy csupán a folyton mindent diagnosztizálni és megmagyarázni akaró orvostudomány kitalációi? Te mit gondolsz?"
Nos, beleolvastam, marha értelmes hozzászólásokat találtam, köztük:
"Mi jöhet még?
Ez mindennek a teteje! Ha nem tudnak eladni megfelelő mennyiségű gyógyszert és dilibogyót, akkor majd kreálnak "sírósgyerek-szindrómát", "huncutgyerek-kórt", "visszabeszélősgyerek-szindrómát" és "elevengyerek-betegséget" is? Komolyan mondom, azt kéne diliházba zárni és kezelni, aki ezt kitalálta! Antal Vali

"A másik témánk, amely továbbgyűrűzött a múlt hétről, örök témája az oldalnak, amellyel kapcsolatban sosem fogynak el az olvasói - sajnos többnyire szomorú - történetek. A közösség hűséges tagjai már mind betéve tudják a hormonális fogamzásgátlás káros mellékhatásait, de mindig nagyon fontos, hogy minél többen megosszuk a tapasztalatainkat, hogy az új olvasók is tudomást szerezzenek a számukra eddig talán ismeretlen, és sok esetben életmentő információkról. Ezt ezen a héten is sokan megtettétek, csak így tovább! Lányok, asszonyok, segítsünk egymásnak továbbra is lelkesítő szavainkkal, illetve más, természetes megoldásokról szóló tanácsainkkal! Hihetetlen erőt adnak az embernek a fogamzásgátló abbahagyása utáni nehéz időszakban a sikertörténetek. smiley"
Adalék:

"Rendszeres használatra (ti. hüvelykúpot) én semmiféleképpen nem ajánlanám, mivel a benne lévő anyagok durván irritálhatják a hüvelyt és gyengíthetik a hüvelyflórát! Biztos jobb, mint egy esemény utáni, de én még mindig a teafás óvszerre szavazok. Érdemes lenne az ismerősödnek kipróbálnia, hiszen sok latex érzékeny olvasónk is gond nélkül használja és ajánlott lenne neki a hüvelyflóráját támogatni, emóciós irrigálással." Éreztem, hogy itt is lesz még emoció :twisted:

"A fogamzásgátló hüvelykúp hatóanyaga a benzalkónium-klorid, biztonsági adatlapját itt lehet megnézni. http://www.omfi.hu/icsc/PDF/PDF15/icsc1584_HUN.PDF "

"Kedveseim! Előre is elnézést, hogy ilyet írok, de ti nem vagytok normálisak. Lebeszélitek az embert az egyik legbiztosabb módszerről, a tablettáról, és a gumit ajánljátok, meg a megszakítást, meg a progeszteron krémet, hüvely tablettát. Ja, és a legnagyobb agyszüleményt, horoszkópos fogamzásgátlás, hát az eszem megáll..... Van fogalmatok arról, hogy ezt tinédzserek is olvashatják??? Lehet, hogy házasságon belül élő felnőtt! nőnek nem gond, ha kiszakad a gumi, vagy nem véd a krém, h.tabletta, vagy elsül a férje hamarabb, és becsúszik a baba, de ha ezt tkpen gyerekek akarják próbálgatni náluk nagy a kockázat!" :arrow: Szegény nyuszkimuszki meg is kapta az osztást ezért.
Tinik kontra szex témában nekem újabban csak az szokott eszembe jutni, amikor éjjel 2-kor, érdekes hangokra kilesve a 4.emeleti konyhaablakból kénytelen voltam szembesülni a házak közti ping pong asztalon közösülő páros látványával+ a körülöttük fullrészegen ugrabugráló gyertyatartó szerepre kényszerült haverral, bizonyára ők is megfontoltan mikroszkópot (vagy bélyeget) nyaltak előtte. :idea:
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.19. 19:46

@sammy (38898):

Mi az a aquaponia?
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.19. 20:36

@Orcas (38911):

Itt van az az iromány, amit elsőre láttam a témában:
http://civishir.hu/hajdu-bihari-hirek/a ... 1231121853
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.01.19. 20:38

@Orcas (38911):

Hidropónia lesz az.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.19. 20:43

@sammy (38918):

A halal akar kapalni Vali!
Erdekes otlet ez az acuaponia. Sot, Debrecen kornyeken sok a termalviz.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.01.19. 23:34

@sammy (38898):
A magzatnak az anyaméhben van a helye, a növényeknek meg a földben. Máskülönben elkorcsosul a világ.
Mondja a kozmetikus aki mások kárára orvost játszik...
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.20. 04:04

@Orcas (38921):
Szerintem az alapproblémájuk az lehet vele, hogy rontaná a biogazdálgodók üzletét, ha valaha is divatba jön. Legalábbis a leghangosabban egy gazdálkodó hölgy szidja az udvartartásból. Érdemes lenne felmérni, vajon hányan fogtak már kapát a kezükben tartósan Valiék közül vagy hányan szórtak disznótrágyát. Húz a szívem vissza vidékre, de őszintén szólva a nonstop kertművelés nekem se hiányzik különösebben és elnézve, nagyon sokaknak nem, mert a hatalmas kertek többsége már be van füvesítve.
OFF
Pár napja felröhögtem, amikor exkolléga beírta facebookra imf és egyebek kapcsán, hogy mo-nak vissza kellene térni az ősi gazdálkodási alapokhhoz és az önellátáshoz. Írja a legkényelmesebb, -lustább pasi a földkerekségen, akit ismerek + nem tudom hogy oldaná meg a számítógép alkatrész kérdést. Meg kellene kérdeznem, milyen szerepet szánt magának :)
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.20. 04:17

@Tuttisuu (38930):

Ezt a kijelentést elég durvának érzem, lombikos anyukák is bizonyára. Empatikus nő ez a Vali.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.20. 07:18

@sammy (38946):

Vegulis a "lombikbol" a helyere kerul az a baba, az anyamehbe.
De ertem.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2012.01.20. 13:13

Én most a homeopátiás,bio fogkrémekről írnék egy kicsit,amik a saját tapasztalataim:

Valiék hatására kb. másfél éve lecseréltem a fluoridos,SLS-es fogkrémemet első körben Log...ra.Semmit nem tisztított,sárgák lettek tőle az előtte szép fehér fogaim,szinte mintha fogat sem mostam volna.
Aztán kipróbáltam a him.... fogkrémet,az egész jó volt,bár nekem kicsit gyanús,h ugyanúgy habzik,mint egy "igazi" fogkrém,pedig nincs benne(elvileg) semmi habzó anyag.Kb. 3 hónapja meg vettem par......x fogkrémet,a piros dobozosat,mert abban sem fluorid,sem sls nincs.
Azt hittem ezzel nem lesz majd problémám,de kb. egy hónapja folyamatosan elkezdtek beszürkülni a fogaim,de nagyon látványosan,és ézékenyek is lettek evés közben.Elegem lett és megvettem e legspécibb sen.... fogkrémet érzékeny fogakra,kb. 3 nap alatt "lemosta" ezeket a szürke foltokat a fogamról,szép fehér megint(pedig nem a whitening-et vettem),és egyáltalán nem érzékeny a fogam.
Szóval innentől kezdve lesz*rom,h nem bio,van egy olyan érzésem,h ezek a gyógynövényes paszták nem tesznek jót a fogaknak.

Ugyanilyen tapasztalataim vannak a bio samponokkal is,kétszer mostam ilyennel hajat,és nem ismertem rá a hajamra,nagyon száraz lett,ás alig tudtam kifésülni.
Állítólag a henna is tönkre vágja a hajat(na azt soha nem is próbálnám ki)
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2012.01.20. 13:17

@jenny84 (38975):
Szerintetek mitől szürkült be a fogam?
Mert ha besárgult volna,azt még érteném,de ez a szürke szín mi a fenétől volt,amit a sen... el is tüntetett pár nap alatt.
Nem dohányzom,nem kávézom,teát azt iszom,de nincs ezzel összefüggésben,mert soha nem volt ilyen a fogam előtte.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.20. 13:37

@jenny84 (38975):

Paradontax fluoridos változatát évekig használtam, semmi szürkülést, vagy egyéb gondot nem okozott, többnyire az ínygyulladást is sikerült vele elkerülnöm, pedig arra sajnos igencsak hajlamos vagyok. Perpill Hauschka mentolos van itthon, ugye nem fluoridos, ezzel se volt gondom eddig. Férjem elmex mániás, neki megfelel, de eleve szuper fogai vannak, nekem nem vált be.
Jónéhány natúr samponon is túl vagyunk, nekem logonától inkább zsírosodott a hajam, bár az én hajam minősége örökké változik, 1 dolog örök, hogy vékony vacak :cry: Normál sampononok közül a neutrogenara szavazok.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.20. 17:53

@sammy (38979):

En is az Elmex mellett teszem le a voksomat, es eleve jo fogaim vannak.
Korabban feszegettem az amin fluorid kerdeset (ami az Elmex fontos komponense), de igazabol se tamogato se ellenvelemenyt nem kaptam.
Ha idonkent Colgate-tel mosom a fogam, annak a hatasa hosszabban tarto (van egy erzesem, hogy tovabb tisztan maradnak a fogaim, meg eves utan is, de ez csak egy erzes).
Van kulonbseg fogkrem es fogkrem kozott.

Mostanaban a fluorid feltetelezett mergezo voltara mentek ra tobb termeszetgyogyasz-bio-homeo oldalon.

Es mar cikkek is jelentek meg:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20650267
Illetve a cikkek elobb.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.20. 20:02

@Orcas (39025):
Beleástam magam én is a témába, akkor váltottam a fluormentes fogkrémre :)) Úgy vettem észre mindkét oldal megfelelő számú tanulmányt tud felmutatni a maga igazára. Sok vesztenivalóm nem volt a váltással, ugyan nincs koronám és ilyesmi, de alig van tömésmentes fogam, és, hogy néhány még a helyén van K. doki fenomenális képességeinek köszönhető (amúgy egy szadista állat :twisted: ) Az biztos, hogy a natúr vonal kevésbé intenzív, nem habzik, alig mentolos, de nekem jobban bejön. Egyrészt természetesebb szájízt/érzetet ad, ami reggelig is megmarad, másrészt mióta hauschkázom teljesen elkerült az ínygyulladás és spontán potyogtak le fogkövek. Az elmex ezért nem tetszett, semennyire se védett a gyulladástól.
Egyébként 4 éves koromban már tuti rendszeres fogmosó voltam (szerintem az akkori Gabi is fluoros volt), bár rendszeresen majszoltam az édességet is, fogváltáskor már tele voltam lyukas foggal, erre emlékszem. Mini faluban a kertből és az ólakból ettünk 90%-ban, ha ez számít. Talán a gének sokat nyomnak latban.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.20. 20:31

@sammy (39034):

Engem most elkezdett erdekelni ez a fluoridos dolog... majd utanaolvasok meg.
Az Elmex pont nem habzik annyira, mint mas fogkremek, hogy tenyleg mossa az ember 5 percig a fogat vele. Utana fogkremet ki kell kopni...
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.01.20. 21:43

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.19. 13:25-kor.
0 x

Válasz küldése