AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2012.04.12. 12:56

@ennyi (45444):

1.eset
Kurkumát mindig ettek, de a vacak életkörülmények miatt nagyon fiatalon meghaltak (36 év), így a kurkuma nem tudott bizonyítani.

2. eset
Eszik a kurkumát, jön a civilizáció, de még így is sokan meghalnak fiatalon, mert azért annyira nem jók a körülmények, viszont a jobb helyzetben lévők sokáig élnek ( így jön ki átlagban a 63 év) mert eszik a kurkumát.

Na jó,szerintem a kurkumás eseten már nem sokat lehet újítani, ez csupa találgatás.

Azt hiszem kurkumaevés helyett inkább a Hunzák példáját követem, akik 100 évig élnek a sok barackmagtól.
Valiék is árulják!
http://antalvali.com/hirek/akik-megelte ... unzak.html
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.12. 13:11

@aszparágusz (45456): Miert pont a kurkuma az ok az indiaiak esten?

Miert nem a kardamon?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.12. 13:12

@aszparágusz (45456):
Azt hiszem kurkumaevés helyett inkább a Hunzák példáját követem, akik 100 évig élnek a sok barackmagtól.
Valiék is árulják!
Lehet Hunzakat venni, 100 ev garanciaval? Mennyibe kerul egy Hunza?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.04.12. 13:22

@aszparágusz (45456):

És sajnos a hunzák meg kevesebb ideig élnek a valóságban mint az indiaiak...
viewtopic.php?style=7&p=28704
viewtopic.php?style=7&p=28704
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.12. 13:26

@aszparágusz (45456):
A nőknél ismeretlen a klimax, a férfiak még 90 éves korukban is nemzőképesek.
Ez a része jól hangzik, de én elképzelhetőnek tartom, hogy van ebben egy kis genetika is, és önmagában a sárgabarackmag evés édes kevés lehet, ha minden másban eltérő életmódot folytat valaki. Nem ártana odaköltözni biztos, ami biztos:) De még mindig nem értem, ki a csuda akar 100 évig élni?
Egyébként ezt is elolvashatod:
http://fn.hir24.hu/csucsfogyaszto/2007/ ... los_mereg/
0 x

aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2012.04.12. 13:58

@sammy (45462):

Rendben, feladom.

A barackmagot egyébként csak viccből írtam, azt már gyerekkoromban is mondták otthon,hogy nem szabad megenni a cián miatt.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.04.12. 14:03

@pounderstibbons (45443):

Odahaza parlagfuvet esznek.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.12. 14:07

@aszparágusz (45463):

Azért egyből nem fordulsz fel tőle, egy időben én is ettem, csak mert ízlett és volt egy raklapnyi, ráncfeltöltő hatásáról akkor még nem tudtam :)
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.12. 15:35

0 x

aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2012.04.12. 20:21

@pounderstibbons (45461):

Köszönöm,hogy ezt bemásoltad, nem tudtam ,hogy volt már téma. El is olvastam a John Clark írás nagyrészét, hát mit mondjak, meglepődtem rendesen.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.13. 10:31

Par erdekes gondolat (kiemeltem) egy cikkben.

Egészség Nem használ a szívnek a halolajkapszula
2012.04.13. 09:39 - MTI

A halban található omega-3 zsírsavak állítólag védik a szívet és az érrendszert azáltal, hogy gátolják a gyulladások kialakulását és az érelmeszesedést. A halolajkapszulák azonban mégsem védenek a szívbetegségek kialakulásától – vélik dél-koreai kutatók. Szang Mi Kvak, a Rákmegelőzési és -felderítési Központ munkatársa és kollégái 14 kutatást foglaltak össze tanulmányukban, amely az Archives of Internal Medicine című szaklapban jelent meg.

A kutatók olyan kísérleteket elemeztek, amelyek résztvevői omega-3 zsírsavakat tartalmazó kapszulákat vagy placebót vettek be, és nem csak ők, de még az orvosok sem tudták, ki melyiket kapta. A 14 kutatásban összesen 20 485 beteg – 78,5 százalékban férfiak – vett részt, átlagéletkoruk a vizsgálatok elején 63 év volt. A dél-koreai kutatók értékelésükbe nem vontak be két nagyszabású tanulmányt, a 11 300 résztvevős úgynevezett Gissi-tanulmányt, valamint a 18 600 pácienst vizsgáló japán Jelis-tanulmányt. Ezek a halolajkapszula pozitív hatásáról számoltak be, a kontrollcsoport azonban egyiknél sem kapott placebót - ami az eredményeket igencsak befolyásolhatja.

A kutatók egy elmélettel is előrukkoltak, amely magyarázhatja, miért bizonyultak hatékonynak a halolajkapszulák a korábbi kutatások során, míg a későbbiekben már nem: a szív- és érrendszeri megbetegedésben szenvedő betegek időközben jóval gyakrabban kapnak infarktusmegelőző gyógyszereket, főként sztatinokat. Míg a Gissi-tanulmányban mindössze a résztvevők öt százaléka szedte ezeket a koleszterincsökkentőket, az egyik friss kutatásban már 85 százalék volt ez az arány. Az ezen felül bejuttatott halolaj pedig már nem fokozza a védelmet – vélik a kutatók.

Mindenképp szükséges további vizsgálatok elvégzése annak érdekében, hogy a kérdésre egyértelmű választ lehessen kapni. Arról sincs elegendő adat, hogy azoknál az embereknél, akiket még nem kezeltek szívproblémákkal, hatékony megelőzést nyújt-e a halolajkapszula. Továbbra is meggyőződés kérdése tehát, hogy valaki szed-e halolajat vagy sem. Abban azonban egyetértenek az orvosok, hogy ajánlott lehetőleg hetente kétszer halat fogyasztani, már csak azért is, mivel helyettesíti az olyan kevésbé egészséges fehérjeforrásokat, mint amilyen a vörös hús.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.13. 10:59

@ennyi (45495):
A jó kis szennyezett vizekben élő halakat, mi?
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.04.15. 21:38

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.22. 08:43-kor.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.15. 22:48

@solarboat (45577):
S meg nem eszi helyettem? :roll:
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2012.04.16. 23:05

@Szilágyi András (45386):
Itt az igazság.
Szilágyi András írta:A hatás ráadásul dózisfüggő is. Bizonyos dolgokra kis dózis esetén pont ellenkezőképpen hat, mint nagy dózisban.
Pontosan:
Interestingly, although curcumin is considered as antioxidant there is a growing number of evidence
that curcumin can act as pro-oxidant under certain conditions, exerting its anticancer activity by
inducing ROS generation. Chen et al. recently investigated the antioxidant and anticancer
properties of curcumin on HL-60 human leukemia cells by measuring cell proliferation, viability and
ROS generation. Interestingly, they found that the anticarcinogenic mechanisms of curcumin differ
depending on its concentration. Whereas low concentrations of curcumin (<20 μM) decrease ROS
production, higher concentrations have the opposite effect and favor ROS generation.
Kis koncentrációban valóban antioxidánsként működik, ROS nem tudja kifejteni károsító tulajdonságát, így rákellenes hatás köthető a kurkuminhoz. Nagyobb koncentrációban pro-oxidáns, felerősíti a ROS képződését, ezáltal rákellenes, apoptózis indukáló hatása érvényesül neki.

Bhaumik, S.; Anjum, R.; Rangaraj, N.; Pardhasaradhi, B.V.; Khar, A. Curcumin mediated
apoptosis in AK-5 tumor cells involves the production of reactive oxygen intermediates. FEBS
Lett. 1999, 456, 311-314

Chen, J.; Wanming, D.; Zhang, D.; Liu, Q.; Kang, J. Water-soluble antioxidants improve the
antioxidant and anticancer activity of low concentrations of curcumin in human leukemia cells.
Pharmazie 2005, 60, 57-61

Galati, G.; Sabzevari, O.; Wilson, J.X.; O'Brien, P.J. Prooxidant activity and cellular effects of
the phenoxyl radicals of dietary flavonoids and other polyphenolics. Toxicology 2002, 177, 91-
104
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.04.17. 12:18

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.19. 13:14-kor.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.18. 20:11

Nem tudtam eldönteni, hogy melyik témához tegyem:

http://index.hu/tudomany/brittudosok/20 ... vrohamtol/

Ki gondolta volna? Szerintem sok más egyébtől is..
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.04.18. 20:23

@sammy (45801):

Tipikusan egy olyan információ, amivel nem megyünk semmire, még ha el is fogadjuk a valóságtartalmát.Egyébként nem látok rá okot , hogy kétségbe vonjam, viszont a módszer majdnem alkalmazhatatlan.

Tessék boldognak és pozitívnak lenni, hogy tovább éljen!
Ki tudja ezt éveken keresztül betartani?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.04.19. 10:49

@lorenz (45802): Én nem látom, hogy rámutattak volna bárhol, hogy a boldogság tette az illetőket egészségesebbé, s nem más a reláció (fordított, vagy egy harmadik ok következménye mind a boldogság, mint az egészség).
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.21. 01:29

AntalValis hírlevélből beharangozó:
Nicknév pedig sajnos saját tapasztalatait megosztva leplezi le egy újonnan tesztelt fogamzásgátló negatív hatásait, és számol be kálváriájáról: egy teherbeesésről, károsodott magzatról és abortuszról. Az egészségügy mossa kezeit, de mi reméljük, hogy ügye nagyobb nyilvánosságot kaphat!
"Emberek! Meddig hagyjuk, hogy ezt megtehessék velünk? Meddig rohanunk önként és dalolva "kísérleti patkánynak"? Meddig veszünk be a szánkba mindent "húgyagyú birka" módjára, amit elénk tesznek? Meddig akarjuk elhinni nekik, hogy úgy működik a világ, ahogy ezek láttatni szeretnék? Meddig akarjuk a sorsunkat és az életünket egy olyan idegen hatalom kezére bízni, aki még véletlenül sem azt akarja, hogy nekünk legyen jó, hanem azt, hogy neki" – teszi fel a kérdést Vali is.
antalvali.com-ról:
Egy új dili. Nem is kommentelném, de jó, ha mi antalvalisok tisztában vagyunk vele, mennyi badarsággal bombázzák a nőket. Na persze aki hagyja, és itt sem hisz a veszélyekben, az tényleg magára vethet...

Önkénteseket várnak egy új fogamzásgátló teszteléséhez a szegedi nőgyógyászati klinikán. Olyan nők jelentkezhetnek, akik csak ritkán élnek szexuális életet.
„Ez egy újfajta esemény előtti tabletta. A lényege, hogy azoknak a nőknek, akik ritkán élnek szexuális életet, ne kelljen naponta gyógyszert szedniük" – magyarázza Bártfai György, a Szegedi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának egyetemi tanára. ...
Hozzászólásokból:
Én elkezdtem szedni ezt a kísérleti fogamzásgátlót, a nőgyógyász ajánlotta, mert minden eddig kipróbált fogamzásgátló módszertől rosszul voltam. Mivel erről tájékoztatást nem kaptam, a második szem után olvastam utána, hogy mennyi a hormontartalma, a klinikán teljesen mást mondtak. Valamint teherbe is estem. Lett egy fejlődésben megállt magzat a méhemben, genetika vizsgálatra jövő hét elején fogok menni, ugyanis a vizsgálatban résztvevő orvosok egy szó nélkül elmentek szabadságra egy hétre. Ráadásul úgy néz ki, hogy az abortusz költségeit is nekem kell kifizetnem, holott erről is teljesen mást mondtak az elején. A szerződésben nincsen erről semmi. Teljesen fel vagyok háborodva, hogy egy ilyen tortúra után, még én fizessek. ...
Hogy legyen arról papírom, ami teljesen hiteles, meg kéne várnom a 11. hetet, ahol a genetikai vizsgálat alátámasztja a fejlődészavart. Most vagyok hat hetes terhes, nagyon rosszul viselem az egészet, így nem szeretném azt megvárni. Azt, hogy nincs minden rendben onnan tudom, hogy eddig semmit sem fejlődött, most látható először a magzat, az egyik orvos azt mondta két hete, hogy várjunk még, hátha magától elvetél, mert ilyen esetekben leggyakrabban ez törénik. A családvédelmis hölgy volt csak olyan türelmes, hogy kiszámoltuk, hogy mekkora kéne, hogy most legyen, és ahhoz képest fele akkora. Ő azt mondta, hogy az orvos helyében ő ráírná a papíromra, mert egyértelmű, hogy ez a magzat nem fejlődik.

Ráadásul elmondott dogokat, megkérvén, hogy maradjon köztünk, de az, amit nekem elmondtak a gyógyszerről, hogy alacsony hormontartalmú, egyáltalán nem igaz. Ezt a gyógyszert azért tesztelik itthon (egyébként egyedül nálunk egész Európában) hogy vény nélkül bevezethessék, mint 120 órás esemény utáni tabletta.
Micsoda sztori. Károsodott magazat?
Válaszoltam a csajnak ezt, kíváncsi vagyok megjelenik-e valaha és mennyire kötnek bele a hozzáértő genetikus szópárba:
Számomra érthetetlen, hogy 6 hetes terhességnél milyen adatokhoz viszonyítják a magzat fejlődését, amikor leírtad, hogy most látszott először az uh vizsgálaton, akkor milyen mért adatok vannak a 4. hétről? Ha eddig semmi nem látszott, most viszont igen, az nem fejlődés?
Nem szólva arról, hogy ilyen fiatal terhességnél ugyancsak nehéz lehet bemérni az adatokat. Anno nálunk a 12. hetes ikermagzataim egyikénél 1-1 nap eltéréssel 1 cm-es különbségeket is kihoztak, a tarkóredőt illetően pedig először 3 majd 5 mm-t mértek. Hozzáértő genetikusok vizsgáltak és egy 12 hetes magzaton már lényegesen több mérnivaló akad.
Ilyen indokokkal én nem temetnék egy 6 hetes terhességet. Én a 23. hétig vártam arra, hogy megkapjuk az eredményt, igaz nem 1, inkább 2 gyerek életéről kellett dönteni.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.04.21. 09:07

@sammy (45859):

Nekem néhány alapvetőbb problémám van a hozzászólással.

Március 8. napján még toboroznak rá embereket, de április 12-én-án már 6 hetes terhes?

Ráadásul az eredeti cikk abban is ellentmond az antalvalis hozzászólónak, hogy mire adják a szert.
"A gyógyszer hatóanyaga törzskönyvezve van, itt valójában a módszert teszteljük, mert ilyen tabletta, amit előre kell bevenni és csak alkalmanként, eddig nem volt.”
Van egy tippem, hogy a tisztelt hozzászóló az adott kísérlet közelében sem járt.

A többi hozzászólása se hemzseg éppen szerintem az ellenőrizhető és életszerű részletektől, sőt, több helyen ellentmondásos.

http://antalvali.com/tagok/majkremesgusztav
Azért, mert kaptam egy tájékoztatót, amiben bizonyos hormontartalom és mellékhatások voltak leírva, de miután teljesen mást tapasztaltam azután néztem utána az interneten, ahol teljesen mást találtam erről az egészről. Mivel a második szem után már teherbe estem, ugyanis egyből észrevettem, így nem vettem be többet.
A szerződést fixen kaptam, bennem mivel 97%-os hatékonyságot írt, és a régi, megszokott orvosom ajánlotta, mondván teljesen biztonságos, így fel se merült bennem, hogy egy ilyen helyzet bekövetkezhet, és az pedig főleg nem, hogy ennyi felelősségvállalás nincsen a kísérletet vezető orvosok részéről.
Kedves Antal Vali!

Hogy legyen arról papírom, ami teljesen hiteles, meg kéne várnom a 11. hetet, ahol a genetikai vizsgálat alátámasztja a fejlődészavart. Most vagyok hat hetes terhes, nagyon rosszul viselem az egészet, így nem szeretném azt megvárni. Azt, hogy nincs minden rendben onnan tudom, hogy eddig semmit sem fejlődött, most látható először a magzat, az egyik orvos azt mondta két hete, hogy várjunk még, hátha magától elvetél, mert ilyen esetekben leggyakrabban ez törénik. A családvédelmis hölgy volt csak olyan türelmes, hogy kiszámoltuk, hogy mekkora kéne, hogy most legyen, és ahhoz képest fele akkora. Ő azt mondta, hogy az orvos helyében ő ráírná a papíromra, mert egyértelmű, hogy ez a magzat nem fejlődik.

Ráadásul elmondott dogokat, megkérvén, hogy maradjon köztünk, de az, amit nekem elmondtak a gyógyszerről, hogy alacsony hormontartalmú, egyáltalán nem igaz. Ezt a gyógyszert azért tesztelik itthon (egyébként egyedül nálunk egész Európában) hogy vény nélkül bevezethessék, mint 120 órás esemény utáni tabletta. Be is fogják, mert az én papírjaim szerint nem bizonyítható, hogy rendszeresen szedtem, és emellett estem teherbe stb. Ezt ma elmondta a védőnő. Tehát az, ha én papíron vezettem, hogy a teherbe esésem előtt két szemet bevettem egy ilyen hormontartalmú gyógyszerből, mert rendszeresen vezetnem kellett egy naptárt erről is, az nem egyértelmű bizonyíték, hogy a gyógyszer szedése mellett én mégis teherbe estem.
Direkt nem szedtem be, hogy aztán teherbe essek, és fizethessek 30 ezer forintot az abortuszért :) - Az ő álláspontjuk szerint.

A családvédelmis azt is elmondta, hogy fontosnak tartja, hogy közöljék a tesztalanyokkal, hogy a gyógyszer csak 95%-os hatékonyságú, így előfordulhat nem várt terhesség, és minden felelősség rájuk hárul. De nem tették.Azt is mondták, hogy mivel gyakran be kell járni, útiköltséget is térítenek. Néha tényleg kifizették, mondjuk minden harmadik alkalommal, ami szintén már egy több tízezres összeg, hogy 2 hónapja heti szinten kell Pest És Szeged között ingáznom, ugyanis Pesten tanulok.

A kutatásban résztvevő védőnő többször megkérdezte, hogy miért nem akarom megtartani, mert hogy ez a fogamzásgátló nem tartalmaz olyan hormonokat, ami károsítaná a magzatot, direkt azért jó. Akkor már csak azt nem értem, hogy miért fogant meg egy ilyen magzat, amikor én is én a barátom is teljesen egészségesek vagyunk, és egyikőnk családjában sem fordult elő semmilyen örökletes betegség, ha nem amiatt a szer miatt?

Az elején azért vállaltam el ezt az egészet, mert úgy tudtam, hogy ezt a fogamzásgátlót azért tesztelik, mert ez megoldás arra a problémára, hogy napi szinten kell nagy hormontartlamú fogamzásgátlót bevenni, ezt csak az aktus előtt,vagy kicsivel utána és 24 órán át véd, és nem magas a hormontartalma, és mivel a WHO támogatja, így olcsóbb is lesz, mint a többi forgalomban lévő.

Úgy gondoltam, hogy ezzel segíthetek másokon is, ha ez a gyógyszer beválik...

Viszont ezek után most csak annyit szeretnék, hogy minél hamarabb legyek túl ezen az egészen, azután egészségesen és lelki békémet legalább részben visszaszerezve végig fogom gondolni, hogy milyen lépéseket tegyek.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.21. 10:00

@pounderstibbons (45862):

Kellene egy oldal antal vali marhaságai címmel és informatikai segítséggel megoldani, hogy google kereséssel első 5 helyen azt adja ki a saját oldaluk helyett.

Ez külön tetszik:
Mivel a második szem után már teherbe estem, ugyanis egyből észrevettem, így nem vettem be többet.
Rutinos terhes lehet, nekem másodjára is lassan esett le a tantusz, hogy miért találom a tusfürdőket egyre büdösebbnek.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.04.23. 12:41

GM-et magyarázó cikk kommentje:
Ha már nem tehetünk ellene semmit, legalább tudjuk, hogy mi ez!
Kell ehhez kommentár? :facepalm:
(A cikk alapvetően nem rosz, de az emberi bőrsejt és agysejt említésére a szivemhez kaptam...)

http://antalvali.com/hirek/gentechnolog ... eny-i.html
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.23. 13:13

@pounderstibbons (45862):

Megjelenítették, amit írtam :shock:
Valaki innen jelentkezett még a témához? :D
érdemes lenni meghallgatni a másik felet is

Kedves Vali!
A történet nagyon szívhez szóló, csak éppen nem igaz. Vagyis az egyik fele nem... Az oldal hitelességét is rontja, ha olyan cikkek jelennek meg, amik alaptalanul vádolnak nagy renoméval, hitelességgel bíró embereket. Látom cenzúrázod a hozzászólásokat... nem értem majkremesgusztav szomorú történetének hitelességét miért nem csekkoltad le? Miért hagytad, hogy hazugságon alapulva megjelenjen és felháborodást, megdöbbenést keltesen? Várom a válaszod!

2012, április 22 - 18:42 - Antal Vali
Ez esetben ki a másik fél???
És a történet melyik fele nem igaz? Az, hogy teherbe esett a hölgy, az, hogy károsodott a magzat, vagy az, hogy fogamzásgátlót tesztelt?
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.24. 14:59

"Két típusú embert különböztethetünk meg: aki csontritkulásos, és aki még nem az."
Ekkora igazságot. Vali legújabb előadás témája lesz.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.04.24. 15:15

@sammy (46047): Elég nagy badarság, több sebből vérzik.
Mi van azzal, aki nem az és nem is lesz? (Mert ugye az emberek előbb-utóbb meg is szoktak halni), ez harmadik "típus" kellene legyen.
Másrészt a csontritkulás előrehaladtában elfoglalt hely nem határoz meg embertípust, mivel a típus szót nem az időbeli eltérésre használjuk. Nem mondjuk, hogy ez az ember fiatal típus, azaz meg öreg típus. A típus sokkal inkább az időtől független, általában stabil jellemzők kategorizálására szolgál, mely ennél fogva természetesen változhat az időben. Eképp van pl. fiatalos, vagy kiegyensúlyozott típus, de sosem "még éhes" típus, vagy "már jóllakott" típus.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.24. 15:18

@mimindannyian (46048):

Én csak hoztam poénnak:)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.04.24. 15:24

@sammy (46049): Én meg elmagyaráztam, mi a poén. :)
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.24. 15:30

@mimindannyian (46050):

ok, eddig úgyse értettem :P
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2012.04.25. 17:33

Ezt a könyvet találtam Valiék oldalán,mint általuk ajánlott olvasmány:

Egy bizonyos Dr. T. Colin campbell kínai orvos írta,ez a bevezetője:

Viszonylag kevesebbet beszélünk azokról a kockázati tényezőkről, melyeket az életvitelünkkel okozunk, holott ez a betegség kialakulásához vezető kockázati tényezőknek mintegy az ötven százalékát teszi ki.Szervezetünkben folyamatosan keletkeznek ráksejtek, azonban az immunrendszer irányítása alatt működő falósejtek elpusztítják azokat. Védekező rendszerünk naponta 15-20 ezerszer végzi el ezt a tisztogatást. Otto Wartburg kétszeres Nobel-díjas tudós felismerése, hogy ha a szervezet immunrendszere jól működik, akkor a szervezetbe bekerült kórokozókat elpusztítja, illetve kordában tartja. Megfigyelte, hogy a szervezetnek azon pontjain alakul ki daganat, ahol alacsony az oxigénnyomás – vagyis a sejtanyagcsere lassú. Kutatási eredmények igazolják azt is, hogy az elsavasodott szervezet sokkal hajlamosabb a rákbetegségre.

"A Cornell Egyetem, az Oxford Egyetem és a kínai Preventív Orvostudományi Akadémia együttműködésében jött létre az úgynevezett Kína-tanulmány. Ebben bizonyítást nyert, hogy a rákbetegség egyik jelentős kockázati tényezője a nagymennyiségű állati eredetű fehérje bevitele. Állatkísérletekben kimutatták, hogy ha a normál kalóriabevitel 20 százalékát eléri vagy meghaladja az állati fehérjéből származó kalória, akkor szinte biztos az állat rákos megbetegedése. A Kína-tanulmányban a kutatók megerősítették, hogy embereknél is erőteljesen nő a rákos megbetegedések száma az elfogyasztott állati fehérje arányában. Ugyanígy, az esszenciális zsírsavak (ómega-3) hiánya, az immunitást gyengítő étrendek, a szteroid hormonok hatására és az
oxidációs károsodás következtében (dohányzás, fast food ételek fogyasztása, hevített zsiradékban sütött ételek, vegyszerek használata következtében) szintén kialakul sejtdeformitás. A stressz és a kezeletlen krónikus gyulladások is kockázati tényezőt jelentenek. (nyitottszemmel.hu)"

Eddig sokkal közelebb állt hozzám a "paleo-elmélet"(de nem vagyok az) mint mondjuk a vega.

És a nagy kérdés számomra,akkor kinek higgyek?

Vagy csak simán elég ha kerülöm a mindenféle tartós kajákat meg nem eszem gyorsétteremben?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.25. 20:29

@jenny84 (46159):
Viszonylag kevesebbet beszélünk azokról a kockázati tényezőkről, melyeket az életvitelünkkel okozunk, holott ez a betegség kialakulásához vezető kockázati tényezőknek mintegy az ötven százalékát teszi ki.
Legbolkapott szam, de teny, hogy az eletvitel es az egeszseg kozott van osszefugges.

Szervezetünkben folyamatosan keletkeznek ráksejtek, azonban az immunrendszer irányítása alatt működő falósejtek elpusztítják azokat. Védekező rendszerünk naponta 15-20 ezerszer végzi el ezt a tisztogatást.
Irrealisan magas szam, a teny igaz, de a gyakorisagat vitatom.
Otto Wartburg kétszeres Nobel-díjas tudós felismerése, hogy ha a szervezet immunrendszere jól működik, akkor a szervezetbe bekerült kórokozókat elpusztítja, illetve kordában tartja.


- nem Wartburg (az az auto) hanem Warburg
- nem o fedezte fel az immunvalaszt
- sajnos az egeszseges szervezet jol mukodo immunrendszere sem elegseges minden korokozo elpusztitasahoz vagy kordaban tartasahoz. A korokozo fajtaja, virulenciaja es mennyisege szamit.
Megfigyelte, hogy a szervezetnek azon pontjain alakul ki daganat, ahol alacsony az oxigénnyomás – vagyis a sejtanyagcsere lassú.
Valoban Warburg (October 8, 1883 – August 1, 1970) ugy gondolta, hogy ez a rak oka, ma nem gondoljuk igy.
Tudorakrol bizonyara hallottal. A szervezeten belul a tudoben a legmagasabb az oxigen mennyisege.
Kutatási eredmények igazolják azt is, hogy az elsavasodott szervezet sokkal hajlamosabb a rákbetegségre.
Nincs olyan, hogy a szervezet elsavasodik, a szervezet pH erteke stabil.
"A Cornell Egyetem, az Oxford Egyetem és a kínai Preventív Orvostudományi Akadémia együttműködésében jött létre az úgynevezett Kína-tanulmány. Ebben bizonyítást nyert, hogy a rákbetegség egyik jelentős kockázati tényezője a nagymennyiségű állati eredetű fehérje bevitele.
Itt olvashatsz rola elso kezbol: http://webarchive.human.cornell.edu/chi ... index.html
http://webarchive.human.cornell.edu/chi ... sults.html

A fenti allitas szerintem nagyon eros egyszerusites es tulzas.
Állatkísérletekben kimutatták, hogy ha a normál kalóriabevitel 20 százalékát eléri vagy meghaladja az állati fehérjéből származó kalória, akkor szinte biztos az állat rákos megbetegedése.


A Kina-tanulmany nem allatkiserlet, hanem emberek adatainak satatiszkikai feldolgozasa.
A fenti allitas egyebkent is butasag, egy ragadozo allat eseten a kaloriabevitel tobb mint 20%-a rutinszeruen allati feherje... nem biztos a rakos megbetegedes megsem.

A Kína-tanulmányban a kutatók megerősítették, hogy embereknél is erőteljesen nő a rákos megbetegedések száma az elfogyasztott állati fehérje arányában. Ugyanígy, az esszenciális zsírsavak (ómega-3) hiánya, az immunitást gyengítő étrendek, a szteroid hormonok hatására és az
oxidációs károsodás következtében (dohányzás, fast food ételek fogyasztása, hevített zsiradékban sütött ételek, vegyszerek használata következtében) szintén kialakul sejtdeformitás. A stressz és a kezeletlen krónikus gyulladások is kockázati tényezőt jelentenek. (nyitottszemmel.hu)"
Valoban a taplalkozas egy kockazati tenyezo.
A hormonok alatt a Kina tanulmany a szervezet sajat maga altal termelt hotmonjaira gondolt.
Eddig sokkal közelebb állt hozzám a "paleo-elmélet"(de nem vagyok az) mint mondjuk a vega.

És a nagy kérdés számomra,akkor kinek higgyek?
Egyiket se vedd tul komolyan.
Vagy csak simán elég ha kerülöm a mindenféle tartós kajákat meg nem eszem gyorsétteremben?
En inkabb azt mondanam, hogy valtozatos taplalkozas sok gyumolcs, zoldseg, keves tartosito szer (a nem kemiai uton tartositott, hanem fagyasztott, vagy ultrapasztorozott, vagy konzerv az nem kockazat), az etterem eseten nem a gyorsasag szamit, hanem az, hogy mit rendelsz. Az otthoni fasirt semmivel sem kevesbe kockazatos, mint a gyors vagy lassu ettermi.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.04.26. 09:05

@jenny84 (46159):
Kutatási eredmények igazolják azt is, hogy az elsavasodott szervezet sokkal hajlamosabb a rákbetegségre.
Ez, ezzel a savasodásos szöveggel lehet engem kikergetni a világból.

A szervezeted nem savasodik-lúgosodik a kajától, amit betömsz, maximum a vizelet, de az nem az egész szervezet ph értékének jelzője.

Minden szervezet savasodására-lúgosodására épülő szövegelés alapvetően kamuból indul.
A Kína-tanulmányban a kutatók megerősítették, hogy embereknél is erőteljesen nő a rákos megbetegedések száma az elfogyasztott állati fehérje arányában.
Az a baj, hogy akkor a svédek és a norvégok fetrengenének a rákban, ha ez csak a megnövelt állati proteinbevitelhez lehetne kötni, ugyanis ők rohadt sokat zabálnak belőle.
Ez egész Ny-európára igaz, ahol szintén mind magas a húsfogyasztás, mégis a legnagyobb átlagéletkort produkálják a Földön.
A China study kicsit kifelejtette, hogy Kínában a politikai kezdeményezésre épült vidéki a népi kohók ontották a karcinogéneket, ami minden rákos megbetegedéssel kapcsolatos vizsgálatba bezavarhat. (arról nem is beszélve, hogy Kína környezetvédelmi előírásai már a 80-as években is le voltak maradva a Nyugattól, ki tudja miféle karcinogén hulladék zavarta még ott az életet.

"Vagy csak simán elég ha kerülöm a mindenféle tartós kajákat meg nem eszem gyorsétteremben?"

A gyorskaja káros voltának hangsúlyozása szintén a bullshit egyik egyértelmű jele. A KFC-ben evett csirkemell miért lenne egészségtelenebb, mint az ugyanolyan otthoni rántott hús?
Vagy esetleg az a kis pálcás főtt kukorica miért lenne rosszabb, mint az otthoni?

Persze ha napi 1700 kalóriát ott összezabálsz, aztán még feleannyit ráeszel otthon is, akkor nyilván bajod lesz tőle, mert elhízol, de piszkosul.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2012.04.28. 21:27

Köszönöm a válaszokat,most megnyugodtam,és továbbra is merek húst enni.

De amúgy tényleg hülyeség az egész,ha azt nézzük,h mely országokban magas az átlag életkor,mert ha egymás mellé állítanánk azokat országokat,h mi jellemző az étkezési szokásaikra,sokszor elég eltérő lenne a végeredmény.
0 x

CandyCrimes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.05.27. 13:57

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: CandyCrimes » 2012.05.27. 14:14

(...) a vízmolekulák az élelmiszerben hihetetlen sebességgel kezdenek el rezegni és ez molekuláris súrlódást okoz, amely végül is elvezet az étel felmelegedéséhez. A víz molekulák szerkezete eközben szétszakad és erőteljesen deformált lesz. Ez a módszer egészen más, mint bármilyen főzési mód.
Az igen, nem elég, hogy szétszakad, még erőteljesen deformált is lesz. Szenzitív egy molekula.

Valamivel később meg: (sic!)
Lehet, hogy "Mikrohullámú Betegség"-ben szenved?

Magas szintű mikrohullámú sugárzásnak kitett emberekben az alábbi tünetek léphetnek fel.

1. Csökkent kognició
2. Hányinger
3. Látási problémák
4. Depresszió és ingerlékenység
5. Legyengült immunrendszer
6. Fejfájás
7. Szédülés
8. Álmatlanság és
9. Alvási zavarok
10. Gyakori vizelés és extrém szomjúság jelenségei
Ezek specifikus tünetek, el is gondolkodom az életemen egy tányér instant noodle fölött.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.05.27. 15:40

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.19. 13:15-kor.
0 x

CandyCrimes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.05.27. 13:57

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: CandyCrimes » 2012.05.27. 16:39

Nekem túl általános tünetek ezek ahhoz, hogy egy 'mikrohullámú betegség', pardon, 'Mikrohullámú Betegség' fantázianevű kórt definiáljanak. (az én reggeli akut koffeinhiányom is javarészt így indul :-) ) Lehet, hogy a borzalmasan deformált vízmolekula tehet róla, ahogyan az az antalvalis hírlevélben fekete-fehéren és igényes megfogalmazással ki van nyilatkoztatva ;)
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2012.05.27. 20:25

Lehet, hogy "Mikrohullámú Betegség"-ben szenved?

Magas szintű mikrohullámú sugárzásnak kitett emberekben az alábbi tünetek léphetnek fel.

1. Csökkent kognició
2. Hányinger
3. Látási problémák
4. Depresszió és ingerlékenység
5. Legyengült immunrendszer
6. Fejfájás
7. Szédülés
8. Álmatlanság és
9. Alvási zavarok
10. Gyakori vizelés és extrém szomjúság jelenségei
Nem tudom, de nekem az alkoholizmus jut az eszembe. :mrgreen:
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.01. 22:10

Antalvali másnál is becsípődött:
http://kodpiszkalo.blog.hu/2012/05/30/m ... pfrutcsepp
0 x

Leonie
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.11.01. 20:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Leonie » 2012.06.22. 10:42

M O D E R Á L V A


A fórumhasználat szabályai, jogi nyilatkozat #9

19. Tilos a fórumot bármilyen kereskedelmi célra használni, rajta termékeket reklámozni.

viewtopic.php?f=22&t=5
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.28. 11:34

Hogy ne csak a gumiszoba "pörögjön":
http://antalvali.com/hirek/mi-lenne-ha- ... nenek.html
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.28. 11:51

A másik AV neve alatt jelent meg:
http://antalvali.com/hirek/betiltott-ra ... okban.html

Az oltóanyagok formaldehidtartalma miatt kongatja a vészharangot. A cikkben feltüntetett linkre kattintva viszont Labant Csaba neve alatt jelent meg az írás:
http://naturahirek.hu/betiltott-rakkelt ... ltasokban/

Az utóbbi időben nagyon rákattantak az antivacc dolgokra, és itt jön ami még nem volt:
http://antalvali.com/eloadasok/az-oltas ... csaba.html
A Katedra Alapítvány az Egészség- és a KörnyezetTUDATOSÉletmód széleskörű elterjesztését célul tűző

"Egészség Akadémia: Fogalmad sincs arról hogyan vagy, amíg nem tudod, hogyan lehetnél!"

című előadássorozatának keretében szervezünk egy rendhagyó előadást "OLTÁSOK" címmel

melyet Labant Csaba fog tartani.
...és a csattanó:
Részvételi díj:

Előre jelentkezéssel: 1.500,- Ft
Jelentkezés nélkül: 3.000,- Ft
A Bionom Biobolt minden résztvevőnek 500,- Ft értékű, levásárolható "Bionkódot" ad ajándékba.
Az előadást követően küldjük el emailcímedre, melyről jelentkeztél. A különböző előadásokon kapott bionkódok összevonhatóak, így egy rendelésben több alkalmon, többek által összegyűjtött bionkódok is érvényesíthetőek. Viszont továbbra is érvényes, hogy a "Bionkód" a kibocsájtás napjától (előadás napja) 30 napig váltható be.
:mrgreen:
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.06.28. 12:08

@Leonie (49737):

OFF
Pedig erre milyen egy piszok jó választ írtam!Hát már szerintem jó...És mennyi szar időm elment rá.De bosszantott nagyon.:/
/OFF Elnézést!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2012.06.28. 12:24

@Tuttisuu (50164):

http://antalvali.com/hirek/mi-lenne-ha- ... nenek.html

Mi lenne ha AntalVali autoszerelo lenne?

Nagyon érdekes dolog történt ma velem. Az autómnál kisebb problémát észleltem. Mivel nem találtam egyetlen szerelőt sem, úgy döntöttem, hogy elviszem AntalValihoz. Szóval elvittem, miközben azon gondolkodtam, hogy ha az AntalVali es tanacsadónői értenek az emberi anatómiához, akkor azt is ki tudják találni, hogy mi lehet az autóm baja.

Nagyon sok újat tanultam a járművek egészségéről, amiről eddig nem is álmodtam.

Amikor megérkeztünk az AntalVali bioboltba, ezt mondtam:

- Tudja Vali, a motor nagyon hangos, és világít az olaj lámpa is.

- Talán nincs benne olaj, - nem, nem, nem. (Elolvasta az emaileket, es posztokat a weblapon.) Elkuldott bioautorezonanciás feleresrte. A motornak Candidaja van. Ez egy olyan betegség amiről még csak nem is hallottunk ezelőtt, jellemzői a sok felesleges méreg felhalmozódása az autósamponból és a túlzott súrlódás a motorban. Ez a betegség egyre gyakoribb lesz. Így szólt az AntalVali:

- Mike, az egyetlen dolog amit most tehetsz - mivel még nem tudjuk, hogy mi okozza a betegséget és keressük a megoldást - amíg rájövünk, hogy mi okozza, addig méregtelenítsd az autót, és minden nap tegyél a benzintartályba egyet ezekből a pirulákból. Ez egy Emóció, ez majd megoldja a nagy részét a problémáidnak, így nem lesz többé motor Candidád.

- Rendben mennyibe fog kerülni? - kérdeztem,mire ő azt felelte:

- Csak két- vagy háromezer naponta.

- Szóval az Emóció tablettát beteszem a benzintartályba és elnyomja a zajt, de nem fogja eldugítani? Nincsen valamilyen rossz hatása az autóra?

- Nem, nem hinném. A hatóság is jóváhagyta. Több tízezer ember használja probléma nélkül. A gyártó biztosított minket arról,hogy a termék tökéletesen biztonságos.

Elektro-degenerációs betegség

- Rendben, elmondanám a következő problémát. Nézze, Vali a hátsólámpák kiégtek, sőt egy még a fényszórók közül is. Na most, ha éjjel vezetek nem égnek azok a lámpáim, amiknek égniük kéne. Ez biztonsági kérdés, szerintem valami baj van az elektronikus rendszerrel. Talán egy biztosíték kiégett.

Megvizsgálta és azt mondta:

- Oh, nem, nem, nem. Nem csak erről van szó. Elektro-degenerációs betegsége van a kocsinak.

Nem hittem a fülemnek, még soha nem hallottam az elektro-degenerációs betegségről. EDD-nek hívta.

- Valószínűleg nem tudjuk teljesen kigyógyítani az elektro-degenerációs betegségből. Csak néhány gyógyszerünk van ami enyhíteni tudja a tüneteket.

Az Vali adott pár homeopátias pirulát amit a tartályba kell tennem, ezek majd lassítják a betegség lefolyását. És a kipufogót is oblogessem Ezüst Kolloid oldattal.

- És mi van ezzel? Biztonságos? - kérdeztem.

- Oh, persze, teljesen biztonságos, rengeteg ember használja őket. Klinikailag bizonyított, hogy lassítja az EDD lefolyási idejét. Menj, használd, jobb lesz. - mondta.

- Mennyibe kerül? -kérdeztem.

- Csak ötezer naponta, nem nagy ügy. Ezenkívül azt is elmondta, hogy figyeljek az autóra, mert az EDD gyógyszer mellékhatásai nincsenek nem lehetnek a kontrollálhatatlan sávváltások vagy más jármű viselkedési zavarok nem ettől lesznek.
Azok azt mutatják, hogy a méregtenedés beindult.

Ez már teljesen lenyűgözött. Annyi új dolgot tanultam a kocsik egészségéről, amiről eddig fogalmam sem volt. Egyre izgalmasabb lesz, igaz? Úgy döntöttem, elmondom egy másik gondomat is.

Mivel pénzt szeretnék megtakarítani, egyszer diesel-t teszek az autóba, amikor a repülőtérre megyek ott repülőknek való üzemanyaggal tankolok, mert néhány barátomnak köszönhetően olcsóbban juthatok hozzá. Elmondtam, hogy tulajdonképpen mindig olyannal tankolok amim éppen van. Néha talán kerozinnal vagy lámpaolajjal. Alkalmanként egy kis diesellel vagy csak öntök bele egy kevés alkoholt vagy amit csak találok. Ez a legegyszerűbb módja a tankolásnak, nekem sokkal kényelmesebb, hogy mindig azt öntök bele ami éppen akad. Mondtam a Valinak:

- Gondolkodtam azon, hogy lehet, hogy ez okozza a motor furcsa hangját, illetve, hogy emiatt vannak teljesítménnyel kapcsolatos gondjai, néha nem akar elindulni. A motor néha túlhevül, máskor egyszerűen nem csinál semmit,olyan mintha kimerült lenne.

Az AntalVali így válaszolt:

- Mike, álljunk meg egy percre. Nincs semmilyen összefüggés az üzemanyag minősége és az autó teljesítménye között. Nincs tudományos bizonyíték ami ezt alátámasztaná. A lényeg az, hogy heti háromszor bármilyen üzemanyaggal töltse fel az üzemanyagtartályt, és méregtelenitsen. Ez minden, amit tennie kell. Csak három kiegyensúlyozott méregtelenítő tankolásra van szükség és minden rendben lesz.



- Nagyon jó érzés ezt tudni, mert azt hittem,hogy minden autóhoz különböző üzemanyag szükséges. Olyan ami az adott motornak megfelel. Jó, hogy megtudtam, hogy igazából bármit használhatsz üzemanyagnak. Így eldöntöttem,hogy abbahagyom a jó minőségű benzin használatát, és inkább zsírral töltöm meg a tankot. Az termesztes, biozsir, nem mesterséges szintetikus méreg. Hosszútávon ezzel egy csomó pénzt megtakaríthatok. Nagyon jó, hogy eljöttem ehhez az AntalValihoz, különben a jövőben rendes benzint kéne tankolnom. Most tényleg spórolhatok néhány dolcsit úgy, hogy azzal tankolok, amivel akarok.

Végül, mielőtt elmentem volna, mondtam a Valinak, hogy jövő héten elviszem a kocsit a közeli szerelőhöz. Némi karbantartást akar rajta végezni. Kitakarítja a motort, olajat cserél, megolajozza a csapágyakat, csak ilyen általános dolgok.

- Ne vesztegesd erre a pénzed - mondta - ezek a szerelők csak szédítenek, ráveszik az embereket, hogy mindig visszatérjenek hozzájuk olajért.

Én erről nem is tudtam. Azt hiszem évekig bedőltem ennek, észre sem vettem, hogy a megoldás itt van a Vali Bioboljaban, ha bármi baj van a kocsival, csak eljövök hozzá, ad pár gyógyszert (Emocio, Grape Vital csepp Huminiqum) amit bedobok a tankba és minden rendben lesz.
Cukrot ne tegyél a tankba, csak steviát vagy nyírfacukrot.

Ne dőljenek be az autószerelőknek.

Szóval, ez egy figyelmeztetés mindenkinek, ha úgy akarsz vigyázni az autódra, hogy olajat cseréltetsz benne vagy a hűtővizet nézeted meg, akkor csak át fognak vágni. Ezek a szerelők kihasználják a naivitásod és elveszik a pénzed. Az AntalVali jobban tudja. Ha nem tudsz meg időben egy adott kocsi-betegséget, lehet, hogy sokkal rosszabb lesz. Nem akarhatod, hogy így járj, mert a végén még motorátültetésre vagy ilyesmire lesz szükség. Az pedig nagyon nagyon drága lenne. Ne hagyd, hogy így történjen. Biztos nem akarod, hogy megemeljék az autóbiztosítási díjadat.

El kéne menned még ma az AntalValihoz, hogy diagnosztizálni tudja az autód lehetséges betegségeit. Bizonyosodj meg arról, hogy pontosan mi a probléma. Sokkal jobb ha korán kiderül. Soha ne vidd alternatív autószerelők boltjaiba, hiába ígérik, hogy megakadályozzák a betegségek kialakulását. Például van "gyógymódjuk" a motor zajára, ez olyan, mintha "gyógymódjuk" lenne a csonttörés zajára. Nincs ilyen gyógymód, most már tudom, mert elmondta az orvos. Szerencsére olyan országban élünk ahol ezt megpróbálják jobban szabályozni, különben ez itt a "vadnyugat" lenne. Például egy srác mehet és csak úgy nyithat egy ilyen autós boltot és elkezdhet olajat árulni. Érted? Ez egyszerűen elviselhetetlen. El tudod képzelni milyen veszélyes is lehet a motorolaj?

Szerencsére néhány Tanacsadónő összeáll és megalapítják az AntaVali Alapítványt és nagyon szigorú szabályokat fognak hozni az ilyen szélhámos ténykedések ellen. Hála nekünk, elkezdték felkeresni a szélhámos cégeket; úgy nevezett "olaj-cserélőket" és szigorúan lépnek fel ellenük. Olyan emberekre van szükség akik szakképzetten tudnak dolgozni az autódon. Szükségük lesz érvényes diplomára egy elismert személygépkocsi-egészség iskolából, különben nem tudnád, hogy bízhatsz-e bennük. A kormány mindig a legjobbat akarja mindenkinek. Akkor most miért tennének keresztbe az embereknek? Ők a mi jólétünket helyezik előtérbe ezért kellene rájuk hallgatnunk, így meg tudnának védeni minket a gátlástalan "autószerelőktől" vagy minek hívják magukat.

Csak meg akartam osztani ezt veletek. Remélem, hogy elmondod a barátaidnak is, mert ez egy világméretű átverés. Ez az egész világon így megy. Győződj meg arról,hogy ezt az információt megosztod az összes emberrel a világon: El kell vinniük az autóikat egy AntalValihoz, hogy kiderítsék mi a valós gond és megkapják a megfelelő kezelést az autóik számára. Minden más csak pénzpocsékolás, nekem elhihetitek.

Teljesen lenyűgözött, azt hiszem jövő héten visszamegyek és megkérdezem az AntalValit a pázsitom állapotáról is, mert ha ennyit tud az autókról, akkor fogadni merek tud valamit a pázsitokról is. Van egy pázsit felügyelő cég, akik felszámították az udvarom öntözését is. Szóval el fogok menni a Valihoz ezzel a pázsit kérdéssel, majd elmondom, hogy mit tanácsolt.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.28. 12:32

@Rétike (50168):

Nincs kedved elmenni az előadásra? Ismerek olyat, akinek lenne kedve. És gondold el, mennyi minden csodás dolgot vehetnél a bionom utalvánnyal.


Tuttisuu:
Annyira nem látom a csattanót. Vagy legalábbis engem nem lep meg, hogy némi profitot akarnak csavarni a "gonosz profitérdekelt oltásmaffia" elleni előadásból.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.28. 12:48

@pounderstibbons (50171):
Tuttisuu:
Annyira nem látom a csattanót. Vagy legalábbis engem nem lep meg, hogy némi profitot akarnak csavarni a "gonosz profitérdekelt oltásmaffia" elleni előadásból.
Igen, a csattanó tényleg nem jó kifejezés erre, jobb lett volna helyette azt írom: a lényeg.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.28. 12:57

@vaskalapos (50170):
Jó, csak sok mindenben nem illik rá az AV-körre. A sokféle üzemanyag helyett pl. megmondják, hogy kizárólag "természetes" motorolajat használj, ne mindenféle vegyi koktélt, illetve minden baj az autóval az üzemanyag miatt van. A durrdefekt is.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.06.28. 13:13

@pounderstibbons (50171):
Nincs kedved elmenni az előadásra? Ismerek olyat, akinek lenne kedve. És gondold el, mennyi minden csodás dolgot vehetnél a bionom utalvánnyal.
Figyeljél ide.Nem én vagyok a promoter,nem tudom,hogy ez a tény mennyit számít...Amúgy felesleges elmenni.
A hsz.első fél mondata is elég lett volna lereagálni,mivel én azt gondolom,hogy kitűnő iskolapéldája ez a cég annak,hogyan kell a tudományos munkákat üzleti célokra fordítani,tök mindegy,hogy az elvégzett tanulmányok egyáltalán nem bizonyítják a termékekről állítottakat.Ez nem új,de én még az életben nem láttam ilyen magas színvonalon hazudni egy bizniszt.Fél órám azzal ment el,hogy kikapcsoltam a pánik gombot.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.28. 14:15

0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2012.06.28. 16:49

@Tuttisuu (50176):

Koszonom, hogy szova tetted.
Igazad van.
Nem is kerulte el a figyelmemet.
Arra akartam ramutatni, hogy amit ok az orvosrol irnak, az epp ennyire pontatlan, hamis, hazug.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.28. 19:43

@vaskalapos (50191):
Több orvossal is együtt dolgozom és mind lelkiismeretesek, csak szükséges mennyiségű gyógyszert írnak fel ,kerülik a feleslegesen sok gyógyszer felírását. És nemcsak gyóygszert írkálnak, hanem életmódbeli tanácsokat is adnak.
0 x

Válasz küldése