AntalVali.com

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.13. 14:28

@vegyati (8422):
Ez a vallasuk lenyege, vissza a termeszethez, vagy legalabb is a regihez.

Ami valamennyire is modern, az rossz.

cukor rossz - mez jo.
antibiotikum rossz - antibiotikum hatasu novenyi kivonat jo
modern detergens rossz - hagyomanyos szappan, mosodio stb jo
stb
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.12.13. 15:32

@vaskalapos (8426):

Kiegészítés:

Bárhol kapható egészséges termék: rossz - nála (ősi MLM rendszerben) kapható ugyanezen termék: jó
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.13. 16:02

NapiVali
Hosszaszolas: Máriatövis
"Éedeklődnék, hogy hogyna hat a legjobban a Máriatövis? Mert azt is olvastam, hogy ha teát csinálok belőle az már nem olyan jó. Akkor egyem meg nyersen? Lehet, hogy hepatitses vagyok, kérem aki ezzel kurálja magát irjon nekem!"


válasz:
2010, december 13 - 12:04 — Antal Vali Új A hepatitisre a máriatövis nem elég!
"Vannak sokkal hatékonyabb növények is, mint a máriatövis, de a Te esetedben komplexekre lenne szükség. Keresd minél előbb tanácsadódat, vagy kérj időpontot Jolától, aki ennek a nagy szakértője."
Azert ez szerintem nagyon durva! Nem Jolahoz, hanem orvoshoz kene kuldeni azt aki majgyulladas-gyanus.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.14. 15:17

Napivali:
a különböző szűrővizsgálatok helyett az évente egyszer elvégzett E.I.S. diagnosztizációs és szűrővizsgálatot tartom a legjobbnak, és legpontosabbnak.

A röntgen és az ultrahang szervezetre gyakorolt hatásait nagy-nagy fenntartással kezelem; a hagyományos vérkép és vizelet vizsgálatok pedig sajnos nem adnak pontos eredményt. A mammográfiáról még Dr. Ládi Szabolcsnak is az volt a véleménye, hogy többet árt - a mell agyonnyomorgatásával -, mint használ, és ráadásul csak a daganat meglétét lehet vele megállapítani, de nem jelzi a daganat kialakulásának lehetőségét évekkel előre - azaz alkalmatlatlan a prevencióra.

A méhnyakrák szűréssel ugyanez a helyzet. Csak a már meglévő rákot diagnosztizálja, de nem tudja előre megjósolni, hogy pár éven belül ott a kialakulásának az esélye, amikor még esetleg tudnánk ellene valamit tenni.

Én minden évben egyszer elmegyek E.I.S. diagnosztikára, és pontosan látom, hogy épp mi zajlik a szervezetemben, illetve azt is, hogy mit kell változtatni az életformámon és az étkezésemen, hogy ne alakuljon ki semmilyen betegség.

Az E. I. S. vizsgálat egy nagyon izgalmas "utazás", hisz monitoron látod, hogy épp melyik szervedet szkenneli a gép, és szedi ízekre a biokémiáját, majd színezi különböző színekre aszerint, hogy mekkora eltéréseket észlelt a normálishoz képest.

Pl. ha a vastagbelednél lát a kezelőorvos elszíneződést, akkor a többi járulékos adatból meg tudja állapítani, hogy mondjuk 10 év múlva esélyed van egy vastagbél gyulladásra, vagy egyéb komolyabb vastagbél problémára. A szkenerrel levett biokémia alapján pontosan meg tudja mondani az orvos, hogy milyen étrendet kell folytatnod, és milyen táplálék kiegészítőket érdemes szedned, hogy megelőzd a bajt.

És ami még nagyon jó ebben a diagnosztikai eljárásban az az, hogy ennél pontosabb képet a endokrin rendszerről (hormonháztartásunk) semmi nem ad! Olyan állapotokat is mutat a gép, amit sem vérből, sem vizeletből nem tudnak ilyen könnyen kimutatni.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.14. 15:28

Napivali:
Antioxidánssal tudod a röntgensugarakat ellensúlyozni: Supercritical Protection a legjobb erre, már a műtét előtt elkezdheted szedni. Fájdalmak esetén a Zyflamend segíthet.

Ha nagyon tutira szeretnél menni, ill. a saját megnyugtatásodra a műtét után elmehetsz biorezonanciára, hogy bemérjék, került-e beléd valami nem oda való az altatóból, bár nem tudom, hogy ezek hogyan és milyen gyorsan ürülnek... szóval ez csak egy ötlet.
Szerencsere az ajanlott dolgok mind megvasarolhatok Vali boltjaban:

Supercritical Protection - Összetevők: a kapszula anyaga zselatin; extra szûz olívaolaj; nedvesítõszer (glicerin); szentjánoskenyér liszt; kurkuma rizóma kivonat; zöldtea levélkivonat; víz; gyömbér rizóma kivonat; borsmentalevél kivonat; szegfûszegrügy kivonat; petrezselyemlevél kivonat; rozmaringlevél kivonat; fényezõanyag: sárgaméhviasz; maltodextrin; napraforgómagolaj.

Zyflamend - Összetevők: extra szűz olivaolaj; a kapszula anyaga zselatin; nedvesítőszer (glicerin); szentjánoskenyér liszt; rozmaring levél kivonat; kurkuma rizóma kivonat; zöldtea levél kivonat; gyömbér kivonat; szent bazsalikom virágos hajtás kivonat; hibrid keserűfű gyökér kivonat; víz; oregano virágos hajtás kivonat; bajkáli csucsóka gyökér kivonat; fényezőanyag (sárgaméhviasz).

Tobb, mint elgondolkoztato.... en szineztem ki, a konyebb osszehasonlitas kedveert az osszetevoket...

az elso a rontgensugarak ellen ved, a masodik fajdalomcsillapito. Ha osszekevered, semmi baj, siznte ugyanaz van benne. Gyógynövénykivonatokat tartalmazó étrend-kiegészítő készítmény.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2010.12.14. 15:37

@vaskalapos (8475): az elso a rontgensugarak ellen ved, a masodik fajdalomcsillapito. Ha osszekevered, semmi baj, siznte ugyanaz van benne. Gyógynövénykivonatokat tartalmazó étrend-kiegészítő készítmény.


Mi ezzel a probléma?

A röntgensugaraktól fejfájásod lehet, ezért már eleve így lett kidolgozva a technológia. Csak a finomhangolás más egy kicsit, mert más a testünk rezgése a röntgensugárzás előtt és után. Ezért lett két különböző féle legyártva..... ;)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.14. 15:41

@énkérdezek (8476):

Ha a rontgentol fejfajasod lesz, akkor mar teljesen felesleges barmit megrendelni... ha meg van annyi idod, utald at a bankszamlad teljes osszeget orokoseidnek, azutan keress egy csendes helyet.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.12.14. 15:42

@vaskalapos (8475):

Rakétaüzemanyagnak nem alkalmas?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.15. 22:01

NapiVali:
és a párom?
Sziasztok! Engem is ez érdekelne, hogy én most gyógyultam ki ebból a hüvelygombából..és hogy mondta a doki h a párom is kezelni kell, ne menjen oda vissza a fertőzés. Nah bár a gyógyszertári kúpot használtam, így hogy rátok találtam, a páromnak házi készítésűt keresnék. :) Várom válaszotok, hogy mit lehetne tenni.


2010, december 15 - 21:34 — Antal Vali Kettesben szép az élet
Úgyhogy valóban nem árt a partnert is kezelni. Neki a grépfruitmag kivonatot ajánljuk. egy speciális szerkezettel kell a húgycsőbe juttatnia. Erről majd írunk bővebben is, addigis kérdezd tanácsadónődet.
Auuuu!!!!! Jajjjj!!!!


Biobolt » Étrend- és táplálék-kiegészítők.
Grépfrútmag kivonat - Grape Vital cseppek -

Teljesen természetes anyagokat tartalmazó, a grapfruit magjából sajtolt kivonat, amely sejtregeneráló, antioxidáns hatású, vírus és gombaölő, sterilizáló ;-) LOL és immunerősítő, táplálék kiegészítő készítmény! Ezeket a hatásokat, klinikai és egyetemi laboratóriumok tesztjei is igazolják!
Grape Vital® csepp a TÜV-SÜD-Kermi által bevizsgált és certifikált termék!
KERMI engedélyszám: E-98/001979-6 OETI szám: 2349/2007

Alkalmazása:
Grape Vital® csepp szembe nem kerülhet, a nyálkahártya megóvása érdekében óvakodjon a tömör oldattól! Ne használja hígítatlanul.

Figyelmeztetés: Az étrendkiegészítők nem gyógyszerek, nem rendelkeznek gyógyhatással, nem alkalmasak betegségek kezelésére sem megelőzésére. Az étrend-kiegészítők élelmiszerek, így a jelölésükre (címke feliratok, a címkén, csomagoláson található bármely jel, ábra stb.) és reklámozásukra az élelmiszereknél megfogalmazott általános előírásokat kell alkalmazni. Ennek megfelelően a termékek jelölése, megjelenítése és hirdetése nem állíthatja, vagy sugallhatja, hogy az étrend-kiegészítő betegségek megelőzésére, kezelésére alkalmas, vagy ilyen tulajdonsága van. Kérjük a gyártók leírásainak és reklámjainak olvasásakor ezt vegyék figyelembe!
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.12.16. 07:07

@vaskalapos (8528):

Ettől csak ez lett volna rosszabb:
"gyógyszertári kúpot"... "egy speciális szerkezettel kell a húgycsőbe juttatnia."

Elképesztő, hogy egy komoly orvos nem vállalkozik távgyógyításra, ezek meg bátran bevállalják a távkuruzslást.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.16. 22:19

Vali cukorellenes motivacioja:
Napközi. 1972. Kató néni a napközis tanár. Nem voltam hajlandó megenni ebédre az aranygaluskát. Ő odajött és a copfomnál fogva többször beleverte az arcon a márcosan csokis szószba, miközben rajtam röhögött mindenki. Majd önelégülten kijelentette: majd megtanulod, hogy az ebédet meg kell enni!

Én már akkor is tudatos gyermek voltam, és a dühtől és a sírástól eltorzult hangon megkérdeztem: És a többi harminc gyereket miért nem tetszik bántani, amikor nem eszik meg a tökfőzeléket, amit csak én egyedül eszem meg??? - Ja, az más, hiszen a tökfőzelék nem finom! - válaszolta Kató néni.

Köszönöm Kató néni, hogy ezt tetted velem, mert így még erősebb lett a hit bennem, hogy ezen változtatni kell!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.12.17. 06:53

@vaskalapos (8587):
:o :shock: :lol:

A múltkor meg mintha anyja halálos ágya melletti fogadalmát emlegette volna. Meg van még ez a szintetikumallergiája is. Trauma trauma hátán. Kész csoda, hogy ő ilyen egészséges.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.12.17. 14:27

Napivali

http://antalvali.com/hirek/szintetikus- ... ment-50257
Párom ikernővére vasárnap hozta világra kislányát... clap2 Igyekeztem Őt meggyőzni, hogy használjon shea vajat, mandula és jojoba olajat, tiszta vízzel fürdessen, nem kell még semmi más, pláne nem a babáknak szánt mérgek... Mindent úgy igyekeztem elmondani, felvázolni, ahogy itt, nálatok, Tőletek tanultam, és a saját tapasztalataim szerint át tudtam adni. Tegnap még annyira lelkes volt!!! Ma volt nála a gyermekorvos, és a védőnő.... Egy szempillantás alatt földig rombolták azt a hitet, szemléletet, amit eddig igaz hittel, meggyőzéssel építettem
Jó tudni, hogy azért nem zakkan meg minden anya a gyerekszülést követően, és képzett orvosok képesek őket meggyőzni a saját maguk és babájuk érdekeiről.

Vali persze mindent megmagyaráz:
Gondolj arra, hogy lehet, hogy a sógornőd rákeni a gyerekére a szintetikus halált, ami neked nagyon fáj, de leírtad ide a fájdalmadat, amit több ezer anyuka elolvas, akik nem fogják mától rákenni a gyermekükre a gyógyszertári borzadványokat. Tehát tettél valamit az ÜGYért.
Bizonyára teljesen véletlen, hogy a gyógyszertári borzadványok helyett Antalvalinál kapható termékeket ajánl.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.20. 18:29

NapiVali:
Hiszen biztosan úgy gondolja, hogy az aszkorvinsav egyenlő a C-vitaminnal, ahogy azt annak idején az iskolában tanultuk. Pedig a C-vitaminban ott van még sok olyan összetevő (rutin, bioflavonoidok, K-, J-, P- faktor, tyrosináz, aszkorbinogen), ami a hasznosulását segíti. A hihetetlen szinergiát, amit a természet biztosít, egyetlen laboratóriumi kivonat sem tudja pótolni...
A fenti idezetben a C-vitamin egy hiperlink a webaruhazukra... ;-)
Gondolom arra celoz, hogy az ott kaphato C-vitamin-keszitmenyben mas dolgok is vannak.
Mellesleg: az nem egy laboratoriumban/uzemben keszitett kivonat?

Azert Szent-Gyorgyi Albert szulohazajaban azt terjeszteni, hogy a C-vitamin az nem azonos az szakorbinsavval... szegyen, gyalazat. Es hazugsag.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.12.22. 16:37

Karácsonyra, Valitól :lol:
férjem terelgetése

Férjem kapott 2 hónapja OM-es tusfürdőt, és dezodort. Fintorgott, szépen mindig arrébb rakta, én használtam el. Rendeltem neki a webáruházból szantálfás tusfürdőt, és deot, megemlítettem neki, hogy lesz újabb illat, hátha ez tetszik. Azt mondta erre: Látom, te nem adod fel! Szóval várom a csomagot, remélem a jövő hét elején megérkezik! Amióta áttértem a méregmentes kozmetikumokra (is) azt mondta a férjem valamelyik nap: Olyan szép vagy, teljesen ki van simulva az arcod! Hát kell ennél több? És ezek mellett még sokkal jobban is érzem magam!
Ha ilyet olvasok, én is sokkal jobban érzem magam. :D
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.12.22. 16:52

@Dorka11 (8826): Mágneses kozmetikumok???
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.12.22. 17:22

@Gábor (8829):
Lehet. :lol:
De itt egy újabb:
Sőt! Képzeljétek el, hogy az igazi organikus aromaterápiás parfümök a női ciklustól függően is változtatják az illatkompozíciót a bőrödön, ugyanis a hormonok segítségével viszik tovább az illatinformációt az egész testben. (Emiatt javasolt az organikus parfümöket a hormonkilépési pontokon eloszlatni, mert akkor az egész testet beillatozzák, és gyógyítják: fül alatti nyaki rész, könyök hajlat belső oldala, csukló belső oldala, térdhajlat, belső és külső bokacsont alatti rész - mindenhova csak egy leheletnyit). Ennek köszönhetően nekem van kedvencem a menstruáció alatt, a peteéréskor, és a köztes időszakokban is. Sőt, télen és nyáron is más illat jött be.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.12.22. 17:33

@Dorka11 (8830): Ezt benéztem, méregmentes kozmetikumot félreolvastam - ideje lesz nagyobb képernyőhöz átülni. :oops:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.22. 17:35

@Dorka11 (8830):

osszekeverte a szerzo a hormont a verkeringessel.
es nem kilepesi pont, hanem vekonyabb bor, konnyebben bejut a testbe azokon a pontokon, illetve ott melegebb a test, igy jobban illatozik onnan.

amugy stimmel, az illat valtozik a test allapotatol fuggoen, es az is valtozik, hogy mikor mit kedvel valaki

ja es ez igaz a nem bio, es nem organikus illatokra is
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.12.22. 18:20

@vaskalapos (8832):
hanem vékonyabb bőr, könnyebben bejut a testbe azokon a pontokon, illetve ott melegebb a test, így jobban illatozik onnan.
Ez logikus is, és számomra elfogadható.
amúgy stimmel, az illat változik a test állapotától függően, és az is változik, hogy mikor mit kedvel valaki
Most kezdem megérteni a feleségem, miután bepirítós-befokhagymáztam tegnap.... :lol:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.23. 15:53

NapiVali

Ugy tunik, hogy az mergezo, amit Vali mergezonek tart (pl kristalycukor, liszt, hagyomanyos sampon) es az nem mergezo, amit esetleg a nepegeszsegugy annak tart. Azt hasznaljuk tovabb nyugodtan.
Hozzászólások
2010, december 14 - 14:06 — Edinah Új Verbéna
VERBÉNA "...tilos a verbéna gyógynövény, és bizonyos illóolajok alkalmazása a kozmetikumokban – a nemzeti erőforrás miniszter erről szóló rendelete a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg..." Nem tudjátok miért tiltották be a verbénát?

válasz link
2010, december 19 - 12:49 — Antal Vali Új Gyógynövények betiltása és mérgezővé nyilvánítása
ugyanazért tiltották be, mint a barátcserjét, a borágót, a galagonyát, az orbáncfüvet, a zellermagot, a diólevelet, a mákot, az angyalgyökeret, a fagyöngyöt, a martilaput, a fekete nadálytőt, a rutát, a ricinust, a rebarbarát, a kutyabengekérget, a petrezselymet, az orvosi somkórót, a líciumot (goji), a zsályát, a télizöldet... Folytassam???

Ezek mind szúrják a szemét a gyógyszeriparnak! Ne foglalkozz vele! Használd nyugodtan! Ha tízezer évnyi használat alatt nem ártott, akkor miért pont attól fog ártani, hogy az OÉTI felvette a tiltólistára???
A kis telizold (Vinca minor) az amibol a Vincamint nyerik, egy rakellenes kemeny citosztatikumot amibol a kozismert Cavinton nevu gyogyszert kesziti az a szemet gyogyszeripar. A ricimusban a vilag legerosebb merge a ricin talalhato. A fagyöngylevél összetevőinek (főleg a viszkotoxinok és a lektinek) mérgező hatását kimutatták. A bogyók is tartalmaznak veszélyes hatóanyagokat, ezért a fagyöngy csak orvosi rendeletre szedhető. ...

Használd nyugodtan! ????
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2010.12.25. 14:54-kor.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.12.25. 13:23

@Dorka11 (8830):

Vagy eppen jobban izzad az ember a menstsuacio alatt. :roll:
A menstruaciot megelozolen ugye, egy csomo viz gyulik ossze a szervezetben.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.12.25. 13:48

@pounderstibbons (8616):

A "szintetikus halal" alkotoelemei a furdetokrem kapcsan
http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/t ... land/15969

http://hu.wikipedia.org/wiki/Metil-para ... nzo%C3%A1t (gombaolo, tartositoszer)
Poliszorbat 60 - emulgaloszer (E435)

Shea vaj:
Felmerult bennem, hogy vajon hogyan vonjak ki a Vali fele shea vajat?
http://en.wikipedia.org/wiki/Shea_butter
"Nowadays a mechanical sheller such as the Universal Nut Sheller may be used. The refined butter may be extracted with chemicals such as hexane, or by clay filtering."

Mert ha Hexan-nal:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hexane
"The acute toxicity of hexane is relatively low, although it is a mild anesthetic. Inhalation of high concentrations produces first a state of mild euphoria, followed by somnolence with headaches and nausea."
"The long-term toxicity of n-hexane in humans is well known.[6] Extensive peripheral nervous system failure is known to occur in humans chronically exposed to levels of n-hexane ranging from 400 to 600 ppm, with occasional exposures up to 2,500 ppm. "
0 x

Avatar
robina
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.12.02. 14:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: robina » 2010.12.28. 10:01

anno én is próbáltam velük szót érteni, de engem is kitiltottak :) egyébként nem kell ahhoz tudósnak lenni, vagy akár különösebb tudományos ismeretekkel rendelkezni, hogy az ember lássa, hogy mennyire gázok (és veszélyesek).
nagyon nincs rendben, hogy egy ilyen oldal csak úgy működik. nem tudom, van-e róla valahol nyilvános negatív kritika.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.12.28. 10:27

Szerintem nagyon a bűncselekmény megvalósításának határmezsgyéjén lavírozik a hölgy.
Arra biztatni valakit, hogy tiltott hatóanyagú szert használjon....... :x
0 x

Avatar
robina
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.12.02. 14:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: robina » 2010.12.28. 10:46

@Dorka11 (9023):
az a baj, hogy a gyógyszeripar ellen beszélni nem csak divatos, hanem többnyire indokolt is. persze ettől antalvali nem lesz még jófej. de lássuk be, a gyógyszercégek épp úgy sárosak, mint antalvali. sajnos az iparág mohósága és szabályoztlansága (kiskapui) ad teret az ilyen áltudományos kuruzslóknak.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.12.28. 17:19

@robina (9024):

"az a baj, hogy a gyógyszeripar ellen beszélni nem csak divatos, hanem többnyire indokolt is.
Miért is? Úgy zusammen gyógyszeripar bűnös valami?

"de lássuk be, a gyógyszercégek épp úgy sárosak, mint antalvali."
Bocs, de én nem látom a párhuzamot. A "gyógyszercégek" pld. ajánlanak acetil-szalicilsav tartalmú tablettát gyomorfekélyes embereknek?

"sajnos az iparág mohósága és szabályoztlansága (kiskapui) ad teret az ilyen áltudományos kuruzslóknak."
Ezek között sem látom az ok-okozati összefüggést. A gyógyszeripar, hasonlóan a repülőgépiparhoz, elképesztően agyonszabályozott. Miben véled felfedezni az iparág mohóságát?
0 x

Avoué
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2009.12.20. 18:47

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Avoué » 2010.12.28. 21:29

@vegyati (9041):

Úgy érted, hogy nem olvastál még soha gyógyszeripari visszaélésekről, lefizetett orvosokról, hamis klinikai kutatásokról, gyógyszerlobbiról..stb?
Én nem vagyok gyógyszer ellenes, de ezekről lehet olvasni , anélkül, hogy összeesküvés elméleteket gyártana bárki..
0 x

Avatar
paligreg
*
*
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2010.08.24. 20:43
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: paligreg » 2010.12.28. 21:49

@Avoué (9052): Nem olvastál sárkányokról, lidércekről, ... ? Attól, hogy olvastál róluk, még fantazmagóriák!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.29. 00:17

@Avoué (9052):
Úgy érted, hogy nem olvastál még soha gyógyszeripari visszaélésekről, lefizetett orvosokról, hamis klinikai kutatásokról, gyógyszerlobbiról
Van ilyen is. Jellemzo? Ilyen alapon az osszes ipart es ipari termeket elutasithatjuk, meg minden egyebet is, mert ahol emberek mukodnek, ott van visszaeles is....

ezzel szemben antalvaliek uzlete az mentes mindenfele anyagi erdektol es csak onzetlenul az emberiseg javara mukodik
0 x

Avatar
robina
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.12.02. 14:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: robina » 2010.12.29. 14:08

@vaskalapos (9057):
nos igen, a profitorientáltságra általában véve jellemző, hogy mindenkinek el akarják adni a termékeiket, akár kell, akár nem. ez olyan egyszerű dolgokban, mint a focilabda kevésbé veszélyes, mint a gyógyszercégeknél, akiknek az érdeke főképp az, hogy ijesztgetéses módszerrel propagálják a termékeiket (vitaminok, nyomelemek, mindenféle akut szer), illetve függőséget okozó tablettákból (altató, nyugtató, stb) minél többet adjanak el.

megértem, ha te ebből keveset érzékelsz, egyébként én is, mert nem igazán van hajlamom a gyógyszerszedésre meg a függőségre, de ettől függetlenül nyitott szemmel járok a világban, és észreveszem, hogy mi folyik. a mi kis országunkban ez még nem is annyira durva, mint a tengerentúlon egyébként.
ezért is próbálja megülni a szcientológia a no-drog elvet, azzal félre nagyon nem mehetnek, hiszen mindenki tudja, hogy az emberek túl sok gyógyszert szednek, másrészt meg aki okkal szedi az antidepresszánsokat, a fölött könnyen hatalmas szereznek, ha a gyogyó helyett saját maguktól teszik függővé. mert ez is baromira működő módszer.

és igen, sajnos rengeteg visszaélés van.
én ennek a szakmának nem vagyok a szakértője de az a dr. meskó berci, aki nagyszerű blogjával hívta fel magára a figyelmet, és aki igen hitelesen és közérthetően ír sokmindenről, többek közt a gyógyszerekről is, íme.
http://mediq.blog.hu/2010/01/11/gyogysz ... _mindenutt
http://mediq.blog.hu/2009/05/07/igy_pub ... yszercegek

... és még számtalan a témával foglalkozó cikk és tanulmány van, nem szabad elbagatelizálni a jelentőségét annak, hogy a gyógyszercégek és a páciensek közt komoly érdekellentét van fogyasztási szempontból.
sajnos mindennek a következménye az, amit már írtam, hogy az ilyen antalvalifélék, nameg a szcientológusokról nem is beszélve simán kihasználhatják a helyzetet, és jobb/álságosabb színben tűnnek fel, mint amilyenek egyébként.
0 x

Avatar
robina
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.12.02. 14:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: robina » 2010.12.29. 14:10

@paligreg (9053):
ez az analógia egyszerűen sántít.
0 x

Avatar
paligreg
*
*
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2010.08.24. 20:43
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: paligreg » 2010.12.29. 14:24

@robina (9082): Tévedés: ez nem analógia, csak rámutatás arra, hogy téves az érvelési módszer. Attól még, hogy olvastunk valamiről, az nem bizonyítja annak a létét. :) Továbbá egyes - egyébként nem specifikus - esetekből való általánosítás és kategorikus állítás szintén a helytelen következtetési módszerek közé tartozik. Legalábbis egyáltalán nincs bizonyító erejük.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára paligreg 2010.12.29. 14:29-kor.
0 x

Avatar
robina
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.12.02. 14:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: robina » 2010.12.29. 14:28

@paligreg (9083):
oké. akkor ugyanígy érvényes az is, hogy attól, mert nem olvastál valamiről, nem bizonyítja annak a nem létét.
és nem egyszerűen azért gondolja /-juk, hogy ez valós probléma, mert olvastunk róla, hanem mert tájékozódtunk felőle.
én azt gondolom, nagyfokú naivitás feltételezni, hogy a gyógyszergyártók elsődleges érdeke a fogyasztók védelme, és nem pedig a profittermelés.
0 x

Avatar
paligreg
*
*
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2010.08.24. 20:43
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: paligreg » 2010.12.29. 14:31

@robina (9085): Ugyanúgy, mint hogy a pékeknek, a zöldségeseknek, a mészárosoknak, a butikosoknak, ... - szóval mindenkinek, akik a piacra termelnek az elsődleges érdekük a profittermelés. De ez szerintem nincs ellentétben a fogyasztók védelmével. Csak ott, ahol "színlelt szerződést" köt az eladó a vevővel, azaz átveri valamivel. Olyat ígér, amit nem tud a termék, illetve elhallgat olyasmit, amit tud, de a vevő nem szeretné, ha tudná. Ebben az ügyben azonban én úgy vélem, hogy a Gyógyszeripar - Természet és Alternatív, stb. gyógyászati termékek közötti meccsben az előbbi fölényesen vezet - no nem a hazugságban, hanem az általa nyújtott szolgáltatás megbízhatóságában és biztonságában. Még ha drágának tűnik is. Valójában még olcsóbb is, ahol és amikor ténylegesen szükség van rá.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára paligreg 2010.12.29. 14:41-kor.
0 x

Avatar
robina
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.12.02. 14:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: robina » 2010.12.29. 14:41

@paligreg (9086):
és neked mindegy, hogy kifliből veszel plusz kettőt a pék unszolására, vagy a xanaxot kezded el szedni?
0 x

Avatar
paligreg
*
*
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2010.08.24. 20:43
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: paligreg » 2010.12.29. 14:43

@robina (9087): Ne a pék unszolását, hanem a csodagyógyászok, csodagyógyszer és táplálékkiegészítő árusok, stb. unszolását hasonlítsd össze a gyógyszeripar unszolásával!
0 x

Avatar
paligreg
*
*
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2010.08.24. 20:43
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: paligreg » 2010.12.29. 14:45

@robina (9087): Egyébként a pék unszolása miatt kell fogyasztószereket kifejleszteni a jónépnek! :twisted: :lol:
0 x

Avatar
robina
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.12.02. 14:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: robina » 2010.12.29. 14:47

@paligreg (9088):
én épp ok-okozati viszonyba állítottam őket. ha sokan nem csalódnának a "hagyományos nyugati" (tehát modern) gyógyszeriparban (orvosokban, stb), akkor nem fordulnának más felé. a szakmai felelősséget hangsúlyozom.
0 x

Avatar
robina
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.12.02. 14:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: robina » 2010.12.29. 14:47

@paligreg (9089):
na, én ezért nem járok pékhez :)
bár az igazi 100 %-os rozskenyérnek nem tudok ellenállni... :roll: :| :cry:
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.12.29. 15:03

@robina (9081):

"nos igen, a profitorientáltságra általában véve jellemző, hogy mindenkinek el akarják adni a termékeiket, akár kell, akár nem."
rákellenes szereket is? vérnyomáscsökkentőkkel mi a helyzet? etc.

"a gyógyszercégeknél, akiknek az érdeke főképp az, hogy ijesztgetéses módszerrel propagálják a termékeiket (vitaminok, nyomelemek, mindenféle akut szer), "
Ez pontosan a gyógyszergyárakat démonizáló, vitaminbizniszben utazó, szcientológiában elmerülő ügynökökre jellemző. :?

illetve függőséget okozó tablettákból (altató, nyugtató, stb) minél többet adjanak el.
Ezt még nem láttam reklámozni, te igen?

A beidézett linkben szereplő Merck gyógyszergyárral történt eset mellett más is követett el gazemberségeket (próbálj rákeresni a Wyeth Ghostwriting szavakra pld.), de emellett elképesztően sok hasznos gyógyszert állítottak elő és cikkekben jogosan írták le hatékonyságukat. Ugye ezt nem lehet elvitatni?

"én azt gondolom, nagyfokú naivitás feltételezni, hogy a gyógyszergyártók elsődleges érdeke a fogyasztók védelme, és nem pedig a profittermelés."
Bizony a gyógyszergyáraknak extraprofitot kell termelniük, hogy a gyógyszerek kifejlesztésébe fektetett 15év ill. 1.5 Mrd USD összeg visszajöjjön. Minden üzleti vállalkozás így működik, ha talpon akar maradni, nem mindenki csak úgy kedvtelésből tart pld. hagyományos magyar lófajtát.
Másrészt egyes nagy cégek (amik nem roppannak bele egy ilyen feladatba) olyan gyógyszerek létrehozásába pumpálnak nagy összegeket, amik szűk csoportot céloznak meg (pld. ritka betegségekben szenvedők). Ebből soha nem lesz akkora hasznuk, hogy visszajöjjön a befektetett összeg.
0 x

Avatar
robina
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.12.02. 14:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: robina » 2010.12.29. 15:05

@vegyati (9093):
de ugye nem kezded el őket sajnálni?:D
0 x

Avatar
paligreg
*
*
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2010.08.24. 20:43
Tartózkodási hely: Budapest

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: paligreg » 2010.12.29. 15:12

@robina (9091): A fölöslegesen bezabált rozskenyér is hízlal.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.12.29. 15:13

@robina (9094):

"de ugye nem kezded el őket sajnálni?:D"

Lényegre tapintó, témába vágó, abszolút nem érzelemkeltő, teljesen objektív, szakmailag megalapozott kérdésedre a válaszom: nem.
Amúgy köszönöm, hogy kérdéseimre nem kérdésekkel válaszoltál.
0 x

Avatar
robina
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.12.02. 14:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: robina » 2010.12.29. 15:15

@vegyati (9096):
szívesen válaszolok arra is, de azt gondolom, hogy a felesleges. a rendelezésre álló információk alapján mindenki úgy kezeli a problémakört, ami a saját mentalitásának megfelelő. szerinted nem aggályos, szerintem meg az. innentől fogva vitázhatunk még amíg a part szakad, de nem látom értelmét, mert kizárólag szubjektív preferenciák fognak uralkodni. ez hozzáállásbeli kérdés. én tiszteletben tartom a te véleményedet, de nem értek egyet. ha szerinted van értelme folytatni, akkor szívesen fűzöm tovább a vita fonalát.
0 x

Avatar
robina
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.12.02. 14:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: robina » 2010.12.29. 15:16

@paligreg (9095):
nem mondom, hogy újdonság erejével hatott rám a megállapításod. :?
bár egyébként a kalóriatartalma ismereteim szerint jóval alacsonyabb, mint a fehér kenyéré.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2010.12.29. 15:26

@robina (9098):
robina írta: egyébként a kalóriatartalma ismereteim szerint jóval alacsonyabb, mint a fehér kenyéré.
A közhiedelemmel ellentétben a magasabb kiőrlésű fokú lisztekből készült kenyerek energiatartalma általában nem számottevően kisebb, mint az alacsonyabból készülteké. Amiért mégis ajánlottak előbbiek, az a magasabb élelmirost-, ásványianyag- és vitamintartalom.

Ami miatt látszólag energiaszegényebbek, az az, hogy a magasabb élelmirost-tartalom miatt általában kevesebbet eszik az ember belőle, magasabb a telítőértéke, tovább tart az emésztése, a vércukorszintet is elhúzódóbban emeli, ezek miatt hosszabban eredményez jóllakottságot. Az iménti hatások mind segíthetik a testtömeg kontrollálását.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.29. 15:29

@robina (9081):
hogy ijesztgetéses módszerrel propagálják a termékeiket (vitaminok, nyomelemek
ez eppenseggel az antalvalikra jelemzo (mergek a furdoszobaban, mereg az ossze kozmetikumban, kiveve amit ok arulnak; mereg a gyogyszer amit az orvos ir fel, tolunk vegyel beta glukant, meg ketszerfermentalt vitamint, mereg a gyogyszertari vitamin is, csak amit tolunk veszel, az nem mereg).

Az alternativ es mlm-es arusok strtategiaja az ijesztgetes.

Vali epp most publikalt egy tablazatot, amit szerinte a WADA (nemzetkozi doppingugynokseg) keszitett, arrol, hogy felesleges a zoldseg-gyumolcs fogyasztas, mert nincs taplalek, vitamin, asvanyi anyag bennuk, szukseges a vitaminkiegeszies.

A gyogyszeripar nem csinal ilyet.
0 x

Avatar
robina
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.12.02. 14:56

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: robina » 2010.12.29. 15:31

@vaskalapos (9100):
az, hogy a gyógyszercégek is alkalmazzák a módszert (végignézted már a vitaminreklámokat, hogy mit ígérgetnek?), nem azt jelenti, hogy mások nem használják.

és hát már ne is haragudj, de az antalvali-stílust, módszereket, stb. már csak azért sem szeretném részletesen tanulmányozni mert nagyon hamar ideges lennék. és akkor kapkodhatnám be a xanaxot.[quote="Várhegyi
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

AntalVali.com

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2010.12.29. 15:32

@vaskalapos (9100):

Hol találom a cikket? (Már rákerestem, de nem találtam.)

(Amúgy a WADA mióta foglalkozik ilyen dolgokkal?)
0 x

Válasz küldése