A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.28. 16:12

@Áramlat (20018):
Áramlat: "sajnos nem sok olyan teszt van, amely hasonló gyógymódokat hasonlít egymással."

Vaskalapos: "Bocs de ezek miatt az ervek miatt meg nyugodtan ossze lehet hasonlitani kulonbozo gyogymodokat. Sot, kell."
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.06.28. 16:39

@Áramlat (20017): Én úgy tudom, hogy minden klinikai próbának része a meglévő gyógyszerekkel való összehasonlítás.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.28. 17:30

@Áramlat (19968):
gondolom az inzulin kezelés sem tartozik bele a gyógyulás fogalmába.
Nem.De hogy jön ez ide?
A nagy kérdés, hogy a "reversible" -t hogyan is értelmezték egy "Peer-reviewed" újság szakértői.
"The abnormalities underlying type 2 diabetes are reversible by reducing dietary energy intake"
Nem.Ez csak annak kérdés,akinek gőze nincs a T2DM patomechanizmusáról...
A tudomány jelenlegi állása szerint a cukorbetegség semmilyen formája nem gyógyítható.Tudnunk kell,szükséges azt,hogy amikor kimondjuk: cukorbetegség,akkor valójában miről beszélünk.Egy jól,vagy rosszul progrediáló kórról,melyet tehát lehet befolyásolni,de megállítani,vagy visszafordítani miután manifesztálódott: nem.A cukorbetegség esetén a visszafordulás tehát a gyógyulás útját jelenti abszolút...Ilyen nincs.Ezért egyike azon betegségeknek,amit csak kezelni tudunk és amit erősen kutatnak,hogy hogyan gyógyítható.De például károsodott bétasejtekkel,melyek szám-csökkenése túl van az 50%-on...Nos ez az "apróság" az,ami megoldandó.Nem egyéb...
A kezelés célja pedig a vércukor normalizálása ilyen-olyan eszközökkel.Van,ami az inzulinérzékenységet javítja például.A fogyásnak ebben van szerepe.Egy cukorbeteg soha nem lesz már egészséges.Az ő normál vércukra nem jelez egészséget.A cél a késői szövődmények megjelenésének időben való kitolása.

IFG és/vagy IGT még visszafordítható fogyással,életmódváltással.Na de ezek még nem is a cukorbetegség állapotai.
Amit a cikk/tanulmány ír,nos az nálunk nem titok...Ők meg nem tudom mit tanulnak.De én megértem,hogy izgalmasabb 11 embert vizsgálgatni,mint betűket bújni.A kutatás ezen részét én is utálom.Nem tudom,hogy fogom megszeretni.Megértő vagyok,de azért mégsem. :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.06.28. 17:52

@Rétike (20035): Jaja. Milyen ostobák ezek a kutatók... nekiállnak kutatni azzal a feltevéssel, hogy a 2-es típusú cukorbetegséget gyógyítható lehet... ahelyett, hogy elolvasták volna a tankönyvben, hogy nem lehet, oszt maradtak volna fenekükön :mrgreen:
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.06.28. 18:07

@Áramlat (20017):

"melyik klinikai próbában van benne az, hogy egy meglévő készítménnyel is össze kell hasonlítani?
pl. egy generikus ( régóta használt és olcsó) készítménnyel ..."

Te ilyen pontosan követed a legújabb vizsgálatokat? Bizonyára nem ugyanazon cikkeket olvassuk, mert bizony nem úgy van, ahogy leírtad!

Akit tényleg érdekelnek a legújabb információk a gyógyszerkutatás mikéntjéről és hogyanjáról annak ajánlom figyelmébe (Neo..., azaz Áramlat talán még a te jól informáltságodat is finomítja.)
How were new medicines discovered?
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.06.28. 18:19

@Rétike (20035):
Valóban.
A metabolikus szindróma egyik összetevője az inzulin rezisztencia, az állapot javítható diétával.
Egy régebbi cikk a témában:

Effect of a Low-Carbohydrate Diet on Appetite, Blood Glucose Levels, and Insulin Resistance in Obese Patients with Type 2 Diabetes

Guenther Boden,
Karin Sargrad,
Carol Homko,
Maria Mozzoli,
and T. Peter Stein

Ann Intern Med March 15, 2005 142:403-411
http://www.annals.org/content/142/6/403.full.pdf+html
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.28. 18:22

@Szilágyi András (20037):

Piszkálódhatsz.Ha szerinted én ezt írtam.Szerintem nem.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.28. 18:23

@vegyati (20041):
Akkor ez a megkozelites ugye nem alternativ medicina terulete (nem CAM nem TCM), ezek tudomanyos cikkek...
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: alagi » 2011.06.28. 18:25

@Rétike (20035):
Egy cukorbeteg soha nem lesz már egészséges
En is ugy tudom (van ilyenre pelda a rokonsagbol), hogy a kettes tipusu cukorbetegseg az el tud mulni (azaz egeszseges lesz), ha lefogyik/ valtoztat az eletmodjan az illeto.
1-es tipus eseten ilyesmirol meg nem hallottam.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.06.28. 18:34

@vaskalapos (20043):

Attól tartok így van. ;)
A belinkelt cikk OFF-nak számít ebben a topikban. :)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.28. 18:40

@vegyati (20041):
az állapot javítható diétával
Így van,erről van szó.A kezelésnek megvannak a maga lépcsőfokai.A kórtani folyamatokat tekintve nem teljesen helytelen már az IGF-t,az IGT-t is cukorbetegségnek nevezni,de a nemzetközi kritériumok ÉS a folyamat megállíthatósága és visszafordíthatósága miatt mégsem számít annak.Az ilyen emberek zöme(talán 2/3-a) soha nem lesz cukorbeteg.Azért hoztam ezeket fel,mert a diétás kezelés már náluk is elkezdődik.
A diéta lényege pedig nem egyszerűen a csökkentett szénhidrát-bevitel,hanem diabetológus szakorvos által előírt,meghatározott napi szénhidrát-mennyiség szigorú betartása,dietetikus segítségével.
Tehát ez maga az első számú kezelés.Ha ez nincs,hiába a világ összes gyógyszere és exogen inzulinja,nem lesz jó a beteg vércukra,a tartós hiperglikémia pedig igen hatékonyan rombolja tovább a bétasejteket.

Ha magas egy étel fehérje és zsírtartalma,akkor pedig alacsony lesz a magas GI-ű étel GI-e is.Ezt is lehet iskolában tanulni.Ha alacsony egy étel GI-e,akkor ez nyílvánvalóan egy lassabb cukorfelszívódást jelent,vagyis: nem dobja meg a vércukrot,mnthogy ezt jelenti a GI, ergo a vércukor úgymond:javulást mutat...Ennyi.

Visszalépve a korábban írtjaimhoz:ezért mondom: lehet ezt(és hasonlókat) kutatgatni,de ez nem gyógymód,plusz:
Ha valamit már az egyetemen tanítanak,kvázi azt,hogy miként okoz a magas zsírsav-koncentráció inzulinrezisztenciát,mondjuk úgy egészen a foszforilációs helyekig ismertetve...akkor talán nem meglepő,ha rácsodálkozok ekkora tanulmányra...
Sokkal előrébb vinnének olyan kutatások,amelyek további okait,mechanizmusait tárnák fel az inzulinrezisztenciának.
Nem mellesleg a cikk,ami felhúzott arról is árulkodik,hogy az éhezés okozta belsőfolyamatok ismerete is hiányos.Vagy mondja azt,hogy ő is meg akarja erősíteni a korábbiakat...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.06.28. 18:43

@Rétike (20042): A cikk 2-es ábrája mutatja, hogy helyreállt a normál inzulinválasz a betegeknél. Ez pedig a normál bétasejt-funkció visszatérését jelenti.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.28. 18:48

@Szilágyi András (20047):

Viccelsz?Normál inzulinválaszról beszélni napi 600kcal-nál?Tudtad,hogy ha csak basalis insulint adunk egy IDDM-es betegnek,akkor ez elég lehet bizonyos szénhidrátmennyiség megfelelő elosztásával?Ezt azért írom,mert egy ekkora napi kalória intake-kel igen,lépést tarthat a még meglévő bétasejt szám.Ez az én bajom.Ez kb. az ajánlásoknak megfelelően kb.80g napi szénhidrátot jelent 5,azaz öt részre elosztva...Ez nekem vicc.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.28. 18:51

@Rétike (20049):
En most osszekeveredtem... a 2-es tipus eseten is inzulinhiany van, nem arrol van szo ott, hogy van inzulin, de nem hatasos?
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.28. 19:03

@vaskalapos (20051):

Először van egy elhízásunk.Vagy nem...:)
Azután inzulinrezisztencia.
Azután hiperinzulinémia,ami
egy részről
fokozza az inzulinrezisztenicát (circulus vitiosus...)
másrészről
a bétasejtek kimerüléséhez vezet,túl azon,
hogy az állandó hiperglikémia egy részről,
csökkenti a bétasejtek glükózérzékenységét
illetve
károsítja a bétasejteket.
Tehát T2DM-ben is van bétasejt pusztulás.Ezért is fontos a normoglikémia.Mert az gyorsítja ezt.

Amikor a bétasejtek tehát nem képesek lépést tartani a glukózszint emelkedésével ezen okokból kifolyólag,akkor onnantól manifeszt cukorbetegségről beszélünk.Ennek vannak fokozatai.Ez a kezelésben meg is nyílvánul szépen.

Úgy mondjuk,hogy a cukorbetegség olyan krónikus betegség,amelyet az inzulin abszolút vagy relatív hiánya okoz.

Úgy kell elképzelni,hogy a szervezet küzd-küzd,majd nem bír lépést tartani.A kezelések/gyógyszerelések megértéséhez pedig az inzulin-válasz természetét szükséges tudni.
De bétasejt-regeneráció,vagyis diabetes-gyógyulás nincsen.
Inzulinrezisztencia kezelhető fogyással,kell is fogyni,igen fontos.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.06.28. 19:12

@Rétike (20049): Ha ez lenne az ok, akkor már pár nap alatt helyre kellett volna állnia az inzulinválasznak. Ehhez képest láthatod, hogy az 1. hét végén még gyenge, és csak a 8. hét után nevezhető normálisnak.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.28. 19:24

@Szilágyi András (20053):

Elismerem...a probléma elég összetett ahhoz,hogy ez legyen az egyetlen oka.Úgy látszik csak nekem evidencia,hogy egy ekkora napi kalóriánál ez egy erősen várható eredmény.Egyszer szavakba öntöm a megfelelő helyen,a megfelelő időben.Talán.Ha addig nem lesz ettől jobb témám.Engem őszintén meglep,hogy ez ekkora luk...
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.28. 19:47

@Szilágyi András (20053):

Egyébként a cikk fair:
"Decreases in triacylglycerol content of the liver and pancreas were maintained after the participants came off the diet, but fasting blood sugar increased."
mivel (szintén) nem beszélt gyógyulásról...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.06.28. 20:00

@Rétike (20057): Az csak csekély növekedés. A plazmaglükóz a beavatkozás elején 9,2 mmol/l volt átlagosan. A nyolchetes kúra hatására ez lement 5,7-re, aztán a következő 12 hét során ez fölkúszott 6,1-re. Még mindig sokkal jobb, mint a 9,2.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.28. 20:41

@Szilágyi András (20061):

Nézd...Tényleg ne bántódj meg,de amit a 20055-ben írtam,azt az első szótól az utolsóig komolyan gondoltam és gondolom most még inkább.Amúgy megtaláltam a leírt kutatásban egy-két gondolatomat,mármint amik bennem is felmerültek,volt,amit konkrétan le is igazolt,ki lehetne csacsogni őket,érdekes és izgalmas,de itt én nem szeretnék belemenni ettől mélyebben.Noha igen,ízekre lehetne szedni a témát,de...nem szeretném,ne hari.Megvan annak a maga helye(most már).Felkeltetted az érdeklődésem,ezzel sokat segítettél is egyébként,mint ötletgazda,de ez itt részemről ennyi.

És hogy válaszoljak is: továbbra is fenntartom azt,amire ezt te válaszul írtad,mondhatsz ellent,én nem kívánom tovább fejteni a témát.
0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2011.06.28. 23:40

@Szilágyi András (20027):
Én úgy tudom, hogy minden klinikai próbának része a meglévő gyógyszerekkel való összehasonlítás.
köszönöm, utánanéztem.
Az EMEA-ban tényleg kell - az USA -ban nem.

"Section 5.2.5.1 of Annex I to Directive 2001/83/EC states “In general, clinical trials shall be done as
‘controlled clinical trials’ if possible, randomised and as appropriate versus placebo and versus an
established medicinal product of proven therapeutic value; any other design shall be justified. The
treatment of the control groups will vary from case to case and also will depend on ethical
considerations and therapeutic area; thus it may, in some instances, be more pertinent to compare the
efficacy of a new medicinal product with that of an established medicinal product of proven therapeutic
value rather than with the effect of a placebo.
"
http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/doc ... 100710.pdf

habár Nem igazán vannak publikálva...
"Gap in publication of comparative information on new medicines" http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2432482/

ami meg publikált lett, ott érdekes az összehasonlítás eredménye:

"Between 1999 and 2005 we identified 122 new medicines with a new active substance. Of these, 13 (10%) were shown to be superior to already available medicines in terms a statistically significant difference in primary clinical endpoints. "
Superior efficacy of new medicines?
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article ... 53699/#CR9



de az USA-ban elég csak a placebo -val összehasonlítani
http://thehealthcareblog.com/blog/2011/ ... al-trials/
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.28. 23:42

Szendi Gábor:
A cukorbetegség gyógyítható? Hát persze!

A cukorbetegség gyógyítható, csak ezt senkinek nem érdeke közölni a betegekkel. Sokkal egyszerűbb a megszokott kezeléseket ajánlani, és ezzel élethossziglan konzerválni az anyagcserezavart. Most úgy tűnik, a hivatalos orvoslásban is megjelennek gyenge hangocskák, amelyek arra hívják fel a figyelmet, hogy amit krónikus, gyógyíthatatlan betegségnek kezelnek, az valójában egy gyorsan megszüntethető anyagcserezavar csupán.

Ezért is örültem meg a Diabetologia szaklapban 2011 június elején megjelent tanulmánynak, amely azt jelzi, hogy a hivatalos orvostudományba is beszivárgott az a mások számára nyilvánvaló felismerés, hogy a 2-es típusú cukorbetegséget a finomított szénhidrátok fogyasztása okozza.

A vizsgálat lényegében abból állt, hogy a betegek napi 600 Kcal mennyiségű ételt kaptak, melynek 46%-a volt szénhidrát, 33%-a fehérje, és 21%-a zsír.

Hogyan lehetett volna másként csinálni?

Karen O'Dea már az 1980-as évek elején bizonyította, hogy cukorbeteg ausztrál bennszülöttek cukorbetegsége elmúlik, ha 7 hétre áttérnek, azaz visszatérnek a paleolit táplálkozásra. Staffan Lindeberg és munkatársai 2007-ben igazolták, hogy a paleolit táplálkozás a cukorbetegek hivatalos étrendjénél (ez a mediterrán étrend) sokkal hatásosabban csökkenti a testsúlyt és a vércukorszintet.
Más vizsgálatok is azt bizonyították, hogy a paleolit táplálkozás éhezés nélkül gyors fogyáshoz és gyors vércukorszint csökkenéshez vezet (Frassetto és mtsi., 2009)
Nuttall és Gannon ugyancsak bizonyították, hogy a cukorbetegség egyszerűen meggyógyítható a szénhidrátbevitel csökkentésével. (Bővebben lásd. Paleolit táplálkozás és korunk betegségei könyvem vonatkozó fejezetét.)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.28. 23:55

@Áramlat (20079):

Az alternativ CAM/TCM-et pedig sehol nem kell vizsgaljak, sem placebohoz, sem mas kezeleshez nem kell hasonlitani...
Akkor melyikben bizzunk inkabb?
0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2011.06.29. 01:36

@vaskalapos (20083):


ha alaposan megnézed, akkor a másik oldalon sincs túl sok információd.

pl:
" Bronchitis (acute)
New evidence; conclusion confirmed for:
  • Antibiotics versus placebo and versus other non-antibiotic treatments New evidence added. Search updated for already included systematic review and evidence re-evaluated in line with new inclusion criteria for this Clinical Evidence review. Categorisation unchanged (Trade-off between benefits and harms).
  • Antihistamines Search updated for already included systematic review and evidence re-evaluated in line with new inclusion criteria for this Clinical Evidence review. New evidence added. Categorisation unchanged (Unknown effectiveness), as the poor quality of the trials identified means that there remains insufficient evidence to judge the effects of this intervention.
  • Antitussives Search updated for already included systematic review and evidence re-evaluated in line with new inclusion criteria for this Clinical Evidence review. New evidence added. Categorisation unchanged (Unknown effectiveness), as there remains insufficient evidence to judge this intervention owing to the poor quality of most trials identified.
  • Beta2 agonists (inhaled) Search updated for already included systematic review and evidence re-evaluated in line with new inclusion criteria for this Clinical Evidence review. No new evidence added. Categorisation unchanged (Unknown effectiveness).
  • Beta2 agonists (oral) Search updated for already included systematic review. and evidence re-evaluated in line with new inclusion criteria for this Clinical Evidence review. No new evidence added. Categorisation unchanged (Unknown effectiveness).
  • Expectorants and mucolytics Search updated for already included systematic review and evidence re-evaluated in line with new inclusion criteria for this Clinical Evidence review. New evidence added. Categorisation unchanged (Unknown effectiveness), as there remains insufficient evidence to judge this intervention owing to the poor quality of most trials identified and the range of agents assessed.
"
http://clinicalevidence.bmj.com/ceweb/index.jsp

a statisztikát - és az arányokat érdemes átnézni
Kép
http://clinicalevidence.bmj.com/ceweb/a ... wledge.jsp
51% Unknown effectiveness ;
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.06.29. 01:45

@Áramlat (20128):
Hat epp ez az.
Amit idezel, az tovabbi vizsgalati eredmenyek alapjan kialakitott pontositott, korrigalt velemeny, allaspont.

Ez sem jellemzo a a CAM/TCM-re, ott egyaltalan nem szokas ilyet csinalni.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.06.29. 01:46

@Rétike (20063):

Igazabol senki sem tudja a 2-es tipusu diabetesz igazi okat, mint ahogy Andras mondta. Ezert folynak olyan gozerovel a kutatasok, hogy legalabb a tuneteket enyhiteni lehessen.
Definialni is kellene magat a betegseget is...de csak a tuneteket ismerjuk es egy szindromanak irjuk le.

Persze vannak diebetest elosegito tenyezok, pl. elhizas, amikor gyakrabban johet elo a diabetes. Vagy pl. a terhesseg, ugye a gestacios diabetes. Megszunik a terhesseg, visszaall az eredeti cukorhaztartas, de esetleg elore jelezheti, hogy az anyukanak idos koraban esetleg 2-es tipusu diabetese lesz.

Igazabol az az erdekes ami a hajlam mogott all, mi az amiben a hajlamos es a nem hajlamos kulonbozik egymastol.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.06.29. 07:13

@Áramlat (20079):

"de az USA-ban elég csak a placebo -val összehasonlítani "

Mi lett volna, ha nem a betűnagyságra helyezed a hangsúlyt és bulvárlap módjára a számodra szenzációs részt emeled ki? Mert ez így továbbra sem igaz! Tudod mi az a life-threatening condition? (adok tippeket: kardiovaszkuláris probléma, rosszindulatú daganat, fertőzés etc.) Ezen esetekben sehol a világon nem lehet etikai okokból placeboval veszélyeztetni a betegek életét! (Gondolom ezért nincsenek ilyen területre ható homeopatás szerek, mert a gyártóik valójában tisztában vannak a szereik tudásával és szerencsére lefogadják ezen etikai normákat, már legalábbis a normálisak.)
PS: Várom az újabb nagybetűs, számodra szenzációs, kipukkantásra váró lufit.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.29. 11:19

@Orcas (20131):

Okokról nem beszéltem.Max.egyes történések okát pezzegettem,bár...bele se mentem.Nem látom értelmét.Egyébiránt biztos félreérthető voltam...
1.Mondat:igaz
2.Mondat:tünet-enyhítés...Azt diabetesben kezelésnek hívjuk.Fontos a kutatása,a legújabb a DDP-4 gátló.Fantasztikus találmány.
3.Mondat:definiáltam.A "szindróma" jelentése: tünetegyüttes.
=>Igen,van szűk definíció és van tágabb definíció.Kéred esetleg ez utóbbit is? :)
4-6.M:Boldoggá tesz az érzés,hogy ennyire dilettánsnak tűnök,aki még minimum kiskegyedet sem olvas...
7.M:Idézem magam:"Sokkal előrébb vinnének olyan kutatások,amelyek további okait,mechanizmusait tárnák fel az inzulinrezisztenciának."
Túl azon,hogy ennek megértése:
mi az amiben a hajlamos es a nem hajlamos kulonbozik egymastol
az oka annak,hogy miért:
"This research was a non-randomised"
Én már tudom.És fantasztikus...Fel akarom venni a fonalat és fel is fogom.Állati! :)
Jó itt lenni.
0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2011.06.29. 11:30

@vegyati (20148):

köszönöm a megjegyzésed.

de konkrétan neked mi a véleményed ez ügyben?
- Jó-e az ha összehasonlítunk több gyógymódot?
- és konkrétan jó-e ha a CAM-et és a konvencionálist teszteltetjük egymás ellen?
0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2011.06.29. 11:50

@Orcas (20131):
Persze vannak diebetest elosegito tenyezok, pl. elhizas, amikor gyakrabban johet elo a diabetes. Vagy pl. a terhesseg, ugye a gestacios diabetes. Megszunik a terhesseg, visszaall az eredeti cukorhaztartas, de esetleg elore jelezheti, hogy az anyukanak idos koraban esetleg 2-es tipusu diabetese lesz.
Igazabol az az erdekes ami a hajlam mogott all, mi az amiben a hajlamos es a nem hajlamos kulonbozik egymastol.

elméletileg type2-nél a genetika kb. csak 26% -ban hajlamosít. Vagyis az életmódnak nagy szerepe lehet benne.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entre ... m=10064092

Az elhízás érdekes módon 64%-84% ban örökölhető ( genetikai faktorok ) ..
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entre ... m=14624725

Az type1 72-88% -ban örökölhető
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entre ... m=12663480

-----

érdemes még megnézni, hogy az Acupunktúrában is van fantázia ...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20590731
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15510787
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.06.29. 12:43

@Áramlat (20165):

Nagyon szívesen.
(továbbra is ajánlom az először belinkelt cikket ilyen mondat ;) is van benne:
The authors of this analysis also considered R&D productivity in two dimensions: efficiency and effectiveness.)

"- Jó-e az ha összehasonlítunk több gyógymódot?"
Attól tartok, hogy ismereteim mennyisége és minősége nem megfelelő ahhoz, hogy egy ilyen általános kérdésre elfogadható választ adjak. Laikusként azt mondanám, miért ne.

"- és konkrétan jó-e ha a CAM-et és a konvencionálist teszteltetjük egymás ellen?"
Ha jól tudom vannak ilyen tesztek. Te bizonyára sok ilyent ismerhetsz. Laikusként: jó. (IMHO konkrét dolgokat kellene összehasonlítani, mert ezek a kérdések bármit takarhatnak.)
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.07.01. 11:39

@Rétike (20052):

"Inzulinrezisztencia kezelhető fogyással,kell is fogyni,igen fontos."

Egy meglehetősen szkeptikus írás a sokat hivatkozott cikkel kapcsolatban:

"Studies on extremely low-calorie dieting very clearly state that the vast, vast majority of dieters regain all of the weight they so rapidly lose. We also know that ultra-rapid weight loss leads to disproportionate muscle loss, which in turn may help to explain why folks who lose weight extremely rapidly, when they inevitably head back to their old lifestyles, gain back more weight than they lost. What this means for these study participants, is that there's an extremely real likelihood that they'll not only gain back the 30lbs they lost as participants of this study, but that they'll gain back more. What they'll also almost certainly gain back is their type 2 diabetes, and this time, consequent to their disproportionately lost muscle mass, and their greater than before regain, may well require more, not less, medication to manage their resurgent disease."

Amazing, shocking, unbelievable news about type 2 diabetes and diet!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.07.01. 11:57

@vegyati (20374): Hülye érv. Ne fogyjál le, mert úgyis többet hízol vissza.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.07.01. 12:37

@Szilágyi András (20380):
Szilágyi András írta:@vegyati (20374): Hülye érv. Ne fogyjál le, mert úgyis többet hízol vissza.
Te így értelmezed az általam beidézettek első mondatát? Bocs, de én nem.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.07.01. 13:11

@Áramlat (20165):
és konkrétan jó-e ha a CAM-et és a konvencionálist teszteltetjük egymás ellen?
Rossz a kerdes.
Itt egy betegseg. Kiprobalhatod ra a megvaltoztatott etrendet (annak a bizonyitekon alapulo valtozatat, vagy a paleo- vagy a vercsoptrt-dietat, magy amakrobiotikat, vagy a szetvalasztasos dietat stb), azutan az akupunkturat es a sham akupunkturat, a gyogyszeres kezelest (tobb kullonbozo gyogyszer is van ra), biorezonancias kezelest, fizikoterapiat, multivitamin mega-kiegeszites, mutetet, pszichietapiat, "csladallitast"...

A konkret kezeleseket. Es konkret valaszt kapsz a konkret betegsegre. Olyat, hogy CAM, nem tudsz tesztelni. Az egy gyujtofogalom. Olyan (csak tagabb), mintha altalaban a gyogynoveny teat hasonlitanad ossze az injekcios gyogyszerrel. (melyiket melyikkel?)
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.08.15. 08:22

Indonéz CAM terápia :)
Indonesians lie on train rails for 'therapy'

"Ignoring the red-and-white danger sign, Sri Mulyati walks slowly to the train tracks outside Indonesia's bustling capital, lies down and stretches her body across the rails to seek electric therapy.

Like the nearly dozen others lined up along the track, the 50-year-old diabetes patient has all but given up on doctors and can't afford the expensive medicines they prescribe."

" "I'll keep doing this until I'm completely cured," said Mulyati, twitching visibly as an oncoming passenger train sends an extra rush of current racing through her body."
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.08.15. 08:32

@vegyati (24269):
:D Ez nagyon klassz. Hát igen, le vannak maradva a hazai bölcsek a keletiektől.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.10.25. 13:11

Az ezüst kolloid rajongók figyelmébe ajánlanék egy tegnap megjelent, tudományos igényességgel írt cikket (free full text!, nehogy a "tudomány zárt klubja" halálhoz vezessen ;) ):

Silver Nanoparticles as Potential Antiviral Agents
Molecules 2011, 16, 8894-8918
The importance of silver for its curative properties has been known for centuries, in fact, silver has been the most extensively studied metal for purpose of fighting infections and preventing food spoilage, and notwithstanding the decline of its use as a consequence of the development of antibiotics, prophylaxis against gonococcal ophthalmia neonatorum with silver ions was considered the standard of care in many countries until the end of the 20th century [17]. Silver’s mode of action is presumed to be dependent on Ag+ ions, which strongly inhibit bacterial growth through suppression of respiratory enzymes and electron transport components and through interference with DNA functions [18]. Therefore, the antibacterial, antifungal and antiviral properties of silver ions and silver compounds have been extensively studied. Silver has also been found to be non-toxic to humans at very small concentrations. The microorganisms are unlikely to develop resistance against silver as compared to antibiotics as silver attacks a broad range of targets in the microbes.
there is a serious lack of information about the impact of metal nanoparticles on human health and environment, probably due to the intrinsic complex nature of nanoparticles that have led to different attitudes on their safety. Therefore, an important issue in the use of metal nanoparticles is their potential toxicity. For metal nanoparticles to be effective as antiviral pharmaceuticals, it is imperative to gain a better understanding of their biodistribution/accumulation in living systems. The principal characteristic of metal nanoparticles is their size, which falls in between individual atoms or molecules and the corresponding bulk materials. Particle size and surface area can modify the physicochemical properties of the metal material, but can also influence the reactivity of nanoparticles with themselves or with the cellular environment, leading to different modes of cellular uptake and further processing, leading to adverse biological effects in living cells that would not otherwise be possible with the same material in larger forms. In fact, as particle size decreases, some metal nanoparticles show increased toxicity, even if the same material is relatively inert in its bulk form (e.g., Ag, Au, and Cu).
Therefore, in terms of safety, the effect of silver nanoparticles is a major consideration: even if they inhibit viral infections, it would not be beneficial if there are adverse effects to humans or animals. A commonly used strategy to reduce a possible toxicity is to use various capping agents to prevent the direct contact of the metal with the cells.
Several studies have demonstrated the cytotoxic effects of metal nanoparticles [90–93], in fact, silver nanoparticles were found to be highly cytotoxic to mammalian cells based on the assessment of mitochondrial function, membrane leakage of lactate dehydrogenase, and abnormal cell morphologies [90–93]. At a cellular level, metal nanoparticles interact with biological molecules within mammalian cells and can interfere with the antioxidant defence mechanism leading to the generation of reactive oxygen species (ROS). Such species, in excess, can cause damage to biological components through oxidation of lipids, proteins, and DNA. Oxidative stress may have a role in the induction or the enhancement of inflammation through upregulation of redox sensitive transcription factors (e.g., NF-κB), activator protein-1, and kinases involved in inflammation [94–97].
Az ezüst kolloid hatékonyságát és ez mellett ártalmatlanságát egyszerre propagálóknak mindezzel tisztában kellene lenniük. Felelőtlenség a mai kutatási eredmények tükrében ezüst kolloidot (belső) használatra ajánlani.
0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2011.10.25. 14:50

@vegyati (31875):
nem jelent semmit se ..
mindenki olyat keres a hiedelméhez amilyet akar .. ez a tudományos káosz ..

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2818642/
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.10.25. 15:25

@vegyati (31875): @vegyati (31875):
Nagyon jo attekinto cikk, koszi, hogy felhivtad ra a figyelmet.

En azt is kiemelnem belole, hogy az ezustkolloid hatasa (a virusellenes es a mergezo hatasa) jelentos mertekben fuggott a reszecskek meretetol.

Kivancsi vagyok, milyen koncentracioban tataltak hatasosmak. Ehhez kicsit szamolni kell. Ha tevednek, igazitsatok ki.
HIV ellen 0.44 to 0.91 mg/mL
hepatitis 5 μM and 50 μM (M=107-> 0.5-5μg/mL)
pox 12.5 to 100 μg/mL
arenavirus 10-50 μg/mL

Megnetem a boltban kaphato kolloid ezust keszimenyeket.
Javasolt napi adag 20μg -50μg egy egy uvegnyi 50-100 adagot tartamaz.

A cikkben hatasosnak talalt legkisebb koncentracio 0.5μg/mL.
Ahhoz, hogy egy 50kg-os ember szevezeteben ezt a koncentraciot elerjuk 500 adagot kell egyszerre bevenni belole (5 teljes uveggel kell meginni!).

Ha csak a verben szeretnenk ilyen koncentraciot, akkor elegendo egyszerre 50 adaggal bevinni.

Ezek a legalacsonyabb ertkek. A tobbi vizsgalt koncentracio 10-100μg/mL, ehhez 10 000-100 000 adagot kell fogyasztani.

Tehat aggodalomra talan nincs ok, a kereskedelemben kaphato ezustkolloid keszitmenyek messze a hatasos (es mergezo) koncentracio alatti hatoanyagot tartalmaznak, ha nem tevedek.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.10.25. 15:33

@Áramlat (31888):
nem jelent semmit se ..
mindenki olyat keres a hiedelméhez amilyet akar .. ez a tudományos káosz ..
Mondd olvasod is amit citalsz?
Az altalad beirt cikket is elemzi Vegyati altal idezett osszefoglalo, az a 40.-es szamu hivatkozas az irodalomlistaban.

En nem is szamoltam azzal az alabbi elemzesben, mert abban extrem magas 44-91mg/ml ezust koncetraciot vizsgalnak, ehhez 4-9 millio adagot kene bevegyel a bolti ezustkolloidbol!

Olvasni is tudni kell, nem eleg racuppani egy cikk cimre a Google-n es maris citalni.
Ongol.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.10.27. 19:51

t
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára stark 2011.10.27. 20:02-kor.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.10.27. 19:57

@vegyati (24269):

Na én most ezen esküszöm kiakadtam. Le kell feküdnöm aludni, mert nagyon korán kelek, de ezen még járni fog az agyam.

Vonatsíneken akarják gyógyítani a... ne...ne...ne...

Hát ennek jobban utána kell olvasnom, erre kíváncsi vagyok. Honnan jöhetett az egész?
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.11.11. 08:44

Egy briliáns cikkre szeretném felhívni mindenki figyelmét. Edzard Ernst írta a The Guardian lapban.

Alternative medicine remains an ethics-free zone

The level of misinformation about alternative medicine has reached the point where it is endangering patients
"So medical ethics is anything but boring. The level of misinformation about alternative medicine has now reached the point where it has become dangerous and unethical. So far, alternative medicine has remained an ethics-free zone. It is time to change this."



http://www.guardian.co.uk/science/blog/ ... -free-zone
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.15. 15:33

Ez is egy realis veszelye, kara az alternativ baromsagoknak - cafolasukra rengeteg penzt es energiat kell pazarolni, amit hasznosabban is fel lehetne hasznalni.
A Brit tudósok rovat kommentjeiben leggyakrabban felmerülő, és valóban jogos kérdés, hogy ugyan ki fizet az első látásra (néha másodikra és sokadikra is) vicces és kevés értelemmel bíró tudományos kutatásokért. A Los Angeles Times most lerántotta erről a titokról a leplet [1], a válasz persze nem meglepő: az adófizetők.

A lap összeállításában az amerikai egészségügyi minisztérium kutatóintézetei, a National Institutes of Health, illetve a National Center for Complementary and Alternative Medicine állami (pontosabban szövetségi) pénzből finanszírozott kutatásaiból válogat. Mivel Amerikában az állami intézmények költségvetései nyilvánosak (legalábbis sokkal átlátszóbbak, mint Magyarországon), az egyes projektek büdzséit is sikerült megszerezniük.

A két legérdekesebb, és összesen több mint egymillió dollárt felemésztő kutatás témái az aromaterápia, illetve az imádság állítólagos gyógyító hatásai voltak. Az első, 374 ezer dollárba kerülő vizsgálat kiderítette, hogy a citrom és levendula illata gyakorlatilag semmit nem javít a szervezet sebeket gyógyító, önregeneráló képességén. Az imádságos kísérlet 666 ezer dollárt vitt el, és azt vizsgálták benne, hogy a távoli ima képes-e meggyógyítani AIDS-es betegeket (a placebohatás és önszuggeszció kiküszöbölése végett a betegek nem tudták, hogy imádkoznak a felgyógyulásukért). A lehangoló válasz: egyértelmű nem.

A további kutatások közül említésre érdemes még a kávés beöntés állítólagos hasnyálmirigyrák-gyógyító hatásának ellenőrzése (nincs ilyen hatása, 406 ezer dollár), illetve annak alátámasztása, hogy a rákos betegek jobban érzik magukat a rendszeres masszázstól (tényleg jobban érzik magukat, 1,25 millió dollár).

A NCCAM érdeklődésének középpontjában jelenleg a jóga, az akupunktúra, különféle távol-keleti masszázstechnikák és csí-kezelések állnak, azoknak is a fájdalomcsillapító hatásai. A 2011-es pénzügyi évben 33 millió dollárt szánnak ilyen jellegű kutatásokra, annak ellenére, hogy számos, egymástól független kísérlet bizonyította már, hogy ezek nem hatékonyabbak a fájdalom ellen, mint a placebo.
http://index.hu/tudomany/brittudosok/20 ... z_aids-et/
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.12.15. 16:01

@vaskalapos (36034):

Anélkül, hogy a cikket kommentálnám:
Az imádságos kísérlet 666 ezer dollárt vitt el
(Félkövér kiemelés tőlem.)

Ez nekem kicsit gyanús :roll:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.15. 16:13

@Várhegyi Márton (36035):
Nem egy kiserlet lehetett, hanem valaki ekkora grantot kapott erre a temara... nem irrealis osszeg, es kutato orvos eves fizetese joval 100K folott van...
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.12.15. 16:14

@vaskalapos (36038):

Félreértesz :) A 666 a Jelenések könyvéből ismert fenevad száma.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.15. 16:15

@Várhegyi Márton (36039): Oopsz... erre nem gondoltam. Koszi.
0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

A CAM/TCM veszélyei - káros kezelések

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2012.02.19. 21:53

a modern bizonyítékok szerint a Keleti filozófiák hatásosak lehetnek mentális betegségeknél.

"Once dismissed as pretentious but now brain scans prove Eastern philosophies can be effective in treating mental illness

http://www.dailymail.co.uk/health/artic ... lness.html
0 x

Válasz küldése