Homeopátia

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.25. 23:18

Szilágyi András írta:
Ez a cikk nem a homeopátiáról szól, nem azt tesztelte, így a homeopátiára - mint emberi betegségek gyógyításának egy módszerére - nézve nem vonható le következtetés belőle.

Ultrahigított arzénoldat hatását vizsgálta magvak csírázására, és statisztikailag szignifikáns hatást mutatott ki.

Az eredmény alátámasztja a hatás létezését, mert a két átlag különbsége jelentősen meghaladja az átlagok standard hibáját.

Hogy van-e hatás, én nem tudom, és ez nem is vélemény kérdése. Ezt majd további kutatások dönthetik el.
Nem ertunk egyet.
Nem csak ultrahitasrol, hanem a homeopatias elvek szerinti potencialasrol is szo van. Nem is teszteltek az ultrahigitott de nem potencialt (utogetve razott) oldat hatasat.

Nem a csirazasra, hanem az arzenmergezessel "megbetegitett" azaz reszlegesen csirazaskeptelenne tett magvakra vizsgaltak a homeopatias elvek szerint higitott gyogyito szer hatasat, meghozza a hp elvei szerint azt higitottak, ami tomenyen meregezett.

Ez szerintem nagyon nyiltan a homeopatia kiserletes igazolasara keszult munka. Semmi mas
alapja nincs.

A cikk kapcsan Wassy szeretett babjai jutottak eszembe...
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2009.12.26. 14:35

vaskalapos írta:
Szilágyi András írta:
Ez a cikk nem a homeopátiáról szól, nem azt tesztelte, így a homeopátiára - mint emberi betegségek gyógyításának egy módszerére - nézve nem vonható le következtetés belőle.

Hogy van-e hatás, én nem tudom, és ez nem is vélemény kérdése. Ezt majd további kutatások dönthetik el.
Bocsánat, még egyszer be kell ide idéznem:
"So far homeopathy has failed to demonstrate efficacy in randomized controlled trials and systematic reviews of well designed studies. Homeopathic physicians seem to clutch onto the straws of a series of poorly designed or underpowered studies to retain their credibility or claim that the randomized controlled trial is an inappropriate methodology to assess their belief system in the name of postmodern relativism."

Ez szerintem nagyon nyiltan a homeopatia kiserletes igazolasara keszult munka. Semmi mas
alapja nincs.
Egyetértek.
Kép
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.26. 17:40

OFF
Andrasnak formalisan igaza van, egy szakmai forumon en is azt mondanam, hogy erdekes, ismeteljuk meg meg otvenszer, majd kiderul, hogy igaz-e (szenzacisan erdekes lenne), vagy csak "szeretett babokrol" (WassyC) van szo.

Egy nyilvanos forumon, a szkeptikus tarsasag tagjakent, mi tobb alelnokekent egy ilyen kijelentes szerintem a Tarsasag celjeival ellentetes.

Egy nem szakmai forumon hozzatennem (amit a szakmai forumon nem kell, mert ott mindannyian tudjuk), hogy a kiserleti anyag gyakorlatilag es elmeletileg tiszta viz, hatoanyag nelkul, hozzatennem, hogy a hatas nagyon kicsi, az adatok veletlen ingadozasa is okozhatja kis valoszinuseggel, hogy nem vakproba volt, tehat a kiserletezo szubjektiv (ontudatlan) elvarasa is kozrejatszhatott benn stb stb.

Igy egy eros ervet adott a Tarsasag a HP hiveinek a kezebe.
Egy ostoba vaskalapos ketelkedik, de meg Szkeptikus Tarsasag alelenoke szerint is erdekes es tovabbi kutatast igenylo jelensegrol van szo.

Hogy nem a levegobe beszelek:
http://szkeptikus.blog.hu/2009/11/11/bu ... b#c8107618

/OFF Elnézést!
OFF
>Milyen adatok vannak benne?

Szignifikáns eltérést mértek ki.

>Alatamasztja, vagy cafolja a homeopatiat?

Egyik sem. Viszont egyesek elgondolkodnak rajta, és egyes HP ellenes érvek is gyengülnek:

/OFF Elnézést!


A kiserlet konnyen, olcson hazilag is elvegezheto. Felhivom a Tarsasag tagjait a kiserlet megismetlesere. Mar amennyiben szerintuk erdekes, es lehet, hogy van benne valami...
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: neofin » 2009.12.26. 19:13

vaskalapos írta:OFF
tehat a kiserletezo szubjektiv (ontudatlan) elvarasa is kozrejatszhatott benn stb stb.
/OFF Elnézést!
A kiserlet konnyen, olcson hazilag is elvegezheto. Felhivom a Tarsasag tagjait a kiserlet megismetlesere. Mar amennyiben szerintuk erdekes, es lehet, hogy van benne valami...
Mint a HP-t védelmébe vevő - nem hiszem, hogy ennyire drámai és végletes lenne a helyzet.
Szerintem van még elég érv a HP ellenesek tarsolyában.
Viszont vannak olyan HP ellenes érvek - amelyek mostmár tudománytalannak számítanak ...
A bizonyítás 'súlya' - még a HP-n van, ezzel a néhány kutatással csak egy kis haladékot kapott,
( aminek én személy szerint örülök is. )

szubjektiv elvárások:
A kisérlet megismétlésével kapcsolatban - hogyha 'szkeptikusok' végzik - akkor ott ugyanúgy meglesz a 'Kiserletezo szubjektiv (ontudatlan) elvarasa' - probléma
- csak már a másik irányba.

dogma vs. igazság:
"A magyarországi Szkeptikus Társaság azt vallja, hogy a körülöttünk levő világ megismerésének legmegbízhatóbb módja a tudományos módszer."
Ha egy tudományos módszer érdekes jelenséget vet fel, akkor legalább érdemes elgondolkodni rajta - és nem dogmatikusan elutasitani.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2009.12.26. 20:58

vaskalapos írta: Ez szerintem nagyon nyiltan a homeopatia kiserletes igazolasara keszult munka. Semmi mas
alapja nincs.
Nem tudtam róla, hogy a homeopátiát stresszelt búzamagvak gyógyítására is használják. Ha ez egy létező gyógymód, amivel búzamagvakat gyógyítanak a növénytermesztők, akkor igazad van.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2009.12.26. 21:03

vaskalapos írta:Andrasnak formalisan igaza van, egy szakmai forumon en is azt mondanam, hogy erdekes, ismeteljuk meg meg otvenszer, majd kiderul, hogy igaz-e (szenzacisan erdekes lenne), vagy csak "szeretett babokrol" (WassyC) van szo.

Egy nyilvanos forumon, a szkeptikus tarsasag tagjakent, mi tobb alelnokekent egy ilyen kijelentes szerintem a Tarsasag celjeival ellentetes.
Nekem nincs külön egy szakmai álláspontom, amit titokban tartok, és egy vele ellentétes, másik álláspontom, amit a nyilvánosságnak szánok. Nekem csak egy álláspontom van, és azt bármikor elmondom a nyilvánosság előtt, ha felvetődik a téma.
Igy egy eros ervet adott a Tarsasag a HP hiveinek a kezebe.
Nem hiszem, hogy ehhez mi kellettünk nekik.
A kiserlet konnyen, olcson hazilag is elvegezheto. Felhivom a Tarsasag tagjait a kiserlet megismetlesere. Mar amennyiben szerintuk erdekes, es lehet, hogy van benne valami...
Jó, majd ha valakinek lesz ideje és kedve hozzá, akkor megcsinálja. Egyébként akár te is elvégezheted.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2009.12.26. 21:48

Desztlilaltvizzel vs. arzenos desztilaltvizzel kell locsolni a magvakat?

OFF
Gondolom, a talajvizben is van arzen. Sot az asvanyvizekben is. Erre akkor jottem ra, amikor a Berzsenyi forrasnal toltogettuk a palackokat es nezegettem, hogy mit is tartalmaz az az asvanyviz. Meglepodtem, hogy arzent is. Kisse utanaolvasva belattam, hogy a Berzsenyi vizben kevesebb arzen van, mint egy kozonseges asvanyvizben, amit palackozva kapok a boltban.
/OFF Elnézést!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.27. 01:55

Szilágyi András írta: Nekem nincs külön egy szakmai álláspontom, amit titokban tartok, és egy vele ellentétes, másik álláspontom, amit a nyilvánosságnak szánok. Nekem csak egy álláspontom van, és azt bármikor elmondom a nyilvánosság előtt, ha felvetődik a téma.
Nem ketfele allapontot kerek szamon, hanem ketfele kifejteset ugyanannak az allaspontnak, attol fuggoen, hogy kivel beszelek.
Tudod, nekem az szurodott le a hozzaszolasodbol,, hogy te neverteken elfogadod, hogy a 10-45 higitasu oldat szignigfikans hatassal bir.

A kiserlet konnyen, olcson hazilag is elvegezheto. Felhivom a Tarsasag tagjait a kiserlet megismetlesere. Mar amennyiben szerintuk erdekes, es lehet, hogy van benne valami...
Jó, majd ha valakinek lesz ideje és kedve hozzá, akkor megcsinálja. Egyébként akár te is elvégezheted.
El fogom vegezni, meghozza vak probaval, ugy, hogy en sem fogom tudni, melyik a kezelt es melyik a kontroll csoport, csak utolag.

Addig is tovabbi kritika a cikkhez: nem emlekszem, hogy lattam volna a nem mergezett magok csirazasi adatait.
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.13. 01:30

sárgadinnye írta: Nézd, 2005. augusztusa óta (Shang et al...) tudja az orvostudomány, hogy a homeopátia csak placebo.

érdekes HP nézőpontú anyag ...
HOMEOPATHY TRIALS USED AND NOT USED IN EGGER/SHANG`S META-ANALYSIS
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.01.13. 14:19

neofin írta:
sárgadinnye írta: Nézd, 2005. augusztusa óta (Shang et al...) tudja az orvostudomány, hogy a homeopátia csak placebo.

érdekes HP nézőpontú anyag ...
HOMEOPATHY TRIALS USED AND NOT USED IN EGGER/SHANG`S META-ANALYSIS
A beidézett cikked, amit homeopaták írtak a számukra kegyetlenül lesújtó Shang et al. vizsgálat diszkreditálása érdekében, sucks. Leírják, hogy hány trial maradt ki a vizsgálatból, micsoda szemétség. Nos, Shang-ék összeszedtek egy rakás homeos trial-t, majd rangsorolták őket. Csak a HQ trial maradhatott bent. (a randomizálás és blinding milyensége, résztvevők száma döntött, stb.) Ezekben a vizsgálatokban a HP kezelések nem mutattak többet, mint a placebo. Ez van. Mellette a HP-s trial-okkal szemben elemeztek megfelelő "allopátiás" trial-okat. A HQ trial maradhatott itt is bent. Szignifikáns hatást észleltek.
"We acknowledge that to prove a negative is impossible, but we have shown that the
effects seen in placebo-controlled trials of homoeopathy are compatible with the placebo
hypothesis. By contrast, with identical methods, we found that the benefits of
conventional medicine are unlikely to be explained by unspecific effects."
0 x

Avatar
dodó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009.12.16. 09:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: dodó » 2010.07.09. 21:29

Sziasztok!
Leheljünk életet ebbe a topikba.
Én nem hiszek a homeopátiában, de felhívták a figyelmem Országh József munkásságára, aki egy komoly embernek látszik: http://www.eautarcie.com/Vizonellato/1. ... etrajz.htm

Ezen a címen: http://www.eautarcie.org/hu/03e2.html van egy írása , amiből idéznék:
Már nagyon kevés oldott anyag a víz polimer szerkezetét jelentősen megváltoztatja, különösen akkor amikor ionokról van szó. Ilyen híg oldatokban az elektróda potenciálját nem az elektromos kettős réteg, hanem a víz polimer szerkezete határozza meg. A polimer szerkezet az elektron mozgás jellegét a víz teljes tömegében meghatározza, feltehetően egy láncreakció szerű mechanizmussal. Ez az új elmélet még matematikai megfogalmazásra vár. Az elmélet megfogalmazásánál egy másik inkvizíciós pert is fel kellene venni: a víz emlékező tehetségének a perét.

Feltehetően itt rejtőzik az orvosi alkalmazások újrafelvételének az akadálya. Az rH2 fogalmával belépünk a homeopatikus hígítások tartományába. Amíg csak orvosok foglalkoztak vele, a víz emlékező tehetségét csak közvetett, és vitatott kísérletekkel lehetett igazolni. Az rH2mérések mögött, bár homeopatikus tartományba eshetnek, nagyon jól megalapozott termodinamikai fogalmak sorakoznak. Itt a tudományos inkvizíció atyái nem vádolhatják csalással a kísérletezőt, mert az egyszerű elektromos potenciált bárki mérheti és ellenőrizheti. A homeopátia ilyen igazolása a mai hivatalos orvostudomány Pandora szelencéjét nyitná ki. Minél közismertebb és nagyobb tudású egy szakember, annál nehezebb számára nyilvánosan elismerni a tévedést.

A BEV nemcsak a rák és más igen súlyos betegségek korai észlelését teszi lehetővé, hanem ezeknek a betegségeknek a hatásos gyógyítását is nagy mértékben elősegíti. Sajnos a bio-elektronikai koordináták javítására felhasznált gyógyszerek (enzim preparátumok) olyan egyszerűek, hogy majdnem egy konyhában is elkészíthetők. Ezeket a gyógyszereket nem lehet szabadalmaztatni. Elterjedt használatuk a gyógyszeripar egyik legjövedelmezőbb forrását apasztaná el.

Összefoglalóban csak annyit mondhatok: igen nagy hatalommal rendelkező érdekközösség áll a bio-elektronika széleskörű alkalmazásának az útjában.

Megjegyzés: Az eredeti szöveg internetes oldalra való felvitelekor a matematikai képletekbe számos hiba jelent meg. Több képlet el is tünt.
Persze kapásból el lehetne intézni, mint áltudományt az összeesküvéselméleti végszóval, de azért kíváncsi vagyok a valódi tudományos álláspontra a víz polimer szerkezet és vízemlékezet emlegetése miatt.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.07.10. 03:30

@dodó (4648):
1. a viz nem polimer
2. ha emlekszik a viz, akkor az emlekezet nem szelektiv, mindenre egyforman emlekszik (ez a fo problema, miert pont arra emlekszik, amit homeopatikusok belekevernek, miert nem emlekszik egyeb dolgokra?)
3. ha emlekszik is, a higitassal az emlek is csokken, nem pedig erosodik

Ha osszekeversz egy csepp vizet, ami a kacsamajra emlekszik egy liter vizzel, ami a vizcsapra emlekszik, a vzimuvek viztisztito telepere, meg a dunaban uszo szennyzesekre, a benne uszo halakra stb stsb, akkor miert az egy csepp emlekezet irja felul az egy litert es miert nem forditva?
Elvileg sem all meg az egesz.
A viz csak arra emlekszik, amit a pata (homeo) szandekosan kever bele, ami veletlenul kerult bele, arra nem emlekszik....?
0 x

Szilaj Szőrmók
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.02.10. 18:28
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Szilaj Szőrmók » 2010.07.10. 08:37

@dodó (4648):
Majd ha lesz időm, elolvasom az egészet újra (még kb. 3 éve találkoztam a cikkel), egyelőre csak egy kiragadott gondolat:
a szerző - úgy látszik - nem ismeri a különbséget az entalpia és a szabadentalpia között, ami nagyon nagy probléma.

A polimer egyértelműen hibás kifejezés, helyette a klaszterszerkezet lenne jó.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.07.10. 18:24

@vaskalapos (4654):

ami meg erdekesebb, az a viz homeopatikus hatasa. persze ezt is vizben oldjak:
http://www.maryenglish.co.uk/aquae-sulis.html

erdemes megnezni az oldalt, a hatekonysag bizonyitasa 3 oldal tortenelemleckevel kezdodik...

meg ilyen ultratudomanyos megallapitasokkal van tele, hogyaszongya:

Nearly all of the provers were new to provings and spent a lot of time wondering what the remedy was, were the symptoms they were feeling part of their ‘self’ or part of the proving?
I quote Samuel Hahnemann's ‘Organon of the Medical Art’ sixth edition edited by Wenda Brewster O’Reilly p158, § 138:

"During a proving, all ailments, befallments and alterations in the prover’s condition should be attributed to the medicine."
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.07.13. 08:15

Kép
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.07.13. 11:50

@vegyati (4713):

Meg kell dorgáljam a különben zseniális xkcd.com alkotóját, mivel a homeopátia elveinek maradéktalan alkalmazása szerint, a nagy mennyiségben valamilyen hatást kiváltó anyag, homeopatikusan higított oldata pont a tömény szer hatásának semlegesítésére-megelőzésére alkalmas.

Ennek alapján "teljesen logikus", hogy nem esik teherbe a higított spermától a hölgy, mivel annak bizonyára jelentős fogamzásgátló-terhességmegszakító hatása lehet. :)

Viszont a hígított fogamzásgátló tabletta (óvszer? spirál? pesszárium?) bizonyára kiválóan elősegítené a fogamzást. :D

És mivel elég gyakran beszélnek arról, hogy a fogamzásgátlók kimutathatóak a vizeinkből vett mintákból, már nem is csodálkozom, hogy a föld lakosságszáma rohamosan növekszik...
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.07.13. 12:35

@pounderstibbons (4716):

"a homeopátia elveinek maradéktalan alkalmazása szerint, a nagy mennyiségben valamilyen hatást kiváltó anyag, homeopatikusan higított oldata pont a tömény szer hatásának semlegesítésére-megelőzésére alkalmas. "

Gratulálok. 8-) Vártam, hogy valaki majd észreveszi ("proving" szabályainak rosszul értelmezése!), de ilyen gyors reakcióra nem számítottam.
0 x

Nsolt
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:26

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Nsolt » 2010.07.13. 12:43

@pounderstibbons (4716):
Eszerint a homeopatikus sörök kijózanító hatása garantált. Nem értem, miért nem dobták még piacra...
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.07.13. 13:13

@Nsolt (4719):

Lehet, hogy más is gondolt már rá, de nekem csak most esett le, hogy a homeopátia elveinek megfelelően, a homeopatikus szerek még további higítása megint ellenkező előjelűvé változtathatja a hatást, ezáltal bármelyik homeopatikus bogyó erős higítása halálos méreg lenne, ha komolyan vesszük az alapelveket! :)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.07.13. 14:56

@pounderstibbons (4721):

Ez igy van, C40-C200 higitasokat csak homeo pata utasitasra, homeo patikus ellenorzes mellett ajanlanak hasznalni.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.07.13. 17:59

@vaskalapos (4726): ű

De ez gondolom csak a szer "erőssége" miatt van. Vagy ismert az a higítási fok, amin ismételten megfordul a kiváltott hatás?
(Meg különben is, melyik az a higítási fok, amin egyáltalán először megfordul a hatás?)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.07.13. 19:14

@pounderstibbons (4733):
mivel nem kell merni a hatast, nem kell bizonyitani, nem kell alatasztni elvi alapon, ezert hatarozttan kinyilatkoztathatom, hogy minden C20 higitasi sor szinuszhullam szeruen maximumrol nullara csokkenti, majd ellenkezobe forditja, ujbol nullara csokkenti, majd tovabb higitva visszaallitja a higitatan mergezo hatast es igy tovabb, a vegtelensegig

Ezzel magyarazhatoak azok a kisertletek, amikro nem tapasztaltak hatast...

de csak akkor, ha a higitast utogetessel vegzik (potencialas)...
0 x

biorobot
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.07.15. 09:21

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: biorobot » 2010.07.15. 11:23

Szervusztok!

Mostanában Németországban is egyre erősebben fúj a homeopátiaellenes szél, legalábbis egyre több ilyen jellegű cikket lehet olvasni. Most publikáltak a Spiegelben egy érdekes cikket, nekem új volt, bár lehet hogy nektek jobban ismert dolog ez.

http://www.spiegel.de/wissenschaft/medi ... 37,00.html

A lényeg a németül-nemtudók számára:

A náci Németországban egyszer már lezajlott a homeopátia forradalom, a "homeopátia történetének legnagyobb pillanata". Kikiáltották ugyanis az "új német gyógymódnak", az "elzsidósodott tankönyvi gyógyászat" helyett. Emellett 1937-ben elkezdődött ennek a döntésnek a felülvizsgálata is, ebben vett részt Fritz Donner, a stuttgarti homeopata kórház orvosa. Ő 1966-ban, nyugdíjba vonulása után írta meg jelentését a nácik eredményeiről. Ezt a "Donner Report-nak" nevezett beszámoló 1995-ben lett nyilvánosságra hozva (a Perfusion című szaklapban). A leírtak szerint a homeopátiára nézve "teljes kudarccal" jártak a vizsgálatok. A cikk említ egyrészt placebo kontrollcsoportokkal kiegészített vizsgálatokat, másrészt kórházi kezelések eredményeit. Ez utóbbinál például sokszor beszámoltak orvosok tripper-fertőzött betegek gyógyulásáról, de minden egyes esetben kiderült utólag, hogy a baktérium továbbra is megmaradt a betegben. Donner állítása szerint viszont a homeopátia teljes siker volt a tüdőgyulladásos betegeknél, és "egy esetet sem vesztettek el a gyakorlata során" - ezzel szemben egy gyors vizsgálat kiderítette, hogy a homeopátiával kezelt betegeknek több mint a fele végződött halállal. Eközben az egészségügyi hivatal feladat az volt, hogy pozitív színben tüntesse fel a homeopátiát. Hanns Rabe, az akkori homeopátiás főorvos megállapítása szerint "mégsem vagyunk képesek arra, amire számítottunk", valamint a homeopátia "nem gyógyszerterápia", hanem a "pszichoterápia egy formája".
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.07.20. 16:48

0 x

Avoué
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2009.12.20. 18:47

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Avoué » 2010.07.21. 08:49

@Dorka11 (4849):

Ennyire rugalmasan lehet használni a homeopátia kifejezést? Itt azt írják, hogy olyan homeopátiás gyógyszer, ami aktív hatóanyagot tartalmaz. Akkor ez nem is homeopátiás. Vagy bármit hívhatunk homeopátiás gyógyszernek?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.07.21. 13:02

@Avoué (4860):
Igen, ha valamit utogetve razogatnak, es nem bizonyitanak az homeopatias.
A kis higitasu szerekben lehet hato anyag.
0 x

texaspoker
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2009.12.15. 20:53
Tartózkodási hely: Uganda

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: texaspoker » 2010.07.21. 13:03

http://index.hu/tudomany/2010/07/20/val ... _fal/?cp=1

Érdemes végigolvasni a hozzászólásokat is. Tegnap este elolvastam az egészet. Vannak érdekes hozzászólások. Igazi hívők. Olyan "aranyosan" védik a vizet.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.07.21. 15:08

@texaspoker (4865):
hmm. wmiki ujabban "szertelen" nickkel irogat?
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.07.21. 16:03

@Avoué (4860):

"Vagy bármit hívhatunk homeopátiás gyógyszernek?"

Valószínűleg igen, ha nincs gyógyszerként törzskönyvezve.
Szerintem a gyártón múlik minek akarja eladni.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.07.21. 16:24

a korabban belinkelt index cikk kommentjeibol:
Novi bácsi
"Csak egyetlen tény áll a rendelkezésemre: a homeopátia működési elve a tudománynak ellentmond"

Bazmeg... Na, EZ a sötét középkor... Ne tudományozzatok már itt, ha a legalapvetőbb dolgokról sincsen fogalmatok... Szerencsétlen balfasz szkeptikusok... Lehet, hogy a mozikban kurva nagy durranás a 3D, de most kapaszkodjatok meg, a modern tudomány a 17(!)-en is túl van... Mérjetek időt lázmérővel. "Csak azt hiszem el, amit az isiben tanítottak." Ááááááá!... Basszátok meg, minden élő és élettelen anyagnak van egy bizonyos energiaszintje, rezgésszáma. A homeopátia EZT viszi át a hordozóanyagba (víz, alkohol, cukor) és nem azokat a kurva molekulákat!

Mindig ezek az éceszgéber szkeptikus csúsztatások. Annyi nyomorult könyv van erről, miért nem olvasol el legalább egyet. Csak diplomás orvosok foglalkozhatnak vele, nem kellett volna legalább egyet megkérdezni a dolog működési elvéről. ENERGIA bazmeg, NEM ANYAG! Hasonlót a hasonlóval: ha valami bajod van, akkor nincs rendben a szervezeted energiaháztartása. Ezek a szerek ezt a hiányt pótolják. BTW, míg egy orvos 5 év alatt megszerezheti jó esetben a diplomáját, addig egy igazán jó homeopata orvosnak kb. 25 évre van szüksége, hogy mindent megtanuljon.

Na, csá' ostoba gyíkok, én leléptem...
es egyesek szerint meg a szkeptikusok ervelnek bunko modon...

masik gyongyszem:
Balogh Ádám Software

Érdekes, hogy nem látok itt olyan kommentet, hogy "Kipróbáltam, és nem működött." Csak olyat, hogy "Kipróbáltam, és működött." meg olyat, hogy "Nem működhet."

Akiben nincs megismerés iránti igény, azok pont a szkeptikusok: amit a tudomány a mai napig felfedezett, az van, semmi más nincs. Pontosan ők a dogmatikusak, ők a középkori egyház méltó utódai, akik máglyára küldték azokat, akik tovább mertek lépni.

Ne feledjük, hogy a Föld lapos, ami ennek ellentmond, azt nem is próbálták kitalálni, hogy miért van, aki meg feltett rá egy hipotézist, azt megégették ahelyett, hogy keresték volna a bizonyítékot vagy az ellenpéldát. Ez ma sincs másképp, csak most az egyház helyett a gyógyszeripar a fő hatalom.

A betegnek hinnie kell, a megismerés pedig a tudósok feladata lenne. Persze ha nem azzal töltenék helyette az idejüket, hogy a nemlétezését szajkózzák. Nyilván ezért kapják a pénzt a gyógyszeripartól.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.07.21. 18:00

@sajnos_kacat (4881):

"A homeopátia EZT viszi át a hordozóanyagba (víz, alkohol, cukor) és nem azokat a kurva molekulákat!"

Valószínűleg barátunknál az alkohol volt az elsődleges hordozóanyag. :lol:
Ez valóban nagyon értékes két hozzászólás. :idea:
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.07.30. 08:08

A homeopátia hatékonyságát bizonyító (?) cikk jelent meg egy meglehetősen jó nevű folyóiratban.

Decreased Intensity of Japanese Encephalitis Virus Infection in Chick Chorioallantoic Membrane Under Influence of Ultradiluted Belladonna Extract; Bhaswati Bandyopadhyay et al.; American Journal of Infectious Diseases 6 (2): 24-28, 2010
full text (pdf)

"this initial study conclusively showed the beneficial
role of these medicines in JE infection. However, it is
not possible to explain this action with our current poor
knowledge about these ultradiluted preparations."
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.08.05. 08:03

The Use of Homeopathic Prophylaxis and Treatment For Malaria in Endemic Areas Of Kenya

Didi Ananda Ruchira
Abha Light Foundation

Malaria is the world’s dominant parasitic infection. Each year 350-500 million cases of malaria occur worldwide, and over one million people die, most of them young children in sub- Saharan Africa. Malaria is the new target of the Big Pharma. They regularly advertise through the news media that within two years there will be a malaria vaccine.

Homeopaths know the meaning of this. From my field experience with suppressed malaria and quinine-type drug side-effects, I predict a rise in epileptic cases and childhood mental retardation as a result of malarial suppression through vaccination.

It is important that we are prepared for this new onslaught on the health of our populations and also that we have a homeopathic reply in prophylaxis.

...

"The scientific allopathic community entirely misses the boat on the treatment of infectious diseases. The approach itself is defective."

...

"I must tell you that in fact, I have done no laboratory research on this approach due to lack of funding. Homeopathy in capitalist countries is meeting great opposition simply because it challenges the pharmaceutical companies dominion over the health care of billions of people.

The research as such it is, is purely on objective, observation of cases presented analyzed homeopathically and cured. In my opinion, it is no less scientific, since the results are repeatable and consistent."

...

"Conclusion

Homeopathy does indeed work for malaria. Homeopaths should not be afraid of this disease, nor prevented from treating it."

No comment...
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.08.05. 08:32

@vegyati (5043):
Homeopaths should not be afraid of this disease, nor prevented from treating it."
Szerintem se féljenek tőle, sőt azonnal utazzanak malária fenyegette területekre és ott oltogassák egymást, gyűjtve az empirikus tapasztalatokat...
0 x

Szilaj Szőrmók
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.02.10. 18:28
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Szilaj Szőrmók » 2010.08.07. 19:59

Luc Montagnier francia virológus és a homeopátia (lehetséges) hatásmechanizmusa:

http://www.theaustralian.com.au/news/he ... 5887772305

A HIV mióta DNS-vírus?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.09.29. 02:12

Mi volt a mai vitaesten a BME-n?
Lattam, hogy eloszor zarolva lettek a Blogon a kommentek, majd az egesz bejegyzes eltunt...

valaki kommentalna (nyilvanosan, vagy maganlevelben), hogy ne ragjon a kivancsisag?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.09.29. 09:45

@vaskalapos (6216):

Beszámoló a tegnapi BME estről:

Dr. Katona Edit - homeopata-pszichiáter - nyitotta az előadásokkal a sort, azzal, hogy Hahnemann is kémikus volt (ugye biokémikus hallgatóság hátha ráharap a "kolléga" ötletére), majd némi történelmi bevezető közben elsorolta a homeopátia 3 alapelvét:
-Kutyaharapást szőrével ("Olyan szubsztanciát adunk, ami egészséges emberből a betegéhez hasonló hatást vált ki.")
-Gyógyszervizsgálatok (Amik szerinte placebó kontrollal történnek és több hónapon keresztül követik az alanyokat, akik homeós szert vesznek be, "bár ő még ilyet nem látott")
-Potenciálás, azaz energiaközlés a gyógyító anyaggal, minden hígításkor. Azt elismerte, hogy itt bele lehet kötni, mert nem teljesen világos, ilyenkor mi történik, vagy hogy hogyan találta ezt ki Hahnemann.

Azt is elmondta, hogy "tudományosan nem. csak orvosilag" tud a homeopátiáról beszélni.

Utána volt még néhány aranyköpése, pl. hogy az anyag (szubsztancia) nem tűnik el a higításkor, mert köztudott, hogy anyag nem vész el, de nem tudják mi közli az információt."

Még a szokásostól eltérőnek találtam, hogy volt egy diája a homeopátia határairól, amely szerint nem javasolt a homeopátia, amennyiben:

- Irreverzibilis szöveti-szervi folyamat indult be (értelmezésem szerint ez azt jelentheti, hogy valaki nagyon beteg.)

- A beteg energiaszintje alacsony.(Értelmezésem szerint ez azt jelentheti, hogy valaki beteg)

A homeós készítmények szerinte pedig azért biztonságosak, mert komoly könyvek írják le, hogy hogyan kell őket csinálni. Persze voltak még egyéb szokásos sallangok, mint a holisztikus szemlélet meg egyebek, de semmi más amire felkapjam a fejem.

Illetve későőbb még volt egy megjegyzése, ami mintha szembemenne a Hahnemanni elvekkel, mivel szerinte minden betegségre a megfelelő higítást kell adni, és egyáltalán nem törvényszerű, hogy a hígítás fokozásával a hatás erősödne.

Utána jött dr. Lakos András, aki szerintem eléggé alaposan feltörölte a homeopátiával a padlót a szokásos érvekkel is (200 éve nem bizonyított, higítási éás egyéb elvek tudományosan alaptalanok, stb.), talán új elemként azt emelném ki, hogy pl. a Traumeel kenőcsről állította, hogy ebben nem csak a szokásos ultrahígított oldat van, hanem valódi alkaloidák is nagy mennyiségben, de mégis az egyszerűsített eljárással törzskönyvezték, a hatások és mellékhatások vizsgálata nélkül.

Utána jött egy Homeós Állatorvos ( http://www.matrayhaz.hu/arpad/index.html )

Aki egy előtte-utána képekből összeállított egyveleget mutatott, amelyben állatok szenvedtek, illetve bizonyos idő elmúltával már nem, pedig nem kaptak mást csak homeós cuccot.
(Mondjuk ha ez igaz, akkor az egyben alapos diéta is lehetett, mert egyes állatok 21 napig kapták... :) )

Kiemelte továbbá, hogy az EU-s szabályozás is javasolja biogazdaságoknak a homeopátiás állatorvoslást, és az EU jogalkotói csak nem csinálnak hülyeséget.
"Illetve tudjuk, hogy csinálhatnak, meg csinálnak is, de ez nem olyan".
Roppant meggyőző volt...

Végül jött dr. Görög Sándor, aki szintén nekiesett a homeósoknak egy kb. 20 éve történt eseményt felidézve, amikor egy állami intézmény ajánlott kreditpontokért végezhető tanulmányok mellé olyan "szakirodalmat", amiben vízmemőria, elektromágneses terek, kvantumok és rezgések szerepeltek a HP tudományos magyarázataként.
Elmondta, hogy ő békén fogja hagyni a HP-t, mert az orvosi részéhez meg ő nem ért, de ilyen hülyeségeket ne írjanak, és emiatt tetszett neki Dr. Katona E. előadása, mert ő is elismerte, hogy nem tudja mi okozza a hatást. (Reakció 2 HP-s hevesen bólogat)

Gondolom Dr. Görög ekkor még nem olvasott bele, az állatorvos által osztogatott füzetkébe amiben bizony az elektromágnesesség és kvantumok szerepelnek a hatásmechanizmus felvázolásában.

Sajnos igazi vita nem alakult ki felek között, de Dr. Katonából hirtelen előtört a statisztikus ée előkapott egy kördiagrammot, miszerint az összes gyógyító eljárás 51%-a nem ismert hatású, 3%-uk pedig valószínűleg káros.
Azt, hogy ebben a körben hol helyezné el a homeopátiát, és mivel támasztaná alá, arra sajnos nem tért ki.

Végül még egy sunyiság határát súroló megjegyzése volt, miszerint:
-A traumeel gyártója nem a Boiron
-Nem igaz, hogy nincs terápiás javallat a HP szereken
-Nem igaz, hogy azt vallanák, hogy a hatás a higítással nő

-A Traumeel gyrtója tényleg nem a Boiron, de ez nem változtat a vele kapcsolatban elmondottakon.
-Dr. Lakos a törvény szövegét idézve mondta, hogy aszerint nincs rajta.
-Annyiban tényszerű, hogy szerintük a potencializálással nő. Aminek egy eleme a hígítás. Ha tényleg nem nő a hatás a higítással, akkor most vagy azt mondják, hogy a hígítás igazából nem számít a potencializálás (ütögetés) mellett, vagy szerintük is csökkenti a hatást. Akkor meg minek csinálják?

Szóval összesen a fenti 3 ellenvetése volt, amihez hozzáfűzte, hogy "ha a fenti 3 tévedés valós, akkor feltételezhetjük akár, hogy dr. Lakos további mondanivalója is tévedéseket tartalmazott".
Akkor, mivel szerinte a potencializálás elve nincs megmagyarázva, feltételezhetem, hogy a homeopátia egésze is humbug?

Állatorvos utána még utalt. Röntgenre, akinek szintén nem hitték el, hogy a saját csontjait látta.
Igaz nála 200 évnél hamarabb is produkáltak ellenőrizhető eredményt.

A közönség előadáson tanúsított magatartása és a két álláspont alátámasztottságának jelentős eltérése miatt érzésem szerint a HP csúnyán megbukott az eseményen.
Ahogy máshol is kellene.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2010.09.30. 13:18

vaskalapos írta:Mi volt a mai vitaesten a BME-n?
Lattam, hogy eloszor zarolva lettek a Blogon a kommentek, majd az egesz bejegyzes eltunt...

valaki kommentalna (nyilvanosan, vagy maganlevelben), hogy ne ragjon a kivancsisag?
Hát pounderstibbons nagyon jól összefoglalta a lényeget, az én összefoglalóm szerintem nyomába sem érhet, de azért, aki akarja elolvashatja itt.

Még annyit tennék hozzá, hogy szerintem is bukott a homeopátia, de igyekeztem semleges maradni.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.09.30. 15:47

@Zsolesz14 (6253):

Nagyon jó kis összefoglaló az is. Mweg a blogod többi cikke is.
(Ha jól tudom készül még egy Szilágyi Andrástól is, emiatt van levéve az eredeti cikk a blogról.)

Nem akarsz te véletlenül belépni a Szkeptikus Társaságba? :)

Viszont még eszembe jutott, hogy mivel válaszolt a homeopátiát alátámasztó kettősvak tesztek minőségével kapcsolatos kifogásokra Dr. Katona.

Bemutatott egy diát, amin egy elég kidolgozatlan karikatúrán két bekötött szemű ember néz valami papírt és azt mondják:
-Te látsz valamit.?
-Nem, én se látok semmit.
Ha nem lett volna eléggé kínos valakinek, akkor a helyzet tovább fokozódott, amikor Dr. Katona még el is magyarázta, hogy mi az, amit a képen látunk.

Nem tudom mit akart a képpel elérni, de szinte láttam magam előtt, amint a jelenlévők többségének a humorérzéke és homeopátia iránti maradék tisztelete sorban kivetik magukat az ablakon.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2010.09.30. 16:09

pounderstibbons írta:@Zsolesz14 (6253):

Nagyon jó kis összefoglaló az is. Mweg a blogod többi cikke is.
(Ha jól tudom készül még egy Szilágyi Andrástól is, emiatt van levéve az eredeti cikk a blogról.)

Nem akarsz te véletlenül belépni a Szkeptikus Társaságba? :)
Nem igazán gondoltam még rá, pillanatnyilag csak hobbiból írogatok ha engedi az időm. A karikatúrát kb. szerintem a lehető legrosszabb pillanatban mutatta be a doktornő. Amúgy ha már karikatúra ez szerintem viccesebb:
Kép
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.10.01. 09:50

@Zsolesz14 (6261):

Nagh Szilágyi András levelét megírta.

http://szkeptikus.blog.hu/2010/10/01/vi ... _beszamolo

Tényleg jó részletes lett, talán csak a vita elején ismertetett a résztvevők tudományos fokozatait taglaló monológ hiányzik belőle (mondjuk nekem nem).

Bírósági jegyzőkönyvet se sokat láttam ilyen részleteset, mint ez a cikk.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2010.10.01. 12:11

Hozott valaki a Görög Sándor által osztogatott szórólapból? Szívesen megnézném.
0 x

Avatar
paligreg
*
*
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2010.08.24. 20:43
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: paligreg » 2010.10.01. 15:26

@Zsolesz14 (6261):
Nem igazán gondoltam még rá, pillanatnyilag csak hobbiból írogatok ha engedi az időm.
A társasági tagság is hobbi. Jól írsz. Örülnénk, ha jönnél. De ha nem, engedje az időd a további blogolást!
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.10.01. 19:26

@Várhegyi Márton (6279):

A HP állatorvos osztogatott SzA szerint szórólapot. (én ezt nem láttam):
"Mátray Árpád bólogatott és megtapsolta a hozzászólást, holott az ő szétosztott szórólapjában is egy kvantummechanikai törvényszerűségekre és elektromágneses hullámokra hivatkozó, áltudományos szöveg olvasható „Hogyan hatnak a homeopátiás szerek?” cím alatt."

Görög Sándor nem osztogatott szórólapot. Körbeadott néhány lapot, amin a különböző hígítások mértékét szemléltette.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2010.10.01. 22:13

@vegyati (6288):
Bocsánatot kérek, elírtam; igen, Mátray Árpádra gondoltam, nem Görög Sándorra.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2010.10.01. 23:14

@Várhegyi Márton (6279): Igen, én hoztam.
0 x

Chrom100
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.07.08. 11:46

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Chrom100 » 2010.10.11. 10:43

A mezőkövesdi Zsóry hotelben wellness akció várja a gyógyulni vágyókat a szolgáltatások között szerepel homeopátiás kezelés is.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.10.11. 22:03

AntalVali ervel a homeopatia mellett. Az is valoszinu, hogy ot sokkal tobben olvassak, mint a szkeptikus blogot, forumot.

http://antalvali.com/t-dethlefsen-sors-mint-esely.html
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2010.10.11. 23:34-kor.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.10.11. 22:57

@vaskalapos (6503):

Szkeptikus.blog.hu -ra inkább fogadnék. Legalább kommentszámban azért erősen verjük.

Különben szokatlan módon, de a mű kritikáját is közlik, bár ahogy elnézem, azzal nem értenek egyet. Vagy inkább nem is értik...
http://antalvali.com/hirek/sors-mint-es ... vassa.html
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2010.10.13. 09:29

Én csak logikai úton próbálok közelíteni ehhez a kérdéshez.
A homeo-hívők azt mondják van a víznek memóriája. Ezt a víz-memóriát feltöltik információval ugye. Rázogatják, higítgatják, mantráznak felette, miegymás. Na de, tegyük fel hogy egy cián cseppet felhígitunk úgy ahogy azt "kell", rázogatjuk is. Ekkor megkapjuk a cián mérgezés ellenszerét elvileg. Viszont, ha én fogok ebből a homeocuccomból egy cseppet, beleöntöm a klotyóba, akkor elvileg ezzel meg kellene mérgeznem az egész föld vízét, tengerestől, oceánostól. Nem? Mi a logikus magyarázatuk arra h ez miért nem történik meg?
0 x

Válasz küldése