AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.21. 19:48

@sötétvödör (36409):
OFF

/OFF Elnézést!
OFF
Kérném,hogy legalább a tanult emberek próbálják betartani a magyar nyelv szabályait!
/OFF Elnézést!
OFF
Kérném, hogy aki egy kicsit is ad magára, ne legyen lusta, hogy a vessző és pont írásjelek után rak egy szóközt. A Magyar Helyesírás Szabályzata ugyanis ezt előírja. Ezen túl jobban is néz ki, és az automata tördelést is segíti.

Továbbá a suk-sükölés is elég randa:

/OFF Elnézést!
OFF
De csak akkor ha mértéktelenül fogyasszuk!
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.12.21. 19:52

értettem, én is odafigyelek!
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2011.12.23. 13:38

@vlgmrt.sszskvs (36372):

Rossz hírem van, évek óta nem fogyasztok tehéntejet, max elvétve joghurtot, vajat, viszont egyre inkább kínoz az allergia.
0 x

vlgmrt.sszskvs
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.12.02. 13:35

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vlgmrt.sszskvs » 2011.12.23. 14:01

@vsmAndroid (36379):
Ezt most mire értetted? Nem kapcsolom össze az én írásommal a te válaszodat... Nem értem mire is akartál gondolni.. Vagy ez csak vicc volt?
Nem akarok személyeskedni, de ez a hozzászólás méltán jellemzi az átlagmagyar (és néhány fórumozó) szellemi színvonalát. Arra próbáltam rávilágítani, hogy a mondatodban az egyelőre kifejezés a helyes, nem az egyenlőre. Tehát nem kell bele n betű, mert úgy teljesen mást jelent a szó. Erre példákat is írtam. Így már érthető, vagy kérsz még részletesebb magyarázatot? Leírjam a teljes mondatot, hogy lett volna helyes?
Azt egyébként, hogy ugyanannyian, egybe kell írni (36395-ös hozzászólás).
akkor a 7 milliárdból legalább 4-5 makk egészséges lenne.
Tehát a 7 milliárd makkból legalább 4-5 egészséges lenne?
Fogadjunk, hogy ezt sem érted!

@vaskalapos (36397):
Nem laboratorium, uzem.
Valóban, bocs. Miután laboratóriumban kikísérletezték, üzemben gyártják. Vagy gyárban.
Nyilvan nem vagy tisztaban a "halalos mereg" fogalmaval.
Ez azt jelenti, hogy ha a szervezetbe kerul belole megfeleo (kis) mennyiseg, akkor meghalsz.
A cukor nem ilyen anyag.
A cukor taplalek.
A méreg definíciói:
Orvosilag: bármely anyag, amely betegséget okoz vagy okozhat a szervezetbe kerülve, a szervezet által felvéve, illetve abban képződve.
Fizikailag: bármely anyag, amely gátolja egy katalizátor működését, amely valamely reakciót elindító kisebb anyag, vegyület vagy enzim.
Biológiailag: méregnek tekinthetünk minden olyan anyagot, amely élő szervezettel érintkezve abban károsodást, betegséget vagy halált okoz – általában kémiai reakció útján vagy más molekuláris szintű tevékenységgel –, ha belőle kellő mennyiség jut be az élőlénybe.
A szótár még tágabban definiálja a mérget: „[ami] ártalmas vagy romlasztó hatást gyakorol valamire.”

Tehát szerinted a cukor nem méreg, sőt egészséges táplálék. Akkor edd nagykanállal. Viszont nem válaszoltál arra a kérdésemre, hogy mi okozza a fogszuvasodást.
Ahogy Dorka123451 (36332)-es hozzászólásában írt kérdésére sem válaszoltál…
Nem kell visszanézned, erről kérte (volna) ki a véleményed:
http://mongoroka.atw.hu/glutamat.html

@vaskalapos (36398):
Termeltek? Tenyleg? Valamivel al is tudod tamasztani? Miert termeltek?
Es most miert nem termelik?
Illatositasra? Ez biztos? Szagoltad?
Talán mert hasznos gyógynövény. Nem tudom alátámasztani, nincs róla fényképem, se dokumentumom, így elhinni sem kell. Szagoltam. Sőt, szinte minden nap szagolom (mielőtt szórok egy keveset a szendvicsemre), mert leszárítva nagyon jó illata van.

@vaskalapos (36399):
Mer fejostehenet lehet tartani az istalloban, azert!
Hát, ez eddig a legnevetségesebb indoklásod…

@vaskalapos (36401):
Meg fogsz lepodni: a cukorbetegseg nem cukor OKOZTA betegseg, hanem a cukoranyagcsere betegsege.
Nem cukor okozza.
Milyen szinten kered az okat, milyen vegzettseged van? Altalanos iskolai, gimnaziumi, vagy egyetemi szinten magyarazzam?
Csak azert kerdezem, hogy szamodra erthetoen magyarazzan, ne tul egyszerene, ne tul bonyolultan.
Tudod, mi az inzulin? Hasnyalmirigy, Langerhans-fele szigetek, beta sejtek? Vercukorszint?
Nem cukor okozza? Akkor biztos a só… A magyar nyelv pedig elég beszédes, nem véletlenül hívják cukorbetegségnek. Az angol diabetes (diabétesz) egy magyarnak nem sokat mond, valszeg sokan nem is tudják, hogy mit jelent.
Szerinted az rendben van, hogy a súlyosabb cukorbetegeknek azt mondják, hogy életük végéig inzulinozniuk kell magukat? Miközben simán meggyógyulhatnának a nyers étrendtől?
Ez a film szépen bemutatja ezt: http://www.imdb.com/title/tt1587696/
http://www.foodmatters.tv/_webapp/simply%20raw

@vaskalapos (36402):
me a cukor sem.
Mi valo szerinted emberi fogyasztasra?
Parlagfu... es meg?
Egy kicsit odafigyelhetnél az írásodra. Nem az a gond, hogy ékezetek nélkül írsz (biztos megvan rá az okod), hanem hogy a kisbetűvel kezdett mondatok és a kihagyott, felcserélt betűk néha elég zavaróak tudnak lenni.
A kérdésedre a válasz:
Bármilyen, nem műtrágyázott (és gyomirtóval kevésbé kezelt) növény, ami az emberi szervezet számára hasznos tápanyagokat tartalmaz, és az ezekből ill. ezek kombinálásával előállítható, lehetőleg minél kevesebb feldolgozáson átesett étel. Érző lények leölését húsuk elfogyasztása céljából nem támogatom, ez csak egy fokkal jobb a kannibalizmusnál. (Hozzáteszem, hogy sajnos még nem vagyok vegetáriánus.)

@Orcas (36408):
Mas szenhidratot lehet fogyasztani?
Lassan felszívódó, tápanyagban dúsabb gabonákat érdemes, mint amilyen pl. a barnarizs.

@pounderstibbons (36414):
Sőt voltak időszakok, amikor nem tudunk egyetlen színvakról sem. Vagy klausztrofóbiásról. Évszázadokkal ezelőtt meg nem voltak pszichiátriai betegek. Volt viszont szinte minden falunak bolondja...
Képletesen szólva, mostanában elég sok a színvak. Én pedig nekik próbálom magyarázni, hogy vannak színek. Sokan nem hiszik el még mindig, mert nem látják őket, de attól még vannak.


Kellemes karácsonyt és felvilágosultabb új évet kívánok mindenkinek, szeretettel, gyűlölködéstől és negatív energiáktól mentesen.
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2011.12.23. 14:50

@vlgmrt.sszskvs (36495):
Tehát szerinted a cukor nem méreg...
Elég nyilvánvalóan nem...
Egyébként jó lenne ha definiálnád, hogy a "mérgező" cukor alatt melyik szacharidot (vagy szacharidokat) érted, mert nagyon nem mindegy.
Nem cukor okozza? Akkor biztos a só… A magyar nyelv pedig elég beszédes, nem véletlenül hívják cukorbetegségnek.
STFW...
"Az elnevezés a két fő tünetre, a cukor vizelettel való fokozott kiválasztására és a megemelkedett vizeletmennyiségre (polyuria) utal."
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2011.12.23. 14:58

@vlgmrt.sszskvs (36495):
Bármilyen, nem műtrágyázott (és gyomirtóval kevésbé kezelt) növény, ami az emberi szervezet számára hasznos tápanyagokat tartalmaz, és az ezekből ill. ezek kombinálásával előállítható, lehetőleg minél kevesebb feldolgozáson átesett étel. Érző lények leölését húsuk elfogyasztása céljából nem támogatom, ez csak egy fokkal jobb a kannibalizmusnál. (Hozzáteszem, hogy sajnos még nem vagyok vegetáriánus.)
Van néhány rossz hírem számodra:
- permetezés nélkül egy kosárnyi cseresznyével, vagy meggyel is elég sok "húst" fogsz fogyasztani
- lehet, hogy nem támogatod az állatok leölését, de az ember egészséges táplálkozásához hozzátartozik a húsfélék fogyasztása. Ha jól emlékszem, gyerekek esetében például nagyon nem javasolt a teljes elhagyásuk.
- lehet, hogy előrébb jársz, de amennyire tudom, a növényeknek is vannak stressz-reakció, így én nem merném a nyakam tenni arra, hogy nem tartoznak az érző lények közé
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2011.12.23. 15:30

@vlgmrt.sszskvs (36495):

A diabetes, pontosabban diabetes mellitus lehetséges, hogy az angoloknak se fog sokat mondani, tudtommal latin eredetű, mint általában a betegségek orvosi elnevezése...
Inzulinhiányos cukorbeteggel szerintem olyan nyers ételt etetsz, amilyet csak akarsz, ha már egyszer nem termel inzulint a hasnyálmirigye, olyan varázsszerről még nemigen hallottam, ami feltámasztaná. A 2-es típusú cukorbetegeknél már inkább eredményes a diéta magában.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2011.12.23. 15:38

@vsmAndroid (36337):
Gratulálok, jól kiugrasztottad őket :D
Ajánlom neked a kremmania.hu oldalt, ott lehet véleményt írni a kozmetikumokról, ill. újakat feltölteni, szerintem sokan olvassák... Eddig még nem cenzúráztak, csak eltart pár napig, amíg mindenki számára láthatóvá válnak a frissen feltöltött dolgok.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2011.12.23. 15:47

@vsmAndroid (36348):

Személyesen jártam az átvevőhelyen 3x, olyan nagy szeretetet, de még csak kedvességet se tapasztaltam náluk, ahhoz képest, hogy kisgyerekkel voltam. Minimum 1 árva vigyort, (Douglasban cukorkát!!! :twisted: ) legalább szokott kapni a gyerek akármelyik közértben. Plusz a kisméretű papírzacskóért lehúznak 300Ft-ot csomagolási díjként (spárban nagyobb méretben 50-70 Ft kb.), ami piti összeg ugyan, de sok kicsi sokra megy.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.12.23. 17:31

@sammy (36506):

OFF

/OFF Elnézést!
OFF
(Douglasban cukorkát!!! )
/OFF Elnézést!
OFF

(Csak mérget kapott? Jó hogy nem fújtak a szemébe toxikus vegyipari hulladékot. Ezek olyanok... :) )

/OFF Elnézést!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.23. 17:39

@vlgmrt.sszskvs (36495):
Ahogy Dorka123451 (36332)-es hozzászólásában írt kérdésére sem válaszoltál…
Nem kell visszanézned, erről kérte (volna) ki a véleményed:
http://mongoroka.atw.hu/glutamat.html
Butasag.

A glutaminsav egy a 20 aminosav kozul, amelyek a feherjeket felepitik. Letfontossagu epitoeleme a szervezetnek. A glutamat ezen tulmenoen ingeruletetvivo anyag (neurotranszmitter) is.
Ha glutamát tartalmú ételeket vagy italokat fogyasztanak, vagy diétás kólát isznak edzés előtt, akkor túlizgatják a glutamát receptorokat, és e-miatt rendkívül megnő a veszély, hogy azonnal szívinfarktust kapjon az illető.
A dietas kolaban egyaltalan nem fordul elo, ellenben a huslevesben) es minden feherjetartalmu etelben jelen van.
Kivették a színtiszta nátrium glutamátot, és átnevezték "hidrolizált fehérje" és "kazeinát" valamint egy tucat más névre.
Sajnalatos modon, ha feherjet eszel, abban van glutaminsav, glutamat... ha nem eszel feherjet, akkor meghalsz.

Osszefoglalva: tomeny butasag, ilyen szinten karos az egeszsegre ennek a lapnak az olvasasa.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.23. 17:45

@vlgmrt.sszskvs (36495):
Tehát szerinted a cukor nem méreg, sőt egészséges táplálék. Akkor edd nagykanállal. Viszont nem válaszoltál arra a kérdésemre, hogy mi okozza a fogszuvasodást.
A fogszuvasodas (most fogsz meglepodni) egy bakteriumok okozta fertozo betegseg, amely csak a fertozott resz eltavolitasaval allithato meg. A korokozo: Streptococcus mutans and Lactobacillus fajok.

http://en.wikipedia.org/wiki/Streptococcus_mutans
0 x

dorka123451
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2011.11.29. 03:05

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: dorka123451 » 2011.12.23. 18:36

@sötétvödör (36409):
a tanult ember még nem tanult semmit...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.23. 18:40

@vlgmrt.sszskvs (36495):
A méreg definíciói:
Orvosilag: bármely anyag, amely betegséget okoz vagy okozhat a szervezetbe kerülve, a szervezet által felvéve, illetve abban képződve.
Fizikailag: bármely anyag, amely gátolja egy katalizátor működését, amely valamely reakciót elindító kisebb anyag, vegyület vagy enzim.
Biológiailag: méregnek tekinthetünk minden olyan anyagot, amely élő szervezettel érintkezve abban károsodást, betegséget vagy halált okoz – általában kémiai reakció útján vagy más molekuláris szintű tevékenységgel –, ha belőle kellő mennyiség jut be az élőlénybe.
A szótár még tágabban definiálja a mérget: „[ami] ártalmas vagy romlasztó hatást gyakorol valamire.”
Tudod az a baj a definiciokkal, amiket ideztel, hogy nem lehet oket alkalmazni semmire.
Az, hogy egy valaminek mi a hatas egy elo szervezetre az mennyisegtol fugg meg attol, hogy a szervezet melyik reszebe es hogyan jut be.

Egy pohar viz lenyelve: elteto, (eletmento is lehet), ugyanez a tudoben: halalos. 20 liter viz: lenyelve is halalos.

Egy csipet so: fontos taplalek. 1kg so - halalos, mindegy, hogy megeszed, vagy intravenasan kapod.

1 kg kenyer: ha megeszed, elelmiszer - ha viszont a fejedre esik, akkor karos

A mergek azok az anyagok, amelyek kis mennyisegben sem hasznosak, hanem akkor is karosak.

A cukor szokasos adagja taplalek, tulzasba vive (mint minden tulzas) karos, de meg akkor sem mereg.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.23. 18:43

@vlgmrt.sszskvs (36495):
Nem cukor okozza? Akkor biztos a só… A magyar nyelv pedig elég beszédes, nem véletlenül hívják cukorbetegségnek. Az angol diabetes (diabétesz) egy magyarnak nem sokat mond, valszeg sokan nem is tudják, hogy mit jelent.
A tudobetegseg az a pacaltudo fogyasztasa miatti betegseg, vagy a tudo betegsege?

A vesebetegseg a vesepastetom okozta kor, vagy a vese betegsege?

A szivbetegnek az okozza bajat, hogy szivporkoltet evett, vagy az, hogy a szive nem mukodik jol?

A cukorbetegnek az okozza a bajat, hogy cukrot evett, vagy a cukoranyagcsereje beteg?

Capisco?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.23. 18:51

@vlgmrt.sszskvs (36495):
Idézet:
Anyatejet sem iszunk egész életünkben, akkor tehéntejet miért?
Mer fejostehenet lehet tartani az istalloban, azert!
Hát, ez eddig a legnevetségesebb indoklásod
Amilyen a kerdes, olyan a valasz.

Azert ugye erted. Az emberek isznak (es felhasznalnak kefir, joghurt, turo, sajt, vaj, tejfol, tejszin stb keszitesere) tehentejet, juhtejet, kecsketejet, tevtejet, kancatejet, bivalytejet... hol milyen allayhoz jutnak hozza. Embertejet nem.
Hasonlokeppen fogyasztjuk a fenti allatok husat, am emberhust nem.
Érző lények leölését húsuk elfogyasztása céljából nem támogatom, ez csak egy fokkal jobb a kannibalizmusnál. (Hozzáteszem, hogy sajnos még nem vagyok vegetáriánus.)
Jol ertelek, hogy leölés nelkul, elve fogyasztod oket? Aberralt izlesed van, mar megbocsass!
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.12.23. 18:59

@vaskalapos (36530):

A béke Nobel díjas Mohandas Karamchand Gandhi soha nem lett volna állati eredetű étkek evésével a mosolyával és emberiességével lehengerlő, fegyver nélküli szabadságságharcos és bölcs politikus egy személyben.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.23. 19:28

@Fabri (36533):
A béke Nobel díjas Mohandas Karamchand Gandhi soha nem lett volna állati eredetű étkek evésével a mosolyával és emberiességével lehengerlő, fegyver nélküli szabadságságharcos és bölcs politikus egy személyben.
1. mibol gondolod, hogy osszefuges van az etkezese es az embersege, politikai sikerei kozott?

2. rajta kivul hanyan vannak, akik vegetarianusok, sot veganok, es kozben sem nem bolcs politkusok, sem nem jo emberek, de meg Nobel bekedijuk sincs? Szerintem a vegak tobbsege nem Nobel bekedijas bolcs politikus.

3. tudod ki volt Winston Chuchill? Mit evett, mit ivott? Noben bekedija neki is van...
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.12.23. 19:43

@Fabri (36533):

Én erre meg mondhatnám azt, hogy a tömeggyilkosságokért felelőssé tehető Adolf Hitler soha nem lett volna állati eredetű étkek evésével a karizmatikus diktátor, félőrült, és megbízhatatlan politikus egy személyben.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.12.23. 20:19

@vlgmrt.sszskvs (36495):

Ez a sötétség még sokáig lesz itt? :roll:
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.12.23. 20:21

0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.12.23. 22:06

@vaskalapos (36543):

Ki kell hogy igazítsalak, irodalmi Nobel-díja volt Churchillnek!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.12.23. 22:37

@vlgmrt.sszskvs (36495):


"Nem cukor okozza? Akkor biztos a só… A magyar nyelv pedig elég beszédes, nem véletlenül hívják cukorbetegségnek."

A feltett kérdésre miért nem válaszolsz?
Ha pedig ez a válaszod,akkor inkább hagyd a biológiai-élettani kérdéseket,mert arcpirító tudatlanságról tanúskodnak a megszólalásaid.

Szerinted a cukorbetegséget a cukor okozza.
Egyes! Leülhetsz!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.23. 22:39

@pounderstibbons (36572):
Igazad van, koszi!

A lenyegen azt hiszem nem valtoztat... ;-)
0 x

vsmAndroid
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.12.15. 16:31

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vsmAndroid » 2011.12.23. 23:14

@vlgmrt.sszskvs (36495):
Biztos a sok gyors írás teszi, hogy időnként kihagyok egy betűt bizonyos szavakból.. Egyébként nekem a helyes írás ellenőrző nem húzta alá, hogy hibásan írtam azt a bizonyos szót, ami neked nem volt szimpatikus.
A "makk egészséges" kifejezést még sose hallottad? :) Ezt most komolyan kérdezem, nem kötekedni akarok. Mert én nem a növény termésére gondoltam, hanem egy kifejezésre, állapotra :D
Nem személyeskedsz, nem vettem annak :)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.23. 23:25

@vsmAndroid (36582):
A "makk egészséges" kifejezést még sose hallottad?
Lehetseges, hogy egybe kene irni, hogy nagyon egeszsegest jelentsen?

Lasd nemet tanar - nemettanar (az elobbi egy nemet nezetisegu tanar, aki lehet, hogy epp matekot tanit, vagy testnevelest, a masodik viszont a nemet nyelvet oktato valaki).
0 x

vsmAndroid
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.12.15. 16:31

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vsmAndroid » 2011.12.23. 23:28

@sammy (36503):
Nagyon megy a mutatás meg a nagyot mondás az oldalon... Én nem voltam az átvevő helyen, pedig hívtak, hogy nézzem meg a bőrüket, hogy milyen .. Kössz, nem utazok 200 km-t ha nem gond :D :D
Teszik a szépet, aztán mikor valaki nem osztja a véleményüket, vagy jobban rákérdez valamire, akkor ott aztán kap hideget-meleget. Ennyit az ölelgetésről, szív küldi szív meg szeressük egymást hozzáállásról.. Én nagyot csalódtam ez az igazság.. Na az meg pláne ledöbbentett, amikor Vali azt írta, hogy retteg tőlem az ügyfélszolgálat.. :shock: :shock:
Amúgy annak én is örültem, hogy sikerült kihozzak néhány emberből olyat, amit érdemes másnak is megtudni (az oldal tagjai többek között). Pedig eszembe se jutott, hogy ez fog kikerekedni a "beszélgetésből" . Én még azon is meglepődtem, hogy egyáltalán annyi hsz-omat felrakták. De az baromság, hogy zaklattam volna bárkit is. És még nekem van önértékelési meg mit tudom én milyen problémám..

Mondjuk valamivel meglephettek volna az tény.. Valami kis figyelmesség jól esik a vevőnek, pláne ha a gyerkőcre is gondolnak... De ez is csak hozzáállás kérdése szerintem.
0 x

vsmAndroid
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.12.15. 16:31

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vsmAndroid » 2011.12.23. 23:30

@vaskalapos (36584):
Majd máshogy fogalmazok ;)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.24. 00:09

@vsmAndroid (36586): Egybeírandó :)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.12.24. 08:30

@vlgmrt.sszskvs (36495):

"Nem cukor okozza? Akkor biztos a só… A magyar nyelv pedig elég beszédes, nem véletlenül hívják cukorbetegségnek."
Ha a magyar nyelv tényleg ennyire beszédes, várom magyarázatodat a parlagfű- és pollenallergia okait illetően... :mrgreen:
0 x

vsmAndroid
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.12.15. 16:31

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vsmAndroid » 2011.12.24. 10:18

Kép
BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDEN FÓRUMOZÓNAK!
SZERETETTEL:
MÁRTI
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.01.03. 08:48

Csak mert VOLT róla szó és csak mert marhára DIVATban van...

Na hát "kipróbáltam" a hashajtást.Nem méregtelenítés céljából,hanem egy elfuserált ötletből indíttatva(vagyis én sem a rendeltetésnek megfelelően alkalmaztam),de ez most mindegy,mert a helyzet ugyanaz.Pechemre mindez este jutott eszembe. :D Íme az eredmények:
-Este már ülni sem tudtam,csupán egy bizonyos szögbe belőve feküdni,annyira "jól" volt a pocim.Eszembe jutott,hogy lehet ez nem volt jó ötlet...
-Az éjszaka nyugalmában alkalmam nyílt a teljes bélrendszerem jól körülhatárolt vonalait érezni,frankón égett az egész,ekkor már biztos voltam benne,hogy ez egy nagyon rossz ötlet volt és elkezdtem számolni a hátralevő órákat,amit élve kellene kibírni,jelzem lehetetlennek tűnt a feladat...
-A reggelt a klotyón kezdtem.Mivel alapjáraton hipotoniás vagyok a magam 110/70-es max. értékével nem tudom hány lüket után is és mert épp alvásból keltem fel,a hasmars okozta vérnyomás zuhim következtében még majdnem sikerült hányni is,az ájulást azt nem tudom hogyan úsztam meg,a hátamról patakokban folyt a víz miközben azon gondolkodhattam,hogy amikor kiszáradással kezelnek feltehetőleg nem sokára,ha ez nem változik,hogyan fogom megmagyarázni az ügyeletesnek,hogy nem akartam öngyilkos lenni,a látszat csal...De azt már biztosan tudtam,hogy legközelebb ez az ötlet nem fog eszembejutni,miközben szerencsétlenül járt bélbolyhocskáimtól is érzékeny búcsút vettem tudva azt,hogy emiatt a húzás miatt most egésznapos diéta vár rám...

Kérdezném,hogy hogyan lehet bárkinek is egy ilyen brutalitást egészségesnek nevezni,pláne szükségesnek,ráadásul egy teljes héten keresztül???
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rétike 2012.01.04. 07:02-kor.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.03. 09:41

@Rétike (37249):

Mégis mit szedtél be? :) Ilyen élményem utoljára gyomorrontással volt, hozzám jött is az ügyelet infúziózni. Az 1 napos diéta lehet, hogy csak az optimistább verzió, ilyen után 2-3 nap min. míg valamennyire összekapja magát az ember.
Sztorid által megvilágosodtam, hogy mi tulajdonképpen rendszeresen és alaposan méregtelenítünk (ill. szőnyegtisztítunk) min. félévente a calici vírus segítségével, amit hazahordanak a gyerekek és 99%-ban a full familiát érinti nagyszülőkig bezárólag 8-)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.01.03. 10:25

@sammy (37251):

Guttalax-ot. :)
De igazad van...A calici ingyen van!Ja és még természetes is ráadáss!!! :)Na,megy nekünk ez a mikrobi,csak tolni kell...hasznos vírusok tömkellege vesz körül... :mrgreen:
Na megyek...még nem telepítettem újra a flórámat... :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.01.03. 16:30

@Rétike (37249): Hát bolond maga?
Ha már valaki ki akarja mosni a belét (indokoltan vagy indokolatlanul), arra vannak orvosilag kidolgozott, biztonságos eljárások, amelyek nem rongálják a belet, nem dehidratálnak és nem borítják fel az ionegyensúlyt közben.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.01.03. 16:49

@Szilágyi András (37256):

Köszönöm,kedves,lelkes együttérzős,aggódós,szívbéli tanácsodat.Mondanám,hogy majd legközelebb,de...ilyet nem igen terveznék megint,mondjuk úgy az előttem álló 200évben biztosan nem! ;)
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.01.03. 16:57

@Rétike (37257):

Miért nem próbáltál ki homeopátiás hashajtót ?
Akkor nem lennének ilyen gondjaid :D
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.01.03. 17:13

@sötétvödör (37258):

Nem-nem...attól nagyon féltem!Így: :o Akkora higításban ez még erősebb lehetett volna...Azt nem... 8-)
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.03. 18:08

@Rétike (37249):

Kiprobaltad az Antalvalis hashajtot???
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.01.03. 18:56

@Orcas (37262):

Nem.Céljaim teljesen más irányúltságúak voltak,az élménybeszámoló egy mellékág,mivel volt itt korábban szó arról,hogy milyen egészséges 1 teljes hétig hashajtani.Én szerintem meghalnék. :)
0 x

vsmAndroid
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.12.15. 16:31

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vsmAndroid » 2012.01.03. 19:08

Hú ez nagyon durva :shock: :shock: :shock: Nagyon bátor voltál Rétike, hogy kipróbáltad azt a módszert..
A Tamarin lekvár is jó, bár az nem hashajtó, inkább megkönnyíti a nagydolgot... Természetes és kíméletes :D :D
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.03. 19:20

0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.01.03. 20:20

@Orcas (37267):

Persze,hogy nem érted,de nem fogom le(ki)írni azt,amit eddig sem. :)
A lényeg:nem az volt a célom(=titok,magánügy,whatever...),hogy kipróbáljam egy élménybeszámoló kedvéért(tény,hogy nem jól,nem rendeltetésszerűen használtam az ijesztőt én sem).Azt csak úgy megírtam.Mert könnyű idejönni,dobálózni azzal,hogy koplalással egybekötött hashajtás 1 teljes hétig a tuti,meg az örökélet titka,meg osztani az észt ezügyben.Gondoltam,ha már így jártam,kiegészíthető az információ azzal,hogy mivel jár,csupán egy nap is ebből.És akkor nem hogy egy teljes hétig folyamatosan ezt művelni szegény bélrendszerünkkel... :cry:
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.01.03. 20:21

@vsmAndroid (37266):

Tudod mi van...Csak addig bátor az ember,míg nem tudja mi van... :mrgreen:
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.03. 20:24

@Rétike (37270):

Most sem igazan ertem, de legyen a te dolgod. Mindenesetre rettenetes lehetett.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.01.03. 20:32

@Rétike (37270):
Ezt megtudhattad volna ebből az előadásból is:
Zacher Gábor: Mivel etetnek bennünket?
24:50-től ajánlom.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.01.04. 04:29

Valaki hozzáértő erősítsen meg benne, hogy a közutálatnak örvendő Sodium Lauryl Sulfate nem kőolaj, hanem kókuszolaj származék.
Illetve a számos natúrtermékben helyettesítő Sodium Coco Sulfate gyakorlatilag egyezik az előbbivel, csak tisztítottabb formája, mégis ugyanúgy allergizálhat?

Idézet Antal Valitól, 2007:
A Sodium Coco Sulfate egy növényi tenzid, kókuszból készül, és az egyik legkevésbé irritáló tenzid. Tudni kell, hogy minden tenzid válthat ki allergiás reakciót, de a növényi tenzidek sokkal kisebb mértékben, mint a kőolajból szintetizált társaik. Kíméletesebbek a bőrhöz, és kevésbé szárítanak. A testápoló kislexikon valóban nem díjazza, de a megítélése így is sokkal jobb, mint a Sodium Lauryl (vagy Laureth) Sulfate-é, vagy az Ammonium Lauryl (vagy Laureth) Sulfate-é. Megmondom őszintén, én még nem találkoztam a praxisom során olyannal, akinek a S.Coco S. gondot okozott volna, ellentétben a másik kettővel. Az ásványi glicerineknek kőolaj az alapja. A növényinek meg természetesen növény. Na, melyik a jobb? Hát persze, hogy a növényi. Nem olyan agresszív, mint kőolajas társa.

Kissé zavartnak érzem a fejtegetést, más is?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2012.01.04. 06:18

@sammy (37279):
Az ásványi glicerineknek kőolaj az alapja. A növényinek meg természetesen növény. Na, melyik a jobb? Hát persze, hogy a növényi. Nem olyan agresszív, mint kőolajas társa.
Sotet butasag.
1. koolajbol nem keszitenek glicerint.
2. a molekolaris rasszizmus baromsag (egy mulekulat nem a szarmazasa alapjan kell megitelni, hanem atulajdonsagai alapjan). A glicerin az glicerin, barki es barmibol kesziti.
Valaki hozzáértő erősítsen meg benne, hogy a közutálatnak örvendő Sodium Lauryl Sulfate nem kőolaj, hanem kókuszolaj származék.
Teljesen mindegy mibol keszul.
Egyebkent jol tudod, palma- es/vagy kokuszolajbol keszul.
Tudni kell, hogy minden tenzid válthat ki allergiás reakciót, de a növényi tenzidek sokkal kisebb mértékben, mint a kőolajból szintetizált társaik.
Lopikulat.
1. nem jellemzo, hogy allergizalna.
2. ha allergiat okoz valami, akkor allergiat okoz, szarmazasatol fuggetlenul
A testápoló kislexikon valóban nem díjazza, de a megítélése így is sokkal jobb, mint a Sodium Lauryl (vagy Laureth) Sulfate-é, vagy az Ammonium Lauryl (vagy Laureth) Sulfate-é. Megmondom őszintén, én még nem találkoztam a praxisom során olyannal, akinek a S.Coco S. gondot okozott volna, ellentétben a másik kettővel.
Sodium lauryl sulphate == sodium coco sulphate a ket nev ugyanazt az anyagot jelenti. Azonosak. (van meg tovabbi par neve: SDS, sodium dodecyl sulphate)

A Sodium laureth sulfate az egy hasonlo, de eterkotest tartalmazo vegyulet.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_laureth_sulfate
http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_lauryl_sulfate

Miert olyan nehez egy tisztesseges lexikonban megnezni? Akar az interneten, akar a konyvespolcon, akar egy kozkonyvtarban?

Igen, ezek angolul olvashatoak csak (meg sok mas nyelveken is, de nem magyarul). Az itteni ures szocseples helyett talan ertelmesebb dolog lenne ezeket a szocikkeket magyarul megirni (csak leforditani angolbol) a Wiki-re!

Miert inkabb egy buta-muveletlen-nagykepu-oreg kozmetikusnonek hisznek az emberek?
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.01.04. 06:35

@Orcas (37272):

Köszönöm,kedves együttérzésedet.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.01.04. 06:42

@Szilágyi András (37273):

OFF
Köszönöm.
Harmadjára:NEM kísérleteztem,CSAK leírtam.Másodjára:NEM méregtelenítettem,CSAK leírtam.A lényeg amúgy is vastagbetűvel szedve,alább megismétlem,nehogy elsikkadjon.
A videót majd megnézem(kimentettem)ha lesz rá időm,türelmem.(olvasni jobban szeretek)

/OFF Elnézést!

Kérdezném,hogy hogyan lehet bárkinek is egy ilyen brutalitást egészségesnek nevezni,pláne szükségesnek,ráadásul egy teljes héten keresztül???
0 x

Válasz küldése