Mesterséges, természetes, bio

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.15. 18:38

@Popula(c)tion (14487):
Újszülötteknek általában a gyógyszertári termékeket ajánlják. :?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.15. 18:51

@piciloo (14515):
Mindegyiket gyógyszertárban vettem, csak az első esetben laikusként, tehát lefosztható, beetethető, lelkes apukaként, később tapasztalatból, konkrét kéréssel.
(Véleményem szerint:
minél illatosabb és "jónevűbb", "puccosabb" a szer, annál nagyobb kamu/ a hatóanyag attól még benne lehet... ;) )
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.06.30. 22:35

@Popula(c)tion (14517):

Régi kedvencünk, az auralátó-pálmaleveles Oszter Tamás most már a táplálkozáshoz is ért:
http://www.rtlklub.hu/musorok/felketto/videok/133367

Olyan mint egy reneszánsz ember. De biztos nem paleolit!

"Hippokratész azt mondta, hogy az vagy amit megeszel"

Egy frászt.
http://www.phrases.org.uk/meanings/you% ... 20eat.html
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.07.01. 15:26

@piciloo (14442):
Szeretem az olcsó boltokat is. Ha pl. a 200 Ft-os kézkrémről érzem hogy hatásos, akkor azt veszem.
Komolyan kérdem, mitől hatásos egy kézkrém? Puhítja bőrt, szép fényes lesz? Csak mert akkor a legolcsóbb kézkrém a disznózsír... és még 100% természetes is.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.07.01. 15:48

@pounderstibbons (20343):
Valószínűnek tartom, hogy az aura meg a pálmalevél lecsengett, ezért elővett egy örökzöldet, mint például az étkezés.
Kis pihentetés után előveszi megint, mert addigra új balek, (de)generáció nőtt fel Attila-dombos, fényevős szülőktől. ;)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.13. 11:41

0 x

Yulya
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.09.01. 14:56

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Yulya » 2011.09.09. 12:28

együnk egészségeset. táplálkozzunk egészségesen.

tavaly, amikor több pénzem volt, olyan jól ment ez.

most, hogy kevesebb van...hmmmm...azt hiszem, nem veszem meg az élesztő nélküli tönköly kenyeret. pedig mennyire szeretem és szeretném! hol itt az igazság?
0 x

laikus kérdező
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.07.25. 12:43

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: laikus kérdező » 2012.11.18. 21:31

Nem biztos, hogy a legjobb címszónál teszem fel a kérdést, de mert itt a vitaminok a téma, hátha megtalálja valaki és válaszol rá:
A zsírban oldódó vitaminokkal kapcsolatban szeretném tudni, hogy ez pontosan mit is kell jelentsen a táplálkozásunkban?
Úgy kell érteni, hogy csak akkor oldódik és hasznosul a szervezetünkben ez a vitamin-csoport, ha az azt tartalmazó ételeket valami zsíradékkal esszük? Mondjuk a sárgarépát vajas kenyérrel vagy a gombát olajon dinsztelve? (És akkor számít, hogy milyen zsíradékkal küldjük le az adott vitamint tartalmazó ételt?)
Vagy a szervezetünkben lévő zsírszövetben fog oldódni az ilyen vitamin?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.11.18. 21:41

@laikus kérdező (57861):
Konkretan a sargarepaban az A vitaminnak (o maga zsirban oldodo) egy perkurzora (elovegyulet, amibol a szervezet A vitamint tud kesziteni) van, es ez vizben oldodo.

A zsirban oldodo vitamin termeszetes elofordulasa soran zsirban oldva talalhato.
A novenyekben, a majban, az olajos magvakban van "zsir".

Ugy velem, elegendo, ha megeszed a vitamint tartalmazo taplalekot.

De olvastam olyat, hogy a zold salatara azert tesznek par csepp olajat, hogy jobban hasznosuljon a benne levo zsirban oldodo vitamin... nem tudom, nincs hatarozott allaspontom, artani nem art...
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.12.12. 16:09

http://kodpiszkalo.blog.hu/2012/12/12/n ... tapszerben

Jó cikk a naturahirek.hu (Labantcsaba & Co. )legújabb pánikkeltő agyalágyultságáról a bébitápszeres rézmérgezésről.
0 x

Alváskultúra
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.19. 06:54

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Alváskultúra » 2012.12.19. 07:01

Kedves Fórumozók,

alapvetően alváskultúrával foglalkozom, így elég sokat foglalkozom a témával, válaszolok különböző fórumokon, rádióban, írok egy blogot is ebben a témakörben. Az egyik ilyen cikkem a latex matracokhoz kapcsolódik, esetleg érdemes beleolvasgatni, hogy mitől is bio a bio:-)

"Azt hiszem, hogy a klasszikus biomatrac gyártók idáig sem szerettek kifejezetten, a kókuszról megfogalmazott "ipari hulladék-élelmiszeripari melléktermék" cikkem sem enyhített ezen a tényen és nagyon valószínű, hogy a szintetikus latex matracokról készülő szösszenet sem fog ezen jelentősen segíteni. Ennek a blognak márpedig a korrekt tájékoztatás lenne a célja, így elkerülhetetlen, hogy megszellőztessük egy kicsit a latex matracok nem természetes összetevőjének hátterét.

A gyakorlatban 100% kaucsuk alapú latex nincsen. Még ha nem is használunk mesterséges latexet a készítésnél, akkor is elkerülhetetlenek az olyan adalékanyagok, mint a szappan, kén, stabilizálószerek, antioxidánsok, öregedésgátlók, szilikon leválasztószerek, stb...
1932-2012: 80 éves a latex matrac

Az esetek túlnyomó részében háromféle latex matracot találunk a magyar kínálatban:
MESTERSÉGES LATEX. Pontos piaci információk, adatok, statisztikák nem állnak ugyan rendelkezésre, mégis a piaci ismeretemből úgy gondolom, hogy ezek a termékek teszik ki a hazai latexmatrac kínálat túlnyomó részét. Ezeknek a termékeknek a legtávolabbi köszönőviszonya sincsen a természetességgel, kicsit lejjebb majd megvizsgáljuk a mesterséges latex alapanyagát is, a BUTADIÉN-t.

KEVERT LATEX, ami annyit jelent, hogy bár valamennyi természetes kaucsuk alapú latexet ugyan tartalmaz az alapanyag, a jelentős részét azonban mesterséges, szintetikus latex teszi ki. A világ legjobb minőségét előállító vállalat az elmúlt 80 évben kikísérletezett legjobb keverési aránya a 60-40% volt, ami 60% szintetikus latexet és 40% kaucsuk latexet jelentett.

NATÚRLATEX. Hát igen. De szép is volna, de sajnos nem az. A 100% natúrlatex sajnos több sebből is vérzik: 1., zömök, fajsúlyban nagyon nehéz 2., nem formastabil, tehát összeeshet 3., légáteresztő képessége még a kevert letexnél is rosszabb 4., korlátozott a rendelkezésre álló mennyiség.

Ezeknek fényében nem marad más a biomatracgyártók fegyverarzenáljában -csak a megtévesztés, illetve inkább a bölcs hallgatás. Ez lehet, hogy jóhiszemű -mindenki eldöntheti magában. Hogyan is néz ez ki a gyakorlatban? Egyszerű, íme egy elképzelt egy párbeszéd:


-Jó napot, biomatracot keresnék
-tessék például itt ez a latex biomatrac
-a latex az természetes anyag ugye?
-az összes biomatracunk 100% latex alapanyagból áll
Nem minden bio, ami fénylik...

Nem hazudtunk, nem vezettünk félre -valahogy azonban mégsem igaz!

FONTOS! A 100% natúrlatex és a 100% latex az nem ugyanaz, tekintettel, hogy a 100% latex matrac egyáltalán nem biztos, hogy egy gramm természetes, kaucsuk alapú latexet is tartalmaz!

"Bio: összetett szavakban az utótag életfolyamatokkal való kapcsolatát jelöli."

Ami a természetben előfordul, arra nyugodtan mondhatnánk azt, hogy bio, a legtöbb esetben ez nem is félrevezetés lenne, egyszerűen csak megtévesztő. Nézzük csak példaként a benzint. A szerves fosszíliákból alakul nyomás hatására kőolajjá, ennek finomított változata lesz a benzin. Szerves? Igen? Bio? Igen, mivel alapvetően organikus. Egészséges?

Egy ilyen anyag lesz a mesterséges, szintetikus latex legfőbb alkotóeleme: a butadién. Nem állítom, hogy mérgező, azt sem, hogy rákkeltő vagy egészségtelen. Nem állítom. Viszont azt sem állíthatom, hogy bio. Vagy amennyiben az, úgy a benzin is az, a hideghab is az, és a PVC is... De mis is ez a butadién?


A TITKOS FEGYVER: BUTADIÉN

Már első hallásra is egy virágos zöld rét jut az ember eszébe mezítláb szaladgáló gyerekekkel, pillangók kergetőznek a pitypangok felett és tücsöknyájak szökkengetnek körülöttünk a július végi langyos fél-alkonyatban...

Mielőtt bárki elfogultsággal vádolna, ki kell jelentenem, hogy az alábbi definíciókat hiteles oldalakról gyűjtöttem, amennyiben az oldalak tartalma nem egyezik meg a valósággal, úgy természetesen az idézetek sem. A források minden esetben megjelölésre kerültek.

Nagyon sok esetben az eredeti alapanyagok tulajdonságai fizikai és kémiai behatásokra megváltoznak, így több esetben is megállapítható, hogy az eredetileg mérgező és rákkeltő alapanyag majd a feldolgozás során elveszíti ezen tulajdonságait. Reméljük.

Butadién
a butadién vegyi képlete: tulajdonképpen csak szén és hidrogén
Színtelen, jellegzetes szagú, tűzveszélyes, mérgező gáz. Rendszerint cseppfolyósítva szállítják.
Fizikai adatok: olvadáspontja: -109°C, forráspontja: -4°C
Más elnevezés: buta-1,3-dién
Előfordulása a természetben: -
Előállítása: a kőolajfeldolgozás során állítják elő butánból, katalitikus dehidrogénezéssel
Reakciói:
- katalitikus hidrogénezés - halogénaddíció (reakció klórral, brómmal)
- hidrogén-halogenidek (pl. hidrogén-klorid, hidrogén-bromid) és analóg vegyületek (pl. hidrogén-cianid, víz) addíciója
- polimerizáció
- oxigénnel reagálva elég
Felhasználása: polibutadién (műkaucsuk, műgumi) előállítására
Veszélyessége: Tűz- és robbanásveszélyes, mérgező gáz. Rákkeltő hatású lehet.
Forrás: kemiakonyv.hu

A butadién főként műkaucsuk gyártására használják fel, emellett a kloroprént is butadiénből állítják elő, ez a vegyület szintén műkaucsuk gyártására szolgál. Az adiponitril (fontos műanyagipari alapanyag) gyártása is butadiénből indul ki. (Az adiponitril megkönnyíti a nejlontermékek, festékek, gyógyszerek és növényvédő szerek előállítását (forrás: kockazatos.hu))

Főként a kőolajban található szénhidrogénekből állítják elő krakkolással. Előállítására más módszerek is léteznek. Például a Lebegyev-féle eljárás szerint etanolból állítják elő. Ezt katalizátor jelenlétében magas hőmérsékletre hevítik, ekkor hidrogén- és vízvesztéssel butadiénné alakul.
Forrás: Wikipédia

Azt hiszem nem lehet valami kicsit bio. Olyan ez, mint a terhesség vagy a szüzesség: nem lehetünk kicsit szüzek vagy csak egy kicsit terhesek...

A kloroprén a butadién klórszármazéka, különféle műkaucsukok kiinduló anyaga. A butadién vagy pontosabban 1,3-butadién egy szerves vegyület, a legegyszerűbb nyílt láncú konjugált dién. A butadién könnyen polimerizálódik. A polimerizációját különböző katalizátorok segítik elő. Ekkor egy, a kaucsukhoz hasonló tulajdonságú termék keletkezik.
Ettől természetesen még a késztermék lehet jó, kényelmes, egészséges, károsanyag-mentes. A késztermék majd még 1000 dolgog lehet: formakövető, rugalmas, formastabil, hosszú élettartamú, stb...

Egy dolog viszont nem: BIO

Vagy ha éppen annak szeretnénk hinni, akkor talán még az is lehet, végül is ha már magunknak sem tudunk hazudni, akkor kinek hazudjunk..."

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Forrás:  **MODERÁLVA** 
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.12.19. 10:21

@Alváskultúra (60425):
Elég ügyetlenke ez a reklám.
0 x

Alváskultúra
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.19. 06:54

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Alváskultúra » 2012.12.19. 10:35

A bejegyzés melyik részére gondolsz pontosan?

Üdvözlettel:

Pálinkás László
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.12.19. 10:46

@Alváskultúra (60433):

Gondolom a végén található, inkább üzleti, mint tájékoztató célú blogodra utaló címre. AMit ezen ok miatt moderáltam.

A konkrét butadiénre vonatkozó blogcikk linkjét viszont elhelyezheted szerintem.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.12.19. 10:59

@Alváskultúra (60433): Számomra nem világos, hogy akkor mi is a mondandód azon kívül, hogy minden biomatrac kereskedő csal, csak nálad érdemes vásárolni. Tán akarod mondani, hogy semmi sem bio, vagy ha az is, attól az még lehet mérgező is, tehát aki bio hívószóval akar vásárolni, az elvárja, hogy becsapják?
0 x

Alváskultúra
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.19. 06:54

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Alváskultúra » 2012.12.19. 11:08

Sziasztok,

értem, bocsi, nem reklámnak szántam, sokkal inkább a forrás megjelölése volt a cél.

Legközelebb kihagyom:-)

Üdvözlettel:

Pálinkás László
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.12.19. 11:20

@mimindannyian (60438):

Szerintrem nem írt olyat Alváskultúra, hogy csak ő nála lenne érdemes vásárolni, csak felhívta figyelmet a "bio" szó körüli állapotra a matracpiacon.
A reklámjellegű blog telibelinkelése viszont valóban nem volt szerencsés.
0 x

Alváskultúra
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.19. 06:54

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Alváskultúra » 2012.12.19. 13:46

Sziasztok,

valóban nem reklámnak szántam, nem a stílusom. Az Index matracokkal foglalkozó fórumban van ca. 1700 bejegyzésem, ezek közül egyik sem reklám, sőt én kérem a reklámos bejegyzések törlését a moderátoroktól.

Amiért ide írtam: matrac fronton küzdök évek óta a biomatracok ellen és szerintem rajtam kívül (kell egy kis fanatizmus) senki nem járna utána, hogy miből is áll egy biomatrac.

Csak egy fél mondat még a vitaminokhoz: egyszer kérdeztem egy biológust, hogy a gyümölcsből felvett C vitamin ugyanaz-e, mint amit tablettában beveszel. Ennyit mondott: az aszkorbinsav az aszkorbinsav. (viszont egy gyógyszergyári kutató volt, így lehet, hogy elfogult egy kicsit)

Viszont van olyan C vitamin, amitől pl. az én vesém fáj.

Minden esetre remélem, hogy valakinek hasznos volt/lesz a bejegyzés...

Üdvözlettel:

Pálinkás László
0 x

Alváskultúra
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.19. 06:54

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Alváskultúra » 2012.12.19. 13:53

Szia Mimindannyian,

nem tudom, hogy hol találkoztál vásárlásra buzdító mondatokkal, lehet, hogy csak én nem tudok a sorok között olvasni?

Hogy mit akartam? Egyszerűen csak felhívni egy olyan termékcsalád esetében a figyelmet, ahol bio kulcsszóval próbálnak termékeknek olyan tulajdonságokat adni, ami nincs is. Hogy van-e valami, ami bio, ami igazán bio, azt nem tudom; biztosan évekig el lehetne vitatkozni rajta.

Én nem vagyok bigott semmilyen téren: iszom, dohányzom, kévézom.

Szerintem mindenben az egyensúly a lényeg, lehet paleolit, vega, fényevő, bármi; ha nem tudod egyensúlyban tartani saját magadat, akkor megbillensz. Szerintem ez személyre szabott és valóban nem egy matrac vagy egy ökopamut póló lenne az első, ahol a bio szót keresném.

Persze én ehhez egyáltalán nem értek, inkább csak olyan ösztönállat módjára gondolom.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.19. 14:02

Ez a bio mania mar tenyleg egyre jobban elhatalmasodik az embereken.A kereskedok felismertek, hogy mekkora elonnyel jar e kis szocska odabiggyesztese a termekhez vagy szolgaltatashoz.
Szkeptikus forumtars felvetese teljesen jogos.
0 x

Alváskultúra
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.19. 06:54

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Alváskultúra » 2012.12.19. 14:23

Akkor viszont még egy gyors gondolatot megengednék magamnak: szerintem odáig jutottuk materiális kis világunkban, hogy lassan az egészségünket is szeretnénk pénzzel megvásárolni, betolom a velőspacalt tükörtojással, legurítom három sörrel meg egy felessel és majd éjszaka a gyógymatracom megoldja. Eszem a felfújt multis kenyeret, lisztjavítóstól, térfogatnövelőstől, állományjavítóstól, utána meg algatablettákkal próbálom egyensúlyozni az egész napi vackot; génkezelt olcsó szójás virsli kínai fokhagymával és vízízű áttetsző spanyol paradicsommal, mellé meg szidjuk a magyar konyhát, ami alapvetően nem is olyan egészségtelen és nem is annyira fűszeres, mint pl. egy indiai ebéd...

Ezt nem lehet hosszú távon fenntartani, valami valahol felborul (cukor, vérnyomás, pulzus, vérkép, stb)

Egyensúly nélkül semmi sincsen. Sok mindent lehet pakolni az egyik serpenyőbe, de sajna kell tenni a másikba is valamit, hogy ne billenjen el nagyon (mozgás, vitaminok, rostok, telítetlen zsírsavak, pozitív gondolkodás, stb)

Persze lehet, hogy jövőre én is felborulok, de a gondolat maga szép és igyekszem igyekezni rajta én is:-)

Üdv,

pálinkás László
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.12.19. 15:43

@Alváskultúra (60450):
szerintem odáig jutottuk materiális kis világunkban, hogy lassan az egészségünket is szeretnénk pénzzel megvásárolni
Ebben semmi újdonság nincs, amióta van pénz erre is fordítjuk.
0 x

Alváskultúra
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.19. 06:54

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Alváskultúra » 2012.12.19. 18:23

Igen, persze, csak egy kicsit eltolódott a dolog. Nem hiszem, hogy normális -persze én is ezt csinálom-, hogy életünk egyik felében az egészségünket adjuk a pénzért, utána meg gyakorlatilag megpróbáljuk azt visszavásárolni...
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.12.19. 18:36

@Alváskultúra (60482): A sport es az egeszseges etel is penzbe kerul, mi a baj ezzel?
betolom a velőspacalt tükörtojással, legurítom három sörrel meg egy felessel és majd éjszaka a gyógymatracom megoldja. Eszem a felfújt multis kenyeret, lisztjavítóstól, térfogatnövelőstől, állományjavítóstól, utána meg algatablettákkal próbálom egyensúlyozni az egész napi vackot
Nem az a baj, hogy velszopacalt eszel tukortojassal. Az finom, taplalo etel (es mellesleg penzert adjak azt is). A mennyiseg lehet kerdes meg a gyakorisag.

A problema ott van, hogy elelmez kereskedok, a felelem-ipar raszaltak arra, hogy ez-meg-az-meg-amaz milyen egeszsegtelen, es csak gyogymatrac algatabletta, emocio, ketszer fermentalt garapefruitmag csepp, ezustkolloid, biorezonancia stab jo ellen.
A felfujt kenyerrel sincs baj, a lisztjavitoval sem, a terfogatnovelovel sem... az algatabletta az amivel vigyaznek, attol ovakodnek!
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.12.21. 15:05

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.19. 20:30-kor.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.12.26. 11:49

Nekem két véglet sem tetszik a bio dolgokkal kapcsolatban. Az sem ,aki alkalmanként sem mer magához érinteni vagy megenni valamit ami nem bio. De az a legyintgetés sem tetszik a szkeptikusok részéről ,amikor mindenre elmondják, hogy miért pont ettől kapnánk meg attól kapnánk rákot, amikor tényleg nagyon sok daganatos beteg van. Mégis akkor mi a fenétől van annyi daganatos ember, ha semmi nem ártalmas annyira a környezetünkben?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.12.26. 15:11

@piciloo (60874): A bio egy joszandeku, de kicsit felresiklott kezdemenyezes.

Nem feltetlenul a problema lenyeget kezeli.

Tudod, hogy a bio-farmon is traktorral szantanak stb (a traktor ugye benzinnal, gazolajjal mukodik, kipufogogaza tele van karos anyagokkal).

Ugyanakkor nem hasznalnak mutragyat (egy jo mutragya csak novenyi taplalkokkat, hasznos asvanyi anyagokat tartalmaz), helyette hasznalnak pl hal-fermentlevet (tudod, mennyi karos anyag osszegyulik a halakban, a hal hulladekba ennek is a legalja jut, nem a bio-farmon tenyesztett bio-halfile).

Nem termeszt GM novenyt - pedig peldaul a van magasabb vitamintartamu GM noveny... (azt ertem, hogy roundup ready repcet nem termeszt, mert nem gyomirtozik, ez jo, de azt nem ertem, hogy Bth kukoricat miert nem termeszt, mikozben elo Bth sporakkal es toxinnal permetez)... stb

Vegezetul: a rak nem (nem csak) medsterseges vegyik kornyezeti artalom. Az elso ismert foglalkozasi betegseg (igy tanitottak, ne azon vitazzunk, hogy elso-e) a kemenyseprok here-rakja volt (a lecsorgo izzadtsag odaig mossa le a rajuktapadt kormot, a koromban vannak rakkelto vegyuletek) - ugye a bio gazdasag nem szamuzi a tuzet?
Rakot okoz az ionizalo sugarzas (termeszetes radon, termesztes hattersugarzas), az UV sugarzas... ugy a bio fogyasztok is hazban laknak (vagy barlangban, radon itt is van), ugy neha napra mennek?

Vegzetul spontan mutaciok is okoznak rakot.

Utoiratkent, egyesek a rakra mit anyagcserebetegsegre tekintenek, azaz egyaltalan nem a rakkelto anyagokkal kezdodik szerintuk a rak:
http://www.biomedcentral.com/content/pd ... 75-7-7.pdf
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.12.26. 16:00

@ennyi (60884):
Csakhogy ezekben senki sem teljesen biztos, hogy mennyi ebben az örökletes vagy a környezeti tényező. Persze vannak, aki eldöntik, hogy ők nem veszik tudomásul pl. a környezeti tényezők szerepét, és ők példálóznak az ismerős Pista bácsival, aki 100 évig élt ,pedig dohányzott meg alkoholista is volt, meg sok egészségtelennek mondott kaját is evett. Csak lehet,hogy Pista bácsi 120 évig élt volna dohányzás és alkoholizmus meg sok egészségtelen kaja nélkül és nem rákban halt volna meg.
0 x

gombi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009.12.20. 13:16

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: gombi » 2012.12.28. 16:55

Rendszeres forumolvaso vagyok itt, de hozzaszolni kb. szokoevente:)

HA mar felmerult ez a latexmatrac. En 7eve vettem egy "bio" latex matracot. Nem azert mert bio v. nem bio, hanem mert ez volt kenyelmes:) De azert kivancsisagbol rakerdeztem, hogy ugyan mi bio egy matracon? A valasz valvonogatas es az volt, hogy "nem megy bele a poratka":) Akkor ez az egesz story nem erdekelt, de mostansag ugy tunik allergias vagyok a "haziporra". Szoval a kerdes, lehet e a latex matracban poratka vagy sem?

(Amugy ez az alvaskerdes is rendesen meg van misztifikalva ezo/oko/bio mizeriakkal. Kb. 7 eve vettem a matracunkat es akkor korbejartam par boltot. Ami nekem eleve gyanus volt, hogy mi a a fenenek az agyracs kulonbozo rugozasi fokozatokkal, ha a matracokbol is van ezerfele rugozas. Raadasul ha puha a matrac es rugalmasabb agyracs van alatta, akkor az egesz olyan lesz mintha vizen ringatozna az agy. Erre az egyik boltban elpanaszoltam magam, hogy nekem egy latex matrac kell, mert az kenyelmes. De nem akarok duplaaron hulye kokuszrostos bioakarmit es nem akarok agyonmarketingelt agyracsot. Erre teljes meglepetesemre, az elado mondta, hogy probaljam ki a hipercsoda kokusz-latex matracot a spec agyraccsal, majd ledobott a foldre egy szimpla latex matracot. Kiprobaltam a foldon levot es tokugyanaz. Legalabbis nem megkulonboztetheto volt. KOzolte, hogy agydeszka kell agyracs helyett es egy alap matrac. ez kerul X-be. (Atlagembernek tokeletes) Ugyanez a komfortfokozat vmi ezo porhintessel es "koncepcionak" hivva 2-10x aron megy. Hat ezert kell a BIO nev:) )
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.12.28. 18:37

@solarboat (60560):

Nagyon szuper,hogy találtad,csak...nem sokat mond nekem a francia,sorry. :?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.12.28. 18:40

@gombi (61009):
De azert kivancsisagbol rakerdeztem, hogy ugyan mi bio egy matracon?
Bio az amit a nem permeteznek modern szerekkel, csk osiekkel, nem mutragyazzak, nem GM, nem kap antibiotikumot, hormont...

szerintem szinte minden matrac bio, csak nem mindre irjak ra
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.12.28. 18:50

@ennyi (60884):
Ugyanakkor nem hasznalnak mutragyat (egy jo mutragya csak novenyi taplalkokkat, hasznos asvanyi anyagokat tartalmaz)
Úgy tudom idehaza nem ez a jellemző,hanem az ammónia-szulfát,vagy foszfát- tartalmúak,melyek savasítják a talajt és elősegítik a nehézfémek bejutását a növényekbe.
pedig peldaul a van magasabb vitamintartamu GM noveny...
Kell,hogy így legyen,sőt több is,ha nem mind...(nem tudom),csak azt,hogy az érési,majd a túlérési folyamatokért felelős enzim aktivitása fordítottan arányos bizonyos vitamintartalmakkal,melyek szintén,mint nálunk:funkcióval bírók,egyszerűen elhasználódnak,ahogy öregszik a növény.Ha:jól tudom.:) Szóval a GM ebben is -szerintem- kötelezően nyerő kell legyen.De ezt csak gondolom.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.12.28. 19:03

@Rétike (61017):
Úgy tudom idehaza nem ez a jellemző,hanem az ammónia-szulfát,vagy foszfát- tartalmúak,melyek savasítják a talajt és elősegítik a nehézfémek bejutását a növényekbe.
Erdekes. Errol valamit konkretabban irnal?
A foszfat az novenyi tapanyag, felszivjak a novenyek, azert van a mutragyaban, hogy potolja a hianyzo foszfort...

A tobbi allitas csak fura, erdekelnenek a reszletek.
pedig peldaul a van magasabb vitamintartamu GM noveny...

Kell,hogy így legyen,sőt több is,ha nem mind...(nem tudom),csak azt,hogy az érési,majd a túlérési folyamatokért felelős enzim aktivitása fordítottan arányos bizonyos vitamintartalmakkal,melyek szintén,mint nálunk:funkcióval bírók,egyszerűen elhasználódnak,ahogy öregszik a növény.Ha:jól tudom. Szóval a GM ebben is -szerintem- kötelezően nyerő kell legyen.De ezt csak gondolom.
Ezt nem ertem: a legtobb GM novenyben szerintem az eressel, tuleressel kapcsolatos anyagcsereutakat nem valtoztattak. Egyedul paradicsomnal tudok ilyen kezdemenyezesrol, de az elbukott, nem lett nepszeru.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.12.28. 19:49

@ennyi (61018):
Erdekes. Errol valamit konkretabban irnal?
Sokat én sem tudok...
A foszfat az novenyi tapanyag,
A lényeg,hogy ezek savanyítják a talajt,vagyis hát a talaj-pH-t csökkentik,és ennek van egy kedvezőtlen hatása,fémek felhalmozódása a növényekben.Ebben konkrétan leírják a folyamatot,hogy mire gondolok,de magyarázni nem tudok.
http://www.date.hu/acta-agraria/2003-10/taraczkozi.pdf

Ráadásul úgy tudom,hogy a növényi tápanyagok,elemek felvétele meg csökken* savas közegben,vagyis a minőséget is rontja...:/

*HA jól tudom (de írd,ha rosszul),hogy van a talajnak pufferkapacitása,minek következtében,ilyen esetben, elhasználódik a Ca,a K, a Mg,a Na.Az Al mennyisége nő(nyílván,ha lúgosodik a talaj,akkor ez meg fordítva történik) - úgynevezett bázikus kationok,meg emez savasító.Illetve,hogy talán oda-vissza hatnak egymásra(pH alakulás és ezek),de ez talajkémia,meg ioncsere folyamatok,nem igazán vágom,egy felsötétítésnek én is örülnék...:/
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.12.28. 20:14

@Rétike (61020): Koszi!

Ez azt mondja, hogy
A talaj savanyuságát az ipari és lakossági
szennyeződésekből eredő savas esőkön kívül a nagy
adagú műtrágyázás is fokozza. A műtrágyák közül az
ammóniumsók és a karbamid savanyítják a talajt. Az
ammóniumionok nitrifikációja során H+-ionok
keletkeznek, ezért is kerülni kell a szükségesnél
nagyobb ammónium-műtrágya adagokat. A foszfor-
és káliumműtrágyák savanyító hatása az előzőknél
kisebb mértékű.
kerülni kell a szükségesnél nagyobb ammónium-műtrágya adagokat - teljesen OK.
Nem a mutragya a rossz, hanem a tulzas.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.12.28. 20:28

@ennyi (61018):
Ezt nem ertem: a legtobb GM novenyben szerintem az eressel, tuleressel kapcsolatos anyagcsereutakat nem valtoztattak. Egyedul paradicsomnal tudok ilyen kezdemenyezesrol, de az elbukott, nem lett nepszeru.
Úgy tudom,hogy az érési folyamatokat is érintik a módosítások,ami viszont enzimet érint(gondolom oxidázt).De azt nem tudom,hogy milyen módon,mértékben.
Amúgy abból indultam ki,hogy az egyértelműen túlérett növényekben szerintem csökkennek a vitaminok.De ha ez a túlérés gátolt,esetleg a vitamin-tartalom is megmaradhat...De ez csak egy elgondolás.Te hogy látod?
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.12.28. 20:42

@ennyi (61021):

Igen-igen,a túlzás.Meg azt hiszem,hogy talaja is válogatja,meg növénye is,hogy milyet kéne alkalmazni és milyen mennyiségben,szóval...érteni kell hozzá.Csak sajnos sokszor(=mindig) a pénz beszél,így szerintem a megfontolások nem sokat nyomnak latba és ez baj.Talán ezért lenne jó a GM,mint megoldás,nem tudom...vagy a bio.A bio kritériumba amúgy nem tartozik bele az,hogy elég távol legyen az utaktól?Rémlik valami...meg a talajnak kell valami 5-6év,hogy megtisztuljon az előző "nembio" használatból,meg távol legyen más "nembio" földtől és ilyenek.Ha jól emlékszem.Mondjuk bio esetén kár,hogy nem számolnak egyéb antropogén,illetve nem antropogén savasító hatásokkal.Az igaz,hogy nem elég csak a műtrágyát kiküszöbölni,vagy a permetező szereket lecserélni,de ezek is jelentős lépések lehetnek akár,de nem igen foglalkoztam még ilyen jellegű tanulmányok olvasgatásával.Elvileg én készítettem volna összehasonlító mérésekből egy TDK-t,ami nekem érdekes lett volna,de sajnos az anyagiak közbeszóltak,így ez kimaradt az életemből -hát még idáig.Talán majd egyszer...
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.12.28. 20:50

@Rétike (61023):
Csak sajnos sokszor(=mindig) a pénz beszél,így szerintem a megfontolások nem sokat nyomnak latba és ez baj.
A mutragya penzbe kerul. A tul sok mutragya = feleslegesen kidobott penz. Art a novenynek is.

Nem penzkerdes, hanem butasag, nemtorodomseg, felelotlenseg.
0 x

Alváskultúra
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.19. 06:54

Mesterséges, természetes, bio

Hozzászólás Szerző: Alváskultúra » 2012.12.30. 10:55

Szia Gombi,

ez a poratka történet végtelenül egyszerű: nem azért atkamentes a latex, mert önmagában az, hanem mert nincs miért odamennie a poratkának. Innentől kezdve az összes anyag ebből a szempontból atkamentes. Az atka elhalt hámsejtekkel táplálkozik, amik rólunk leperegnek (ca. 2gr/éjszaka). Ezek fennakadnak a huzatban, itt kap párát is hozzá (párologtatunk 3-6dl/éjszaka), itt van meleg is, hogy egy Aspergillus nevű fehérpenész előeméssze a hámsejtet, fogyaszthatóvá téve a poratkának.

Az ágyrács dologban nem értek egyet, ezek különböző rendszerek. Ha beütöd a google-ba, hogy Milyen ágyrácsot? akkor kijön egy cikk, ami ezzel foglalkozik és részletesen bemutatja, hogy milyen matrachoz milyen ágyrács jár/ajánlott/való.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
0 x

Válasz küldése