AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.15. 04:03

@Popula(c)tion (24255):
Süketeléssel, nem jutsz sehova! Nézz utána! Kis mértékű lúgosításról szól ez az egész, ugyanis a szervezet PH-ja, eléggé be van lőve, hála a Mindenhatónak! :)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.08.15. 04:12

@osamuka (24257):
Szerintem olvasgass a megadott topicban, hátha "árnyaltabb" lesz tőle a "hozzáértésed"!
(Szerintem pedig Festéktüsszentő Hapci Benő volt a szervezet Ph-jának beállítója ;) .)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.15. 04:15

@Popula(c)tion (24259):
Az, hogy 7 éves korodig, kimostak az agyadból valamit, az nem a Te hibád! Az viszont, hogy nem néztél utána, hogy mit, az már a Tied!! :(
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.08.15. 04:19

0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.15. 04:31

@Popula(c)tion (24262):
OFF
"Hol az ellen, kérdezed? ne kérdezd,
Mindenütt van, ahová tekintesz,
S legnagyobb és legveszélyesebb az,
Ki mint testvér símul kebleinkhez

Köztünk van a legnagyobb ellenség,
A cudar, az áruló testvérek!
S egy közűlök százakat ront el, mint
A pohár bort az egy cseppnyi méreg." Petőfi S:

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.08.15. 11:21

@terra (24230):
terra írta: olvastam az emésztési leukocitózisról, ami röviden azt jelenti elvileg, hogy ha nem nyers ételeket eszünk, akkor megemelkedik a fehérvérsejt szám
Érdemes megnézni, hány találatot ad a Pubmed. Valószínűleg nincs olyan jelentősége a kérdésnek, hogy kutassák.
terra írta: vagyis immun választ okoz a feldolgozott étel.
A fehérvérsejtszám-emelkedés önmagában nem jelent immunválaszt (per definitionem).

A jelenségnek az lehet a magyarázata, hogy a bevitt étellel számos mikroorganizmus juthat be (szinte senki nem eszik steril ételt), ezért van egy reaktív leukocytosis, ami egy esetleges patogén ágensre gyorsabb immunválaszt eredményez.

Tihanyi László oldala szerint:

"Ilyenkor a fehérvérsejtek száma a vérben a normális érték dupláját is meghaladó módon növekedhet"

A Pubmeden nem olvasható erről semmi, de az, hogy akár 20 000 fölé is mehet ilyenkor a fehérvérsejtszám, az számomra igen-igen valószínűtlennek tűnik. (De majd megkérdezek valakit, aki jobban ért hozzá.)
Aki Robert Youngra hivatkozik, az ő cuccát árulja, azzal én is nagyon bizalmatlan vagyok.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.08.15. 11:29

@Várhegyi Márton (24276):
@terra (24230):
terra írta:
olvastam az emésztési leukocitózisról, ami röviden azt jelenti elvileg, hogy ha nem nyers ételeket eszünk, akkor megemelkedik a fehérvérsejt szám
Érdemes megnézni, hány találatot ad a Pubmed. Valószínűleg nincs olyan jelentősége a kérdésnek, hogy kutassák.
terra írta:
vagyis immun választ okoz a feldolgozott étel.
A fehérvérsejtszám-emelkedés önmagában nem jelent immunválaszt (per definitionem).

A jelenségnek az lehet a magyarázata, hogy a bevitt étellel számos mikroorganizmus juthat be
Akkor már jobban járunk a hőkezelt étellel...

Továbbá javaslom a légzés beszüntetését is hasonló okok miatt.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.08.15. 12:09

@Várhegyi Márton (24276):
Én találtam egy csomó szakirodalmat erről.

Postprandial leukocyte increase in healthy subjects.
Postprandial recruitment of neutrophils may contribute to endothelial dysfunction.
Pubmed: digestive leukocytosis
Verdauungsleukozytose
Experimental Digestive Leukocytosis
Digestive leukocytosis: what a close reading of Kouchakoff reveals
Systemic immune changes following meal intake in humans

Amit leszűrtem belőle:

Már vagy száz éve felvetették, hogy az emésztés fehérvérsejtszám-növekedést okoz, de ez már akkor is vitatott volt. Azt, hogy a nyers étel nem okoz, csak a főtt, egy Kouchakoff nevű kutató állította az 1930-as években. A későbbi vizsgálatok ezt nem erősítették meg. A legújabb kutatások szerint ugyan valóban van fehérvérsejtszám-növekedés evés után, de ennek mértéke nem attól függ, hogy az étel nyers vagy főtt, hanem más tényezőktől, pl. az összetételétől. Sőt, már az egyszerű vízivás is fehérvérsejtszám-növekedést okoz, bár kisebbet, mint pl. a zsír fogyasztása. Ezek a növekedések a normális napi ingadozás részei. Nem kóros dolog, sok más normális állapot is okoz átmeneti fehérvérsejtszám-növekedést, pl. a sport is.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.08.15. 12:36

@Szilágyi András (24278):

Köszönet, András :)
Én voltam a következetlen, hogy olyan néven kerestem a jelenséget, amit az alternatívok használnak :mrgreen:

Majd ha lesz egy kis időm, elolvasom őket.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.15. 13:53

@Szilágyi András (24278):

Őssejtterápia!
Őssejtfokozás!
0 x

terra
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.06.09. 21:58

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: terra » 2011.08.15. 20:52

Köszönöm, hogy vettétek a fáradtságot és utánanéztetek a témának:-)
0 x

terra
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.06.09. 21:58

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: terra » 2011.08.15. 20:53

@pounderstibbons (24236):

Köszi, igazad lehet..
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.16. 09:59

@osamuka (24248):
Ez a sarlatán, nem laborba vizsgálta a problémát, szerinted? Őserdőben ráütött a hasára, és "jé lúgosít!"
felkiáltással előrontott a sűrűből, és írt egy orvosi cikket, amit több ezer orvos bevett!! Így lehetett!! :)
Most már értem! 8-)
Szerintem kevered a sarlatán szó jelentését a sámánnal/varázslóval, emiatt segítek:
Sarlatán: megtévesztő, szélhámos
"The word comes from French charlatan, a seller of medicines who might advertise his presence with music and an outdoor stage show."

dr. Robert O. Young tevékenysége szerintem bőven kimeríti ezt. Aki rá hivatkozik, az meg magára vessen, ráadásul ha az illető orvos, akkor kifejezetten botrányos, hogy nemhogy nem képes felismerni áltudományos érvelést, hanem még támogatja is, sőt anyagi haszonra kíván szert tenni belőle.

Orvosi cikket (bármit is értsél ez alatt) dr. Robert O. Young nem írhatott, lévén nem orvos, hanem egy alacsony státuszú vallásos egyetemen szerzett alacsony fokozatú biológusi képesítést(undergraduate).

Írt viszont könyvet, amiben olyan növények fogyasztását ajánlotta, amiket véletlenül éppen a feleségével közös farmján termel...
Könyvet viszont bárki írhat, nem szükséges hozzá kutatás vagy végzettség sem. Sőt igazából írni se kell tudni hozzá.
Egy tudományos szaklapban viszont már nehezebb cikket leközölni, mert rögtön a szerkesztőség által felkért, általában két elismert kolléga ránéz a cikkre és véleményezi azt, sőt akár azt is mondhatja, hogy nem, ezt köszönjük nem kérjük, mert nincs semnmi tudományos alapja.
Na az ilyen cikkek közé valamiért dr. Robert O. Youngnak nem sikerült bejutnia 30 év alatt sem.
Helyette sajnos bejutott a tévéműsorokba, női magazinokba, áruházakba és a konyhába... :(

HA pedig szerinted laborban kutatta a kérdést, akkor bizonyára meg tudod nevezni ezt a labort. Esetleg közölni tudsz a tudományos publikációi közül néhányat, vagy legalább a kísérletek konklúzióit. Amíg ezeket nem mutatod be, addig maradjunk a hasraütésnél.
hogy ezt a dr. Robert O. Young tevékenységét vizsgáló amerikai tudományos intézetek is
megállapították:
"Research supporting alkaline diets, like that promoted by Young, is limited to in vitro and animal studies. There is no scientific evidence at present that alkaline diets are beneficial in humans.[19] According to the National Council Against Health Fraud, a 2005 MEDLINE search indicated that Young had not published any research in recognized scientific journals, and that none of his graduate degrees was from an accredited educational institution.[20]"

Dr. Robert O. Young honlapja "tudományos cikkek" menüpontjában, csak a saját(!) blogja(!!!) található:
http://www.phmiracleliving.com/t-scient ... icles.aspx

Hát ez bizony édeskevés.

@terra:
Örülök, ha segíthettem.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.17. 07:23

@pounderstibbons (24316):
Nyugodj meg, nem keverem! :)
Mondtam, hogy őserdő volt! Mármint a labor! :D
A többi orvos, akik vizsgálták, azok is kerestek egy őserdőt, úgyhogy ez egy ős(erdei) terápia! :D
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.17. 10:19

@osamuka (24364):

OK, akkor most megint váltottál egyet és szerinted nem labor volt, hanem őserdő , ahol dr. Robert O. Young ráébredt a lúgosítás titkára.
Előző előtti kommented smileyai miatt úgy gondoltam, hogy viccelsz, de már régóta vicceket használsz kizárólagos forrásként, így akár ez nálad normál ügymenetnek is nevezhető, emiatt kicsit nehéz téged követni, de már megszoktam.

A kérdéseim a régiek:
Hol és milyen "orvosi cikket" publikált? Milyen valódi tudományos kutatások támasztják alá a lúgosító étrend előnyeit?


ui: És melyik őserdő?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.17. 19:21

méregtelenítés tipp
Sziasztok!

Tudnátok adni tippet méregtelenítésre? Kaptam két doboznyi búzafűt, és az első után a bőröm elkezdett kipattogzani, gondolom, aktívan méregtelenít. Tudom, sokkal-sokkal több vizet is kéne innom, de most még mivel tudnám segíteni a hatékony munkát? LAssan nem merek majd utcára menni, az arcom még sose volt ilyen ronda.

Tartottam egy barnarizs napot, de sajnos egyáltalán nem tudok ilyesmit tartani hosszú időn át. előre is köszönöm a segítséget!

Megall az esz. Ezek a buta libak mergezik magukat mindenfele kutyulmanyokkal, es a mergezesi/allergias tuneteknek orulnek, hogy most "meregtelenednek"....

Ha valamitol bortuneteid lesznek, azt dobd a szemetbe vazze!
Az art neked, hulye tyuk!

Nem ez az elso ilyen, bocs, mar nem birtam megallni, hogy ne tegyem szova.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.18. 16:55

@vaskalapos (24405): ma is van egy ilyen
Bár a hozzászólásaim többsége soha nem jelenik meg akkor sem, ha segítséget kérek benne, így aztán már nem is írok egy ideje, mert feladtam - azért most mégis megpróbálom, hiszen nincs vesztenivalóm: főnököm szerint olyan látványosan rosszul vagyok, hogy "paszulyzöld" az arcom (így is volt), így hazaküldött taxival... DE: próbaidős vagyok, szóval nem lenne túl előnyös hosszas betegségekbe bonyolódnom... És mivel más (nőgyógyászati) betegségem is van amit kúrálok, NAGYON nem akarok antibiotikumot szedni (még csak az hiányozna a tetejébe!), márpedig az egész családom KÖVETELI, hogy igenis menjek el orvoshoz és szedjem be amit fölír! (Az az igazság, hogy nekem sincs más ötletem, hogyan segíthetnék magamon...)
Tünetek: hasmenés 2 napja, mára: émelygés, gyomorfájás, szédülés is. Étrend: nagyjából antalvalis (no tej, no cukor, minimum fehérliszt), sőt nagyrészt bio.
Jelenlegi táplálékkiegészítők:
Emóció (fél éve, újabban viszont fáj a gyomrom tőle mikor reggel vízzel beveszem!
Szóval gondolkodom hogy abbahagyom, de akkor mi marad helyette, főleg ha antibiót kapok???)
Maca por (a másik probléma miatt szedem) bio
Omega 3-6-9 olaj napi 1ek elkeverve bio
NC C-food komplex
tiszta Reishi.

Mit javasoltok, hogyan kúráljam magamat úgy, hogy GYORSAN munkaképes legyek megint? Mi az A verzió (öngyógyítás gyógyszer nélkül) és a B verzió (ha az orvos gyógyszert, netán antibiót ír fel)?
Arra kérlek, hogy lehetőleg olcsóbb házi és kész termékeket ajánljatok, ha ajánlotok, mert ha a fél bionom bioboltot is idelinkelitek, azt akkor sem tudom kifizetni, nem is beszélve arról, hogy legalább 1 hét, mire hozzájutok, nekem viszont MOST AZONNAL kell a segítség, mert holnap dolgozni kell mennem.
En azt hittem, hogy macaknal valo por a maca-por, de nem az...

Maca por (120g) (Teljes értékű táplálkozás):
Ledarált maca gyökér. A maca a perui Andok magaslatain termesztett növény. Az itteni lakosság, úgy mint korábban az Inkák, a termékenység növényének tartja.

Maca por- a ledarált maca gyökér. Dél- Amerikából honos, a perui Andok magaslatain termesztett növény. Az itteni lakosság, úgy mint korábban az Inkák, a termékenység növényének tartja. Használják impotencia, erekciószavarok és klimaxos problémák megszüntetésére, fokozza a szexuális vágyat. A maca gyökér hormonhason anyagot tartalmaz, melyet a természetes viagrának neveznek. A petefészkek működését szabályozza, segít a menstruációszavaroknál, valamint a változókori problémáknál.
Növeli a teljesítőképességet, egy természetes doppingszer. Említésre méltóan magas a kálcium, magnézium, vas és jódtartalma.


http://en.wikipedia.org/wiki/Lepidium_meyenii
0 x

terra
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.06.09. 21:58

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: terra » 2011.08.19. 10:09

Jesszus..mi táplálja ezt a vak hitet?
"Emóció (fél éve, újabban viszont fáj a gyomrom tőle mikor reggel vízzel beveszem! Szóval gondolkodom hogy abbahagyom, de akkor mi marad helyette, főleg ha antibiót kapok???) " Bárki ez a Vali, itt kellene ráparancsolnia, hogy HAGYD ABBA hisz fáj tőle a gyomrod..
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.19. 13:01

@terra (24478): Ez a bizarr benne, kialakitottak ezt a "meregtelenitesi" elkepzelest, hogy ha valamit beveszel es rosszul leszel, akkor nem az a mereg amit bevettel, hanem eppen a benned felhalmozott mereg jonnek most ki, es ez jo.

Ez osszhangban van azzal, hogy sok anyagot veszelyes meregnek tartanak (pl sampon, cukor, liszt, fogalmzagatlo tabletta, antibiotikum) amik normalis embernel nem okoznak semmilyen tuneteket.

Forditott vilagban elnek. Azt tartjak meregnek, ami nem okoz bajt (de allitolag felhalmozodik) es az a mereg ellenszere, amitol pattanasos-gyomorfajos leszel (maikor meregtelenedsz).
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.08.19. 14:15

@vaskalapos (6801):
Nagyjából egyet értek Veled,hihetetlen,h ennyi sz*rt be akarnak vetetni az emberrel Valiék,persze mindezt nem kis pénzért.
Ez már elmebetegség.
És most egy ideje az a legnagyobb "trend" náluk,h öntsük magunkba ezerrel a mindenféle probiotikumos terméket.
Komolyan,mindenre a probiutikum a válaszuk.

Ha vmitől fáj az ember gyomra arra én is azt mondom,h azonnal hagyja abba,de abban szerintem igazuk van,hogyha vmi méregtelenítő kúrát csinálsz(itt most nem a maca por meg társairól beszélek,hanem pl. tisztító teák stb.),akkor simán előfordulhat,h pattanásos leszel.
Bár az már túlzásnak tűnik,amit az a nő írt,h annyira durva,h az utcára sem mer kimenni,és ráadásul mindez egy búzafű kapszulától.

A másik,aminek én nagyon nagy ellenzője vagyok,az a fogamzásgátló tabletta.
Sajnos én is szedtem majdnem 5 évig,és bár hála az égnek nem lett tőle bajom,sem akkor sem utólag,azt mondom bár soha ne szedtem volna.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.19. 15:41

@jenny84 (24489):
Ha vmitől fáj az ember gyomra arra én is azt mondom,h azonnal hagyja abba,de abban szerintem igazuk van,hogyha vmi méregtelenítő kúrát csinálsz(itt most nem a maca por meg társairól beszélek,hanem pl. tisztító teák stb.),akkor simán előfordulhat,h pattanásos leszel.
Persze, hogy elofordulhat, es elo is fordul.
De az nem az eddig lappango es most kiurulo mergektol van, hanem a "meregtelenito" kozvetlen betegito hatasa.

[a meregtelenites alapvetoen ostobasag, szelhamossag, becsapas, onbecsapas]

A mereg addig mergez, amig a szervezetben van.
Ha kiurul, akkor nem mergez.

A legtobb orvosi ertelemben vett mergezes eseten elegendo a mereg bevitelenek megszuntetese, es a mereg kiurul illetve lebomlik. Igazi mergezes eseten nem "meregtelenitenek".
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.19. 15:49

@jenny84 (24489):
A másik,aminek én nagyon nagy ellenzője vagyok,az a fogamzásgátló tabletta.
Sajnos én is szedtem majdnem 5 évig,és bár hála az égnek nem lett tőle bajom,sem akkor sem utólag,azt mondom bár soha ne szedtem volna.
Igazad van, az abortusz is jobb, meg a nem kivant gyerek is... :-(
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.08.19. 16:17

@vaskalapos (6801):
Úgy tudtam,h erre ez lesz a válasz.
Nekem nagyon sok lány ismerősöm van,és átlagban azt tudnám mondani,h 10ből 9 nem szedi ezt a sz*rt(rajtam és egy-két barátnőmön kívől senkinek nem bírta a szervezete),természetesen mindenkinek van szexuális élete,és egyikükről sem tudok,h abortusza lett volna.
Ez olyan dolog,h anélkül is meg lehet oldani.
De mindegy,mindeki döntse el maga,h oldja meg ezt a dolgot.

Olyat is hallottam,h vki úgy esett teherbe,h szedte a tablettát,csak néha elfelejtette bevenni...ennyit erről.

Most vki vagy felfogja,hogyan is lesz a gyerek,vagy nem.
Nem hiszem,h az a megoldás,h 15 éves lányoknak felírják a gyógyszert,sokuknak csak azért,mert pattanásos,meg nagyon görcsöl a hasuk menstruáció alatt.(mert nem egy ilyen esetről tudok sajnos)
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.08.19. 16:23

@vaskalapos (24494):
Oké,de a bőrünkön keresztül is méregtelenítük,gondolom ezáltal jönnek a pattik.

De ez a pattanás dolog is nagyrészt genetika,vagy sokszor hormonális probléma állhat mögötte.
Ismerek olyat aki dohányzik,egyáltalán nem eszik egészségesen,és bababőre van.
Van aki meg maga a bio életmód szimbóluma,és zsíros,miteszeres bőre van.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.08.19. 16:43

@vaskalapos (24494):

Ugye azt írtad,hogy ha kiürül a méreg,utána nem mérgez.
Magyarán,úgy érted,ha pl. vki 5 éven át sok alkoholt ivott(nem úgy értem,h alkoholista),meg pl. fogamzásgátlót szedett,és mondjuk rántott húson,gyorskajákon élt,akkor ha ezeket egyszercsak mind abba hagyja,onnantól a szervezete pár nap alatt ki is ürít csak úgy magától minden mérget és ezzel meg is van oldva,h többet nem eszi ezeket a dolgokat?

Ezt most nem kötözködésből kérdezem,hanem érdekel a véleményed.

Valamiért csak csak pattanásos lesz sok nő akár egy évig is a fogamzásgátló abbahagyása után.
Jó,itt mondjuk szóba jöhet az is,h a tablettában lévő ösztrogén hormon elhagyása miatt van.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.19. 18:32

@jenny84 (24506):

Menjunk sorban, nagyon jo peldakat adtal!
Magyarán,úgy érted,ha pl. vki 5 éven át sok alkoholt ivott(nem úgy értem,h alkoholista)
Az alkohol mergez, de nem halmozodik fel, "egy ital"* kb 1 ora alatt lebomlik.

* "egy ital" = 1 deciliter bor, vagy 3dl sor, vagy 3cl tomeny
ha valaki ot even at naponta megiszik 5-10 italt, mergezi magat, de ahogy abbahagyja, 24 ora mulva nincs szervezetben alkohol!
Ugye alkoholfogyasztas utan masnap vezethet is polgar, es ha leallitja rendor, sem a szonda, sem a vervetel nem fog tudni alkoholt kimutatni a szervezetebol.
Nem meregtelenitenie kell, mert nincs mit.

Az egy masik kerdes, hogy a rendszeres es tulzott alkoholfogyasztonak elvonasi tunetei lehetnek, az mas kerdes, hogy a maja, az agya milyen allapotban van... de alkohol az nincs szervezeteben.
,meg pl. fogamzásgátlót szedett,
A fogamzasgatlo nem halmozodik fel. Naponta kiurul/lebomlik pontosan annyi, amennyit a tablettaval beveszel. Ha csak egy napot is kihagy a rendszeres szedesbol, mar annyira lecsokken a fogamzagatlo hormon (nem mereg!) szintje, hogy lhetseges a teherbeesese, es egy hetnyi szunet utan mar nincs a fogamzasgatlobol a szervezeteben.
Nincs mit meregteleniteni, nem halmozodik fel.

Az egy masik kerdes, hogy a szervezet hozzaszokott, adaptalodott a kivulrol kapott napi hormonadagokhoz, ha ez megszunik, akkor kell egy ido, amig visszaall a normalis hormonegyensuly es havi ritmus, es ennek lehetnek tunetei.
De nem azert mert felhalmozodott fogamzasgatlo van szervezetben.
és mondjuk rántott húson,gyorskajákon élt
ezek sem halmozodnak fel naponta lebomlanak, ha nem potlod, ehes vagy...
ha ezeket egyszercsak mind abba hagyja,onnantól a szervezete pár nap alatt ki is ürít csak úgy magától minden mérget és ezzel meg is van oldva,h többet nem eszi ezeket a dolgokat?
Meg par nap sem kell ahhoz, hogy a felsorolt anyagok (alkohol, fogamzasgatlo hatoanyaga, rantotthus, hamburger, pizza stb) lebomoljon es/vagy kiuruljon a szervezetbol.

Ha ezeknak a fogyasztasa hatasara valami elettani valtozas kovetkezett be (pl majkarosodas, hormonrendszer leallasa, elhizas, vitaminhiany stb) akkor annak a helyreallitasahoz tobb ido kell. De nem azert mert ezek az anyagok meg ott bujkalnak a szervezetben, es meregtelnites nelkul nem jonnenek ki.

Egy durva pelda: kessel elvagod a kezed, ott egy seb verzik. Egy ket het mire begyogyul. De ezt nem lehet "kestelenito" teaval gyorsitani, nem azert van seb a kezeden, mert felhalmozodott benne a kes... (a kes a mereg analogja, ha erted, mire gondolok).

OFF
Valamiért csak csak pattanásos lesz sok nő akár egy évig is a fogamzásgátló abbahagyása után.
masok meg fogamzasgatlo elott pattanasosak, es epp akkor szunik meg a pattanasossag, amikor szedik a bogyot.
/OFF
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.08.22. 23:38

@vaskalapos (24512):
Értem,köszönöm a részletese választ,és logikusan is hangzik.

De végülis,úgy is értelmezheti az ember a méregtelenítést,h pl.ha vki sok alkoholt iszik évekig,vagy sok gyógyszert szed,akkor különböző gyógykészítményekkel megpróbálja regenerálni a máját stb.
Pl.ha valaki felgyógyul a rákból,akkor csak jól jön vami méregtelenítés a kemo után,nem?
Bár nem vagyok jártas ebben a témában.

És mi a helyzet a nehézfémekkel(higany,aluminium),amit mondjuk sokan nap mint nap beszívnak a belvárosban ez emberek?
Az fel tud halmozódni,nem?
És attól hogyan lehet megszabadulni?
Erre szokták ajánlani Valiék pl. a huminiqum-ot,ami valami sár,és 250ml 5000Ft :shock: :o
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.23. 00:13

@jenny84 (24664):
De végülis,úgy is értelmezheti az ember a méregtelenítést,h pl.ha vki sok alkoholt iszik évekig,vagy sok gyógyszert szed,akkor különböző gyógykészítményekkel megpróbálja regenerálni a máját stb.
Nem lehet ugy ertelmezni, mert nem ezt allitjak, hanem mergek eltavolitasarol beszelnek.
Ha a szavak mast jelentenek mint amit, akkor a meregtelenitest ugy is lehet ertelmezni, hogy a kutyat el kell vinni setalni minden nap... vagy a viragot locsolni kell, es fuvet nyirni... vagy barmi.

Ha arrol beszelnenek, hogy regeneralni kell a majat agyat izmot, akkor tessek azt mondani, es akkor majd megnezzuk, hogy azok a praktikak amiket "meregtenites" cimen kinalnak, alkalmasak-e arra.
Jo esellyel nem, ellenkezoleg, hanem eppenseggel aktivan mergezek.

Pl.ha valaki felgyógyul a rákból,akkor csak jól jön vami méregtelenítés a kemo után,nem?
nem
És mi a helyzet a nehézfémekkel(higany,aluminium),amit mondjuk sokan nap mint nap beszívnak a belvárosban ez emberek?
Az fel tud halmozódni,nem?
1. a nehezfemek valoban felhalmozodhatnak
2. az alumium nem nehezfem
3. nem a belvarosi levegobol, hanem peldaul a tengeri halakbol juthatsz higanyhoz
És attól hogyan lehet megszabadulni?
elsosorban ugy, hogy nem viszel be tobbet, as hagyod magatol kiurulni
mas eljaras csak akkor kell, ha sulyos, mergezesi tunetekkel jaro adag szivodott fel, ahhoz viszont orvos kell
Erre szokták ajánlani Valiék pl. a huminiqum-ot,ami valami sár,és 250ml 5000Ft :shock: :o
parasztvakitasnak tartom

huminsavak vannak benne, rakerestem es dobbenet amit talaltam: eppenseggel akar betegseget is okoznak:

http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 4999000726 (feketelab betegseget okoz, az eritrocitakat tamadja, sejtpusztulast okoz a huminsav)

nem allitom, hogy az a tapkiegeszito is okoz ilyet, de azert en ovatos lennek vele... amig nem vizsgaljak be, hogy mi a hatas, mik a mellekhatasai... es a tapkiegeszitoknel nem szokas vizsgalni...
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.08.23. 11:46

@jenny84 (24664):
De végülis,úgy is értelmezheti az ember a méregtelenítést,h pl.ha vki sok alkoholt iszik évekig,vagy sok gyógyszert szed,akkor különböző gyógykészítményekkel megpróbálja regenerálni a máját stb.
A máj regenerációs képessége óriási,noha nem meghaladhatatlan kapacitás.Ez alapján beszélhetünk reverzibilis,vagy irreverzibilis károsodásról.Előbbit nagy hatékonysággal a máj maga megoldja,ugyan hogy akarnál hozzátenni?Gyógynövényből is csak megelőző hatékonyságúról tudok.Utóbbi esetet,meg megette a fene,ahol van...:(
Pl.ha valaki felgyógyul a rákból,akkor csak jól jön vami méregtelenítés a kemo után,nem?
Gyógyszer.Amely kiürül.Tök magától.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.08.23. 16:29

Köszi a válaszokat.

Vaskalapos:hát elég durva amit a huminsavakról találtál."Tök jó",h ezt Istenítik Valiék.

Viszont ha már ennyit volt szó a májról,had kérdezzem meg Tőletek is,h a barátom esetében vajon mi lehet a gond.
Szinte soha nem járt orvoshoz,gyerekkorában sem,mert szinte soha nem volt beteg(most 30 éves és amúgy egy nagyon jó kötésű pasi).

Viszont azért emiatt 2 éve nagy nehezen elküldtem egy vérvizsgálatra(amin szintén soha nem volt),h rendben va-e a vérképe,és az lett az eredmény,h magas a koleszterinje(de csak egy kicsit),de az lehet ugye örökölhető,alkati dolog is,meg van rajta 10 kiló felesleg,bár ugye egy vékony embernek is lehet magas a koleszterinje.
Amit viszont nem tudok hova tenni,h állítólag olyan rossz a mája,mint egy erős piásé,pedig nem iszik,csak mikor kb. 3-4 hetente elmegy sörözni a haverokkal.
Idén év elején megint elküldtem,vérvételre,h mit változott azóta a helyzet,és ugyanez lett a vérkép eredménye.

Egyszerűen nem tudok rájönni mitől lehet ilyen rossz a mája,semmi úgymond mérgzőt nem eszik-iszik.

Egy ismerősöm szerint,az lehet(szerintem hülyeség),h egész nap vezet a szmogos városban,és a kipufógáztól stb. ilyen rossz a mája.

A háziorvosa sem mondott nagyon semmit,h mit kéne csinálni.

Bocs ha kicsit hosszú voltam,de nagyon érdekelne,mi lehet ennek az oka és gondoltam Titeket is megkérdzlek róla.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.23. 20:08

@jenny84 (24713):
Egyszerűen nem tudok rájönni mitől lehet ilyen rossz a mája,semmi úgymond mérgzőt nem eszik-iszik.
Nem vagyok orvos, nem tudom, hogy mit ertesz az alatt, hogy rossz a maja... igy kulonosen nehez velemnyt alkotni... de ugy tudom, hogy a majat nem csak mergek karosithatjak, hanem peldaul virusok is, meg lehetnek neki oroklodo genetikai betegsegei is...
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.08.23. 20:33

0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.08.23. 21:53

@jenny84 (24713):

Abszolút laikus vagyok a témában, de lenne egy kérdésem. Honnan tudod/miből gondolod, hogy rossz a mája? Azt mondtad a vérképnél minden rendben volt, leszámítva, hogy a koleszterinje magas "kicsit". Gondolom ebből nem következik egyenesen, hogy rossz a mája? (vagy igen?) Szóval ha nem ebből, akkor miből következik? Ráadásul ha tényleg ennyire rossz a mája, akkor hogyhogy a háziorvos nem mond semmit? Semmi negatív dolgot nem állt szándékomban a kérdések mögé elrejteni, csak érdeklődök.
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.08.23. 22:39

@vaskalapos (24722):
Hát,most megfogtatok,nem tudom miből jött ez a következtetés,h rossz a mája,gondolom a májfunkciós érték nem stimmelt.
Csak mind a 2X azzal a hírrel jött haza,h kérdezte tőle az orvos,h nem iszik-e sokat.
Az a háziorvos amúgy elég furi,már meg sem lepődöm,h nem mondott rá semmi tanácsot.
Tavaly ősszel nagyon fájt a barátom füle és lázas volt,aztán elment ehhez az orvoshoz,ő meg elküldte tüdő röntgenre :shock: :? ,ami persze teljesen negatív volt,erre felírt neki vmi baromi drága antibiotikumot(magától nem is mondta volna,h talán fülészhez kéne mennie),amit ki sem váltottam,hanem egyből elvittem fül-orr-gégész-hez,és végül kiderült,h vmi bakteriális fertőzése volt a dobhártyáján,amire szintén antibiotikumot kapott,negyede annyiba került,és legalább olyat kapott,amire tényleg szüksége volt.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.23. 22:53

@jenny84 (24728): Ejj-ejj... Nem hagytad, hogy a szervezete meggyógyítsa magát... Az az orvosok az antibiotikummal csak tünetileg kezelnek, a barátod betegebb lett tőle, mint volt, nem tűnt fel?! Bocs, de él még egyáltalán szegény? Így elbánni vele... :cry: :?:
0 x

jenny84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2011.05.13. 15:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: jenny84 » 2011.08.23. 23:17

@mimindannyian (24729):
Jelentem,h még él és pár nap múlva már jól is volt. :D

Erősen gondolkodtam,h inkább Valiékat kérdezem mit kéne tenni,és a bio boltjukban kellett volna bevásárolnom a egy kis moksa elixírt,beta glükánt,emóciót stb. esetleg csepegtethettem volna egy kis EM-bio-t a fülébe,csak ha így tettem volna,lehet szegénykém már csak hallókészülékkel hallana,vagy ott lappangana benne a gyulladás,míg újra elő nem törne vagy még további szövődményei lettek volna a betegségének. :cry:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.24. 00:11

@jenny84 (24730):
Bizony mondom néked, nem így van az. Moksa, a fülét alaposan kimoksa!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.08.24. 05:54

@jenny84 (24730):
...esetleg csepegtethettem volna egy kis EM-bio-t a fülébe...
Jól értem? Komolyan felvetődött Benned, hogy egy beteg fülbe ezt viewtopic.php?f=3&t=419 tegyél?
Noooormáális, Margit?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.25. 20:03

Háromnegyed éve álltam át fokozatosan az "még antalvalisabb" életmódra, vagyis tovább szigorítottam eddig is jó irányú szokásaimon, és elkezdtem fogyasztani a bioboltban kapható termékeket. Azóta rosszabb mint valaha. Az emésztőrendszerem azóta nem működik rendesen; mint a mellékelt ábra mutatja, még az átlagnál is fogékonyabb lettem a bélfertőzésekre, újabb és újabb, kisebb és nagyobb egészségügyi problémák ütik fel fejüket a legváltozatosabb területeken és formákban, olyan területeken is, ahol egész eddigi életemben egészséges voltam mint a makk. Hm... ez minimum elgondolkodtat.
De az ismerőseimet is, akiknek szemében így válik hiteltelenné mindaz, amit az egészséges életmód kapcsán képviselek - és valljuk be, jogosan.
A tanácsadónőm lassan 3 hónapja elérhetetlen.
Ennyi. Feladom.
0 x

Bioferkó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.08.25. 21:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Bioferkó » 2011.08.25. 21:27

Az, hogy bioboltban kapható terméket vásároltál, sajnos semmit sem jelent. A legtöbb bioboltban ugyanis hókusz-pókuszt kínálnak valódi bioélelmiszer helyett.
Javaslatom:
igyál éhgyomorra egy jó bio barackpálinkát, utána biotojásból és biosonkából egy jó ham&eggset.
Tízóraira jöhewt némi biogyümölcs. Ja, közben egy bio espresszót is leküldhetsz.
Ebédre bio paprikáscsirke bio nokedlivel, bio uborkasalátával.
Vacsira egy jó steak bio marhából, görögsalátával (bio paradicsom-uborka,bio feta) hozzá némi bio cabernet sauvignon vagy merlot.
Ha pedig nem bírod ki vegyszerek nélkül, elszürcsölhetsz hozzá egy kis hígított Bi58-at, vagy szódával felturbózótt Roundup gyomirtót.
Üdv
Frühwald Ferenc
BioHolMi Ökomagazin
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2011.08.25. 22:17

@Bioferkó (24830):
Az, hogy bioboltban kapható terméket vásároltál, sajnos semmit sem jelent. A legtöbb bioboltban ugyanis hókusz-pókuszt kínálnak valódi bioélelmiszer helyett.
Node akkor honnan szerezzem be ezeket a termékeket, ha a "legtöbb bioboltban" kamu termék van?
Ez egy költői kérdés volt, nem kell válaszolnod rá (úgyis törlöm a reklámot), hiszen az is lehet, hogy a te javaslatod is egy a "legtöbb" közül...
0 x

KeretLenke
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011.04.09. 16:00
Tartózkodási hely: Boldogsag Szigetek

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: KeretLenke » 2011.09.22. 20:46

Olyan regen nem irt ide senki...

Regi kedvenc:
Em-BIO a bioboltbol....
http://bionom.hu/biobolt/novenytermeszt ... mment-3669

Felhasznalhato (a teljesseg igenye nelkul):

Kertészet, növénytermesztés

Talajoltás
Komposztálás
Lombkezelés


Állattenyésztés

Baromfi

Ólkezelés
Ivóvízkezelés

Szarvasmarha

Ólkezelés
Lábvégkezelés
Trágyakezelés
Ivóvízkezelés és/vagy takarmány

Sertés

Ólkezelés
Hígtrágya-kezelés
Takarmánykezelés



Istállókezelés
Takarmánykezelés/ivóvíz kezelés

Ezek utan jon a hozzaszolas:

Beküldő: kemenyviki. Beküldés időpontja: 2011, szeptember 21 - 11:06.
gyereknek

sziasztok!

érdeklődnék, hogy 4 éves gyereknek adható-e a termék? napi 30 ml-re gondoltam (1-szer), mellé csicsókát 1 mokkáskanállal naponta és apiterápiás mézet szintén napi 1 mokkáskanállal. így lehet? :shock: :shock: :shock:

köszi, Viki

(kiemeles altalam)

Becsuletukre mondva, a tanacsadono nyomban kiigazitotta a tajekozatlan holgyet:

Beküldő: Betty. Beküldés időpontja: 2011, szeptember 22 - 10:57.
Embereknek EMÓCIÓ és nem EM-BIO

Szia Viki!

Remélem csak elírás történt a részedről, ugyanis az EM-Bio emberi fogyasztásra nem alkalmas!

Az Emóció készült emberi fogyasztásra, ebbe mindent úgy állítottak össze, hogy tökéletes legyen a bélflóra helyreállító hatás, a méregtelenítés, és a méregtelenítés során felszabaduló szabadgyökök lekötése.....

Vajon mi kesztette ezt az anyukat, hogy elgondolkodjon az Em-BIO-n, mint taplalekkiegesziton gyermeke szamara?????

:?: :?: :?:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.09.22. 21:01

@KeretLenke (27828):
Vajon mi kesztette ezt az anyukat, hogy elgondolkodjon az Em-BIO-n, mint taplalekkiegesziton gyermeke szamara?????
korabban az antalvalin tobben ajanlottak emberi fogyasztasra, mondvan, hogy ugyanaz, csak nagyobb kiszereles es olcsobb
en azon lepodok meg, hogy most mas javasolnak
maga AntalVali is igy irt par honapja:
2011, július 14 - 13:41 - Antal Vali

Az Emóció az Em-Bio felturbózott változata

Ugyan az az effekzív mikroorganizmusos technológia mindkettő, csak az Emócióba rengeteg egyéb hatóanyag, vitamin, ásványi anyag és antioxidáns is van - emberi értékekre szabva. De akkor sem lesz semmi bajod, ha az Em-Biot iszod!
0 x

KeretLenke
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011.04.09. 16:00
Tartózkodási hely: Boldogsag Szigetek

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: KeretLenke » 2011.09.23. 08:04

@vaskalapos (27835):

Lehet, hogy rajottek, megsem olyan jo otlet olfertotlenito/talajjavito szerrel embereken "kiserletezni"???? :twisted:

Igen, en is olvastam Valink hozzaszolasat, de azert megis elgondolkodtatna, hogy a termekismertetoben tragyakezelesre, talajjavitasra es olfertotlenitesre ajanljak....
Foleg, ha a gyerekemrol van szo... :( (Hol van a verem a fejem a falba smiley???)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.23. 15:53

@KeretLenke (27863):
Ez az anyuka itt tájékozódott, mielőtt felment az Antal Valira! :mrgreen:
0 x

KeretLenke
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011.04.09. 16:00
Tartózkodási hely: Boldogsag Szigetek

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: KeretLenke » 2011.09.23. 18:58

@osamuka (27950):

Barcsak ugy lett volna.... Bar akkor csak azert ment volna, hogy egy jot szorakozzon 8-)
0 x

aszparágusz
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.06.10. 09:07

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: aszparágusz » 2011.09.28. 18:59

Mostanában a liszt a téma. Idézek párat:

"1. A fehér liszttel az a baj, hogy szinte semmit nem tud hasznosítani belőle a szervezetünk (mivel megfosztották minden olyan alkotójától, amit képes lenne felismerni a szervezetünk), viszont tökéletes csirízként kezd el üzemelni a beleinkeben.

Mellesleg régen csak kötő- és sűrítőanyagként használták a BL 55-ös lisztet, de sem kenyeret, sem tésztát, sem süteményt nem sütöttek belőle. A régiek úgy hívták a BL 55-öst, hogy nullásliszt, azaz nulla tápértékű, semmit érő. Csak rántáshoz és főzelék sűrítésére tartották alkalmasnak, és persze a csiríz készítésére is, mert kiváló ragasztó. És kiválóan összeragasztja a bélbolyhainkat is, aminek most nem ragoznám a következményeit..."


Vagy itt ez a kísérlet:
"1. érdemes egy pillantra megállni és elgondolkozni azon a kísérleten, amit patkányokon végeztek és a következő eredményre vezettek: a finomított liszttel táplált patkányok néhány hét alatt elpusztultak, míg a teljes őrlésű liszttel táplált állatok egészségesen éltek tovább. "

Ennek utánanéztem, az volt a lényege hogy a 14 napnál régebben őrölt teljeskiőrlésű ill. a fehérliszttel táplált patkányok harmadik generációjának nem születtek utódaik, a frissen őrölt teljeskiőrlésű liszttel tápláltaknak viszont igen. Tehát a patkányok nem elpusztultak hanem kipusztultak.Kicsit olyan ez a kísérlet,mintha egy házimalom forgalmazó cég rendelte volna.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.09.28. 21:17

@aszparágusz (28615):

Nekem is csipi a szemem Vali neni legutobbi butasaga. Idezem teljes egeszeben, es beleirok szinessel kommenteket.

A fehér liszttel az a baj, hogy
szinte semmit nem tud hasznosítani belőle a szervezetünk
eppen ellenkezoleg; a lisztnek a magas glikemias index a hatranya, tul gyorsan hasznositja a szervezet, es teljes egeszeben hasznositja, nincs benne elelmi rost, maradek nelkul felszivodik, hasznosul
(mivel megfosztották minden olyan alkotójától, amit képes lenne felismerni a szervezetünk), viszont tökéletes csirízként kezd el üzemelni a beleinkeben.
Idéznék egy ezermester képző netes oldalról:
fantazmagoria, semmi alapja, mint az o leirasa is mutatna, ha belgondolna
Hogy készül a csiríz:

Mi sem egyszerűbb: kell egy bögre víz (kb. 2-2.5 dl) meg két-három jól megpúpozott teáskanál fehérliszt (BL55). Ezt össze kell keverni csomómentesre eldolgozni, majd két percre feldobni a tűzre, épp hogy megmelegedjen. A cucc folyamatos kevergetés mellett megopálosodik, és megsűrűsödik. Érdemes krém állagúra főzni a dolgot, majd egyszerűen levenni a tűzről. Készen is vagyunk.

No, most akkor képzeljük el, hogy a tápláléknak nem minősülő fehérliszt a testmeleg beleinkben vízzel keveredve mit művel!
ki az aki kiskanallal eszi a nyres lisztet es kinek a beleiben fo a megevett liszt?... miert ne minosulne taplaleknek a feherliszt? És akkor még csodálkozunk azon, hogy ennyi gluténintoleranciás, colitises, irritábilis bélszindrómás és crohn-beteg ember van? A fehérliszt ugyanis tömény, emészthetetlen glutén.
a feherliszt 10%-a feherje, ennek egy resze a gluten, feherliszt 80%-a kemenyito... A gluten emesztheto, jo taplalek, feherjeforras, ha valaki nem erzekeny ra

Mellesleg régen csak kötő- és sűrítőanyagként használták a BL 55-ös lisztet, de sem kenyeret, sem tésztát, sem süteményt nem sütöttek belőle. A régiek úgy hívták a BL 55-öst, hogy nullásliszt, azaz nulla tápértékű, semmit érő.
a nullasliszt nevet a szita meretere utan kapta, nagyon finom szemcsezetut jelent, semmi koze a tapertekhez
Csak rántáshoz és főzelék sűrítésére tartották alkalmasnak, és persze a csiríz készítésére is, mert kiváló ragasztó. És kiválóan összeragasztja a bélbolyhainkat is, aminek most nem ragoznám a következményeit...ilyen alapon az ivoviztol is ovhatna, mert az ivovizbol is lehet csirizt kesziteni...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2011.09.28. 23:37-kor.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.28. 23:26

@vaskalapos (28635): Értékes helyretétel! Nem értek a kajához, ezért külön köszönöm.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.29. 06:04

@vaskalapos (28635):
"feherliszt 80%-a kemenyito.." Feltaláltad a több mint 100%-s lisztet!
A minimális sikértartalom M.O.-n 28%, a többiről nem is beszélve! :)
0 x

Válasz küldése