Moksa elixír

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.24. 02:02

@Rétike (22550): A hozzászólásod elég zavarosra sikeredett.
Itt egy másik cikk kivonata:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21068340
Kiemelném a lényeget: "The current diabetes classification scheme needs to be reevaluated because of the accumulating evidence of immune system involvement in the pathophysiology of type 2 diabetes."
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.07.24. 02:13

@Rétike (22550):

A koverseget, mint allapotot mostansag divatos gyulladaskent interpretalni. (Most mar a depresszio kapcsan is ezt olvastam.) Ez egy uj iranyzat, nagyjabol hiheto is. Vegulis minden mindennel osszefugg.

Olefsky-nek eleg jo cikkei vannak. Hallottam tole egy eloadast a gyulladas es koverseg temaban.
Ezt: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20308074
De ezek is erdekesek.
http://www.sciencemag.org/content/329/5990/397.short
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21109185
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21045807
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.24. 04:07

@Orcas (22553):
A koverseget, mint allapotot mostansag divatos gyulladaskent interpretalni. (Most mar a depresszio kapcsan is ezt olvastam.) Ez egy uj iranyzat, nagyjabol hiheto is. Vegulis minden mindennel osszefugg.
A gyulladas azert elegge jol korulirt jelenseg (duzzanat, fajdalom, viszketes, verboseg,immunrendszer normalisnal nagyobb aktivitasa, stb).

A koversegre ebbol csak az elso igaz, de az masfajta duzzanat...
Szoval nem ertek egyet.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.07.24. 04:51

@vaskalapos (22555):

Ez az uj es divatos iranyzat mar evek ota, lehet nem egyeterteni.
Azert olvass bele a korabban altalam idezett cikkekbe.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.07.24. 07:53

@vaskalapos (22529):
"Az inlfenza kezeles nelkul egy het alatt gyogyul. Kezelessel het nap alatt."
ECOS-l 1 nap alatt elmúlik! (ezüst kolloid) :)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.24. 10:52

@Orcas (22551):

:) Segítek.Számít a helyzet,kell egy angol szó és az ism! :)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.24. 11:00

@Szilágyi András (22552):
A hozzászólásod elég zavarosra sikeredett.
Ne haragudj,de meg kell kérdezzem:
Neked mi bajod van?Hm?Egyenesebb lenne közölnöd,hát csakhogy én is tudjam.
"The current diabetes classification scheme needs to be reevaluated because of the accumulating evidence of immune system involvement in the pathophysiology of type 2 diabetes."
Atherosclerosis needs to be reevaluated because of the accumulating evidence of immune system involvement in the pathophysiology of it.
Thrombosis needs to be reevaluated because of the accumulating evidence of immune system involvement in the pathophysiology of it.
Cardiovascular diseases needs to be reevaluated because of the accumulating evidence of immune system involvement in the pathophysiology of it.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.24. 11:08

@Orcas (22553):

Köszönöm a linkeket,még nem kattintottam,de elmentem őket,mert témámba vágnak.
Én konkrétan arra gondoltam,hogy:
-ugyebár ahol citokinek,vagy más gyulladás faktorok megjelennek,ott már gyulladásról beszélhetünk,még ha az egy alacsonyabb fokozatát jelenti is.A zsírszövet pedig gyulladásos citokinek forrása,melynek van patológiás szerepe a metabolikus szindrómában,ami táptalaja a kettes tipusú cukorbetegségnek.A cikk,amit András linkelt leíjra,hogyan okoz IR-t.Teljesen alátámasztja ezt,szóval nem annyira csupán divat ez már.
-az elhízás így generál testszerte egy alacsonyabb fokozatú gyulladást,erre utaltam,ami bizony nem csak a cukorbetegségnek,de más,az elhízással összefüggő megbetegedéseknek is kedvez.Pl:A magas CRP-szint 2-3x nagyobb rizikófaktor a cardiovasculáris megbetegedésekben,mint a magas koleszterin-szint.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.24. 11:19

Autoimmunitás

Fiziológiás körülmények között az egészséges szervezet a saját sejtjei és testnedvei ellen nem képez antitesteket.

Ha valamilyen okból az immuntolerancia megszűnik és az immunrendszer az addig sajátként azonosított elemeket idegenként azonosítja,akkor immunválaszt indít meg ellenük,vagyis autoimmun folyamatok indulnak meg.

Patogenetikai szempontból az autoimmun kórok antigén és antitest eredetűek lehetnek.

Antigén eredetű:
-szekvesztrált antigének felszabadulása
-Saját antigénstruktúra megváltozása
-heterofil antigének okozta(például fertőzést követően a keletkező antitestek a bétasejtekkel keresztreagálnak)
Antitest eredetű:
-szabályozási zavar
-tiltott klónok felszabadulása
-lymphocyta-klónok malignus transzformációja
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.24. 13:09

@Orcas (22556): Beleneztem, ha jol ertem, akkor az inzulin rezisztens allapot az ami egyfajta alacsony szintu folyamatos gyulladaskent ertekelnek a cikkben, de nem a gyulladas "orvosi" tunetei, hanem bizonyos feherverjestek gyulladasra jellemzo sejtfelszinni markeri alapjan.

Ertem, erre nem gondoltam.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.07.24. 13:25

@vaskalapos (22576):

Valóban egyfajta gyulladásról van itt is szó (gyulladásos mediátorok fokozott termelése), de nem kísérik a gyulladás klasszikus tünetei (tumor, rubor, calor, dolor). De az endothel- és a fehérvérsejt-funkció hasonló módon változik meg, mint a "klasszikus értelemben vett gyulladás"-ban.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.07.24. 13:29

@Rétike (22570):
Rétike írta: Fiziológiás körülmények között az egészséges szervezet a saját sejtjei és testnedvei ellen nem képez antitesteket.
Ma már tudjuk, hogy ez ebben a formában nem igaz. Fiziológiásan is képződnek alacsony specificitású, kis affinitású M nehézláncosztályú autoreaktív antitestek, amiknek valószínűleg fontos szerepük van, de ez egyelőre kevéssé ismert.

Egylébként is vannak autoreaktív T- és B-sejtek (tökéletlen centrális tolerancia), de a perifériás tolerancia következtében nem okoznak gondot.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.24. 13:34

@Várhegyi Márton (22578):

Nyílván a kép így kerek,ezzel az információval együtt.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.07.24. 13:43

@Gyuszi (22544):
Gyuszi írta: Minden ember más, de ezt is elképzelhetőnek tartom, csakhogy én szomjaztam is egyfolytában és ezáltal véletlen egybeesés is lehetett...
Hát ha sok vizet veszít az ember, akkor normálisan sok vizet is iszik kompenzálandó az elvesztett mennyiséget. A fokozott szomjúságérzet és vízfölvétel tehát másodlagosan alakul ki (ún. secundaer polydipsia), vagyis nem azért sok a vizeleted, mert sokat iszol, hanem azért iszol sokat, mert sok a vizeleted.
(Ezzel szemben a primaer polydipsiában - ami lehet pszichogén vagy organikus - a vízfölvétel fokozódása az elsődleges.)
Gyuszi írta: Csakhogy nekem azt mondták, hogy autoimmun!
Lehet, hogy ezt mondták, de ettől még a 2-es típusú cukorbetegség nem (vagy alapvetően nem) autoimmun eredetű.
Gyuszi írta: Onnan tudom, hogy még ráadásul vastagbélgyulladás is kezdődött nálam
Nem csak autoimmun vastagbélgyulladások léteznek.
Gyuszi írta: Hát ez a nagy átverés egyik vállfaja és nagy megvezetése a gyógyszer maffiának, mert a szintetikus gyógyszerek mellékhatásaira évente az egész világon milliók halnak meg és ők meg így jogilag fedve vannak.
Ezt sokféleképpen lehet értékelni, de itt most pont nem ez az érdekes, hanem az, hogy a már leírtak ellenére nem szerepel diabetes mellitus a mellékhatások között.
Gyuszi írta: Mindegyik mérés 15 mml felett volt és erre már sajnos a szabályokból kifolyólag kiadják a diabétesz "igazolványt".
Mikor történtek a mérések? Pontosan meddig tartott az influenzád (beleértve a pneumoniát, pleuritist, mindent)? A betegség előtt mérted a vércukorszintedet?
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.07.24. 14:24

@Várhegyi Márton (22580):

Kedves Márton!

Jól esik, hogy így törődsz az esetemmel és ezúton meg is köszönöm ezt Neked!
Az írásod szakemberre, de elsősorban jellemre vall!

Nagyon érdekes az ezotéria tanai közül az univerzumi Vonzás törvénye (ez a gondolatokon keresztül a fény sebességével jut el a célzott személyhez), ami most pár perccel ezelőtt azt sugallta nekem, hogy - más fontos elfoglaltságom ellenére - nézzem meg a fórumon az engem is érintő, aktuális topic-ot.
S erre látom a Te hozzászólásaidat, amelyek mögött valóban szaktekintélyt és józan itélőképességú "szkeptikust" látok. A lelki szemeim előtt megjelent egy olyan ember, aki JÓT AKAR!

Te orvos vagy Márton?

Mert ha az vagy, akkor engedd meg, hogy Papp Lajos világhírű magyar szívsebészt hozzam fel Neked példának, mert ez az orvos elsősorban EMBER és csak utána orvos!

Az én esetem nem érdekes a számotokra, mert én nyilvánvalóan más úton járok, mint Ti.
Az autodidaktikus önképzésemmel úgy érzem, hogy a holisztikus gyógy- és életmódot lényegében sikerült annyira elsajátítanom, hogy az egészséges életmódról tudok tanácsot adni bárkinek, aki hozzám fordul.

Én egyben, vagyis EGÉSZ-ben látom az ember EGÉSZségének a megtartását és nem feldarabolva 86 orvosi diszciplína között. Az életmentés persze kivétel, mert olyankor akarva-akaratlanul a szikéhez KELL nyúlni.
De könyörgöm: NEM KELL TŰZZEL-VASSAL IRTANI A SZIMBIONTÁINKAT ÉS MŰTENI MINDENT, AMI NEM FUNKCIONÁL RENDESEN!

A pszichoszomatikus medicínában felfedezett és hirdetett megközelítés az, ami nálam helyére teszi az emberi szervezet önszabályozásának és öngyógyulásának a csodálatos képességét.
Ez viszont csak a belső nyugalmon, békén és önzetlen szereteten keresztül jut el a lelkünkig és a szivünkig.

A testi-lelki harmónia az egyedüli járható út a jó EGÉSZ-séghez és a hosszú élethez.

Kívánom, hogy mint orvos a sziveddel gondolkodva gyógyítsál, mert akkor Te is boldog (és persze a pacienseid is elégedettek lesznek) leszel.

Megkülönböztetett tisztelettel: Gyuszi
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.24. 14:41

@Gyuszi (22581):
az egészséges életmódról tudok tanácsot adni bárkinek, aki hozzám fordul
azt barki tud
a kerdes, jo-e az a tanacs, vagy eppenseggel karos

az itteni irasaid alapjan en mindenkit ova intenek attol, hogy kovesse a tanacsodat

MMS keverek -veszelyes tanacs "hasmenésre, influenzára, torok- és mandulagyulladásra" javasolsz rakellenes gyogyszert "Vannak rákos betegek, akik a 4. stádiumban kezdték inni és láss csodát, kigyógyultak tőle.... "

"Nincs ebben semmi veszély vagy ördöngősség, csak ki kell próbálni, hogy működik-e. :) Az MMS keverék megivása után (mert nem magában, hanem1 : 5-höz kell "aktiválni" az MMS-t folyékony aszkorbinsavval és minimum 3 perc után felönteni 1 dl tiszta vízzel) a szervezetben a keletkezett klór-dioxid jótékony hatása aránylag rövid idő után jelentkezik"
"A termék fogyasztása hasi görcsöt, hányást, súlyosabb esetben methemoglobinémiát, hemolízist, és veseelégtelenséget okozhat. Ugyanakkor nincsenek tudományosan dokumentált adatok arra vonatkozóan, hogy bármely súlyos megbetegedés hatásos ellenszere lenne. A szer alkalmazása komoly egészségkárosodást okozhat, és az alapbetegség megfelelő orvosi kezelés hiányában tovább súlyosbodhat.

Az ÁNTSZ felhívja a fogyasztók figyelmét, hogy ne vásárolják meg, és ne használják az MMS oldatot, mert az nem javítja egészségi állapotukat, hanem további kóros folyamatok beindulását okozhatja."
Aki ilyen anyag hasznalatat tanacsolja (barmilyen joindulatuan) az veszeleyes ember.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.24. 14:54

@Gyuszi (22581):

Látod milyen kedvesen ír te neked?Megérdemled,hiszen tele vagy szeretettel!Na.Hát akkor ugye ha már egyszer ennyire rendes te veled,akkor neki ugye válaszolsz a rád nézve kényelmetlen,ám elég konkrét kérdésekre,igaz?

Megjegyzem:ÉN,mint egyenes emberek általában,mindent elkövetek,hogy bizonyítsam,hogy igaz,amit állítok...
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.07.24. 17:24

@Gyuszi (22581):
NEM KELL TŰZZEL-VASSAL IRTANI A SZIMBIONTÁINKAT
Dehogynem! A szimbolika nem definicio, es mindenki mas-mas dolgot erhet egy bizonyos szimbolum alatt. Honnan tudhatnank kesobb, hogy te es en ugyanarrol a dologrol beszelunk? A fogyaszto szamara kell szimbolikat gyartani, es a szukseglet generalasaval lehet az eladhatosagot novelni.
Mert ha az vagy, akkor engedd meg, hogy Papp Lajos világhírű magyar szívsebészt hozzam fel Neked példának, mert ez az orvos elsősorban EMBER és csak utána orvos!
Miert nem ember es orvos egyszerre?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.07.24. 19:26

@Gyuszi (22581):

Igazán nincs mit, Gyuszi, a végére szeretnék járni a dolognak - amennyire ezt a jelen körülmények lehetővé teszik -, ahogyan bizonyára te is. Az ördög általában - ha nem mindig - a részletekben van.
(Orvostanhallgató vagyok.)

Viszont örülnék, ha a föltett kérdéseimre válaszolnál, csak így tudunk előrébb jutni :)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.07.24. 20:14

@Orcas (22588):


De könyörgöm: NEM KELL TŰZZEL-VASSAL IRTANI A SZIMBIONTÁINKAT ÉS MŰTENI MINDENT, AMI NEM FUNKCIONÁL RENDESEN!
Pontosan most miről beszélsz?
Ezekről?
http://www.csillagkapu.hu/faj.php?faj=98
A pszichoszomatikus medicínában felfedezett és hirdetett megközelítés az, ami nálam helyére teszi az emberi szervezet önszabályozásának és öngyógyulásának a csodálatos képességét.
Ez viszont csak a belső nyugalmon, békén és önzetlen szereteten keresztül jut el a lelkünkig és a szivünkig.
Érdekes, hogy a cukorbajod keletkezését nem a belső nyugalom és béke, valamint az önzetlen szeretet hiányának tudtad be, hanem egy orvos által felírt gyógyszer mellékhatásának. Ahogy a kezelését se ezekkel akartad elérni, hanem egy elixirrel.
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.07.25. 08:37

@Várhegyi Márton (22593):

Kedves Márton!

Köszönöm a megtisztelő, őszinte válaszod.
Az én volt problémám számomra már nem probléma, mert megoldottam.
Sajnálom, hogy ki kell mondanom, de a hagyományos orvoslás a diabétesz mindkét tipusát nem tudja, vagy talán hamarább nem akarja kigyógyítani, mert ez egy hatalmas profitforrás a gyógyszeriparnak, de a most már teljesen pénzorientált betegségiparnak is.

De ha már valaki mégiscsak gyógyítani vagy gyógyulni akar, akkor szerintem a pszichoszomatikus megközelitésben van a megoldás kulcsa.
Már tudjuk azt is, hogy az antibiotikumok úgy általában a pozitív hozadékuk mellett rengeteg káros mellékhatást is generálnak. Az immunrendszer 70%-át kitevő bélflóra károsodása a vastagbélben az antibiotikomok szedése következtében már bizonyitott tény!

Egy, a közember számára felfoghatatlan paradoxonként említem csak meg, hogy sajnos az antibiotikumos kórházi kezelések következtében kapják meg nagy többségben az emberek a legtöbb autoimmun eredetű betegséget. Erről még kevesen tudnak, de vannak már róla tanulmányok is, amiket én is olvastam.
Majd utánakeresek...

Rüdiger Dahlke "A betegség, mint szimbólum" c. könyvében a testi tüneteket a lélek üzenetének tudja be és én visszavonatkoztatok a pszichoszomatikus, oda-vissza történő hatásmechanizmus ki-, s bekapcsolására az én esetemben is, mivel a közeg (a vastagbél és hasnyálmirigy) eleve károsodva volt.

És még valami:
A kinai gyógyászatban már nagyon régen tudják, hogy a különböző élethelyzetek hogyan hatnak az ember életére. Müller Péter "Változások könyve" a Ji-King bemutatja azt a 64 élethelyzetet, amely előfordul(hat) egy életen át.
Ehhez van a szelíd gyógyítás csúcsát képviselő MOKSA ELIXIR is igazítva és a homeopátiás, valamint Bach-virágterápiás elveket figyelembe véve, több éven át sikeresen kifejlesztve és kipróbálva.

Hozzáteszem, hogy HÁLA ISTENNEK!

Tisztelettel: Gyuszi
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.25. 11:16

@Gyuszi (22628):
Az immunrendszer 70%-át kitevő bélflóra károsodása a vastagbélben az antibiotikomok szedése következtében már bizonyitott tény!
Nem tévéreklámokból kéne tájékozódni! A bélflóra nem része az immunrendszernek, pláne nem teszi ki 70%-át. Az, hogy az antibiotikumok károsítják a bélflórát, magától értetődő, köztudott tény. De ez nem nagy ügy. A kúra befejezése után egy-két héttel helyreáll, ezt lehet segíteni probiotikumok fogyasztásával, mint pl. kefir, joghurt.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.07.25. 17:59

@Gyuszi (22628):

Nem értem, miért titkolózol, miért csinálsz úgy, mint ha meg sem hallottad volna a kérdéseimet, amiket - mondanom sem kell - nem ok nélkül tettem föl. A megkülönböztetett tiszteleted nem értem, minek szól, ha egyszerűen nem veszel komolyan.
Gyuszi írta: Az immunrendszer 70%-át kitevő bélflóra károsodása a vastagbélben az antibiotikomok szedése következtében már bizonyitott tény!
A bél normál flórája részt vesz a kórokozókkal szembeni védelemben, aminek több összetevője is van, de - mint azt András is írta - nem része az immunrendszernek, te valószínűleg a bélfalban lévő nyirokszövetre gondolsz. A 70 % viszont többé-kevésbé reális arány.
Egyébként ezért kell olyan antibiotikumot adni, ami az adott kórokozóra minél specifikusabb, és persze lehet adni már a kezelés alatt is pro- és prebiotikumot tartalmazó gyógyszert.
Gyuszi írta: az antibiotikumos kórházi kezelések következtében kapják meg nagy többségben az emberek a legtöbb autoimmun eredetű betegséget.
Én erről nem hallottam/olvastam még, de utánanázek, és megkérdezek róla egy immunológust. Az ismert, hogy bizonyos tetracyklinek okozhatnak autoimmun megbetegedéseket.
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.07.26. 07:16

@Várhegyi Márton (22730):

Kedves Márton!

Elsősorban azt kell tudnod rólam, hogy én nem vagyok szkeptikus és tudományos beállítottságú, aki az orvosi és laboratóriumi detailokban akar mindenáron megoldást találni.
Az emberi test és lélek szimbiózisában gondolkodok és a pszichoszomatikus medicína meglátásait próbálom úgy ahogy magamévá tenni.
Elhiszed-e azt, hogy az amerikai orvosok átlag életkora "csak" 58 év (olvass róla az első alább belinkelt oldalon)?
A rengeteg stressz az állandó hajsza, a melléfogások, műhibák, meghasonlások és féligazságok miatt, valamint a test és lélek karbantartása nélkül csoda, hogy még addig is elélnek.
Belinkelek Neked ide 3 nagyon érdekes oldalt, ahol sok újdonságot olvashatsz:

http://www.vitaking.ro/hu/hirek/dr-joel ... acsai.html

http://www.termeszetesgyogymodok.hu/gyo ... letra.html

http://www.bokorkatalin.hu/

Amúgy a megkülönböztetett tisztelet Veled szemben azért volt és van kiemelve továbbra is a részemről, mert a számotokra talán "elfogadhatatlan" álláspontom ellenére is - a többi szkeptikus hozzászólóval ellentétben - semmilyen lekezelő és gúnyolódó attitűdöt nem vettem észre az ebben a topic-ban először beírt kommentjeidben.
Meggyőződésem, hogy a komplementer medicína bizonyos ágazatai lesznek a közeljövőben azok, ahol a hagyományos orvosoknak is helyük van! Az igyekezeted a tudás megszerzésében és viselkedésed a segítség megadásában szerény véleményem szerint predesztinál Téged erre.

Alázatos űttörője ennek az akadémikus orvoslásban zajló folyamatnak Dr.Márkus István, a MOKSA ELIXÍR egyik feltalálója. Nagy tiszteletnek és szeretetnek örvend már nemcsak Sopronban, ahol a feleségével Bencze Ilonával él (aki a másik feltaláló), hanem országszerte.
Sőt, már külföldön is felfigyeltek erre a homeopátiás oki kezeléssel a krónikus betegeknél sikeres gyógyulásokat beindító univerzális információs szerre.
Ez az én szerény véleményem szerint, mint sok minden más magyar találmány, - ha az egészségügyi maffia nem fog beleavatkozni - szintén egy világszenzáció lesz!

Tisztelettel: Gyuszi
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.26. 11:52

@Gyuszi (22746):
Elhiszed-e azt, hogy az amerikai orvosok átlag életkora "csak" 58 év (olvass róla az első alább belinkelt oldalon)?
Én nem hiszem el, s nem is igaz. Hazugság.
Már megint egy sarlatántól veszed az információidat.
Az amerikai orvosok átlagos élettartamáról többféle adatot lehet találni, ezek 69 és 88 év közé esnek. A legmegbízhatóbb adatnak a 73 tűnik.
Az 58 mindenesetre ostobaság.
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.07.26. 14:58

@Szilágyi András (22756):

@Gyuszi (22746):
Elhiszed-e azt, hogy az amerikai orvosok átlag életkora "csak" 58 év (olvass róla az első alább belinkelt oldalon)?
Erre Te rávágod:
Én nem hiszem el, s nem is igaz. Hazugság.
Már megint egy sarlatántól veszed az információidat.
Az amerikai orvosok átlagos élettartamáról többféle adatot lehet találni, ezek 69 és 88 év közé esnek. A legmegbízhatóbb adatnak a 73 tűnik.
Az 58 mindenesetre ostobaság.
Ez érdekes András, hogy Nálad az, aki nem egy húron pendül Veled / Veletek egyszerűen és sallagmentesen le van "sarlatánozva". :(
Ez az ember 75 tudományos cikket írt, 8 tankönyvet más szerzőkkel együtt és egy könyvet önállóan.
A saját könyvét 140 dollárért vásárolták orvostanhallgatók.
1700 újságban közölték a cikkjeit, fellépett tévéműsorokban és sok egyéb helyen, valamint Nobel díjra is volt jelölve.

Arról már nem is beszélve, hogy a halál okainak feltárásához 17500 boncolást végzett el.
Ilyen ember sem hiteles a számotokra?

Tisztelettel: Gyuszi

ui. Már nem akartam reagálni, de valahogy a szkeptikus előitélet és a tudósemberek (vagy általában az emberek) besorolása szerintem már saját Magatoknak is megmosolytató kell(ne) hogy legyen. :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.26. 15:38

@Gyuszi (22769):

http://skepdic.com/wallach.html

Rafinált sarlatán. :)

A Nobel jelölésről:
"If these claims were true, he might have won the Prize. He didn't win, but he gave a lot of false hope to parents of children with cystic fibrosis. "

Amúgy meg:
"...Many of his claims are not backed up with scientific control studies, but are anecdotal or fictional."
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mimindannyian 2011.07.26. 15:46-kor.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.07.26. 15:40

@Szilágyi András (22756):
Szilágyi András írta:Az 58 mindenesetre ostobaság.
Az igen tisztelt állatorvos (Joel D. Wallach, DVM, ND) kedvenc kérdése:
"Since physicians have a life expectancy of only 58 years, how can you trust them with maintaining your health?"
Amúgy a dokik élettartama magasabb, mint az átlag amerikai populációé: 75-88 :!: év

Forrás:
The Longevity and Mortality of American Physicians, 1969-1973
Louis J. Goodman
The Milbank Memorial Fund Quarterly. Health and Society
Vol. 53, No. 3 (Summer, 1975), pp. 353-375
http://www.jstor.org/pss/3349496

Mortality rates and causes among U.S. physicians
American Journal of Preventive Medicine
Volume 19, Issue 3, October 2000, Pages 155-159
http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 9700002014

"Conclusions: These findings should help to erase the myth of the unhealthy doctor. At least for men, mortality outcomes suggest that physicians make healthy personal choices."

A doki állításai között szerepel: laetrile tökéletesen kúrálja a "rákot". ( http://www.cancer.gov/cancertopics/pdq/ ... ient/page1 az NCI nem tud erről a csodás hatásról :( ), kolloid ezüst csodálatos antibiotikum (szokásos CAM csodaszer szöveget tessék utánaképzelni) etc.

"Arról már nem is beszélve, hogy a halál okainak feltárásához 17500 boncolást végzett el. "
Én 20500-as számot olvastam. Ennyi embert boncolt, mint állatorvos? Érdekes, biztos éjjel-nappal folyamatosan csinálta :P .
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.26. 15:48

@Gyuszi (22769): Utánanéztem a fickónak. Állatorvos. 35 publikációja van, az utolsó 1990-ben jelent meg. Jelentéktelenek egyébként, olyanok, hogy pl. vérvétel technikája állatkerti kisállatokból. A 140 dolláros könyve az egzotikus állatok betegségeiről szól. Öt könyve van, ez az egy tankönyv.

Egy rakás hülyeséget terjeszt. Sarlatán.
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: alagi » 2011.07.26. 15:51

@Gyuszi (22769):

A wikipedia szerint:

http://en.wikipedia.org/wiki/Joel_Wallach

"He markets colloidal minerals for many conditions and makes many controversial claims. .... His marketing and claims are the subject of criticism."

Egy ilyen ember semmikeppen sem hiteles.
De egyebkent a szkeptikus vilagkepben a "hiteles ember" vagy maga a hitelesseg nem jatszik szerepet, hiszen valami nem azert igaz mert egy okos ember mondta es nem azert hulyeseg mert valaki buta mondta. Az okos emberek is mondanak hulyesegeket, a buta emberek is mondanak okossagokat, ezert minden egyes allitast csak az allitas sajat bizonyitekai alapjan kell elbiralni, fuggetlenul attol hogy ki mondta.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.26. 15:55

@vegyati (22776):
Amúgy a dokik élettartama magasabb, mint az átlag amerikai populációé: 75-88 év
Nem olyan biztos, pont az általad linkelt második forrás 73 évet ad meg a fehér, és 68,7 évet a fekete orvosokra. De ez is már több mint tíz éves adat.
Nincs megbízható adat, szerintem annyit lehet mondani, hogy az orvosok élettartama nem tér el jelentősen az átlagnépességétől.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.07.26. 16:02

@Szilágyi András (22756):
Arról már nem is beszélve, hogy a halál okainak feltárásához 17500 boncolást végzett el.
Ezt most hogy kell érteni? Ha csak minden nap egyet végez el az is csaknem 48 évig tartana.
Különösen kiknek/mikor ajánlott a moksaelixír?

Pl.:
• aki fáradt, gyenge, kimerült, úgy érzi, élete egy "taposómalom"
• ha pesszimista, bátortalan, akarat gyenge
• aki figyelmetlen, szétszórt, koncentrációs problémái vannak
• ha depressziós
• ha úgy érzi, mások értékesebbek nála
• ha nem tud elszakadni a múlttól, legyen az szép emlék, vagy fájó érzés
• ha fél valamitől, vagy szorong
• ha már sok mindenbe belekezdett, de fogalma sincs, mit kezdjen az életével
• ha könnyen befolyásolható, ezért megerősítésre van szüksége
• ha fizikai tüneteire eddig nem sikerült magyarázatot találnia
• aki szeretne babát, de orvosi segítséggel sem jön össze
• kismamáknak szülés előtt, ill. babáknak a születést követően
Illetve bárkinek ajánlom, aki szeretne egy kicsit többet tenni az egészségéért.
Na ezért vagyunk szkeptikusok. A nem szkeptikus beállítottságú ember biztos talál magának egy indokot amiért szednie kellene, és ez Téged igazol.
Nekem az utolsó sor tetszik a legjobban. Én például nem találtam egyet sem a felsorolásból amit magamra vonatkoztatható lenne, erre odabiggyesztetitek, hogy "aki szeretne egy kicsit többet tenni az egészségéért". Minden sárkányfűárus így fejezi be "ajánlását" :P
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.07.26. 17:05

@Dorka11 (22784):

Azt mondják, hogy az énekes madarak július elején hallgatnak el, amikor a kicsik a tojásból kikeltek. Nincs idő énekelni, az apróságoknak kosztot kell gyűjteni és hordani.

Csakugyan július első tíz napjában elhallgat a fekete, az énekes rigó, a fülemile, a kakukk, a tengelice, a cinke. Nem is szólal meg már, csak néha, szeptember közepe táján.
Az erdei pacsirta kivétel.
Talán Te lennél az Dorka?
Néha egész nyáron hallani, de szeptemberben biztosan, még október elején is.
Akkor beáll a csend és az erdő néma.
Már alig várom... ;)
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.07.26. 17:31

@vegyati (22776):
"Arról már nem is beszélve, hogy a halál okainak feltárásához 17500 boncolást végzett el."
Állatorvos mióta végzi emberek kórboncolását? Vagy az USA-ban (vagy hová való a fickó) ez másképp volna, mint Magyarországon?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.07.26. 17:39

@Gyuszi (22628):
Gyuszi írta: Egy, a közember számára felfoghatatlan paradoxonként említem csak meg, hogy sajnos az antibiotikumos kórházi kezelések következtében kapják meg nagy többségben az emberek a legtöbb autoimmun eredetű betegséget.
Megkérdeztem egy immunológust:
Bizonyos antibiotikumok okozhatnak autoimmun betegségeket, de ez nagyon ritka.
(Egyébként ha ilyen szoros korreláció volna az antibiotikus kezelés és az autoimmun megbetegedések kialakulása között, az elég gyorsan föltűnne valakinek.)

Pár, a témával kapcsolatos cikket találtam, majd beírom őket.
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.07.26. 17:47

@Várhegyi Márton (22811):

Köszi Márton!
Tárgyilagos és rendes vagy!
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.07.26. 17:49

@Dorka11 (22784):

Dorka kedves, még elfelejtettem megkérdezni, hogy az alábbi oldalon közölt érzelmi létrához mit szólsz?

http://www.termeszetesgyogymodok.hu/gyo ... letra.html
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.26. 19:02

@Gyuszi (22813):Már az első mondat hibás:
A tudás hatalom..... de csak ha használod. Te használod?
A hatalom befolyásolásra/rendelkezésre való lehetőség. A lehetőség pedig nem azonos a kiaknázott/foganatosított cselekvéssel.
Nem csorbul egy percre se a hadvezér hatalma, ha kiül az erkélyre egy teára. Nem attól van hatalma, hogy folyamatosan hadüzenetet jelent be.

Jól mutatkozik be ez a téma, ilyen az egész alternatív gyógyászat. Csúsztatások, tévedések, félreértések és szimpla hazugságok sűrűn szőtt kuszasága, sok-sok villogó üveggyönggyel, melyek odavonzzák és ott tartják a naiv lelkeket.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.07.26. 19:26

@Gyuszi (22813):
Dorka kedves, még elfelejtettem megkérdezni, hogy az alábbi oldalon közölt érzelmi létrához mit szólsz?
Nem tudom értelmezni :o Biztos bennem van a hiba ;) Mi rezeg már megint? Hol? Miért?
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.07.26. 19:39

@Gyuszi (22797):
Azt mondják, hogy az énekes madarak július elején hallgatnak el, amikor a kicsik a tojásból kikeltek. Nincs idő énekelni, az apróságoknak kosztot kell gyűjteni és hordani.

Csakugyan július első tíz napjában elhallgat a fekete, az énekes rigó, a fülemile, a kakukk, a tengelice, a cinke. Nem is szólal meg már, csak néha, szeptember közepe táján.
Az erdei pacsirta kivétel.
Talán Te lennél az Dorka?
Néha egész nyáron hallani, de szeptemberben biztosan, még október elején is.
Akkor beáll a csend és az erdő néma.
Már alig várom... ;)
Jó, jó de ez, hogy függ össze az én hozzászólásommal? :o
OFF
A kakukkot nem kellett volna bevenni ebbe a csapatba. Apropos; hogy értelmezed a kakukk ocsmány cselekedetét a szeretettel?
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.07.26. 20:07

@Gyuszi (22746):
Gyuszi írta: én nem vagyok[...]aki az orvosi és laboratóriumi detailokban akar mindenáron megoldást találni.
Világos számomra, hogyan gondolkozol, ugyanakkor érdekes módon a cukorbetegségedet "materiális" okra (antibiotikum) vezeted vissza, most viszont elutasítod a "materiális" (tudományos) megközelítést. Belemész egy beszélgetésbe, aztán félúton egyszerűen kiszállsz.
Ezt így helyénvalónak látod? Tulajdonképp miért nem szeretnél válaszolni a kérdéseimre?
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.07.26. 20:46

@Várhegyi Márton (22808):
Várhegyi Márton írta:Idézet:
"Arról már nem is beszélve, hogy a halál okainak feltárásához 17500 boncolást végzett el."

Állatorvos mióta végzi emberek kórboncolását? Vagy az USA-ban (vagy hová való a fickó) ez másképp volna, mint Magyarországon?
A kérdést nem megfelelő személynek tetted fel, én ezt Gyuszi-tól idéztem.

Ezen kérdésem :arrow: "Ennyi embert boncolt, mint állatorvos?" erre :arrow: "Állatorvos mióta végzi emberek kórboncolását?" az általad is kérdezettre vonatkozott.

PS: Ne kicsinyítsd az állatdoki érdemeit, én 20500-as adatot olvastam. :P
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.07.26. 20:52

@vegyati (22827):
vegyati írta: A kérdést nem megfelelő személynek tetted fel, én ezt Gyuszi-tól idéztem.
Bocs, nem akartam kavarodást. Tudom, hogy Gyuszi írta, csak aztán te idézted, én meg arra reagáltam. Szerintem már itt (állatorvos és emberi boncolás) sántít az állítás.

NB.: Még véletlenül sem föltételezem, hogy Gyuszi félre akarna minket vezetni, legföljebb téves adatot olvasott.
vegyati írta: PS: Ne kicsinyítsd az állatdoki érdemeit, én 20500-as adatot olvastam. :P
:mrgreen:
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2011.07.26. 21:13

0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.07.27. 00:52

@Tamási Jocó (22829):
A 22776 hsz.-ban feltette Gyuszi! Ebből látszik, hogy rajtad kívül, senki nem nézte meg, de vélemény az van!! :shock:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.27. 11:11

@osamuka (22837):22746.
Vélemény naná, hogy van. Hülyeség felett szemet hunyni kellemetlen.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.07.27. 14:45

@mimindannyian (22860):
Az hogy mi a hülyeség, az idő dönti el, ami nincs!
"Az idő az igaz, az eldönti ami nem az." Petőfi S.
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.07.27. 14:53

@osamuka (22885):

Ezek a kedves szkeptikus Barátaink a priori trolloskodásnak tartják a mi álláspontunkat és ahhoz tartják magukat, hogy "ha egyetértenének velünk, akkor egyikünknek sem lenne igaza." ;)

És valóban nem olvassák, sőt, meg se nyitják az általunk belinkelt oldalakat... :o
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.27. 15:24

@Gyuszi (22886):Én nagy nyíltsággal és csupa tanulási vággyal olvasom a trollkodásaitokat. De valahogy sosem csúsznak át a józan paraszti ésszel fémjelzett szűrőn. Lassan kezdem azt hinni, hogy butaságokat zagyváltok össze. Pedig nagyon igyekszem, átverem, sőt átégetem magamon a rezonanciák minden ágát és bogát, de azt hiszem egyvalami hiányzik belőlem az elfogadáshoz: nincs meg bennem az igény, hogy vakon higgyek ellentmondásos elméletekben. Lehet, hogy ez nagy baj, de dolgozok rajta... Már bejelentkeztem agysebészhez, hogy operálja ki a homloklebenyem, szeretnék hinni az ezoterikus barátaimnak!
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2011.07.27. 15:35

@Gyuszi (22886):
És valóban nem olvassák, sőt, meg se nyitják az általunk belinkelt oldalakat...
Ez nem igaz. A kedves szkeptikus kollegák folyamatosan reagálnak, mit ti egyszerűen nem vesztek figyelembe.

Itt van a jó példa. Kikeresték neked, hogy a kedves Joel D. Wallach-od hol hazudott, hol csúsztatott... egyszerűen nem veszed figyelembe...
Azon sírsz, hogy nem olvassák el azt az oldalt, amiről az ötödik sor után el lehet dönteni, mekkora marhaságokat tartalmaz, de te meg azt a fáradságot sem veszed, hogy utána néz ki a fene az, akiről az oldal szól. A kedves kollegák végigfutják az oldalt, gyorsan kiszúrnak 1-2-5-10 égtelen nagy baromságot vagy hazugságot és az orrod alá dörgölik...inkább ezekre reagálj!
Olyan dolgokra nem reagálsz, ami már tényleg kiveri a szemed: lásd a boncolások száma.

Ha meg nem tudsz mit mondani, bedobsz valami oda rohadtul nem illő idézetet....
0 x

Válasz küldése